Uniwersytet SWPS Katowice
uczelnia niepubliczna, 40-326 Katowice, ul. Techników 9, (+22) 103 26 30, rekrutacja.katowice@swps.edu.plRekrutacja - Uniwersytet SWPS Katowice
- https://swps.pl/studia-i-szkolenia/aplikuj-bez-problemu/zasady-rekrutacji
- https://swps.pl/studia-i-szkolenia/aplikuj-bez-problemu/faq
Poniżej przedstawimy krok po kroku, jak szybko, prosto i bez problemu przejść przez proces rekrutacji na studia.
- Wybór kierunku – ta z pozoru łatwa decyzja to jeden z najtrudniejszych momentów. Warto przy okazji decyzji o kierunku sprawdzić warunki rekrutacji, liczbę punktów koniecznych do zdobycia na maturze, wymagany poziom języka, warunki podejść do wymaganych egzaminów.
- Zdjęcie – to ważny punkt formularza rekrutacyjnego, na którym najczęściej odsyłani są kandydaci. Zadbaj, aby zdjęcie było na jasnym tle i prezentowało wyłącznie twoją twarz. Przykłady jak może zdjęcie wyglądać i jak absolutnie nie powinno, znajdziecie w formularzu.
- Skany dokumentów – skany dokumentów powinny być czytelne, tak abyśmy byli w stanie bez wątpliwości stwierdzić ile jest wypisanych punktów na maturze lub jaka jest ocena na suplemencie do dyplomu. Skan dokumentów przygotuj przed rozpoczęciem wypełniania formularza rekrutacyjnego.
- Rejestracja w formularzu internetowym – w tym miejscu należy wpisać wszystkie obowiązkowe dane osobowe, a także wyniki matury lub średnią ocen ze studiów, jeżeli aplikujesz na studia II stopnia.
- Opłata rekrutacyjna – (jej kwota waha się w zależności od uczelni od 85 do 150 złotych). Kwota ta zostaje zwrócona wyłącznie jeżeli kierunek jest nieuruchomiony. Przygotuj się na transakcję online.
- Notyfikacje i SMS-y – sprawdzaj informacje od nas. Informujemy Cię na bieżąco, co należy poprawić, jaki jest Twój kolejny krok rekrutacji.
Rekrutacja na studia 2025/2026
Informacje ogólne na temat naboru kandydatów
Zasady naboru na studia od strony formalnej zasadniczo są podobne we wszystkich placówkach. Szkoły wyższe rekrutują poprzez elektroniczny system internetowy (ERK - Elektroniczna Rejestracja Kandydatów, IRK - Internetowa Rejestracja Kandydatów). Pierwszym krokiem jest rejestracja kandydata, czyli założenie konta w specjalnym systemie internetowej rekrutacji na stronie www uczelni. Uzupełniając dane adresowe należy bezbłędnie podać PESEL, który zazwyczaj staje się loginem. Następnie kandydat wybiera interesujący go kierunek (może być więcej niż jeden), dokonuje opłaty rekrutacyjnej, wprowadza do systemu wyniki uzyskane na maturze.
Wynik rekrutacji będzie dostępny w systemie on-line. Po zalogowaniu się poznasz informacje o uzyskanych punktach (PROGI PUNKTOWE NA STUDIA), przyjęciu lub nie na studia. Jeżeli zostaniesz zakwalifikowany, zwykle w ciągu 7 dni należy dostarczyć na uczelnię komplet wymaganych dokumentów: świadectwo maturalne, zdjęcia, podpisany formularz internetowy, dowód wniesienia opłaty rekrutacyjnej, kserokopia dowodu osobistego, orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do studiowania na wybranym kierunku.
W przypadku większości uczelni niepublicznych fakt rejestracji kandydata poprzez system internetowy jest równoznaczny z przyjęciem na studia. Przypieczętowaniem tego procesu jest podpisanie umowy o naukę, która w prywatnych szkołach wyższych jest odpłatna.