• UTH im. Chodkowskiej Warszawa
 • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
 • Akademia Tarnowska rekrutacja 2024
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi Summer School 2024
 • Uniwersytet Wrocławski Alicja Wojtasz

School of Form w Warszawie

uczelnia niepubliczna, woj. mazowieckie, 03-815 Warszawa, ul. Chodakowska 19/31, (+22) 517 96 00, rekrutacja@sof.edu.pl

School of Form prowadzi swoją działalność edukacyjną od 2011 r., jest częścią Uniwersytetu SWPS. Kształci studentów na studiach I stopnia na kierunku wzornictwo w dwóch specjalnościach: communication design oraz product design. Warto zaznaczyć, iż studia prowadzone są w języku polskim i języku angielskim. Ofertę dydaktyczną uzupełnia szeroka gama specjalności realizowanych na studiach podyplomowych w Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Sopocie.

Program nauczania ma wyposażyć studenta w wiedzę niezbędną dla humanisty, rozwinąć jego kompetencje i umiejętności w zakresie projektowania oraz zaznajomić z różnymi technologiami i przygotować do wdrażania projektów i budowania współpracy z firmami. Osoby o zainteresowaniach artystycznych poszukujące przyszłościowych kierunków studiów mogą zapoznać się z propozycjami School of Form i zasadami rekrutacji prowadzonymi przez uczelnię.


Ocena uczelni

6.45 / 10
30 głosów

Opinie (37)
School of Form w Warszawie, SOF Warszawa

Aga
Jestem absolwentką kierunku Domestic design, skończyłam studia jeszcze w poznaniu. Ta uczelnia to najlepsze co przytrafiło się w moim życiu, cudowna kadra wspierających i pomocnych wykładowców. SOF to jedna wielka rodzina. Jednak studia są bardzo wymagające, nie raz spędzałam na uczleni weekendy, całe dnie od 9 do 21 i pracowałam na najwyższych obrotach, ale zawsze dało się znaleźć czas na zrobienie własnych kubeczków z porcelany na prezenty świąteczne ;) Na uczelni jest ogromny wybór pracowni i możliwości wyrabiania obiektów z wielu materiałów. Ogólnie wspominam z łezką w oku... porównując licencjat w sof do magisterki na asp w warszawie, to asp wypada blado, wiele przedmiotów się powtórzyło i to wcale nie w lepszej jakości, dodatkowo czułam się jakbym studiowała wizjonerstwo a nie wzornictwo :D
24.01.2022
21.01.2022
School of Form Uniwersytetu SWPS
odpowiedź dla Ewa z dnia 20.01.2022
Pani Ewo - absolwenci wzornictwa otrzymują dyplom Uniwersytetu SWPS. Dyplom wystawiany jest według wymogów ministerialnych i znajduje się na nim informacja o ukończonym kierunku oraz uzyskanym poziomie wykształcenia. W kwestii kontynuacji studiów na II stopniu zapraszamy do kontaktu z Biurem Rekrutacji Uniwersytetu SWPS.
Ewa
SOF pisze, że jest częścią Uniwersytetu SWPS na swojej stronie. Co zatem mają na dyplomach wpisane studenci, że jaką uczelnię kończyli? Druga rzecz, w jaki sposób po licencjacie mogę zrobić magistra w obrębie SWPS w Warszawie, na jakim kierunku?
20.01.2022
17.12.2020
School of Form
odpowiedź dla Tatiana z dnia 15.12.2020
Studia w School of Form Uniwersytetu SWPS, są na poziomie licencjackim (kierunek wzornictwo).
Tatiana
Czy School Od Form daje szkolnictwo wyższe?
15.12.2020
05.08.2020
Nicki
Szkoda, że SOF wyprowadziła się z Poznania. Teraz w Poznaniu zostaje tylko z prywatnych chyba WSUS, a z państwowych UAP.
Piotr
Jestem absolwentem SOFu, zdecydowałem się na wybór tej uczelni po wielu rozmowach z absolwentami pierwszych roczników. Niestety z przykrością muszę napisać, że dzisiejszy SOF nie jest tą uczelnią na którą aplikowałem. Pierwsze lata były okresem zachwytu, byłem pełen uznania dla mocnej podbudowy humanistycznej do każdego bloku zajęć. Ostatnie dwa lata nie posiadały żadnej spójności tematycznej (druk elementów 3D na zajęciach dedykowanych dla warsztatu stolarskiego),. Szkoła ma wielu wspaniałych wykładowców, co najważniejsze nie teoretyków. Niestety po rotacjach personelu w ostatnich latach wielu z nich odeszło a zastąpiły ich osoby mam wrażenie zupełnie przypadkowe. Po pierwszych trzech latach wypełnionych ciekawymi pracami i warsztatami ostatni rok można nazwać poszukiwaniem przedmiotów na wypełniacze czasu. Stałem murem za tą uczelnią i chwaliłem się wszystkim, ze jestem ich studentem. Niestety na dzień dzisiejszy osobom zainteresowanym proponuję dobry research i przemyślenie decyzji
07.06.2020
25.05.2020
PolaKras
Miał ktoś może już rozmowę i jest w stanie powiedzieć coś trochę o niej? Nadal zastanawiam się czy próbować, boje się, że moje portfolio jest słabe...
School of Form
odpowiedź dla portfolio i egzamin z dnia 11.05.2020
Nasze Biuro Rekrutacji chętnie odpowie na wszystkie pytania. Opowiemy na czym polega egzamin i jak przygotować portfolio. Działamy online tutaj> https://www.sof.edu.pl/pl/rekrutacja/rekrutacja-online
12.05.2020
11.05.2020
portfolio i egzamin
czego spodziewacie się na egzaminie z wzornictwa? jak to może wyglądać? co do portfolio, obczytałam i obejrzałam info dostępne na stronie, nie mam śmiałości by konsultować się z wykładowcą ... ktoś korzystał może z takiej opcji? jak poszło? jakie pomysły ma portfolio mieliście? macie? czy same grafiki / moje rysunki sie obronią? lubie szyć na maszynie, może to jakoś wykorzystać?
School of Form
odpowiedź dla pyt. o kierunki z dnia 27.02.2020
W roku akademickim 2020/21 oferujemy kierunek Wzornictwo (specjalności: Communication Design, Fashion Design, Domestic Design lub Industrial Design). Zapraszamy na naszą stronę internetową, na której mamy wszystkie informacje dotyczące egzaminów i harmonogram rekrutacji.
28.02.2020
27.02.2020
pyt. o kierunki
czy w Warszawie będzie kierunek Wzornictwo oraz kierunek Architektura? czy samo Wzornictwo? czy jakaś forma egzaminu wstępnego jest przewidziana? jaka? ile osób zostanie przyjętych? czy są limity? w jakiej wysokości?
School of Form
odpowiedź dla jakie kierunki ? z dnia 25.09.2019
Dzień dobry, w związku z przenosinami School of Form do Warszawy od października 2020 roku, wszytymalismy rekrutację na kierunek Architektora. Planujemy otwarcie tego kierunku już w Warszawie. Zapraszamy do śledzenia oferty szkoły na www.sof.edu.pl.
25.09.2019
25.09.2019
jakie kierunki ?
szukałam studiów na architekturze w Poznaniu i między innymi ta szkoła mi wyskoczyła, ale jak wchodzę na ich stronę (a teraz właśnie patzrę) to widzę tylko Wzornictwo. Nie ma nigdzie Architektury. Czy to błąd na stronie portalu??? Pomijam PP i UA, jest jeszcze jakaś dziwna szkoła - WIELKOPOLSKIE COLLEGIUM KOMPETENCJI ZINTEGROWANYCH W POZNANIU D. WSTH KDE, znacie tą uczelnię? Gdzie studia z architektury w Poznaniu można zrobić???
_____________absolwentka
Cóż mogę powiedzieć, jestem absolwentką specjalizacji Domestic Design. Niezależnie od zaangażowania w studia, znalezienie pracy w Polsce jako projektant należy do bardzo ciężkich. Nie dajcie się zwieść, że będziecie poszukiwani. Żeby znaleźć pracę w zawodzie trzeba mieć szczęście, znajomości lub kupe kasy. Szkoła chwali się sukcesami projektantów, ale zwyczajnie po pierwszym roku wielu z nich "załapało" się do pracy do firm z którymi uczelnia współpracuje, a w których obecnie miejsc pracy już nie ma. Patrząc na rynek pracy, opłacalne wydaje się studiowanie communication design, gdyż pracy w tym zawodzie jest od groma.
14.01.2019
23.08.2018
sorki - już doczytałam
już widzę, że od tego roku .... dopiero teraz zjechałam niżej poczytać wcześniejsze komentarze :-) zastanawiam się, czego się spodziewać na egzaminie???
architektura?
Od kiedy SOF ma w ofercie Architekturę? Czy to jest nowość na ten rok? czy juz są jacyś studenci rok wyżej i mogliby napisać jak jest z ich punktu widzenia na studiach?
23.08.2018
14.06.2018
dofinansowanie?
Witam, czy dobrze zrozumiałam, że dofinansowanie dotyczy całych studiów? Dla wszystkich przyjętych na Architekturę? Gdzie na stronie SOF znajdę te informacje?
Architektura w School of Form
Tak, otwieramy Architekturę i jest to nowość u nas! Architektura u nas to studia stacjonarne inżynierskie. Dla rozpoczynających w tym roku mamy dofinansowanie unijne przez cały okres studiów. Jestem z biura rekrutacji w School of Form zapraszam do kontaktu, odpowiem na wszystkie pytania :) Monika Wyszomierska rekrutacja@sof.edu.pl
13.06.2018
25.05.2018
architektura?
Czy SoF ma w ofercie Architekturę? Od kiedy? To jest nowość na ten rok? Możecie coś więcej skrobnąć?
taka wysoka ocena?
Czy ta uczelnia naprawdę zasługuje na taką wysoką ocenę? Jak oceniacie studia tutaj? Czy wzornictwo na SOF różni się mocno od tego kierunku w szkołach państwowych? Kadra skąd?
09.03.2018
25.09.2017
putyanie o dyplom
co mam wpisane na dyplomie po ukończeniu studiów? Bo jak patrzę na ich www, to nie bardzo mogę się połapać, czy to jest SWPS??? Czy School od Form, podlegająca pod SWPS? czy na koniec wpisuje się tylko kierunke zy też specjalność?
wzornictwo
która specjalnośc polecacie i dlaczego: DOMESTIC DESIGN, COMMUNICATION DESIGN, FASHION DESIGN, INDUSTRIAL DESIGN ???
25.08.2017
15.02.2016
yupi
właśnie oceniłam SOF i podskoczyła ocena :-) super aplikacja, bardzo mi się podoba, że mozna wyrazić swoje zdanie o uczelni. Ode mnie duzy pozytywny komentarz :-)
praca po SOF
podajcie mi przykłady, gdzie można pracować po ukończeniu wzornictwa na SOF??? najlepiej konkretne firmy w POlsce Zachodniej. Ile zarabiają ludzie po takich studiach?
17.09.2015
11.05.2015
kari
stronkę mają super, wygląda to mega profesjonalnie, widać że dbają o poziom, no i Voelkel to nazwisko, które coś znaczy w branzy wzornictwa :-)
skr
"wyluzujcie 2013-03-21 11:15:40 easy, easy, bez paniki, dzis na prywatnych naprawde chca miec studentow, wiec nie musicie sie stresowac, nawet przecietniaki sa mile widziani, bo drzemie w nich potencjal comiesiecznych oplat, wiec bez obaw" easy, Easy... Z ASP tez Cie raczej nie wywala bo kase za Ciebie biorą.
27.11.2013
12.11.2013
jokm
ale poprzeczke stawiają wysoko i widać, że zależy im na tym, żeby ta uczelnia była dobrą marka, ja ich obserwuje już od jakiegoś czasu i podoba mi się ta szkoła, opinie też mają dobre, nikt źle się nie wypoiwda, oprócz tego, że trzeba płacić, to akurat w prywatnych jest normą
tujka
to szkola za kase! wezma kazdego, kto zechce placic! zwlaszcza, ze tani nie sa ...
24.05.2013
08.05.2013
katie
Super! jestem zachwycona, strona internetowa przyciąga, kierunki wydają się wspaniałe ;p tylko jak to jest z dostaniem się na tą uczelnię ? Czy są jakieś egzaminy wstępne i opłaty? :))))
maja warsztaty 18 maja
jak ktos sie interesuje, to mozna skoczyc do SOF na drzwi otwarte, info jest na ich stronce, ma sie sporo dziac fajnie, termin chyba 180 maja, godziny sprawdzcie sobie
07.05.2013
29.04.2013
Paweł
Potrzebujesz pomocy w napisaniu pracy? A może Twoja praca wymaga tylko korekty? Jesteśmy uczciwymi i twórczymi ludźmi! Na naszej stronie również porady dla maturzystów dot. kierunków studiów i wiele innych ciekawych informacji!!! Zapraszamy! www.written4you.pl e-mail : written4you@poczta.fm
wyluzujcie
easy, easy, bez paniki, dzis na prywatnych naprawde chca miec studentow, wiec nie musicie sie stresowac, nawet przecietniaki sa mile widziani, bo drzemie w nich potencjal comiesiecznych oplat, wiec bez obaw
21.03.2013
19.03.2013
dudek
a jak jest z rekrutacją? łatwo jest się dostać? są jakieś egzaminy wstępne? o co chodzi z tą prezentacją? ;d jak sobie z tym poradziliście? błagam, pomóżcie :D
zytus
jakie mieliscie prezentacje ze soba podczas rekrutacji??? podrzuccie jakies pomysly, byle oryginalne, nie musza byc wasze, moze cos podtarzyliscie fajowego u innych
18.03.2013
18.02.2013
pytanie o wzornictwo w P-niu
czy sa tu jacys studenci, co juz studiują wzornictwo? jesli nie dostane sie na Uniwerek Artystyczny, to ktora uczelnie polceacie w Poznaniu: WSUS czy SWPS?
dagmara
ogladajac filmik mozna odniesc wrazenie, ze to uczelnia dla obcokrajowcow, czy polscy studenci mogliby sie wypowiedziec na temat tej szkoly????
10.12.2012
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Collegium Humanum w Rzeszowie
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Collegium Humanum w Warszawie
 • Uniwersytet WSB Merito Szczecin
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • Collegium Humanum w Kielcach
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Szczawnie-Zdroju
 • Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Politechnika Łódzka
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Uniwersytet w Białymstoku
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
 • Akademia Zamojska
 • Collegium Humanum w Lublinie
 • Warszawska Uczelnia Ekonomiczna
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Akademia WIT w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Politechnika Częstochowska
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Uniwersytet WSB Merito w Toruniu
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
 • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana w Radomiu
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Uniwersytet SWPS Katowice
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Collegium Humanum w Katowicach
 • Gdański Uniwersytet Medyczny
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Uniwersytet Wrocławski
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Uniwersytet Gdański
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Akademia Tarnowska
 • Uniwersytet w Siedlcach
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Akademia Pożarnicza w Warszawie
 • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
 • Collegium Humanum we Wrocławiu
 • Uniwersytet Kaliski
 • Akademia Jagiellońska w Toruniu
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Uniwersytet Szczeciński
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Akademia Katolicka w Warszawie, Collegium Bobolanum
 • Politechnika Białostocka
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Uniwersytet Rzeszowski
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Collegium Humanum w Gdańsku
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Collegium Humanum w Szczecinie
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu
 • Politechnika Lubelska
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
 • Akademia Medyczna Humanum w Warszawie
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Politechnika Śląska
 • Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Politechnika Poznańska
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu