• UTH im. Chodkowskiej Warszawa
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego
 • WSB NLU Szkoła Psychoterapii

Wyższa Szkoła Artystyczna w Warszawie

uczelnia niepubliczna, woj. mazowieckie, 04-005 Warszawa, ul. Siennicka 6a, (+22) 621 39 65, wsa@wsa.art.pl

Wyższa Szkoła Artystyczna w Warszawie to pierwsza w kraju niepubliczna uczelnia artystyczna kształcąca w dziedzinie charakteryzacji teatralno-filmowej, kostiumu i rekwizytu scenicznego oraz projektowania graficznego. Warto zaznaczyć, iż jest to jedyna w Polsce szkoła kształcąca charakteryzatorów na poziomie studiów licencjackich. Uczelnia stawia na połącznie wiedzy o sztuce z zajęciami praktycznymi. Wykładowcy to wybitni profesorowie, cenieni i uznani artyści i specjaliści, będących praktykami zawodowymi ze ogromnym dorobkiem.

Program studiów został dostosowany do aktualnych wymogów rynku pracy. Duży nacisk szkoła kładzie na realizację praktyk stwarzających szansę na zdobycie doświadczenia zawodowego oraz dających możliwość współpracy przy projektach artystycznych realizowanych przez instytucje kultury w Polsce i za granicą. Osoby poszukujące kierunków artystycznych mogą bliżej przyjrzeć się ofercie WSA w Warszawie i zapoznać się z zasadami rekrutacji.


Ocena uczelni

7.22 / 10
59 głosów

Opinie (50)
Wyższa Szkoła Artystyczna w Warszawie, WSA Warszawa

Evi
Skończyłam tą szkole dopiero co. Z perspektywy absolwentki jestem bardzo zadowolona. Mała, kameralna Uczelnia. Indywidualne podejście do studentow. Minusem były dodatkowo płatne plenery malarskie. Rektor Manowska może być przykładem dla innych Rektorów.
23.05.2023
25.07.2022
Student
Jako studentka mogę powiedzieć, że program uczelni bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, bo nauczyłam się wielu rzeczy, których nawet nie wiedziałam jak bardzo chce się nauczyć :) poznałam mnóstwo przesympatycznych i kreatywnych ludzi, nauczyciele i cała kadra są bardzo życzliwi i pomagają z każda sprawą, a sam klimat jaki panuje w uczelni uważam za bardzo przyjazny. Jeśli, zależy ci tylko na makijażu to myśle, że lepiej zrobić szybki kurs. Ale jeśli chcesz liznąć tego artystycznego świata, poznać najróżniejsze techniki, szyć stroje i budować scenografie, malować obrazy na płótnie jak i na ludziach czy robić odlewy własnych rzeźb, po prostu stworzyć coś pięknego i móc to pokazać światu, to jest to miejsce, w którym można się artystycznie wyżyć :)
Uczelnia
odpowiedź dla beqa z dnia 16.12.2021
Wybór każdej wyższej szkoły artystycznej wiąże się z tym, że kandydat poznaje spektrum przeróżnych dziedzin sztuk plastycznych, ponieważ jego celem jest uzyskanie tytułu artysty. Program w Wyższej Szkole Artystycznej jest ułożony zgodnie z wymogami Ministerstwa Edukacji i Nauki dla Uczelni Wyższych. Artysta bez wiedzy o rysunku, malarstwie czy historii sztuki nie ma racji bytu. Dlatego też bardzo trafnym komentarzem jest to, że nie jesteśmy szkołą, która kładzie nacisk na jedną z dziedzin jak przyspieszony kurs. Pozostawiamy „przestrzeń na oddech” w postaci zaprezentowania wachlarzu twórczych możliwości, z których, w dalszej drodze doświadczeń czy edukacji II stopnia, student może obrać kierunek, w którym świetnie się odnajduje. Taka osoba wybierze swoją ścieżkę kariery świadomie tylko wtedy, kiedy będzie miała przedstawioną różnorodność. Obecne czesne w Wyższej Szkole Artystycznej w Warszawie jest jednym z najniższych w Polsce, biorąc pod uwagę szkoły i uczelnie o profilu artystycznym. W kwestii zajęć charakteryzacji są one objęte autorskim programem, który został specjalnie dostosowany do wymogów panujących na rynku pracy i środowisku artystycznych. Jednak najlepszą naszą rekomendacja są nasi absolwenci, których nasza Uczelnia inspiruje i pobudza twórczo, w sposób skutkujący pracą przy największych produkcjach i wydarzeniach artystycznych, nasi absolwenci mają własne firmy i odnoszą sukcesy, są szanowanymi artystami, pracownikami telewizji i innych znamienitych instytucji kultury i sztuki.
03.01.2022
16.12.2021
beqa
Jak za tę cenę o wiele lepiej zainwestować w kursy i uczyć się na własną rękę. Oprócz bardzo wysokich czesnych trzeba fundować sobie wszystkie materiały, wprowadzają także zajęcia dodatkowe - płatne i obowiązkowe ;) Łącznie miesięczny wydatek na pokrycie czesnego, wszystkich materiałów, kosmetyków, farb, pędzli i tony innych rzeczy wynosi grubo powyżej 1100zł. Od szkoły wzamian nie dostaje się wiele. Wykładowcy w większości są w porządku, zależy na kogo się trafi. Warto tez wspomnieć jak wyglądają zajęcia z charakteryzacji - pokaz trwający 30min, a zaraz po nim bez żadnej możliwości przećwiczenia techniki lecimy z zaliczeniem na ocenę. Raz wykonując makijaż samymi brązami usłyszałam, że jest zbyt różowy i cyk ocena w dół. Także ta szkoła ma sens tylko jeśli komuś bardzo zależy na studiach samych w sobie i chce liznąć po troszku każdej artystycznej dziedziny, ale żadnej nie nauczyć się do perfekcji.
Spoko
Czesne to nie tylko opłata za materiały, ale także za wszystkie zajęcia, które odbywają się w szkole. A jest ich naprawdę dużo. I różnorodnych. Jeśli kogos interesuje TYLKO makijaż albo tylko charakteryzacja, to lepiej niech idzie na jakiś kurs.. Za to jesli ktoś chce czegoś sie nauczyć, łaczyć kilka dziedzin sztuki jak malarstwo, rzeźba, kostium i charakteryzacja i...jeszcze dostać licencjat. To jest to jedyna taka szkoła. Mi dużo dała. Pozdrawiam.
03.09.2021
10.07.2021
JLo
Do komentarza niżej: Twoi rodzice płacą dwa razy więcej za podstawówkę brata, bo ma tam z pewnością wykwalifikowaną kadrę, masę zajęć i infrastrukturę. Pieniądze wpłacane WSA się rozpływają. Za takie czesne można kupić naprawdę dużo kosmetyków, a nawet zestawów dla każdego studenta i zatrudnić lepszą kadrę. A co jest w zamian? Kilka ciemnych podkładów i obskórnych farbek do ciała przeterminowanych 5 lat... Większość osób nosi wyłącznie swoje kosmetyki ze względów higienicznych i z racji na to, że w szkole nie ma nawet korektorów czy produktów do brwi itp. Moim zdaniem warto porównać ceny i opinie z innymi placówkami kształcącymi w charakteryzacji oraz pogadać z absolwentami i samemu ocenić czy się opłaca ;)
fajna twórcza szkoła
fajna szkoła, inspirująca, super twórczy klimat, bardzo fajni ludzie ze mną studiują i tu przychodzą, szkoła daje mi wiele możliwości do rozwoju, nie zgadzam się z tym, że jest droga, moi rodzice płacą za podstawówkę brata dwóktórnie więcej a nie jest to szkoła wyższa. Polecam każdej artystycznej duszy :-)
05.07.2021
02.07.2021
Szkoda kasy
Więcej wad niż zalet, szczególnie w czasie pandemii. Postanowiłam ukończyć szkołę, bo już za dużo w nią zainwestowałam, żeby teraz rezygnować, ale jakbym mogła wybierać drugi raz, to nie zdecydowałabym się na nią. Studiuję charakteryzację i w sumie po 2 latach niczego z tej dziedziny nowego nie wyniosłam, wcześniej metodą prób i błędów uczyłam się makijażu i charakteryzacji na sobie i znajomych. Mogłoby być naprawdę fajnie, gdyby była lepiej dobrana kadra, bo niektórzy wykładowcy zachowują się jakby nie skończyli podstawówki. Dużo kasy idzie, a wiedzy wyniesionej ze szkoły z większości przedmiotów nie przybywa. Plusem jest to, że jak się jest systematycznym, to zaliczenia są proste. Fajna jest historia sztuki.
Jestem na tak!
Szkoła ma swoje wady - jak każda, ale pamiętajcie, że nie ma takiej drugiej w Polsce! Jestem studentką charakteryzacji i bardzo sobie chwale swoje zajęcia. Wiem, że po niej będzie dla mnie otwarta droga w pracy na planach filmowych, na których moje starsze koleżanki- absolwentki pracują. POLECAM!
01.07.2021
01.07.2021
Michał Adamczuk
Zacząłem pracę w Telewizji Polskiej jako montażysta 2 lata temu dzięki tej uczelni, teraz tworzę felietony dla Pytania na Śniadanie i przygotowuję film dokumentalny dla TVP Historii i TVP Kultura. Nie jestem jakimś wybitnym artystą i przychodząc do tej szkoły do studium kilka lat temu byłem kompletnie zielony. Wydawało mi się, że chce się zająć sztuką filmową, multimedialną. Każdy był lepszy ode mnie w każdej dziedzinie. Wystarczyła moja pasja i motywacja żeby dostrzegli to wykładowcy. Byłem wspierany na każdym kroku i dodawano mi wiary w siebie bo pomimo braku talentu widać było moje zaangażowanie. Teraz tam studiuję i nie żałuję. Moim zdaniem to dobra inwestycja.
honey
Skończyłam pierwszy rok. Szkoła w sumie niezła. Wykładowcy wydają sie spoko, chociaż nie miałam okazji ich jeszcze poznać osobiście. (Wiadomo - Covid!!!). Mamy się poznać na jesieni (bo do tej pory cały czas zajęcia online). W sumie się cieszę że zdecydowałam się na tą szkołę, bo daję radę. Bałam się że mogę sobie nie poradzić. Jestem na grafice. Na początku wydawało mi się , że zadania są nie do przejścia. Pod okiem prowadzących udało mi się robić postępy. Dziwne, bo nie myślalam, że się uda, ale się udało i w sumie to jestem zadowolona :)
01.07.2021
18.06.2021
pop
To tragedia nie uczelnia. Jestem absolwentem Obrazu Multimedialnego. Przez trzy i pół roku, gdyby nie moja własna chęć zdobycia wiedzy, szkola nie nauczyłaby mnie nic. Oczywiście, trafiają się wyładowcy na poziomie, ale można ich wyliczyć na placach jednej ręki. Jeżeli chodzi o praktykę, zwłaszcza graficzną, to leży i kwiczy, a już pominę akcję że sami sobie musimy załatwić programy. Uczelnia była bardzo bardzo słabo zorganizowana w pandemii, a czesne dalej wynosiło tyle samo mimo iż 3/4 zajęć w trybie zdalnym były niemożliwe do poprowadzenia. Cały mój rocznik czeka tylko żeby zapomnieć o tej uczleni. Mój kierunek w ogóle jest pominęty, sala była albo na gorącym strychu, teraz za to jest w ciemnej piwnicy. Główny prym wiedzie charakteryzacja. Uczelnia kłamie w żywe oczy mówiąc że mają świetnie działające biuro karier i praktyk, no szkoda że zapomnieli dopisać - DLA CHARAKTERYZACJI, was grafików mamy głęboko w poważaniu. Nawet program niektórych wspólnych zajęć jest dostosowany pod charakteryzację. Nie róbcie sobie tego i nie traćcie czasu, pieniędzy a przede wszystkim nerwów na tą pseudo uczelnię. Stanowczo nie polecam i zdecydowanie odradzam.
Zołza
Kierunek Obraz multimedialny - pierwszy rok to głównie nauka programów, w zależności od wykładowcy na jakiego się trafi można dowiedzieć się wiele lub nic. Dopiero w następnych latach można zabłysnąć indywidualnością w jakikolwiek sposób. Zajęcia z kanclerzem uczelni to jakiś żart, ta osoba utknęła w trendach graficznych lat 2000, nie potrafi jasno wytłumaczyć zadań, nie nauczyłam się na tych zajeciach dosłownie nic nowego, mam wrażenie, że kanclerz dostał posadę po znajomości. Jak już jesteśmy przy zadaniach to mam wrażenie, że powtarzamy te same rzeczy co studenci od początku powstania uczelni. Szkole zdecydowanie przydałby się powiew świeżości. Uczelnia w ogóle nie uczy przygotowywania plików do druku, może jedne zajęcia były przeznaczone temu na 3 lata nauki. Przyjmują do uczelni wszystkich, co jest plusem ale odbija się na poziomie zajęć, szczegolnie z rysunku i malarstwa. Czesne jest wysokie, a nawet jeśli uda się komuś dostać stypendium rektora pierwszego stopnia to pokrywa ono jakąś połowę czesnego plus trzeba wliczac w to wszystkie materiały i ceny prgramów, których szkoła nie udostępnia, można jedynie korzystać z nich na miejscu wiec i tak trzeba miec wlasny sprzet oraz wykupione programy. Podsumowując daję 5/10 bo drogo, ale można się czegoś nauczyć jak się trafi na dobrych wykładowców.
04.05.2021
12.03.2021
Burza
Od marca 2020 zajęć z charakteryzacji praktycznie nie ma. Mamy ogromne zaległości i nie ma jak ich nadrobić. I rzeczywiście czesne jest jest bardzo wysokie, zwłaszcza, że niektórzy nauczyciele nie potrafią i nie przekazują wiedzy.
Lari
Szkoła ma duży potencjał, ale niestety poziom zajęć z charakteryzacji jest na żenującym poziomie. Jedna z wykładowczyń nie ma na ten temat zielonego pojęcia. Neguje wiedzę książkową, nie dokształca się w dziedzinie trendów, a jej makijaże są rodem z lat 2000. Do tego, o zgrozo, wchodzi w personalne potyczki ze studentami, którzy uwypuklą jej niewiedzę, co rzecz jasna później odbija się na obniżaniu ocen. Generalnie szkoła bardzo dużo traci zatrudniając tą panią, ale tak, jak to w świecie bywa, tak i tu są układy i układziki i nieudolna "charakteryzatorka" jest hołubiona przez władze szkoły, a studenci tracą całe semestry, a ich pieniądze idą w błoto. Studenci bez doświadczenia w dziedzinie makijażu powinni się przygotować na konieczność załatwiania sobie kursów zewnętrznych, bo stąd niestety zbyt wiele nie wyniosą. Czesne jest nieadekwatnie wysokie do tego, co oferuje szkoła, dlatego co roku sporo studentów rezygnuje. Mocną stroną uczelni są zajęcia z historii sztuki. Wykładowczyni nauczająca tego przedmiotu jest wyjątkową osobą, z ogromem wiedzy i życzliwości. Atmosfera jest raczej miła, chociaż zależy na kogo się trafi, bo jest kilku specyficznych wykładowców, którzy wprowadzają niepotrzebnie chaos.
21.02.2021
01.12.2020
Kaczka
Jak wygląda kierunek charakteryzacja i kostium? Opłaca się tam iść? Nie będzie to strata pieniędzy?
E.
Cześć, czy ktoś mógłby mi coś powiedzieć o kierunku ,, Obraz multimedialny - projektowaie graficzne i animacja,, na studiach podyplomowych? Jak wygląda poziom i zakres wiedzy , który można osiągnąć ?
17.11.2020
10.07.2020
Ech
Grafika w tej szkole jest zaniedbywana i chyba tylko na doczepkę. Oferta praktyk pojawia się może raz na pół roku (i to jak dobrze pójdzie). Organizacja mocno kuleje (w takiej małej szkole - jak to możliwe, że ktoś nie ogarnia prostych spraw?). Generalnie: duże oczekiwania i duży zawód (w większości)... Strata pieniędzy, niestety...
Vivi
Jeśli ktoś interesuje się studiami w WSA to z tego co wiem 23 maja 2018 są drzwi otwarte. Myślę, że osobista wizyta może rozwiać sporo wątpliwości. :) Zawsze też można napisać do nich bezpośrednio na Facebooku. Odpowiadają na tego typu pytania (matura, kierunki, warunki rekrutacji). Wiem z własnego doświadczenia. :D
11.04.2018
07.03.2018
AAa
Jestem zainteresowana tą uczelnią ale nie wiem skąd wziąć informację o tym jakie przedmioty na maturze najlepiej zdawać żeby łatwiej było się dostać na kierunek bardziej ukierunkowany na charakteryzację ( czy to będzie Malarstwo w scenografii czy Kostium i rekwizyt sceniczny?)
KkK
Jestem studentką charakteryzacji na kierunku Malarstwo w scenografii i czytając poprzednie komentarze zdecydowanie uważam że są one błędne lub po prostu przeterminowane . Na uczelni jest zarówno rysunek , malarstwo jak i wiele , wiele innych bardzo rozwijających przedmiotów jak i pare takich zapychających JAK NA KAZDYCH STUDIACH KAŻDYCH NA SWIECIE ZNAJDĄ SIĘ PRZEDMIOTY MNIEJ POTRZEBNE . Ta szkoła przede wszytskim rozwija naszą kreatywność i pomaga nam zbudowac portfolio oraz przygotowuje do przyszelj pracy w zawodzie . Wsa daje ogromne możliwosci jezeli chodzi o doświadczenie w zawodzie charakteryzatora . Zdecydowanie najważniejszą kwestią jest chodzic na praktyki zdobywac , wiedze i wprawe i dowiedziec się jak naprawde wygląda to wszystko w prawdziwym swiecie zawodowym . Osobiscie byłam na wielu świetnych praktykach w tym również płatnych lub takich na ktorych poznałam ludzi z ktorymi teraz zdarza mi się pracowac . Wiadomo nic z nieba nie spadnie i żadna szkoła na świecie nie gwarantuje pracy w zawodzie jeżeli człowiek się nie stara . W dodatku z roku na rok zmienia się wiele na korzyść , rzeczy na które zwróciłysmy uwage na pierwszym roku zostały dociągniete i widac ogromny progres szkoły . Nie narzekamy na braki kosmetyków ani na ich termiy waznosci . Co do porównywania ASP i WSA ... tych szkół nie da sie porównac bo to są dwa różne światy , uczymy się innych rzeczy i chcemy trafic na inny rynek po prostu ... jak ktos chce studiowac Scenografie czy malarstwo prosze bardzo na asp Wsa jest świetną szkołą dla projektantów , charakteryzatorow , kostiumografów , wizażystek , fryzjerów itp. Gdybym miała możliwość wybrania studiów raz jeszcze od początku nie zmienilabym decyzji . Wiadomo nie ma rzeczy perfekcyjnych a i tu zdarzają się niedociągnięcia ale ludzie którzy tu pracują robią wszytsko co w ich mocy zeby było jak najlepiej i naprawde z roku na rok mozna sie tu nauczyc i dostac więcej !
02.02.2018
10.11.2017
ocena ?
czy ta szkoła naprawdę zasługuje na taką wysoką ocenę? jesteście zadowoleni z niej? jak jest na grafice?
pszczolek aniolek
Szkola jest ok. Nie ma w niej MALARSTWA jako takiego, jest tylko haslowo wpisane, zeby wabic potencjalny narybek studencki. Jest niby charakteryzacja i kostium sceniczny ale tylko z nazwy, nie ma roznic w programie. WYstepuja pod szyldem malarstwo ze specjalnoscia. Jest tez grafika, nazywana obrazem multimedialnym, rowniez pod haslem malarstwo. I jest tez malarstwo sztalugowe - ktorego de facto nie ma wcale. Charakteryzacja jest taka sobie, choc to na charakteryzacje w szkole stawiaja. Studenci skarza sie na zleżałe smierdzace kosmetyki, teraz wlasciciele szkoly podpisali kontrakt z Paese, to cos tam sie poprawilo. Jestem studentem grafiki, ze szkoly jestem zadowolony, ale niektore zajecia sa bez sensu, nie pasuja do mojego kierunku, siedzimy na nich bo sa skierowane do charakteryzacji, wiec nas tam dopychaja. Co do czesnego - jest wysokie, ale jakkolwiek to łykam. Czy poszedlbym do tej szkoly jeszcze raz? tak Na jaki kierunek? Tylko na grafike.
02.10.2017
04.04.2017
efek
Tutaj opisane dokładnie jak to jest z tym malarstwem, i jak się mają do charakteryzacji i sztuki nowych mediów, wystarczy wejść na ich stronę i przeczytać ;) https://wsa.art.pl/studia-licencjackie/
gonia
ja czegoś nie rozumiem, oni na stronie mają charakteryzację i sztukę nowych mediów. A tutaj jest niby kierunek Malarstwo. Kto tam studiuje i może napisać, o co chodzi?
19.11.2016
16.03.2016
Dyzia
Dla mnie szkoła super. Angażuje się w duże akcje. Ostatnio pokazywaliśmy kostiumy na Balu w Operze Drezdeńskiej. Oglądało nas kilka tysięcy Niemców, bo transmisja leciała w ich telewizji. Która szkoła tak pokazuje swoich studentów i absolwentów? Ja dzięki praktykom załapałam sporo kontaktów zawodowych i mam zlecenia! Jeśli człowiek chodzi na zajęcia i chce się czegoś nauczyć, zawsze są chętni i gotowi do przekazania wiedzy.
PyTaNie
JAKIE oni mają tam KIERUNKI??? Tu podają Malarstwo, na stronie Charakteryzacja i Sztuka Mediów, jak się u nich kika - to jest BEŁKOT jakiś informacyjny, przy KOSZTAch - tylko cyfry, ale BEZ KIERUNKÓW, szok total
31.08.2015
08.12.2014
megi
Narzekac mozna na wszystko, szczegolnie jak placisz to przyjmujesz postawe roszczeniowa. i tak bedzie zawsze. zly pijar tez w necie bedzie funkcjonowal. natomiast polecam wybrac sie na asp (gratulacje jak sie komus uda) i zobaczyc co znaczy nieogarniecie i brak zaangazowania wykladowcow...uczelnie panstwowe to dopiero sciema...nikt nie dba o odrabianie zajec ktore przepadly, student zlewa sie w jedna wielka mase i nie ma mowy o indywidualnym podejsciu. co do WSA, szkola jest platna ale bez przesady...wystarczy porownac ceny z polsko-japonska, gdzie czesne jest o wiele wyzsze, a grupy gigantyczne....mowie o grafice. a jesli przeliczyc ceny czesnego z charakteryzacji, to wystarczy zorientowac sie ile kosztuja kosmetyki i materialy do profesjonalnej charakteryzacji...i nagle okazuje sie ze charakteryzacja w wsa jest tansza od grafiki na polsko japonskiej- a tam z czego korzystaja? z komputerow ktore stoja i stoja. a kosmetyki sie zuzywaja w tempie natychmiastowym, caly czas trzeba uzupelniac zapasy. druga rzecz- nie slyszlalam zeby u dzielulskich studenci wychodzili na praktyki, dostawali prace, czy prezentowali swoje dyplomy na wernisazach.... zreszta wystarczy spojrzec ilu studentow dziewulskich przychodzi wscieklych do wsa i potrafi zauwazyc roznice i poziom. dziekuje. to tyle.
Pati
Szkoła świetna ! Wykładowcy genialni ! Bardzo się cieszę że zdecydowałam się na tą uczelnię :) Bałam się że mogę sobie nie poradzić ale pod okiem wykładowców robię coraz większe postępy, jestem bardzo zadowolona :)
05.12.2014
07.10.2014
zalamana
zaczynam drugi rok w tej szkole i to jakas zenada... sciema za sciema i tylko wyciaganie kasy
Echo
Witam :) Ja nie będę komentował, a zapytam. Mam zamiar wybrać się do tej szkoły i moje pytanie brzmi: czy muszę umieć (w jakimkolwiek stopniu) historię sztuki i temu podobne tematy aby zostać przyjętym do szkoły? Ogarniam charakteryzację (makijaż mniej, ale tego da się nauczyć), sztuczne rany czy malowanie twarzy to dla mnie nie problem. Czy powinienem wcześniej ogarnąć historię sztuki? Bardzo proszę o odpowiedzi na maila: patryk_kam96@vp.pl
25.07.2014
11.02.2014
Loca24
Witam, Nie wiem czy to dobre miejsce na tego typu pytania, ale postanowiłam spróbować, może znajdzie się chętna osoba. Grupa studentów z Holandii przylatuje do Warszawy w celu zrobienia projektu na temat Naszej Stolicy. Potrzebują kilku chętnych osób do pomocy, głównie ze Szkół Artystycznych, więc początkujących modelek/modeli , wizażystów czy stylistów. Są to studenci fotografii,którzy szukają osób które mogłyby udzielić im pomocy w obcym kraju. Proszę o kontakt w języku angielskim. Więcej informacji na pirv, podaje adres e-mail: Atocgraphy@gmail.com
Bączek
Szkoła bardzo dobra :) super się na niej studiuje, mamy bardzo ciekawe i różnorodne zajęcia a do tego charakteryzacja... przez ostatnie 3 lata bardzo dobrze się bawiłam ;) ciężkiej pracy też było sporo ale warto! Co do wpisu "studenta" to z doświadczenia wiem że osoby które wypisują takie rzeczy zazwyczaj sobie nie radzą w szkole a swoje frustracje wyładowują na takich forach, zamiast przyłożyć się do nauki !!! Każdy studiuje dobrowolnie więc nie rozumiem po co się "student" męczy skoro mu tak źle, zawsze może przenieść się do innej uczelni żeby przekonać się czy w innych uczelniach jest tak wspaniale :] Uważam też że jest, cytuję "Debilem" jeśli wypisuje takie bzdury.
15.01.2014
14.01.2014
Sala
Szkoła z fantastyczną atmosferą! :)
student
Pozytywne komentarze o tej uczelni to jakis ZART. Sama jestem w niej od 2 lat. Ta szkoła to jedena wielka ściema! M. zalezy tylko na pieniadzach NIC WIECEJ! Kadra? nie ma profesorow ani doktorow. Moze dwoch? reszta opisana na stronie NIGDY nie byla w szkole. Opinie o szkole to jakas sciema. U mnie 3/4 roku by sie wypisalo gdyby nie fakt ze placili juz za rok ,a szkola? ma swoich ,,ambasadorow'' którzy dostaja hajs za to gdy namowia Was na szkole i walna sciemy ze wszystko jest swietne, Materialy kupujesz sam, kosmetykow ciagle brakuje ,a palety niektore maja 15 lat. Modelki cale uwalone farba musza myc sie w lodowatej wodzie bo szkoly nie stac na ogrzanie wody... praktyki to porażka. POZDRAWIAM KAZDEGO DEBILA KTORY ZDECYDUJE SIE PRZYJSC DO TEJ SZKOLY
13.01.2014
03.10.2013
ela
ktos tu komus robi zły "pijar"... zawsze mozna narzekać ale szkoda jesli krytykuje sie bezpodstawnie. jest jedna glowna zaleta tej szkoly: ze jest ona malutka i sprawy ucznia sa stawiane na pierwszym miejscu. bylam na uczelni panstwowej i wiem jak to wyglada. dziekanat omija sie szerokim lukiem. w wsa jest rodzinna atmosfera i to co mnie uzeklo to wlasnie bardzo indywidualne podejscie do studenta...no ale ile ludzi tyle opinii
Kaś
Miejsce FANTASTYCZNE ! ukończyłam Niepubliczne Studium Plastyczne które jest przy Wyższej Szkole Artystycznej potem również WSA to była najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć jeśli chodzi o mój rozwój i naukę. Najlepsze jest to że szkoła ma już swoją wieloletnią renomę i zawsze kiedy jestem na planie zdjęciowym, czy sesji w pracy i powiem że ukończyłam obie szkoły to wszyscy z branży je kojarzą i wiedzą że umiejętności które posiadam są na najwyższym poziomie :)
02.10.2013
27.09.2013
Ola
Zdecydowanie polecam, super szkoła, wspaniała kadra i pracownie plastyczne, wszyscy się nami zajmują i są pomocni, ciągle wystawiają nasze prace i organizują akcje artystyczne. .....a Pan Kszesimir to jakiś czarny-PR z jakiejś konkurencj chyba, plecie farmazonu debil pewnie wywalony za brak postępów w nauce
Beata
Fantastyczne miejsce, ludzie z pasją tam się uczą i pracują, trudno spotkać taką atmosferę i takie możliwość realizacji własnych planów w innej szkole artystycznej.
27.09.2013
27.09.2013
Ana
Szkoła świetna i bardzo przyjazna studentowi !!! zdecydowanie nie zgadzam się z poprzednim wpisem.
Krzesimir
Szkoła jest bardzo fajna i ma w ofercie wiele ciekawych zajęć. Na pierwszy rzut oka wygląda to wszystko bardzo obiecująco. Jednak po 2 latach studiowania tam ręce mi opadają. Totalnie kiepska organizacja zajęć - sporo im brakuje aby dogonić uczelnie publicznie w jakości obsługi studenta - plan układany na widzimisie pań z sekretariatu - kompletnie nie liczą się z tym, że większość studentów zaocznych dojeżdża z różnych końców Polski. Jeśli decydujesz się na studia zaoczne (tak jak ja) to przygotuj się na wielką męczarnie: problemy z ustalaniem terminów dogodnych dla studentów, problemy z terminami zaliczeń normalnych i poprawkowych. Szkoła jest bardzo droga i do końca nie czuję jakości za którą płacę. Obecnie raczej bym się nie zdecydował na studiowanie tutaj. Co raz częściej mam wrażenie, że jest to tylko maszynka do robienia pieniędzy. Zastanówcie się dobrze - ze względu na brak organizacji i wysokie koszty nie idące w parze z jakością odradzam.
17.09.2013
03.06.2013
polecam
polecam
xxx
nie sądzę żeby asp było lepsze niestety - ale powodzenia, pozdrawiam.
06.03.2013
22.08.2012
trzmiel
mnie się wydaje że nie jedyna, raczej jedna z wielu, nie jest nawet najlepsza wśród szkół artystycznych uczelnia warszawska, więc nie ma co nad nią hymnów pochwalnych śpiewać. studenci powinni być w miarę zadowoleni ze studiowania tutaj, ale jednak asp jest lepsze niż wsa.
artur
jedyna taka uczelnia w Polsce, zarówno wykładowcy jak i studenci to ludzie żyjący pasją
14.06.2012
15.05.2012
artystka
Od zawsze pasjonuję się malarstwem, ale raczej amatorsko. Jednak kiedy zobaczyłam w ofercie Wyższej Szkoły Artystycznej specjalność 'kostium i rekwizyt sceniczny' na kierunku malarstwo, stwierdziłam że te studia to coś dla mnie! Czy trudno się tutaj dostać i jak wyglądają studia na tej specjalizacji? Byłabym wdzięczna za wszelkie informacje!
dorita
malarstwo to moja pasja od 3 lat, rozwazam studia w Wyzszej Szkole Artystycznej, chetnie poslucham krytycznych uwag na temat uczelni osob, ktore w niej studiuja, obejrzalam ich strone www, jest wedlug mnie swietna, zarowno od strony graficznej, jak i koncepcji ogolnej, niestety w necie za duzo o niej nie pisza, przynajmniej w niezaleznych zrodlach, dlatego bede wdzieczna za opienie na temat studiow tutaj wlasnie
06.05.2012
03.04.2012
Kaś
Szkoła jest świetna jestem teraz na 2 roku i jestem bardzo zadowolona. Rewelacyjni wykładowcy, mnóstwo pracy ale też satysfakcji z kolejnych prac które są na coraz wyższym poziomie. No i to co najważniejsze przyjazna i bardzo kreatywna atmosfera.
Missing
Świetna szkoła z super atmosferą. Jakość? Wystarczy dogrzebać się do prac dyplomowych absolwentów i porównać z "efektami" innych szkół. Można też popytać charakteryzatorów TVP, TVN, Teatru Roma skąd przychodzą profesjonaliści :P
03.04.2012
11.02.2012
elwira
czy mógły ktoś wypowiedzieć sie na temat tej szkoły? bo przy innych jest wiele roznych komentarzy i opinii, a tutaj echo, cos z ta szkola jest nie tak?
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa w Warszawie - grupa Vistula
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Politechnika Opolska
 • Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
 • Uczelnia WSB Merito w Warszawie
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Bydgoska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Politechnika Lubelska
 • Akademia Pomorska w Słupsku
 • Akademia Ignatianum w Krakowie
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej Filia w Stalowej Woli
 • Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Collegium Humanum we Wrocławiu
 • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
 • Akademia Nauk Stosowanych im. J.A. Komeńskiego w Lesznie
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Collegium Humanum w Warszawie
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Pedagogium Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie
 • Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Bytomiu
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Akademia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
 • Collegium Humanum w Rzeszowie
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Uniwersytet WSB Merito Chorzów
 • Uniwersytet WSB Merito w Toruniu
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Uniwersytet WSB Merito Gdynia
 • Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie
 • Politechnika Poznańska
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Uniwersytet Gdański
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • WSHiU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Akademia Zamojska
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Politechnika Częstochowska
 • Politechnika Łódzka
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych, Wydział Międzyuczelniany w Gdańsku
 • Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • Uniwersytet WSB Merito Opole
 • Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu
 • WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie
 • Coventry University Wrocław
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Uniwersytet WSB Merito Szczecin
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Uniwersytet SWPS Katowice
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Uniwersytet WSB Merito Łódź
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie