Jakiego artykułu szukasz?

​Studia wyższe a sukces, pozycja, kariera

Oglądamy ich w telewizji, kinie, teatrze. Słuchamy na koncertach lub w rozgłośniach radiowych. Czytamy o nich w gazetach i na plotkarskich serwisach.

Ludzie szeroko rozumianych mediów, znani i rozpoznawalni, artyści, dziennikarze, aktorzy, piosenkarze - jakie mają wykształcenie?

​Studia wyższe a sukces, pozycja, kariera

Czy trzeba skończyć studia dziennikarskie, aby pracować w telewizji? Czy każdy aktor pobierał nauki na uczelni filmowej lub teatralnej?

Jakie studia mają za sobą znani celebryci, posiadający rzesze fanów, obserwujących ich na Instragramie czy Facebooku?

Przyjrzyjmy się gorącym nazwiskom ze świata show biznesu, mediów społecznościowych, telewizji, radia, sceny, a nawet polityki. Czy za sukcesem znanych ludzi zawsze stoi wyższe wykształcenie? Czy ukończone studia pokrywają się z obecnie wykonywanym zawodem? Na ile przydatna okazała się zdobyta wiedza i dyplom magistra?

Dziennikarze i prezenterzy - co studiowali?

Monika Olejnik - dociekliwa dziennikarka stawiająca trudne pytania politykom ukończyła zootechnikę na warszawskiej SGGW. Dopiero później podjęła naukę na podyplomowych studiach dziennikarskich na Uniwersytecie Warszawskim.

Piotr Kraśko - dziennikarz i korespondent telewizyjny ukończył studia na Wydziale Wiedzy o Teatrze na warszawskiej PWST.

Joanna Pieńkowska - dziennikarka, znana widzom z "Wiadomości" czy "Dzień dobry TVN", jest absolwentką Wydziału Aktorskiego warszawskiej PWST.

Marcin Prokop - prezenter i dziennikarz związany głownie ze stacją TVN skończył studia w Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie na kierunku finanse i bankowość.

Krzysztof Ibisz - skończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Telewizyjnej, Teatralnej i Filmowej w Łodzi. Jest też absolwentem studiów podyplomowych w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Kinga Rusin - przez lata robiła karierę dziennikarką, obecnie zajmuje się własnym biznesem w branży kosmetycznej, skończyła italianistykę na Uniwersytecie Warszawskim

Tomasz Kammel - gwiazdor TVP ukończył germanistykę w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze.

Agata Młynarska - prezenterka telewizyjna jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Paulina Młynarska - telewizyjna dziennikarka w rubryce wykształcenie wpisuje „podstawowe”. Pasjonatka jogi rozpoczęła naukę w liceum, ale edukację przerwała w wieku 16 lat, kiedy wyjechała do Francji, pracując w produkcjach filmowych.

Robert Janowski - popularny prezenter z wykształcenia jest lekarzem weterynarii.

Marcin Meller - wieloletni naczelny polskiej edycji "Playboya", dziennikarz i prezenter programów telewizyjnych z wykształcenia jest historykiem.

Znani aktorzy i ich dyplomy

Katarzyna Cichopek - serialowa aktorka, finalistka Tańca z gwiazdami i prezenterka telewizyjna z wykształcenia jest psycholożką z dyplomem SWPS w Warszawie.

Bracia Marcin i Rafał Mroczkowie znani z produkcji serialowych są z wykształcenia inżynierami - ukończyli Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

Ada Fijał - oprócz aktorstwa na krakowskiej PWST skończyła stomatologię w Collegium Medicum UJ w Krakowie.

Weronika Marczuk - producentka filmowa ukończyła prawo i administrację na Uniwersytecie Warszawskim i ma aplikację radcowską.

Szymon Majewski - satyryk, aktor i gospodarz programów z wykształcenia jest technikiem autoklawów medycznych. Cóż to takiego? Autoklaw to hermetycznie zamknięty, ogrzewany zbiornik służący do przeprowadzania procesów chemicznych.

Piosenkarskie sławy i wykształcenie

Edyta Górniak - uczyła się w Technikum Ogrodniczo-Pszczelarskim w Kluczborku. Naukę przerwała, gdy zaczęła występować w musicalu "Metro".

Maryla Rodowicz - piosenkarka studiowała na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, na specjalizacji żeglarstwo i gimnastyka lecznicza. Zanim zaczęła naukę na AWF, bez powodzenia próbowała dostać się na Akademię Sztuk Pięknych.

Muniek Staszczyk - lider T. Love skończył polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim.

Wojciech Maleńczuk - oficjalny zawód piosenkarza to ślusarz - spawacz. Gwiazdor zdobył zasadnicze zawodowe wykształcenie podczas pobytu w więzieniu, gdzie odsiadywał karę za odmowę pełnienia służby wojskowej.

Cleo, czyli Joanna Klepko, jest z wykształcenia architektem krajobrazu.

Sebastian Karpiel-Bułecka skończył studia na Wydziale Architektury na Politechnice Krakowskiej.

Margaret, czyli Małgorzata Jamroży z wykształcenia jest projektantką mody.

Doda Dorota Rabczewska - piosenkarka ukończyła podstawówkę i szkołę muzyczną w rodzinnym Ciechanowie, gdzie uczęszczała do klasy fortepianu. Po przeprowadzce do Warszawy odwiedzała Studium Wokalne Elżbiety Zapendowskiej.

Agnieszka Chylińska - piosenkarka, autorka książek, jurorka programów muzycznych rzuciła liceum pod koniec trzeciej klasy. Dobitnie wyraziła swoją opinię na temat nauczycieli i szkoły ... i nie była ona pozytywna 😊

Andrzej Piaseczny Piasek - piosenkarz po ukończeniu liceum podjął studia pedagogiczne.

Studia wyższe a celebryci

Magda Gessler - znana restauratorka i znawczymi wysublimowanych smaków skończyła studia artystyczne. Kuchenna rewolucjonistka ukończyła malarstwo w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych św. Ferdynanda w Madrycie.

Małgorzata Rozenek - polska perfekcyjna Pani Domu i prezenterka telewizyjna skończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim.

Iwona Pavlovic - utytułowana tancerka i jurorka "Tańca z gwiazdami" ukończyła studia na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa.

Wojciech Modest Amaro - kucharz i juror programu "Top Chef" ukończył technikum elektroniczne.

Izabela Janachowska - znana z telewizyjnych produkcji wedding plannerka studiowała kierunek, który ma niewiele wspólnego z wykonywanym dziś zawodem. Skończyła bowiem turystykę.

Adam Małysz - popularny skoczek narciarski i późniejszy uczestnik rajdów samochodowych z wykształcenia jest blacharzem-dekarzem.

Świat polskiej polityki

Wykształcenie wyższe polityków w przypadku znanych i rozpoznawalnych z ław sejmowych nazwisk może zaskakiwać, tak samo jak brak studiów i dyplomów u osób w wysokiej randze państwowej.

Sprawdźmy zatem, jak mają się studia wyższe do piastowania stanowisk politycznych i państwowych.

Lecz Wałęsa - edukacja byłego prezydenta, lidera "Solidarności" i laureata pokojowego Nobla zakończyła się na poziomie Zasadniczej Szkole Zawodowej w Lipnie. Spośród 18 przedmiotów wykładanych w szkole tylko z trzech Wałęsa otrzymał na koniec oceny lepsze niż dostateczny.

Aleksander Kwaśniewski - wykształcenie byłego prezydenta RP wywołało w połowie lat 90. ubiegłego stulecia wielkie kontrowersje. Kwaśniewski chwalił się tytułem magistra, choć w rzeczywistości nie ukończył studiów prawniczych.

Bronisław Komorowski - ukończył studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego.

Donald Tusk - Przewodniczący Rady Europejskiej i były premier ukończył studia magisterskie z zakresu historii na Uniwersytecie Gdańskim.

Mateusz Morawiecki - premier ukończył historię na Uniwersytecie Wrocławskim. Uzyskał także dyplom MBA na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.

Radosław Sikorski - były marszałek sejmu i minister spraw zagranicznych może pochwalić się jednym z najlepszych dyplomów wśród polskich polityków. Sikorski ukończył prestiżowe studia na słynnym Oxfordzie, zdobywając tytuł magistra nauk politycznych, filozofii i ekonomii.

Władysław Kosiniak-Kamysz - prezes PSL z zawodu jest lekarzem, ukończył studia na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Stefan Niesiołowski - polityk PO znany z bezkompromisowych wypowiedzi z wykształcenia jest entomologiem, czyli badaczem owadów.

Paweł Kukiz - muzyk i polityk może pochwalić się wykształceniem średnim. Ukończył liceum ogólnokształcące w Niemodlinie.

Piotr Liroy-Marzec - poseł ukończył Technikum Budowlane.

Marek Suski - poseł PiS i szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów ukończył Studium Zawodowe Technik Teatralnych w Warszawie.

Marek Kuchciński - wicemarszałek z PiS ma wykształcenie średnie. Od 1974 do 1978 roku studiował historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Niestety nie udało mu się jej ukończyć.

Czy warto studiować?

Historie znanych ludzi ze świata rozrywki, mediów, polityki pokazują, że życie potrafi pisać różne scenariusze. Sukces i sława to pochodna wielu czynników: pasji, determinacji, umiejętności, wiedzy, wykształcenia, inteligencji, okoliczności czy zwyczajnego przypadku.

Jeśli zatem zastanawiasz się, czy warto podjąć studia, odpowiedź brzmi: TAK - warto.

Nawet, jeśli w przyszłości miałbyś zająć się dziedziną zupełnie nie mającą nic wspólnego ze zdobytym dyplomem.

Bo studia to wyzwania, nowe doświadczenia, możliwości, przyjaźnie, szanse, które możesz przekuć na swój własny prywatny, osobisty SUKCES.

Powiązane treści

 Zostałeś studentem i co dalej? - najczęstsze pytania pierwszoroczniaków
Zostałeś studentem i co dalej? - najczęstsze pytania pierwszoroczniaków
​Jakie studia wybrać w 2020 roku, aby mieć pewną pracę?
​Jakie studia wybrać w 2020 roku, aby mieć pewną pracę?
​Zawody przyszłości
​Zawody przyszłości
Zawody przyszłości,  gdzie będzie praca?
Zawody przyszłości, gdzie będzie praca?
Jak mądrze wybrać studia - porady, wskazówki
Jak mądrze wybrać studia - porady, wskazówki
Powtarzanie - recepta na maturalny sukces
Powtarzanie - recepta na maturalny sukces
Jakie studia wybrać, aby nie żałować?
Jakie studia wybrać, aby nie żałować?
Progi punktowe na studia
Progi punktowe na studia
Jaki zawód wybrać - planowanie kariery zawodowej
Jaki zawód wybrać - planowanie kariery zawodowej
Jakie studia wybrać?
Jakie studia wybrać?
Studia dzienne czy studia zaoczne?
Studia dzienne czy studia zaoczne?
Słownik pojęć studenckich
Słownik pojęć studenckich

Komentarze (0)

brak komentarzy…