• Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
 • Uniwersytet Wrocławski Alicja Wojtasz
 • UTH im. Chodkowskiej Warszawa
 • Akademia Tarnowska rekrutacja 2024

Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

uczelnia niepubliczna, woj. mazowieckie, 03-772 Warszawa, ul. Kawęczyńska 36, (+22) 590 07 30, rekrutacja@mans.org.pl

Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie (do 2022 roku Wyższa Szkoła Menedżerska) to uczelnia o wieloletnim doświadczeniu. Powstała w 1995 roku - z inicjatywy prof. dr. Stanisława Dawidziuka - jako jedna z pierwszych szkół niepublicznych w stolicy.

Realizuje studia na kierunkach takich jak: administracja, prawo, kryminologia, zarządzanie, informatyka, psychologia czy pedagogika. Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie kładzie nacisk na wszechstronny rozwój i edukację młodego pokolenia. Jej oferta edukacyjna jest stale poszerzana o nowe kierunki i specjalności, aby spełniać oczekiwania dynamicznego rynku pracy. Kampus uczelni to jeden z najnowocześniejszych obiektów akademickich w Polsce. Zaopatrzony jest m.in. w aulę widowiskowo-koncertową, kompleks sportowo-rekreacyjny, bibliotekę, punkty gastronomiczne i akademik.

Sprawdź warunki rekrutacyjne i dowiedz się, jak wyglądają studia na wybranych kierunkach.Ocena uczelni

6.44 / 10
189 głosów

Opinie (383)
Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie, MANS Warszawa

Paweł
Napiszcie coś o kierunku zarządzanie na tej Uczelni?
28.05.2024
28.05.2024
Frodo
Polecam zajęcia na specjalności zarządzanie projektami. Dzięki Pani mgr A. Kacprzak dostałem podwyżkę i awans w pracy bo zainspirowany zajęciami wdrożyłem w firmie innowacyjne rozwiązanie. Warto przyjść.
Szefito
Studiuje psychologię na MANS i według mnie poziom nauczania jest dobry, wykładowcy są z reguły bardzo mili, pomocni oraz dobrze przekazują wiedzę, są też wymagający, ale generalnie jeśli chodzi o kadrę to nie ma co narzekać no może poza Z. Małyszem, bo to jest żart jakiś z jaką manierą prowadzi zajęcia. Poza tym dziekanat ma wylane totalnie w studenta. Załatwienie tam czegokolwiek łaczy się z opryskliwą panią za biurkiem i generalnie raczej można się poczuć nie mile widzianym w dziekanacie. Ogólnie polecam te studia, bo naprawdę jak ktoś chcę to się dużo.
17.01.2024
12.12.2023
Jula
Poproszę o opinię na temat psychologii. Jaki jest poziom nauczania, dobry kontakt z wykładowcami?
Pszczoła
Dzień dobry, Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat kierunku Audyt i Kontrola Wewnętrzna? Jaki jest poziom merytoryczny i prowadzenie zajęć? Pozdrawiam serdecznie :)
18.10.2023
12.09.2023
Alabama
Nie polecam prawa
Prawo
Studiowal ktos tu prawo? Jesli tak, prosze o kontakt
10.09.2023
30.08.2023
Kokosan
Fajni wykładowcy, klimat super. Tylko ta parówa z działu rekrutacji psuje wizerunek.
Zuza
Jako absolwentka mogę polecić kompetentnych wykładowców mgr A.Kacprzak, dr A Góralski, przekazaną przez nich wiedzę można wykorzystać w firmie. Warto chodzić do nich na zajęcia.
10.07.2023
14.06.2023
Ola
Polecam ZZL i zarządzanie projektami z mgr A Kacprzak. Super zajecia dużo praktyki.Fajnie prowadzi również dr A Król warto do nich chodzić
MartaN83
Czy polecacie Państwo Executive MBA na tej uczelni?
13.06.2023
19.04.2023
przyszły inżynier
Fajna szkoła tylko oferta specjalności na studiach magisterskich z informatyki trochę mizerna, jeśli nie będzie specjalności związanej generalnie z programowaniem, nie wiem jakiej, może być inżynieria systemów czy inżynieria oprogramowania, jak zwał tak zwał, to pomimo całej swojej sympatii dla uczelni będę musiał magisterkę podjąć gdzie indziej.
Adaś
Szkoła nie jest tak medialna jak Łazarski, Koźmiński czy Vistula, ale w obecnej sytuacji że tak powiem cywilizacyjno - kulturowej, w której znalazł się świat zachodni to nawet i lepiej. Mainstream jest kojarzony z promowaniem badziewia, programy takie jak "Dlaczego ja?" , jakieś "Wyspy Miłości" czy promowanie polityków niedojrzałych do swoich funkcji, nie mających w 99% przypadków żadnego dorobku życiowego predestynującego ich do zajmowania poważnych stanowisk, to wszystko sprawia że jestem dumny że związałem swoją edukację z tą właśnie uczelnią. Pozdro :)
15.04.2023
06.04.2023
OLEK
Zarządzanie na MANS polecam. Ostatnio zostałem studentem roku i otrzymałem jako nagrodę bezpłatne studia podyplomowe. Wystarczy się zaangażować a profity są.
Ola
Jako kierunek polecacie?
05.04.2023
05.04.2023
Eryk
Na zarządzaniu spoko. Atmosferka fajna, wykładowcy ok. Polecam specjalność Zarządzanie projektami i ZZL. Więcej na priv.
LORD
jest ok na ZZL. Fajni wykładowcy, kompetentni i ciekawie prowadzą, polecam z zajęcia z dr A. Król i mgr A. Kacprzak.
05.04.2023
02.04.2023
janosik
W tym roku wybieram się na informatykę na inżynierskie. Szkoła sprawia dobre wrażenie, ma nowoczesny kampus, wiele różnych kierunków studiów, szkoła generalnie jak na polskie warunki jest jedną z tych większych, co osobiście bardzo mi odpowiada, bo moje doświadczenia z małymi kameralnymi uczelniami są nienajlepsze. Na małej uczelni wszystko jest spoko dopóki nie trafi się jakaś k*wa psująca atmosferę, na takim molochu jak MANS łatwiej jest takie toksyczne osoby ignorować, omijać, nie mają one takiego destrukcyjnego wpływu na otoczenie. Do zobaczenia zatem w najbliższym roku akademickim :)
Paweł
Cześć, poleca ktoś informatykę studia II stopnia ?
15.02.2023
14.09.2022
miki
Polecacie studia? ciężko jest? jak atmosfera?
Aaa
Hej, czy ktoś mógłby napisać pare słów o administracji? Warto? Jak zajęcia i wykładowcy?
01.04.2022
30.09.2021
ViMo
Studiuje na WSM na kierunku Psychologia i generalnie, jeśli chodzi o poziom samego nauczania to nie ma tragedii. Nie jest super, ale wykładowcy raczej ogarniają. Natomiast jeśli chodzi o organizacje to jest to żart. Dowiedzieć się czegokolwiek to cud. Pracownicy dziekanatu nie odpowiadają, jeśli już zniżą się do odpowiedzi to robią to lakonicznie i z widocznym podejściem, że student ich nie interesuje. Informacje na stronie nie pokrywają się z tym co przekazywane jest przez pracowników dziekanatu. Osoby odpowiedzialne za zaliczenie praktyk, nie znają regulaminu praktyk, nie mówiąc już o trzymaniu się go. O odpowiedź na istotne dla studenta sprawy doprosić się nie można. Wszelkie procedury wydłużane są tak, aby tylko student miał gorzej. Zaznaczę, że studiuje zaocznie. Ale kogo to obchodzi, kiedy egzaminy można ustawiać w ciągu tygodnia? Nikogo. Nie spotkałam się z uczelnią która miałaby tak wylane na studenta. Nie polecam i odradzam każdemu wybór tego miejsca.
Idk
Tyle pytan odpwiedzi zero dno totalne
02.08.2021
29.07.2021
Ciekawy
Czy ktoś mógłby opowiedzieć jaki jest poziom na ZiP ? Jakieś opinie odnośnie tego kierunku ?
Klaudia
Czy ktos wybiera sie na zaoczne na bezpieczenstwo narodowe?
27.07.2021
13.07.2021
NikeNati
Wybiera się ktoś na prawo niestacjonarne 2021/2022?
M
Czesc, czy może ktoś powiedziec coś o logopedi podyplomowej na wsm? Warto? Da się nauczyc?
24.06.2021
28.04.2021
Ag
Proszę o opinię na temat administracji Zaoczne mgr.
Gabster
Czy znajdzie się tu osoba, która będzie w stanie rzetelnie opowiedzieć coś o zarządzaniu międzynarodowym na tej uczelni?
24.04.2021
16.04.2021
Ewa
Czy jest trudno na psychologii zaocznie?
Ada
Czy trudno dostać się na informatykę, a przede wszystkim utrzymać się?
06.04.2021
25.03.2021
Goja
Kiedy wybiera się specjalności na psychologii? I jakie są (na www opis dotyczy tylko jednej)?
Student WSM
Miałem takich znajomych co przychodzili tylko na ostatnie zjazdy i zdawali teraz przez covida tak nie ma i trzeba jednak jakąś prace wykonać :D. Ja uczyłem się zagadnień interesujących mnie a resztę to aby mieć 3 i klu jest tego wszystkiego takie że jeżeli ktoś chce się nauczyć to się nauczy wszędzie trzeba tylko chcieć, minusem tego podejścia jest to że trzeba chcieć i ludzie którzy migali się przez 3 lata zazwyczaj nie wytrzymują na ostatniej prostej i nie piszą licencjatu bo im się zwyczajnie nie chce. Moim zdanie szkołę robi się dla papieru i dająca ci jakieś ogólne podstawy i tak jest wszędzie, niestety na rynku pracy w Warszawie WSM nie ma wartości tylko tyle że masz tytuł ale by to zrobić też musiałeś wykonać jakąś prace. Wykładowcy przynajmniej w większości to praktycy(informatyka) jeśli chodzi o jakieś główne przedmioty, (na tygodniu pracują praktycznie a w wekendy nauczają by sobie dorobić ewentualnie to emeryci którzy też sobie dorabiają aczkolwiek to specjaliści w swojej dziedzinie). Sądzę że nawet jeśli skończę tą uczelnie a to najprawdopodobniej nastąpi niedługo to będę ją miło wspominał, wykładowców którzy są ekspertami albo posiadają przynajmniej dużą wiedzę w swoich dziedzinach ale wiedzą że to wsm i że uczniom się nie chce a tym co chcą zgłębiać wybrane tajniki dają 5 i odpowiadają szczegółowo na zadane pytania. Nie spotkałem się tu z takim podejściem jak na uczelniach państwowych czyli z zadzieraniem nosa, tutaj jakoś nikt nie robi specjalnie problemów chcesz to się uczysz nie to nie zdasz ale na obronie możesz mieć przez to problemy bo nie uważałeś na lekcjach :D
02.03.2021
22.12.2020
Gosia
Ktoś studiował podyplomówki w tej szkole?
Karo
Pedagogika przedszkolna na uczelni menedżerskie??? To taki trend obecne,?
11.11.2020
04.11.2020
Neverminx
Cześć, planuje się przenieść na zarządzanie zaoczne na WSM. Czy bardzo ciężko jest zaliczyć rok? Czy wykładowcy są super czy chcą udupic?
Paweł
Cześć, kilka lat temu ukończyłem prawo na tej uczelni. Gdyby ktoś z Was potrzebował jakiejś opinii lub podpowiedzi dotyczącej studiów i nie tylko, zapraszam: pawels06@o2.pl
03.10.2020
02.10.2020
Teo
Studia na Informatyce to bardziej profil politechniczny czy uniwersytecki. Jak wygląda strona praktyczna kształcenia?
STUDENTKA
Hej Czy warto podjąć studia na tej uczelni ? Interesuje mnie kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna jednolite mgr. Albo ktoś może zamierza iść na ten kierunek co ja ? Będę wdzięczna za odpowiedź.
25.08.2020
21.08.2020
Daria
Szukam osób, które w tej szkole kończyły studia podyplomowe. Czy polecacie?
Student
Jak jest na pedagogice? Czy warto wybrać te uczelnie?
14.08.2020
13.08.2020
climatronic
byl ktos/jest na informatyce i moze opisac tutaj swoje odczucia ?
Student
Jestem na psychologii. Mogę polecić z czystym sumieniem.
11.08.2020
06.08.2020
King
Opowie mi ktoś jak wygląda bezpieczeństwo Narodowe na tej uczelni ?
Krzysiek
"Monika Czy ciezko dostac sie na psychologie?" Nie, jedyne co musisz zrobić to zdać maturę. Ale ostrzegam będziesz wśród ludzi którzy mieli z tym problem.
09.07.2020
07.07.2020
Bonzo
Piotr - Nie.
piotr
Proszę o bardzo rzetelna i obiektywną opinie na temat informatyki. Czy poziom jest na tyle wysoki, że będę faktycznie miał wystarczającą wiedzę do podjęcia pracy jako informatyk lub programista w dużej firmie? Nie chciałbym popełnić błędu przy wyborze
30.06.2020
30.06.2020
Zarządzanie
Kogo polecacie na promotora ?
Monika
Czy ciezko dostac sie na psychologie?
17.06.2020
25.05.2020
Ala
Jak wygląda kwestia praktyk? Uczelnia współpracuje z odpowiednimi przedsiębiorstwami/instytucjami, czy samemu należy zorganizować sobie praktyki?
prawo - opinie
kto studiuje PRAWO w tej uczelni i napisze obiektywnie: jaki poziom, kto wykłada - skąd kadra? klimat wsród studentów? ogólnie, czy warto iść tutaj?
11.05.2020
08.05.2020
Student WSM
Paulina- Nie, po prostu nie.
Natalia
Cześć, zastanawiam się nad studiowaniem finansów i rachunkowości niestacjonarne na tej uczelni. Bardzo proszę o opinię 🙏
26.04.2020
22.04.2020
Kaja
Kto studiuje pedagogikę mgr? Powiedzcie, jak jest w tej szkole?
Kaja
Jak wygląda kwestia płatności. Czy ceny są stałe przez całe studia?
16.04.2020
14.04.2020
Ala
Cześć, planuję podjąć studia z prawa w 2,5 roku na WSM, czy ktoś skończył tam prawo dla magistrów? jak to wygląda jeśli się jest po Administracji? Jak uczelnia podchodzi do przepisania przedmiotów? Potrzebuję porad i opinii :)
marta
hej czy ktos przenosił sie z innej uczelni na ta jak to wyglada czy sa duze problemy ? chodzi mino zarządzanie zaoczne. Dodatkowo chcialabym sie podpytać o kilka kwestia związanych z samym kierunkiem prosze o kontakt martasarnowskaa@wp.pl
11.04.2020
05.04.2020
Asia
Cześć, zamierzam studiować zarządzanie zaocznie w Szkole Branżowej, czy ktoś może mi odpowiedzieć na kilka pytać w związku z tym kierunkiem? Mój mail to joannaabratkiewicz5@gmail.com
Paulina
Czy Psychologia na WSM jest na wysokim poziomie? Czy faktycznie dobrze przygotowuje do podjęcia zawodu? W przyszłości chciałabym być psychologiem dziecięcym. Myślicie, że w takim przypadku to dobry kierunek?
31.03.2020
20.03.2020
Ada
Czy ukończenie studiów psychologicznych jest równoznaczne z uzyskaniem uprawnień terapeutycznych, czy wymagane są dodatkowe kursy???
Anna
Witam, czy jest tu ktoś skreślony z listy studentów ?
08.01.2020
26.11.2019
jacek
Adam, podyplomowe w tej Uczelni są na wysokim poziomie. WSM współpracuje z jednostkami zewnętrznymi tworząc naprawdę dobrą jakość. Ja kończyłem w ostatnich latach 3 podyplomówki u nich. Z każdej jestem zadowolony.
adam
Czy ktoś kończył studia podyplomowe w tej szkole?
25.11.2019
28.10.2019
Klaudia
Wybieram sie na administrację,czy ktoś może mi czy wysoki jest tam poziom?
Beta
Witam, po długim namyśle od skończenia LO chyba się jednak zdecyduje na studia😊myślę o administracji,zastanawiam się nad WSM i Wszechnicą w PKiN, może ktoś coś doradzi ,podpowie, z góry dziękuję😉. E-mail; beta849@gmail.com
24.10.2019
21.10.2019
karol
Czesc , skonczylem administracje na tej uczelni jesli ktos chce zagadac poznac opinie zapraszam karol870@onet.pl
Adam
Zastanawiam się nad podyplomówką w WSM. Polecacie?
16.10.2019
15.10.2019
Basia
Witajcie, bardzo proszę o prawdziwe opinie o wydziale finanse i rachunkowość niestacjonarne? mam zamiar zmienić nie tylko uczelnię, ale i kierunek. WSM wydaje się być spoko :)
Aneta
Jak po 1 zjeździe na psychologii zaocznej, napiszcie swoje spostrzeżenia?
15.10.2019
13.10.2019
Milena
Psychologia na najwyższym poziomie. Polecam
Olo
Informatyka w tej uczelni jest w porządku. Jestem teraz na drugim roku. Sporo samodzielnej pracy, ale ciekawe zajęcia. Jak ktoś się wybiera, to polecam.
26.09.2019
24.09.2019
Karolina
Cześć, ja wybieram się na psychologie zaocznie :) jak ktoś chce się zgadać to zapraszam karolina.jablonskaa98@gmail.com
Majki
Czesc ja ide w 2019/2020 na psychologie zaoczna. Jak ktoos sie też wybiera to proponuje sie zgadac i zlaczyc sily :-) myszka_m@yahoo.com moj mail
15.09.2019
08.09.2019
Claudia
Hej!Rozpoczyna może ktoś w tym roku psychologię zaocznie?
Monika
Ja idę na pedagogikę. Czy ktoś się tam wybiera?
28.08.2019
11.08.2019
Marza
Idzie ktoś od tego roku na psychologię zaoczna?
Olek1
Czy ktoś chodzi na administrację i może coś powiedzieć?
02.08.2019
31.07.2019
Nadia
Natalia, ja się zarejestrowałam na zarządzanie zaoczne;) Jak chcesz to napisz nadia0323@wp.pl
Natalia
Wybiera się ktoś na zarządzanie zaocznie? Jade jutro zawieśc papiery:)
30.07.2019
14.07.2019
Monika
czy warto iść do WSM na studia I stopnia administracja???
Justyna
Czy warto iść na studia I stopnia na finanse i rachunkowość?
13.07.2019
05.07.2019
Maja
Polecam studiowanie na kierunku psychologia. Bardzo dużo wiedzy praktycznej
Iwa
Witam. Jakie macie zdanie na temat administracji II stopnia specjalność Prawo pracy i polityka zatrudnienia ? Czy warto? Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi.
05.07.2019
05.07.2019
bezpieczenstwo wewnetrzne
hej,chcialam zapytac o kierunek bezpieczensto wewnetrzne,czy ktos z Was studiuje wlasnie na tym kierunku i moze wypowiedziec sie o wykladowcach,poziomie itp?poleciacie?
Maja
Polecam studiowanie na kierunku psychologii. Bardzo dobra kadra wykładowców, dużo wiedzy praktycznej.
05.07.2019
24.06.2019
Anita
Zastanawiam się pomiędzy magisterką zaocznie na WSM lub WSB (niestety pracodawca nie chce zgodzić się na Koźmińskiego i tego nie przeskoczę :( ) ale nie wiem czy jestem gotowa jeździć na WSM na Szmulki i wracać zimowymi popołudniami Kawęczyńską i Ząbkowską do metra albo na wschodni :o Mój mąż robił inżyniera na WSB w Poznaniu i był mega zadowolony, teraz mam dylemat + na bródno jest obwodnica i bisko pkp toruńska (mieszkam na osiedlu potok). Może ktoś ma podobną zagwostkę?????
Mil
Witam. Jakie macie opinie na temat studiów podyplomowych Menedżer jakości na WSM? Dziękuję za pomocne informacje.
21.06.2019
21.05.2019
Julia
Cześć! Rok temu sama zadawałam tu pytania dotyczące WSM. Zdecydowałam się i właśnie kończę 1 rok psychologii. Jestem na razie bardzo zadowolona. Jest bardzo miła atmosfera. Poziom moim zdaniem jest idealny, ponieważ trzeba się trochę pouczyć, ale jest tez czas dla siebie, rozwijanie swoich zainteresowań, czy na prace dorywcza. Wykładowcy prowadzą ciekawe zajęcia i widać, że chcą przekazać nam jak najwiecej. Z czystym sumieniem polecam
Julia
Cześć! Rok temu sama zadawałam tu pytania dotyczące WSM. Zdecydowałam się i właśnie kończę 1 rok psychologii. Jestem na razie bardzo zadowolona. Uczą nas wykładowcy, którzy pracują również na UW, UKSW czy na różnych innych państwowych uczelniach. Jest bardzo miła atmosfera. Poziom moim zdaniem jest idealny, ponieważ trzeba się trochę pouczyć, ale jest tez czas dla siebie, rozwijanie swoich zainteresowań, czy na prace dorywcza. Wykładowcy prowadzą ciekawe zajęcia i widać, że chcą przekazać nam jak najwiecej. Z czystym sumieniem polecam
21.05.2019
31.03.2019
gosc
Witam. Robię mgr. Atmosfera na zajęciach jest przemiła. Wyładowczy dostępni na dyżurach . Poziom OK. Polecam.
PL
Witam, polecacie studiowanie administracji na tej uczelni?
31.03.2019
23.03.2019
ola
Bardzo NIE polecam tej uczelni, szkoła ładnie wygląda jedynie od frontu. W środku im dalej w las tym gorzej, łazienki czuć z daleka. Jeśli chodzi o wykładowców , tylko co niektórzy mają wiedzę o tym czego uczą, albo po prostu nie chce się reszcie czegokolwiek, natomiast chamstwo, arogancja i olewanie studenta jest chyba na porządku dziennym. Administracja leży, ciężko cokolwiek załatwić szczególnie studiując zaocznie z dojazdami. Napotkałam kilkoro wykładowców którym zależało na przekazaniu wiedzy, ale to nie powinny być jednostki...
Paweł
Cześć, Czy ta uczelnia prowadzi menedżerskie studia podyplomowe? słyszałem z ubiegłych edycji, że kompetentni tam byli wykładowcy i przekazywali wiedzę praktyczną, którą można było wykorzystać w praktyce. A może na innych studiach prowadzą zajęcia, chodzi mi o dr Marię Johann i mgr Annę Kacprzak. Proszę o info.
22.03.2019
22.03.2019
asia
hej, Jestem na kierunku informatyka, to jest jeden wielki dramat. Pan mgr z SGH, który sam nie rozumie, o czym prowadzi wykład, porażka, a my za to płacimy. Na planach zajęć widnieje, że Pan mgr prowadzi też na innych kierunkach i też się studenci skarżą. O co chodzi?
Beata
Ukończyłam studia podyplomowe na tej uczelni i jestem bardzo zadowolona, dużo wiedzy przekazanej przez praktyków.
13.03.2019
08.03.2019
Ula
Witajcie. Chciałabym się czegoś dowiedzieć o akademiku? Mieszkał tam ktoś poruszający się na wózku inwalidzkim? Są tam przystosowane łazienki? Ktoś opowie mi o swoich wrażeniach?
gosia
hej czy ktoś może coś napisać o pedagogice? Czy warto tutaj studiować?
01.03.2019
15.02.2019
Kasia
Hej Jest to jedyna specjalność na którą warto iść. Przekazują wiedzę praktyczną którą później można wykorzystać w pracy jestem bardzo zadowolona ale tylko z tej specjalności
Gość
Hej Słyszałam bardzo dużo dobrego o specjalności ZZL na tej uczelni czy możecie to potwierdzić?
15.02.2019
14.02.2019
Ola
Cześć chciałabym się zapytać studentów psychologii stacjonarnych czy jesteście zadowoleni z wyboru uczelni ,macie jakieś uwagi co do poziomu kształcenia rozważam opcje rozpoczęcia studiów właśnie na kierunku psychologia i chciałbym się doradzić czy warto.
Monika
Cześć! Robiłam tam magisterium. Jestem zadowolona. Wykładowcy praktycznie przekazywali wiedzę. Gdy zaczęłam pracę nie byłam "zielona" . Polecam
14.02.2019
14.02.2019
Ania
Hej, Ja robiłam tam podyplomówkę. To nie jest moja pierwsza szkola. Ale pierwsza o tak niskim poziomie jeśli chodzi o wykładowców. Jestem w szoku, że oni nie wstydzą się sami za siebie. I to powie każdy z mojej grupy - 35 osób. Zmarnowany czas i pieniądze. Oczywiście - jak chcesz papier i się nie namęczyć to idz. Ale jak chcesz wiedzę to nie tam. Wszystko trzeba było samemu się dowiedziec, bo wykłady w 70% byly nie o temacie. Do Koźmińskiego to im 100 lat świetlnych brakuje...
Caroline
Hej, czy ktoś się może podzielić opinią na temat pedagogiki? Planuje tylko 1 semestr na tej uczelni, a od października i tak mam zamiar przenieść się na publiczną
11.02.2019
11.02.2019
Gość
Cześć czy wie ktoś na którym miejscu w Rankingu Perspektywy 2018 jest WSM bo nie mogę znaleźć?
Gosc z czech
Dzien dobry, chcialam zapytac czy ktos z was studentow z Polski, studiujuje kierunek management w oswiacie, management w pracy socjalnej albo pedagogike resocializacii w studiach nie stacjonarnych II stopien -mgr . Przepraszam za bledy w polskim ale pisze z Czech, na stronach WSM nie udalo mi sie znalesc tych kierunkow. dziekuje. a jeszcze jedno pytanie,gdzie mozna znalesc ze ma WSM akredytacje ministerstwa szkolnictwa wyzszego dla pojedyczych kieronkow studia. Dziekuje i pozdrawiam.
06.02.2019
29.01.2019
Były wykładowca do Gościa
Gościu, zapewne jesteś na etacie klakiera i propagandzisty do zwabiania studentów, których liczba gwałtownie spada. Kto pobierał nauki w "Wyższej" Szkole Menedżerskiej zna doskonale jej poziom, a "doceni" go zwłaszcza wówczas, gdy ją ukończy . A tak - na marginesie-: z pracy odszedłem z własnej woli , podobnie jak kilku kolejnych rektorów nie mających nic do gadania wobec przewagi licznej rodzinki zasiadającej w togach. Okres pracy w tej szkole traktuję jako plamę w życiorysie tym bardziej, że właściciel - S. D. - maluje bezwstydnie na stronach szkoły fałszywy, ubarwiony rzekomymi osiągnieciami życiorys, np. o zdobytych odznaczeniach państwowych, o własnym wykształceniu , dorobku naukowym, doktoracie zdobytym za granica, gdy tymczasem zrobił ten doktorat w byłej komunistycznej uczelni - Wojskowej Akademii Politycznej im. Feliksa Dzierżyńskiego. Można potwierdzić to klikając w Internecie. Także etyka na bakier.
Tosin
Proszę o wasze opinie odnośnie Studiów podyplomowych - Psychologia kliniczna np. poziom nauczania, relacje z wykładowcami, prestiż dyplomu na rynku pracy, w porówaniu z innymi uczelniami
20.01.2019
19.01.2019
byla studentka
Wykłady na tej uczelni sa OK. Mila atmosfera i przyjemni wykładowcy. Jezeli Olu chcesz czegos nauczyć się, to dostaniesz literaturę i otrzymasz wiedze i doświadczenie od specjalistów. Lecz , jak wszędzie w zasadzie od Ciebie zależy czy będziesz chciała sie uczyć. Z siebie tez musisz cos dać i odsiedzieć nad literatura. Z pewnością droga do rozwoju w tym kierunku zostanie Ci wskazana. Polecam
Ola
Hej, może się ktoś wypowiedzieć na temat poziomu psychologii niestacjonarnej? :)
14.01.2019
11.01.2019
gosc
Super ze jest Pan byłym wykladowcą, złośliwość i zazdrość przez Pana przemawia. Rozumiem dlaczego juz sie tam nie pracuje - gdy czegóż by Pan nauczył. Jezeli ktos ma jakaś możliwość studiów , ktora jest utorowana przez najbliższych, to niech sobie studiuje. Ma z kogo brać przykład i na kim się wzorować. Ja tej Szkole życzę wszystkiego dobrego.
Były wykładowca
To prawda święta co pisze Były student. Oprócz tego status prawny tej szkoły- fabryki pieniędzy, a nie wiedzy - jest wątpliwy. Podobno została ukradziona organizacji społecznej przez obecnych właścicieli . Warto wcześniej sprawdzić. Będą studia doktoranckie? ha, ha ha po to, by synkowi rektora mgr. Radosław owi ktoś pomógł napisać doktorat na uczelni tatusia. Ha, ha.
11.01.2019
27.12.2018
Były student
Nie polecam, udawana szkoła z zajęciami w kiepskich warunkach, zimą lodowato, latem upał wewnątrz! Kadra kiepska (sami emeryci i renciści!). Kiedyś była ok, teraz to tak ja ta kadra, przed konicem swych dni...
Paweł
Poszukaj na innych uczelniach na pewno prowadzą zajęcia na studiach podyplomowych.
14.12.2018
14.12.2018
gość
Szkoda tylko, że obie Panie nie prowadzą zajęć na studiach podyplomowych w WSM. Obie wykładowczyni mają bardzo dobrą opinię na zewnątrz Uczelni.
Kuba
Ja jestem właśnie na ZZL i mogę pktwierdzić to co napisała Iza.
13.12.2018
13.12.2018
Iza
Uczelnia zyskuje renomę dzięki niektórym wykładowcom. Przykładem są tu wykładowcy ze specjalności ZZL zwłaszcza dr Agnieszka Król i mgr Anna Kacprzak. Dzieki nim wiekszość studentów wybiera specjalność ZZL . Zajecia są praktyczne i prowadzone w sposob bardzo ciekawy. Polecam WSM
Iza
Uczelnia zyskuje renomę dzięki niektórym wykładowcom. Przykładem są tu wykładowcy ze specjalności ZZL zwłaszcza dr Agnieszka Król i mgr Anna Kacprzak. Dzieki nim wiekszość studentów wybiera specjalność ZZL . Zajecia są praktyczne i prowadzone w sposob bardzo ciekawy. Polecam WSM
13.12.2018
08.12.2018
Gość
Witam, ostatnio, niespodziewanie usłyszałam same superlatyw nt. tej Uczelni, tj. jest najlepsza z niepublicznych, ma wysoki poziom kształcenia oraz, że ma wysoka renomę w kształceniu studentów. Byłam zaskoczona, ponieważ usłyszałam tę opinię od osób, które studiują w państwowych również renomowanych uczelniach w Warszawie. Super. Polecam
Iwona
Chciałabym się przenieść z Koźmińskiego na WSM na specjalność Z Z L czy mógłby ktoś coś napisać na temat tej Specjalności. Słyszałam bardzo dużo dobrego na temat wykładowców pracujących na tej specjalności ale chciałabym się dowiedzieć coś od osób które ją wybrały
06.12.2018
29.11.2018
Krzysiek
Ja jestem na 3 semestrze zarządzania i mam przedmiot ZZL. Jest to jeden z nielicznych przedmiotów, na który chodzę z przyjemności, a nie z przymusu. Obie grupy, które mają zajęcia z ZZL są bardzo zadowolone. 90% wybierze specjalność ZZL. Podobno kto pierwszy sie zapisze ten ma szanse na nią się dostać. Polecam zajęcia. Super
Bartek
Jestem na WSM na specjalności Zarządzanie projektami. Wykładowcy, którzy prowadzą zajęcia na ZZL prowadzą też na projektach. To są jedne z lepszych zajęć. Polecam!!!
29.11.2018
29.11.2018
Ola
Specjalność ZZL ok. Niektórzy wykładowcy na tej specjalności mają 100 % frekwencji. zgadzam się z KUBĄ student może liczyć na pomoc i fajne zajęcia. Nie żałuję ż e wybrałam WSM i ZZL.
Agata
Zgadzam się, że specjalność ZZL jest najlepszym wyborem na tej Uczelni. Świetni wykładowcy, prowadzą zajęcia w sposób praktyczny, co jest później przydatne w firmie. Polecam!!!! Jeśli ktoś chce więcej informacji o tej specjalności to na priv.
29.11.2018
29.11.2018
kubuś
Polecam!! Świetni wykładowcy zwłaszcza Ci na Specjalności ZZL. Studenci nie są pozostawieni sami sobie, tylko jeśli jest jakiś problem to bardzo pomocna jest prodziekan Wydziału Menedżerskiego oraz pełnomocnik Rektora ds. studentów. Również w dziekanacie pracują kompetentne Panie tylko czasem bardzo niecierpliwe. Ogólnie jeśli ktoś chce się czegoś nauczyć to polecam WSM. Ja studiując na tej Uczelni opublikowałem już dwa artykuły naukowe i uczestniczyłem w kilku szkoleniach organizowanych przez koło naukowe, jak i wydział. Ciekawe zajęcia praktyczne. Polecam
Gość
jest OK , jeżeli ktoś chce się uczyć to WSM daje możliwość.
21.11.2018
15.11.2018
psychologia na WSM?
czy studia psychologiczne w Wyższej Szkole Menedżerskiej to jest jakaś nowość? od kiedy ta uczelnia prowadzi kierunki takie jak prawo i psychologia? pytam dlatego,że nie kojarzyłam jej zupełnie z tymi kierunkami, tymczasem jak zaczęłam szukać przez wyszukiwarkę to spośród wyników właśnie pojawiła się WSM. czy mogę prosić osoby, które studiuja tutaj Psychologię, aby wypowiedziały się na temat tych studiów?
Patrycja
Wpłaca się na ogólne konto, indywidualne numery konta są od 2 roku. Możesz też zadzwonić do dziekanatu
08.10.2018
06.10.2018
Kinga
hej Zglaszam sie moze z glupim pytaniem ale nie wiem jak to zrobic wiec pisze . Czy ktos wie moze jak mam oplacic czesne Skoro nie mam swojego idywiualnego konta?
Paulina
Ja wybieram się na pierwszy rok zarządzania zaocznie!:)
01.10.2018
30.09.2018
Gosiak
Jest juz moze plan zajec na studia magisterskie niestacjonarmne Administracja I semestr?
...
Czy wybiera się ktoś na I rok Zarządzania? ( studia zaoczne).
26.09.2018
25.09.2018
dda
Witam, miałabym pytanie do osób studiujących, bądź absolwentów tej uczelni apropo Zarządzania zaocznego II st na tej uczelni? czy warto?
pomyślcie
czy tak trudno zajrzeć na stronę uczelni i sprawdzić?
21.09.2018
20.09.2018
.
Od której do której jest rozpoczęcie roku akademickiego dla studentów I roku?
Julia
N. Już wszystko wiem. Jutro jadę złożyć papiery na uczelnie :)
20.09.2018
20.09.2018
Natalia
Studia dzienne rachunkowość I stopień, ktoś coś?
N.
Julia rekrutacja była poprzez stronie internetową. Następnie trzeba było jechać z wszystkimi dokumentami wyznaczonymi do szkoły do działu rekrutacji.
20.09.2018
20.09.2018
Julia
Chciałam jeszcze dopytać do kogo mam napisać podanie o przyjęcie na studia? Do dziekana, do działu rekrutacji? Ktoś wie coś na ten temat?
Odpowiedź O.
Ja się wybieram
20.09.2018
20.09.2018
Julia
N. Bardzo dziękuje za odpowiedz :)
N.
Julia nie ma żadnych wymaganych progów. Do 20 jest jeszcze chyba promocja że nie płaci się nic za rejestrację.
20.09.2018
19.09.2018
Julia
Wiem, że jest późno, ale chciałabym dostać się na psychologie. Czy ktoś wie czy są w ogóle miejsca i jaki jest próg? W necie nic nie ma, a dział rekrutacji nie odbiera od tygodnia. Nie wiem czy opłaca mi się płacić za rejestracje
Michał
Natalia Ja się zastanawiam nad szkołą i informatyką. Ta by mi pasowała bo mam niedaleko domu ale nie wiem jak z poziomem tutaj. Ktoś studiuje informatykę i mógłby się wypowiedzieć jakie ma odczucia>
19.09.2018
18.09.2018
A.
CZY KTOŚ WYBIERA SIĘ NA EDUKACJĘ WCZESNOSZKOLNĄ I PRZEDSZKOLNĄ ?
O.
Wybiera się ktoś na psychologię stacjonarna ?
18.09.2018
17.09.2018
Natalia
Wybiera się ktoś na informatykę? Niestacjonarnie.
M.
Czy jest ktoś z psychologii 1 st.dzienne?
15.09.2018
10.09.2018
Szeryl
Wybiera sie ktoś na bezpieczeństwo narodowe 1 stopień :)?
N.
Hej, czy ktoś wybiera się na zarządzanie II stopnia?
10.09.2018
09.09.2018
Natalia
Wybiera się ktoś na rachunkowość I stopnia? :)
Marzena
Hej :) Wybieram się na studia w WSM w Warszawie ale jeszcze nie jestem przekonana co do wybory uczelni. Czy ktoś kto studiował lub jeszcze studiuje na tej uczelni mógłby udzielić mi kilku praktycznych informacji? Proszę o info na: piwonskamarzena@gmail.com
08.09.2018
07.09.2018
A.
Cześć, wie ktoś może kiedy pojawi się harmonogram zjazdów, szczegółowy plan itd?
sylwia
hej, jest ktos na stosunki miedzynarodowe II stopnia zaocznie?
27.08.2018
24.08.2018
Paweł
Zastanawiam się nad Zarządzaniem i Inżynierią Produkcji I stopnia. Czy ktoś może powiedzieć coś na temat tego kierunku oraz samej uczelni?
Michał
Ukończyłem studia inżynierskie to był świetny czas, Bardzo dobrze wspominam atmosferę, podejście do studentów. Poziom wiedzy. Co najlepsze spotykam się z ogromną życzliwością w miejscach pracy w którym spotykam obecnie również absolwentów WSM.
09.08.2018
09.08.2018
Aga
Jeżeli chodzi o moje doświadczenie z paniami w dziekanacie to nigdy nie miałam z nimi problemu. A uczelnie polecam!
Inf
Jak z informatyką zaoczną ?
05.08.2018
31.07.2018
Karola
Oliwia ja też planuje iść na administrację II stopnia, Ty idziesz? Dowiedzialas sie czegos więcej?
Lok
W pełni zgadzam się z osobą niżej. Jeśli ktoś bez żadnego wysiłku i wiedzy chce zostać magistrem to wsm jest dobrą opcją. Żeby w dziekanacie coś załatwić to tez można oszalec. Z każdą sprawą trzeba jeździć po kilka razy. No i oczywiście za wszystko płacic.
30.07.2018
30.07.2018
Michał
Zdecydowanie nie polecam uczelni. Załatwić cokolwiek w dziekanacie bez nerwów, wielokrotnego wracania i załatwiania wielu zbędnych formalności niemożliwe. Jeszcze żeby to się odbywało w przyjemnej atmosferze to bym powiedział, że pół biedy, ale niestety panie w dziekanacie traktują studentów jak petentów. No i do tego poziom. Jeżeli zależy Ci, żeby się czegoś nauczyć a nie tylko dostać papierek to nie polecam tej uczelni
Ania
Ola napisałam do cb wiadomość, możesz odp?
28.07.2018
28.07.2018
Oliwia
Hej, czy warto iść na tą Uczelnie na administrację II stopnia?
Ola
Niektórzy wysyłają do mnie wiadomości i usuwają swojego maila a na to miejsce wpisują imię, a na takie anonimy nie da się odpisać.
27.07.2018
24.07.2018
Ola
Gdyby ktoś miał pytania odnośnie psychologii stacjonarnej piszcie na maila ola.pola1@op.pl Pomogę, odpowiem na pytania, odstąpię notatki.
jyqeuup
dno. komentarze pozytywne piszą tylko wnuki założyciela i rodzinka
24.07.2018
20.07.2018
Krzysiek
Jak by ktoś miał pytania odnośnie administracji I stopnia niestacjonarnie to śmiało pisać na : krzysiek2442@onet.pl
Krzysiek
@Kasia Polecam, ukończyłem I rok administracji niestacjonarnie i mogę Ci polecić bez zastanawiania :)
20.07.2018
18.07.2018
Michał
Ktoś się jeszcze wybiera na Rachunki oprócz mnie? :)
Igor
Interesuje mnie administracja i również PWSBiA i WSM. Obie uczelnie specjalizują się w administracji od lat? Którą uczelnię wybrać?
17.07.2018
17.07.2018
Kasia
Ja wybieram się na administrację niestacjonarną I stopnia, polecacie?
Karola
Mateusz uczysz się tam? Ja się zastanawiam nad administracja 2 stopnia. Mam inżyniera i chciałabym mgr dorobic, nauczyć się czegoś przy okazji ale też nie musieć uzerac się z dziwnymi wykładowcami którzy uwalaja bez powodu. Nie wiem gdzie mam iść :( do tej szkoły chodziła moja koleżanka i poleca, ale jak opinie czytam to się zastanawiam czy nie szkoda czasu...
16.07.2018
16.07.2018
mateusz
Chyba nic nie poprawiło się w kwestii nauczania , czasem mam wrażenie że ta placówka jest oderwana od rzeczywistości...
Kasia
Jak to jest z przyjmowaniem na wsm? Gdzie mam złożyć dokumenty? Nie mogę nic znaleźć na tej ich stronie
15.07.2018
14.07.2018
Karola
Jak to jest teraz z poziom nauczania teraz na tej uczelni? Czytałam wiele negatywnych, większość z przed ok 5 lat czy teraz coś sie poprawiło?
Ania
Czy może ktoś wypowiedzieć się o psychologii stacjonarnej?
14.07.2018
13.07.2018
Kredka66
Ja studiowałam pedagogikę pracę i polecam chętnie też pomogę w pisaniu prac :) Kontakt amistad1987tom1@wp.pl
co jest?
tez tak macie, że jak chcecie wejść na strone WSM to jest info: Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie Witryna została wyłączona ze względu na konserwację. Proszę zajrzyj tu ponownie za jakiś czas. I login z hasłem .....?
28.06.2018
26.06.2018
Pat
Hej, kierunek zarządzanie w WSM to dobry wybór
Anita
Jestem absolwentką prawa. Polecam tą uczelnię. Jeśli ktoś się chce czegoś nauczyć to warto wybrać tam jakiś kierunek dla siebie. Wykładowcy ok. Panie z dziekanatu również są w porządku.
26.06.2018
26.06.2018
ja
Bardzo fajni wykładowcy
ukrainec
hey, wybieram się na zarządzanie I stopnia. Czy dobrze tam i czy polecacie kierunek?
26.06.2018
26.06.2018
Czester
A może idzie ktoś na bezpieczeństwo narodowe 1 stopień zaocznie ?? Lub ktoś był i wyrazi swoją opinie?
Jupik
Wybiera się ktoś na administrację niestacjonarne pierwszego stopnia?
25.06.2018
23.06.2018
Paweł
@Angela Ja się wybieram :)
Angela
Cześć. Wybiera się tu ktoś w tym roku na psychologię zaocznie? A jak ktoś już jest to opowie mi jak jest? 😄
23.06.2018
19.06.2018
Kasia
Studiowałam na tej uczelni zarządzanie na dwóch stopniach. Bardzo dobra uczelnia, sporo można się nauczyć, a później wykorzystać wiedzę w pracy. Jednak trzeba się uczyć i chodzi na wykłady i ćwiczenia. Jeśli ktoś myśli, że płacąc otrzyma dyplom tej uczelni to niech nie zapisuje się do tej szkoły. Bardzo dobra uczelnia dla chcących zdobyć wiedzę. Świetni wykładowcy, sporo z nich to ci z "górnej półki. Wielu z nich wykłada na uniwerku, SGH. Gorąco polecam.
Fifek
Wybiera się ktoś na administrację niestacjonarne 🙂? Pierwszy stopień
10.06.2018
07.06.2018
Emilo
Ktoś studiował Zarządzanie i Inżynieria Produkcji? Jakie opinie o wykładowcach? Ciężko jest w systemie niestacjonarnym?
Studentka Zarządzania
Bardzo polecam Uczelnię, jestem na ostatnim roku zarządzania i bardzo chętnie wybiorę się na drugi stopień. Bardzo fajni ludzie, sympatyczni wykładowcy, którzy starają się czegoś nauczyć. Ciekawe przedmioty, a szczególnie te, na drugim roku kiedy jest wybrana specjalność i przedmioty są naprawdę fajne i bardzo praktyczne. Cena nie jest wysoka, dojazd jest ok bo blisko do drugiej linii metra i do pkp. Ogólnie polecam
18.05.2018
09.05.2018
xcn
Jakie są wasze opinie na temat administracji zaocznie?
Kate
Chciałam iść na pedagogikę, polecacie tą szkołę czy nie bardzo?
08.05.2018
19.03.2018
student
Chciałbym, aby bardziej dbano o ogólny porządek i sprawy organizacyjne na uczelni. W końcu płacimy z to spore pieniądze.
KrZyS
Jestm na pierwszym roku psychologii i niebawem razem z kolegą rezygnujemy! Brak szacunku niektórych wykładowców do czasu studentów (spóźnienia na egzaminy), także brak szacunku do samych studentów (poczułem się kilkakrotnie obrażony ze strony wykładowcy).
25.02.2018
20.01.2018
Prawnik
Dobra uczelnia.Pójdź do dziekanatu i zapytaj, a udzielą Ci informacji na ten temat http://monitorprawa.pl/
Anna
Zarządzanie instytucjami i organizacjami w transporcie lotniczym? posiadacie moze informacje czy jest spoko i czy warto tu na ten kierunek sie wybrać? :)
05.11.2017
05.11.2017
Anna
instytucjami i organizacjami w transporcie lotniczym? posiadacie moze informacje czy jest spoko i czy warto tu na ten kierunek sie wybrać?
Administrator
Komentarz usunięty.
22.10.2017
12.10.2017
Wyższa Szkoła Menedżerska
W odpowiedzi na wątpliwość "Kandydata" dot losów naszej Uczelni informujemy, że wszystkie nasze kierunki otrzymały pozytywną ocenę Ministerstwa - co najlepiej samemu sprawdzić tutaj - http://www.pka.edu.pl/portfolio-item/baza-ocen/ Co więcej, jest bardzo prawdopodobne, że już w najbliższym czasie otrzymamy prawo do doktoryzowania. Zatem informacje, które Pan otrzymał są nieprawdziwe i krzywdzące. Obecnie studiuje u nas blisko 6 tys studentów, co daje nam pozycję jednej z największych Szkół Wyższych w Polsce. W ostatnim rankingu Perspektyw byliśmy na 15 miejscu w Polsce - http://www.perspektywy.pl/RSW2017/ranking-niepublicznych-uczelni-magisterskich
Natalia
Hej, czy jest na fb grupa zarządzanie I rok zaocznie? :)
09.10.2017
02.10.2017
Piotr
Wybieram się na Bezpieczeństwo Narodowe I stopień zaocznie jeżeli ktoś jeszcze dajcie znać piotr.f@interia.eu, łatwiej będzie się połapać .pozdro
Cristoffer
Ja też idę na Administrację I stopnia zaocznie. Mail do kontaktu w razie co, moze się nie pogubimy na pierwszym zjeździe :) krzysiek2442@onet.pl
29.09.2017
21.09.2017
Natalia
Witajcie - ja również wybieram się na FiR 2017/2018. Podaje @ nataliacz27@wp.pl. Może jakąś grupę np na fb utworzymy aby było łatwiej się komunikować ?
patuskapatuska
Zarzadzanie zaocznie - czy wszystkie zajecia odbywaja sie w warszawie ? wiecie cos?
18.09.2017
14.09.2017
Marekzz
Poleca ktoś informatykę na tej uczelni? Jaki stosunek do studentów itp? Wysoki poziom czy raczej luźno można zdać?
Studentka
Administracja zaocznie ktos/ coś? :) monisia.007@interia.pl
14.09.2017
14.09.2017
Anni
Zarządzanie instytucjami i organizacjami w transporcie lotniczym? posiadacie moze informacje czy jest spoko i czy warto tu na ten kierunek sie wybrać? :) 23.08.2017
Aśka
Skoro większość idzie na zarządzanie II stopnia, to może orientujecie się, gdzie można znaleźć plan zjazdów dla zaocznych? :) Szukam, szukam i nic. Osobiście wybrałam marketing.
13.09.2017
09.09.2017
Student
wybrałem administrację I stopień zaocznie , mam nadzieję, że nie będę żałował :D
Ulaa
Agnieszkaaaa Ja ide na zarzadzanie zaocznie II stopień :)
06.09.2017
31.08.2017
onaaa
Witam, chciałabym dowiedzieć się na temat WSM w ciechanowie studia magisterskie zarzadzanie ogólnie czy wysoki poziom i jacy wykładowcy
Monika :)
Administracja zaoczne, spec.Prawo pracy i polityka zatrudnienia Ktoś/ coś? :)
30.08.2017
30.08.2017
An
Hejka :) Czy wybiera się ktoś na kierunek Administracja BHP ?
Wojtas
Stosunki międzynarodowe Zaocznie 1 Stopień, integrujemy sie wcześniej?
29.08.2017
23.08.2017
Olaa
Zarządzanie instytucjami i organizacjami w transporcie lotniczym? posiadacie moze informacje czy jest spoko i czy warto tu na ten kierunek sie wybrać? :)
Miśka123
Hej, administracja stacjonarne, ktoś/ coś? :)
23.08.2017
19.08.2017
Robson
Zastanawiam się nad kierunkiem Zarządzanie zaoczne i specjalizacja Zarządzanie w turystyce,hotelarstwie i gastronomii. Ktoś coś? :P
Bartek
Siemka. Akurat rozważałem decyzję pójść na stosunki międzynarodowe. Co do specjalizacji jeszcze nie wiem, jaką wybrać. Ale myślałem dowiedzieć się trochę więcej na temat tej uczelni i kierunku, którego oferują. Z tego co wiem, czesne i wpisowe są tańsze. Chciałbym wiedzieć coś na temat tego kierunku, którego oferuje ta uczelnia. Ktoś jest absolwentem tej uczelni i studiował ten kierunek?
15.08.2017
10.08.2017
Aleksandra
Hey. Mysle o studiowaniu psychologii zaocznie. Studiowalam juz kiedys na tej uczelni i poziom nie byl zly, tylko moj poziom byl za niski:) hehe. Sprcajlizacje srednio mi odpowiadaja, ale mam juz tam papiery i zastanawiam sie czy zostac, czy moze je przeniesc. Jesli ktos sie wybiera rowniez na psychologie w trybie niestacjonarnym moj mail: cc.crystalcleaning@gmail.com
Patrycja
Cześć, wybiera się ktoś na stosunki międzynarodowe zaocznie? :)
10.08.2017
03.08.2017
polik
El- ja!
Karo
Agnieszkaaaa - ja :)
03.08.2017
26.07.2017
Asd
Wybiera się ktoś na Zarządzanie II stopnia ze specjalnością Zarządzanie transportem lotniczym ?
Agnieszkaaaa
Hejka jest tu ktoś kto wybiera się na zarządzanie II stopnia? :)
23.07.2017
22.07.2017
Student
ja również wybieram się na administrację zaocznie ;>
El
Ktoś na psychologię dzienną??
21.07.2017
21.07.2017
rafal
wybiera się ktoś na psychologie zaoczna? mój mail raffipol@wp.pl
Dawid
Wybieracie się na stosunki międzynarodowe zaocznie ?
20.07.2017
20.07.2017
Natka
Hej ktoś się też wybiera na administrację zaocznie ? :)
Praca socjalna
O jak fajnie że ktoś jednak będzie :)
20.07.2017
19.07.2017
Dominika
Wybiera się ktoś na psychologię? Warto na tej uczelni?
Natalia
Wybiera się ktoś może na psychologię zaoczną :)? Fajnie by się było wcześniej zapoznać :) oto mój email: natalia1543@interia.pl
19.07.2017
18.07.2017
Ola
Ja również wybieram się na FiR niestacjonarne :D
Werooonika
Wybiera się ktoś na zarządzanie zaoczne? :) Moze juz by złapać jakis kontakt ? :)
17.07.2017
17.07.2017
izolda
Wybieram się na finanse i rachunkowość - nie mogę znaleźć żadnych opinii na te,mat uczelni? Pomoze ktoś?
Praca socjalna
Ja wybieram się na pracę socjalna II stopnia niestacjonarne
13.07.2017
13.07.2017
Pan Student Wielmożny
administracja zaocznie 2017/2018 ktoś się wybiera ? :)
Victoria
Przyszla studentko, oto mój mail :D victoriaaa@onet.pl
12.07.2017
11.07.2017
Przyszła studentka
moniia Victoria kontaktujcie sie ze mna pod ten adres e-mail :D x-mees@wp.pl :D
Przyszla studentka 🎓
Finanse i Rachunkowość zaocznie oczywiście moniia i Victoria. Jeśli również niestacjonarnie to dajcie e-maile swoje to skontaktuje sie z wami 😁
11.07.2017
11.07.2017
pp
Wybiera się ktoś może na zarządzanie niestacjonarne I stopień?
Wiki
Nel, Adam ja również się wybieram na FiR zaocznie :) odezwijcie sie
11.07.2017
10.07.2017
Cristoffer
Administracja publiczna 2017/2018, ktoś coś ? ;>
Adam
chyba ja ide na FiR 2017/2018 zaocznie :) Nel - czekam na Ciebie
08.07.2017
06.07.2017
Nel
Hej, ktoś się wybiera na finanse i rachunkowość zaocznie 2017/2018?
Victoria
Przyszła studentko, moniia, ja również się wybieram na ten kierunek, odezwijcie się ;)
06.07.2017
02.07.2017
Agusia
Hej, zastanawiam się nad aplikowaniem na pedagogikę 2 stopnia specjalizację resocjalizacja, czy mogę liczyć na jakieś opinie dotyczące tego kierunku? :))
Absolwentka/ kandydatka
Odp dla Kandydat - nie wiem skąd masz informacje dotyczące ewentualnej utraty uprawnień, ale z pewnością nie z Ministerstwa :) Owszem, Uczelnia może w przyszłości zostać przekształcona, ale na Akademię, czyli o stopień wyżej. Pozdrawiam i Ciebie i konkurencyjne uczelnie :)
27.06.2017
27.06.2017
Moniia
Hej przyszła studentko :-) ja się właśnie wybieram na ten kierunek ale nie wiem jeszcze czy dokładnie na tą uczelnie :-) zostaw jakiś kontakt do siebie to poadamy na ten temat :-)
Kandydat
Czy to prawda, że Wyższa Szkoła Menedżerska ma stracić uprawnienia wyższej uczelni? W szkole nic nie mówia, a w MNiSW usłyszałem poradę, by swoje zainteresowania ulokować pod innym adresem. Złożyłem już tu papiery. Czy ktoś wie, co z tą szkołą?
23.06.2017
21.06.2017
Praca socjalna
Cześć. Czy jest może ktoś kto wybiera się na pracę socjalna II stopnia niestacjonarne?
przyszła studentka 🎓 🎓 🎓 🎓
Witam😃 wybiera sie ktoś na tę uczelnie w roku akademickim 2017/2018 na kierunek finanse i rachunkowość ? 😃 Fajnie by było poznać sie wcześniej 😁😁
21.06.2017
14.04.2017
solaria
zastanawiam się nad II stopniem Zarz zas ludz zaocznie? a właściwie to szukam coś dla papierka . warto tutaj ? nie chce mi się uczyć!
studentka
Czytam państwa wpisy i zastanawiam się jak można tak opisywać uczelnie gdzie wykładowcy starają się przekazać jak najwięcej informacji ale jest jedno ale!!!!!!!!!!!!!! trzeba słuchać, chodzić na zajęcia, to będzie się zdobywać potrzebną wiedzę. Co się tyczy administracji trudno nie jest trzeba jednak uczyć się na egzaminy. Nie ma nic za darmo. Była studentka administracji mgrobrona w lipcu.
05.12.2016
28.11.2016
student
Witam, Mam pytanie odnośnie zaliczeń na I -szym roku zarządzania w naszej kochanej szkole:)? Ktoś coś wie jacy są profesorowie? U kogo jest trudno a u kogo nie? Jak z takimi przedmiotami jak microekonomia u prof.Nasiłkowskiego,matematyka u profes.Jabłonki itd. Będe wdzieczny za odpowiedz.
student
Ile kosztuje warunek na tej uczelni?
30.10.2016
28.10.2016
wwwwwww
a jak jest z angielskim na wsm, ciężko ?
Student
WSM w Warszawie to jakiś powrót do komuny. Wszyscy są mili i uśmiechnięci, nie robią problemów kiedy przyjmujesz się na studia, a później traktują Cię jak natręta, który musi się o wszystko prosić i jeździć po beznadziejne głupoty do szkoły kilka razy (nieważne jak daleko mieszkasz - 1km, 15km, czy 100...). dzisiaj jest 25.10.2016r. szkołę zakończyłem trzy miesiące temu na poziomie licencjat. Plotki głoszą, że za dwa dni mam obronę. Ale tego nie wiem na pewno, bo jak jestem w szkole, to nie mają żadnych informacji, na maila, który został podany nie przyszła żadna wiadomość (tak miała zostać przekazana), a telefon do dziekanatu uwaga... ZNIKNĄŁ ze strony uczelni!!! Szkoda, że nie znika, kiedy starają się Ciebie zrekrutować. Co więcej, wykładowcy, im większe masz cycki i im bardziej się nimi chwalisz, tym lepsze stawiają stopnie. Chyba, że jesteś facetem, to zawsze możesz kupić wykładowcy "prezent", wtedy będzie patrzył na Ciebie bardziej łaskawym okiem. Porażka, nie polecam, wybierzcie coś na poziomie, a nie takie G...
25.10.2016
14.10.2016
mh
jest tu może ktoś z administracji I zaocznie? Co z legitymacjami i indeksami? tez można odebrać dopiero po 18.10, tak jak zaświadczenia?
pm
Dzięki już sprawdziłam, a ktoś wie czy jest trudno na administracji ? I od wczoraj są małe zmiany
12.10.2016
11.10.2016
megi
Witam ja idę na administrację niestacjonarnie I stopnia. Na stronie już jest podział na grupy.
gobi
od kiedy WSM ma psychologie i prawo w ofercie? jaki poziom i czy warto tutaj wydać te niemałe pieniądze???
10.10.2016
10.10.2016
pm
ktoś na administrację zaocznie I stopnia ?
Karol
Witam. Jeśli ktoś wybiera się na zarzadzanie i inżynierie produkcji zapraszam do forum na fb dla obu grup o nazwie: 43CR-A1/2 WSM ZIP
06.10.2016
05.10.2016
Agata
Zarządzanie I st zaocznie, ktoś jeszcze? :)
Magda
Właśnie patrzyłam i plan (psychologia, niestacjonarne) jest już na stronie :)
04.10.2016
03.10.2016
pandzia
Nie wiecie co się dzieje z planem, a właściwie jego brakiem? Psychologia- niestacjonarne :(
olala
Zarządzenie/zaocznie/II stopień. Ktoś jeszcze?:(
03.10.2016
03.10.2016
Kamil
Również zapisałem się na informatykę
Artur
Właśnie się zapisałem na informatykę
03.10.2016
29.09.2016
Tomek
Ktoś wybiera się na informatykę I st. niestacjonarne ?
Anastasiya
wybieram się na zarządzanie II st. stacjonarne ) czy ktokolwiek wie dlaczego niema jeszcze planu zajęć dla nas i kiedy się pojawi ?
26.09.2016
25.09.2016
Kuba
wybiera się ktoś na zarządzanie, pierwszy rok, zaocznie?
Kalina
Od pazdziernika zaczynam zaocznie zarządzanie i inz produkcji :) Czy ktoś też? Może warto sie poznac wczesniej :P natalia_kk@onet.pl
25.09.2016
22.09.2016
Dooorota
Cześć, ja zaczynam zarządzanie II stopnia
kalka
Jest ktoś kto zaczyna zarządzanie II stopnia?
19.09.2016
16.09.2016
Gość
Hej! Szukam informacji na temat kierunku studiów "Zarządzanie" i "Finanse i Rachunkowość" czy ktoś z absolwentów, bądz uczacych może mi powiedzieć jak jest? Jak to wygląda na tej uczelni, czy to kierunek cięzki, jaki poziom, jak profesorzy, jak przedmioty i jak to wygląda z matematyka, wszystkie opinie mile widziane mam nadzieje że pomożecie z moim dylematem :)
Marcin
Hej, Z planu ktory już zamieścili wynika że na pierwszym roku psychologii zajęcia są także w piątki :-(
31.08.2016
30.08.2016
mateusz
Tak , ja wybieram się na inż produkcji :)
Pati
Czy ktoś wybiera się na zarzadzanie i marketing?
25.08.2016
22.08.2016
Ania
zastanawiam się nad wyborem prawa zamówień publicznych-co sądzicie? Licencjat mam z administracji
Natalia
Czy ktos wybiera sie od pazdziernika na Inżynierie produkcji?
22.08.2016
22.08.2016
ULA
Czy jest tu ktoś kto wybiera się w tym roku na finanse i rachunkowość do WSM???? a może ktoś już studiuje ten kierunek w WSM i może coś o nim powiedzieć? z góry dziękuję za odpowiedź:):):)
Guzik
Czy ktoś orientuje się, czy zajęcia na psychologii odbywają się również w piątki? Jeśli tak, to od której godziny mniej więcej zaczynają się zajęcia?
15.08.2016
13.08.2016
Martyna
To jest już troje, bo moja znajoma też się wybiera ;)
Marcin
Ja się wybieram Martyno, jest nas już dwoje ;-)
10.08.2016
09.08.2016
Martyna
Zapisałam się na psychologię (niestacjonarnie), semestr jesienny, czy jestem jedyna? :) Jeśli ktoś z Was też idzie na psychologię zaocznie, dajcie znać :) Może warto się poznać wcześniej :P martyna_kierubinska@onet.pl
ja
Czy w tym roku studia niestacjonarne będą również w piątki?
29.07.2016
12.07.2016
Marcin
cześć, Jak się studiuje Psychologię na WSM. Wybieram się w tym roku.
agatka232
Witam, Zastanawiam się nad wyborem tej uczelni. Dokładnie nad magisterką na kierunku Zarządzanie oświatą i organizacjami pozarządowymi (studia II stopnia) . Czy ktoś może coś powiedzieć na ten temat pozytywnego lub negatywnego. Polecacie ?
29.06.2016
29.06.2016
agatka232
Witam, Zastanawiam się nad wyborem tej uczelni. Dokładnie nad magisterką na kierunku Zarządzanie oświatą i organizacjami pozarządowymi (studia II stopnia) . Czy ktoś może coś powiedzieć na ten temat pozytywnego lub negatywnego. Polecacie ?
hela
To dobra szkoła dla kogoś, kto chce się czegoś nauczyć. Miałam świetne wykłady (chodziłam), wykładowcy dostępni, tematyka bardzo ciekawie podana (Unia Europejska), trochę gorzej z dziekanatami, bo krótko dostępne. Dobre udogodnienia, bar i sala gimnastyczna, a nawet akademik. Nabrałam ochoty, żeby kolejny stopień zrobić też tutaj.
28.06.2016
21.06.2016
Marian
Studiowałem na WSM i stanowczo nie polecam!! Poziom wykładów żenująco niski, wymagania na egzaminach bardzo wysokie, sprawdzanie listy obecności na wykładach (zarządzenie rektora!!!), dziekanat DNO.
ania
czy miał ktoś egzamin z p. Mendlejewską? Ktoś może mi powiedzieć jak wygląda egzamin>
23.04.2016
13.03.2016
Ona
Szkoła spoko. Tylko dziwne, że nigdzie w ofertach nie ma informacji o wydziale na Ursusie? Dopiero podczas rekrutacji na Kawęczyńskiej dowiedziałam się o możliwości wyboru Ursusa. Dla wielu to po prostu dogodniejsza lokalizacja niz Praga.
KK
Rozumiem, że ludzie zasięgają jezyka by dowiedzieć się na temat uczelni, ale nie rozumiem jak można oceniać nie będą nigdy jej studentem. Jak kolega niżej nie wiem jak jest na Kawęczyńskiej, bo studiuje na Ursusie i jestem zadowolona.
13.03.2016
12.03.2016
Student WSW
Cześć. Obecnie robie mgr na WSM. Rekrutowałem się na Kawęczynskiej jednak uczęszczam na wydział mieszczacy się przy Factory Ursus. Nie żałuje wyboru, gdyż nauczanie jest na tym samym poziomie a jednak w znacznie mniejszych grupach. Polecam WSM Ursus :)
Karolina
Jestem po licencjacie, który ukończyłam na wydziale w Ursusie. Bardzo fajny klimat nauki, obslugi oraz podejścia. Polecam Ursus ze względu na kameralne grupy i dogodną lokalizację.
12.03.2016
07.03.2016
Konrad3k
Nie wiem jak jest na WSM Kawęczyńska ale polecam oddział w Ursusie. Super podejście do nauki ze względu na nieduże grupy. W sekretariacie da się załatwić dosłownie wszystko więc nie ma potrzeby jeździć na drugi koniec Warszawy. Jeśli chodzi o koszt studiów zaocznych to na pewno jest porównywalny do innych uczelni jak nie niższy. Wiadomo, zawsze będzie więcej komentarzy negatywnych... bo ludzie wolą oczerniać niż chwalić ale osobiście POLECAM studia każdemu, a przynajmniej te na URSUSIE :)
agata82
Zrezygnowałam, poziom żenujący z tego co ludzie mówili, którzy skończyli. Jak chodzi o organizację biura, rekrutacji to poziom z lat 90, wszystko na karteczkach, zeszyciki, jak w PRL, nic elektronicznie nie można złożyć, nie dostanie się od nich maila, na maila nie prześlą nawet formularza, tylko daje się 5 podpisów u nich na miejscu, na niechlujnie skserowanych karteczkach. Ogólnie wrażenie, że się człowiek cofa o 25 lat, jak się wchodzi już do samego działu rekrutacji.
09.02.2016
10.01.2016
Stosunki Miedzynarodowe
Witam. Jestem na 3 roku stosunkow na tej jakze cudownej uczelni i szczerze NIE POLECAM. Ciesze sie ze koncze ta uczelnie, na magisterce na pewno tu nie zostane. Uczelnia to jedna wielka porazka, liczy sie tylko kasa. Nie wiedza.. Przyjmuja wszystkich, bez wyjatkow. Na dziennych studiach polakow mozna policzyc na palcach reszta to UKRAINA. Dyskryminacja polakow jest czestym zjawiskiem na tej uczelni, bo licza sie 'bogatsi' ukraincy.
stasiek
ktoś kto nie chce to i się nie nauczy nawet na politechnice waw czy innym uniwersytecie jak tylko na ściągach jedzie ,a poza tym to politechnika warszawska nie jest też taka trudna jak tu niektórzy mówią , studiowałem z głąbami którzy zdawali z małymi problemami - baran zawsze będzie baranem czy będzie się uczył na PW, UW czy WSM
07.01.2016
01.12.2015
spiąca
szkoła jak szkoła trzeba szybko wpłacac czesne ale jak oni maja oddać pieniądze to długo trzeba czekać.
ewelinka
Fajnie wspominam naukę tutaj szkoła jest bardzo ciepło przyjmowana u pracodawców na pewno milej niż bardziej znane uczelnie biznesowe warto mieć ich dyplom zachęcam do studiowania tutaj
13.11.2015
01.11.2015
Klomka
I ile kosztuje cały rok studiowania ?
Klomka
Hej chciałaby się dowidzieć jakie liceum ukończyć i co trzeba mieć aby dostać się na te studia ? Na psychologie :)
01.11.2015
21.10.2015
nikoś
Dla osób pracujących jest ok. Piątki to utrapienie, co do kary nie zgadzam się, jest sporo profesorów z SGH, nie tak jak na innych uczelniach świeży doktorzy , co dopiero dyplom odebrali, tu są profesorowie, niektórzy mają fajne wykłady, a niektórzy przynudzają, ale to nie z braku wiedzy, taki styl prowadzenia zajęć. Świetnie prowadzone ćwiczenia przez niektórych profesorów czy dr. Zależy też od podejścia studenta, jeżeli pojawiasz się na egzaminie i oczekujesz Bóg wie czego no to sorry, ale może być kubeł zimnej wody i tak mi się wydaje, że większość tych negatywnych opinii piszą właśnie takie osoby. Skoro miały takie ambicje to po cóż rozpoczynały studia na WSM, było pójść na UW Politech, czy inne prywatne te niby renomowane
Monika
Czy tylko na informatyce jest taki poziom? czy o zarządzadniu zasobami ludzkimi ktoś może powiedzieć sowje zdanie? wiadziałam przedmiot statystyka matematyczna i zastanawiam sie jak wygląda z niej na studiach zaocznych zaliczenie? Może ktoś by sie wypowiedział ? :)
08.10.2015
11.08.2015
miśka)
Witam, Poszukuję osoby która ma za sobą pierwszy rok studiów( teraz obecnie na drugim) na psychologii w WSM w W-wie. Potrzebuję kilku informacji dotyczących kierunku oraz zjazdów. Kontakt do mnie: dmowska.em@gmail.com z góry dziękuję :)
ewelina
Czy zajęcia odbywaja się też w piatek na magisterce???? czy trzeba chodzic w piatki???
13.07.2015
27.06.2015
okok
Zachęciliście mnie :)
Informatyk
Szkoła na żenująco niskim poziomie. Zaliczenia na podstawie obecności, albo prostych zadań domowych. Nauczyciele którzy zapominają o tym, że w danym semestrze prowadzą zajęcia (na prawdę!). Do tego dochodzi niezdecydowanie dziekanatu i brak konstruktywnych decyzji. Mój wydział został zamknięty gdy byłem na pierwszym roku. Specjalizacja z informatyki została ograniczona tylko do jednej. Mało tego, nawet jeśli miałoby się wybór, pytania na obronie inżyniera są z... fizyki/elektroniki - pewnie dlatego, że to jedyne o czym naprawdę ktoś tam ma pojęcie. profesorowie rezygnują z pracy, stypendia za naukę opłakanie niskie, podejście do studenta - ambiwalentne. Ceny za semestr z kazdym rokiem co raz większe, stosunek ceny do jakości - żaden. A! najważniejsze, wspaniałe pracownie komputerowe w których znajdziemy mocniejsze kalkulatory niż kompy.
25.06.2015
19.04.2015
Marek
Żenujący poziom uczelni. Porażka mam porównanie z innymi uczelniami które ukończyłem. Niektórzy wykładowcy Totalnie niekomunikatywni, jakby mieli klapki na oczach. Wszystko jest czarne, lub białe dla nich. Usiłują narzucić swój pogląd studentom traktując ich jak idiotów i nie podejmując nawet próby polemiki, jednocześnie nie dając jednoznacznychowanie argumentów za swoimi poglądami. Poza tym traktowanie studentów jak dzieci w szkole a nie dorosłe osoby. Prosty przykład konferencja Montessori. Początkowo zachęcali mówili żeby chętni do udziału się zapisali i wtedy będą mieli możliwość skorzystania z tego, a w rzeczywistości wyglądałódź to tak że wszyscy zostali zmuszeni do uczestnictwa w tym wydarzeniu przez 3 dni. Osoby które się nie zapisały i chciały mieć w tym czasie planowe zajęcia (studia zaoczne) nie miały takiej możliwości bo wszyscy mieli być na konferencji i robić tłok. Do tego parę razy w ciągu dnia była sprawdzana lista żeby nikto nie uciekł przypadkiem. Podobnie kwestia wymuszenia zapisania się na praktyki organizowane przez uczelnie, a wykorzystujące fundusze europejskie. Prowadzenie naboru jest tak agresywne że telemarketer mogą się schować. Pokazuje to na co ta uczelnia jest nastawiona i co się liczy. Niestety tym czymś jest KASA, KASA, KASA...a nie przekazanie wiedzy i wypuszczenie z uczelni absolwentów na poziomie i z odpowiednią wiedzą. Jak dla mnie ogromne rozczarowanie. Nie wiem czy wszystkie prywatne uczelnie tak wyglądają, ale cieszę się że na ukonczonej przeze mnie politechnice wyglądało to inaczej, że wymagane wiedzy od studenta a nie jego pieniędzy. Obecnie mam wrażenie że takie studia jak na wsm to "w każdym sklepie można kupikupić "
Olek
Studiowałem tu dwa kierunki, ale dla jasności nie tylko tutaj. Co do wymogów, uczelnia jak każda inna. Zależy od tego, jakich się spotka wykładowców. Niektórzy stawiają oceny za prezentacje, inni za solidne przylozenie do przedmiotu. W zeszłym roku miałem zajęcia z takim śmiesznym magistrem, który jest podobno Rzecznikiem prasowym( taka informacja jest podana na stronie). Nie umiał odpowiadać na najprostsze pytania, dyktowal nam pojęcia z Wikipedii co do literki, a na zaliczenia kazał robić prezentacje, których sam nie rozumiał. Dno jakich mało, takich ludzie jak ten pseudo-magister robią bardzo złą opinię uczelni. Wszyscy, którzy go znali, śmiali się do rozpuku z tego małego inteligenta. Prócz tego, naprawdę fajnie. No i jeszcze jedno... Tam chyba każdy na wyższym szczeblu nazywa sie Dawidziuk!
06.04.2015
31.03.2015
Ania
zdzierstwo i tyle! Płacisz za wszystko i studia są realnie dwa razy droższe niż myślisz. Zaraz zaczną kasować za przejazdy windą. Omijać z daleka !
koles
Faktycznie pierwsze dwa lata są dosyć łatwe wynika to pewnie z potrzeby zarobienia przez uczelnie pieniędzy, ale póżniej zaczynają się schody i konkretny przesiew, wykładowcy, promotorzy i dziekan mają większy wgląd na to kto jest naprawde studentem uczy się i posiada wiedzę, a kto tylko zwykłym "turystą", który myśli, że bez żądnego wysiłku otrzyma "papierek". I tak na pierwszym roku startuje np.120-150 studentów i z tych studentów tytuł otrzymuje 20-30 osób. Przynajmniej tak było na moim kierunku, Informatyka. Większość co tutaj krytykuje WSM nawet nie doszła dalej bo brakuje im ambicji i chcą podbudować urażoną dumę wylewająć pomyje.
11.03.2015
12.01.2015
hhh
Poziom ani wyższy ani niższy niż na innych warszawskich biznesowych uczelniach prywatnych (Koźmin, Łazar itp...). Poziom wątpię aby komuś przeszkadzał w szczególności na prawie, które w polskich warunkach jest i tak papierkiem dla picu, bo uprawnienia do zawodu zdobywa się na egzaminie państwowym zwanym aplikacją (właściwie kursie, bo wstępny egzamin to kwalifikacja). A mi osobiście podoba się podejście praktyczne, po kiego ch*a mam się uczyć na pamięć Bardacha plus lektury uzupełniające, skoro mogę ten czas przeznaczyć na naukę do wymarzonej aplikacji ? Myślcie trochę, potem krytykujcie ;)
patryk
ta "szkółka" to kolejna tzw. uczelnia im. Pana Zdziśka. Poziom nauki żenujący, podejście do studenta - płać i w nic nie wnikaj. Padaka i dno. Fabryczka miernych magistrów i pseudo "menedżerków". Jedynym plusem jest sam budynek. Ładny (chociaż też słyszałem opinie, żepasuje na Pradze taki paszkwilek jak pięść do oka, ale o gustach się nie dyskutuje) i nic poza tym.
09.01.2015
27.11.2014
chips
czy mogą się wypowiedzieć studenci i napisać, jak jest? czy coś jest nie halo w właścicielem? czy wszystko gra i polecacie studia tutaj?
jadzol
tak kiepsko to znowu nie jest, raczej luz i spokój
20.10.2014
20.10.2014
Administrator
Komentarz usunięty - naruszenie zasad regulaminu.
Michał
Cześć, mam takie pytanie, czy orientuje się ktoś jak wygląda zaliczanie różnic programowych? Bo mam do zaliczenia 13 różnic z prawa i martwię się czy dam radę :P
02.10.2014
21.08.2014
magni
Litości!! jak można tą szkołe polecać. To tak jakby pomóc niewidomemu kierując go w stronę przepaści. Szkoła nie raz dała wyraz swojego podejścia do studenta. Na wielu stronach są opinie o tej szkole. Rzadko się zdarzają pozytywne. Chcecie łączyć naukę z pracą to proponuje szukajcie szkoły prywatnej, ale nie tej!! I czytajcie posty. Po co ryzykować, że się zostanie w połowie studiów na lodzie!! pozdrawiam
studentkammmmm
witam wszystkich czytam wasze komentarze na temat tej szkoły i z większością się nie zagadzam. dopiero zaczęłam naukę w tej szkole studjuję dwa kierunki stosunki międzynarodowe dziennie i prawo zaocznie i jestem bardzo zadowolona. szkoła jest bardzo fajna, ma noowczesne wnętrze, panuje bardzo miła atmosfera. jeśli chodzi o łatwość zaliczenia to nie jest tak jak mówi większość z was,że jest bardzo łatwo owszem są wykładowcy u których nie trzeba się wysilać ale stanowią oni mniejszość u większości trzeba bardzo dużo się uczyć żeby mieć dobre oceny. ja jestem z tej szkoły bardzo zadowolona i serdecznie ją polecam.
10.02.2014
09.02.2014
inteligo
Witam serdecznie! Mam już swoje doświadczenie i zdanie wyrobione co do opinii o tej szkole/jestem w trakcie sesji/. U niektórych wykładowców należy przyłożyć się do egzaminów i ma się dobrą ocenę i jest super radocha.Ale u J.Marksa od filozofii jest bez znaczenia czy odpowiesz wyczerpująco na wszystkie pytania czy np.na część i pobieżnie i tak otrzymasz trójkę. Ze spostrzeżeń wynika, że ten cep,niby wykładowca, nie wczytuje się w treść lecz ocena jest na chybił trafił, 95% studentów go przeklina i co śmieszne- egzamin identycznie napisany/ była możliwość współpracy/ ja dostałam 3 mój chłopak 4. Ten Marks idiota wystawia sobie złą opinię i co do wyglądu i zachowania względem studentów.Daleko mu do poziomu dr.Nowaka, doc.Smolagii, czy prof.Rudnickiego -bardzo mile się z nimi współpracuje. Ten cep
studentka
Nie zgadzam się z opinią, iż łatwo jest bez uczenia się zdać egzaminy w tej szkole. Jestem jej obecnie studentką, zaczęły się zaliczenia i egzaminy i wiem ile mnie to kosztuje organizacji pracy, czasu poświęconego na uczenie się. Zatem proszę nie wypisujcie złych opinii o kadrze i poziomie nauczania.
13.01.2014
09.12.2013
bloger
zrezygnowałem właśnie z tej szkoły. zmarnowałem tu tylko dwa lata. najpierw, pierwszy rok na zarządzaniu.... żenada, przeniosłem się na stosunki międzynarodowe. Druga żenada. uczyłem się, bo chciałem mimo bardzo niskiego poziomu. Ale tak mnie wkur.....wiało to ściąganie na kolokwiach i egzaminach, tak mnie wkur... to, że wykładowcy podają pytania na egzamin, że nie mogłem tego znieść. Egzaminy i zaliczenia na Wsm to KPINA. wykładowcom nie chce się nawet zawyżać poziomu, ba, powiem więcej- wprowadzić normalnego. Angielski - no proszę was. Sane 4i 5, bo wszyscy zrzynali jak najęci. wszystko jest tu do dupy. Idziesz na zaliczenie - wystarczy, że zajrzysz dzień wcześniej do zeszytu. Wystarczy. Nie umiesz? ściągniesz lub dostaniesz inne pytanie. psychicznie tu nie wyrobiłem.
xxx
Śmiechu warte!!!. Najpierw zachęcają wysokimi stypendiami, a później przyznają stypendia po 250 zł oraz stypendium Rektora po 150 zł.
09.12.2013
07.12.2013
ej
jeżeli chodzi o sprawy finansowe to oszukują i wyłudzają wpłacanie większej ilości rat nie wyjaśniając nawet powodów
Gerwazy
Moja koleżanka skończyła z ledwością szkołę specjalną a potem studia na wsm i wszystko jasne.
15.11.2013
15.11.2013
nala
Ludzie, to kpina nie uczelnia. Egzaminy po 100 osób, tylko ściągi. Powinni to zamknąć. Jeden z wykładowców powiedział, że się wstydzi, że t pracuje.
del.
Powiem krótko: niech każdy czytający zada sobie odrobinę trudu i zastanowi się, kto komentuje naukę na tej uczelni? Tak naprawdę sprawa jest bardzo prozaiczna, ktoś, kto przychodzi się czegoś nauczyć, nauczy się, ktoś, kto przychodzi, z myślą o prześlizganiu, ma potem problem. Nie u każdego wykładowcy, nie z każdego przedmiotu, fakt, ale są wykładowcy, u których trzeba posiąść pewną dawkę wiedzy, by zaliczyć jest niestety KONIECZNE:) Prof. Nowak, Prof, Kowalski, Prof. Frontczak, i wielu innych. Kto pisze te niby niepochlebne komentarze? ktoś, kogo wylali, ktoś, komu się nie chciało, ktoś kto uważał, że skoro płaci - to mu się należy...:) Myślcie ludzie, każdy z Was ma trochę szarych komórek, które naprawdę pracują, wystarczy im nieco pomóc:) Pozdrawiam. Absolwentka WSM - zatrudniona w dobrej kancelarii prawnej. Trzeba chcieć, tylko, lub aż tyle.
28.10.2013
16.10.2013
stud
Witam WSM windykuje mnie za nie podjęcie nauki, wysyłałem do nich pismo wyjaśniające ale niestety zaginęło i teraz mnie firma windykacyjna ściga. Brak podejścia do sprawy i możliwości polubownego rozwiązania sprawy , wraz z ponownym podjęciem studiów u nich.Jesli ktoś ma taki przypadek to proszę o info. Nie polecam!!!
Porucznik
Studiowałem na wydziale Informatyki. Poziom nauczania jest dość niski, poza kilkoma prof. z polibudy dorabiającymi na życie w szkole prywatnej, nikt specjalnych wymagań nie stawiał. Było kilku fajnych wykładowców głównie młodych, tych którzy chcieli przekazać wiedzę praktyczną. Ale ponoć już nie pracują. Reszta to dno. Programowanie obiektowe sprowadza się ku napisaniu „wiatraczków” w Visual Basic for Excel. Systemy wbudowane są zbyt skomplikowane. Specjalność bezpieczeństwo polega na obserwowaniu obrazków z kamery internetowej oraz obsłudze alarmów. O sieciach mało kto ma pojęcie co jest nieco dziwne dla specjalności „technologie sieciowe”. Bazy danych jedynie wspominam jako dość ciekawy przedmiot. Na egzaminie dyplomowym z informatyki są pytania "jak działa tranzystor". Sprzęt w laboratorium z końca lat 90, rok temu trochę się poprawiło ale wciąż brakuje nowoczesnych komputerów. Organizacyjnie jest niezły bałagan, więc wcale się nie dziwię że w ciągu ostatnich kilku lat wydział dostał dwa razy negatywa od komisji akredytacyjnej ale nie wiedzieć czemu funkcjonuje dalej. Za każdym razem jak pisałem podanie do dziekana dowiadywałem się że jest to jakaś nowa osoba ;) Podsumowując, jak chcecie mieć papierek – polecam tę szkołę. Po wiedzę by tu się nie wybierał.
15.10.2013
15.10.2013
magni
Litości!! jak można tą szkołe polecać. To tak jakby pomóc niewidomemu kierując go w stronę przepaści. Szkoła nie raz dała wyraz swojego podejścia do studenta. Na wielu stronach są opinie o tej szkole. Rzadko się zdarzają pozytywne. Chcecie łączyć naukę z pracą to proponuje szukajcie szkoły prywatnej, ale nie tej!! I czytajcie posty. Po co ryzykować, że się zostanie w połowie studiów na lodzie!! pozdrawiam
Magnis
Litości!! jak można tą szkolę polecać. To tak jakby pomóc niewidomemu kierując go w stronę przepaści. Szkoła nie raz dała wyraz swojego podejścia do studenta. Na wielu stronach są opinie o tej szkole. Rzadko się zdarzają pozytywne. Chcecie łączyć naukę z pracą to proponuje szukajcie szkoły prywatnej, ale nie tej!! I czytajcie posty. Po co ryzykować, że się zostanie w połowie studiów na lodzie!! pozdrawiam
15.10.2013
08.10.2013
L
Witam. A ja mam pytanie odnośnie Dr A. Nowaka. Czy ktoś miał z tym wykładowcą jakieś zajęcia?
sówka
Czytam Wasze komentarze i ciężko mi się z nimi zgodzić ;) Jeśli o mnie chodzi, to uczelnia jest naprawdę fajna. Jestem na II roku administracji, spec. publiczna i jest zadowolona. Na co dzień pracuję, a studiuję w weekendy i powiem Wam, że wcale nie jest tak łatwo zaliczać na te czwórki i piątki, bo nauki jest naprawdę sporo. Ale nie narzekam i wydaje mi się, że zostanę tu również na magisterskich.
17.09.2013
06.09.2013
Marcin
Uwaga na nich! Nie idźcie tam pod żadnym pozorem. Jestem na 7 semestrze informatyki. Ludzie uciekają z tej uczelni drzwiami i oknami. Okazuje się że na tej uczelni profesor to pan i władca. Nie istnieją żadne regulaminy ani przepisy. Może sobie zrobić co mu się podoba i nic mu za to nie zrobią. Szkoła jedynie od ściągania kasy nie od nauki.
Kasia
Dopiero przekonasz się, co warta jest ta uczelnia, jak tam pójdziesz. ODRADZAM ze wszystkich sił. . Gorzej nie trafisz. A tak na marginesie; przeczytaj w internecie prasę o właścicielu p. Stanisławie Dawidziuku to zobaczysz, co to za egzemplarz. Połowa zatrudnionych, to jego rodzina.
02.09.2013
01.09.2013
gosc
mam pytanie czy ktoś miał poprawkę u Paśnika ? jak wygląda ta poprawka? bardzo proszę o pomoc, o jakieś informacje.
clars
Macie racje, ze nie jest to wymagająca szkoła. Ale jeśli ktoś chce można sie wiele nauczyc. Jest tu dużo wykładowcow z "dobrych"=drogich uczelni. Uczą tak samo tu, jak i w swoich uczelniach m.in z Politechniki, Koźmińskiego...Jestem zadowolona ze wybralam tą szkołę. Nie jest tak, że każdy przedmiot jest łatwy, to zależy od człowieka...Wykładowcy są pomocni, otwarci, potrafią po godzinach wytłumaczyć problemy dt. przedmiotu. Co z tego, że zapłacicie kupe kasy za Koźmińskiego, jak duzo więcej ie nie nauczycie! Możecie sięjedynie polansować, że macie duzo kasy lub bogatych rodziców i tyle ;/
25.08.2013
08.08.2013
pawello.s.
Jest tak jak parę postów temu napisali użytkownicy. NA NIE!.. Myślę że jak ktoś z jakiegoś powodu nie zdał matury na zadowalającym poziomie lepiej jest wybrać niestacjonarne UW niż tą prywatną szkołę. Pamiętajcie że wykstałcenie będzie szło za wami do końca życia a takie cuda jak "Koźmiński" "Chodkowska" "Łazarski" "wyższa szkoła menedżerska" etc. są dojarnią w której wydoją was z kasy a w zamian dostaniecie papier uczelni który delikatnie mówiąc nie wzbudzi u pracodawców zaufania. Pamiętajcie również że to jacy ludzie was otaczają w czasie zajęć na uczelni również ma znaczenie dla waszej psychiki. Tu profesorzy jeśli nawet posiadają wiedze, to przekazać jej nie potrafią. Co z tego, że wszystko zaliczasz jak leci? Do niczego Ci się to nie przyda. Wybierz cięższe studia, tam, gdzie posiądziesz wiedze, którą wykorzystasz. Zmarnowałem tu 2 lata, jak się przeniosłem na inna uczelnię (mimo, że też płatna) to zobaczyłem co to jest harówa i nauka, ale prof. tak mnie zarazili wiedza i motywacja, że uwielbiałem chłonąć naukę. Nie warto spędzać czasu na uczelni, gdzie np. z angielskiego wybełkoczesz kilka zdań i zdajesz, a jak powiesz trochę więcej to masz 4 i 5. u mnie na roku wszyscy z anglika mieli 4 i 5, a byli tacy, co by się w kurorcie w Turcji w barze nie dogadali.
jedrasik
ZOS, każda prywatna szkoła ma nieprzyjazną atmosferę. Taka specyfika studiującej tam młodzieży . Dziekanaty na niepublicznych uczelniach też nie powalają. Jak ci zależy na solidnej edukacji biznesowej to na terenie Warszawy jednie SGH (ewentualnie sggw i wydziały ekonomiczne UW).
05.08.2013
03.08.2013
OLLA
Zos a jaki kierunek studiowałeś na WSM?
zos
A ja odszedłem po 3 semestrze. Bałgan i nie przyjazna atmosfera. Pomyłka = WSM
02.08.2013
30.07.2013
OLLA
Witam. Mam do Was pytanko. Zamierzam studiować na WSM kierunek Pedagogika specjalność Edukacja Medialna i Technologie Informacyjne czy jest tu jakaś osoba zainteresowana. Brdzo proszę też o jakieś opinie odnośnie tego kierunku. Niestety jest to jedyna szkoła jaka udało mi się znaleźć w Warszawie o takim lub podobnym kierunku, typowa Informatyka nie wchodzi w grę ponieważ ukończyłam I stopień na pedagogicznej uczelni o kierunku Edukacja Informatyczna i poszukuję czegoś podobnego. Jeżeli ktoś ma jakieś informacje o tej lub innej szkole bardzo prosze o pomoc. Zastanawiam sie jeszcze nad EWSIE Zarządzanie technologiami Informacyjnymi ale nic nie wiem ani o tej szkole ani o kierunku. Pozdrawiam
hrynio
Studiuję kierunek humanistyczny na UW. Ale znam rynek uczelni prywatnych na terenie Warszawy. Szkoła niewąpliwie ma potencjał na bycie cenioną w świecie akademią. szkoda że jest to potencjał marnowany. Faktycznie poziom mógłby ulec poprawie. Gdyby zarządzający się postarali mogliby zepchnać z piedestału szkół biznesowych akademię leona koźmińskiego której osobiście nie lubię bo ma logo skopiowane z logo SGH, brzydki kampus, i nazwę pochodzącą od nazwiska człowieka co świadczy o bucie i zadufaniu jej założyciela. Mam nadzieję że wiexmiecie się ostro do pracy i wywindujecie WSM w rankingach :D
27.07.2013
23.07.2013
Piotr Maciorek
Udało mi się przebrnąć przez cały etap studiowania na uczelni, naprawdę bardzo przyjazna atmosfera, dużo się zmieniło na plus, teraz stawia się nacisk na jakość studiowania. Do tego wszystkiego bardzo elegancki kompleks w obrębie którego można miło spędzić czas w oczekiwaniu na zajęcia. Polecam wszystkim i uważam, że to rozsądny wybór.
ola w
NIE POLECAM pod żadnym pozorem! Ta szkoła to pomyłka w ogóle. Studiowałam pół roku zarządzanie na tej uczelni. Wykładowcy koszmarni. Pani od innowacyjności-pomyłka- ledwo mówi, nie potrafi uczyć, mówi jedno robi drugie, takie Panie powinny sie poczuć, ze jednak już nie potrafią przekazywać wiedzy i po prostu siedzieć w ciepłym fotelu i oglądać seriale. Kolejny Pan od matematyki, Pan Mika, totalna porażka, mówi do siebie, sam robi błędy, przepisuje wszystko z kartki i pisze maczkiem na tablicy, na wykładach jest zupelnie co innego niż na sesji. Wykładowcy mają w dupie, ze ktoś jedzie na wykłady 3 godziny pociagiem i po prostu najzwyczajniej w świecie zapominaja o zajeciach. Płaci się za nic całkowicie. Zrezygnowałam z nauki w tej szkole i ani razu nie żałowałam! nie polecam!
18.07.2013
16.07.2013
Młynek
Dajcie sobie spokój, moja dziewczyna właśnie kończy tu drugi rok i się przenosi. Poziom żenująco łatwy, a na studiach chodzi o to, żeby się czegoś nauczyć. Lekką nogą ma średnią 5 a wymagania podobne jak w gimnazjum. Idzie się dogadać z profesurą na każdy temat. Uwierzcie mi, jestem po studiach już parę lat i ważne jest czego się tu nauczysz, chyba, że zawsze chcesz być w pracy "pomocą" lub 10 - 15 lat pracować na kogoś czy u kogoś zbierać doświadczenie. Wszystko fajnie jak to dobra praca urzędnicza, ale tam dostają się najlepsi pod względem wiedzy, której tu nie posiądziecie.
Boryna
A mi ta szkoła pasuje. Nie musze się zbytnio uczyć, a magister będę. To jest szkoła dla takich jak ja, a nie dla wymagających. Słyszałam opinie, że tu jest ciężko i trudno... ;-) ;-) ;-) Ale to mówią osoby, które nie wiedzą ile trzeba się uczyć na innych uczelniach ;-)
09.07.2013
09.07.2013
Margofa
Z dala od tej szkoły tym, co chcą się czegoś nauczyć. Ja zrezygnowałam po drugim roku, bo zdałam sobie sprawę, że przez to, że nic nie wymagają - ja się niczego nie nauczyłam. Można by powiedzieć, "to było się uczyć"... tak, ale z wykładów też chciałam coś wynieść, ale nie bardzo było co. matematyka na poziomie średniego liceum, można zdać na ładne oczy, ale czasem owalali po to, by zedrzeć kasę, po czym przy poprawce nie ważne co się powie i tak zdajesz. Chcesz mieć papier a nie wiedzę - zapraszam, możesz tam iść. Poczytajcie na forum "gazeta.pl" wypowiada się wykladowaca.... żal! Z dala od tej uczelni, nikt tam nic nie umie, strata kasy!
ola w
doczytałam teraz resztę komentarzy i dla zwolenników piszę: to nie ejst tak, ze musimy sie wyładować, tylko nie chce by osoby którym zależy na wykształceniu zapisały tej szkoły i wyrzucały pieniądze w błoto. Wydałam prawie dwa tysiące na tej uczelni nie wiem za co, nie wiem w jakim celu, wiec nie chce by ktoś dawał tym ludziom w łapę za to, ze Ci oleją ich wykład i najzwyczajniej w świecie na niego nie przyjdą. A tak na prawde, kazdy kto szuka studiów, orientuje się co inni o owej uczelni myslą, niech więc wiedzą jaka tak na prawde panuje tam sytuacja. powtarzam, nie polecam, wręcz odradzam.
17.06.2013
17.06.2013
ola w
NIE POLECAM pod żadnym pozorem! Ta szkoła to pomyłka w ogóle. Studiowałam pół roku zarządzanie na tej uczelni. Wykładowcy koszmarni. Pani od innowacyjności-pomyłka- ledwo mówi, nie potrafi uczyć, mówi jedno robi drugie, takie Panie powinny sie poczuć, ze jednak już nie potrafią przekazywać wiedzy i po prostu siedzieć w ciepłym fotelu i oglądać seriale. Kolejny Pan od matematyki, Pan Mika, totalna porażka, mówi do siebie, sam robi błędy, przepisuje wszystko z kartki i pisze maczkiem na tablicy, na wykładach jest zupelnie co innego niż na sesji. Wykładowcy mają w dupie, ze ktoś jedzie na wykłady 3 godziny pociagiem i po prostu najzwyczajniej w świecie zapominaja o zajeciach. Płaci się za nic całkowicie. Zrezygnowałam z nauki w tej szkole i ani razu nie żałowałam! nie polecam!
wiola
jeżeli ktoś nie chce się uczyć, to i studiowanie na uniwersytecie nic nie pomoże. Wystarczy uczyć się dla siebie anie dla ocen.
02.05.2013
08.04.2013
dziadostwo
Dziadostwo ,dno i wodorosty
student
w swej prostocie... aż za prosta... zero wymogów... dobra dla leniuchów... niekorzystna dla wymagających... nie wychodząca na przeciw oczekiwaniom studenta....
23.02.2013
18.02.2013
Joa
WSM to wspaniała szkoła wyższa a teraz komentarz dla tych co narzekają . Proszę się zastanowić czy ktoś chce zdobyć wiedzę i przykładać się do egzaminów czy tylko prześlizgać. Na marginesie w dzisiejszej dobie trzeba płacić za szkolnictwo wyższe a ta uczelnia wcale nie jest droga, dobra lokalizacja też się liczy.
Dyda_90
Gdyby ktoś chciał zacząć studia na WSM na semestrze letnim bądź też się przenieść, pomogę załatwić formalności. kontakt edyta.woznica@gmail.com bądź gg 5452532
09.02.2013
29.01.2013
a jak to ocenic???
gocha, na Boga, a co to znaczy cieżko? wszystko jest wzgledne i zalezy od studenta, jeden ma swietna pamiec, do sesji przejrzy notatki w dzien, a inni siedza i kuja po nocach jadac na kofeinie, i innych wspomagaczach,napisz z czego masz najwieksze trudnosci, co jest nie do przebrniecia, jedyne - na pocieche, na prv zawsze patrza nieco laskawiej i przychylniej :-)
Gochaaa
BARDZO PROSZE O SZYBKA ODPOWIEDZ! jestem na 2 roku zarzadzania i inzynierii produkcji na SGGW na dziennych. Nie radze sobie, jest ciezko i zastanawiam sie nad zmiana szkoly. Czy taki sam kierunek u was jest ciezki? Jak sobie radza studenci na kierunku Zarz. i inz. Produkcji w waszej szkole?
06.01.2013
26.12.2012
gsgs
grs
Milenka :)
Studiowałam tam przez półtora roku i szczerze mówiąc, przez moja głupotę zrezygnowałam bo odpuściłam jednej z Pań która tam "uczy" języka obcego (angielski). P. Renata Drela, mimo tego ze z egzaminu u niej dostałam ocenę pozytywna, niestety nie chciała mi wpisać oceny do indexu. Dlaczego ??? nie wiem, ale jak sama mi powiedziała, cytuję : "po złości !!! i mnie nie interesuje że musisz index oddać !!! ". dochodziło nawet do tego że na zajęciach wyzywała studentów, a jedyna rzeczą jaka można wynieść od niej z ćwiczeń to informacje na temat: jakim samochodem jeździ jej syn mieszkający w Anglii, jakie ma on (syn) dalsze plany na życie, gdzie i za ile kupiła swoja nowa bluzkę i jakie galerie w Anglii zwiedziła. Z moim problemem udałam się do rektora, czy tez dziekana uczelni, opowiedziałam wszystko o moim problemie, po czym stwierdził, ze to niemożliwe, ze zmyślam sobie historie. Nikt mi nie pomógł. Z tego co się dowiedziałam od Pani będącej w pokoju pt. "kierownik języków obcych" to nie pierwszy tego typu problem ze strony R. Dreli. Do tej pory żałuje że coś mnie podkosiło iść do tej szkółki zwaną WSM. Straciłam tylko pieniądze i mój cenny czas na ta SZKOLE z niskiej półki.
26.12.2012
21.11.2012
była studentka
Organizacyjnie szkoła leży. Dział planowania nie jest zbyt dobry w tym co robi. W dziekanacie zależy na kogo się trafi. Przez dwa semestry mieliśmy taką opiekunkę grupy, która kompletnie nic nigdy nie wiedziała. Kolejna za to miewa humory. Dla nie wymagających polecam. Najważniejsze, żeby płacić im regularnie czesne.Jak większość tego typu szkół istnieją dla pieniędzy
CzikiCzak
Witajcie. A ja mam inne pytanie. Jestem na 4 roku na innej uczelni i chciałbym dodać do tego jeszcze jeden kierunek ,,dla papierka'' ( czyli place zdaje bez problemu na 3 ). Wymagają sporo na egzaminach czy nie ?
08.11.2012
12.10.2012
nie masz racji.
Niestety taka jest prawda. I to nie są, żadne frustracje.Co mam wystawiać same laurki, że jest wspaniale a nie jest.Nikomu nie polceam tej szkoły!
masz racje
wiesz, niektorzy musza wylac z siebie frustracje, narzekac latwo, a najlatwiej pisac bezkarnie w internecie, szkoda, ze wiele osob nie zastanawia sie, ze ktos kto szuka informacji, chcialby poznac szczere opinie, poprate konkretnymi przykladami, co jest dobre, co sie nie podoba, dlaczego jest fajnie, albo dlaczego jestes niezadowolony, chcielibysmy miec pomoc od starszych kolegow gdy szukamy tego typu informacji, a niestety z tym bywa roznie
11.10.2012
08.10.2012
Anna
Czytam komentarze i zastanawiam się dlaczego ludzie wypisują takie bzdury. Dlaczego Absolwent ma zastrzezenia do terminu obron. Jaki październik? Ja broniłam się w lipcu. Więc jednak można. Panie w dziekanacie bardzo miłe. Pozdrowienia zwłaszcza dla Pani Angeliki. Uczelnia na srednim poziomie. Wykładowcy w dużej większości sympatyczni i komunikatywni.
Absolwent
Nikomu nie polecam tej szkoły! Robią wszystko aby uprzykrzyc zycie studenta! Nawet obronić sie nie można w normalnym terminie tylko w październiku :/ porażka!
19.09.2012
08.09.2012
Tomek
NIe zaliczylem drugiego semstru.Każą mi zaczynać od pierwszego semestru pomimo,że jest zaliczony i co więcej płacić za niego a na zajęcia bym nie chodził w pierwszym sem. bo mam go zaliczony.Czyli po raz kolejny musiał bym zapłacić za cały rok. Uciekam stąd i stanowczo nie polecam tej szkoły.!
irek
przenoszę się po 2 semestrze z informatyki. kompletna padlina
09.08.2012
03.08.2012
maćko
szkoła ogólnie spoko, wykladowcy to zalezy od konkretnego człowieka ale wszystko na biezaco zaliczalem raczej, a nie lubilem sie przemęczać nauka, poziom nauczania raczej przeciętny ale mi sie podoba ta szkoła dzięki ludziom jacy tu sie uczą
marek
Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie, absolwent Prawa, Wykładowców oceniam dobrze, lecz mogliby być bardziej wymagający, część wykładała tylko dla pieniędzy bez większego zaangażowania, reszta ok. Dziekanat miejsce gdzie nic nie załatwisz, a panie siedzące za okienkiem tylko czekają na twój błąd. Uczelnia, ogólny odczuwalny brak organizacji, mało czytelna strona internetowa. za To atmosfera w szkole bardzo sympatyczna, mili ludzie.
27.07.2012
18.07.2012
bunga
Studiuję tutaj europeistykę i pomimo tego, że ludzie tak marudzą że już nie ma przyszłości po tym kiedunku, że UE już niedługo upadnie to ja jestem zadowolona. Kadra wydaje mi się w porządku, wiadomo że trzeba się uczyć dużo żeby zaliczać na 4 czy 5, ale jak ktoś jest ambitny i przyszedł tutaj po wiedzę a nie tylko po papierek to będzie zadowolony :)
krav
Szero zgadazam się że potrafią zrobić furorę co nie jest tego warte. Jednak tu chodzi o uczciwość i nie wprowadazaniu ludzi w błąd.Bo licencje na prowadzenie studiów otrzymały wszystkie Uczelnie z automatu.Wynikało to z ustawy. A nie coś tam coś bo my jesteśmy tacy wspaniali i dlatego Ministerstwo nas doceniło pozdrawiam
12.07.2012
07.07.2012
szero
znawco, właśnie na tym polega dobra reklama i promocja- że potrafią zrobić furorę czymś, co nie jest tego warte ;). Nawet jeśli to była nic nie wnosząca info na stronie, to ja jestem zadowolona ze studiowania tutaj. Jestem na zarządzaniu i bardzo mi się podoba. Kadra całkiem spoko, wiadomo że trafiają się tacy, co to zadzierają nosa a dopiero co się obronili ( nie bedę wymieniac po nazwiskach), ale też jest część wykładowców, którzy podchodzą do studenta jak do normalnego człowieka i portafią z nim przedyskutować całe zajecia,
znawca
hehe WSM dodał na stronie głównej, że dostali pozytywną ocenę MInisterstwa Szkolnictwa Wyższego za działalność itd.Załączono do tego dokument. Pierwsza sprawa jest taka, że pozwolenie wydano wszystkim Wyższym Uczelniom i wynika to z wymogów nowej ustawy. Nic tam nie ma o stworzeniu bazy itd. Jak zwykle wpuszczają kit. Wystarczy przeczytać dokument
09.06.2012
24.02.2012
administracja - opcje
to bardzo popularny kierunek, jest wiele uczelni w Warszawie i kilka dobrych; Kozminski, Lazarski, Almamer, SWPS, Menedzesrska tez okey, zalezy od Ciebie, kazdy wybiera pod siebie porownujac ceny, lokalizacje, specjalnosci, kadre
????
Pytanie otwarte mam; mysle o administracji, podrzuccie kilka propozycji warszawskich szkol prywatnych wedlug was najlepszych. Najchetniej z uzasadnieniem, dlaczego ta uczelnia. Interesuje mnie kadra, skad wykladowcy, jaki poziom cwiczen, ile ludzi oppada po pierwszym roku? Dzieki.
15.02.2012
14.02.2012
GosiaH
moja siostra studiuje u nich pedagogikę i jest ogólnie zadowolona. Ona jest przypadkiem nietypowym, bo ma fiola totalnego na punkcie tego kierunku i ile by jej nie zadawali, to i tak bedzie jej malo. O wykladowcach wypowiada sie dobrze, o organizacji zajec tez, wlasciwie zdarzylo jej sie ponarzekac, jak miala cos do zalatwienia papierkowego, ale to wszystko. Ogolnie spoko.
Alicja18
kochani, czy warto studiowac w tej uczelni prawo? bo generalnie pasowaloby mi wybrac wlasnie te szkole, mam dobry dojazd i wszystko sie uklada logistycznie, jak trzeba. Z drugie strony oni chyba specjalizuja sie w kierunkach menedzerskich, a prawo jest bartdzo wymagajacym kierunkiem i nie chcialabym zalowac, ze moglam wybrac lepiej. Wiec poprosze o opinie tych, ktorzy studiuja prawo w WSM.
10.02.2012
04.06.2011
sunflower
Jestem na drugim roku(już trzecim w sumie:) administracji i jestem zadowolona z uczelni. Dobre warunki, wykładowcy i ciekawy program. Co ważne dobra organizacja, fajne podejście do studenta. Na pewno też tu będę robić mgr.
andrzej
bez niespodzianek, przyzwoicie, spokojnie, troche malo sie dzeje dla studentow, atrakcji na uczelni nie ma, ale jest spokoj, po pierwszym semetstrze kazdy czuje sie, jak u dobrej cioci w goscinie
30.05.2011
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Akademia Tarnowska
 • Powiślańska Szkoła Wyższa
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Collegium Humanum w Rzeszowie
 • Uniwersytet Kaliski
 • Uniwersytet WSB Merito Szczecin
 • Akademia Medyczna Humanum w Warszawie
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Politechnika Poznańska
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Szczawnie-Zdroju
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Gdański Uniwersytet Medyczny
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
 • Uniwersytet w Siedlcach
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Politechnika Częstochowska
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Collegium Humanum w Warszawie
 • Akademia Katolicka w Warszawie, Collegium Bobolanum
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Uniwersytet Wrocławski
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
 • Akademia WIT w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
 • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana w Radomiu
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
 • Warszawska Uczelnia Ekonomiczna
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Uniwersytet Rzeszowski
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Uniwersytet Gdański
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu
 • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Akademia Jagiellońska w Toruniu
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
 • Akademia Zamojska
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu
 • Politechnika Łódzka
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Uniwersytet WSB Merito w Toruniu
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • Politechnika Śląska
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Akademia Pożarnicza w Warszawie