Analityka medyczna – jakie przedmioty zdawać na maturze, żeby dostać się na studia?
Biologia oraz chemia to najważniejsze przedmioty rekrutacyjne na Analitykę medyczną. Wynik przynajmniej z jednego z nich, w dodatku na poziomie rozszerzonym, to absolutne minimum, jeśli chcecie studiować ten kierunek. Punktowane są także inne przedmioty. Zobaczcie, jak wyglądają szczegółowe zasady naboru w poszczególnych ośrodkach akademickich oraz gdzie można rozpocząć kształcenie na Analityce medycznej.
Analitykę medyczną studiować można tylko w publicznych szkołach wyższych. Co więcej, kierunek ten znajduje się tylko w ofercie uczelni medycznych lub wydziałów medycznych wybranych uniwersytetów.
Studia na Analityce medycznej wybierają osoby dokładne, precyzyjne, cierpliwe, o zacięciu laboratoryjnym i zainteresowaniach w obszarze biologii i chemii. Wiele przedmiotów w trakcie studiów bazować będzie na wiedzy z tych właśnie dziedzin.
Analityka medyczna - co zdawać na maturze?
Zaglądamy do serwisów rekrutacyjnych wybranych uczelni i sprawdzamy szczegółowe zasady naboru.
Na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu wymagana jest matura z biologii i chemii na poziomie rozszerzonym, ewentualnie z biologii lub chemii, wówczas drugim przedmiotem musi być matematyka lub fizyka, lub informatyka.
Jeden najkorzystniejszy dla kandydata przedmiot spośród: biologia, chemia lub fizyka, zdawane na poziomie rozszerzonym należy wybrać w naborze do Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Biologia oraz do wyboru chemia, fizyka lub matematyka, wszystkie zdawane na poziomie rozszerzonym, to przedmioty punktowane podczas rekrutacji na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. W przypadku równej liczby punktów decydować będzie wynik z języka polskiego (poziom podstawowy).
Kandydaci na Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu muszą zdać na maturze na poziomie rozszerzonym biologię oraz chemię.
Pomimo, że w większości uczelni podobne przedmioty są brane pod uwagę, to jednak zasady rekrutacji się mocno różnią, dając kandydatom różne szanse podczas naboru.
Zawsze należy sprawdzać szczegółowe wymogi kwalifikacyjne w serwisach wybranych szkół wyższych.
Zobaczcie, w jakich innych uczelniach i ośrodkach akademickich można studiować Analitykę medyczną.
Analityka medyczna – studia pokrewne
Może zainteresują Was również inne kierunki:
Analityka z diagnostyką molekularną
Analityka kryminalistyczna i sądowa
Systemy diagnostyczne w medycynie
Inne kierunki studiów medycznych – zobacz
O studiach medycznych przeczytaj więcej tutaj.
Poradnik kandydata na studia
Jeżeli nie wiesz, na jaki kierunek studiów się zdecydować - polecamy zapoznać się z Poradnikiem dla Maturzysty.
Typy studiów znajdziecie TUTAJ
Kierunki studiów opisane są TUTAJ
Miasta akademickie wraz z ofertą edukacyjną prezentujemy TUTAJ
Wyszukiwarka uczelni, kierunków, typów studiów - TUTAJ
Studia podyplomowe - szukaj TUTAJ