Perspektywy pracy po ukończeniu studiów w WSEiT

WSEiT to uczelnia z kilkunastoletnim doświadczeniem na rynku edukacyjnym.

Ofertę szkoły stanowią kierunki, przygotowujące przyszłe kadry w zawodach medycznych i okołomedycznych: fizjoterapia, kosmetologia, techniki dentystyczne, higiena stomatologiczna.

Uczelnię wyróżnia elastyczne podejście do potrzeb studenta. W ramach tzw. ścieżki rozszerzonej jest możliwość uzyskania równolegle dodatkowych kwalifikacji, potwierdzonych stosownymi dyplomami. Programy nauczania na poszczególnych studiach konstruowane są w oparciu o współpracę i konsultacje z przedstawicielami zagranicznych uczelni.

Studenci mają do dyspozycji doskonałe zaplecze dydaktyczne. Pracownie i laboratoria wyposażone są w nowoczesne sprzęty na światowym poziomie, wykorzystuje się wysokiej jakości materiały i kosmetyki.

Wykładowcami WSEiT są doświadczeni dydaktycy oraz praktycy zawodowi, znający branżę, terapeuci cieszący się uznaniem w Polsce i na świecie.

Praktyki zawodowe i staże, które studenci odbywają w sprawdzonych placówkach i ośrodkach zdrowotnych pozwalają zdobyć cenne doświadczenie, zapoznać się z realiami pracy w konkretnym zawodzie oraz praktycznie wykorzystać wiedzę zdobytą podczas wykładów czy ćwiczeń.

To wszystko sprawia, że absolwenci WSEiT są świetnymi specjalistami, gotowymi sprostać zmieniającym się wymogom rynku pracy.

Co po studiach?

Fizjoterapeuta to niewątpliwie zawód przyszłości. Czas życia się wydłuża, coraz więcej ludzi w zaawansowanym wieku wymaga specjalistycznej opieki. Jesteśmy bardziej aktywni – wiele osób uprawia amatorsko sport – biega, jeździ na nartach, rolkach, gra w tenisa itp., a nieuniknione nawet drobne kontuzje wymagają pomocy fizjoterapeuty. Siedzący tryb życia, godziny spędzone przed komputerem czy w samochodzie to niestety również codzienność wielu z nas. Tygodnie czy miesiące zaniedbań powodują, że bez profesjonalnej pomocy się nie obejdzie. Poza tym ogólnie, niezależnie od wieku, bardziej dbamy o siebie, o wygląd, oddalamy oznaki zmęczenia, starzenia się korzystając z masaży, rehabilitacji ruchowej.

Absolwenci fizjoterapii zatrudniani są w szpitalach, specjalistycznych przychodniach, prywatnych gabinetach, sanatoriach, domach opieki, zakładach przyrodolecznicznych, ośrodkach odnowy biologicznej, spa, ośrodkach sportowych, centrach fitness, warsztatach terapii zajęciowej, domach opieki, zakładach pracy chronionej czy sklepach zaopatrzenia ortopedycznego.

---

Kosmetologia przygotowuje specjalistów zajmujących się profesjonalną pielęgnacją ciała ludzkiego, zdrowia i urody. Zmierzą się oni z problemami związanymi z niedoskonałościami cery nastolatków, następstwami pewnych chorób, stosowania leków, defektami wynikającymi z urazów a także zmianami powodowanymi wiekiem.

Kosmetolodzy będą pracować w gabinetach kosmetycznych, współpracować z lekarzami dermatologami, zajmować się wizażem i kreowaniem wizerunku, znajdą zatrudnienie w firmach produkujących i dystrybuujących kosmetyki, centrach odnowy biologicznej i SPA, laboratoriach kosmetycznych, kosmetycznych działach aptek, wydawnictwach i portalach branżowych czy szkołach kosmetycznych.

---

Piękny uśmiech to wizytówka każdego z nas. Podstawowa opieka stomatologiczna polegająca na utrzymaniu uzębienia w zdrowiu i higienie to obecnie za mało. Nikogo już nie zaskakuje widok osób w różnym wieku ze stałym aparatem dentystycznym. Spore koszty zabiegów stomatologii estetycznej to inwestycja nie tylko w poprawę wyglądu, ale też zdrowia i jakości życia. Duża świadomość społeczeństwa w tym zakresie powoduje, że rośnie zapotrzebowanie na absolwentów technik dentystycznych. Swoje kwalifikacje wykorzystają w gabinetach i centrach stomatologii zajmujących się protetyką i ortodoncją czy pracowniach protetycznych.

---

Ukończenie higieny dentystycznej pozwala na podjęcie pracy zawodowej w placówkach związanych z profilaktyką zdrowotną i pomocą przedlekarską w przedszkolach i szkołach, gabinetach stomatologicznych różnej specjalności, prowadzenie działalności profilaktyczno-leczniczej.

Myślisz o zdobyciu wykształcenia w jednym z zawodów okołomedycznych?

Obecnie trwa rekrutacja do Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii.

Dowiedz się więcej o możliwościach kształcenia.