• Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University
 • UTH im. Chodkowskiej Warszawa
 • TEB Edukacja WSB podyplomówki 2 tyg.

School of Form w Warszawie

uczelnia niepubliczna, woj. mazowieckie, 03-815 Warszawa, ul. Chodakowska 19/31, (+22) 517 96 00, rekrutacja@sof.edu.pl

School of Form prowadzi swoją działalność edukacyjną od 2011 r., jest częścią Uniwersytetu SWPS. Kształci studentów na studiach I stopnia na kierunku wzornictwo w dwóch specjalnościach: communication design oraz product design. Warto zaznaczyć, iż studia prowadzone są w języku polskim i języku angielskim. Ofertę dydaktyczną uzupełnia szeroka gama specjalności realizowanych na studiach podyplomowych w Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Sopocie.

Program nauczania ma wyposażyć studenta w wiedzę niezbędną dla humanisty, rozwinąć jego kompetencje i umiejętności w zakresie projektowania oraz zaznajomić z różnymi technologiami i przygotować do wdrażania projektów i budowania współpracy z firmami. Osoby o zainteresowaniach artystycznych poszukujące przyszłościowych kierunków studiów mogą zapoznać się z propozycjami School of Form i zasadami rekrutacji prowadzonymi przez uczelnię.


Ocena uczelni

7.09 / 10
21 głosów

Opinie (37)
School of Form w Warszawie, SOF Warszawa

Aga
Jestem absolwentką kierunku Domestic design, skończyłam studia jeszcze w poznaniu. Ta uczelnia to najlepsze co przytrafiło się w moim życiu, cudowna kadra wspierających i pomocnych wykładowców. SOF to jedna wielka rodzina. Jednak studia są bardzo wymagające, nie raz spędzałam na uczleni weekendy, całe dnie od 9 do 21 i pracowałam na najwyższych obrotach, ale zawsze dało się znaleźć czas na zrobienie własnych kubeczków z porcelany na prezenty świąteczne ;) Na uczelni jest ogromny wybór pracowni i możliwości wyrabiania obiektów z wielu materiałów. Ogólnie wspominam z łezką w oku... porównując licencjat w sof do magisterki na asp w warszawie, to asp wypada blado, wiele przedmiotów się powtórzyło i to wcale nie w lepszej jakości, dodatkowo czułam się jakbym studiowała wizjonerstwo a nie wzornictwo :D
24.01.2022
21.01.2022
School of Form Uniwersytetu SWPS
odpowiedź dla Ewa z dnia 20.01.2022
Pani Ewo - absolwenci wzornictwa otrzymują dyplom Uniwersytetu SWPS. Dyplom wystawiany jest według wymogów ministerialnych i znajduje się na nim informacja o ukończonym kierunku oraz uzyskanym poziomie wykształcenia. W kwestii kontynuacji studiów na II stopniu zapraszamy do kontaktu z Biurem Rekrutacji Uniwersytetu SWPS.
Ewa
SOF pisze, że jest częścią Uniwersytetu SWPS na swojej stronie. Co zatem mają na dyplomach wpisane studenci, że jaką uczelnię kończyli? Druga rzecz, w jaki sposób po licencjacie mogę zrobić magistra w obrębie SWPS w Warszawie, na jakim kierunku?
20.01.2022
17.12.2020
School of Form
odpowiedź dla Tatiana z dnia 15.12.2020
Studia w School of Form Uniwersytetu SWPS, są na poziomie licencjackim (kierunek wzornictwo).
Tatiana
Czy School Od Form daje szkolnictwo wyższe?
15.12.2020
05.08.2020
Nicki
Szkoda, że SOF wyprowadziła się z Poznania. Teraz w Poznaniu zostaje tylko z prywatnych chyba WSUS, a z państwowych UAP.
Piotr
