• UTH im. Chodkowskiej Warszawa
 • ASP Wrocław Drzwi Otwarte 2023

Collegium Masoviense Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Żyrardowie

uczelnia niepubliczna, woj. mazowieckie, 96-300 Żyrardów, ul. G. Narutowicza 35, (+46) 855 47 09, info@cm.edu.pl

Ocena uczelni

4.52 / 10
411 głosów

Opinie (172)
Collegium Masoviense Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Żyrardowie, Masoviense

Gość
Do student - sesja trwa , już kolejny raz nie mieści się w czasie. Rok temu było to samo , a do tego miałem pomieszane oceny w dzienniku
21.03.2023
20.03.2023
Student
Trwa sesja, a telefony w dziekanacie milczą. Jest bardzo wirtualnie na tej uczelni
Emilia
Czy ktoś wybiera się na pielegniarstwo I stopnia od października i ogarnął już jak wyglądają zajęcia praktyczne? Pracuje od pn do piątku i zastanawiam się czy uda mi się to pogodzić
20.03.2023
20.03.2023
Iza
Pani Ilonka wspaniała osoba. Jak masz jakiś problem to polecam zwrócić się do do niej. Pomaga w załatwieniu wszelkich trudności. Odpowiednia osoba na danym stanowisku.
Judyta
Jak długo ten cyrk będzie trwał? Dom Wariatów , zero kontaktu i brak kompetencji
18.03.2023
12.03.2023
Gość
Pozytywna opinia „ Agnieszki, „kryje się chyba za osobami z dziekanatu lub władzami. Brak zajęć, i za co, do tego spora zażyłość między pracownikiem a pracodawca. Kpina żałuje ze tutaj studiuje
Agnieszka
Witam, Jestem studentką ostatniego roku Magistra Pielęgniarstwa w CM Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Żyrardowie. Ogólnie uczelnię oceniam bardzo pozytywnie - przede wszystkim jest przychylnie nastawiona do studentów. Zajęcia i wykłady są prowadzone przez wykładowców w sposób bardzo ciekawy i zrozumiały. Dziekanat na tej uczelni działa sprawnie. Osoby, które tam pracują niosą pomoc w każdej sytuacji. To bardzo ważne. Polecam.
11.03.2023
10.03.2023
Karola
Ta uczelnia to bujda jakich mało. Zero zajęć. Namiastka zajęć zdalnych. Jak ktoś chce papierek to całkiem ok - nie pozyskacie tu żadnej wiedzy. Doprosić się o cokolwiek graniczy z cudem. Akredytacja dla kierunku pielęgniarstwo wygasła - nie ma informacji o nowej!
Kasia
To cud chyba jakiś się wydarzył, że nagle tak wspaniale wszystko tam funkcjonuje. Poza tym pisać każdy może. Nawet pracownik tej szkoły, albo właściciel/ ka. Każdy kto miał lub ma styczność sam zna prawdę.
08.03.2023
08.03.2023
Gość
Przedmówcy widać wygrali w lotto szansę kontaktu z dziekanatem. Ja niestety nie zaznałam tego zaszczytu. Bardzo utrudniony kontakt telefoniczny.
Adrian
Nowe Panie w dziekanacie przemiłe i pomocne. Starosta kierunku zaangażowany. Polecam osobom, które musza godzić pracę ze studiami:))))
05.03.2023
04.03.2023
Kasia
Z przyjemnością wystawiam najwyższą ocenę, kontakt z dziekanatem jest wyśmienity, wykładowcy wspaniali, a i władze uczelni zawsze chętnie pomagają. Problemy są rozwiązywane zawsze na korzyść studenta.
Sylwia
Witam. Chciałambym bardzo serdecznie podziękiwać Paniom pracującym w Dziekanacie za pomoc w załatwieniu ważnych spraw. Szczególnie dziękuję Pani Małgosi, która wykazała ogromne zaangażowanie w rozwiązaniu problemu. Polecam tą szkołę także dla osób, które chcą studiować pielęgniarstwo magisterskie.
24.02.2023
18.02.2023
robert
Bardzo dziękuję Pani Małgosi z dziekanatu za kompetentną i szybką pomoc w rozwiązaniu problemu! Jestem ogromnie wdzięczny ! :-))))))))))))
Aga
Czy ktoś jest mi w stanie odpowiedzieć na pytanie? Jak pracuje dziekanat? Jakieś dni? Godziny?
16.02.2023
12.02.2023
Monia
Witam,czy ktoś może sie wypowiedziec na temat pielęgniarstwa 2 stopnia zaocznie-chodzi mi o zajęcia i praktyki czy są online, czy jest trudno, jak często są zajęcia i jak z obroną pracy magisterskiej?A może ktoś sie wybiera od pazdziernika 2023 na pilęgniarstwo zaocznie.
Blondi
Do Studentka ponizej-Patrząc na rotacje pracowników przez moja „karierę w tej szkole” - licencjat a teraz magisterka, musi panować taka sama atmosfera jak w stosunku do studenta
01.02.2023
31.01.2023
Studentka
Oceniam na 3 punkty za miłą Panią w rekrutacji. Reszta to jakiś żart. Rzeczywiście to uczelnia dla papierka, nie po to, żeby zyskać wiedzę. Na stronie internetowej żadnych konkretnych informacji, wysłać maila to jak w przepaść - zginie i nikt nie odpowie. To nie jest uczelnia dla ludzi, którzy chcą się czegoś nauczyć. Ci od "papierka" będą zadowoleni.
Agata
Zacznijcie odbierać telefony i odpisywać na maile. Wiem co mówię bo tam studiuje. W dalszym ciągu nie ma normalnych zajęć, tylko się klika głupie prezentacje. Kiedy będzie kolejna najbliższa kontrola to wtedy pojawia się znowu zajęcia na pokaz.
25.01.2023
24.01.2023
Urszula
Uczelnia przyjazna studentom,zawsze można liczyć na pomoc . Pomocni i mili pracownicy .
Joanna
Uczelnia przyjazna studentowi, a to najważniejsze . Polecam w 100%
24.01.2023
24.01.2023
Joanna
Z przyjemnością wystawiam najwyższą ocenę, kontakt z dziekanatem jest wyśmienity, wykładowcy wspaniali, a i władze uczelni zawsze chętnie pomagają. Problemy są rozwiązywane zawsze na korzyść studenta.
Agnieszka
Nie daję najniższej oceny, ze względu na wykładowców, którzy byli na wartościowi. Natomiast poziom organizacji i traktowanie studentów, był okropny i zahaczający o absurd. nie może być tak, ze student jest traktowany źle tylko dlatego, że trafia na zły humor profesora. Skandaliczne jest też wsparcie dla studentów. uczelnia która oferuje edukacje zdalną powinna zapewnić adekwatne wsparcie w tej dziedzinie.
17.01.2023
17.01.2023
Domin
Jedno wielkie bagno. Jak to funkcjonuje nie wiem ta Szkoła podchodzi pod kryminał.
Malwina
Zagorzałe komentarze w temacie poziomu uczelni są trochę śmieszne. Kto może bronić uczelni jak nie osoby najbardziej z nia powiązane. Niestety żaden ze studentów nie ma tam łatwo - doprosić się o coś graniczy z cudem. Po rotacji pracowników również widać co to za miejsce. Kiedy rejestrowałam się z koleżankami na studia widniał rocznik 2020/21. Wstyd! Gdyby nie koleżanki po fachu które studiowały i mówiły, że idzie się tutaj tylko dla papierka i podwyższenia płacy w życiu bym nie zapisała się jako student który dopiero zaczyna swoją edukacje.
03.01.2023
29.12.2022
Wika
To prawda, Pani w rekrutacji miła i serdeczna. Niestety co do wiedzy to tylko na temat rekrutacji można porozmawiać. Swoją drogą to dziwne jeśli jest ze starej kadry. Wybór szkoły zostawiam każdemu do decyzji. Studiowałam na dwóch uczelniach w trzeciej robiłam podyplomowe. Nigdzie nie jest idealnie
Studentka
Do Studentki i Loczka - jeśli tak wam źle na tej uczelni, to trzeba się było przenieść a nie tu wylewać anonimowo jakieś swoje żale! To bardzo krzywdzące, co piszecie- sama jestem studentką tej uczelni, więc wiem, jak to wygląda "od środka". Wszędzie, gdzie jest taka duża ilość studentów może być zamieszanie, ale nie jest prawdą, że w dziekanacie nas olewają - jest nowa kadra, owszem i być może Panie nie wszystko jeszcze wiedzą, ale jest też Pani Marzenka, na której pomoc zawsze można liczyć (jest ze "starej" kadry, wszystko wie i jest bardzo pomocną osobą - nigdy wcześniej, na żadnej uczelni czy kursie nie spotkałam się z taką życzliwością i otwartością dla studenta). Na studiach nikt was za rączkę prowadził nie będzie - studia to studia, trzeba wykonać dużo samodzielnej pracy!
20.12.2022
19.12.2022
Loczek
Jakby nie patrzeć miejsce pełne patologii. Komentarze wychwalające to miejsce z pewnością dodawali albo sami założyciele, albo zawzięci pracownicy, gdzie tych stałych jest bardzo mało - można zliczyć ich na palcach u jednej ręki. Nikomu nie polecam podejmowania chęci nauki w tej placówce "edukacyjnej".
Studentka
Spędzając kolejny rok w tym chaosie i cyrku stwierdzam, że jest jeszcze większy. W zeszłym roku, kiedy Dziekanat normalnie funkcjonował, gdy pracowała pani Ola i pan Paweł można było czegoś się dowiedzieć. Węzeł komunikacyjny między Dziekanatem, a Studentami był bardzo dobry. Mimo, ze pan Kopanski wprowadzał zamieszanie i dzwoniąc do dziekanatu słyszeliśmy, ze „nie wiemy, ale damy znać” - odpowiedz zwrotna zawsze była. Obecnie panie, a raczej gwiazdy tam siedzące na krzesłach - nie reagują ani na telefony, ani nie odpowiadają na maile - tworząc jeszcze większy chaos. Obecnie nie dowiemy się niczego ze szkoły. Porażka jeszcze większa niż była.
01.12.2022
22.10.2022
AgaK
To może i ja się wypowiem. Co prawda jeszcze nie na temat samej uczelni, ale... Miałam przyjemność rozmawiać kilkakrotnie z Panią, która prowadzi rekrutację i przyznam, że tak otwartej i pomocnej Osoby - w dzisiejszych czasach- szukać ze świecą. I nie, nie jestem pracownikiem tej uczelni - zaczynam na niej studia, a Pani rekrutująca bardzo mi pomogła w tym procesie, za co z całego serca dziękuję
Kasia
Pani od rekrutacji to bardzo miła i pomocna kobieta , pozdrawiam
21.10.2022
19.10.2022
Yuki
Pani Karolino, sprawdziłam - w swoim interesie- szkoła ma akredytację Ministerstwa Zdrowia ważną do 25.02.2025 ! Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd! A Pani prowadząca rekrutację jest osobą obdarzoną wyjątkową empatią i chęcią pomocy. Potwierdziłam to nawet dzisiejszą rozmową telefoniczną z nią- nie pierwszą zresztą jako studentka tej uczelni. Pani Karolino, po co ten komentarz wprowadzający ludzi w błąd- oj nieładnie. A Pani rekrutującej jeszcze raz życzę miłego dnia 🙂
Agata
Szukam kogoś kto złożył dokumenty na pielęgniarstwo I stopnia żeby mieć kontakt.
17.10.2022
17.10.2022
Karolina
Do szkoły ciężko jest się dodzwonić. Pani prowadząca rekrutacje była opryskliwa oraz chamska - jak zapytałam, czy te studia są w ogóle ważne. Polecam sprawdzić PKA oraz pozwolenie z Ministerstwa Zdrowia.. SZKOŁA NIE MA ZGODY NA NAUKĘ!
Kasia
Uczelnia jest bardzo przyjazna studentom którzy podejmują także prace zawodową. Wymaga od studentów samokształcenia i dojrzałości.
11.10.2022
18.09.2022
Alicja
To cyrk, nie uczelnia. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa, podejrzewam że tylko dzięki znajomościom profesora. Ta szkoła niestety z kształceniem nie ma nic wspólnego. Omijać, omijać!!!!!!
Aldona
Totalny brak szacunku do studentów. Szkoła niby jest, ale jakby jej nie ma. Totalna pomyłka. Dziekanat nie istnieje - na dzień dzisiejszy w ogóle nie funkcjonuje, wykładowcy tez jakby fikcyjni - cały rok prawie brak zajęć…. Później egzaminy z nich od wykładowców, których nie ma nawet na uczelni. Pójście tam było na prawdę błędem. Boje się, ze taka szkoła krzak da mi dyplom, który nie będzie akceptowalny. Widać, ze pracownicy piszą opinie na plus dla szkoły. Niestety sama się nabrałam.
17.09.2022
09.09.2022
Tomek
Szkoła wyciągającą kasę od ludzi. Jeżeli z dwa razy w semestrze zajęcia się odbędą, to cud. Co roku spore opóźniania w wysyłce dyplomu - zawsze są problemy z drukarnią. W tym roku tylko 2 tyg opóźnienia - to jak nic. Bo przecież władza wyciąga kasę i wszystko ma gdzieś. Profesor, który zna się na wszystkim i we wszystkim ma sporo do powiedzenia, jak coś się pali - wypiął się i nie odpowiada na maile. Aby cyrk był jeszcze większy - Dziekanat tez się zamknął na cztery spusty - aby nie wypowiadać się, gdzie są nasze dyplomy?!!!! Ludzie! Omijajcie ten cyrk z daleka!
Anastazja
Czy ktoś wiecej moze powiedzieć o studiowaniu na tej uczelni pielęgniarstwa ? Czy szkoła posiada akredytacje do tego kierunku ? Jak odbywają się praktyki zawodowe
16.08.2022
10.08.2022
Agnieszka
Świetna szkoła dla pracujących zawodowo. Rektor i Wykładowcy przychylni studentowi. Jestem zadowolona i polecam. Bałagan owszem jak wszędzie ale cóż trzeba się trochę wysilić polecam serdecznie Uczelnie
liliana
Świetna szkoła dla pracujących zawodowo. Wykładowcy i Rektor przychylni studentowi. Jestem bardzo zadowolona i polecam. Bałagan to jest teraz wszędzie. Owszem bywały zmiany terminów ale tak jest na każdej uczelni. Serdecznie pozdrawiam.
01.08.2022
20.07.2022
Mam dość
Ta szkoła to jaja kpina. Dostali akredytacje bo znajomości wielmożnego profesora, każdy wie o kogo chodzi. Kompletny brak organizacji, brak harmonogramu a wszystko załatwiane na ostatnią chwilę. Studencie płać i się nie interesuj, plan będzie za tydzień! I tak od dwóch lat.. nie sposób dodzwonić się do dziekanatu, ba! Nawet nie wiadomo gdzie on się znajduje. Adres szkoły jest fikcja, pracownicy są fikcyjni, zajęcia w teorii są, nawet oceny są mimo że nikt nie miał ani zajęć ani nawet wykładowców nie widział.
anika
To nie jest uczelnia dla ludzi, którzy dopiero zaczynają pracę w tym zawodzie. Jeśli masz doświadczenie w zawodzie i mocne nerwy oraz możliwość na samokształcenie( nie ma wykładów, ale prace na zaliczenie zgodnie z wątpliwymi wytycznymi już tak), to dasz radę przetrwać i otrzymać papier. OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM p prof kierownika i na czas płacić opłaty, bo zaraz naliczają odsetki. Z ich strony nic nie jest na czas!!!
19.07.2022
14.07.2022
Julita
Czy ktoś mógłby sie wypowiedzieć na temat położnictwa II stopnia zaocznie?
Gregor
Tak, ja moge sie podzielic opinia. Wszystko byle nie ta uczelnia.
08.07.2022
02.06.2022
Student
Czy jest ktoś kto chciałby podzielić się opinią na temat zaocznej magisterki z pielęgniarstwa ?
Bożena
Podzielam komentarz pani Rene
06.05.2022
05.05.2022
Rene
Witam wszystkich. Nie zgadzam się z negatywnymi ocenami na temat Uczelni. Całkowicie spełnia moje oczekiwania. To jest, moje drogie dzieci szkoła dla dorosłych, dojrzałych ludzi, którzy potrafią sami się uczyć i nie muszą siedzieć w ławce szkodnej, żeby pogłębiać swoją wiedzę. Ilość wiedzy przekazana przez wykładowców jest naprawdę duża i od studenta zależy na ile chce się pogłębić tą wiedzę i poszerzyć swoje horyzonty. Na tym polega studiowanie. Pracę też trzeba zrobić samodzielnie, a nie czekać, aż ktoś podpowie co teraz. W końcu albo jesteś na poziomie licencjata lub magistra albo nie. Jeżeli nie, to się nie męcz, a upierdliwi wykładowcy są a każdej uczelni. Polecam wszystkim dojrzałym ludziom, którzy pomimo swojego wieku nie boją się podjąć wyzwania uzupełnienia wykształcenia. Nie bójcie się egzaminów, wykładów, sesji itd. Dacie radę. Ta Uczelnia jest dla Was.
Gosha
W szoku, że to miejsce jeszcze funkcjonuje. Taki bałagan. Studiowanie bez zajęć, ale oceny są. Obłąkany profesor z opowieściami tak bujnymi ze lepiej nie mówić. Dziekan mu przytakująca na każdym spotkaniu. Szkoła to porażka. Zajęcia są tylko jak ma być zaraz kontrola. Szkoła to wywalanie kasy tylko do śmieci.
06.04.2022
27.03.2022
Ewela
uwaga na tą uczelnie, szerokim łukiem to za mało, "uczelnia" nie uczy a raczej robi wyzysk, profesr nie potrafi niczego innego oprócz obrażania w emeilu studentów , zero komunikacji, dziekanat boi się władz uczelni , oceny bez zajęć, zero materiału do nauki , najgorsze co można zrobić to iść tam i podpisać papiery na studiowanie o ile mozna tak to nazwać. Żałuję że rozpoczęłam współpracę z tą placówką , po ponad roku prób odzyskania czegokolwiek i jakiekolwiek komunikacji w sprawie obrony którą student nagminnie podejmuje jest totalna zlewka ze str promotora , a cała władza uczelni nie widzi problemu , widzi za to konto bankowe xd żenada ,dno, współczuję wszystkim nieświadomym którzy tam pójdą...
Stydent
Uczelnia nie posiada akredytacji od 6 grudnia na kierunku pilegniarstwo, co za tym idzie izby nie wydadzą prawa wykonywania zawodu.
21.12.2021
11.10.2021
Sylwia
Hej chciałabym iść na pielęgniarstwo ,ktoś może zaczął w tym roku i możecie powiedzieć?
Marek
Ta uczelnia to jakaś porażka, dołek psychicznego profesora, który terroryzuje wszystkich. Nic tam nie uczą. Wszystko jest fikcją. Omijać szerokim łukiem.
04.10.2021
27.09.2021
Mary
Dno totalne. Naprawdę zaskakujące jest to, że ta placówka, bo uczelnią tego nazwać nie śmiem, działa. Kto przyznaje temu czemus akredytacje. Pan Profesor musi mieć naprawdę niezłe układy.
Margot
Poproszę o opinię o położnictwie magisterskie. Czy liczy się obecność na zajęciach ?Czy łatwo się zalicza, jak egzaminy , czy bardzo pilnują , jak obrona ?
01.04.2021
26.12.2020
Student
Strona z nierzetelnymi informacjami. Negatywne opinie, choc jak najbardziej prawdziwe, zostają natychmiast usuwane.
Monika
Skończyłam na tej uczelni studia mgr, natomiast parę lat wcześniej licencjat na Akademi Medycznej więc mam jako takie porównanie . Uczelnia jest bardzo przyjazna studentom, niezmiernie pomocny dziekanat. Wspominany bałagan był spowodowany zaistniałą sytuacją i trzeba umieć się ustosunkować do tego, zadając sobie pytanie gdzie w dobie Covid-19 nie było bałaganu? Wiem jedno do egzaminów trzeba się przygotowywać ale są do zdania. Strasznie bałam się obrony on-line jednak wszyscy byli tak przychylnie nastawieni że było naprawdę super. Wiedza? Powiedzmy sobie szczerze studiując na AM czy na czy na tej uczelni podstawy zdobyłam, co nieco rozszerzylam ale praktyka i praca zawodowa czyni mistrza. Nikt mi nie powie że suchą teorią świat zwojuje. Jeśli ktoś chce bardzo rozszerzyć wiedzę to doczyta wszelkie informacje w medycznych publikacjach których jest ogrom. Ja osobiście jestem bardzo zadowolona i polecam Colegium Mazoviense. Kto pisze negatywne opinie zapewne nie ukończył tej uczelni. Pewne jest to że jeśli sumiennie się nie podejdzie do napisania pracy by ukończyć te studia z tytułem to niestety nikt jej nie dopuści do obrony, nie oszukujmy się przez tydzień czy dwa nikt nie napisze dobrej pracy wnoszącej coś nowego i ciekawego. Byle jakie prace pisane na ostatnią chwilę tu nie przejdą........
20.08.2020
12.08.2020
Student
Szczerze mówiąc nie widzę przyszłości po tej "uczelni". Wykłady online raz na tydzień 1,5h. Zaliczenie semestru na platformie edukacyjnej nie ma się do oceny końcowej, mimo że wcześniej miało to wpływ. Wykładowcy, podani do kontaktu w razie pytań nie mają zielonego pojęcia o co nam chodzi bo uczelnia najwidoczniej zapomniała poinformować. Drugi raz nie podjęła bym decyzji wybrania tego miejsca. Nie wiem czy podejmę pracę w zawodzie po tej uczelni bo nie chce człowiekowi krzywdy zrobić.
Ratownik
Egzaminy - na platformie, ale niestety o jednej godzinieeee dla wszystkich? co jak pojde wtedy do pracy?
01.07.2020
23.06.2020
Maria
Ja jestem bardzo zadowolona z zajęć video. Egzaminy będziemy też zdawać na Platformie.
Kinga
Dołączam do przedmówców. Na uczelni panuje wielki bałagan. Zmiany, zmiany, zmiany. Nawet wykładowcy nie nadążają, bo co rusz nowe zasady zaliczeń i nikt nic nie wie. Zmiany w planie zajęć non stop. Atmosfera na uczelni i w dziekanacie nerwowa. Studenci aktualnie uczący się i czekający na zaliczenia, napiszcie jak jest naprawdę. Czy wiecie w jakiej formie będą egzaminy i kiedy ;) Podzielcie się swoją opinią. Może zachęcicie innych do inwestowania w tę wspaniałą uczelnię ;-)
22.06.2020
15.06.2020
Mariusz
Tzw. "Uczelnia", bo Uczelnią to TEGO nazwać się nie da. Takie miejsca powinni likwidować natychmiast!
Marek
Nie polecam, bałagan, zero informacji, tylko można stracić nerwy, a wiedzy nic nie zyskać.
09.06.2020
02.06.2020
Marc
Witam Czy ktoś z Państwa mógłby wyrazić swoją opinie na temat ratownictwa medycznego ? Czy warto oraz czy zajęcia odbywają się co dwa tyg w sobotę i niedzielę, czy w innym systemie? Pozdrawiam
Tomasszz
Super prowadzący, bardzo życzliwi. Nie żałuję.
14.05.2020
23.04.2020
Jolanta
Bałagan jakich mało! Studiowałam w kilku miejscach (tak w uczelniach publicznych, jak i prywatnych) i czegoś takiego jeszcze nigdy nie wiedziałam i nie doświadczyłam... Proszą o dokumenty, potem mimo ich dostarczenia okazuje się że albo zginęły albo i tak nie mają wpływu na nic, a było powiedziane zupełnie coś innego... Uczelni zdecydowanie nie polecam, bo szkoda czasu i nerwów. Pozdrawiam.
rekrut
Czy ktoś mógłby coś powiedzieć na temat Ratownictwa na tej Uczelni? Chciałbym podjąć studia na tym kierunku ale zaczynam od zera i szukam Uczelni, która dobrze przygotuje do wykonywania zawodu.
21.04.2020
14.04.2020
Aga
Witam czy ktoś studiuje pielegniarstwo na tej uczelni Jeśli tak, proszę o kontakt agaprzybysz40@gmail.com Dzięki
marco
Ta uczelnia to dno dna. Nic nigdy nie wiadomo, ciągle jakieś zmiany, których nikt nie umie wyajśnić. A poziom nauczania lepiej zostawić bez komentarza. Zdecydowanie odradzam! Ktoś powinien się tym zajać.
10.04.2020
26.03.2020
Maturzysta
Joanna ,jaki kierunek skończyłaś? Idzie się czegoś nauczyć czy liczą się tylko pieniądze?
Joanna
Uczelnia tzw. "pić na wodę". Skończyłam, nie polecam.
26.03.2020
19.03.2020
Maturzysta
Chciałbym spytać o ratownictwo medyczne, myślę nad tym kierunkiem na tej uczelni czy ktoś może udzielić mi kilku informacji? Jak z przyjęciem, kosztami , czy jest ciężko z zaliczeniami czy zjazdy są co tydzień czy dwa , i co z wykładowcami ? Z góry dziękuję:-)
Knox
Co chwilę zmiana warunków zaliczeń przedmiotów. Odradzam przyjście tu. Myślę że wiele osób przejdzie przez to na inne uczelnie.
07.03.2020
26.09.2019
Ja
Witam. Uczelnia na średnim poziomie, bywałem na lepszych. Zajęcia ok, wykładowcy róźni, generalnie da się przebrnąć.Promotorzy poza dr Strycharem zaangarzowani w pomoc. Jego stanowczo nie polecam . Nie pomaga kompletnie nic.
Bogus
Tak jak pisał, mój przedmówca - trzeba się wykazać wiedza. Bardzo sobie chwalę wykladowców.
25.06.2019
07.03.2019
Ja
Najgorzej. Nie polecam. Ktoś powinien się tym zająć.
Moni
Witam czy ktos sudiuje moze pielegniarstwo licencjat zaocznie. Jezeli tak to prosze o kontakt na email; Monika_moni@wp.pl pozdrawiam
19.11.2018
10.08.2018
xyz
Bardzo mało naprawdę uczących wykładowców. Większość ma totalnie wywalone na studentów. Poziom kształcenia marny. Jeżeli ktoś chce tutaj zacząć swoją przygodę z medycyną i nie miał wcześniej nigdzie styczności (nie jest ratownikiem, który idzie na pielęgniarstwo itd.), to nie polecam. Z zaliczeniami wykładów, ćwiczeń nie ma problemu, jednak przypłaca się to nabytą wiedzą, a raczej jej brakiem. Jedna z Pań w dziekanacie to porażka. Wiecznie niezadowolona, nieuprzejma, chamska. Powinna zmienić prace, skoro ta sprawia jej taki problem. NIE POLECAM.
Absolwent
Zanim tam pójdziesz przemyśl !!! Polecam szkole Wsns w siedzibą w Lublinie 🙂🙂🙂🙂
21.06.2018
21.06.2018
Pawel
Szkoła nie jest przyjazna studentom. Jedynie co się liczy to pieniądze. Nie polecam tej szkoły.
absolwent
Ta szkoła to masakra szkoda czasu i pieniędzy polecam wsns w Lublinie całkiem inna bajka ludzie mili inteligentni na wysokim poziomie i dbają o studenta.
16.01.2018
10.09.2017
Edyta
A jak jest na studiach II stopnia pielęgniarstwo niestacjonarnych?Jak z frekwencją i zaliczeniami?
Emilia
Ja złożylam i ufam ze na pierwszym zjezdzie założymy sobie jakies fajne konto by miec kontakt... W koncu podjęłam ta decyzje i ide na pielegniarstwo :P
06.09.2017
04.09.2017
Sasinka
Czy jest jakaś grupa na Facebooku? Czy ktoś z was składał dokumenty na zaoczne Pielęgniarstwo,
Ula
Wykładowcy wspaniali tylko Polacy to naród taki żeby tylko narzekać, trzeba dać coś od siebie żeby coś mieć za darmo nic nie ma.Serdecznie pozdrawiam wszystkich wykładowców
17.07.2017
10.07.2017
Agnieszka
Właśnie tydzień temu złożyłam dokumenty na pielęgniarstwo I stopnia i nie wiem jak będzie opinie widzę że są różne
Beata
Witam ja mam zamiar złożyć papiery na Pielęgniarstwo pomostowe. Uprzejmie poproszę o opinie na temat tego kierunku. A może jest ktoś kto również jest zainteresowany rozpoczęciem studiów na tym kierunku od października 2017? Pozdrawiam Beata
15.06.2017
31.05.2017
RM
Witam czytam właśnie opinie są dość podzielone. Osobiście skończyłem uczelnię w zeszłym roku na kierunku ratownictwo medyczne. Pierwszą styczność z ratownictwem miałem właśnie w tej szkole więc początki były dość ciężkie natłok wiedzy oraz czas jaki upłynął od zakończenia szkoły średniej zrobiły swoje, więc pierwszy rok masakra trzeba było się wsiąść w garść i dałem rade. Pracę pisałem u prof. Kopańskiego był również w komisji na egzaminie i nie miałem powodów do narzekań. Pracę obroniłem na 5 egzamin również na 5 choć stres robił swoje. Obecnie pracuję w zawodzie i nie miałem jeszcze sytuacji żebym nie wykorzystał tego czego się nauczyłem. Niestety niektórzy chodzili na zajęcia jak od święta i były efekty, wykładali się na najprostszych rzeczach. Niestety trzeba się tam wykazać wiedzą i uporem inaczej dalej będą pisać kiepskie opinie.
ja
do RM Jak się człowiek zepnie to i się nauczy. Ja nie widzę problemu. Ja poszedłem do tej szkoły nie dla papierka ale żeby nauczyć się czegoś. Jak komuś przeszkadzają wymagania czyli dość wysoki poziom to jego problem.
11.04.2017
11.03.2017
RM
Szkoła ma bajzel jeżeli chodzi o organizacje. Egzamin praktyczny z prof. Kopanskim to horror. Jeżeli będzie prowadzony tak nadal szkoła straci uczniów! Druga spraw promotorzy. Jedni nie odpisują tydzień, jedni dwa. Niektórzy po 2 dniu już maja odpowiedz ( Ci nieliczni). Z przedmiotów Ratownika na msc zdarzenia albo w wybranych stanach zagrożenia życia bardzo doceniam prace Pana Leszczyńskiego. Podziw dla niego za zaangażowanie, widać ze chce nauczyć!
Studentka
Witam! Chciałabym zapytać o Ratownictwo Medyczne niestacjonarne na tej uczelni.
09.12.2016
02.12.2016
Nicola
Złożyłam papiery, opłaciłam i czekam... Niby po nowym roku I stopień zdrowia, o ile kilka osób zrobi taki sam zestaw przygotowania co ja. Właśnie wtedy ruszy. Nie będzie kompletu, to nici z uruchomienia...
ja
można choc raz w tygodniu sa zajecia ae z kazydm sie da pogadac
18.11.2016
22.10.2016
ula
chciałabym podjąć naukę na kierunku pielęgniarstwo, ale nie wiem pogodzić z czy można to pogodzić z pracą, słyszałam, ze prawdopodobnie praktyki są 1 raz w tygodniu, jeśli ktoś już studiuje, bądź studiował to bardzo proszę o informacje, z góry SERDECZNIE DZIĘKUJĘ.
ula
Witam , w jakich dniach i godzinach odbywają się praktyki dla pielegniarstwa-zaoczne,czy szkoła posiada akademik? jak często są zjazdy?
22.10.2016
07.10.2016
Iwona
Julia , na dniach mają nam dać login i hasło do panelu studenta i tam będzie szczegółowy plan zajęć :)
Julia
Hej, PIELĘGNIARSTWO 1 rok założyłam grupę na Fb, może będzie łatwiej się skontaktować :) https://www.facebook.com/groups/1598761127092839/ Czy ktoś się orientuje kiedy dostaniemy plan zajęc? już październik....
04.10.2016
25.09.2016
AnnaA
Witam, jeśli chodzi o stypendium naukowe, to jaka kwota była w zeszłym roku? Czy posiada ktoś materiały z kierunku PIELĘGNIARSTWO II ST ??
Kamil
Ogólnie nie polecam tej szkoły
22.09.2016
14.09.2016
Mno
Ja chciałabym iść na zdrowie publiczne I stopnia ale nie wiem czy otworzą ten kierunek. A może coś wiesz na ten temat
VVV
Cześć. Czy ktoś się wybiera na 1 stopień zdrowia publicznego? :) Albo czy starsze roczniki mogą coś powiedzieć na ten temat? Warto? Planuję iść na zaoczne.
13.09.2016
13.09.2016
VVV
Cześć. Czy ktoś się wybiera na 1 stopień zdrowia publicznego? :) Albo czy starsze roczniki mogą coś powiedzieć na ten temat? Warto? Planuję iść na zaoczne.
klaudia199614
Witam, chciałam zapytac o kosmetologie zaoczne I stopnia :) wybiera sie ktoś?
12.09.2016
03.09.2016
ANia
Hej, wybiera się ktoś w tym roku na mgr zaoczne ze zdrowia publicznego ze spec. z higieny stom?
do kapsuły
Z tego co się dowiedziałam to wykłady odbywają się co 2 tygodnie, rzadko się zdarza żeby były co tydzień bądź co 3 tygodnie.Dodatkowo w ciągu semestru masz praktyki które odbywają się w jeden dzień tygodnia.
02.09.2016
01.09.2016
kapsuła
hej, interesuje mnie kierunek pielęgniarstwa. Czy mógłby mnie koś poinformować kiedy odbywają się wykłady, co tydz co 2 tyg?? pracuję, więc nie wiem jak powinnam ustawić sobie plan i czy dam radę gdyż pracuję na zmiany po 12 h i może nie dam rady :(( dziękuję z góry za info
student do student
jak szmaty? to chyba w innym dziekanacie byles student
31.08.2016
21.08.2016
marti
Witam Ja sie wybieram na higienistkę ale z tego co się dowiedziałam na tą chwilę za mało chętnych jest żeby kierunek powstał
student
Witam, studiuję w Collegium Masoviense z szczergo serca nie polecam nikomu bałagan to mało powiedziane a ludzi traktują jak szmaty już po pierwszym półroczu w szczególności Panie z dziekanatu
18.08.2016
29.07.2016
Iwona
Idzie ktoś od października na kierunek pielęgniarstwo I stopnia ? :D
ryś
wybieram się na ratownictwo, kolega chwalił sobie
07.06.2016
12.05.2016
kasia
wiele pytań a tak mało odpowiedzi ... :D
uyu
a czy ktoś wybiera się od października2016 na zdrowie publiczne pierwszego stopnia???
12.05.2016
16.04.2016
Łukasz
A co opiekunem medycznym? Jaki jest ten wydziaqł i co o nim wiecie?
juugu
witam, mam pytanie jak wygląda tam zdawalność na kierunku rat-med i jak wygląda egzamin końcowy w tej szkole?
22.03.2016
15.03.2016
miop
a co z kierunkiem ZDROWIE PUBLICZNE ? istnieje ten ierunke czy nie ???
Miki
Witam. Czy ktoś może mi powiedzieć jak wygląda kosmetologia na tej uczelni chodzi mi o licencjat.
02.02.2016
06.11.2015
maria
ja nie żałuje, na pielęgniarstwie jest super
bogusia
nie, nie, nie- żałuje roku- przeniosłam się do radomia...to raczej szkoła policealna...
01.10.2015
31.08.2015
studentka
dokładnie, pielęgniarstwo jest na wysokim poziomie, bardzo dobrzy wykładowcy, nie wiem jak na innych kierunkach
szpitalna
ja uważam, że pielęgniarstwo stoi na wysokim poziomie
19.08.2015
30.07.2015
rekrutka
Studentka. Na jakim kierunku studiowałaś?
Studentka
Zdecydowane NIE dla tej szkoły. DNO w pełnym tego slowa znaczeniu. Zastanawiam się kto zostaje tam na mgr ...
26.07.2015
09.06.2015
Molkol
stypendia są, sam dostaje i nie narzekam nawet
kasia
Hej:) Czy jest tu ktoś z zaocznego pielęgniarstwa - magisterskie? Chciałabym dowiedzieć się jak jest i popytać o kilka rzeczy. Jakby ktoś mógł proszę napisać wiadomość na buziaczekasia1@o2.pl
24.05.2015
19.05.2015
Magda
@Kasia - stypendia są naukowe i socjalne. Z akademika nigdy nie korzystałam wiec nie wiem czy cos jest
kasia123185
Mam pytanie o tą uczelnie. Czy można tu dostać jakieś stypendia ? naukowe? socjalne? i czy są akademiki i ile jakby co sie płaci za noc jakbym chciała zostać z soboty na niedziele?
13.05.2015
14.04.2015
Krzyf
Moim zdaniem jest coraz lepiej
aniela
Jak dla mnie kasa wyrzucona w błoto, prezniosłam się, i naprawdę się z tego ciesze! nikomu nie polecam tej uczelni bo to jest jakaś porazka... :/
21.03.2015
16.02.2015
elfika
ja studiowalam piel pomostowe i aktualnie magisterskie. polecam komus kto chce zdobyc praktyke i czegos sensowmego sie nauczyc
krycha
Z niewieloma rzeczami mogę się zgodzić. Studiowałam na innej uczelnii niż CM, tam był dopiero bałagan!! Pomyłki się zdarzają, ale tyle co tam to już przegięcie. A co mi znajomi opowiadają co u nich się dzieje... na przykład w Radomiu wspominanym wcześniej. W CM natomiast z prowadzącymi idzie się bez problemu dogadać, nie ma odczucia, że z człowieka wyciskane są pieniądze - jak wcześniej ktoś pisał czesne przystępne, a także przy jakichkolwiek problemach wszystko jest do załatwienia z kanclerz uczelnii. Ja jednak pomimo drobnych zgrzytów - a wszędzie takie są - polecam! Szczególnie kierunek ratownictwo medyczne.
16.02.2015
15.02.2015
kajman
Zdecydowanie zgadzam się z wypowiedzią madmena. Ta uczelnia to kompletna porażka.
madmen
Studiuję już drugi rok na tej uczelni, i powiem tak.... Czesne przystępne. Z wykładowcami idzie się dogadać-życzliwi i sumiennie wywiązujący się ze swoich obowiązków... I na tym wszystkie plusy się kończą.... JEDEN WIELKI BURDEL NA KÓŁKACH!!!!!!!!!!!!!! Mamy już (za jeden dzień) LISTOPAD, a uczelnia nie jest łaskawa nam podać aktualnego planu.... od pierwszych zajęć plan był zmieniany sześć razy.... Zajęcia odwoływane z dnia na dzień... W dziekanacie panie jak zwykle nic nie wiedzą, jest jedna z którą da się jeszcze względnie dogadać, ale najwyraźniej mam pecha, i nie jest dane mi na nią trafić ostatnio w dziekanacie... Wieczne problemy z praktykami w szpitalach, na których wykładowcy uczą nie tego co trzeba- skupiają się na teorii, a nie na praktykach- HALO, praktyki to praktyki, a nie wykłady!!!!!!!!!!!! Nic dziwnego, że połowa studentów już po miesiącu rezygnuje- każda osoba o zdrowych zmysłach widząc ten burdel by zrezygnowała...Nie bez powodu uczelnia w Radomiu jest wielką konkurencją dla Collegium- 3/4 studentów radomskiej uczelni, to studenci którzy się przenieśli z Collegium.... Jedyne co mnie trzyma to fakt, że jesteśmy zgraną ekipą i to, że studiuję to, o czym zawsze marzyłem....Ale wystarczy tylko że przyjadę na uczelnię, i jakaś "sympatyczna" pani mnie poinformuje, że w dniu dzisiejszym z przyczyn niewiadomych zajęcia są odwołane, to się zastanawiam w takich chwilach co ja tu jeszcze robie, i dlaczego płace czesne, skoro uczelnia się nie wywiązuje z podstawowych obowiązków jak np. zapewnienie sali na zajęcia czy rozesłanie planu (informacja podana 2 dni przed zajęciami to trochę mało), .... Na tej całej platformie edukacyjnej też jeden wielki burdel, informatyk myli rzeczy które ma wstawić jest na wiecznym urlopie- nic dziwnego, jak bym nie wywiązywał się ze swoich obowiązków, też bym był na wiecznym urlopie...co się zaloguję, to na stronie informacja że informatyk ma urlop... A najbardziej mi się podobało, jak uczelnia przez platformę podała nam informacje o odwołanym zjeździe.... oczywiście nie podała, my przyjechaliśmy, zajęć nie ma...w dziekanacie pani nas informuje, że przecież była informacja na panelu...my na to, że przecież nie ma.... Wracamy do domu, logujemy się, a tam nagle z nieba pokazała się informacja z datą z przed 3 dni, że zajęcia dnia tego i tego są odwołane... NO ŚMIECH NA SALI.... Jak tu pogodzić dyżury w pracy, z uczelnią, skoro do jasnej cholery nawet planu nie znamy?!?!?!?! Traktują nas jak ludzi niepoważnych, jak śmieci.... Zero szacunku do drugiego człowieka.... Chyba nie takie wartości powinna przedstawiać uczelnia, która krztałci studentów na pracowników w zawodach, w których EMPATIA jest podstawą... Zdecydowanie odradzam tę uczelnię, no chyba, że ktoś ma anielską cierpliwość i nadmiar gotówki na dojazdy na zajęcia, które są wiecznie odwoływane.
31.10.2014
29.09.2014
ami
Witam, gdzie odbywają się praktyki pielęgniarskie, w których szpitalach?
Ala
Zdecydowanie NIE POLECAM! Ta uczelnia to jedno wielkie nieporozumienie - nikt wiecznie nic nie wie, nie można się nic dowiedzieć, mówione jest jedno a okazuje się zupełnie coś innego. Bałagam i tyle.
22.09.2014
11.09.2014
misiek87
Witam chciałbym się dowiedzieć co nieco o uczelni jeśli ktoś mógłby mi odpisać jaka atmosfera panuje czy jest ciężko proszę pisać na mój mail mictru@o2.pl
gustej_854
dla osob nie chcacych sie przemeczac naukowo uczelnie zdecydowanie polecam; na zajeciach tez niekoniecznie trzeba sie pojawiac, i tak beda zaliczone; zyc nie umierac! leniwych zapraszam po dyplom :D
17.02.2014
29.01.2014
dEmoN_15
nie jest zle ale zawsze moze byc lepiej
saraH
Przystępne opłaty, zjazdy co dwa tyg. sb-ndz, z zaliczeniami problemów nie ma, e-learning. Ogólnie OK.
28.01.2014
24.01.2014
arek
baltazar - studiuje w CM już trzeci rok ale nie bardzo rozumiem twoja wypowiedz... jaka sekretarka? z tego co wiem na uczelni to jest dziekanat nie sekretariat, a i wykladowcy o podanych przez ciebie inicjałach nie kojarze. mam wrazenie e mylisz nowy twór uczelni czyli szkole policealna, bo do tego bardziej mi twoja wypowiedz pasuje.
baltazar
Szkoła co najmniej wątpliwa. Dzięki przychylności pani sekretarki można w ogóle nie uczęszczać na zajęcia, a obecność się ma... Również jeśli dobrze zagada się z panem Ł.P. to i pytania można dostać na licencjat. Oczywiście spora część egzaminów odbywa się multimedialnie, pytania zawsze można wysłać mailem. SZKOŁA DNO...
19.01.2014
13.01.2014
abc
troche malo miejsca ... proponowalbym skombinowac wiecej sal bo to jest powoli jakas kpina!
student cm
powiem tak - początek roku to masakra, zamieszanie z planami zajęć, brak konkretnych terminów zjazdów, nikt nic nie wie. potem sytuacja się względnie uspokaja, ale początek semestru podobny... do ostatniej chwili nic nie wiadomo, a dla ludzi którzy MUSZĄ ustalić z pracodawcą wolne weekendy to jest to naprawdę bardzo duży problem.
25.11.2013
07.11.2013
lolo
moim zdaniem uczelnia taka sobie - nie najgorsza, ale i najlepsza nie jest... jedyne co to w sumie przystępne czesne i zjazdy sobota-niedziela.
mim
na zdrowiu to może i faktycznie macie kiepsko bo nie widziałem żadnej pracowni dla was, ale dla ratowników czy pielęgniarek ze względu na pracownie nie jest źle i stąd pewnie inni mają inne zdanie niż Ty na temat CM
15.10.2013
12.10.2013
234
Nie wiem kto napisał te wszystkie czytając je mam wrażenie że to sami jej pracownicy . Studiuje Zdrowie Publiczne ze specjalizacją higiena stomatologiczna . Moim zdaniem uczelnia jest nie przygotowana do tego kierunku prawie nie ma zajęć praktycznych. ktoś kto nie pracuje w gabinecie nie jest w stanie niczego się nauczyć . Na uczelni panuje ciągła dezinformacja plan podaje się 3 dni przed zjazdem . Nikomu nie poleciła bym tej uczelni .
lala
Asia, ja tam studiuje pielęgniarstwo :) uważam, że akurat do tego kierunku collegium ma poważne podejscie i chyba jest to w sumie kierunek na który sie stawia bo jakos akurat dokladnie na ten jest najwiecej ludzi. Może nie na zwykle 3,5 letnie, bo jest dużo Pań już pracujących (to się chyba nazwya pielegniarstwo pomostowe) ale jest ok - wykladowcy są spoko, widać że im zależy żeby wypuścicc ludzi którzy będą znali się na rzeczyt. mamy dużo praktyk i zajęć praktycznych, ale to chyba dobrze :) a w dziekanacie zawsze można wszystko zalatwić, władze zawsze przychylne, więc zapraszam cię do CM :)
29.09.2013
27.09.2013
Asia
a jak tam studiuje się pięlęgniarstwo? jak jest? mógłby się ktoś wypowiedzieć kto tam studiuje?
Elka
Mam mieszane uczucia co do Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu... Z jednej strony fajna, bo widać, że chcą się rozwijać, podejmują nowe inicjatywy (np. powstała przy Uczelni policealna szkoła medyczna - DARMOWA!), a z drugiej strony mają problemy organizacyjne typu brak miejsca i zamieszanie, które towarzyszy Nam studentom praktycznie od zawsze... Czekam nieustannie aż sprawy się unormują, ale niestety - studiuję drugi rok i końca zamieszania nie widać... A szkoda, bo Uczelnia naprawdę dobrze rokuje... Może zatem zamiast chwytać kilka srok za ogon warto skupić się na jednej rzeczy? Myślę, że to przyniosłoby wszystkim ulgę. Niemniej jednak Uczelnia trzyma poziom, w związku z czym jak chcecie się czegoś nauczyć to polecam.
26.09.2013
23.09.2013
sindy
Hejka, ja studiuje zdrowie publiczne w CM w Żyrardowie, właśnie rozpoczynam ostatni rok :) Nauki sporo, ale idzie przeżyć - generalnie sporo zagadnien z zakresu prawa, ekonomii i tym podobnych, ale to się potem przydaje w pracy - wiem bo pracuje w placówce medycznej więc wiedza zdobyta na studiach jest wykorzystywana w praktyce :) Ogólnie jestem zadowolona i nie mam większych zastrzeżeń i polecam!
nemo
studiuje tu juz drugi rok i nie moge narzekac, kierunek ratownictwo medyczne - uczelnia jest na biezaco z informatyzacja, mamy prosty w obsludze system z ocenami i sa tam wsztskie potrzebne informacje, mamy e-learning, ktory jest calkiem fajnym rozwiazaniem, sprzet do cwiczen tez nie najgorszy, ale mozna by sie postarac o wiecej przestrzeni i pracowni. ogólnie polecam :)
10.09.2013
08.09.2013
Monika
Jako że wiadomo, że idealne uczelnie nie istnieją tak i ta nie jest doskonała, ale po dwóch latach studiowania w Collegium Masoviense mimo wszystko mam odczucie, że nie straciłam ani czasu ani pieniędzy (to drugie zwłaszcza polecam uwadze wszystkich zainteresowanych, bo czesne jest naprawdę przystępne). Ponadto uczelnia ciągle się rozwija i myślę, że niebawem będzie o niej głośno :)
maciejo
generalnie mozna by pomyslec o zwiekszeniu ilosci miejsca, bo bywa ciasno jak sie wszystkie kierunki zjada na zajecia i czasem sa przez to problemy, ale poza tym jest OK
05.09.2013
02.09.2013
emilka
Witam, ja również nie żałuję wyboru :) W Collegium Masoviense studiuję pielęgniarstwo i uważam, że poziom jest dobry i trzymany od samego początku :) Oby tak dalej! Po licencjacie planuję zostać w CM na magisterkę :]
Andrzej
Wybrałem CM w Żyrardowie i swojego wyboru nie żałuję. Może czasem wkradają się jakieś błędy i nieporozumienia, czasem jest bałagan, ale ogólnie jest OK - żadna Uczelnia nie jest doskonała ;)
28.08.2013
07.08.2013
margola
Ja też się zarejestrowałam na kosmetologie więc może się spotkamy
miśka_2013
No dla ludzi, Pani Kanclerz też daje ulgi w trudnych chwilach :)
07.08.2013
31.07.2013
mattt
Dobrze i trafnie powiedziane - uczelnia dla ludzi :)
aga
w porównaniu do innych uczelni medycznych czesne mają naprawdę przystępne, a i dojazd do Żyrardowa jak patrzyłam w sumie jest nienajgorszy. ja wybieram się na zdrowie publiczne - higiena stomatologiczna :)
30.07.2013
25.07.2013
amilka
No ja też idę na kosmetologię a w przyszłości może jeszcze coś tam skończę, czytałam na stronie ich że oferują zniżki :)
Remek
Jak dla mnie wszystko ok. Taka uczelnia dla ludzi.
05.07.2013
27.06.2013
maniek
uczelnia jest OK, ale wiadomo, że zawsze może być lepiej ;) jak wszędzie :P
ewcia
studiuje w collegium masoviense juz drugi rok (zdrowie publiczne) i jak dla mnie szkola jest OK - mamy bardzo fajną panią jako opiekuna kierunku, w dziekanacie zawsze wszystko mozna zalatwic, z wykladowcami mozna sie zawsze dogadac - generalnie polecam uczelnie swoim znajomym :)
21.06.2013
18.06.2013
przyszla studentka cm
dzis wlasnie zarejestrowalam sie przez ich system na kosmetologie. ciesze sie ze nie bede musiala jezdzic do wawy bo tu mam rzut beretem ;) dziewczyny zapisujcie sie do CM bo trzeba stworzyc jakas fajna grupke!
Kosmetologia
Tak, to prawda - Collegium Masoviense w tym roku rusza z naborem na kierunek Kosmetologia :) Już można się zapisać przez ich stronę (mają rekrutację on-line).
17.06.2013
13.06.2013
Zainteresowana Kosmetologią
Słyszałam, że Collegium Masoviense od października 2013 r. otwiera kierunek KOSMETOLOGIA - czy to prawda ???
maniek
więcej pracowni i będzie OK :)
10.06.2013
02.06.2013
rastek
uczelnia z duzym potencjalem, wiele dobrych pomyslow i inicjatyw maja, ale niestety jak dotad nic nie moga dobrze doprowadzic do konca... a szkoda, bo jakby slowa przemienic w czyny to naprawde uczelnia bylaby mega!
ratownik
niee, studiuje tam od samego poczatku i nazwa nie byla zmieniana - collegium masoviense od samego poczatku sie uczelnia nazywala. jak jest? ja ogolnie nie narzekam, ale wiadomo - czasem lepiej, czasem gorzej. zależnie od semestru w sumie - ostatni sem teraz mamy duzo zajec niestety i nie wszystkim to pasuje, ale jak sie juz zaczelo to trzeba skonczyc dlatego trwam w cm dalej ;) juz niedlugo.
09.05.2013
07.05.2013
marta
oni chyba nazwe zmienili, czy cos myle??? nie pamietam, jak to wczesniej sie nazywalo, ale nie bylo tego colegium chyba, ktos sie orientuje lepiej, jak tam jest?
student CM
nikt nie pisze bo wcześniej uczelni nie było w tym serwisie... podejrzewam więc, że ogólnie niewiele osób wie, że teraz się raptem pojawila. Ogólnie jest spoko, ja nie narzekam. Inni wiadomo - to im nie pasuje, tamto im nie pasuje, ale generalnie atmosfera wśród studentów jest OK, nikt sie nie gryzie (a przynajmniej nie na forum). Wykładowcy też spoko.
07.05.2013
24.04.2013
flixo
dlaczego nikt nie pisze o tej szkole??? kto tu studiuje i moze skrobnac, jakie klimaty panuja?
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • WSHiU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu
 • Akademia Ignatianum w Krakowie
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy w Chorzowie
 • Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Bydgoska Szkoła Wyższa
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Uniwersytet Gdański
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Collegium Humanum w Rzeszowie
 • Coventry University Wrocław
 • Akademia Pomorska w Słupsku
 • Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, Wydział Ekonomiczny w Opolu
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Warszawska Akademia Medyczna
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Pedagogium Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie
 • Collegium Humanum we Wrocławiu
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu
 • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych, Wydział Międzyuczelniany w Gdańsku
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 • Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa w Warszawie - grupa Vistula
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Uczelnia Nauk Społecznych Filia Nowy Targ
 • Collegium Humanum w Warszawie
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Uniwersytet SWPS Katowice
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
 • Akademia Zamojska
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Politechnika Poznańska
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Bytomiu
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Politechnika Lubelska
 • Powiślańska Szkoła Wyższa w Kwidzynie
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Politechnika Łódzka
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu Wydział Ekonomiczny w Szczecinie
 • Akademia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Politechnika Częstochowska
 • Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu
 • WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Akademia Nauk Stosowanych im. J.A. Komeńskiego w Lesznie
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie
 • Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Akademia Śląska w Katowicach