• 26 Festiwal Nauki i Sztuki
 • UTH im. Chodkowskiej Warszawa
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi Summer School 2024
 • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

uczelnia niepubliczna, woj. mazowieckie, 03-301 Warszawa, ul. Jagiellońska 57/59, (+22) 519 21 00, akademia@kozminski.edu.pl

Akademia Leona Koźmińskiego to jedna z najstarszych uczelni niepaństwowych w kraju, będąca ośrodkiem dydaktycznym i naukowym, w którym realizowane są badania z obszaru zarządzania, finansów, ekonomii, prawa i dziedzin pokrewnych. Uczelnia kształci menedżerów i liderów biznesu przygotowując ich do rozwijania kariery zawodowej. Rekrutuje na studia I i II stopnia oraz na jednolite studia magisterskie prowadzone na kierunkach z zakresu zarządzania, finansów i rachunkowości, prawa oraz ekonomii. Ofertę edukacyjną uzupełniają studia prowadzone w języku angielskim oraz wiele specjalności proponowanych na studiach podyplomowych.

Akademia rekrutuje również na studia doktoranckie, które są adresowane do osób interesujących się badaniami naukowymi i pragnących rozwijać się w obszarze badań społecznych i prawnych. Uczelnia prowadzi szeroko zakrojoną współpracę z firmami i organizacjami w kraju i zagranicą, co stwarza studentom większe szanse na kontakt z przyszłymi pracodawcami. Osoby zaineresowane studiami prawniczymi i biznesowymi mogą bliżej przejrzeć się ofercie jednej z największych uczelni niepaństwowych w Polsce i zapoznać się z obowiązującymi zasadami rekrutacji na poszczególne kierunki studiów.


Ocena uczelni

7.13 / 10
975 głosów

Opinie (588)
Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, Koźmiński Warszawa

Marta Klewińska, Akademia Leona Koźmińskiego
odpowiedź dla zainteresowany z dnia 15.04.2024
Na Akademii Leona Koźmińskiego przykładamy dużą wagę do jakości nauczania, niezależnie od trybu studiów. Zarówno studia dzienne, jak i zaoczne są prowadzone z dbałością o wysoki poziom merytoryczny i praktyczne umiejętności, co potwierdzają opinie naszych absolwentów oraz rankingi uczelni. Akademia Leona Koźmińskiego została uznana przez Financial Times za najlepszą uczelnię biznesową w Europie Środkowo-Wschodniej. To prestiżowe wyróżnienie potwierdza naszą wysoką jakość kształcenia i sukcesy naszych absolwentów na rynku pracy. Zapraszamy do kontaktu (rekrutacja@kozminski.edu.pl), chętnie odpowiemy na więcej pytań.
15.04.2024
15.04.2024
zainteresowany
Jestem zainteresowany studiowaniem na ALK w trybie zaocznym. Czy faktycznie na zaocznych jest gorszy poziom nauczania i czy na rynku pracy taki absolwent ma jakiekolwiek znaczenie, bo słyszałem sporo opinii na temat tej uczelni że tylko produkuja dyplomy za kasę. Może ktoś się podzielic opinią na temat studiowania zaocznym na ALK ?
Biuro Marketingu, Akademia Leona Koźmińskiego
odpowiedź dla Student ALK z dnia 19.03.2024
Dzień dobry, Dziękujemy za Pana opinię i zaangażowanie w rozwój naszej uczelni. Zachęcamy Pana do zgłoszenia propozycji bezpośrednio do kierownika studiów lub do Dziekanatu. Jesteśmy otwarci na każdą dyskusję i współpracę, mającą na celu poprawę warunków nauki oraz podnoszenia poziomu nauczania na naszej uczelni. Do zobaczenia!
26.03.2024
19.03.2024
Student ALK
т Studiuję na pierwszym roku, na kierunku zarządzanie, moim zdaniem każdy z wykładowców powinien wymagać od studentów więcej, aby podnieść próg i poziom wiedzy na uczelni. Wiem, że uczelnia słynie z życzliwości i dobrej komunikacji między studentami i wykładowcami, ale w życzliwości należy zachować umiar. Aby ta uczelnia kształciła niezwykle utalentowanych ludzi, trzeba dać studentowi do zrozumienia, że ​​studiuje na poważnej uczelni. Wykładowcy powinni domagać się więcej pracy poza uczelnią i naprawdę utrudniać naukę, bo nie bez powodu ludzie mówią, że najważniejszy jest nie talent, ale to, jak go udoskonalić. Osobiście bardzo trudno jest mi zmusić się do studiowania, dlatego chciałabym, żeby moja uczelnia nie wymagała, a zachęcała mnie do studiowania i stwarzała takie warunki, w których będę zmuszanym do studiowania i do tego sprawiać przyjemność. Chciałbym też mieć więcej godzin nauki w tygodniu. Jeśli mój głos zostanie usłyszany, to chciałbym z kimś przedyskutować możliwość zmian, które wymieniłem powyżej.
Marta Klewińska, Akademia Leona Koźmińskiego
odpowiedź dla Kasia1994Be z dnia 12.03.2024
Dziękujemy za podzielenie się opinią na temat naszej uczelni. Jesteśmy otwarci na konstruktywną krytykę i gotowi do poprawy jakości nauczania. Każda opinia jest dla nas ważna. Naszym celem jest dostosowywanie programów do potrzeb studentów, dbając o ich zadowolenie i rozwój. Zachęcamy do bezpośredniej rozmowy i przedstawieniem propozycji zmian, które mogłyby przynieść korzyści dla całej społeczności akademickiej.
14.03.2024
12.03.2024
Kasia1994Be
Jeżeli wolisz pracę indywidualną to nie jest miejsce dla ciebie, większość zaliczeń to bezsensowne prace grupowe, które niczego nie uczą, bo większość studentów ma na to wylane. Płacisz przechodzisz dalej taka prawda o ALK. Znam osoby, które nie były obecne na żadnych zajęciach a jakimś cudem idą dalej. Uczelnia szczyci się „praktyczną” kadrą jednakże większość to zwykli wykładowcy z samą wiedzą teoretyczną. Jeden z lepszych wykładowców sam przyznał na zajęciach, że gdyby te osoby znały się na tym, to nie siedziałyby na uczelni a w zarządach dużych korporacji lub prowadziłyby własne biznesy międzynarodowe.
Piotr Świderski | Biuro Rekrutacji Akademii Leona Koźmińskiego
odpowiedź dla Karolina z dnia 11.03.2024
Dzień dobry, w tej kwestii prosiłbym o wiadomość na nasz adres mailowy - rekrutacja@kozminski.edu.pl.
11.03.2024
11.03.2024
Karolina
Dzień dobry, Czy jest gdzieś dostępny spis książek, które będą przydatne na kierunek finanse i rachunkowość 1 stopnia?
Piotr Świderski | Biuro Rekrutacji Akademii Leona Koźmińskiego
odpowiedź dla Karina z dnia 03.01.2024
Dzień dobry, tak, wstępnie mogę potiwerdzić, że uzyskane wyniki pozwoliłby na zakwalifikowanie Pani na studia stacjonarne na kierunku Prawo. Ostateczne potiwerdzenie moglibyśmy przekazać mailowo po weryfikacji dokumentów. Warunkiem przyjęcia na studia stacjonarne jest uzyskanie min. 300 punktów rekrutacyjnych. Należy wybrać 3 różne, dowolne przedmioty z jednym zastrzeżeniem - muszą być one różne, co się tyczy również poziomu zaawansowania. Przeliczniki wyglądają następująco: 1% na poziomie podstawowym = 1,5 pkt. rekrutacyjnego 1% na poziomie rozszerzonym = 2 pkt. rekrutacyjne 1% na poziomie rozszerzonym z matematyki = 3 punkty rekrutacyjne. Zapraszamy do zapisów na studia od 6 maja. Serdecznie pozdrawiam Piotr Świderski
14.02.2024
14.02.2024
Rene Helmans
odpowiedź dla Anna z dnia 13.02.2024
Szanowna Pani, z przykrością przeczytałem Pani opinię i chciałbym zagwarantować, że absolwenci i absolwentki są dla uczelni jednym z najważniejszych filarów naszej społeczności. Chciałbym poprosić o kontakt w tej sprawie i postaramy się wyjaśnić sytuację, która się wydarzyła podczas kontaktu z biurem karier i wesprzeć Panią jak tylko możemy. Rene Helmans Dyrektor Biura Współpracy z Absolwentami Akademii Leona Koźmińskiego kontakt: rhelmans@kozminski.edu.pl
Anna
Z perspektywy czasu, żałuję że studiowałam za młodości w ALK bo w wieku 50+ przekonałam się gdy poprosiłam o pomoc w znalezieniu pracy, że biuro karier gardzi absolwentami w tym wieku i szybko spławia mając gdzieś swoich absolwentów.. Zmarnowałam pieniądze i bezcenny czas na studia w ALK. Lepiej poszukać i wybrać inną uczelnię taką która jest przyjazna i pomocna w potrzebie swoim absolwentom gdy wejdą wiek 50+.
13.02.2024
03.01.2024
Karina
Dzień dobry, chcę się dowiedzieć czy z wynikami matur (72% i 83% z rozszerzeń, 78%, 86%, 97% z podstaw) mam szansę dostać się na prawo dzienne?
Niko
Czy jest możliwość zmiany kierunku na Akademii Kozminskiego teraz w grudniu lub po pierwszym semestrze? Studiuje na pierwszym roku prawa i już czuję że to nie jest właściwy wybór. Nie chciałbym tracić roku i od października przyszłego roku zaczynać od nowa
08.12.2023
19.10.2023
Aga
Żałosny poziom studiów dziennych. Jak już nigdzie się nie zostałeś, zapłać fortunę za papierek. Porażka
Ala
Dzień dobry, czy na studia niestacjonarne brane są pod uwagę wyniki z matur? Bo na stronie napisane jest, że limit przyjęć do wyczerpania, ale nie ma nic o punktowaniu matur, więc wygląda to jakby matura nie była brana pod uwagę.
01.10.2023
27.09.2023
BA
Dzień Dobry, co trzeba zabrać ze sobą w pierwszy dni wykładów tzn. czwarte, piątek, i sobota? Czy to będą wstępne zapoznające się wykłady ?
BA
Czy ślubowanie dla pierwszaków można obejrzeć internetowo ? nie będzie to żaden problem?
27.09.2023
21.09.2023
AA
Dzień dobry, czy została już zakończona rekrutacja na kierunek prawo (tryb niestacjonarny)? Czy można jeszcze aplikować?
Julia
Dzień dobry, kiedy będzie dostępny plan zajęć oraz gdzie będzie opublikowany?
15.09.2023
13.09.2023
An
dzień dobry, czy są jakieś wytyczne uczelni co do laptopa na kierunku AI - kwestie programowania? marka, procesor?
Alibaba
Dzień dobry, mam pytanie w jakich godzinach odbywają się zajęcia niestacjonarne np. Na zarządzaniu II stopnia?
11.09.2023
11.09.2023
Alibaba
Dzień dobry, mam pytanie w jakich godzinach odbywają się zajęcia niestacjonarne np. Na zarządzaniu II stopnia?
Svitlana
Dobry dzień! Studiuję na Ukrainie i planuję wstąpić do Akademii Koźmińskiego w 2024 roku. Kiedy należy spodziewać się testu językowego ze znajomości języka polskiego na uczelni? Jak będzie przebiegał egzamin? Czy będzie testować? Kiedy rozpoczyna się przyjmowanie dokumentów do przyjęcia? Czy do przyjęcia wymagany jest wynik testu wieloprzedmiotowego?
08.09.2023
08.09.2023
Reck
Dzień dobry, czy są jeszcze miejsca na summer camp?
ALK
odpowiedź dla WK z dnia 05.09.2023
Dzień dobry, nie mamy już wolnych miejsc na studia rozpoczynające się od X 23 r, można się już zapisać na kolejny semestr. Pozdrawiam Małgorzata Oświata | Akademia Leona Koźmińskiego
07.09.2023
05.09.2023
WK
Dzień dobry, czy są jeszcze miejsca na studia podyplomowe "Python development – analiza danych, uczenie maszynowe, projektowanie rozwiązań IT"?
ALK
odpowiedź dla Kasia z dnia 04.09.2023
Tak, jeszcze są miejsca. Zapraszamy przy okazji na nasz dzień otwarty online dot. tych studiów: https://www.kozminski.edu.pl/pl/wydarzenia/dzien-otwarty-online-studiow-podyplomowych-prawo-nowoczesnych-technologii. Pozdrawiam, Anna Miziołek, ALK
04.09.2023
04.09.2023
Kasia
Dzień dobry, czy są jeszcze miejsca na studia podyplomowe "Prawo nowoczesnych technologii"?
Piotr Świderski | Biuro Rekrutacji
odpowiedź dla MM z dnia 09.08.2023
Dzień dobry, w obu przypadkach posiadamy jeszcze wolne miejsca. Sugeruję jednak dostarczyć dokumenty w szybkim czasie, aby mieć pewność przyjęcia na studia.
09.08.2023
09.08.2023
MM
Dzień dobry, czy limit miejsc na kierunku prawo w trybie niestacjonarnym został już wyczerpany?
Piotr
Dzień dobry, czy limit miejsc na kierunku zarządzanie I stopnia w trybie niestacjonarnym został już wyczerpany?
07.08.2023
03.08.2023
Piotr Świderski | Biuro Rekrutacji
odpowiedź dla Paweł z dnia 25.07.2023
Dzień dobry, niestety limit miejsc w przypadku obu form studiów został już wyczerpany. Obecnie prowadzimy listę rezerwową. W celu wpisu na listę należy dostarczyć wymagane dokumenty oraz poinformować Biuro mailowo lub przy składaniu dokumentów o chęci wpisu na listę: rekrutacja@kozminski.edu.pl.
Piotr Świderski | Biuro Rekrutacji
odpowiedź dla Lara z dnia 25.07.2023
Dzień dobry, tak, wiadomość podsumowująca zostanie przesłana na początku września. Dostępy do systemów uczelni oraz pozostałe informacje rozsyłane są w drugiej połowie września przed rozpoczęciem studiów.
03.08.2023
03.08.2023
Piotr Świderski | Biuro Rekrutacji
odpowiedź dla Julia z dnia 02.08.2023
Dzień dobry, w przypadku studiów stacjonarnych zajęcia w piątki zaplanowane są na uczelni, na studiach niestacjonarnych planujemy utrzymanie piątku jako dnia z zajęciami online.
Julia
Dzień dobry, czy w piątki na uczelni odbywają się zajęcia czy jest to zwykle dzień wolny?
02.08.2023
25.07.2023
Fitnesiak
Witam, czy po dostarczeniu dokumentów i oczekiwaniu na rozmowę kwalifikacyjną, mam zapewnione miejsce na kierunku czy może być tak, że nie doczekam się rozmowy, a kierunek zostanie w tym czasie zapełniony? Jak to wygląda?
Paweł
Czy są jeszcze miejsca na Zarządzanie i Psychologia Biznesu? Jeśli tak, to ile ich zostało?
25.07.2023
25.07.2023
Lara
Czy po otrzymaniu potwierdzenia opłaty za studia dostaje się maila ze szczegółami na temat studiów i przyjęcia?
Piotr Świderski | Biuro Rekrutacji
odpowiedź dla x z dnia 23.07.2023
Dzień dobry, proszę o kontakt mailowy - rekrutacja@kozminski.edu.pl.
24.07.2023
23.07.2023
x
Dzień dobry, nie otrzymałem potwierdzenia wpłynięcia środków, co w takiej sytuacji?
Piotr Świderski | Biuro Rekrutacji
odpowiedź dla anon z dnia 20.07.2023
Dzień dobry, uiszczenie opłaty kończy proces przyjęcia na studia. Po zaksięgowaniu opłaty każdy kandydat otrzymuje potwierdzenie wpłynięcia środków. Dalsze informacje dotyczące rozpoczęcia studiów przyszli studenci otrzymują we wrześniu.
20.07.2023
20.07.2023
anon
Dzień dobry, Czy po opłaceniu pierwszego miesiąca studiów I stopnia dostanę jakąś formę potwierdzenia mojego zakwalifikowania się na kierunek? Czy mam coś jeszcze zrobić? Jaki jest następny krok? Dziękuję za odpowiedź
Piotr Świderski | Biuro Rekrutacji
odpowiedź dla Marcin z dnia 14.07.2023
Dzień dobry, tak po podpisaniu umowy powinien Pan otrzymać potiwerdzenie mailowe wraz z plikiem umowy. Proszę sprawdzić skrzynkę mailową, a w razie braku wiadomości proszę o kontakt - rekrutacja@kozminski.edu.pl.
20.07.2023
14.07.2023
Marcin
Czy po podpisaniu umowy powinienem dostać jakąś wiadomość mailową o potwierdzeniu przyjęcia na studia?
Patrycja
Kolejnym krokiem po dostaniu informacji o wpisaniu na listę studentów jest podpisanie umowy. Kiedy najlepiej to zrobić i czy jest sprecyzowany czas, w ciągu którego należy ją podpisać?
14.07.2023
12.07.2023
Piotr Świderski | Biuro Rekrutacji
odpowiedź dla m z dnia 08.07.2023
Dzień dobry, proszę o wiadomość mailową - rekrutacja@kozminski.edu.pl.
Piotr Świderski | Biuro Rekrutacji
odpowiedź dla Karol z dnia 11.07.2023
Dzień dobry, formalnie miejsce będzie Pan mieć zapewnione po złożeniu podpisu pod umową.
12.07.2023
11.07.2023
Karol
Czy jeśli dostałem już umowę o odpłatności, to znaczy, że mam już miejsce na kierunku, czy dopiero po podpisaniu? Z góry dziękuję za odpowiedź
Piotr Świderski | Biuro Rekrutacji
odpowiedź dla x z dnia 08.07.2023
Dzień dobry, w ubiegłorocznej rekrutacji kierunki z obszaru zarządzania były pierwszymi na których wyczerpały się limity, podobnie przebiega obecna. Sugeruję dostarczenie dokumentów w najbliższych dniach.
10.07.2023
08.07.2023
m
Dzień dobry. Czy w przypadku złożenia wniosku o przyznanie stypendium (laureat olimpiady) i tak trzeba uiścić pierwszą opłatę, aby zagwarantować sobie miejsce? Czy może samo podpisanie przeze mnie umowy z uczelnią będzie wystarczające? Chodzi o to, że w mailu napisane jest, aby dokonać pierwszej opłaty w ciągu siedmiu dni od podpisania umowy, a ja nie dostałem informacji zwrotnej odnośnie wniosku o stypendium. Z góry dziękuję za odpowiedź.
x
Jak szybko wypełniają się kierunki z zarządzaniem? (1 stopnia)
08.07.2023
07.07.2023
Piotr Świderski | Biuro Rekrutacji
odpowiedź dla Ewa z dnia 06.07.2023
Dzień dobry, w kwestii przeniesienia doradzam bezpośredni kontakt z Dziekanatem - zif@kozminski.edu.pl, tel. 22 519 21 28.
Ewa
A do kiedy można składać dokumenty o przeniesienie?
06.07.2023
06.07.2023
Biuro rekrutacji
odpowiedź dla Marcel z dnia 04.07.2023
Po złożeniu dokumentów i przyjęciu na studia, umowę do podpisania otrzyma Pan w formie elektronicznej na maila, tego samego lub maksymalnie następnego dnia.
Ewa
Kiedy odbywa się przenoszenie z uczelni do Państwa uczelni? Czy można się przenieść w październiku? Jakie dokumenty są potrzebne?
06.07.2023
05.07.2023
Marta
Czy kopia świadectwa maturalnego przy zjawieniu się osobiście musi być poświadczona notarialnie?
Piotr Świderski | Biuro Rekrutacji
odpowiedź dla Mike z dnia 05.07.2023
Dzień dobry, tak jest to możliwe, oczywiście pod warunkiem dostępności miejsc.
05.07.2023
05.07.2023
Kandydatka
Dzień dobry, czy podczas rozpoczęcia nauki na studiach II stopnia, zaocznych na kierunku odchodzącym lekko merytorycznie od kierunku na studiach I stopnia, są przewidywane jakieś egzaminy wyrównawcze/ nadrabianie materiału?
Piotr Świderski | Biuro Rekrutacji
odpowiedź dla Nick z dnia 04.07.2023
Dzień dobry, co roku rekrutacja przebiega inaczej, natomiast na obu kierunkach miejsca zwykle wyczerpują się w pierwszych dwóch tygodniach od dnia wydania świadectw. Do 7 lipca dokumenty można dostarczać od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 16.00. Od 7 lipca następuje zmiana i dokumenty można dostarczać w godzinach 8:30-17:30 (na studia w języku angielskim 9:00-16:00). W lipcu Biuro Rekrutacji na studia w języku polskim jest czynne również w soboty od godz. 10 do 14.
05.07.2023
05.07.2023
Mike
Dzień dobry, czy w przypadku podjęcia studiów na danym kierunku i podpisania umowy, można zmienić jeszcze ewentualnie kierunek przed rozpoczęciem studiów?
Piotr Świderski | Biuro Rekrutacji
odpowiedź dla Anastazja z dnia 04.07.2023
Dzień dobry, lepszym rozwiązaniem w Pani przypadku będzie przeniesienie między uczelniami. Poniżej zamieszczam dane kontaktowe do Dziekanatu Kolegium Zarządzania: zif@kozminski.edu.pl, tel. 22 519 21 28
05.07.2023
05.07.2023
Biuro rekrutacji
odpowiedź dla Nick z dnia 04.07.2023
Dzień dobry, miejsca na kierunkach finansowych powinny być dostępne przynajmniej do końca lipca i być może również w sierpniu, w zależności od zainteresowania. Oczywiście, zachęcamy do jak najwcześniejszej aplikacji, aby mieć pewność, że zostanie się przyjętym. Biuro rekrutacji w j. angielskim dostępne jest od poniedziałku do piątku, biuro rekrutacji na studia w j. polskim dostępne jest również w soboty w godzinach 10:00 - 14:00.
Marcel
Czy umowę o warunkach odpłatności za studia podpisuje się tego samego dnia, którego składa się osobiście papiery i czy robi się to na uczelni, czy innego dnia?
04.07.2023
04.07.2023
Nick
Dzień dobry, Jak szybko zapełniają się miejsca na kierunku Financial Management oraz Finanse i Rachunkowość? Tydzień? Dwa? A może więcej? Czy biuro rekrutacji działa również w weekend? Z góry dziękuję za odpowiedź
Anastazja
Do kiedy można złożyć dokumenty o przeniesienie się z uczelni na ten sam rok, jeśli ma się jakieś poprawki/warunki? Czy jest to możliwe na koniec września/październik? Czy lepiej złożyć dokumenty na 1 rok i później w dziekanacie zmieniać i przenosić się na planowany rok, czyli np. 3 (jeśli jestem teraz na 2)
04.07.2023
04.07.2023
Biuro rekrutacji
odpowiedź dla Julita z dnia 04.07.2023
Dzień dobry, biuro rekrutacji będzie wysyłać informacje o kwalifikacji do przyjęcia na bieżąco, w kolejności kompletowania formularza zgłoszeniowego - zwykle nie powinno to zająć więcej niż jeden dzień. Miejsca zapewne będą się zapełniać dosyć szybko, więc jeśli ktoś jest pewny, że spełnia nasze wymogi punktowe i językowe może się udać do biura rekrutacji przed otrzymaniem maila z kwalifikacją i złożyć wymagane dokumenty.
Biuro Rekrutacji na studia w j. angielskim Akademii Leona Koźmińskiego
odpowiedź dla Julita z dnia 04.07.2023
Dzień dobry, Jeśli chodzi o zeszłoroczną rekrutacje, miejsca na kierunek Management and Artificial Intelligence zapełniły się po 2 tygodniach, w tym roku oczekujemy szybsze nastąpienie braku miejsc ze względu na większą liczbę kandydatów. Zakwalifikowanie na studia odbywa się po wypełnieniu ankiety online, wgraniu skanów matury do niej oraz dostarczeniu oryginału matury do naszego biura. Wszystkie kroki najlepiej zrobić 7 lipca ze względu na duże zainteresowanie i możliwy brak miejsc. Pozdrawiamy, Zespół Rekrutacyjny Akademii Leona Koźmińskiego
04.07.2023
04.07.2023
Julita
Dzień dobry, jak szybko zapełniają się miejsca na kierunek management and AI i po jakim czasie gdy spełnieni się wszystkie wymogi i uzupełnieni wymagane dokumenty oraz wyniki z matury 7 lipca dostaje się informację o zakwalifikowaniu na studia?
Piotr Świderski | Biuro Rekrutacji
odpowiedź dla Anastazja z dnia 29.06.2023
Dzień dobry, tak przenosiny są możliwe. Formalności związanych z przeniesieniem należy dopełnić bezpośrednio poprzez Dziekanat. Poniżej zamieszczam kontakt: prawo@kozminski.edu.pl (22) 519-21-10
30.06.2023
29.06.2023
Anastazja
Czy da się przenieść z uczelni publicznej (UW - prawo) na uczelnię. Koźmińskiego od tego samego roku, na którym się obecnie jest? Czy trzeba zacząć od początku? Jakie warunki trzeba spełnić?
Biuro rekrutacji
odpowiedź dla Man z dnia 17.06.2023
Dzień dobry, Rachunkowość jak najbardziej znajduje się w programie tych studiów. Cały program, z podziałem na poszczególne semestry i ilość godzin danego przedmiotu można znaleźć na stronie BIP uczelni: https://kozminski.bip.gov.pl/rozpoczynajace-sie-od-roku-akademickiego-2023-2024/679104_finanse-i-rachunkowosc.html
19.06.2023
19.06.2023
Biuro Rekrutacji na studia w j. angielskim Akademii Leona Koźmińskiego
odpowiedź dla Man z dnia 17.06.2023
Dzień dobry, Kierunek Financial Management przygotowuje studentów do pracy w obszarze finansów i rachunkowości korporacyjnej. Pozdrawiamy, Zespół Rekrutacyjny Akademii Leona Koźmińskiego
Man
Dzień dobry, czy na kierunek financial management również składa się rachunkowość?
17.06.2023
14.06.2023
Piotr Świderski Biuro Rekrutacji Akademii Leona Koźmińskiego
odpowiedź dla Oliwia z dnia 14.06.2023
Dzień dobry, dodam, że 15 lipca mamy zaplanowany dzień otwarty u nas w uczelni. Podczas spotkania będzie możliwość rozmowy ze studentami oraz opiekunami poszczególnych kierunków. Jeśli nie brała Pani udziału w poprzednich dniach otwartych i miałby Pani możliwość przyjazdu, myślę, że byłaby to najlepsza okazja do podjęcia decyzji o studiach.
Oliwia
Bardzo dziękuję za podzielenie się opinią - jest dla mnie bardzo pomocna
14.06.2023
13.06.2023
Piotr Świderski | Biuro Rekrutacji Akademii Leona Koźmińskiego
odpowiedź dla ACc z dnia 07.06.2023
Dzień dobry, tak, kandydaci na studia magisterskie, chcący podjąć inny kierunek względem dotychczasowych studiów, muszą przed przyjęciem przystąpić do rozmowy kwalifikacyjnej. Prosiłbym o kontakt mailowy w tej sprawie, abyśmy mogli przekazać więcej szczegółów.
Biuro rekrutacji
odpowiedź dla Bart z dnia 09.06.2023
Dzień dobry, Okresy wyjazdów na programy Double Degree są różne, w zależności od programu, ale wyjazd jest nie wcześniej niż na drugim roku - najlepiej jest dopytać koordynatora programów Double Degree, o ten program który Pana interesuje. W większości przypadków wyjazd na Double Degree nie wiążę się z dodatkowymi kosztami, jeśli chodzi o czesne - pokrywa się czesne tylko za studia w Akademii.
13.06.2023
13.06.2023
Biuro rekrutacji
odpowiedź dla Bart z dnia 09.06.2023
Dzień dobry, W przypadku studiów licencjackich, program Double Degree zwykle trwa dwa semestry - najlepiej jednak jest skontaktować się z koordynatorem tych programów i zweryfikować dokładne informacje o długości, datach wyjazdu, wymaganiach udziału i warunki uzyskania drugiego dyplomu, gdyż mogą one się różnić pomiędzy różnymi programami Double Degree.
Biuro rekrutacji
odpowiedź dla Jakub z dnia 11.06.2023
Dzień dobry, Miejsca na kierunku Financial Management zwykle zapełniają się trochę wolniej niż na pozostałe kierunki licencjackie, ale sugerujemy aplikację nie później niż do końca lipca, aby mieć pewność, że miejsca będą dostępne. Rekrutacja odbywa się na podstawie wyników matury oraz znajomości języka angielskiego - jeśli spełni Pan nasze wymogi rekrutacyjne należy dostarczyć dokumenty do biura rekrutacji i na tej podstawie zostanie Pan przyjęty na studia. Można to zrobić tego samego dnia, nawet przed rozpatrzeniem wniosku internetowego.
