Jakiego artykułu szukasz?

​Psychologia - nowość na #UPJP2 w Krakowie

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na studia psychologiczne.

​Psychologia - nowość na #UPJP2 w Krakowie

Studia z Psychologii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II mają charakter jednolitych, 5-letnich studiów magisterskich o profilu praktycznym.

W trakcie pierwszych pięciu semestrów studenci zdobędą ugruntowaną wiedzę o podstawowych procesach i zjawiskach psychologicznych oraz o sposobach ich opisywania i wyjaśniania w obrębie różnych kierunków i szkół psychologicznych.

W szóstym semestrze studenci, posiadając rzetelną podstawową wiedzę teoretyczną, będą zobowiązani do wyboru jednej spośród czterech specjalności: psychologia edukacji i coachingu, psychologia w biznesie i reklamie, psychologia kliniczna z psychoterapią oraz psychologia duchowości i formacji.

Jeżeli masz maturę w kieszeni i zamierzasz:

  • poznać tajemnice zachowań człowieka
  • wykorzystać swoją wrażliwość na problemy innych
  • nauczyć się skutecznie wspomagać rozwój człowieka
  • przygotować się do pomocy osobom z problemami psychiki
  • zrozumieć mechanizmy działania perswazji i reklamy
  • odkryć sposoby zastosowania psychologii w biznesie
  • dowiedzieć się o roli duchowości i religijności w życiu człowieka

Dołącz do grupy kierunku Psychologia na Fb i dowiedz się więcej!

***

Nasze studia rekomenduje Michael D. Berzonsky, światowej sławy profesor, autor znanej koncepcji Tożsamości:

- Uważam, że zaproponowany na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II program Psychologii jest imponujący. Skupia się na zapewnieniu studentom solidnych podstaw w zakresie logiki, epistemologii oraz psychologicznego myślenia naukowego i rozwiązywania problemów. Wykwalifikowani praktycy potrzebują umiejętności racjonalno-analitycznych, aby przełamać półprawdy i błędne informacje oraz zapewnić swoim klientom i pacjentom możliwie najdokładniejsze informacje i najlepsze dostępne, naukowo uzasadnione zabiegi i terapie. Fundamentem tego programu studiów magisterskich jest zapewnienie studentom nie tylko wiedzy na temat możliwych oddziaływań psychologicznych, ale także pełnego przekonania, że najlepsze formy działania to takie, które zostały poddane rygorystycznej ocenie i są poparte danymi naukowymi. (...) Oczywiście główny nacisk będzie położony na obszar specjalności, którą studenci zdecydują się realizować. To właśnie w tym obszarze, pod kierunkiem specjalistów, zdobędą doświadczenie podczas 960-godzinnych praktyk. Podsumowując, uważam, że program ten jest dobrze zorganizowanym przedsięwzięciem, które zapewni wykształcenie praktyków, świadczących ważne usługi publiczne.

SPECJALNOŚCI na Psychologii

Psychologia edukacji i coachingu

Absolwent tej specjalności będzie ekspertem w dziedzinie organizowania i wspomagania różnych form edukacji na poszczególnych etapach rozwoju człowieka. Dzięki zdobytym umiejętnościom, będzie potrafił zarówno wspomagać pojedynczych uczniów, jak również kierować procesami grupowymi. Absolwent będzie używał nowoczesnych metod dydaktycznych, wychowawczych i diagnostycznych opartych na założeniach psychologii rozwojowej, coachingu i twórczego myślenia. Zostanie przygotowany także do podejmowania skutecznych działań w zetknięciu z sytuacjami kryzysowymi w obszarze edukacji.

Psychologia w biznesie i reklamie

Absolwent tej specjalności będzie miał możliwość rozwinięcia własnych umiejętności m.in. w zakresie diagnozowania i rozwiązywania sytuacji trudnych w środowisku pracy. Będzie przygotowany do prowadzenia rekrutacji i szkoleń w organizacji, prowadzenia negocjacji. Pozna nowoczesne metody i narzędzia wspierające procesy kadrowe. Zapozna się z podstawami psychologii zachowań organizacyjnych, uwarunkowaniami klimatu i kultury w organizacji, a także z możliwymi patologiami w środowisku pracy. Program tej specjalności będzie obejmował również zagadnienia związane z poznaniem zachowań konsumenckich oraz szeroko pojętej reklamy. Absolwent nabędzie umiejętności niezbędne do przygotowywania i stosowania odpowiedzialnych kampanii reklamowych, jednocześnie będzie świadom wpływu jaki niesie reklama i jakich wartości jest ona nośnikiem.

Psychologia kliniczna z psychoterapią

Specjalność psychologia kliniczna z psychoterapią dostarczy absolwentowi kompetencji istotnych dla działań promujących zdrowie psychiczne oraz pomocnych w traumatycznych sytuacjach życiowych. Absolwent zapozna się z procesem diagnozy i postępowania z osobami na różnych etapach życia i borykającymi się z zaburzeniami psychicznymi. Będzie przygotowany do podjęcia oddziaływań terapeutycznych w grupach osób szczególnie narażonych na ryzyko, wynikające z ich poziomu rozwojowego, psychopatologii lub dysfunkcji. Ukończenie specjalności zapewni także uzyskanie kompetencji potrzebnych do pracy w różnych obszarach współczesnych uzależnień.

Psychologia duchowości i formacji

Specjalność psychologia duchowości i formacji to propozycja uwzględniająca w pracy przyszłych psychologów, możliwość odwoływania się do wyznawanych przez pacjentów/klientów wartości religijnych oraz duchowego aspektu ich psychiki. Szczególne miejsce w tym zajmie analiza aspektów zdrowia i psychopatologii w obszarze religijności zarówno jednostki, jak i grupy społecznej. Osobną, niezwykle ważną sferą pomocy psychologicznej, w której kompetencji nabierze absolwent tej specjalności jest towarzyszenie w cierpieniu, zwłaszcza takim, które związane jest z chorobą i umieraniem, a dotyka zarówno jednostkę jak i rodzinę. W ramach tej specjalności otwiera się także możliwość uczestnictwa m.in. osób duchownych delegowanych w przyszłości do pracy formacyjnej i duszpasterskiej. Proponowana specjalności stanowi nowość w ofercie studiów psychologicznych w Polsce.

#UPJP2 w Krakowie podpisał listy intencyjne w sprawie wykonywania praktyk z takimi podmiotami, jak:

  • Szpital Kliniczny im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie
  • Maltańskie Centrum Pomocy Niepełnosprawnym Dzieciom i Ich Rodzinom
  • Alexander Mann Solutions Poland
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 9 w Krakowie
  • Publiczna Szkoła Podstawowa oraz Publiczne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Prezentek w Krakowie

Psychologia na #UPJP2 w Krakowie – stwarza studentom możliwości:

  • poznania prawidłowości rozwoju człowieka od poczęcia do śmierci
  • pozyskanie rzetelnej wiedzy o mechanizmach zachowania człowieka oraz jego zaburzeniach
  • zdobycia umiejętności formułowania diagnozy psychologicznej
  • odkrycia znaczenia sfery duchowości i religijności w życiu człowieka
  • zrozumienia znaczenia psychologii w biznesie
  • poznania podstawowych kwestii filozoficznych
  • opanowania dwóch języków obcych

Doświadczenie praktyczne od 6 semestru

Każda z proponowanych specjalności jest wzbogacona sześciomiesięcznymi praktykami studenckimi (960 godz.), umożliwiającymi zdobywanie wartościowego doświadczenia, budowanie profesjonalnych relacji zawodowych oraz kształtowania odpowiedzialnej postawy zaangażowanego psychologa praktyka.

NAUKA to podróż do lepszego jutra! Nadaj jej swój KIERUNEK!

... i pamiętaj! Studia na #UPJP2 w Krakowie są bezpłatne!

Zobacz także Prezentację Uczelni w portalu

Powiązane treści

Studia rolnicze i przyrodnicze w Krakowie i Małopolsce
Studia rolnicze i przyrodnicze w Krakowie i Małopolsce
Studia sportowe w Krakowie i woj. małopolskim
Studia sportowe w Krakowie i woj. małopolskim
Studia turystyczne i hotelarskie w Krakowie i woj. małopolskim
Studia turystyczne i hotelarskie w Krakowie i woj. małopolskim
Studia teologiczne w Krakowie i woj. małopolskim
Studia teologiczne w Krakowie i woj. małopolskim
Studia aktorskie w Krakowie i woj. małopolskim
Studia aktorskie w Krakowie i woj. małopolskim
Studia prawnicze w Krakowie i woj. małopolskim
Studia prawnicze w Krakowie i woj. małopolskim
Studia psychologiczne w Krakowie i Małopolsce
Studia psychologiczne w Krakowie i Małopolsce
​Muzyka Kościelna na UPJPII w Krakowie - rekrutacja trwa
​Muzyka Kościelna na UPJPII w Krakowie - rekrutacja trwa
Studia inżynierskie w Krakowie i Małopolsce
Studia inżynierskie w Krakowie i Małopolsce
Studia informatyczne w Krakowie i Małopolsce
Studia informatyczne w Krakowie i Małopolsce
Studia medyczne w Krakowie i Małopolsce
Studia medyczne w Krakowie i Małopolsce
Studia społeczne w Krakowie i Małopolsce
Studia społeczne w Krakowie i Małopolsce
Studia architektoniczne w Krakowie i Małopolsce
Studia architektoniczne w Krakowie i Małopolsce
Studia filologiczne w Krakowie i Małopolsce
Studia filologiczne w Krakowie i Małopolsce
Studia ekonomiczne w Krakowie i Małopolsce
Studia ekonomiczne w Krakowie i Małopolsce
Studia dziennikarskie w Krakowie i Małopolsce
Studia dziennikarskie w Krakowie i Małopolsce
Studia logistyczne w Krakowie i Małopolsce
Studia logistyczne w Krakowie i Małopolsce
Studia  pedagogiczne w Krakowie i Małopolsce
Studia pedagogiczne w Krakowie i Małopolsce

Komentarze (0)

brak komentarzy…
  • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
  • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu
  • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
  • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
  • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
  • Politechnika Białostocka
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
  • Uniwersytet w Białymstoku
  • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
  • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
  • Uniwersytet SWPS Wrocław
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
  • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
  • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
  • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
  • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
  • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
  • Uniwersytet Kaliski
  • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
  • Uniwersytet SWPS Katowice
  • Akademia Tarnowska
  • Uniwersytet SWPS Warszawa
  • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
  • Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. E. Szczepanika w Suwałkach
  • Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu
  • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
  • Uniwersytet Gdański
  • Warszawska Uczelnia Ekonomiczna
  • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
  • Warszawska Szkoła Filmowa
  • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
  • Powiślańska Akademia Nauk Stosowanych Filia w Toruniu
  • Uniwersytet SWPS Kraków
  • Akademia WIT w Warszawie
  • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
  • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  • Akademia Katolicka w Warszawie, Collegium Bobolanum
  • Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej Filia w Stalowej Woli
  • Lubelska Akademia WSEI, Filia  w Warszawie
  • Politechnika Poznańska
  • Akademia Śląska w Katowicach
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu
  • Akademia Mazowiecka w Płocku
  • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
  • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
  • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
  • Uniwersytet Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych we Włocławku
  • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
  • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
  • Warszawska Akademia Medyczno-Techniczna Nauk Stosowanych
  • Szkoła Główna Mikołaja Kopernika w Warszawie
  • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
  • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
  • Akademia Techniczno-Artystyczna - Wydział Wrocławska Akademia Biznesu
  • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
  • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
  • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
  • Akademia Ateneum w Gdańsku
  • Lubelska Akademia WSEI
  • Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim
  • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
  • Powiślańska Akademia Nauk Stosowanych Filia w Kościerzynie
  • Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie
  • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
  • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
  • Wyższa Szkoła Zarządzania Edukacja we Wrocławiu
  • Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej
  • Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych Varsovia
  • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
  • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
  • Collegium Da Vinci w Poznaniu
  • Powiślańska Akademia Nauk Stosowanych Filia w Gdańsku
  • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
  • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
  • Politechnika Łódzka
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Przemyślu
  • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
  • Warszawski Uniwersytet Medyczny
  • Gdańska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
  • Akademia Nauk Stosowanych im. J. A. Komeńskiego w Lesznie
  • Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
  • Politechnika Morska w Szczecinie
  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
  • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
  • Akademia Humanitas w Sosnowcu
  • Akademia Techniczno-Artystyczna Nauk Stosowanych w Warszawie
  • Akademia Techniczno-Informatyczna w Naukach Stosowanych
  • Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
  • Uniwersytet Medyczny w Lublinie
  • Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie
  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
  • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
  • Karkonoska Akademia Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze
  • Powiślańska Akademia Nauk Stosowanych
  • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
  • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
  • Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku
  • Akademia Zamojska
  • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana w Radomiu
  • Wschodnioeuropejska Akademia Nauk Stosowanych w Białymstoku
  • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Szczawnie-Zdroju
  • Akademia Jagiellońska w Toruniu
  • Zachodniopomorska Szkoła Biznesu - Akademia Nauk Stosowanych w Szczecinie
  • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
  • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
  • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
  • Europejska Uczelnia w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
  • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
  • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
  • Uniwersytet SWPS Poznań
  • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
  • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
  • Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu
  • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
  • Bydgoska Szkoła Wyższa
  • Akademia Medyczna Nauk Stosowanych i Holistycznych w Warszawie
  • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
  • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
  • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
  • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
  • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
  • Uniwersytet Vizja w Warszawie
  • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
  • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
  • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
  • Uniwersytet Morski w Gdyni
  • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
  • Gdański Uniwersytet Medyczny
  • Uniwersytet SWPS Sopot
  • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
  • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie
  • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
  • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
  • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
  • Uniwersytet Zielonogórski
  • Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
  • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
  • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
  • Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu
  • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie
  • Politechnika Częstochowska