Informatyka w Warszawie
Informatyka - studia
Rewolucja informatyczna nieustająco trwa. Dzisiaj korzystamy z urządzeń i rozwiązań, o których nie śniło się 30, 20 czy nawet 10 lat temu. Naszą codzienność upraszczają dziesiątki aplikacji, które mają ułatwić dokonanie przelewu, dotarcie do celu, zakupy, komunikację. Otrzymujemy e-recepty, w szkole korzystamy z e-dziennika, studiujemy w systemie e-learning. Domy, samochody, infrastruktura która nas otacza naszpikowane są urządzeniami coraz skuteczniej wyręczającymi nas w codziennych obowiązkach.
Za tym wszystkim stoją otwarte umysły, które przekładają rzeczywistość na język cyfrowy – absolwenci informatyki. Informatyk to z pewnością ciągle zawód przyszłości.
Czym zajmuje się informatyk?
Niezwykle rozległa dziedzina wiedzy, jaką jest informatyka powoduje, że do obowiązków informatyka należy konkretny zakres zadań. Jego rolą może być projektowanie i nadzorowanie funkcjonowania sieci informatycznych, tworzenie baz danych, aplikacji, programowanie, testowanie oprogramowania, projektowanie i programowanie stron internetowych czy wykonywanie grafik komputerowych.
Rekrutacja na studia informatyczne
Kierunek informatyka to studia I stopnia, po których uzyskuje się tytuł najczęściej inżyniera. Wiele uczelni oferuje informatyczne studia II stopnia na poziomie magisterskim.
Przyjęcia na uczelnie publiczne odbywają się na podstawie wyników uzyskanych na maturze z wybranych przedmiotów (matematyka, fizyka, informatyka). Ubiegając się o indeks niepublicznej szkoły wyższej najczęściej wystarczy złożyć wymagane dokumenty.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Informatykę możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia informatyczne i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Informatyka - specjalizacje
Wybrane specjalności realizowane na studiach informatycznych w Warszawie dotyczą kierunków pierwszego stopnia. Są to przykładowo: inżynieria systemów informatycznych, systemy informacyjno-decyzyjne, inżynieria danych i multimedia, inżynieria komputerowa, inżynieria oprogramowania, inżynieria technologii internetowych, inżynieria zastosowań informatyki w biznesie, inżynieria sieci komputerowych, inżynieria systemów informatycznych, inżynieria rozwoju i utrzymanie oprogramowania, inżynieria gier komputerowych, inżynieria baz danych, inżynieria bezpieczeństwa systemów IT, grafika komputerowa, sieci komputerowe, technologie internetowe, bezpieczeństwo obiektów i informacji, technologie sieciowe, inżynieria systemów, systemy webowe, bazy danych, systemy mobilne, technologia chmury obliczeniowej, inżynieria sieci teleinformatycznych, inżynieria Internetu, inżynieria bezpieczeństwa systemów informatycznych, programowanie systemowe i sieciowe, systemy rozproszone i równoległe, inteligentne systemy przetwarzania danych, multimedia, multimedia – animacja 3D, multimedia – programowanie gier, inteligentne metody inżynierii wiedzy, programowanie aplikacji biznesowych, sieci urządzeń mobilnych, techniki multimedialne, komputerowa automatyka i robotyka, teleinformatyka i bezpieczeństwo systemów komputerowych, aplikacje mobilne i internetowe, sieci komputerowe i systemy rozproszone, cloud engineering in business, front-end developer, graphic design, multimedia i grafika komputerowa, programowanie (również w języku angielskim), programowanie gier, bezpieczeństwo systemów informatycznych, user experience-projyektowanie aplikacji, teleinformatyka, grafika komputerowa w mediach, grafika komputerowa i aplikacje internetowe, geoinformatyka.
Informatyka - przedmioty na studiach
W programie studiów znajdą się przykładowo: analiza matematyczna, analiza i budowa algorytmów, oprogramowanie użytkowe, organizacja i architektura komputerów, podstawy programowania, bazy danych, matematyka dyskretna, programowanie obiektowe, systemy operacyjne.
Praca po Informatyce
Absolwenci kierunku mogą pracować na takich stanowiskach, jak manager IT, projektant systemów informatycznych, baz danych, administrator systemu, programista, grafik komputerowy, pozycjoner stron internetowych, inżynier systemów informatycznych, analityk, konsultant IT, tester oprogramowania, webmaster, integrator technologii informatycznych, serwisant sprzętu i oprogramowania i oczywiście wielu innych.
Ile zarabia informatyk?
Zarobki w branży IT należą na jednych z najwyższych w kraju. Doświadczeni informatycy zarabiają od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zależy to od formy zatrudnienia - etat lub własna działalność, zaawansowania realizowanych zadań, liczby zleceń, trudności projektów.
Czy warto studiować informatykę?
O wyborze tych studiów z jednej strony przesądzają pewne predyspozycje, zainteresowanie tematyką informatyczną, posiadanie zdolności matematycznych, analitycznych. Ale dla wielu kandydatów kuszące są perspektywy po studiach - szansa na pewną, dobre płatną pracę.
Informatyka - opinie
Pomimo, że kierunek ten jest niezwykle powszechny, dostępny w ogromnej liczbie szkół wyższych, co oznacza, że co roku na rynek pracy wchodzą tysiące młodych informatyków, zainteresowanie studiami nie maleje, choć nie należą one do najłatwiejszych. Wymagają dużego zaangażowania, wiele samodzielnej pracy, cierpliwości i determinacji.
***
Może zainteresują Cię również kierunki:
Dowiedz się o innych kierunkach studiów technicznych.
Czytaj więcej o studiach technicznych.
Jakie uczelnie w Warszawie oferują kierunek informatyka
(+) 261 837 938, 261 837 939, 261 837 956
rekrutacja@wat.edu.pl