Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
uczelnia niepubliczna, 31-501 Kraków, ul. Kopernika 26, (+12) 39 99 699, rekrutacja@ignatianum.edu.plRekrutacja - Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
„A po maturach szukaliśmy wymarzonych studiów – rekrutacja za 3…2…1…”
Tik tak, tik tak… zegar tyka, a czas na wybór kierunku studiów kurczy się niemiłosiernie! To już ostatni moment na to, by zapoznać się z naszą ofertą edukacyjną i zacząć planować swoją wymarzoną przyszłość.
Uniwersytet Ignatianum w Krakowie oferuje bezpłatne studia stacjonarne w samym centrum Krakowa! U nas znajdziesz kierunki takie, jak:
- arteterapia,
- administracja i polityka publiczna,
- dziennikarstwo i komunikacja społeczna,
- filologia angielska,
- filozofia,
- kulturoznawstwo,
- logopedia,
- nauki o polityce,
- pedagogika,
- pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna,
- psychologia,
- turystyka i rekreacja,
- zarządzanie i nowe technologie w sferze publicznej,
- zarządzanie strategiczne w przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych.
Terminy rekrutacji
Rekrutacja startuje już 12.06.2024 o godzinie 00:00 i potrwa do 17.07 2024 do 23:59.
Zapisz te daty, byś w kluczowym momencie nie musiał ich nerwowo szukać, a najlepiej złóż papiery w pierwszych dniach i korzystaj z reszty wolnego czasu bez stresu, że nie aplikujesz we właściwym terminie.
Szczegółowe opisy każdego z kierunków znajdziesz tutaj: https://usos-irk.ignatianum.edu.pl/pl/home/ - zerknij w wolnej chwili i sprawdź, gdzie widzisz swoją przyszłość!
Rekrutacja na studia 2025/2026
Informacje ogólne na temat naboru kandydatów
Zasady naboru na studia od strony formalnej zasadniczo są podobne we wszystkich placówkach. Szkoły wyższe rekrutują poprzez elektroniczny system internetowy (ERK - Elektroniczna Rejestracja Kandydatów, IRK - Internetowa Rejestracja Kandydatów). Pierwszym krokiem jest rejestracja kandydata, czyli założenie konta w specjalnym systemie internetowej rekrutacji na stronie www uczelni. Uzupełniając dane adresowe należy bezbłędnie podać PESEL, który zazwyczaj staje się loginem. Następnie kandydat wybiera interesujący go kierunek (może być więcej niż jeden), dokonuje opłaty rekrutacyjnej, wprowadza do systemu wyniki uzyskane na maturze.
Wynik rekrutacji będzie dostępny w systemie on-line. Po zalogowaniu się poznasz informacje o uzyskanych punktach (PROGI PUNKTOWE NA STUDIA), przyjęciu lub nie na studia. Jeżeli zostaniesz zakwalifikowany, zwykle w ciągu 7 dni należy dostarczyć na uczelnię komplet wymaganych dokumentów: świadectwo maturalne, zdjęcia, podpisany formularz internetowy, dowód wniesienia opłaty rekrutacyjnej, kserokopia dowodu osobistego, orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do studiowania na wybranym kierunku.
W przypadku większości uczelni niepublicznych fakt rejestracji kandydata poprzez system internetowy jest równoznaczny z przyjęciem na studia. Przypieczętowaniem tego procesu jest podpisanie umowy o naukę, która w prywatnych szkołach wyższych jest odpłatna.