Akademia Katolicka w Warszawie, Collegium Bobolanum
uczelnia publiczna, woj. mazowieckie, 02-532 Warszawa, ul. Rakowiecka 61, (+22) 542 87 17, sekretariat@akw.edu.plRekrutacja Kierunki studiów Progi punktowe Drzwi otwarte Akademiki Stypendia Prezentacja Strona uczelni
Akademia Katolicka w Warszawie (dawniej Papieski Wydział Teologiczny) jako jedna z niewielu w Polsce łączy w sobie państwową uczelnię wyższą oraz kościelną uczelnię teologiczną. Akademia dzieli się na dwie sekcje: Sekcję św. Jana Chrzciciela i Sekcję św. Andrzeja Boboli. Uczelnia stawia na wiele nowoczesnych dziedzin takich jak politologia czy prowadzona tam Szkoła Liderów Collegium Bobolanum.
Studenci oprócz klasycznej teologii mogą kształcić się w kierunkach różnych nauk społecznych i politycznych. Uczelnia daje również możliwość odbycia studiów podyplomowych dla osób z uprawnieniami pedagogicznymi. Jeśli interesują Cię studia na Akademii Katolickiej w Warszawie, koniecznie odwiedź zakładkę rekrutacja, aby dowiedzieć się więcej.
Ocena uczelni
7.44 / 10
116 głosów
Opinie (26)
Akademia Katolicka w Warszawie, Collegium Bobolanum, Bobolanum
nina
Czy psychologia została uruchomiona?
12.09.2024
04.04.2024
ada
Czy jest szansa na rekrutację na psychologię w tym roku? Jest zapowiedź kierunku na www, ale jeszcze chyba nic oficjalnego?
lili
Jak dla mnie spoko miejsce do studiowania.
15.09.2023
13.09.2022
maturzysta
czy jest problem z dostaniem sie na politologię? wielu jest kandydatów na jedno miejsc
P
Studiuję teologię zaocznie ale jestem rozczarowany poziomem nauczania. Wykłady często składają się z anegdot i luźnych rozważań prowadzących. Studia niestacjonarne bardziej przypominają świetlicę dla w średnim wieku, ze słabym coachingiem na zajęciach i kawką na przerwie. Są wyjątki - zajęcia z biblistyki (ST i NT) czy teologii fundamentalnej ale gubią się one pośród przedmiotów-zapychaczy, zupełnie niezwiązanych z tematyką studiów. To co najbardziej na Bobolanum przypomina czołowe polskie uczelnie to chamski sekretariat. Jeśli ktoś ma bardziej intelektualne zacięcie to lepiej, żeby omijał tę uczelnię szerokim łukiem.
15.05.2022
11.05.2020
pytanie o studia
szukałam informacji o studiach pedagogicznych w Warszawie i wyskoczyła mi między innymi ta szkoła z kierunkiem - PEDAGOGIKA CHRZEŚCIJAŃSKA. Zainteresował mnie on, zapoznałam się z programem na stronie uczelni. Czy ten kierunek był już realizowany w latach wcześniejszych? Sa studenci, którzy mogliby się podzielić opiniami na temat studiowania w Bobolanum? Chetnie wrócę, by poznać Wasze doświadczenia :-)
student 1 roku
polecam super kadra lokalizacja i przyjemna atmosfera oraz wybur kursów i specjalizacji szeroki i dowolny
26.10.2018
19.10.2015
politologia
dlaczego tej Uczelni jakoś nie widać???? zdaje się być ok, piszecie pozytywne opinie, a trudna na nią trafić 111 ja weszłam tu przypadkiem, bo szukałam "politologia" i "Warszawa", i mi wyskoczyło , czytam sobie komentarze, oglądam stronę, zaskoczeie pozytywne, a wcześniej nie znałam jej w ogóle, czy możecie coś więcej napisać o studiach na kierunku POlitologia??
marlusek
Bobolanum to moja druga uczelnia tuż po UKSW i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Jest to uczelnia katolicka ale na kierunku politologi nie są nam narzucane żadne poglądy, a student ma możliwość się rozwinąć i posiąść dużą wiedzę od wykwalifikowanej kadry. Grupy są małe przez co kontakt z wykładowcami jest większy niż na innych uczelniach. Wszyscy znają się po imieniu, a wykładowcy o swoich studentach wiedzą więcej niż tylko numer indeksu. Atmosfera jest niemal rodzinna a poziom nauczania jest wysoki.
Gorąco polecam !!
25.05.2013
24.05.2013
Andrzej93
Bardzo fajna kameralna uczelnia o bardzo wysokim poziomie nauczania. Zajęcia w małych grupach. Studia teologiczne 5-letnie bezpłatne i politologiczne 3-letnie bezpłatne. Studiuję politologię, jest fajniej niż na UKSW, polecam.
Ania
Na Uczelni tej nie jestem przypadkowo, wybrałam ją ze względu na wysoki poziom i przyjazną dla studentów atmosferę. Bardzo lubię ludzi i kontakt z nimi jest dla mnie największą radością, dlatego zaangażowałam się w pracę samorządu studenckiego. Pracując dla studentów naszej uczelni w wyjątkowo zgranym zespole przyjaznych, energicznych ludz, realizuję się i uczę wielu rzeczy niezbędnych dzisiaj i w przyszłości. Studia są bezpłatne co jest dodatkową zaletą zwłaszcza ze wykladowcy są profesjonalistami a zarazem maja dystans do siebie i poczucie humoru.
23.05.2013
23.05.2013
Ewa
Świetna uczelnia, wysoki poziom nauczania i indywidualne podejście do studenta.
annkate
Bobolanum jest uczelnią, która stwarza możliwości studiowania osobom o różnych talentach i temperamentach. Co ważne są u nas małe grupy, w których panuje życzliwa i koleżeńska atmosfera. Kładziony jest nacisk na przyswajanie wiedzy ze zrozumieniem . Spotykamy się z bardzo indywidualnym podejściem. Wykładowcy są bardzo otwarci, z poczuciem humoru, w sposób kompetentny i z sercem przekazują wiedzę. Ciekawostką jest, że studentów znają z imienia i nazwiska, tak więc nie jesteśmy kolejnym, anonimowym numerem w indeksie. Na uczelni zawiązują się liczne przyjaźnie i sympatie
23.05.2013
28.04.2013
Mela
dodam jeszcze komentarz odnośnie "jednej słusznej wiedzy", czy jak to tam szło.
mamy zarówno studentów, jak i wykładowców ateistów, a prawo do własnego zdania ma absolutnie każdy. myślę, że UKSW jest bardziej "kościelne". :)
Mela
mam porównanie z UKSW, o ile w ogóle można porównywać niebo i ziemię ;)
mniej uczenia się na pamięć, więcej rozumienia. studia poszerzają światopogląd (mówię z perspektywy studentki politologii), kadra nauczycielska - super (wykładowcy z UW, SGH, KUL), świetna atmosfera, bo uczelnia jest mała, kameralna. duże szanse rozwoju. z wykładowcami można normalnie rozmawiać, dopytywać, poznawać poglądy innych, ścierać się - oczywiście w ramach kultury. ;) dyskutujemy na wykładach, każdy ma prawo głosu. sporo inicjatyw studenckich, ostatnio w ramach I Ogólnopolskiego Sympozjum Studenckiego gościliśmy studentów i wykładowców z UW, UWr, uczelni krakowskich.
wydaje mi się, że największy problem Bobolanum jest taki, że mało się mówi o uczelni, nie jest znana. ja po maturze poszłam na UKSW, nie mając pojęcia, że istnieje coś takiego jak CB. uczelnię zmieniłam. nie żałuję. zapraszam serdecznie. :)
28.04.2013
27.04.2013
el_mohico
@GIZ i tu byś się zdziwił :)
Różni ludzie, różne poglądy.
Mam doświadczenie z innych uczelni a także rozmów z innymi studentami politologii i gwarantuje, że takich debat, sporów, wymian poglądów nie ma chyba nigdzie indziej.
Jest to uczelnia w której wiele zależy od Ciebie (jak chyba wszędzie).
Moim zdaniem jest suuper!!!
Karol
A mnie interesuje to, co robią ludzie po skończeniu Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie. Jaka praca ich czeka, co można robić np. po teologii? :P są tu jacyś absolwenci?
21.04.2013
17.05.2012
PWT?
PWT.. hmm.. jaki papierek się w ogóle po tym dostaje? Ktoś coś wie? Nie znalazłem w zestawieniu perspektyw go w ogóle, więc to dosyć ciekawe. Nie wydaje się najgorszy, ale chciałbym poznać wasze opinie
wątpliwości
Bardzo to mało konkretów tutaj podajecie. Średnia też raczej słaba, poniżej połowy w skali głosów. Wnioskuję, że wcale nie jest tak wspaniale, jak tutaj opisujecie ?
02.04.2012
31.03.2012
bardzo
PWT bardzo fajnie, bardzo na miejscu, bardzo rozwijająco, bardzo dobrze się tu czuję, bardzo dużo się tutaj nauczyłem, bardzo lubię słowo bardzo, ale jeszcze bardziej polecam studia na naszej uczelni.
task
A ja tam się nie zgodzę, wg mnie wymagania są praktycznie żadne, jednak dobrze mi się tutaj studiuje. Nie wiem do końca jak to wytłumaczyć, ale chyba po prostu chodzi o klimat prowadzonych zajęć i atmosferę nauki
21.03.2012
18.03.2012
donutan
Dosyć nietypowa uczelnia z konkretnymi przedmiotami i specjalizacjami. Rzadkość w Polsce - niestety. Polecam politologię, jest naprawdę ciekawie, chociaż dopiero co zacząłem właściwie. Wymagania raczej wysokie, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo
duhovny
interesują mnie podyplomowe studia duchowości, czy ktoś mógłby powiedzieć coś więcej w tym zakresie? bardzo mi zależy, pozdrawiam i dziękuję.
24.02.2012
12.02.2012
arch
Witam ! Interesuje mnie Otwarte Studium Akademickie, podobno uczą tam języków starożytnych. Czy ktoś wie jak to wygląda? Jakie dokładnie języki są do wyboru? Czy jest to w jakiś sposób płatne? A jeśli tak to jaka to kwota?
polotologg
Nauka jest wolna od wartościowania, a każdy ma swój rozum. Kadra kształci nas w sposób apolityczny, a swoje racja i ewentualne docinki przedstawia w formie żartu, zachowując przy tym standardy dobrego smaku. Odpowiadając na Twoje pytanie - każdy ma swoją własną słuszność, jednak wiedza jest ogólnie przyjęta.
30.01.2012
18.01.2012
Giz
Ciekawe czy politolodzy po tej uczelni mają tylko jedyną, słuszną wiedzę