Jestem absolwentem SOFu, zdecydowałem się na wybór tej uczelni po wielu rozmowach z absolwentami pierwszych roczników. Niestety z przykrością muszę napisać, że dzisiejszy SOF nie jest tą uczelnią na którą aplikowałem. Pierwsze lata były okresem zachwytu, byłem pełen uznania dla mocnej podbudowy humanistycznej do każdego bloku zajęć. Ostatnie dwa lata nie posiadały żadnej spójności tematycznej (druk elementów 3D na zajęciach dedykowanych dla warsztatu stolarskiego),. Szkoła ma wielu wspaniałych wykładowców, co najważniejsze nie teoretyków. Niestety po rotacjach personelu w ostatnich latach wielu z nich odeszło a zastąpiły ich osoby mam wrażenie zupełnie przypadkowe. Po pierwszych trzech latach wypełnionych ciekawymi pracami i warsztatami ostatni rok można nazwać poszukiwaniem przedmiotów na wypełniacze czasu. Stałem murem za tą uczelnią i chwaliłem się wszystkim, ze jestem ich studentem. Niestety na dzień dzisiejszy osobom zainteresowanym proponuję dobry research i przemyślenie decyzji
07.06.2020
25.05.2020
PolaKras
Miał ktoś może już rozmowę i jest w stanie powiedzieć coś trochę o niej? Nadal zastanawiam się czy próbować, boje się, że moje portfolio jest słabe...
School of Form
odpowiedź dla portfolio i egzamin z dnia 11.05.2020
Nasze Biuro Rekrutacji chętnie odpowie na wszystkie pytania. Opowiemy na czym polega egzamin i jak przygotować portfolio. Działamy online tutaj> https://www.sof.edu.pl/pl/rekrutacja/rekrutacja-online
12.05.2020
11.05.2020
portfolio i egzamin
czego spodziewacie się na egzaminie z wzornictwa? jak to może wyglądać? co do portfolio, obczytałam i obejrzałam info dostępne na stronie, nie mam śmiałości by konsultować się z wykładowcą ... ktoś korzystał może z takiej opcji? jak poszło? jakie pomysły ma portfolio mieliście? macie? czy same grafiki / moje rysunki sie obronią? lubie szyć na maszynie, może to jakoś wykorzystać?
School of Form
odpowiedź dla pyt. o kierunki z dnia 27.02.2020
W roku akademickim 2020/21 oferujemy kierunek Wzornictwo (specjalności: Communication Design, Fashion Design, Domestic Design lub Industrial Design). Zapraszamy na naszą stronę internetową, na której mamy wszystkie informacje dotyczące egzaminów i harmonogram rekrutacji.
28.02.2020
27.02.2020
pyt. o kierunki
czy w Warszawie będzie kierunek Wzornictwo oraz kierunek Architektura? czy samo Wzornictwo? czy jakaś forma egzaminu wstępnego jest przewidziana? jaka? ile osób zostanie przyjętych? czy są limity? w jakiej wysokości?
School of Form
odpowiedź dla jakie kierunki ? z dnia 25.09.2019
Dzień dobry, w związku z przenosinami School of Form do Warszawy od października 2020 roku, wszytymalismy rekrutację na kierunek Architektora. Planujemy otwarcie tego kierunku już w Warszawie. Zapraszamy do śledzenia oferty szkoły na www.sof.edu.pl.
25.09.2019
25.09.2019
jakie kierunki ?
szukałam studiów na architekturze w Poznaniu i między innymi ta szkoła mi wyskoczyła, ale jak wchodzę na ich stronę (a teraz właśnie patzrę) to widzę tylko Wzornictwo. Nie ma nigdzie Architektury. Czy to błąd na stronie portalu??? Pomijam PP i UA, jest jeszcze jakaś dziwna szkoła - WIELKOPOLSKIE COLLEGIUM KOMPETENCJI ZINTEGROWANYCH W POZNANIU D. WSTH KDE, znacie tą uczelnię? Gdzie studia z architektury w Poznaniu można zrobić???
_____________absolwentka
Cóż mogę powiedzieć, jestem absolwentką specjalizacji Domestic Design. Niezależnie od zaangażowania w studia, znalezienie pracy w Polsce jako projektant należy do bardzo ciężkich. Nie dajcie się zwieść, że będziecie poszukiwani. Żeby znaleźć pracę w zawodzie trzeba mieć szczęście, znajomości lub kupe kasy. Szkoła chwali się sukcesami projektantów, ale zwyczajnie po pierwszym roku wielu z nich "załapało" się do pracy do firm z którymi uczelnia współpracuje, a w których obecnie miejsc pracy już nie ma. Patrząc na rynek pracy, opłacalne wydaje się studiowanie communication design, gdyż pracy w tym zawodzie jest od groma.
14.01.2019
23.08.2018
sorki - już doczytałam
już widzę, że od tego roku .... dopiero teraz zjechałam niżej poczytać wcześniejsze komentarze :-) zastanawiam się, czego się spodziewać na egzaminie???
architektura?
Od kiedy SOF ma w ofercie Architekturę? Czy to jest nowość na ten rok? czy juz są jacyś studenci rok wyżej i mogliby napisać jak jest z ich punktu widzenia na studiach?
23.08.2018
14.06.2018
dofinansowanie?
Witam, czy dobrze zrozumiałam, że dofinansowanie dotyczy całych studiów? Dla wszystkich przyjętych na Architekturę? Gdzie na stronie SOF znajdę te informacje?
Architektura w School of Form
Tak, otwieramy Architekturę i jest to nowość u nas! Architektura u nas to studia stacjonarne inżynierskie. Dla rozpoczynających w tym roku mamy dofinansowanie unijne przez cały okres studiów. Jestem z biura rekrutacji w School of Form zapraszam do kontaktu, odpowiem na wszystkie pytania :) Monika Wyszomierska rekrutacja@sof.edu.pl
13.06.2018
25.05.2018
architektura?
Czy SoF ma w ofercie Architekturę? Od kiedy? To jest nowość na ten rok? Możecie coś więcej skrobnąć?
taka wysoka ocena?
Czy ta uczelnia naprawdę zasługuje na taką wysoką ocenę? Jak oceniacie studia tutaj? Czy wzornictwo na SOF różni się mocno od tego kierunku w szkołach państwowych? Kadra skąd?
09.03.2018
25.09.2017
putyanie o dyplom
co mam wpisane na dyplomie po ukończeniu studiów? Bo jak patrzę na ich www, to nie bardzo mogę się połapać, czy to jest SWPS??? Czy School od Form, podlegająca pod SWPS? czy na koniec wpisuje się tylko kierunke zy też specjalność?
wzornictwo
która specjalnośc polecacie i dlaczego: DOMESTIC DESIGN, COMMUNICATION DESIGN, FASHION DESIGN, INDUSTRIAL DESIGN ???
25.08.2017
15.02.2016
yupi
właśnie oceniłam SOF i podskoczyła ocena :-) super aplikacja, bardzo mi się podoba, że mozna wyrazić swoje zdanie o uczelni. Ode mnie duzy pozytywny komentarz :-)
praca po SOF
podajcie mi przykłady, gdzie można pracować po ukończeniu wzornictwa na SOF??? najlepiej konkretne firmy w POlsce Zachodniej. Ile zarabiają ludzie po takich studiach?
17.09.2015
11.05.2015
kari
stronkę mają super, wygląda to mega profesjonalnie, widać że dbają o poziom, no i Voelkel to nazwisko, które coś znaczy w branzy wzornictwa :-)
skr
"wyluzujcie 2013-03-21 11:15:40 easy, easy, bez paniki, dzis na prywatnych naprawde chca miec studentow, wiec nie musicie sie stresowac, nawet przecietniaki sa mile widziani, bo drzemie w nich potencjal comiesiecznych oplat, wiec bez obaw" easy, Easy... Z ASP tez Cie raczej nie wywala bo kase za Ciebie biorą.
27.11.2013
12.11.2013
jokm
ale poprzeczke stawiają wysoko i widać, że zależy im na tym, żeby ta uczelnia była dobrą marka, ja ich obserwuje już od jakiegoś czasu i podoba mi się ta szkoła, opinie też mają dobre, nikt źle się nie wypoiwda, oprócz tego, że trzeba płacić, to akurat w prywatnych jest normą
tujka
to szkola za kase! wezma kazdego, kto zechce placic! zwlaszcza, ze tani nie sa ...
24.05.2013
08.05.2013
katie
Super! jestem zachwycona, strona internetowa przyciąga, kierunki wydają się wspaniałe ;p tylko jak to jest z dostaniem się na tą uczelnię ? Czy są jakieś egzaminy wstępne i opłaty? :))))
maja warsztaty 18 maja
jak ktos sie interesuje, to mozna skoczyc do SOF na drzwi otwarte, info jest na ich stronce, ma sie sporo dziac fajnie, termin chyba 180 maja, godziny sprawdzcie sobie
07.05.2013
29.04.2013
Paweł
Potrzebujesz pomocy w napisaniu pracy? A może Twoja praca wymaga tylko korekty? Jesteśmy uczciwymi i twórczymi ludźmi! Na naszej stronie również porady dla maturzystów dot. kierunków studiów i wiele innych ciekawych informacji!!! Zapraszamy! www.written4you.pl e-mail : written4you@poczta.fm
wyluzujcie
easy, easy, bez paniki, dzis na prywatnych naprawde chca miec studentow, wiec nie musicie sie stresowac, nawet przecietniaki sa mile widziani, bo drzemie w nich potencjal comiesiecznych oplat, wiec bez obaw
21.03.2013
19.03.2013
dudek
a jak jest z rekrutacją? łatwo jest się dostać? są jakieś egzaminy wstępne? o co chodzi z tą prezentacją? ;d jak sobie z tym poradziliście? błagam, pomóżcie :D
zytus
jakie mieliscie prezentacje ze soba podczas rekrutacji??? podrzuccie jakies pomysly, byle oryginalne, nie musza byc wasze, moze cos podtarzyliscie fajowego u innych
18.03.2013
18.02.2013
pytanie o wzornictwo w P-niu
czy sa tu jacys studenci, co juz studiują wzornictwo? jesli nie dostane sie na Uniwerek Artystyczny, to ktora uczelnie polceacie w Poznaniu: WSUS czy SWPS?
dagmara
ogladajac filmik mozna odniesc wrazenie, ze to uczelnia dla obcokrajowcow, czy polscy studenci mogliby sie wypowiedziec na temat tej szkoly????
10.12.2012
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Akademia Zamojska
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Politechnika Łódzka
 • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Politechnika Częstochowska
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Powiślańska Szkoła Wyższa w Kwidzynie
 • WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Collegium Humanum w Rzeszowie
 • Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, Wydział Ekonomiczny w Opolu
 • Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Collegium Humanum w Warszawie
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Pedagogium Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie
 • Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu
 • Akademia Bialska Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy
 • Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Bydgoska Szkoła Wyższa
 • Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • Akademia Pomorska w Słupsku
 • Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie
 • Akademia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy w Chorzowie
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa w Warszawie - grupa Vistula
 • Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej Filia w Stalowej Woli
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Politechnika Poznańska
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
 • Uczelnia Nauk Społecznych Filia Nowy Targ
 • Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach
 • Akademia Katolicka w Warszawie, Collegium Bobolanum
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Politechnika Lubelska
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu Wydział Ekonomiczny w Szczecinie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. J.A. Komeńskiego w Lesznie
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania im. Prof. T. Kotarbińskiego
 • Wyższa Szkoła Integracji Europejskiej w Szczecinie
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Collegium Humanum we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych, Wydział Międzyuczelniany w Gdańsku
 • Ateneum - Akademia Nauk Stosowanych w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej
 • Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Akademia Ignatianum w Krakowie
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie
 • Uniwersytet Opolski
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Bytomiu
 • Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie
 • Uniwersytet Gdański
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie