Jakiego artykułu szukasz?

​Studia wyższe a sukces, pozycja, kariera

Oglądamy ich w telewizji, kinie, teatrze. Słuchamy na koncertach lub w rozgłośniach radiowych. Czytamy o nich w gazetach i na plotkarskich serwisach.

Ludzie szeroko rozumianych mediów, znani i rozpoznawalni, artyści, dziennikarze, aktorzy, piosenkarze - jakie mają wykształcenie?

​Studia wyższe a sukces, pozycja, kariera

Czy trzeba skończyć studia dziennikarskie, aby pracować w telewizji? Czy każdy aktor pobierał nauki na uczelni filmowej lub teatralnej?

Jakie studia mają za sobą znani celebryci, posiadający rzesze fanów, obserwujących ich na Instragramie czy Facebooku?

Przyjrzyjmy się gorącym nazwiskom ze świata show biznesu, mediów społecznościowych, telewizji, radia, sceny, a nawet polityki. Czy za sukcesem znanych ludzi zawsze stoi wyższe wykształcenie? Czy ukończone studia pokrywają się z obecnie wykonywanym zawodem? Na ile przydatna okazała się zdobyta wiedza i dyplom magistra?

Dziennikarze i prezenterzy - co studiowali?

Monika Olejnik - dociekliwa dziennikarka stawiająca trudne pytania politykom ukończyła zootechnikę na warszawskiej SGGW. Dopiero później podjęła naukę na podyplomowych studiach dziennikarskich na Uniwersytecie Warszawskim.

Piotr Kraśko - dziennikarz i korespondent telewizyjny ukończył studia na Wydziale Wiedzy o Teatrze na warszawskiej PWST.

Joanna Pieńkowska - dziennikarka, znana widzom z "Wiadomości" czy "Dzień dobry TVN", jest absolwentką Wydziału Aktorskiego warszawskiej PWST.

Marcin Prokop - prezenter i dziennikarz związany głownie ze stacją TVN skończył studia w Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie na kierunku finanse i bankowość.

Krzysztof Ibisz - skończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Telewizyjnej, Teatralnej i Filmowej w Łodzi. Jest też absolwentem studiów podyplomowych w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Kinga Rusin - przez lata robiła karierę dziennikarką, obecnie zajmuje się własnym biznesem w branży kosmetycznej, skończyła italianistykę na Uniwersytecie Warszawskim

Tomasz Kammel - gwiazdor TVP ukończył germanistykę w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze.

Agata Młynarska - prezenterka telewizyjna jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Paulina Młynarska - telewizyjna dziennikarka w rubryce wykształcenie wpisuje „podstawowe”. Pasjonatka jogi rozpoczęła naukę w liceum, ale edukację przerwała w wieku 16 lat, kiedy wyjechała do Francji, pracując w produkcjach filmowych.

Robert Janowski - popularny prezenter z wykształcenia jest lekarzem weterynarii.

Marcin Meller - wieloletni naczelny polskiej edycji "Playboya", dziennikarz i prezenter programów telewizyjnych z wykształcenia jest historykiem.

Znani aktorzy i ich dyplomy

Katarzyna Cichopek - serialowa aktorka, finalistka Tańca z gwiazdami i prezenterka telewizyjna z wykształcenia jest psycholożką z dyplomem SWPS w Warszawie.

Bracia Marcin i Rafał Mroczkowie znani z produkcji serialowych są z wykształcenia inżynierami - ukończyli Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

Ada Fijał - oprócz aktorstwa na krakowskiej PWST skończyła stomatologię w Collegium Medicum UJ w Krakowie.

Weronika Marczuk - producentka filmowa ukończyła prawo i administrację na Uniwersytecie Warszawskim i ma aplikację radcowską.

Szymon Majewski - satyryk, aktor i gospodarz programów z wykształcenia jest technikiem autoklawów medycznych. Cóż to takiego? Autoklaw to hermetycznie zamknięty, ogrzewany zbiornik służący do przeprowadzania procesów chemicznych.

Piosenkarskie sławy i wykształcenie

Edyta Górniak - uczyła się w Technikum Ogrodniczo-Pszczelarskim w Kluczborku. Naukę przerwała, gdy zaczęła występować w musicalu "Metro".

Maryla Rodowicz - piosenkarka studiowała na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, na specjalizacji żeglarstwo i gimnastyka lecznicza. Zanim zaczęła naukę na AWF, bez powodzenia próbowała dostać się na Akademię Sztuk Pięknych.

Muniek Staszczyk - lider T. Love skończył polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim.

Wojciech Maleńczuk - oficjalny zawód piosenkarza to ślusarz - spawacz. Gwiazdor zdobył zasadnicze zawodowe wykształcenie podczas pobytu w więzieniu, gdzie odsiadywał karę za odmowę pełnienia służby wojskowej.

Cleo, czyli Joanna Klepko, jest z wykształcenia architektem krajobrazu.

Sebastian Karpiel-Bułecka skończył studia na Wydziale Architektury na Politechnice Krakowskiej.

Margaret, czyli Małgorzata Jamroży z wykształcenia jest projektantką mody.

Doda Dorota Rabczewska - piosenkarka ukończyła podstawówkę i szkołę muzyczną w rodzinnym Ciechanowie, gdzie uczęszczała do klasy fortepianu. Po przeprowadzce do Warszawy odwiedzała Studium Wokalne Elżbiety Zapendowskiej.

Agnieszka Chylińska - piosenkarka, autorka książek, jurorka programów muzycznych rzuciła liceum pod koniec trzeciej klasy. Dobitnie wyraziła swoją opinię na temat nauczycieli i szkoły ... i nie była ona pozytywna 😊

Andrzej Piaseczny Piasek - piosenkarz po ukończeniu liceum podjął studia pedagogiczne.

Studia wyższe a celebryci

Magda Gessler - znana restauratorka i znawczymi wysublimowanych smaków skończyła studia artystyczne. Kuchenna rewolucjonistka ukończyła malarstwo w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych św. Ferdynanda w Madrycie.

Małgorzata Rozenek - polska perfekcyjna Pani Domu i prezenterka telewizyjna skończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim.

Iwona Pavlovic - utytułowana tancerka i jurorka "Tańca z gwiazdami" ukończyła studia na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa.

Wojciech Modest Amaro - kucharz i juror programu "Top Chef" ukończył technikum elektroniczne.

Izabela Janachowska - znana z telewizyjnych produkcji wedding plannerka studiowała kierunek, który ma niewiele wspólnego z wykonywanym dziś zawodem. Skończyła bowiem turystykę.

Adam Małysz - popularny skoczek narciarski i późniejszy uczestnik rajdów samochodowych z wykształcenia jest blacharzem-dekarzem.

Świat polskiej polityki

Wykształcenie wyższe polityków w przypadku znanych i rozpoznawalnych z ław sejmowych nazwisk może zaskakiwać, tak samo jak brak studiów i dyplomów u osób w wysokiej randze państwowej.

Sprawdźmy zatem, jak mają się studia wyższe do piastowania stanowisk politycznych i państwowych.

Lecz Wałęsa - edukacja byłego prezydenta, lidera "Solidarności" i laureata pokojowego Nobla zakończyła się na poziomie Zasadniczej Szkole Zawodowej w Lipnie. Spośród 18 przedmiotów wykładanych w szkole tylko z trzech Wałęsa otrzymał na koniec oceny lepsze niż dostateczny.

Aleksander Kwaśniewski - wykształcenie byłego prezydenta RP wywołało w połowie lat 90. ubiegłego stulecia wielkie kontrowersje. Kwaśniewski chwalił się tytułem magistra, choć w rzeczywistości nie ukończył studiów prawniczych.

Bronisław Komorowski - ukończył studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego.

Donald Tusk - Przewodniczący Rady Europejskiej i były premier ukończył studia magisterskie z zakresu historii na Uniwersytecie Gdańskim.

Mateusz Morawiecki - premier ukończył historię na Uniwersytecie Wrocławskim. Uzyskał także dyplom MBA na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.

Radosław Sikorski - były marszałek sejmu i minister spraw zagranicznych może pochwalić się jednym z najlepszych dyplomów wśród polskich polityków. Sikorski ukończył prestiżowe studia na słynnym Oxfordzie, zdobywając tytuł magistra nauk politycznych, filozofii i ekonomii.

Władysław Kosiniak-Kamysz - prezes PSL z zawodu jest lekarzem, ukończył studia na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Stefan Niesiołowski - polityk PO znany z bezkompromisowych wypowiedzi z wykształcenia jest entomologiem, czyli badaczem owadów.

Paweł Kukiz - muzyk i polityk może pochwalić się wykształceniem średnim. Ukończył liceum ogólnokształcące w Niemodlinie.

Piotr Liroy-Marzec - poseł ukończył Technikum Budowlane.

Marek Suski - poseł PiS i szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów ukończył Studium Zawodowe Technik Teatralnych w Warszawie.

Marek Kuchciński - wicemarszałek z PiS ma wykształcenie średnie. Od 1974 do 1978 roku studiował historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Niestety nie udało mu się jej ukończyć.

Czy warto studiować?

Historie znanych ludzi ze świata rozrywki, mediów, polityki pokazują, że życie potrafi pisać różne scenariusze. Sukces i sława to pochodna wielu czynników: pasji, determinacji, umiejętności, wiedzy, wykształcenia, inteligencji, okoliczności czy zwyczajnego przypadku.

Jeśli zatem zastanawiasz się, czy warto podjąć studia, odpowiedź brzmi: TAK - warto.

Nawet, jeśli w przyszłości miałbyś zająć się dziedziną zupełnie nie mającą nic wspólnego ze zdobytym dyplomem.

Bo studia to wyzwania, nowe doświadczenia, możliwości, przyjaźnie, szanse, które możesz przekuć na swój własny prywatny, osobisty SUKCES.

Powiązane treści

 Zostałeś studentem i co dalej? - najczęstsze pytania pierwszoroczniaków
Zostałeś studentem i co dalej? - najczęstsze pytania pierwszoroczniaków
​Jakie studia wybrać w 2020 roku, aby mieć pewną pracę?
​Jakie studia wybrać w 2020 roku, aby mieć pewną pracę?
​Zawody przyszłości
​Zawody przyszłości
Zawody przyszłości, gdzie będzie praca?
Zawody przyszłości, gdzie będzie praca?
Jak mądrze wybrać studia - porady, wskazówki
Jak mądrze wybrać studia - porady, wskazówki
Powtarzanie - recepta na maturalny sukces
Powtarzanie - recepta na maturalny sukces
Jakie studia wybrać, aby nie żałować?
Jakie studia wybrać, aby nie żałować?
Progi punktowe na studia
Progi punktowe na studia
Jaki zawód wybrać - planowanie kariery zawodowej
Jaki zawód wybrać - planowanie kariery zawodowej
Jakie studia wybrać?
Jakie studia wybrać?
Studia dzienne czy studia zaoczne?
Studia dzienne czy studia zaoczne?
Słownik pojęć studenckich
Słownik pojęć studenckich

Komentarze (0)

brak komentarzy…
 • Uniwersytet Wrocławski
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Uniwersytet SWPS Katowice
 • Politechnika Częstochowska
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
 • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Uniwersytet WSB Merito Szczecin
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Szczawnie-Zdroju
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Warszawska Uczelnia Ekonomiczna
 • Akademia Jagiellońska w Toruniu
 • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
 • Politechnika Poznańska
 • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Gdański Uniwersytet Medyczny
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
 • Uniwersytet w Białymstoku
 • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
 • Uniwersytet Rzeszowski
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 • Akademia WIT w Warszawie
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Collegium Humanum w Rzeszowie
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
 • Akademia Zamojska
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Akademia Katolicka w Warszawie, Collegium Bobolanum
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Politechnika Białostocka
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Politechnika Lubelska
 • Collegium Humanum we Wrocławiu
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Uniwersytet Kaliski
 • Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
 • Collegium Humanum w Lublinie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Politechnika Łódzka
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Uniwersytet w Siedlcach
 • Collegium Humanum w Szczecinie
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Akademia Tarnowska
 • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
 • Akademia Medyczna Humanum w Warszawie
 • Politechnika Śląska
 • Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Collegium Humanum w Warszawie
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa
 • Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Akademia Pożarnicza w Warszawie
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana w Radomiu
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Uniwersytet WSB Merito w Toruniu
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • Uniwersytet Gdański
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego