Jakiego kierunku studiów szukasz?

Logistyka i administrowanie w mediach

Jeśli marzysz o złażeniu własnej rozgłośni radiowej lub wydawaniu własnej gazety, studia na kierunku Logistyka i administrowanie w mediach są idealnym rozwiązaniem. Przygotowują bowiem do projektowania, tworzenia i zarządzania tzw. nowymi mediami oraz mediami tradycyjnymi takimi jak: wydawnictwa, gazety i periodyki, stacje radiowe i telewizyjne. Dostarczają wiedzy w zakresie ekonomiki mediów, zarządzania mediami, reklamy i marketingu oraz zastosowań technologii informacyjnych w mediach.

Studenci mają możliwość wyboru jednej z dwóch proponowanych specjalności:

  • logistyka i marketing w mediach,
  • zarządzanie i technologie mediów.

Są to studia I i II stopnia prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Dla kogo studia na kierunku logistyka i administrowanie w mediach

Studia skierowane są̨ do kandydatów zainteresowanych dziennikarstwem, rynkiem medialnym, zapleczem organizacyjnym i technologicznym mediów. Jest to propozycja dla osób kreatywnych, potrafiących współpracować w zespole.

Program kształcenia na kierunku logistyka i administrowanie w mediach

W programie studiów znajdziemy takie przedmioty jak:

  • matematyka
  • podstawy prawa
  • zarządzanie
  • ekonomia
  • statystyka
  • prawo prasowe i autorskie
  • gatunki telewizyjne
  • normalizacja i zarządzanie jakością
  • logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw
  • usługi komercyjne w sieci
  • zarządzanie kryzysowe w logistyce.

Przedmioty maturalne i zasady rekrutacji na kierunku logistyka i administrowanie w mediach

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w postępowaniu kwalifikacyjnym na studia I stopnia to:

  • język polski,
  • matematyka,
  • język obcy do wyboru: j. angielski, j. francuski, j. niemiecki, j. hiszpański, j. włoski, j. rosyjski,
  • przedmiot do wyboru: historia, wiedza o społeczeństwie, fizyka i astronomia/fizyka, geografia, informatyka, filozofia.

Kwalifikacja na studia II stopnia odbywa się na podstawie:

  • oceny z dyplomu,
  • egzaminu pisemnego.

Perspektywy pracy po kierunku logistyka i administrowanie w mediach

Absolwenci kierunku logistyka i administrowanie w mediach to specjaliści w zakresie funkcjonowania mediów, PR, zarządzania firmą medialną, w tym problemów infrastruktury, bezpieczeństwa, zarządzania: kadrami, produkcją i zaopatrzeniem, a także finansami instytucji medialnej. Studia przygotowują również do prowadzenia własnej działalności na rynku medialny.

Opinie o kierunku logistyka i administrowanie w mediach

Kierunki pokrewne do kierunku logistyka i administrowanie w mediach

Jakie uczelnie oferują kierunek logistyka i administrowanie w mediach

W których miastach można studiować kierunek logistyka i administrowanie w mediach

Komentarze (2)

absolwentka
Zgadzam się w 100% z poprzednim komentarzem. Te studia jak i cały ten wydział to jeden wielki żart. Zajęcia są .TEORETYCZNE. Zobaczcie sobie program studiów, 3/4 zajęć to wykłady, no ewentualnie konwersatoria (czyli też wykłady, gdzie po prostu najczęściej studenci muszą przygotować jedną prezentację), a na trzecim roku ćwiczeń brak w ogóle (przynajmniej na mojej specjalizacji marketingowej). Informatyka nauczana jest na wykładach, nawet z niej nie ma ćwiczeń. Za to na pierwszym roku były ćw z fizyki i matematyki, które nie miały żadnego powiązania z mediami. Mnóstwo zajęć jest kompletnie nieprzydatnych. Myślę jednak, że to problem polskich uczelni publicznych, na studiach mamy obowiązkowy wf, oguny czy monografy, które teoretycznie "wybieramy sami i mamy dużą ofertę"., ale prawda jest taka, że każdy wybiera to co mu pasuje do planu i na co w ogóle uda mu się zalogować, bo rejestracja na zajęcia to walka na usosie. Dodatkowo jeszcze jak ja studiowałam to wymaganym sposobem zaliczenia był egzamin (teraz już to na szczęście zmienili), co oferowało może 10% wszystkich ogunów i tak oto na studiach o mediach połowa zajęć dotyczyła przedmiotów w ogóle z nimi nie związanymi. Studenci mają przedmioty o historii ziem Czeskich, biologii storczyków czy kobietach w Afganistanie. Założenie niby fajne, ale trochę strata czasu, w końcu chcemy studiować media. Na prawdę nie polecam studiów na tym wydziale, czy to logistyki mediów czy wszelkich odmian dziennikarstwa. Większość prowadzących nam się pokrywa, więc jest podobnie. O nich samych można opowiadać godzinami. Milion razy zdarzało się, że prowadzący nie przychodzili na zajęcia, nie informując nas o tym, notorycznie je też odwołują. Nie traktują studentów poważnie, a do tego uczą tylko definicji i schematów. W ciągu trzech lat studiów miałam może kilku fajnych prowadzących (DOPIERO na trzecim roku na specjalizacji) i to właśnie tych młodych, którzy mają jakieś praktyczne doświadczenie zawodowe, ale w sumie co z tego skoro zajęcia przez nich prowadzone i tak w większości były wykładami, a nie ćwiczeniami. 90% wykładowców naprawdę nas olewa. Jeden z nich nawet zasypia na prowadzonych przez siebie wykładach (podczas prezentacji studentów), ale wszyscy się cieszą bo zawsze z jego przedmiotów w usosie widnieje potem 5, ewentualnie 4. Nie nauczycie się tu niczego praktycznego, strata czasu. Większość, jak nie wszyscy studenci kończą te studia tylko dla papierka. Jeśli zależy wam na dość łatwym i w dodatku darmowym zdobyciu papierka z podobno najlepszej polskiej uczelni to myślę, że to idealny kierunek. Jeśli naprawdę chcecie się czegoś nauczyć, to jak najdalej od tego wydziału! Potwierdza moje słowa fakt, że na pierwszym roku ze studiów zrezygnowało ponad 60 osób na 120. Jeśli chcecie studiować coś podobnego do tego kierunku polecam przejrzeć ofertę Akademii Leona Koźmińskiego. Fakt, studia są drogie, ale może lepiej studiować zaocznie, a w tygodniu zdobywać doświadczenie w pracy.
26.05.2018
13.01.2018
niepocieszonystudent
logistyka mediow - najwieksza bzdura uczelnii pojscie na ten kierunek uwazam za najwiekszy blad swojego zycia. oferta uw brzmi swietnie, szkoda tylko, ze niczego z tego co oferuja sie tutaj nie nauczycie. jedna wielka strata czasu na zajecia, ktore nijak sie maja do logistyki mediow - zajecia z fizyki, ktore opieraja sie na obliczaniu odleglosci miedzy ziemia a ksiezycem ew. marsem. nie moge rowniez nie wspomniec o moich ulubionych zajeciach z zarzadzania - nie wiem ile zwiazku z zarzadzaniem ma zyciorys mojego profesora, ale coz, to wszystko, czego sie nauczylam na jego zajeciach. do tego zajecia TEORETYCZNE z infomartyki - o korzystaniu z komputerow zapomnijcie. sam wydzial jak i uczelnia pozostawiaja wiele do zyczenia - dla nich jestes kolejnym numerkiem w dzienniku i nie obchodzi ich, czy pozyskasz jakas wiedze, rozwiniesz sie, poszerzysz swoje horyzonty. jedyne wydarzenia, jakie organizuje samorzad wydzialu to kolejne imprezy w klubach. wracajac do kierunku - te studia stana sie waszymi drugimi wakacjami; trzy dni w tygodniu na uczelnii, reszta hmm w domu? na stazu w social mediach, gdzie bedziecie ew. podawac kawe i odpisywac ludziom na fb? nie dajcie sie nabrac na sliczna oferte studiow. nie bedziecie sie uczyc pracy z kamera, mikrofonem itd. niech nie zmyli was rowniez fakt, ze na wydziele znajduje sie siedziba radia kampus, bo nie bedziecie tam pracowac (dostaje sie moze 1 lub 2 osoby i to niekoniecznie z wydzialu). zrezygnowalam po pierwszych roku meki i frustracji tutaj. na drugim roku jest ponoc jeszcze mniej zajec niz na pierwszym, o trzecim nie wspomne. wykladowcami sa ludzie, ktorzy jedyne media jakie znaja to gazety. widac, ze uczelnia nie ma kompletnie pomyslu na ten kierunek; powstal on dopiero pare lat temu, ale nic nie wrozy, aby zamierzali cos zmieniac... (ale slyszalam, ze chca zmienic je na studia inzynierskie - swietnie, o jeden rok bzdur wiecej). zastanwocie sie 10 razy zanim zlozycie tam papiery. juz lepiej zrobic rok przerwy niz tracic tutaj czas. pozdr

Zobacz również

Studia dziennikarskie w Gdańsku i woj. pomorskim
Studia dziennikarskie w Gdańsku i woj. pomorskim
Studia dziennikarskie w Katowicach i woj. śląskim
Studia dziennikarskie w Katowicach i woj. śląskim
Studia dziennikarskie w Kielcach i woj. świętokrzyskim
Studia dziennikarskie w Kielcach i woj. świętokrzyskim
Studia dziennikarskie w Krakowie i Małopolsce
Studia dziennikarskie w Krakowie i Małopolsce
Studia dziennikarskie w Lublinie i woj. lubelskim
Studia dziennikarskie w Lublinie i woj. lubelskim
Studia dziennikarskie w Olsztynie i woj. warmińsko-mazurskim
Studia dziennikarskie w Olsztynie i woj. warmińsko-mazurskim
Studia dziennikarskie w Opolu i woj. opolskim
Studia dziennikarskie w Opolu i woj. opolskim
Studia dziennikarskie w Poznaniu i Wielkopolsce
Studia dziennikarskie w Poznaniu i Wielkopolsce
Studia dziennikarskie w Rzeszowie i woj. podkarpackim
Studia dziennikarskie w Rzeszowie i woj. podkarpackim
Studia dziennikarskie w Szczecinie i woj. zachodniopomorskim
Studia dziennikarskie w Szczecinie i woj. zachodniopomorskim
Studia dziennikarskie w Toruniu, Bydgoszczy i woj. kujawsko-pomorskim
Studia dziennikarskie w Toruniu, Bydgoszczy i woj. kujawsko-pomorskim
Studia dziennikarskie w Warszawie i na Mazowszu
Studia dziennikarskie w Warszawie i na Mazowszu
Studia dziennikarskie w Zielonej Górze i woj. lubuskim
Studia dziennikarskie w Zielonej Górze i woj. lubuskim
Studia dziennikarskie w Łodzi i woj. łódzkim
Studia dziennikarskie w Łodzi i woj. łódzkim
Studia dziennikarskie we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku
Studia dziennikarskie we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku
  • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
  • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
  • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
  • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
  • Politechnika Częstochowska
  • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
  • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
  • Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu
  • Uniwersytet Gdański
  • Uniwersytet Szczeciński
  • Warszawska Uczelnia Ekonomiczna
  • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
  • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
  • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
  • Uniwersytet Śląski w Katowicach
  • Akademia Jagiellońska w Toruniu
  • Akademia Śląska w Katowicach
  • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
  • Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
  • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
  • Gdańska Szkoła Wyższa
  • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
  • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
  • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
  • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
  • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
  • Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu
  • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
  • Politechnika Poznańska
  • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
  • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  • Akademia WIT w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
  • Uniwersytet Morski w Gdyni
  • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
  • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
  • Akademia Medyczna Humanum w Warszawie
  • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
  • Politechnika Morska w Szczecinie
  • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
  • Uniwersytet WSB Merito w Toruniu
  • Akademia Zamojska
  • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
  • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
  • Akademia Katolicka w Warszawie, Collegium Bobolanum
  • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
  • Akademia Pożarnicza w Warszawie
  • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
  • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
  • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
  • Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych Varsovia, Filia w Poznaniu
  • Uniwersytet Rzeszowski
  • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
  • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
  • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
  • Szkoła Główna Mikołaja Kopernika w Warszawie
  • Lubelska Akademia WSEI
  • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
  • Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
  • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
  • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
  • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
  • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
  • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
  • Politechnika Śląska
  • Uniwersytet Zielonogórski
  • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
  • Politechnika Łódzka
  • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
  • Akademia Techniczno-Informatyczna w Naukach Stosowanych
  • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
  • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
  • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
  • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
  • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
  • Akademia Tarnowska
  • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
  • Powiślańska Szkoła Wyższa
  • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
  • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
  • Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie
  • Akademia Mazowiecka w Płocku
  • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
  • Uniwersytet Wrocławski
  • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
  • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
  • Akademia Ateneum w Gdańsku
  • Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku
  • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
  • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
  • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
  • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
  • Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
  • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
  • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana w Radomiu
  • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
  • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
  • Uniwersytet w Siedlcach
  • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
  • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
  • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
  • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
  • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
  • Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz
  • Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach
  • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
  • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
  • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
  • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
  • Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu
  • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
  • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
  • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
  • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
  • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
  • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
  • Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
  • Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych Varsovia
  • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
  • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
  • Collegium Civitas w Warszawie
  • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
  • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
  • Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych Varsovia, Filia w Rzeszowie
  • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
  • Akademia Piotrkowska
  • Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu
  • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
  • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
  • Collegium Da Vinci w Poznaniu
  • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
  • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
  • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
  • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
  • Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium
  • Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu
  • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
  • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
  • Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
  • Uniwersytet Kaliski
  • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
  • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
  • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Szczawnie-Zdroju
  • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu