Uniwersytet SWPS Katowice

uczelnia niepubliczna, 40-326 Katowice, ul. Techników 9, (+22) 103 26 30, rekrutacja.katowice@swps.edu.pl

Progi punktowe - Uniwersytet SWPS Katowice

O przyjęciu na wybrane kierunki studiów decyduje miejsce na liście rankingowej, która powstaje na podstawie wyników z egzaminu maturalnego. Przyjmujemy kandydatów z największą liczbą punktów, w ramach określonego limitu miejsc.

Kierunki objęte listą rankingową na SWPS

Psychologia

Listy rankingowe obowiązują na kierunku psychologia na studiach I stopnia oraz 5-letnich studiach jednolitych magisterskich (forma stacjonarna i niestacjonarna) w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Sopocie i Katowicach.

Listy rankingowe nie obowiązują programu psychologia w indywidualnej organizacji studiów (3,5-letnia tzw. Psychologia dla magistrów i licencjatów).

Prawo

Listy rankingowe obowiązują na kierunku prawo w Warszawie na 5-letnich studiach jednolitych magisterskich (forma stacjonarna i niestacjonarna).

Psychologia i informatyka

Listy rankingowe obowiązują na kierunku psychologia i informatyka w Warszawie na studiach I stopnia (forma stacjonarna)

Konkurs świadectw dojrzałości

Liczą się wyniki z części pisemnej z 2 najlepiej zdanych przedmiotów. Wyniki przeliczane są na punkty kwalifikacyjne. W przypadku osób z jednakową liczbą punktów, dodatkowo mogą być uwzględniane wyniki z trzeciego pisemnego egzaminu maturalnego.

Próg punktowy

Aby przystąpić do rekrutacji, kandydaci muszą mieć określoną liczbę punktów kwalifikacyjnych. Poniższa tabela przedstawia obowiązujący próg punktowy.

Rekrutacja jest podzielona na nabory, czyli określone terminy składania dokumentów i ogłaszania wyników kwalifikacji:

  • 2 nabory główne, w których suma limitów przyjęć stanowi całkowity limit miejsc wyznaczonych dla danego kierunku, poziomu i formy studiów oraz wydziału
  • 6 naborów uzupełniających, w których limit miejsc ustalany jest po zakończeniu poprzedniego naboru

Kandydaci zakwalifikowani do listy rankingowej, zostaną przyjęci na studia dopiero wówczas, gdy we wskazanym terminie dokończą proces rekrutacji (podpiszą umowę i prześlą do Biura Rekrutacji wymagane dokumenty).

Kandydaci, którzy nie zakwalifikują się do listy rankingowej w danym naborze, umieszczani są na liście rezerwowej i – jeśli wyrażą zgodę – biorą udział w kolejnym naborze.

Typy studiów w Polsce

Najczęściej czytane