Psychologia w Białymstoku
Ze względu na specyfikę kierunku idealny kandydat na studia psychologiczne to osoba empatyczna, wrażliwa, refleksyjna, łatwo nawiązująca kontakt.
Student kierunku uzyskuje umiejętności w zakresie m. in.: stosowania technik komunikowania się i negocjacji, samodzielnego rozwiązywania konkretnych problemów wykorzystując pogłębione umiejętności organizacyjne pozwalające na realizację celów związanych z projektowaniem i podejmowanie profesjonalnych działań.
Kształcenie trwa 5 lat.
Psychologia - przedmioty na studiach
Studenci zaliczają m.in. takie przedmioty: psychologia emocji i motywacji, metodologia badań psychologicznych, dyskryminacja i odrzucenie społeczne, psychologia zdrowia, psychosomatyka, biomedyczne podstawy zachowań ludzkich, psychopatologia, psychologia różnic indywidualnych, mechanizmy stresu i radzenia sobie ze stresem i wiele innych.
Psychologia - specjalizacje
- psychologia społeczna
- psychologia kliniczna
Psychologia - rekrutacja
Nabór odbywa się według kolejności zgłoszeń, na podstawie złożenia wymaganych dokumentów.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Psychologię możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia psychologiczne i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Praca po Psychologii
Psychologia znajduje obecnie zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach życia, przykładowo w doskonaleniu komunikacji, zwiększaniu wydajności pracy, doborze kadr. O szerokich możliwościach pracy świadczą różnorodne specjalności oferowane na studiach. Psycholodzy są zatrudniani w:
- działach HR, marketingu i reklamy,
- agencjach doradztwa personalnego,
- ośrodkach badania opinii publicznej,
- mediach,
- sporcie,
- organizacjach pozarządowych,
- instytucjach publicznych,
- biznesie,
- szpitalach,
- poradniach zdrowia psychicznego,
- ośrodkach rehabilitacji,
- ośrodkach dla osób uzależnionych,
- centrach pomocy rodzinie,
- sztabach interwencji kryzysowej.
Ile zarabia psycholog?
Czy warto studiować Psychologię?
Nie wiem czy jest coś bardziej pasjonującego, zadziwiającego niż ludzie. Każdemu z nas wydaje się, że dużo o nich wie, bo sam jest człowiekiem. Studia psychologiczne pozwalają odkryć, że to niezupełnie tak. One pozwalają zdobyć solidną wiedzę o człowieku, o jego słabościach, siłach i możliwościach, o wielu tajemnicach życia społecznego. Uważam, że warto zdobyć tę wiedzę, rozwijać ją, a w szczególności nauczyć się ją wykorzystywać, żeby profesjonalnie radzić ludziom, pomagać, móc razem z nimi przewidywać. A w wielu miejscach i dziedzinach życia psychologów ciągle brak.
Ewa Drozda-Senkowska, prof. zw. dr hab. psychologii społecznej na Uniwersytecie Paris Descartes, profesor wykładowca w NWSP w Białymstoku
Psychologia - opinie
Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej na temat kierunku psychologia, zachęcamy do lektury fragmentu bloga:
Przeczytacie o najciekawszych przedmiotach, możliwościach pracy podczas studiów, zaletach tego kierunku.
***
Dowiedz się więcej o innych kierunkach psychologicznych
Tutaj czytaj o studiach społecznych
Może szczególnie zainteresują Cię: