Ekonomia we Wrocławiu
Ekonomia - studia
Na ekonomii znajdą coś dla siebie zarówno humaniści, jak i umysły ścisłe. Do zrozumienia i analizowania procesów i zmian gospodarczych konieczne są nie tylko twierdzenia matematyczne, ale też ogólna wiedza, np. z zakresu historii powszechnej, filozofii, socjologii.
Ekonomia to 3-letnie licencjackie studia I stopnia, po których można kontynuować naukę na studiach magisterskich II stopnia.
Ekonomia - przedmioty na studiach
W programie studiów na kierunku ekonomia znajdą się m.in. takie przedmioty, jak: matematyka, mikroekonomia, prawo, ekonometria, polityka społeczna, polityka gospodarcza, rachunkowość, międzynarodowe stosunki gospodarcze, marketing, statystyka, geografia ekonomiczna. Zajęcia odbywają się głównie w formie wykładów i ćwiczeń, a także seminariów dyplomowych. Studenci odbywają praktyki zawodowe.
Ekonomia - rekrutacja
Rekrutacja na Uniwersytet Wrocławski odbywa się na podstawie wyników uzyskanych na maturze z języka obcego, matematyki lub historii i jednego przedmiotu do wyboru spośród: język polski, geografia, wiedza o społeczeństwie.
Na Uniwersytecie Przyrodniczym uwzględniane są punkty z języka polskiego, języka obcego oraz jednego przedmiotu do wyboru spośród: biologia, chemia, fizyka i astronomia, geografia, informatyka, matematyka.
UE rekrutuje w oparciu o wyniki z języka obcego, matematyki oraz jednego przedmiotu do wyboru spośród: geografia, historia, wiedza o społeczeństwie, fizyka z astronomią, chemia, biologia, informatyka, filozofia, język łaciński i kultura antyczna, język polski, historia muzyki, historia sztuki.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Ekonomię możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia ekonomiczne i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Ekonomia - specjalizacje
Na kierunku dostępne są m.in. takie ścieżki kształcenia:
- prawo w biznesie
- prawo podatkowe
- finanse i rachunkowość
- ekonomia innowacji
- gospodarka światowa
- analityk rynku
- analityk otoczenia biznesu.
Praca po ekonomii
Absolwenci ekonomii są przygotowanie do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, pracy m.in. w:
- korporacjach
- instytucjach finansowych
- firmach ubezpieczeniowych
- bankach
- mediach.
Czym zajmuje się ekonomista?
Ekonomiści pracują jako doradcy ekonomiczni, stratedzy gospodarczy, menedżerowie, audytorzy, eksperci, analitycy, pracownicy naukowo-dydaktyczni. Zajmują się analizowaniem sytuacji gospodarczej, zjawisk zachodzących w gospodarce i przewidywaniem ich skutków. Podejmują decyzje finansowe, oceniają projekty inwestycyjne, zarządzają przedsiębiorstwami i gospodarstwam.
Ile zarabiają ekonomiści?
Zarobki absolwentów to kwoty wysokości kilku tysięcy zł. Menedżerowie wyższego szczebla w instytucjach finansowych zarabiają od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy zł.
Czy warto studiować ekonomię?
Gospodarcze realia kształtują naukę, postęp, kulturę, politykę i wiele innych aspektów życia codziennego ludzi. Znajomość ekonomii, mechanizmów i zjawisk dotyczących gospodarowania zasobami poszczególnych krajów i światowymi oraz ich dystrybucji to wiedza niezwykle przydatna.
Ekonomia - opinie
To kierunek odpowiedni dla osób przedsiębiorczych, zaradnych, decyzyjnych, dobrych analityków, kandydatów o szerokich horyzontach i predyspozycjach matematycznych.
***
Czytaj więcej o studiach ekonomicznych.
Zajrzyj do opisów kierunków ekonomicznych.
Kierunki studiów podobne do Ekonomii: