Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy

uczelnia niepubliczna, 85-229 Bydgoszcz, ul. Garbary 2, (+52) 567 00 00, rekrutacja@byd.pl

Rekrutacja - Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy

Rekrutacja całoroczna w WSG

Rekrutacja całoroczna to innowacyjne rozwiązanie umożliwiające aplikowanie na studia przez cały rok. Kandydaci mogą rozpocząć naukę w dogodnym dla siebie terminie, bez konieczności czekania na tradycyjne okresy rekrutacyjne. Strategia ta obejmuje zarówno centralę uczelni w Bydgoszczy, jak i jej filie zamiejscowe, zapewniając szeroki dostęp do edukacji.

Dzięki całorocznej rekrutacji uczelnia oferuje:

  • Skrócony i uproszczony proces aplikacyjny
  • Możliwość wyboru dogodnego terminu rozpoczęcia studiów
  • Indywidualne podejście do ścieżki edukacyjnej
  • Dostęp do programów wsparcia, takich jak mentorzy i elastyczny harmonogram zajęć

Warunki ubiegania się o przyjęcie

Aby ubiegać się o przyjęcie na pierwszy semestr studiów pierwszego lub drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich, należy złożyć następujące dokumenty:

  • Kwestionariusz osobowy online dostępny na stronie www.wsg.pl/rejestracja/studia-wyzsze lub wybrać zapisz się online przy interesującym Cię kierunku studiów
  • Świadectwo dojrzałości – oryginał lub duplikat do wglądu (dla studiów I stopnia i jednolitych magisterskich).
  • Dyplom ukończenia studiów I stopnia – oryginał lub duplikat do wglądu (dla studiów II stopnia).
  • Aktualna fotografia zgodna z wymaganiami dowodu osobistego.
  • Orzeczenie lekarskie (dla kierunków Fizjoterapia i Pielęgniarstwo oraz Ratownictwo medyczne).
  • Potwierdzenie opłaty rekrutacyjnej (85 zł) i wpisowego (500 zł, poza promocją).

Cudzoziemcy posiadający Kartę Polaka mogą studiować na zasadach obowiązujących obywateli polskich.

Rekrutacja na studia 2025/2026

Informacje ogólne na temat naboru kandydatów

Zasady naboru na studia od strony formalnej zasadniczo są podobne we wszystkich placówkach. Szkoły wyższe rekrutują poprzez elektroniczny system internetowy (ERK - Elektroniczna Rejestracja Kandydatów, IRK - Internetowa Rejestracja Kandydatów). Pierwszym krokiem jest rejestracja kandydata, czyli założenie konta w specjalnym systemie internetowej rekrutacji na stronie www uczelni. Uzupełniając dane adresowe należy bezbłędnie podać PESEL, który zazwyczaj staje się loginem. Następnie kandydat wybiera interesujący go kierunek (może być więcej niż jeden), dokonuje opłaty rekrutacyjnej, wprowadza do systemu wyniki uzyskane na maturze.

Wynik rekrutacji będzie dostępny w systemie on-line. Po zalogowaniu się poznasz informacje o uzyskanych punktach (PROGI PUNKTOWE NA STUDIA), przyjęciu lub nie na studia. Jeżeli zostaniesz zakwalifikowany, zwykle w ciągu 7 dni należy dostarczyć na uczelnię komplet wymaganych dokumentów: świadectwo maturalne, zdjęcia, podpisany formularz internetowy, dowód wniesienia opłaty rekrutacyjnej, kserokopia dowodu osobistego, orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do studiowania na wybranym kierunku.

W przypadku większości uczelni niepublicznych fakt rejestracji kandydata poprzez system internetowy jest równoznaczny z przyjęciem na studia. Przypieczętowaniem tego procesu jest podpisanie umowy o naukę, która w prywatnych szkołach wyższych jest odpłatna.

Typy studiów w Polsce

Najczęściej czytane