• UTH im. Chodkowskiej Warszawa
 • WSB NLU Szkoła Psychoterapii
 • WSKZ Studia online, Black Week

Uniwersytet Warszawski

uczelnia publiczna, woj. mazowieckie, 00-927 Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, (+22) 552 40 41, rekrutacja@uw.edu.pl

To jeden z największych, najstarszych i najlepszych uniwersytetów w Polsce. Uniwersytet Warszawski od lat zdobywa czołowe miejsca w różnorodnych rankingach szkół wyższych. Każdego roku studiuje tu ponad 40 tys. osób, kształcących się w różnorodnych dziedzinach, od nauk humanistycznych (prawo, języki, historia, dziennikarstwo) po ścisłe (chemia, biologia, matematyka, fizyka).

Uczelnia stawia na współpracę z wieloma zagranicznymi partnerami. Ponad 1000 krajowych i zagranicznych placówek bezpośrednio współpracuje z Uniwersytetem Warszawskim, umożliwiając studentom liczne wymiany i międzynarodowe programy naukowe.

Uniwersytet Warszawski tworzą 24 wydziały, 3 uniwersyteckie kampusy i niemal 200 budynków o łącznej powierzchni prawie pół miliona metrów kwadratowych. Już same te statystyki dowodzą, że studia na UW to niezapomniana przygoda!

Poznaj szczegółową ofertę kształcenia oraz terminy i zasady rekrutacji.Ocena uczelni

7.93 / 10
1216 głosów

Opinie (337)
Uniwersytet Warszawski, UW Warszawa

Luz Maria
Niestety to prawda z tym egzaminem językowym z języka i widać, że to od lat się nie zmieniło. koniec licencjatu praca złożona, wszystkie egzaminy zdane poza tym z języka. Dotyczyło to także bardzo dobrych studentów. Nie wiem zupełnie o co chodzi z tymi językami, że zajęcia nie wystarczają aby zdać egzamin końcowy.
31.10.2023
21.09.2023
Wiola
Hej, jak wygląda poziom na UW WZ na zarządzaniu finansami i rachunkowością zaocznie, magisterka. Dużo zakuwania, czy da się zdać chociaż coś trochę zaglądając do materiałów?
Ewa
Czy ktoś ma doświadczenia dotyczące studiów podyplomowych na kierunku negocjacje i mediacje? Dziekuje! e
30.08.2023
30.08.2023
Kasia
Czy jest prowadzona rekrutacja na lekarski? Jakie progi?
Miko
Witam, jak wygląda poziom studiów na zarządzaniu magisterka stacjonarne, trudno się dostać i utrzymać, czy plan pozwala na prace i studiowanie ?
23.08.2023
20.07.2023
Anonim
Hej Ewa chcesz może podzielić się informacją, dlaczego chcesz się przenieść z UW na Kozmina? Jestem tegorocznym kandydatem i mam ogromny dylemat pomiędzy tymi uczelniami. Będę bardzo wdzięczny!
Ewa
Czy ktoś przenosił się z UW na inną uczelnię np. Koźmiński? wiecie jak to wygląda? / jakie warunki trzeba spełnić?
06.07.2023
11.06.2023
Oliwia
Hej, interesuje mnie studiowanie prawa - szukam opinii o tym kierunku i uczelniach UW, UKSW, SWPS oraz Koźmiński
Maksyma
Wśród wielu absurdów na tej uczelni, chyba największy to egzamin certyfikacyjny z języka obcego. Uczelnia zbija na tym niezłe pieniądze. Chodzenie na lektoraty oferowane przez uczelnię nie jest wystarczające, aby ten egzamin zdać. Dużo osób nie mogło podejść do obrony bo nie miały zaliczenia z tego egzaminu. W konsekwencji albo obrona była odwleczona w czasie, albo ludzie wgl rezygnowali. Trzy lata studiów, zdane wszystkie egzaminy kierunkowe, praca dyplomowa złożona w dziekanacie, a finalnie i tak musisz pożegnać się ze skończeniem studiów i dyplomem! Dodajmy jeszcze, że spotyka to zarówno studentów stacjonarnych jak i niestacjonarnych (dla nich to nawet kilkanascie tys. wyrzucone w błoto bo studiow i tak nie skończą). Niestety, ale w mojej ocenie to paranoja i absurd. Dodatkowo, wg mnie uczelnia wiele traci za brak studiów zaocznych na prawie, czy psychologii- nie każdy może studiować dziennie czy wieczorowo (czyli tak naprawdę dziennie tylko że płatnie). Inne uczelnie potrafią zorganizować kształcenie na tych kierunkach w systemie weekendowym, a najlepszy uniwersytet w Polsce nie potrafi... W programach studiów jest dużo zapychaczy, studiowałam tu na trzech kierunkach i na każdym było sporo tego rodzaju przedmiotów.
01.05.2023
11.02.2023
Marq
Absolwent MIMUW. Ja studiowałem informatykę na UW. Studia były dość ciekawe tylko trudno było pozdawać niektóre egzaminy. Mnie nie przepuszczano dlatego tym sposobem się czegoś nauczyłem. Po studiach początkowo byłem programistą a teraz pracuję w dużej instytucji jako informatyk. Zajmuję się bazami danych i trochę programuję. Z pracy jestem zadowolony bo mamy dużo szkoleń i mam szansę zdobyć lepiej płatną pracę. Moim zdaniem Uniwersytet Warszawski ma dobre kierunki ścisłe. Polecam tą uczelnię.
Była studentka
Studiowałam socjologię na ISNS. W porównaniu z innymi uczelniami, na których miałam okazję studiować było to najlepsze miejsce dla studenta. Zajęcia stacjonarne z długoletnimi wykładowcami, łatwy dostęp do bliblioteki, mimo drobnych niedociągnięć dziekanat pracował fantastycznie - panie miłe, pomocne, ogłoszenia na czas. Wykładowcy wymagający, ale też dobrze przekazujący wiedzę.
31.01.2023
08.12.2022
Ka
Mobing i prześladowanie pracowników, mobbing na który wszyscy się godzą gdyż są zastraszeni i są pseudo zawistni. Nikt nie reaguje na problemy. Każdy udaje że nic się nie dzieje, a jednak to nie jest prawdą. Jedna sprzątaczka terroryzuje innych pracowników, Nie polecam nikomu komuś kto szuka pracy…….to tylkom problemy. Intelektualny świat a nadal wirtualny..
Olga
Czy ktoś studiował logopedię na studiach podyplomowych i może powiedzieć czy poleca?
15.09.2022
13.09.2022
Adam
Najlepszy Uniwersytet w Polsce. Zdecydowanie ciekawa opcja od UJ.
Tragedia
Szkoda czasu na studia w Polsce. Ani niczego nowego się nie nauczycie, bo program jest niezmienny od jakiegoś 1960r., ani nie zdobędziecie żadnych umiejętności. UW konkuruje z uczelnią w Ghanie i raz jest przed, raz po niej na blisko 200.miejscu w światowym rankingu uniwerków:)
16.08.2022
14.08.2022
Adam
Bardzo polecam. Najlepszy uniwersytet w kraju. Ciekawi wykładowcy, mający rozeznanie i krytyczne myślenie. Moim zdaniem UW>UJ. Jest ten posmak elity warszawskiej. Często po zajęciach chodziliśmy do pobliskiej Cafe Bristol. Ponadto nawet Panie w dziekanacie są miłe. Na zakończenie UW bardzo pomógł mi z przygotowaniem się do praktyk zagranicznych w ramach programu Erasmus +. Super uczelnia, polecam!
Nadia
Czy ktos cos wie na temat studiów: administracja/filologia włoska zaocznie na UW? Bardzo wazne, bo sie nie dostalam na dzienne. Co robic? Jak jest na studiach zaocznych, piszcie wszystko co wiecie plisss
22.07.2022
15.07.2022
Tobiasz 100
Hej, mam pytanie co do germanistyki zaocznej II stopnia. Czy poziom jezyka jest rzeczywiście na poziomie C1? Czy jest dużo przedmiotów i czy jest trudno tak jak słyszałem?
Rozczarowana
Zdecydowanie odradzam kryminalistykę i nauki sądowe CNS UW
13.07.2022
22.06.2022
Socjologia stosowana i antropologia społeczna licencjat
Myślę o kierunku socjologia stosowana i antropologia społeczna, na razie I stopnia. Studiuje/studiował(a) ktoś i mógłby podzielić się opinią o nich? Czy warto, czy zajęcia są interesujące...?
Anna
Witam, czy ktoś może wypowiedzieć się na temat kierunku architektura przestrzeni informacyjnych? Czy warto, jak z wykładowcami, czy ze średnimi wynikami dostanę się na ten kierunek? Pozdrawiam
20.06.2022
13.06.2022
Ala
Biotechnolog to z pewnością taki zawód, którego w dzisiejszych czasach trzeba, jak kiedyś informatyka
Socjologia stosowana mgr
Dzień dobry. Chciałbym zapytać osoby studiujące lub absolwentów o socjologię stosowaną i antropologię społeczną na II stopniu zaocznie. Jakie są wasze opinie? Jak oceniacie poziom, ciekawość zajęć? Jak wygląda organizacja zajęć, czy planowane są zajęcia w formie hybrydowej czy raczej wszystko stacjonarnie? Szczególnie interesuje mnie blok "antropologia współczesności".
13.05.2022
03.05.2022
Aga
Szukam opinii. Czy warto studiować Kryminalistykę i Nauki Sądowe?
Kacpi
Ten dziekanat to porażka
25.02.2022
23.01.2022
Patryk
Przygotujcie się na to że nie będziecie mieli czasu na działalność poza uczelnią. Tylko dwa wykłady dziennie? Szkoda, że między nimi jest godzina lub dwie godziny przerwy przez co nie opłaca się wracać do domu ale za długo żeby siedzieć na uczelni. W ten sposób tracicie czas w ciągu dnia. Uczelnia nie liczy się że studentami.
Bartek
Dziekanat to jakiś żart
23.01.2022
16.01.2022
Wiki
Uczelnia od lat jedzie tylko na opinie a prawda jest taka, że jest tam bardzo niski poziom nauczania.
Kacper
Nie polecam psychologii na tej pseudo uczelni
12.01.2022
30.08.2021
Mich
Witam, wiadomo jaki był próg na Zarządzanie finansami i rachunkowość (wieczorowe)?
Xyz
Dziwnie wygląda rekrutacja, szczególnie listy przyjętych na studia, okazuje się, że na tą prestiżową uczelnię i oblegany kierunek można dostać się np. z 1880 miejsca z 55,45 punktami rekrutacyjnymi, podczas gdy próg wynosi około 78 punktów. Listy są długie, większość z nas ich do końca nie przewija, a szkoda, bo cuda się tam dzieją :d
23.07.2021
19.07.2021
Karol
UUU! Zaraz wyniki! Ktos jeszcze czeka?
Akademiki
Wie ktoś może, jak z ubieganiem się o akademiki na ten rok?
14.07.2021
08.07.2021
Alicja
studiuje ktoś pedagogikę i jest w stanie powiedzieć mi coś o tych studiach, o tym jak mniej więcej wyglądają wykłady, jak atmosfera na uczelni?
S
Na studia wieczorowe dostaje się poprzez kolejność wysyłania zgłoszeń i opłaty czy tez są jakieś progi punktowe itp?
06.07.2021
20.06.2021
nauczanie
Ciężko dostać się na Nauczanie języków obcych? Ile punktów miała ostatnia przyjęta osoba w zeszłej rekrutacji?
Arek
Pytanie bardziej do studentów, Czy ciężko jest na zarządzaniu finansami i rachunkowości na Wydziale Zarządzania? Czy da się połączyć z innym kierunkiem niekoniecznie związanym z finansami? Jaki jest poziom matematyki? Czy przedmioty czysto matematyczne są na mega wysokim poziomie? Proszę o odpowiedź, ponieważ idę na 3 rok Dietetyki i będę bronił Licencjat, ale zastanawiam się czy zacząć już na spokojnie po obronie, czy już teraz
23.05.2021
21.05.2021
Figa
Trudno się dostać na filologie polską?
aneta1145
mam pytanie, czy trudno jest sie dostac na zarzadzanie?
12.05.2021
28.04.2021
Majera
Szukam opinii nt. SP Zamówienia publiczne. Czy warto studiować to na UW? Jak oceniacie organizację i jakość zajęć oraz podejście prowadzących do uczestników (szczególnie tych "zielonych" w temacie)? Czy cena jest adekwatna do poziomu i sposobu prezentowania zajęć?
Mike
Jak wygląda studiowanie filologii angielskiej na UW? Czytałem o wyborze indywidualnych ścieżek ksztalcenia, czy są więc tam rozwijane specjalizacje pod kątem tlumaczeniowym?
21.04.2021
19.04.2021
June
Witam, interesuje mnie kierunek filologia angielska, ale jakoś brakuje mi tu specjalizacji tłumaczeniowej. Czy jest dużo zajęć z tłumaczeń w tym m. in. ustnych?
Az
Hej, może ktoś się orientuje jak wygląda rekrutacja na stosunki międzynarodowe na UW? Ciężko się dostać?
18.04.2021
15.04.2021
Borbirella
Hej Aleksandra, Przede wszystkim, życzę ci powodzenia w tegorocznej rekrutacji! Progi na prawo stacjonarne w zeszłym roku wynosiły około 72 pkt, nie wiem jaki był próg dla niestacjonarnych, ale myślę że masz szansę się dostać nawet ze sporo niższym wynikiem :) Jeśli chodzi o maturę, to niestety musisz mieć przedmioty w rozszerzeniu. Zajrzyj na stronę WPIA UW, tam masz dokładnie określone jak liczy się punktację, a nawet- jakie wyniki musisz mieć, żeby spełnić progi z zeszłego roku :)
Aleksandra
Hej, czy wie ktoś może jakie są progi punktowe na prawo na UW ? Bardzo zależy mi na tym żeby dostać się na prawo właśnie na UW bo podoba mi się ten uniwersytet i bardzo chciałabym na nim studiować ;) I czy wystarczy tylko matura z podstawowych przedmiotów napisana na wysokim poziomie ?
09.04.2021
04.04.2021
Paulina
Czy ktoś chciałby podzielić się opinią na temat socjologii cyfrowej? Nowy kierunek, sylabus prezentuje się interesująco. Ale czy to nie kolejny egzotyczny wymysł, żeby przyciągnąć studentów? Proszę o opinie. Z góry dziękuję.
Michał
Czy ktoś wie jaki był próg na wieczorowe zarządzanie finansami i rachunkowość na WZ w 2020/2021? Oraz jak oceniacie poziom matematyki na WZ? Czy osoba po matmie podstawowej ma szanse się utrzymać?
19.03.2021
09.03.2021
Li
Lepszy FiR na Koźmińskim czy ekonometria i informatyka zaocznie na UW?
Patryk
Czy mam szansę dostać się z takimi wynikami na psychologię? -rozszerzony Polski 85% -rozszerzony Angielski 65% -rozszerzony wos 79% -rozszerzona geografia 71%
06.02.2021
03.02.2021
wilk2zeby
potwierdzam poniższy komentarz, ale na UWr to samo..
frustracja
Wiecznie niedziałający system rejestracji USOS.
31.01.2021
23.01.2021
@niewiem
Jakie wyniki matur są wymagane żeby dostać się na finanse? 80 z matematyki rozszerzonej i 100 z angielskiego rozszerzenie wystarcza?
Studia zaoczne filologia
Czy jest tutaj ktoś, kto może mi powiedzieć jak na UW wygląda rekrutacja na filologię angielską zaocznie? To będzie mój 2 kierunek studiów i zastanawiam się czy na zaoczne studia istnieją jakieś progi.
18.12.2020
12.09.2020
Kronos
Wie ktoś czy jest dużo chemii na biotechnologii na UW i czy jest ona ciężka?
Mariusz
Oczywiście ;) W Polsce uczelnie wiele się od siebie nie różnią poziomem. Oczywiście powiedzmy w granicach top 50 reszta to tam wiadomo :-)
11.09.2020
09.09.2020
Absolwent
Nie chcę nikogo rozczarować ale jedynym atutem UW jest jego lokalizacja. Reszta zajęć wygląda tak jak wszędzie indziej no niestety. Mam porównanie bo studiowałem na UJ i w zasadzie tylko tam polecam.
Zawiedziony
Decyzja o zajęciach zdalnych przekonuje mnie o konieczności rezygnacji ze studiów na UW. Wolę iść na prywatą uczelnie , która będzie uczyć normalnie.
07.09.2020
05.09.2020
Kaja
Czy da się przenieść z jednego kierunku na drugi wewnątrz uczelni? I czy jest to problematyczne?
Karo
Jak trudno dostać się na stosowaną psychologie zwierząt? Zna ktoś chociaż orientacyjne progi punktowe?
22.08.2020
09.08.2020
Pytajnik
Socjologia cyfrowa, jakieś opinie? Warto? Test jest trudny, czy da radę zdać po innym kierunku niż socjologia?
Katarzynka
hej :) czy jest tu ktoś kto studiuje na kierunku Stosowana psychologia zwierząt? jak oceniacie ten kierunek ? czy jest dużo zajęć praktycznych ? jak to wygląda w praktyce? czy jest ciężko zaliczać przedmioty? jak podejście wykładowców?
05.08.2020
23.07.2020
Iggy
Czy ktoś z obecnych studiuje, bądź studiował historię zaocznie? Trudno się dostać? Na studia niestacjonarne nie ma progów punktowych z poprzedniego roku i w związku z tym zastanawiam się czy mam szansę zostać przyjętym.
Językowy Pasjonat
Mam pytania do studentów/studentek Lingwistyki Stosowanej, mianowicie: która wg Was jest lepsza kombinacja - angielski jako język B, hiszpański jako język C, czy na odwrót? Są jakieś różnice w poziomie nauczania? Co więcej, rozważam kombinację hiszpański-szwedzki. Ktoś coś może o niej opowiedzieć? Warto? Będę wdzięczny za jakiegolwiek informacje :)
06.07.2020
02.07.2020
J
przy jakiej ilości punktów dostaliście się na UW?
Kasia
Studiuje ktoś może bioinformatykę na UW? Z tego co czytałam to dość oblegany kierunek. Licząc punkty powinnam zostać zakwalifikowana do listy kandydatów, lecz patrząc na to, że w poprzednich latach było 7 osób na miejsce zaczynam wątpić w moje szanse. Czy ktoś kto próbował się dostać lub studiuje/studiował ten kierunek, mógłby mi powiedzieć czy bardzo ciężko tam się dostać ? Z góry serdecznie dziękuje :))
24.06.2020
10.06.2020
Jb111
Czy trudno się dostać na bezpieczeństwo wewnętrzne ?
J
Czy przyjmą mnie na filologię angielską z wynikami 94% z poziomu podstawowego i 56% z poziomu rozszerzonego?
28.05.2020
16.05.2020
kevin
Moim zdaniem najlepszy Uniwersytet w Polsce bez dwóch zdań. Wizytówka Warszawy. Nigdy nie chciałem pracować na etacie, własna firma dała mi niezależność i wolność ale bardzo dużo zawdzięczam UW. Przede wszystkim nauczyłem się dużo o świecie, poznałem ciekawych ludzi i zrozumiałem lepiej czym jest a czym nie jest Polska.
Adrian
Czy osoba po matematyce podstawowej poradzi sobie na finansach i rachunkowości? Proszę o pilną odpowiedź
28.04.2020
27.04.2020
Weronika
Czy trudno dostać się na finanse i rachunkowość na UW? Jakie wyniki z matury są wymagane?
Magdalena
hejka, jest ktoś na zaocznych prawo finansowe i skarbowosc? trudno sie dostac? ciezko o jakiekolwiek informacje w sieci, jesli ktos cos wie prosze o info na magdalena04062@interia.pl
12.03.2020
08.03.2020
W
Hej. Jest ktoś w stanie mi doradzić gdzie najlepiej studiować psychologię? Wdzięczna byłabym także za informację, czy rzeczywiście tak trudno jest się dostać na UW
Przyszła studentka
Hej, czy mógłby ktoś z administracji opowiedziec mi troszkę o studiach? I jak to wygląda z wynikami z matur, żeby się dostać?
07.03.2020
03.03.2020
Lena
Studiuje ktos moze filologie polska lub historie sztuki? Jak doswiadczenie/wykladowcy?
Ola
Testy zostały wprowadzone od następnego roku (np wydział chemii). Do tej pory do przeniesienia starczyło mieć dobrą średnią + ewentualne przejście rozmowy wstępnej. Więc następny semestr będzie pierwszym rokiem z egzaminami wstępnymi
27.02.2020
27.02.2020
Adam
UW to elita
monika
Moi drodzy, czy ktoś przenosił się z jednej uczelni na UW (dokładnie interesuje mnie psychologia)? Jeśli ktoś ma za sobą takie doświadczenie może podzieliłby się wrażeniami z testu wstępnego. Jaka lektura obowiązywała itp.
13.02.2020
27.01.2020
Anka
Studiuje ktoś międzykierunkowe studia ekonomiczno menadzerskie. Wybieram się na nie i jestem ciekawa czy są warte polecenia?
Mikołaj
Studiuje ktoś bezpieczeństwo wewnętrzne i może coś powiedzieć na temat, jakieś opinie, z jakimi wynikami z matury można się dostać ?
13.01.2020
29.09.2019
Anja
Polecam Wysoka kultura i wiedza Wysoki poziom nauczania Jest ciężko, ale warto ta uczelnia nauczą i wymaga Anja
ola
Studiuje ktoś na UW zarządzanie finansami i rachunkowość ? Jakieś opinie o wykładowcach i ogólnej atmosferze?
22.08.2019
08.07.2019
tola
Czy na Erasmusa można wyjechać dwukrotnie? Chcę studiować zarządzanie, zależy mi, żeby jak najwięcej czasu spędzić za granicą.
Lena
Interesują mnie studia magisterskie zaoczne na kierunku Rozwój Potencjału Społecznego. Czy ktoś z Was studiował na tym kierunku? czy ten kierunek jest bogaty w tematykę HR. Proszę o odpowiedź.
16.06.2019
06.06.2019
Administrator
Komentarz usunięty.
mika
Czy z 30% z chemii lub biologii dostanę się na biotechnologię lub chemię?
12.05.2019
31.03.2019
Madm
Jakieś opinie na temat niestacjonarnej administracji oraz całym wydziale prawa na UW? Ciężko się dostać?
Ola
Hej, czy mógłby ktoś wypowiedzieć się na temat finansów i rachunkowości I stopnia, ale w trybie zaocznym lub wieczorowym?
23.03.2019
23.02.2019
Weronika
Witam. Czy ktoś oceni naukę na filologii hiszpańskiej na dziennych studiach? Czy jest bardzo cięzko? Czy trudno sie dostać? Czy trzeba mieć maturę z języka hiszpańskiego? Z jakim wynikiem z matury najlepiej nie startować i dac sb spokój? Jak przelicza się procenty z matury na tej uczelni: czy np. z j. polskiego 71% z podstawy mnoży się 71x0,6, co oznaczają wagi przedmiotów w procentach i jak policzyć te przedmioty? Proszę o pomoc. Bardzo mi zależy na opinii tego kierunku. Pozdrawiam
Gijvdf
Fovhndd
06.02.2019
31.01.2019
D.
Mam dosyć niecodziennie pytanie, ale nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi. Czy jest gdzieś jakaś osoba, która przenosiła się po pierwszym roku z innej uczelni na Lingwistykę Stosowaną na UW? Jestem ciekawa, jak w praktyce wygląda ta "rozmowa" z losowaniem pytań. Ktoś potrafiłby powiedzieć coś więcej?
zastanawiający się
hej, czy warto iść na socjologię/ socjologie i antropologie stosowana? na który lepiej i jak funkcjonuje wydział socjologii, tzn. czy jest to jak na niektórych uczelniach "zapchaj dziurę" czy raczej nie? po socjologii jest ewentualnie możliwość zmiany na inny wydział jak zarządzanie/ kulturoznawstwo/ psychologia? dzięki z góry za odpowiedz :)
23.01.2019
20.12.2018
Katarzyna
hej, wie ktoś może jakie były progi punktowe na pedagogikę w 2018?
UP
Hej) Być może, ktoś studiował fizykę lub astronomię na UW? Czy są trudne (bo takich mi trzeba)? Co zazwyczaj robią po takich studiach w realnym życiu? Z góry dziękuję Pozdrawiam)
27.11.2018
15.11.2018
Mary
Cześć Mam pytanie odnośnie lingwistyki stosowanej (niemiecki - szwedzki) na UW? Jaki poziom nauczania i wykładowcy? Jakie wady i zalety?
Szukając odpowiedzi
Czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć, dlaczego na WPiA nie ma stacjonarnej administracji? Może ktoś z władz wydziału albo uniwersytetu tutaj zagląda i zna odpowiedź.
11.10.2018
09.10.2018
Pedagog
Kto wie jak jest z angielskim na II stopniu pedagogiki ? Jaki poziom trudności? wiecie może czy język obcy tworzy moduł? Nie znam angielskiego i boje się że to bedzie stracony czas. Proszę o pomoc i kilka słów na temat zaliczenia języka
studentt
na wzcie ciężko za specjalnie nie jest, ale i tak można bardzo dużo wynieść z zajęc które sa dobrze prowadzone. Baardzo dużo prac w grupach na zarządzaniu. Matma na raczej niskim poziomie, prosto zdać dla kogoś kto np. uczył się na rozszerzeniu w lo. Prace po kierunku nietrudno znaleźć bo to nadal uw a wz stoi wysoko w rankingach
19.09.2018
19.09.2018
WNE
WNE - bardzo dużo matematycznych przedmiotów, z którymi mnóstwo osób nie daje sobie rady - poprawki warunki itp. Ale atmosfera świetna, ludzie sobie pomagają. Wydział rozpoznawalny wśród pracodawców i studenci na rynku pracy są szanowni
marykate
Stanowczo odradzam studiowanie germanistyki na Uniwersytecie Warszawskim osobom, które chciałyby tam podnieść swój poziom znajomości języka niemieckiego. Staroświeckie metody nauczania panujące w Instytucie Germanistyki potrafią skutecznie zniechęcić do samego języka. Studiowałam tam 2 lata po rozszerzonej maturze z niemieckiego na poziomie pow. 80% i nie zauważyłam, żeby mój niemiecki się rozwinął. Myślę, że te studia mogłyby polepszyć język, ale raczej u osób na poziomie średniozaawansowanym. Znacznie bardziej pomogły mi zagraniczne kursy językowe, przede wszystkim w mowie. Po 2 latach postanowiłam zrezygnować i przeniosłam się na studia magisterskie na SGH, gdzie poziom nauczania języka był znacznie wyższy i praktyczniejszy w późniejszym życiu. Pierwsze dwa lata licencjatu na "Germie" to uczenie się na pamięć przysłów z kotkami, pieskami i kolorkami. Kadra akademicka to jeden wielki śmiech na sali wraz z ich dyrektorem panem M., który na spotkaniu powitalnym studentów uraczył wszystkich swoją sfrustrowaną przemową na temat tego, że po tych studiach nie ma pracy i w życiu liczą się tylko znajomości (co jest nieprawdą, bo masa obrotnych osób, które znam i przetrwały te studia zarabiają teraz więcej od samych wykładowców stąd też może ich frustracja). Atmosfera na wydziale panuje jak w średniowiecznej szkole, materialy są starodawne, nauczyciele stanowczo odradzają internetowe słowniki, gdyż dobre są tylko te niezaktualizowane papierowe, wymiany zagraniczne do Niemiec są zabraniane studentom ze słabszym poziomem języka, bo przecież nigdzie nie nauczą się języka tak dobrze, jak z żóltych kartek na przedpotopowym wydziale germanistyki w Warszawie, nie ma tam standardowej 2 tyg. sesji jak na innych kierunkach, sesja i nawał bezużytecznej nauki trwają praktycznie przez cały rok, dodatkowo w semestrze zimowym są już zadania domowe na "po świętach Wielkanocnych", chociaż semestr letni się jeszcze nie zaczął, Panie nauczycielki rozpowiadają zjełczałe historie z ich lat młodości wyśmiewające, że w dzisiejszych czasach też wszystkie studentki na 5 roku są ciężarne i mało zainteresowane nauką (spotkałam tylko jednego "ciężarnego" studenta i był to mężczyzna), Panie i Panowie nauczycielki także bezwzględnie odradzają studiowanie ekonomii, bo po co, przecież filologia jest ważniejsza i po głowie dostaje się tym studentom, którzy zdradzają germanistykę równolegle z prawem/ekonomią/lub innym prosperującym kierunkiem. Na wydziale brakuje dobrego biura karier, studenci zachęcani są w najlepszym wypadku do pracy nauczycielki w szkole (co oczywiście może być fajną opcją dla niektórych, ale na pewno nie dla wszystkich osób). Natomiast w większości przypadków ofert to najwyżej praca fizyczna zagranicą. Podczas gdy w gruncie liczba ofert pracy na polskim rynku dla osób ze znajomością niemieckiego np. w międzynarodowych firmach z kilkutysięczną pensją jest naprawdę duża. Ogólnie decydujcie się na te studia, tylko jeśli faktycznie nie macie możliwości studiowania innych kierunków lub jeśli sama filologia jest dla Was pasją (chociaż dla mnie też była, ale sposób nauczania na tym wydziale ją jakby ugasił). W późniejszym życiu zawodowym raczej wszyscy patrzą na rzeczywistą znajomość języka, a nie fakt ukończenia germanistyki. Dobra praca po tym kierunku lub bez niego, ale z dobrym językiem niemieckim zawsze się znajdzie, bo jest duże zapotrzebowanie na rynku polskim i zagranicznym na specjalistów z tym językiem w różnych branżach.
08.08.2018
07.08.2018
olciaaa
Ktoś idzie na zarządzanie zaocznie ? :) piszcie: aleksandra.mucha7@tlen.pl :)
Indeks w Kieszeni
Wszystkich zainteresowanych pomocą w przygotowaniu do olimpiad przedmiotowych, które pozwalają na otrzymanie wstępu na wymarzone studia, zapraszamy po więcej informacji na naszą stronę internetową: https://indekswkieszeni.pl/ Z nami sukces gwarantowany!
26.07.2018
22.07.2018
Menelo
Poproszę o opinię nt. studiów magisterskich na kierunku finanse, rachunkowość i ubezpieczenia (WZ UW). Głownie chodzi mi o specjalizację zarządzanie instytucjami finansowymi. :-) Czy osoba będąca absolwentem zarządzania poradzi sobie?
Bardzo mądry człowiek
Poczytaj jeszcze na temat studiów równoległych, jakie wymagania itp.
20.07.2018
19.07.2018
Bardzo mądry człowiek
Karolino, jest to niestety nierealne... Lingwistyka mało miejsc, ciężko się dostać
Karolina
Z bezpieczeństwa wewnętrznego na lingwistykę stosowaną ..
19.07.2018
18.07.2018
Bardzo mądry człowiek
Karolina, rada jest tylko jedna- popraw maturę! albo inna Uczelnia- mogą być niższe progi. Gdyby takie przeniesienia były możliwe, to po co rekrutacja? Przenosić po roku można próbować, musi być dobra średnia i w miarę zbliżony program studiów. Nikt Cię nie weźmie z prawa na filologię hehe. O jakich kierunkach mowa?
Karolina
hej :) Czy jest tu osoba, która ma jakieś doświadczenie i byłaby w stanie odpowiedzieć mi na pytanie czy możliwym jest przeniesienie się z jednego kierunku na UW na drugi zupełnie inny zaraz po rozpoczęciu pierwszego roku? Czy warto próbować? Czy czekać do końca semestru? Roku? Marzę o jednym kierunku, na który niestety nie udało mi się dostać w procesie rekrutacji, ale za to na inny owszem, jednak zawzięcie chciałabym znaleźć się na tym wymarzonym.. Macie dla mnie jakieś rady?
18.07.2018
14.07.2018
zainteresowany
Cześć, czy komuś z was lub waszym znajomym udało się poprzez oceny przenieść się z niestacjonarnego prawa na stacjonarne? Słyszałem o takiej możliwości, ale jestem ciekaw, jak wygląda to w praktyce :)
Tom
Czy wiecie ile osób dostaje się na fizykę lub astronomię w 2 turze?
14.07.2018
13.07.2018
michał
Czy ktoś mógłby przybliżyć mi temat rozmów kwalifikacyjnych na studia kryminalistyka i nauki sądowe? Jak to wygląda, na czym głównie skupiają się rekrutujący, jakiej natury pytania mogą tam paść?
Greta
Czy możecie coś powiedzieć o historii sztuki? Nie wiem czy wybrać UW czy UKSW.
04.07.2018
01.07.2018
Michał
Warto iść na stosunki międzynarodowe? Jaki jest poziom nauczania języków? Można tam realizować swoje pasje? Jak pracodawcy patrzą na ten kierunek?
Michał
Warto iść na stosunki międzynarodowe? Jaki jest poziom nauczania języków? Można tam realizować swoje pasje? Jak pracodawcy patrzą na ten kierunek?
01.07.2018
24.06.2018
Angela
Cześć. Wybiera się tu ktoś w tym roku na informacje naukową i bibliotekoznawstwo zaocznie? A jak ktoś już jest to opowie mi jak jest?
Blackam
Czy ktoś wie jaki był próg punktowy w zeszłym roku na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne?
18.06.2018
13.06.2018
gorszcz
Czy ktoś wie jak wygląda egzamin na studia II stopnia filologii angielskiej UW? Chodzi o studia niestacjonarne. Czy ktoś się może spotkał z nim i może do czegoś porównać? Niby na poziomie C1 ale nie wiem czego się dokładnie spodziewać.
Przyszła studentka UW
Oczywiście studia II stopnia zaoczne :)
04.06.2018
04.06.2018
Przyszła studentka UW
Pomóżcieeeee! Czy warto wybrać Zarządzanie specjalność: rozwój potencjału społecznego? \ Czy ktoś może coś więcej powiedzieć o tym kierunku ?
Nemi
Czy warto wybrać kierunek logistyka i administrowanie w mediach na UW?
21.05.2018
15.05.2018
maturzystka
Witam, czy ktoś może coś powiedzieć o budownictwie?
Martyna
Jak jest z przepisaniem się ze szkoły niepublicznej na po 1 roku na studia zaoczne?
29.04.2018
29.04.2018
Ciekawa
Jak jest na studiach I stopnia BW zaocznie?
Olka4517
Jakieś opinie o kierunku psychology?
10.04.2018
30.03.2018
xxx
Jakieś opinie na temat lingwistyki stosowanej ze specjalnością nauczycielsko-tłumaczeniową?
Pm
Niestety, ale to o czym napisała Doris to 100% prawda. Sposób certyfikacji językowej i w ogóle wymagania na tym egzaminie to jedna wielka pomyłka. Ten egzamin nie sprawdza zdolności językowych, a służy chyba tylko jedynie jako "hamulcowy" dla studentów i źródło przychodu dla uczelni. Smutne, ale prawdziwe.
13.03.2018
20.02.2018
Ewela13
Czy jest tu osoba, która jest, była, ma kogoś znajomego z kierunku Kryminalistyka i nauki sądowe II stopień. Chciałabym zapytać o parę rzeczy.
Doris
Jedną z patologii, która niszczy dobrą opinię UW wśród studentów jest egzamin certyfikacyjny z języka obcego. Prawdziwe "żniwa" finansowe dla uniwersytetu. Wielu studentów musi powtarzać rok właśnie przez nie uzyskanie certyfikatu, wykupując kolejne żetony. Dodajmy, certyfikatu, który nie ma ogromnej wartości na rynku pracy, a jego zaliczenie jest potrzebne tylko po to żeby uzyskać 2 pkt ECTS. Sam egzamin jest wielką loterią, a lektoraty w ogóle do niego nie przygotowują (bądź w niewielkim stopniu - zależy od lektora na jakiego się trafi). Wiele osób, które na co dzień w swojej pracy posługuje się specjalistycznym językiem obcym z tego egzaminu uzyskuje 3, 3+ lub nawet go nie zalicza! Niezaliczony egzamin na B2 (czy nawet B1) to nie są pojedyncze przypadki. Bardzo często są to osoby ze średnia studiów 4,0 i wyżej, których obrony blokuje właśnie ten idiotyczny wymóg UW. Może i w dzisiejszych czasach kładzie się wysoki nacisk na zdolności językowe tylko trzeba też zdać sobie sprawę, że NIE KAŻDY takowe posiada! Bardzo łatwo można to sprawdzić - dobre i bardzo dobre oceny z przedmiotów prowadzonych w języku polskim, a kolejne nieudane próby zaliczenia egzaminu językowego. Władze UW i poszczególnych wydziałów chyba w ogóle nie biorą tego pod uwagę, ze takie opinie przedostają się do potencjalnych kandydatów. UW ma po prostu utrwalony prestiż i dlatego zawsze tu byli, są i będą studenci. Co nie zmienia faktu, że występuje na UW wiele absurdalnych wymagań i przyjętych rozwiązań np. wspomniany egzamin certyfikacyjny czy OGUNy (które tylko zabierają czas, a rzadko w sposób zasadniczy wzbogacają wiedzę studenta). Dobrze, że sama mam już to za sobą i na studia magisterskie wybrałam inny uniwersytet.
11.02.2018
09.02.2018
opinia
Jeżeli chodzi o WNE (wydział nauk ekonomicznych) to szkoda, ale poziomem przegrywa z SGH, niestety. I ta różnica poziomu jest coraz bardziej dostrzegalna. Na SGH jest wysoki poziom języków, przedmiotów ekonomicznych , a na WNE niestety ten poziom jest niski. Jedynie matma jest na porównywalnym poziomie. Niestety ale MIESI/FIR na SGH jest dużo lepsze niż IiE/FIR na UW. A szkoda.
do Student
Panie Student, na stronie uniwerku masz Pan takie coś jak katalog kierunków i tam masz wszystkie opisane, włącznie z wspomnianym zarządzaniem.
18.10.2017
30.08.2017
Student
Witam, proszę o opinie, informacje o kierunku ZARZĄDZANIE :)
do przedmówcy
chyba dobrze, że wykasowali Almamera, skoro ta uczelnia przestała istnieć??? gorzej, gdyby szkoła wisiała na stronie i ludzie by myśleli, że funkcjonuje normalnie, że mozna składać papiery, itd. Nie rozumiem zarzutów, bo dziwne są i nielogiczne.
22.08.2017
14.08.2017
ciekawe...
dziwna sprawa z tym forum bo uczelnia Almamer która jest katastrofalnej sytuacji a studentów dokumenty latają po warszawie i zaczęli o tym głośno pisać zostali wykasowani. Wątek o Almamer dziwnie przestał istnieć bo studenci zaczęli się kontaktować w kwestii wyciągnięcia konsekwencji od rektora tej uczelni.. słabooo i w ten sposób traci się wiarygodność drogi portalu opinieouczelniach,pl Studentów zainteresowanych Almamer sytuacją zapraszam na Facebook tam z pewnością pan Janusz Merski nie dogada się w temacie usunięcia o nim i jego uczelni wątku na FB.
Patryk
Chciałem się dowiedzieć czegoś więcej na temat politologii II stopnia (stacjonarnych), opinie itd.
09.08.2017
31.07.2017
optymistka
Hej! Czy ktoś z Was kto dostał sie na bezpieczeństwo wewnętrzne I stopnia stacjonarnie ma zamiar jeszcze zrezygnować?
Student
Witam, potrzebuję Waszej pomocy :) Dostałem się na WAT na Energetykę oraz na UW na Stosunki międzynarodowe i mam problem z wyborem :/ Jakieś opinie o tych dwóch uczelniach/kierunkach? Co najlepiej wybrać?
22.07.2017
12.07.2017
Ania
Trudno jest dostać się na bezpieczeństwo wewnętrzne na UW ?
Buni
Jakieś opinie, informacje na temat wydziału zarządzania?
07.07.2017
03.07.2017
Gość
Co sądzicie o kierunku, a raczej specjalności neuroinformatyka? Dużo nauki, jak z pracą?Jakiś student mógłby się wypowiedzieć?
Do Kodiego
Kodi, tak, różnice programowe jest zaliczyć trudno.
02.07.2017
20.06.2017
AAA
Co sądzicie o kierunku Stosunki Międzynarodowe?
Monika
Z pracą raczej żadnych problemów nie będzie, ale dostać się ciężko, w ubiegłym roku ponad 10 osób na miejsce: http://rekrutacja.uw.edu.pl/files/pdf/Liczba_kandydatow_miejsce_2016-2017.pdf , a próg to ponad 80 punktów po przeliczeniu wyników z matury.
31.05.2017
30.05.2017
kavvino
Witam. Czy znajdzie się tutaj osoba która studiuje/studiowała na kierunku ekonomicznym? Dokładnie chodzi mi o "Ekonomia, Matematyka specjalność Międzykierunkowe Studia Ekonomiczno-Matematyczne". Jeżeli tak, to co możecie o tym kierunku powiedzieć? I jakieś pomysły co można po tym robić? Czy z pracą po tym kierunku będą duże problemy? Czy jest to bardzo ciężki kierunek i czy barzo trudno siędostać na niego? Z góry dzięki za odpowiedź ;)
Ola
Hej mam pytanie, czy mam szansę dostać się na UW mając minimum punktów tj. po podliczeniu moje punkty sięgają niewiele ponad minimalny próg 30 punktów.. Czy jest szansa że się dostanę?
24.05.2017
21.05.2017
Ciekawa
Hej, znajdę tu kogoś na kierunku STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE? Jestem ciekawa, czy mam szansę dostać się tam bez drugiego języka obcego :( byłabym bardzo wdzięczna za szybką odpowiedź :)
ciekawa
A co sądzicie o kognitywistyce? Warto?
20.05.2017
19.05.2017
Hania
Z tego co pamiętam to żaden certyfikat nie był potrzebny, ja dostałam się bez problemu ;)
Kinga
Witam, czy ktoś studiował/studiuje pedagogikę, wczesne nauczanie języka angielskiego (studia magisterskie) i mógłby udzielić informacji odnośnie tego, czy trzeba mieć certyfikat potwierdzający znajomość języka angielskiego (jaki?), czy trudno się dostać i zdać egzaminy, jak wyglądają zajęcia? Będę wdzięczna :-)
27.04.2017
18.04.2017
Nina
Biurokracja jak wszędzie, w mojego puntu widzenia nigdy na UW jakoś nie było tego mega dużo, do przeżycia ;) Jeśli chodzi o kierunek to polecam ekonomię, wychodzę z założenia, że zarządzanie jest już trochę zbyt oklepane, a ekonomia bardziej precyzuje ścieżkę kariery, szczególnie, że masz już z tego licencjat. Atmosfera na ogół przyjazna, ja nie miałam nigdy konfliktów zarówno z kolegami z roku jak i wykładowcami. Polecam
Beata
Hej :) w tym roku kończę studia licencjackie z ekonomii i zastanawiam się na magisterką na UW(zaocznie). Biorę pod uwagę zarządzanie bądź ekonomię. Jaka jest atmosfera na tych kierunkach ? Czy wykładowcy są do zniesienia ? Czy biurokracja ta WZ jest 'bardziej skomplikowana' czy przyjazna studentowi ? Z góry dziękuje za odpowiedź ;)
18.04.2017
01.02.2017
l
Studiowałam filologię polską. Jedynie zajęcia językoznawcze się jakoś bronią. Na zajęciach czyta się tylko teksty badaczy z UW, nie poznaje się teorii z innych uniwersytetów, nawet jeśli są unikatowe na skalę krajową - JOS Bartmińskiego czy pierwszy słownik semantyki Szczepankowskiej z UwB. Na marginesie dodam, że UW nie jest jedną z najlepszych uczelni, jeśli chodzi o filologię polską, o wiele lepiej prezentuje się UAM. Jak porówna się programy studiów z różnych miejsc to moim zdaniem na najwyższym i w miarę równym poziomie zostaje Uniwersytet Łódzki i w Białymstoku.
Administrator
Komentarz usunięty.
21.11.2016
10.11.2016
Nathalie
Jak wypada filologia polska na UW? Jeśli ktoś z was studiował, studiuje lub ma znajomych na tym kierunku, to proszę o jakąś krótką informację. Czy poziom jest wysoki, zajęcia nie tylko ciekawe, ale i użyteczne?
dd
Jaki poziom na lingwistyce? (ang-niem)?
04.11.2016
25.09.2016
Sara Karmell
Witam, czy na Uniwersytecie Warszawskim ekonomia na II stopniu są dostępne zajęcia przed godziną 15.00. Na stronie internetowej pisze, że "możliwe są zajęcia po godzinie 15.00".
Ola
Czy ktoś jest po kierunku pedagogicznym? Najbardziej mnie interesuje pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z terapią II stopnia. Pozdrawiam
08.09.2016
21.08.2016
mustang
Pisał ktoś test na studia II stopnia- kognitywistyka i mógłby coś o nim napisać, jak mniej więcej wygląda? pozdrawiam
Joanna
czy ktoś może mi powiedzieć ile osób dostaje się na stosunki międzynarodowe na UW w drugim naborze
15.07.2016
30.06.2016
Natalia
Chodzilo mi o studia II stopnia oczywiscie ;)
Natalia
Hej ;) planuje podejść do egzaminu na bezpieczenstwo wewnetrzne - czy może jest tu ktoś kto opowie mi jak wyglada ten kierunek na UW? egzaminy sa trudne?
30.06.2016
28.06.2016
xatramx
Myślę o studiach w Instytucie Anglistyki- filologia angielska. Polecacie, czy raczej przeciwnie? Jaka atmosfera?
sparkles
atmosfera fantastyczna, ja trafiłem na bardzo zgraną grupę, pierwszego dnia zapoznawcze piwko, potem częste imprezy, nie było też problemu z notatkami lub pomocą w trudnych przypadkach (waruny), ale wszystko zależy od ludzi, na jakich trafisz
21.06.2016
20.06.2016
Ada17
Witam. Mam pytanie odnośnie wydziału nauk ekonomicznych? Jaka tam jest atmosfera? Czy warto iść tam na studia międzykierunkowe czy lepiej na samą ekonomię?
Ada17
Witam. Mam pytanie odnośnie wydziału nauk ekonomicznych? Jaka tam jest atmosfera? Czy warto iść tam na studia międzykierunkowe czy lepiej na samą ekonomię?
20.06.2016
04.06.2016
adam 1969
witam.mam pytanie odnośnie kierunku filologia ukrainska z jezykiem angielskim i rosyjskim.jaka panuje atmosfera na wydziale?czy studia sa dość trudne?i jaki jest poziom nauczania jezykow?
monikaa
Tutaj znajdziesz liczbę kandydatów na miejsce z ubiegłego roku: http://rekrutacja.uw.edu.pl/files/pdf/Kandydat_miejsce_2015-2016.pdf
03.06.2016
02.06.2016
pytanie o kierunki
gdzie znależć na stronie UW info, które kierunki miały najwięcej kandydatów rok temu? szczególnie dziennikarstwo mnie interesuje, ile osób na jedno miejsce było labo teraz jak to wygląda?
R
Proszę żeby ktoś się wypowiedział na temat studiów magisterskich na kierunku filologia germańska (czy ciekawie są prowadzone zajęcia, jaka atmosfera, wykładowcy, poziom, czy polecacie itp.). Będę wdzięczna :-)
31.05.2016
30.05.2016
jaa
Mam pytanie odnoście kierunku dziennikarstwo i medioznawstwo. Chciałabym wybrać specjalność pr i marketing medialny . Czy na tym kierunku jest duzo zajęc odnoście dziennikarstwa ? Mi bardziej zalezy na medioznawstwie .... a moze ktoś poleci kierunek który głownie tego dotyczy ?
jaa
Mam pytanie odnoście kierunku dziennikarstwo i medioznawstwo. Chciałabym wybrać specjalność pr i marketing medialny . Czy na tym kierunku jest duzo zajęc odnoście dziennikarstwa ? Mi bardziej zalezy na medioznawstwie .... a moze ktoś poleci kierunek który głownie tego dotyczy ?
30.05.2016
30.05.2016
jaa
Mam pytanie odnoście kierunku dziennikarstwo i medioznawstwo. Chciałabym wybrać specjalność pr i marketing medialny . Czy na tym kierunku jest duzo zajęc odnoście dziennikarstwa ? Mi bardziej zalezy na medioznawstwie .... a moze ktoś poleci kierunek który głownie tego dotyczy ?
:-)
mniemam, że moja przedmówczyni napisałam swój poetycki wpis w ramach trwającego nadal konkursu, a pierwsze Wielkie litery miały stworzyć hasło: Uniwesrytet Warszawski. Ja nie będę tak patetyczna, ale z pełnym przekonaniem mogę rekomendować Dzienikarstwo i komunikację społeczną, którą sama studiuję. Jak dla mnie studia trafione w 100 procentach, do tej chwili spełniają wszystkie oczekiwania, jeśli tak będzie do końca - to fantastico.
23.05.2016
13.05.2016
Marta Przychodzka
U-niwersytet ukochany- uczelnia ulubiona N-ajlepsza nauka, nerwowa nadzieja na nabór. I-nteligentnie, intrygująco, imponujące imprezy i inauguracje. W-ażne wydarzenia, wielkie wademekum wiedzy. E-uropeistyka, etnologia, ewentualnie ekonomia R- óżnorodność rokuje reformą rozwojową S-uper studia, studenci, sesje, samorząd Yes yes yes! T-rzykrotne tak – tu Twoja temperatura tańczy E-mpiryczny ewenement, entuzjazm, efektywne egzaminy T-łumy towarzyszy, teatr talentów W-arto wybrać ważne wykłady A-dministracja, astronomia, archeologia- ambicja aktywowana R- ekrutuj-rekomenduję! S-ama skończyłam socjologię- super sprawa Z-adowolenie zapewnione A-tmosfera akademicka absolutnie atrakcyjna W-artościowi wykładowcy, wiara wesoła :) S-am sprawdź, słuchaj serca K-onwersatoria, koledzy, koleżanki, klimat I-ndeks, integracja, idylla !
dominika
Rozważam studia w Warszawie lub Łodzi, do obu miast mam mniej więcej tak samo daleko. Łódź znam lepiej, W-wy się obawiam, bo większa, bo wyższe koszty życia, bo wyścig szczurów. Pytanie swoje kieruję do osób, które przyjechały do Warszwy z daleka i zostały na studiach: czy nie żalujecie swoich decyzji? jak Wam się meszka w Warszawie? ile czasu potrzebowaliścieżeby się zaaklimatyzować? Czy planujecie zostać tutaj czy wrócć w rodzinne strony?
28.04.2016
28.04.2016
o prawie
jeśli są wymagane 3 rozszerzenia to musisz być świadoma, że większość chętnych będzie ten warunek spełniała, mimo wszystko, ja bym się nie poddawała i rekrutowała, może będzie na tyle mało zgłoszeń, że Cię przyjmą
R
Proszę żeby ktoś się wypowiedział na temat studiów magisterskich na kierunku filologia germańska (czy ciekawie są prowadzone zajęcia, jaka atmosfera, wykładowcy, poziom, czy polecacie itp.). Zastanawiam się między UW a UP (w Krakowie). Będę wdzięczna :-)
10.04.2016
08.04.2016
Janek_dzbanek
Czy studiuje ktoś e-biznes zaocznie na studiach II stopnia na WZ UW? Dużo statystyki? Ta ekonometria to ciężka jest? Jakieś inne ciężkie przedmioty?
Bardzo proszę o pomoc
Chciałabym studiować prawo. Czy myślicie, że jeśli zdaję na rozszerzeniu tylko polski i wos to zostanę przyjęta? Bo tam potrzeba trzech rozszerzeń. Poradźcie coś, proszę.
04.04.2016
31.03.2016
Kodi
Rozumiem. A jak wygląda np. sprawa bezpieczeństwa wewnętrznego tylko, że zaocznie? Jak wygląda przeniesienie się z uczelni niepublicznej do UW na 3 semestr (czyli 2 rok)? Trudno jest zaliczyć różnice programowe?
do Kodi
Bezpieczeństwo wewnętrzne to kierunek czysto humanistyczny, głównie zagadnienia polityczne, troche prawa, administracji, więc głównie pamięciówka. Jeżeli cię to interesuje to z nauką nie powinno być problemu. Łatwo nie jest, ale jakoś bardzo trudno też nie, nie da się przejść przez ten kierunek jeżeli nie przysiądzie się do książek i to jest pewne, ale dla chcącego nic trudnego
30.03.2016
25.03.2016
Kodi
Witam. Mam pytanie jak wyglądają studia dzienne licencjackie na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne? Trudno, dużo nauki itp.?
Róża
Proszę żeby ktoś się wypowiedział na temat studiów magisterskich na kierunku filologia germańska (czy ciekawie są prowadzone zajęcia, jaka atmosfera, wykładowcy, poziom, czy polecacie itp.). Zastanawiam się między UW a UP (w Krakowie). Będę wdzięczna :-)
09.03.2016
05.03.2016
adancka
Chciałabym podjąć studia w Instytucie Kultury Polskiej na kierunku kulturoznawstwo. Czy ktoś może wydać krótką opinię dot. tych studiów ?
odp. PRAWO
Prawo to ciężki, bo pamięciowy kierunek. Ja od początku wiedziałem, że chcę to studiować, ale kiedy moi znajomi z roku nie byli przekonani co do tego wyboru to często poddawali się, ponieważ nauki było dużo, to ich przytłaczało, a ukończenie prawa nie było ich marzeniem, więc nic ich nie motywowało do tego, żeby przysiąść do książek. To chyba tak jak z medycyną. Kończą w sumie tylko ci, którzy od początku chcieli to skończyć. To i tylko to. Możliwości absolwentka prawa ma wiele. Sędzia, prokurator, adwokat, to te oczywiste, ale ponadto możesz zostać notariuszem, radcą prawnym, kuratorem, doradcą podatkowym, rzeczoznawcą majątkowym. Tych zawodów jest naprawdę bardzo wiele, zdecydowana większość jest dobrze płatna i satysfakcjonująca.
29.02.2016
03.02.2016
PRAWO
Jestem bardzo dobrą uczennicą II klasy prywatnego liceum. Właściwie ze wszystkich przedmiotów mam równe oceny. Nie piszę tego, aby się chwalić, bo to jest moje przekleństwo. Mam piatki na świadectwie i .... duży dylemat na jakie iśc studia. Wiem, że mam jeszcze duuuuu żo czasu. Ale informacje zbieram teraz. Wszyscy mówią - prawo, idź na prawo. No właściwie mogę, tylko jakoś nie do końca mam wyobrażenie o tym, co mogę robić już po skończeniu tego prawa. Czy Wy, wybierając studia prawnicze, wiedzieliście co konkretnie chcecie robić w przyszłości? Czy raczej to się krystalizowało z czasem, w trakcie studiów? A jeśli uznam, że sala sądowa w ogóle nie jest dla mnie, to jakie inne są dla mnie możliwości jako absolwentki prawa? Poradźcie proszę, zależy mi na opiniach studentów i absolwentów Prawa.
magda
Studiowałam na trzech kierunkach: dziennikarstwo - odradzam z całego serca, parodia, a nie studia. Przedmioty głupie, nic się nie robi, tylko marnowanie czasu. lingwistyka stosowana - fajne studia, sporo wiedzy można wynieść, choć wykładowcy nie zawsze idealni, niektórzy potrafią by chamscy albo olewać sprawę afrykanistyka - pół na pół, chaos 100%, ale za to fajny, kameralny klimat
22.01.2016
17.12.2015
5467
Trudno ocenić szkołę jako całość, każdy wydział to inne universum rządzące się swoimi prawami. Prawnicy mają rzecz jasna największe na UW luksusy ale potem rynek pracy ich sprowadza na ziemię, aczkolwiek i tak są w lepszej sytuacji niż spece od rządzenia (marketingu?) albo kosmici po tzw. socjologi stosowanej. Realnie to najbardziej opłacalnym dla studenta kierunkiem na UW jest ich informatyka, ma dobrą opinię ale dzisiaj pracodawcy w branży już i tak nie zwracają uwagi na dyplomy.
Studentka
Jak jest na fil. germańskiej?
02.12.2015
09.11.2015
życzliwy oo2
Oby te wyjaśnienia kiedykolwiek się pojawiły.
Wyjaśnienie od Admina
Poprzedni komentarz dotyczący oskarżenia pracownika naukowego UW o seksualne nadużycia został zablokowy na potrzeby ewentualnych wyjaśnień prokuratury.
26.10.2015
26.10.2015
???
czy ktokolwiek może potwierdzić tą informacje??? mam nadzieję, ze to nie jest jakiś głupi żart lub prowokacja... bo z czymś takim powinno się iść na policję a nie pisać na portalu edukacyjnym...
Czy ktoś możne napisać coś o Zarządzaniu na UW- magisterskie niestacjonarne?
28.08.2015
08.08.2015
jolka
szkoda ze UW ma tak wysokie czesne za niektóre kierunki... chciałam iść na prawo finansowe ale niestety koszty przerosły moje możliwości...a szkoda, bo to jednak najlepsza uczelnia w Polsce..
Maja FILOLOGIA ANGIELSKA
Idę na I rok od października na filo ang, jest tu ktoś ze starszych i może mi polecić jakichś wykładowców?
03.08.2015
03.08.2015
basiorek93
Czy warto przenieść się na studia magisterskie na kierunku historia z Lublina (UMCS) do Warszawy (UW)?
Tomek
Chamstwo, urywają zajęcia lub nie przychodzą. Dosłownie chowaja się przed studentami czekającymi na konsultacje - KOMEDIA!!! Nie szanują studentów, promotor miał być do końca lipca - wyjechał dużo wcześniej, nie odbiera maili -kończę pracę dyplomową - kto ją sprawdzi bym mógł złożyć ????
23.07.2015
19.07.2015
justa
Hej:) Mam pytanie odnośnie studiów II stopnia dotyczących bezpieczeństwa wewnętrznego i kryminologii?\Warto studiować te kierunki? Jest na nich ciężko?Wybiera się jutro ktoś na test z bezpieczeństwa wewnętrznego?Zastanawiam się nad tymi dwoma kierunkami,ale nie wiem który wybrać
Lena
Hej :) MAm pytanie jaką trzeba mieć średnią z licencjata żeby dostać sie na UW na socjologie magisterkę? Ktoś się orientuje ?
13.07.2015
12.07.2015
Hitch
Opowie mi ktoś o socjologii na UW, wykładowcy, przedmioty, poziom itp.?
Hitch
Opowie mi ktoś o socjologii na UW, wykładowcy, przedmioty, poziom itp.?
12.07.2015
12.07.2015
Hitch
Opowie mi ktoś o socjologii na UW, wykładowcy, przedmioty, poziom itp.?
www
Mam pytanie do osób które są już na magisterce na bez wew. Czy egzamin na drugi stopien jest bardzo trudny?
10.07.2015
10.07.2015
www
Mam pytanie do osób które są już na magisterce na bez wew. Czy egzamin na drugi stopien jest bardzo trudny?
www
Mam pytanie do osób które są już na magisterce na bez wew. Czy egzamin na drugi stopien jest bardzo trudny?
10.07.2015
08.07.2015
Sonciano
Cześć ! Bardzo chciałbym studiować stosunki międzynarodowe II stopnia na UW. Niestety muszę napisać test, który w latach 2010-2012 był całkiem trudny. Czy ktoś wie jak wyglądał test w roku 2014? Czy to prawda, iż na daną specjalizację muszę mieć dany próg punktowy z testu? Uczę się od wczoraj i masakrycznie mi idzie, jest tego 1300 stron ( 3 ksiażki łącznie ). Pozdrawiam
Sonciano
Cześć ! Bardzo chciałbym studiować stosunki międzynarodowe II stopnia na UW. Niestety muszę napisać test, który w latach 2010-2012 był całkiem trudny. Czy ktoś wie jak wyglądał test w roku 2014? Czy to prawda, iż na daną specjalizację muszę mieć dany próg punktowy z testu? Uczę się od wczoraj i masakrycznie mi idzie, jest tego 1300 stron ( 3 ksiażki łącznie ). Pozdrawiam
08.07.2015
08.07.2015
Sonciano
Cześć ! Bardzo chciałbym studiować stosunki międzynarodowe II stopnia na UW. Niestety muszę napisać test, który w latach 2010-2012 był całkiem trudny. Czy ktoś wie jak wyglądał test w roku 2014? Czy to prawda, iż na daną specjalizację muszę mieć dany próg punktowy z testu? Uczę się od wczoraj i masakrycznie mi idzie, jest tego 1300 stron ( 3 ksiażki łącznie ). Pozdrawiam
mii
Czy ktoś może powiedzieć coś o kierunku Finanse, Rachunkowość i Ubezpieczenia w trybie zaocznym? Czy jest ciężko, dużo matmy? Zdawałam maturę z matmy na poziomie podstawowym i nie wiem czy jest sens startować ...
02.07.2015
17.06.2015
Asia
do Natalii: Ja sie wybieram na filologie angielską :)
Asia
Co myslicie o filologii angielskiej?
17.06.2015
15.06.2015
magda
Co sądzicie o finansach, rachunkowości i ubezpieczeniach na UW? w trybie dziennym i zaocznym
magda
Co sądzicie o finansach, rachunkowości i ubezpieczeniach na UW? w trybie dziennym i zaocznym
15.06.2015
12.06.2015
anna
Odradzam psychologię na UW- wydział w Polsce za czasów PRL, i z wyglądu i z podejścia do studenta. Wykłady to jakieś jaja- wykładowcy czytają ze slajdów, prawie nic od siebie nie dodają, albo w ogóle wykładów nie prowadzą i ogląda się filmiki edukacyjne. Czas studenta ma się za nic- należy dostosować się do wielce wielmożnej kadry, dla której liczą się tylko własne publikacje. Chaos, brak informacji, lub informacje sprzeczne jedne z drugimi...podejście takie jakby tam ani jednej osoby z wiedzą osychologiczną nie było- bo takie działania niszczą zapał, chęci, uczą bezradności, nie motywują do nauki zupełnie...a później tylko ludzie psioczą jak to młodzież jest coraz głupsza...UW wydział psychologii ' jedzie' na opinii, kiedyś wyrobionej i teraz nie wiadomo czemu utrzymanej...
natalia
Ja Rzeszów UR, Kraków na UP i Warszawa. Z czego to ostatnie byłoby najbardziej korzystne, ale zobaczymy jak to będzie.. Strasznie się boję :
12.06.2015
07.06.2015
Lena
Do Natalii: Nie wiem jeszcze...cały czas się zastanawiam. A Ty?
natalia
Hej Lena :) a gdzie jeszcze składasz podania?
02.06.2015
22.05.2015
monika
Hej. Jest może ktoś kto studiuje lingwistykę stosowaną na ILSie? Albo absolwent? Co sądzicie o tym kierunku? I jakie były progi, kiedy Wy tam zdawaliście?
monika
Hej. Jest może ktoś kto studiuje lingwistykę stosowaną na ILSie? Albo absolwent? Co sądzicie o tym kierunku? I jakie były progi, kiedy Wy tam zdawaliście?
22.05.2015
22.05.2015
monika
Hej. Jest może ktoś kto studiuje lingwistykę stosowaną na ILSie? Albo absolwent? Co sądzicie o tym kierunku? I jakie były progi, kiedy Wy tam zdawaliście?
Lena
Do Natalii: Cześć. Ja rozważam taką możliwość :)
17.05.2015
13.05.2015
gospodarka przestrzenna
czy są tutaj studenci z kierunku Gospodarka Przestrzenna? chętnie bym się dowiedziala więcej o zajęciach, jak jest tak ogólnie, czego się spodziewać na I roku, poziom, wykładowcy, itd.
natalia
cześć, czy ktoś wybiera się w tym roku na filologię angielską na UW?
11.05.2015
16.04.2015
Daria
Czy na UW, nie ma administracji stacjonarnej ( dziennej) ?
wawek
czy mam szansę się dostać na kierunek ekonomiczny z podstawową maturą z matematyki? i czy w ogóle poziom nauczania na tym kierunku na UW jest przyzwoity?
06.04.2015
02.04.2015
kwant
jakie opinie o bezpieczeństwie wewnętrznym? na ten kierunek lepiej wybrac UW czy AON? prosze o krótkie uzasadnienie i z góry dziękuje za odpowiedź ;)
katiepsychuw
Hej :) studiuję psychologię dziennie na Uniwersytecie Warszawskim i jak na początku było ok , tak teraz ostro zastanawiam się nad przejściem na swps . UW niestety jest bardzo łache na kasę - odczujecie to po pierwszym semestrze (wiem co mówię mimo że jestem dzienna ). Owszem sama świadomość że jest się na UW jest fajna ale nic poza tym . Ogólnie mówiąc nie oceniam tej uczelni jakoś ani bardzo negatywnie ale też nie widze tutaj samych superlatywów . Nie idźcie na uczelnie tylko dlatego że ma renomę - nie warto .Bardzo dużo szkół ( np. taka jedna nastarsza w krakowie ) tylko na tym już jeździ . Najważniejsze jest abyście się dostali na kierunek który chcecie studiować - nie ważne na jakiej uczelni . Bo jak dla mnie nie warto rezygnować np. z prawa w Rzeszowie na rzecz filologii polskiej spec.nauczycielska na UW.
24.03.2015
24.03.2015
Elika111
A może ktoś wybiera się w tym roku na prawo na UW?
Onemia
ja tam nie polecam ochrony środowiska - studia b. ciężkie, a pracy dla absolwentów brak
22.03.2015
02.03.2015
irys
na uw najciekawsza jest statystyka zaliczysz ją dopiero wtedy gdy wyłożysz ok 7 tysięcy na poprawki wiem to z własnego doświadczenia mam trzy córki jeśli chodzi pierwszą myślałem że to przypadek , ale druga i trzecia to samo ,także statystyka dla UW to jest złota krówka maszynka do zarabiania pieniędzy (wiedza się raczej nie liczy)
Historia?
Za niedługo będę podejmować jedną z ważniejszych decyzji, czyli wybranie kierunku studiów i uczelni. Przeglądając różne strony wiem tak na prawdę coraz mniej. Skłaniam się ku historii. Jak się miewa sytuacja tego kierunku na UW?
24.02.2015
12.02.2015
Ola
Hej w tym roku planuję złożyć dokumenty na UW - studia II st. na kierunku Administracja zaocznie (bo w trybie dziennym nie ma), a kończę licencjat na prywatnej uczelni. Mógłby mi ktoś napisać czy trudno jest się utrzymać? i jak ze zjazdami? co jaki czas się odbywają? co 2 tyg czy częściej? Pozdrawiam studentów
natalia
nika112 mogłabyś się ze mną jakoś skontaktować, też planuję składać podanie na międzykierunkowe studia ekonomiczno-menadżerskie na UW. to mój email gdybyś chciała się skontakować: natalkaa75@wp.pl, to mój stary mail, nie chcę upubliczniać aktualnego:D
08.02.2015
08.02.2015
natalia
nika112 mogłabyś się ze mną jakoś skontaktować, też planuję składać podanie na międzykierunkowe studia ekonomiczno-menadżerskie na UW. to mój email gdybyś chciała się skontakować: natalkaa75@wp.pl, to mój stary mail, nie chcę upubliczniać aktualnego:D
nika112
Eres dzięki może i masz racje ale zawsze marzyłam żeby studiować prawo na UW. Jednak nie chcę studiować tylko tego mam zamiar składać podanie na międzykierunkowe studia menadżersko-ekonomiczne także na UW. Więc zobaczymy jak będzie. I mam do Ciebie jescze jedno pytanie, o ile zechcesz odp. A więc na jakim kierunku byłeś i jakie miałeś wyniki na maturze?
15.01.2015
12.01.2015
aniaaa
cześć, chciałabym rekrutować na filologię białoruską z językiem rosyjskim i angielskim, czy ktoś może mi powiedzieć coś więcej o tym kierunku od strony praktyczej? czy to kierunek studiów warty uwagi? czy jest nacisk przede wszystkim na języki? czy jest ciężko? z góry dziękuje za odpowiedź.
eres
nika112, osobiście bardziej polecałbym pójść w stronę ekonomii niż prawa. Kierunek prawo od lat już jest wałkowany i jeśli nie masz mocnych pleców - nie masz pracy, koniec kropka. Finanse natomiast się rozwijają, są oferty pracy, możesz po takim kierunku wyjechać na emigrację jeśli np. w Polsce pracodawcy dojdą do wniosku że cię nie potrzebują ;) Po prawie natomiast jesteś uwięziona do końca życia w Polsce, pracy w zawodzie za granicą nie znajdziesz bo kończyłaś prawo w Polsce, rozumiesz o co mi chodzi ? Dostać się jest trudno bo na UW wali cała Polska, prawo można sobie opłacić i wtedy dostajesz się z buta poza rekrutacją (nawet z maturą podstawową). Ale pytanie własnie, po co ci takie wykształcenie ? Decyzja należy do ciebie. Atmosfera na UW jest bardzo miła, uczelnia zadbana, wykładowcy na luzie, nikt nad nikim się raczej nie znęca ;) Żałuję że musiałem się stamtąd przenieść, ale gdybym miał możliwość jakoś inaczej pokierować swoim życiem, pewnie tak bym nim pokierował żeby móc podjąć studia na UW na wybranym przez siebie kierunku :)
11.01.2015
13.12.2014
nika112
Łatwo jest sie dostać na prawo do UW? I jeszcze co sądzicie o studiach ekonomiczno-menadżerskich na UW?
lola
Uniwerek Warszawski - THE BEST, koniec kropka.
20.09.2014
21.08.2014
ZIBI
To co wypisuje ofiara to zakrawa na jakiś obłęd !!! - człowieku skrzywdzony przez życie UW zawsze był , jest i będzie wysoko cenioną uczelnią. Jak ktoś się uczy to ją ukończy. Wiadomo że jest odsiew bo są też studia wieczorowe i zaoczne gdzie płacisz i się dostajesz, ale żeby się utrzymać to też trzeba się postarać. I tu następuje zdziwienie !!! Jednak w poważnej uczelni czy to studia dzienne, zaoczne czy wieczorowe to nie ma siły trzeba zakuwać ale potem przynajmniej masz coś w głowie a nie tylko "jakiś papierek". Dlatego wielu pracodawców na to patrzy a już na pewno Ci najlepsi !!! I żeby nikogo nie urazić to nie chodzi tylko o UW, bo są w Warszawie jeszcze inne dobre i znane uczelnie. Ale jak chcesz pracować byle gdzie to wystarczy jak ukończysz byle co, tylko potem nie narzekaj że skończyłeś "studia" a zarabiasz 1500 zł !!!
bartek
co to jest Asyriologia i hetytologia? nigdy nie słyszałem o takim kierunku, a ma go tylko Uniwersytet Warszawski...
07.08.2014
07.08.2014
bartek
co to jest Asyriologia i hetytologia? nigdy nie słyszałem o takim kierunku, a ma go tylko Uniwersytet Warszawski...
Penny
Witam, interesuję mnie podjęcie nauki FiR. Rozważam UW lub SGGW tylko zaocznie. Bardzo proszę o udzielenie mi informacji czy trudno jest się utrzymać na WZ na UW właśnie na FiR. Czy poziom różni się od studiów dziennych? I również proszę o opinie na temat FiR na SGGW. Z góry bardzo dziękuję!
16.07.2014
11.07.2014
Beaataa
Witam. We wrzesniu będę podchodziła do obrony licencjatu z administracji i chcialabym pojsc na magisterke na finanse i rachunkowosc na UW z tym ze z tym kierunkiem nie mialam wczesniej zadnej stycznosci mogłby ktos doradzic, powiedziec jak to jest na UW czy jest cięzko i wogole?
MadMax
Jeszcze zapomniałem o takim drobnym szczególiku: studia na UW też są dostępne w trybie płatnym i można się na nie dostać z buta. Także uważajcie lepiej i nie bądźcie tacy hop do przodu bo wam się kuku może stać.
04.07.2014
04.07.2014
MadMax
Nie zgodzę się z niektórymi opiniami, że UW to dla pracodawców bardziej prestiżowa uczelnia niż uczelnie prywatne. Większość naszych pracodawców to własnie firmy prywatne i byłoby głupotą z ich strony wyznawanie zasady ze państwowe lepsze od prywatnego. Spece od HR i kadry zarządzające zdają sobie z tego sprawę, więc nie wciskajcie młodym ludziom kitów że po prywatnych szkołach nikt nie przyjmie ich do pracy. Z tego co wiem od znajomych którzy studiowali w różnych miejscach kraju, to właśnie ludziom po państwowych szkołach najtrudniej się gdzieś załapać. Pozdro
Ofiara
Na nic się nie zda postawienie mnie przed sądem i wynajęcie adwokata oraz obarczenie mnie nie wiadomo jaką sumą pieniężną do zapłaty (nie włączając prokuratora rzecz jasna !!!!). Cóż z tego że znieważanie jest karalne, jeśli w grę wchodzi przekazanie otrzeżenia do tegorocznych kandydatów na studia właśnie w takiej formie wypowiedzi. Na nic się też dopieszczanie filmów na tegoroczną edycję SENS HSM. Wcześniej czy pózniej i tak by przekonali na własnej skórze czym to śmierdzi WDiNP i ich pracownicy naukowi są sami sobie winni chaosu organizacyjnego jaki robią!!!! Co z tego że będę pisać kolejne posty jeśli oni mają to wszystko co piszę i wszystkich w głębokim poważaniu?!?! Bez względu na to jakie będą wyniki tegorocznej rekrutacji, ja nie wstawię się do sądu, bo doskonale wiem czym to mi grozi. Będą chcieli zrekompensować sobie tym porażkę, zaś "obrażeni studenci" będą chcieli zwołać jeszcze większą ilość osób żeby mnie upokorzyć, składając przy tym krzywoprzysięstwo i robiąc aferę ogólnopolską z udziałem mediów, w tym zagranicznych. Oni wszyscy będą chcieli mnie zgnoić i upokorzyć. Do reszty- tak to właśnie kiedy ktoś chce z dobrej woli chce ostrzec innych przed ISM, wiecie jak tam jest. Sami zadecydujcie czy warto tam studiować!!!!
28.06.2014
28.06.2014
Ofiara
Zapomniałem dodać że chodzi o "przewodniczącego samorządu ISM" poza tym, jest jest jeszcze coś co was zainteresuje: http://usosownia.uw.edu.pl/. Ja mogę się wykłócać tylko z OSOBAMI, KTÓRE "STUDIUJĄ" NA ISM!!!! Pozdrawiam,
Do "studenta" poniżej
Zle zinterpretowałeś moje posty!!!! Tu nie chodzi o chowanie się w tłumie i potrzeby studiowania w większej grupie, tylko o ISM i WDiNP oraz sposób traktowania studentów przez ich pracowników na zajęciach i sam sposób prowadzenie zajęć (z wyjątkiem SWFiS i SzJO)!!! O ile można ich tak nazwać. Ofiara to tylko mój nick i wcale nią nie jestem i wbrew pozorom jestem w pełni zdrowy psychicznie. Wygląda na to że sam tam dłuuuuuuuuugo studiujesz i do tej pory nie spostrzegłeś jacy są nawiedzieni, więc sam się wstydz że to piszesz i tam "studiujesz". A skoro już tak mnie prowokujesz, to tylko żeby sobie zrekompensować to co przeczytałeś i nakłamać świeżo upieczonym absolwentom szkół średnich, że wszystko jest na tip-top i nic złego się tam dzieje. Owszem, dzieje się bowiem, co roku sesję oblewa ponad 1/2 studentów I roku i nie tylko dlatego że jednostki wydziałów tego śmierdzącego, postkomunistycznego, anachronicznego molocha naprzyjmowały ile się tylko da. Ale dlatego, że nie są stanie wytrzymać presji żeby "uniwerek warszawski" był zawsze 1. w rankingach oraz wyścigu szczurów między "studentami". Po stylu wypowiedzi rozpoznaję, że jesteś tą z "samorządu" jako "przewodniczący". Dalej zamierzasz się tak licytować i kłamać? A może chcesz mnie podać do sądu i przekupić prokuratora i sędziów za to że chcę ostrzec przed niewidzialną pułapką marketingową "Krakowskiego Przedmieścia 3"? Jak ty lub inni "studenci" nie umiecie czytać ze zrozumieniem, to 5 razy pomyślcie zanim cokolwiek napiszecie. Prawda już dawno wyszła na jaw. Do wszystkich pozostałych: NIE IDZCIE NA ISM!!! NICZEGO WAS TAM NIE NAUCZĄ!!! BĘDĄ WAS TYLKO PRÓBOWALI OBLAĆ NA ZALICZENIACH I EGZAMINACH ŻEBY WYŁUDZIĆ OD WAS PIENIĄDZE I OPŁACIĆ BUDOWLANKĘ BUDUJĄCĄ NOWY OŚRODEK KOMPLEKSU BADAŃ NAD TECHNOLOGIAMI NA ŻWIRKACH I WIGURACH.
27.06.2014
27.06.2014
Do ofiary
Panie-Pani Ofiaro napisz jeszcze kilka takich nawołujących postów a za chwilę naprawdę staniesz się ofiarą. Chociaż chyba faktycznie nią jesteś skoro nie radzisz sobie sam ze sobą i potrzebujesz większej grupy żeby w ogóle studiować. Człowieku podział na mniejsze grupy działa tylko na plus, gdyż wtedy wyciągasz z zajęć zdecydowanie więcej niż w tłumie. Ale Tobie chyba chodzi o tłum bo wtedy łatwiej możesz się schować :) . Jestem studentem UW i wstyd mi że takie osoby jak Ty dostają się na tą uczelnię. Mam jednak nadzieję że już Cię tutaj nie ma :))) Do pozostałych - UW jest prestiżową uczelnią nie tylko w Warszawie ale na całą Polskę i dyplom tejże uczelni będzie się liczył wśród pracodawców.
Ofiara
Witam jeszcze raz wszystkich kandydatów na ISM!!! Kilka dni temu, na You Tube, umieścili filmy na projekt SENS HSM. Wygląda na to że, mocno wytraszyli się moich komentarzy i chcą za wszelką cenę zbagatelizować to wszystko, co pisałem we wcześniejszych komentarzach. Tak jak już wielokrotnie pisałem, tak teraz znów nawołuje aby POD ŻADNYM POZOREM NIE REKRUTUJCIE SIĘ TAM!!! Podawawałem już wcześniej dlaczego i jakie tam jest fatalnie. Jedyne o czym zapomniałem dodać, to miejsca w których ''ewentualnie będziecie'' mieli zajęcia dydaktyczne. Otóż owe zajęcia dydaktyczne, nie są prowadzone na tylko i wyłącznie na Żurawiej ale również są prowadzone na Nowym Świecie 69 i ulicy Bednarskiej 2/4 (tam również działa studenckie radio i telewizja). Wykłady zaś są prowadzone (w większości przypadków) w Auditorium Maximum (niepodal WPiA). Mało tego między zajęciami i wykładami jest przeznaczone tylko i wyłącznie 15 minut. Co oznacza że w taką ilość czasu musicie zagospodarować sobie aby dojechać. Nie ominie was też podział na grupy, i tego powodu możecie dobrze nie poznać ze sobą. Prawda jest taka że SM na Żurawiej nie daje umiejętności praktycznych ale tylko i wyłącznie teorię. Kończąc ten monolog, nie rozumiem w czym SGH/UKSW/UŁ/UJ/UKW (...) są gorsze od UW, więc jeśli nie stać was finansowo na uczelnię prywatną w Warszawie lub waszym mieście, to spróbujcie chociaż na uczelnie państwowe u siebie lub aplikować o stypendium dla najlepszych które pokryje koszty czesnego (pod warunkiem, jeśli regulamin uczelni na to zezwala). To tyle i pamiętajcie NIE RYZYKUJCIE, CHYBA LUBICIE SOBĄ POMIATAĆ!!!! Pozdrawiam,
26.06.2014
22.06.2014
Ofiara
Witam wszystkich kandydatów na ISM!!! POD ŻADNYM POZOREM NIE REKRUTUJCIE SIĘ TAM!!! Niczego was tam nie nauczą. Tylko udają że uczą. Tam nawet sami nie są nie wiedzą jak jest indeks papierowy czy elektroniczny. Bur- ...tzn. bałagan NIESAMOWITY!!! Nic nigdy nie wiedzą (pomimo wielkiego corocznego zastrzyku pieniędzy z MNiSW, warunków i studiów anglojęzyczych z Stosunków Międzynarodowych). Tak jak prawie 4 miesiące temu zjechałem tą "innowacyjną jednostkę WDiNP", tak teraz znowu piszę, aby przestrzec osoby świeżo po maturze oraz osoby, które chciałyby się tam przenieść na 2. rok. Za wszystko co przekracza 60 punktów ECTS, trzeba dodatkowo (i słono) zapłacić (tylko i wyłącznie przelewem). Mało tego, pod koniec I roku, trzeba obowiązkowo podejść do projektu SENS HSM ( ttp://sens-hsm.ism.uw.edu.pl ). Także sami sobie odpowiedzcie na pytanie: Czy warto tam studiować? i czy nie lepiej rekrutować się na SM na inne warszawskie uczelnie. I jeszcze jedno nie patrzcie na to że ten komentarz jest pisany takim ostrym językiem. NIE RYZYKUJCIE, CHYBA LUBICIE SOBĄ POMIATAĆ!!!!
etnologia
czy uważacie, że jest sens studiować etnologię? gdzie szukac póżniej pracy? co robią pasjonaci po skończeniu studiow? jakieś pomysły? na uczelnie nie chce zostać.
11.05.2014
18.04.2014
Olya
Witam. Chciałabym wiedzieć czy jest taki kierunek fi­lologia pol­ska i fi­lologia an­giel­ska - stu­dia łączone na UW?
Ofiara
Agato!!! Twój nick też sporo o tobie mówi. To piszesz o zaliczeniach to normalne na wszystkich uczelniach. Poza tym, jakbyś nie wiedziała to ci wykładowcy wykładają także na uczelniach prywatnych (prawdopodobnie) w Warszawie. Wiem, co piszę bo sam to widziałem. I jeszcze jedno "Agato" w tym PISuarze tylko przekazują wiedzę czystą teoretyczną. Tymczasem zaś tegorocznych maturzystów marzących o SM odradzam od Żurawiej, niczego was tam nie nauczą i gorąco polecam zainteresowanie się innymi uczelniami. Jeśli możecie omijajcie Żurawią SZEROKIM ŁUKIEM. Pozdrawiam!!!
26.02.2014
19.02.2014
od Agaty
nie zgadzam sie z Ofiarą .... swoja drogą to NIck sporo mówi o Tobie, może po prostu ustawiasz sie w roli Ofiary, no i się nią stajesz, znam wiele osób studiujących na Uniwersytecie Warszawskim, rózne kierunki dodam, i prawda jest taka, ze jak sie uczysz, zaliczasz, to idziesz do przodu, spoko znajdziesz czas na piwko i kino, a z wykladowcami mozna sie spokojnie dogadac .... moze ttrafilas jakos wybitnie pechowo ... i mysl pozytywnie, nidy jak Ofiara, powodzenia, Agata
Czarna
BW, a mogłabyś napisać wyniki swojej matury? :) Dziękuję za odpowiedź : )
31.01.2014
27.01.2014
BW
Witam, Do czarna Jestem studentką 2-roku (zaoczne) Bezpieczeństwa wewnętrznego na UW, dostać się to nie problem. Kwestia to przetrwać, po pierwszym roku z ok.80 osób, zostało 39. Jak wszędzie, uczysz się -grasz dalej, nie uczysz się-wypadasz. UW nie wyrzuca studentów, sami odchodzą:)
małpka
Chciałabym wiedzieć czy trudno jest dostać się na tą kryminologię i jakie są warunki przyjęcia :)
23.01.2014
21.01.2014
Czarna
Ciężko jest się dostać na bezpieczeństwo wewnętrzne? Jak wyglądają wykłady? Prosiłabym o opinię, najlepiej osobę, która studiuje na tym kierunku :)
007
Mam problem z wyborem uczelni.Gdzie lepiej studiować malarstwo , na ASP w Toruniu czy na ASP w Warszawie?. Gdzie są lepsi wykładowcy? i gdzie warto zainwestować?.
17.01.2014
02.12.2013
daga
w końcu to jest stolica i wg badań najlepsza uczelnia w Polsce
Martyna
To jest UW więc komentarz zbędny:) Jestem dumna, że tu studiuję.
09.11.2013
01.11.2013
mag_17
Marzy mi się kryminologia:) Czy wiecie czy ciężko się dostać?
Siostra
Witam wszystkich zainteresowanych studiami zaocznymi na Wydziale Zarządzania UW. Nie polecam absolutnie!!! O takim bałaganie organizacyjnym jaki tam panuje do tej pory nie słyszałam. Poza tym potencjalny student traktowany jest jedynie jako źródło dochodu dla uczelni. Trzecia sprawa to terminy zjazdów. Z tego co wiem to studia zaoczne są głównie dla osób pracujących lub chcących podjąć pracę a tam jest to niemożliwe. Nie dość że zjazdy są co tydzień to jeszcze ze względu na jakieś dodatkowe przedmioty także i w czwartki i czasami inne dni w tygodniu. To jest chore!!! Mój brat to bardzo inteligentna i ambitna osoba, chciał mieć dyplom dobrej uczelni i dlatego wybrał UW (spośród kilku uczelni na które się dostał), czego potem bardzo żałował. Szybciej z tych studiów zrezygnował niż je zaczął i zmienił uczelnię na normalną. Pozdrawiam!!!
21.10.2013
19.10.2013
RU
Cześć wszystkim! Czy ktoś studiuje rusycystykę na Uniwersytecie Warszawskim? Jaki jest poziom kształcenia ze znajomością języka rosyjskiego i czy warto iść na ten kierunek?
olga
od września idę do klasy maturalnej. interesuje mnie kierunek kryminalistyka i nauki sądowe. mógłby mi ktoś coś o ni9m powiedzieć ?
30.07.2013
27.07.2013
Pavello de BumBum
Jest tak jak parę postów temu napisał uytkownik "Heniek". Poza tym niektóre kierunki na UW (w tym prawo) można studiować w normalnym trybie dziennym (weekendowego prawa zaznaczam na UW nie ma !!!) tylko że płatnym. Nazywa się to studia niestacjonarne i od stacjonarnych różni się tym że nie ma obowiązkowego wf oraz obowiązkowych praktyk (ale można je wybrać oczywiście jako zajęcia fakultatywne). Myślę że jak ktoś z jakiegoś powodu nie zdał matury na zadowalającym poziomie lepiej jest wybrać niestacjonarne UW niż jaką prywatną szkołę. Pamiętajcie że wykstałcenie będzie szło za wami do końca życia a takie cuda jak "Koźmiński" "Chodkowska" "Łazarski" "wyższa szkoła menedżerska" etc. są dojarnią w której wydoją was z kasy a w zamian dostaniecie papier uczelni który delikatnie mówiąc nie wzbudzi u pracodawców zaufania. Pamiętajcie również że to jacy ludzie was otaczają w czasie zajęć na uczelni również ma znaczenie dla waszej psychiki. Na Uniwersytecie Warszawskim nie ma zjawiska fali czy też jakiejkolwiek innej rażącej agresji jednych studentów wobec drugich. A wiem że na prywatnych uczelniach bywają problemy z relacjami towarzyskimi. Studeni tych szkół mają często tendecje do szukania kozłów ofiarnych. Znam takie przypadki osobiście, o jeszcze większej takich sytuacji słyszałem od osób będących w takich szkołach wykładowcami. Mówię serio, próbujcie się za wszelką cenę wbić na UW. Jeśli poziom rzeczywiście okaże się za wysoki, większość szkół prywatnych jest gotowa przyjąć was i zapewnić warunki sprzyjające odratowaniu roku czy też semestru (pod warunkiem nadrobienia różnic programowych). Pozdrawiam :)
karol
wow, dostałem się na UW! oby tylko nie powinęła mi się noga...
12.07.2013
09.07.2013
Paweł
Witam, po wakacjach zaczynam naukę w klasie maturalnej i myślę nad kierunkiem studiów.Interesuje mnie prawo na UW. Czy ktoś ze studiujących może powiedzieć jak jest na tym kierunku?
dada
Możecie powiedzieć coś o studiach zaocznych na UW? Czy też jest tam taki wysoki poziom i duuużo nauki? Chodzi mi konkretnie o kierunek finanse i rachunkowość. Aktualnie czekam na wyniki z UW ale ciągle zastanawiam się czy nie wybrać SGGW...
07.07.2013
23.06.2013
chemik
Interesuje mnie chemia na UW, czy ktoś mógłby powiedzieć mi parę słów o tym kierunku? Dodatkowo jestem alergikiem i obawiam się że mogę z tego powodu nie dać rady ale właściwie nie widzę dla siebie innych studiów bo chemia to moja pasja. Czy ktoś miał może podobne doświadczenia, proszę o szczerą odpowiedź
Bel
Cześć. Planuje iść na geologię na UW. Może mi ktoś powiedzieć coś na temat tego kierunku. Prawdopodobnie sie dostane ale czy zajęcia są fajne/nudne, łatwe/trudne?
05.06.2013
23.05.2013
Marcin Luli
Cześć. Nie pomogę w zakresie kierunku. Są robione rankingi typu: po jakim kierunku, po jakiej uczelni najłatwiej znaleźć pracę. Z tego co pamiętam UW i jeszcze jakaś jedna związana z ekonomią miały wysokie miejsca. Musisz sobie poszukać takich rankingów w necie, ale bierz je z dystansem. Czasem miejsca dostają uczelnie, które w ogóle na nie nie zasługują. Co do utrzymania się w Warszawie to może być zależne od Twoich potrzeb i wymagań. Wiadomo im będziesz więcej szaleć, tym więcej wydasz, jak z resztą w każdym mieście. W Wawie jest na co wydawać, ale trzeba też szukać tanich alternatyw, np. w jedzeniu. Ja gotuje sobie sam, bo jedzenie na mieście przeciętnie kosztuje dużo. Są hipermarkety, dyskonty typu biedra, w których tanio kupisz żarcie. Ja za akademik z netem, co prawda nie najwyższych lotów, płacę 300 zł za pokój 3 os. Wiadomo stancje są droższe, ale za 400 zł można już coś znaleźć. Ja na miesiąc wydaje około 800-900 zł. Nie prowadzę księgowości, dlatego to jest bardzo orientacyjna kwota.
agaatomowka
Hej ;) Chciałabym się dowiedzieć coś o studiach ekonomiczno-matematycznych na UW. Czy jest tam wysoki poziom, sporo nauki, jaka jest matematyka i czy zajęcia są ciekawe? Ważne jest dla mnie też, czy łatwiej znaleźć pracę po studiach na UW, zwłaszcza, że teraz mówi się że jest przesyt ekonomistów... Chciałabym się również dowiedzieć jaki jest mniej więcej miesięczny studencki koszt utrzymania w Warszawie, w jakich granicach oscyluje? Zastanawiam się również nad jakimiś uniwersytetami ekonomicznymi, ale czy papierek z UW nie będzie brany bardziej pod uwagę przez pracodawców? W końcu większy prestiż itp ... ; p
19.05.2013
18.05.2013
Marcin Luli
Siema Ja do powszechnej opinii, ze na UW dostają się tylko najlepsi z nie wiadomo jak zawalistą maturą absolutnie się nie przychylam. Dostałem się na dziennikarstwo i komunikację społeczną ze specjalizacją fotografia na studia dzienne II stopnia. Maturę zdałem na poziomie podstawowym z wynikiem średnim. Z polskiego miałem około 50%, z ang. około 40% chyba z tego co pamiętam. Jedynie co miałem rozszerzone to historia sztuki na 82%. Z tymże rekrutacja polegała na dwóch egzaminach (praktyczny i teoretyczny) z fotografii. Tutaj już jestem lepszy i w ogólnej punktacji zająłem chyba 11 miejsce na 30, które przyjęli. Jednak według mnie poziom mojego kierunku jest słaby. W ogóle chyba nie skorzystałem. Nie mam za bardzo możliwości rozwoju. Zdecydowanie nie jestem zadowolony i wręcz rozczarowany. Teraz będę próbował na inny kierunek się dostać. Tutaj szkoda mi czasu. Niestety :( a miało być tak pięknie.
Zmartwiona
Czy na studia zaoczna na UW ciężko jest się dostać ?
13.05.2013
04.05.2013
Mała Mi
ktoś coś wie o psychologii na UW? bardzo cięzko się dostać? czyli tylko rozszerzenie wchodzi w gre? z czego najlepiej?
maturzystka
wie ktoś może czy trudno jest dostać się na pedagogikę?
03.05.2013
21.04.2013
Ewa
Uniwersytet Warszawski przyjmuje tylko najlepszych, także jak ktoś nie zdaje matury rozszerzonej ze WSZYSTKIEGO to nie ma na co liczyć :P no, chyba, że myślicie o studiach zaocznych. Zapłacicie kupę kasy i jesteście w gronie studentów :P
mich
cześć. mam zamiar wybrać się na UW w tym roku. i myślę nad dwoma kierunkami: logistyką mediów albo stosunki międzynarodowe a potem studia euroazjatyckie. co o tym myslicie? może ktoś przekazać obiektywną opinie na ten temat?
07.04.2013
04.04.2013
heniek
Polecam UW. Wcześniej zmarnowałem rok czasu na Koźmińskim, poziom organizacji oraz otaczających mnie tam ludzi odbiegał znacząco od moich oczekiwań. Kończąc liceum liczyłem na to że idąc na studia jako dorosły człowiek będę traktowany przez przyszłą szkołę poważnie a przyszli znajomi będą przyjaźnie nastawionymi intelektualistami. Na Koźmińskim moje wyobrażenia o studiach legły w gruzach. Na szczęście udało mi się rok później załapać na UW. Poziom jest wysoki, regulamin srogi, ale atmosfera bajeczna. Nie twierdzę że na UW nie ma "czarnych owiec". Po prostu odsetek idiotów jest znacznie niższy niż na poprzedniej uczelni.
Karolka
Na uniwerek warszawski jest się bardzo ciężko dostać.. przyjmują najlepszych z rozszerzonymi maturami i to jeszcze wysoko ocenionymi. także jeśli jesteś przeciętnym uczniem z podstawową maturą na 100% to i tak nie masz co liczyć :P zostają zaoczne studia, ale to się płaci duże pieniądze wtedy....
20.03.2013
17.03.2013
kryminalistyka i nauki sądowe
moze mi ktos powiedziec jak jest na kierunku kryminalistyka i nauki sądowe czy ciężko się dostać i czy cięzko sie utrzymać tam ? proszę o odpowiedź. :)
aniq
WNE i WZ to moje wydziały. Jeśli zaczniesz nie chcesz skończyć. Dla wytrwałych WNE a WZ dla fajnych
12.03.2013
09.03.2013
ppp
Zdecydowanie przereklamowane kierunki humanistyczne, wydaje się że już prywatne mają wyższy poziom.
grzen
nanostruktury, nanotechnologie - cieżki kaliber i studia zdecydowanie dla usmyslow scislych z zacieciem fizycznym, matematycznym, biologicznym, to jest dosc nowa dzialka w Polsce, dopiero ksztalci sie kadry dla tej branzy, dlatego jelsi skonczysz takie studia bedziesz fachowcem w askiej dyscyplinie, nie musze dodawac, ze jak sie umiejetnie sprzedaz, masz dobre siano w Polsce, a jeszcze lepsze zagranica, nie wiem, czy lepiej na polibudzie czy na uniwerku, zwyczajowo raczej takie studia prowadza politechniki, ale to pewnie nie ma wiekszego znaczenia, bylebys mial łeb do tego
25.02.2013
19.02.2013
Fiilli
Interesuje mnie kierunek inżynieria nanostruktur. Czy ktoś mógłby mi coś powiedzieć na ten temat? Jak ciężko jest? Jak potem jest z pracą? Jak ogólnie ocenia te studia? Czy jakby miał wybrać jeszcze raz, poszedłby na to samo, czy np inżynierię materiałową na polibudzie?
Joanna
Czy ktoś może podzielić się opinią nt kierunku kryminologia II stopień?
18.02.2013
18.02.2013
Dagmara
Ja jestem zmuszona studiować zaocznie.. Więc nie mam problemu czy się dostanę bo na zaoczne to raczej przyjmują ale słyszałam, że są duże opłaty związane z zaocznym studiowaniem... do tego poziom jest wysoki i nie wiem czy bym się utrzymała bo wymagają dużo... muszę się jeszcze zastanowić zanim się rzucę na Uniwersytet Warszawski.
Katie432
Ja chciałabym startować na UW na pracę socjalną, a nastepnie na kryminologię. Czy ktoś z was miał styczność z tymi kierunkami: studiuje je, znajomi studiują? Proszę o jakieś informacje, spostrzeżenia. Podzielcie się waszymi opiniami, bo nie jestem jeszcze zdecydowana, ale chciałabym ewentualnie wiedzieć na co się porywam
11.01.2013
10.12.2012
Thomas Pynchon
Robię doktorat na filologii UW i prowadzę zajęcia z I i II rokiem. To, co się stało z tym kierunkiem, to żenada - kiedyś skupiał pasjonatów, dzisiaj może górne 20% listy przyjętych to są dawni studenci filologii. UW trzyma się jeszcze dzięki mitowi szacownej państwowej uczelni i dobrym kierunkom ścisłym, ale to co się dzieje na niektórych humanistycznych woła o pomstę do nieba. Przyjmują przypadkowych ludzi, bo trzeba zapełnić listy (za studentami idzie kasa z ministerstwa) i rezultaty już widać. Nie mówiąc o tym, że większość nauczających niby-naukowców w życiu nie opublikowała niczego za granicą.
marysia55
zgadzam się z All, co prawda ja studiuję administrację i płacę 500zł miesięcznie, co podobno nie jest dużą kwotą, a co do poziomu to bardzo wysoki, nie spodziewałam sie tak wymagających wykładowców
02.12.2012
13.11.2012
Allll
Oj tak, trzeba się uczyć i to dużo. Poza tym nauka tam sporo kosztuje.. Ja akurat znam osobę, która poszła tam na finanse i rachunkowość. Płaci miesięcznie ok 800 zl, bo to jest oblegany kierunek więc ciągną od biednych studentów.. Poza tym to przecież Warszawa więc koszty są mega duże.. a jak pójdziesz do pracy to zarobisz 1200 ;d nieporozumienie jakieś ;d
anka
Na UW zdecydowanie trzeba się uczyć. Jeśli chcesz coś osiągnąć - musisz przysiąść do książek o wiele wcześniej niż na dwa dni przed egzaminem. Wykładowcy cisną, ale są bardzo obiektywni. A atmosfera? Mimo, że u mnie na wydziale nie było grup, znaliśmy się wszyscy i lubiliśmy, dlatego z czystym sumieniem mogę polecić tą szkołę.
16.09.2012
01.09.2012
luzeer
jak planowałam studia w warszawie, to już wiedzialam co będę robić po zajęciach, z kim i gdzie chcę mieszkać, ale nie zakładałam że się nie dostanę. a tymczasem przez to że w tym roku na drugi kierunek studiów po raz ostatni można się zapisać za darmo, to wiele ludzi ze starszych roczników walczy z rocznikiem '93 o miejsca, przez co progi się podwyższają... mnie niestety progu do uniwersytetu warszawskiego przekroczyć się nie udało ;/
supermario
moja dziewczyna się dostała na stosunki miedzynarodowe z wosem i polskim rozszerzonym ok 80%, ale nie pamiętam jaki był próg. zastanawiałem sie czemu na lepsze studia nie staruje, ale ona wolała właśnie ten kierunek. no nic, ważne że jest na uniwerku warszawskim i możemy razem wynająć mieszkanko!
27.08.2012
22.08.2012
do asereje
a mogłabyś napisać jaki był w tym roku próg? Startuję za rok na SM na UW i chciałabym mniej więcej wiedzieć czego się spodziewać. Albo gdybyś mogła, to napisz proszę jakie miałaś wyniki z matury :)
asereje
Największy i naljepszy uniwersytet w Polsce. Być może na poszczególnych kierunkach inne mają do niego start, ale ogólnie Uniwersytet Warszawski prezentuje się najlepiej. Bałam się że z tego powodu mogę się tu nie dostać, ale mimo dużej konkurencji przeskoczyłam próg na kierunku stousunki międzynarodowe ze sporym zapasem:)
11.08.2012
01.08.2012
rita
Europejski standard. Poziom wysoki, dobra kadra, sprzęt nowoczesny, tak jak budynki. Niezłe akademiki. Umiejscowienie w stolicy. Czego chcieć więcej? No może poza brakiem korków i tańszymi biletami, ale to marzenia nie do spełnienia ;D
cal
Rozpoczęlam na uniwersytecie warszawskim studia wschondnie z przekonaniem że będzie to jeden z dwóch podjetych przeze mnie kierunków. Jednak na tyle zagłębiłam się w tematyce studów, szerokiej ofercie proponowanych stanowisk pracy po studiach, że zrezygnowałam z drugiego kierunku. Teraz trochę żałuje, bo właśnie przeszła mi koło nosa ostatnia szansa na darmowy drugi kierunek...
30.07.2012
27.07.2012
patka
studiowałam w centrum europejskim uniwersytetu warszawskiego, studia międzywydziałowe, na wydziale biblioteka z dostępem do wszelkich materiałów związanych z tematyka studiów, dodatkowo dostęp do biblioteki głównej czyli BUW-u, wygodne sale, kameralna atmosfera na wydziale, panie w dziekanacie wiedzą wszystko i chętnie pomogą w każdej sprawie
jacu
jeśli chodzi o TiR to wg mnie o wiele lepiej iść na przykłąd na AWF czy coś, a nie na nawet najlepszy uniwerek.bo to tak, jakbyś poszedł tu na matematykę zamiast na polibudę :)
17.07.2012
14.07.2012
do ppl
a jakich fajerwerkow oczekujesz od turystyki i rekreacji??? bez przesady - to nie ekonomia, prawo, czy kierunek lekarski!!! mozesz wybrac kazdy uniwerek, i spodziewac sie podobnych efektow, UW taki dobry w tym przypadku, jak poznanski, lodzki, gdanski czy jagiellonski
emi
czy ktoś może mi powiedzieć jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna na studia magisterskie?
13.07.2012
11.07.2012
ppl
Bardzo chciałabym studiować turystyke i rekreację, jednak nie wiem która z uczelni w Polsce oferuje najlepszy program nauczania tego przedmiotu. moi rodzice prowadzą małe lokalne biuro turystyczne i chcę miec kompetencje do tego aby pomóc im w rozwoju biznesu. czy UW ma lepszy progrm TiR niż inne polskie uniwersytety?
edu
a taki kierunek jak zastosowanie fizyki i biologii w medycynie? czy ktoś mógłby mi opisać jak wyglądają zajęcia na tym kierunku? Jak wygląda program studiów i czy jest możliwość jakiegoś "wybicia" się własnymi pracami?
09.07.2012
08.07.2012
spac
Chyba największa i najbardziej nowoczesna uczelnia w Polsce. pewnie też najbardziej reprezentatywny dyplom oferuje. no i znajduje się w stolicy, co tworzy najlepsze perspektywy zawodowe. dużo tego naj, więc mam nadzieję że się dostanę ;)
grześ
No hej, studiował ktoś może na kierunku studia wschodnie? Czy Uniwersytet Warszawski oferuje ciekawy program studiów na tym kierunku oraz czy kadra jest wysoko wykwalifikowana? W sumie zawsze interesowałem się gospodarką wschodu, więc myślę ze takie studia byłby dla mnie dobrym wyborem :)
05.07.2012
05.07.2012
grześ
No hej, studiował ktoś może na kierunku studia wschodnie? Czy Uniwersytet Warszawski oferuje ciekawy program studiów na tym kierunku oraz czy kadra jest wysoko wykwalifikowana? W sumie zawsze interesowałem się gospodarką wschodu, więc myślę ze takie studia byłby dla mnie dobrym wyborem :)
grześ
No hej, studiował ktoś może na kierunku studia wschodnie? Czy Uniwersytet Warszawski oferuje ciekawy program studiów na tym kierunku oraz czy kadra jest wysoko wykwalifikowana? W sumie zawsze interesowałem się gospodarką wschodu, więc myślę ze takie studia byłby dla mnie dobrym wyborem :)
05.07.2012
04.07.2012
martyna
co do chóru- przecież nasz chór śpiewał hymn na otwarciu euro :). Obcokrajowców mamy dużo, i studiujących normalnie i będących tutaj na erazmusie, więc spokojnie chcąc nie chcąc kogoś poznasz. ja studiuję zaocznie administrację pomimo tego, że asem w liceum nie byłam. Ledwo zdałam z historii i matematyki a jakoś udaje mi się utrzymać na warszawskim. Więc tak szczerze mówiąc nie wiem jak to się ma do "najlepszego uniwerku w Polsce", skoro tak szczerze mówiąc nawet taki ktoś jak ja wlaśnie zaliczyl tam pierwszy rok
euro
czy dużo obcokrajowców studiuje na tej uczelni? skąd głównie pochodzą? z chęcią poznałabym kulturę innych krajów, marzę o doświadczeniu podobnym do couchsurfingu, z tym że chciałabym najpierw poznać osobę u której zamieszkam i która zamieszka u mnie, a studia to chyba najlepsza na to pora :D
25.06.2012
13.06.2012
fizia
polecam ten uniwersttet najbardziej w polsce, lepszego nie znajdziecie, jeśli nie chcecie wybrac się na politechnike. ewentualnie jagielloński może stanowić konkurencję. ale co stolica to stolica, naprawdę nie ma co ukrywać. studiowanie w warszawie wiąże się z lepszą przyszłoscią, wiem to z autopsji. koleżanka po uamie ma słabą pracę, a ja studiowałam to samo na uw i juz teraz podczas praktyk mam propozycje na pracę późniejszą.
ola
kumpela studiuje coś związanego z pr, bardzo jej sie podoba i mysle ze dowiem sie czegoś wiecej i moze podobny kierunek ogarne, zawsze mnie interesowala praca rzecznika prasowego. ale slyszalam tez ze swietny chor jest na uw, a z moim doswiadczeniem szkola muzyczna to na razie zbyt duze wyzwanie, ale chor bardzo kusi ;d
23.05.2012
19.05.2012
yhy
dwa lata temu zaczęłam studia na uniwersytecie warszawskim, a teraz mam ostatnią szansę żeby wziąć drugi kierunek i chyba ją wykorzystam. chcę połączyć dziennikarstwo z ekonomią. myślę że powinno mi się to udać, ale zobaczymy co wyjdzie. najbardziej obawiam się poruszania między wydziałami i kolidujących ze sobą zajęć. naprawdę polecam uw wszystkim, którzy zastanawiają się nad studiowaniem w warszawie. z resztą - miejsce w rankingu mówi samo za siebie.
istri
Strona do poprawki, ale w rankingu są po prostu najlepsi, Nie pamiętam dokładnie po czym liczony był i ustalany, ale tak czy siak, perspektywy relatywnie najlepsze ze wszystkich innych uczelni w Polsce. Zamierzam pójść na historię, jaka jest o tym wasza opinia ?
17.05.2012
14.05.2012
Podróżniczka
Ma ktoś info nt erasmusa? Łatwo się dostać? Na stronie uniwersytetu w zakładce 'dla studentów' nic na ten temat nie ma, a jestem naprawdę zainteresowana wyjazdem do Finlandii, jak już dostanę się na stosunki międzynarodowe. Jest w ogóle taka opcja?
Podróżniczka
Ma ktoś info nt erasmusa? Łatwo się dostać? Na stronie uniwersytetu w zakładce 'dla studentów' nic na ten temat nie ma, a jestem naprawdę zainteresowana wyjazdem do Finlandii, jak już dostanę się na stosunki międzynarodowe. Jest w ogóle taka opcja?
14.05.2012
11.05.2012
kryminologia?????
tylko mi nie mówcie, ze kryminologia to jest kierunek studiów?
maturzystka19
interesuje mnie lingwistyka stosowana z wiodacym jezykiem francuskim. ktos moze mi cos na ten temat napisac? wiem ze limit przyjec to 15, czy bardzo wysokie wyniki z matury trzeba miec?
24.04.2012
02.04.2012
sajkolodzy
Ty łelkom nie przesadzaj. UW to dobra uczelnia, ale nie we wszystkich rankingach ma pierwsze miejsce. Stolica oczywiście zobowiązuje, aczkolwiek inne uniwerki jak najbardziej depczą nam po piętach i poszczególne ich organy przewyższają nasze. Mówię to z perspektywy przyszłego psychologa
łelkom
Trochę denerwuje mnie już ten monopol UW na wszystkie praktycznie nagrody, mogliby się ludzie bardziej postarać na innych uczelniach, bo chyba nie dorastają nam do pięt? No cóż, smutna historia, bynajmniej nie dla nas. dziesięć na dziesięć Panie i Panowie, zapraszam.
31.03.2012
21.03.2012
moredenmore
Najlepsza uczelnia w Polsce w prawie wszystkich rankingach - czego chcieć więcej? Nikt nie jest tutaj z przypadku, progi są olbrzymie, zakuwanie jeszcze większe, ale zdobyta wiedza bezcenna. Nikt nam jej przecież nie odbierze. W każdym wypadku poleciłbym tę uczelnię ludziom ambitnym i kreatywnym z pomysłem na siebie
kotg
Mimo wielu różnych wad, uważam że Uniwersytet Warszawski jest bardzo dobrą uczelnią. Dużo kierunków do wyboru, ogromny plus za studia międzywydziałowe, które pozwalają studiowanie na różnych kierunkach z oferty UW, zarówno humanistycznych jak i matematyczno-przyrodniczych. Kadra naukowa jest profesjonalna, a zajęcia ciekawe. Jest dużo kół naukowych, na których można rozwijać swoje zainteresowania naukowe i poznać innych pasjonatów swojej dziedziny. Poza tym są różne wykłady otwarte i bardzo bogata oferta lektoratów.
29.02.2012
24.02.2012
doWiolka
https://irk.uw.edu.pl/kierunki.php?op=show&tryb=katalog&p=1&sk=opis&sm=a&search=&kategoria=&system_studiow=&aktywne= Wykaz wszystkich kierunków, możesz ogarnąć co i jak. Co do UW, po prostu najlepszy w kraju, proste.
Robert P.
WPiA ma świetny poziom, masa praktyków którzy zmuszają do myślenia. Co do reszty wydziałów nie będę się wypowiadać bo tam nie studiuję.
17.02.2012
16.02.2012
Wiolka
pomóżcie pliiizzz, bo chyba slepa jestem, weszlam na stronke uniwerku i szukam wykazu i opisow kierunkow studiow, chce sprawdzic jakie nowosci maja na ten rok, ale slowo daje, ze nie widze. Jestem na zakladce Dla Kandydatow, sa jakies pliki, ale kierunkow nie ma. Najlepszy bylby link, dzieki
specv
UW jest jedną z wiodących uczelni w kraju, wystarczy spojrzeć na rankingi. Dostać się tutaj jest dość trudno bo i poziom wysoki ale jak już się tutaj znajdziesz to nie będziesz żałować. Uczelnia stara się iść z duchem czasu, przyciągnąć jak największą ilość studentów tak więc ich specjalizacje stają się coraz ciekawsze.
15.02.2012
12.02.2012
faux pas
Interesuje mnie socjologia na UW. Czy ktoś może powiedzieć coś więcej? Jak jest ze specjalizacją? Czy trudy i koszty ponoszone w trakcie studiowania są współmierne do zysków? Studiuję aktualnie socjo w innym mieście, ale nie odpowiadają mi specjalizacje, dlatego chętnie bym się przeniósł.
do Anki
ponoc najlepsze obecnie branze i najlepiej platne to IT, Telekomunikacja i ubezpieczenia. Jeszcze moze budownicytwo. Ale przeciez i po bezpieczenstwie narodowym mozna znalezc prace. Moze nie kokosy to beda, ale w Warszwawie raczej problemow miec nie bedziesz. Wiec jelsi Cie ten kierunke interesuje, to po prostu zacznij studia i tyle. NIe samymi informatykami swiat zyje.
10.02.2012
06.02.2012
FilAng
Skończyłem filologię angielską na UW. Świetny poziom nauczania, ciekawe specjalizacje. Zagraniczne staże. Rozwój zawodowy już na studiach. To jest to!
trueStory
Moim zdaniem prestiż związany z tą uczelnią to bujda. Może jako cały organizm funkcjonuje sprawnie i odnosi wysokie lokaty, ale ćwiczeniowcy z jakimi mam do czynienia raczej nie powalają. Wykładowcy za to na wysokim poziomie. Niepokojąca duża rozbieżność. Mimo wszystko najlepsza uczelnia w kraju, nigdzie indziej bym nie poszedł - dyplom \"waży\" więcej, niż ten z innych uczelni
30.01.2012
23.01.2012
Ania18
Dużo słyszałam o kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne. Czy faktycznie warto związać z nim swoją przyszłość?
Strzała
od wielu lat w czolowce szkol wyzszych, zawsze najlepsze opinie, wysokie lokaty w rankingach, to chyba mowi samo za siebie, Uniwerek Waszrszawski to bardzo dobra uczelnia,
19.01.2012
18.01.2012
Muf
Moja koleżanka jest na afrykanistyce. bardzo jej się podoba. Ja zastanawiam się nad arabistyką. Tylko nie wiem jak zaplecze w bibliotece, muszę jej podpytać.
Fryga
uczelnia moloch, opinia dobra, ale to ogolnie, a kazdy wydzial zyje swoim zyciem i de fakto powinien byc oceniamy osobno, a jeszcze lapiej kazdy kierunek indywidualnie
08.12.2011
04.06.2011
inka21
Myślę,że mogę polecić tą uczelnie. Pierwszy rok był ciężki ale kolejne coraz lepsze. W tym roku czeka mnie obrona. Z perspektywy tego czasu jestem zadowolony z wyboru. Zastrzeżenia mogę mieć jedynie do jednego z wykładowców ale wśród takiej ilości świetnych specjalistów można to wybaczyć.
Piotrek
slyszalem, ze na Uniwersytecie Warszawskim oferuje sie tzw. triady. To maja byc studia wielokierunkowe. Czy ktos studiuje w taki sposob, w tym systemie? czy to jest propozycja narzucona przez uczelnie, czy sam moge sobie wybrac trzy kierunki, np, prawo, administracje i stosunki miedzynarodowe? czy to jest zupelna nowosc? z gory dziekuje za informacje.
01.06.2011
 • Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Sługi Bożego Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Akademia WIT w Warszawie
 • Politechnika Częstochowska
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • Uniwersytet WSB Merito Łódź
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Pedagogium Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Collegium Humanum w Katowicach
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Uniwersytet Kaliski
 • AMA Film Academy w Krakowie
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Uniwersytet WSB Merito Gdynia
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
 • Politechnika Łódzka
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Politechnika Lubelska
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Bytomiu
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Gdański Uniwersytet Medyczny
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej Filia w Stalowej Woli
 • Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Collegium Humanum w Szczecinie
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Collegium Humanum w Gdańsku
 • Akademia Pożarnicza w Warszawie
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Politechnika Poznańska
 • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • AMA Film Academy w Warszawie
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Uczelnia WSB Merito w Warszawie
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Uniwersytet Gdański
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
 • Bydgoska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Uniwersytet WSB Merito Szczecin
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Akademia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
 • Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Collegium Humanum w Rzeszowie
 • Uniwersytet WSB Merito Opole
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu
 • Uniwersytet w Siedlcach
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Politechnika Śląska
 • Powiślańska Szkoła Wyższa
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Uniwersytet WSB Merito Chorzów
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Collegium Humanum w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Akademia Zamojska
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Sługi Bożego Roberta Schumana w Radomiu
 • Uniwersytet WSB Merito w Toruniu
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
 • Collegium Humanum w Lublinie
 • Collegium Humanum we Wrocławiu
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Collegium Humanum w Kielcach
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Akademia Tarnowska
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Uniwersytet Wrocławski
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • WSHiU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu
 • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
 • Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
 • Akademia Medyczna Humanum w Warszawie