• 26 Festiwal Nauki i Sztuki
 • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
 • UTH im. Chodkowskiej Warszawa

Akademia Pożarnicza w Warszawie

uczelnia publiczna, woj. mazowieckie, 01-629 Warszawa, ul. Słowackiego 52/54, (+22) 561 75 51, sgsp@sgsp.edu.pl

Akademia Pożarnicza w Warszawie (do sierpnia 2023 - Szkoła Główna Służby Pożarniczej) to placówka publiczna kształcąca strażaków Państwowej Straży Pożarnej, funkcjonariuszy innych służb i straży oraz osoby cywilne w obszarze bezpieczeństwa powszechnego i ochrony ludności. Jej misją przygotowanie kadr o najwyższych kwalifikacjach w zakresie oceny stanu zagrożeń cywilizacyjnych i naturalnych, ochrony życia, zdrowia, mienia i innych wartości przed zagrożeniami.

Uczelnia oferuje studia mundurowe i cywilne na poziomie pierwszego i drugiego stopnia, również kierunki podyplomowe związane z bezpieczeństwem i ochroną przeciwpożarową. Liczne koła naukowe działające w SGSP to przestrzeń dla studentów chcących rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Porównaj zasady rekrutacji kandydatów cywilnych oraz dla strażaków w służbie kandydackiej. Poznaj pełną ofertę kierunków i specjalności. Sprawdź harmonogram naboru.Ocena uczelni

7.81 / 10
177 głosów

Opinie (61)
Akademia Pożarnicza w Warszawie, AP Warszawa

Mikołaj
Jakie były progi punktowe na ratownictwo medyczne? Trudno się dostać?
04.12.2023
04.05.2023
Krzysztof
Wspaniała uczelnia Służba po niej również daje wielką satysfakcję.
ada
podbijam, trudno się dostać?
09.03.2023
09.06.2022
Karol
ile osób przyjmie SGSP na pierwszy rok, studia cywilne, Bezpieczeństwo wewnętrzne, stacjonarne? jaki procent kandydatów odpada? Czy gdzieś na stronie znajdę informacje na temat progów punktowych albo dane na temat przyjęć z ubiegłego roku?
Adam
W tej uczelni przeprowadzany jest nabór śródroczny? Jest szansa na rozpoczęcie studiów od semestru letniego?
06.09.2021
20.08.2021
MAGDA
Witam! Czy ktoś po zaliczeniu I roku studiów cywilnych może przenieść się na studia w służbie kandydackiej?
Martyna
Ktoś wie może jak to jest z opłatami za studia niestacjonarne II stopnia?
06.01.2021
07.12.2020
Carola
Witam ,mam.pytanie ,jak wygląda i na czym polega skoszarowanie ?
rekrutacja pytanie
do kiedy potrwa rekrutacja na studia stacjonarne? co z testami sprawnościowymi, jednak będą się odbywać? bez basenu - tutaj tylko zaświadczenie, tak?
26.06.2020
08.02.2020
Olek
Witam! Jestrm uczniem liceum, przychodze z zapytaniem. Chcialbym rozpoczac studia w sgsp na kierunku inzynierii bezpiecznestwa pozarowego satcjonranie Czy trudno jest dostac sie na ta uczelnie Jestem uczniem ktoremu zawsze nie wiele brakuje do czerwonego paska, wiec ucza się dosc dobrze Moje liceum ma w porzadku opinie jesli chodzi o poziom Z góry dziekuje!
Lena
CZy to jest uczelnia mundurowa? Wszystkie kierunki?
14.11.2019
26.09.2019
Bezpieczeństwo wewnętrne - opinie
Widzę poniżej wypowiedź "Komcio" na temat Inżynierii Bezpieczeństwa, szacun za konkretny wpis. Ja bym chciał się dowiedzieć, co sądzicie o popularnym obecnie mocno na wielu uczelniach kierunku - Bezpieczeństwo wewnętrzne, ale właśnie w WSSP w naszej cudnej stolycy :-) Oczywiście opis z PDF na stronce obczytałem, ale ... no wiecie, to taki naukowy bełkot trochę. Moje pytanie - jak jest w realu? Może macie porównanie z innymi warszawskimi szkołami? Gdzie próbować, bo wiadomo na kilka się złoży dokumenty. Gdyby chiało się komuś skrobnąć, to dzięki, pewnie nie tylko ja chętnie przeczytam, Rafał
Kamcio
Witam. Studiowałem na SGSP 5,5 roku (Studia Inżynierskie - 4 lata oraz Studia Magisterskie - 1,5 roku). Cały czas byłem na studiach zaocznych na wydziale inżynierii bezpieczeństwa pożarowego. Studia obejmują cały zakres szeroko pojętej ochrony przeciwpożarowej, dlatego część zajęć będzie się wydawać nudna dla strażaków, a inna część nudna dla, np. projektantów, itp. ale to normalne wrażenie. Ochrona przeciwpożarowa obejmuje szeroki zakres wiedzy, dlatego przedmiotów jest sporo. Służy to temu żeby dobrze zrozumieć tą dziedzinę wiedzy. Wykładowcy dają wędkę, a od samych studentów zależy czy zaczną nią łowić ryby - jeśli sam nie przysiądziesz, żeby się nauczyć to nie ma sensu się skarżyć, że SGSP jest do bani, czy, że wykładowcy słaby. Nie! Wtedy słabi są tylko studenci. Osoby, które nie kończą tej uczelni, to tylko i wyłącznie osoby, które podchodzą w sposób "olewczy" do studiów. Jeżeli chodzi o możliwość pracy po studiach zaocznych, to najlepiej szukaj sobie pracy już podczas studiów. Wtedy praca zostanie zaliczona na poczet praktyk, a ty wychodząc z dyplomem inżyniera jesteś naprawdę łakomym kąskiem na rynku. Osoby, które naprawdę chcą pracować w zawodzie po studiach nie będą miały z tym dużego problemu. Szedłem na studia nie wiedząc, czego dokładnie chcę, a jednak studia (najbardziej praktyki) spowodowały, że zainteresowałem się bezpieczeństwem pożarowym budynków. Dlatego z pełną odpowiedzialnością - Polecam :)
15.09.2019
21.08.2019
paweł
Do kiedy jest rekrutacja na zaoczne?
nowy
uważam, że zmiana terminów dotycząca rekrutacji i złożenia dokumentów nie powinna mieć miejsca, zobaczymy co będzie dalej, jak na razie miałem odczucia pozytywne, ale za to minus -
07.07.2019
02.07.2019
ala
Czy w programie jest dużo zajęć sprawnościowych? Jakiego typu? Chodzi o studia cywilne, bezpieczeństwo.
Adam
Jak oceniacie szanse na dodatkową pracę dla studenta na pierwszym roku, na stacjonarnych. Czy to jest w ogóle realne, żeby np. w weekendy sobie dorobić? Ktos pisął, że plan jest ułożony tak, że w piątki już nie ma zajęć, ale pewnie gwarancji nie ma, że od października tak ułożą plan. Na stronie takich informacji nie widze nigdzie. Czy ktoś studiował i pracował?
06.06.2019
04.06.2019
Zuzka
no właśnie a propos pytania o proporcje kobiet i facetów na studiach, to jak to wygląda na obu kierunkach? wiem, że obecnie tendencja jest taka że na studiach technicznych, inżynierskich, na polibudach jest nas - dziewczyn coraz więcej. A jak to wygląda w SGSP? Czy w sposobie traktowania dziewczyn zdarzają się jakieś niefajne sytuacje?
pytanko
a jeszcze mam pytanie, do Ciebie Aleksandra ale też do innych - ile jest dziewczyn w grupie? zarówno na bezpieczeństwie jak i na inżynierii bezpieczeństwa? Masz taka wiedzę? bo pewnie na wojskowych przeważają faceci?
01.04.2019
03.03.2019
Aleksandra
studia cywilne, kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne interdyscyplinarny charakter samego bezpieczeństwa daje możliwość znalezienia czegoś co nam odpowiada. Zajęcia prowadzone są w grupach wykłady: ok 40 os, ćwiczenia: ok 20os, co daje możliwość zauważenia przez prowadzących zajęcia. osoby zaangażowane zazwyczaj zapraszane są do wzięcia udziału w różnych projektach, konferencjach. Szczerze mówiąc, bardzo dużo doświadczenia można zdobyć właśnie dzięki takim inicjatywą, nie wspominając już o tym ile ciekawych oraz mogących wnieść coś do naszej przyszłości osób poznajemy. Zajęcia prowadzone są zazwyczaj do czwartku. całe szczęście osoby układające program uwzględniły pisanie pracy licencjackiej na 3 roku dlatego mamy zajęcia tylko 2 razy w tygodniu :). Dodatkowo wspomnę, że dziekanat oraz większość pracowników, z którymi mam styczność w załatwianiu spraw studenckich, są bardzo pomocni, nie robią problemów a wręcz kiedy popełnimy błąd zadzwonią i próbują pomóc w rozwiązaniu problemu. Jestem już na trzecim roku i z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że wybór tej uczelni ta najlepsze rozwiązanie dla ludzi, którzy chcą więcej. :)
iza99
Mowa o studiach cywilnych stacjonarnych I stopnia ;)
03.08.2018
03.08.2018
iza99
Rekrutacja uzupełniająca powinna być w sierpniu, sprawdzaj stronę co jakiś czas, na pewno będą jakieś konkretne informacje. Na 68 wolnych miejsc tylko 60 osób spełniało warunki - mówię o inżynierii bezpieczeństwa na WIBP. Dodatkowe pytanie - jest tu ktoś z osób z tegorocznej rekrutacji na ten kierunek? :)
rekrutacja
czy na SGSP jest rekrutacja uzupełniająca? bo widze wyniki pierwszego naboru na stronie głownej ale nie ma info o dalszej rekrutacji?
23.07.2018
28.06.2018
jacek_20
gdzie znajdę info, ilu było kandydatów na jedno miejsce w ubiegłym roku na inżynierii bezpieczeństwa na SGSP? j
Bezpieczeństwo wewnętrzne
Myślę o studiach na kierunku - Bezpieczeństwo wewnętrzne. Sprawdzam, jakie uczelnie w Wawie go mają, czytam opisy, itd. No i właśnie tu pytanie: czym się kierujecie wybierając szkołę z określonych kierunkiem? Bo tylko w stolicy jest 9 uczelni, które oferują ten kierunek czyli Bezp. wewnętrzne. Zarówno szkoły państwowe jak i prywatne. Dlaczego wybraliście SGSP a nie np. WAT czy UW, czy UKSW, czy UTH czy SWPS, itd.?
13.06.2018
25.03.2018
inż. bezp.
Co oznacza w praktyce, że studia stacjonarnie są prowadzone wspólnie z Lwowskim Uniwersytetem Bezpieczeństwa Życia? Czy część zajęć we Lwowie? Wykładowcy stamtąd? Papier podwójny? O co chodzi?
który kierunek lepszy?
Czym się kierowaliście wybierając kierunek studiów na SGSP? Myślę o inżynierii bezpieczeństwa, ale może lepiej wybrać BW? Jak sądzicie?
22.03.2018
19.10.2017
Przeprowadzka
Czy jest jakaś możliwość przeniesienia się do tej uczelni? Zacząłem studia na UAMie w Poznaniu, ale sytuacja rodzinna zmusiła mnie do przeprowadzki do Warszawy. Nie chcę mieć roku w plecy. Da się coś z tym zrobić??
FireFighter Walter
Pochodzę z rodziny strażackiej więc nie wyobrażam sobie być na innej uczelni niż na tej. Zajęcia są mega ciekawe, dużo praktycznych ćwiczeń - jestem zachwycony, nie wiem czy jest lepsza uczelnia ucząca tego zawodu.
25.09.2017
28.08.2017
z boku patrząc
mąż mojej znajomej jest zawodowym strażakiem, i jak ich obserwuję z boku i rozmawiamy, to jest zadowolony z pracy, wynagrodzenie też jest przyzwoite, przełożony wysyła go żeby się kształcił, za te studia mu zapłacili, dzięki temu w hierarchii służbowej idzie w górę ... wydaje mi się, że to całkiem dobry pomysł na aktywność zawodową dla faceta, o ile oczywiście ta branża mu odpowiada
Odpowiedz
Podchorążowie SGSP także pomagają w usuwaniu skutków nawałnic.
22.08.2017
18.08.2017
pytanko bieżace
widzimy obecnie w tv obrazki po burzach, tornadach, nawałnicach i pomoc strażaków, tak się zastanawiam, czy tam są starżacy ochotnicy? tacy bez wykształcenia i studiów wyższych? czy na tego typu akcje burzowo - powodziowe, itd. wysyłani są zawodowi strażacy po SGSP? jak generalnie wygląda praca po skonczeniu tej uczelni?
KK
Porządek ??? Frik Ty chyba na tej ,, hmm uczelni'' nie studiowałeś. Wiecznie problemy, brak jakiegokolwiek zrozumienia, przedmioty na studiach totalna klapa = zero przydatności w życiu, pracy itd. Ja skończyłem i bardzo tego żałuję. Jakbym mógł to bym cofnął czas i wybrał inne studia.
01.08.2017
07.06.2017
frik
uczelnia z kategorii tych, gdzie jest "pod linijkę", porządek, ład, konkret. jak ktoś tak lubi - od - do: to mu przypadnie go gustu. niebieskie ptaki nie mają czego szukać w sgsp, ale to chyba akurat oczywiste, od siebie polecam i pozdrawiam
klara
Z takimi sprawami zawsze trzeba bezpośrednio do władz, pisanie listów przedłuża tylko całą procedurę i nie masz pewności, kiedy sprawa zostanie rozpatrzona. Jeśli "u góry" powiedzą, żeby dla formalności napisać prośbę/wniosek wtedy szybko trzeba to zrobić i sprawa powinna ruszyć
21.05.2017
20.03.2017
do Andzelisiaaa
Jasne, że tak, jeśli w dziekanacie/sekretariacie nie wiedzą to od razu uderzaj do dziekana czy prodziekana, to są osoby, które muszą mieć taką wiedzę. Osobiście radziłabym Ci, żeby spróbować umówić się na spotkanie niż pisać list, który nie wiadomo kiedy i czy dojdzie do niego.
Andzelisiaaaa
Mam pytanie. Czy jest szansa, żeby po pierwszym zjeździe przenieść się z kierunku inżynierii bezpieczeństwa wewnętrznego na inżynieria straży pożarnicze? Byłam w rekrutacji to Panie powiedziały, że nie, ale dokładniej mówiąc, same nie wiedziały, czy jak napisze do Rektora to coś pomoże? ?
14.10.2016
19.10.2015
pytanko
ile oni mają kierunków studiów, bo na stronie nie ma działu dla Kandydatow na Studia ani zakładki - KIerunki studiów, tylko Wydziały i nic z tego nie winika, a tu podają inżynieria bezpieczeństwa i zarządzanie.... czy te jest wszystko???? chyba za mało ...
K
Szkoła Główna nie przygotuje do zawodu. Zamiast przedmiotów praktycznych są bzdury oparte na matmie, fizyce i chemii. Żałosne. Człowiek się cofa.
13.10.2015
15.06.2015
kuba
Jaka jest zdawalność kursu e-learning na inspektora ppoż?
mk
Jak oceniacie bezpieczeństwo wewnętrzne na SGSP? z góry dzięki za opinie :)
07.06.2015
22.02.2014
heniek2
Mam pytanie. Na jakie badania laboratoryjne kierują przyszłego studenta, jeśli przejdzie pomyślnie tor przeszkód?
szmamakaa1254
czy można się dostać bez matury z fiz albo chemi? ja zdawałam ang i matme rozszerzoną i miałam 53% i 66% czy mam jakieś szanse na dostanie?
31.05.2013
31.05.2013
zlomek
dobra opcja dla tych, co chcą całe życie robić to samo, w miarę stabilnie zawodowo i finansowo, na kariere za bardzo się nie nastawiajcie, bo choć awanse są, to łatwo nie jest
krytyczny
jak na taka uczelnie, to troche wstyd miec strone internetowa jak za króla Cwieczka, ma sie warzenie, ze zrobione to 10 lat temu przez poczatkujacego studenta informatyki
13.03.2013
12.03.2013
klaudia
Każdy może być strażakiem ochotniczym ale zbyt dużych profitów nie ma z tego tytułu :D dlatego gdy ktoś myśli o wybraniu takiego zawodu musi iść do szkoły, która go przygotuje kompleksowo do zawodu. A Szkoła Główna Służby Pożarnej w Warszawie jest dobrą szkołą i polecam ten wybór :)
mia
Wydaje mi się, że bycie strażakiem teraz jest opłacalne. Chodzi mi oczywiście o straż zawodową. Zarobki są niezłe, warunki pracy też. Nie ma na co narzekać ;) dlatego polecam tą szkołę, bo dobrze przygotowuje do wykonywania zawodu
02.11.2012
12.09.2012
wynagrodzenie strażaka
ktoś pytal, ile zarabia strażak? to zalezy od wielu czynnikow, przede wszystkim jaki ma stopien, bo widelki sa od 1700 zl do 3200 zl, ale: to jest pensja, a niezapominajmy, ze starzak dostaje jeszcze rozne dodatki: - za stopien (np.kapitan - 700 zl, general brygady - 1080 zl) - dodatek motywacyjny (do 30% uposazenia) - dodatek sluzbowy (procentowo liczony) - dodatek za prace w warunkach szkodliwych - zasilki nagrody, itd. Generalnie - moze sie tego uzbierac bardzo przyzwoita pensja, ale: TO wazne - STUDIA i wykszalcenie sa podstawa!!! a SGSP daje bardzo porzadne, solidne umiejetnosci oraz wiedze, polecam
koralik
Mam nadzieję zostać w przyszłości strażakiem, bo u nas w rodzinie to swego rodzaju tradycja że jeden z synów wybiera właśnie ten zawód. Zastanawiam się jednak gdzie powinienem się kształcić. Z tego co czytałem, sgsp ma całkiem dobrą opinię, czy naprawdę kształcą na dobrych strażaków?
29.07.2012
23.07.2012
rozka
a co ze studentami cywilnymi na IBP?jakie są perspektywy racy?jak atmosfera na uczelni? z góry dzięki za odp :)
przemo
Mi sie właśnie nei udało przejść egzaminu wstępnego, ale się nie poddaję. będę próbować za rok bo to moje marzenie. Już wiem jak to wszysztko wygląda i mam nadzieję, że będzie lepiej...
04.07.2012
27.06.2012
uff
egz wstępny: zaliczony!!! super, już nie mogę się doczekać studiowania na sgsp! to na pewno będzie najlepsze doświadczenie w życiu, super że przeszedłem test sprawnościowy, to była ogromna presja!
fifthytwo
Jestem strasznie zainteresowany jakimiś szczegółami na temat tej szkoły.. poczynając od tego, czy nosi się mundury, na tym, jaki tytuł dokładnie można po niej zdobyć.. jaka jest wasza opinia, czy wiecie coś więcej niż ja, czyli cokolwiek ?
17.05.2012
31.03.2012
piaret
Takich szkół nam w Polsce potrzeba, bo co drugi kierownik teraz, to gamoń straszny. Przekazują rozszerzony zakres wiadomości o bezpieczeństwie i wszystkim, o czym w normalnym życiu nam nie mówią, a jest zdecydowanie potrzebne nie tylko w pracy.
kark
Trochę słabo stoi z działalnościa naukową, więc jak ktoś zamierza robić dr itp to nie tutaj, dla "zwykłego" studenta polecam serdecznie
21.03.2012
18.03.2012
hapier
Świetna szkoła, wreszcie ktoś stawia zdecydowanie na praktykę ! Aż chce się tutaj uczyć, naprawdę jestem mile zaskoczony całą otoczką jak i samymi zajęciami. Czuje, że wyjdę stąd przygotowany do pracy
ziutek
\"Absolwent Wydziału będzie specjalistą w zakresie bezpieczeństwa cywilnego obejmującego planowanie cywilne, przygotowanie organizacyjne do zwalczania zagrożeń, przeciwdziałanie występowania, likwidowanie skutków zdarzeń.\" na ile w tym prawdy?
24.02.2012
20.02.2012
wojtek
kto studiuje na inżynierii bezpieczentwa cywilnego??? czy moglibyscie napisac cos wiecej, jak wyglada studia, jaki jest poziom trudnosci, kto proewadzi zajecia, jak mocno kosza na pierwszym roku? aha, czy studenci spoza Warszawy dostaja bez problemu zakwaterowanie w akademiku?
mir
Słyszałem że na takie uczelnie strasznie trudno się dostać. czy to prawda? Proszę podzielcie się swoim doświadczeniem, opiniami.
23.01.2012
18.01.2012
esa
Zarobki są zróżnicowane. Szeregowy strażak od 1500-2000. Oficer to już od ok 2,5tys do 9tys
kriso
ile zarabia zawodowy strazak?
01.06.2011
 • Powiślańska Szkoła Wyższa
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Uniwersytet Rzeszowski
 • Politechnika Białostocka
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
 • Uniwersytet WSB Merito Gdynia
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Bydgoska Szkoła Wyższa
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
 • Collegium Humanum w Katowicach
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu
 • Politechnika Łódzka
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Uniwersytet WSB Merito Łódź
 • Uniwersytet SWPS Katowice
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Akademia Zamojska
 • Collegium Humanum w Szczecinie
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu
 • Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Warszawska Uczelnia Ekonomiczna
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Uniwersytet WSB Merito Chorzów
 • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
 • Uniwersytet WSB Merito Szczecin
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • Uniwersytet Kaliski
 • Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu
 • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
 • Collegium Humanum w Warszawie
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Collegium Humanum w Kielcach
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
 • Politechnika Śląska
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Uniwersytet Wrocławski
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Akademia Medyczna Humanum w Warszawie
 • Collegium Humanum we Wrocławiu
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Akademia WIT w Warszawie
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Uniwersytet WSB Merito Opole
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
 • Uniwersytet WSB Merito w Toruniu
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Uniwersytet Gdański
 • WSHiU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz
 • Uniwersytet w Siedlcach
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Szczawnie-Zdroju
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu
 • Akademia Tarnowska
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Collegium Humanum w Lublinie
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Gdański Uniwersytet Medyczny
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Politechnika Poznańska
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana w Radomiu
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
 • Akademia Pożarnicza w Warszawie
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Collegium Humanum w Rzeszowie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Collegium Humanum w Gdańsku
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Politechnika Częstochowska
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
 • Uniwersytet WSB Merito Warszawa
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie