Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
uczelnia niepubliczna, 53-238 Wrocław, ul. Ostrowskiego 22, (+71) 333 11 07, rekrutacja@wab.edu.plRekrutacja - Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
- https://wab.edu.pl/dla-kandydata/kandydaci-z-obywatelstwem-polskim/
- https://wab.edu.pl/dla-kandydata/kandydaci-bez-obywatelstwa-polskiego/
- https://wab.edu.pl/dla-kandydata/oplaty/
Jak wygląda rekrutacja?
1. Wybierz kierunek studiów
Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś jaki kierunek chcesz studiować, sprawdź ofertę na stronie https://wab.edu.pl/oferta-edukacyjna/ Jeśli już wiesz – przejdź do następnego kroku.
2. Zarejestruj się w systemie rekrutacyjnym online
3. Dokonaj opłaty administracyjnej 85 zł (szczegółowe informacje znajdziesz po zarejestrowaniu się w systemie online).
Uwaga: Z opłaty administracyjnej zwolnieni są absolwenci studiów pierwszego stopnia WAB ubiegający się o przyjęcie na studia drugiego stopnia.
4. Złóż dokumenty w Biurze Rekrutacji
Przyjdź do Biura rekrutacji z kompletem dokumentów:
- dowód osobisty (będzie potrzebny tylko oryginał do wglądu)
- wypełnione i podpisane podanie o przyjęcie na studia – załącznik nr 1 do umowy (do pobrania w systemie online)
- kserokopia świadectwa dojrzałości (oryginał/odpis do wglądu) – kandydaci na studia I stopnia
- kserokopia dyplomu studiów licencjackich lub magisterskich oraz suplementu do dyplomu studiów licencjackich lub magisterskich (oryginał do wglądu) – kandydaci na studia II stopnia
- 2 egzemplarze podpisanej umowy o warunkach odpłatności za studia wraz z załącznikiem nr 2 (do pobrania w systemie online). Prosimy nie wpisywać dat na umowie.
- kopia dowodu opłaty administracyjnej (jeśli dotyczy)
- ślubowanie (do pobrania w systemie online)
- w przypadku ubiegania się o przyjęcie na studia w języku angielskim – kopia dokumentu poświadczającego znajomość języka angielskiego (oryginał do wglądu)
Jeśli nie możesz dostarczyć dokumentów osobiście:
- upoważnij do tego inną osobę, która będzie miała ze sobą pełnomocnictwo oraz swój dowód osobisty lub
- prześlij dokumenty Pocztą Polską bądź kurierem na adres Uczelni z dopiskiem „Dokumenty rekrutacyjne” lub
- prześlij dokumenty za pośrednictwem paczkomatu – Paczkomat WRO08A (nr tel. do nadania paczki: 784 367 758).
WAŻNE! Nie wysyłaj oryginałów dokumentów edukacyjnych. Prześlij kopie poświadczone notarialnie.
Jeśli nie uda Ci się zgromadzić wszystkich dokumentów od razu, złóż te, które już posiadasz. Pozostałe uzupełnisz w dogodnym dla Ciebie terminie. Pamiętaj jednak, że o przyjęciu na studia decyduje komplet złożonych dokumentów.
5. Poczekaj na decyzję o przyjęciu na studia
O przyjęciu na studia poinformujemy Cię w systemie online.
Zobacz film o uczelni
Rekrutacja na studia 2025/2026
Informacje ogólne na temat naboru kandydatów
Zasady naboru na studia od strony formalnej zasadniczo są podobne we wszystkich placówkach. Szkoły wyższe rekrutują poprzez elektroniczny system internetowy (ERK - Elektroniczna Rejestracja Kandydatów, IRK - Internetowa Rejestracja Kandydatów). Pierwszym krokiem jest rejestracja kandydata, czyli założenie konta w specjalnym systemie internetowej rekrutacji na stronie www uczelni. Uzupełniając dane adresowe należy bezbłędnie podać PESEL, który zazwyczaj staje się loginem. Następnie kandydat wybiera interesujący go kierunek (może być więcej niż jeden), dokonuje opłaty rekrutacyjnej, wprowadza do systemu wyniki uzyskane na maturze.
Wynik rekrutacji będzie dostępny w systemie on-line. Po zalogowaniu się poznasz informacje o uzyskanych punktach (PROGI PUNKTOWE NA STUDIA), przyjęciu lub nie na studia. Jeżeli zostaniesz zakwalifikowany, zwykle w ciągu 7 dni należy dostarczyć na uczelnię komplet wymaganych dokumentów: świadectwo maturalne, zdjęcia, podpisany formularz internetowy, dowód wniesienia opłaty rekrutacyjnej, kserokopia dowodu osobistego, orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do studiowania na wybranym kierunku.
W przypadku większości uczelni niepublicznych fakt rejestracji kandydata poprzez system internetowy jest równoznaczny z przyjęciem na studia. Przypieczętowaniem tego procesu jest podpisanie umowy o naukę, która w prywatnych szkołach wyższych jest odpłatna.