• UTH im. Chodkowskiej Warszawa
 • UPSL wrzesień 2023
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego
 • WSB NLU Szkoła Psychoterapii

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

uczelnia publiczna, woj. mazowieckie, 02-554 Warszawa, al. Niepodległości 162, (+22) 564 98 58, informacja@sgh.waw.pl

Warszawska Szkoła Główna Handlowa to najstarsza uczelnia ekonomiczna w Polsce. Szacuje się, że od 1906 roku wykształciła ponad 70 tys. specjalistów od szeroko rozumianej gospodarki. Każdego roku ta liczba zwiększa się o ok. 2,5 tys. absolwentów.

SGH oferuje zarówno studia licencjackie, jak i studia magisterskie czy podyplomowe. Główne nauczane tutaj kierunki to ekonomia, finanse i rachunkowość, międzynarodowe stosunki gospodarcze i zarządzanie. Chętni mogą też podjąć anglojęzyczne programy nauczania Master of Business Administration.

Studenci mają możliwość zdobycia doświadczenia w jednej z około sześćdziesięciu organizacji studenckich; gwarantuje im się także dostęp do szerokiej oferty praktyk, szkoleń i doradztwa zawodowego.

Poznaj kierunki i specjalności dostępne na SGH, sprawdź terminy i zasady rekrutacji.


Ocena uczelni

7.96 / 10
633 głosów

Opinie (170)
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, SGH Warszawa

Z
Heej, jak wygląda nauka 2 języka obcego na uczelni(niemiecki/hiszpański)? Czy ze zdaną na ok.30/40% maturą podstawową dam radę z językiem na studiach? Nauczany jest on od niższego poziomu (typu A2), czy też traktowany jako język w pełni przez kandydata znany, do doszlifowania.
01.09.2023
13.08.2023
pytanie
Czy na studiach zaocznych magisterskich z HR.. język angielski jest zaliczany poprzez platformę czy test na uczelni lub zajęciach?
Lena
Ktoś może się wypowiedzieć na temat studiów podyplomowych ACCA finanse i rachunkowość?
19.04.2023
31.01.2023
Amml
Co do zaocznych, nie ma zadnych progow, jest zasada - kto pierwszy ten lepszy. Dlatego na najbardziej oblegane zaoczne kierunki ciezko sie dostac bez sprawnej myszki/touchpada i szybkiego internetu :)
...
Czy ciężko dostać się tu na zaoczne? Czy progi też są takie wysokie jak na dzienne, a może wcale nie jest tak źle i bez problemu da radę się dostać?
05.01.2023
20.10.2022
Pytanie
Czy ktoś może wypowiedzieć się coś więcej o podyplomówkach? Menadżerskie, zarządzanie ? Czy warto?
Pytanie
Zastanawiam się, czy SGH będzie udostępniał partnerom (np. z klubu, takim jak Makro Cash & Carry) dane o studentach, jakie to będą dane i kto z firm partnerskich będzie miał do nich dostęp. Z jedną z firm z Klubu mam bardzo złe wspomnienia, a wypytywano mnie tam o moje dzieci w sposób bardzo agresywny. Czy ktokolwiek weryfikuje, kto ma dostęp do danych o studentach?
26.09.2022
28.06.2022
2019
Byłem na kursie pod test na studia licencjackie organizowanym przez uczelnię. Z testu 90%, więc pomocny, jeśli chcesz tam iść.
mamareczek
Czy ktoś był na kursie pod test na studia licencjackie organizowanym przez uczelnię ostatnio? Jakie odczucia? Warto było, czy były to tylko wykłady których ciężko zapamiętać?
20.06.2022
13.06.2022
Peter
Skończyłem magisterskie, kierunek analiza danych – big data. Nie żałuję wyboru. Studia wymagające, niektóre egzaminy dość trudne. Ważna jest dobra organizacja nauki przed sesją i nie tylko /raczej nie miejsce na olewanie/.Zaletą jest możliwość wyboru przedmiotów kierunkowych na kolejny semestr /poza obowiązkowymi/.Jako absolwent uważam, że wart było.
W
jak studiować to tylko tam :)
13.06.2022
05.06.2022
Mik
Cześć, wie ktoś może jaki jest zakres testu z wiedzy o przedsiębiorczość, konkretnie chodzi mi o zadania obliczeniowe?
AaaW
Cześć, czy po studiach I st. z nauk społecznych ale nie ekonomicznych jest szansa poradzenia sobie na kierunkach na sgh IIst niestacjonarnych ?
29.03.2022
16.03.2022
Wiktoria
Cześć, planuje iść na SGH na magisterkę - analiza danych-big date. Czy ktoś mógłby napisać jak jest na tym kierunku? Czy bardzo trudno jest go zdać?
Monika
Cześć, Planuje studia na SGH - Administracja i zarządzanie. Jak wyglada sytuacja z egzaminami końcowymi? Dzięki wielkie za odpowiedz- Monika
12.02.2022
14.12.2021
hej
hej, jakie wyniki trzeba mieć z maturki z poszczególnych przedmiotów żeby dostać się na sgh? ;)
Do Ann
Z tego co patrzyłam na liście rekru, ostatnia osoba dostała się tego samego dnia kiedy było rozpoczęcie rekru po 19. Ja zalogowałam się po 14 sek i jestem 18 na liście 😅
07.08.2021
05.07.2021
Kamil
Myślicie, że w tym roku progi będą niższe, czy wyższe niż w latach ubiegłych ?
Ann
Hej, czy jest tu ktoś z zaocznych magisterskich? Mam pytanie odnośnie rekrutacji, o której godzinie trzeba było najpóźniej się zgłosić żeby się dostać?
28.06.2021
02.06.2021
.
Jakie opinie o kierunku globalny biznes, finanse i zarządzanie, po polsku albo po angielsku?(licencjat)
Michal
Wiem ze nikt z was nie ma szklanej kuli, ale tak się zastanawiam, jak mysliscie? Jak się zmieni prog punktowy na rok 2021/22? Zmaleje czy wzrosnie?
20.05.2021
16.05.2021
Prawie absolwent
"Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego tyle PISowych "ekonomistów" wykłada na SGH? Nie wskazuje to nawysoki poziom uczelni". Właśnie wskazuje to na fakt, że uczelnia jest raczej bardzo apolityczna, a to akurat bardzo pożądana cecha. Znajdziesz tutaj wykładowców popierających politykę PISu (bardziej ekonomiczną, bo kwestie konstytucyjne to raczej omawia się na kierunkach prawniczych, a nie tutaj) i takich, którzy ją bardzo krytykują. Przez 5 lat nauki nie odczułem tutaj żadnych wpływów politycznych, akurat pod tym względem SGH jest bardzo profesjonalny. Jak chcesz uczelni politycznej, to zapraszam na UW, tam od razu odczujesz różnicę.... raczej na niekorzyść.
Kloc w Wannie
Nie, muszą być to dwa różne języki
14.05.2021
07.05.2021
R
Mam pytanie, w przelicznikach punktowych do wyboru są 2 języki. Czy można wybrać w jednej tabelce angielski rozszerzony a w drugiej podstawowy przy rekrutacji ?
niggi
Na SGH uczą i Ci i tamci. Niezależnie od tego kto wygra wybory SGH i tak będzie grać pierwsze skrzypce.
20.02.2021
09.02.2021
Vinni
Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego tyle PISowych "ekonomistów" wykłada na SGH? Nie wskazuje to nawysoki poziom uczelni.
Janek5346
Hej, czy orientuje się ktoś jak wysokie były progi w tym roku na studia licencjackie niestacjonarne?
07.02.2021
19.01.2021
Li
ALK czy SGH? Kierunek ekonomia
Marian
Hej. Egzaminy wstępne oraz obrony prac dyplomowych na SGH są trudne. Ja jako absolwent powiem że trafiłem z obroną w okres w którym w ciągu roku forma obrony została zmieniona dwukrotnie. Nie traćcie czasu na szukanie samemu materiałów. Idźcie do Edufactory odrazu i kupujcie szkolenia.
03.01.2021
01.01.2021
mcdemia
Cześć :) Byłabym wdzięczna za wszelkie opinie dotyczące kierunku HR Biznes Partner, studia magisterskie. Zastanawiam się czy warto podjąć ten kierunek w trybie ZAOCZNYM, czy w ogóle warto.
kandydatka2021
Czesc, planuje zacząć w tym roku studia. Obawiam się tylko, czy sie dostanę. Czy egzamin wstępny jest faktycznie tak trudny? Na stronie napisali, że podręczniki do szkół ponadgimnazjalnych z przedsiębiorczości sa podstawą. Ile w tym prawdy? Da się przygotować samemu? Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi ;p
15.12.2020
06.09.2020
Klara 78
Cześć, planuję studia podyplomowe z Administracji i zarządzania. Co o nich sądzicie? Jak wygląda egzamin? Pozdrawiam i czekam na info:)
@KS 77
Cześć, co do rekrutacji, spokojnie się dostaniesz, przeważnie zostają jeszcze wolne miejsca. A teraz moja opowieść ;) Studiowałem tu zaocznie dwa miesiące w roku 2018/19 i z tego jakże długiego doświadczenia mogę napisać o samej uczelni tyle, co pewnie nie jest nowością, czyli, że to zależy, jakiego prowadzącego sobie wybierzesz/trafisz. Przy składaniu dokumentów dostajesz katalog m.in. z opisami prowadzących dane przedmioty w pierwszym semestrze, których potem wybierasz w systemie przy układaniu planu; przyznam, że to bardzo przydatna rzecz. Większość prowadzących wspominam bardzo dobrze, ale pamiętam to zdziwienie na wykładach z matematyki, gdy pani Profesor wręcz w zabójczym tempie pisała wzory i równania, przesuwała tablice i błyskawicznie to mazała, aby znów napisać nowe wzory. Nie wspomnę o charakterze pisma, który tylko pojedyncze, genialne jednostki, często już po innych studiach ścisłych, były w stanie rozszyfrować. Nie ukrywam, że właśnie głównie przez matematykę zrezygnowałem z tych studiów. Drugi duży minus - brak podziału ze względu na poziom znajomości języka na lektoratach (nie wiem jak jest teraz, być może coś się w tej kwestii zmieniło, warto się tego dowiedzieć kontaktując się z działem rekrutacji). Ja całkiem dobrze zdałem rozszerzenie z angielskiego i byłem w grupie z osobami, które ledwo potrafiły złożyć jedno zdanie - chyba nie muszę mówić, że takie rozwiązanie skutecznie odbiera motywację do nauki i uczęszczania na te zajęcia. Co do reszty zajęć, wspominam je dobrze, prowadzący byli sympatyczni i w ciekawy sposób prowadzili swoje zajęcia. Obecnie kończę pierwszy rok studiów dziennych na kierunku ekonomia na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Dla porównania - matematyka- na wykładzie jest wyświetlana czytelna prezentacja i wszystko jest na spokojnie tłumaczone z czasem na zrobienie notatek (pewnie w przypadku innych prowadzących na SGH jest podobnie, to tylko moje doświadczenia). Na zaocznych jest podobnie, potwierdzone przez znajomych. Co do lektoratu, przed jego rozpoczęciem rozwiązuje się testy poziomujące na platformie moodle i to według wyników testów jesteś przypisywany do odpowiedniej grupy językowej. Co do innych kierunków, nie wypowiem się, ale z wypowiedzi znajomych wiem tyle, że są zadowoleni z prowadzących i generalnie z samego wyboru uczelni. Podsumowując - jeśli na SGH zaciśniesz zęby na matmie w pierwszym semestrze i nie będzie przeszkadzać Ci to, że w grupie językowej mogą trafić się osoby o bardzo zróżnicowanej znajomości języka, to poza tym, przynajmniej na pierwszym semestrze ( nie wiem jak jest dalej) powinieneś być zadowolony. Co do Ek-Soc UŁ, z wydziału jestem zadowolony, prowadzący są wyrozumiali i rzetelni i myślę, że ty również byłbyś zadowolony. To takie porownanie ode mnie, oczywiście opinię o SGH potraktuj z dystansem, ponieważ byłem tam tylko na pięciu zjazdach, jednak na podstawie swoich doświadczeń, pewne zdanie na temat tej uczelni mam wyrobione. Wybór należy do Ciebie ;)
26.06.2020
17.06.2020
KS 77
Cześć Planuje wybrać się na studia licencjackie zaoczne. Czy mogę liczyć że się dostanę mając ok. 60 % z angielskiego rozszerzonego i ok. 40 % z matmy rozszerzonej? Czy to wystarczy? No i najważniejsze pytanie czy warto ? Bo czytając niektóre komentarze zaczynam się zastanawiać czy SGH to dobry wybór i czy lepiej pomyśleć o uczelniach w Łodzi, Poznaniu czy Wrocławiu.
Administrator
Komentarz usunięty.
16.06.2020
10.05.2020
Martyna
Cześć czy ktoś studiował na SGH - Podyplomowe Studia z Administracji i Zarządzania?
absolwentsgh2018
Skończyłem dwa kierunki - Zarządzanie oraz Finanse i Rachunkowość. Niektórzy wykładowcy są naprawdę dobrzy, np. Rafał Mrówka czy Piotr Płoszajski. Niestety reszta reprezentuje dość niski poziom. SGH ma bardzo rozwinięte koła naukowe oraz wymiany międzynarodowe. Jest to bardzo rozpoznawalna na rynku pracy marka i pomogło mi to później w karierze. Egzamin wstępny jest trudny - bez kursu przygotowawczego ciężko jest się dobrze przygotować. Są różne kursy komercyjne jak edufactory czy www.kurssgh.pl. Warto zakupić. Dobry jest też program CEMS na SGH - umozliwia studiowanie na wielu zagranicznych uczelniach.
22.04.2020
10.04.2020
obecna studentka
na sgh studiuje się mega fajnie, nauki jest sporo ale jak uczy się regularnie a uwierzcie wystarczy godzina dziennie to spokojnie idzie wszystko zdać z dobrymi ocenami. ludzie tez są spoko, dużo fajnych rzeczy można porobić w warszawie. często dostaje pytania od młodszych osób o rekrutacje. dostać się jest ciężko. ważne żeby mieć dużo punktów a łatwo można je wyrobić pisząc dobrze egzamin wstępny. tutaj są do niego super notatki dzięki którym miałam z niego 100% :) https://www.olx.pl/oferta/sgh-kurs-przygotowawczy-notatki-podstawy-przedsiebiorczosci-75stron-CID751-IDz2Q8u.html
obecna studentka
Przyszłam na SGH na studia magisterskie zaoczne. Po 2 latach spostrzeżenia mam dwa: * jeśli trafisz na dobrych wykładowców można wynieść stąd naprawdę sporo wiedzy - tylko na kilku przedmiotach się "wynudziłam", * wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, ale pod względem organizacyjnym, informacyjnym i z tytułu "podejścia do studenta" SGH jest chyba najgorszą uczelnią jaką może wybrać student w trybie zaocznym. Samą zmianę formy egzaminu końcowego w czasie trwania studiów jeszcze bym przebolała, ale powszechna dezinformacja, sprzeczne komunikaty od pań z dziekanatu, gubienie podań i brak przekazywania odpowiedzi na nie (no chyba, że samemu przydreptasz do dziekanatu i jakimś cudem je znajdą), zmiany w wyglądzie prac magisterskich w momencie kiedy teoretycznie można je już oddawać i wszelka "niemożność" załatwienia czegokolwiek, bo nie ma informacji w systemie/miejsca/czasu/kogoś kto mógłby się tym zająć... Gdybym miała wybrać uczelnię raz jeszcze to z całą sympatią do wielu prowadzących, ale na pewno jako student zaoczny nie zdecydowałabym się na SGH.
06.03.2020
27.01.2020
ola o.
Czesc, Planuje w tym roku wybrac sie na magisterke zaoczna na SGH, skonczylam licencjat na ekonomicznym we Wroclawiu, Doradzcie mi prosze czy warto studiowac zaocznie na SGH- myslalam o big data albo kierunku menadzerskim, szczegolnie big data- czy jest ciezko? czy warto mmiec jakas wiedze informatyczna przed pojsciem na te studia? pracuje w firmie it i chcialabym sprobowac czegos technicznego, chce sie czegos nauczyc czy to programowania, ale przede wszystkim excela, zebym mogla to pozniej wykorzystac i podniesc swoje kwalifikacje zawodowe. Nie chce sie ciagle uczyc o historiach mysli ekonomicznych a w zasadzie kucia tego na pamiec tylko chcialabym cos z tego wyniesc. Chyba ze polecacie inny kierunek albo inna uczelnie gdzie faktycznie naucze sie praktycznych rzeczy, moze byc Wawa albo wrocek. Pozdrawiam ;)
Inka
Jak oceniacie poziom podyplomówek. Relacja jakości do ceny?
24.01.2020
12.01.2020
FIR mag
Czy ktoś może w skrócie opisać przebieg i podsumować 2 lata magisterki na firze? Byłabym wdzięczna.
Absolwentka
Jeżeli chodzi o SGH - studiowałam tam tylko magisterkę i egzamin udało mi się zdać. Należy jednak zastanowić się na tym czy organizowanie egzaminu w formie quizu i sprawdzanie czy ktoś ma szczęście w odpowiednim liczeniu prawdopodobieństwa i strzelaniu w ogóle ma sens. Ja nie neguje tego ze organizowanie tego rodzaju egzaminu jest bez sensu. Oczywiscie, jest to jakas forma sprawdzenia wiedzy, ale nie powinno to wyglądać w sposób jaki ma to miejsce teraz. Jeżeli chodzi o statystyki, ze absolwenci sgh zarabiają najwiecej to tez jest śmieszne. To jest tylko statystyka, gdzie pod uwagę brane są osoby które skończyły finanse , podkreślam finanse a która szkoła jest stricte ekonomiczna? No sgh właśnie, dlatego absolwenci tego przybytku zarabiają wg startystyk najwiecej. Bo ta uczelnia wypuściła najwiecej absolwentów po kierunkach ekonomicznych co sprawia ze jest ich w statystykach najwiecej. Teksty o tym ze sgh jest najlepsze są conajmniej śmieszne 😂😂😂 proszę zobaczyc co jest na uw na wne. Tam mozemy mówić o odpowiednim poziomie.
29.09.2019
10.09.2019
Metody ilościowe
Kurcze, w przyszłym roku planowałem iść na migsterkę z Metod ilościowych w ekonomii i systemów informacyjnych albo na Analizę Danych. No ale czytając o tym egzaminie chyba jednak inna uczelnia. Szkoda, bo zawsze miałem wrażenie, że to świetna uczelnia, że wymagają i uczą, ale że jest uczciwie i że to wiedza decyduje a nie fart...
MMJ
Egzaminy to często loteria. Poziom na danym przedmiocie różni się często o 180% w zależności od wykładowcy. Większość zajęć to przeklikiwanie slajdów przez wykładowców. Często zmieniają się zasady zaliczenia jakiegoś przedmioty czy obrony magisterskiej. Egzamin z ekonomii w formie pisemnej gdzie w jednej sali zdawalność u egzaminatora graniczyła z cudem, a w drugiej sali zdawali wszyscy decyduje o tym czy twoja nauka przez kilka lat miała sens. Jest ogólne poczucie dezorganizacji, a już szczególnie przy kontakcie z dziekanatem. Jedyny plus to, że niektórzy pracodawcy cenią dyplom SGH i pomaga zdobyć zatrudnienie.
10.09.2019
02.09.2019
Medycyna
To wyobraźcie sobie co mają powiedzieć lekarze. Zaoczne na kierunku lekarskim to KILKADZIESIĄT tysięcy złotych! A potem nie zdajesz czegoś albo do LEK-u nie dopuszczają. A to tylko moje zdanie, ale jak robić studia na dobrej uczelni to tylko dzienne, zaoczne to najlepiej na łatwej prywatnej.
Inż
To dziwna sytuacja, u nas i o ile orientuję się, także na innych uczelniach, aby móc oddać pracę dyplomową najpierw należy wszystko zaliczyć. Nie bardzo wiem o co chodzi, a znam też osoby z SGH (co prawda po licencjacie z Metod ilościowych) i oni żadnych problemów nie mieli. Może o magisterce coś wspominane było przez Ciebie, dlatego może.
02.09.2019
02.09.2019
Waldrog
Tak. Bo w przypadku SGH to jest egzamin jako część obrony pracy dyplomowej. Rozumiesz. Mówimy o przypadku kiedy masz zdane WSZYSTKIE przedmioty z toku studiów i NAPISANĄ, ZRECENZOWANĄ i oddaną do dziekanatu pracę dyplomową. Wyobraź sobie że masz zdane wszystkie przedmioty(takie jak PKM czy wydymała) i już oddaną pracy dyplomowej a i tak Ciebie uwalą. I po drugim niezaleczeniu nie masz możliwości poprawy i wylatujesz ze studiów. Twoja praca dyplomowa przepada, jest napisana a nie możesz jej obronić. I z tego powodu jest poważne zastanowienie nad wybraniem tej uczelni. Kiedy ja szukałem informacji przy wyborze uczelni takie informacje jak te które tutaj przedstawiłem byłyby mi wtedy bardzo pomocne. Pod względem wykładowców oczywiście mogę polecić SGH jak miejsce bardzo profesjonalne jeżeli chodzi o nauczanie akademickie i biznes. Dlatego warto się zastanowić czy lepszym rozwiązaniem nie są studia podyplomowe w wyspecjalizowanym potrzebnym dla nas obszarze wiedzy.
Absolwent
@Waldrog ale myślisz, że gdzie indziej lepiej? Ja na PG studiowałem i były przedmioty takie jak PKM czy wydymała. Wykład + labki + projekt, wszystkiego po 30 h. Zdałeś 2 rzeczy, ale np. powinęła Ci się noga na egzaminie, bo bardzo mało czasu i płaciłeś 15 zł za każdą godzinę (90 h), i trzeba było poprawiać znowu w,l i projekt. A jak nie zaliczyłeś pkm1 to z automatu był uwalony pkm2
02.09.2019
01.09.2019
Waldrog
Potwierdzam sprawę z egzaminem z ekonomii. Nie zdało około 75 procent podchodzących do egzaminu z ekonomii. Aby przygotować się do egzaminu trzeba zapamiętać ze szczegółami treść spisaną na kilku tysiącach stron książek literatury obowiązkowej, i to w czasach w których ludzi nie mają już tak rozwiniętych umysłów pod względem zapamiętywania jak np. 50 lat temu. Najśmieszniejsze jest to że ten przedmiot jest z ekonomii ogólnej + ekonomia kierunkowa. Ekonomia ogólna której znaczna część kierunków w ogóle niema w podstawie programowej. Co prawda przedmioty części wykładowców są bardzo profesjonalnie przygotowana i warto tutaj studiować, ale co z tego skoro nie zdacie na samym końcu czegoś co nie jest wam do niczego niepotrzebne. Wydacie w ratach na przykład na magisterce 12 - 13 tyś złotych ażeby po dwóch latach studiów spuścili was w Wiśle jak sami wiecie co :) Pół biedy by było jakby było wiele podejść do egzaminu za które wnosisz jakąś tam powiedzmy opłatę np. 150 zł za każde podejście i próbujcie sobie ile chcecie. Jak przy prawie jazdy. A jest tak że uczelnia daje studentom tylko dwa podejścia do egzaminu (zgodnie z regulaminem). Jeżeli nie zdasz drugi raz to wywalają z uczelni. Poważnie się zastanówcie czy chcecie tutaj robić magisterkę. Może wystarczy wam zrobić jakąś podyplomówkę samą na uczelni, a o mgr. starać się gdzieś indziej.
123
Odnośnie zarobków. W Warszawie są najwyższe w Polsce, zatem jest logiczne że absolwent SGH zarobi najwięcej. Jednak powinno uwzględniać się również koszty życia, które są nieco wyższe niż w innych miastach. SGH jest przereklamowane.
28.08.2019
19.07.2019
ANA
Przestrzegam przed podjęciem studiów na SGH. W tym roku (maj 2019) nie zdało mnóstwo osób (150 albo więcej). Samo studia są ok, ale co z tego jak nie możesz obronić pracy magisterskiej. W skład obrony wchodzi egzamin z ekonomii - od tego roku wprowadzili test wyboru 45 bardzo trudnych pytań (a,b,c,d,e) plus ujemne punkty za błędne odpowiedzi, mało czasu, dużo obliczeń bez kalkulatora. Garstka studentów zdała. Jeszcze jedno podejście i skreślenie z listy studentów. Nie wiem tylko po co pisać pracę skoro nawet nie ma szans aby ją obronić bo bez tego egzaminu nie jesteś dopuszczony. Wygląda na to, że uczelni zależy tylko na czesnym za 4 semestry!!
OA
Przestrzegam przed podjęciem studiów na SGH. W tym roku (maj 2019) nie zdało mnóstwo osób (150 albo więcej). Samo studia są ok, ale co z tego jak nie możesz obronić pracy magisterskiej. W skład obrony wchodzi egzamin z ekonomii - od tego roku wprowadzili test wyboru 45 bardzo trudnych pytań (a,b,c,d,e) plus ujemne punkty za błędne odpowiedzi, mało czasu, dużo obliczeń bez kalkulatora. Garstka studentów zdała. Jeszcze jedno podejście i skreślenie z listy studentów. Nie wiem tylko po co pisać pracę skoro nawet nie ma szans aby ją obronić bo bez tego egzaminu nie jesteś dopuszczony. Wygląda na to, że uczelni zależy tylko na czesnym za 4 semestry!!
19.07.2019
19.05.2019
agnieszka
Czy ciężko jest się dostać na studia niestacjonarne? Jak wyglądają progi punktowe?
Hohoł
Czy z matura z chemii i biologii jest możliwość że dostanę się na niestacjonarne ? :)
14.05.2019
08.04.2019
Jarek
Zaliczyłem wszystkie egzaminy, przyszłem przedłużyć legitymację i dowiaduję się że jestem skreślony z listy studentów. No i nie jestem pierwszy i nie ostatni w podobnej sytuacji. Generalnie bardzo skomplikowane coś załatwić w dziekanacie , mają wszyscy i wszystkich to gdzieś
marcin
czy cięzko dostac sie osob z inaczej uczleni na magisterke?
06.03.2019
06.03.2019
dfhfgh
czy ktoś wie czy po 4 roku można wyjechac na work and travel?
Kuba
Myślę o kierunku Finace & Accounting MA, czy ktoś poleca?
27.01.2019
12.01.2019
Katarzyna
A jak jest ze studiami wieczorowymi na zarządzaniu? zastanawiam się od której zaczynają się zajęcia, aby móc to pogodzić z pracą. Ktos cos?
K
Aktualnie 3 rok Informatyki na UE Wroc. Zastanawiam się nad magisterką na SGH na metodach ilościowych a UE w Poznaniu na Informatyce i Ekonometrii. Ma może ktoś jakieś porównanie?
24.12.2018
06.11.2018
Kamil
Uczelnia idzie na ilość nie jakość, niestety
Odp
Gdyby nie była najlepsza, to jej absolwenci nie zarabialiby najwięcej. A statystyki pokazują deklasacje...
06.11.2018
05.11.2018
Filip
Czy naprawdę SGH to najlepsza uczelnia ekonomiczna w Polsce?
adam
Plusem jest na pewno dojazd tuż przy metrze pole mokotowskie. Sama uczelnia moim zdaniem najlepsza w Polsce jeżeli chodzi o kierunki biznesowe. A największy plus tej uczelni? Ludzie szczególnie na zaocznych studiach magisterskich są to osoby z którymi można współpracować w przyszłości nad wspólnymi projektami biznesowymi. Studiowałem w Poznaniu, ale Sgh uważam za lepszą opcję. Zdecydowanie!
27.10.2018
04.10.2018
mmmj
Studiowałam tam drugi kierunek i w porównaniu z Politechniką w moich oczach SGH wypada źle. Główne minusy to: -ciągłe zmienianie zasad funkcjonowania np. dziekanatu, zdawania prac dyplomowych, zaliczania czegoś, -większość przedmiotów to zapychacze, -słaba organizacja sal na zajęcia (np. zajęcia marketingowe w sali informatycznej, a zajęcia związane z IT na wielkiej sali wykładowej), -często zaliczenie czegoś zależy od tego na jakiego wykładowce trafisz, a nie od poziomu wiedzy, -pewne przedmioty zalicza się przez przepisanie z telefonu albo tylko przez pojawienie się na egzaminie, -w większości wykładowcy są bardzo słabo przygotowani do zajęć, ale zdarzają się nieliczne wyjątki, -znaczna część przedmiotów to zapychacze, -specyficzna atmosfera tej uczelni.
Przereklamowana uczelnia
Jest trudno sie dostac, ale studiowac ... Bardzo niewymagajace wykladowce, wiecej niz polowa przedmiotow zalicza sie komorka, zegarkiem, sluchawka, czasem nawet komputerem. Studenci nawet lenia sie przygotowac stara dobra scigawke na papierze. I to nie jest wina przedmiotow-zapychaczy, tylko taka kultura studiowania na SGH. Sa oczywiscie nieliczne osoby wsrod studentow ktorzy naprawde posiadaja wiedze i jeszcze sie ucza. Bedac obiektywny nie zapomne dodac, ze wiekszosc z nich jeszcze nadal posiada wiedze z jezykow nabyta w liceum i aktywna postawe, gdyz naleza do licznych organizacji studenckich i kol naukowych. Ale wiedza i autorstwo prac dyplomowych budzi watpliwosci.
12.09.2018
15.08.2018
Ciekawa
Był ktoś na studiach II stopnia na menadżerskich? Lub wie ktoś coś o tym kierunku? Będę wdzięczna za odpowiedź.
Indeks w Kieszeni
Zdecydowanie najlepsza uczelnia ekonomiczna w Polsce! Od bieżącej rekrutacji w pełni respektuje sukcesy w Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej oraz Olimpiadzie Przedsiębiorczości, zapewniając laureatom i finalistom indeks w kieszeni. Po pomoc w przygotowaniach zapraszamy na https://indekswkieszeni.pl/ :D
30.07.2018
19.07.2018
Madzia
Traktowanie studentow jak ostatnich smieci jest na porzadku dziennym. Ciezko wytrzymac z ludzmi ktorzy tam pracuja. Jednym plusem tej uczelni sa ludzie ktorych poznalam. Nie polecam.
globalny biznes, finanse i zarządzanie?
co możecie powiedzieć o tym kierunku studiów na SGH - globalny biznes, finanse i zarządzanie? Jakieś porównanie z innymi, może lepiej wybrać ekonomiczną analizę prawa?
22.06.2018
21.06.2018
SwagDaddy69
Jeżeli masz w nazwie finanse to tak zwykle jest dużo matmy na SGH.
Administrator
Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
15.06.2018
07.05.2018
MR
jak myślicie, ile w tym roku wzrośnie próg?
Karolka
Hej chciałabym pójść na zaoczne magisterskie na kierunek zarządzanie finansami przedsiębiorstwa. Czy jest tam dużo matematyki?
05.05.2018
25.04.2018
Nie ma konkurencji
Co jak co ale to jedyna i jeszcze raz jedyna uczelnia bizensowa w Polsce nie ma konkurecncji ma najwyższy poziom po prostu i ludzei są najlepsi. Sgh to po prostu wiedza i praktyka na wysokim poziomie.
dasd
To dobra uczelnia w porównaniu z uw więcej merytoryki i wiedzy praktycznej
17.04.2018
26.03.2018
Marysia
Studiuje na SGH na studiach zaocznych już trzeci semestr i jest coraz gorzej. Dużo przedmiotów obowiązkowych tzw. "zapychaczy", które nic nie wnoszą, a wykładowcy mają strasznie nieprofesjonalne podejście. Przedmioty ciekawe i przydatne również się zdarzają, ale to raczej wyjątek niż reguła. Do dziekanatu nie sposób się dostać, nie odpowiadają na maile i nie odbierają telefonów. Przedmioty ciekawsze,, bardzie techniczne odbywają się masowo w salach wykładowych, zamiast komputerowych (trzeba nosić laptopa by był sens uczestniczyć). Sporo błędów technicznych w wirtualnym dziekanacie, które potęgują chaos. Polecam dla osób cierpliwych i o silnych nerwach.
pytanie
Jaki kierunke polecacie dla przedsięmbiorcy?
23.03.2018
16.02.2018
Ciekawy
Jak wygląda egzamin końcowy z języka obcego na studiach magisterskich (dziennych)? Jaki poziom jest wymagany? Jakiego typu zadań należy się spodziewać? Wiem, że w SGH kładzie się duży nacisk na języki obce. Czy rzeczywiście jest tak ciężko na lektoratach i tym egzaminie końcowym z języka dla osób przeciętnych w tym zakresie?
sgh
Najlepsza uczelnia w Polsce i jedna z najlepszych w tej części Europy. Wysoki poziom matmy (wbrew powszechnej BŁĘDNEJ opinii), języki na bardzo wysokim poziomie, i super prowadzone inne przedmioty. Według mnie uczelnia bezkonkurencyjna, a mam porównanie np. z WNE UW (na którym poziom jest dużo niższy). Serdecznie polecam. Chodzi oczywiście o studia licencjackie stacjonarne
09.02.2018
22.01.2018
Waluś
czytam wasze wpisy poniżej i mam pytanie: skąd pozyskujecie te informacje o progach punktowych? czy one są gdzieś dostępne na stronie SGH? jeśli tak, to gdzie je znajdę? a jeżeli inne źródło to podajcie linka.
SGH - Szykuj Grube Hajsy
Studiowałam zaocznie sobotnio-niedzielnie e-biznes, II stopień. 2 lata zajęć bez komputera na kierunku dotyczącym prowadzenia działań w Internecie. Same wykłady, ewentualnie konwersatoria. Godnych uwagi wykładowców można policzyć na palcach jednej ręki (osoby prowadzące dedykowane pod e-biznes przedmioty), reszta prowadziła zajęcia w niewielkim stopniu związane z kierunkiem. Większość przedmiotów wciśnięta w program na silę. Dopisana do nazwy przedmiotu końcówka "w e-biznesie", a zajęcia takie same jak na np. ekonomii lub zarządzaniu. O prowadzeniu firmy w Internecie na takich wykładach zaledwie 1 zajęcia. Dziekanat czynny 4 godziny w trakcie zjazdu (tylko w sobotę), mający obsłużyć kilka tysięcy studentów przyjeżdżających na zjazd. Pracownice nieprzyjazne i traktujące studenta jako zło konieczne. Składanie papierów na studia zajęło mi 5,5h, ponieważ dla wszystkich studentów zaocznych były na to przeznaczony JEDEN weekend i JEDNA kolejka dla wszystkich kierunków. Chcesz przepisać przedmiot a płacisz niemało - bo studiujesz zaocznie. Zapłać kolejne 50 zl za przepisanie jednego przedmiotu, za który de facto opłata jest zawarta w czesnym. Studiujesz w weekendy? Zrobią Ci egzaminy w tygodniu, nawet o 16. Pracujesz i mieszkasz na drugim końcu Polski - Twój problem, bierz urlop. Rejestracja na przedmioty jest procesem tak zawiłym, że za każdym razem wybucha zbiorowa panika. Wirtualny Dziekanat zatrzymał się z interfejsem 10 lat temu. UX ? co to? Przedmioty obowiązkowe z niewystarczającą liczbą miejsc. Nerwy, strach i frustracja.
13.12.2017
15.11.2017
Administrator
Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
gapcio
a ja tam polecam i już :-)
10.11.2017
18.10.2017
Ola
Czy ktoś wie ile punktów trzeba mieć żeby dostać się na zaoczne? Czy może każdy się dostaje?
Kasia
a jak jest ze studiami wieczorowymi na zarządzaniu? Wybieram się na magisterkę i chcę zrobić specjalizację z zarządzania projektami, ponieważ jest to związane z moją pracą. Myślę właśnie o studiach wieczorowych, ale zastanawiam się od której zaczynają się zajęcia, aby móc to pogodzić z pracą. Nie mogę nigdzie znaleźć planu z poprzednich lat. Jak sprawdzałam Lingwistyke Stosowaną na UW wieczorowo zajęcia zaczynały się już o 13 co nie daje żadnych szans na pogodzenie studiów wieczorowych i pracy. Czy na SGH jest podobnie?
13.09.2017
02.09.2017
mostus
Ekonomia mnie pokonała.
Laura
do Jarma Chciałabym uzyskać więcej informacji na temat studiów podyplomowych z rach. zarządczej i Controllingu na SGH. Czy jest możliwość skontaktowania się drogą e-mail bądź tel?
21.08.2017
09.08.2017
PAS - Czy mnie przyjmą?
Na SGH chciałabym aplikować za rok, wstrzymują mnie finanse, ponieważ chciałabym studiować zaocznie. Problem pojawia się już na samym starcie, przy wymaganych przedmiotach. Jestem po semestrze anglistyki na uniwerku Curie Skłodowskiej w Lublinie, a mimo to zawsze obawiam się tych wymaganych przedmiotów. Maturę rozszerzoną mam jedynie z angielskiego oraz polskiego, matma na podstawie, nie zdawałam fizyki, wosu, historii ani innych przedmiotów ścisłych. Pytanie czy aplikując jedynie z podstawową matematyką, rozsz. jedynie angielskim będę wgl brana pod uwagę wśród reszty chętnych? Nie mam ochoty po 3 latach bycia absolwentką LO pisać maturę uzupełniającą - nie mam na to czasu i zdrowia. Czy ktoś wie może jak jest z tymi przedmiotami wymaganymi i brakiem ich przy aplikacji?
jarema
Podyplomówkę z "rachunkowości" robiłem jakieś 5-6 lat temu. Było całkiem nieźle. Zachęcony poszedłem również na drugą, tj. "rachunkowość zarządczą i controlling". Tu z kolei dno, dna, bida, marazm i metr mułu. Pieniądze wyrzucone w błoto nawet z punktu widzenia uzyskanej "wiedzy". Wykładowcy słabi, bez umiejętności dydaktycznych, co zresztą nie dziwi gdyż są nimi często jakieś znajome panie prezeski lub prawnicy z zaprzyjaźnionych kancelarii, którzy są przysyłani na siłę przez właściciela-mecenasa i chcą tylko odfajkować swoje. Choć oni nie są jeszcze najgorsi. Najgorsi są profesorowie - z bardzo nielicznymi wyjątkami przychodzą tylko po to by czytać słowo w słowo swoje podręczniki. To jest naprawdę skrajny brak szacunku i olewanie ludzi, którzy zapłacili bądź co bądź kupę kasy za te wykłady. Jedyną wartość przedstawiają zajęcia prowadzone przez doktorantów. Co do "papieru" SGH jest on całkowicie bezwartościowy. Studia dzienne są jeszcze warte, ale podyplomowe nic nie znaczą, kończy je każdy kto zapłacił. Dlatego tak ważne jest czy zdobywasz jakąś sensowną wiedzę czy też nie. Na "rachunkowości" faktycznie zdobyłem, procentuje ona dziś gdy sam prowadzę własną firmę, ale zarządcza i controlling to były najgorzej wydane pieniądze w moim życiu, żeby nie powiedzieć wyrzucone w błoto.
28.07.2017
19.07.2017
SGH 2018/2019 ktoś porozmawia?
hej, chciałabym dostać się na SGH za rok, gdy będzie przeprowadzany test z przedsiębiorczości. Nie obawiam się zmienionej formy rekrutacji, jednak jestem ciekawa tej uczelni i chciałam wymienić z kimś kilka maili, żeby dowiedzieć się czegoś ciekawego o uczelni :) jeśli ma ktoś chęć i możliwości proszę o kontakt: m.alicjagorecka@gmail.com
zaskoczony
o ile może spaść próg przy kolejnym naborze? Jak to się stało, że wyszło 260 pkt?
17.07.2017
14.07.2017
student
Próg w I turze: 260 p (o 13 więcej niż rok temu). Czyli trzeba średnio zdać maturę z 4 przedmiotów (w tym 3 rozszerzenia) na ok. 80%. W przyszłym roku dochodzi jeszcze egzamin wstępny z wiedzy o przedsiębiorczości i większe uprawnienia dla laureatów olimpiad. To szkoła dla ambitnych i zdolnych. Reszta idzie na pozostałe uczelnie ekonomiczne.
Jacek
Prog bedzie w tym roku rowny 250
13.07.2017
11.07.2017
noone
Jak myślicie jaki będzie tegoroczny próg? Na wielu uczelniach progi zwiększyły się nawet o 40 punktów!
mrcomic
Hi, belgian student! :) I study on SGH and I suggest for you english course :) I think the best is international economics. SEE YOU SOON, :)
04.07.2017
02.07.2017
Zdzisiu
Nie nie można ( i dobrze, idź rowy kopać z taką maturą)
Gość
Witam, czy z liczbą punktów 216 można liczyć na dostanie się na studia licencjackie na sgh, skoro od lat progi wahają się od 240 do 250 pkt?
02.07.2017
30.06.2017
Gizo
Cześć czy ktoś wie jak wyglada obrona na sgh podyplomowych z rachunkowości? Czeg się można spodziewać?
MrComric
Cześć! Jestem belgijskim studentem sdf. Przepraszam za mojego złego polskiego, ponieważ dopiero w lutym 2017 zacząłem się uczyć. Właśnie skończyłem studia ekonomiczne w KULeuven (w 50 największych uczelniach na świecie). Chciałbym teraz zacząć od dodatkowego mistrza z bardziej praktyczną perspektywą. Czy lepiej uczyć się w Akademii Leona Kozminskiego czy SGH? Jakie są najlepsze perspektywy dla polskiego rynku pracy?
08.06.2017
06.06.2017
Ciekawa
Pytanie do studentów: czy bez drugiego języka obcego jest szansa na dostania się konkretnie na Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze? Dodam, że posiadam certyfikat z ang na B2, a matura rozszerzona z matematyki napisana na 25-30% niestety
Bezczelny :)
Ogólnie szkoła z dużym potencjałem, ale niestety w środku straszny chaos. Można przejść studia w wersji light, na koniec bomba atomowa w postaci egzaminu magisterskiego - trochę taka gra w ruletkę (jak nie będziesz wcześniej sporo się uczyć lub nie miałeś ekonomi to można mieć problem ze zdaniem). Dzienne zdecydowanie lepsze od zaocznych (gdzie właściwie niczego ciekawego niestety się nie nauczysz)
14.05.2017
13.05.2017
Alan
Dwie polskie uczelnie dostrzeżone przez Financial Times http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/european-business-school-rankings-2016 European Business School Rankings 2016 ...... 83 SGH ........ 45 Kozminski
Mary
Jakie macie opinie o kierunku Globalny biznes, finanse i zarządzanie, studia II stopnia? Właśnie bronię licencjat z logistyki i zastanawiam się nad wyborem tego kierunku na magisterkę. Czy to prawda, że przychodząc z innej uczelni trzeba nadrabiać różnice programowe ze studiów licencjackich? Podobno trzeba nadrobić wszystkie przedmioty typu mikro, makro, matma, stata itd..
06.05.2017
01.05.2017
Tdg
To chyba najb przereklamowana uczelnia w Polsce...na swiecie nie znaczy przeciez nic
Beata
Hej :) w tym roku kończę studia licencjackie z ekonomii i planuję pójść na magisterkę na SGH lecz zaocznie (także ekonomia). Czy warto jest studiować ten kierunek na SGH-u przy stosunkowo wysokim czesnym ? Czy oprócz ekonomii są jeszcze jakieś inne kierunki godne uwagi ?
18.04.2017
15.04.2017
SGH-owicz
Jestem studentem 2 roku na SGH. Bezsprzecznie najlepsza uczelnia ekonomiczna w tej części Europy, wykładowcy super, możliwość rozwijania swoich umiejętności w SKN-ach. Jedyna wada (dla mnie zaleta) to odsiew tzw. ,,baranów". Po prostu studenci SGH wyłapują niedorozwojów i przysłowiowo ich kasują.
kaya
hejo :) Szukam kogoś ze studiów 2 stopnia o kierunku Analiza danych :) moje gg 11339674 mam pare pytań:)
31.08.2016
05.05.2016
pytanie o wyniki z matury
jak mieliście zdaną maturę (na ile), nz czego rozszerzenia, że dostaliście się na stosunki międzynarodowe?
Lolo
Jestem na II roku i powiem tak: uczelnia może i jakiś poziom ma ale ludzie, profesorowie (chodzi o traktowanie studenta) to maskara. Wyścig szczurów. Kiedyś byłem chory to mi notatek nie chcieli dać, bo wtedy dostanę gorszą ocenę i może gorszą pracę od nich... Robię Licencjat i uciekam na magisterkę na UW bądź Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.
07.01.2016
31.10.2015
andrzej
moja kochana szkola ciagle trzyma poziom, malkontentom polecam wiecej nauki i czytania mniej proznego gadania, co pozwoli wam zrozumiec zasady biurokratycznej organizacji duzych instytucji, a ten prymiyywny jad saczacy sie z waszych marnych dusz zachowajcie dla siebie radze wam
agi688
W październiku zaczynam studia zaoczne na SGH i jestem zaskoczona zarówno podejściem uczelni do studenta, jak i poziomem pracujących w Dziekanatach osób. Zaginięcia dokumentów, brak sensownych rozwiązań problemów, arogancie i bezczelne odpowiedzi oraz brak jakiejkolwiek chęci porozumienia się, zupełnie tego nie rozumiem.
17.09.2015
20.07.2015
eloelo
Czy łatwo przenieść się z sobotnio-niedzielnych licencjackich na dzienne ???
Marta
Mimi, ja wybieram się na e-biznes zaocznie :) chociaz po przeczytaniu wielu negatywnych opinii o studiach zaocznych na sgh, nabieram warpliwosci....
13.07.2015
24.06.2015
która wybrać?
pytanie do rozeznanych w temacie, chodzi o studia ekonomiczne rzecz jasna. Która uczelnię wybrać i dlaczego własnie taką: SGH - Kożmińskiego - Łazarskiego -Vistulę??? Prosze o opinie z argumentami, dziękuję z góry za wskazówki
Administrator
Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
05.06.2015
23.05.2015
Mimi
Wybiera sie ktos na mgr na e-biznes, zaocznie? :)
podyplomowe na sgh
czy ktoś robił podyplomówki na SGHu z bankowości? wrażenia jakie? warto za tę kasę iść? 7200 zł to nie jest mało, dylematy spore,...
12.02.2015
23.02.2014
arkopolo
Witam! Obecnie w czerwcu/lipcu będę kończył licencjat z zarządzania na UMK i mam zamiar iść na magisterke (zoacznie) na SGH. Stąd moje pytania: czy egzamin wstępny jest jakość bardzo trudny, czy z wiedzy gospodarczej wystarczą takie bieżące info czy raczej są zadania, wzor ect.? I jak ciężko zdać angol, bo szczerze mówiąc nie jestem w nim dobry, więc troche się obawiam... Z góry dzięki za odpowiedzi:)
stronka jest super, działa
weszłam teraz na ich stronę jest super, dzała mi wszystko, bez zarzutu, wygląda rewelacyjnie, łatwo znaleźć wszystko co trzeba, dla mnie bomba
03.10.2013
30.08.2013
marzena
strona SGH sie otwiera, na glownej sie wyswietlaja informacje, ale jak chce przejsc dalej - to wyskakuje Error, i tak jest na kazdym nastepnym przejsciu!! chcialam zobaczyc, na jakie jeszcze kierunki jest w SHG rekrutacja? gdzie szukać takich informacji?
xxx
wie ktoś ile trwa egzamin?
22.06.2013
03.06.2013
anonim
Witajcie, Chciałabym spróbować dostać się na studia mgr do SGH. Tak się zastanawiam czy pytania przykładowe do testu rekrutacyjnego umieszczone na stronie pokrywają się z tymi na tescie. Pytanie glównie do tych którzy już przechodzili przez test lub mają jakieś informacje z poprzednich roczników. Czy wystarczy przestudiować te pytania i ogólna wiedza o przedmiocie?? Czy jednak niezbędne zakuwanie?? A i pojawiła się informacja, że jeśli będzie mniejsza ilośc studentów niż przewidywany limit miejsc, nie ma konieczności podejścia do egz. ?? Ale czy wtedy trzeba płacić za egz.?? I kiedy taka informacja się pojawi?
SGHowiec 2005-10
@plomba: bzdura :) Krazy takie powiedzonko ze trudniej od dostania sie na SGH jest z niej wyleciec, i cos w tym jest. Oczywiscie sa takie przypadki, ale to raczej przykaldy skrajnego olewactwa. Na pewno nie ma zadnej 'polityki' wykaszania studentow po 1 roku, a w razie czego - bez spiny, sa drugie terminy;) ewentualnie platny warunek i zaliczeni e tego co sie uwalilo w kolejnym semestrze. Pozdr!
02.06.2013
22.05.2013
plomba
czy to prawda, ze SGH przyjmuje na pierwszy rok specjalnie wiecej studentow, zeby po pierwszym semestrze spory procent wykosic? slyszalem, ze panstwowe uczelnie warszawskie wiosa w takich praktykach prym i mnostwo ludzi z placzem odbiera papiery po pierwszym polroczu, przy okazji: jak jest na stosunkach miedzynarodowych?
abc
moje gg: 47436649 :)
14.05.2013
13.05.2013
Ania
Do: abc, anonim, XXX Hej! Podobnie, jak i Wy, ja również mam zamiar spróbować się dostać na magisterskie na SGH. Czy w takim razie mogę się przyłączyć do Waszego grona? ; )
ollla
a czy ja mogę się przyłączyc ? ;P
13.05.2013
28.04.2013
abc
XXX oczywiście :) podaj gg to się odezwę ;)
XXX
DW: anonin,abc moge się przyłączyć?
26.04.2013
09.04.2013
abc
do anonim: ja też chciałabym spróbować dostać się na sgh. Może zgadamy się na fejsie/gg co do materiałów, skryptów. Niestety nikt z moich znajomych nie składa na sgh,
Ktosik
chodzi mi o magisterskie studia
27.03.2013
27.03.2013
ktosik
Hej, tak sobie czytam i pomyślałem, że może jest tu jakiś uczynny esgiehowiec, który podał by skrypty do tej literatury, dysponujecie jakimiś notatkami to może się podzielicie ;) dzienne też są płatne bo chyba nie jestem w temacie??? a i test z angielskiego jest czy go nie ma??? Nie wiem nawet ile czasu trwa ten test....Bede wdzieczny za odpowiedź :))
maciejs
Na studia magisterskie na SGH można dostać się stosunkowo łatwo, wystarczy zaliczyć test, a że literatura jest podana to każdy kto poświęci na przygotowanie za 2-3 mc z pewnością się dostanie. Same studia magisterskie również nie należą do najtrudniejszych - niektóre uczelnie męczą swych studentów dużo mocniej. Warto się jednak tu przenieść z kilku powodów: Prestiż - mimo wszystko, wciąż SGH należy do najbardziej prestiżowych uczelni; Kadra - większość, choć nie wszyscy wykładowcy to naprawdę specjaliści w swoim fachu; Zajęcia pozalekcyjne - moim zdaniem największa zaleta uczelni - nigdzie indziej nie widziałem takiej ilości warsztatów, eventów, casów zewnętrznych firm. Choćby tylko z tego powodu uważam, że warto się przenieść. Niestety, tak jak już pisałem, poziom nie jest wybitnie wysoki, dlatego trzeba się przygotowywać do pracy na własną rękę - dla niektórych może to być jednak zaleta. Ciężko pogodzić natomiast pracę i studia dzienne, ale da się to zrobić jeśli będzie to praca na niepełny etat. Pozdrawiam wszystkich studentów, życzę trafnych wyborów i taka małą rada ode mnie: bierzcie się do roboty! :)
19.03.2013
23.02.2013
anonim
Chciałabym dostać się na SGH na studia magisterskie i tak się zastanawiam czy tylko ma znaczenie to ile uzyskam pkt. z testu w rekrutacji ?? czy również ma znaczenie na jakiej uczelni robiłam licencjat ??
do Niny
Nina i inni, nie piszcie "Nie polecam" albo "Polecam", bo to nic nie znaczy dla mnie, a DLACZEGO nie??? najwzniejsze jest, zebysmy wiedzieli z jakiego powodu Wam sie podoba albo nie, bo wtedy labo sie z Wami zgodzimy, albo uznamy ze nas te argumenty nie dotycza, piszcie konkretnie jakie macie sposttrzezenia i opinie, co jest fajne, beznadziejne, dobre, trudne, nie do przejscia, itd.
01.02.2013
30.01.2013
ja
Na sgh-u wcale nie ma takiego duzego poziomu. Ja studiuję na UMCS i jak pokazałem koledze z sgh-u zadania jakie miałem na kolokwium z ekonometrii to mu szczęka opadła. Nawet nie wiedział jak się za nie zabrać. SGH ma wysokie progi, żeby się dostać i dzięki temu ma dość mądrych studentów i stąd pewnie ta opinia. Ale ogólnie nauczysz się na niej tyle samo co na innych uczelniach. Jeśli chcesz być ponad, to musisz iść na zaoczne studia i znaleźć jakąś pracę, która będzie chociaż w małym stopniu powiązana z waszym przyszłym zawodem. Nie liczcie na to, że po 5 latach studiów pokażecie pracodawcy dyplom sgh-u i on ze szczerym uśmiechem uściśnie wam rękę i powie, że fotel dyrektora w naszej firmie czekał właśnie na taką osobę
Nina
nie polecam
29.01.2013
31.10.2012
krytyk
:)
pozytyw
Super uczelnia! Sgh to klasa sama w sobie! Jak ludziom mówię że studiuję w szkole głównej handlowej to im kopary opadają, bo to jest prestiż. Najlepsza uczelnia w Polsce, bezkonkurencyjna, nawet UW nie ma szans! Może gdyby w UW płaciło się za studia... a tak po prostu nie ma opcji żeby uniwerek przebił sgh, bo tu podejście wykładowców jest świetne!
27.08.2012
08.08.2012
weed
@wlkb: Polska to nie USA czy UK i bardzo dobrze. W USA młodzi ludzie wchodzą w dorosle życie z kredytem, który spłacają przez lata, w UK też się to zaczyna. U nas za to duży odsetek młodych osób kończy szkoły wyższe, a jeśli się przyłoży do nauki, to nie musi za nią płacić, każdy ma wony wybór. Akurat w tym wypadku to Polska jest lepsza, abstrahując od poziom prezentowanego przez uczelnie, czy od ofert pracy po ich ukończeniu.
wlkb
Wybieram się tutaj na studia. Chyba najlepsza uczelnia wyższa w Polsce, tak jak z resztą pokazuje nawet ranking tutaj. Na pewno kadra bardzo dobra. Za granicą to normalne że płaci sie za studia, dziwne że w Polsce za uniwersytety się nie płaci. A i tak koszt studiów w sgh jest dużo niski w porónaniu do cen np w USA czy UK.
01.08.2012
25.07.2012
agent
@łasica: większość studiów da się pogodzić z pracą, tylko zależy jaki kierunek studiujesz oraz w jakim wymiarze godzin będziesz pracować, naprawdę wiele czynników ma wpływ na pogodzenie nauki z pracą. a poza tym zawsze można zrezygnować z posady!
łasica
Da się pogodzić pracę ze studiowaniem w Szkole Głównej Handlowej? Bo co prwda rdziców stać na opłcanie moich studiów, ale chcę ich odciążyć, tylko skoro to jedna z lepszych szkół prywatnych, to pewnie i materiału dużo i może być ciężko. Nie wiem więc czy czegoś szukać, co sądzicie?
20.07.2012
19.07.2012
wasp
opłacam na tej uczelni naukę finansów i rachunkowości, cóż za ironia losu ! ale z tego co się nauczyłam, widzę że ten sposób inwestowania w przyszłość powinien się opłacić. karda jest naprawdę pierwsza klasa. może i dużo trzeba im płacić, no ale widać że jest za co!
karol
a czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy da się radę jeszcze jakoś wkręcić na magisterkę? nie dostałem się w egzaminach ale czy jak poszedłbym na przykład w październiku to nie dałoby rady jakoś się wkręcić?
16.07.2012
08.07.2012
niepytaj
chciałabym bardzo tutaj studiować, pracuję w wakacje żeby móc pokryć czesne, ale może być ciężko. nie chce za bardzo obciążać rodziców, ale im też zależy żebym uczyła się na sgh, więc z chęcią pomogą. szkoda że opłaty są tak wysokie, no ale za jakość się płaci..
zuam
dziś w radiu słyszałam że przy niżu demograficznym ciężo będzie uczelniom niepublicznym zwerbować studentów, ale wygląda na to że sgh nie będzie miala z tym problemow. ja np wybrałam tę uczelnią i jestem bardzo zadowolona z poziomu nauczania. kadra jest świetna, studenci nie są tutaj olewani, jest naprawdę świetnie !
05.07.2012
03.07.2012
wojtek
kn-ka oczywiscie egzaminy wstepne są- na stronie masz wszystkie info dotyczace rekrutacji, bibliografię i przykładowe pytania. Ale już były te egzaminy i było baaardzo dużo chętnych
kn-ka
Czy często na studia magisterskie na sgh wybierają się studenci spoza uczelni, którzy poziom licencjata ukończyli np. na uniwersytecie państwowym i czy te osoby obowiązują wcześniej jakieś egzaminy wstępne, czy może wystarczy świadectwo ukończenia pierwszego stopnia studiów? dzięki za wszelkie info.
24.06.2012
20.06.2012
jfy
nawet nie ma dyskusji że w kategorii pod którą podchodzi ta szkoła, nie ma ona sobie równych. przesadą jest trochę ta przebitka w opłacie za studia dla obcokrajowców, bo wychodzi im prawie dwa razy więcej, ale w sumie to się nie dziwię...
ok
prestiż przede wszystkim. poziom jest bardzo dobry, wykładowcy wymagający - a to dobrze, bo studiuję żeby się czegoś nauczyć, a nie zdobyć stopień naukowy z minimalnym wysiłkiem. już niedaleko do końca licencjatu, a na magisterkę spróbuję wybrać się na inną uczelnię, żeby poznać coś nowego.
13.06.2012
09.06.2012
zps
super jest ta szkoła, naprawdę. często czuję się strasznie niedoedukowana słuchając wykładowców, którzy z góry zakładają, że mamy podstawową wiedzę na dany temat, a ja nie wiem o co chodzi. wyniki matury to naprawdę nie jest wymierny wskaźnik naszych umiejętności.
kris
sgh - najlepsza uczelnia wyższa w polsce? przynajmniej wg tego rankingu... ale ja dałbym mimo wszystko tylko 8,5/10 pkt . owszem, studiuję tu i owszem - poziom jest wysoki, kadra wykwalifikowana, ale mimo wszystko spodziewałem się czegoś więcej. tylko że jak na polskie warunki to pewnie wiele więcej oczekiwać nie można.
30.05.2012
23.05.2012
bartosz
@ups: progi rzadko udostępniane są przez uczelnie, bo pewnie chcą skusić jak najwięcej ludzi, a gdyby podawali od razu progi, wiele osób by się zniechęcało do aplikowania i regulowania opłaty rekrutacyjnej. a co do SGH w Warszawie, to sam studiuję tutaj no i faktycznie poziom jest naprawde wysoki, polecam.
sdoe
Żeby tylko próg.. ja to w ogóle się tutaj nie ogarniam na stronce i nie wiem, czy to kwestia tego, że jestem za głupi na tę uczelnię czy gdzie tkwi problem. W każdym razie interesuje mnie wasza opinia o stricte ekonomii ..
17.05.2012
14.05.2012
ups
Przyłączam się do niepochlebnej opinii nt strony uczelni. Wygląda trochę jak wersja niewykończona, wszystko się zlewa i ciężko przez to szuka się informacji... Jaki był próg rok temu na polityce społecznej, orientuje się ktoś?
SGH4EVER
To pytanie, zaliczyłbym do serii tych "retorycznych" . Nie wiem dokładnie w jakim aspekcie miałbym Ci pomóc z wyborem, jednak dla mnie oczywistością jest przodownictwo, jakkolwiek socjalistycznie to brzmi, SGHu nad wszystkimi innymi uczelniami ekonomicznymi w Polsce. Także jeśli nie masz na myśli jakiegoś konkretnego szczegółu, to SGH ewidentnie jest lepszym wyborem
02.04.2012
21.03.2012
plax
No jak na TAKĄ uczelnię, to mogliby stronę jakoś ulepszyć, wygląda kiepsko, pomijając rozbudowany moduł. SGH czy UEP ? Pomóżcie proszę
InnaBeczka
Uniwersytet ekonomiczny w Poznaniu i Wrocławiu robią wielką karierę, jesli o to chodzi. Oprócz SGH najlepsze w Polsce w tej kwestii, także polecam
18.03.2012
28.02.2012
z innej beczki troche
macie rozeznanie moze, gdzie najczesciej skladaja dokumenty maturzysci, ktorzy NIE dostana sie na studia do SGH? mam na mysli kierunki ekonomiczne, jakie uczelnie prywatne wybieraja???
niePolaAleTeżZainteresowany
Jakie dokładnie przedmioty są na tym kierunku i na ile są powiązane z kierunkiem kształcenia? Czy można wybrać jakąś konkretną specjalizację?
24.02.2012
12.02.2012
doPola
Kierunek jest równie dobry i przyszłościowy jak cała uczelnia. Co dokładniej chciałabyś wiedzieć? Postaram się pomóc.
Pola
Chciałabym spróbować się dostać na politykę społeczną. Czy mogę prosić o opinie na temat tego kierunku?
06.02.2012
30.01.2012
SGH
To nie tylko perełka w Warszawie, to perełka na skalę Europy. Scouci przyjeżdżają z różnych uczelni. Naprawdę łatwo zdobyć później pracę. Absolwenci są bardzo dobrze wykształceni i przygotowani do pracy na rynku - konkurencyjność na skalę europejską.
Q
czy ta dobra opinia która krąży w kraju to nadal aktualne? jak jest pod podszewką? Prestiż i marka to jedno ale czy indywidualne podejście do studenta też jest?
18.01.2012
06.12.2011
nysiek
podpisuje sie pod opinią Gny, Ta uczelnia ma bardzo wysoką renomę i opinię. Tylko warto miec swaidomosc, ze zawsze znajdzie sie jakis slabszy punkt, nawet w bardzo dobrym produkcie. Najczesciej jest nim prowadzący cwiczenia ... albo kwestie organizacyjne na uczelni
malina
SGH w Warszawie jest uczelnią z tradycją , stara się by jej świetna opinia nie była tylko czczym gadaniem. Sesje są przeprowadzane rzetelnie. Nikt nie zda za ładne czy. Trzeba udowodnić, że ma się coś w głowie by zasłużyć na tytuł absolwenta tej uczelni.
04.06.2011
01.06.2011
**gna
SGH to perelka wsrod warszawskich uczelni. POd wieloma wzgledami wyraoznia sie bardzo pozytywnie nawet w porownaniu do UW czy PW, gdzie ludzie narzekaja na balagach w molochach, ale chyba najwazniejsa zaleta na sgh jest to, ze maturzysta wybiera sobie kierunkek w czasie calego pierwszego roku, a wlasciwie na koniec. wczesniej po prostu chodzi na rozne zajecia, na do czynienia z roznymi wykladowcami, obserwuje i sam okresla, w czym bedzie mu najlepiej, dla mnie to bylo nbardzo wazne, bo trudno po maturze od razu sie zdecydowac na cale zycie, czlowiek jest za mlody i ma metlik w glowie, a po kilku miesiacach studiowania i pewnego spokoju psychicznego, zmienia sie sposob myslenia, perspektywa i wybory, ja mam jak najlepsza opinie o SGH i daje jej 10-tki.
 • Uniwersytet WSB Merito Szczecin
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
 • Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej
 • Collegium Humanum we Wrocławiu
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Akademia Katolicka w Warszawie, Collegium Bobolanum
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Coventry University Wrocław
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • WSHiU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Politechnika Lubelska
 • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Akademia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet WSB Merito w Toruniu
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Uniwersytet WSB Merito Gdynia
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Uniwersytet Gdański
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Politechnika Częstochowska
 • Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Sługi Bożego Roberta Schumana w Radomiu
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Bydgoska Szkoła Wyższa
 • Politechnika Łódzka
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Sługi Bożego Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • Akademia Zamojska
 • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
 • Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach
 • Akademia Nauk Stosowanych im. J.A. Komeńskiego w Lesznie
 • Collegium Humanum w Szczecinie
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Uniwersytet WSB Merito Chorzów
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Collegium Humanum w Lublinie
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Bytomiu
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach
 • AMA Film Academy w Krakowie
 • Uniwersytet WSB Merito Opole
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Uniwersytet WSB Merito Łódź
 • Uniwersytet Kaliski
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Gdański Uniwersytet Medyczny
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
 • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Collegium Humanum w Katowicach
 • Collegium Humanum w Rzeszowie
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Collegium Humanum w Gdańsku
 • Akademia Tarnowska
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej Filia w Stalowej Woli
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Pedagogium Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie
 • Akademia Pożarnicza w Warszawie
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Politechnika Poznańska
 • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Uczelnia WSB Merito w Warszawie
 • Uniwersytet Wrocławski
 • Collegium Humanum w Warszawie
 • Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
 • Collegium Humanum w Kielcach
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • AMA Film Academy w Warszawie
 • Politechnika Śląska
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa