Jakiego artykułu szukasz?

Nowy sposób na stres - kolorowanki dla dorosłych

Kolorowanki to samodzielna arteterapia, czyli terapia poprzez sztukę. Kolorowanie jest prostym sposobem na wprowadzenie odrobiny kreatywności, porządku, spokoju i koloru w codzienność. Fani kolorowania zrzeszają się np. na Facebook'u i na specjalnych forach.

Nowy sposób na stres - kolorowanki dla dorosłych

Codzienne życie przynosi coraz więcej stresu. Dlatego też w poszukiwaniu równowagi ludzie wymyślają ciągle nowe sposoby na jego ograniczenie. Jednym z trendów, który dopiero wkracza do naszego kraju, a który od dłuższego czasu z powodzeniem obecny jest w innych państwach Europy są kolorowanki dla dorosłych.

Większość z nas pamięta, ile radości sprawiało kolorowanie w dzieciństwie. Dlaczego więc nie powrócić do tego w dorosłym życiu?

Kolorowanie jest prostym sposobem na wprowadzenie odrobiny kreatywności, porządku, spokoju i koloru w codzienność. Biorąc kredki i kolorowankę w prosty sposób przenosimy się w świat wyobraźni, zapominając na chwilę o problemach i zadaniach do wykonania.

Kolorowanki to taka samodzielna arteterapia, czyli terapia poprzez sztukę. Kolorowanie jest dużo prostsze od rysowania, wystarczą chęci, nie potrzeba szczególnych umiejętności. Fani kolorowania zrzeszają się np. na Facebook'u i na specjalnych forach.

Jeżeli chodzi o tematykę kolorowanek, to każdy znajdzie coś dla siebie. Najpopularniejsze są mandale, motywy roślinne i zwierzęce, są też kolorowanki związane z jakiś miastem, krajem lub kulturą np. kolorowanki orientalne. Do wielu książek z kolorowankami dodawane są kredki w zestawie.


Gdzie szukać kolorowanek?

W Polsce dopiero w tym roku wydano dwie pierwsze pozycje z kolorowankami dla dorosłych (Grupa Wydawnicza Foksal), dlatego też warto przeszukać internet lub zrobić zakupy w zagranicznych sklepach. Niesamowity wybór ma Amazon, a Book Depository oferuje darmową wysyłkę do Polski bez względu na cenę i ilość zamawianych pozycji.

Przeszukując internet wpisujmy angielskie frazy: „anti stress coloring book, colouring book for adults. Jednak dopiero szukając po francusku znajdziemy prawdziwe perełki, bo to właśnie Francja jest liderem sprzedaży antystresowych kolorowanek i krajem, gdzie trend wydaje się najsilniejszy. Francuskie frazy to: coloriages pour adultes, coloriages anti-stres (gratitude, free – darmowe). Warto sprawdzić także Pinterest i www.coloring-pages-adults.com

Osoby, które lubią robić wszystko samodzielnie lub takie, które nie znajdą interesujących wzorów mogą w prosty sposób przygotować sobie kolorowankę online. Wystarczy skorzystać ze stron konwertujących konkretne obrazki na kolorowanki (www.reallycolor.com, lunapic.com).

Teraz tylko wystarczy naostrzyć kredki i zrelaksować się przy kolorowaniu :-)


Powiązane treści

Komentarze (0)

brak komentarzy…
Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
Akademia Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu
Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie
Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
Uniwersytet Gdański
Politechnika Łódzka
Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu
Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu