• UTH im. Chodkowskiej Warszawa
 • Akademia Tarnowska rekrutacja 2024
 • Uniwersytet Wrocławski Alicja Wojtasz
 • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Collegium Masoviense Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Żyrardowie

uczelnia niepubliczna, woj. mazowieckie, 96-300 Żyrardów, ul. G. Narutowicza 35, (+46) 855 47 09, info@cm.edu.pl

Ocena uczelni

5.10 / 10
1686 głosów

Opinie (458)
Collegium Masoviense Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Żyrardowie, Masoviense

Stasia
Przestrzegam wszystkich przed tą szkołą to pralnia pieniędzy. Pracują tam niekompetentni ludzie, brak informacji i organizacji. Ludzie ta szkoła to porażka, nie nie decydujcie się tam uczyc bo tylko pożałujecie..
07.06.2024
26.04.2024
Aśka
Do Florencji. Też znam kilka osób po tej uczelni, które pracują w zawodzie. Na szczęście w zawodzie pracowały już wcześniej bo niewiele by się nauczyły. Profesor faktycznie od lat ten sam. Ale dziekanat ..... skład ciągle sie zmienia. Chyba, że pisząc ten sam, masz na myśli miejsce. Jeśli chodzi o odbieranie a właściwie nieodbieranie telefonów, to sądy, przychodnie itd. mają centrale i dlatego czasami trzeba czekać w zależności od rodzaju załatwianej sprawy. A tu? Bez przesady, mogą odebrać, ale nie chcą, bo nie wiedza co mają odpowiedzieć. Prawie zawsze tam tak było. Zapewniam, że wiem co piszę.
Florencja
Studiuję i kończę w tym roku i znam kilkanaście osób, które już pracują w zawodzie .Od lat ten sam Profesor i ten sam dziekanat i jak widać wszyscy dobrze się mają, studenci również. Ci co piszą tak obraźliwe opinie i wyssane z palce-śmiem twierdzić, że mają ewidentne problemy z komunikacją i wystarczy, że nieudane dwa połączenia telefoniczne z dziekanatem powodują...burzę:).Zamiast dzwonić do dziekanatu wybierzcie numer jakiejs przychodni zdrowia , szkoły, sądu itp. i zobaczycie jak dziś odbiera się telefony. Pozdrawiam ciepło Ogarniętych Studentów.
27.03.2024
07.03.2024
Marzena
Po przeczytaniu opinii na tej stronie nie miałam zamiaru zapisywać się do tej uczelni . Lecz teraz jestem bardzo zadowolona. Dzięki pomocy i wielkiemu wsparciu naszej Paulinki starościnki i super grupie mam dużą satysfakcję i zamierzam kontynuować naukę na tej uczelni przez najbliższe lata. Więc polecam dla tych którzy chcą to się i nauczą :). Pozdrawiam
Danuta
Nie polecam, nie polecam szkoła tylko z nazwy, stwarza ogromne problemy, ludzie uciekają do innych na koniec. Brak konsekwencji w działaniu i brak przychylności nauczycieli w ukończeniu. Istnieje poczucie jam pan a ty podwładny.
06.02.2024
24.01.2024
Pielęgniarka 2
Damulki w Dziekancie mogłyby częściej telefon odbierać. Jak może funkcjonować uczelnia wyższa bez roku akademickiego???! Bo takie głupoty Damulki z biura będącego dziekanatem rozpowiadają? Kiedy to miejsce zacznie „działać”? To miejsce to pieniądze wyrzucone w błoto. Jak chce się wyrzucać kasę do śmietnika, to jest to idealne miejsce.
NURSE
TA SZKOŁA TO PORAŻKA. CZY REKTOR W OGÓLE MA ŚWIADOMOŚĆ CO TAM SIĘ DZIEJE? ZERO KONTAKTU, PANIE W DZIEKANACIE TOTALNIE OLEWAJĄ WSZYSTKO!!! Z KIM TAM SIĘ MOŻNA KONTAKTOWAĆ?
23.01.2024
19.01.2024
Kasia
Szanowni Państwo, oj dzieje się w tej szkółce szumnie nazywanej uczelnią wyższą.
pielęgniarka
Jestem zdegustowana tym miejscem. Brak informacji jest tu na najwyższym poziomie. Dziekanat funkcjonuje w okresie rekrutacji bardzo sprawnie. Miejsce doslownie umiera od października - wtedy nikt nic nie wie!!! Każda z pracująca tam pani wtedy uwaza się księżna. Profesor, który gra tam pierwsze skrzypce jest ściśle chroniony. Jaki pielęgniarka z długim stażem uważam, ze to miejsce nie powinno funkcjonować. O tej szkole powinni nakręcić materiał do Uwagi.
19.01.2024
13.12.2023
kosmetyczka
czy byla tam kiedys kosmetologia ktora jest oglaszana na str www? za kazdym razem jak dzwonie to mowia ze nie ma.
GRUPA PIELEGNIAREK
JAKO PIELĘGNIARSTWO JESTEŚMY ROZCZAROWANI! SZKOŁA WIDMO
15.11.2023
14.11.2023
Młoda pielęgniarka
Zapisałam się z polecenia koleżanki do tej szkoły. Mówiła, że jest ok. Tutaj mamy połowę listopada a ja dalej nie wiem czy rusza kierunek!! Nawet nie mam możliwości już przeniesienia się! Telefon w szkole milczy! Nikt nie odbiera!
MedAlertStudent
Niestety, po zapisaniu się na studia w Collegium Masoviense komunikacja z uczelnią całkowicie zanikła. Brak odpowiedzi ze strony sekretariatu, mimo wielokrotnych prób kontaktu, oraz niepewność co do rozpoczęcia kierunku są nie tylko nieprofesjonalne, ale również niepokojące. Pilna poprawa komunikacji jest konieczna, aby rozwiać wątpliwości co do powagi i rzetelności uczelni.
05.11.2023
26.10.2023
PIELĘGNIARKA
Zapisałam się - kontakt do momentu zapisania się był w porządku. Obecnie nawet nie wiem czy kierunek rusza! Sekretariat w ogóle nie odbiera telefonu!!!! Po złożeniu dokumentów kontakt ze szkołą się urywa!!! Mamy już prawie listopad!!! CO TO ZA MIEJSCE?! ONO ISTNIEJE CZY TO JAKAŚ PRALNIA KASY???!!!
SEM
Cześć czy ktoś załącz 1 rok pielęgniarstwa (licencjat)? Jeżeli tak to mogę prosić kontakt np meil aby zadać kilka pytań? Pozdrawiam
26.10.2023
21.10.2023
Studentka
Uważam, że rąk do pracy w dziekanacie jest za mało. Panie robią co mogą i ja bardzo szanuję ich pracę. Nie rozumiem dlaczego studenci oczekują iż wszystko będą mieli podane na tacy. Trochę cierpliwości i wyrozumiałości. Pozdrawiam
Ольга
У школі уроки українською? Я хочу записатися!
19.10.2023
19.10.2023
Zyz
Czy uczelnia ma coś takiego jak stypendium socjalne?
Justa
Do SEM też jestem ciekawa
12.10.2023
07.10.2023
SEM
Czy ktoś zapisał się na 1 rok pielegniarstwa (licencjat)? Jeżeli tak to czy jest jakaś grupa na fb? Jeżeli tak proszę tutaj o link. Dziękuję i pozdrawiam.
Studentka
To prawda. Dodzwonić się , graniczy z cudem. Komórki nie odbierają , a numer stacjonarny ciągle zajęty - więc pewnie odłożona słuchawka aby ktoś się nie przepracował. I tak zgadzam się co do rudej. Chyba wszystkie rozumy pozjadała. Weźcie się za robotę. Bo do dziś dnia czekam na dokumenty. To karygodne tak zwodzić ludzi. Co to za przedstawienie. Błędne dyplomy i dane , kpina. Nie polecam szkoda pieniędzy
02.10.2023
02.10.2023
Czepek
Miejsce wyglada jak pralnia pieniędzy! Biorą kasę, a wzamian wysyłają dyplomy błędne! Dodzwonić się nie da. Nie wiem, kiedy otrzymam poprawiony dokument. Martwi mnie to. Chciałam mgr zrobić, ale zrezygnuje. Panie w szkole jak się pojedzie, to tez nic nie wiedza. Najbardziej chamska jest ta ruda.
Trusia
Ja dałam sobie spokój, jak się dodzwonić nie można to źle wróży :(
01.10.2023
01.10.2023
Aas
!!!!Po co piszecie głupoty że uczelnia nie ma akredytacji i nie dostaniemy PWZ... właśnie w piątek odebrałam PWZ... Zajęcia teoretyczne w dużej mierze online ale praktyczne normalnie w szpitalu i na uczelni!!!!
SEM
Hey czy wie ktoś czy jest szansa na dostanie się na 1 rok pielęgniarstwa ? Nie mogę dodzwonić się...
29.09.2023
21.09.2023
Do Haliny
2 lata bez problemu, potem jak grom z jasnego nieba nagle problem. Promotor jak kosmita z innej planety. Na zdajacych 40 %. Kto by tak chciał płacić holendarne pieniądze i potem takie rezultaty. Ogólnie nie polecam.
Asia
Jak to jest? studia stacjonarne na kierunku pielęgniarstwo- licencjat? zajęcia są weekendowe czy od poniedziałku do piątku ?
17.09.2023
16.09.2023
Halina
A dlaczego szkoda czasu i pieniędzy
Glamur
Nie polecam szkoły szkoda czasu, nerwów i pieniędzy @@@!!!
12.09.2023
03.09.2023
Agatusia
Chciałabym rozpocząć Studia Pomostowe na kierunku Położnictwo.Negatywne wpisy nie poprawiają mi nastroju i mocno uspakajają mój zapał. Przeczytałam wiele negatywnych opinii na temat Uczelni . Ponieważ należę do jednych z najstarszych kandydatek na kierunek ,już w momencie kompletowania dokumentów miałam wiele pytań. Wykonałam kilka telefonów pod wskazany numer Uczelni. Przyznam ,że byłam bardzo miło zaskoczona. Przesympatyczny ,cierpliwy i bardzo spokojny głos Pani zajmującej się dokumentacją rozwiewał wszelkie wątpliwości. Napiszę więcej ...to on zdecydował ,że to właśnie do Collegium Masoviense złożyłam papiery. Uważam ,że to bardzo dobrze wróży.Intuicja rzadko mnie zawodzi. Myślę,że kierunek ruszy i sama się przekonam gdzie leży prawda. Grunt to pozytywne myślenie. A tego mi nie brakuje. Pozdrawiam wszystkich mających kontakt z Uczelnią, zadowolonych i tych mniej.
valeria
Є навчання українською???? Чи є субсидія для біженця з України?
01.09.2023
22.08.2023
Maria
Bardzo przyjazna uczelnia... POLECAM
abcd
Szkoła ma akredytacje z KRASZPiPu, ale niestety nie ma z Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Niestety dyplomy, które są wydawane - nie są ważne. W PKA - nie ma nawet informacji, że Collegium Masoviense naucza na kierunku: Położnictwo. Drodzy Państwo, uciekajcie z tego miejsca. Kończycie na obecną chwilę tylko kurs.
09.08.2023
08.08.2023
reset
Jeśli nastawienie jakiejś uczelni jest na pieniądze, bez dobrej nauki i prawdziwego przygotowania do zawodu, to może to stworzyć poważne niebezpieczeństwo. W przypadku kierunku pielęgniarskiego, gdzie dyplom daje prawo do wykonywania zawodu, konieczna jest solidna edukacja. Słabe przygotowanie może prowadzić do błędów i problemów w opiece nad pacjentami. Nie chodzi tu tylko o nieuczciwość wobec studentów, ale o realne ryzyko dla zdrowia i życia ludzi.
POLOZNA
KEDY BENDOM DYPLOMY????? W SZKOLE NIKT TELEFONU NIE ODBIERA!!!! PENIADZE WZIETE DYPLOMU BRAK!!!!
07.08.2023
03.08.2023
Rasz-ka
Uczelnia bez achów i ochów, jak inne tego typu. Skąd tyle negatywów wobec pracowników dziekanatu itp?...jak czytam, to ewidentnie jakiś odrealniony, pełen zawiści i chęci odwetu student/ka...któremu nie udało się uczelni skończyć. Pewnie nie chiał /a uczyć się ani płacić:))))...i mamy powód powtarzających się '' gorzkich żali" i ''chorych'' oskarżeń wobec wszystkich i wszystkiego na tej uczelni.
Iza
Nie jest prawdą że nauka tylko zdalna...bzdury.
31.07.2023
29.07.2023
Syśka
Ludzie, o co Wam chodzi!!! To się w głowie nie mieści!!! Mamy też zajęcia stacjonarne w siedzibie, do tego w szpitalu w Grodzisku. Ja jeszcze dodatkowo w ramach wolontariatu chodzę do szpitala. Maść na ból d.... by się Wam przydała. Pieniacze, donosiciele i konfidenci!!!
Do Frani
Obrony online ? Ktoś zapomniał o obecnych przepisach ? Panie z dziekanatu myślą, że polecają szkole a tylko ja pogrożają. Szkodzicie temu miejscu!!!!
28.07.2023
27.07.2023
Położna
Oświadczam, że więcej się nie dam poniżać odrealnionemu profesorowi (niby) z tej uczelni jako położna z ponad 30 letnim stażem.
Do Frani
Całkowicie zdalne studia na kierunkach medycznych, łącznie z obronami, są niezgodne ze standardami. Pilna kontrola ministerstw jest konieczna, by chronić studentów przed konsekwencjami tego procederu. Wydaje się to nierealne i oderwane od rzeczywistości.
27.07.2023
27.07.2023
Pacjentka
Fajnie, ze szkoła taka on-line, czyli tacy on-line medycy. Strach później trafić na takich w karetce lub placówce medycznej, skoro nauka jest 100% zdalna, a miła Pani z dziekanatu tu potwierdziła.
Ania
Studia licencjackie też są zdalnie w całości czy tylko magisterskie?
27.07.2023
27.07.2023
Frania
tak, obrony tez zdalne, polecam! :)
Niezdecydowany
Czy to prawda, że nauka jest 100% zdalna?
26.07.2023
26.07.2023
Hiacynta
W Dziekanacie same "królewny", które nie raczą udzielać informacji - jednej w szczególności brak berła. Młodym paniom wyjątkowo brak kultury.
Pelagia
Chcemy stary dziekanat. To co jest teraz to chaos jeden wielki. Tak jeszcze nie było
21.07.2023
20.07.2023
LULU
Uczelnie polecam jak najbardziej. Jak wszędzie są plusy i minusy ale tu zdecydowanie więcej plusów. Dla osoby która pracuje i wychowuje dzieci ta uczelnia jest idealna spokojnie wszystko da się pogodzić.
Beti
Dla mnie ta szkoła jest ok. Kończę 3 rok i idę na mgr. Osoby, które chcą pracować i studiować spokojnie dadzą radę 😀 Dużo praktyk w szpitalu gdzie można się nauczyć zawodu 😀
20.07.2023
20.07.2023
Izaa
A ja jako studentka stwierdzam że komuś naprawdę się nudzi ,że ma czas i ochotę pisać te negatywy...dla mnie nie jest idealnie ale jest ok :)
kołowrotek
Nawet Uniwersytet Warszawski nie cieszy się taką częstotliwością dodawania jakichkolwiek opinii ;-) Na prawdę bardzo "naturalnie", to wygląda i jakże profesjonalnie. Pozytywne opinie oraz odpowiadanie na negatywne komentarze przez pracowników szkoły podających się wiecznie za absolwentów lub studentów - na prawdę szkodzi wizerunkowi szkoły. Jeżeli te osoby myślą, że są profesjonalnymi pracownikami i wygląda, to w porządku - mylicie się. Na prawdę ośmieszacie się oraz całą tą instytucje.
20.07.2023
19.07.2023
Absolwentka :)
A ja mam wrażenie że negatywne komentarze pisze jedna osoba ,która wyleciała z uczelni i nie może się z tym pogodzić . Jeśli to ta osoba o której myślę to bardzo się cieszę że nie zrobi krzywdy pacjentom. Pozdrawiam czule tego kto pisze negatywne komentarze.
Kolo
Nieprawda, nie pisze żadnych komentarzy!
19.07.2023
18.07.2023
Odessa
Pani Ilonka, pisarka - piękne komentarze pisze.
Kolo
Ta szkoła da się lubić. Zajęć jest w sam raz, starczy czasu jeszcze na normalne życie. Ja na zajęcia uczęszczam, więc nie wiem o co chodzi z tą "atrabką".
17.07.2023
17.07.2023
Kobi
Kosmetologia tam w ogóle jest? Bo na stronie jest
Aga
Arek nie tylko Dziekanat jest atrabką ta cała szkoła jesr atrabkę a opinie to rzeczywiście jakiś niesmaczny zart!
17.07.2023
16.07.2023
Robert
Świetna uczelnia! Super wykładowcy, bardzo pomocne Panie z dziekanatu i mega rozwijające zajęcia praktyczne organizowane przez uczelnię. Ogromnie polecam
Piotrek
Polecam z czystym sumieniem. Kończę 3 rok i nie miałem żadnych problemów z dziekanatem, szkoła czy studentami. Są to moje drugie studia i 10 lat temu nie miałem takich wspomnień. Kierunek turystyka.
16.07.2023
15.07.2023
MM
Wzbudzają się pytania co do działania Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA). Czy PKA dokonało szczegółowej analizy dokumentacji i skonfrontowało ją z rzeczywistością? Niestety, taka sytuacja wpływa na jakość opieki zdrowotnej, a królikami doświadczalnymi stajemy się my wszyscy. Kiedy podejmowane będą kroki poprawiające sytuację w edukacji medycznej zwłaszcza w uczelniach niepaństwoawych.
Arek
Nie wiem jak ta szkoła funkcjonuje. Dziekanat to chyba tylko atrapka, zero dobrego pracownika A te opinie to jakiś niesmaczny zart
14.07.2023
13.07.2023
Pigułka
Przykre jest to, ze pracownicy są zmuszani dodawać pozytywne opinie na temat szkoły. Właściciele nie zdają sobie sprawy, ze to niestety tracą na wiarygodności.
Absolwent
Omijać szerokim łukiem
13.07.2023
13.07.2023
Blanka
Bardzo podoba mi się to jak działa ta uczelnia, organizowane są rożnego rodzaju warsztaty, szkolenia oraz praktyki, dzięki czemu w przyjemny sposób można zaczerpnąć ogrom przydatnej wiedzy. Atmosfera jest bardzo przyjemna nic tylko się rekrutować!
Kinga
Patologia, uciekajcie bo ten okręt tonie
13.07.2023
12.07.2023
MaMa
Jest ok dla chcących Dla upierdliwych -zawsze coś będzie nie tak i do poprawy
Ala
uczelnia jest OK, ale wiadomo, że zawsze może być lepiej ;) jak wszędzie :P
12.07.2023
12.07.2023
PielAga
Profesor tej uczelni powinien zainwestować w dobrego psychiatrę. Zero szacunku do studenta, wyzywa w wiadomościach mail kiedy pisze o mojej pracy magisterskiej. A takie rzeczy nie znikają
zosia
Koło naukowe na kierunku Pielęgniarstwo, dużo zajęć dodatkowych ino brać. Kształcenie na kerunku Pielęgniarstwo jest kosztowne! Nie da się w tych pieniądzach kształcić, więc tworzona jest fikcja nauki. Rektorzy założyciele z psełdo szkółek prywatnych to wykorzystują. Państwowym uczelnią nie opłaca się prowadzić takiego kierunku niestacjonarnie. Nie da się kupić dobrej jakościm kształcenia za marne pieniądze. Ci którzy zapisują się do tych szkól niech to zrozumieją. Ekonomia na to nie pozwala.
12.07.2023
11.07.2023
Ja
Panie z Dziekanatu jak widać pięknie pracuja :) dodając opinie
Ania
Co chwila pozytwna opinia nawet po klka dziennie. Szkoly co mają dzesiątki tysięcy studentów nie mają tak często wystawianych pozytywnych opini i tych killkanegatywnych przez oburzonych studedntów indolencją, arogancją personelu administracyjnego, brakiem kadry i odbywających się zajęć. Żelem o wtopione pieniądze i strchem o akredytację kierunku. Prawdę każdy musi sam poszukać.
11.07.2023
11.07.2023
ważne
wszystkie pozytywne komentarze piszą osoby z uczelni, nie są to realni studenci - nie dajcie się nabrać.
Gosia
Uczelnia przyjazna, otwarta na studentów. Mam nadzieję że będę kontynuować studia na poziomie mgr . Serdecznie polecam
11.07.2023
11.07.2023
Oski
Uczenia jak każda ma sporo niedociągnięć ale mimo wszystko polecam tu pielęgniarstwo.
Marcel
Niezdecydowanym osobą z ręką na sercu mogę polecić tę uczelnię! Niczym nie trzeba się zamartwiać o wszystkim jest się informowanym z wyprzedzeniem, świetnie prowadzone zajęcia zarówno online jak i stacjonarne
10.07.2023
10.07.2023
Mariano
Najwięcej do napisania mają Ci co nic nie robią...:) ja polecam tą uczelnie szczególnie dla osób pracujących.
Zosia
Szkoła ok, wykładowcy prowadzą ciekawe wykłady. Polecam
09.07.2023
08.07.2023
Przemek
Uczelnie polecam zdecydowanie. Jako absolwent jestem zadowolony, znajomosci z ludźmi poznanymi w szkole mam do dziś. Super ekipa. Natomiast chyba nie chce polecać tego kierunku studiów… bo po co mam robić sobie konkurencje w zawodzie 😂
Adaś
Polecam mgr na tej uczelni.:)
07.07.2023
06.07.2023
Administrator
Komentarz usunięty.
M.T
Miło, ze młode damy z Dziekantu piszą na swój temat tyle miłych rzeczy :) Nowe dodatkowo płatne obowiązki?
06.07.2023
05.07.2023
Lorine
Dziekanat jest ok Kompetentne, życzliwe kobiety i nawet jak nie mogą udzielić informacji od razu -starają się odpowiedzieć jak najszybciej i rozwiązać problem. Nie obrażajcie bo nie ma podstaw a roszczeniowość niektórych osób jest ponad normę
Melka
Uczelnia jak najbardziej do polecenia. Wszystko odbywa się zgodnie z planem praktyki w szpitalu bardzo fajne.
01.07.2023
30.06.2023
Adaś
Skąd w ludziach tyle jadu...? ja jako student polecam :)
Przemo
Jestem absolwentką mogę spokojnie polecić uczelnie. Zajęcia prowadzone ciekawie, Panie z dziekanatu miłe i bardzo pomocne. Zdecydowanie polecam.
30.06.2023
29.06.2023
Irminka
Nie bardzo rozumiem skąd tyle negatywnych komentarzy o uczelni. Wiem, że pandemia miała wpływ na sposób i organizację prowadzonych zajęć, dla każdego z nas był to trudny czas. Teraz już jest lepiej. Mamy zajęcia stacjonarne, online, koło naukowe, dodatkowe szkolenia. Ja jako osoba głodna wiedzy czuję się zaspokojona. Nie jest tak źle…
Kraszanka
Jest jak wszędzie -dla pracujących i mających rodziny polecam
29.06.2023
28.06.2023
Agata
Uczelnia jest naprawdę super; nawet przy pandemii daliśmy radę się obronić w terminie, zajęcia odbywały się zdalnie, kurcze jak słucham co się dzieje w innych uczelniach to serio ... polecam wszystkim tą uczelnię - bez ściemy. Dla mnie to mega ważne było!!
m-ka
śmieszne jest to, że panie z dziekanatu piszą takie ładne komentarze
28.06.2023
28.06.2023
Natalia
Zgadzam się z Amelka.Jesli ktos ma za dużo wolnego czasu to polecam uczelnie i kierunek lekarski...jak dla mnie wszystko ok szczególnie że pracuję.
Amelka
Szkoła ma akredytację. Przestańcie wydziwiać. Czego jeszcze oczekujecie? Zajęcia są, stacjonarnie i w szpitalu, przystępne czesne, nauki w sam raz. Ja to widzę, że niektórzy to ambicje jak na lekarski mają… dla mnie jest tu w porządku.
28.06.2023
28.06.2023
Madzia
Do Arek-A ile teraz wynosi czesne?
Madzia
Czy zajęcia na pielęgniarstwie na licencjacie odbywają się stacjonarnie, czy jednak większość jest online?
28.06.2023
28.06.2023
Arek
Szkoła odjechała z cenami
Student
szkoda czasu i pieniędzy, pieniądze w błoto jak się okaże ze brak akredytacji jest prawda
28.06.2023
27.06.2023
RM
Od nowa wymuszone opinie. Ta szkoła schodzi na psy i ta prostacka Pani I. Upiór
Renata
Bardzo podoba mi się koło naukowe prowadzone przez Pana Jakuba, niezwykle inteligentny człowiek z ogromną wiedzą, którą bardzo chętnie się dzieli. Bardzo ale to bardzo polecam
27.06.2023
27.06.2023
Karlajn
Jak dla mnie Uczelnia jest ok. To są moje 3 studia i nie narzekam, kończę właśnie licencjat I wybieram się dalej na magisterkę. Jak wszędzie są plusy i minusy, największy plus dla mnie super praktyki w Szpitalu w Grodzisku.
hehehe
zmasowana akcja pozytywnych wpisów :-)
27.06.2023
27.06.2023
Emisia
Jako absolwentaka CM na kierunku pielęgniarstwo, szczerze polecam każdemu. Wykłady ciekawe, ćwiczenia i zajęcia w szpitalu, niezwykle pomocne, można się dużo nauczyć. Pan Jakub z kołana naukowego, z niesamowitą wiedzą. Panie w Dziekanacie życzliwe, pomocne, Pani Marzenka, to już legenda ❤️ Polecam, polecam, polecam!
RM
Arletko, nie wieje nudą a i owszem! Skoro Rektor prosi by kłamać na kontrolach.
27.06.2023
21.06.2023
Arleta
Wykładowcy w tej uczelni swietni, robią naprawde kawał dobrej roboty, bardzo się przykładają dzięki czemu zajęcia są ciekawe i nie wieje nudą :)
Krzyś
Szkoła dno.
20.06.2023
19.06.2023
Rene
Polecam! Nasza uczelnię, wiadomo że jak ktoś chce się doczepić to zawsze znajdzie powód.Tak czy inaczej ja w tym roku kończę i myślę nad magisterką
Agata
Całe środowisko medyczne wie co to za szkoła. Dziwią mnie te pozytywne oponie. Byłam tam studentka - aby zdobyć papier. Szkoła widmo.
17.06.2023
16.06.2023
Katarzyna
Mi się klimat uczelni podoba. Uczyć się trzeba jak wszędzie, nikt za darmo dyplomu nie dostanie, ale jest to do udźwignięcia. Zajęcia wieczorowo i w weekendy, co pozwala na zachowanie etatu. Czesne przystępne, nie pochłania połowy wypłaty. Dla mnie jest Ok.
Furia
Może to nie jest uniwersytet medyczny, ale daje radę. Ja za to się zastanawiam czemu tak na ten dziekanat naskakujecie… mi się udaje wszystko bez problemu załatwić.
16.06.2023
14.06.2023
Danuta
Studiuje w Jarosławiu na Collegium Masoviense, ale ta szkoła mieści sie w innej szkole. To gdzie ja w końcu studiuje i komu płace? Boje sie
Kasia
Zastanawiające są te wklejane identyczne opinie.
14.06.2023
14.06.2023
Aga
Szkoła totalna porażka. Kto pisze te pozytywne oponie? Nic tutaj nie jest zgodne z prawdą! Kontakt z Dziekanatem jest utrudniony, zajęcia jeśli są, to totalne dno. W szkole panuje jeden wielki chaos
Anka
Ja też jestem zadowolona, nie mam na co narzekać. Mam czas na naukę, jak i na pracę. Przy okazji pozdrawiam całe Koło Naukowe :-)
13.06.2023
03.06.2023
Gosiek
Uczelnia bardzo przyjazna studentom, świetni wykładowcy. Fantastyczne koło i praktyki szczególnie na Chirurgii :) Bardzo polecam
Gosiek
Uczelnia bardzo przyjazna studentom, świetni wykładowcy. Fantastyczne koło i praktyki szczególnie na Chirurgii :) Bardzo polecam
03.06.2023
02.06.2023
Gosiek
Studiuję na tej uczelni i moje wrażenia są pozytywne. Jest to szkoła odpowiednia dla osób, chcą nauczyć się zawodu a jednocześnie pracują i mają obowiązku domowe .
Anett
Tylko popcorn brać czytając opinie, które w większości piszą panie z dziekanatu. W końcu p. Ilona jako narzeczona Rektora musi się starać.
02.06.2023
02.06.2023
Gosiek
Kończę studia w tym roku i planuje złożyć dokumenty na mgr . Uważam że szkoła jest godna polecenia.
Franka
Studiuje tu i nie narzekam... z całego serca polecam Koło Naukowe :)
02.06.2023
02.06.2023
Wera
jest ok. Przynajmiej po wywiadzie jaki robiłam wsród znajomych, którzy już są w środowisku. Nie jest idealnie bo nigdzie nie ma ale kończysz uczelnie i o to chodzi .
Małgorzata
Studiuje pielęgniarstwo i jestem pod wrażeniem dodatkowych zajęć na tej uczelni . Polecam serdecznie !
02.06.2023
31.05.2023
Joanna
Studiowanie na tej uczelni to sama przyjemność! Idealnie mozna pogodzić naukę z pracą na etat! Polecam!
Dosia
A ja lubię to miejsce. Bywa lepiej, bywa gorzej, zresztą jak na każdej uczelni. Zawsze znajdzie się coś do czego można się przyczepić. Ja nigdy z dziekanatem, wykładowcami problemu nie miałam. Jestem w stanie pogodzić naukę z pracą i macierzyństwem. Uczelnia w wielu kwestiach idzie nam na rękę.
31.05.2023
31.05.2023
Ina
Potwierdzam iż Uczelnia organizuje dużo zajęć dodatkowych takich jak np. Koło Naukowe dla kierunku pielęgniarstwo z którego naprawdę można wynieść bardzo dużo ciekawej wiedzy, która będzie niezbędna nam w pracy. Tylko trzeba mieć chęci i uczęszczać w tego typu zajęciach.
Izabela
Świetna uczelnia bardzo polecam! Aktualnie kończę licencjat i magistra zamierzam kontynuować na tej uczelni 😃 wspaniała atmosfera, ciekawe zajęcia praktyczne, koło naukowe oraz wykłady. Bardzo dużo można się tutaj nauczyć.
31.05.2023
31.05.2023
Anka
Te pozytywne komentarze pisze jakaś wynajęta firma? Studiuje tam niestety obecnie i to wszystko raczej wyglada odwrotnie. Panie w Dziekanacie są zarozumiałe - zwłaszcza opiekunka Pielęgniarstwa. Szkoła to jeden wielki balagan
ZDECydowana
skąd te pozytywne opinie ktoś zapytuje? z życia :).Jeśli masz pracę i chcesz zmienić zawód -bo tak jest w moim przypadku-i dom, dzieci i tysiąc innych spraw....wybierając nowe wyzwanie zawodowe szukasz opinii i opierasz się na absolwentach i obecnych studentach i ich ocenie. ja właśnie podjęłam decyzje o składaniu papierów do tej uczelni i rzeczywiście kieruję się zamieszczonymi opiniami. Po to istnieje to miejsce przecież. Każda uczelnia ma opinie i są bardzo rózne.
30.05.2023
30.05.2023
Linka
Uczelnia organizuje bardzo praktyczne zajęcia z pielęgniarstwa, które są bardzo fajne i praktyczne, bardzo dużo można z nich wynieść praktycznej wiedzy, która przyda się później w pracy.
Emily
Organizacja uczelni jest dobra. Poziom uczelni ciągle wzrasta. Ogólnie zajęcia są bardzo fajnie, Wykładowcy są gotowi podejmować dyskusje ze studentami. Jako absolwentka tej uczelni, polecam kazdemu!
30.05.2023
30.05.2023
Pola
Polecam niezdecydowanym naprawdę warto. Zajęcia ciekawe, dużo ciekawych kursów, koło naukowe bardzo fajnie działające.
Interna
Skończyłam licencjat w tej szkole. Spokojnie dałam radę połączyć praktyki z pracą zawodową. Bardzo fajne zajęcia dodatkowe, kursy. Jeżeli ktoś się zastanawiam to nie ma nad czym- ja polecam w 100% 😁
30.05.2023
30.05.2023
Zyta
Bardzo polecam tą uczelnie! Wszytsko idzie sprawnie, duzo zajęć dodatkowych, super wykładowcy! :)
Natallia
Ja również nie wiem skąd taki hejt...jak komuś coś nie pasuje to niech po prostu zmieni uczelnie ...jesteśmy dorośli tu nikt nie studiuje z przymusu...Polecam szczególnie dla osób pracujących i wychowujących dzieci...
30.05.2023
29.05.2023
Ania
Jak na każdej uczelni znajdą się plusy i minusy, ale jako pracująca mama dwójki dzieci mogę spokojnie polecić uczelnie. Zajęcia zgodnie z planem, praktyki zorganizowane wszystko spokojnie da się ustalić. Panie w dziekanacie zawsze pomocne. Wybór tej uczelni to naprawdę najlepsza decyzja jaką podjęłam
Aneta Str.
Skończyłam magisterkę. Dla mnie mega plusem jest, (a w sumie dla mnie byla :) ) możliwość połączenia szkoły z pracą zawodową. Nie polecam roku przerwy między kierunkami bo potem trudniej się zmotywować do nauki :) to tak gdyby ktoś z obecnych młodszych roczników się zastanawiał. Ps dziewczyny uczcie się Niemieckiego bo ciut za nasza granica z papierem do wykonywania zawodu naprawdę dobrze i godnie można zarabiać ;)
29.05.2023
29.05.2023
Beata
Uczelnia w porządku, nie żałuje decyzji o studiowaniu tutaj. Kończę licencjat i zostaje na magisterce.
Kuba
Ja również polecam uczelnie, szczególnie osobom pracującym, a Panie w dziekanacie są pomocne i miłe.
29.05.2023
29.05.2023
Piguła
Dzień dobry, nie wiem co komu przeszkadzają pozytywne opinie na temat CM? Jestem absolwentką kierunku pielęgniarstwo i z powodzeniem pracuję z zawodzie. Studiowało mi się bardzo dobrze, zyskałam dużo umiejętności, na praktykach w szpitalu. Mam koleżanki, które kończyły ten kierunek na innych uczelniach i NIE miały lepszego przygotowania do zawodu. Polecam każdemu!
nurse
jako studentka daje 8/10 :)
29.05.2023
28.05.2023
Onkol
Super, że jak się czyta ostatni napływ pozytywnych opinii, to wszystkie są pisane szablonowo. Nie jest to realne, aby naturalnym sposobem ich przypływało tyle. Musiałaby pójść fama do wielu roczników, które skończyło tą uczelnie: ratujmy CM pozytywnymi opiniami. Ludzie kończący taką szkołę(którzy skończyli ją/mieli styczność) raczej już nie chcą mieć nic wspólnego z takim bałaganem. Paniom tym starszym oraz młodszym zasiadającym w obleśnym pokoiku na ostatnim pietrze szkoły podstawowej w Żyrardowie - bo ta wspaniała uczelnia nie ma swojej siedziby i tak wyglada Dziekanat - polecam więcej rozwagi oraz logicznego myślenia.
Iwona
To był bardzo dobry wybór. Nie żałuję i polecam każdemu.
27.05.2023
27.05.2023
Adam Kornel
Plusy? Przystępne czesne, dobre praktyki, kontakt z dziekanatem i ze starościną chociaż to ostatnie to w sumie nie zasługa szkoły ;) Minusy? Na sile coś bym wymyslil, ale powaznie nie widzę minusow które maja jakieś większe znaczenie dla mnie. Może położenie, wolałbym pod domem w Warszawie miec szkole ;) W skali 1-10 daje uczciwe 8.
Kamila
Jako świeżak po pierwszym roku polecam uczelnie niezdecydowanym. Zajęć sporo ale plan ułożony tak, ze bez problemu pogodziłam studia z pracą. Świetne koło naukowe!
27.05.2023
27.05.2023
Łukasz
Studiuję magisterkę, polecam. Zajęcia bez problemu łączę z pracą. Nigdy nie miałem problemów z załatwieniem sprawy w dziekanacie.
Renata
Jestem zawodowa pielęgniarka od kilkunastu lat, siatka płac zmotywowała mnie do dalszej edukacji.Ta szkoła pozwala na pogodzenie pracy z jednoczesnym podnoszeniem swoich kwalifikacji zawodowych.
27.05.2023
26.05.2023
Alina
Polecam uczelnie jak najbardziej. Jeśli się ktoś zdecyduje na pewno nie będzie żałował. Osoby pracujące i wychowujące dzieci spokojnie wszystko pogodzą.
Monika
3 lata temu szczęśliwie się obroniłam. Szkoła dała mi to co od niej oczekiwałam. Fajne praktyki, przejrzyste zasady i przede wszystkim przygotowała mnie do zawodu. Mogę polecić z czystym sumieniem
26.05.2023
26.05.2023
Pawlox
Ja ze swojej strony polecam. Jestem już blisko zakończenia nauki i rozpoczęcia pracy w zawodzie. Jedynie czego żałuje ze w tak późnym wieku zdecydowałem się na edukacje, ale lepiej pozno niż później :)
Justyna
Studiuję na tej uczelni już drugi rok na kierunku pielęgniarskim i absolutnie nie mam nic do zarzucenia, wręcz przeciwnie jestem bardzo zadowolona z wykładów i praktyk jakie zapewnia nam uczelnia, panuje tutaj naprawdę przyjemna atmosfera i nikt nie robi nikomu pod górkę
25.05.2023
24.05.2023
Szpitalna
Każdy kto zacznie -skończy studia z dyplomem i każdy odpowiada za swój wybór.co tu dużo dyskutować Minusy i plusy ma kazda szkoła a dziekanat ?fajne babeczki i tyle i tylko nieporadni studenci sa w tyle i szukają dziury w całym
Emma
Długo zastanawiałam się, nad wyborem uczelni, miałam watpliwości czy starczy mi czasu i sił, złaszcza że pracuję zawodowo i wychowuję dzieci. Collegium Masoviense poleciła mi przyjaciółka i chwała jej za to :) Aktualnie jestem studentką 3 roku, na kierunku pielęgniarstwo, mogłam z powodzeniem pogodzić praktyki w szpitalu i ćwiczenia, atmosfera wśród studentów jest niesamowita, Panie w dziekanacie niezwykle pomocne. Wszytkim niezdecydowanym serdecznie polecam!
24.05.2023
24.05.2023
KK
Studiuję na tej uczelni i moje wrażenia są pozytywne. Jest to szkoła odpowiednia dla osób, które mają wiele innych zajęć, które pracują. Przyjazna kadra pedagogiczna oraz ciekawe zajęcia praktyczne.
Karolina
Jako absolwenta mogę śmiało polecić tę uczelnię każdemu, bardzo łatwo można pogodzić studia z pracą i nie martwić się o nic, o praktykach byliśmy informowani z wyprzedzeniem dzięki czemu wszystko ładnie zgrywało się z grafikiem
23.05.2023
23.05.2023
Studentka
Studiuje na uczelni i polecam ją z czystym sumieniem. Panie w dziekanacie są pomocne, z wykładowcami też można się dogadać.
Gonia
Lusi nie mam czasu na czytanie wszystkich opinii. Ja wyrażam swoją POZYTYWNĄ opinię bo mam do tego prawo i to moja indywidualna opinia . A jeśli ty masz inne zdanie i jesteś studentem tej uczelni to myślę że warto zgłosić do władz .
23.05.2023
23.05.2023
Annnnaa
Polecam tą uczelnie szczególnie dla osób zapracowanych i wychowujących dzieci...
Nikita
Super uczelnia! Nie mam zastrzeżeń :) bardzo pomocni wykładowcy oraz Panie w dziekanacie
23.05.2023
23.05.2023
Asia95
Ja również nie zgadzam się z negatywną opinią o tej uczelni. Studiuję tutaj pielęgniarstwo i naprawdę jestem pozytywnie zaskoczona. Dzięki temu, że zajęcia są odpowiednio ułożone mogę pogodzić pracę, rodzicielstwo i studia, co na innej uczelni nie byłoby możliwe. Wykładowcy są przychylni studentom, a Panie w Dziekanacie zawsze skore do pomocy.
Gonia
Uważam że uczelnia jest godna polecenia, bardzo dobrze przygotowane materiały do nauki , spoko wykładowcy no i Pani Misia w dziekanacie z którą można wszytko załatwić , zawsze chętna do pomocy .
22.05.2023
22.05.2023
Lusi
W ogóle nie jest dziwne to, ze jest cała masa pozytywnych opinii - jedna po drugiej ;-) Takie to „normalne” ;-) Ilono, Gosiu, Natalio :-)
Joasia
Nie zgadzam się z negatywnym hejtem na temat tej szkoły.Studiuję tutaj i moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Jest to szkoła odpowiednia dla osób, które mają wiele innych zajęć, obowiązków i chcą je pogodzić ze studiami. Przyjazna kadra pedagogiczna, ciekawe zajęcia praktyczne oraz możliwość udziału w zajęciach dodatkowych np. koło naukowe czy szkolenia. Polecam studia tutaj
22.05.2023
20.05.2023
Alfa i Omega
Fantastyczne miejsce. Człowiek wogóle nie ma poczucie straconego czasu. Rzeczowo, profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem. Gorąco polecam przyszłym absolwentom.
Agnieszka
Uczelnia bardzo przyjazna studentom, świetni i wykształceni wykładowcy, którzy chętnie przekazują swoją wiedzę. Bardzo polecam :D
19.05.2023
19.05.2023
Bella
Witam. Szkoła godna polecenia. Studiuje już drugi rok. Jest ok. Nie rozumiem tego tzw hejtu. O co wam chodzi ludzie. Ze szkołą wszystko jest w najlepszym porządku. Polecam każdemu.
Wojtek1978
Witam jestem absolwentem. Polecam szkole z czystym sumieniem. Dzięki tym studiom znalazłem pracę jaka chciałem. Pozdro dla kadry wykładowców.
19.05.2023
19.05.2023
Alf
Super uczelnia. Polecam. Studiuje pielgniarstwo polecam każdemu. Extra praktyki . Wykładowcy w porządku. Ogólnie jest super.
Żrdw88
Jestem studentem 1 roku pielęgniarstwa. Szkoła super. Pozdrowienia dla pani Ilony i Marzenki z dziekanatu. Kobitki jesteście super. Trzymajcie tak dalej. Polecam studia na pielęgniarstwie. Warto.!!!!
19.05.2023
18.05.2023
Gosia
Tak jak napisała Muminek, zapracowani i mający rodziny również mogą sobie pozwolić na rozwój zawodowy. Szczerze polecam !
Studentka
Polecam tę uczelnię wszystkim, którzy chcą zmienić swój zawód. Uczelnia jest przyjazna studentom, Panie w dziekanacie są pomocne, jest koło pielęgniarskie na którym można się na prawdę wiele nauczyć.
18.05.2023
18.05.2023
Muminek
a mnie się podoba ta uczelnia, dla zapracowanych i mających rodziny taki tok nauczania to super sprawa ( weekendy i online). Dla osób które biorą na poważnie kierunek studiów, znajdą sposób żeby jak najwięcej się nauczyć i dowiedzieć. jest koło naukowe i to jest fajna sprawa.
Marta J
Wykładowcy wspaniali, zawsze pomocni :) tylko Polacy to naród taki żeby tylko narzekać, trzeba dać coś od siebie żeby coś mieć. Za darmo nic nie ma. Serdecznie pozdrawiam wszystkich wykładowców
18.05.2023
18.05.2023
Jacuś
Polecam tą Uczelnie, czytam i nie wierzę że są tak nieprzychylne opinie. Na żadnej uczelni nie jest malinowo.Nasza Uczelnia pozwala zdobyć wiedzę dzięki zajęciom,praktyka oraz licznym kursom a w dodatku można spokojnie pracować.
Żrdw88
Fajna szkoła polecam każdemu. Ludzie spoko. Zajęcia dostosowane do studenta. Wykfalifikowana kadra pedagogiczna. I extra zajęcia praktyczne. Student pielęgniarstwa.
18.05.2023
17.05.2023
Absolwentka
Jestem absolwentką tej uczelni, skończyłam tu studia pielęgniarskie, zarówno licencjat i magistra i z czystym sercem mogę każdemu tę szkołę polecić. Studiując tu, udało mi się pogodzić pracę, dom, dzieci i studia.Zajęcia były ciekawie prowadzone, wykładowcy przychylni studentom. Panie w Dziekanacie bardzo pomocne - nigdy nie było problemu z załatwieniem jakichkolwiek spraw. Polecam tę uczelnię w 100%.
Djsky
Studiuję 1 rok pielęgniarstwa. Prócz normalnego toku studiów mamy jeszcze teraz koło naukowe. Są też praktyki w szpitalu. Ja na brak nauki i zajęć nie narzekam. Ludzie, przestańcie wydziwiać.
17.05.2023
17.05.2023
Żrdw88
A jeżeli chodzi o niepochlebne komentarze to jakas bzdura. Chorzy ludzie piszą głupoty. Student pielęgniarstwa.
Kasia
Żałuje ze w tak późnym wieku zdecydowałam się ma studia. Z drugiej strony lepiej pozno niż wcale. Osoby po 40 jeżeli to czytacie… nie macie to się obawiac ze jest za pozno. Nigdy nie jest! A 3 lata zleca bardzo szybko. Jedyna wada szkoły która widzę to brak programu lojalnościowego. zachęciłam już dwie osoby do studiów w CM ale oprócz uśmiechu znajomych nic więcej z tego nie mam.
17.05.2023
17.05.2023
Wero
Jestem na ostatnim roku. Wszystko przebiega bez zarzutów. Dużo zajęć praktycznych na plus!
Go siak
Polecam wszystkim pielęgniarstwo, nie rozumiem skąd krzywdząca opinia o uczelni, studiowałam również na innej uczelni i był o wiele większy chaos informacyjny niż tutaj w trakcie koronawirusa. Czas odczarować tą negatywną otoczkę nad uczelnią bo działa jak każda inna a wykształcenie daje jak ktoś chce się uczyć to się nauczy .
15.05.2023
15.05.2023
Sebastian
Jestem studentem pierwszego roku , zawodowo pracuje po 10 godzin dziennie ale uwierzcie jak ktoś chce to pogodzi pracę i szkołę. Wykłady odbywają się w weekendy czasami w tygodniu w godzinach wieczornych więc można wszystko zaplanować. Polecam
Olaaaa
Studiuję Tu już 3 rok i nigdy nie miałam problemu z Dziekanatem ...zawsze każda sprawa załatwiona (może nie od ręki ale ludzie spróbujcie ogarnąć taką ilość studentów szczególnie tych co tylko narzekają a od siebie nic nie dają :) ) Pozdrawiam .
15.05.2023
13.05.2023
Milka
Jeszcze to się taki nie urodził co by wszystkim dogodził 🙂 CM tak samo. Mi pasuje, jako zapracowanej osobie 👍
Julka
Słuchajcie, jak ktoś chce pogodzić: dzieci, dom, pracę (w naszym zawodzie zwykle kilka) i studia - to naprawdę jest to genialna uczelnia! Nie ma co wydziwiać i narzekać ;) Trzeba ogarnąć wykłady, zaliczenia, zadane prace i egzaminy, ale da się to zrobić- jak się chce! No i nareszcie wróciła Pani Misia do dziekanatu, więc i tam wszystko będzie dopilnowane
13.05.2023
13.05.2023
Anonim
Kierunek pielęgniarstwo to mój osobisty strzał w 10! A ta szkoła w pewnym sensie zmieniła moje życie na lepsze jeżeli chodzi o prace zawodowa co odbiło się pozytywnie na moim życiu prywatnym. Wiem ze pieniądze to nie wszystko, ale mi skończenie tych studiów w życiu zmieniło bardzo dużo. 5/5 gwiazdek daje!
cha, cha, cha
przezabawne, te same nr IP i za każdym razem pochwała na cześć uczelni ....
12.05.2023
12.05.2023
Studenciak
Czytam czytam i ciężko uwierzyć w niektóre opinie. Jestem na drugim roku, wiadomo jak wszędzie nie jest idealnie, ale jest dobrze. Jak jest problem zawsze mogłem liczyć na pomoc w dziekanacie. A największym pozytywem są dla mnie ludzie z którymi studiuje. Obym podobne osoby trafił już szpitalu na wspólnej kawie w czasie krótkiej przerwy. Z takimi ludźmi można konie kraść.
Blanka
Bardzo polecam uczelnie zwłaszcza osobą pracującym i mającym małe dzieci. Wszystko odbywa się zgodnie z planem. Praktyki w szpitalu zorganizowane. Koło naukowe genialne.
11.05.2023
11.05.2023
Olaaa
Na tą szkołę w tamtym roku namówiła mnie koleżanka, która też tutaj studiuje. Długo się zastanawiałam i czytałam opinie o różnych Uczelniach i powiem tak, że zawsze znajdą się plusy i minusy. Ja nie żałuję swojej decyzji, właśnie kończę pierwszy rok 😀
Żaneta
Jestem tu już 6 rok i fakt, poprzednie składy dziekanatu były mało kompetentne. Zwłaszcza obrażalska pani.
11.05.2023
11.05.2023
Czikita
Negatywne komentarze pewnie pisza osoby, które sobie nie radziły. Collegium Masoviense jest przyjazne jak najbardziej.
Piotrek
Jestem na trzecim roku. Na pewno pójdę od razu po obronie na magisterkę. Nie miałem żadnych problemów z administracją szkoły, praktyki wyglądają tak jak sobie je wyobrażałem. Oby tylko udało się obronić, a potem czas szukać pracy w zawodzie w końcu 🙂
11.05.2023
11.05.2023
Natka
Właśnie kończę ostani rok i bardzo się cieszę, że poszłam na studia do tej uczelni. Spokojnie pogodziłam studiowanie z pracą zawodową i rodzicielstwem. Zdecydowanie polecam !
Pielęgniarki
Jako pielęgniarstwo jestesmy zadowoleni
10.05.2023
10.05.2023
Miśka
Studiuję drugi rok pielęgniarstwa. Pierwszy był dość ciężki, wiadomo, pandemia. Na drugim już jest lepiej, widać że wszystko wraca do normy. Studenci na innych uczelniach też mieli problemy z ćwiczeniami czy wykładami, wiem, bo rozmawiałam ze znajomymi. Cały świat przecież stanął na głowie. Prócz normalnego toku studiów mamy jeszcze teraz koło naukowe. Ja na brak nauki i zajęć nie narzekam. Ludzie, przestańcie wydziwiać.
Anki
Jak ktoś chce się uczyć i pracować jednocześnie to będzie zadowolony. Nie ma przytłaczającej ilości zajęć stacjonarnych, dla bardziej gorliwych jest koło naukowe. Mi brakuje tylko większej ilości zajęć w szpitalu, poza tym jest ok.
09.05.2023
09.05.2023
Dorota
Nie ma miejsc idealnych. Każda Uczelnia ma swoje plusy oraz minusy. Gdyby były miejsca idealne - na pewno byłby full oblegane i ciężko dostępne. Jestem tutaj czwarty rok i śmiało mogę stwierdzić, ze obecny skład Dziekanatu jest jednym z lepszych jakie były. W poprzednich były wiecznie niezadowolone oraz narzekające gwiazdeczki. Powróciła pani Marzenna - to teraz jest dużo radości oraz więcej serca w funkcjonowaniu dziekanatu. Obecne Panie są bardzo pomoce i pokazują chęć pomocy.
Spojler2
Spojler - jak poniżej widzisz podobno stacjonarnie ale tylko podobno
09.05.2023
09.05.2023
Spojler
Czy zajęcia na uczelni na kierunku Położnictwo magisterskie odbywają się wyłącznie online?
Patka
Pani Misia jest najukochańsza. Love!
08.05.2023
06.05.2023
Anna
Właśnie kończę licencjat i bardzo się cieszę, że poszłam do tej szkoły. Spokojnie pogodziłam studiowanie z pracą zawodową i rodzicielstwem. Zdecydowanie polecam osobom, które się zastanawiają!
Piguła
IzaRTG a ty zapewne pracujesz na uczelni i podajesz się za studentkę ?:) dni
05.05.2023
05.05.2023
Studentka
Mi również uczelni poleciły koleżanki, które tutaj studiowały. Jeśli chcesz coś zmienić w życiu, a masz rodzinę, dom, pracę i inne obowiązki to na prawdę warto. Wszystko na spokojnie można pogodzić. Polecam!
IzaRTG
Negatywne opinie zapewne pisane są przez osoby, które zostały skreślone z listy studentów :) albo złośliwą konkurencję, bo jednak ta Uczelnia od zawsze miała studentów i mieć ich będzie.....każdy absolwent pracuje w zawodzie i ma się dobrze :) Pozdrawiam wszystkich OPTYMISTYCZNYCH
02.05.2023
01.05.2023
Mateusz
Studiowałem licencjat , teraz jestem na studiach magisterskich. Nie mam zastrzeżeń, wiadomo ze nie jest idealnie ale zajęcia prowadzone są ciekawie, bez problemu łącze studia z pracą.
Kaśka
D n o - tyle mogę powiedzieć po spędzeniu tam 5 lat.
01.05.2023
01.05.2023
Małgorzata M
Serdecznie polecam nasza uczelnie , ćwiczenia w naszej pracowni sztos !!! Już czekam na kolejne .
Volt
Komentarz zablokowany - naruszenie regulaminu.
27.04.2023
27.04.2023
Anka
W końcu pani Misia powróciła. Będzie normalny kontakt z dziekanatem. Nasze słoneczko uczelniane już jest. Jedyna normalna osoba w tej szkole.
Petentka
Naprawde myślicie, że nie widać tych podstawionych opinii?
27.04.2023
27.04.2023
pilotka
To prawda, pani od pielęgniarstwa jest strasznie zadufana
Pielęgniarki
Fajne Panie z dziekanatu to Pani Marzenka i Małgosia. Pani od pielęgniarstwa strzela focha jak tylko próbujemy się o coś upomnieć gdyż utknęło. Prosimy o szybsze załatwianie naszych spraw.
27.04.2023
26.04.2023
MiśkaR
Fajna atmosfera i duża otwartość na studentów i ich potrzeby. Dzięki temu żaden absolwent nie będzie miał traumy-tylko dobre wspomnienia i zawód:)
Paweł
Studia zorganizowane bardzo dobrze, zajęcia oraz praktyki można pogodzić z pracą. Uczelnia prowadzi świetne koło naukowe i dodatkowe szkolenia.
26.04.2023
26.04.2023
Pmoska
Ubłagane opinie u studentów, opinie pracowników. Cyrk na kółkach
Emisia
Jestem studentką 3 roku na kierunku pielęgniarstwo, aktualnie piszę pracę licencjacką, dzięki klarownym wytycznym a także ogromnej kompetencji i empatii Pan Promotor, nie mam żadnych kłopotów z napisaniem pracy. Niezdecydowanym serdecznie polecam!
26.04.2023
26.04.2023
Kara
Pracownicy dziekanatu ślicznie dodają opinie na swój temat
Klaudia
Panie z dziekanatu, wspaniałe kobiety! Indywidualnie podchodzą do każdej sprawy, bardzo pomogły mi przy wyrobieniu duplikatu legitymacji studenckiej. Widać, że mają wszystko pod kontrolą i wyrobienie takiego duplikatu zajęło dosłownie moment.
26.04.2023
26.04.2023
Joanna
Nie mam żadnych obiekcji co do uczelni. Wszystko odbywa się w należytym porządku. Uczelnia umożliwia kształcenie na ponad przeciętnym poziomie. Dużo darmowych szkoleń i kół naukowych. Z czystym sumieniem mogę polecić szkołę każdemu.
Zyta
Gorąco polecam wszystkim tą uczelnie! Mega duzo praktyk, zajecia teoretyczne są prowadzone w miłej atmosferze. Wykładowcy bardzo pomocni, Panie z dziekanatu również :)
25.04.2023
25.04.2023
Monika
Wykładowcy super! Można złapać z nimi naprawde bardzo dobry kontakt, ponadto uczelnia zapewnia praktyki w Grodziskim szpitalu, co bardzo ułatwia edukację. Według mnie uczelnia jak najbardziej na plus! Z miłą chęcią byłabym w stanie polecić ją każdemu
Maciek
Polecam tą szkołę, atmosfera przyjazna , wykładowcy podchodzą profesjonalnie do zajęć.Jestem studentem trzeciego roku ,po obronie planuje dalszą naukę na tej uczelni.
25.04.2023
25.04.2023
Iwona
Uczelnia jak najbardziej godna polecenia. Wszystko organizowane zgodnie z planem. Praktyki w szpitalu rewelacyjne, wykłady ciekawe. Panie w dziekanacie bardzo miłe i pomocne. Osoby pracujące bez problemu pogodzą studia z pracą. Bardzo polecam
Łukasz
Kończę w tym roku studia licencjackie na tej uczelni, przez 3 lata bez problemu mogłem pogodzić pracę ze studiowaniem. Zajęcia są dobrze zorganizowane, dodatkowo świetne koło naukowe. Polecam!
25.04.2023
25.04.2023
Gosia M
Ja nie bardzo rozumiem tych co komentują negatywnie . Co wy tu robiliście ? Skoro tak było tak źle ? Jak ktoś chce się uczyć to to robi a nie narzeka, ludzie ! Ja na tej uczelni nie mam z tym problemu , dla mnie jest ważne że są konkretne zajęcia, praktyki, koło pielęgniarskie i inne dodatkowe kursy które organizuje uczelni. Polecam, polecam !
Karol
Polecam tą uczelnie, nie jest może idealnie ,ale nigdzie tak nie jest :) Natomiast uczelnia jest otwarta na studentów, a dla tych co przyszli studiować a nie tylko narzekać organizowane są koła naukowe, szkolenia i kursy...:)
25.04.2023
25.04.2023
Nika
Uczelnia jest bardzo przychylna studentom. Są to moje drugie studia i nigdy nie spotkałam sie z taką ilością szkoleń. Polecam wszystkim, którzy się zastanawiają nad podjęciem studiow pielęgniarskich!
Studentka
Świetny kontakt z wykładowcami , bardzo dobry dostęp do świetnie opracowanych materiałów edukacyjnych na platformie . Polecam studentka IIIroku
25.04.2023
25.04.2023
Joanna
Jestem na I roku licencjatu. Uczelnię oceniam bardzo pozytywnie, wykłady online prowadzone są bardzo ciekawie, praktyki w szpitalu w Grodzisku Maz. także, jest również możliwość udziału w wielu kursach i szkoleniach. Polecam tę uczelnię!
Aśka
Świetne koło naukowe, dodatkowe kursy oraz praktyki w Szpitalu. Jak ktoś chce ukończyć tą szkołę z wiedzą teoretyczną i praktyczną wystarczy trochę chęci i na pewno się uda. Polecam!
24.04.2023
24.04.2023
Milena
Jestem studentką tej uczelni , zajęcia prowadzone są bardzo ciekawie. Zajęcia praktyczne petarda 🙂Polecam
Stalowa
Jestem juz na II roku licencjatu a uczelnie poleciły mi koleżanki, które od kilku lat są czynnymi pielęgniarkami-to była dobra decyzja i polecam szczerze!
22.04.2023
22.04.2023
Adriana
Jak sami wiecie, jeszcze się taki nie narodził, aby wszystkim dogodził. Na naszym roku od samego początku było bardzo burzliwie. Przyczyniło się do tego kilka kwestii. Zajęcia online, zróżnicowane charaktery w grupie, wybór dwóch starostów, gdzie dla wielu z nas była to nowa sytuacja. Wcześniej nasze studia wyglądały zupełnie inaczej. Mimo to zauważyliśmy w tym rozwiązaniu sporo plusów. Bowiem studiowanie online pozwoliło nam pogodzić pracę ze studiami. Poza tym zaczęliśmy korzystać z kursów i praktyk jakie oferuje nam szkoła. Myślę, że praktyka czyni mistrza. I tutaj należy położyć nacisk na dodatkowe zajęcia oraz udział na praktykach zarówno w szpitalu, jak i w innych instytucjach medycznych. Jednym słowem polecam tą szkołę głównie tym osobom, które mają aktywny tryb życia. I chcą posiąść dodatkowe umiejętności i zawód praktyczny, który pozwoli im być aktywnym zawodowo do późnych lat czyli do samej emerytury.
Studentka
Uczelnia organizuje dużo praktyk, koło naukowe i kursy. Można się dużo nauczyć i dużo zobaczyć 😀 Polecam!
20.04.2023
20.04.2023
Jola
Jestem zeszłoroczną absolwentką pracującą w zawodzie nie miałam żadnych problemów z uzyskaniem PWZ. Uczelnia jak najbardziej zasługuje na pozytywną opinię. Wykłady fajne z duża ilością materiałów, organizowana duża ilość kursów.
Bart
Fakty - obroniłem pracę w lipcu 2022 roku, PWZ otrzymałem we wrześniu wiec jak to się ma do Twojego wpisu...
19.04.2023
19.04.2023
Malina
Jestem studentką tej szkoły, poleciła mi ją moja kuzynka.Jestem zadowolona z organizacji zajęć.Szkoła daje możliwość pogodzenia pracy że studiowaniem.Polecam
FAKTY
UWAGA: ktoś bardzo usilnie próbuje zagadać "lukrowanymi opiniami" temat niewygodny, bo związany z NEGATYWNĄ oceną PKA: Na podstawie art. 245 ust. 4 i 5 w zw. z art. 258 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (t.j. Dz.U. z 2021 poz. 478 z późn. zm.) Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej: utrzymuje w mocy ocenę negatywną wyrażoną w uchwale Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej nr 1008/2021 z 21 października 2021 r. dotyczącą oceny programowej kierunku pielęgniarstwo prowadzonego w Collegium Masoviense Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Żyrardowie na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu praktycznym. Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej, po zapoznaniu się z opinią zespołu odwoławczego, uznało, iż wyjaśnienia, dodatkowe informacje i dokumenty uzupełniające przedstawione we wniosku Collegium Masoviense Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu w Żyrardowie o ponowne rozpatrzenie sprawy dotyczącej oceny programowej kierunku pielęgniarstwo prowadzonego na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu praktycznym nie są wystarczające do zmiany oceny negatywnej wyrażonej w § 1 uchwały nr 1008/2021 Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej z dnia 21 października 2021 r. Negatywna ocena, o której mowa w § 1 uchwały nr 1008/2021 Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej z dnia 21 października 2021 r, została wydana zgodnie z określonymi w Statucie Polskiej Komisji Akredytacyjnej warunkami przyznawania ocen, uwzględniającymi stopień spełnienia poszczególnych kryteriów oceny programowej. Podstawę wydania negatywnej opinii stanowiło brak spełnienia kryteriów: 5. infrastruktura i zasoby edukacyjne wykorzystywane w realizacji programu studiów oraz ich doskonalenie oraz 10. polityka jakości, projektowanie, zatwierdzanie, monitorowanie, przegląd i doskonalenie programu studiów. W związku z tym wystąpiły przesłanki do wydania oceny negatywnej, określone w § 20 ust. 5 pkt. 2 Statutu PKA. Stwierdzono ponadto, że wskazane błędy i uchybienia mają charakter trwały, a ich usunięcie nie jest możliwe w okresie maksymalnie 2 lat. Kryterium 2. Realizacja programu studiów: treści programowe, harmonogram realizacji programu studiów oraz formy i organizacja zajęć, metody kształcenia, praktyki zawodowe, organizacja procesu nauczania i uczenia się, kryterium 8. wsparcie studentów w uczeniu się, rozwoju społecznym, naukowym lub zawodowym i wejściu na rynek pracy oraz rozwój i doskonalenie form wsparcia oraz kryterium 9. publiczny dostęp do informacji o programie studiów, warunkach jego realizacji i osiąganych rezultatach zostały spełnione częściowo.
19.04.2023
19.04.2023
Izabela
Jestem studentką Collegium Masoviense zdecydowanie mogę polecić uczelnie. Praktyki zorganizowane przez uczelnię, koło naukowe działa wzorowo, wykłady ciekawie prowadzone.
Katarzyna
Bardzo polecam uczelnie! Wszystko sprawnie, Panie w dziekanacie bardzo pomocne, nie mam żadnych zastrzeżeń do uczelni
19.04.2023
19.04.2023
XXX
Jestem studentką tej uczelni i mimo, że nie jest idealnie (a nigdzie tak nie jest) to szczerze polecam. Można pogodzić na tej uczelni studiowanie z pracą co jest ważne przede wszystkim dla wielu osób. Uczelnia organizuje koła naukowe ,szkolenia oraz kursy-tylko jako student trzeba się interesować studiowaniem ,a nie nic nie robić i mieć tylko pretensję...
Mama z 3 roku
Jestem na ostatnim roku. Ciesze się, że udało mi się pogodzić studiowanie z wychowaniem moich dzieci. Zastanawiam się jeszcze nad magisterką, ale pomyśle o tym dopiero gdy się obronie. Jeżeli ktoś ma wątpliwości czy da radę pogodzić szkołe i rolę rodzica to nie ma co się zastanawiać. Warto zdecydowanie.
19.04.2023
18.04.2023
Małgosia
Polecam uczelnie Collegium Mazoviense bardzo dobre materiały do nauki z dostępem na platformie. Świetne koło pielęgniarskie - bardzo dużo ćwiczeń.
Joanna
Jestem na 3 roku, te studia i ta szkoła to najlepsza decyzja. Nigdy nie miałam problemów z Dziekanatem, wykładowcy mili i wyrozumiali. Bardzo dużo praktyk w Szpitalu ale można się spokojnie dogadać, bo wiadomo, że jak ktoś pracuje to może być problem ze 100%frekwencji. Szkoła ma pozwolenie na prowadzenie kierunku i studenci którzy kończą otrzymują PWZ więc nie wiem skąd te błędne info wcześniej. Polecam studiowanie tutaj!
18.04.2023
18.04.2023
Bart
Obroniłem prace w tamtym roku. Dostałem PWZ i pracuje w zawodzie. Fajne praktyki w Szpitalu w Grodzisku podczas studiowania, można bardzo dużo się nauczyć. Co bardzo ważne szkołę można spokojnie połączyć z pracą.
Magda
Jako absolwentka ogromnie polecam uczelnię, bardzo ciekawie prowadzone wykłady, miła atmosfera i świetne, wiele wnoszące praktyki zapewnione przez uczelnię!
18.04.2023
18.04.2023
Aneta
Panie z dziekanatu bardzo miłe pochylają się indywidualnie nad sprawa studenta!
Weronika
Bardzo polecam studiowanie na tej uczelni. Są to moje kolejne studia i z pewnością mogę powiedzieć, że decyzja podjęta o studiowaniu akurat na tej uczelni byla strzałem w dziesiątkę :) dużo zajęć praktycznych i możliwość darmowych szkoleń.
17.04.2023
17.04.2023
Marta
Uczelnia jak najbardziej na plus. Zajęcia i praktyki dobrze zorganizowane. Kontakt z dziekanatem bardzo dobry.
Lili
Jak najbardziej polecam uczelnie. Praktyki w szpitalu bez problemów organizowane, plan zajęć i wykładów przygotowany od razu na cały semestr co jest bardzo pomocne dla osób pracujących. Uczelnia organizuje dużo projektów w których można uczestniczyć bezpłatnie. Panie w dziekanacie miłe i bardzo pomocne.
17.04.2023
14.04.2023
Bella
Uczelnia jak najbardziej godna polecenia zwłaszcza dla osób pracujących. Panie w dziekanacie też bardzo pomocne zawsze pomogą rozwiązać problem
Lorenz
Komentarze tutaj to lepsze są lepsze niż dobry film. Prawda, którą próbują zaślepic pracownicy lub władze. Skończyłam mgr rok temu. Ta buda, to jedna ściema. Byliśmy rocznikiem, który brał udział w kontroli. Ludzie, ta szkoła prawie nic nie ma! Władze wypożyczają z innych miejsc część sprzętu, władze wyćwiczyła nas co mamy mówić jak będą nas pytać. Tak, na kontroli kłamaliśmy wszyscy - mam nadzieje, ze ktoś z PKA to czyta. Pan Rektor F.K. dał nam mniejsze czesne, aby zachęcić.
14.04.2023
14.04.2023
Marlena
Jeżeli jesteś rodzicem pracującym zawodowo I chcącym zdobyć wykształcenie na kierunku pielęgniarstwo ta szkoła jest dla Ciebie. Jestem na I roku i to była bardzo dobra decyzja. Wykładowcy są przyjaźnie nastawieni do studenta, z Dziekanatem nie miałam żadnych problemów.
Kicia
Komentarze pracowników na sile. Brawo
14.04.2023
14.04.2023
Mola
Tak naprawdę to już nie wiem co z tą akredytacją. Może jakiś screen informacji na ten temat bo "fakty " mnie raczej przekonują i to co ma stronie PKA a tam ani słowa o pozwoleniu. To dziwne dużo komentarzy na temat tego czy panie są mile czy też nie. To oczywiście istotne ale nie najważniejsze. Myślałam o rozpoczęciu studiów w tym roku ale już nie wiem
Asia
Jestem zeszłoroczną absolwentką tej uczelni i jakoś otrzymałam PWZ (pracuję już w zawodzie) więc nie wiem skąd powielacie informację że uczenia nie ma akredytacji? Uczelnia ma pozwolenie na prowadzenie kierunku. Serdecznie pozdrawiam i polecam tą uczelnie.
14.04.2023
14.04.2023
Pns
Panie z dziekanatu niekompetentne , szczególnie ta za szafa
Martita
Panie z dziekanatu są bardzo pomocne, chcąc zmienić promotora krok po kroku wytłumaczyły co muszę zrobić,oraz jakie dokumenty dołączyć do podania.
13.04.2023
13.04.2023
Gosia
Polecam serdecznie Collegium Mazoviense w Żyrardowie - nie ma tu tzw wyścigu szczurów a na uczelni panuje przyjazna atmosfera pomiędzy studentami a wykładowcami. Wykładowcy są mili i bardzo pozytywnie nastawieni do studentów, co przekłada się na to, ze nauka jest zwyczajnie przyjemna.
Zofia
Uczelnia bardzo przyjazna dla osób pracujących. Także polecam wszystkim którzy pracują a chcą studiować pielęgniarstwo czy ratownictwo.Zawsze w dziekanacie załatwiłam swoją sprawę,Panie bardzo miłe.
13.04.2023
13.04.2023
Kate
Miłe Panie proszę już przestać dodawać pozytywne opinie na swój temat. Widać jak mało dowartościowanymi osobami jesteście.
Piguła
Kasiu przyjazna? Pracownicy mili! Napewno nie sucha
13.04.2023
13.04.2023
Kasia
Uczelnia przyjazna studentom,zawsze można liczyć na pomoc . Pomocni i mili pracownicy .
Barbara
Iwona , - ktoś na dole napisał ze brakuje Pani Marzenki, jako studentka wiem, ze jej tam nie ma. Studiuje kolejny rok i wkem i chce to wreszcie skonczyc. Do czego zmierzam… głupie opinie pisane przez pracowników…. Niezgodne z prawda
12.04.2023
12.04.2023
fakty
Na podstawie art. 245 ust. 4 i 5 w zw. z art. 258 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (t.j. Dz.U. z 2021 poz. 478 z późn. zm.) Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej: utrzymuje w mocy ocenę negatywną wyrażoną w uchwale Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej nr 1008/2021 z 21 października 2021 r. dotyczącą oceny programowej kierunku pielęgniarstwo prowadzonego w Collegium Masoviense Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Żyrardowie na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu praktycznym. Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej, po zapoznaniu się z opinią zespołu odwoławczego, uznało, iż wyjaśnienia, dodatkowe informacje i dokumenty uzupełniające przedstawione we wniosku Collegium Masoviense Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu w Żyrardowie o ponowne rozpatrzenie sprawy dotyczącej oceny programowej kierunku pielęgniarstwo prowadzonego na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu praktycznym nie są wystarczające do zmiany oceny negatywnej wyrażonej w § 1 uchwały nr 1008/2021 Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej z dnia 21 października 2021 r. Negatywna ocena, o której mowa w § 1 uchwały nr 1008/2021 Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej z dnia 21 października 2021 r, została wydana zgodnie z określonymi w Statucie Polskiej Komisji Akredytacyjnej warunkami przyznawania ocen, uwzględniającymi stopień spełnienia poszczególnych kryteriów oceny programowej. Podstawę wydania negatywnej opinii stanowiło brak spełnienia kryteriów: 5. infrastruktura i zasoby edukacyjne wykorzystywane w realizacji programu studiów oraz ich doskonalenie oraz 10. polityka jakości, projektowanie, zatwierdzanie, monitorowanie, przegląd i doskonalenie programu studiów. W związku z tym wystąpiły przesłanki do wydania oceny negatywnej, określone w § 20 ust. 5 pkt. 2 Statutu PKA. Stwierdzono ponadto, że wskazane błędy i uchybienia mają charakter trwały, a ich usunięcie nie jest możliwe w okresie maksymalnie 2 lat. Kryterium 2. Realizacja programu studiów: treści programowe, harmonogram realizacji programu studiów oraz formy i organizacja zajęć, metody kształcenia, praktyki zawodowe, organizacja procesu nauczania i uczenia się, kryterium 8. wsparcie studentów w uczeniu się, rozwoju społecznym, naukowym lub zawodowym i wejściu na rynek pracy oraz rozwój i doskonalenie form wsparcia oraz kryterium 9. publiczny dostęp do informacji o programie studiów, warunkach jego realizacji i osiąganych rezultatach zostały spełnione częściowo.
Iwonka
Iwonka Polecam Uczelnię, wykłady online są ciekawie prowadzone przez wykładowców, a zaliczenie przedmiotów jest z dużym wcześniejszym terminem podane i można się spokojnie przygotować i zaliczyć. Pani Marzenka z sekretariatu super pomocna we wszystkich sprawach.
08.04.2023
08.04.2023
Kurczak
Wesołych Świat. Przyszło życzyć nam niektórym JAJ w tym miejscu.
Mgrpiel
Co za brednie. Dzownilismy z grupa do odpowiedniej placówki nadzorującej instytucje i młoda dama w urzędzie poinformowała nas, ze owszem nauczanie można kontynuować ale placówka edukacyjna powinna nas kierować na egzamin do innej placówki edukacyjnej która posiada obydwie zgody pka i zgodę z drugiego ministerstwa. Jeżeli to prawda planuje zabrać dokumenty
07.04.2023
07.04.2023
Loczek
Jeśli strona PKA jest niewiarygodna… to jaka jest wiarygodna? Na stronie PKA jest wynik negatywny
Student
Uczelnia posiada ważną akredytacje dla kierunku pielęgniarstwo do 25.02.2025 roku, polecam szukać wiarygodnych źródeł :)
06.04.2023
05.04.2023
student
opinie są jednoznaczne, pozytywne od pracowników, negatywne od studentów
Maria
Pani Basiu chciałam zapisać się na uczelnie ale opinie nie są jednoznaczne, są oczywiste. Na kilometr widać, że to bajzel.
05.04.2023
04.04.2023
Basia
Witam, opinie są dość niejednoznaczne. Polecacie studiowanie na tej uczelni? Jak wykładowcy? są jacyś godni uwagi ?
Gosia
Dzięki edukacji online studiowanie jest łatwiej pogodzić z pracą zawodową. Uczelnia przyjazna studentom. Pracownicy Dziekanatu pomocni i mili, a zwłaszcza pani Marzenka.
02.04.2023
01.04.2023
Justyna
Brawo hejterzy! Ciekawe tylko po co jesteście na tej uczelni?
Wiola
To nie jest moja pierwsza uczelnia na której mam okazje się uczyć.Świadomie wybrałam studia on-line ,gdyż pozwala mi to pogodzić pracę ,obowiązki domowe i naukę.Wiele razy kontaktowałam się z Dziekanatem w godzinach jego pracy i zawsze wszystko załatwiłam pomyślnie. Bardzo serdecznie dziękuję Pani Ilonce z Dziekanatu za pomoc w załatwieniu ważnej sprawy.
01.04.2023
30.03.2023
Gaga
Zastanawiam sie, czy mój dyplom w ogóle będzie gdzieś ważny. Szkoła NIE MA AKREDYTACJI na Pielęgniarstwo!!! Czyli wszystkie wydane dyplomy możemy wyrzucić do śmieci.
Jadwiga
Kilka lat temu kończyłam tą szkołę. Miała ona specyficzny klimat. Chciałam ją polecić córce, aby zapisała się na magisterium, ale na pewno tego nie uczynię.
29.03.2023
28.03.2023
Dorota
W całej rozciągłości zgadzam się z opinią P Lodzi w kwestii zawartej treści w komentarzu. Taki stan rzeczy podważa powagę statusu uczelni wyższej.Jeszcze trochę, a ,,papierek" z tej uczelni nie będzie miał żadnego znaczenia u pracodawcy i wstydem będzie okazywanie go gdziekolwiek Szkoda.
Lodzia
Czytanie niżej napisanych wiadomości - jest przykre. Niestety tak wyglądają realia Collegium Masoviense - Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu. Patrząc z perspektywy licencjatu oraz teraz studiowania magisterki - ani to z funkcjonowania Wyższa Szkoła, ani Nauki prawie w ogóle nie ma. Opiekunka aktualna pielęgniarstwa jest totalną porażką. Do czasu, aż się nie pojawiła tutaj myślałam, ze jest bałagan - teraz tworzy armagedon w bliskiej zażyłości z władzą tego bagna. Obrończyni pana Kop…. Silnie piersią broni jego niczym wilczyca szczenięcia. Polecam omijać szkole
28.03.2023
27.03.2023
Loka
To prawda. Szkoła, jak i obsługa przez Dziekanat, który obecnie jest - to jest jakiś dramat. W życiu nie widziałam bardziej nadętych ludzi. W ten sposób odwdzięczacie się za kłamanie podczas Kontroli?
Dorota
Uczelnia powinna być na szczycie rankingu w dziedzinie ,, braku kompetencji i żenady".Dziekanat w obecnej formie jest nie do przyjęcia, zero kontaktu telefonicznego, Panie niby , ale to niby się starają, lecz nie posiadają podstawowej wiedzy w zakresie wykonywania swoich obowiązków, zero jakiejkolwiek organizacji.W chwili obecnej , nie ma tam żadnej osoby pomocnej studentowi..nie rozumiem na jakiej zasadzie działa ta uczelnia, podejrzewam , że dzięki znajomościom właścicieli, tylko i wyłącznie. A Pani Ilona jest żywym przykladem braku profesjonalizmu.Czas na tej uczelni jest czasem straconym, no chyba że ,, dla papierka"...ale bez uspokajaczy nie da się porozumieć z dziekanatem.Pracy i funkcjonowaniu tej ,, uczelni" powinna się przyjrzeć jakaś dogłębną kontrola, w każdym aspekcie jej działania.
25.03.2023
24.03.2023
GośćPl
Opiekun pielęgniarstwa pani I. Nie wiem jak sie tam znalazła. Nie potrafi nic, jest wyrachowana , bałabym sie jej posadzić na kasę w sklepie
Pielęgniarka
To chyba najgorsze czasy tej uczelni. Co za wstyd abym wydzwaniała po byłych pracownikach uczelni o interwencje do dziekanatu bo ja sobie poradzić nie mogę od dłuższego czasu
24.03.2023
24.03.2023
Aga
Studiuję tu od licencjata, obecnie jestem na poziomie magistra. Uczelnia jest odrealniona co raz bardziej. Obecnie ciężko jest nawiązać kontakt z Dziekanatem Uczelni. Panie tam pracujące - funkcjonują jakby we własnym świecie. Na maile nie odpisują, nie odbierają telefonów. Jedynie jak się przyjdzie, to z wielkiej łaski coś odburkną. Jest źle. Bardzo nam brakuje kochanej pani Misi oraz wcześniejszego składu. Wcześniejsi pracownicy byli pomocni.
Gość
Kilka złych opinii i za chwile dobra. Zapewne wymuszona albo napisana przez pracowników cm.
24.03.2023
23.03.2023
Justyna
Ja również polecam tą szkołę. Spokojnie można pogodzić ją z pracą. Po to wybierani są starości, aby się kontaktowali z dziekanatem i pomagali rozwiązywać problemy studentów. Panie w dziekanacie zawsze miłe i pomocne. Wszystko można, tylko trzeba chcieć i dać coś od siebie a nie tylko wymagać.
Daria
Kto jest opiekunem pielęgniarstwa ? Opiekun nie odbiera telefonów
23.03.2023
22.03.2023
Kasia
Do Karoli. Czyli nic się nie zmieniło od lat. Nadal niczego nie uczą. Szkoda tylko że później takie" pielęgniarki z Bożej Łaski" się nami zajmują w szpitalach
Gość
Do student - sesja trwa , już kolejny raz nie mieści się w czasie. Rok temu było to samo , a do tego miałem pomieszane oceny w dzienniku
21.03.2023
20.03.2023
Student
Trwa sesja, a telefony w dziekanacie milczą. Jest bardzo wirtualnie na tej uczelni
Emilia
Czy ktoś wybiera się na pielegniarstwo I stopnia od października i ogarnął już jak wyglądają zajęcia praktyczne? Pracuje od pn do piątku i zastanawiam się czy uda mi się to pogodzić
20.03.2023
20.03.2023
Iza
Pani Ilonka wspaniała osoba. Jak masz jakiś problem to polecam zwrócić się do do niej. Pomaga w załatwieniu wszelkich trudności. Odpowiednia osoba na danym stanowisku.
Judyta
Jak długo ten cyrk będzie trwał? Dom Wariatów , zero kontaktu i brak kompetencji
18.03.2023
12.03.2023
Gość
Pozytywna opinia „ Agnieszki, „kryje się chyba za osobami z dziekanatu lub władzami. Brak zajęć, i za co, do tego spora zażyłość między pracownikiem a pracodawca. Kpina żałuje ze tutaj studiuje
Agnieszka
Witam, Jestem studentką ostatniego roku Magistra Pielęgniarstwa w CM Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Żyrardowie. Ogólnie uczelnię oceniam bardzo pozytywnie - przede wszystkim jest przychylnie nastawiona do studentów. Zajęcia i wykłady są prowadzone przez wykładowców w sposób bardzo ciekawy i zrozumiały. Dziekanat na tej uczelni działa sprawnie. Osoby, które tam pracują niosą pomoc w każdej sytuacji. To bardzo ważne. Polecam.
11.03.2023
10.03.2023
Karola
Ta uczelnia to bujda jakich mało. Zero zajęć. Namiastka zajęć zdalnych. Jak ktoś chce papierek to całkiem ok - nie pozyskacie tu żadnej wiedzy. Doprosić się o cokolwiek graniczy z cudem. Akredytacja dla kierunku pielęgniarstwo wygasła - nie ma informacji o nowej!
Kasia
To cud chyba jakiś się wydarzył, że nagle tak wspaniale wszystko tam funkcjonuje. Poza tym pisać każdy może. Nawet pracownik tej szkoły, albo właściciel/ ka. Każdy kto miał lub ma styczność sam zna prawdę.
08.03.2023
08.03.2023
Gość
Przedmówcy widać wygrali w lotto szansę kontaktu z dziekanatem. Ja niestety nie zaznałam tego zaszczytu. Bardzo utrudniony kontakt telefoniczny.
Adrian
Nowe Panie w dziekanacie przemiłe i pomocne. Starosta kierunku zaangażowany. Polecam osobom, które musza godzić pracę ze studiami:))))
05.03.2023
04.03.2023
Kasia
Z przyjemnością wystawiam najwyższą ocenę, kontakt z dziekanatem jest wyśmienity, wykładowcy wspaniali, a i władze uczelni zawsze chętnie pomagają. Problemy są rozwiązywane zawsze na korzyść studenta.
Sylwia
Witam. Chciałambym bardzo serdecznie podziękiwać Paniom pracującym w Dziekanacie za pomoc w załatwieniu ważnych spraw. Szczególnie dziękuję Pani Małgosi, która wykazała ogromne zaangażowanie w rozwiązaniu problemu. Polecam tą szkołę także dla osób, które chcą studiować pielęgniarstwo magisterskie.
24.02.2023
18.02.2023
robert
Bardzo dziękuję Pani Małgosi z dziekanatu za kompetentną i szybką pomoc w rozwiązaniu problemu! Jestem ogromnie wdzięczny ! :-))))))))))))
Aga
Czy ktoś jest mi w stanie odpowiedzieć na pytanie? Jak pracuje dziekanat? Jakieś dni? Godziny?
16.02.2023
12.02.2023
Monia
Witam,czy ktoś może sie wypowiedziec na temat pielęgniarstwa 2 stopnia zaocznie-chodzi mi o zajęcia i praktyki czy są online, czy jest trudno, jak często są zajęcia i jak z obroną pracy magisterskiej?A może ktoś sie wybiera od pazdziernika 2023 na pilęgniarstwo zaocznie.
Blondi
Do Studentka ponizej-Patrząc na rotacje pracowników przez moja „karierę w tej szkole” - licencjat a teraz magisterka, musi panować taka sama atmosfera jak w stosunku do studenta
01.02.2023
31.01.2023
Studentka
Oceniam na 3 punkty za miłą Panią w rekrutacji. Reszta to jakiś żart. Rzeczywiście to uczelnia dla papierka, nie po to, żeby zyskać wiedzę. Na stronie internetowej żadnych konkretnych informacji, wysłać maila to jak w przepaść - zginie i nikt nie odpowie. To nie jest uczelnia dla ludzi, którzy chcą się czegoś nauczyć. Ci od "papierka" będą zadowoleni.
Agata
Zacznijcie odbierać telefony i odpisywać na maile. Wiem co mówię bo tam studiuje. W dalszym ciągu nie ma normalnych zajęć, tylko się klika głupie prezentacje. Kiedy będzie kolejna najbliższa kontrola to wtedy pojawia się znowu zajęcia na pokaz.
25.01.2023
24.01.2023
Urszula
Uczelnia przyjazna studentom,zawsze można liczyć na pomoc . Pomocni i mili pracownicy .
Joanna
Uczelnia przyjazna studentowi, a to najważniejsze . Polecam w 100%
24.01.2023
24.01.2023
Joanna
Z przyjemnością wystawiam najwyższą ocenę, kontakt z dziekanatem jest wyśmienity, wykładowcy wspaniali, a i władze uczelni zawsze chętnie pomagają. Problemy są rozwiązywane zawsze na korzyść studenta.
Agnieszka
Nie daję najniższej oceny, ze względu na wykładowców, którzy byli na wartościowi. Natomiast poziom organizacji i traktowanie studentów, był okropny i zahaczający o absurd. nie może być tak, ze student jest traktowany źle tylko dlatego, że trafia na zły humor profesora. Skandaliczne jest też wsparcie dla studentów. uczelnia która oferuje edukacje zdalną powinna zapewnić adekwatne wsparcie w tej dziedzinie.
17.01.2023
17.01.2023
Domin
Jedno wielkie bagno. Jak to funkcjonuje nie wiem ta Szkoła podchodzi pod kryminał.
Malwina
Zagorzałe komentarze w temacie poziomu uczelni są trochę śmieszne. Kto może bronić uczelni jak nie osoby najbardziej z nia powiązane. Niestety żaden ze studentów nie ma tam łatwo - doprosić się o coś graniczy z cudem. Po rotacji pracowników również widać co to za miejsce. Kiedy rejestrowałam się z koleżankami na studia widniał rocznik 2020/21. Wstyd! Gdyby nie koleżanki po fachu które studiowały i mówiły, że idzie się tutaj tylko dla papierka i podwyższenia płacy w życiu bym nie zapisała się jako student który dopiero zaczyna swoją edukacje.
03.01.2023
29.12.2022
Wika
To prawda, Pani w rekrutacji miła i serdeczna. Niestety co do wiedzy to tylko na temat rekrutacji można porozmawiać. Swoją drogą to dziwne jeśli jest ze starej kadry. Wybór szkoły zostawiam każdemu do decyzji. Studiowałam na dwóch uczelniach w trzeciej robiłam podyplomowe. Nigdzie nie jest idealnie
Studentka
Do Studentki i Loczka - jeśli tak wam źle na tej uczelni, to trzeba się było przenieść a nie tu wylewać anonimowo jakieś swoje żale! To bardzo krzywdzące, co piszecie- sama jestem studentką tej uczelni, więc wiem, jak to wygląda "od środka". Wszędzie, gdzie jest taka duża ilość studentów może być zamieszanie, ale nie jest prawdą, że w dziekanacie nas olewają - jest nowa kadra, owszem i być może Panie nie wszystko jeszcze wiedzą, ale jest też Pani Marzenka, na której pomoc zawsze można liczyć (jest ze "starej" kadry, wszystko wie i jest bardzo pomocną osobą - nigdy wcześniej, na żadnej uczelni czy kursie nie spotkałam się z taką życzliwością i otwartością dla studenta). Na studiach nikt was za rączkę prowadził nie będzie - studia to studia, trzeba wykonać dużo samodzielnej pracy!
20.12.2022
19.12.2022
Loczek
Jakby nie patrzeć miejsce pełne patologii. Komentarze wychwalające to miejsce z pewnością dodawali albo sami założyciele, albo zawzięci pracownicy, gdzie tych stałych jest bardzo mało - można zliczyć ich na palcach u jednej ręki. Nikomu nie polecam podejmowania chęci nauki w tej placówce "edukacyjnej".
Studentka
Spędzając kolejny rok w tym chaosie i cyrku stwierdzam, że jest jeszcze większy. W zeszłym roku, kiedy Dziekanat normalnie funkcjonował, gdy pracowała pani Ola i pan Paweł można było czegoś się dowiedzieć. Węzeł komunikacyjny między Dziekanatem, a Studentami był bardzo dobry. Mimo, ze pan Kopanski wprowadzał zamieszanie i dzwoniąc do dziekanatu słyszeliśmy, ze „nie wiemy, ale damy znać” - odpowiedz zwrotna zawsze była. Obecnie panie, a raczej gwiazdy tam siedzące na krzesłach - nie reagują ani na telefony, ani nie odpowiadają na maile - tworząc jeszcze większy chaos. Obecnie nie dowiemy się niczego ze szkoły. Porażka jeszcze większa niż była.
01.12.2022
22.10.2022
AgaK
To może i ja się wypowiem. Co prawda jeszcze nie na temat samej uczelni, ale... Miałam przyjemność rozmawiać kilkakrotnie z Panią, która prowadzi rekrutację i przyznam, że tak otwartej i pomocnej Osoby - w dzisiejszych czasach- szukać ze świecą. I nie, nie jestem pracownikiem tej uczelni - zaczynam na niej studia, a Pani rekrutująca bardzo mi pomogła w tym procesie, za co z całego serca dziękuję
Kasia
Pani od rekrutacji to bardzo miła i pomocna kobieta , pozdrawiam
21.10.2022
19.10.2022
Yuki
Pani Karolino, sprawdziłam - w swoim interesie- szkoła ma akredytację Ministerstwa Zdrowia ważną do 25.02.2025 ! Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd! A Pani prowadząca rekrutację jest osobą obdarzoną wyjątkową empatią i chęcią pomocy. Potwierdziłam to nawet dzisiejszą rozmową telefoniczną z nią- nie pierwszą zresztą jako studentka tej uczelni. Pani Karolino, po co ten komentarz wprowadzający ludzi w błąd- oj nieładnie. A Pani rekrutującej jeszcze raz życzę miłego dnia 🙂
Agata
Szukam kogoś kto złożył dokumenty na pielęgniarstwo I stopnia żeby mieć kontakt.
17.10.2022
17.10.2022
Karolina
Do szkoły ciężko jest się dodzwonić. Pani prowadząca rekrutacje była opryskliwa oraz chamska - jak zapytałam, czy te studia są w ogóle ważne. Polecam sprawdzić PKA oraz pozwolenie z Ministerstwa Zdrowia.. SZKOŁA NIE MA ZGODY NA NAUKĘ!
Kasia
Uczelnia jest bardzo przyjazna studentom którzy podejmują także prace zawodową. Wymaga od studentów samokształcenia i dojrzałości.
11.10.2022
18.09.2022
Alicja
To cyrk, nie uczelnia. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa, podejrzewam że tylko dzięki znajomościom profesora. Ta szkoła niestety z kształceniem nie ma nic wspólnego. Omijać, omijać!!!!!!
Aldona
Totalny brak szacunku do studentów. Szkoła niby jest, ale jakby jej nie ma. Totalna pomyłka. Dziekanat nie istnieje - na dzień dzisiejszy w ogóle nie funkcjonuje, wykładowcy tez jakby fikcyjni - cały rok prawie brak zajęć…. Później egzaminy z nich od wykładowców, których nie ma nawet na uczelni. Pójście tam było na prawdę błędem. Boje się, ze taka szkoła krzak da mi dyplom, który nie będzie akceptowalny. Widać, ze pracownicy piszą opinie na plus dla szkoły. Niestety sama się nabrałam.
17.09.2022
09.09.2022
Tomek
Szkoła wyciągającą kasę od ludzi. Jeżeli z dwa razy w semestrze zajęcia się odbędą, to cud. Co roku spore opóźniania w wysyłce dyplomu - zawsze są problemy z drukarnią. W tym roku tylko 2 tyg opóźnienia - to jak nic. Bo przecież władza wyciąga kasę i wszystko ma gdzieś. Profesor, który zna się na wszystkim i we wszystkim ma sporo do powiedzenia, jak coś się pali - wypiął się i nie odpowiada na maile. Aby cyrk był jeszcze większy - Dziekanat tez się zamknął na cztery spusty - aby nie wypowiadać się, gdzie są nasze dyplomy?!!!! Ludzie! Omijajcie ten cyrk z daleka!
Anastazja
Czy ktoś wiecej moze powiedzieć o studiowaniu na tej uczelni pielęgniarstwa ? Czy szkoła posiada akredytacje do tego kierunku ? Jak odbywają się praktyki zawodowe
16.08.2022
10.08.2022
Agnieszka
Świetna szkoła dla pracujących zawodowo. Rektor i Wykładowcy przychylni studentowi. Jestem zadowolona i polecam. Bałagan owszem jak wszędzie ale cóż trzeba się trochę wysilić polecam serdecznie Uczelnie
liliana
Świetna szkoła dla pracujących zawodowo. Wykładowcy i Rektor przychylni studentowi. Jestem bardzo zadowolona i polecam. Bałagan to jest teraz wszędzie. Owszem bywały zmiany terminów ale tak jest na każdej uczelni. Serdecznie pozdrawiam.
01.08.2022
20.07.2022
Mam dość
Ta szkoła to jaja kpina. Dostali akredytacje bo znajomości wielmożnego profesora, każdy wie o kogo chodzi. Kompletny brak organizacji, brak harmonogramu a wszystko załatwiane na ostatnią chwilę. Studencie płać i się nie interesuj, plan będzie za tydzień! I tak od dwóch lat.. nie sposób dodzwonić się do dziekanatu, ba! Nawet nie wiadomo gdzie on się znajduje. Adres szkoły jest fikcja, pracownicy są fikcyjni, zajęcia w teorii są, nawet oceny są mimo że nikt nie miał ani zajęć ani nawet wykładowców nie widział.
anika
To nie jest uczelnia dla ludzi, którzy dopiero zaczynają pracę w tym zawodzie. Jeśli masz doświadczenie w zawodzie i mocne nerwy oraz możliwość na samokształcenie( nie ma wykładów, ale prace na zaliczenie zgodnie z wątpliwymi wytycznymi już tak), to dasz radę przetrwać i otrzymać papier. OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM p prof kierownika i na czas płacić opłaty, bo zaraz naliczają odsetki. Z ich strony nic nie jest na czas!!!
19.07.2022
14.07.2022
Julita
Czy ktoś mógłby sie wypowiedzieć na temat położnictwa II stopnia zaocznie?
Gregor
Tak, ja moge sie podzielic opinia. Wszystko byle nie ta uczelnia.
08.07.2022
02.06.2022
Student
Czy jest ktoś kto chciałby podzielić się opinią na temat zaocznej magisterki z pielęgniarstwa ?
Bożena
Podzielam komentarz pani Rene
06.05.2022
05.05.2022
Rene
Witam wszystkich. Nie zgadzam się z negatywnymi ocenami na temat Uczelni. Całkowicie spełnia moje oczekiwania. To jest, moje drogie dzieci szkoła dla dorosłych, dojrzałych ludzi, którzy potrafią sami się uczyć i nie muszą siedzieć w ławce szkodnej, żeby pogłębiać swoją wiedzę. Ilość wiedzy przekazana przez wykładowców jest naprawdę duża i od studenta zależy na ile chce się pogłębić tą wiedzę i poszerzyć swoje horyzonty. Na tym polega studiowanie. Pracę też trzeba zrobić samodzielnie, a nie czekać, aż ktoś podpowie co teraz. W końcu albo jesteś na poziomie licencjata lub magistra albo nie. Jeżeli nie, to się nie męcz, a upierdliwi wykładowcy są a każdej uczelni. Polecam wszystkim dojrzałym ludziom, którzy pomimo swojego wieku nie boją się podjąć wyzwania uzupełnienia wykształcenia. Nie bójcie się egzaminów, wykładów, sesji itd. Dacie radę. Ta Uczelnia jest dla Was.
Gosha
W szoku, że to miejsce jeszcze funkcjonuje. Taki bałagan. Studiowanie bez zajęć, ale oceny są. Obłąkany profesor z opowieściami tak bujnymi ze lepiej nie mówić. Dziekan mu przytakująca na każdym spotkaniu. Szkoła to porażka. Zajęcia są tylko jak ma być zaraz kontrola. Szkoła to wywalanie kasy tylko do śmieci.
06.04.2022
27.03.2022
Ewela
uwaga na tą uczelnie, szerokim łukiem to za mało, "uczelnia" nie uczy a raczej robi wyzysk, profesr nie potrafi niczego innego oprócz obrażania w emeilu studentów , zero komunikacji, dziekanat boi się władz uczelni , oceny bez zajęć, zero materiału do nauki , najgorsze co można zrobić to iść tam i podpisać papiery na studiowanie o ile mozna tak to nazwać. Żałuję że rozpoczęłam współpracę z tą placówką , po ponad roku prób odzyskania czegokolwiek i jakiekolwiek komunikacji w sprawie obrony którą student nagminnie podejmuje jest totalna zlewka ze str promotora , a cała władza uczelni nie widzi problemu , widzi za to konto bankowe xd żenada ,dno, współczuję wszystkim nieświadomym którzy tam pójdą...
Stydent
Uczelnia nie posiada akredytacji od 6 grudnia na kierunku pilegniarstwo, co za tym idzie izby nie wydadzą prawa wykonywania zawodu.
21.12.2021
11.10.2021
Sylwia
Hej chciałabym iść na pielęgniarstwo ,ktoś może zaczął w tym roku i możecie powiedzieć?
Marek
Ta uczelnia to jakaś porażka, dołek psychicznego profesora, który terroryzuje wszystkich. Nic tam nie uczą. Wszystko jest fikcją. Omijać szerokim łukiem.
04.10.2021
27.09.2021
Mary
Dno totalne. Naprawdę zaskakujące jest to, że ta placówka, bo uczelnią tego nazwać nie śmiem, działa. Kto przyznaje temu czemus akredytacje. Pan Profesor musi mieć naprawdę niezłe układy.
Margot
Poproszę o opinię o położnictwie magisterskie. Czy liczy się obecność na zajęciach ?Czy łatwo się zalicza, jak egzaminy , czy bardzo pilnują , jak obrona ?
01.04.2021
26.12.2020
Student
Strona z nierzetelnymi informacjami. Negatywne opinie, choc jak najbardziej prawdziwe, zostają natychmiast usuwane.
Monika
Skończyłam na tej uczelni studia mgr, natomiast parę lat wcześniej licencjat na Akademi Medycznej więc mam jako takie porównanie . Uczelnia jest bardzo przyjazna studentom, niezmiernie pomocny dziekanat. Wspominany bałagan był spowodowany zaistniałą sytuacją i trzeba umieć się ustosunkować do tego, zadając sobie pytanie gdzie w dobie Covid-19 nie było bałaganu? Wiem jedno do egzaminów trzeba się przygotowywać ale są do zdania. Strasznie bałam się obrony on-line jednak wszyscy byli tak przychylnie nastawieni że było naprawdę super. Wiedza? Powiedzmy sobie szczerze studiując na AM czy na czy na tej uczelni podstawy zdobyłam, co nieco rozszerzylam ale praktyka i praca zawodowa czyni mistrza. Nikt mi nie powie że suchą teorią świat zwojuje. Jeśli ktoś chce bardzo rozszerzyć wiedzę to doczyta wszelkie informacje w medycznych publikacjach których jest ogrom. Ja osobiście jestem bardzo zadowolona i polecam Colegium Mazoviense. Kto pisze negatywne opinie zapewne nie ukończył tej uczelni. Pewne jest to że jeśli sumiennie się nie podejdzie do napisania pracy by ukończyć te studia z tytułem to niestety nikt jej nie dopuści do obrony, nie oszukujmy się przez tydzień czy dwa nikt nie napisze dobrej pracy wnoszącej coś nowego i ciekawego. Byle jakie prace pisane na ostatnią chwilę tu nie przejdą........
20.08.2020
12.08.2020
Student
Szczerze mówiąc nie widzę przyszłości po tej "uczelni". Wykłady online raz na tydzień 1,5h. Zaliczenie semestru na platformie edukacyjnej nie ma się do oceny końcowej, mimo że wcześniej miało to wpływ. Wykładowcy, podani do kontaktu w razie pytań nie mają zielonego pojęcia o co nam chodzi bo uczelnia najwidoczniej zapomniała poinformować. Drugi raz nie podjęła bym decyzji wybrania tego miejsca. Nie wiem czy podejmę pracę w zawodzie po tej uczelni bo nie chce człowiekowi krzywdy zrobić.
Ratownik
Egzaminy - na platformie, ale niestety o jednej godzinieeee dla wszystkich? co jak pojde wtedy do pracy?
01.07.2020
23.06.2020
Maria
Ja jestem bardzo zadowolona z zajęć video. Egzaminy będziemy też zdawać na Platformie.
Kinga
Dołączam do przedmówców. Na uczelni panuje wielki bałagan. Zmiany, zmiany, zmiany. Nawet wykładowcy nie nadążają, bo co rusz nowe zasady zaliczeń i nikt nic nie wie. Zmiany w planie zajęć non stop. Atmosfera na uczelni i w dziekanacie nerwowa. Studenci aktualnie uczący się i czekający na zaliczenia, napiszcie jak jest naprawdę. Czy wiecie w jakiej formie będą egzaminy i kiedy ;) Podzielcie się swoją opinią. Może zachęcicie innych do inwestowania w tę wspaniałą uczelnię ;-)
22.06.2020
15.06.2020
Mariusz
Tzw. "Uczelnia", bo Uczelnią to TEGO nazwać się nie da. Takie miejsca powinni likwidować natychmiast!
Marek
Nie polecam, bałagan, zero informacji, tylko można stracić nerwy, a wiedzy nic nie zyskać.
09.06.2020
02.06.2020
Marc
Witam Czy ktoś z Państwa mógłby wyrazić swoją opinie na temat ratownictwa medycznego ? Czy warto oraz czy zajęcia odbywają się co dwa tyg w sobotę i niedzielę, czy w innym systemie? Pozdrawiam
Tomasszz
Super prowadzący, bardzo życzliwi. Nie żałuję.
14.05.2020
23.04.2020
Jolanta
Bałagan jakich mało! Studiowałam w kilku miejscach (tak w uczelniach publicznych, jak i prywatnych) i czegoś takiego jeszcze nigdy nie wiedziałam i nie doświadczyłam... Proszą o dokumenty, potem mimo ich dostarczenia okazuje się że albo zginęły albo i tak nie mają wpływu na nic, a było powiedziane zupełnie coś innego... Uczelni zdecydowanie nie polecam, bo szkoda czasu i nerwów. Pozdrawiam.
rekrut
Czy ktoś mógłby coś powiedzieć na temat Ratownictwa na tej Uczelni? Chciałbym podjąć studia na tym kierunku ale zaczynam od zera i szukam Uczelni, która dobrze przygotuje do wykonywania zawodu.
21.04.2020
14.04.2020
Aga
Witam czy ktoś studiuje pielegniarstwo na tej uczelni Jeśli tak, proszę o kontakt agaprzybysz40@gmail.com Dzięki
marco
Ta uczelnia to dno dna. Nic nigdy nie wiadomo, ciągle jakieś zmiany, których nikt nie umie wyajśnić. A poziom nauczania lepiej zostawić bez komentarza. Zdecydowanie odradzam! Ktoś powinien się tym zajać.
10.04.2020
26.03.2020
Maturzysta
Joanna ,jaki kierunek skończyłaś? Idzie się czegoś nauczyć czy liczą się tylko pieniądze?
Joanna
Uczelnia tzw. "pić na wodę". Skończyłam, nie polecam.
26.03.2020
19.03.2020
Maturzysta
Chciałbym spytać o ratownictwo medyczne, myślę nad tym kierunkiem na tej uczelni czy ktoś może udzielić mi kilku informacji? Jak z przyjęciem, kosztami , czy jest ciężko z zaliczeniami czy zjazdy są co tydzień czy dwa , i co z wykładowcami ? Z góry dziękuję:-)
Knox
Co chwilę zmiana warunków zaliczeń przedmiotów. Odradzam przyjście tu. Myślę że wiele osób przejdzie przez to na inne uczelnie.
07.03.2020
26.09.2019
Ja
Witam. Uczelnia na średnim poziomie, bywałem na lepszych. Zajęcia ok, wykładowcy róźni, generalnie da się przebrnąć.Promotorzy poza dr Strycharem zaangarzowani w pomoc. Jego stanowczo nie polecam . Nie pomaga kompletnie nic.
Bogus
Tak jak pisał, mój przedmówca - trzeba się wykazać wiedza. Bardzo sobie chwalę wykladowców.
25.06.2019
07.03.2019
Ja
Najgorzej. Nie polecam. Ktoś powinien się tym zająć.
Moni
Witam czy ktos sudiuje moze pielegniarstwo licencjat zaocznie. Jezeli tak to prosze o kontakt na email; Monika_moni@wp.pl pozdrawiam
19.11.2018
10.08.2018
xyz
Bardzo mało naprawdę uczących wykładowców. Większość ma totalnie wywalone na studentów. Poziom kształcenia marny. Jeżeli ktoś chce tutaj zacząć swoją przygodę z medycyną i nie miał wcześniej nigdzie styczności (nie jest ratownikiem, który idzie na pielęgniarstwo itd.), to nie polecam. Z zaliczeniami wykładów, ćwiczeń nie ma problemu, jednak przypłaca się to nabytą wiedzą, a raczej jej brakiem. Jedna z Pań w dziekanacie to porażka. Wiecznie niezadowolona, nieuprzejma, chamska. Powinna zmienić prace, skoro ta sprawia jej taki problem. NIE POLECAM.
Absolwent
Zanim tam pójdziesz przemyśl !!! Polecam szkole Wsns w siedzibą w Lublinie 🙂🙂🙂🙂
21.06.2018
21.06.2018
Pawel
Szkoła nie jest przyjazna studentom. Jedynie co się liczy to pieniądze. Nie polecam tej szkoły.
absolwent
Ta szkoła to masakra szkoda czasu i pieniędzy polecam wsns w Lublinie całkiem inna bajka ludzie mili inteligentni na wysokim poziomie i dbają o studenta.
16.01.2018
10.09.2017
Edyta
A jak jest na studiach II stopnia pielęgniarstwo niestacjonarnych?Jak z frekwencją i zaliczeniami?
Emilia
Ja złożylam i ufam ze na pierwszym zjezdzie założymy sobie jakies fajne konto by miec kontakt... W koncu podjęłam ta decyzje i ide na pielegniarstwo :P
06.09.2017
04.09.2017
Sasinka
Czy jest jakaś grupa na Facebooku? Czy ktoś z was składał dokumenty na zaoczne Pielęgniarstwo,
Ula
Wykładowcy wspaniali tylko Polacy to naród taki żeby tylko narzekać, trzeba dać coś od siebie żeby coś mieć za darmo nic nie ma.Serdecznie pozdrawiam wszystkich wykładowców
17.07.2017
10.07.2017
Agnieszka
Właśnie tydzień temu złożyłam dokumenty na pielęgniarstwo I stopnia i nie wiem jak będzie opinie widzę że są różne
Beata
Witam ja mam zamiar złożyć papiery na Pielęgniarstwo pomostowe. Uprzejmie poproszę o opinie na temat tego kierunku. A może jest ktoś kto również jest zainteresowany rozpoczęciem studiów na tym kierunku od października 2017? Pozdrawiam Beata
15.06.2017
31.05.2017
RM
Witam czytam właśnie opinie są dość podzielone. Osobiście skończyłem uczelnię w zeszłym roku na kierunku ratownictwo medyczne. Pierwszą styczność z ratownictwem miałem właśnie w tej szkole więc początki były dość ciężkie natłok wiedzy oraz czas jaki upłynął od zakończenia szkoły średniej zrobiły swoje, więc pierwszy rok masakra trzeba było się wsiąść w garść i dałem rade. Pracę pisałem u prof. Kopańskiego był również w komisji na egzaminie i nie miałem powodów do narzekań. Pracę obroniłem na 5 egzamin również na 5 choć stres robił swoje. Obecnie pracuję w zawodzie i nie miałem jeszcze sytuacji żebym nie wykorzystał tego czego się nauczyłem. Niestety niektórzy chodzili na zajęcia jak od święta i były efekty, wykładali się na najprostszych rzeczach. Niestety trzeba się tam wykazać wiedzą i uporem inaczej dalej będą pisać kiepskie opinie.
ja
do RM Jak się człowiek zepnie to i się nauczy. Ja nie widzę problemu. Ja poszedłem do tej szkoły nie dla papierka ale żeby nauczyć się czegoś. Jak komuś przeszkadzają wymagania czyli dość wysoki poziom to jego problem.
11.04.2017
11.03.2017
RM
Szkoła ma bajzel jeżeli chodzi o organizacje. Egzamin praktyczny z prof. Kopanskim to horror. Jeżeli będzie prowadzony tak nadal szkoła straci uczniów! Druga spraw promotorzy. Jedni nie odpisują tydzień, jedni dwa. Niektórzy po 2 dniu już maja odpowiedz ( Ci nieliczni). Z przedmiotów Ratownika na msc zdarzenia albo w wybranych stanach zagrożenia życia bardzo doceniam prace Pana Leszczyńskiego. Podziw dla niego za zaangażowanie, widać ze chce nauczyć!
Studentka
Witam! Chciałabym zapytać o Ratownictwo Medyczne niestacjonarne na tej uczelni.
09.12.2016
02.12.2016
Nicola
Złożyłam papiery, opłaciłam i czekam... Niby po nowym roku I stopień zdrowia, o ile kilka osób zrobi taki sam zestaw przygotowania co ja. Właśnie wtedy ruszy. Nie będzie kompletu, to nici z uruchomienia...
ja
można choc raz w tygodniu sa zajecia ae z kazydm sie da pogadac
18.11.2016
22.10.2016
ula
chciałabym podjąć naukę na kierunku pielęgniarstwo, ale nie wiem pogodzić z czy można to pogodzić z pracą, słyszałam, ze prawdopodobnie praktyki są 1 raz w tygodniu, jeśli ktoś już studiuje, bądź studiował to bardzo proszę o informacje, z góry SERDECZNIE DZIĘKUJĘ.
ula
Witam , w jakich dniach i godzinach odbywają się praktyki dla pielegniarstwa-zaoczne,czy szkoła posiada akademik? jak często są zjazdy?
22.10.2016
07.10.2016
Iwona
Julia , na dniach mają nam dać login i hasło do panelu studenta i tam będzie szczegółowy plan zajęć :)
Julia
Hej, PIELĘGNIARSTWO 1 rok założyłam grupę na Fb, może będzie łatwiej się skontaktować :) https://www.facebook.com/groups/1598761127092839/ Czy ktoś się orientuje kiedy dostaniemy plan zajęc? już październik....
04.10.2016
25.09.2016
AnnaA
Witam, jeśli chodzi o stypendium naukowe, to jaka kwota była w zeszłym roku? Czy posiada ktoś materiały z kierunku PIELĘGNIARSTWO II ST ??
Kamil
Ogólnie nie polecam tej szkoły
22.09.2016
14.09.2016
Mno
Ja chciałabym iść na zdrowie publiczne I stopnia ale nie wiem czy otworzą ten kierunek. A może coś wiesz na ten temat
VVV
Cześć. Czy ktoś się wybiera na 1 stopień zdrowia publicznego? :) Albo czy starsze roczniki mogą coś powiedzieć na ten temat? Warto? Planuję iść na zaoczne.
13.09.2016
13.09.2016
VVV
Cześć. Czy ktoś się wybiera na 1 stopień zdrowia publicznego? :) Albo czy starsze roczniki mogą coś powiedzieć na ten temat? Warto? Planuję iść na zaoczne.
klaudia199614
Witam, chciałam zapytac o kosmetologie zaoczne I stopnia :) wybiera sie ktoś?
12.09.2016
03.09.2016
ANia
Hej, wybiera się ktoś w tym roku na mgr zaoczne ze zdrowia publicznego ze spec. z higieny stom?
do kapsuły
Z tego co się dowiedziałam to wykłady odbywają się co 2 tygodnie, rzadko się zdarza żeby były co tydzień bądź co 3 tygodnie.Dodatkowo w ciągu semestru masz praktyki które odbywają się w jeden dzień tygodnia.
02.09.2016
01.09.2016
kapsuła
hej, interesuje mnie kierunek pielęgniarstwa. Czy mógłby mnie koś poinformować kiedy odbywają się wykłady, co tydz co 2 tyg?? pracuję, więc nie wiem jak powinnam ustawić sobie plan i czy dam radę gdyż pracuję na zmiany po 12 h i może nie dam rady :(( dziękuję z góry za info
student do student
jak szmaty? to chyba w innym dziekanacie byles student
31.08.2016
21.08.2016
marti
Witam Ja sie wybieram na higienistkę ale z tego co się dowiedziałam na tą chwilę za mało chętnych jest żeby kierunek powstał
student
Witam, studiuję w Collegium Masoviense z szczergo serca nie polecam nikomu bałagan to mało powiedziane a ludzi traktują jak szmaty już po pierwszym półroczu w szczególności Panie z dziekanatu
18.08.2016
29.07.2016
Iwona
Idzie ktoś od października na kierunek pielęgniarstwo I stopnia ? :D
ryś
wybieram się na ratownictwo, kolega chwalił sobie
07.06.2016
12.05.2016
kasia
wiele pytań a tak mało odpowiedzi ... :D
uyu
a czy ktoś wybiera się od października2016 na zdrowie publiczne pierwszego stopnia???
12.05.2016
16.04.2016
Łukasz
A co opiekunem medycznym? Jaki jest ten wydziaqł i co o nim wiecie?
juugu
witam, mam pytanie jak wygląda tam zdawalność na kierunku rat-med i jak wygląda egzamin końcowy w tej szkole?
22.03.2016
15.03.2016
miop
a co z kierunkiem ZDROWIE PUBLICZNE ? istnieje ten ierunke czy nie ???
Miki
Witam. Czy ktoś może mi powiedzieć jak wygląda kosmetologia na tej uczelni chodzi mi o licencjat.
02.02.2016
06.11.2015
maria
ja nie żałuje, na pielęgniarstwie jest super
bogusia
nie, nie, nie- żałuje roku- przeniosłam się do radomia...to raczej szkoła policealna...
01.10.2015
31.08.2015
studentka
dokładnie, pielęgniarstwo jest na wysokim poziomie, bardzo dobrzy wykładowcy, nie wiem jak na innych kierunkach
szpitalna
ja uważam, że pielęgniarstwo stoi na wysokim poziomie
19.08.2015
30.07.2015
rekrutka
Studentka. Na jakim kierunku studiowałaś?
Studentka
Zdecydowane NIE dla tej szkoły. DNO w pełnym tego slowa znaczeniu. Zastanawiam się kto zostaje tam na mgr ...
26.07.2015
09.06.2015
Molkol
stypendia są, sam dostaje i nie narzekam nawet
kasia
Hej:) Czy jest tu ktoś z zaocznego pielęgniarstwa - magisterskie? Chciałabym dowiedzieć się jak jest i popytać o kilka rzeczy. Jakby ktoś mógł proszę napisać wiadomość na buziaczekasia1@o2.pl
24.05.2015
19.05.2015
Magda
@Kasia - stypendia są naukowe i socjalne. Z akademika nigdy nie korzystałam wiec nie wiem czy cos jest
kasia123185
Mam pytanie o tą uczelnie. Czy można tu dostać jakieś stypendia ? naukowe? socjalne? i czy są akademiki i ile jakby co sie płaci za noc jakbym chciała zostać z soboty na niedziele?
13.05.2015
14.04.2015
Krzyf
Moim zdaniem jest coraz lepiej
aniela
Jak dla mnie kasa wyrzucona w błoto, prezniosłam się, i naprawdę się z tego ciesze! nikomu nie polecam tej uczelni bo to jest jakaś porazka... :/
21.03.2015
16.02.2015
elfika
ja studiowalam piel pomostowe i aktualnie magisterskie. polecam komus kto chce zdobyc praktyke i czegos sensowmego sie nauczyc
krycha
Z niewieloma rzeczami mogę się zgodzić. Studiowałam na innej uczelnii niż CM, tam był dopiero bałagan!! Pomyłki się zdarzają, ale tyle co tam to już przegięcie. A co mi znajomi opowiadają co u nich się dzieje... na przykład w Radomiu wspominanym wcześniej. W CM natomiast z prowadzącymi idzie się bez problemu dogadać, nie ma odczucia, że z człowieka wyciskane są pieniądze - jak wcześniej ktoś pisał czesne przystępne, a także przy jakichkolwiek problemach wszystko jest do załatwienia z kanclerz uczelnii. Ja jednak pomimo drobnych zgrzytów - a wszędzie takie są - polecam! Szczególnie kierunek ratownictwo medyczne.
16.02.2015
15.02.2015
kajman
Zdecydowanie zgadzam się z wypowiedzią madmena. Ta uczelnia to kompletna porażka.
madmen
Studiuję już drugi rok na tej uczelni, i powiem tak.... Czesne przystępne. Z wykładowcami idzie się dogadać-życzliwi i sumiennie wywiązujący się ze swoich obowiązków... I na tym wszystkie plusy się kończą.... JEDEN WIELKI BURDEL NA KÓŁKACH!!!!!!!!!!!!!! Mamy już (za jeden dzień) LISTOPAD, a uczelnia nie jest łaskawa nam podać aktualnego planu.... od pierwszych zajęć plan był zmieniany sześć razy.... Zajęcia odwoływane z dnia na dzień... W dziekanacie panie jak zwykle nic nie wiedzą, jest jedna z którą da się jeszcze względnie dogadać, ale najwyraźniej mam pecha, i nie jest dane mi na nią trafić ostatnio w dziekanacie... Wieczne problemy z praktykami w szpitalach, na których wykładowcy uczą nie tego co trzeba- skupiają się na teorii, a nie na praktykach- HALO, praktyki to praktyki, a nie wykłady!!!!!!!!!!!! Nic dziwnego, że połowa studentów już po miesiącu rezygnuje- każda osoba o zdrowych zmysłach widząc ten burdel by zrezygnowała...Nie bez powodu uczelnia w Radomiu jest wielką konkurencją dla Collegium- 3/4 studentów radomskiej uczelni, to studenci którzy się przenieśli z Collegium.... Jedyne co mnie trzyma to fakt, że jesteśmy zgraną ekipą i to, że studiuję to, o czym zawsze marzyłem....Ale wystarczy tylko że przyjadę na uczelnię, i jakaś "sympatyczna" pani mnie poinformuje, że w dniu dzisiejszym z przyczyn niewiadomych zajęcia są odwołane, to się zastanawiam w takich chwilach co ja tu jeszcze robie, i dlaczego płace czesne, skoro uczelnia się nie wywiązuje z podstawowych obowiązków jak np. zapewnienie sali na zajęcia czy rozesłanie planu (informacja podana 2 dni przed zajęciami to trochę mało), .... Na tej całej platformie edukacyjnej też jeden wielki burdel, informatyk myli rzeczy które ma wstawić jest na wiecznym urlopie- nic dziwnego, jak bym nie wywiązywał się ze swoich obowiązków, też bym był na wiecznym urlopie...co się zaloguję, to na stronie informacja że informatyk ma urlop... A najbardziej mi się podobało, jak uczelnia przez platformę podała nam informacje o odwołanym zjeździe.... oczywiście nie podała, my przyjechaliśmy, zajęć nie ma...w dziekanacie pani nas informuje, że przecież była informacja na panelu...my na to, że przecież nie ma.... Wracamy do domu, logujemy się, a tam nagle z nieba pokazała się informacja z datą z przed 3 dni, że zajęcia dnia tego i tego są odwołane... NO ŚMIECH NA SALI.... Jak tu pogodzić dyżury w pracy, z uczelnią, skoro do jasnej cholery nawet planu nie znamy?!?!?!?! Traktują nas jak ludzi niepoważnych, jak śmieci.... Zero szacunku do drugiego człowieka.... Chyba nie takie wartości powinna przedstawiać uczelnia, która krztałci studentów na pracowników w zawodach, w których EMPATIA jest podstawą... Zdecydowanie odradzam tę uczelnię, no chyba, że ktoś ma anielską cierpliwość i nadmiar gotówki na dojazdy na zajęcia, które są wiecznie odwoływane.
31.10.2014
29.09.2014
ami
Witam, gdzie odbywają się praktyki pielęgniarskie, w których szpitalach?
Ala
Zdecydowanie NIE POLECAM! Ta uczelnia to jedno wielkie nieporozumienie - nikt wiecznie nic nie wie, nie można się nic dowiedzieć, mówione jest jedno a okazuje się zupełnie coś innego. Bałagam i tyle.
22.09.2014
11.09.2014
misiek87
Witam chciałbym się dowiedzieć co nieco o uczelni jeśli ktoś mógłby mi odpisać jaka atmosfera panuje czy jest ciężko proszę pisać na mój mail mictru@o2.pl
gustej_854
dla osob nie chcacych sie przemeczac naukowo uczelnie zdecydowanie polecam; na zajeciach tez niekoniecznie trzeba sie pojawiac, i tak beda zaliczone; zyc nie umierac! leniwych zapraszam po dyplom :D
17.02.2014
29.01.2014
dEmoN_15
nie jest zle ale zawsze moze byc lepiej
saraH
Przystępne opłaty, zjazdy co dwa tyg. sb-ndz, z zaliczeniami problemów nie ma, e-learning. Ogólnie OK.
28.01.2014
24.01.2014
arek
baltazar - studiuje w CM już trzeci rok ale nie bardzo rozumiem twoja wypowiedz... jaka sekretarka? z tego co wiem na uczelni to jest dziekanat nie sekretariat, a i wykladowcy o podanych przez ciebie inicjałach nie kojarze. mam wrazenie e mylisz nowy twór uczelni czyli szkole policealna, bo do tego bardziej mi twoja wypowiedz pasuje.
baltazar
Szkoła co najmniej wątpliwa. Dzięki przychylności pani sekretarki można w ogóle nie uczęszczać na zajęcia, a obecność się ma... Również jeśli dobrze zagada się z panem Ł.P. to i pytania można dostać na licencjat. Oczywiście spora część egzaminów odbywa się multimedialnie, pytania zawsze można wysłać mailem. SZKOŁA DNO...
19.01.2014
13.01.2014
abc
troche malo miejsca ... proponowalbym skombinowac wiecej sal bo to jest powoli jakas kpina!
student cm
powiem tak - początek roku to masakra, zamieszanie z planami zajęć, brak konkretnych terminów zjazdów, nikt nic nie wie. potem sytuacja się względnie uspokaja, ale początek semestru podobny... do ostatniej chwili nic nie wiadomo, a dla ludzi którzy MUSZĄ ustalić z pracodawcą wolne weekendy to jest to naprawdę bardzo duży problem.
25.11.2013
07.11.2013
lolo
moim zdaniem uczelnia taka sobie - nie najgorsza, ale i najlepsza nie jest... jedyne co to w sumie przystępne czesne i zjazdy sobota-niedziela.
mim
na zdrowiu to może i faktycznie macie kiepsko bo nie widziałem żadnej pracowni dla was, ale dla ratowników czy pielęgniarek ze względu na pracownie nie jest źle i stąd pewnie inni mają inne zdanie niż Ty na temat CM
15.10.2013
12.10.2013
234
Nie wiem kto napisał te wszystkie czytając je mam wrażenie że to sami jej pracownicy . Studiuje Zdrowie Publiczne ze specjalizacją higiena stomatologiczna . Moim zdaniem uczelnia jest nie przygotowana do tego kierunku prawie nie ma zajęć praktycznych. ktoś kto nie pracuje w gabinecie nie jest w stanie niczego się nauczyć . Na uczelni panuje ciągła dezinformacja plan podaje się 3 dni przed zjazdem . Nikomu nie poleciła bym tej uczelni .
lala
Asia, ja tam studiuje pielęgniarstwo :) uważam, że akurat do tego kierunku collegium ma poważne podejscie i chyba jest to w sumie kierunek na który sie stawia bo jakos akurat dokladnie na ten jest najwiecej ludzi. Może nie na zwykle 3,5 letnie, bo jest dużo Pań już pracujących (to się chyba nazwya pielegniarstwo pomostowe) ale jest ok - wykladowcy są spoko, widać że im zależy żeby wypuścicc ludzi którzy będą znali się na rzeczyt. mamy dużo praktyk i zajęć praktycznych, ale to chyba dobrze :) a w dziekanacie zawsze można wszystko zalatwić, władze zawsze przychylne, więc zapraszam cię do CM :)
29.09.2013
27.09.2013
Asia
a jak tam studiuje się pięlęgniarstwo? jak jest? mógłby się ktoś wypowiedzieć kto tam studiuje?
Elka
Mam mieszane uczucia co do Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu... Z jednej strony fajna, bo widać, że chcą się rozwijać, podejmują nowe inicjatywy (np. powstała przy Uczelni policealna szkoła medyczna - DARMOWA!), a z drugiej strony mają problemy organizacyjne typu brak miejsca i zamieszanie, które towarzyszy Nam studentom praktycznie od zawsze... Czekam nieustannie aż sprawy się unormują, ale niestety - studiuję drugi rok i końca zamieszania nie widać... A szkoda, bo Uczelnia naprawdę dobrze rokuje... Może zatem zamiast chwytać kilka srok za ogon warto skupić się na jednej rzeczy? Myślę, że to przyniosłoby wszystkim ulgę. Niemniej jednak Uczelnia trzyma poziom, w związku z czym jak chcecie się czegoś nauczyć to polecam.
26.09.2013
23.09.2013
sindy
Hejka, ja studiuje zdrowie publiczne w CM w Żyrardowie, właśnie rozpoczynam ostatni rok :) Nauki sporo, ale idzie przeżyć - generalnie sporo zagadnien z zakresu prawa, ekonomii i tym podobnych, ale to się potem przydaje w pracy - wiem bo pracuje w placówce medycznej więc wiedza zdobyta na studiach jest wykorzystywana w praktyce :) Ogólnie jestem zadowolona i nie mam większych zastrzeżeń i polecam!
nemo
studiuje tu juz drugi rok i nie moge narzekac, kierunek ratownictwo medyczne - uczelnia jest na biezaco z informatyzacja, mamy prosty w obsludze system z ocenami i sa tam wsztskie potrzebne informacje, mamy e-learning, ktory jest calkiem fajnym rozwiazaniem, sprzet do cwiczen tez nie najgorszy, ale mozna by sie postarac o wiecej przestrzeni i pracowni. ogólnie polecam :)
10.09.2013
08.09.2013
Monika
Jako że wiadomo, że idealne uczelnie nie istnieją tak i ta nie jest doskonała, ale po dwóch latach studiowania w Collegium Masoviense mimo wszystko mam odczucie, że nie straciłam ani czasu ani pieniędzy (to drugie zwłaszcza polecam uwadze wszystkich zainteresowanych, bo czesne jest naprawdę przystępne). Ponadto uczelnia ciągle się rozwija i myślę, że niebawem będzie o niej głośno :)
maciejo
generalnie mozna by pomyslec o zwiekszeniu ilosci miejsca, bo bywa ciasno jak sie wszystkie kierunki zjada na zajecia i czasem sa przez to problemy, ale poza tym jest OK
05.09.2013
02.09.2013
emilka
Witam, ja również nie żałuję wyboru :) W Collegium Masoviense studiuję pielęgniarstwo i uważam, że poziom jest dobry i trzymany od samego początku :) Oby tak dalej! Po licencjacie planuję zostać w CM na magisterkę :]
Andrzej
Wybrałem CM w Żyrardowie i swojego wyboru nie żałuję. Może czasem wkradają się jakieś błędy i nieporozumienia, czasem jest bałagan, ale ogólnie jest OK - żadna Uczelnia nie jest doskonała ;)
28.08.2013
07.08.2013
margola
Ja też się zarejestrowałam na kosmetologie więc może się spotkamy
miśka_2013
No dla ludzi, Pani Kanclerz też daje ulgi w trudnych chwilach :)
07.08.2013
31.07.2013
mattt
Dobrze i trafnie powiedziane - uczelnia dla ludzi :)
aga
w porównaniu do innych uczelni medycznych czesne mają naprawdę przystępne, a i dojazd do Żyrardowa jak patrzyłam w sumie jest nienajgorszy. ja wybieram się na zdrowie publiczne - higiena stomatologiczna :)
30.07.2013
25.07.2013
amilka
No ja też idę na kosmetologię a w przyszłości może jeszcze coś tam skończę, czytałam na stronie ich że oferują zniżki :)
Remek
Jak dla mnie wszystko ok. Taka uczelnia dla ludzi.
05.07.2013
27.06.2013
maniek
uczelnia jest OK, ale wiadomo, że zawsze może być lepiej ;) jak wszędzie :P
ewcia
studiuje w collegium masoviense juz drugi rok (zdrowie publiczne) i jak dla mnie szkola jest OK - mamy bardzo fajną panią jako opiekuna kierunku, w dziekanacie zawsze wszystko mozna zalatwic, z wykladowcami mozna sie zawsze dogadac - generalnie polecam uczelnie swoim znajomym :)
21.06.2013
18.06.2013
przyszla studentka cm
dzis wlasnie zarejestrowalam sie przez ich system na kosmetologie. ciesze sie ze nie bede musiala jezdzic do wawy bo tu mam rzut beretem ;) dziewczyny zapisujcie sie do CM bo trzeba stworzyc jakas fajna grupke!
Kosmetologia
Tak, to prawda - Collegium Masoviense w tym roku rusza z naborem na kierunek Kosmetologia :) Już można się zapisać przez ich stronę (mają rekrutację on-line).
17.06.2013
13.06.2013
Zainteresowana Kosmetologią
Słyszałam, że Collegium Masoviense od października 2013 r. otwiera kierunek KOSMETOLOGIA - czy to prawda ???
maniek
więcej pracowni i będzie OK :)
10.06.2013
02.06.2013
rastek
uczelnia z duzym potencjalem, wiele dobrych pomyslow i inicjatyw maja, ale niestety jak dotad nic nie moga dobrze doprowadzic do konca... a szkoda, bo jakby slowa przemienic w czyny to naprawde uczelnia bylaby mega!
ratownik
niee, studiuje tam od samego poczatku i nazwa nie byla zmieniana - collegium masoviense od samego poczatku sie uczelnia nazywala. jak jest? ja ogolnie nie narzekam, ale wiadomo - czasem lepiej, czasem gorzej. zależnie od semestru w sumie - ostatni sem teraz mamy duzo zajec niestety i nie wszystkim to pasuje, ale jak sie juz zaczelo to trzeba skonczyc dlatego trwam w cm dalej ;) juz niedlugo.
09.05.2013
07.05.2013
marta
oni chyba nazwe zmienili, czy cos myle??? nie pamietam, jak to wczesniej sie nazywalo, ale nie bylo tego colegium chyba, ktos sie orientuje lepiej, jak tam jest?
student CM
nikt nie pisze bo wcześniej uczelni nie było w tym serwisie... podejrzewam więc, że ogólnie niewiele osób wie, że teraz się raptem pojawila. Ogólnie jest spoko, ja nie narzekam. Inni wiadomo - to im nie pasuje, tamto im nie pasuje, ale generalnie atmosfera wśród studentów jest OK, nikt sie nie gryzie (a przynajmniej nie na forum). Wykładowcy też spoko.
07.05.2013
24.04.2013
flixo
dlaczego nikt nie pisze o tej szkole??? kto tu studiuje i moze skrobnac, jakie klimaty panuja?
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Collegium Humanum w Warszawie
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
 • Uniwersytet w Siedlcach
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Wrocławski
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Akademia Zamojska
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
 • Politechnika Śląska
 • Uniwersytet Gdański
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Szczawnie-Zdroju
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Uniwersytet WSB Merito Szczecin
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana w Radomiu
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Uniwersytet Rzeszowski
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Politechnika Częstochowska
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
 • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
 • Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Powiślańska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Akademia Jagiellońska w Toruniu
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu
 • Uniwersytet WSB Merito w Toruniu
 • Gdański Uniwersytet Medyczny
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
 • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
 • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Akademia Katolicka w Warszawie, Collegium Bobolanum
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
 • Akademia Tarnowska
 • Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Akademia WIT w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
 • Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu
 • Politechnika Łódzka
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • Akademia Medyczna Humanum w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
 • Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Akademia Pożarnicza w Warszawie
 • Uniwersytet Kaliski
 • Politechnika Poznańska
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Warszawska Uczelnia Ekonomiczna
 • Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Collegium Humanum w Rzeszowie