13.06.2023
13.06.2023
Studentka 3 roku Prawa
odpowiedź dla Oliwia z dnia 12.06.2023
Cześć Oliwia, jak najbardziej mogę polecić Prawo na Koźmińskim! Grono wykładowców to bogaci w wiedzę teoretycy, ale również praktycy na codzień przez co wiedza, którą przekazują jest jeszcze bardziej wartościowa. Nie jest to łatwy kierunek, ale ciężka praca popłaca. Atmosfera na zajęciach naprawdę jest przyjazna do zawiązywania znajomości na lata oraz zdobywania i poszerzania swojej wiedzy. Jeśli będziesz potrzebować jakiejkolwiek pomocy to z całą pewnością ją znajdziesz na naszej Uczelni. Polecam gorąco, nie będziesz żałować.
Studentka 3 roku Prawa
odpowiedź dla Oliwia z dnia 12.06.2023
Cześć Oliwia, jak najbardziej mogę polecić Prawo na Koźmińskim! Grono wykładowców to bogaci w wiedzę teoretycy, ale również praktycy na codzień przez co wiedza, którą przekazują jest jeszcze bardziej wartościowa. Nie jest to łatwy kierunek, ale ciężka praca popłaca. Atmosfera na zajęciach naprawdę jest przyjazna do zawiązywania znajomości na lata oraz zdobywania i poszerzania swojej wiedzy. Jeśli będziesz potrzebować jakiejkolwiek pomocy to z całą pewnością ją znajdziesz na naszej Uczelni. Polecam gorąco, nie będziesz żałować.
13.06.2023
12.06.2023
Oliwia
Hej, interesuje mnie studiowanie prawa - szukam opinii o tym kierunku i uczelni
Biuro Rekrutacji na studia w j. angielskim Akademii Leona Koźmińskiego
odpowiedź dla Bart z dnia 09.06.2023
Dzień dobry, Pogram Double Degree zwykle trwa 1 rok czyli 2 semestry, ale może to zależeć od wybranej uczelni oraz poziomu studiów. Zespól Rekrutacyjny Akademii Leona Koźmińskiego
12.06.2023
12.06.2023
BiurBiuro rekrutacji na studia w j. angielskim Akademii Leona Koźmińskiego
odpowiedź dla Jakub z dnia 11.06.2023
Dzień dobry, Miejsca na program Bachelor in Financial Management z zasady nie kończą się szybko. Najlepiej odwiedzić nasze biuro z założoną i wypełnioną aplikacją online oraz z oryginałem matury tuż po uzyskaniu wyników - wtedy rekrutacja przebiegnie bardzo szybko. Pozdrawiamy, Zespól Rekrutacyjny Akademii Leona Koźmińskiego
Jakub
Czy miejsca na studiach Financial Management szybko się zapełniają? Jak wyglada rekrutacja na te studia? Czy pierwszego dnia po odebraniu świadectwa maturalnego można już przyjechać z dokumentami, czy trzeba czekać na rozpatrzenie wniosku internetowego? Pozdrawiam
11.06.2023
09.06.2023
Bart
Zapomniałem zapytać, ile trwa prgram double degree?
Bart
Dzień dobry, w którym okresie studiów I stopnia można wyjechać na program double degree? Jakie koszty programu pokrywa uczelnia? Z góry dziękuję za odpowiedź.
09.06.2023
07.06.2023
ACc
Dzień dobry, czy po kierunku Administracja ze specjalnością Gospodarczą mogę zarejestrować się na II stopień na kierunku Zarządzanie logistyką i łańcuchami dostaw?
Biuro Rekrutacji Akademii Leona Koźmińskiego
odpowiedź dla L z dnia 05.06.2023
Dzień dobry, Termin testu online ustala się z naszym Centrum Egzaminów po rejestracji kandydata w systemie oraz sprawdzeniu certyfikatu znajomości j. angielskiego i CV w ankiecie online. Test kwalifikacyjny przewidziany jest na 40 minut i ma na celu sprawdzenie wykształcenia kandydata, umiejętności analitycznego i logicznego myślenia, jak również posiadanie podstawowej wiedzy w danej dziedzinie, odpowiadającej wiedzy, jaką powinni posiadać absolwenci studiów licencjackich związanych z biznesem. Test składa się z 25 pytań zamkniętych - 10 pytań ilościowych, 10 dotyczących wiedzy ogólnej i aktualnej sytuacji na świecie oraz 5 pytań dotyczących wiedzy specjalistycznej z zakresu biznesu. Pozdrawiamy, Zespól Rekrutacyjny Akademia Leona Koźmińskiego
06.06.2023
05.06.2023
L
Dzień dobry, jak wygląda test online przy aplikacji na Master in Management, kiedy można się spodziewać otrzymania terminu na test po aplikacji na dany kierunek?
Biuro Rekrutacji na programy w j. angielskim ALK
odpowiedź dla Damian z dnia 31.05.2023
Dzień dobry, Jeśli chodzi o Bachelor in Financial Management, większość zajęć programu jest zdecydowanie skupiona na tematach finansowych. Szczegóły programu można znaleźć pod tym linkiem: https://kozminski.bip.gov.pl/fobjects/download/1237352/fir_i-st-pdf-pdf.html Pozdrawiamy, Zespól Rekrutacyjny Akademii Leona Koźmińskiego
02.06.2023
02.06.2023
Piotr Świderski | Biuro Rekrutacji
odpowiedź dla M z dnia 31.05.2023
Dzień dobry, tak, oba kierunki należy wiązać z dyscypliną prawa, dlatego w razie planów rozwoju kariery w kierunku doradztwa podatkowego będzie to dobre połączenie. Na tę chwilę w kwestii formalnych również nie ma przeciwskazań - warunkiem przyjęcia na studia magisterskie jest posiadanie dyplomu studiów wyższych oraz przystąpienie do rozmowy kwalifikacyjnej.
Piotr Świderski | Biuro Rekrutacji
odpowiedź dla M z dnia 31.05.2023
Dzień dobry, tak, oba kierunki należy wiązać z dyscypliną prawa, dlatego w razie planów rozwoju kariery w kierunku doradztwa podatkowego będzie to dobre połączenie. Na tę chwilę w kwestii formalnych również nie ma przeciwskazań - warunkiem przyjęcia na studia magisterskie jest posiadanie dyplomu studiów wyższych oraz przystąpienie do rozmowy kwalifikacyjnej.
02.06.2023
31.05.2023
Damian
Jeszcze jedno pytanie, czy kierunek Financial Management to bardziej finanse czy zarządzanie? Z góry dziękuję za odpowiedź
Damian
Dzień dobry, Czy student uczęszczający tylko na kierunek w języku polskim może również skorzystać z programu double degree, czy jest on zarezerwowany dla kierunków w języku angielskim? Czy program ten jest finansowany przez uczelnię?
31.05.2023
31.05.2023
M
Czy po ukończeniu studiów I stopnia "Prawo w zarządzaniu biznesem" jako studia II stopnia wybrać można "Podatki i doradztwo podatkowe"?
Piotr Świderski | Biuro Rekrutacji
odpowiedź dla Ma z dnia 31.05.2023
Dzień dobry, w przypadku kierunku finanse i rachunkowość przewidujemy przyjęcie nieco większej liczby studentów, dlatego złożenie dokumentów powinno gwarantować miejsce. Proszę mieć jednak na względzie, że co roku rekrutacji przebiega nieco inaczej.
31.05.2023
31.05.2023
Ma
Czy kierunek finanse i rachunkowość szybko się zapełnia? Czy jeśli przywiozę papiery po weekendzie (10 lipca) to mam jeszcze szanse?
Absolwentka
Akademia Leona Koźmińskiego cieszy się opinią na papierze prestiżu, ale mnie jako absolwentkę zwyczajnie olała w pomocy znalezienia płatnego stażu, pracy gdy do nich zwróciłam się. Dlatego, na tej uczelni zawiodłam się.
30.05.2023
29.05.2023
Piotr Świderski | Biuro Rekrutacji
odpowiedź dla K z dnia 27.05.2023
Dzień dobry, w większości przypadków wymiana wymaga własnych środków. W tej kwestii doradzam bezpośredni kontakt z naszym Biurem Współpracy z Zagranicą - iro@kozminski.edu.pl.
K
Czy koszt wyjazdu za granicę pokrywa uczelnia?
27.05.2023
26.05.2023
Piotr Świderski | Biuro Rekrutacji
odpowiedź dla Marcin z dnia 25.05.2023
Tak, w ujęciu rocznym będzie to 10 rat.
Marcin
Dziękuję za odpowiedź. Rozumiem, że na rok studiów przypada 10 rat (jako, że dzieli się on na dwa semestry)?
25.05.2023
25.05.2023
Piotr Świderski | Biuro Rekrutacji
odpowiedź dla Marcin z dnia 24.05.2023
Dzień dobry, w przypadku tych dwóch kierunków studenci nie otrzymują tytułu magistra tak jak studenci Prawa. W dyplomie będą wyszczególnione pełne nazwy kierunków. Oba kierunki cieszą się dużą popularnością. W ubiegłym roku były jednymi z pierwszych na których zostały wyczerpane limity miejsc. Co roku rekrutacja przebiega nieco inaczej, ze swojej strony sugerowałbym dostarczenie dokumentów w pierwszych dniach po wydaniu świadectw.
Piotr Świderski | Biuro Rekrutacji
odpowiedź dla Marcin z dnia 24.05.2023
Dzień dobry, wysokość czesnego w pierwszym roku studiów na rok akademicki 2023/2024 dla osób rozpoczynających studia wygląda następująco: Prawo w Zarządzaniu Biznesem (forma stacjonarna) - 5 rat x 1580 zł w semestrze Prawo w Zarządzaniu Biznesem (forma niestacjonarna) -5 rat x 1380 zł w semestrze studia dwukierunkowe Prawo i Finanse - 5 rat x 3 100 zł w semestrze
25.05.2023
24.05.2023
Marcin
Jeszcze jedno pytanie, bo nie wiem, czy dobrze rozumiem tabelę. Ile płaci się miesięcznie za studia prawo w zarządzaniu oraz prawo i finanse?
Marcin
Czy po studiach „prawo w zarządzaniu biznesem” oraz odpowiednich studiach II stopnia dostaje się magistrat z prawa, czy kierunek ten nie daje takiej możliwości? Jak szybko zapełniają się miejsca na ten kierunek?
24.05.2023
23.05.2023
Admission Office
odpowiedź dla Lila z dnia 23.05.2023
Dzień dobry, zakres "AI in Business" dostępny jest wyłącznie na stacjonarnym kierunku "Master in Management" i przewidziane jest 90 miejsc. Zakres studiów wybiera się w trakcie pierwszego roku i jest realizowany na drugim roku - zakres ruszy pod warunkiem zapisu przynajmniej 17 chętnych. Proces rekrutacji wygląda tak samo dla każdego aplikującego - należy zarejestrować się na stronie, wgrać skany wymaganych dokumentów i przystąpić do testu wstępnego online. Miejsca na kierunkach związanych z zarządzaniem wyczerpują się w miarę szybko, więc zalecana jest aplikacja jak najwcześniej będzie to możliwe.
Lila
Dzień dobry, jestem zainteresowania studiami dziennymi II stopnia Master in Management ze specjalizacją AI in Business. Jakie są limity przyjęć na ten kierunek? Czy proces rekrutacji wygląda tak samo w przypadku ukończenia studiów I stopnia na zagranicznej uczelni? Jak duże jest zainteresowanie tym kierunkiem, jak szybko się zapełnia?
23.05.2023
22.05.2023
Piotr Świderski | Biuro Rekrutacji
odpowiedź dla Q z dnia 21.05.2023
Dzień dobry, Prawo i Finanse to połączenie dwóch kierunków, a tym samym są to wymagające studia. Podjęcie pracy na początku studiów może być trudne i raczej ograniczone do pracy weekendowej. Rozluźnienie następuje po 3 latach, kiedy to ma miejsce obrona na finansach i rachunkowości. W najbliższą sobotę 27 maja organizujemy na uczelni dzień otwarty, podczas którego będzie możliwość ze studentami i kierownikami studiów i myślę, że byłaby to dla Pana najlepsza okazja, aby zdecydować o wyborze kierunku.
Piotr Świderski | Biuro Rekrutacji
odpowiedź dla Bajm z dnia 20.05.2023
Dzień dobry, tak wymiana zagraniczna dotyczy wszystkich kierunków. Jeśli zależy Pani/Panu na uzyskaniu szczegółowych sytuacji, doradzam kontakt z naszym Biurem Współpracy z Zagraniczną - iro@kozminski.edu.pl.
22.05.2023
22.05.2023
Piotr Świderski | Biuro Rekrutacji
odpowiedź dla Michał z dnia 20.05.2023
Dzień dobry, chcąc podjąć zatrudnienie w kierunku prawniczym należałoby wybrać studia na kierunku prawo. Kierunek Prawo w zarządzaniu biznesie raczej należy rozumieć jako zarządzanie z elementami prawa.
Q
Dzień dobry, czy na studiach „prawo i finanse” student ma jakby dwa razy tyle zajęć, co miałby na innym kierunku? Planuję pracować podczas tych studiów i nie wiem, czy byłoby to możliwe. Mam jeszcze pytanie, czy ten kierunek szybko się zapełnia? Czy istnieje konieczność przyjechania z „papierami” już 7 lipca (piątek)? Nie wiem, czy byłoby to możliwe w moim przypadku, ponieważ jestem z Trójmiasta. Czy mógłbym to zrobić na przykład w poniedziałek (następny dzień roboczy)? Pozdrawiam
21.05.2023
20.05.2023
Bajm
Czy podczas studiów na kierunku prawo i rachunkowość student ma również szansę na wymiany międzynarodowe (oprócz wyjazdów edukacyjnych)?
Michał
Dzień dobry, Czy po ukończeniu kierunku Prawo w Zarządzaniu Biznesem można zostać prawnikiem, czy taką możliwość dają tylko studia stricte prawnicze (jednolite magisterskie)?
20.05.2023
12.05.2023
Biuro Rekrutacji ALK
odpowiedź dla adam123 z dnia 08.05.2023
Dzień dobry, niestety, ale podstawą prawną przyjęcia na studia jest świadectwo maturalne i nie ma możliwości podjęcia studiów bez tego dokumentu.
Biuro Rekrutacji na studia w j. angielskim
odpowiedź dla Kuba z dnia 10.05.2023
Dzień dobry, Przyjęcie na studia Bachelor in Management and Artificial Intelligence zależy głownie od wyników maturalnych oraz dostępnej liczby miejsc na kierunku. Akademia Leona Koźmińskiego jest jedną z najbardziej prestiżowych uczelni w Polsce, co oznacza, że konkurencja może być dość silna, jeśli chodzi o liczbę aplikujących oraz ich wyniki maturalne, średnia z których wynosi minimalnie 70%. Liczba miejsc jest również ważna podczas rekrutacji, ponieważ miejsca na kierunek Bachelor in Management and Artificial Intelligence kończą się najszybciej w porównaniu do innych programów licencjackich. Pozdrawiamy, Biuro Rekrutacji na studia w j. angielskim Akademii Leona Koźmińskiego
10.05.2023
10.05.2023
Kuba
Czy ciężko jest się dostać na management and AI?
Biuro Rekrutacji na studia w j. angielskim
odpowiedź dla Zuza z dnia 09.05.2023
Dzień dobry, Z zasady studia dzienne odbywają się w godzinach 08:30 - 15:45 od poniedziałku do piątku. Nie prowadzimy dodatkowych testów z angielskiego dla kandydatów którzy uzyskali 80%+ z rozszerzenia lub 95%+ z podstaw j. angielskiego na maturze, tacy kandydaci zostają zwolnieni z wymogu złożenia certyfikatu znajomości języka angielskiego. Pozdrawiamy, Biuro Rekrutacji na studia w j. angielskim Akademii Leona Koźmińskiego
10.05.2023
09.05.2023
Zuza
W jakich godzinach odbywają się studnia dzienne? I czy jak ma się maturę z rozszerzonego angielskiego zdaną na ponad 80% to jest jeszcze jakiś test językowy na kierunek management i AI?
Piotr Świderski | Biuro Rekrutacji ALK
odpowiedź dla adam123 z dnia 08.05.2023
Dzień dobry, niestety nie ma takiej możliwości. Świadectwo dojrzałości stanowi podstawę przyjęcia na studia wyższe.
09.05.2023
08.05.2023
adam123
czy jest szansa na dostanie do waszej uczelni bez matury??
Piotrs
odpowiedź dla Hubertus z dnia 30.04.2023
Poziom języka angielskiego jest weryfikowany po teście poziomującym. Angielski na kierunku Prawo jest angielskim prawniczym. Po ukończeniu kursu odbywa się egzamin lub należy zdać ceryfikat TOLES. Zajęcia rzeczywiście odbywają się po 16:30 i trwają do wieczora. Egzaminy mają różną formę, decyduje o tym wykładowca. Wszystkie rodzaje, któore Pan wymienił występują na naszej Uczelni, przeważają egzaminy ustne lub pisemne z pytaniami otwartymi. Studia zaoczne są do pogodzenia z pracą.
04.05.2023
01.05.2023
Emma
Chętnie poznam opinie nt. studiów podyplomowych Zarządzanie zakupami. Są tu jacyś słuchacze tych studiów?
Hubertus
Poszukuję opinii nt. prawa zaocznego. Moje główne pytanie to, czy wymagania językowe (j. ang.) są wysokie? Języki obce nie są moją mocną stroną, a nie chciałbym nie móc skończy tak drogich studiów z powodu lektoratu/egzaminu językowego. Nie obawiam się przedmiotów prawniczych w języku polskim, ale języka strasznie się obawiam. Drugie pytanie, zajecia maja odbywać się od czwartku do soboty, czy zajęcia w czwartki i piątki rzeczywiście odbywają się po 16:30, do której gidziny trwają? Jaką formę zazwyczaj maja egzaminy - ustną czy pisemną, pytania otwarte, testy wyboru itd.? Np. na UJ są to w zdecydowanej większości testy wyboru, na UKSW natomiast większość to egzaminy z pytaniami otwartymi bądź egzaminy ustne. Czy studia na tym kierunku i na tej uczelni są bardzo obciążające dla osoby aktywnej zawodowo od poniedziałku do piątku?
30.04.2023
24.04.2023
Uczeń
Czy idąc na kierunek Management and Artificial Intelligence trzeba umieć podstawy programowania?
Piotr Świderski | Biuro Rekrutacji
odpowiedź dla Magda z dnia 22.04.2023
Dzień dobry, program studiów znajdzie Pani w naszym BIP, pod poniższym linkiem: https://kozminski.bip.gov.pl/rozpoczynajace-sie-od-roku-akademickiego-2023-2024/
24.04.2023
24.04.2023
Piotr Świderski | Biuro Rekrutacji
odpowiedź dla Julia z dnia 23.04.2023
Dzień dobry, mowa o wydaniu świadectw dojrzałości (wyniki maturalne)
Julia
Dzień dobry, jesli chodzi o tydzień od otrzymania świadectw to mowa o otrzymaniu świadectw ukończenia szkoły czy wyników matur?
23.04.2023
22.04.2023
Magda
Jakie przedmioty są na pierwszym roku FiR/gdzie można sprawdzić bardziej szczegółowy program tego kierunku?
Piotr Świderski | Biuro Rekrutacji Akademii Leona Koźmińskiego
odpowiedź dla uczeń z dnia 16.04.2023
Dzień dobry, na etapie rekrutacji można dokonać wyboru na jeden, najbardziej preferowany kierunek. Jednakże do momentu dostarczenia dokumentów i otrzymania informacji o zakwalifikowaniu zmiany kierunku można dokonać samodzielnie, logując się do formularza zgłoszeniowego. Po otrzymaniu potwierdzenia chęć zmiany kierunku należy zgłosić mailowo do Biura Rekrutacji. Przenosiny są możliwe pod warunkiem dostępności miejsc.
17.04.2023
17.04.2023
Piotr Świderski | Biuro Rekrutacji
odpowiedź dla Paweł z dnia 16.04.2023
Dzień dobry, dyplom technika informatyka oraz certyfikat językowy nie wpływają na rekrutację. Przy stypendium oraz przyjęciu na studia brane są pod uwagę wyłącznie wyniki maturalne. Certyfikat może być jednak wymagany przy rekrutacji na studia w języku angielskim.
uczeń
Czy można zapisać się w trakcie rekrutacji na kilka kierunków, a następnie po wynikach wybrać jeden z nich?
16.04.2023
16.04.2023
Paweł
Dzień dobry, Czy tytuł technika informatyka bądź język angielski na poziomie C2 (potwierdzony egzaminem CAE zdanym z bardzo wysokim wynikiem) wpływają jakoś na rekrutację na studia I stopnia? (np. Czy dodają punkty albo zwiększają szansę na stypendium). Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Piotr Świderski | Biuro Rekrutacji
odpowiedź dla Uczen z dnia 13.04.2023
Dzień dobry, tak, przedstawione wyniki pozwoliłby na zakwalifikowanie na kierunek prawo. Zapraszamy do zapisów do 4 maja. Serdecznie pozdrawiam Piotr Świderski
14.04.2023
13.04.2023
Uczen
Czy z wynikami ok, 70 procent rozszerzenia z geografi 80 rozszerzenia Ang 50 podstawowa matma dostane sie na prawo w tegoroczniej rekrutacji?
Piotr Świderski | Akademia Leona Koźmińskiego
odpowiedź dla Katarzyna z dnia 13.04.2023
Dzień dobry, zmiana formy studiów w trakcie roku akademickiego jest możliwa. Zależy to przede wszystkim od dostępności miejsc oraz programu studiów (kwestia pokrywania się przedmiotów). Jeśli wniosek złożyłaby Pani na przykład po pierwszym semestrze, nie powinno być problemu ze zmianą. Szczegóły przeniesienia uzyska Pani w naszych Dziekanatach.
13.04.2023
13.04.2023
Katarzyna
Czy jest realne by w trakcie studiów zmienić tryb z niestacjonarnego na stacjonarny?
Piotr Świderski | Biuro Rekrutacji
odpowiedź dla adam z dnia 01.04.2023
Dzień dobry, podstawę przyjęcia na studia stanowią wyniki maturalne, oceny ze świadectwa szkolnego nie są brane pod uwagę. W przypadku braku punktów, sugeruję rozważyć podjęcie studiów niestacjonarnych.
11.04.2023
11.04.2023
Piotr Świderski | Biuro Rekrutacji
odpowiedź dla Dawid z dnia 09.04.2023
Dzień dobry, patrząc na ubiegły rok, pewność przyjęcia na każdy z kierunków powinien Pan mieć do tygodnia od dnia otrzymania świadectw. Co roku rekrutacja przebiega jednak nieco inaczej i zależy od kierunku, na który zdecyduje się Pan zaaplikować. Dokumenty może Pan dostarczyć osobiście lub pocztą. W przypadku osobistego przyjazdu informację o zakwalifikowaniu na studia kandydaci otrzymują tego samego dnia, zwykle w ciągu 15-20 minut od momentu okazania dokumentu. Jeśli zdecyduje się Pan na wysyłkę pocztą, najlepiej gdyby wysyłał Pan dokumenty w tym dniu, w którym otrzyma Pan świadectwo, nie powinno to wpłynąć na szanse przyjęcia na studia. Serdecznie pozdrawiam Piotr Świderski Biuro Rekrutacji Akademii Leona Koźmińskiego
Dawid
Dzień dobry, mam dwa pytania: 1. Jak szybko wyczerpują się miejsca na uczelni? 2. Czy żeby dowiedzieć się, czy dostałem się na kierunek, muszę najpierw stawić się osobiście na uczelni, czy raczej taką informację otrzymam szybciej? Pytam, bo będę musiał jechać z trójmiasta. Z góry dziękuję za odpowiedź.
09.04.2023
01.04.2023
adam
dzień dobry, chciałbym się spytać czy jeżeli matury mi poszły słabo a oceny mam bardzo dobre to czy jest szansa dostać się na wasza uczelnie?
Wanda Widziszewska, ALK
odpowiedź dla Luca z dnia 09.02.2023
Dzień dobry, potwierdzam, że oferta hoteli skierowana jest także do słuchaczy studiów podyplomowych, organizowanych w ALK. pozdrawiam i zapraszam na studia do naszej Uczelni -:)
09.02.2023
09.02.2023
Luca
Dzień dobry, chciałbym się dowiedzieć, czy słuchacze studiów podyplomowych także mogą korzystać z oferty hoteli, oferujących zniżki dla studentów ALK.
Biuro Rekrutacji Akademii Leona Koźmińskiego
odpowiedź dla Magda z dnia 30.01.2023
Dzień dobry, wstępnie mogę Pani potwierdzić, że uzyskane wyniki pozwoliłyby na zakwalifikowanie Pani na studia. Dla pewności sugeruję dopełnić formalności na początku zapisów (rekrutacja na studia w języku polskim rusza wraz z początkiem maja). Serdecznie pozdrawiam Piotr Świderski Biuro Rekrutacji Akademii Leona Koźmińskiego
31.01.2023
30.01.2023
Magda
Myślę nad rozpoczęciem studiów zarządzanie i psychologia w biznesie na Koźminie, czy trudno się dostać na ten kierunek? Na ich stronie widziałam limit 210 miejsc, obawiam się że trzeba mieć wybitne wyniki maturalne, jak to jest? Jakie mieliście wyniki? Moje to: ang podstawa 64% ang rozszerzony 42% polski podstawa 40% polski rozszerzenie 68% matematyka podstawa 73%... wiem, mocno średnio.. mam jakieś szanse?
;(
Według mnie strasznie niemiłe osoby z administracji....
26.01.2023
08.01.2023
???
Czy u Was sa progi punktowe czy tylko sie liczy ilosc przyjec?
Biuro Rekrutacji Akademii Leona Koźmińskiego
odpowiedź dla Jan z dnia 30.12.2022
Dzień dobry, student może usprawiedliwić nieobecność na zaliczeniu/egzaminie w ALK poprzez uczelnianą aplikację. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie z innej uczelni potwierdzające zbieżny termin egzaminu. Zaliczenie w innym terminie należy skonsultować z prowadzącym przedmiot.
03.01.2023
30.12.2022
Jan
Co mogę zrobić jeśli studiuję równocześnie na innej uczelni i tego samego dnia mam tam egzamin i zaraz potem poprawę kolokwium na ALK w na tyle małym odstępie czasu że nie zdążę dojechać ?
An
Nie polecam
08.12.2022
05.12.2022
Am
Co jeżeli nie zda się 2 kolokwium? Jak wyglada zbój i co jeżeli się go nie zda?
Akademia Leona Koźmińskiego
odpowiedź dla Ann z dnia 08.10.2022
Żeby dokonać zmiany wybranego kierunku studiów lub języka studiów, należy napisać podanie do Dziekana.
10.10.2022
08.10.2022
Ann
To samo pytanie- jak zmienić kierunek bądź język studiów?
Alicja
W jaki sposób można zmienić kierunek na inny. Czy potrzeba do tego jakiegoś wniosku? Jak to wygląda. Pozdrawiam
07.10.2022
19.09.2022
Akademia Leona Koźmińskiego
odpowiedź dla Abc z dnia 15.09.2022
W takim przypadku istnieje konieczność powtórzenia roku.
Abc
Dzień dobry Jakie są możliwosci w przypadku niezaliczenia warunku?
15.09.2022
18.07.2022
Zespół Biura Rekrutacji ALK
odpowiedź dla xyz z dnia 17.07.2022
Jak najbardziej - można. Trzeba zgłosić to mailowo do odpowiedniego biura rekrutacji: rekrutacja@kozminski.edu.pl (studia w j.polskim) lub admission@kozminski.edu.pl (studia w j.angielskim). Biuro rekrutacji poinformuje, czy są jeszcze miejsca na wybrany kierunek, a jeśli są, to dokona zmiany.
xyz
Czy przed rozpoczęciem studiowania można zmienic kierunek bez opłat?
17.07.2022
15.07.2022
Ania z Działu marketingu Akademii Leona Koźmińskiego
odpowiedź dla Wi z dnia 12.07.2022
Dzień dobry, niestety nie możemy gwarantować, że we wrześniu będziemy mieli otwartą rekrutację na prawo. Jesteśmy w trakcie zapisów, które idą bardzo dynamicznie i istnieje prawdopodobieństwo, że limit miejsc może zostać wyczerpany. Zachęcamy do wcześniejszego zapisu. Zapraszamy!
Wi
Czy jest szansa ze we wrześniu będą wolne miejsca na prawo??
12.07.2022
21.06.2022
Ks
Dzień dobry, jestem zainteresowany studiami II st niestacjonarnymi z zarządzania łańcuchem dostaw ukończyłem wcześniej kierunek logistyka niestety obronę mam dopiero we wrześniu dlatego mam pytanie czy jest to kierunek bardzo oblegany bo nie wiem czy będę miał szanse dostać się na jakieś studia w tak późnym terminie?
Biuro Rekrutacji Akademii Leona Koźmińskiego
odpowiedź dla Zuzanna z dnia 27.05.2022
Dzień dobry, dokumenty może Pani dostarczyć od razu po wypełnieniu formularza. Wymaganymi dokumentami są: - studia I stopnia/jednolite magisterskie - świadectwa dojrzałości - studia II stopnia - dyplom oraz suplement (jeśli był wydany) Należy okazać oryginał lub odpis lub kopię z poświadczeniem notarialnym dostarczanych dokumentów. Dokumenty może Pani dostarczyć osobiście lub pocztą. W razie przyjazdu na uczelnię, proszę wybrać dogodny dla siebie termin od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 - 16:30. Serdecznie pozdrawiamy Zespół Biura Rekrutacji Akademia Leona Koźmińskiego
31.05.2022
27.05.2022
Zuzanna
Dzień dobry. Jakie papiery trzeba dosłać do szkoły po rekrutacji online na studia? :) Pozdrawiam serdecznie.
Biuro Rekrutacji Akademia Leona Koźmińskiego
odpowiedź dla Radek z dnia 06.02.2022
Dzień dobry, posiadanie dyplomu tego samego kierunku nie jest wymagane. Kandydaci posiadający dyplom studiów I stopnia odbiegających programem od podejmowanych studiów magisterskich, są kierowani przed ostatecznym przyjęciem na rozmowę kwalifikacyjną. Rozmowa ma przede wszystkim charakter doradczy, podczas której kandydat otrzymuje podstawowe informacje dotyczące wybranego kierunku, może być pytany o zainteresowania, doświadczenia zawodowe, czy kompetencje jakie chciałby uzyskać podczas studiów w Akademii. W Pana przypadku istniałoby duże prawdopodobieństwo zwolnienia z rozmowy, jednak ostateczną decyzję podejmuje Komisja Rekrutacyjna po weryfikacji przedłożonych dokumentów. Studenci studiów niestacjonarnych również mogą skorzystać z oferty wymiany międzynarodowej. W przypadku szczegółowych pytań prosimy o bezpośredni kontakt z Biurem Rekrutacji – rekrutacja@kozminski.edu.pl. Serdecznie pozdrawiamy Zespół Rekrutacji Akademii Leona Koźmińskiego
07.02.2022
06.02.2022
Radek
Dzień dobry, Chciałbym się dowiedzieć czy by aplikować na kierunek Zarządzanie na rok akademicki 2022/23 - interesuje mnie specjalność na kierunku Zarządzanie Projektami, ewentualnie Zarządzanie Strategiczne - licencjat muszę mieć ukończony na tym samym kierunku? Studiowałem Finanse i Rachunkowość we Wrocławiu i nie wiem jak duże mogą być różnice programowe i jak dużo musiałbym nadrabiać samodzielnie. Dodatkowo chciałbym się dowiedzieć czy podejmując się studiów w trybie zaocznym jest również możliwość wyjechania na semestr na jedną z Uczelni zagranicznych? Konkretnie interesowałby mnie wyjazd w ramach programu Erasmus+ ale nie jestem pewien czy byłoby to w ogóle możliwe na studiach zaocznych. Dziękuję za odpowiedź.
venomGTX
Słuchajcie, a czy nie rozważaliście uruchomienia na swojej uczelni studiów informatycznych ?
31.01.2022
30.11.2021
Jakub
Dzień, dobry chciałbym dostać opinię najlepiej od osoby uczęszczającej na kierunek: bachelor In management and artificial intelligence. Jestem zainteresowany licencjatem na tym kierunku
Agnieszka
Kiedy zoataną wydane decyzje w sprawie stypendiów socjalnych?
25.10.2021
28.09.2021
Małgorzata Żak
Dzień dobry, można starać się o Indywidualny Plan Studiów. Decyzję w tej sprawie podejmuje Dziekan, po rozpoczęciu roku akademickiego. Pozdrawiam Małgorzata Żak Kierownik Biura Rekrutacji Akademii Leona Koźmińskiego
Ciekawy
Dzień dobry, czy w przypadku kiedy ktoś studiuje jeszcze jeden kierunek na innej uczelni istnieje możliwość dostosowania planu zajęć tak aby nie było kolizji? Pozdrawiam :).
27.09.2021
27.09.2021
Biuro Marketingu ALK
odpowiedź dla Moniq z dnia 26.09.2021
Dzień dobry, prosimy o kontakt z naszym Działem IT na adres mailowy: help@kozminski.edu.pl. Uzyskają tam Państwo bieżące wsparcie w razie problemów z logowaniem.
Moniq
Dzień dobry, w jaki sposób odzyskać hasło do logowania na mykozmiński?
26.09.2021
07.09.2021
Alicja
odpowiedź dla Paulina z dnia 06.09.2021
Dzień dobry Pani Paulino, login oraz hasło do systemów uczelnianych otrzyma Pani wraz z legitymacją w Dziekanacie w dniu pierwszych zajęć. Plan zajęć pojawi się na naszej stronie internetowej na 7 dni przed rozpoczęciem zajęć, natomiast o wszystkim będziemy Państwa informować mailowo, zatem proszę na bieżąco sprawdzać swoją skrzynkę. Tymczasem zachęcam do lektury Przewodnika Studenckiego, w którym znajdzie Pani odpowiedzi na "pierwsze" zadawane przez Państwa pytania, a także wiele innych ciekawych informacji: https://www.kozminski.edu.pl/przewodnikstudencki Pozdrawiam serdecznie, Alicja
Biuro Rekrutacji ALK
odpowiedź dla Paulina z dnia 06.09.2021
Pani Paulino, prosimy o kontakt z Biurem Rekrutacji: rekrutacja@kozminski.edu.pl, tel: + 48 22 519 21 70. Pozdrawiamy
07.09.2021
06.09.2021
Paulina
Witam, dostałam się na studia, uiściłam opłatę, podpisałam umowę, a mimo to nie dostałam loginy i hasła do stron typu IKozminski. Jedynie gdzie mogę się zalogować to w panelu rekrutacyjnym. Kiedy zostaną wysłane jakieś maile orginizacyjne?
Biuro Marketingu Akademii Leona Koźmińskiego
odpowiedź dla Paweł z dnia 22.08.2021
Panie Pawle, szczegółowy opis programu każdego kierunku znajdzie Pan tutaj: https://kozminski.bip.gov.pl/rozpoczynajace-sie-od-roku-akademickiego-2021-2022/ Zapraszamy również do kontaktu z kierownikami studiów (są to wykładowcy, którzy prowadzą na nich zajęcia) poprzez maila lub grupę na Facebooku. Z pewnością udzielą Panu odpowiedzi na pytania dot. programu: https://www.kozminski.edu.pl/pl/opiekunowie-merytoryczni-studiow-ii-stopnia-dostepni-na-grupach-na-facebooku Pozdrawiamy
23.08.2021
22.08.2021
Paweł
Wiatam, Chciałbym dowiedzieć się pod jakim adresem internetowym mogę znaleźć program studiów oraz sylabusy? Jestem zainteresowany studiami drugiego stopnia, jednak przed podjęciem decyzji, co do kierunku chciałbym dowiedzieć się jakie przedmioty realizowane są podczas 4 semestrów, a niestety na stronie internetowej dostępne są jedynie wybrane przedmioty dotyczące każdego z kierunków.
Biuro Marketingu Akademii Leona Koźmińskiego
odpowiedź dla Magda z dnia 11.08.2021
Pani Magdo, na tej stronie znajdzie Pani opinie absolwentów, którzy wybrali zakres zarządzanie projektami: https://www.kozminski.edu.pl/pl/zarzadzanie-projektami-zakres-studiow-na-kierunku-zarzadzanie-ii-stopnia Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych wykładowców z ALK oraz praktyków zarządzania projektami posiadających bogate doświadczenie w kierowaniu dużymi projektami. Studenci, którzy wybierają ten zakres, mają różne historie wcześniejszej edukacji i ukończonych kierunków i radzą sobie bardzo dobrze. Rozmowa kwalifikacyjna ma charkater doradczy, a w jej trakcie przedstawiamy kandydatowi dodatkowe lektury do przeczytania w trakcie wakacji, aby zdobyć wiedzę. Przed rozpoczęciem studiów może Pani również wziąć udział w naszym kursie szkoły letniej Podstawy zarządzania, który pozwoli zdobyć wiedzę z tego obszaru i zaplanowany jest na wrzesień: https://www.kozminski.edu.pl/pl/oferta-edukacyjna/kursy-i-szkolenia/szkola-letnia-podstawy-zarzadzania. Studenci zarządzania po pierwszym semestrze studiów wybierają samodzielnie jeden spośród czterech zakresów (specjalizacji) studiów, otrzymując specjalistyczną wiedzę z wybranego przez siebie obszaru. Gdyby miała Pani jeszcze jakieś pytania, prosimy o kontakt z Biurem Rekrutacji: rekrutacja@kozminski.edu.pl. Pozdrawiamy
13.08.2021
11.08.2021
Magda
Czy ktoś kto studiuje/studiował na kierunku zarządzanie projektami mógłby się wypowiedzieć na temat tego, czy warto wybrać ten kierunek? Jestem obecnie na studiach licencjackich zupełnie niepokrewnych z szerokopojętym zarządzaniem i biznesem, czy był ktoś także w takiej sytuacji, a mimo to poradził sobie na studiach magistrskich? Chciałabym także dowiedzieć się, na czym polega rozmowa kwalifikacyjna, czy specjalizację - w tym przypadku zarządzanie projektami wybiera się samodzielnie?
ola
czy ktoś kto studiuje zaocznie prawo może zapisać się na zajęcia z j. chińskiego czy jest to zarezerowane dla dziennych?
10.08.2021
26.07.2021
Biuro Marketingu Akademii Leona Koźmińskiego
odpowiedź dla Aa. z dnia 24.07.2021
Dzień dobry, zapraszamy do grup dla kandydatów na kierunek psychologia w zarządzaniu na Facebooku, a na pewno uda się nawiązać kontakty z przyszłymi kolegami z roku Pozdrawiamy
Aa.
Wybiera się ktoś na psychologię w zarządzaniu zaocznie?
24.07.2021
09.07.2021
Biuro Rekrutacji ALK
odpowiedź dla Anna z dnia 08.07.2021
Dzień dobry, poprosimy o kontakt mailowy z Biurem Rekrutacji: rekrutacja@kozminski.edu.pl lub telefoniczny: 22 519 21 70, a na pewno pomożemy. Pozdrawiamy, Biuro Rekrutacji ALK
Anna
Dzień dobry! Zapisałam się na kierunek psychologia w zarządzaniu, dostałam potwierdzenie przelewu i złożonej aplikacji lecz nigdzie nie jest napisane na jaki kierunek złożyłam i troszkę mnie to zastanawia. Dodatkowo chciałabym się zapisać na kierunek zarządzanie, ale nie wiem jak to mam zrobić, bo po kliknięciu „zapisz się” i zalogowaniu się nie widzę żadnych aktywnych łączy prowadzących do np uregulowania płatności tych 85 zł.
08.07.2021
06.07.2021
Biuro Rekrutacji Akademii Leona Koźmińskiego
odpowiedź dla Olaa z dnia 03.07.2021
Dzień dobry, przy przyjęciu na studia uwzględnia się wyniki egzaminu maturalnego z części pisemnej z trzech różnych, dowolnie wybranych przez kandydata przedmiotów spośród wszystkich objętych egzaminem maturalnym. Wyniki procentowe wpisane na świadectwie dojrzałości (nowa matura) są przeliczane na punkty rekrutacyjne w proporcji: 1% na poziomie podstawowym = 1,5 punktu rekrutacyjnego 1% na poziomie rozszerzonym = 2 punkty rekrutacyjne 1% na poziomie rozszerzonym z matematyki = 3 punkty rekrutacyjne Na studia w języku polskim zostają przyjęci kandydaci, którzy uzyskali co najmniej 300 punktów rekrutacyjnych. Rekrutacja będzie trwała aż do wyczerpania limitu miejsc. Decyzję dotyczącą możliwości przyjęcia na studia kandydata, który uzyskał mniej niż 300 punktów, podejmuje komisja rekrutacyjna. Zachęcamy do kontaktu i złożenia dokumentów. Pozdrawiamy, Biuro Rekrutacji Akademii Leona Koźmińskiego rekrutacja@kozminski.edu.pl tel. 22 519 21 70
Olaa
Trudno się dostać ?
03.07.2021
02.07.2021
Wera
Czy na zarządzanie niestacjonarne są jakiekolwiek progi i czy trudno się dostać ?
Biuro Rekrutacji
Dzień dobry, jednym z warunków rekrutacji poza uzyskaniem wymaganego progu punktowego jest złożenie dokumentów w istniejącym limicie. Trudno nam jednoznacznie odpowiedzieć czy w momencie, kiedy odbierze Pani świadectwo dojrzałości będą jeszcze wolne miejsca. Prosimy o jak najszybszy kontakt zaraz po otrzymaniu wyników
30.06.2021
30.06.2021
Biuro Rekrutacji Akademia Leona Koźmińskiego
Odpowiedź dla: Kyls Dzień dobry, rekrutacja trwa do końca września, lecz również do osiągnięcia limitu miejsc na dany kierunek. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować we wrześniu będą jeszcze wolne miejsca.
Kyls
Dzień dobry, raczej będę poprawia przedmiot w sierpniu, czyli będę dopiero miała wyniki we wrześniu. Jestem pewna, że przekroczyłam próg punktowy. Czy wtedy jak kierunek już zostanie całkowicie zajęty (interesuje mnie psychologia w zarządzaniu) wtedy rekrutacja zostaje już zamknięta i nie można już się ubiegać o miejsce?
30.06.2021
29.06.2021
Julia WL
Nie polecam, odpowiedzi na maila nie otrzymałam wcale - składałam podanie o przeniesienie, wysłałam je na 3 różne, sprawdzone adresy. Ciągle podnosicie czesne do niewyobrażalnie wysokich sum 12 000 tysięcy za rok studiów po polsku, które niczym nie różnią się od tych w dużo tańszych, prywatnych szkołach. Ponadto, programy są przestarzałe - profil ogólnoakademicki, podczas gdy nawet te słabsze, prywatne szkoły wyższe przekształciły swoje programy na profil praktyczny, żeby było więcej warsztatów niż nudnej teorii. Na stronie błędy w postaci przecinków lub spacji w złych miejscach. Jeśli chcecie uchodzić za markę premium, warto by było zwrócić uwagę na takie szczegóły. Teraz stoję przed wyborem studiów II stopnia i waszą szkołę omijam szerokim łukiem, bo to w jaki sposób potraktowaliście mnie podczas przeniesienia to jakiś żart. Tak właśnie traci się klientów :) bo tak traktujecie swoich studentów, nie jak ludzi tylko jak konsumentów do DOJENIA FORSY. Wstyd i tyle. Żadne wytłumaczenia w komentarzu nie zmienią mojego podejścia do tej placówki. Brak szacunku do ludzi!
Centrum Języków Obcych ALK
odpowiedź dla PrzyszlaStudentka z dnia 13.05.2021
Dzień dobry, Nauka języka hiszpańskiego, podobnie jak francuskiego i rosyjskiego, jest kontynuacją nauki ze szkoły średniej. Tych języków nie uczymy od podstaw. Zazwyczaj najniższe grupy kontynuujące naukę tych języków to poziom A1. Studenci, którzy chcą kontynuować naukę języka, piszą testy poziomujące. Jeśli interesują Panią inne języki, to nauka niemieckiego jest na każdym poziomie, czyli również zerowym, a języka chińskiego uczymy tylko od podstaw. Pozdrawiamy Centrum Języków Obcych ALK
17.05.2021
13.05.2021
PrzyszlaStudentka
Na jakim poziomie rozpoczyna się kontynuacje z drugiego języka obcego? 9Chodzi mi w szczególności o język hiszpański.)
Marta
Dzień dobry czy studia podyplomowe z monitorowania badań klinicznych będą odbywały się przez cały rok akademicki 2021/2022 w systemie online?
13.05.2021
13.05.2021
ALK
odpowiedź dla grzesiek z dnia 10.05.2021
Dzień dobry, prosimy o kontakt z AZS Koźmiński: ap@kozminski.edu.pl. Pozdrawiamy, Akademia Leona Koźmińskiego
grzesiek
Witam, mam pytanie ile kosztuje warunkowe zaliczenie z wfu?
10.05.2021
06.05.2021
Dana
odpowiedź dla Monika z dnia 05.05.2021
Dzień Dobry, Przy przyjęciu na studia uwzględnia się wyniki egzaminu maturalnego z trzech dowolnych różnych przedmiotów, wybranych przez kandydata spośród wszystkich objętych egzaminem maturalnym. Nie możemy policzyć dwa razy wyniku z np. wspomnianej matematyki. Zwolnienie z wymogu złożenia certyfikatu j. angielskiego nie zależy od liczby kandydatów na studia. Jest to wymóg formalny, pozwalający potwierdzić znajomość j. angielskiego jeżeli kandydat nie ma odpowiedniego certyfikatu. Zachęcamy do składania dokumentów w lipcu/sierpniu, wtedy na pewno jeszcze będą miejsca na wybranym przez Panią kierunku. W chwili obecnej trudno oszacować ilość kandydatów na miejsce, ponieważ zdecydowana większość tegorocznych maturzystów zaczyna dopiero aplikować na studia. 350 punktów wystarczy do przyjęcia na studia. Z poważaniem, Biuro Rekrutacji
Monika
Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć odnośnie studiów I-go stopnia w języku angielskim Financial Management. Ilu jest kandydatów na jedno miejsce?. W warunkach rekrutacji podano trzy przedmioty dowolnie wskazane przez kandydata spośród objętych egzaminem maturalnym, czy w związku z tym mogę wybrać matematykę na poziomie podstawowym, matematykę na poziomie rozszerzonym i język angielski na poziomie rozszerzonym? Mam rownież pytanie odnośnie certyfikatu z języka angielskiego - zostało w wytycznych napisane, że istnieje możliwość zwolnienia ze złożenia certyfikatu w przypadku zdanej matury na minimum 95% na poziomie podstawowym oraz 80% na poziomie rozszerzonym, czy to zwolnienie od czegoś zależy, nie wiem np. od liczby kandydatów? Czy ten limit 350 punktów wystarczy czy on zależy od listy rankingowej i liczby kandydatów.
05.05.2021
22.04.2021
Biuro Rekrutacji ALK
Dzień dobry, Przy przyjęciu na studia uwzględniamy wyniki egzaminu maturalnego z części pisemnej z trzech różnych, dowolnie wybranych przez kandydata przedmiotów spośród wszystkich objętych egzaminem maturalnym. Matura z matematyki nie musi być brana pod uwagę, jeśli kandydat nie poda jej wśród trzech dowolnie wybranych przedmiotów. Wyniki procentowe wpisane na świadectwie dojrzałości (nowa matura) są przeliczane na punkty rekrutacyjne w proporcji: 1% na poziomie podstawowym = 1,5 punktu rekrutacyjnego 1% na poziomie rozszerzonym = 2 punkty rekrutacyjne 1% na poziomie rozszerzonym z matematyki = 3 punkty rekrutacyjne Jeśli kandydat wśród trzech dowolnie wybranych przedmiotów poda maturę rozszerzoną z matematyki, to według tego przelicznika ma szansę uzyskać więcej punktów w trakcie rekrutacji na studia, bo każdy 1% z takiej matury to 3 punkty rekrutacyjne. W razie pytań, zapraszamy do kontaktu z Biurem Rekrutacji: rekrutacja@kozminskie.edu.pl Pozdrawiamy
Biuro Marketingu ALK
Dzień dobry, Rozmowa kwalifikacyjna na studia II stopnia to rozmowa o charakterze doradczym i nie jest spotkaniem egzaminacyjnym. W trakcie rozmowy kandydatowi zostaną przedstawione sposoby nadrobienia rożnić programowych w postaci lektur dodatkowych. Pozdrawiamy
22.04.2021
21.04.2021
N.
Dzień dobry, czy na kierunek zarządzanie na ALK, jest wymagana matura rozszerzona z matematyki?
:)
Mam pytanie, czy orientuje się ktoś jak mniej więcej przebiega rozmowa kwalifikacyjna na studia II stopnia? Ukończyłam niedawno studia inżynierskie, które mają mało wspólnego z Zarządzaniem i chciałabym się dowiedzieć czy istnieje w tym przypadku szansa dostania się na studia magisterskie i czy warto próbować :)
20.04.2021
16.04.2021
Biuro Marketingu Akademii Leona Koźmińskiego
odpowiedź dla Tomasz z dnia 15.04.2021
Dzień dobry panie Tomaszu, w zeszłym roku kwota stypendium wynosiła 1 700 zł miesięcznie, a stypendium socjalne w zwiększonej wysokości (w szczególnie uzasadnionych przypadkach) 1 900 zł. Pozdrawiamy
Tomasz
Dzień dobry, ile wynosiło stypendium socjalne w tym roku?
15.04.2021
07.04.2021
Biuro Marketingu ALK
odpowiedź dla Wojtek z dnia 05.04.2021
Dzień dobry, Warto studiować zarządzanie, gdyż jest to uniwersalny kierunek, pozwalający zastosować przyswojoną wiedzę i umiejętności w dużych międzynarodowych korporacjach, a także firmach rodzinnych i we własnej działalności, np. start-upie. Zarządzanie w ALK to kierunek bardzo praktyczny. Studenci często pracują w grupach, z wykorzystaniem case'ów biznesowych oraz innych interaktywnych metod dydaktycznych. Można wybrać zakres studiów - zarówno na studiach licencjackich, jak i magisterskich. Na studia licencjackich są to n3 zakresy: Marketing, Przedsiębiorczość, Zarządzanie przedsiębiorstwem. Tryb studiów zależy od Pana preferencji - czy chciałby Pan studiować w tygodniu, czy też łączyć studia z pracą i równocześnie zdobywać doświadczenie zawodowe. Zajęcia na studiach niestacjonarnych odbywają się zazwyczaj co drugi weekend w piątki w godz. 17-20, a także w soboty i niedziele . Zapraszamy do dołączenia do grupy dla kandydatów na zarządzanie na FB. Pozdrawiamy, Biuro Marketingu Akademii Leona Koźmińskiego
Wojtek
Cześć, rozważam alk na kierunku zarządzanie. Czy warto wybrać ten kierunek i czy lepszy jest stacjonarny lub niestacjonarny tryb?
05.04.2021
26.03.2021
Biuro Marketingu Akademii Leona Koźmińskiego
Dzień dobry, Progi punktowe na prawo próg to 300 punktów rekrutacyjnych na studia dziennie. Na studia niestacjonarne nabór odbywa się na podstawie kolejności zgłoszeń, do wyczerpania limitu miejsc. Na prawo i finanse 380 punktów. Punkty są przeliczane następująco: Wyniki procentowe wpisane na świadectwie dojrzałości (nowa matura) są przeliczane na punkty rekrutacyjne w proporcji: 1% na poziomie podstawowym = 1,5 punktu 1% na poziomie rozszerzonym = 2 punkty 1% na poziomie rozszerzonym z matematyki = 3 punkty Podane na stronie studiów dyplomowych opłaty mamy w dwóch wariantach: opłata za semestr i opłata za semestr w 5 ratach, czyli opłata miesięczna. Pozdrawiamy, Biuro Marketingu Akademii Leona Koźmińskiego
Jan
Tak to czesne to przesada. Kolejnym absurdem jest cos co nazwali biznes chinski. Duzo formy, malo tresci i lansujacy sie wszędzie tzw. dyrektor, ktory potrafi tylko lac wode z czego dla studentów nie wynika zupełnie nic. Zenada
26.03.2021
02.03.2021
Administrator
Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
Zrezygnowany
Jestem zmuszony zbojkotować uczelnię, podwyżka czesnego o prawie 1000zł w momencie gdy jest kryzys i dużo osób traci pracę to wstyd.
22.02.2021
15.02.2021
Pytający
Jakie są mniej więcej progi na dostanie się na prawo i FiR?
Jasia
Czy ktos mi moze powiedziec czy ta oplata podana na stronie to jest oplata semestralna czy juz za caly rok?
13.02.2021
11.02.2021
Gość
Dzień dobry, czy opłata za studia podyplomowe podana na stronie uczelni to opłata za całe studia 1rok czy za semestr!?
Magda, studentka Prawa i FiR
Odpowiadając na komentarz użytkownika „Ciekawy”. Jestem studentką kierunku „Prawo i Finanse” na ALK, kierunek ten umożliwia właśnie studiowanie obydwu kierunków na raz, z idealnie stworzonym planem. Żadne zajęcia się nie nakładają, nie są pomieszanie. Wszystko jest logicznie zaplanowane. Dodatkowo masz możliwość złożenia wniosku o indywidualną organizacje zajęć, dzięki czemu np. w sesji swój pierwszy termin egzaminu możesz zdać w późniejszym terminie np. II terminie dla innych studentów. Nie orientuje się jak wyglądałaby z praktyki sytuacja studiując dwa różne kierunki z osobna. Jednak wiem, ze jest taka możliwość :)
08.02.2021
04.02.2021
Ciekawy
Czy ktoś wie jak wygląda łączenie studiów z drugim kierunkiem? Czy plan da się jakoś dostosować? Chodzi konkretnie o FiR. :)
Nina
Hej, czy ktoś może wypowiedzieć się o swoich doświadczeniach ze studiów podyplomowych z HRBP lub Senior HRBP? Z góry dziękuję :)
23.01.2021
23.01.2021
Ostatni rok ekonomii
Cześć, jestem studentem 3 roku ekonomii i myślę, że mogę co nieco powiedzieć: Według mnie warto i to bardzo o ile nie oczekujesz, że studia zapewnią ci pracę. Uczelnia zapewnia możliwość rozwoju, ale tylko pod warunkiem twojego zaangażowania. Jeżeli np. jesteś po LO nigdy nie pracowałeś/aś i idziesz na zarządzanie to nie licz, że pracodawcy będą się o ciebie bili. Wykładowcy są raz lepsi raz gorsi ale raczej na +. Forma zaliczenia zazwyczaj to nie egzaminy tylko projekty i to raczej grupowe. Uczelni nie da się przejść dla papierka bo odpadnie się na matmie statystyce i ekonometrii. Pytałem swoich pracodawców czy w moim CV uczelnia mnie wyróżniała i w środowisku biznesowym w Wawie ALK ma renomę i wyróżnia kandydata do pracy. Nie wiem jak jest na podyplomówkach ale każdemu bym je odradzał nawet na koźminie jeśli chcesz luzem rok na coś pochodzić to lepiej uczyć się w domu plus brać udział w eventach według mnie. Zarobki rzędu 8-10k brutto po uczelni jak jesteś ogarnięty i się rozwijasz także poza uczelnią bez problemu do osiągnięcia.
Martyna
Prawo na tej uczelni- co sądzicie i przede wszystkim czy trudno się dostać? Nawet jeśli nie przekroczy się progu punktowego? Będę wdzięczna za odp!
13.01.2021
08.01.2021
Maciek
Witam. Poszukuję informacji na temat studiów podyplomowych na ALK - czy warto, jaki jest poziom studiów , wykładowcy etc. Mam na myśli studia CSR. CELE ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU W STRATEGII FIRMY. Będę wdzięczny z wszelkie opinie na ten temat. Dziękuję. Pozdrawiam.
Ania
A ja słyszałam bardzo dobre opinie o tej uczelni i jej kadrze wykładowców.
04.01.2021
29.12.2020
Absolwent
" wręcz prestizową uczelnię biznesową." ... Brawo, wartość dyplomu Koźmińskiego jest równa sumie opłat z tytułu czesnego * współczynnik terminowości wpłat. Innymi słowy trzeba się postarać aby nie uzyskać dyplomu. Typowa prywatna uczelnia działająca w RP, furtka do dyplomu dla Kiepskich i liderów disco polo. Uczelnie tego pokroju powinno się przymusić do podniesienia poziomu nauczania. "że rodzice muszą płacić za studia" a mają wyjście? Syn do wojska nie chce, do ochrony się nie nadaje a na taksówkę nie ma kwalifikacji. Samo życie.
moje zdanie
Każdy ma prawo do własnych odczuć, ja uważam Koźmińskiego za bardzo dobrą, wręcz prestizową uczelnię biznesową. Poziom zajęć wysoki, kadra świetna, może nie każdemu pasuje wysoko postawiona poprzeczka, ale dla mnie to akurat atut. Jedyne, co mnie boli to fakt, że rodzice muszą płacić za studia, ale z drugiej strony na Zachodzie wiele uczelni jest płatnych i to tzw, publicznych. Traktuję to jako inwestycję i mam nadzieję, że wiedza stąd wyniesiona pozwoli mi szybko stanąć na nogi zawodowo.
28.12.2020
23.12.2020
China
Joanna. Takie banaly jak opowiadaja o chinach znajdziesz na portalach za darmo. Niektore z nich sa o niebo lepsze niz to co podaja na alk rozni pseudoeksperci od chin. Np. Chiny24. Niestety jesli chodzi o kontakty biznesowe alk w Chinach to porazka. Lansujacy sie wszędzie dyrektor nie ma nic do zaproponowania w tej kwestii. Poza gladka gadką o niczym. Szkoda czasu niestety
Joanna
Dzień dobry. W odniesieniu do komentarzy poniżej - jestem studentką studiów podyplomowych na kierunku: Biznes Chiński, więc kilka słów o tym. Kierunek z pewnością mocno specjalistyczny, ale tego też oczekują jego odbiorcy, jak mniemam, przedstawiający wachlarz profesji i doświadczenia, zainteresowani Azją. Prowadzący - jak to na każdych studiach - jedni porywają bardziej, inni nieco mniej, ale dobrani według dobrego klucza, pokazują różne oblicza Chin. To, co dla mnie istotne, to to, że to głównie praktycy, profesjonaliści, znający Chiny faktycznie. Dotykają biznesu, kultury, geopolityki. Kierunek, jak dla mnie, dość unikatowy. Pozdrowienia :)
18.12.2020
15.12.2020
M
Witam, chciałabym się dowiedzieć, czy bardzo trudno jest się dostać na ALK na prawo stacjonarnie? Bardzo będę wdzięczna za odp i również opinie o owym kierunku! (Miejmy nadzieję) przyszła studentka na ALK ☺️
Agnieszka
odpowiedź dla Mamareczek z dnia 04.12.2020
Dzień dobry, Zapraszamy na naszą stronę, na której znajduje się opis kierunku: https://www.kozminski.edu.pl/pl/oferta-edukacyjna/studia-dwukierunkowe-prawo-i-finanse oraz grupę na FB dla kandydatów na prawo i finanse, gdzie znajdą Państwo więcej informacji oraz mogą zadać pytania kierownikom studiów: https://www.kozminski.edu.pl/pl/oferta-edukacyjna/studia-dwukierunkowe-prawo-i-finanse. Zachęcamy również do lektury artykułu o tym kierunku: https://studia.pl/elitarne-studia-prawnicze-na-kozminskim/
14.12.2020
12.12.2020
Jan
Ta uczelnia to pomyłka, a kwiatki typu biznes chinski to największa pomylka. Lansujacy sie wszędzie dyrektor z parciem na szklo i brak profesjonalizmu na zajeciach online. Szkoda czasu i pieniędzy
Mamareczek
Co sądzicie o Prawie i Finansach? Kierunki wydają się idealnie dopasowane, stawka- wiadomo x2. Chyba to dosyć młody kierunek, nie ma o nim zbyt wielu informacji w sieci, a jest interesujący
04.12.2020
03.12.2020
Student
Dzien dobry, Chcialabym sie dowiedziec czy ktos z Panstwa, ktoras z grup na studjach podyplomowych domagala sie od uczelni zwrotu czesci pieniedzy w zwiazku z tym, ze przez caly rok zajecia sa prowadzone online, a nie stacjonarnie? Ja jestem rozczarowana zarowno pdejsciem kierownika naszych studiow, jak i samymi wykladami. Nie polece nikomu ALK i bardzo zlauje, ze wybralam te studia. Zajecia prowadzone sa z domow, wiele prowadzacych nie radzi sobie z prowadzeniem zajec w trybie online, cwiczenia nie sa wogole prowadzone, tematy sa omijane, a przez 8 godzin oglada sie najczesciej "lysinke" prowadzacego
Eva
Niestety większość z was ma racje, to uczelnia nastawiona glownie na wyciaganie kasy. Najbardziej jest to widoczne na kierunku ktory skomentowal jan: Wyciaganie kasy od naiwnych. To studia Biznes chinski. Szkoda czasu, duzo formy, malo tresci. Przechwalki grubawego dyrektora ktory de facto nic nie moze ale ma chore parcie na sxklo i wszędzie sie lansuje
20.11.2020
09.11.2020
janekn138
Szukam kontaktu ze studentem/studentką 2 lub 3 roku na finansach i rachunkowości. mój email: janekn138@gmail.com
M
Studiuje już 4 rok, nie polecam. Uczelnia działa bardzo różnie, przedmioty do wyboru często nie startuja z powodu za małej ilosci osób chętnych, w aplikacji i na wirtualnej uczelnii ciagle pojawiaja się błędy, pracownicy Dziekanatu nie mili, student nie powiniem niczego oczekiwać, ma być wdzięczny za możliwość studiowania.
18.10.2020
03.10.2020
Admin
Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
Maciej Zadworny - Akademia Leona Koźmińskiego
odpowiedź dla Rafał z dnia 16.09.2020
Dzień dobry. Jestem Maciej Zadworny, Digital Manager w Akademii Leona Koźmińskiego. Pragnę stanowczo zaprzeczyć powyższej opinii, która nosi znamiona pomówienia. W ALK nigdy nie była zatrudniona osoba oskarżona „o branie łapówek za zdanie egzaminów”. Zwracam uwagę, że pomówienie, które może narazić jednostkę na utratę zaufania potrzebnego do prowadzonej działalności, jest przestępstwem ujętym w Kodeksie karnym. Oferujemy naszym studentom wszelkie niezbędne wsparcie. Każdy może zgłosić się ze swoimi problemami do opiekuna kierunku, dziekana lub pracowników dziekanatów.
24.09.2020
16.09.2020
Rafał
Uczelnia robi wszystko by uwalić studentów. Na roku była pani prowadząca oskarżona o branie łapówek za zdanie egzaminów. Oczywiście wydalono ją a studentom nie zwrócono pieniędzy. Co roku podnoszą opłąty za studia a pani słynna M.C. uwala na każdym egzaminie 90% roku. NIE POLECAM
Krzysztof
odpowiedź dla Julia z dnia 06.09.2020
Dzień dobry, jestem kierownikiem studiów PwZ a Akademii Leona Koźmińskiego. Myślę, że zaprosiłbym Panią najpierw na stronę ALK: studia licencjackie https://www.kozminski.edu.pl/psychologia1/ studia magisterskie https://www.kozminski.edu.pl/psychologia2/ Potem, proponuję dołączyć na naszych grup na FB - tam będziemy mogli skomunikować się interaktywnie (proszę zadać pytania w formie postu lub poprzez chat. Serdecznie zapraszam, dr Krzysztof Przybyszewski
07.09.2020
06.09.2020
Julia
Dzień dobry , Czy mógłby ktoś udzielić informacji na temat Zarządzania psychologią w zarządzaniu ? Będę wdzięczna za pomoc
Ewelina
Jestem studentką kierunku Management and Artificial Intelligence in Digital Society i to, co cenię sobie najbardziej w ALK jest przekazywanie praktycznej wiedzy. Uczelnia skupia się na najważniejszych kwestiach, które rzeczywiście przydają się w normalnym życiu i kładzie nacisk na rozwój studenta. Dzięki dobrze rozplanowanemu grafikowi, jest możliwość połączenia nauki z zawodowymi zobowiązaniami i zdobycie doświadczenia w pracy, co jest super zaletą studiów w ALK. Ja osobiście jestem również bardzo zadowolona z wykładowców, którzy stanowią duży autorytet i zawsze są skorzy do pomocy. Jak najbardziej poleciłabym uczelnie jeżeli jesteś osobą, która pragnie przebywać w międzynarodowym środowisku i chcesz oswoić się z biznesowymi warunkami pracy !
15.07.2020
13.07.2020
Dagmara
Jestem studentką trzeciego roku kierunku Bachelor in Management i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona ze studiów. Można tu zdobyć wiedzę od wielu doświadczonych i posiadających szeroką wiedzę wykładowców. Uczelnia ma praktyczne podejście do nauki, która objawia się w formie wielu prac w grupach, realizowania projektów, prezentacji, ćwiczeń i innych. Poziom nauczania jest bardzo zadowalający, a atmosfera na uczelni bardzo miła i przyjazna studentom. Koźmiński stawia bardzo również na integrację studentów, którzy mogą się lepiej poznać na różnych wyjazdach, a także po przez działalność w organizacjach studenckich takich jak Samorząd czy KU International Society, które zrzeszają wielu studentów.
B
Uczelnia daje duże możliwości rozwoju. Kontakt z wykładowcami jest bardzo dobry. Nie odmawiają pomocy. Dziekanat działa sprawnie informując na bieżąco o wszelkich zmianach w zajęciach.
13.07.2020
13.07.2020
Natalia
Jestem studentką IV roku prawa na Akademii Leona Koźmińskiego. Uczelnia charakteryzuje się indywidualnym podejściem do studenta, a przede wszystkim wieloma możliwościami rozwoju. Działa tu bardzo dużo organizacji studenckich takich jak świetne koła naukowe. ALK stawia na praktykę, dzięki dużej ilości ćwiczeń i konwersatoriów. Mamy okazję poznać przedstawicieli praktycznie wszystkich zawodów prawniczych, co ułatwia podjęcie decyzji co do wyboru dalszej drogi zawodowej. Zdecydowanie polecam studiowanie prawa na tak nowoczesnej i stale rozwijającej się uczelni, która zapewnia wysoki poziom kształcenia oraz wspiera studentów przyznając różnego rodzaju stypendia.
Asia
Robiłam na Kozminskim i licencjat i magistra. Po tych latach uznałam, że uczelnia jest głównie nastawiona na zarabianie na studentach. Co można było odczuć jeszcze bardziej w czasach pandemii. Wykładowcy i prowadzone zajęcia - na palcach jednej ręki można policzyć te na prawdę ciekawe.
04.07.2020
23.06.2020
Absolwent
Wszyscy, ktorzy chcą iść na prawo i zrobić dyplom bez żadnego wysiłku to polecam. Wiele osób przeszło przez te studia z minimalnym wkładem. Wykładowcy wcale nie są tak ciekawi, może poza kilkoma personami. Prawo na kozminskim ogolnie nie ma w środowisku super opinii. Oczywiście jeśli ktoś chce się uczyć to się nauczy wszędzie. W kwestii rekrutacji Miałem wrazenie, ze na początku przyjmowali wszystkich, którzy złożyli dokumenty żeby zarobić jak najwiecej. Jeśli chodzi o język Angielki to nie ma żadnych wymagań- oczywiście odbywają się zajęcia z angielskiego prawniczego, ale poziom nauczania był aż smieszny. Wykładowcy to zwykli teoretycy, zajęcia nie są ciekawe nawet w 1% ( mówię o ogóle, ale zdarzały się wyjątki). Prawo to kierunek, na którym zajęcia mogą odbywać się bardzo ciekawie a tu niestety tak nie jest. Kolejna sprawa to władze Kolegium Prawa, którzy dodatkowo prowadzą zajęcia...może lepiej się jednak nie wypowiadać...ogolnie to trzeba się przygotować na zaliczanie jednego przedmiotu kilka razy, gdy nie znasz słowo w słowo z książki, a przecinek postawisz w innym miejscu. Nie jest ważny stan Twojej wiedzy tylko to czy trafi się w klucz „wykladowcy”. Na koniec Twoich studiów okazuje się, że nawet nie ma ciekawego promotora, u którego chciałoby się pisać pracę. Moja ogólna opinia to taka, ze jeśli chcesz iść na prawo to na pewno nie Koźmiński. Uciekaj stąd. Gdyby nie ludzie, których poznałem na roku to Koźmiński nie oferowałby niczego ciekawego.
Weronika, finanse i rachunkowość
Jestem studentką drugiego roku finansów i rachunkowości. Studia rozpoczęłam z niewielką wiedzą na temat ekonomii, giełdy czy księgowania. Wszystkiego nauczyłam się od podstaw na zajęciach. Wiedzę teoretyczną z wykładów wykorzystujemy w zadaniach na ćwiczeniach. ALK stwarza nam niesamowite możliwości rozwoju m.in.: możemy zapoznać się i wypróbować Bloomberga, uzyskamy pomoc od Biura Karier w sprawie znalezienia praktyk, a także dowiemy się najnowszych wiadomości z dziennika Financial Times.
22.06.2020
22.06.2020
Karol Š
Akademia Leona Koźmińskiego jest bezsprzecznie najlepszą uczelnią biznesową w tej części Europy. Gdy pięć lat temu rozpoczynałem tam studia na dwóch kierunkach, nie wiedziałem jeszcze jak dobry to był wybór. Bardzo wysoka jakość kształcenia, doskonałe podejście do studentów i ich problemów. Przez 5 lat studiów ani razu nie spotkałem się z sytuacją, żeby coś było niemożliwe - z każdej strony można było otrzymać wsparcie. Świetne możliwości stypendialne oraz bogata oferta wyjazdów zagranicznych - z programu Erasmus i nie tylko. Budynki nowe i w ciągłym remoncie - zmianom na lepsze. Uczelnia jest prowadzona jak dobrze prosperujące przedsiębiorstwo - to chyba najlepszy komplement o uczelni tego rodzaju.
Alicja, Biuro Rekrutacji
odpowiedź dla p.c.h.k.l z dnia 15.06.2020
Dzień dobry, W kwestii zasad naboru: próg minimalny na studia stacjonarne to 300 pkt, zatem każda osoba, która złoży komplet wymaganych dokumentów (co do których Komisja Rekrutacyjna nie będzie miała żadnych zastrzeżeń) i uzyska min. 300 pkt rekrutacyjnych zostanie przyjęta. Rekrutację prowadzimy jednak tylko do wyczerpania limitu miejsc. W przypadku dodatkowych pytań, zachęcam do kontaktu: rekrutacja@kozminski.edu.pl Pozdrawiam, Alicja Tomasiewicz Specjalista ds. rekrutacji
17.06.2020
15.06.2020
p.c.h.k.l
Jestem zainteresowany sposobem przyjmowania na studia. Czy jeśli mam 360 punktów do się dostanę na Finanse i Rachunkowość lub Ekonomię? Czy to jest tak, że wszystkie osoby powyżej 300 są przyjmowane? Jakie są opinie o FiR i Ekonomie?
adwokat Ewa Nowak absolwentka KP ALK
odpowiedź dla Grafi z dnia 31.05.2020
Dzień dobry, Jestem bardzo zadowolona ze studiowania prawa w trybie niestacjonarnym Kolegium Prawa ALK. Ta forma nauki pozwala na uzyskanie pełnowartościowej wiedzy teoretycznej i praktycznej oraz świetnie przygotowuje do Państwowego Egzaminu na Aplikacje Prawnicze, z którego uzyskałam pozytywny wynik za pierwszym razem. W obu trybach stacjonarnym i niestacjonarnym wykłady, warsztaty, seminaria, ćwiczenia prowadzą wybitni prawnicy praktycy, Sędziowie, Prokuratorzy, Adwokaci, Radcy Prawni oraz przedstawiciele innych zawodów prawniczych, którzy są jednocześnie doskonałymi teoretykami prawa. Uczelnia bardzo dba o jakość nauczania także języków obcych, dlatego w tym zakresie przewidziany jest podział na grupy uzależniony od poziomu wiedzy danej osoby, w ten sposób aby proces nauki języka obcego przebiegał komfortowo dla osób w różnym stopniu zawansowania. Wysokość opłat za studia jest współmierna do jakości otrzymywanej wiedzy, warunków kształcenia oraz konkurencyjnej oferty, która powoduje, że po ukończeniu tej Uczelni absolwent jest poszukiwanym pracownikiem w każdej branży. Ponadto ALK przewiduje system motywacyjny w postaci stypendium, którego byłam beneficjentką osobiście. Pozdrawiam serdecznie, adwokat Ewa Nowak http://adwokat-ewanowak.pl/
01.06.2020
31.05.2020
Grafi
Poszukuję opinii nt. prawa zaocznego. Czy studenci/absolwenci są zadowoleni? Czy wykładowcy chcą przekazywać wiedzę i ciekawie prowadzą zajęcia? Czy to praktycy czy tylko teoretycy? Studia są o wiele drożdże niż na innych uczelniach, ale sam orogram wydaje się być bardziej ciekawy niż na UŁa czy UKSW. Czy wymagania językowe (j. ang.) są wysokie? Języki obce nie są moją mocną stroną, a nie chciałbym nie móc skończy tak drogich studiów z powodu egzaminu językowego. Nie obawiam się przedmiotów w języku polskim (nawet logiki), ale języka strasznie się obawiam. Studia prawnicze chcę potraktować jako uzupełnienie mojego dotychczasowego wykształcenia. Będę wdzięczny za odpowiedzi studentów i absolwentów ALK ;)
Krzysztof
odpowiedź dla Socjologia z dnia 04.05.2020
Dzień dobry Pani Marysiu, jestem kierownikiem programu Zarządzania - Socjologia Biznesu i Mediów na studiach I i II stopnia i z przyjemnością odpowiem Pani na wszelkie pytania. Zapraszam, aby w tym celu dołączyła Pani do specjalnie przygotowanych grup na Facebooku (w zależności czy interesują Panią studia licencjackie, czy magisterskie). Pozdrawiam serdecznie, KK
10.05.2020
04.05.2020
Socjologia
Mógłby mi ktoś udzielić informacji na temat ZARZĄDZANIE- Socjologia biznesu i mediów? Kontakt: instagram : m.k0chel
Jan
Wyciaganie kasy od naiwnych. To studia Biznes chinski. Szkoda czasu, duzo formy, malo tresci. Przechwalki grubawego dyrektora ktory de facto nic nie moze ale ma chore parcie na sxklo i wszędzie sie lansuje
03.03.2020
12.10.2019
alex
"łazarski to typ uzcelni, na której bez własnego samochodu na poziomie nie ma co się pokazywać.(...)jednak tą "bananowość" tam czuć. Koźmiński to uczelni8a , na której nie liczy się to co masz, a to co jesteś w stanie osiągnąć. " w życiu większej bzdury nie słyszałam. na łazarskim 70% grupy przyjeżdżało komunikacją miejską, a reszta skodą fabią. jedyne osoby noszące "markowe" rzeczy to studentki ze wschodu z podróbkami. nie było ani jednej "bananowej" osoby w żadnej z grup przez cały okres studiów, a obroniłam dyplom w tym roku. każdy pracował na własny rachunek, w większości na etat. natomiast ten kto był w koźminskim lub chociażby przejeżdżał obok to wie, jak to tam wygląda ;))) skupiajcie się na nauce, a nie zaglądaniu innym studentom do portfela. Ja byłam bardzo zadowolona z ekonomii na łazarskim, ponieważ wiele się nauczyłam. Wykładowcy bardzo pomocni. Na mgr idę na koźmina, ponieważ łazarski nie oferuje fir II stopnia. Podstawowa różnica jaką widzę, to że na koźminie jest więcej praktycznych zajęć i case study.
Pytanie
Hej, mam pytanie do osób, które przenosiły się z Uczelni Łazarskiego na ALK, czy są problemy z przepisywaniem ocen z poprzedniej uczelni? Pytam szczególnie studentów kierunku Prawo.
30.08.2019
26.07.2019
123456kiki
łazarski to typ uzcelni, na której bez własnego samochodu na poziomie nie ma co się pokazywać. Chciałam tam studiować na początku swojej przygody z "dorosłym życiem", ale jednak tą "bananowość" tam czuć. Koźmiński to uczelni8a , na której nie liczy się to co masz, a to co jesteś w stanie osiągnąć. Większość studentów jeżdżących drogimi samochodami (mówię o studiach zaocznych) to studenci w wieku 40+, którzy są już wysoko postawieni w firmie i prezes chce ich samodoskonalenia. Generalnie baaardz polecam Akademie im. Leona Kozminskiego. jestem studentka FiR, nie jest wcale tak łatwo zdać semetr i podejść do sejsi. Żeby nie walczyć w terminach poprawkowych muszę się uczyć, ciężko jest się prześlizgnąć przez jakiego kolwiek "wykładowce".
Joanna
Ktoś na FiR na magisterskie zaocznie od tego roku? Proszę o kontakt! Jas478@o2.pl
21.07.2019
05.07.2019
Andrzej
Kozminski po angielsku porownywac ma sens z SGH po angielsku albo UW po angielsku ....... latwo porownac kryteria przyjecia bo kazda z wymienionych uczelni te progi oficjalnie podaje. Trudniejsze bedzie porownanie realizowanego programu na SGH , UW i Kozminskim .... choc jest kilku studentow ktorzy robili licencjaty na SGH i Kozminskim ..... mozna ich popytac
Lilia
Kto jest na Koźmińskim na studiach realizowanych w języku angielskim? Możecie ocenić swój program? Od strony kadry i organizacji jesteście zadowoleni? Jakieś cenne uwagi?
05.06.2019
22.04.2019
Ola
Może nie mam długiego stażu na Koźminie, bo studiuję tutaj dopiero drugi semestr, ale myślę, że zdołałam już poznać tę uczelnię na tyle, aby się na jej temat w miarę obiektywnie wypowiedzieć. Koźmin - dużo opinii i dużo stereotypów, które faktycznie w części pokrywają się z rzeczywistością. Bananowa uczelnia? Prawda. Nie wydaje mi się, że gdziekolwiek indziej znajdziecie na uczelnianym parkingu Porsche, najnowsze BMW i Audi, a koleżanka z ławki zamacha Wam przed twarzą najnowszym Louis Vuitton. Płacisz, więc zdajesz wszystkie egzaminy? Fałsz. Żeby zdać, trzeba coś wiedzieć. Wiadomo, wykładowcy są różni, u jednych będzie łatwiej, u innych ciężej, ale generalnie jakiś przynajmniej minimalny wkład musi być od Ciebie. ALK jest uczelnią, która daje dużo możliwości jeśli Ty CHCESZ i potrafisz je wykorzystać. Widać duży odsetek ludzi, którzy poszli na te studia, bo tata prezes zapłacił, a ktoś przecież musi później przejąć firmę, ale zapewniam , że jest również sporo ludzi, którym zależy, aby coś więcej w życiu osiągnąć, a nie tylko przez te studia się "prześlizgnąć". Wszystko zależy od tego, jakie towarzystwo będzie Wam bardziej odpowiadać ;-) Zajęcia są różne - jak to wszędzie. Jedne bardziej przydatne, drugie mniej, ale na pewno nie jest to sama teoria. Sama poszłam na ALK, bo chciałam zdobyć wiedzę bardziej praktyczną oraz chciałam, aby uczelnia oferowała bardziej indywidualne podejście do studenta. Na razie szczerze powiedziawszy nie narzekam, a jestem osobą, która sama co pół roku wyrzuca te 5k z portfela, więc to nie jest tak, że w nosie mam na co idą te pieniądze :D A faktycznie widac, że uczelnia dużo inwestuje, trzeba na pewno pochwalić budynek, który wydaje mi się, że jak na polskie standardy jest całkiem nowoczesny, a klasy są zamykane na jakieś magiczne karty XD Na pewno dużym plusem jest przeogromna ilość zagranicznych studentów, a także prężnie działająca wymiana Erasmus na którą może wybrać się każdy student. Więc podsumowując - ja nie żałuję, że wybrałam Koźmina. Myślę, że ambitnym studentom jest ona w stanie wiele zaoferować i "zwrócić" te pieniądze w postaci wiedzy, znajomości i możliwości, które daje. Ale tak jak wspomniałam wyżej - wszystko zależy od Was :)
maturzystka
Ktos niżej pytał o progi punktowe przy przyjęciu na studia ....???? Jak mam to rozumieć, że na prywatną uczelnię mogą kogoś nie przyjąć? Jakoś trudno mi jest to sobie wyobrazić.... Może dodam, że rozważam ekonomię oraz zarządzanie jako kierunki studiów.
11.04.2019
31.03.2019
Maturzysta
Hej, mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat specjalności prawno-biznesowej na administracji? Polecacie uczelnie i kierunek? Czy jednak warto rozejrzeć się za inną uczelnią np. Uczelnia Łazarskiego?
Jan
Biznes chinski teraz? Chyba dla mocno naiwnych
19.02.2019
09.02.2019
Marta
Witam, czy mógłby jakiś student opisać ALK, dac porównanie z innymi uczelniami oraz napisać coś o psychologii w zarządzaniu, jak wyglada ten kierunek. Z góry dziękuje :)
???
Łazarski czy Koźmiński? proszę o opinie o kierunkach ekonomiczych.
23.01.2019
15.01.2019
Sergii
Дочка вступила в AKADEMIA LEONA KOŹMIŃSKIEGO на дофінансовану ЄС программу "Управління та штучний інтелект". Поступали через їх парнерів в Україні http://studentway.org.ua. Платимо 30% від загальної вартості навчання. Дочка в захваті, вже записалася на літо на практику в Нестле. Вчитися тяжко але цікаво. Гуртожитками забезпечують. Рекомендую пробовати вступати до цього ВУЗу але через надійну агенцію.
Inez
Do Tomek- ja polecam. Dobry program, akredytacja ACCA , kompetentni wykładowcy.
05.12.2018
04.12.2018
Kris
Do Tomek - odradzam tą szkołę idź chłopaku na informatykę - zobacz na portalach kogo potrzebują firmy - programistów itd...
Tomek
Czesc. Czy jest tu ktos kto moglby napisac cos o tej uczelni w rzetelny sposob? Zastanawiam sie jaka uczelnie wybrac bo matura za kilka miesiecy. Interesuja mnie studia zwiazane z finansami. Co powiecie o Kozminskim? A moze lepiej wybrac sie na publiczna?
29.11.2018
27.11.2018
Kris
Witam! chciałbym zapytać czego się nauczyliście studiując na ALK???? Jestem ciekaw proszę tylko nie pisać wielu rzeczy;-) Bo studiując informatykę mam wymierną wiedzę i wymierne zadania w pracy np. napisać kod pod aplikację. A co się robi z wiedzą po zarządzaniu np. ekonomia makro lub mikro do czego mi się przyda to w pracy???? Czy po zarządzaniu na ALK mogę być menagerem np. w klinice, ASO Mercedesa lub firmie developerskiej????
Kkk
Jakie macie opinie o specjalności prawno-biznesowej na administracji? Jest stosunkowo mało miejsc, czy kierunek jest bardzo oblegany i trudno się tam dostać?
11.10.2018
22.09.2018
?
Czy zajecia na pierwszym roku prawa koncza się o późnych godzinach?
Julia Z
Cześć! Czy nie wiecie jakie progi mogły być na kierunek zarządzanie i AI w społeczeństwie po angielsku? Miejsc jest tylko 40 dlatego chciałam zbadać grunt. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam!
11.09.2018
10.09.2018
Zdezorientowany
Witam. Jak ciężko jest się dostać do ALK na psychologię w zarządzaniu ?
Filip
Szukam pokoju/kawalerki, jakby ktos cos wiedział lub szukał współlokatora to niech da znać: michalski.filip1999@gmail.com
08.09.2018
06.09.2018
Monika
Dzięki 😊
Patryk
Link do grupki na obóz integracyjny https://www.facebook.com/groups/216042849051726/
05.09.2018
05.09.2018
Monika
A podacie linka do grupy?😁
Ola
Jadę ;-) jest grupka na fb?
05.09.2018
04.09.2018
kejt
sporo osob jedzie na oboz, nawet jest grupka
Klaudia
Myślałam o tym wyjeździe integracyjnym, ale idąc na studia niestacjonarne, tak jak to jest w moim przypadku, to chyba średnio ma sens.. 😅
04.09.2018
03.09.2018
Monika
Hej! Jedzie ktoś na obóz integracyjny 16.09-21.09?
Julia
Ktoś wybiera się na studia niestacjonarne II stopnia, psychologia w zarządzaniu? Ig: gyal_jula ,
31.08.2018
29.08.2018
Piotr
Witam Bardzo proszę o podzielenie się opinią nt studiów podyplomowych w zakresie zarządzania projektami. Głównie chodzi o to, czy wykładowcy potrafią podzielić się wiedzą w praktycznym wykorzystaniu narzędzi do zarządzania projektami.
Maddie
Hej, ktoś tutaj wybiera sie na Psychologię w zarządzaniu w trybie niestacjonarnym?? zapraszam ig: mlekomiut
22.08.2018
18.08.2018
Filip
Hej, mam pytanie, istnieje jakaś grupa dotyczaca pierwszaków - zarzadzanie 1 stopnia (stacjonarnie) ??
opinia
Jedna z najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce! Ważną informacją jest fakt, że daje możliwość bezpłatnego studiowania laureatom i finalistom poszczególnych olimpiad przedmiotowych.
15.08.2018
05.08.2018
James
czy mógłby ktoś się wypowiedzieć w pewnych kwestiach: 1.Czy Matematyka na Finansach i Rachunkowości (1st)jest do przejścia i co obejmuje? 2. Czy mógłby ktoś wysłać plan zajęć z roku akademickiego 2017/2018 ( FIR, ekonomia, zarządzanie ,prawo) 1 stopień, I rok studiów? oraz proszę o więcej informacji na temat powyższych kierunków Proszę o kontakt: jameb93@yahoo.com Z góry dziękuję za wszelkie informacje i rady
Polaola
Ktoś ekonomia pierwszy rok stacjonarne? Ig: pola.duchlinska
03.08.2018
02.08.2018
Adam
Pytanie do studiujących w języku angielskim, jaki poziom języka trzeba mieć żeby sobie spokojnie dawać radę? Wystarcza FCE (B2), czy jednak lepiej mieć CAE (C1)
Patryk
Wstawiam link do grupy na FiR stacjonarne 2018-2021 https://www.facebook.com/groups/275550319661287
28.07.2018
28.07.2018
Xanx
Kto wybiera się na Finanse i Rachunkowość licencjat od października pisać email adrian402@onet.pl Szukam współlokatora
piwi3
Szkoła dla bogatych matołów, które nie dostały się na UW / SGH.
28.07.2018
25.07.2018
Czaro
Ktoś prawo i finanse? Ig czaroszabla
Patrycja
Ja również FiR I stacjonarnie :) Chętnie kogoś poznam. Instagram: patrycja9901, ewentualnie mail: Patrycja.bors@op.pl
24.07.2018
23.07.2018
Klaudia
Hej, wybiera się ktoś na Zarządzanie I stopnia w trybie niestacjonarnym? klaudia.linek.16@gmail.com :)
Patryk
Wstawiam link do grupy na FiR stacjonarne 2018-2021 https://www.facebook.com/groups/275550319661287/
21.07.2018
20.07.2018
rajewska.k
Ktoś idzie na Finanse i rachunkowość? Albo ktoś szuka współlokatora z ALK? Instagram: Rajewska. k
Patryk
Jak ktoś sie wybiera na FiR stacjonarnie 2018-2021 to piszczie maila patryk.woszczyk@interia.pl
17.07.2018
16.07.2018
Zuza
Cześć, czy ktoś skończył (albo wybiera się) na studia podyplomowe Zarządzanie w sektorze mody (z VIAMODA)? Będę bardzo wdzięczna za opinie :) Mój ig: @zvzanna
masha
hej! wybieram się na zarządzanie 1 stopnia. jeżeli ktoś chce zaprzyjaźnić się to może napisać do mnie na instagramie @vrnnsb :)
15.07.2018
15.07.2018
Paula
tak, ja się wybieram
plutofrompoland
Siemanko! Też wybieram się na studia dzienne psychologia w zarządzaniu, szuka ktoś współlokatora lub jakiekoś mieszkania? Można razem ;P Jest może jakaś grupa na FB? Kontakt na Instagramie, nick u góry :D
13.07.2018
11.07.2018
olciaa
Hejka! Ktoś wybiera się na studia niestacjonarne 1 stopnia na kierunek FiR ? Piszcie : aleksandra.mucha7@tlen.pl :)
maria
cześć! jeżeli ktoś się wybiera na zarządzanie I stopnia to bardzo mi miło będzie zaprzyjaźnić się :)
06.07.2018
06.07.2018
Wiktor
Wstawiam link do grupy Zarządzania II stopnia na Facebooku, https://www.facebook.com/groups/2129756357349584/
Michal
Hej, jezeli ktos wybiera sie na niestacjonarny FiR od pazdziernika (magisterka), to niech smialo pisze: ilromanista27@gmail.com :)
04.07.2018
03.07.2018
Alicja
Kasia w takim razie napisz na maila, bo tu nie mamy jak się skontaktować :)
Wiktor
Hejka, z góry przepraszam, że nie dodam żadnej opini, ale również szukam kompanów, którzy idą na zarządzanie II stopnia stacjonarnie😊 piszcie na maila - masternak1995@gmail.com
03.07.2018
03.07.2018
Jula
A ktos moze na prawo stacjonarne? ;)
Kasia
Hej, Ja też na psychologie w zarządzaniu :)
03.07.2018
01.07.2018
Alicja
Hej, jeśli ktoś wybiera się na psychologię w zarządzaniu I stopnia, to proszę o kontakt na email alice11353@gmail.com
Paula
Hej :) wybiera się ktoś na psychologię w zarządzaniu II stopnia niestacjonarnie?
29.06.2018
29.06.2018
Marta
Studia mgr na ALK ukończyłam prawie 2 lata temu. Najlepsza decyzja naukowa jaką mogłam podjąć. Masa ciekawych casów, zadań grupowych, indywidualnych. Brak zajęć „zapychaczy”. Program modyfikowany na bieżąco, brak przestarzałych informacji. Fajny klimat, świetni wykładowcy. Dobre jedzenie ;-) dojazd też w porządku. Polecam!
:))))
hej :) czy ktos się wybiera na prawo i finanse od pazdziernika?
28.06.2018
28.06.2018
:))))
hej :) czy ktos się wybiera na prawo i finanse od pazdziernika?
Alicja
Marta i Karolka podajcie maila to do was napiszę:)
27.05.2018
25.05.2018
Karolka
Hej, ja rownież na psychologię w zarządzaniu :)
Marta
Do Alicji: Również wybieram się na psychologię w zarządzaniu, może jakiś priv?
23.05.2018
18.05.2018
Paulina
zarządzanie-socjologia biznesu i mediów*
Paulina
Hej, wybieram się na zarządzanie-socjologia biznesu i marketingu w trybie dziennym. Czy mógłby ktoś napisać coś więcej o tym kierunku, wyrazić swoją opinię, czy warto? :)
18.05.2018
16.05.2018
Carolina
Hej! Jeśli są tutaj osoby rozpoczynające w 2018 ekonomię zaocznie, zapraszam do grupy na FB ALK / Ekonomia 2018-2021 / Niestacjonarne.
Alicja
Hej, wybieram się na psychologię w zarządzaniu w trybie dziennym. Jak oceniacie ten kierunek?
13.05.2018
08.05.2018
Monika
Cześć :) Interesuje mnie prawo w trybie dziennym, magisterskie. Czy ktoś mógłby udzielić mi informacji czy warto ubiegać się o przyjęcie tutaj? Z góry dziękuję :)
Asia
Hej :) Wybieram się na finanse i rachunkowość niestacjonarnie od października. Chętnie nawiąże kontakt z osobami które już studiują w trybie zaocznym i chciałyby podzielić się wrażeniami. Zapraszam do kontaktu. jess.papuga@interia.pl
07.05.2018
06.05.2018
Karolina
Hej, czy ktoś zaczyna od października ekonomię w trybie niestacjonarnym? :-)
Smithf928
Hey very nice website!! Man .. Beautiful .. Amazing .. I'll bookmark your website and take the feeds alsoI'm happy to find numerous useful information here in the post, we need work out more techniques in this regard, thanks for sharing. . . . . . dcedfekbagfefaee
23.04.2018
23.04.2018
kierunki ekonomiczne?
a jak oceniacie kierunki ekonomiczne na ALK??? jakieś porównanie z innymi warszawskimi szkołami prywatnymi?
loczi
Czy mógłby ktoś ocenić zaoczne studia w ALK na kierunku prawo jednolite magisterskie? Chodzi mi o częstotliwość zjazdów, ilość nauki, ciężkość egzaminów, przyjazność i kompetentność promotorów, możliwość pogodzenia takich studiów z życiem, podejście do studenta i ogólnie samą uczelnie? Z góry bardzo dziękuję :)
19.04.2018
07.04.2018
Asdsd
Jeżeli chodzi o prawo to nie polecam zdecydowanie za dużo zajec przez co nie ma czasu na praktykę. Egzaminy smieszne Abcd w porównaniu do innych uczelni pytania są smieszne. Osoby mające najwyższe wyniki to osoby, które niekonieczne są intelegente, tylko takie, które powielają jak najwiecej wiedzy.
Administrator
Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
02.04.2018
27.02.2018
Sens
Jest Ktoś zainteresowany Prawem jednolitym magisterskim stacjonarnym od października? :)
Marta
Czy ktoś mógłby podać przykładowy plan zajęć w trybie stacjonarnym? Zależy mi szczególnie na psychologii w zarządzaniu :)
26.02.2018
19.01.2018
Trader
Na koźmińskim ? Płacisz ? Zdajesz? Chyba coś ci się chłopie pomyliło. Jak nie zdasz egzaminu to wylatujesz http://monitorprawa.pl/
???
czy dowiem się na uczelni, jakie są losy absolwentów? ile osób pracuje w zawodzie? jakie mają średnie zarobki? jest jakiś link gdzieś do takich informacji?
06.01.2018
21.11.2017
Anita
Proszę doradrzić jak najliepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w języku polskim przez Skype, żeby mógłabym być na 100% pewna, że przystąpiłam do programy licencjackiej ("Zarządzanie w języku polskim")
Administracja publiczna
Jeżeli nie jesteś partyjną gn***, twoja mamusia lub tatuś lub dobry znajomy nie pracują w urzędzie, lub nie masz wielkiego szczęścia to całkowita strata czasu i pieniędzy. W moim przypadku 5 lat całkowicie bezużytecznych studiów oraz dodatkowo roku na bezskuteczne uczestniczenie w konkursach na stanowiska urzędnicze w całej Polsce. Później dowiesz się o takich patologiach jak to żeby zatrudnić jakiegoś szczęściarza, który miał staż w urzędzie muszą oni rozpisać konkurs, na który przychodzą naiwniacy liczący na zatrudnienie, a oni i tak zatrudniają tego co zamierzali, w końcu ma stosowną wiedzę i doświadczenie, bądź twój kolega ze studiów który żadnego egzaminu na studiach nie napisał samodzielnie, jest teraz doktorem prawa administracyjnego, kolejny głupi narybek płaci za słuchanie jego wykładu i kupuje wypociny zwane „publikacją naukową” (zakup oryginalnej, gwarantuje zaliczenie przedmiotu), ma posadkę w ministerstwie oraz spółce skarbu państwa i zarabia 20 tyś. miesięcznie z podatków od twojej skromnej pensji u prywaciarza tylko dlatego, że jest personą w partii politycznej. Rekrutacje na ten kierunek powinny zostać radykalnie zmniejszone, ponieważ dają fałszywe wyobrażenie i nadzieję wielu ludziom. Proszę prześlij dalej ten komentarz, może dzięki niemu ktoś nie popełni takiego błędu.
16.11.2017
14.10.2017
Kris
Zarządzanie Projektem Informatycznym ALK przez Octigo - polecam.
podyplomowe
miałam dylemat, czy pytać tutaj o studia podyplomowe, bo większość wpisów dotyczy studiów licencjackich i magisterskich, a ostatnio był pod Koźmińskim wysyp jakichś dziwnych komentarzy o pożyczkach bankowych, ale Admin usunął, więc wracam do tematu: szukam podyplomówek z zakresu zarządania zasobami ludzkimi i zastanawiam się, czy ta uczelnia będzie ok? wiem że oni raczej są uczelnią ekonomiczną, biznesową i dlatego wątpliwości, czy są tutaj osoby ktore studiowały HRy??? polecacie? odradzacie? arto? nie warto? jeżeli nie w Koźminskim to gdzie się rozglądać?
04.10.2017
21.09.2017
Magda
Adrianna ja sie wybieram na prawo jednolite mag. od października :)
Student
Na fb powstała grupa zamknięta o nazwie ALK FiR 2017-2020 I st. DZIENNE . Zapraszamy studentów zamierzających rozpocząć naukę na kierunku finanse i rachunkowość w ALK od października 2017 r.
17.09.2017
10.09.2017
daniel
trzymają poziom .. co nie każdemu się podoba
k_s_z
Polecam ALK - sensowna i otwarta uczelnia. Skończyłem tam studium doktoranckie i obroniłem rozprawę dr z prawa znaków towarowych u Prof. Sienczylo-Chlabicz. Bardzo wymagający ale też bardzo dobry i życzliwy promotor.
07.09.2017
07.09.2017
Adrianna
Mądry wybór 😂
Yeti
Hej,wybieram sie na prawo i biznes
06.09.2017
02.09.2017
Adrianna
Heej czy wybiera się ktoś na prawo na ALK ? Chętnie poznam kogoś z roku
Natalia
Dodam że chodzi mi o II stopnień ;)
30.08.2017
30.08.2017
Natalia
Idę na finanse i rachunkowość ( niestacjonarnie) na ALK od października. Chętnie nawiążę kontakt z kimś kto też się wybiera :) Zawsze będzie raźniej .
Marzena
Ja też zastanawiam się nad wyborem psychologii w zarządzaniu zaocznie Licencjat robiłam w zupełnie innym kierunku Jakie macie opinie na temat tej uczeln,i czy jest bardzo ciężko?
20.08.2017
09.08.2017
Kasia
Hej:) wybiera się ktoś na ' finanse i rachunkowość' stacjonarnie na ALK?? Od października zaczynam tam studiować, chętnie poznam kogoś kto wybiera się na ten sam kierunek co ja :) pozdrawiam✋️
Bartek
Cześć, czy ktoś wybiera się na studia II stopnia na Zarządzanie w wirtualnym środowisku (stacjonarnie)?
08.08.2017
03.08.2017
Monia
Wybiera sie ktos na psychologie w zarzadzaniu zaocznie? :) I czy Ktos chcialby podzielic sie opinia o tym kierunku? Wciąz sie waham czy to dobry wybor.
Grzegorz
Polska uczelnia podbija światowe rankingi https://www.kariera.pl/artykuly/polska-uczelnia-podbija-swiatowe-rankingi/
22.07.2017
19.07.2017
Oliwia
Zaczynam w tym roku psychologie w zarządzaniu na ALK i szukam współlokatorki do mieszkania. Jeżeli jest ktoś zainteresowany proszę pisać: aiwilo31@interia.eu
Anna
Witajcie, czy ktoś ma jakieś informacje na tema studiów podyplomowych "Prawo nowoczesnych technologii"..?? Zastanawiam się na tym kierunkiem... opinie mile widziane :)
18.07.2017
03.07.2017
Daria
wybieram sie do ALK na Finanse i rachunkowość in English. Jest ktoś chetny na wspólne wynajęcie mieszkania to piszcie papuga8@op.pl. Może wspólnie cos poszukamy
Toe
Trudno wymagać, jak kierownik studiów prowadzi 60% zajęć :) A przepraszam jeden zjazd był bez siedzenia w klockach - zajęcia z MS Projecta jak się okazało nawet przykładowe dane około 60 linijek trzeba było z palca przeklepać samemu do programu bo nie raczyli udostepnić danych żeby człowiek sobie wkleił (ponad godzine stracilismy na to aż wszyscy przepiszą). Zajęcia trwały dwa dni - pierwszego dnia omawiano menu MS Projecta - żenada. A drugiego dnia prawie nikt nie przyszedł.. szkoda czasu i pieniędzy.. a na koniec egzamin dla zachowania poziomu jak Ci nie pójdzie dostajesz 3 i masz dyplom z oceną dostateczną...
02.07.2017
28.06.2017
absolwent
Jak się płaci to trzeba wymagać. Tez byłem w takiej sytuacji, ale całą grupą interweniowaliśmy i było ok.
Toe
zdecydowanie odradzam ALK studia podyplomowe zarządzanie projektem informatycznym (octigo). 80% czasu to siedzenie w klockach lego i w koło podobne gry symulacyjne. Prowadzący tylko siedzą i patrzą jak reszta męczy się grając. Poziom bardzo niski. Zmarnowane ponad 8 tys. Do tego wyniki z egzaminu decydują w 100% jaka będzie ocena na dyplomie!!!!!!! i uwaga nawet 3 są na dyplomie. Nie wiem co chcą tym pokazać. Zdecydowanie odradzam. Znajomy równolegle kończył ten kierunek na SGH program bez porównania. LUDZIE ILE MOŻNA SIEDZIEC I GRAĆ W GRY. Drugi semestr człowiek jest tak znudzony, że zastanawia się na sensem chodzenia!!!! 90% osób w grupie zdecydowanie odradza.
27.06.2017
26.06.2017
MM
Mam nadzieje, ze dostanę się do ALK. na finanse. Czy ktoś z Was też tam się wybiera??. Myślicie o wynajęciu mieszkania?
Bartek
Finanse i rachunkowość w Akademii Leona Koźmińskiego to jeden z najlepszych tego typu kierunków na świecie. W opublikowanym 19 czerwca 2017 r. globalnym rankingu „Financial Times” polska uczelnia uzyskała 15. miejsce, po awansie o 3 miejsca w porównaniu z rokiem ubiegłym. ......... http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/masters-in-finance-pre-experience-2017
19.06.2017
14.06.2017
E
Dziendobry chcialabym sie dowiedziec czy ciezko sie dostac do akademii leona kozminskiego i czy ta uczelnia ma wysoki poziom. Czy trzeba duzo zakuwac ?
Vlerick
MrComric ........ pytanie o różnice między - ALK i SGH - dla polskiego rynku pracy to jak pytanie czy dla rynku portugalskiego lepiej robić mastera w - Catolica Lisbon School of Business czy w Nova School of Business - ...... obie uczelnie są tak samo dobre Wydaje mi się że różnice dla ciebie istotne ..... i to bym sprawdził ..... co oferuje biuro karier na ALK a co na SGH ? ...... na której uczelni studiuje więcej obcokrajowców ?
08.06.2017
08.06.2017
MrComric
Cześć! Jestem belgijskim studentem. Przepraszam za mojego złego polskiego, ponieważ dopiero w lutym 2017 zacząłem się uczyć. Właśnie skończyłem studia ekonomiczne w KULeuven (w 50 największych uczelniach na świecie). Chciałbym teraz zacząć od dodatkowego mistrza z bardziej praktyczną perspektywą. Czy lepiej uczyć się w Akademii Leona Kozminskiego czy SGH? Jakie są najlepsze perspektywy dla polskiego rynku pracy?
SGH
loko jak ci zabraknie pkt na Kozmina to aplikuj na kierunki anglojęzyczne SGH ... mają najniższe progi przyjęć ( jedyny warunek to zdana matura i AR na minimum 70%
31.05.2017
25.05.2017
Jakubb22
Loko, granica to 270pkt, ale i tak jak będziesz miał mniej, to cię przyjmą. To uczelnia prywatna, nakierowana na zysk. Przyjmą Cię, ale jeśli będzie ci źle szło, to po prosu wywalą.
loko
Siemka, wybieram się na ALK na finanse i rachunkowość. Nie orientuje się ktoś jakie były tam progi/znacie kogoś z jakąś niską liczba punktów który został przyjęty? Granica rozpatrywania podań od 250 punktów brzmi bardzo zachęcająco lecz opłata 375PLN opłaty rekrutacyjnej trochę odstrasza. W mojej dość słabej sytuacji pomaturalnej. Jeśli dobrze policzyłem punkty ( A.U. 80% * 1,5 + M.P. 80% *1,5 + A.P. 80% = 360 ) Rozszerzenia tez pisałem ale wyniki z tymi przeliczynikam będą sporo gorsze. Jest sens aplikowac? Chenie sie wszystkiego dowiem: god.tyro@gmail.com
24.05.2017
24.05.2017
Praktyk
Piotrek i Julka .... ojejku, straszne !!!! Macie o to pretensję do całego świata?? Taka wspaniała uczelnia, a nie nauczono Was, że dyplom ALK nie jest gwarancją zatrudnienia ? Trzeba jeszcze coś umieć
Praktyk
Nie wystarczy studiować, ale trzeba przede wszystkim „praktykować” ........ http://www.studia.net/zawody-przyszlosci/3369-praktyka-to-podstawa
24.05.2017
23.05.2017
Jakubb22
Piotrek, to czemu nie założysz własnej działalności? Tylko liczysz na to ze jakimś cudem dostaniesz prace w zawodzie i najlepiej za 5tyś do ręki na sam początek. W naszym kraju i tak ciężko jest z pracą, więc dlaczego nie pomyślisz o własnej działalności. A jeśli chodzi o samą uczelnie, to studiowałem (jeden semestr) i w sumie złego słowa powiedzieć nie mogę. Nie zrezygnowałem dlatego że poziom był zbyt niski, lub za wysoki, tylko po prostu nie przypadł mi do gustu kierunek na który poszedłem, zwyczajnie zmieniły mi się plany na przyszłość i nie chciałem się męczyć na czymś, co mi nie będzie potrzebne. Pamiętajcie, że niezależnie jaką uczelnie skończycie, czy to będzie UW, UJ, czy Koźmiński, to Wy decydujecie co dalej a nie papier.
kasia1998
Cześć, chciałabym rozpocząć studia niestacjonarne na kierunku prawa, czy ktoś mógłby mi przybliżyć te kwestie? Pisz śmiało katarzyna.malinowska12@onet.pl
15.05.2017
13.05.2017
Alan
Dwie polskie uczelnie dostrzeżone przez Financial Times European Business School Rankings 2016 http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/european-business-school-rankings-2016 45 Kozminski ...... 83 SGH
Julka
zupełnie się zgadzam z Piotrkiem Wawą, i zupełnie to samo można powiedzieć o innych uczelniach, czy to tzw. "prestiżowych", czy nie. Tylko kasa i strata czasu i tyle. Wielu ludzi rezygnują już po 1-2 semestrach, bo nie chce im się ciągle tylko zanosić tam kasę i nie mieć żadnej gwarancji, że to kiedyś się opłaci. Też chciałam iść na magisterke, a teraz to rozumiem, że lepiej wydam te pieniądze na siebie, więcej będzie pożytku, a nie na jakiegoś pana, czy pani, i ich papierek, który mi niczego nie może zagwarantować. Wystarczy tylko popatrzeć, ile osób rozpoczyna studia i ile je kończy, o czym to tak naprawdę świadczy? Ktoś mówi, a bo im się nie chce uczyć (niby tam jest za ciężko) dlatego rezygnują. Zapłacić tyle kasy i żeby to nie zależało na naucę? Ludzie po prostu zaczynają rozumieć, co do czego, i nie chce im się dalej marnować swój czas i pieniądze, wolą mieć wolne weekendy i wydać na siebie. Licencjat mam i to jest zupełnie wystarczające. Na rozmowach kwalifikacyjnych, to mnie ani razu nie zapytano o dyplom. A praktyce to najlepiej uczy życie, nikt tak nie nauczy i nigdzie. Szkoły sprowadzają dużo obcokrajowców, ale można ich stosunkowo podzelić na 2 grupy: z zachodu - przyjeżdżają, bo jest taniej, niż w ich krajach, ale wątpię, żeby mieli zamiar zostać w Polsce; i ze wschodu - chcą zdobyć europejskie wykształcenie, ale żeby było taniej, niż w Europie Zachodniej, z tych ostatnich to jest dużo naiwniaków, uważających, że Polska może zrobić się dla nich trampoliną do Europy Zach., rzeczywiście wierzą reklamie szkół, że z polskim wykształceniem z łatwością znajdą atrakcyjną pracę na zachodzie i wszystkim tam będą potrzebni. Jeśli nawet w Polsce polskie wykształcenie niczego nie gwarantuje, to komuż będzie potrzebne na zachodie? Ale jadą, jadą z pieniędzmi (najczęściej rodziców oczywiście), zastanawia mnie jedno, jeśli mają taką kasę, że są w stanie płacić za studia anglojęzyczne, to po co im w ogóle cały ten zachód, skoro w swoim kraju mogą tyle zarobić? Po prostu iluzja i to wszystko.
11.05.2017
08.05.2017
Piotrek Wawa
Witam !!! Kiedyś studiowałem ZiM w tej szkole i zawsze słyszałem od wszystkich nasza szkoła jest na pierwszym miejscu non stop. Po skończeniu tej uczelni i otrzymaniu dyplomu zacząłem szukać pracy lipa // zgłaszały się do mnie firmy ubezpieczeniowe i akwizycyjne. Totalna klapa nikogo to nie interesowało gdzie studiowałem. Kierunek jaki skończyłem nie daje ci wymiernego zawodu. Musiałem zdobyć inny zawód bo ten który miałem zaprowadził mnie do takiej katastrofy, że jeździłem na pączki na plac bankowy na śniadanie obiad i kolację bo były po 1,5 zł. Kiedyś przed obroną pracy zapytałem promotorki po co oni nas tego bądź tego uczą przecież to do niczego nie jest nam potrzebne otrzymałem odpowiedź "MY JESTEŚMY TYLKO TEORETYKAMI" Straciłem dużo energii i czasu na nauczenie się ekonomii statystyki i innych rzeczy które nigdy do niczego mi nie były potrzebne. Powiem tak poszedłem na kurs robienia stron internetowych bo zawsze w tych sprawach byłem mocny i szybko mi to wchodziło do głowy. Po miesiącu kursu umiałem robić strony i zacząłem składać oferty do firm i to był strzał w dziesiątkę;p-) mam zawód ludzie mnie szanują bo znam się na temacie "stron www" od grafiki do programowania itd... Odradzam szkołę Leona Koźmińskiego totalna lipa... Dam wam jeszcze jeden przykład na roku ze mną studiowała dziewczyna prymuska stypendium naukowe to u niej była norma. Dwa lata po skończeniu szkoły pojechałem po inną koleżanki do pracy. Ona pracowała w dużej korporacji jako księgowa po liceum poszła do dwu letniej szkoły dla księgowych. Po tej szkole dostała prace jako księgowa i bardzo dobrze zarabiała. Zgadnijcie kogo spotkałem w holu w recepcji koleżankę prymuskę z Koźmińskiego pytam a co Ty tu robisz przecież Ty taka zdolna byłaś wszystko na 5 a ona mi odpowiada no widzisz ale nikogo to nie interesuje... I taka to historia z tym Koźmińskim i to nie są odosobnione przypadki. Ludzie uczcie się zawodów wymiernych a nie patykiem po wodzie pisanych i idźcie od razu do pracy i zdobywajcie praktykę i nie dajcie się zwodzić na studia dzienne i wysłuchiwanie bzdur o koszcie alternatywnym Praktyka czyni mistrza a studia dzienne to tylko nabijanie kasy nauczycielom;-)
Bartek
Witam :) Od października wybieram się na studia niestacjonarne -> zarządzanie w ALK, ktoś może coś więcej powiedzieć o tym kierunku ? :)
20.04.2017
12.02.2017
kasia
Hej, planuje studia podyplomowe z zarzadzania i marketingu na ALK, czy ktoś był na tym kierunku, jakieś opinie? Dzięki, K.
Benia
Witajcie, Zaczynam studiować na Kożmińskim od marca 2017r. Kierunek: Logistyka w Zarządzaniu. Ktoś, coś, równierz się wybiera?? Piszcie jak byście się wybierali. b.pilewska@onet.eu
06.02.2017
12.11.2016
czesc !!! ktos na magisterke od wiosny?
piszcie aleksandria92@onet.pl :p
KJ
Przeczytałam część nowszych komentarzy i zastanawiam się czemu niektórzy ludzie się wypowiadają, skoro nie studiowali na tej Uczelni :/ Osobiscie wczesniej studiowalam dziennie na Politechnice Warszawskiej i teraz czekam na obronę na Koźminskim. Poszłam na zaoczną ekonomię i nie uwazam,z eby te studia były dla idiotów czy leserów. Uwazam, ze uczyłam sie porownywalnie jak na dziennych studiach na PW. Ale najwazniejsza rzeczą, która mnie uderzyła po szkole panstwowej jest podejscie do studenta i pewien komfort studiowania w mneij licznych grupach. Miałam lekką traumę po PW - gdzie np. przez telefon Pani z dziekantu mnei poinformowała,z e ejstem skreslona z listy studentow.. po czym sie okazalo, ze nie bylo zarejestrowane moje zwolnienie lekarskie i jednak wszystko jest ok *.* I to chodzenei z indeksem.. kolejki na dyzury wykladowcow... chaos i swiadomsoc, ze jestes 1 z 1000 studentow i nikogo nie obchodzisz. Na ALK mialam grupe 30 osob, co dawalo o wiele wiekszy komfort studiowania i udziału w zajęciach. Prowadzący nie szli programem sprzed 20 lat... tylko te zajęcia były takie.. nowoczesne, były case studies, prace w grupach, rozne formy aktywnosci, a nie tylko siedzenie na wykładach. Mozna było zadawać głupie pytania i wykładowca nie robił Ci jakichś wyrzutów i nie wyśmiewał, a zyciowo tłumaczył. Na 1 roku było dosyć łatwo, na 2gim było ciężko - algebra, analiza, 2 statystyki matematyczne, rachunkowosci... 3ci rok też był ciężki. Ludzie mieli sporo poprawek, warunków - nie jest tak łatwo na zaliczeniach i przede wszystkim - student ma mysleć. Wiekszosc egzmainow nie opierala sie na pytanaich otwartych z serii "podaj definicje czegos tam albo wymieć 5 typów czegoś" (jak miałam na PW), ale były testy wielokrotnego wyboru, były pytania sytuacyjne w ktorych trzeba uzyc danej teorii - to mi sie bardzo podobało. Warto też zaznaczyć, że zaliczenie wielu przedmiotów opiera sie na przygotowaniu projektu + zaliczeniu pisemnym + prezentacji + obecnościach (w zaleznosci od przedmiotu). Dla mnei było super, ze np. Ekonometrię mieliśmy w formie praktycznej - przy komputerach większość zajęć - gdzie pracowaliśmy na oprogramowaniu a nie robiliśmy na kartkach obliczenia (wkoncu pracodawca nie bedzie od nikogo wymagal liczenia na kartce tylko uzycia najnowszych technologii). Tak samo w statystyce matematycznej czesc zajec była przy komputerach na SPSSie, przedmiot "prognozowanie i symulacje" tez mielismy w wiekszosc w formie pracy na danych, a nie nudnych wykładów. Muszę przyznać, że ze statystki były świetne prowadzące - mieliśmy przygotowane arkusze z zadaniami an kazde zajecia, tabele wzorów, potem praca na oprogramowaniu - wszytsko było naprawde swietnei przygotowane merytorycznie - po prostu rozumiałam co robię i do czego mi się to przyda, bo oprocz zaliczenia i aktwynosci robiłam jeszcze projekt na danych z GUSu, które poddawałam dokładnej analizie. I w porownaniu ze statystyką z PW, gdzie musiałam się kuc an pamięć wzorów (z czego dzis nic nie pamiętam - an dodatek było odrebne zliczenie teorii!! i odrebne zadaniowe) - to było dla mnei naprawde miłe doświadczenie. Tutaj z przemdiotów ścisłych można było mieć 1 kartkę z wzorami, bo wykładowcy wychodzili z założenia, ze chodiz o umiejetnosc uzycia, a nie wykucia - i tego głównie brakowało mi na panstwowej Uczelni. Kolejna sprawa jest to, ze an ALK jest system - wirtualna uczelnia, gdzie mzoesz elektronicznie zlzoyc podanie do dziekana, masz oceny w elektronciznym dzienniku, mozesz elektronciznie przesłać skan zwolneinia lekarskiego i usprawiedliwić nieobecność - jest wygodniej, bez tego studenckiego pośpiechu i chaosu... i widzisz kiedy Twoje pismo zostało rozpatrzone i jaka jest decyzja (wykladowcy tez uzywaja maili - co było trudne dla niektorych wykladowcow na PW). Możliwe, ze na studiach dziennych są tzw. banany i inna atmosfera. Na studiach zaocznych ludzie sami płacą za swoje studia, pracują i studiują, więc im zależy i mają bardziej sprecyzowane cele. Z perspektywy studiów zaocznych - podoba mi sie organizacja i podejscie wykladowców - praktyków. Miałam inny komfort studiowania niz na PW. (nie porównuję ALK do SGH czy UW - bo nie mam własnej opinii i tez moja wypowiedz tu nie słuzy jakims celom marketingu pomeidzy ALK czy SGH x). Jeszcze wspomnę, że miałam b.fajnego promotora, który był bardzo otwarty na studentów i nawet organizował wideokonferencje na skypie w celu zdalnego i szybkiego kontaktu ze studentem. I mysle,z e dla takich wykładowców warto tu studiować - bo to nie są osoby pracujące tu 40 lat i przedłużające sobie odejście na emeryturę. Nie spotkałam sie tez, zeby uczyła mnie cała rodzina wykładowców (na SGH z tego co słyszałam stanowiska sa obejmowane czesto rodzinnie).
14.09.2016
12.09.2016
aaa
Może na uczelniach niech zaczną zaglądać do uszów
Ania
Hej :) Zaczynam od października stacjonarnie studiować prawno-biznesowa specjalność na administracji w ALK . Chętnie kogoś poznam , jeśli chcecie dajcie znać - Ania20071997@wp.pl
12.09.2016
05.09.2016
Patrycja
Witajcie, szukam opinii na temat studiów podyplomowych z Finansów i Rachunkowości, czy ktoś się wybiera?
marcella
Witajcie! Wiadomo już coś o studiach doktoranckich z socjologii? Wiem, że ma się zmienić ich formuła (z seminarium na studia doktoranckie) ktoś coś wie? Będę wdzięczna za info (kaczmarekmarcelina@gmail.com)
30.08.2016
26.08.2016
Sandra
Cześć :) Wybieram się na finanse i rachunkowość na alk, jak macie ochotę to piszcie na pocztę :D jassan@onet.pl
Sandra
Cześć :) Wybieram się na finanse i rachunkowość na alk, jak macie ochotę to piszcie na pocztę :D jassan@onet.pl
26.08.2016
25.08.2016
Małgorzata WAD IV
Jako uczestnik IV edycji studiów podyplomowych Wirtschaft auf Deutsch na Akademii Leona Koźmińskiego mogę je tylko polecić i to nie tylko germanistom, którzy zdecydowanie powinni poszerzyć swoją wiedzę językową, ale także ekonomistom lub absolwentom np. zarządzania. Oprócz bardzo dobrze prowadzonego bloku językowego uczestniczy się w zajęciach prowadzonych przez fachowców z takich dziedzin jak z prawa, finansów, marketingu czy zarządzania, oczywiście w języku niemieckim. Dużą wartością jest możliwość zdawania certyfikatu językowego Wirtschaft auf Deutsch C2 lub C1. Zajęcia są bardzo dobrze zorganizowane i przemyślane.
Klaudia
Hejka zaczynam finanse i rachunkowość od października.Też nikogo nie znam ,wiec jak macie ochotę to piszcie na fb albo e-mail klaudia.wojtasik@poczta.onet.pl
18.08.2016
17.08.2016
Domi~
Hej :) zaczynam od października studiować stacjonarnie zarzadzanie w ALK. Chętnie poznam nowe osoby :) zapraszam na maila d.ochman11@gmail.com :D
Martyna
Blabla123, to może jakaś integracja? Mój mail - martyna.bigus1997@wp.pl
15.08.2016
14.08.2016
blabla123
Martyna, ja sie wybieram :)
Alan
Zapraszam wszystkie osoby zaczynające studia w tym roku do grupy integracyjnej na fejsie ALK Integracja 2016 www.facebook.com/groups/263541537363092
07.08.2016
06.08.2016
Karolina
Nikogo nie znam i jeśli chcecie -dajcie znać na fb - Karolina Rybka
Karolina
Cześć :) ja wybieram się na finanse i rachunkowość
06.08.2016
03.08.2016
Agnieszka
Czy ktoś zaczyna finanse i rachunkowość od października?
Hubert
Cześć,zaczynam od października prawo niestacjonarnie.Jest ktoś z was kto również się wybiera? jeśli tak to dajcie znać na facebooku- Hubert Poczobyt
23.07.2016
23.07.2016
Klaudia
Czy zaczyna ktoś Finanse i Rachunkowość (stacjonarne )na ALK od października ?
Martyna
Czy ktoś wybiera się na psychologię zarządzania od października?
20.07.2016
20.07.2016
Karolina
Witam, Jestem przyszłą studentką ALK. Jestem na etapie szukania mieszkania i współlokatorki . Mój e-mail : krybka32@wp.pl.
Przyszła studentka
Od tego roku chciałabym rozpocząć studia na ALK. Interesuję mnie psychologia zarządzania. Jestem świeżo po maturze, zależy mi na konkretnych opiniach na temat poziomu nauczania, podejściu do studenta i ogólnej atmosfery.
15.07.2016
08.05.2016
Alan
Cześć! Zaczynam Prawo Stacjonarne na ALK od Października 2016 i szukam znajomych, mam też dwa pokoje do wynajęcia w całkiem fajnej lokalizacji. Email: Alansconstructions@gmail.com
Mikili
Do Covnonoe: na prywatnych płaci za siebie student na państwowych płaci uczelni państwo. I tu i tu kasa za studentem idzie. I większa za łeb na państwowych!bdhrno
08.03.2016
01.03.2016
frytka
Bardzo dobra szkoła, polecam
Mikili
Nie wybieramy studiów wybieramy świat w którym znajdziemy się po nich. Hale fabryczne i praca rąk, szpital, krew czy mniej namacalne prawo lub bankowość? Mniej namacalne ale nie mniej powszechne w wykorzystaniu! W moim otoczeniu wielu inżynierów zminiło zawód , pracują właśnie w finansach.
19.02.2016
11.02.2016
Prawo tylko nie to
Na wstępnie zaznaczam, że nie chodzi o konkretną uczelnię, ale zastanów się mocno nad innymi kierunkami studiów. Prawo to nie jest dobry wybór - łącznie z aplikacją studiujesz 8 lat, a później tak naprawdę nic nie wiesz i nie masz konkretnego zawodu. Kiedyś byłem w takiej sytuacji jak Ty i żałuję, że nie wybrałem studiów technicznych lub medycyny. W mojej ocenie dadzą ci one dużo więcej satysfakcji i przede wszystkim wolność wyboru (nie będziesz zmuszona z racji zawodu mieszkać w Polsce).
Prawo dla niezdecydowanej
Jestem bardzo dobrą uczennicą II klasy prywatnego liceum. Właściwie ze wszystkich przedmiotów mam równe oceny. Nie piszę tego, aby się chwalić, bo to jest moje przekleństwo. Mam piatki na świadectwie i .... duży dylemat na jakie iśc studia. Wiem, że mam jeszcze duuuuu żo czasu. Ale informacje zbieram teraz. Wszyscy mówią - prawo, idź na prawo. No właściwie mogę, tylko jakoś nie do końca mam wyobrażenie o tym, co mogę robić już po skończeniu tego prawa. Czy Wy, wybierając studia prawnicze, wiedzieliście co konkretnie chcecie robić w przyszłości? Czy raczej to się krystalizowało z czasem, w trakcie studiów? A jeśli uznam, że sala sądowa w ogóle nie jest dla mnie, to jakie inne są dla mnie możliwości jako absolwentki prawa? Poradźcie proszę, zależy mi na opiniach studentów i absolwentów Prawa.
03.02.2016
17.12.2015
sdvsdvdssbfbd
To student ma obowiązek dowiedzieć się o szczegóły na temat szkoły do której składa papiery każdy kraj ma inny system edukacji szkoła która za granicą byłaby uniwersytetem tutaj bywa zaledwie akademią albo tzw. wyższą szkołą zawodową. przepisy są jakie są ja nie wyobrażam sobie podjąć studiów za granicą nie dowiadując się jaki dokładnie status ma uczelnia na którą jadę. ludzie bądźcie poważni, jesteście dorośli !
Georgij
The school advertised that it is university, after review by me and friends, we learned that this school is the College. We feel cheated, school advertising material should clearly write that there is no status university.
19.11.2015
13.11.2015
fegbgrntrr
Szał na absolwentów Koźmińskiego na pewno przeminął. Faktem jest że szkoła prowadziła przez pewien czas bardzo nowatorski w polskich warunkach marketing (mam namyśli nie wydział a promocję samej siebie jako instytucji). I studenci i pracodawcy byli faktycznie zauroczeni magią korporacyjności szkoły i jej różnych bardziej lub mniej rzeczywistych superlatywów. Oczywiście epoka globalizacji zrobiła swoje, studenci tańszych i mniej znanych szkół zaczęli upominać się o swoje należne im prawa, zaczęto porównywać treści egzaminów i wykładów na poszczególnych placówkach. I magia prysła. Ogólnie robienie rankingów uczelni niepublicznych uważam za wielkie nieporozumienie, maturzyści nie skupiają się na realnych rzeczach takich jak to czy budynek chociażby jest ogrzany i klimatyzowany, nie mówiąc już o kwestiach własności budynku, bo zdarzają się przecież szkoły które 100 procent swojej powierzchni wynajmują i nie dysponują stricte własną siedzibą. Nie patrzą na kadrę, nie patrzą na jakość laboratoriów tylko czytają cyferki w tabelkach. A te tabelki są tak abstrakcyjne i oderwane od meritum rzeczywistości że potem wychodzą różne hece że niby najbardziej renomowana szkoła a absolwentami jest banda kretynów . Pozdrawiam.
Si
jeżeli ktoś pyta czy jest łatwo odpowiedź brzmi - średnio, na zaocznym prawie startowało w październiku ok 140 osób, po pierwszej sesji zostało ok 100, na czwartym roku - niespełna 50. Co do jakości - pierwsze 3 lata studiowania były ok pod względem merytorycznym i organizacyjnym. 4 rok porażka - brak kadry i zastępowanie jej ludźmi "z łapanki", kolejna zmiana dziekana - tym razem na osobę, od której studenci wychodzą z łzami, nieotwierające się wykłady do wyboru mimo, że zgłosiła się wymagana grupa studentów. Nie zniechęcam do ALK, mimo wszystko było mi tam OK, ale to mój 2 kierunek, gdybym była prosto po maturze pewnie poszłabym tą samą ścieżką co X lat temu i najpierw skończyła szkołę publiczną, a w ramach dalszej nauki szkołę prywatną.
12.11.2015
10.11.2015
ŁucjaPoznań
do pijanego: a ten skrzywdzony człowiek zapewne miał mocne plecy skoro poruszył siły "magiczne" aby w kilka lat odebrać szkole (wątpliwą skądinąd) renomę :-D
pijany
to co napiszę będzie śmieszne i żałosne, ale jestem po 3 piwkach więc co tam ... mam w rodzinie kobitke która zajmuje się tarotem, wahadełkiem i jakimiś czakrami. twierdzi ona że nad szkołą zawisło "licho" bo został w niej kilka lat temu skrzywdzony niewinny człowiek, do czego przyczynili się wszyscy i studenci i pracownicy. dziwne prawda ?
05.11.2015
29.10.2015
.
do aniołka . no dzięki, wreszcie ktoś napisał prawdę
aniołek
Bardzo ładnie i życiowo piszecie o specyfice studiów prywatnych ale z ciekawości podrążyłam temat i na stronie uczelni faktycznie widnieje możliwość ubiegania się o różnorakie formy zapomogi w tym również stypendium socjalne. Jeśli więc szkoła nie czuje się (ze zrozumiałych rzecz jasna powodów) na silach wypłacać bandzie cwaniaków pieniędzy to uczciwie byłoby po prostu zlikwidować instytucję zapomogi socjalnej i tyle, temat byłby zamieciony. Jedni i drudzy mają trochę racji bo skąd szkoła prywatna niby ma brać pieniążki na stypendia skoro nie jest finansowana z budżetu tak jak molochy typu UW. Ale trzeba jasno ustalić zasady gry, nie można stosować czegoś co wygląda jak "chiński chwyt marketingowy".
29.10.2015
28.10.2015
.
PiS wygrał :) jak tam nastroje na Koźmińskim ? Zwarci i gotowi ?
ewa
szkoła 5/10 pkt a co do stypendium to jestem w szoku że w ogóle ktoś wpadł na tak poroniony pomysł żeby na płatnych studiach wnioskować o stypendium socjalne LOL LOL LOL :) Szkoła prywatna jest dla tych których na nią stać, jeśli was nie stać to trzeba się było uczyć i zdać na państwowe darmowe studia, i tam właśnie można nie dość że za darmoche studiować to i zapomogi socjalne ciągnąć.
27.10.2015
17.10.2015
covnonoe
Zenek nie żartuj sobie, to jest szkoła prywatna każdy kto zamiast płacić będzie chciał ciągnąć kasę będzie intruzem praktycznie na każdej uczelni. Oczywiście moja osobista niechęć do ALK to jedno ale obiektywnym być trzeba, te szkoły powstały po to żeby zarabiać pieniądze i tych pieniędzy nie biorą znikąd. Pozdro :)
Zenon
Witam, pytanie brzmi : czy komuś z studentów udało się uzyskać stypendium socjalne u bardzo sympatycznej p. Magdaleny. Odnoszę wrażenie , że każda osoba ubiegająca się o nie jest traktowana jako intruz. Pozdrawiam i czekam na wsze spostrzeżenia.
16.10.2015
29.09.2015
baśka
spędziłam 1,5 semestru na ALK, było to już kilka lat temu. szkołę zmieniłam nie tyle ze względu na organizację i poziom bo te jakie są takie są, nie są ani lepsze ani gorsze od innych miejsc. uderzyła mnie buta i niedojrzałość studentów którzy przykro mi to mówić bo nie okazuję wobec ludzi wyższości z tytułu ich pochodzenia, ale w 70% byli typowymi stereotypowymi prowincjuszami którym z butów wystawała słoma i myśleli że jak do "Warszawy" i to jeszcze na "Koźmińskim" zaczęli studia to świat należy do nich. jestem normalną wychowaną w dużym mieście dziewczyną i przyznam towarzystwo z jakim się spotkałam mnie przeraziło, a że były to studia dzienne to dosyć mocno odczuwałam toksyczność relacji międzyludzkich panującą na uczelni. to tyle z moich wspomnień. ocenę pozostawiam wam.
Klimkiewicz
Szkoda pieniędzy. Prestiż jest pod warunkiem że jesteś z wpływowej rodziny, bez tego dyplom koźminka będzie takim samym dyplomem jak dyplom każdej innej prywatnej szkółki hehe :) Szczerze mówiąc ta uczelnia stała się elitarną trochę z przypadku bo ani poziom nauczenia ani też wygląd i wyposażenie szkoły nie stawiają jej w pierwszym szeregu uczelni niepublicznych. Jestem w stanie podac nazwę co najmniej 5 innych lepszych szkół prywatnych z o profilu ekonomicznym które jakimś cudem znalazły się w rankingu poza podium.
21.09.2015
04.09.2015
tota
jestem pracodawcą od 9 lat, małym, ale jednak, branża finansowa ( doradztwo finansowe). Rekrutuję i zatrudniam ludzi po uczelniach ekonomicznych/biznesowych od 9 lat. Mam pracowników po UW- i jestem zawiedziona... sama ukończyłam SGH, syn będzie pewnie po Koźmińskim. Prestiż w moich oczach: SGH, Kożmiński cała reszta. Jednak wszystko zależy od umiejętności, cech, predyspozycji kandydatów do pracy.
Krzys
Witam wszystkich. Przeczytałem wiele opini na temat tej szkoły. Moje pytanie brzmi. Czy wielu studentów odpada w pierwszych latach studiowania? Jak tak to z jakich powodów. Czy egzaminy i zaliczenia są możliwe do zdania w pierwszych podejściach.
22.08.2015
19.08.2015
Lola
Bardzo proszę podpowiedzieć jak wygląda administracja na Koźmińskim? Jak wyglądają zajęcia i czy jest trudno??
Lola
Bardzo proszę podpowiedzieć jak wygląda administracja na Koźmińskim? Jak wyglądają zajęcia i czy jest trudno??
19.08.2015
08.08.2015
Tłuczek Do Kartofli
Ok, a więc może trochę mniej agresywnie w porównaniu do innych, ale również z dużym sceptycyzmem ja wypowiem się o tej szkole. Dobrą szkołę poznajemy po tym (mówię o wykształceniu stricte kierunkowym) że przygotowuje swoich uczniów do pełnienia określonej funkcji. Jeśli ktoś kończył ekonomię, to za sukces należałoby uznać fakt że pracuje w wyuczonej branży. To samo z prawem i innymi kierunkami. Faktem jest że na Koźminie relatywnie dużo w porównaniu do podobnych innych szkół prywatnych dużo absolwentów i studentów prowadzi własną działalność gospodarczą. Na pierwszy rzut oka wydaje się to plusem, ale w istocie tak nie jest. Do założenia własnego sklepu internetowego, założenie własnego przedszkola albo studia nagrań nie jest potrzebne wykształcenie wyższe. Jeśli ktoś takowego potrzebuje, to zapewne jest idiotą. Dramat polega z tą szkołą na tym właśnie, że w tej szkole olbrzymi odsetek osób ląduje poza wyuczoną branżą, którą wybrali do studiowania bo w 90% była ona ich pasją. Tak. Ta szkoła ma właśnie takie działanie. Odbiera ludziom pasję, zabiera marzenia. Z jednej strony promuje różne gwiazdy "made in Kozminski" które faktycznie dostaję dobrą pracę i wynagrodzenie, z drugiej strony trzeba zwrócić uwagę że ilość tych gwiazdeczek jest malutka a ich powiązania prywatne z przedstawicielami światka akademickiego istnieją i mogą mieć realny wpływ na przebieg kariery. Polecam zrobić to to poradziła tutaj koleżanka parę postów niżej, wybrać tanią szkołę a pieniądze zaoszczędzone na czesnych wydać na dokształcenie siebie. I nie dać zabić swoich marzeń jakiejś bandzie idiotów.
Yolanda
nie polecam tej szkoły, nieprzyjemna atmosfera, mocno dyskusyjna jakość nauczania
29.07.2015
25.07.2015
endi
Dobra szkoła mój kuzyn ją ukończył zrobił magisterkę i trzy podyplomówki, zarabia na życie jako akwizytor. Przy każdej okazji powtarza że wszystko co wie o biznesie zawdzięcza tej uczelni. Nawet nieźle mu idzie kupił niedawno tylko troszkę klepnięte daewoo tico za gotówkę.
nika
Jak chcecie mieć praktykę zamiast teorii to idźcie do pracy. Uczelnia każda jedna od dawien dawna skupiała się na teorii, i mówienie że ta jedna jedyna szkoła stawia na praktykę jest pustym sloganem. Są oczywiście na Koźmińskim koła naukowe, tak samo jak na każdej innej uczelni, ale nie jest to nic wyjątkowego. Z tego co ja doświadczyłam i zauważyłam szkoła stawia głównie na autoreklamę: pijar, pija, i jeszcze raz pijar. Starają się wykreować coś na kształt głównego krajowego ośrodka akademicko-biznesowego, no ale w praktyce wychodzi kabaret. Założenie niebieskiej koszuli i pantofli nie uczyni nikogo biznesmenem tak samo jak broda nie czyni filozofem. Lepiej wybrać tańszą szkołę a zaoszczędzone pieniążki po studiach zainwestować w jakieś wykształcenie podyplomowe.
22.07.2015
15.07.2015
nimfa
witajcie, czy ktos z was studiuje master in management> czy jest ciezko? jak z jezykiem? z gory dziekuje za odpowiedzi
Mateusz
Słyszałem że podobno na ALK to głównie praktyka, coś w tym prawdy i czy to jest dobrze prowadzone?
13.07.2015
12.07.2015
cyprian
Poziom przekazywanej wiedzy jest znacznie niższy niż na SGH, co do UW się nie wypowiadam. Czasami słuchając wykładu ma się wrażenie że jest się nie na uczelni wyższej tylko na jakimś treningu motywacyjnym z cyklu "jak zostać człowiekiem sukcesu", porażka totalna. Wielu prowadzących ma problemy z formułowaniem myśli, nie potrafią ubrać w słowa tego co chcą powiedzieć.
Mateusz
Jaki jest poziom nauczania w ALK na przykład w porównaniu do sgh lub uw (kierunek zarzadznie-socjologia biznesu i mediów)
11.07.2015
11.07.2015
Mateusz
Jaki jest poziom nauczania w ALK na przykład w porównaniu do sgh lub uw (kierunek zarzadznie-socjologia biznesu i mediów)
młoda mama
odradzam
10.07.2015
04.07.2015
Dariusz D.
dla matołów , których Rodzice maja pieniądze i aspiracje szkoła dobra , ambitny tam nie studiuje .... to szkoła pyszałków , zarozumialców , których poziom wiedzy jest mniej jak zero ...odradzam .... jakie mam podstawy aby to pisać ??? mój siostrzeniec - student Prawa + - elitarnego jak twierdzą
Krystyna
Poziomu nauczania na podstawie jednego studenta nie jestem w stanie ocenić , ale faktem jest ze po 2 latach nauki w ALK zauważyłam całkowity brak kultury , chamstwo i brak poszanowania dla innych nawet starszych o 2 pokolenia .... Osobiście po opiniach jakie czytałam , byłam przekonana ze jest to uczelnia o wysokim statusie ..... zawiodłam się
04.07.2015
02.07.2015
perełka
nie polecam bardzo się zawiodłam ordynarna obsługa w dziekanacie niejasne zasady i kupa dresiarni która w ogóle nie powinna mieć matury
cykor21
Byłem na ekonomii - rynki międzynarodowe zaocznie: + mertyorycznie dobra kadra + bardzo dobra obsługa studenta + "elastyczni' i pomocni wykładowcy I dalej powinny być minusy, ale pamiętajmy, że to uczelnia prywatna (taki business school), gdzie oferta i poziom dostosowany jest do typowego klienta. Dla osób ambitnych będzie nudno, dla osób szukających zdobycia dyplomu w bezstresowych warunkach - idealnie. Szkoła nie jest tania, więc warto dokładnie przemyśleć czego tak naprawdę szukamy. Przede wszystkim dużo marketingu; na miejscu spore rozczarowanie, a te perspektywy dla 'naszych' absolwentów to bez odpowiednich znajomości są słabe. Jak ktoś chce poznać jak pracodawcy oceniają daną uczelnię, to trzeba spojrzeć z kim ma kontakty biuro karier.
23.06.2015
22.06.2015
.
Tia, i weź tu wytłumacz osłowi że nie jest rumakiem.
Ania
Generalnie w Polsce działa wiele uczelni które poza granicami kraju reklamują się jako uniwersytety. Szkoły tłumaczą to trudnościami w translacji z języka polskiego na angielski, co jest wierutną bzdurą, gdyż można z powodzeniem słowo "university" zastąpić słowem "academy" lub "college" co w przypadku szkół nie będących uniwersytetami nie będzie budziło wątpliwości moralnych i przede wszystkim zastrzeżeń prawnych. Dziwi mnie że do tej pory prokuratura nie wszczęła przez tyle lat postępowania w sprawie tych wszystkich szkół typu "kozminski university" "vistula university" albo "lazarski university".
20.06.2015
18.06.2015
papadżjordżjo
nie chce tu reklamować żadnych szkół bo jest to podstrona poświęcona uczelni Koźmińskiego. jedno tylko małe sprostowanie tu opublikuję: na chwilę obecną jedynym w Polsce prywatnym uniwersytetem jest SWPS. nie wnikam czy to dobra szkoła czy zła nie uczyłem się w niej nie skomentuję jak mówiłem nie zamierzam niczego reklamować.
jurij
Bardzo przeciętna szkoła, nic wyjątkowego, a na pewno nie żaden "Oxford" albo "Harvard" Europy wschodniej tak jak starali (nadal starają?) się to reklamować. Budynek to chyba jakaś dawna hala magazynowo-produkcyjna przerobiona na szkołę (tak mi podpowiada intuicja). Wnętrze surowe i obskurne . Jakość nauczania zgodzę się z przedmówcami, również odbiega od tej deklarowanej w reklamach. Widziałem skany egzaminów i porównywałem to ze skanami znajomych studiujących w prywatnych szkołach które w rankingach nie zakwalifikowały się nawet do pierwszej 50 szkół. No i powiem że zasadniczych różnic w jakości wymaganej wiedzy nie zauważyłem. Także nie wiem za co ALK jest tak rozpieszczana przez autorów rankingów.
16.06.2015
14.06.2015
xjd2003
To czemu nie zapłacić za prawo/ekonomię na UW skoro cena jest taka sama? Studia to nie jest zawodówka, nie studiuję filologii i rozumiem Twój punkt widzenia ale myślę, że lepiej jest mieć w CV filologię UW niż prawo albo ekonomię na Koźmińskim; to po prostu różnica klas. Z resztą podejrzewam, że Ci drudzy wcale nie zarabiają więcej (chyba, że pracują dla taty).
fvnfdjklbhfdjklfbasdjkf
Wiesz Marku, trochę przejaskrawiłeś UW w jego superlatywach. Jest niewątpliwie LEPSZĄ uczelnią niż Koźmin. Koźmin ludziom studiującym prawo i różne biznesowe kierunki daje studiującym tam dzieciom przynajmniej jakąś nadzieję na lepsze jutro (nóż widelec ktoś ich zauważy, doceni, zatrudni ...). Oczywiście w przypadku szarych człowieczków bez znajomości marzenia kończą się tak samo, czyli niespełnieniem zawodowym po studiach. Natomiast np. filologia jakaśtam na UW nawet pomażyć nie pozwala, bo co można p czymś takim robić ? Oto cała tajemnica sukcesu branży uczelni prywatnych. Dorosłym z formalnego punktu widzenia ludzi pozwala jeszcze te kilka lat pomarzyć i pobyć w krainie dziecięcych snów. Dopiero po obronach okazuje się że ich przyszłość została nakreślona w momencie już napisania egzaminu maturalnego. To niekoniecznie wina poziomu nauczania, który może nie jest taki jak na SGH, ale będzie porównywalny na pewno z drugoligowym uniwersytetem gdzieś w Polsce B, co nie jest takim złym osiągnięciem.
10.06.2015
09.06.2015
Eryk
Czy zdajecie sobie Państwo sprawę z tego (zwracam się głównie do studentów i kandydatów) że jeden z czołowych polskich rankingów w których ALK zajmuje cudownym sposobem czołowe miejsca układany jest przez garstkę ludzi w różny sposób powiązanych z różnymi grupami wpływów ? Oto oficjalny pobrany ze strony "perspektyw" skład "Kapituły Rankingu 2015" oraz pobrane z tejże strony opisy poszczególnych mędrców. Sami sobie Państwo odpowiedzcie ile taki ranking jest wart. prof. dr hab. Michał Kleiber – b. prezes Polskiej Akademii Nauk, przewodniczący Kapituły Rankingu prof. dr hab. Marek Safjan – sędzia Trybunału Europejskiego w Luksemburgu, b. prezes Trybunału Konstytucyjnego RP, honorowy przewodniczący Kapituły prof. dr hab. inż. Bogusław Smólski – b. dyrektor NCBiR, b. rektor-komendant WAT prof. dr hab. Marek Rocki – senator RP, przewodniczący Polskiej Komisji Akredytacyjnej, b. rektor SGH prof. dr hab. Franciszek Ziejka – b. rektor UJ prof. dr hab. Tadeusz Tołłoczko – b. rektor Akademii Medycznej w Warszawie dr Alicja Adamczak – prezes Urzędu Patentowego RP Włodzimierz Kiciński – Kurator Banku BPS S.A., b. prezes Nordea Bank Polska Waldemar Siwiński – prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, b. prezes PAP -------------------------------- mój komentarz: Jak widać, mamy w składzie w 90% środowisko akademickie,plus nieliczni przypadkowo(?) wybrani przedstawiciele biznesu, czyli środowiska które siłą rzeczy mogą w sposób subiektywny oceniało poszczególne szkoły z różnych, niekoniecznie merytorycznych względów. To jest rzecz jasna moja opinia, mam nadzieję że nie zostanie oma usunięta. Myślę że warto uświadamiać młodym ludziom czemu ta a nie inna szkoła jest uznawana za tą najlepszą, i kto o tym decyduje i jakimi kieruje się motywami. I że te motywy nie zawsze muszą wynikać z czystych pobudek. Jaka jest prawda faktyczna przyznam że nie wiem, ale dla mnie osobiście to zgromadzenie oceniające szkoły nie jest wiarygodne, dla kogoś innego może być wiarygodne i tego nie potępiam. To chyba wszystko, pozdrawiam wszystkich ciepło :)
Marek
Szkoła dla zamożnych, ustawionych, matołów, takie mam wrażenie kiedy rozmawiam ze studentami. Każdy kierunek na UW jest lepszy a dostać się wcale nie jest teraz trudno, jak spadać to z wysoka. ;)
08.06.2015
08.06.2015
007zgłaszam.się
Z informacji które posiadam z racji koneksji rodzinnych powiem wam że będę zdziwiony jeśli ta szkoła przetrwa nadchodzącą zmianę na szczytach władzy naszego kraju i nie utraci uprawnień.
dariusz
Są wartościowe merytoryczne głosy za i przeciw. Wiele opinii jest subiektywnych, ale widzę też te obiektywne. Wiele złego w w prywatnych rozmowach ze studentami i absolwentami można usłyszeć o swoistej bucie pracowników niektórych dziekanatów co na uczelni prywatnej jest niedopuszczalne. Ale znów trudno mi jako osobie z zewnątrz to zweryfikować. Jedyną rzeczą jaką mogę zweryfikować jest tak naprawdę to że szkoła faktycznie nie zamieściła na swojej stornie KOMPLETNEJ listy pracowników (mówię o kadrze dydaktycznej). Przyznam że jak przeglądam strony szkół to faktycznie Koźmiński się nie popisał, jest to złamanie obowiązujących standardów. Oczekujecie że podejmę u was studia bez wiedzy o posiadanej przez was kadrze ? Mam wam zaufać na "dobre słowo i piękne oczy" ? Jeśli wy nie ufacie człowiekowi który przynosi wam zwolnienie lekarskie (oj były faktycznie takie przypadki były ...) to czego wy oczekujecie od kandydatów na wasze studia ?
06.06.2015
04.06.2015
agnieszkaAnielica
Odradzam szkołę gdyż ta nie wyróżnia się na tle innych uczelni niczym szczególnym a reklama jaką sobie robią nie odzwierciedla realiów (to jest moja prywatna opinia do której mam prawo).
powiadomię o tym ministerstwo
Wasza szkoła nie jest w świetle prawa uniwersytetem lecz AKADEMIĄ (tak, w przepisach są te dwie formy rozróżnione). Tym samym posługując się nazwą "Kozminski University" wprowadzacie w błąd młodzież z zagranicy. To że posługujecie się formą anglojęzyczną nie zmienia faktu że działacie w oparciu o polskie prawodawstwo a nie prawodawstwo zagraniczne które może i w pewnych wyjątkowych przypadkach dawałoby wam prawo do takiej nazwy, ale wy jesteście polską uczelnią i nie jesteście UNIWERSYTETEM.
02.06.2015
18.05.2015
123334534
Po egzaminach warto poprosić o wgląd do swojej pracy. W razie gdyby szkoła stwarzała problemy warto zagrozić im organami ścigania - sprawdzone i zweryfikowane.
topaz
Tam szkoła jest najwyraźniej zbyt zajebista pod względem ogólnopojętej zajebistości żeby zwracać uwagę na coś takiego jak opinie i potrzeby studentów
17.05.2015
12.05.2015
maturzysta
Właśnie skończyły się matury, szukam dla siebie uczelni. Koźmiński ma trzeba to przyznać skrajnie kontrowersyjne opinie. Czy można liczyć na to że w najbliższych tygodniach wasza oficjalna strona internetowa zamieści w sposób przejrzysty i czytelny i klarowny i cudowny ;-) informacje o tym na jakim wydziale jacy pozatrudniani są wykładowcy bo brakuje takiej informacji, nie ma na waszej stronie konkretnej listy pracowników. Jest to bardzo duże wypięcie się pupą w stronę moją jako kandydata :-(
ewka_
Fajnie gdyby szkoła jeszcze brała odpowiedzialność za decyzje swoich pracowników. Nie wiem jak jest tam teraz, ale kilka lat temu studiowałam tam prawo. Pod koniec 1. semestru studiów stwierdzono u mnie pewne dolegliwości zdrowotne które sprawiały że udział w zajęciach w-f (obowiązkowych) był zagrożeniem dla mojego (i tu nie wyolbrzymiam) życia. Regulamin szkoły mówił że zwolnienie mamy obowiązek donieść w terminie iluś tam dni od rozpoczęcia roku akademickiego. Z wiadomych przyczyn zwolnienia nie doniosłam bo choroba ujawniła się u mnie w drugiej połowie 1. semestru. DZIEKANAT NIE UZNAŁ ZWOLNIENIA.
11.05.2015
06.05.2015
vfdsvd
Uczelnia to nie pośredniak, cieszcie się głąby że szkoła bierze na siebie zorganizowanie wam praktyk jakichkolwiek. Znam ludzi po wielu szkołach, nieważne jaką kończyli uczelnie ważne co im zostało w głowie bo ci co mieli wiedzę dostali pracę i żyją w spokoju a lamerzy którzy poszli na studia dla świstka robią teraz na kasach,magazynach itp. "rozwijających" stanowiskach.
zosia
Potwierdzam faktycznie były problemy z grupami językowymi. Z tym że ja w przeciwieństwie do większości koleżanek i kolegów byłam na tyle zbulwersowana postawą pań odpowiedzialnych za przydziały do grup że od razu zaczęłam szukać sobie nowej szkoły. Szkołę zmieniłam i nie żałuję. Student płaci i wymaga, chce się uczyć w takiej grupie szkoła ma mu to umożliwić, a bezczelne oskarżenia to już w ogóle do kabaretu się nadają, jak cała ta uczelnia zresztą !
04.05.2015
28.04.2015
Leonidas
Kubuś nie pitol, organizacja do kitu była za moich czasów ! Na Koźminie były poważne problemy chociażby z przydziałem do grup językowych, potem nikt nie chciał brać za nie odpowiedzialności oskarżając studenta że najwyraźniej "oszukiwał" na teście kwalifikującym do grupy. Płacę i wymagam, chcę się uczyć danego języka na poziomie najniższym bo na takim się czuję to oczekuję że do takiej grupy zostanę przydzielony, tym bardziej że takie grupy istniały. Potem ku*a problemy z zaliczeniami i oczywiście poprawki a czasem i warunki.
Kuba
Super szkoła- wymagająca, zorganizowana i dbająca o studenta. Jeżeli naprawdę chcesz się uczyć i pogłębiać wiedzę to ALK stwarza naprawdę super warunki Jeżeli chcesz się prześlizgnąć to możesz próbować ale łatwo nie jest.
25.04.2015
20.04.2015
szósty
Radosny , zadaj sobie pytanie do czego potrzebne ci to MBA. Bo taki papier łączy się wydatkiem pieniężnym, a ty jesteś po kierunku ścisłym który ma to do siebie, że wymaga twardych kompetencji a nie marketingowego pierdzielenia o wszystkim i niczym. Jeśli chcesz mieć papier sam dla siebie to może jakieś podyplomowe albo kors certyfikacyjny jakiś sobie zrób ?
Radosny
Ja chciałbym tam rozpocząć i skończyć mba -> nigdzie w kraju nie znalazłem takiego kierunku jak u nich = dla inżynierów. Czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat?
03.03.2015
30.01.2015
Kaja
Trochę jestem zdziwona tymi komentarzami. Powiem tak, ja studiowałam na uniwerku w łodzi i przeniosłam się na Kozmina. Jestem mega zadowolona! Przede wszystkim wykłady prowadzone są w większości dość ciekawie, pozwalają studentowi myśleć samodzielnie co na uniwerkach jest zakazane. Zakres moi drodzy jest też szerszy . Studiowałam prawo na łodzkim czyli na jednym z lepszych wydziałów prawa a zakres nieporównywalnie szerszy na Kozminie. Jestem w tym wygodnym położeniu że mam możliwość porównania. Niestety to co robią panstwowe uczelnie z ludzmi to tworzą mase robotów nie umiejących myśleć samodzielnie i samodzielnie rozwiązywać problemów. Na uniwerku w łodzi podważenie zdania wykładowcy czy też zadanie niewygodnego pytania wiąże się niestety od razu z ocena niezaliczającą na egzaminie. Ja jestem zadowolona z Kozminskiego. Łatwo nie jest, bo egzaminy na łodzkiej w wiekszosći były banalne i standardowe niewymagające od studenta myślenia a jedynie wykucia się regułek na pamięc nawet z logiki nie było zadan a jedynie teoria. Dochodziło do tego jeszcze poniżanie studenta, i uwalanie niesprawiedliwe osób z dużą wiedzą które w jakiś sposób się wykładowcy nie podobały. Studiowanie na panstwowych uczelniach obecnie to przyzwolenie na to by ktoś pluł na ciebie a ty udajesz że deszcz pada. U mnie na roku po 2 latach studiów samodzielnie opuściły kierunek osoby zdolne i inteligentne dlaczego? Właśnie dlatego że były inteligentne. Dlatego że odważyły się wykładowcy zwrócić uwagę na egzaminie że data która była podana na wykładzie jest nieprawidłowa :) Jeżeli studia mają wyglądać tak że mnie nie wolno poszerzyć wiedzy i jej wykorzystać bo zostaje za to ukarana to dziękuje za studiowanie na uczelniach panstwowych. Do tej pory na Kozminie nie zdarzyło mi się aby zwrócenie uwagi, przeanalizowanie problemu i odmienne zdanie było karane. Wielokrotnie Tu studenci zadają trudne pytania na które sam wykładowca miewa niekiedy problem z odpowiedzią. Różnica jest też taka że na wykładach na uniwerku wszyscy studenci siedzieli z laptopami, krzyżówkami, ksiązkami albo podsypiali. Na Kozmnie przynajmniej mój rok wygląda inaczej. Mało kto ma laptopa ze soba a jak ma to nie siedzi na fb albo w grze. Wynikiem tego że studenci tu uwazają na wykładach i mają możliwośc analizowania problemów samodzielnie są własnie te niewygodne czasem pytania które jeszcze nigdy nie były zle odebrane. Jesli chodzi o system uczelni to znowu na plus. na uniwerku jest taki bałagan że oni sami nie wiedzą czasem co się dzieje. Dziekanat to istny horror. Kozmin przynajmniej szanuje swoich studentów. Ułatwia im załatwienie spraw i traktuje jak ludzi a nie bydło. Ułatwia mam na myśli rozwiązania które pomagają studentowi złożenie wszystkich podan, i innych tego typu spraw z którymi każdy student się boryka. Znowu nie zdarzyło mi się na kozminie aby jakies dane zaginęły, czy jakaś kwestia została nieuregulowana czy też pominięta bo coś tam zawieruszyli w dziekanacie. Mają porządek. Idąc tam do dziekanatu nie muszę się obawiać niczego bo osoby tam zasiadające mają za zadanie pomóc studentowi a nie zrobić łaskę że wgl muszą na mnie patrzeć. Nie wiem z czego wynika część komentarzy natomiast zastanawia mnie czy to nie czasem u niektórych zazdrośc tym że za tę uczelnie nalezy placić i po prostu nie każdego stać. Natomiast dlaczego jest taka a nie inna cena za te studia tu już powinni wiedzieć studenci ekonomii :)
Alina92
Jeśli szkoła z powodów niezależnych od siebie nie jest w stanie zapewnić wszystkim absolwentom pracy, to uczciwie byłoby powiedzieć że cała ta otoczka marketingowa to taki pic na wodę. Młodzi ludzie wykładają omamieni reklamami pieniądze z głębokim przekonaniem że dyplom tej uczelni ma magiczną moc i jest w stanie zaczarować rynek pracy. A tu figa, kończą studia i nagle zderzenie z rzeczywistością. Po co kreować szkołę na kuźnię karier, skoro z góry wiadomo że 90 % absolwentów wyląduje na daleko odbiegających od oczekiwań stanowiskach, a ci który załapią się gdzieś dalej to przeważnie dzieci "dobrze" urodzone. Osobiście znam kolesia po finansach (licencjat) i zarządzaniu (magisterskie) który po znajomości dostał prace w korporacji której nazwa zaczyna się na "K" - zdawałoby się szanowanej międzynarodowej firmie. Mój ojciec mu ją załatwił na prośbę jego ojca. Ja na szczęście nie muszę korzystać z koneksji rodziców, ale widzę co się dzieje. Potem taki gnój co to wszędzie po znajomości, do mensy po znajomości, do korporacji po znajomości, będzie wizytówką "typowego" absolwenta uczelni. I biznes się kręci.
23.01.2015
21.01.2015
andersz
trudno zapewnić wszystkim absolwentom zadowalające warunki pracy. Studenci ALK to praktycznie albo ekonomiści albo prawnicy, plus trochę psychologów i menedżerów. I jednych i drugich Polska ma już pod dostatkiem. Na przyszłość uważniej wybierajcie wykształcenie. Bo łatwość uzyskania dyplomu jest fajnym atutem jeśli nie planujemy poważnej kariery zawodowej. Co do reszty zgadzam się, uczelnia ma specyficzny korporacyjny klimat, który moim zdaniem biorąc pod uwagę realnie istniejący poziom tam nauczania jest trochę klimatem na wyrost. Inne szkoły prywatne uczą tego samego, ale że tak powiem, są "normalne" :)
kristin
Byłam, widziałam, czułam się jak w sekcie. Atmosfera szkoły wzorowana na korporacyjną, szkoła stara się wyrobić w studencie poczucie wyjątkowości w związku z tym że studiuje akurat tu. Na początku nauki obiecanki cacanki jaka to fajna przyszłość nas czeka z dyplomem Koźmina, jaką to elitą kraju jesteśmy itp ... Potem okazuje się że najbardziej intratne oferty pracy i tak są kierowane do dzieci bogatych rodziców, których na Koźminie nie brakuje. Gdybym mogła cofnąć czas poczekałabym rok i poszła na SGH, może miałabym rok w plecy ale przynajmniej byłabym po poważnej szkole.
21.01.2015
11.11.2014
Nowy
Byłem w tym roku na Ekonomii rynków zagranicznych. Rozpocząłem tam naukę w tym roku, z mojej perspektywy jako właściciela firmy nie ukrywam to była strata czasu. Większość rzeczy już dawno wiedziałem, niewiele nowych rzeczy się nauczyłem. Oczywiście trzeba przyznać wiedza jest przekazywana w bardzo dobry sposób, ale są też wykłady na których można spać z nudów (Można je wyliczyć u palcy jednej ręki). Wytrwałem ten rok i ogółem było to marnotractwo mojego czasu który mógłbym dużoooo lepiej spieniężyć. Oczywiście nie bez powodu jest nazywana jedną z najlepszych uczelni, jest paru naprawdę dobrych i pozytywnych wykładowców, moim zdaniem bardzo miła administracja (Tu są zdania bardzo podzielone), i przedze wszystkim ci wszyscy wspaniali ludzie na moim kierunku ;). Niestety sam fakt, że naprawdę mało sie można dowiedzieć na 1 stopniu skutecznie mnie zniechęcił. A i jeszcze ogromny minus to ten cały parking. Po pierwsze jeśli nie macie zajęć od samego rana to napewno nie znajdziecie miejsca parkingowego, a po drugie ktoś porysował moje autko :( (raz kluczykiem chasmko po boku i kilka razy jakies ciamajdy zachaczyly mnie na parkingu) i raz przebito mi oponę (z nikim zatargów nie miałem zwykła zazdrość zapewne, oczywiście nic nie wskurałem w szkole a mało za naprawy nie dałem), niestety nie znalazłem tego gnojka bo oczywiście brak dostatecznego okamerowania na parkingu. Apele do adm nic nie pomogły. A i jeszcze minusem jest napewno internet na uczelni ( a raczej jego braki, działa tragicznie), i jeszcze ta więzienna jakość jedzenia w tym "Bufecie"... (Na szczęście niedaleko są fajne restauracje). Ogółem nie polecam osobom które, są działającymi przedsiębiorcami, lub osobom które już mają załatwioną pracę i wiedzę w danej dziedzinie. Nie ukrywam rozczarowałem się, ale jeśli ktoś nie ma wiedzy w danej dziedzinie polecam bo naprawdę świetna jakość przekazywanej wiedzy za stosunkowo nieduże pieniądze. (Chyba 5500 za semestr). Morał krótki więc studencie jeśli się tam wybierasz parkuj zdala od szkoły.
Anetaaaa
Kto idzie na zaoczne - finanse i rachunkowość ??
23.09.2014
24.08.2014
wścibor
Aha czyli szkoła dobra tylko kraj do d ... Fajne myślenie. Myślę że wybiorę jednak zagraniczną uczelnię. Pozdrawiam.
alinka87
"wścibor" w Polsce oczywistą oczywistością jest że jakichkolwiek studiów gdziekolwiek byś nie ukończył, oferty pracy nie będą tak atrakcyjne jak w kraju takim jakim jest Ameryka, po prostu jeszcze nasza gospodarka dojrzewa. Szkoła gwarantuje warunki do nabycia umiejętności zawodowych, ale nie jest w stanie wyczarować Polski mlekiem i miodem płynącej. Z całego serca polecam Akademię Koźmińskiego.
22.08.2014
22.08.2014
wścibor
Szkoła reklamuje się praktycznie jako najlepsza i można odnieść wrażenie że faktycznie wszystkie inne szkoły są złe niedobre i nic niewarte. Mam konkretne pytanie odnośnie statystyk zatrudnienia. Jaki procent absolwentów znajduje pracę w zawodzie w przeciągu 12 miesięcy od uzyskania dyplomu zgodną z uzyskanymi kwalifikacjami lub takowe przewyższającą (zatem obsługa telefonu w kancelariach prawnych odpada). Proszę również o źródło statystyk. Pytam bo mam problem wybrać szkołę biznesu polską która podobno coś znaczy za granicą czy od razu studiować na jednej ze szkół w USA (mam taką możliwość, wiem szczęściarz ze mnie). Decydującą kwestią jest perspektywa zatrudnienia BEZ ZNAJOMOŚCI
Pierun
Mi Koźmin imponuje bo potrafi odnaleźć się w realiach biznesu akademickiego. Ktoś skrytykował te międzynarodowe certyfikaty, że niby nie oddają realnego poziomu szkoły. Dla mnie sprawa wygląda tak że ludzie szkole płacą a szkoła tak zarządza swoim mieniem i tak nawiązuje relacje z innymi podmiotami że ma te akredytacje i tyle, po prostu daje swoim studentom coś realnego. Inne szkoły mogłyby się uczyć od Koźmina i też zdobyć jakieś zachodnie poświadczenia . Bo napisanie na logo szkoły że jest "Europejska" tak jak robi to wiele prywatnych szkół wyższych to takie owijanie gó*na w sreberko od czekolady. Koźmin robi dobrą robotę i tyle.
23.05.2014
22.02.2014
hhrht
Mi ta szkoła brzydko pachnie, z jednej strony nazdobywali kupę akredytacji międzynarodowych co jest nie lada sztuką, z drugiej strony poziom nauczania jest średni, przeciętny student UW potrafi więcej niż przeciętny student ALK. Moim zdaniem to wszystko pójdzie w pizdu tak jak bank Goldman Sachs, ta szkoła jest po prostu przewartościowana.
SPRZEDAŻ PRAC DYPLOMOWYCH , ZALICZENIOWYCH , PREZENTACJI
SPRZEDAŻ PRAC MAGISTERSKICH , LICENCJACKICH , ZALICZENIOWYCH , PREZENTACJI W PROGRAMACH KOMPUTEROWYCH PowerPoint i pdf. , MATERIAŁÓW DO NAUKI I POMOCNYCH W NAPISANIU WŁASNYCH PRAC ORAZ ŚCIĄG GŁÓWNIE Z RÓŻNYCH DZIEDZIN PRAWA , ADMINISTRACJI , BEZPIECZEŃSTWA WEWNĘTRZNEGO I HISTORII . CAŁY WYKAZ OFEROWANYCH MATERIAŁÓW NA MOJEJ STRONIE prace-magisterskie.pl.tl STRONA . prace-magisterskie.pl.tl TELEFON . 6 9 1 3 4 6 5 9 1 E – MAIL . 981473@gmail.com
22.12.2013
02.10.2013
do eee
co ty chrzanisz, jak mnie nawet na socjologi uczyli exela, jakichś rożnych funkcji itp, może i nie nazbyt zaawansowanych ale zawsze :)
Tomasz
Hej Klaudia, ja też idę.
02.10.2013
28.09.2013
iwww
Czesc! Ktoś na administrację niestacjonarnie 1 stopien ? :)))
M
witam, mam pytanie odnośnie zaocznych magisterskich studiów z zarządzania , studiowałam wcześniej kierunek humanistyczny, jakie różnice programowe trzeba nadrabiać ??
26.09.2013
24.09.2013
Magdalene...
Hej jest ktoś na FiR stacjonarnie?? Niech się odezwie, ktoś zagubiony jak ja:) Pozdrawiam.. onawf123@wp.pl
kb
Idzie ktos na zarzadzanie II stopnia stacjonarne? Jak cos moj mail to kbanach3105@gmail.com
22.09.2013
04.09.2013
krs
Czesc mam pytanie . Co trzeba zdawać i ile procent żeby się dostać ? Nigdzie nie mogę tego znalesc . Tgw co sadzicie o tej sch ?
mjk
jeśli ktoś idzie na zarządzanie II stopnia niestacjonarne i ma ochotę się poznać to piszcie! majkid@gmail.com
01.09.2013
28.08.2013
kkk
ja od października na zarządzanie w mediach, ktoś coś ?
Olka
To nie jest miejsce na ogłoszenia kwaterunkowe. Proszę o opinie o uczelni!!!!!
27.08.2013
16.08.2013
Robert
Czesc wszystkim ! szukam studentow ALK do wynajecia wspolnie mieszkania . Moj email: roberttuczkowski@gmail.com Facebook : Roberto Sp
Majcher
Tu Olek i prawo w ALK też mnie czeka. Do zobaczenia!
16.08.2013
05.08.2013
Piwko:)
Czy ktoś wybiera się na Logistykę w zarządzaniu?
Prawo
Wejdźcie na fb Prawo alk https://www.facebook.com/groups/540720799314345/
04.08.2013
02.08.2013
lebioda
HAHAHA "SZKOŁA O WYOKIM POZIOMIE UMIĘDZYNARODOWIENIA" ŚIECH I ŁZY !!! DALEJ SPROWADZAJCIE RUSKÓW I MÓWCIE ŻE JESTEŚCIE ŚWIATOWI. ZASTRZEGAM TYLKO ŻE POLSKA W PRL TEŻ BYŁA TAKA UMIĘDZYNARODOWIONA. KIJ WAM W OKO.
karolina
też wybieram się na prawo :) karola.253@wp.pl
30.07.2013
30.07.2013
Karolina
też wybieram się na prawo :) karola.253@wp.pl
Klaudia
wybieram się na mgr socjologia biznesu i mediów chętnie poznam kogoś wcześniej klaudia8756@wp.pl
29.07.2013
28.07.2013
Angelika
też wybieram się na prawo i fajnie było by kogoś poznać wcześniej :) angk@op.pl
Karolina
SZUKAM STUDENTÓW ALK DO WYNAJĘCIA WSPÓLNIE STANCJI. ZAINTERESOWANI PISAC: karolina_boguta@interia.eu ;))
28.07.2013
28.07.2013
Iza
Ja też prawo więc można się jakoś wcześniej spotkać mój mail to i.bandarzy@gmail.com ;)
Aga
ok ;) mój mail to agniesz.now@onet.pl
27.07.2013
27.07.2013
Dominika
To świetnie, też o tym myślałam :) Jak możesz to napisz do mnie: dominikahajkowicz@onet.eu
Aga
Ja też od października zaczynam prawo :) Myślę o wybraniu się na dzień otwarty 7 września.
27.07.2013
27.07.2013
Dominika
Szukam ludzi, którzy w tym roku idą na prawo na ALK. Myślę, że powinniśmy się spotkać :)
kasia
Biedna sekta koźmińskiego ... ludzie którzy nigdy na oczy uniwersytetu nie widzieli myślą że złapali pana boga z nogi.
27.07.2013
27.07.2013
Janik
Jest to uczelnia niepubliczna więc powiem wam że dla mnie to dno. Ale gratuluję wam wyboru, bo i tak jest to najlepsza uczelnia niepubliczna w kraju i Europie wshodniej. Ciekaw tylko jestem jak długo jeszcze to cudo i inne cuda takie jak Łazarski etc. pociągnie. Już słychać że zwiększają czesne,a roczniki coraz mniej liczne. Na waszym miejscu obawiałbym się że mając 40 lat będę miał dyplom upadłej uczelni. A fajnie jest jednak wrócic w stare miesjca gdzie się uczyło, popatrzeć na młodzież, i pomyśleć "tu studiowałem". Ta szkoła jest swoistym mamutem, reliktem transformacji ustrojowej lat 90. kiedy wszystko co prywatne było "naj". Obecnie widzę że Balcerowicz przy każdym wystąpieniu w telewizroni stara się reklamować waszą uczelnię, ale moim zdaniem to nic nie da. Solidna szkoła powinna mieć zastępy ekspertów a wy wyskakujecie z jednym politykierem który gra dla was rolę lokomotywy pociągowej.
eee
nie warto, szczególnie biorąc pod uwagę obecne czesne (podobno teraz ok 8000 za rok na FIR!)... wszystko ok, gdyby wiadomo było za co się płaci i jakość tego, co szkoła serwuje była warta swej ceny. Osobiscie byłam na zaocznych finansach i zrezygnowałam po 3 semestrach - po prostu szkoda czasu i pieniędzy, większość ludzi kończy tą szkolę tylko dlatego ze już zaczęli i np. nie chce im się już matury poprawiać, szkoda zainwestowanych pieniędzy itd. Niby wykładowców można ocenić, ale później nikt z tego nie wyciąga żadnych wniosków, naprawdę niekompetentne osoby dalej pracują, a najśmieszniejsze jest, jak Koźmin reklamuje poziom języków obcych i praktycznych zajęć ;) dla przykładu na kierunku FIR, gdzie we wszystkich możliwych ścieżkach kariery zaawansowany Excel to podstawa, nie mówiąc już o innych aplikacjach, na Koźminie uczyli mnie uwaga uwaga.. Worda ! przez cały semestr (bo aż tyle trwały zajęcia informatyczne) :) a co do języków .. na zaocznych tylko jeden, w dodatku 20 h a nie 60, ale pomjając już to... zajęcia z angielskiego na poziomie zaawansowanym obejmowały grupę 40 (!!!) osób :) a i uprzejmość w dziekanacie też pozostawia wiele do życzenia - są mili, ale do czasu kiedy bulisz im kasę :) gdy człowiek chce odebrać dokumenty po złożonej rezygnacji nie kwapią się do pomocy :D
26.07.2013
25.07.2013
Kleo
hi, ja wybieram się na zarządzanie-socjologię biznesu i mediów, II stopień uzup. magisterskich. Jestem ciekawa tej szkoły, wahałam się między SWPS-em a Polsko Jaopńską. :) Chętnie poznam osoby, które już tam studiują i mogą mi coś więcej opowiedzieć jak również przyszłych studentów ;) Pozdr. Kleo :)
Robert Malinovskij
Czesc wszytkim wybieram sie na studia (Finanse) w ALK od pazdziernika . Jestem z Wilna dlatego nikogo nie znam . Chcialbym z kims zapoznac sie ;) Takze chce zapytac czy ktos wybiera sie na oboz integracyjny? Moze ktos ma jakies propozycje czy ochote do wynajecia wsponie mieszkania . Jezeli ktos chce zapoznac sie tu jest moj Facebook : Roberto Sp Dziekuje za uwage .
24.07.2013
24.07.2013
xyz
Tę uczelnie chce kończyć wiele osób, które niekoniecznie są bachorami podejrzanych biznesmenów. To po prostu dobra szkoła. Pozdrawiam
horpyna
A ktoz to chce te "niby" uczelnie konczyc?Toz to wsty dla tego kraju ,otwierac jakies niby studia dla bachorow podejrzanych biznesmenow.
20.07.2013
16.07.2013
Bogda
Hej, A może ktoś wie jaki jest poziom na podyplomowych? Mam na myśli kierunek Kontroler Finansowy.
PIOTR
widzę, że wiele osób na prawo. Widzimy się w październiku ! :)
16.07.2013
15.07.2013
Maciek
Ja też wybieram się na ALK. mdudek.lubin@gmail.com
Izabela
Ja również prawo ALK.
13.07.2013
11.07.2013
Karolina
Ja wybieram się na prawo na ALK.
mm
Witam:) Nie mogę znaleźć żadnych opinii nt socjologii w ALK. Czy jest tam ciężko? Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? Jak jest z poziomem języka angielskiego? Czytałam o tym, że na mgr nie ma zajęć z języka obcego. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź:)
09.07.2013
08.07.2013
zusia
Ja wybieram sie na zarządzanie, zuzanaskrzypczak@gmail.com
Olka
To super ! Myślę że możemy się spotkać, w końcu to najdłuższe wakacje :) Mój mail alexandra01.1994@gmail.com Odezwijcie się jak macie ochote
05.07.2013
04.07.2013
Karolina
Też będę studiowac na Koźminskim. Proponuję poznac się przed poczatkiem roku :)
kinga
ja również wybieram się tam na studia
02.07.2013
02.07.2013
kamila
proszę o kontakt mpadyjasek@onet.pl
kamila
ja też wybieram się od października na studia , może się poznamy Olu?
02.07.2013
02.07.2013
Emi
Ja wybieram się na prawo do koźmina.
Gosia
Ja bede studiowac od wrzesnia w kozminskim. Czy ktos moze cos wie wiecej na temat studiów prawo + niz jest na stronie ALK?
02.07.2013
01.07.2013
Olka
Hej, ktoś się wybiera w tym roku na ALK ? Nikogo tam nie znam także fajnie by było zgadać się przed październikiem z jakimiś ludźmi
Goska
Witam zastanawiam się nad zaocznym prawem w Koźminie. Jest strasznie ciężko? robiłam trzy lata w poznaniu innego kierunku z el. prawa ogolnego i prawa europejskiego. wiem ze matura nie jest brana pod uwage przy zaocznych, ale chodzi o poziom... ogrom materialu czy moze przy systematycznej codziennej nauce dam rade?
29.06.2013
18.06.2013
wiem
jak nie zaliczysz, to placenie nic ci nie pomoze, poziom uczelni wyznaczaja studenci, a w Kozminskim ten poziom jest od wielu lat wysoki, wiec to o czyms swiadczy, wystraczy spojrzec na rankingi, sbalsi studenci tez sie zdarzaja, jak wszedzie, ale na pewno nie jest tak, ze jak zaplacisz - to dyplom dostaniesz
marika
przyjmują każdego. ważne żebyś płacił :)
12.06.2013
09.06.2013
MrS
Też miałem iść na psychologię w zarządzaniu, ale jednak chyba finanse i rachunkowość.
Gość
studiowal ktos na alk na ktorymkolwiek kierunku po angielsku? jaka jest wasza opinia? jaka atmosfera panuje na uczelni? chce isc na alk ale niestety nie jestem z Warszawy i nikogo nie znam.
26.05.2013
25.05.2013
Bartek
Na psychologie zarządzania a Ty?
Just
Wiecie może, czy ciężko jest dostać się na studia niestacjonarne z zarządzania, chodzi mi o % z matury?
06.05.2013
05.05.2013
MrS
Tak, tak. Myślałem, że znalazłem już kogoś w takiej sytuacji jak moja tzn. ,że nie znam nikogo w Warszawie i ruszam tam. Bynajmniej chciałbym. Na jaki kierunek się wybierasz ?
kasiade
Mógłby ktoś powiedzieć coś o prawie na Koźminie? polecacie?:
05.05.2013
30.04.2013
Bartek
MrS nie, mieszkanie mam już załatwione ( bd mieszkał z ojcem bo on pracuje w wawie). :D A Ty też się wybierasz na ALK?
Aga
Nie wiem skad tyle negatywnych opinii...ja studiuję zaocznie zarzadzanie i jestem bardzo zadowolona...Wysoki poziom,wykładowcy w porzadku,łatwość załatwiania spraw w dziekanacie,a na prawde mam porównanie do państwowej uczelni,bo licencjat robilam na UAM gdzie przewaznie wykładowcy nie szanowali studentow a załatwienie czegokolwiek w dziekanacie bylo koszmarem
26.04.2013
25.04.2013
MrS
Barek planujesz wynajmować mieszkanie ? Wyczytałem, że Darek szukasz akademika.
ktoś
a czy polecacie studia niestacjonarne na tej uczelni?
22.04.2013
11.04.2013
Czesuaf
Kurde bele szczaw i mirabelki ... Spędziłem semestr na prawie na Koźminie teraz studiuję to samo na Jagiellonce. Pójdźcie sobie na pierwszy lepszy uniwersytet państwowy to zobaczycie jak POWINNY wyglądać warunki socjalne studiowania. Bida i nędza na tym Koźminie.
pracodawca small business
Ktoś zadał tu pytanie która uczelnia dla mnie jako pracodawcy jest lepsza: Łazarski czy Koźmiński. to zależy. Jeśli chodzi o wydziały prawa, wy macie mieć przede wszystkim ukończoną aplikację. Jak macie aplikację radcowską (moja firma współpracuje z kilkoma radcami) i poświadczoną znajomość 2 języków obcych to nawet po "wyższej szkole tańca i dymańca w Pcimiu Dolnym" możecie z powodzeniem szukać pracy. Natomiast w gorszej sytuacji są studenci wydziałów ekonomicznych. Odpowiedź na postawione wyżej pytanie brzmi Szkoła Główna Handlowa. Dziękuję za uwagę :)
04.04.2013
02.04.2013
zawiedziony
Jestem na 5 roku prawa studiów stacjonarnych w tej szkole i szczerze mówiąc nie polecam. Jeżeli chodzi o trudność zaliczania przedmiotów to bywa różnie, zależy od wykładowców, najtrudniejsze jak dla mnie były pierwsze 2 lata, z tego co wiem kadra akurat z tych przedmiotów się zmieniła i wiem na jaką. Więc będzie łatwiej. Organizacja dziennych jest straszna, nie liczą się z czasem studentów, np. trzeba jeździć 5, 4 dni w tyg na 1 wykład 1,5 godz. Porażka. Gdyby nie dzieląca mnie bliska odległość z domu do szkoły z pewnością już dawno bym zmieniła albo najlepiej w ogóle nie poszła. Szukajcie szkoły gdzie myśli się o studentach, gdzie mają dobry plan zajęć i jakąś organizację, tutaj jej nie ma zupełnie.
sometimes
To co mówią studenci o Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie? Ich opinia jest dla mnie najważniejsza więc bardzo bym prosiła, jeżeli ktoś ma informacje z pierwszej ręki niech się podzieli swoimi odczuciami ;))
13.03.2013
07.03.2013
ppp
wszyscy chwałą szkołę tylko nie studenci
Ania
Hej, czy jest tu ktoś kto chodził lub chodzi na magisterskie z rachunkowości? Zastanawiam się nad tą szkoła, jak jest? uczą czegoś konkretnego? Bo na licencjat chodziłam do WSFIZ, ale to była porażka....
05.03.2013
27.02.2013
Bartek
A na jaki kierunek się wybierasz?
Darek
Bartek moja sytuacja jest podobna, też chcę studiować w Koźmińskim lecz nie znam nikogo z Warszawy. Czy możecie polecić jakieś dobre akademiki, najlepiej z dobrym dojazdem do Koźmińskiego ewentualnie niedaleko.
27.02.2013
27.02.2013
Bartek
Mam pytanie dotyczące atmosfery na tej uczelni, ponieważ można przeczytać wiele skrajnych opinii o ludziach, którzy tam studiują i o atmosferze jaka tam panuje. Proszę niech ktoś mi powie, kto jest studentem na tej uczelni czy naprawde jest to szkoła pełna snobów i osób, które sie lansują? Pytam, ponieważ prawdopodobnie w tym roku będę tam studiował a przyjadę do wawy nie znając kompletnie nikogo.
Zainteresowany
Mam pytanie do osób które dostały się na tą uczelnię. Jakie mieliście wyniki podczas rekrutacji. Jaka ilość ptk jest wymagana by dostać się na tą uczelnię?? Jestem zainteresowany nauką tam lecz nie wiem czy się dostanę.
26.02.2013
23.02.2013
lonia
Akademia Leona Koźmińskiego jest dobrym wyborem dla osób, które naprawdę chca się uczyć, bo oferowane kierunki prowadzone są na wysokim poziomie, ze świetną kadrą (uwielbiam Mazureczka), ogólnie fajną atmosfera, ale jak się głośno mówi - nauka tutaj do tanich nie należy, więc jak już płacisz, to lepiej zauwaj, żeby w przyszlosci nie szukac pracy w supermarkecie
taka prawda
W Warszawie jest tyle świetnych uczelni publicznych, że nie trzeba szukać szczęścia na prywatnych... Na samo utrzymanie idzie mnóstwo kasy , a zapłać jeszcze za naukę... Polecam się przyłożyć i dostać się na publiczną uczelnię. To zawsze bardziej się opłaca
25.11.2012
13.11.2012
studentka
Nie polecam. W porównaniu z ich konkurencją - SGH to dno.
Zgd
Studiowałem rok za granicą na bardzo nowoczesnej i prestiżowej uczelni . Mogę na ogol powiedzieć że na zachodzie stawia się na teorie i tylko TEORIE. Przynajmniej przez okres licencjatu. Z wielu źródeł wywnioskowałem że na SGH stawiają na teorie wiec od razu sobie odpuściłem . Wybrałem ALK, uczelnie niepubliczna ... na uczelniach , szkołach od podst do liceum publicznych robią uczniom siano w głowie . Minął juz miesiac a wydaje mi sie ze nauczyłem się więcej przez ten okres niz przez caly rok za granicą. Materiału oczywiście widzialem do tej mniej lecz sposób wykladania i zadawania ćwiczeń jest tak interesujaca ze wiedza przychodzi natychmiastowo , a ze jest ona scisla i dokladna ( a nie rozpisywana na 40 stron tak ze sie polapac nie mozna i sie nic nie zapamietuje po dluzszym ojresie czasu) pozostaje w glowie na długi czas. Nie wiem jak to jeszcze bedzie dalej ale pierwsze wrazenie jest naprawde dobre i mam nadzieje ze tak pozostanie
02.11.2012
02.11.2012
kd
Bardzo dobra uczelnia
Antonio
Droga studentko- tak tam jest na prawde... jestem studentem drugiego roku i zawsze podczas egzaminu jest tylko jeden nauczyciel (a mamy duza aule- na egzaminie jest zawsze ponad 100 osob). Wiekszosc sciaga... i to nie dlatego ze pozion jest wysoki i nie daja sobie rady- po prostu wiekszosc nie przychodzi na zajecia- potem wpadaja na egzamin, przepisza kilka zdan z telefonu i po sprawie ..
01.11.2012
31.10.2012
studentka
Paweł P - nonsens. Może kiedyś tak było:) U mnie na egzaminach zawsze pilnuje kilka osób, a na ostatnim nawet 7 (na około 100 osób)
Pawel P
Zgadzam sie z opinia Kunegundy, studia na Kozminskim nie wymagaja praktycznie zadnego wysilku. Na egzaminch jest tylko jedna osoba pilnujaca (wykladowca) ktora nie jest w stanie upilnowac 150 osob- na wlasne oczy widzialem- 50% po prostu bezczelnie sciaga, przepisuje z notatek na nawet z komorek.. Pocieszajace jest to ze ze Kozminski nie ksztalci lekarzy hahah bo juz bym sie bal. I to prawda- na zaocznych studiach magisterkich (bo na takich studiowalem) nie na jezykow obcych. Haslo Kozminskiego powinno wygladac tak: "Masz kase a nie chce Ci sie uczyc- my damy Ci dyplom". Jesli ktos mysli ze sie czegos tam nauczy jest w bledzie- dla ambitnych: omijajcie szerokim lukiem- szkola nie nalezy tez do tanich...
31.10.2012
31.10.2012
Fulcrum
No tak... poziom gastronomi odgrywa największą rolę w życiu studenta. Przecież musi być jak w restauracji w centrum. Litości... Problem z temperaturą? To chyba żaden problem podejść do wykładowcy i poprosić o zmianę temperatury na panelu. Języka w buzi nie masz? Możesz też pójść do działu IT i zgłosić problem. Panowie zawsze są chętni do pomocy. Następna kwestia, parking. Co wg Ciebie jest nie tak z parkingiem?? Ogromny strzeżony parking. Bez problemu można tam TIRem zaparkować. Tak się zastanawiam czy Ty znalazłeś ten parking, bo jeśli starasz się zaparkować pod samym wejściem to się nie dziwie że masz takie zdanie. Nie wiem czy jakaś inna uczelnia ma lepszy parking. Taaak i nagle wszyscy studiują dla zabawy:D skoro jest tak źle, drogo i ogólnie koszmar to czemu KUNEGUNDO nie studiujesz dalej na tej lepszej uczelni? Tak mi się wydaję że po prostu nie jesteś studentką ALK. Języki są na pewno. Szkoła pełen profesjonalizm. Historia prawdziwa: co powiedział student jednocześnie ALK i SGH? ,, Na SGH cofam się w rozwoju" Pozdrawiam, student prawa.
widz
Studiuje na MBA i studia są niestety poniżej moich oczekiwań, szczególnie, jeśli chodzi o praktyczny wymiar zajęć oraz sposób ich prowadzenia przez wykładowców (w szczególności tych akademickich). Dużo teorii, którą spokojnie można nabyć samemu, praktycznie brak ćwiczeń praktycznych, nie mówiąc o case'ach. W dodatku fatalna infrastruktura powoduje dyskomfort nauki, w szczególności sale wykładowe (problemy z temperaturą), parkowanie oraz gastronomia (poziom "restauracji" jest żenujący, wiecznie zatłoczone, jedzenie na poziomie baru mlecznego). Przy czesnym na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych można się rozczarować.
30.10.2012
30.10.2012
Kunegunda
Wlasnie zmienili regulamin.. za powtarzanie seminarium magisterskiego trzeba zaplacic 1500 zl za semestr.. zarty? nie- Kozminski... Bardzo niski poziom.. polecam osobom ktore nie chca sie uczyc, chca miec dyplom i maja do tego srodki.. i komu tatus potem zalatwi prace.. bez pomicy tatusia nie bedziecie mieli szans na rynku.. przyklad- a prosze- na studiach magisterkich nawet nie uczymy sie jezykow obcych.. magister ktory nie zna angielskiego, zarty- nie Kozminski .. Drodzy koledzy- jesli chcecie sie czego nauczyc zeby byc konkurencyjnymi na rynku pracy poszukajcie sobie innej szkoly.. Ja tam studiuje bo mam juz dyplom z bardzo dobrej uczelni i swietna prace.. studiuje dla zabawy..
kiki
Bardzo niski poziom, ciagle zmieniaja regulamin zeby wyciagnac jeszcze wiecej kasy.. To szkola dla mamisynkow.. rodzice placa za szkole, nie trzeba sie uczyc i dyplom w kieszeni
30.10.2012
30.10.2012
Raf
Koźmiński to uczelnia, która poza prestiżem daje solidne fundamenty do wejścia w życie zawodowe. Pracuję z ludźmi zarówno studiującymi i takimi którzy ukończyli SGH. Znam wiele osób z Koźmińskiego i porównując ludzi z Koźmińskiego i SGH to naprawdę żal mi tych drugich. Są zakompleksieni, a zarazem mają wysokie mniemanie o sobie bo ukończyli SGH - jakby to był Harvard ;) uważają że są inteligentni co stwierdzając po wykonywaniu swoich obowiązków jest bujdą i co najważniejsze nie lubią studentów Koźmińskiego (nie mówię tu o sobie :) według nich student Koźmińskiego to bogacz, który śmieje się z innych, a to olbrzymie kłamstwo. Na Koźmińskim są różni ludzie, ale pod względem kultury nigdy nie spotkałem tzw. "buraków", wykładowcy mający wiedzę i potrafiący ją przekazać. Jeśli miałbym możliwość wybrania powtórnie uczelni, bez wątpienia wybrałbym Koźmińskiego :)
Charles
absolwent 2012 - 5 letnie studia finanse i rachunkowość niestacjonarnie i moje spostrzeżenia: 1) KADRA - w 80% kompetentna i jeśli masz chęć nauczenia się czegoś a nie tylko zaliczenia to sporo się dowiesz 2) OGROMNY plus za wykładowców - praktyków, szczególnie z dziedziny zarządzania finansami, analizy finansowej, 3) WARUNKI nauczania - pierwsza klasa 4) EGZAMINY, ZALICZENIA - jesli ci zalezy na wysokiej sredniej a co za tym idzie na ocenie 4 lub 5 na dyplomie - musisz się nieźle postarać i uczyć się na bieżąco, jeśli cieszy cię maksyma "byle na 3", też dasz radę 5) STYPENDIA - wysokie stypendia socjalne, mniej zadowalające naukowe 6) PARKING - dozorowany, duży, nowoczensy - po prostu jedna z niewielu uczelni gdzie normalnie zaparkujesz swoje autko :) 7) DZIEKANAT - dla mnie minus niestety, może dlatego że z racji miejsca gdzie pracuję, nie toleruję zachowania typu "najpierw porozmawiam z koleżanką przez telefon, a potem Cię obsłużę" 8) DZIEKAN kolegium Finansów - cierpliwy, życzliwy i prostudencki pan Sławomir i jeszcze fajniejszy Pan Adam :) 9) SPECJALIZACJA BANKOWOŚĆ - oczekiwalem wiecej przedmiotów kierunkowych/ Wg mojej opinii specjalizacja ta prowadzona jest beznadziejne i oferowane przedmioty mają niewiele wspólnego z nazwą specjalizacji. Jak jest na innych specjalizacjach - nie wiem. 10) ATMOSFERA na uczelni - bez zastrzeżeń 11) WYKŁADY - bardzo dużo zajęć i przedmiotów do zaliczenia - dla ambitnych to duży plus 12) CZESNE - bardzo drogie ale myślę że podążające za jakością, renomą i prestiżem uczelni 13) OGÓLNA OCENA - poza beznadziejna bankowością i kilkoma beznadziejnymi przypadkami wykładowców ocena dobry plus. Uczelnię polecam. Nigdzie nie znajdziesz 100% plusów, każdy ma jakies wady, moim zdaniem jednak zalety w Koźmińskim zdecydowanie przewyższają wady.
30.10.2012
30.10.2012
MBA-owiec
mają bardzo dobry program MBA. Polecam
Dyrektor
Najlepsza uczelnia w Polsce i tej części Europy. Każdy kto wie co znaczą i jak się zdobywa akredytacje międzynarodowe zdaje sobie z tego sprawę. W rankingu Financial Times kilkadziesiąt miejsc nad SGHem i to nie bez powodu. Z mojej grupy (dyplom w 2006r.) wszyscy zarabiają więcej niż dwie średnie krajowe. Jak masz problem ze znalezieniem pracy po Koźminie jesteś skończonym gamoniem.
30.10.2012
30.10.2012
ZWH
Jestem zadowolona z oferty edukacyjnej na studiach MBA. Uczelnia dba o studentów.
Nexusnk
szkoda że nie ma 11, bo w kategorii współpraca międzynarodowa (byłem na fantastycznej wymianie) oraz atmosfera zdecydowanie 11....!!! Oby wszędzie tak to wyglądało! :)
30.10.2012
30.10.2012
Guglarz
Szkoła prywatna Andrzeja Frycza w Krakowie lepsza nić ALK? Wolne żarty..... ALK to mega przyjacielskie podejście do studenta, wykładowcy z zagranicznym doświadczeniem i to nie rok dwa a nawet 30... Najlepsi wykładowcy przeszli z SGH do ALK, a SGH jedzie dalej na opinii sprzed lat. Kolejna sprawa to, że na SGH stawia sie na teorię, na ALK praktykę - co lepsze? Jak się lepiej nauczycie? Studiowałem na SGGW i studiuję na ALK - 2 bieguny...
123
Generalnie jest dobrze ;)
30.10.2012
30.10.2012
Koźminianka
Praktyczne zajęcia, świetni wykładowcy, przemiły i zawsze za studenta walczący Dziekan z Kolegium Finansów, "Panie w Dziekanacie" zawsze z uśmiechem pomocne ,doskonała atmosfera, sympatyczni ludzie, rewelacyjne i nowoczesne wyposażenie i warunki studiowania,strona internetowa mówi sama za siebie... Skończyłam tam 5 lat studiów i dalej kontynuuje podyplomowe bo żal żegnać się z tak fajna Uczelnia :)
Absolwent
Jak komuś się chce choć odrobinę, uczelnia daje co najmniej tak samo dobre możliwości rozwoju jak SGH. Wiem, co piszę, bo mam porównanie.
30.10.2012
30.10.2012
KC
Najlepsza uczelnia w Polsce! Sposob w jaki sa traktowani studenci nie znajdzie sie na zadnej innej uczelni, nie jestes jakims numerkiem tylko studentem i wazna czescia uczelni. Nauczyciele i osoby pracujace w administracji sa zawsze chetni do pomocy. Wykladowcy sa zapraszani z roznych stron swiata umozliwjajac uslyszenia bardzo ciekawych pogladow na wszelkie tematy. Szkola jest bardzo zadbana nowoczesna i swietnie wyposazona. Atmosfera jest wyluzowana i bardzo przyjemna. Z wielka checia uczeszcza sie na zajecia. Uczelnia jest oczywiscie platna ale to jest nic patrzac na jej akredytacje i ranking. Nigdzie indziej na swiecie nie znajdzie sie szkoly o wyzszym lub rownym poziomie za taka cene.
cimonek
Fabryka bezrobotnych, bogaci absolwenci robią karierę w rodzinnych biznesach, reszta pracuje za 700euro netto lub nie pracuje wcale.
30.10.2012
30.10.2012
Wie3ny100dent
Praktyczne zajęcia, świetni wykładowcy, doskonała atmosfera, ciekawi ludzie, rewelacyjne wyposażenie i warunki studiowania, akredytacje, rankingi, biuro karier z setkami ofert pracy i praktyk, nieskończone możliwości. Nie ma się co rozpisywać - to niezaprzeczalnie najlepsza uczelnia w kraju.
santia
Jak dla Koźmiński jest bardzo dobrze zorganizowaną uczelnią. Wykładowcy na najwyższym poziomie. Przedmioty na Psychologii są bardzo różnorodne. Polecam!
30.10.2012
25.10.2012
Nemo
Ok
Monia
Psychologia w zarządzaniu - na 1 roku prawie sama psychologia, na 2 roku rechunkowość, nauka o orgaizacji, statystyka - czy nie można była pomieszać przedmiotów by nie było takiej różnicy między 1 a 2 rokiem ?
22.10.2012
20.09.2012
wrobel
zajebista strona internetowa Kozminskiego, wielkie brawa - czytelnie, jasno, ze smakiem, za rok bede sie tam uczyc :-)
chyba czika za duzo wypila
to co piszesz, to belkot jakis, albo zazdrosc przez ciebie przemawia, albo nie masz pojecia o szkole, albo nie wiem, co jeszcze, moze i KOzminski nie jest tani, moze nie wszyscy daja rade, by skonczyc tu studia, ale ludzie, porzadku mozna sie od tej uczelnie uczyc, kultury takze, poziomu ksztalcenia jak najbradziej, mozliwosci rozwijania sie na zajeciach dodatkowych, itd, itd. ktos mowi Erasmus, to luzik, ma go wiele uczelni, tu chodzi o cos innego, KOzminski to wyrobiona marka, moze porownywalna z SWPS, albo Colegium Civitas, ewentualnie z Uczelnia :azarskiego. Choc osobioscie uwazam, ze z wszystkich warszawsakich uczelni Akademia Kozminskiego jest po prostu najlepsza, i tyle
17.09.2012
12.09.2012
czika
Nie polecam!! uczelnia ma parcie na szkło, większość wykładowców do niczego, studenci są traktowani jako źródło dochodów uczelni. Za wszystko sobie doliczają, a "wykładowcy" od ćwiczeń są nie kompetentni. Całość jest zamydlana jaką to wspaniałą reputacją, prestiżem i innymi głupotami. A w środku biurokracja, brak porządnego traktowania studentów i egoistyczni ludzie pod tytułem nie dam Ci notatek bo muszę być lepszy i najlepiej żebyś nie zdał to będę mieć większe szanse. Ogólnie zdecydowane za duże wymagania co do oferty uczelni. Jedynym plusem jest łatwość wyjazdu na Erasmusa lub też wyposażenie uczelni.
hose
Czy akademia leona kuźmińskiego w warszawie oferuje jakieś miejsca w akademikach albo możliwość zamieszkania w hotelu studenckim? Miałem ugadane mieszkanie, ale mnie znajomi wykiwali, bo zdecydowali się jednak wyjechać za granicę, a teraz niespecjalnie mam z kim czegoś szukać!
24.08.2012
15.08.2012
sami
@closer: w takich sprawach lepiej nie słuchać ludzi na forum, tylko przeanalizować swoje priorytety, bo my twojego życia nie znamy ;) ja np podjęłabym studia po angielsku, ale mimo to dążyłabym do przeniesienia się do Anglii w międzyczasie, skoro tak czy siak chciałabym tam wylądować. Z drugiej strony jak się już zacznie coś w Akademii Kuźmińskiego to później ciężko zrezygnować, bo tu jest świetnie (:
closer
Zamierzałam pójść na studia do Anglii, niestety nie udało mi się ogarnąć certyfikatu i muszę studiować w Polsce. A wolałabym w sumie wyjechać stąd i od razu zagranicą szukać pracy. Myślicie że lepiej w takim wypadku podjąć studia po angielsku i po prostu wyjechać zagranicę za parę lat?
12.08.2012
09.08.2012
leos
Zdecydowanie należy do pierwszej dziesiątki w mieście, moim zdaniem, może nawet do pierwszej piątki, a w Warszawie jest przecież duża konkurencja. Akademia Leona Koźmińskiego zyskuje dzięki kompetentnym wykładowcom, którzy wiedzą, jak zainteresować studentów.
dream
wybierał się z tej uczelni ktoś na Erasmusa z tej uczelni? dokąd, z którego kierunku, macie coś na ten temat do powiedzenia? bo chciałabym przeczyć coś takiego, podobno wyjazdy tego typu są niezapomniane :)
28.06.2012
18.05.2012
wiewióra
myślę że psychologia w zarządzaniu to może być naprawdę ciekawym kierunkiem. chciałby się ktoś na ten temat rozpisać? wydaje mi się że praca w dziale personalnym to coś przyszłościowego. no i widzę że akademia ma całkiem dobre oceny, może się na nią zdecyduję, w końcu studia w Warszawie tworzą lepsze perspektywy niż w każdym innym mieście w Polsce.
a propos administracji
Lazarski, KOzminski, Almamer, SWPS
24.02.2012
22.02.2012
sebak
najlepsza szkoła na mazowszu, brawo!!
tutus
bardzo dobra szkoła z dobrą renomą, wykładowcy super(może z małymi wyjątkami), poziom jest wysoki, żeby sie utrzymać trzeba sie postarać... a tak po za tym to nie wiem, czy wiecie ale Koźmiński jest na 3 miejscu w rankingu szkół, z których najbardziej sa zadowoleni studenci ;p
22.02.2012
15.02.2012
gdzie na administracje
Pytanie otwarte mam; mysle o administracji, podrzuccie kilka propozycji warszawskich szkol prywatnych wedlug was najlepszych. Najchetniej z uzasadnieniem, dlaczego ta uczelnia. Interesuje mnie kadra, skad wykladowcy, jaki poziom cwiczen, ile ludzi oppada po pierwszym roku? Dzieki.
kasia
Studiowałam administrację zaocznie, uważam ,że poziom jest wysoki, uczelnia przyjazna studentowi, można miec obiekcje tylko do pracy dziekanatu, czasami opieszłaego i niesympatycznego.... Ogólnie cenilismy wykładowców, bo zasługiwali na to.
10.02.2012
06.02.2012
Liz
Administracja na Akademii jest świetna. Studiuję na 2 roku. Już odbyłam praktyki studenckie dzięki, którym okazało się, że uczelnia staje na wysokości zadania. Byłam świetnie przygotowana.
adaś
Psychologia w zarządzaniu - to jest to. fajny kierunek, dający przydatną wiedzę.
18.01.2012
09.12.2011
benia
interesuje mnie europeistyka w Akademii KOźmińskiego? chciałabym wiedziec, jak wygladaja egzaminy i zaliczenia po pierwszym semestrze i po drugim semestrze? na ile wycisna z nas soki? jaki procent studentów odpada?
Zorientowany
Jesli ktos nie zna Akademii KOzminskiego, to znaczy ze nie ma pojecia o uczelniach w ogole, a o warszawskich w szczegolnosci. To jedna z najlepszych uczelni biznesowych w kraju. Opinia moze byc tylko i wylacznie pozytywna i jak najzwyzsza ocena.
30.05.2011
30.05.2011
Pytanie
Lepszy jest Lazarski czy Kozminski? Ktory papier wiecej znaczy dla pracodawcy?
 • Warszawska Uczelnia Ekonomiczna
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Collegium Humanum w Kielcach
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana w Radomiu
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Collegium Humanum w Szczecinie
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Akademia Tarnowska
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Collegium Humanum we Wrocławiu
 • Uniwersytet SWPS Katowice
 • Akademia Zamojska
 • Uniwersytet Gdański
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Collegium Humanum w Katowicach
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Collegium Humanum w Lublinie
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
 • Collegium Humanum w Warszawie
 • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
 • Politechnika Łódzka
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu
 • Politechnika Śląska
 • Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
 • Akademia Pożarnicza w Warszawie
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
 • Uniwersytet Kaliski
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Uniwersytet Rzeszowski
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Uniwersytet Wrocławski
 • Politechnika Poznańska
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Politechnika Częstochowska
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
 • Collegium Humanum w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
 • Akademia Katolicka w Warszawie, Collegium Bobolanum
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Akademia WIT w Warszawie
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Powiślańska Szkoła Wyższa
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Akademia Medyczna Humanum w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Gdański Uniwersytet Medyczny
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Szczawnie-Zdroju
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Collegium Humanum w Rzeszowie
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet w Siedlcach
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni