Studia matematyczne w Warszawie i województwie mazowieckim
Jeżeli sądzisz, że matematyk to wyłącznie nauczyciel szkolny czy wykładowca akademicki - jesteś w błędzie. Wykształceni matematycy są rozchwytywani już na studiach i podejmują dobrze płatne prace w bankowości, czy sektorze IT.
Chociaż matematyka nazywana jest królową nauk, a na brak kierunku matematyka w ofercie rekrutacyjnej nie może sobie pozwolić żaden szanujący się uniwersytet, to studiowanie tej dziedziny kojarzone było do tej pory często tylko z pracą w szkole. Absolwent matematyki był albo nauczycielem, albo kontynuował karierę na uczelni, zdobywając kolejne stopnie naukowe.
Obecnie wykształceni matematycy są rozchwytywani już na studiach i podejmują pracę w m.in. bankowości, czy sektorze IT. Zaawansowana wiedza matematyczna przydaje się w takich zawodach, jak; analityk, finansista, projektant algorytmów, statystyk, itd. Wraz z zapotrzebowaniem na matematyków rosną ich pensje. Jeżeli lubisz systematyczną pracę i nie boisz się intelektualnych wyzwań, ten kierunek może być dla Ciebie szansą na dobrą przyszłość.
Jakie studia matematyczne?
Jeżeli myślisz o studiach w stolicy, sprawdź poniżej, jaka jest oferta na kierunkach matematycznych w Warszawie oraz całym województwie mazowieckim
Do wyboru są następujące kierunki studiów:
- Matematyka,
- Matematyka i Analiza Danych,
- Międzykierunkowe Studia Ekonomiczno-Matematyczne,
- Jednoczesne Studia Informatyczno-Matematyczne - opcja dla ambitnych, wytrwałych i zdeterminowanych, liczba godzin i egzaminów jest o 30-40% większa niż na innych kierunkach,
- Finanse z elementami matematyki.
Wszystkie wyżej wymienione kierunki są prowadzone na studiach I i II stopnia co oznacza, że po 3 latach nauki otrzymuje się dyplom licencjata i można kontynuować studia na tym samym lub pokrewnym kierunku tak, aby zdobyć tytuł magistra.
Co zyskujesz kończąc studia matematyczne?
Studia matematyczne pozwalają na wyćwiczenie takich kompetencji, jak: systematyczność, dokładność i poprawne wnioskowanie. Ta dziedzina wiedzy uczy, jak dokładnie analizować rzeczywistość i jak badać fakty. Myślenie matematycznie prowadzi często do innowacyjnych pomysłów. Kończąc studia matematyczne można dołączyć do ekskluzywnego grona osób, które mają wkład w rozwój nowych technologii, badań kosmicznych, sztucznej inteligencji i robotyki.
Gdzie studiować kierunki matematyczne?
- Politechnika Warszawska
- Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
- Uniwersytet Warszawski
- Mazowiecka Uczelnia Publiczna w Płocku
- Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach
Jakie przedmioty na maturze?
Jeśli chcesz studiować matematykę, na maturze wybierz przede wszystkim ten przedmiot na poziomie rozszerzonym. Pod uwagę będą brane także inne przedmioty, różne w zależności od uczelni. Zawsze należy sprawdzać wymagania rekrutacyjne, które mogą być różne na różnych uczelniach.
Co można robić po matematyce? Zobaczcie film na YT