• Uniwersytet Wrocławski Alicja Wojtasz
 • Akademia Tarnowska rekrutacja 2024
 • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
 • UTH im. Chodkowskiej Warszawa

Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy

uczelnia niepubliczna, woj. kujawsko-pomorskie, 85-229 Bydgoszcz, ul. Garbary 2, (+52) 348 23 47, rekrutacja@byd.pl

Wyższa Szkoła Gospodarki jest najstarszą uczelnią niepaństwową w Bydgoszczy działającą już ponad dwadzieścia lat. Placówka kształci studentów w ramach Kolegium Nauk Medycznych, Kolegium Nauk Technicznych, Kolegium Nauk Społeczno-Ekonomicznych i Kolegium Kreator Innowacyjności oraz w wydziałach i filiach zamiejscowych między innymi w: Toruniu, Pile, Malborku, Słupsku i Ełku. Szkoła rekrutuje na studia licencjackie, inżynierskie i magisterskie na wielu kierunkach i specjalnościach w zakresie przedsiębiorczości i biznesu, nowoczesnych technologii, nauk medycznych, turystyki, mediów, budownictwa, nauk społecznych i filologii.

WSG uczestniczy w programie Erasmus+ umożliwiając swoim studentom realizację części studiów na jednej z zagranicznych uczelni partnerskich. Placówka dysponuje rozległym kampusem w centrum Bydgoszczy, który poza nowoczesną bazą dydaktyczną posiada: żłobek, przedszkole, poradnię pedagogiczno - psychologiczno - logopedyczną, Centrum Fitness i Dietetyki oraz centrum medyczne.


Ocena uczelni

7.46 / 10
6464 głosów

Opinie (681)
Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, WSG Bydgoszcz

Julia
Witam, czy ktoś może powiedzieć coś o fizjoterapii w Toruniu ? Czy warto tam studiować?
21.05.2024
28.04.2024
niezadowolenie
Dziwi mnie to, jak wysoką opinię ma ta szkoła. Na bank przekłamane. Ja się tam nie uczę, ale bliska mi osoba studiuje tam. Zajęcia od 7 do 21 praktycznie bez przerw, albo z krótkimi na max 15 minut. Wykłądowca sobie wymyśla że poprawki egzaminu nie ma w Bydgoszczy tylko studenci mają jechać do Malborka BO ON NIE POZWOLI INACZEJ X D. Żałosne. Więcej kontentu? Wykłądowczyni od matematyki urządza egzamin, który żadna osoba z dwóch kierunków nie zdaje. Najwyższy wynik to 2.5 na 20. Co wymyśla szanowna pani pocałuj mnie w dupę? Na zaliczenie przedmiotu wszyscy mają do zrobienia projekt na 40 zadań, z czego jeśli chociaż jedno zadanie będzie źle, to oblane całe. Inny wykładowca stwierdził ze ma gdzieś kontakt ze studentem który ma poprawkę z jego przedmiotu. Trzeba było do niego pisać, wysyłać coraz to inne zadania, by ten za każdym razem mówił że ,,on nic nie dostał". Specjalnie oblewa. Nie mam absolutnie pojęcia, kto te studia zdaje, jak oni mają tam takie cyrki. Najlepsza porada dla osób które chcą iść tam (przynajmniej na mechatronikę) - uciekaj, nie niszcz sobie psychiki, i ostrzeż znajomych bo potem będziesz musiał patrzeć jak ktoś inny cierpi na tych studiach :)))))
jt
Witam, czy może ktoś wypowiedzieć się na temat kierunku Sieci komputerowe? Warto? Jest dużo praktyki?
23.04.2024
24.03.2024
Xxx
Witam, czy może ktoś wypowiedzieć się na temat kierunku inżynieria środowiska w Toruniu?
Anna
Czy ktoś może się wypowiedzieć. Na temat kierunku psychologia na wsg w Bydgoszczy? polecacie czy nie ?
21.03.2024
19.02.2024
mgrElżbieta Szymańska do studenta, który dostał ocenę bdb od mgr Marty Rosenthal-Sikory,WSG
PAŃSKIE PRACE SĄ NIE UDANE.
Ania
Jak wyglądają zjazdy na pielęgniarstwie w Działdowie? Wykłady on-line?
25.01.2024
30.09.2023
Patro
Gdzie jest najbliższy darmowy parking od WSG w Bydgoszczy?
absolwent
Na mechatronice/informatyce większość stacjonarnie, może 1/4 zajęć jest na Teams. Laby większość w sali. Poziom jest ok, zazwyczaj bardzo praktyczne podejście.
22.08.2023
15.08.2023
698123956
Jaki jest poziom nauczania? Są bardzo duże wymagania? Słyszałem, że większość zajęć zdalnie. Więcej jest praktyki niż na publicznych? Kolega jest na kierunku programowanie i mówi, że nie jest trudno
absolwent
Chyba najlepiej wyposażone laboratoria dla mechatroników w kuj-pom. Kadra w porządku - w większości bardzo kompetentne osoby. Samo studiowanie - jak na innych uczelniach, mógłby tylko być większy porządek w planach zajęć, czasami jednego dnia dużo godzin z jednego przedmiotu.
13.08.2023
13.07.2023
Patro
Jest tu jakiś student mechatroniki albo absolwent, który byłby tak miły i opowiedział coś o wykładowcach i studiowaniu tego kierunku?
Wku###iona
Jak ktoś chce się czegoś nauczyć to odradzam pedagogike w malborku. Poziom nauczania to zupelne zero!! Jak można dopuszczać ludzi z zerowym pojęciem do dzieci? Tragedia. Jestem na magisterce i gdyby nie licencjat to niczego bym się nie dowiedziala. Dwa lata, przepieprzone 10 tysięcy tylko, żeby mieć tytuł. Taniej chyba go gdzieś kupić. Zajęcia odwoływane, bo wykładowca ma wyklady na WSB. Wykładowca, który jest opiekunem praktyk, promotorem roku. Nie będzie go na zajęciach, bo ma gdzieś indziej i wysle prezentacje na maila. Przecież to jest śmieszne i żałosne w jednym. Najpotrzebniejsze przedmioty nigdy się nie odbyły, a na zaliczenie jakiś badziewny referat. ŻENADA, NIE POLECAM. NAJGORZEJ WYDANE PIENIĄDZE. Dodatkowo, dziekanat, który nic nigdy nie wie i każe dzwonić do Bydgoszczy. WSG w malborku to jedynie pralnia pieniędzy. Żadnych porządnych zajęć, żadnych nowych informacji. Na magisterce zaczynają od podstaw, typu: definicja pedagogiki. I to obowiązkowe zajęcia. Wykłady to nudne czytanie slajdów. Zamiast typowych zawodowych przedmiotow jest ekonomia i jakies inne pierdoły nic niewnoszące. Jestem zażenowana bardzo. Bardzo!! Kończę to tylko ze względu na wsadzone już pieniądze. Ludzie, jakich wy robicie MAGISTRÓW, TEORETYCZNIE SPECJALISTÓW. chyba sami byście nie chcieli powierzyć swoich dzieci ludziom bez żadnej wiedzy. Gdyby nie PWSZ, który ukończyłam z licencjatem nie miałabym żadnej wiedzy na tematy pedagogiczne. Zdecydowanie odradzam WSG, polecam bardzo serdecznie stare PWSZ, teraz Akademię.
21.10.2022
27.09.2022
robson
czy nie jest za późno, żeby się zapisac na logistykę? czy to w miare lekkie studia? ile jest matematyki na zajęciach i jak oceniacie poziom, dodam, że zdałem maturę, ale bez fajerwerków :-)
grafik
wiktoria - grafika do udzwigniecia przy odrobinie samozaparcia, wiadomo trzeba sie uczyc. wiekszosc w grupie zaczynala od zera. zaoczne od dziennych sie nie roznia z tego co wiem, ogolnie przedmioty ciekawe
03.06.2022
05.05.2022
Kama
Jak wygląda nauka zaocznie na logistyce? Czy może lepiej dziennie?
Kama
Hej, polecacie logistyka na wsg? Czy może lepiej wsb?
05.05.2022
19.04.2022
Wiktoria
Jak wyglądają zaoczne studia Grafika i projektowanie 3D, do udźwignięcia? Dla osoby na poziomie bardzo podstawowym. W zaocznym trybie jest szansa, że się czegoś nauczę? Z góry dzięki za pomoc!
Lix
Polecam poziom jak a UKW a kultura obsługi studenta o niebo lepsza.
24.02.2022
04.02.2022
inf
Na pierwszym roku na programowaniu 10-15 osób, na całej informatyce chyba 50 czy 60
ob
Witam, ile osób jest aktualnie na studiach zaocznych na kierunku informatyka - programowanie i technologie WWW, jak to wygląda na innych specjalizacjach? Pozdrawiam
26.01.2022
18.01.2022
Wsg
Jest tu ktos z pedagogiki
Krzysztof
Czy robił ktoś podyplomówkę z BHP? Mogę prosić o informację jak to wygląda?
19.09.2021
07.09.2021
Alicja
Hej.Czy ktoś studiował na WSG w Inowrocławiu?
agg
poziom ok - zajecia w wiekszoscinastawione na praktyke, kadra aktywna zawodowo, przedmioty ok - roznia sie zaleznie od specjalnosci, szczegolnie na wyzszych rocznikach. na programowaniu duzo technologii .NET
03.08.2021
01.08.2021
Monika
Jak jest na informatyce (zaoczne) poziom, kadra, przedmioty Dziękuję za odpowiedz
Mimi
Kiedy będzie można się w końcu zapisywać na kierunek lekarski? Ktoś coś słyszał?
16.07.2021
06.04.2021
Alicja
Hej.Mam pytanie odnośnie kierunku psychopedagogika? Czy ktoś studiował?
xyz
hej, czy nadal funkcjonuje podyplomówka z grafiki i multimediów? Jeśli tak, to czy jest w Toruniu albo Bydgoszczy? Na stronie uczelni podano te dwa miasta + Słupsk, ale w karcie zgłoszeniowej 'grafika i multimedia' są wpisane tylko pod Słupskiem. Czy ktoś może podzielić się wrażeniami z tych studiów?
19.02.2021
02.02.2021
Pati
Witam czy może się ktoś podzielić opinią na temat psychologii w trybie zaocznym na powyższej uczelni? Będę wdzięczna za obiektywne opinie.
eee
zależy kto w co celuje - jak ktoś chce zostać naukowcem to są lepsze uczelnie (ale to raczej poza bydgoszczą), jeśli ktoś chce się nauczyć zawodu i mieć dostęp do fajnego sprzętu to na inf/mech warto iść na wsg. lokalnie ukw czy utp nie ma podejścia - wiem z autopsji i od znajomych.
09.01.2021
08.01.2021
Momo
eee, poziom wyższy na kierunkach technicznych od politechniki? Na jakich na przykład? Może faktycznie warto.
eee
studia na magisterce i obrony wygladaja tak jak na innych uczelniach, poziom nauczania ten sam, albo nawet wyższy na kier technicznych, ci co piszą że niski chyba uwalili i mają Żal
07.01.2021
04.01.2021
Byy
Niski poziom czyli co? Oferta wygląda imponująco i do tego w różnych miastach są te kierunki,.nje trzeba daleko dojeżdżać.
Zoja
słaba szkoła, niski pozopm, odradzam , Wyższ Szkoła Gwiazd taką ma ksywkę
03.01.2021
27.12.2020
Bartek
Planuję rozpocząć studia magisterskie na WSG. Może ktoś opowiedzieć jak wyglądają studia i obrony na koniec?
Marek
Wyposażenie i dobra baza to nie wszystko. Oferta bardzo dobrze przygotowana, dyplom nie daje jednak uprawnień do wykonywania zawodu!! Jeśli ktoś chce mieć wyższe wykształcenie bez praktycznej wiedzy to coś dla niego ...
15.12.2020
10.12.2020
Abc
X, nie ma takiego kierunku na wsg. Byc może jest taki obszar na kierunku informatyka albo przemysły kreatywne. Czyli tak jakby specjalność, ale nie odrębny kierunek, w praktyce może być kilka przedmiotów z danego obszaru. Niestety ze strony rekrutacji nie dowiemy się, jaki to dokładnie kierunek, a różnica jest znaczna! Jeśli Ci bardzo zależy, to najlepiej dopytać w biurze rekrutacji, żeby nie wylądować na czymś, co kompletnie Cię nie ciekawi.
X
Hej, interesują mnie studia zaoczne na kierunku intermedia i gry komputerowe. Ktoś mógłby podzielić się wrażeniami? Czy wiadomo czy uczelnia przewiduje magisterkę z tego kierunku?
28.10.2020
27.08.2020
Sylwia
Hej Czy ktoś studiował albo chce się zapisać na podyplomówkę z przygotowania pedagogiczno?
NJP
Hej, czy ktoś studiował na WSG podyplomowo Kadry i płace? Czy warto? :)
26.08.2020
16.07.2020
Kasztan
Większość ostatnich pozytywnych komentarzy pisała ta sama osoba. Od razu widać po stylu wypowiedzi, konstrukcji zdań, słownictwie ;) Postarajcie się bardziej.
Tomek
Nie powiem nic odkrywczego o uczelni. Zgadzam się z pozytywnymi komentarzami, negatywne uważam, że są przesadzone. Ogólnie uczelnia jest fajna. Zajęcia są interesujące, a z wykładowcami idzie się dogadać. Uczelnia jest zadbana, organizacja na dobrym poziomie. Moim zdaniem uczelnia jest w porządku i można polecić.
14.07.2020
14.07.2020
Mateusz
Ja się nie zgadzam z poniższym komentarzem. Uważam go za nieuczciwy atak w stronę uczelni. Odniosę się do swojego kierunku mechatroniki. Bardzo konkretny kierunek i ciekawe wykłady. Profesorowie mają ogromną wiedzę w tej dziedzinie. Bardzo dużo nauki, ale to dobrze dla każdego, kto chce być kompetentny w tej dziedzinie. Kierunek jest na wysokim poziomie. Polecam.
kkYY
Ho Ho, akcja zaganiania owieczek do strzyżenia (czesne+ inne finansowe niespodzianki/) rozpoczęta na dobre. Nie dajcie się nabrać tym fałszywym piewcom ku czci WSG. Bardzo dużo kasy za nic niewarty dyplom.
07.07.2020
06.07.2020
Michał
Dużo można się nauczyć na kierunku informatycznym, Oprócz polecenia wśród znajomych, zachęciło mnie dobre wykształcenie przez uczelnie. Łatwiej dostać pracę z dyplomem w tej dziedzinie. Ogólnie informatyka ma perspektywy na przyszłość. Wiadomo, że trzeba mieć do tego zapał i pasje, ale pieniądze są dobre. Bardzo dobrze studiuje się na WSG, przygotują dobrze do zawodu.
Miłosz
Uczelnia pozytywnie nastawiona i pomocna dla studentów. Wykładowcy pomocni, wykłady pełne ciekawej wiedzy i doświadczeń. Rówieśnicy otwarci na nowe znajomości. Na uwagę zasługuje kierunek informatyka i mechatronika, ze względu na zarobki zawodów. Technologia dynamicznie się rozwija, więc zapotrzebowanie na specjalistów rośnie. Absolwent po skończeniu uczelni będzie miał wystarczający warsztat, aby podjąć pracę w swojej dziedzinie. Reszta to zbieranie dużo doświadczenia w praktyce.
05.07.2020
01.07.2020
Robert
Jeżeli chodzi o mechatronikę, to uczelnia trzyma wysoki poziom. Znajomi z informatyki też mają pozytywne zdanie. Kadra jest wykwalifikowana, zajęcia są obszerna, ale wykładowcy starają się przekazać wiedzę jak najbardziej zrozumiale. Odpowiadają z chęcią na pytania studentów.
Anonim
Co możecie powiedzieć na temat obron na tej uczelni?
30.06.2020
29.06.2020
Witek
Uczelnia głównie nastawiona na obcokrajowców. Od dłuższego czasu widać pogłębiający się kryzys (coraz więcej budynków zamienianych na innego rodzaju działalności). Trochę strach, czy za kilka lat jak komuś pokażę dyplom, to czy będzie pamiętał uczelnię :(
Robert
Studia magisterskie są zadowalające. Uczelnie w niczym nie odstaje od pozostałych uczelni. Kilka punktów można by było wymienić, które są w WSG na plus, na tle konkurencji. Poza tym dobrze się studiuje na tej uczelni. Notesy są wypełnione notatkami, a rozmowy z rówieśnikami są interesujące. Na wykładać można zagłębić się w temat i dopytać o szczegóły. Wykładowcy są pomocni.
27.06.2020
27.06.2020
Jakub
Solidna uczelnia, rzetelna, dobrze traktuje swoich studentów. Przekazuje bardzo dużo wiedzy. Każdy, kto poszukuje wiedzy w danej dziedzinie, uzyska fajny kawał wiedzy. Po drodze zyskuje się wysokiej jakości kontakty z innymi ludźmi.
Były student
Studiowałem na tej uczelni dwa kierunki. Po ukończeniu studiów licencjackich poszedłem na studia magisterkie na publicznych uczelniach i mogę przyjąć, że WSG w niczym nie odstaje, a w niektórych aspektach jest lepsza od moich aktualnych uczelni. Organizacja często pozostawiała wiele do życzenia, ale koniec końców było do przeżycia. Zdarzali się wykładowcy, którzy nie wiedzieli po co są, ale jednak większość to była kadra z pasją, praktycy, pasjonaci swoich specjalności z zamiłowaniem do przekazywania wiedzy.
06.06.2020
31.05.2020
Piotrek
Mechatronika, informatyka, budownictwo to porządne kierunki. Przyjaciel poszedł na informatykę, no i jest zadowolony. Ja poszedłem na mechatronikę i też jestem zadowolony. Jest odpowiednia ilość wiedzy a wykłady bardzo ciekawe. Można się dużo nauczyć.
Konrad
Uczelnia jest dobra, trzeba tylko przyłożyć się do nauki. Poza tym uczelnia reprezentuje wysoki poziom.
29.05.2020
29.05.2020
Konrad
Uczelnia jest dobra, trzeba tylko przyłożyć się do nauki. Poza tym uczelnia reprezentuje wysoki poziom.
Patryk
Dobrze się studiuje na kierunku budownictwo. Wiedza przekazywana przez praktyków. Nie wiem, jak jest na innych kierunkach, ale tutaj jest dobra organizacja. Zajęcia mi się podobają.
26.05.2020
26.05.2020
Krystian
Uczelnia jest w porządku. Kilka rzeczy muszą tylko poprawić. Wykładowców mają dobrych, którzy angażują się w swoją pracę. Wiedza jest przekazywana rzetelnie. Muszą się tylko mocniej skupić na organizacji. Administarcja jest ok.
Paweł
Jestem zaskoczony, tym co tutaj niektórzy piszą i to jeszcze pod nikiem literowym. Moje doświadczenia są pozytywne. Klimat jest w porządku. Wykłady są obszerne w wiedzę, wykładowcy profesjonalni.
22.05.2020
11.05.2020
Roksana
Filologia Angielska zaocznie. Ktoś może się wypowiedzieć?
MDJDJKDJKD
Olaa, czy mówisz o kierunku (Lingwistyka stosowana z hiszpańskim) prowadzonym w Bydgoszczy? Czy w innym mieście? To jest nieprawdopodobne...
31.03.2020
10.02.2020
Karola
Nie nie szkoda kasy i nerwów. Brak szacunku do studenta. Dwa dni przed dowiadujemy się że jest zjazd lub egzamin na platformie. Co chwila jakieś zaliczenia o których nikt nie informuje. Przedmioty na zapchaj dziórę nic nie wnoszące. Odradzam
Olaa
Nie, nie i jeszcze raz nie! Poziom i organizacja WSG jest tragiczna. Aktualnie jest ma końcówce piątego semestru i dowiaduje się, że mój kierunek zostaje rozwiązany ( Lingwistyka stosowana z hiszpańskim). Jeżeli ktoś lubi kabaret to polecam ;)
07.01.2020
04.11.2019
g
Kierunek to Psychologia, a specjalnosci to kolejno psychologia kliniczna, psychoterapia dzieci i mlodziezy i psychologia edukacyjna
Karina
Czytam o studiach - Psychologia edukacyjna na stronie WSG, gdzie w celach kształcenia podane jest określenie "specjalność". Czy to w takim razie nie jest kierunek studiów? To jest specjalność? Nigdzie nie widzę, w ramach jakiego kierunku by to była specjalność? a Psychologia kliniczna? to jako specjalizacja na Psychologii? Czy możecie mi to wyjaśnić?
21.10.2019
15.10.2019
X
Totalny brak poszanowania studenta/kandydata, nawet nie wiem jak mam się nazwać. Informacja o nieotwarciu kierunku trzy dni przed planowanym rozpoczęciem roku akademickiego, oczywiście po uiszczeniu już wszystkich opłat i bez jakiejkolwiek wcześniejszej informacji o możliwości wystąpienia takiej sytuacji. Brak przekazu informacji między pracownikami bądź udzielanie ich błędnie, ciągłe odsyłanie do innych organów. Strata czasu, pieniędzy i nerwów. Teraz wiem, że mogę być wdzięczna, że kierunek nie został otwarty, bo nie wyobrażam sobie trzech lat w takiej atmosferze i organizacji.
Gmer
Czy ogarniacię tą ich stronę www? bo ja dostaję szału, jak chcę znaleźć ofertę kierunków od A do Z !!! przeskakuje na Isaps i nie wiem, czy to kierunki czy specjalności, bo nic mi się nie zgadza. Chciałem mechatronikę obczytać, ale po zaznaczeniu inżynierskich stacjonarnych - BRAK. Co więcej te kierunki nie zgadzają mi się z wykazem na górze, a szukałem przez wyszukiwarke portalu i miasto. Spytam więc inaczej: CZY SĄ TUTAJ STUDENCI INZYNIERSKIEGO KIERUNKU MECHATRONIKA???? Jak oceniacie studia?
06.10.2019
23.09.2019
Stefan
Czy ktos robil podyplomowa filologie polska w Slupsku? Kuratorium nie kwestionuje uprawnien do nauczania?
uczelnia bez wartości
Jeżeli zastanawiacie się czy zapisać się na uczelnie WSG w Bydgoszczy to odradzam. Tyle nerwów kosztuje zaliczenie każdego egzaminu, wykładowcy bez wartości moralnych każą siebie prosić, aby sprawdzić im egzamin i wpisać ocenę. Oszukują, że student nie zaliczył przedmiotu a jak student ma ewidencje, że zaliczał to robią z niego głupka i karza się prosić o wszystko. Płacisz za czesne a Dziekani mają studentów w nosie. Mają swój folwark. Jeśli chcesz się męczyć, płacić i prosić o wszystko to się zapisz a potem zastanawiaj się co Ty tutaj robisz i czy tak wyglądają studia na wszystkich uczelniach. Żałuję, że tutaj studiuję bo poziom szacunku do studenta jest zerowy, masz się prosić bo to wykładowca jest królem a uczelnia królestwem. Jeśli zgłaszasz problem do Prodziekana i osób wyżej postawionych zawsze bronią wykładowców...
19.09.2019
20.08.2019
Małgorzata
Chciałabym zapytac sie o podyplomowe z integracji sensorycznej? Jesli ktokolwiek skonczył ten kierunek poprosze o opinię nt zajęć i wykładowców.
pytanie
Jestem na stronie https://new.isaps.pl/Rekrutacja/Studia . Zasadniczi chodziło mi o kierunek Dietetyka, ale jak już przeszłam na Rekrutację, to mi się pokazły zupełnie inne kierunki niz na liście pod Uczelnią, np Hotelarstwo i gastronomia. Nie mogę klinkąć opisu tych studiów tylko od razu przenosi mnie na zapisanie się na studia, czego jeszcze nie jestem pewna. Czy to Hotelarstwo i gastronomia to jest kierunek studiów czy specjalność? Jeśli specjalność to na jakim kierunku studiów? Czy podacie link z opisem, wykładowcami, programem studiów?
19.08.2019
31.07.2019
Karol
Ponoć można studiować zdalnie. Wybiera się ktoś na magisterskie z Systemów Informatycznych w Przemyśle?
xoxo
Dzień dobry WSG. Wskazuję na negatywne strony WSG: zbyt późne poinformowanie o poszczególnych terminach obrony, przełożenie z dnia na II połowę czerwca. Wykładowcy często zapominają o egzaminach o egzaminach.. nie jestem z tego zadowolony, miałem się obronić w lipcu skoro jestem gotowy. A tu co? Państwo nieżyczliwi. Dziękuję.
24.06.2019
17.06.2019
Korx
Proszę o informację jak wygląda studiowanie w Toruniu?
Student
A pani Agata jak malowała paznokcie i piła kawe, tak robi to nadal. zal.pl
28.05.2019
14.03.2019
Studentka
Zróbcie coś wreszcie z tym dziwnym gościem w chojnickim WSG. Zapytany o cokolwiek albo nie potrafi odpowiedzieć, albo wprowadza w błąd, a przez telefon to w ogóle niesposób zrozumieć, co mówi. Plan poukładał tak, że się nam zajęcia pokrywają i nie rozumie w czym problem, gdy się mu tłumaczy, że tak nie może być, tylko patrzy jak bezradne ciele i rozkłada ręce. Cyrk na kółkach!
kierunki techniczne
Czy WSG nie ma już architektury??? A budownictwo???? podajcie link gdzie jest ich lista KIERUNKÓW studiów, ale bez specjalności dziwnych tylko po prostu kierunki.
07.03.2019
16.01.2019
Admin
Komentarz usunięty.
Kudlaty
Witam! Zamierzam podjąć naukę na kierunku pielęgniarstwo w semestrze zimowym. Zajęcia mają ruszyć w marcu. Co sądzicie o tej uczelni? Warto zaryzykować czy lepiej uderzyć do Kwidzyna?
05.01.2019
25.11.2018
Admin
Fakt, że ta uczelnia ma ocenę 7,58 jest śmiechu warty. W komentarzach poniżej, można przeczytać, że nie tak dawno zajmowała ostatnie miejsce w rankingu. (I słusznie), ciekawe kto tak podbił ten wynik ;) Jeżeli macie nadmiar czasu, który chcecie zmarnować, nie chcecie nauczyć się niczego oraz macie odłożone kilkanaście tysięcy, z którymi nie macie co zrobić to bardzo polecam uczelnię!
Admin
Jak najdalej od tej uczelni, jedyne pozytywne komentarze są chyba tylko od ludzi tam pracujących. Studia tam to strata pieniędzy, nie polecam.
25.11.2018
25.11.2018
Khrust
Gdiby nie te studia to nadal malbym wlosy, wracam na Ukraine mam dosyc
Admin
Komentarz usunięty.
25.11.2018
25.11.2018
Admin
Komentarz usunięty.
Trzeci rok programowanie
Na trzecim roku programowania na zaliczenie robisz KALKULATOR. Nie polecam ;)
24.11.2018
20.11.2018
Pyton ale nie ten z Warszawy
Ja tu jeszcze powrócę mili Państwo
Admin
Komentarz usunięty.
15.11.2018
08.11.2018
Piotr
https://www.youtube.com/watch?v=sgGDFbmd6g8
Piotr
Cytując klasyka "i to mówię wprost do kamery, że ta szkoła nie przyniosła mi niczego oprócz depresji i problemów psychicznych, i ja mówię całkowicie poważnie." I nawet kabli RJ45 się nie dało wynieść..
08.11.2018
08.11.2018
Asia
Uniwersytet Warszawski - głosów 647, WSG - głosów 6290, jak bardzo komuś zależy na ukryciu prawdy o tej uczelni?
Marta
Widzę że obecni pracownicy muszą sobie podciągnąć o sobie opinie hahahaha. Dobre. Brawo wy! Szkoda tylko, że Obserwator to Wy a nie osoba z zewnątrz...widocznie macie czas drogie Panie na takie zadania...no bo górnolotnych spraw nikt wam nie powierzy. Pozdrawiam serdecznie
07.11.2018
31.10.2018
Obserwator
Drogi użytkowniku podpisujący się jako "wykładowca" z 25.10.2018 oraz rzekoma "studentko pielęgniarstwa" z 25.10.2018. Miałem okazję wielokrotnie obserwować pracę pań z dziekanatu WSG w Chojnicach. W mojej ocenie, uwzględniając przepływ informacji "z góry" oraz stan pozostawiony przez wychwalaną "poprzednią ekipę" (której akurat poznać nie miałem okazji, ponieważ pojawiam się w WSG dopiero od tego roku), odwalają świetną robotę. Pewne zastrzeżenia można mieć najwyżej do tego nowego pana za biurkiem, który mógłby powstrzymać się przed dorzucaniem swoich pięciu groszy do każdej rozmowy, którą ktokolwiek prowadzi akurat z jedną z dwóch pań, ale taka już chyba jego natura. Zadając kłam stwierdzeniom z opinii, do których się odnoszę - nigdy nie słyszałem w biurze plotek, nie widziałem rozłożonych gazet, a bywałem o różnych porach. Natomiast kubek z kawą na biurku jeszcze chyba nikomu przy zdrowych zmysłach nie przeszkadzał. Panie są zawsze miłe i uśmiechnięte, odpowiadają rzeczowo, telefon odbierają nawet chwilę przed końcem pracy. Chętnie zatrudniłbym u siebie w biurze dziewczyny z takim zaangażowaniem. :-) Zatem, drogi "wykładowco", który z pewnością wykładowcą w tej placówce nie jesteś, droga "studentko pielęgniarstwa" - zwyczajnie mijacie się z prawdą. Nie wiem tylko, z czego ta zawiść wynika. Teraz natomiast możecie zacząć łamać głowę, kimże jestem. Czas-start! Pozdrawiam! :-)
Adam
Te studia nie dały mi nic oprócz zakoli.
27.10.2018
26.10.2018
Jola
Śmiać mi się chce jak czytam te wszystkie komentarze o tej "pseudo uczelni" Niby taka potężna uczelnia, tylu pracowników a wszystko tam to jak w PRLu...jak nie dasz w łapę to nic nie załatwisz...moja mama uczęszcza na zajęcia do dziennego domu pobytu...jedynie co jest dobre to to, że ma kontakt z seniorami a reszta to totalna klapa. Dodzwonić się tam to jak do papieża...a jak się już dodzwonisz, to każda z tych "pań" odsyła Cię do innej...bo to nie jej "działka". Mówią szybko, haotycznie ...Pofatygowałam się tam kiedyś osobiście, to akurat przyszłam nie w porę, bo ktoś miał urodziny i trzeba było napić się kawy i zjeść ciasto a klient może sobie dwie godziny w holu zaczekać...NIE POLECAM
Prawda
Nie polecam. Przedmioty na Grafice i multimedich nie mają nic wspólnego z kierunkiem. No chyba, że ktoś chce zapłacić 15 tysięcy za podstawową obsługę Photoshopa, to proszę bardzo. Zasad kompozycji, wrażliwości artystycznej, analizy czy designu nikt Cię nie nauczy. Zajęcia są łączone z kilkoma innymi kierunkami w celu zaoszczędzenia pieniędzy. I tak zamiast uczyć się UX, czy projektowania, to robisz bazy danych czy programujesz kalkulator. Plan zajęć na kilka dni przed startem semestru, każdy tydzień inny i sobie pracy nie rozplanujesz. Dla mnie porażka i wstyd. Oczywiście wszystko za hajs z budżetu Unii czyli z twoich podatków. Tak się robi biznes.
25.10.2018
25.10.2018
Wykładowca
Witam, jestem a raczej byłem wykładowcą tejże uczelni. Współpraca z dziekanatem przebiegała pomyślnie ...do czasu...od wrześnie tego roku osoby pracujące tam nie wiedzą nic. Organizacja zajęć jest na najniższym poziomie a o planiach już nie wspomnę...haos...zamieszanie...a nie wspomnę już o tym, że tel tam są tylko do ozdoby, bo pracownicy nie wiedzą jak z nich korzystać. Zgadzam się z Panią z Pielęgniarstwa, że poprzednia ,,załoga" wszystko miała zorganizowane na czas...no i wykładowców nie zamykała na noc w budynku!
Studentka Pielęgniarstwa
Mam na myśli oczywiście WSG w Chojnicach drodzy Czytelnicy
25.10.2018
25.10.2018
Studentka Pielęgniarstwa
Szaniwni Państwo prawda jest taka, że teraz pracują tam osoby, które nic nie wiedzą i o nic się nie starają. Siedzą tam jak dzieci we mgle...Nic tylko kawa, ploteczki i gazetki...Nie wiem co się stało z piprzednim składem, ale to najgorsza decyzja uczelni zatrudniając tych nieudaczników. Ja jestem już na ostatnim roku, więc się przemęcze. Współczuję tym pierwszym rocznikom...
Student
Dlaczego administrator kasuje komentarze, które ukazują prawdę?Na WSG w Chojnicach panuje nieład, brak kompetencji jest tak rażacy w oczy ze brak słów. Jest to strona gdzie mogę wyrażać swoją opinię a Państwo te opinie kasujecie. Rozumiem, że tylko pozytywne komentarze są zostawiane? W takim razie nie rozumiem po co jest owa strona stworzona. Plan, którego nie znam, który jest podawany co miesiąc, informacje, które są źle przekazywane, oraz słowo NIE Wiem które jest na porządku dziennym.. Ja płacę tam ogromne pieniądze i oczekuję czegoś w zamian. Bo taka rozmowę i dialog jaki prowadzę to mogę tak porozmawiać w przedszkolu . Zmieniony zespół, który zmian dobrych nie wprowadził jeśli miał być taki zamysł.
25.10.2018
11.10.2018
Administrator
Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
Ja
Nie polecam WSG INOWROCŁAW jeden wielki harmider zajęcia od godziny 7 do 21. Zero jakiej kolwiek organizacji. Zamiast indeksu jest jakaś platforma, co do ocen trzeba się prosić aby zostały wpisane.
30.09.2018
24.09.2018
Mimi
Czy może coś, ktoś powiedzieć o Turystyce międzynarodowej w Bydgoszczy?
art
Jeżeli chodzi o grafikę komputerową - szczerze odradzam, pierwsze zajęcia stricte z grafiki zaczynają się dopiero od 3 roku (sic! wcześniej przedmioty często niezwiązane ze specjalizacją) Nauka od podstaw, nie nauczysz się tutaj chociażby UX/UI. Ta uczelnia to pomyłka, zdecydowanie lepiej skończyć coś bardziej wartościowego i ukończyć ewentualnie kursy z grafiki.
13.09.2018
23.07.2018
POTRZEBUJĄCA RADY (GRAFIKA)
Czy studiował/studiuje ktoś Grafikę komputerową i Projektowanie 3D (3,5 inż) na WSG? Jaki jest poziom, ciężko jest zaliczyć przedmioty? Nauka od podstaw czy też nie? Interesuję się trochę grafiką, ale nie jestem zbyt "mocna" w te klocki. Warto pójść na te studia czy ryzykuję ich nieukończenie?
Panna
Zatrudniają samych pomagieròw właścicieli i tylko po znajomościach. Sama wiem, bo pracuję z taką dziewczyną, ktòra dostała się z protekcji. Otwierają kolejne placówki a na wypłaty dla pracowników to nie mają. Za dużo tam pracuje ludzi w biurze, którzy tylko spijają kawę.
22.06.2018
05.06.2018
Admin
Komentarz usunięty.
studia informatyczne
Gdzie najlepiej w Bydgoszczy iść na informatykę? Toruń wchodzi w grę także. Które szkoły rozważyć?
05.06.2018
14.05.2018
Życzliwy
Dlaczego administrator usuwa komentarze o pracy w wsg? Pracuja tam sami zlodzieje począwszy od żłobka po kwesture...niedługo zakład pogrzebowy otworza....kasa kasa kasaaaaa
Administrator
Komentarz usunięty.
13.05.2018
14.03.2018
XYZ
Witam studiuje kierunek pielegniarstwo w Chojnicach , powiem szczerze ze organizacja jest fatalna, zadnej pomocy w kierunku studenta, dziekanat - ogromna niekompetencja, osoby totalnie niemerytoryczne i niedopasowane do stanowiska ktore zajmuja łacznie z dziekanem.
Po fizjo
Witam, studiowałam na WSG w Bydgoszczy fizjoterapie.. Organizacja kadr, tragedia, nikt nic nie wiedział a Pan K jedzacy wiecznie drożdzowki chyba pomylił fach.. Co do wykładowcow.. Niektórzy minęli się z powołaniem.. Co do praktyk, wyjazdy do Ciechocinka masakra, Zastrzeżenia co do anatomii która jest bardzo ważna a trwa tylko 1 semestr, ogolnie nie polecam tej uczelni. Strata pieniędzy
28.02.2018
22.02.2018
Kandydat
Witam. Bardzo proszę o opinie o pielęgniarstwie. Jak wygląda plan, wykładowcy itp. Czytam poniższe komentarze ale tam tylko jakieś dziwnie dyskusje o Pani A ( ktokolwiek to jest). A to chyba nie miejsce na takie wywody.
Absolwent
Ja też jestem byłym studentem i problemy w tej instytucji nie są winą Pani A tylko osób tam zarządzających. A skoro pracuje to widocznie jednak coś robi. No chyba ma przełożonych którzy oceniają jej pracę. Chyba że oni też nic nie robią...
22.02.2018
22.02.2018
Administrator
Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
Student
Do studenta: a ja droga studento mam wrażenie że Tomek, Mirka, Ty i Jan to też ta sama osoba i zamiast pisać opinie o uczelni i kształceniu urządzanie osobie prywatne krucjaty przeciwko Pani A. Jak masz coś do tej Pani albo osób pracujących na WSG to napisz oficjalną skargę do jej pracodawcy a nie wypisujesz bzdury na forach niczym nie poparte.
22.02.2018
22.02.2018
Studentka
Mam wrażenie, że zarówno GIGI oraz NIKA to ta sama persona...;) swoją drogą naprawdę ORYGINALNE nazwy XO
Gigi
Do Tomek: Ale grafiku pracy Pani A. nie znasz... A mozesz znasz grafik pracy wszystkich którzy pracują na tym wydziale ?
22.02.2018
22.02.2018
Tomek
do Nika: jestem mieszkańcem Chojnic i studentem wsg. Zatem, wiem co się dzieje na uczelni, w której zostawiam sporo kasy!
Nika
do Tomek: nie uważasz że to co Pani A. kupuje to jej prywatna sprawa? I skąd pewność że robiła to w godzinach pracy? Jesteś stalkerem?
21.02.2018
20.02.2018
Administrator
Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
Tomek
Pewnie Pani Agata byla na miescie po tusz do drukarki hahaha a raczej wybierala , dodam w godzinach pracy, zel pod prysznic dla meza...
20.02.2018
20.02.2018
Administrator
Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
Studentka
Studiuje w Chojnicach pielęgniarstwo. Nie wiem czy ty był dobry wybór i na razie się zastanawiam co dalej z tym zrobić. Organizacja w tej szkole jest zerowa. Wykładowcy są ok. Jedni wymagają więcej, drudzy mniej. Wydaje mi się ze sporo prac typu prezentacje. Nie jestem pewna czy dobrze przygotują nas do egzaminu dlatego poczekam jeszcze trochę - myślę że do pierwszych praktyk i podejmę decyzję co z tym zrobić.
25.01.2018
23.01.2018
Kasia
Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć o kierunku informatyka stosowana?
nads
Również planuje wybrać się na pielęgniarstwo do Chojnic, chociaż mam juz mgr z UMK ale zupełnie inny kierunek. Czy jakieś opinie?
17.01.2018
28.12.2017
?
Proszę o opinie o pielęgniarstwie w Chojnicach.
Ola
Witam, czy ktos z pierwszego roku pielęgniarstwa w Chojnicach moze cos napisac na temat zajęć, ile razy w miesiacu? Czy piszecie prace semestralne z kazdego przedmiotu? Jestem na innej uczelni i zastanawiam się czy sie nie przeniesc!
15.12.2017
11.12.2017
absolwent
Nie polecam, przekłamania odnośnie płatności, przenoszą platformę i źle przepisują płatności potem wmawiając że to jest ok. Dydaktyczny poziom mniej niż zero, na 3 roku programowania przerabiamy htmla (jprdl..) Wiecznie ze wszystkim problemy, człowiek tylko czas traci na wyjaśnianie ich błędów, które jeszcze Ci że to twoja wina. Z całego serduszka ich nie polecam, to był mój błąd życia że tam polazłem. Aa i studia które mieliśmy skończył w lat 3 skończyliśmy w 4:) powodzonka
Anhela
Po przeczytaniu komentarzy dotyczących wydziału WSG w Chojnicach myślałam, że ktoś to pisze na złość. Jednak byłam dziś tam coś załatwić i stwierdzam, że sposób w jaki zachowuje się pani agata jest niedopuszczalny. Podczas gdy rozmawiałam z drugą Panią z biura żeby dowiedzieć się czegoś na temat studiów, p. agata prowadziła w tym czasie rozmowę telefoniczną z koleżanką na temay prywatne w sposób uniemożliwiający załatwienie mi spokojnie moich spraw. Bez żenady głośno rozmawiała z koleżanką i w momencie gdy Ja podniołam głos spojrzała się w sposób który ewidentnie mówił, że jej przeszkadzam. Ja rozumiem, że można prowadzić prywatne rozmowy, to normalne. Natomiast mogła wyjść z biura, bo nie wszystkich dookoła interesuja plotki i prywatne tematy tej pani. Następnym razem chyba wyjdę na korytarz z drugą Panią z biura(swoją drogą bardzo miła;) żeby nie przeszkadzać p agacie.... nie pozdrawiam
07.12.2017
21.11.2017
Martines
Jeseli chodzi o otganizacje w chojnicach, to wszystkiemu jest winna paji agata. Hie poinformowala nas o zajeciach. Planow hie ulozyla. Na wiadomosci jie odpisywala i zganiala wszystko na innych...dlatego wiele kierunkow jie ruszylo, bo sprawa zostala po prostu olana. Tak dba o nas nasz opiekun. Ciekawe co na to przelozeni z bydgoszczy?!
dona
Zapytajcie Pani Agaty ( CHOJNIC) ona pewnie wszystko wie hehehhe jak nie zgubi waszych dokumentów buahahhaha zal.pl takiego pracownika tam trzymać!
21.11.2017
17.11.2017
Wiktoria
Czy ktoś się orientuje jak na wsg ze stypendiami socjalnym. Kiedy są płacone? Studia do tanich nie należą.
niezadowolony
nie polecam tej uczelni zwanej wyższą szkołę gwiazd.
11.10.2017
29.09.2017
Radek
Wyższa Szkoła Gwiazdek... Porażka
Były student
Studiowałem kierunek związany z językami. Oto moja opinia Edukacja: Poziom edukacji mnie nie zaskoczył, spodziewałem się niskiego. Pracuję na pełen etat i nie mogę sobie pozwolić na to aby w pełni się zaangażować w tak duże przedsięwzięcie jak studia. Jest słabo ale to i tak lepiej niż nic nie robić. Jako dodatek (dość drogi) może się sprawdzić (choć dla mnie się nie sprawdził). Ogólnie dużo energii pakuje się w rzeczy nie związane z językiem, i na język bywało, że już mi brakło czasu. Jako główna edukacja wyższa dla młodego człowieka wchodzącego w życie, absolutnie NIE. Administracja: źle, źle bardzo źle. Istna żenada na każdym kroku. Pierwszy kontakt z administracją to zanęcanie mnie pakietami promocyjnymi przed podpisaniem umowy po to tylko, żeby w trakcie podpisywania, po sprawdzeniu wszystkich szczegółowych warunków, wyszło na to, że jednak mi się nie należą. Do umowy o studia nie dodano wszystkich załączników wymienionych w umowie (są w isaps i na moodlach, podpisz to damy ci dostęp i sobie sprawdzisz online). Brak możliwości uzyskania planów studiów z przedmiotami i ilością godzin. Internetowy system obsługi studenta (isaps) miewa problemy skutkujące naliczaniem dodatkowych opłat za monitorowanie których odpowiada, haha, student :) . (twoja wina studencie, że nasz system nie zapisał twojej oceny na czas, teraz płać za przedłużenie sesji albo się kajaj w żałobnej procesji postępowania administracyjnego u FOS). Poszczególne działy uczelni nie komunikują się ze sobą. Dział numer 1 potrzebuje jakiegoś potwierdzenia z działu 2 w twojej sprawie? To TY studencie masz się o to postarać, w godzinach pracy i na piśmie. Pani z działu 1 na pewno nie zadzwoni do działu 2 poprosić o to samo o co każe ich poprosić tobie. Pani z działu 1 straci dużo czasu, żeby ci wyjaśnić o co masz prosić inny dział, ale sama tego nie zrobi żeby ów, i tak już stracony, czas spożytkować bardziej efektywnie, i zaoszczędzić przy okazji twój. Ogólnie raczej nie polecam, no chyba, że ktoś bardzo chce i wie w co się pakuje.
09.08.2017
20.07.2017
były student
Studiowałem budownictwo na tej uczelni.i podziękowałem za edukację. porażka to mało powiedziane. jedyne co mogę wam polecić to uciekać z tej uczelni, słusznie nazywanej wyższą szkołą gwiazd!
Psychopedagoika
@Fiona nie wiemma jak psychopedagogika wygląda w Ełku mogę podzielić się odczuciami co do Bydgoszczy. Wiem, zeże w Inowrocławiu mają takich samych wykładowców, przyjemniej większość więc może w Ełku jest podobnie. Jeśli chodzipraktyki osię samenie studia można siesię dużo nauczyć. Jedyny minus jest taki, że jest kilka dziwnych przedmiotów typu antropologia kulturowa czy przedsiębiorczość, które nie wiem jakco mają pomóc mi w zostaniu dobrym nauczycielem
10.07.2017
03.07.2017
Jola
Wiem, że w Chojnicach jest świetna kadra i przesympatyczna Pani z dziekanatu. Pozdrawiam Jola z pielęgniarstwa.
Fiona
Czy ktoś może powiedzieć coś o WSG w Ełku? Chodzi o kierunek psychopedagogika
26.06.2017
17.06.2017
Werra158
Drogie panie odchudzanie proponuje zaczac od motywacji, jak potrzebujecie cos na motywacje, wpiszcie sobie w google: odchudzanie przed i po by sasetka
Karolek
Pani Żanetko kiedy poprowadzi Pani fitnes?! Wrrrr TY MÒJ SPAŚLACZKU....
16.06.2017
12.06.2017
woodstock
nie polecam tej uczelni, nie wszyscy wykładowcy są mili.
Jarek
Polecam WSG. Wykwalifikowana kadra, ciekawie prowadzone zajęcia. Nie wiewiem czy na wszystkich kierunkach tak jest ale moja grupa nie jest duża dzięki czemu wykładowca może dotrzeć do każdego.
02.05.2017
12.02.2017
D
Nie polecam tej uczelni. Zajęcia na zaocznych od 7-21, ale dało się przeżyć. Strasznie lecą na kasę. Owszem ze swojego zaniedbania-problemy zdrowotne i pobyt w szpitalu zostałam skreślona z listy studentów, wszystko opłaciłam konto było czyste. Po jakimś czasie dostałam propozycje powrotu na listę studentów, pomyślałam czemu nie. Po miesiącu gdy zalogowałem się na ISAPS w celu zapłacenia pierwszego czesnego nastąpiło zaskoczenie, gdyż uczelnia chce opłaty ponad 1000 zł za okres w którym studentką nie byłam. Powołują się na regulamin opłat, którego wysłać nie chcą, chociaż w umowie jest mowa o tym, że powinien być w ISAPS... sprawa zgłoszona jest do rzecznika praw studenta. Oczywiście WSG grozi ponownym skreśleniem z listy studentów jak tego nie zapłacę w ciągu dwóch miesięcy, chociaż każdego miesiąca przesyłam im kwotę czesnego za okres od ktorego wricilam na liste studentów. Naciągacze.
StevenBib
objawy dny moczanowej u kobiet moczanowa http://seeknet.pl/ ziola na podagre dna moczanowa przyczyny powstania
15.01.2017
18.12.2016
Informatyka
Czy warto skorzystać z programu "Policealni na studia" - czy rzeczywiście okres nauki może się skrócić do roku. Jak to wygląda w praktyce?
Ped
@anna nie ma logopedii ale jeśli interesuje Cię praca z dziećmi to polecam pedagogike na WSG, profesjonalne podejście do studenta, a wykładowcy to same wybitne postacie. Wszyscy wykładowcy to doktorzy albo profesorowie. I czuć, że wiedzą o czym mówią i że pedagogika I wychowanie to ich pasja.
27.11.2016
12.11.2016
Logopedia
@anna na WSG nie ma logopedii. Jest tylko pdeagogika wczesnoszkolna, psychopedagogika i resocjalizacja. Chyba, że chodzi Ci o studia podyplomowe.
anna
Mam pytanie, czy ktoś może studiował na tej uczelni logopedię? Jestem zainteresowana tym kierunkiem i proszę o info.
05.11.2016
10.10.2016
Zaskoczony
W sumie to chodzę dopiero od tygodnia, ale jak na narazie nogę mówiąc o tej szkole tylko doborze. Dobre podejście wykładowców i fajnie ułożony plan. Wbrew pozorom poziom nie jest w cale taki niski, to było zaskoczenie, ale na plus.
Kasik63
WItam. Czy ktoś z tu obecnych studiował lub studiuje turystykę i rekreacje lub fotografia i techniki multimedialne. Interesuje mnie jaki jest tam poziom oraz czy polecacie te kierunki.
12.09.2016
11.09.2016
Golonka
Każdy szanujący się pracodawca nie bierze przy naborze do pracy poważnie tej szkoły. Szkoda na nią czasu i przede wszystkim kasy.
Nice
Fajna uczelnia, interesująca oderta edukacyjna, przyjaźni ludzie. Mimo, że prywatna jak ktoś chce to się nauczy, jak ktoś chce tylko zdobyć papierek to też się uda. Ale mówiąc szczerze w dzisiejszych czasach niżu demograficznego nawet na publicznych uczelnianych niee trzeba się specjalnie starać :-D
10.09.2016
04.09.2016
Leo
Najbardziej warto studiować Informatykę bo w tej branży jest najwięcej miejsc pracy i wynagrodzenia są zdecydowanie najwyższe (no może jeszcze opłaca się iść na typowo techniczne kierunki np. na mechatronikę czy Budownictwo)
Pytanko
Mam pytanie do hejterów. Skoro komentujcie tą uczelnie to znaczy, że tam studjujecie/studjowaliście. Skoro to taka zła uczelnie to po co tam poszliście?
02.09.2016
01.09.2016
Administrator
Komentarz usunięty.
mily
Studjuje dwa kierunki jeden naa UKW drugi na WSG różnica w poziomach może jest ale nie jest aż przerażająco wielka :-) znam osobny które nic nie robiły i zdały na UKW i znam ludzi którzy się starali i nie zdali na WSG :-D wszystko zależy od kierunku i podejścia samego studenta jak chcesz to się nauczysz :-D
01.09.2016
01.09.2016
Kasia
Ta niby szkoła to patologia, dawno powinno zabrać sie za nia ministerstwo. To taki amber gold w edukacji.
sdsd
ale pitolenie ... ludzie co wy tu piszecie .. najwiecej piszcza ci co albo maja w plecy albo cos im nie pyklo .. skonczylem na wsg informatyke w 2006 bylo ok a slizzgac za bardzo sie nie dalo .. poziom sredni ale co tu wiecej chciec ... z kasa tak jak wszedzie nie zauwazylem zeby mnie jakos bardziej strzygli .. Informatyka jest wszedzie taka ze trzeba od siebie dawac min 50% bo inaczej dupa nie fachowiec.. teraz robie budownictwo na WSG w Toruniu i poziom tez jest dosc wysoki .. wiadomo ze to nie UTP ale i tak wieszkosc wykladowcow z utepa.. mase ludzi sie przenosi i kazdy sobie chwali .. Realnie jest ok jak ktos chce prestiz to do poznania prosze a jak dyplom i 50% wiedzy a nastepne 50% sam przyswoisz bo cie to interesuje to w toruniu jest super.. przeslizgac sie nie da trzeba miec odpowiednia wiedze..
31.08.2016
28.08.2016
Kamil
Uwaga !!!!!! ta pseudo szkółka to wielka ściema. Nie polecam, wyspecjalizowali się wyłącznie w wyciąganiu kasy, nie dajcie się oszukać.
Janek
polecam przede wszystkim kierunki informatyczne: Informatyka czy Mechatronika gwarantują świetną pracę i dobre zarobki, Budownictwo też jest OK
28.08.2016
02.08.2016
Olga
Skończyłam budownictwo w maju, pracuję od miesiąca w branży. Studiowałam stacjonarnie i w moim roczniku tylko 2 skończyło o czasie, reszta spadła o rok niżej. Z całej swojej wiedzy korzystam w pracy, tu nie ma czasu na sprawdzanie czy zrobiłam prawidłowo zestawienie stali czy też prawidłowo określiłam dobór wiązara z drewna klejonego do oferty przetargowej. Albo prawidłowo zrobić przedmiar, zawsze najpierw od siebie wymagałam jak najwięcej i mam nadzieję że w pracy przede wszystkim poszerzę swoją wiedzę i zdobędę doświadczenie, a nie jak inni po tych "lepszych" uczelniach tylko o pieniądzach w kółko rozmawiają i ciągle niezadowoleni bo wiecznie im mało. Osoby po UTP wcale nie mają większej wiedzy ode mnie, jestem w pracy nowa więc nie chcę się wymądrzać ale potrafię nazwać schody wachlarzowe, widzę że dla nich kominy spalinowe to jedyna nazwa którą znają, dachy to dla nich 2 grupy płaskie no jakieś tam drugie.....jak im podpowiadam że drugą grupę stanowią dachy strome to patrzą na mnie podejrzliwie. A efekty drugiego rzędu to wymagają u nich usilnego męczenia p. google czy uwzględniać czy nie.....tak więc gdziekolwiek studiujecie uczcie się, uczcie się i uczcie się bo kiedyś będziecie pracować w zawodzie i będzie milion innych rzeczy do przyswojenia a już na pewno nie nauczą was nigdzie podejmowania samodzielnych decyzji.
Student
Nie rozumiem nagonki na tą uczelnie. Może i jest prywatna ale to nie znaczy, że studiują tu tylko nieuki I lenie. Jak ktoś chce to się nauczy I poziom w cale nie jest taki zły.
02.07.2016
02.07.2016
M.
Witam, Czy ktoś studiuje psychopedagogikę? Wasze wrażenia, opinie? Z góry dziękuję za odpowiedź :-)
studentka
Coaching, kierownik i główny prowadzący Waldek traktuje studentów jak dojne zwierzęta. od ponad miesiąca czekam na sprawdzenie pracy dyplomowej i brak odpowiedzi. dziekanat wziął kasę i wypiął się na studentów. Waldek gwiazdorzy na każdym kroku. Sama nie wiem ile ta wiedza przez niego przekazana jest wiarygodna
28.06.2016
18.06.2016
adam
Dla mnie informatyka też jest ok. Duży nacisk na programowanie. Mnie się osobiście uczelnia podoba i mogę ją polecić.
Zośka
ja studiowałam dietetykę przez kilka m-cy i nie polecę tej uczelni nawet wrogowi! Zadowoleni moga być ludzie, którzy chcą tu zdobyć dyplom BYLECZEGO, a potem i tak pracować w kasie hipermarketu.
13.06.2016
08.03.2016
Nikola
nie, ale ja jestem na Informatyce i jest bardzo zadowolona
Karola
Kierunek Fitness i doradztwo żywieniowe. Czy ktoś kończył i może się podzielić opinią?
25.02.2016
12.01.2016
Może ktoś odpowie jak to możliwe
że uczelnia, która nie ma zatrudnionych informatyków może prowadzić studia na tym kierunku?
xd
Studiuje ktoś dietetykę w systemie zaocznym od tego roku?
03.10.2015
30.09.2015
PK
WF, jeśli nic się nie zmieniło to nie warto; zresztą podejście do wszystkich kierunków jest jednakowe: jak najmniej zajęć za jak największą kasę. Poza tym po WF ciężko znaleźć pracę w regionie.
MAX
Czy ktoś studiuje Wychowanie fizyczne na tej uczelni ? Opłaca się czy strata czasu ?
30.09.2015
08.09.2015
Joasia
polecam takie kierunki jak mechatronika, informatyka czy budownictwo. Mój brat studiuje Informatykę i jest bardzo zadowolony - bardzo go ciekawi ten kierunek -a do tego już pracuje w dziale marketingu (media społecznościowe etc.) więc te studia są mu już teraz bardzo przydatne. W wydaniu WSG informatyka nie jest zbyt "ciężka" a to dodatkowy atut zwłaszcza jak się już pracuje i nie ma zbyt wiele czasu na kucie po nocach
Torun WSG
Jedna wielka porażka, zajęcia się odbywają w jakimś technikum. Wykładowcy nie mający pojęcia o przedmiotach. Na kierunkach dziennych garstka osób, nie można nazwać tego studiami. Jeżeli już to tryb zaoczny tylko i wyłącznie po grubszym zastanowieniu się. ODRADZAM
08.09.2015
06.09.2015
Ania
A co powiecie o kierunku- zarządzanie bezpieczeństwem infomatycznym ?
Matrusiaaaa
WSG to jedno wielkie nieporozumienie, powstało tylko by zarabiać i nic w zamian nie dawać, wielki syf w papierach i nic więcej...
02.09.2015
02.09.2015
Asia
Uczelnia bierze od nas kasę reszta jej nie obchodzi!!!
promocja_wsg
aktualne hasło promocyjne tej szkółki " bądź baranem - daj się ostrzyc"
28.08.2015
19.08.2015
pytanko mam o WSG
czy WSG ma być Uniwersytetem??? bo na ich stronie jest coś o idei Uniwersytetu Przedsiębiorczośći? o co chodzi??? jak postrzegacie Pedagogikę w tej szkole?
ex-student
Filologia angielska na strasznym poziomie. Na I roku przeniosłem się na UKW . Patrząc na studentów - absolwentów to nie chciałbym by 90% które ukończyło filologię uczyło moje dzieci.... Dramat wymowa , gramatyka itp.
14.07.2015
10.07.2015
ja
Czyli według Ciebie każdy absolwent nie posiada wiedzy? W ten sposób obrażasz ludzi, którzy wkładają serce w naukę tutaj. Sporo jest takich co chodzą aby zaliczyć i oni przynoszą wstyd. Ale ja np uczę się tu na poważnie. Pozdrawiam.
no tak
dno, dno, albo jak kto napisał kilka metrów pod dnem, szkoła naciągania na kasę.
07.07.2015
18.06.2015
No tak
Oczywiście to tylko Twoje zdanie. Ale jaki poziom prezentujesz skoro "wsg" piszesz małymi literami? W dodatku literówek masaaaaa!!! Ciekawe co Ty skończyłaś/skonczyłeś. Pewnie gimnazjum-wieczorowo.
no tak
ale zanim sprawdzi wiedzę sprawdza jaką szkołę kandydat do pracy ukończył, szkoła musie dawać jakieś gwarancje przynajmniej na początku wsg takich nie daje bo to jest fikcyjna nauka, fikcyjna wiedza papier nic nie warty tylko pieniądze są prawdziwe. Niestety kończący tę szkółkę to ludzie "nabicie w butelkę" Po cholerę wybrać takie g. skoro jest np. UTP pod bokiem czy tuz za miedzą UMK jeden z lepszych uniwerków w kraju. Większość absolwentów tej ściemniarni nigdy normalnej szkoły wyższej by nie skończyła.
16.06.2015
06.06.2015
do Aldona
Myślałem, że pracodawca patrzy na wiedzę, a nie na papier. No ale skoro Ty znasz takich to...współczuję współpracy;)
Aldona
Ta szkoła to jedna wielka ściema, strata czasu i pieniędzy, potencjalny pracodawca na dyplom WSG odpowiada "dla takich specjalistów nie ma u mnie pracy"
04.05.2015
10.04.2015
zadziwiające, że
skoro jest tam tak dobrze to dlaczego wszyscy stamtąd spindalają??
sylwik2014
Te Wasze opinie to chyba wyssane z palca albo podsłyszane. Studiuję na WSG już trzeci rok - Kulturoznawstwo, poziom? Bardzo wysoki. Jakoś nie zauważyłam dodatkowych opłat, podwyżek czesnego czy coś w tym stylu i moi znajomi też nie. Nasz kierunek jest typowo nastawiony na praktykę, oprócz pracy licencjackiej mamy projekt dyplomowy, czyli zrealizowanie przedsięwzięcia kulturalnego na wielką skalę od A do Z, później obrona projektu - stajesz przed komisją składającą się z najwyższych szych kultury z Bydgoszczy i prezentujesz swój wkład w projekt. Po takiej prezentacji większość studentów dostaje pracę, płatny staż lub platne praktyki w znanych i renomowanych instytucjach kulturalnych np. Teatr Polski, Opera Nova, Filharmonia Pomorska, Muzeum Okręgowe.
26.03.2015
23.03.2015
zuzu
http://www.pka.edu.pl/2015/03/14/wizytacje-pka-w-dniach-22-29-marca-2015-r/ informacje na temat wizytacji PKA dowiesz się kiedy jest na wsg komisja, może przejdą???
Pytanko
wie ktoś co z akredytacją na informatyce? odwiesili warunek?
22.03.2015
05.03.2015
Kolorowa
Uważam, że już lepiej poczekać do października i chodzić na studia dzienne na uczelni państwowej niż na prywatne na WSG.
Nowa
Uczelnia stawia wiele do życzenia. Chodzą tam sami Ukraińcy a nauczyciele mają problem z komunikowaniem się z nimi. jest to najgorsza uczelnia!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jeżeli o mnie chodzi, to stanowczo nie polecam!!!!!
05.03.2015
23.02.2015
do zuzu
Mogłabyś zeskanować taki aneks i wysłać tu zdjęcie? Oczywiście zasłaniając swoje dane osobowe itp. Ciekaw jestem co to za aneks:)
zuzu
hahahah ta uczelnia i wysoki poziom, wielkie przekręty, matactwa, omotanie studenta ile się wlezie i wyciągnąć kasy ile wlezie. Początek studiów umowa, a później aneksy i zmiany w opłatach i dodatkowe opłaty. Poziom nauczania bardzo marny nawet wykładowcy uciekają bo zarobki do d....i te machloje, ta uczelnia to jakiś koszmar!!!!!!!
22.02.2015
20.02.2015
alinka23
Powiem Ci, że w Toruniu budownictwo stoi na dobrym poziomie. Bez projektów ani zaliczeń Ci dyplomu nie dadzą. Ludzie mają mase zaliczeń do tyłu. Poziom nie jest tak niski jak tu piszą. Przyjedz najlepiej porozmawiać ze studentami bo tutaj kiedyś grasował ktoś negatywnie nastawiony na WSG. W internecie dużo rzeczy z kosmosu jest. Pozdrawiam.
budow
jakies opinie o budownictwie chodzi o inzynierke, pozdrawiam
19.02.2015
15.02.2015
zorientowany
w tego typu szkółkach nawet plan zajęć nie jest dostępny oficjalnie na stronach internetowych - bierze się to z potrzeby ukrycia faktycznie realizowanych ilości zajęć oraz prowadzących (najczęściej innych, o innym wykształceniu, niż podaje się oficjalnie do wiadomości); wsg nie jest tu akurat wyjątkiem..
Abad
Właśnie kończę mechatronike i jeśli kogoś interesuje moje zdanie to szkoła jak inne, jak jesteś kumaty to dasz radę jak nie to sam zrezygnujesz. Zdarzyło się na 1 i 2 roku że kumaci rezygnowali bo wystraszyli się np matematyki. Ci co zostali i nawet jak mieli sesje w pierwszym terminie do tylu to uczelnia pomagała w zaliczeniu (dodatkowe zajęcia). Jest wiele mankamentów ale gdzie ich nie ma. Napewno uczelnia uczy gdzie znaleźć odpowiedzi na pytania ze specjalności która studiujesz. Nikt nie pozostawi Cie bez odpowiedzi jeśli tylko o to poprosisz. A bałagan zdarza sie wszędzie.... Ale i tak pójdą ci na rękę. Czesne wysokie i możesz czasami mieć większe wymagania co do zaplecza ( jak miałeś kiedykolwiek z ta specjalnością do czynienia). Jeśli nie wiesz co to oscyloskop generator b.w.cz to i tak będziesz zadowolony. Szkoła przygotowuje do zawodu inżyniera a czy nim będziesz zależy tylko od ciebie. Pewnie są lepsze uczelnie ale ja znam tylko polibude we Wrocławiu i wsg i nigdzie nikt za ciebie nic nie zrobi.
09.02.2015
08.02.2015
dariusz
Ja sobie osobiście chwalę mechatronikę na WSG. Jak chcesz się nauczyć naprawdę to zrobisz to nawet w prywatnej uczelni. p.s na Polibudzie też można ściągać i się ślizgać. Pozdrawiam.
usmiechniety
ha - ha- ha wyższa szkoła chyba gotowania na gazie ale i tutaj miałbym wątpliwości, kiedyś ktoś napisał o poziomie tej niby szkoły metr pod mułem i to by się zgadzało, ta szkoła to pośmiewisko i kupa wstydu idąc tam po naukę wpisujesz się na listę bezrobotnych, nikt o zdrowych zmysłach nie zatrudni absolwenta tej szkoły na stanowisku wymagającym wyższego wykształcenia
06.02.2015
26.01.2015
do studenta
To jakiś żart czy żyjesz w matriksie?
student
Mam porównanie jeśli chodzi o naukę na UMK i WSG. Budownictwo na WSG stoi na wysokim poziomie. Zaliczenia uzyskujemy u znanych doktorów. Duża część kadry pochodzi z UMK, czy też z Politechniki Koszalińskiej, także nie ma się czego przyczepić. Kierunek budownictwo na tej uczelni jest bardzo trudny, tak samo zdawalność, jak uzyskanie końcowego dyplomu. Uczelnia trzyma wysoki poziom.
11.01.2015
08.12.2014
MartitaP1988
witam chcialabym sie dowiedziec jak jest na kierunku:Zarzadzanie, specjalnośc: Zarzadzanie Zasobami Ldzkimi na magisterce. czy ktos studiowal na Uczelni WSGB oto ten kierunek i moze mi cos powiedziec na temat przedmiotow,wykladowcow?
Beniek
Ale kit wciskacie, ta szkołą to biznes naciągaczy, od dawna nie ma tam nauki, tam jest tylko wytwórnia dyplomów na szczęście pracodawcy z regiony wiedzą już co to za WSG stoi. Tym z dyplomami WSG dziękujemy.
22.11.2014
22.11.2014
INFORMATYKA
Informatyka to najlepszy kierunek na WSG w ogóle takie studia mają największy sens bo IT to najszybciej rozwijająca się branża, w której przybywa najwięcej miejsc pracy
Marcin
Przestancie się czepiać WSG...zazdrosniki.
07.11.2014
30.10.2014
raf086
jest ktoś kto jest na Fotografia i Techniki Multimedialne, interesowały by mnie opinie na ten temat??
mibika
Witam czytając wasze opinie aż strach wybrać się na te uczelnie. Myślałam o Awf-ie zaocznie , ktoś studiował AWF na wsg w trybie zaocznym? Jak wyglądają zjazdy i zaliczenia? Pozdrawiam
30.10.2014
21.10.2014
bd
Widziałem na własne oczy materiały do nauki pływania do przyswojenia na onte.. A ilości godzin faktycznie się nie zgadzają, czyli np. jest 16 godzin, które realizuje się na dwóch dyżurach po 2 godziny. A przedmiot ma dajmy na to 24 godziny więc tylko 8 jest normalnie w labie + 4 dyżuru, czyli 12, czyli połowa godzin, które niby są realizowane. Ciężka arytmetyka.
ola
co sądzicie o budownictwie na wsg ?? podobno zmieniło się na lepsze
20.10.2014
17.10.2014
avalon
BZDURA. Przez internet [na moodle] są tylko zesatwy słówek i niektóre ćwiczenia z angielskiego, był tez kurs bhp i biblioteczny. A sam angielski to test przez internet + test na zajęciach i egzamin na koniec przedmiotu. Zajęcia z angielskiego na zaocznych są na kazdym zjeździe w sobote i niedziele. Na moodle niektórzy wykładowcy wrzucaja też część materiałów do nauki ale zajęcia są prowadzone normalnie. Moodle jest przede wszystkim platformą komunikacyjną - opisane sa np. warunki zaliczenia przedmiotu, zakres materiału do nauki, zadania domowe i komunikaty od wykładowców.
do Andzia
Stup, puk w swoją głowkę:)Zrób screen i pokaż co masz do zaliczenia online. Najlepiej jest udowodnić coś co się mówi. No zobaczymy co teraz odpiszesz.
02.10.2014
28.09.2014
Andzia
jakie zajęcia prowadzone są wirtualnie - wszystkie w mniejszym bądź większym zakresie, nawet wf jest przez internet, nie mniej niż jakieś 60% zajęć prowadzone jest na niby, czasami jest tylko pierwsze i ostatnie spotkanie a reszta internet
Andzia
na informatyce najtrudniejsze jest prawo no i filozofia, zastanawiam się czy to aby jest jeszcze kierunek techniczny
28.09.2014
13.09.2014
Do Arkadiusz
Ale z jakich przedmiotów są prowadzone wirtualne zajęcie? Podstawy ekonomii? Relacja społeczne? Ja na mechatronice sie ciesze, ze nie muszę spędzać jeszcze wielu godzin na takich przedmiotach, tylko moge je rozwiazac w domu. Właśnie dobra myśl!
Arkadiusz
Ale najgorsze w tym wszystkim jest to, że prowadzone tam zajęcia nijak mają się do tego co jest prowadzone w innych szkołach, co powoduje że szanse na przeniesienie masz wątpliwe, chyba że zaczniesz od początku. Od kilku lat ta szkoła nastawiona jest wyłącznie na zysk, kosztem wszystkich. Wiele tam fikcji, porównaj sobie z jakaś szkołą publiczną zobaczysz ile przykładowo i jakie zajęcia odbywają się na kierunku na którym studiujesz, podkreślam odbywają się a nie są wykazywane jak na WSG. W suplemencie masz multum godzin ale faktycznie większość z nich mają status wirtualnych, czyli takich których nie ma. Chciałem przenieść się na UKM do Bydgoszczy ale jak popatrzyli co ja mam na WSG to powiedzieli, owszem ale na pierwszy rok po rekrutacji.
12.09.2014
11.09.2014
caramba_torun
Uczę się na WSG w Toruniu i niewiele dobrego mogę powiedzieć o tej uczelni... Zanim złożysz tam papiery wiedz że to uczelnia nastawiona na wyciąganie kasy! Płacisz za wszystko i ka każdym kroku. Drugi ogromny minus wydziału toruńskiego do dziekan wraz z Paniami z dziekanatu. Chodzi o to że oni nic nie mogą. Polecenia wydaje Bydgoszcz i tylko Bydgoszcz. Dziekan dużo mówi, mało robi. Szkoda bo jak składałem papiery miałem spore nadzieje, teraz wiem że wydałem sporo kasy i straciłem mnóstwo nerwów :(
bb
Hejka. Idzie ktoś od tego roku na bezpieczeństwo publiczne?
04.09.2014
22.08.2014
Anzelm
Kiedyś tak pisano o WSG Rozpoczęły się wielkie łowy, tzw. niepubliczne uczelnie, rozpoczęły wielki połów naiwnych maturzystów. Przyglądając się tym „szkołom” można śmiało powiedzieć, że na najwyższym poziomie jest tam tylko promocja, prześcigają się one w zachwalaniu swoich ofert, ale nawet mało wtajemniczony może szybko zauważyć, że tak naprawdę głównym celem tych „szkół” jest wyciągniecie pieniędzy od przyszłego studenta. Obiecuje się wiele, ale z tych obietnic nie pozostaje nic, albo prawie nic. Jedno, co jest gwarantowane to wysokie opłaty, często zakamuflowane w taki sposób żeby na pierwszy rzut oka nikt się nie zorientował ile to jest faktycznie. Otrzeźwienie pojawia się w chwili, kiedy trzeba za coś, o czym wcześniej nie mówiono słono płacić. Poziom usługi edukacyjnej jest zwykle fatalny. Przyszły student oszukiwany jest od samego początku począwszy od wyboru specjalności. Często okazuje się, że specjalności, jaką sobie wybrał po prostu nie ma, była ona tylko po to żeby go przyciągnąć. Zajęcia nie odbywają się na poziomie akademickim, nie sa prowadzone w takim zakresie jak przewidują tzw. minima programowe a prowadzący te zajęcia bardzo często nie prezentuje odpowiedniej wiedzy i przygotowania. Bardzo często jest tak, że zajęcia są dobierana na zasadzie przedmiotów ogólnouczelnianych takich, które nijak się mają do studiowanej specjalności a stanowią tylko tzw. wypełniacz. W dużej mierze korzysta się z tzw. platformy zdalnej, urasta ona do rangi podstawowej formy studiowania w praktyce polega to na zrobieniu jakiegoś pseudo testu potwierdzającego opanowanie zakresu materiału i przypisanie temu znacznej ilości godzin dydaktycznych. Kolejną formą obchodzenia zajęć to, tzw. projekty, które polegają na tym, że uczący się dostaje do opracowania materiał zamiast udziału w zajęciach. W konsekwencji nauczyciel nie dostaje za te godziny uposażenia, bądź w bardzo małej symbolicznej części a student, jeśli trzeba to metoda kopiuj wklej wykonuje fikcyjną pracę. Efekt jest taki, że zarówno nauczyciel jak i student nie są zadowoleni z tej formy i najczęściej nic nie robią a projekt pozostaje tylko w siatce godzin. Szkoła jest zadowolona, bo nie musi wydawać kasy na pensje, sale i całą obsługę studenta, bo go nie ma, a godziny w dokumencie, jakie otrzymuje student wykazywane są, jako normalne zajęcia. Niestety udział tego typu zajęć jest dość znaczna, co w konsekwencji powoduje, że student nie otrzymuje odpowiedniej wiedzy, na jaką liczył. Wychodzi to później na egzaminach, ale wiadomo nauczyciel, który „uwala” traci pracę. Ciekawym zjawiskiem jest prowadzenie zajęć praktycznych, w postaci prezentacji multimedialnej, za wyjątkiem komputerów „szkoły” nie dysponuje odpowiednim wyposażeniem laboratoryjnym. Budowy samochodu, czy tez innego urządzenia studenci uczą się oglądając samochód na ekranie. A projekty inżynierskie prowadzą osoby, które nie tylko nie są inżynierami, ale nawet nie wiedzą, na czym polega praca inżyniera. Spora grupa nauczycieli, jest tam tylko po to żeby dorobić, często są to ludzi przypadkowi, zupełnie spoza dziedziny, w której uczą. Poziom ich wykształcenie ukrywa się poprzez przypisywanie im tytułów docent, profesor, naiwny student nie wie, że ten docent to, co najwyżej mgr, albo nawet nie, a profesor to często tylko doktor. Większość tych „uczelni” nie spełnia tak zwanych minimów kadrowych, najczęściej są one spełnione tylko na papierze przy ubieganiu się o przyznanie prowadzenia kierunku, a później w chwili kontroli akredytacyjnej. Wszystko, co się tam dzieje jest podporządkowane chęci szybkiego dorobienia się właścicieli, etos nauki, honoru, uczciwości w mury tych pseudo uczelni nigdy nie zawita. Są to wysoko wyspecjalizowane w nabieraniu ludzi instytucje biznesowe. Maturzysto – uważaj nie daj się zwieść ładnymi hasłami, pamiętaj, że dobry produkt reklamuje się sam, daj sobie spokój z tymi pseudo uczelniami, uszanuj ciężką pracę swoich rodziców i nie daj się nabić w butelkę. Nawet najgorsza uczelnia publiczna jest lepsza od każdej prywatnej, być może kiedyś, kiedy właściciele tych szkół nie będą zaślepieni chęcią zarobienia za wszelką cenę może wówczas sytuacja się zmieni, ale u nas jest jeszcze daleko do tego. Ideałem tych szkół jest student, który systematycznie płaci, niczego nie chce się nauczyć a interesuje go jedynie dyplom. Nie dziwi, więc że pracodawcy nie chcą przyjmować do pracy niedouczonych magistrów, czy też inżynierów po szkołach prywatnych – o cym się sam przekonałem." ciekawe jak jest teraz
Roman
Co oznacza warunek dla informatyki na WSG??
16.08.2014
12.08.2014
Grazia
Mam prośbę, może ktoś wrzucić tutaj informację gdzie na stronie WSG można znaleźć pełną informację o opłatach (tabela opłat).
Darek
Co to znaczy u Ciebie, że mechatronika w plecy?????
09.08.2014
08.08.2014
Grzegorz
No to gratuluję mechatronika i kulturoznawstwo "w plecy" powoli widać jak obnażane są matactwa, dobrze że już coraz mniej studentów udaje się nabierać na tę ściemę. Mając do dyspozycji kierunki na uczelniach państwowych po co się pchać w takie bagno. Zauważyli to już pracodawcy "pseudo inżynierów po wsg nie przyjmujemy"
Ja cierpię dolę..
przecież wystarczy przeczytać ze zrozumieniem raport PKA z linka i wszystko jasne; widać niektórzy mają z tym problem :)
03.08.2014
03.08.2014
Grzegorz
To takie sprzedawanie dyplomów jak na bazarze, tyle tylko że trwa to 3 lata, wiedzy tyle samo co nic.
wojtek
Idzie nowy rok akademicki i zaczyna się.Zaniżanie średniej, negatywy itp. Oj jak naglę w ciągu kilku dni niby parę osób się rozpisało:)Ktoś, kto często tu zagląda zna tego gościa od brudnej roboty. Daj sobie człowieku spokój.
03.08.2014
03.08.2014
R25
Uważąm, że szkoła ok szczególnie dla studentów zaocznych, zjazdy w weekendy czasem w piątki ale rzadko. Jeżeli ktoś pracuje kilka lat w zawodzie musi zdobyc inz to polecam.Na pierwszym roku trochę ciężko ale potem jak się pozna wykładowców idzie przeżyc.
Heniek
Jedna pani fizyczka miała zajęcia z wytrzymałości materiałów, takie zadania na obliczanie naprężeń, nie miała zielonego pojęcia o czym mowa, totalna bezwiedza, jestem przekonany że nigdy w życiu nie widziała tego typu zadań. Pełna kompromitacja, do zajęć wyznacza się ludzi, którzy nie mają zielonego pojęcia czego mają uczyć. Sami fizycy opanowali to WSG, pokończyli mierne szkoły i podejmują się uczenia czegoś z czym nigdy nie mieli do czynienia. Dno, dno i jeszcze raz dno
02.08.2014
31.07.2014
MW
Raport z linka pokazuje trochę prawdy o informatyce na Wsg. Kilka cytatów: "Widać, że braki wśród nauczycieli akademickich stanowiących minimum kadrowe dla kierunku „informatyka” są „łatane” innymi nauczycielami, nie posiadającymi w tym zakresie kwalifikacji.... "Powyższa szczegółowa analiza została przedstawiona dlatego, że w ocenie członków zespołu wizytującego kadra deklarowana przez Uczelnie nie spełnia wymogów stawianych minimum kadrowemu w rozporządzeniu MNiSW z dnia 5 października 2011 roku dla kierunku studiów ... dalej: ze względu na to, że większość nauczycieli akademickich wskazanych do minimum kadrowego dla kierunku „informatyka” jest na drugim miejscu pracy, to sytuacja minimum kadrowego nie jest stabilna. Tu najlepsze: 1 magister ze specjalnością nauk społecznych prowadzi zajęcia z inżynieria oprogramowania a branża gier, 1 magister ze specjalnością fizyka prowadzi zajęcia z Systemów operacyjnych, Programowania (strukturalne i obiektowe), Wstęp do technologii mobilnych, Wstęp do sieci komputerowych, 1 magister ze specjalnością fizyka i astronomia prowadzi zajęcia z Wstępu do sieci komputerowych i Sieci komputerowe, 1 doktor ze specjalnością budowa i eksploatacja maszyn prowadzi zajęcia z programowania strukturalnego i obiektowego, ITP ITD wszystko jak na dłoni!
Piotr
Niestety to już nie ta szkoła co była kiedyś, pamiętam zjazdów 3 dniowych mięliśmy 15 na semestr i więcej, a teraz jak czytam 7 czy 8 zjazdów 2-dniowych, materiał po łebkach albo wcale. dno to totalne dno a przy okazji oszustwo. Jak nauczyciel może podpisywać ocenę za przedmiot który zamiast realizować przez 60godzin realizuję 4 , reszta co najwyżej wirtualnie czyli wcale a w suplemencie godzin od cholery, tylko ja się pytam kto i kiedy je zrealizował. Kasę wzięli ale o przeprowadzeniu właściwie zajęć zapomnieli. Już wstydzę się pokazywać dyplom tej szkoły, koledzy ze mnie szydzą bo widzą co się dzieje. Nie wierzą mi, że kiedyś było inaczej. Dzisiejszy absolwent tej szkoły nie jest nigdzie mile widziany.
31.07.2014
29.07.2014
Agnieszka
faktycznie jest się czym cieszyć," warunek" to pierwszy warunek na WSG do tej pory były same pozytywy a teraz proszę już dwa warunki a jestem przekonana że mechatronika i kulturoznawstwo też co najwyżej dostaną warunek, widać WSG idzie na dno. Za dużo tam przekrętów i oszustw. Nie dziwi fakt zainteresowania tą firmą ze strony sadów i innych organów ścigania.
:)
No przecież pisze na stronie PKA, że ocena warunkowa dla informatyki. Także chłopczę, nie siej zamętu.
29.07.2014
28.07.2014
link
http://pka.edu.pl/ocena_i/2014/04/07/Bydgoszcz_WSG_1.pdf informatyka bez kadry a ciekawe jaki wynik mechatroniki tez pewnie do d... podobnei zresztą jak kulturoznawstwo, dno, dno i dno oj cwaniaczki cwaniaczki, przestańcie oszukiwać ludzi
:)
O masakra...no ale przecież proszę o dowody w tej sprawie...jakiś link czy coś? Tak ciężko??
18.07.2014
17.07.2014
Heniek
No proszę filologia nie przeszła pozytywnie akredytacji a jak informatyka, mechatronika i kulturoznawstwo na niektórych z tych kierunków akredytacja była ponad rok temu, pewnie dostały negaty
do :-)
np.: była pka na informatyce - była - wyników brak była pka na mechatronice - była - wyników brak była pka na kulturoznawstwie - była - wyników brak myślenie nie boli a wnioski nasuwają się same
06.07.2014
05.07.2014
:)
Poczytaj troszkę stronę PKA i wtedy się wypowiadaj...odnoszę się do tego co mówiłas, że wyniki są tylko dla ocen pozytywnych. Pozdrawiam.
do :)
A jednak coś w tym jest, akredytacja na kilku kierunkach była a wyniki są tylko tych co uzyskały wynik pozytywny, pozostałych kilku nie ma choć akredytacja była na nich wcześniej niż ekonomii, która jest bo uzyskała wynik pozytywny. Zatem jak widać coś jest na rzeczy, myślę że PKA nie robi tego z własnej inicjatywy. To się nazywa korupcja. Ale jakoś w tym przypadku to mnie nie dziwi.
04.07.2014
04.07.2014
:)
Na stronie PKA nie ma ani słowa o zawieszeniu albo odebraniu akredytacji np na mechatronice. Także nie udało Ci się.
:)
No jasne...brak sensownego uzasadnienia jak zawsze. Przychodzi nowy rok akademicki to zaczyna się...nie zapomnij znowu obniżac oceny WSG całą dobę jak wtedy:)Pozdrawiam.
04.07.2014
04.07.2014
do :)
Agnes ma racje, akredytacja była a oceny są ukrywana, wniosek jest oczywisty, faktycznie jest coś na rzeczy, :) pytaj u źródła albo w pka, ale myślę że tego robić nie musisz bo wiesz doskonale
:)
Powtarzam...gdzie to Przeczytałaś??? Bo jak sądzę (za mądra studentka na WSG) tu umiesz czytać ze zrozumieniem?:)
03.07.2014
01.07.2014
Agnes
kulturoznawstwo, mechatronika, informatyka brak pozytywnych wyników kontroli akredytacyjnej
:)
Bo żeby pisać takie rzeczy na jakąś uczelnię trzeba to poprzeć dowodami. Proszę nie pisz tylko, że słyszałaś...bo ja słyszałem, że św Mikołaj był kobietą:)Tak żarty żartami ale mi osobiście pasuje poziom jaki jest na WSG bo jest nakład na praktykę, a to ma duże znaczenie w przyszłości. Pamiętaj, jak nie będziesz chciała się uczyć to nawet Politechnika za Ciebie tego nie zrobi. Student mechatroniki.
30.06.2014
30.06.2014
:)
Agnes gdzie to przeczytałaś?????
Agnes
Ta szkoła to dno, ostatnio kilka kierunków nie przeszło akredytacji, nie dajcie się omamić kolorowymi obrazkami. To prywatna firma mająca na celu "strzyżenie baranów", uważajcie żebyś nie stać się takimi baranami. Chcesz studiować to tylko UMK, PW, AGH, żadna prywatna.
30.06.2014
18.06.2014
studentka
Zadziwiają mnie komentarze o niskim poziomie i łatwym zdawaniu za kasę. Mam znajomych na innych uczelniach i poziom jest porównywalny,z niektórych przedmiotów powiedziałabym, że wyższy (pewnie w zależności od wymagań wykładowcy), czyli tak jak wszędzie. Wykładowcy są wysoko wykwalifikowani, niektórzy znani w swoim kręgu, wielu także z innych uczelni, min.z UKW więc nie rozumiem jak poziom może być gorszy przy tych samych wymaganiach tego samego wykładowcy. Szkoła jest dobrze wyposażona, okolica sprzyja relaksowi w przerwach, bądź nauce. Organizowanych jest wiele spotkań, warsztatów, dodatkowych kursów, imprez itd. z różnych dziedzin, szkoła bierze udział w ciekawych konkursach i projektach. Uczelnia naprawdę godna polecenia, myślę, że za kilka lat będzie jedną z lepszych, jeśli z biegiem czasu i postępem stereotyp "płatnej uczelni"odejdzie w niepamięć ...
Do Ania
Może się przedstaw i napisz co studiowałaś bo anonimy to każdy głupi potrafi pisać. Pozdrawiam student mechatroniki.
30.05.2014
29.05.2014
do Oleg
ostro, ale co ci ukradli ? Pewnie nie wystarczy dać kasę trzeba się pouczyć
Oleg
Złodzieje !!!
16.05.2014
13.05.2014
Ania
Takiego dna jak tutaj dawno nie widziałam, zastanówcie się po wielokroć zanim to to wybierzecie, mniej niż zero, bufonada, jedna wielka ściema,
Paweł
warto podjąć studia na kierunkach INFORMATYKA, mechatronika czy budownictwo bo Urząd Miasta objął te studia dodatkowym systemem stypendialnym i od tego roku także studenci uczelni niepublicznych będą mogli korzystać z dodatkowych stypendiów samorządowych (w zaszłym roku ponoć wynosiły nawet do 4,5 tyś. - więc to niebagatelna kwota) - stypendia z Urzędu Miasta dotyczą jedynie wybranych kierunków
10.05.2014
09.05.2014
Lily
Czy ktoś wie coś o wydziale kulturoznawstwa - fotografia i techniki multimedialne? Będę wdzięczna za każde informację :)
pk
Do banana - na WSG nie ma wydz. mechatroniki i właśnie to można zobaczyć na stronie a jeśli twierdzisz inaczej to znaczy, że cię pogięło :))
27.02.2014
27.02.2014
arek54
witam , czy jest ktoś z I roku informatyki WSG? planuje rozpocząć studia od marca br. czy warto się zapisać czy szukać lepiej innej uczelni w Bydgoszczy? pozdrawiam i zapraszam do kontaktu aquel1@wp.pl
1234
Czy jest tu ktoś z rachunkowości i podatków z rekrutacji śródrocznej na rok 2013/2014? 1 marca odbywają się już normalne zajęcia?
26.02.2014
23.02.2014
IOS
IOS to fajna sprawa, najlepiej na początku semestru ustalić z wykładowcą sposób zaliczenia przedmiotu najczęściej są to prace zaliczeniowe ale też egzaminy to zależy od prowadzącego, czasami jednak szczególnie na trudne przedmioty lepiej chodzić, przydaje się też kontakt z grupą i oczywiście dostęp do notatek czy materiałów
OLAAAA
Mam pytanie czy ktoś z Was studiuje na WSG w trybie Indywidualnej Organizacji Studiów ? jak to wygląda?
20.02.2014
19.02.2014
banan
Przeciez znowu widać, że to jedna i ta sama osoba pisze...minuta po minucie post nad ranem...no napewno to 3 rózne osoby:D Mechatroników uczy się na wydziale mechatroniki...w plan można sobie spojrzeć, A na czesne nie narzekać bo sami się na to godziliście.Jak można podać komuś rękę i potem płakać, że się to zrobiło:D
a
Zamiast pisać głupoty piszcie konkrety np. czesne ja za fizjoterapię płacę czesne za semestr 2575 zł i uważam, że jak na to co oferują to zdecydowanie za drogo,
19.02.2014
19.02.2014
zaraz inż
Właśnie kończę na wydziale społeczno-ekonomicznym mechatronikę coś mi się wydaje, że zamiast inżynierem będę trochę socjologiem, trochę ekonomistą i trochę fizykiem. W zasadzie poza Harrym Poterem to trudno tam inżyniera spotkać.
Kiedy lekaeski
Czy już jest nabór na kierunek lekarski i jakie będzie czesne?
19.02.2014
18.02.2014
do Karolina
To specjalizacja na mechatronice:)
Karolina:P
Może ktoś mi odpowiedzieć na pytanie: Czy Energetyka odnawialna to kierunek studiów na WSG czy to tylko specjalność Mechatroniki :P Z góry dziękuje :P
17.02.2014
06.02.2014
władek do pana/pani - WSG
Przepraszam kolego/koleżanko, akurat ja nie jestem z tej uczelni, mówię jak jest, i co robisz hejterze na tej i wielu innych uczelniach. Myślisz że pisząc te głupoty jesteś wielki, oj masz czym się podniecać że nie wystawisz nosa z domu i się trzymasz tej klawiatury jak cyca mamusi. Normalny człowiek już dawno by odpuścił, i tak pewnie nie zrozumiesz o co chodzi, nie błyszczysz inteligencją jak widać. Wszystkie komentarze definiujesz w swój sposób, na swoją stronę wszystkie uczelnie to samo zło. Zauważyłem co się dzieje jak oczerniasz moją uczelnię, a do niedawna tez to robiła ta sama osoba, wiemy po IP, myślisz że studenci danej uczelni są tępi i nie dojdą z jakiego komputera i miejsca w Polsce oczerniasz nas, naszych kolegów na innych uczelniach. Jeśli jesteś taki odważny czemu nie spotkasz się sam na sam, w 4 oczy żeby porozmawiać, a chowasz się za klawiaturą? Odpowiedź jest prosta na moje pytanie, jesteś człowieku największym tchórzem, jesteś cykor, boisz się własnego cienia, światło dzienne jest złem dla Ciebie i kontakt z ludźmi. Zamiast oczerniać absolwentów, studentów i pracowników kilku uczelni radziłbym iść w kolejkę do urzędu pracy i tam poszukać zajęcia. Niedługo studenci WSG dowiedzą się, że moja kolejna wypowiedź to samo zło, gratuluję toku myślenia. WSG dno piszecie wielokrotnie, mam znajomych na tej uczelni, mam znajomych absolwentów, jak i na WSB, oraz krytykowanych przez tą osobę PWSZ i UKW, a często też branym na język UW. Niedługo nie będąc na żadnej z uczelni będziesz krytykował, chociaż wiemy że kilka miesięcy temu to robiłeś człowieku, o ile można Ciebie tak nazwać. kolejne uczelnie pójdą w obrót Politechniki już się nie podobały, między innymi warszawska, koszalińska, gdańska, łódzka, dziś krytykujesz WSG, jutro będzie powtórka z rozrywki na WSB itd. Pierdzisz w stołek, wchodzisz i lajkiujesz minusami zarzucając kilka uczelni, a później komentujesz negatywami. Zapraszam przyjdź do WSG, przyjdź do WSB, do politechnik, PWSZ, porozmawiaj z uczelniami, z przedstawicielami wydziałów, studentami. Zapraszam też na rozmowę w 4 oczy. Może Toruń, może być Bydgoszcz, Warszawa, Koszalin, Gdańsk, trudno jak będzie trzeba dojadę. I tak wiem, że nie dasz rady się spotkać, nie masz za grosz odwagi. Będziesz teraz siedział i pisał dalej ssąc cycka klawiatury, pierdząc dalej w stołek. "wytwórnia absolwentów" ładnie to ująłeś, to świadczy raczej o Tobie, myślisz że skończyłeś coś lepszego i kozak się znalazł, a prawdopodobnie jesteś studentem albo marnym profesurom, staczającym się i poniżającym tym co wypisuje. Niech ludzie wybierający tą uczelnię i wiele innych niech kierują się swoim rozumem i nie słuchają oczernień, są one wszędzie. Niestety tacy są podli ludzie, nie potrafią poszanować tego, że ktoś inny chce się uczyć. A jeżeli poziom nie odpowiada, zwracam się do innych osób także radzę się przenieść na inną uczelnię, lepszą, pytanie po co ta? - a teraz narzekasz człowieku. Nie narzekaj i rób swoje, nie niszcz innym a tym samym sobie opinii. Wiem jak jest, napisze jakiś burak negatywy i wy wierzycie we wszystko jak stare babcie w to co mówi wróżka w tv. Taka jest prawda, dajecie sobie zamydlać sami oczy. Pokażcie ludzie swoją kulturę i zacznijcie kierować się swoim rozumem, a nie tym co ktoś pisze złego czy dobrego. Moja interwencja jest w tym celu by pokazać jak to się dzieje na innych uczelniach, nie tylko na WSG. Tej osobie życzymy miłej zabawy i powodzenia w życiu!
WSG
nie jest uczelnią jak wszystkie, to wytwórnia absolwentów, a o poziomie jej studentów świadczy wypowiedź poniżej..
02.02.2014
01.02.2014
Administrator
Komentarz usunięty.
ari
no to tak jak na wSG, tez dno
30.01.2014
28.01.2014
z23
Na wsb to się strasznie zawiodłem, poziomu zero, obsługa fatalna, szkoda gadać.
ari
a ja zmienilem wsg na wsb. Wsg jest bardzo słabe jednak...
27.01.2014
14.01.2014
n25
Witajcie;) Zastanawiam się nad podjęciem studiów na kierunku rachunkowość i podatki od marca br. Również chętnie dowiedziałabym się czegoś o uczelni, wykładowcach (o kierunku) itp. Z góry dzięki za odpowiedzi.
kam1707
Witam, nie jestem jeszcze studentką opisywanej uczelni. Jednakże zastanawiam się nad jej wyborem, a konkretnie nad podjęciem nauki na kierunku pedagogika -edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat, tzn. o warunki, organizację itd. Będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam:)
12.01.2014
30.12.2013
lol
Jaki jest poziom dietetyki na wsg ?
J.
Studiuję na tej uczelni od tego roku i muszę powiedzieć, że jestem zadowolona. Uczyć się trzeba a komentarze o "nicnierobieniu" są nieprawdziwe. Pozdrawiam wszystkich.
29.12.2013
16.12.2013
Poniżej
jaka 'uczelnia' taka dyskusja
jesteś kompletnym kretynem!!!!
!!!!
16.12.2013
15.12.2013
pajacu!!!
a czemu sądzisz, że ktoś z WSG????? bo sam maczasz w tym palce śmierdzielu
xxx
po screenie widać jak ktoś właśnie zawyża wszystko. Debil!!! Normalnie debil chory na głowe
15.12.2013
15.12.2013
no właśnie
co za debil z WSG obniża oceny większości prywatnych szkól nawet tym najlepszym, takim jak KPSW czy BSW. W ten sposób tylko się kompromituje ta obleśna, spasiona, śmierdząca flądra.
xxx
co za debil z tego gościa:D
14.12.2013
10.12.2013
dedis
Chodzilo mi np o plan mechatroniki
dedis
Witam. Orientuje sie ktos czemu w wsg maja tyle godzin z przedmiotow takich jak Relacje spoleczne i jakies autoprezentacje??? Maja tego wiecej niz kierunkowych przedmiotow! O co chodzi?
10.12.2013
29.11.2013
xxx
Bo jestes*
xxxx
Obejrzałem screena i widze teraz oceny na głownej stronie. Masakra. Niby nagle wszyscy studenci innych uczelni weszli oddać ocenę? Ten człowiek jest naprawde chory. INFORMACJA DLA TEGO CZŁOWIEKA CO UCZEPIŁ SIĘ WSG: LECZ SIĘ POWAŻNIE BO JESTEM BARDZO CHORY...na główkę.
29.11.2013
27.11.2013
kropka
jak dla mnie - uczelnia w porzo!
-> Ciekawe
Detektyw lol
26.11.2013
26.11.2013
Ciekawe
kto z kolei daje niskie oceny ukw bo średnia znacząco spadła w krótkim czasie? Pewnie jakiś pracownik wsg....
do Bas
Reprezentujesz mentalność Kalego, jak Ty (WSG) dołujesz wszystkie szkoły regionu to dobrze, jak ktoś dołuje WSG to źle. Wystarczy poczytać komentarze o WSG i wszystko jasne. Traktujcie uczciwie studentów, nie oszukujcie nas a będziecie mieli wysokie oceny.
25.11.2013
25.11.2013
Bas
Jutro zrobie screena to zobaczycie sami jak to wygląda:)
Bas
Hej wam. Łatwo dała się podpuścić osoba która minusuje WSG. Wystarczyło spędzić tu pare dni i wszystko jest jasne. Na WSG ciągle wypisuje negatywy i zaniża średnią. I brał udział również na zaniżeniu naszej opinii na UKW i sumiennie podnosi ocene WST...teraz zagadka dla was:) Kto pracował na WSG, a teraz na WST? Podpowiem, że ta osoba ciągle pracuje na UKW:) No to mamy go:)
24.11.2013
16.11.2013
Jola
czy ktoś pisał egzamin z WYBRANE ZAGADNIENIA EKONOMII ( I semestr) dr Macieja Ryczkowskego? Na co się nastawić?
Arek
Ja pisałem i zaliczenie było na onte. Powiem Ci, że bardzo trudny materiał. Sporo ludzi od nas ma jeszcze to zaległe. A jesteśmy na 3 semestrze. Pytań było chyba 30 i 35 minut na odpowiedzi. Jedna szansa.
16.11.2013
15.11.2013
student
czy ktoś już pisał zaliczenie z podstaw ekonomii z pierwszego roku? Na co się nastawić?
czemu tak sądzisz???
j.w
09.11.2013
09.11.2013
były
witam,studiowalem na wsg 2 lata mgr.jedyne co moge powiedziec....ZORGANIZOWANA GRUPA PRZESTEPCZA z ograniczona odpowiedzialnoscia...jezeli szanujecie siebie,swoj czas i swoje pieniadze,omijajcie ta "uczelnie" szerokim łukiem!!
ad obserwator czy oberwator
czy widziałeś wpis tego kogoś z 12.10 na forum WST we Wloclawku, żeby ułatwić przekopowialam ,,, "Muszę wam coś powiedzieć. Nie zdałem żadnych studiów i dlatego ciąglę gadam na prywatne uczelnie:( jestem idiotą "
06.11.2013
05.11.2013
hehehe
Dobrą ma taktykę jak widać:D Jak nie z tej strony to z tej:)
odnośnie obserwatora
Zabrałem głos kilka razy (ostatnio pod koniec sierpnia) tylko i wyłącznie w sprawie WSG. Obecnie ktoś podpisując się moją ksywką czyli "obserwator" napisał chyba z kilkanaście opinii przy prawie wszystkich szkołach z regionu . Za to nie pojawiła się już żadna opinia przy wsg z taką ksywką.. Ciekawe więc skąd może być osoba, która podebrała mojego nicka? Każda rozsądnie myśląca osoba bez problemu powinna sobie odpowiedzieć na to pytanie.
05.11.2013
01.11.2013
A teraz
A teraz nagle większość uczelni kujpomu dostaje masę negatywek, jupi, zabawa wre na całego!
Davio
Obstawiam tak, niski rudzielec, a rude to złośliwe i fałszywe Ale dlaczego .... , normalny człowiek tak się nie zabawia
29.10.2013
28.10.2013
Aga
Ja obstawiam na paranoje umysłowe u tego człowieka. Ale fakt, zawzięty jest. Jak przeczytam wczesniejsze komentarze to aż łzy się cisną ze śmiechu. Zawsze jest tak: W weekend cisza...zero negatywów, ciekawe czemu;d Od poniedziałku jazda i odpisywanie samemu sobie. Np coś tam było o fizjoterapii chyba , jakiś negatyw to zaraz w krótkim czasie dopisała się(Kasia, Basia, Krzychu, Rychu i Zbychu) ;d hahahaha a najlepsze było to z "samopomocą studencką" skąd się też nagle tu tego dnia wzięła?:D Paranoja;d;d;d no ale kolega lubi sam sobie odpisywać. A może w weekendy szykuje właśnie to co będzie pisał w tyg? Jak myślicie?:d
Davio
Ja stawiam na to, że może jednak obserwator zmienił obiekt zainteresowań
28.10.2013
28.10.2013
O to chodzi
żeby zdyskredytować pozostałe regionalne uczelnie. Jak ocena zejdzie do 5.0 albo niżej znów wsg będzie najlepsze.
miało być
wystawia neg. komentarze innym uczelniom.
28.10.2013
28.10.2013
Do do Aga
Ktoś z wsg robi bajzel wystawiając negatywne komentarze tak, aby reszta nie zwróciła uwagi na negatywne komentarze innych osób.
Do Aga
I według Ciebie ktoś z WSG szkodzi samemu WSG:)Brawo za logikę !!!!
28.10.2013
28.10.2013
Aga
Idę o zakład, wg mnie tym obserwatorem jest ktoś związany z WSG, znam to środowisko, jest tam trochę "janczarów" gotowych za nędzne srebrniki walczyć o coś co nie zawsze jest czyste.
do czarny PR
Czy nie widzisz jaką zabawę ma tzw obserwator, na forum WST Włocławek się nawet do tego przyznal, nakręcacie się przez jakiegoś debila. On się bawi oczerniając, zaniżając oceny a nigdy nie był na żadnej Uczelni.
28.10.2013
28.10.2013
czarny PR trwa w najlepsze
ludzie z wsg obniżają wszystkim szkołom noty aby znaleźć się na wyższej pozycji, do tego sieją komentarzami mającymi je zdyskredytować. A nie lepiej konkurować lepszą ofertą, uczciwym traktowaniem studentów.
Jacaaa
Przepraszam was. Nie na UTP, tylko UKW. Pozdrawiam.
28.10.2013
28.10.2013
Jacaaaa
Hej wam. Zobaczcie koniecznie na tym forum UTP. Tu mu się nie udało nas przebić to zanizył ocenę UTP i piszę, że to ktoś z WSG bo coś tam !:D Zlokalizujemy Cię zły człowieku i tak:)
Absolwentka turystyki:)
Ja tam miło wspominam uczelnie. Pracuje obecnie w zawodzie i całkiem dobrze zarabiam więc nie ma na co narzekać. Pozdrawiam.
26.10.2013
25.10.2013
Damian
No teraz pewnie mysli co tu wyszukać nowego:P
do \"jak można ufać WSG\"
może jakieś konkrety?
24.10.2013
24.10.2013
wandzia
O mamo! Długo mnie tu nie było...widać nie dał wam spokoju szaleniec. On wie wszystko:D nawet to czy ja pracuje w biurze projektowym czy nie:D KOMIEDIA! Cisnąć z nim.
Seb
Coraz marniej mu to wychodzi. Juz nie ma sie czego doszukac to bedzie dziobal do upadlego hehe:)Kolega z Plocka mi mowil, ze tam tez obsmarowal jakas uczelnie i tez wszystko o niej wie. Ciekawe co to za osoba Nikt Cie czlowieku powaznie nie potraktuje jak nie podpiszesz sie imieniem i nazwiskiem i nie zaczniesz prowadzic sensownej rozmowy z ludzmi. Baj!
24.10.2013
23.10.2013
jak można ufać WSG
szkole, która w składzie tzw. firmujących ma osoby, które od dawna nie żyją. vide polon
opinie
właśnie zawsze sprawdzajcie opinie na tym forum widać, że ktoś się odgrywa no i jeszcze ten żartowniś co pisze bzdury po forach, ksywka - Oberwator
23.10.2013
23.10.2013
Dokładnie:
ktoś się zabawił, żeby przykryć negatywne komentarze, które pojawiły się odnośnie wsg. "Ludzie nie czytajcie bo ktoś tu szaleje", a przecież pewne rzeczy o których jest poniżej napisane łatwo sprawdzić, chcociażby obsadę zajęć, plany czy kadrę.
xxx
Wszystko wskazuje na to, że to Ty mało bystry człowieku robisz bo codzień tu zaglądasz.
23.10.2013
23.10.2013
no wlaśnie
wszystko wskazuje na to że o to chodziło komuś z wsg.
WSG i UKW
Chciałem spostrzec że ktoś ostatnio zaczął atakować UKW, podobnie jak WSG - w ciągu dwóch tygodni przybyło z 300 ocen a nota spadła z 8,5 do poniżej 7 teraz... To pokazuje że "średnia ocena" często g* mówi.
23.10.2013
23.10.2013
Carlos
Co się tam spinacie na debila:)Znany już jest w całej Polsce z psucia opinii prywatnym uczelniom.
i większości przypadków
nie są to specjaliści a przypadkowi nauczyciele, najczęściej fizycy.
21.10.2013
21.10.2013
Na Wsg
nie ma kierunków - proszę sobie na stronę spojrzeć są w zasadzie wszystkie obszary, czyli można po skończeniu być wszystkim: od turysty do księdza a najlepsze jest to, że zajęcia prowadzą te same osoby: w jednym semestrze pan X prowadzi przedmioty z elektroniki w kolejnym z informatyki, z fizyki w kolejnym z mechaniki itd. To dlatego pewnie tak niektórzy wsg bronią, rzeczywiście takiej drugiej uczelni to chyba nie ma.
Odp.
Trudno mi się wypowiedzieć o tym kierunku na WSG.
21.10.2013
21.10.2013
Fakt
ale porównywanie do niej wsg to jakaś paranoja, to jak w tym dowcipie "czepiło się g-no okrętu i krzyczy płyniemy".
Mariusz.K
Jak idzie się domyślić to napewno "przez przypadek" tu trafił:) Konkurencja musi poszaleć.
21.10.2013
20.10.2013
Do absolwenta UMK
Ciekawe co Cię przygnało na to forum, ponawiam czyjąś sugestie nie kierujcie się opiniami z tej strony, szukajcie na FB lub pytajcie ludzi
super szkoła
Na poziomie inżyniera, lekarza, czy architekta wsg można "w domu" wystudiować wszystko. Teraz rozumiem dlaczego tam są tylko szczątkowe zajęcia.
19.10.2013
19.10.2013
No może,
ale raczej studiowanie np. automatyki czy mechatroniki tylko z książek nie wchodzi w grę. pozdr
Aldona
Architekture. Jak człowiek jest odpowiednio rozgarnięty to z ksiązek wyciągnie to co trzeba:)
19.10.2013
19.10.2013
Do Aldony
To ciekawe co studiujesz skoro nauka w domu Tobie wystarcza? Co do fizyków na UMK to fakt jest ich dużo ale większość zajęć technicznych jest prowadzonych przez osoby z dziedziny: automatyków, elektroników, metrologów. I to specjalistów, a nie odrzutów. Na UMK to wyjątki a na WSG reguła. absolwent UMK.
aldona
Ja nie potrzebuje dobrej uczelni aby sie czegos nauczyć. Wybrałam WSG bo mam bliżej. A uczę się sama w domu. Robie projekty dla ludzi z UTP. Ale skoro Ty potrzebujesz lepszej uczelni aby się wiecej nauczyc to masz mało samozaparcia i z Ciebie raczej nic dobrego nie będzie:)
18.10.2013
18.10.2013
aldona
Poziom myslenia w Polsce jest komiczny:D znam ludzi co tam studiują i nigdy wiecej technicznego na UMK tak mowili. Dla Ciebie nie ma znaczenia czy kadra jest czy nie i czy uczy czy nie...dla Ciebie liczy sie nazwa...UMK...łooooooooo wprowadziliby tam Zarządzanie parafią to też byłoby to najlepsze bo UMK...łoooooooooooo. Nie równam WSG do UMK bo to bezsensu. UMK to prestiż ogromny ale nie w technicznych. Ale skoro tak bardzo interesujesz się kadrami i masz taką wiedzę to chyba jesteś bądz byłeś wykładowcą:)
aldona
Opowiadasz bzdury, profesorów tytularnych automatyków jest 3, dr habilitowanych 2 i jeszcze do tego kilku z innych dyscyplin technicznych, doktorów automatyków cała masa. Fakt tam profesorów jest więcej niż mgr na wsg o doktorach nie wspomnę. Porównywanie WSG do UMK to chyba objaw schizofrenii paranoidalnej.
18.10.2013
18.10.2013
aldona
Wczoraj wieczorem patrzyłam na uczelnie niepubliczne i pare uczelni miało średnią z 2 gwiazdkami, a dziś już WSg znowu najniżej. Oj ten ktoś ciągle o to dba:)Dobrze ktoś tam napisał, że to bezrobotny człek:D
aldona
A jak określisz poziom na UMK-Automatyka i Robotyka, gdzie uczą sami fizycy i głownie samej fizyki?????????
18.10.2013
18.10.2013
siatki
Można tylko coś zebrać na podstawie planów zajęć, ale z tego co na nich widać to jakaś ściema a nie kierunki, np. budownictwo; śladowe ilości godzin, nadmiar nikomu nie potrzebnych przedmiotów społecznych i ekonomicznych, prowadzący to przede wszystkim fizycy albo ekonomiści nie mający z budownictwem nic wspólnego. Podobnie jest na innych kierunkach.
Siatka
Zadzwoń do dziekanatu i zapytaj. Nie lepiej?
15.10.2013
15.10.2013
Po namyśle
ja dostałem rozkład zajęć od jednego z wykładowców - pod koniec 1-go roku, potem jednak rozjechała się zupełnie i nie miała pokrycia w rzeczywistości. Poza tym jak miała się zgadzać skoro ilość godzin zmieniała się dwa razy w ciągu semestru??
Siatki
Kiedyś były zdaje się na ONTE, jednak pojęcie aktualnych siatek to ciężka sprawa bo one ewoluują w tempie szybszym niż semestry (wystarczy sobie porównać dwa kolejne roczniki na mechatronice - zbieżność zajęć na poziomie może 40 %, o wykładowcach nawet nie wspomnę). Więc siatek na cały tok to raczej nie ma szans znaleźć. Podejrzewam, że nie mają ich nawet ci co je układali. :). A po co właściwie tyle siatek? Przecież nie studiujesz tych wszystkich kierunków.
15.10.2013
15.10.2013
Siatki
Witam, czy wie ktoś gdzie można znaleźć aktualne plany studiów (siatki) na cały tok, szczególnie interesuje mnie logistyka, informatyka, budownictwo i mechatronika oczywiście z WSG. pozdrawiam Aga
Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Zaraz po moim komentarzu pojawi się lawina negatywów aby moj przykryć. Także miejcie to na uwadzę co napisałem poniżej.
12.10.2013
12.10.2013
Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
MOI DRODZY !!!!!! NIE SZUKAJCIE OPINII TAK NA NECIE JAK NA TEJ STRONIE BO TU JEST NAGONKA NA WSG. WEJDZCIE NA FB, WYSZUKAJCIE LUDZI CO TAM STUDIUJĄ LUB SKOŃCZYLI I ZAPYTAJCIE ICH ALBO PRZYJEDZCIE NA ZAJĘCIA ABY Z NAMI POROZMAWIAĆ.. Powodzenia.
Robert
A co ma jedno z drugim?
12.10.2013
12.10.2013
Robert
A co ma jedno z drugim?
Do Roberta
Po przeanalizowaniu postów widać, że pracownicy WSG obsesyjnie wtrącają do swoich postów problem pracy a może bardziej jej brak. To ciekawy problem socjologiczno psychologiczny, wydaje mi się, że wskazuje to na poważne zaburzenie osobowościowe. Człowiek, którego sensem życia jest praca musi być bardzo ograniczony, zdumiewać może fakt, ż tak nisko upadł. Pracuje się po to, aby żyć a nie żyje po to żeby pracować. Jedyni niewolnik żyje dla pracy.
12.10.2013
12.10.2013
Do Jacek8876
Potrafisz czytać ze zrozumieniem człowieku - niby studencie??! Przedstawiłem kilka postów niżej, treść maila od rzecznika praw studenta - przeczytaj sobie tego maila uważnie jeszcze raz lub kilka razy, bo chyba żeby coś załapać, potrzebujesz więcej czasu od przeciętnego człowieka.
Do tego prostego człowieka.
Słuchaj facet, zajmij się swoją rodziną jeśli ją masz. Nadal jesteś bez pracy i masz nadmiar czasu aby psuć opinie innym? Za obelgi w kierunku studentów i nazywania ich przękrętami można spotkać się w sądzie, wiesz? Idz spać! I pozdrów obserwatora. Robert-Student mechatroniki.
11.10.2013
11.10.2013
Kolejny sukces
400 głosów na tak w dwie godziny. Widać nagły zachwyt u miłośników WSG i przekrętów.
PKA
Kontrola była teraz na ekonomii, ale co z informatyką - nie ma żadnej informacji na temat wyników, a powinna być już dawno. Nie wróży to chyba nic dobrego??
09.10.2013
09.10.2013
Jacek8876
Mogłeś nie podpisywać umowy, gdzie było napisane, że trzeba zapłacić opłatę gradukacyjną ! Teraz to pretensje do garbatego, że ma dzieci proste. Ja podpisałem, wiem i nie żałuje. Sam się zgodziłem.
do Samopomoc Studencka...
Co z nielegalnie pobranymi opłatami "graduacyjnymi"? Czy droga sądowa, to jedyne wyjście z tej sytuacji?
09.10.2013
09.10.2013
studentka
Jestem tutaj już 5 rok jak wszędzie nie jest idealnie, ale w sumie jest ok. Wiadomo ludzie są różni wykładowcy, studenci też itp.. Wszystkich zadowolić się nie da, są tacy co interesuje ich tylko papier, inni chcą się czegoś nauczyć. Jak się poczyta inne fora wszystkie zawierają też negatywne wpisy wiadomo żale trzeba wylać Z tego co wiem podczas spotkania PKA ze studentami nie wniesiono uwag istotnych dla komisji, wg zasłyszanej opinii komisji nie ma podstaw do negatywnej oceny. Do tej pory tego typu info o ocenie pojawiało się na stronie WSG,więc trochę cierpliwości i będzie wiadomo Jak coś jest nie tak w tego typu szkole to na stronie ministerstwa pojawia się wpis np. zgoda warunkowa.
samopomoc studencka
Szanowni koledzy i koleżanki, obserwując to forum doszliśmy do wniosku, że to co dzieje się na tzw. uczelniach prywatnych pozostawia wiele do życzenia. Dlatego też, my studenci prawa postanowiliśmy powołać stowarzyszenie, które niosłoby pomoc wszystkim niezadowolonym z przebiegu studiów studentom. Mamy dobre rozeznanie w funkcjonowaniu szkolnictwa wyższego uważamy, że przez dobry kontakt z MNiSW, Rzecznikiem Praw Studentów oraz władzami uczelni możemy pomóc Wam rozwiązać Wasze problemy. Robimy to anonimowo i bezinteresownie. Wszystkie swoje uwagi związane ze studiami możecie przesyłać do nas na adres na_wsg@wp.pl. Liczymy, że dzięki naszym działaniom uda się wyeliminować szereg nieprawidłowości, z jakim mamy do czynienia. Robimy to dla dobra Was, ale i całej braci akademickiej, nie dajmy się więcej „nabijać w butelkę”. Uczymy się po to, aby lepiej radzić sobie w życiu, skoro ci, co powinni nie są w stanie nam pomóc to zróbmy to sami.
08.10.2013
08.10.2013
marcin
witam,jestem na tej "pomylce" na ostatnim roku magisterki,powiem wam ze ta uczelnia to jakas porazka,studenta maja za nic(oczywiscie nie wszyscy),licza sie tylko pieniadze,pieniadze,pieniadze i nic pozatym,student dojezdza wiele km na egzamin a okazuje sie ze egzaminu nie ma bo wykladowcy brak i zapomnial poinformowac.cala kadra lacznie z wykladowcami bezczelna do szpiku kosci,pani w "sztabie" czesto podrozuje czasami nosi na ramieniu po 2 torebki markowych firm aby pokazac jaka jest modna,torebki kupila na wyjasdach,londyn,usa,sponsorowanych za nasze czesna;-)ja osobiscie mam wrazenie ze jestem dojony z kasy jak sie tylko da,poprawek specjalnie nie robia w terminach aby tylko wyciagnac dodatkowe 300zl od studenta,30studentow x 300zl latwo policzyc ile bonusu maja z semestru;-)kontakt z wykladowcami marny,jak twierdza to nie maja obowiazku sprawdzania poczty;-)nie wszyscy tacy sa ale to wyjatki... stanowczo odradzam ta szkole,zle bedziecie sie tam czuli i tyle,moje zdanie podzielaja wszyscy studenci,jak mozecie,szukajcie lepszej szkoly a nie bandy wyzyskiwaczy!
Kasia
No ale dlaczego Paweł mnie tak męczysz ???? Daj mi oddychać w końcu i nie podpisuj się jako "student" tylko bądz sobą!
07.10.2013
07.10.2013
awswwskw
@Kasia - mogłabyś napisać, jakie masz uwagi nt. WSG? Jeżeli nie chcesz pisać publicznie, to skontaktuję się z Tobą osobiście (np. na privie). W sobotę rzeczywiście na WSG (na ekonomii) miała wizytację komisja akredytacyjna, ale podczas spotkania ze studentami w budynku K nie roiło się od zastrzeżeń. Jeśli chodzi o słabości, to zwrócono uwagę na słabe zasoby w bibliotece, problemy z seminariami dyplomowi, z niektórymi wykładowcami (przy czym powiedziano też, że jeśli były jakieś poważne problemy z konkretnymi prowadzącymi, to byli oni zwalniani) i za wysokie czesne. Pracownicy (tak prowadzący zajęcia, jak i dziekanat czy Instytut Ekonomii) byli jednak mocno poruszeni i obawiali się tej wizytacji PKA, chociaż też (rzekomo) solidnie i długo się do niej przygotowywali. Ponoć są 3 opcje: zamknięcie kierunku, warunkowe przedłużenie na rok i przedłużenie na 6 lat (najlepsza). Czy ktoś się orientuje, kiedy PKA wyda decyzję i czy opublikuje jakieś wnioski pokontrolne (a może nie będą one dostępne publicznie)? Bardzo proszę o jakieś w miarę merytoryczne odpowiedzi PS @Student - z Tobą również chciałbym się w jakiś sposób skontaktować
meg
czy ktos zaczyna zaocznie w tym roku? ja ide na energetyke odnawialna.
02.10.2013
01.10.2013
Kasia
Wiecej dodam. Po pazdziernikowej komisji z PAK ide odwolac wesele Pawel. Mam dosc gotowania Ci obiadow ,gdy Ty siedzisz i pijesz piwo przed tv! To koniec!
Ja już się zdecydowałam
Pozbieram sobie wszystkie moje uwagi i przekaże je na najbliższej kontroli z PKA, dostaliśmy informację, że taka odbędzie się 5 października i mamy mieć spotkanie z jej przedstawicielami. Nie będę ukrywała, powiem jak jest może w ten sposób uratuję kogoś przed złym wyborem. Każdy ma moralny obowiązek reagować na zło. Kasia
30.09.2013
30.09.2013
czyli:
potwierdza się, że to zgraja naciągaczy
Student.
Dodam jeszcze, że w samym FOS'ie potraktowano nas bardzo lekceważąco, wręcz arogancko. Panie nas obsługujące, odpowiadając na nasze wątpliwości, uśmiechały się ironicznie, choć nie miały zielonego pojęcia (bądź udawały) o przepisach prawa i obowiązującej ustawie. Żałosny to był spektakl...
28.09.2013
28.09.2013
Student.
Poniżej treść maila z biura prawnego PSRP: "W odpowiedzi na Pana wiadomość pragnę przedstawić, że zgodnie z art. 99a ustawy z 27 lipca 2005 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym „Uczelnia nie pobiera opłat za rejestrację na kolejny semestr lub rok studiów, egzaminy, w tym egzamin poprawkowy, egzamin komisyjny, egzamin dyplomowy, wydanie dziennika praktyk zawodowych, złożenie i ocenę pracy dyplomowej oraz wydanie suplementu do dyplomu.” Przepis ten wszedł w życie 1 stycznia 2012 r. i od tego dnia uczelnie nie mogą pobierać opłat za wymienione w nim usługi, nawet jeśli wynika to wprost z umowy, którą uczelnie podpisywały ze studentami, niezależne od tego kiedy student rozpoczął kształcenie. Stanowisko Parlamentu Studentów RP w zakresie zastosowania art. 99a od momentu jego wejścia w życie jest niezmienne – uczelnie wyższe nie mogą pobierać opłat wskazanych w ww. przepisie niezależnie od daty zawarcia umowy ze studentami (przed wejściem w życie art. 99a lub po tej dacie). Dla zastosowania ww. zakazu znaczenie ma bowiem nie termin zawarcia umowy, a termin dokonania zapłaty. Ponadto należy wskazać, że udział w uroczystości akademickiej nie może być studentowi/absolwentowi narzucony, zatem wymaganie "opłaty graduacyjnej" jest również niezgodne z prawem."
Student.
Zacznę od tego co według mnie jest podejrzane - otóż, wspominająć wcześniej o dodatkowych, ukrytych wcześniej opłatach, w tym opłacie graduacyjnej (300zł. o zgrozo!!), którą tłumaczono przeznaczeniem na organizacje uroczystości rozdania dyplomów, księgi pamiątkowej itp. bzdetów). Każde z nas otrzymało wniosek "o zwolnienie z opłaty", z racji faktu, iż opłata taka z natury rzeczy jest opłatą DOBROWOLNĄ, gdyż udział w uroczystości nie może być narzucany przez uczelnię absolwentowi. Wypełnione wnioski złożyliśmy w biurze FOS, wtedy właśnie poinformowano nas, że decyzja w sprawie przyjęcia, bądź nie wniosków rozpatrzona zostanie w przeciągu dwóch tygodni. Po dwóch tygodniach, a nawet dłużej zmuszeni byliśmy osobiście pofatygować się do biura FOS'u, gdyż nie raczono poinformować nas na ISAPS'ie o decyzji. Tam dowiedzieliśmy się, iż nasze wnioski zostały rozpatrzone NEGATYWNIE - z pominięciem racjonalnego wytłumaczenia. W tej sprawie kontaktowałem się ja i nie tylko ja z rzecznikiem praw studenta przy parlamencie studentów RP. Dowiedziałem się stamtąd , iż najlepszą i jedyną drogą przemówienia do uczelni jest droga SĄDOWA, gdyż cytuję: " Do Uczelni zostało wystosowane pismo w tej sprawie, jednakże przypuszczam że odpowiedź będzie wymijająca." :/
28.09.2013
27.09.2013
Damian
Ale masz fantazje czlowieku. Widocznie Tobie placa za robienie syfu. Ja jestem w stanie spotkac sie z Toba face to face, podac fb czy cokolwiek. Zfryz zeby bo nikt Twoich wypocin tu nie slucha.
do nie ma Damiana
Co myślisz, że zatrudniają na nocki
27.09.2013
27.09.2013
Agata
Złe trzeba pokazywać, ale jeżeli jeden promotor jest zły to nie znaczy, że całe WSG jest złe.
nie ma Damiana
To osoba pod którą podszywa się etatowy pracownik, komu chciałoby się po nocach wysiadywać na tym forum. Ale zgadzam się trzeba pokazywać to co złe, bo dzięki temu uchroni się ludzi przed oszustwem,
27.09.2013
27.09.2013
Agata
Do studenta, zgadzam się Damianem podaj nazwisko promotora. Jak się boisz to zrób to po obronie. Myśle, że warto żeby krytyczne uwagi docierały na WSG, proponuje coś im wysmarować używając nazwisk, żeby mogli zweryfikować osoby dzialające w ten sposób też bym była wkurzona
Damian.
Tak samo w Toruniu nie spotkałem się z czymś takim jak wydzieranie kasy od ludzi. Nie raz ludzie poprawiali matme po 3-4 razy i dostawali wiadomośći na Isaps o terminie popraw(przypomnienie) itp. A WSG mogło by tego nie robić i zbierać plony z poprawek. Jestem aktualnie na 3 roku mechatroniki i jeszcze nic mi tu nie podpadło. Ale aż wierzyć mi się nie chce aby była taka przepraść między Toruniem, a Bydgoszczą...przeciez uczelnia ta sama. Co do czesnego to nie będę narzekał bo sam się na to zgodziłem. Po co czytać anonimy w internecie? Jak można przyjechać i zapytać studentów jak jest. Pozdrawiam.
27.09.2013
27.09.2013
Damian do Student
Może niepotrzebnie na Ciebie naskoczyłem bo byłem przekonany, że znowu to tamta osoba, która od 3 miesięcy dzień w dzień atakuje WSG. I dba o jej ocenę aby była najniższa. Jesli nie jesteś tamtą osobą to Cię przepraszam. Ale...skoro promotor zawinił to czemu nie obsmarujesz promotora tutaj aby go ludzie unikali, albo danego wydziału? Tylko wjeżdzasz na całą WSG? Psujesz ludziom opinie, a są tutaj też ci bardziej ambitni. Ja studiuję w Toruniu i nie chcę abyś całą uczelnię rysował negatywnie bo w tym momencie obrażasz też mnie i całą resztę ludzi bo potem inni będą postrzegać nas jako tą "klikę" jak to Ty nazwałeś. Mniej emocji .
Student.
Agata - czy według ciebie normalną jest sytuacja, gdy promotor potrafi milczeć miesiąc, lub też kilka dni przed końcem terminu złożenia dokumentów (tyczy się to szczególnie seminarzystów, którzy planują kontynuować studia na magisterce)? Czy w porządku jest gdy seminarzyści poprawiają pracę dwudziesty raz z rzędu, a gdy nie ma się już czego przyczepić, to wynajduje się brak kropki w przypisie? Czy rola promotora polega na byciu pomocnym czy uciążliwym?...kto pisze te prace - promotorzy, czy też my - studenci? Kilka moich koleżanek, zmieniało kilkukrotnie temat pracy, ponieważ musiał on odpowiadać przede wszystkim promotorowi. WSZYSTKO pod dyktando promotora - chyba nie o to chodzi w tym wszystkim, prawda?
26.09.2013
26.09.2013
Agata
W mojej grupie jest 28 osób,znam ich opinie ale większość nie chce wchodzić w takie licytowania, ale z tego co wiem większość kontynuuje studia na magisterce
Student.
Do Agata - nie, to trwa od STYCZNIA! "Nikt z nich nie podziela negatywnych wpisów tego forum" - a ilu, to masz ludzi w swojej grupie, a ilu wypowiedziało się na forum? Co to w ogóle za podejście, żeby każdej negatywnej opinii nadawać miano zemsty?!! Dziwne rozumowanie. Ewidentnie w tej placówce dzieje się coś podejrzanego i spora część studentów to dostrzega...
26.09.2013
26.09.2013
Student.
Damianie z TORUNIA , nie odnoś się do moich wypowiedzi/opinii, które dotyczą placówki w Bydgoszczy, ponieważ nie masz z nią styczności i nie wiesz co się dzieje wewnątrz.. Ja studiuję w Bydgoszczy - ty w Toruniu i na tym zakończmy.
Student.
Damianie z TORUNIA , nie odnoś się do moich wypowiedzi/opinii, które dotyczą placówki w Bydgoszczy, ponieważ nie masz z nią styczności i nie wiesz co się dzieje wewnątrz.. Ja studiuję w Bydgoszczy - ty w Toruniu i na tym zakończmy.
26.09.2013
26.09.2013
Agata
Większej bzdury nie slyszałam, jak ktoś może twierdzić, że promotor specjalnie opóźnia przyjęcie pracy. Może jeszcze powiesz, że trwa to od czerwca. Ja się broniłam w lipcu ludzie z mojej grupy właśnie są przed obroną. Nikt z nich nie podziela negatywnych wpisów tego forum. WSG ewidentnie komuś się narazilo stąd te negatywy.
Damian
"Spadaj z tego forum...". Poziom studencki i wiarygodny widze:)Nie jestem z zadnej kliki. Jestem studentem mechatroniki z Torunia. Mozesz to zobaczyc po wczesniejszych moich wypowiedziach. Bronie swojej uczelni dlatego bo ani ja ani moi znajomi nie mieli takich problemow jak Ty tu opisujesz. I nawet Ci ludzie z fb, z ktorymi pisalem sa w szoku. Moze Ci cos nie poszlo i teraz sie mscisz.
26.09.2013
26.09.2013
Student.
Damian - spadaj z tego forum!!! Należysz zapewne do tej kliki, dlatego też nikt nie będzie tutaj szanował twojego stanowiska.
damian
Ooo i juz jakis Andrzej sie pojawil i sypie tu zlotymi myslami. Nie ma to jak odpisywac samemu sobie. Dlugo Cie nie bylo. Urlop miales??
26.09.2013
26.09.2013
Student.
Do Andrzej - dziękuję za informację. Dobrze wiedzieć takie rzeczy. Warto też ostrzec kolejnych potencjalnych studentów przed "tą firmą".
Andrzej
Spiritus movens - jest 2-3 osobowe, ale nie ma tam na pewno żadnego nauczyciela akademickiego, oni są w podobnej sytuacji jak studenci, są zastraszenie i często bez alternatywy. To cały majstersztyk żeby tak wszystkich spacyfikować.
26.09.2013
26.09.2013
Student.
" ...nad tym aby wyciągnąć kasę myśli na WSG wyspecjalizowana grupa." Ludzie z mojego kierunku już się domyślili, że ktoś "z góry" musi maczać w tym palce. Tylko pytanie, czy wykładowcy też czerpią jakieś profity z racji tych działań...? Jeśli tak, to według mnie , nie zasługują na miana wykładowców.
Zaróbmy jeszcze więcej - hasło WSG
No cóż daliście się naciągnąć na piękne słówka i obietnice, ale musicie wiedzieć, że nad tym aby wyciągnąć kasę myśli na WSG wyspecjalizowana grupa. Pisanię pracy dyplomowej, już ktoś tu kiedyś pisał, zostało tak zorganizowane żeby jak najmniej ludzi napisało ją w terminie, przecież promotorzy w większości nie mają zaplanowanych zajęć seminaryjnych z dyplomantami (seminarium prowadzone jest w formie wykładu dla kilku kierunków jednocześnie), mogą tylko spotykać się z nimi na konsultacjach, zatem nie mają "narzędzi" na motywowanie dyplomantów do szybkiego zakończenia pisania pracy. Jedyna motywacja to świadomość, że trzeba zapłacić żeby przedłużyć czas oddania pracy.
26.09.2013
26.09.2013
Student.
" Jestes studentem wsg i robisz w swoje gniazdo? To tez wydaje mi sie dziwne." Zgodnie z Twoim tokiem myślenia - kiedy dzieje się źle, trzeba stwarzać pozory szczęścia...gęba na kłódkę i niech mną pomiatają - gratuluję postawy życiowej!!! To nie moje gniazdo, mnie i nikogo z mojej grupy na pewno tam już nie zobaczą.
Student.
Człowieku - NIE TYLKO MÓJ PROMOTOR! Mam wymieniać nazwiskami po kolei?...no problem. Ja należę właśnie do takiej zamkniętej grupy i napiszę Tobie tak: nie ma wśród Nas, ani jednej osoby wyrażającej się pochlebnie na temat uczelni. Jeżeli sądzisz, że któryś z obecnych studentów napisze Tobie (nie znając CIebie/nie wiedząc kim jesteś) jak jest naprawdę, to chyba śnisz. P.s. Pomyśl teraz, z jakiego powodu owe grupy są grupami zamkniętymi...
26.09.2013
26.09.2013
Damian
I jeszcze Ci powiem, ze wejsc w zamknieta grupe studentow sie nie da bez zaproszenia z ich strony. A takie grupy sa najczesciej prywatne. Ja rozmawialem z ludzmi piszac normalne wiadomosci priv.
Damian
Jakbys czytal ze zrozumieniem to bys wiedzial o co mi chodzi. Nikt ze studentow nie pisal mi o tym gdy zapytalem. Moze Twoj promotor taki jest. Jestes studentem wsg i robisz w swoje gniazdo? To tez wydaje mi sie dziwne.
26.09.2013
26.09.2013
Student
Damian-toruń, ty chyba nie rozumujesz logicznie...odnośnie kwestii przedłużenia terminu składania dokumentów - oto oryginał wiadomości podanej na isaps: " Szanowni Państwo, Przypominamy, że bezpłatny termin złożenia dokumentów do obrony upływa 30.09.2013r. Ponieważ 30 września przypada na dzień, w którym nie ma obsługi studentów w Dziekanacie (poniedziałek), termin zostaje przesunięty na 1 października (wtorek). Po tym terminie istnieje możliwość płatnego przedłużenia do dnia 20.11.2013 - koszt 250,00 zł. Kolejny, a zarazem ostatni termin przedłużenia tj. 20.01.2014 wiąże się z kolejną opłatą w wysokości 500,00 zł." TYLKO, ŻE MY TE 250 złotych ZAPŁACIMY ZA NIEUDOLNOŚĆ I BEZCZELNOŚĆ PROMOTORÓW!!! Akceptacja pracy przez promotora jest niezbędna.
Damian-Torun
No napisalem przeciez dlaczego tak uwazam. Tylko jeden czlowiek z ktorym pisalem na te 20 osob to narzekal. A tutaj ciagle ta sama jedna osoba brala udzial w robieniu zamieszania. W dodatku codzien pilnuje aby WSG Bydgoszcz mialo najnizsza ocene ze wszystkich uczelni w kuj-pom. Idzie to sprawdzic jak sie czesciej tu zaglada.
26.09.2013
26.09.2013
Student
Do Damian-toruń: skąd wniosek, że to prowokacja??!! Wystarczyłoby wejść w pierwszą lepszą zamkniętą grupę studentów danego kierunku wsg na facebooku, żeby się przekonać, co się wyprawia i jaki bajzel panuje na tej uczelni.
Damian-Toruń
Kolejna marna prowokacja. Pierwsze pytanie o bezpłatną mechatronikę...paranoja...zadzwoń do dziekanatu i zapytaj, a nie pytasz tutaj. Druga sprawa to taka, że dręczyło mnie to, że w Bydgoszczy jest taki syf i postanowiłem to sprawdzić jak to jest. Otworzyłem FB, znalazłem ludzi co studiowali, studiują bądz są absolwentami. Nikt nic o zatwierdzeniu prac przez promotorów nie wspomniał(sam dziś dostałem wiadomość na Isapsie, że temin oddania prac zostaje wydłużony, a jak nie to wtedy jest opłata...a mogli tego nie pisaćm jeśli chcieli naciągnąć na kasę), o poziomie różnie było. Dla jednych ciekawie, dla innych lekko, zależy jaki kierunek. TiR czy jakiś podobny kierunek na UMK to też banał. Fakt faktem, że ludzie narzekali na wysokie czesne. Nawet absolwenci nie narzekali na pracę. Jeśli chcesz się czegoś nauczyć to zrobisz to nawet w domu. Do każdego kandydata. NIE SZUKAJ OPINII TAK NA NECIE JAK NA TEJ STRONIE BO TU JEST NAGONKA NA WSG. WEJDZ NA FB, WYSZUKAJ LUDZI CO TAM STUDIUJĄ LUB SKOŃCZYLI I ZAPYTAJ ICH. Na około 20 ludzi to tylko jedna żałowała, że podjęła tam naukę. Powodzenia.
26.09.2013
26.09.2013
Chciałabym wycofać swoje dokumenty!
Proszę o pomoc, niestety nabrałam się na ofertę WSG, jestem po pierwszym roku fizjoterapii, niestety NIE JESTEM ZADOWOLONA, słaby poziom, musze jeździć na zajęcia po różnych miastach. Dowiadywałam się jakie mam szanse na przeniesienie na inną uczelnię. Na UMK nie chcą mnie przyjąć bo jak twierdzą, to na czym jestem to nie są studia medyczne. Mogę poddać się rekrutacji od I roku. Ten kierunek na WSG jest bardzo drogi, szkoda mi stracić kasy, czy ktoś może mi pomóc jak ten problem rozwiązać. Kasia
Student tuż przed obroną.
Absolutnie NIE polecam! Panuje tam totalny chaos. Jestem tuż przed obroną licencjata, a promotorzy lecą sobie w kulki opóźniając proces zatwierdzenia prac, za co trzeba będzie uiścić na koncie uczelni 250 zł.!!!! Studia na marnym poziomie, wydana masa pieniędzy na czesne i te ich wszelkie dodatkowe opłaty...np. opłata graduacyjna (300zł.), o której już ktoś tutaj wspominał. To jest po prostu korporacja, a nie wyższa uczelnia!!!!
25.09.2013
24.09.2013
Kolejna ściema
Tylko ostatni semestr jest jeszcze bezpłatny, miałem tam kolegę ale zrezygnował, mówił że co innego pokazywali mu na początku. jak zaczynał a co innego było realizowane w praktyce. Powiedział też, że został oszukany dlatego zrezygnował. Jeszcze straszyli go że będzie musiał coś tam płacić. Podobno na tym wniosku WSG dobrze się obłowiło.
są bezpłatne w ramach projaktu
jak wyżej
24.09.2013
24.09.2013
do kandydata
nie ma tam studiów bezpłatnych na mechatronice
Zgody
Sprawdzałam w ministerstwie WSG nie ma negatywnych ocen
23.09.2013
23.09.2013
kandydat
Witam, Na wsg podobno jest mechatronika finansowana z projektu czy warto tam isc ? Rozmawialem ze studentem 4 roku chwalil sobie ten projekt studia sa za free, co o tym sadzicie ?
Proszę o pomoc
Jak to jest, słyszałem że informatyka na WSG dostała negatywną ocenę a inżynierii bezpieczeństwa tam w ogóle nie ma. Na regionalnej TV cały czas promują te kierunki, czy ktoś wie o co tutaj chodzi i czy jak np. zdecyduję się na inżynierię bezpieczeństwa to nie będę miał parę tysięcy w plecy?
23.09.2013
16.09.2013
O szkołach wyższych i WSG
Witam wszystkich tu rozpisujących się. Nie chcę się odnośić do poniższej wojenki na półsłówka, ponieważ nie wnosi ona nic dla ludzi chcących dostać się na studia. Chcę zwrócić uwagę na kilka faktów: 1. W Polsce nadprodukuje się studentów, jednocześnie zaniżając poziom. Dotyczy to zresztą całego systemu edukacji. Dotyczy to głównie kierunków humanistycznych, ale nie tylko. Zresztą sama matura, z limitem 30% jest czymś śmiesznym. Nadprodukcją zajmują się wszystkie uczelnie od najbardziej renomowanych, po te najmniej znaczące. 2. Szkoła ma stwarzać warunki do nauki, za studenta jednak się ona nie nauczy. Na UJ też są ludzie, którzy się ślizgają. 3. Błędne jest też powszechne pojęcie co do roli szkół wyższych. Do większości wykonywanych zawodów wystarczyłoby porządne wykształcenie średnie zawodowe (technikum). Niestety powstał system, który przynosi grupie ludzi zarobki, politykom obniża słupki bezrobotnych, ale jest katastrofalne dla przyszłej gospodarki kraju, czy młodej części polskiego społeczeństwa. Z mojego doświadczenia mogę wam powiedzieć, że to, co w Polsce robi wielu inżynierów, w takich Niemczech wykonują technicy. Zadaniem uniwersytetów, akademii, politechnik jest prowadzenie badań naukowych i kształcenie przyszłych naukowców oraz najwyżej wykwalifikowanych specjalistów, którzy np. projektują nowe rozwiązania dla przemysłu, a nie nadzorują pracę kilku robotników na budowie. 4. Z rozmów o WSG z pracownikami i znajomymi co tam studiowali, usłyszałem głównie, że szkoła jest nastawiona na zysk i nie szanuje nadmiernie pracowników, jest przez to duża rotacja. Studenci w sporej części niezbyt rozgarnięci należą do grupy tych, co nie powinni w ogóle iść na studia, choć nie można tak powiedzieć o wszystkich. Szkoła też ma podobno dobre układy z Urzędem Miasta. Generalnie warunki do nauki są podobno względnie dobre i jak ktoś chce, na pewno coś dla siebie wyniesie. Państwowe uczelnie w Bydgoszczy do wybitnych też nie należą i poziomem niektóre prywatne uczelnie (choć niekoniecznie z kujawsko-pomorskiego) je przewyższają. 5. Co do opinii o kierunkach: fizjoterapię – po opinii brata wykształconego i pracującego w tym zawodzie – mogę odradzić na bydgoskich uczelniach prywatnych (w tym WSG). Turystyka, rekreacja, geografia o takiej specjalności – kierunek który generalnie jest jakimś wytrychem. Ze znajomych pracujących w tej branży wiem, że UKW ma bardzo niski poziom, WSG dzięki doświadczeniu (wyrosła z branży) wydaje się lepsza. Mechatronika na WSG jest relatywnie nowa, ale podobnie na UKW, czy AiR na UMK, więc nie spodziewam się dużego rozdźwięku w poziomie. Taka Politechnika Poznańska jest zdecydowanie lepsza w tych kierunkach i to mogę podeprzeć doświadczeniem własnym. Mam nadzieję, że ten elaborat kilku osobom pomoże. Pozdrawiam!
jojo
no nieee, tak źle chyba nie jest?
14.09.2013
12.09.2013
xxxxx
Aż dziw bierze, że takiemu zasłużonemu komuniście zechciało się w takim szambie mieszać.
xxxx
Czy to nie lepiej ocenić jego pracę w trakcie niż atakować przed?
11.09.2013
11.09.2013
Dobre
Jak ktoś taki może być rektorem? Magister bez żadnego dorobku, no chyba, że pracę w banku można nazwać dorobkiem naukowym..
IIiM to faktycznie porażka
Chyba pod względem organizacyjnym najgorsza komórka WSG. Skłócone towarzystwo, olewające podejście do studentów, totalny rozkład, dwa rozłożone kierunki, zmarnowane perspektywy.
30.08.2013
27.08.2013
Lola
ekonomia Jak chodziłam na zajęcia to nie miałam problemu z zaliczeniem . ale niestety miałam problemy zdrowotne, spotkałam się z wyrozumiałością wykładowców, dodatkowe konsultacje i terminy zaliczeń czy egzaminów, zajęcia prowadzą praktycy są też przedmioty nudne i zbędne ale to jak wszędzie. Były też zajęcia zdalne ale to mi pasowało wykład przez internet który można odtworzyć o dowolnej porze.
MW
Plusy: -miłe, zorientowane dziewczyny w dziekanacie -ładny kampus, na który można wyjść podczas przerw, popatrzeć na Brdę albo dziewczyny, których akurat na wsg nie brakuje -sympatyczni wykładowcy (z wyjątkami-gburami) Minusy: -w instytucie informatyki klasyczna spychologia - nikt nic nie wie i odsyła do kolegi -seminarium właściwie nie było a jak było to z mało zorientowaną osobą (nie promotorem) - promotor został zwolniony czy odszedł i zostałem właściwie na lodzie, bardzo długo czekałem na wyjaśnienie i rozwiązanie sprawy - widać że zajęcia w końcówce robione raczej na szybko i byle jak - 8 godzinne zajęcia z ważnych przedmiotów, które normalnie powinny mieć min. 24, za to przedmioty niepotrzebne inżynierowi
26.08.2013
26.08.2013
kolega absolwent
Nie wiem jak jest w Toruniu, jednak co do Bydgoszczy sytuacja wygląda tak: negatywy - czesne jest relatywnie wysokie, najwyższe w regionie, tabela opłat jest tak skonstruowana, aby była nieczytelna - pojawia się wiele różnych dodatkowych opłat o których dowiaduje się człowiek po czasie, tym bardziej że często w te dodatkowe koszty jest się wymanewrowywanym - wymiar godzinowy zajęć przeprowadzonych faktycznie, różni się znacznie od tego, co jest podawane w dokumentacji studenta - duża część zajęć to zajęcia bez prowadzącego niektóre wręcz kuriozalne np. seminarium co skutkuje bardzo słabym poziomem prac dyplomowych, oraz niskim wskaźnikiem ukończenie nauki w czasie (trzeba powtarzać semestr albo rok a to dodatkowe koszty) - bardzo mało zajęć praktycznych, nawet ćwiczenia prowadzone są w formie prezentacji multimedialnej, na której pokazuje się jak wygląda sprzęt albo praca na nim, który powinien poznać praktycznie student podczas studiów. - bałagan organizacyjny szczególnie w przypadku łączenia zajęć pomiędzy kierunkami jak i latami studiów, jak można łączyć zajęcia z przedmiotu wynikającego z kontynuacji kształcenia z I i III semestrem, studenci z I semestru wyłączają się bo nie wiedzą o co chodzi - wprowadzanie w miejsce przedmiotów wynikających ze standardów kształcenia przedmiotów, które realizowane są w ramach różnych projektów, jakieś warsztaty, gry zamiast matematyki, fizyki, itp. - brak odpowiedniej kadry, zajęcia prowadzą często przypadkowi ludzie (np. niby po angielsku, ale tak na prawdę to niezrozumiały bełkot, dobrze, że tylko 2 godzin, tyle że w karcie wpisane jest 30) - zdarzają się wulgarne odzywki nauczyciela do studenta - niedopracowany system informatyczny, co skutkuje, że znikają oceny z tzw. indeksu elektronicznego pozytywy: - niski poziom, małe wymagania - miła obsługa w dziekanacie, czego nie można powiedzieć o niektórych instytutach - wszystko ma swój koniec
Damian
Witam. Na stronie polon cały czas widnieje pozwolenie na informatyke więc chyba jest. Ale nie mam pewności. Ja studiuje mechatronikę w Toruniu i jestem po 1 roku dopiero.Aby było krócej wypiszę najpier plusy: -Podejście do studenta, zawsze otrzymałem pomoc, nawet po zajęciach od prowadzącego -Wyrozumiałość wykładowców bo ludzie na niestacjonarnych pracują, mają rodziny i nie zawsze da radę coś zaliczyć na 1 terminie. -Możliwość rozwoju przez rózne kursy np autoCAD -Godziny zajęć bo nie ogarnąłbym chodzić w piątki jeszcze. Ktoś coś pisał, że kosztem tego są zajęcia wirutalne i wyrwane z kosmosu ale ja tam zaliczłem w internecie tylko ekonomie i selftesty z angielskiego. Także uważam, że nic wartościowego nie straciłem. Minusy: -Dość wysokie czesne chociaż od tego roku spadło o 50 zł na miesiąc. -Troche mała pracownia mechatroniczna ale Toruń ruszył 2 lata temu to co się dziwić. Ogólnie nic więcej specjalnego nie zauważyłem na plus czy na minus. Mnie się tu podoba. Wiadomo polibuda to to nie jest ale jak będziesz chciał to sam będziesz się uczył, a uczelnia ma Ci tylko w tym pomóc. Taka rola inżyniera. Długo zastanawiałem się czy napisać swój komentarz bo zaraz zacznie się pewnie wojna na nowo ale postanowiłem się wypowiedzieć dla zainteresowanych. Pozdrawiam normalnych.
26.08.2013
25.08.2013
wasze opinie sa istotne !!!
skoncentrujcie sie na tym, ze innych interesuja Wasze opinie o WSG, tylko o wylacznie ważne jest to, co napiszecie o studiach w tej uczelni, o zajeciach, o wykladowcach, o programie, o specjalizacjach, o organizacji, o cenach, o obronach, o samych studentach, dajcie sobie spokoj z dyskusjami o tym, ze ktos obniza, a ktos podwyższa, tylko po prostu napiszcie, na jakim kierunku studdiujecie i jak wygladaja studia w WSG
Informatyka
Czy to prawda, że WSG ma zawieszone prawo do kształcenia na kierunku informatyka?
25.08.2013
25.08.2013
Roman.K
Panowie! Proszę was o spokój. Zachowajcie klase studencką i nie rzucajcie się obelgami. Każdy wybiera uczelnie jaka mu pasuje. To niekoniecznie weryfikuje wiedze. Znam pare osób co po Wyższej Szkole Gospodarki poszli na Politechnikę i ją skończyli i zarazem znam paru takich co byli głąbami przed studiami jak i po. Tylko od człowieka zależy co będzie potrafił. Pozdrawiam serdecznie.
Parkomaty przy k1
Czy to jakaś nowa forma zarabiania? Przesyt formy nad treścią.
25.08.2013
25.08.2013
davio
I jeszcze jedno. Dlaczego sądzisz, ze rozpaczliwie podwyższyć ocenę? A nie napiszesz, że rozpaczliwie zaniżyć ocenę ktoś chce? Widać, że na siłe bronisz tamtej osoby(albo sam siebie) podejrzenia są jasne. Jak nie ma tego co zaniża ocenę to nie ma też obserwatora:)Jest spokój cały dzień. Gdy ocena spada, pojawiają się komentarze negatywne i zaraz jest obserwator:)Dziś nawet koło 20 chciałem dla jaj napisać gdzie jest obserwator, bum, 2 godzinki i sam napisałes:)
davio
A Ty jakbyś reagował jakby ktoś oczerniał codzień Twoją uczelnię? Zapewne tak samo. Masz rację, Colombo nie zostanę, a Ty co najwyżej socjologiem:)Cześć
25.08.2013
25.08.2013
do autora z 2013-08-24 23:13:28
twoja logika mnie przeraża :). Colombo to Ty nie zostaniesz. obserwator
do Davio
piszę to co widzę, a zaglądam tu bo mnie to ciekawi z socjologicznego punktu widzenia. Chociażby właśnie nagła mobilizacja osób/osoby które starają się rozpaczliwie podwyższyć ocenę. Ponad setka głosów dziennie wygląda dość podejrzanie. Nie zaprzeczam, że wcześniej ktoś musiał stawiać sporo jedynek co też można było zauważyć. Cały ten cyrk dość mnie bawi - zwłaszcza ruszenie szturmem obrońców WSG na osoby, które piszą cokolwiek negatywnego, No proszę: jak pozytyw to widać pisze to wiele osób, a jak negatyw to znaczy, że to pisze jedna osoba. Ktoś kto tak uważa jest łagodnie mówiąc co najmniej naiwny. Pozdrawiam. Obserwator.
25.08.2013
24.08.2013
davio
Ogromna aktywność głosowania i dawania 10 powiadasz? A skąd wiesz jaka ta aktywność była? Musiałeś tu wejść nie dalej jak 3 miesiące temu bo średnia uczelni była 6,2 chyba. A potem w ciągu 3 dni była już 1.9 . Czemu nie wspomnisz o tym co ciąglę ją minusuje tylko czepiasz się, że średnia wzrosła ?
davio
Jeżeli nie byłoby 10 to byłoby 9,9 . Z tą 10 to taka metafora. Ale powracając do tematu skoro niby my studenci dajemy 10 same to czemu nie ma średniej w granicach nawet 9?
24.08.2013
24.08.2013
davio
Kosmos :OOOO Przy milnionie głosów nie byłoby średniej 10 :D Człowieku proszę Cię nie poniżaj się aż tak bardzo....naprawde.
do służby dyżurnej WSG
Nawet jeśli milion głosów z 10 wpiszecie to średnia nigdy nie będzie 10, ponieważ już ktoś ocenił na mniej niż 10. Ale faktycznie ta ogromna aktywność w głosowaniu na 10 kompromituje szkołę. Tak jak sposób narracji jaką prowadzicie. Pamiętajcie, że obrażając innych wystawiacie sobie (WSG) negatywną ocenę.
24.08.2013
24.08.2013
Jedno jest pewne
Właściciele szkoły to czytają więc studenci mają okazję pisać tutaj swoje uwagi, które zapewne wpłyną na poprawę warunków studiowania, Zatem zachęcam do pisania tych negatywnych i pozytywnych uwag z którymi zetknęliście się w tej szkole. Piszcie co powinno być zmienione co się wam nie podoba. Piszcie też o tych pozytywnych waszym zdaniem przypadkach.
Do obserwatora, i jego innych wcieleń:D
Dowody na to, że Ty to jedna osoba dla innych studentów lub kandydatów. Raz: Ciąglę piszesz badzo chaotycznie. Nie odpowiadasz rzeczowo na pytania, wklejasz jakiekolwiek linki nie myśląc czy to ma znaczenie, Twoj negatyw musi być na 1 miejscu aby rzucał się w oczy inaczej nie ustępujesz rozowie, interesuje Cię srednia ocena WSG codziennie , ale skoro według Ciebie my dajemy dziesiątki codzień to dlaczego nie ma średniej 10? Wyrzucasz brudy studentom i odradzasz uczelnie, a nawet nie umiesz się przedstawić, opisać rzeczowo sytuacji. Zawsze mozemy się spotkać i porozmawiać oko w oko. Powiesz na żywo co Cię boli. A spotkać się nie spotkasz bo jesteś internetowym kapciem, mało męskim stworzeniem:)Czepiasz się opłat, które są związane z WSG, ale jakbyś czytał umowę to nic nie powinno Cię zaskoczyć podczas trwania nauki. Ale skoro nie odpowiadasz na pytania sensownie i nie czytałeś umowy to może....Ty w ogóle nie umiesz czytać?
24.08.2013
24.08.2013
Do obserwatora
No właśnie mamy problem kolego bo nie dość, że zatruwasz nam życie to jeszcze bardzoooooooooooooo cieniutko u Ciebie z matmą:)Skoro głosów jest 3181 , a średnia tylko 4,6 to ponad połowa musi być na 1:)Nie prawda? Ale Ty cały czas uważasz, że dajemy 10. No i kolejna sprawa to taka, że ciągle tu zaglądasz, ciekawe czemu.
Obserwator
Gadu gadu i ocena wzrosła do 4,6 , mróweczki wzięły się do pracy: kolejne sto parę głosów w jeden dzień. Niedługo głosów będzie więcej niż studentów :)).
24.08.2013
23.08.2013
PawełD
Piszę takim językiem aby taki tłumok jak ty mógł zrozumieć mój przekaz, i aby nie musiał zgadywać co autor miał na myśli. Co do WSG to nikogo nie oczerniam. Uważam że osoba która chce oczernić uczelnię ma nieźle w głowie przestawione. Siedzieć i pisać ciągle pod innym nickiem albo zbijać ocenę po 200 razy dziennie. Wygląda to jak akt desperacji. Uważam że każdy kto ma w głowie normalnie poukładane nie będzie się kierował twoimi postami. Pozdrawiam Paweł P.s ja swoją maturę zdałem, a w mojej szkole ktoś tak ograniczony jak ty nie zdałby pierwszego roku.
xxxx
No pewnie. Więcej daj wykrzykników aby Twoje komentarze były bardziej zauważalne i zawsze na 1 miejscu. Pozdrów obserwatora:)
23.08.2013
23.08.2013
!!!
Kultura dyskusji bije po oczach, poziom zaiste akademicki, na miarę szkoły oczywiści.
xxxx
No widzisz. Nie wybrałbyś jak sam ją minusujesz kretynie.
23.08.2013
23.08.2013
Ponad 3000 głosów i taki kiepski wynik!!!
To bardzo dziwne, ale daje wiele do myślenie. Nigdy nie wybrałabym takiej szkoły.
Moja subiektywna ocena
Biorąc pod uwagę funkcjonujące w Bydgoszczy prywatne szkoły wyższe uważam, że najlepszą jest bankówka, później kpsw, bsw, wsnz, wsg i na końcu wss. Każda z nich jest w czymś najlepsza, Wsg jak widać najlepsza jest w promocji.
23.08.2013
22.08.2013
Obserwator
Kolejne 150 głosów "za" i to w jeden dzień, nieźle...
java
Zdecydowanie się zgadzam!!!:)
22.08.2013
22.08.2013
Agata
Muszę się odnieść. Coś mi się wydaje, że ten koleś to były pracownik WSG, z którego zrezygnowano i teraz podając się za studenta odgrywa. się zemsta jest słodka, dlatego forum na tej uczelni jest tak obfite. Sciągać długi może każdy, a ten osobnik oczywiście to tylko odnosi do WSG a tam pisze o innej. a dotyczy wszystkich nawet państwówek
davio
Dajmy mu już spokój bo to wariat. Odziwo dysponuje dośc duza wiedza i zna wszystkie strony internetowe aby upokorzyc wsg i ich studnetów to dochodze do wniosku, że jest z konkurencji. Żaden normalny człowiek tak nie postępuje.
21.08.2013
21.08.2013
karola8865
I umiem czytać tylko chciałam przekazać , że obecność Profesora niekoniecznie coś wniesnie w poziom kształcenia. To są stereotypy.
karola8865
Napisz mi korzyści z profesora na uczelni? Co będziesz z tego miał? Więcej się nauczysz?
21.08.2013
21.08.2013
do karola8865
Proszę nie kompromituj się, widać że nie rozumiesz tego co czytasz. po pierwsze wiek 70 lat dotyczy szkól publicznych, szkoły niepubliczne nie maja takich ograniczeń. WSG jest szkołą niepubliczną. Średnia wieku profesora zatrudnionego na I etacie na WSG to coś koło 75 lat a jest ich 5. Tutaj jest taki umowny warunek, ale nie chciałbym go pisać. Oczywiście nie chodzi o tych którzy są tzw. profesorami WSG, bo oni to chyba nawet nie musza być doktorami. Co do zastępowania jednego profesora przez dwóch doktorów, zwróć uwagę, że mówi się tam o profilu praktycznym, i możliwe jest to tylko na tzw. I stopniu. Najważniejszym jest ten drugi warunek to ma być ktoś legitymujący się doświadczeniem praktycznym, czyli ktoś kto posiada dorobek i najlepiej jakby był np. z przemysłu. Przyznam, że ocena w tym przypadku doktora jest dość niejednoznaczna. Profile kierunków (przynajmniej część) na wsg są definiowane jako praktyczne ale formalnie są akademickie, ponieważ dla praktycznych trzeba zapewnić chociażby 3-miesieczne praktyki, są tez inne warunki do spełnienia. Proszę jeszcze raz przeczytaj ten artykuł i pomyśl. Ale dobrze, bo chociaż podczas takiej dyskusji trochę się wyedukujesz.
karola8865
No kłania się matematyka kolego. Ale się kompromitujesz...dałeś już ocene 1 WST?
21.08.2013
21.08.2013
do karola8865
Matematyka się kłania, ale to chyba nie jest twoja mocna strona. Nawet powiem więcej nie potrafisz logicznie myśleć. Nawet się nie dziwie dlaczego, przecież gdzie mogłabyś się tego nauczyć. Logiki na wsg nie ma, matematyka jest ale tylko symbolicznie.
karola8865
Piszę na Twojego posta ost raz chory człowieku. Zacznij sensownie odpowiadać na pytania, a nie rzucać co chwile coś nowego i to w dodatku skretyniałego. Co ma ten artykuł do WSG? Dobrze, że uczelnie chcą tak robić bo skoro ktoś nie płaci to czemu ma mu ujść to na sucho? Jak Tobie ktoś by nie oddał pieniędzy i mogłbyś to udowodnić w postaci podpisu to poszedłbyś na Policję odrazu. Apropo głosów to jakim cudem mogłoby ich być kilkaset skoro według Ciebie średnia wzrosła tylko o 0,3. Tak to skoczyłaby znacznie. Kilkaset to może i jest ale z Twoimi jedynkami bo dajesz je regularnie.
21.08.2013
21.08.2013
Obserwator
kolejne klikaset głosów za wsg w jeden dzień - ocena urosła z 4 na 4.3, ktoś się ostro wziął do pracy.
Obserwator
kolejne klikaset głosów za wsg w jeden dzień - ocena urosła z 4 na 4.3, ktoś się ostro wziął do pracy.
21.08.2013
21.08.2013
Agata
Do Davio zgadzam się z tobą,a dla pocieszenia powiem, że wczorajsza gazeta prawna pisała, że ustawa w tej chwili dopuszcza zmiany w tym temacie. Więc ten koleś mądraliński niech sobie poczyta i odczepi się od WSG..
OOOOOOOOOOOO
Znowu w jeden dzień 1000 miłośników wsg oddało swój głos, będzie premia, albo zniżka w czesnym, tak trzymać jeszcze trochę i pęknie 4!!
19.08.2013
19.08.2013
davcio
Co za czlowiek:D
Obserwator
w ciągu 6 godzin około 160 głosów. Ocena WSG wzrosła :D.
19.08.2013
19.08.2013
witold.k
Może ignorujcie go to będzie spokój bo widze, że spore zamieszanie się tu robi.............
davio
I dla niego dobra kadra to tylko tytuły naukowe. No ale cóż. Polska niestety posiada w swoich szeregach takich ludzików jak on i dlatego tutaj jest jak jest. Ja osobiście wolę Doktora , który mi wszystko wytłumaczy i potraktuje mnie po ludzku niż Profesora z panstwówki , który rzuci mi hasło: uczycie się tego działu, a za 2 tygodnie kolokwium rzucając kartką o stół jak szmatą do podłogi. Cięzki przypadek.
19.08.2013
19.08.2013
davcio
Heheheh dobrze napisane:D tylko jak jemu pomóc? Zapewne oblał pare przedmiotów na WSG i stracił sporo kasy bo inaczej płaci się czesne z góry ustalone. Ale jak mogł nie zdać czegoś na WSG skoro dla niego tu się nie trzeba uczyć?:D
karola8865
Wydaje mi się, że ogólnie facet masz 3 problemy. Wymieniam: schizofrenia, rozdwojenie jazni i wszechobecność. Jak widać dysponujesz mega wiedzą na temat Bydg i Torunia. Znajomością wszelkich uczelni , o których wspomniano poniżej. Znajomością wyposażenia pracowni. Radziłabym udać się do psychiatry i to dobrego bo takie pisanie ze sobą w 3 róznych osobach to początek tej 2 choroby. Zapewne cierpisz też na nadmiar wolnego czasu, a to wiąże się z bezrobociem więć jak sądzę nie moogłeś/mogłaś skończyć dobrej uczelni. WST ma w planach przyjść do Torunia , a to , że wynajmują budynek od jednej ze szkół średnich wynika z faktu niżu demograficznego ponieważ budynki stoją puste to miasto nie wyraża zgody na budowe nowych (ekologia się kłania). Przeczytałam trochę Twoich wygłupów poniżej i dochodzę do wniosku , że WST też zaraz będzie miało ocenę 1,1 i same negatywne komentarze bo Ty jako chory człowiek zapewne o to zadbasz:)bay
19.08.2013
19.08.2013
do Robsona
zgadza się to już jakaś epidemia od "przedszkola do ........" oj te pieniążki, czego to dla nich się nie zrobi
Nikt uprawnien WSG nie zabierze
Przecież jak to się mówi "w Polsce tylko ryby nie biorą"
19.08.2013
18.08.2013
Wydaje mi się
że podobnie jest na innych kierunkach, na architekturze, ekonomii, budownictwie czy fizjoterapii. To da się wywnioskować z dostępnych oficjalnych dokumentów. Kadra niestety w większości jest słaba. z bardzo marnym dorobkiem naukowymCo też da się sprawdzić, np.: scopus,,publish of perish, gogle scholar itp., kiepsko opłacana, .
żałosne
te licytacje kto dał 1 a kto 10 i ile razy. Ta ocena i tak niewiele jest w stanie powiedzieć. Prawda jest taka, że większość kierunków na wsg nie powinna być prowadzona z uwagi na braki kadrowe. A będzie jeszcze gorzej po wakacjach. Radzę 3 razy zastanowić się ludziom, którzy będą chcieli studiować tam mechatronikę lub informatykę gdyż okaże się, że zostaną z palcem w nocniku, jak odbiorą wsg uprawnienia do prowadzenia wspomnianych kierunków.
18.08.2013
18.08.2013
davcio
Dziwne, że odkąd pojawiłeś się tutaj Ty to średnia ocena spadła z 6.2 do 1.1. No pewnie to zbieg okoliczności i w ciągu paru dni masa studentów wchodziła klikać ocenę "1". Nawet po stylu pisania widać, że to jedna i ta sama osoba. Zawsze jak napiszesz negatywny komentarz to zaraz za Tobą 4 inne osoby i mam wierzyć, że to też jest prawda? Wtedy Ci łatwiej było obniżyć średnią uczelni w ciągu paru dni bo im mniej głosów łącznie to wystarczy dac mniej 1 aby zjechać średnią do 1.1. Pozdrawiam Cię człowieku pełen kompleksów.
davcio
A jak wytłumaczysz działanie w przeciwną stronę? Codzień pełno ludzi wchodzi i minusuje uczelnie zabierając sobie wolny czas? Idz już człowieczku i odpocznij.
18.08.2013
18.08.2013
do davcio
Już to widzę 1000 ludzi oderwało się od wypoczynku w letni weekend żeby zagłosować za swoją ukochaną szkoła. Każdy kto choć trochę zna się na informatyce wie, że można sobie wygenerować numery ip ile się tylko zechce. Tylko trzeba być zupełnym idiotą żeby to zrobić w taki sposób. Pełna kompromitacja.
davcio
I nie jesteś tu raz na pare dni , tylko kilka razy dziennie. Tak bardzo zależy Ci na obniżeniu oceny ale...jak widzisz ludzie ją podnoszą:)
18.08.2013
18.08.2013
davcio
Nie udawaj debila. Poprostu słabo Ci idzie.
ale jaja!!!!
faktycznie zaglądałem tutaj 3 dni temu w ciągu tych 3 dni przybyło grubo ponad 1000 głosów z poniżej 2 ilość punktów urosła do 3, czyli ten debil jak o nim piszesz punktuje na 10 a nie na 1. Jak widać najwięcej szkoły mają koło 400 a tylko WSG ponad 2000, tylko dziwne bo średnia ocena nadal plasuje tę szkołę w ostatniej piątce w Polsce.
18.08.2013
17.08.2013
davcio
A temu debilowi nie znudzilo się widzę codziennie dawanie oceny "1" :)
WSG w rankingu
Szkoda, że nie ma pytania oszukiwanie studentów, oszukiwanie pracowników, naginanie prawa i tym podobnych. Tutaj WSG miałoby 10 punktów jak nic.
05.08.2013
01.08.2013
Neron
Panowie ! Proszę Was dajcie już spokój z tematem WSG czy AGH. Powiem tak ...z dwojga studiować czy nie studiować wybieram to pierwsze! Cieszy mnie fakt ,ze poraz pierwszy w Toruniu zaistniała techniczna szkoła wyższa. Podoba mi się bardzo ,ze Wykładowcy w Toruńskiej WSG ,oprócz tego ,ze wymagają ,są jednocześnie wyrozumiali .To bardzo zobowiązuje studenta.Muszę przyznać ,ze jako student czuje się bardzo niekomfortowo w sytuacji ,gdy mimo zaufania i wyrozumiałości Wykladowcow kiepsko piszę egzamin czy kolokwium. Jestem przekonany ,ze mimo tak wielu krytycznych opinii dzięki Wykładowcom w Toruńskiej WSG wielu słuchaczy ukończył tą uczelnię nieżle przygotowanych do pracy na samodzielnych stanowiskach w rożnych gałęziach gospodarki.
Robson
Tak, uciekaja. Dziekan z Torunia zwial juz chyba w zeszlym roku, wielka ucieczki albo wielka wsypa chyba byl taki film kiedys albo nie...
31.07.2013
31.07.2013
WSG to tonący okręt
Wszystkie szczury z niego uciekają, ciekawe czy kapitan zostanie do końca
honorata29
Czy ktoś studiuję na wsg w bydgoszczy lingwistykę stosowaną zaocznie? warto zaczynać ten kierunek na tej uczelni?
31.07.2013
31.07.2013
Robson
Zreszta ten wicedyrektor informatyk odchodzi od 1 wrzesnia z wsg czyli jak by go juz nie bylo, za rok odejda tez pewnie pozostali bo ukw nie da zgody na drugi etat. Czyli zostana sami fizycy moze zrobia fizykoinformatyke :).
do PawłaD
A kto Ci chłopie dał maturę? Znowu ktoś podszywa się pod studenta, kompromitując swoim językiem dobrze funkcjonujący wydział techniczny w Toruniu i całe dostojne WSG
31.07.2013
30.07.2013
PawełD
Witam, jestem studentem Mechatroniki niestacjonarnej w Toruniu. Jeżeli chodzi o wykładowców to powiem tak, jeżeli chodzi o Matematykę, to poziom średni , porównywalny z UKW (studiowałem to wiem, a zasługa oczywiście prowadzącego.), drugi wykładowca od Geometrii wykreślnej, gdzie poziom również można uznać na średni. Jeżeli chodzi o co niektóre przedmioty to nie jest najgorzej. Wiadomo większość z nas pracuje i ciężko czasami pogodzić pracę i szkołę, szczególnie jeżeli pracuje się na dwie albo trzy zmiany. Co do czesnego, za wysokie i tyle w tym temacie. Jeżeli chodzi o Toruń to wszystko funkcjonuje w miarę sprawnie więc nie można się czepiać organizacji, zajęcia jak i godziny prowadzone są prawidłowo, ale jeżeli wymagacie nie wiadomo czego po Wyższej Szkole to mi co niektórych szkoda, nic nie stoi na przeszkodzie zrobić mgr. na UMK albo UTP. Jeżeli ktoś ma 50 km do Torunia, albo więcej to Ciężko dojechać na lepszą Uczelnie która szkoli Inżynierów mając np. 100km dziennie. Wsg zaoczne jest po to by zrobić papier i z tym trzeba się pogodzić, a jeżeli chcesz się czegoś nauczyć to siadasz z książka w domu i uczysz się sam, prowadzący którzy uczą mają bardzo dużą wiedzę i umiejętności, więc jeżeli napotkamy barierę to na pewno uzyskamy od nich pomoc. Pozdrawiam
Odnośnie \"samodzielnego informatyka\"
Adamie Nie chodzi o samodzielnego informatyka a o samodzielnego pracownika naukowego z tytułem informatyka (czyli doktora habilitowanego lub profesora). Taki pracownik mimo, że może praktycznie być np. gorszym programistą niż magister to jest niezbędny aby w ogóle uczelnia miała prawo kształcić na danym kierunku. WSG rzeczywiście nie ma "samodzielnego informatyka" a nawet doktorów ma podkupionych z sąsiednich uczelni, co można sprawdzić na stronie z pracownikami: dyrektor instytutu to fizyk, wicedyrektor to informatyk ('podkupiony' z ukw) dalej mechanicy, fizycy, elektronik i jeszcze jeden informatyk z UKW.
30.07.2013
29.07.2013
przyszły student
Witam wszystkich. Chcę zrobić budownictwo na WSG i mam pytanko .Jaki jest poziom tego wydziału,czego należy się obawiać itp.
damian
Negatywy w kółko pisze jedna osoba.
29.07.2013
29.07.2013
WSG dowodem na klęskę systemu SW
Po zapoznaniu się ze wszystkimi wpisami, można stwierdzić, że nawet jeśli tylko 10% z tego co piszą tutaj ludzie jest prawdą to WSG jest dowodem na totalną klapę systemu szkolnictwa wyższego. Całe szczęście w tym, że jak wynika z głosowania na stronie to najgorsza szkoła wyższa w Polsce, czyli wszędzie jest lepiej.
WSG stacza się na dno
Widać WSG leci na dno i tam jego miejsce. Wiele nietrafionych albo bezsensownych inwestycji do tego doprowadziło, kilka przykładów; Hala sportowa miała być hitem i przynosić kokosy, ale zapomnieli widowni zrobić i teraz pies z kulawą nogą się nią nie interesuje. Liceum akademickie - totalna klapa zero chętnych, podobnie przedszkole. Magnes ze złomu, miał dawać kasę z badań, miały się kolejki chętnych do badań ustawiać, klapa totalna badań zero a włożona kasa poszła się gonić. Ośrodek odnowy kolejny hit i znowu totalna klapa, zero zainteresowań. Wszystko to trzeba utrzymywać z czesnego, dlatego ono takie wysokie. Jednak największa kasę trzepią na projektach unijnych, ale przekręt tam na przekręcie, tylko patrzeć jak prokurator położy na tym łapę.
28.07.2013
28.07.2013
paranoja
Od dziś od 4 rano przybyło 75 ocen i średnia WSG się obniża. Czy ten debil który to ciągle robi zaprzestanie?
wątpię
Bo jak udowodnisz i przed kim, że nie miałeś tych zajęć. Na mechatronice inż. jest podobnie np. zamiast 24 godzin 8, reszta rozliczone jako projekt do domu. Prowadzący psioczył, że to bez sensu i wolałby mieć normalnie te godziny wplanowane bo wie, że w domu i tak nic nie zrobimy (miał rację). My na szczęście nie płacimy czesnego bo to unijna mechatronika. Jeśli jest więcej niezadowolonych z tego to chyba jedynie iść do dziekana czy rektora i powiedzieć o co chodzi ale jak znam życie to pewnie nic nie da. U mnie na roku niewiele osób się tym przejmowało bo chodziło o papierek a nie konkretne umiejetności, niektórzy byli zadowoleni, że mają mniej godzin a zadanie zerżneli od innych. pozdro
26.07.2013
26.07.2013
do Wszystko wiedzących
A ja mam takie drobne pytanie z jednego z przedmiotów na mechatronice II były 2 godziny zajęć a w indeksie wirtualnym jest wpisane 28 godzin, podobnie jak z semianriami są trzy przedmioty związane z seminarium a tez raptem były tylko w sumie 2 godziny (jedno spotkanie), oczywiście w indeksie wpisanych jest sporo godzin więcej. Pytam czy tak drastyczne zmniejszenie w praktyce ilości godzin i kłamanie w dokumentach, że się one odbyły może być podstawą do ubiegania się o zmniejszenie czesnego?
infwsg3rok
O chyba kogos urazilem, przepraszam Czesc wszystkim dam sobie juz spokoj z wypowiedziami tu nie zwyklem dyskutowac w taki sposb jak ostatni post do mnie. Pozdro.
26.07.2013
26.07.2013
do inw wsg
Sam widzisz -poszedleś z kumplem "sobie zobaczyć ,/nie lepiej zobaczyć sobie pod kołdrą/ i wydajesz oipinie ,opinie o pierdolach . Mówisz o dzwonkach i takie tam - co Ci do tego? Chcesz być informatykiem -to się ucz .Nie podoba Ci sie WSG masz jeszcze w Toruniu Wyższą Kultury medialnej i społecznej - tam także jest informatyka i w czym problem?
1 rok
Na pierwszym roku jakieś pitolenie o szopenie- np. techniki prezentacji i coś tam .. nawet nie pamiętam dokładnie nazwy tego przedmiotu. Po co to komu? Mam nadzieję, że wyżej będzie jednak lepiej.
26.07.2013
26.07.2013
infwsg3rok
Wpis z 11:48:47 to sama wazelina moze ktos z wsg z kadry to pisze dlatego lepiej nazwisk nie podawac. Kwestia jakosci kadry to chyba kwestia ich doswiadczenia a nie tytulow jak ktos przychodzi na uczelnie po konkret zawod. No chyba ze ktos idzie na jakies turystyki socnologie czy inne maszynki do robienia bezrobotnych. W wczesniejszych postach byl fajny tekst o robieniu na wsg dowolnych specjalnosci to potwierdzam tez bylem na czym innym koncze co innego ale to w sumie i forma tak czy inaczej robota w IT jest w programowaniu i sieciach a tego Wsg uczy sie dobrze. A w wydziale w Truniu bylem raz bo kolega chcial sie zapisac i bylismy zobaczyc i powiem tak Torun wsg wyglada jak szkola srednia a nie uczelnia sa dzwonki jak w szkole tam chyba jest mechatronika ale labow to tam nie widac wiec chyba lepiej Bydzie wybrac bo na kampusie jest chyba kolo 10 labow technicznych
Neron do bolesnej prawdy
A skąd Ci to przychodzi ,że Twój dyplom bedzie oceniał pracodawca,że szkoła słabeuszy. Co ma z tym wspólnego jakas opinia kogoś ,kto nie jest zwiazany z uczelnia . Trzeba Tobie wiedzieć ,że nikt kto choć słabiej ,ale własnym zaangażowaniem ukończy te studia ,już od lat marzy o własnej firmie ,albo od dawna ją posiada ,a zdobyta wiedza teoretyczna fantastycznie pomoże mu w rozwoju firmy,podejmowaniu lepszych decyzji i tego wszystkiego przy własnym zaangażowaniu oczekujemy od tej uczelni. Może ktoś ma wieksze ambicje i chce być naukowcem -to musi sam wiecej pracować .Kadra naukowa uczelni jest świetnie przygotowana i naukę realizuje bardzo dobrze - to studenci się lenią ! Czy tobie chodzi o to ,że Pan Profesor jeśli bedzie miał wszystkie tytuły naukowe ,to ty jako uczeń też posiądziesz wiedzę jemu podobną . Nie - zapamiętaj ! madry człowiek uczy się od kazdego umie i wie -jeśli sam chce , dureń od najmarzejszego nawet -nigdy niczego nie pojmie , bo głupi jeszcze niczego mądrego nie wymyślił. Zycze Wam piszacym wiecej rozsądku i samokrytyki - Wykładowcy są od oceniania nie studenci !!!. Jeśli stuia na WSG Cię nie satyswakcjonują -masz jescze wiele uczelni w Polsce i całej Europie Paszport to drobnostka -więc do roboty i wracaj z cenzurką asa.
26.07.2013
26.07.2013
infwsg3rok
Moze chodzi o starszego programiste takie stanowisko pracy
adam
Nie spodziewałem się ąz takiej ilości odpowiedzi :). Powiem szczerze mam spory zamęt, nie wiedziałem, że na utp też można studiować sieci. Niestety nadal nie wiem co oznacza ten samodzielny informatyk, którego nie ma na wsg ??
26.07.2013
26.07.2013
Prawda jest bolesne
WSG jest szkołą dla słabeuszy, większość z jej absolwentów nigdy żadnej szkoły wyższej by nie skończyła. W regionie najlepiej automatyki, fizyki, ekonomii czy też programowania, nauczysz się na UMK, budownictwa, informatyki, telekomunikacji na UTP,, pedagogiki, w-f i mechatroniki na UKW, fizjoterapii, dietetyki na CM . Tam i taniej i lepiej nauczysz się wszystkiego a i dyplom będzie zawsze lepiej traktowany przez pracodawcę.. Owszem są w Polsce szkoły prywatne, które czegoś tam uczą dobrze. WSG z całą pewnością do nich nie należy. Mówi się, że pracodawca dzieli dyplomy kandydatów na 3 grupy 1- UMK, 2 - UKW, UTP, a 3 szkoły prywatne, ciekawe dlaczego.
Raf
U nas w Toruniu na mechatronice przez neta robiliśmy tylko ekonomie i namiastkę angola(bo zajecia z angola są i to sporo godzin) takie testy do cwiczenia przez neta dawał Pan. Także nie mamy wirtualnych przedmiotów. Pozdrawiam Rafał V semestr mechatronika.
26.07.2013
26.07.2013
Damian
W końcu ktoś wziął się do roboty i przygasi tych flustratów. Ja sądzę, że ktoś trochę oblał i wydał na poprawki i teraz codzień ambitnie daje nam ocene 1:) Mnie się tam na WSG podoba.
infwsg3rok
Neron, zgadzam się z Tobą, co do tego że idąc na WSG czy na inną prywatną uczelnię wiemy na co się decydujemy, napisałem konkretnie że jak ktoś się chce nauczyć programować to naprawdę polecam, ale mimo wszystko jest w tym coś tragicznego jako studenci mają problem nie do przejścia z prostą pochodną, czy wykładowca z tytułem dr i funkcją dziekana wydziałem informatyki (czy jakoś tak) myli porty procesora ze złączami na płycie głównej na systemach operacyjnych czy architekturze komputerów, generalnie z mojego puntu widzenia jest tak na inf na wsg jak ktoś się chce kształcić w programowaniu (winda i antek) i potem z tego żyć polecam, sieci chyba też tak jak napisałem nie moja bajka, jednak do kadry prośba nie obniżajcie poziomu tylko dla tego że ktoś nie uczy się w domu, dać mu zal i niech idzie dalej, ja już wiem że liczy się to co umiesz a nie tylko dyplom, przeczytałem całe forum, masz Neron rację to jakieś wylewanie pomyj i chyba leczenie własnych kompleksów, ja ogólnie jestem na tak
26.07.2013
25.07.2013
Neron
Merytorycznie oceny WSG - to lament frustratów ! Zapytam jednego z drugim , kto wyrokiem sądu nakazał Tobie studiować na WSG ? To przecież Twój wybór. Sam studiuję i jestem z tej uczelni bardzo zadowolony. Wiedza przekazywana przez wykładowców w pełni odpowiada temu co przyszły inżynier wiedzieć powinien. Oczywiście ,zgadzam sie ,że Wykładowcy w każdj chwili mogliby przeprowadzic egzamin i wyeliminować wszystkich,ale czy tak nie można by zrobić na AGH lub Sorbonie. Prawda jest taka -jeśli chcesz robić zawrotną karierę naukową -stawaj do konkursów -wygrywaj olimpiady odbieraj indexy do Oxfordu i śmiało licencjat ,doktorat ,habilitacja ,profesura .Jeśli jesteś superzdolny czego oczekujesz od WSG? Ta szkoła z gruntu przygotowuje ludzi do samodzielnej pracy w przemyśle ,do pracy we własnym przedsiębiorstwie .Jak sama nazwa mówi -to jest Wyższa Szkoła Gospodarki ,a zatem szkoła przygotowująca przyszłego inżyniera ,który swoją wiedze wykorzystywać bedzie w różnych gałęziach ,życia gospodarczego nie zaś naukowego ! Przestańcie szkalować ,bo Wam nie wyszło. Bo mimo tak oczywistych wymogów ze strony Wykładowców nie podołaliście. A jeśli czujecie się bardzo zdolni i wiedzą przewyższacie kadrę naukową WSG - to proszę omijajcie tę uczelnie -tak jak pomijacie naukę w warsztacie u rzemieślnika.
infwsg3rok
tak ja pisałem programowanie na Antka i Windę ok, pomijając tego Pana o którym pisze Heniek, gbur straszny, na WSG laby też są dobre, myślę że jak ktoś się chce nauczyć programować to dobry wybór pod warunkiem trafienia na dwóch Panów jeden mgr drugi dr (nazwisk chyba nie mogę podać), ale ogólnie to jak bym miał z 10 lat mniej to bym poszedł na dzienne na Państwową, mimo wszystko studia na prywatnych i zaocznie to tylko namiastka włącznie z życiem studenckim
25.07.2013
25.07.2013
Heniek
No właśnie zamiast uczyć tego co potrzeba to każą zaliczać jakieś wirtualne kursy, strata czasu no i kasy, stawiasz piwo kumplowi i robi za ciebie wszystko, tylko ja się pytam po co tyle przedmiotów z logistyki czy przedmioty typu gry i zabawy. Faktycznie ćwiczenia z sieci w miarę dobre i może programowanie tylko facet strasznie wulgarny. Ogólnie poziom kiepskiej szkoły policealnej. Zbyt mało przedmiotów Ukraińcy za głowę się łapią, mówią że u nich jest o 100% więcej.
infwsg3rok
jeszcze jedno jak chcesz sieci to może lepiej utp i teleinformatyka po tym do Atos i Lucent biorą prawie z automatu, zajęcia i laby na wyj... poziomie, ale programowanie sama teoria i prowadzone przez prof. co chyba nic komercyjnie nigdy nie napisali za to mają ful publikacji ale nic studentowi po tym, brat tak studiował i sobie chwali
25.07.2013
25.07.2013
infwsg3rok
no właśnie co to ten samodzielny informatyk ? osoba dorosła :)
infwsg3rok
Ale tu ruch :) Sieci ok, nie do końca mogę chyba ocenić ale poziom CCNA plus elementy tego kolejnego certu
25.07.2013
25.07.2013
infwsg3rok
Co do postu „Informatyka wygląda bardzo kiepsko”, naukowo to mnie nie interesuje :) mogę powiedzieć na własnych doświadczeniach: programowanie w java i c# dobry poziom, goście pokazywali przykłady na własnych projektach i przykładowych wdrożeniach, na pewno wiedzieli o czym mówią, dzięki tym zajęciom od sierpnia zaczynam pracę jako programista, udało się przejść przez rozmowę wstępną w dobrej firmie, z którą osoby te współpracują więc chyba ok, sieci też ok choć nie aż tak mnie interesowały, natomiast gościu od architektury komputerów porażka (skończyłem elektronik) matma poziom żenada i jeszcze jakieś g filozofie i inne pss-y
adam
Właśnie o sieciach myślałem :). Co to znaczy, że nie ma samodzielnego informatyka?
25.07.2013
25.07.2013
infwsg3rok
Hej witam wszystkich, zajrzałem bo kumpel podesłał mi linka, Infa na wsg jest ok, podstawa to sieci i programowanie prowadzone na dobry poziomie, pomijając wykłady na które nie warto chodzić to zajęcia w lab są z ludzmi po których widać że mają doświadczenie praktyczne (z programowania, sieci i baz danych), jest tylko jeden problem – ludzie którzy są ze mną na roku - większość trafiła chyba przez przypadek na studia, w zasadzie nie powinni być chyba w ogóle studentami, w konsekwencji kilka osób, która chce się nauczyć np. programować traci bo prowadzący muszą obniżać poziom. Dopytywałem na UKW jak jest na zaocznych ale podobnie, na dziennych zupełnie inaczej, jednak trzeba było iść za młodu na studia i na dzienne :)
Informatyka wygląda bardzo kiepsko
Nie ma ani jednego samodzielnego informatyka, jest ze 3 doktorów pseudo informatyków naukowo martwych. Jedyny dobry punkt to gościu od sieci. Cała informatyka opiera się na jakichś miernych fizykach.
25.07.2013
25.07.2013
adam
Interesuje mnie informatyka. Czy ktoś wie jak wygląda sprawa z informatyką w Bydgoszczy, słyszałem, że nie wygląda to różowo?
RobiX
Dla mnie uczelnia WSG-Toruń jest spoko solidna i rzetelna szkoła,dobrze traktują uczni ten kto chce to się dużo może dowiedzieć i wyniesie z niej wiele wiedzy od samej nauki po dobre kontakty interpersonalne .Polecam
25.07.2013
25.07.2013
wandzia
Hhaha bo nie mam czasu na te pierdołki jak Ty nicponiu.
Najpierw Wandzia teraz Damian
pierwsze pisało bajki i zostało przyłapane na kłamstwie, a drugie nie chce się przyznać co i gdzie studiuje, żeby znowu prawda nie wyszła na jaw. Wniosek nasuwa się sam: wandzia i Damian to ta sama osoba (zresztą nawet słownictwo to samo). :)
24.07.2013
24.07.2013
do Damiana
Tamtą stronę możesz sobie w buty włożyć tam można wpisać co się chce. Informacje o tym co i gdzie się kształci i na co ma się pozwolenie jest tutaj https://www.polon.nauka.gov.pl/opi/aa/run/pokaz?execution=e3s2 warto przestudiować co tam jest napisane. Tak przy okazji to czy nabieranie na studiowanie na kierunku do którego nie ma się uprawnień nie jest podstawą do ubiegania się o zwrot czesnego. Warto żeby Ci co zrezygnowali o tym pomyśleli, zostali wprowadzeni w błąd, wiec może ta 25-tka spróbuje odzyskać swoja kasę.
Damian
Damian to tez ksywka haha dobreee:)Ale masz fantazje czlowieku. To jak zbam zycie juz jutro wypowie sie tu ktos z UMK bo to bedziesz Ty:)
24.07.2013
24.07.2013
Jesteś w dużym błędzie
po raz kolejny kolego Damian.. Czytałem twoje wypowiedzi i wyglądało na to, że rzeczywiście studiujesz w Toruniu a teraz wygląda na to, że jesteś kolejnym wcieleniem wandzi. Co da ci moje imię? - nie ma mnie już na wsg :D. Lepiej podaj swoje bo Damian to też ksywka. Zdecyduj się wreszcie na jakim jesteś roku, gdzie i co studiujesz. Co do pracowni UMK w Toruniu to nie wypowiadaj się na ich temat. Mam nadzieję, że ktoś stamtąd się odezwie i cię naprostuje. Odpowiedz tylko na pytanie jakim to robotem przemysłowym dysponuje wsg (Lego?)? Mi już się nie chce tutaj pisać.
Damian
Hoho już 4 komentarze poranne:D A chciałem jeszcze dopisać, że spodziewam się odpowiedzi od godz 8 do 10:D Dobrze, że tego nie zrobiłem bo odpisałbyś o 11. Pewnie mama budzi o tej godzinie i podsuwa ciepłe kapcie pod łóżko. Ooo i jeszcze jakiś Jacek się znalazł...ale czemu nie odpowiedziałeś dlaczego się wypowiadasz na temat WSG? Jak masz na imię? Tylko powierzchownie odpisujesz na mój komentarz? I zacznij myśleć bo ja nie równam WSG do Oxfordu bo to byłoby komiczne tylko chodzi mi o relacje państwówka-prywatna. I nie czepiałem sie pracowni fizyki tylko pracowni AiR, która ma tam zajęcia bo oni nic wspolnego ze swoim zawodem nie robią. Myśl myśl i nie skupiaj się na śniadaniu, które podaje mama:)
24.07.2013
24.07.2013
Jak to o co?
długo nadmuchiwany balon pękł.
Ludzie o co tutaj chodzi
Planowałam wybrać się na fizjoterapię na WSG, ale kolega kazał mi wejść na to forum i poczytać. Jestem zszokowana, nie wiedziałam, że to taka szkoła. Dobrze, że nie złożyłam jeszcze papierów bo już chyba jakąś kasę bym straciła o dalszych stratach nie wspomnę. Dziękuję Ci Jacku.
24.07.2013
24.07.2013
Buhaha
.. skoro tak kategorycznie się wypowiada. Za to zauważyłem brak wandzi, gdzie się podziałaś wandziu? Nie odpowiedziałaś dlaczego KŁAMIESZ w kwestii studiowania na wsg. Podwinęłaś ogonek i objawiłaś się jako drik?
Buhaha
Damian najwyraźniej oprócz mechatroniki studiował też detektywistykę, skoro tak
24.07.2013
24.07.2013
Dlaczego czepiacie sie Torunia?
Wydział toruński WSG to błyszcząca gwiazda na firmamencie Wyższej Szkoły Gwiazd. Panie z dziekanatu są bardzo miłe i zawsze można na nie liczyć. Nie dziwie się, że starają się bronić tego co mają. Syf jest niestety tu w bydzi, ludzie to widzą. Kiedyś jeszcze jak bawiłem się w studiowanie nie mogłem się nadziwić jakie tłumy tam szczególnie w weekendy ludzi. Dzisiaj co najwyżej przechadza się kot, bo studenta tam trudno napotkać. Dziwie się bo za moich" studenckich lat" była to jedna z lepszych szkół tego typu w bydzi, teraz to faktycznie jakaś paranoja. Coś mi się wydaje, że właściciele pompują ze szkółki kasę i zamierzają zwijać interes.
do Damiana,drika,bika, wandzi
bo to ta sama osoba proszę nie kompromituj siebie i wsg przy okazji, nie masz pojęcia o czym piszesz. Przyrównanie wsg do oxfordu, to dramat. Zarzucanie fizyce ze nie ma pracowni to głupota. Podobnie jeśli chodzi o brak kadry. Twierdzę, że nawet nie wiesz gdzie są te pracownie. A co do kadry to jest takie powiedzenie na WSG, że kontakt studenta z profesorem na WSG jest taki sam jak z kometą. W jednym zakładzie fizyki jest więcej profesorów niż na całym WSG. Ta nowa pracownia o której piszesz to najnowsze ma oświetlenie, no i nie jest oczywiście WSG, to jest skład złomu, który właśnie próbują reanimować ludzie od nas. WSG to nie tylko Toruń ani nie tylko mchatronika, dobrze ktoś tu napisał, że w Toruniu legalna jest tylko architektura ale natychmiast powinni ją zamknąć bo kadry nie ma podobnie jak pracowni.
24.07.2013
24.07.2013
Damian
Po pierwsze daj sobie już chłopie spokój bo psujesz opinie innym ludziom którzy tam studiują. Nie każdy kierunek jest prosty. Mechatronika do łatwych nie należy. Może sie w końcu przedstawisz imieniem albo nazwiskiem? Fajnie by było dowiedzieć się z kim trwa debata. A dwa, że jak ktoś niżej wspomniał, że sie podszywasz za inne osoby to już nagle tylko jeden komentarz? :D Koledzy akurat nie weszli w tym czasie co Ty czegoś dopisać? Śmieszny jesteś bo z daleka śmierdzi to prowokacją. Skoro WSG ma słaby poziom według Ciebie to czemu narzekasz na koszty? Przecież cennik miałeś w reku jak podpisywałeś umowę. Czyżbyś miał poprawki na tej uczelni? Może pochwal sie gdzie studiujesz teraz lub co skonczyleś. Akurat mam znajomych na 3 roku w UMK na kierunku automatyka i robotyka i jakoś nie chwalą...pelno matmy, fizy, wykladowcy to fizycy itp. A labolatorium odpowiedniego brak. Jeśli sądzisz, że mega duży magnez przyda się na produkcje lub automatyke to brawo brawo człowieku. Im trzeba pracowni technicznej. Układów, płyt głownych , a nie ciąglego całkowania. WSG Torun np posiada juz pracownie mechatroniczna na Jozefa, ktora jest nowa. A widziałeś pracownie na WSG Bydgoszcz, ze sie wypowiadasz? Fakt faktem, że prawdziwych inzynierow mozna znalezc tylko na polibudzie ale nie objezdzaj tej uczelni , gdy nie masz zielonego pojecia co tam się dzieje. Pokaż mi uczelnie, która na niestaconarnych(tam gdzie sie płaci) wyrzuca studentów? Nawet na UMK mozesz studiowac 10 lat ale jak placisz to Cie nie wywalą. Sęk w tym, że ludzie sami odchodzą jak widzą, że jest ciezko. Od nas(WSG Toruń) odeszlo po 1 semestrze 25 osób np z powodu geometrii wykreslnej bo poprostu nie dali sobie rady, a nie dlatego bo zobaczyli jaki to syf. Jakby WSG zdzierało kasę to przeciez przeszliby wszyscy...to czemu tak nie było ?? Na kadrę nie narzekam na mechatronice. Wykładowcy nie olewają Cię, załatwisz wszystko, pomogą, doradzą itp. W Polsce się przyjęło, że prywatna uczelnia jest do d...ale np Oxford czy jakos tam sie to pisze jest prywatna uczelnia i jedna z najlepszych na swiecie. Nie oceniaj człowieka po uczelni, tylko po wiedzy. Są chłopacy na roku co naprawde dużo wiedzą i dużo potrafią. Douczają się w domu. A to należy też do inzyniera bo żadna szkoła nie zrobi z Ciebie mistrza nauk. Wspomniał też ktoś, ze na WSG na poprawie dają to samo aby zdać...fakt są przedmioty z któych dają to samo ale tak czesto jest. Moja kobieta na UMK tez czesto ma poprawe z tego samego...ja np nie korzystam z poprawek bo ucze sie systematycznie, ale Ty już przypiąłbys mi łatkę, że miałem tam luzy. WSG było dość wysoko w rankingu w tym roku. Ale nie przez poziom nauki bo to nie wszystko. Liczy sie też klimat na uczelni, relacje wykladowca-student, mozliwosci rozwoju, praktyk itp. Ja np wole spędzić w miłej atmosferze te studia bo prawda jest taka, że to praca zawodowa dopiero Cie wielu rzeczy nauczy. Samych w sobie inzynierow w pierwszego zdarzenia jest maloooo...nawet takich po polibudzie. Bo to trzeba sie w kolko rozwijac. Podam Ci jeszcze jeden przyklad. Przed kołem z matmy rozmawialem wlasnie z jednym z kolegów z UMK z automatyki i robotyki i prosilem o pomoc z granic i ciągów...i co? Nie pamiętał już. Tak samo chciałem poduczyć sie perfekt rysunku technicznego i co? I dupa. Usłyszałem hasło: nie pamiętam:D komedia, inzynier po UMK nie umie zwymiarować np jakiejs bryły?:D No ale Ty wiesz swoje i wiesz najlepiej. Radzę Ci kolego/koleżanko (bo nie wiem kim naprawde jesteś) zaczerpnąć trochę życia, a potem wypisywać coś na temat studiów. Mam nadzieję, że odpiszesz w liczbie mnogiej znowu bo chcę się posmiać:) Cześć.
DJR
co to?
23.07.2013
23.07.2013
do drika-bika-wandzi
odwracanie kota ogonem nic ci nie da, zakopałeś się w kłamstwo a teraz nie możesz się wyplątać. Jesteś równie marnym informatykiem jak i kłamcą: komentarz o goleniu (10:40) nie jest mój. Więc drogi detektywie zdecyduj się do kogo kierujesz swoje uwagi. Zaczynam podejrzewać, że to ty wypisujesz wszystkie ochy i achy skoro twierdzisz, że jednej osobie tylko coś nie pasuje. A gdybyś poczytał ze zrozumieniem wszystkie komentarze i wyściubił kawałek nosa poza komputer może byś zauważył, że to co tu ludzie wypisują jest prawdą. Nie neguję pozytywnych komentarzy, tylko twoje kłamstwa i tyle.
małe pytanko
a co to jest DJR?
23.07.2013
23.07.2013
bik
Jaki Ty człowieku jesteś niedorozwinięty. Nie dość, że w kółko ściemniasz to jeszcze widać, że sie nudzisz i jesteś dzieckiem neo, które jest bezrobotne. Podpisujesz się w imieniu paru osób Baranku Boży, a adres ip ten sam:D Żal mi Ciebie bardzo mocno. A tak w ogóle myslisz, że ludzie nie widzą, że się podszywasz? Łatwo to zauważyć bo zawsze piszesz po 3 komentarze w krótkim okresie czasu. Zostaw już tą WSG i najpierw ją skończ mechatroniku Ty. Dlaczego WSG jest nastawione na golenie studentów? Skoro uczysz się to zdajesz i za nic nie płaisz prócz czesnego.
do poniżej
wandzia vel drik próbuje teraz się ratować odwracając uwagę od wymyślonej przez siebie historyjki jak to studiowała mechatronikę i teraz ma bardzo dobrą pracę w w-wie. Niestety na jej kłamstwo zareagowały co najmniej dwie osoby (można to sprawdzić) i tu ją zabolało. Ktoś (nie ja) już ci powiedział - nie odrobiłaś lekcji. Dlaczego podałaś (eś) się za studentkę mechatroniki, skoro nią nie byłaś?? Z tym minusowaniem też ci nie wyszło, widać wiele osób niekoniecznie musi kochać wsg. Mnie te punkty nie interesują!
23.07.2013
23.07.2013
WSG to firma nastawiona na jak największy zysk
Rachunek ekonomiczny jest prosty aby był jak największy zysk trzeba mieć jak najwięcej do strzyżenia baranów i jak najmniej ponosić kosztów. Tylko od pewnego czasu zamiast strzyżenia wdrożono golenie wszystkich bez wyjątku, naiwnych studentów i ubezwłasnowolnionych nauczycieli. Te DJR, obszary, kuriozalne łączenia kierunków studiów, trybów, maja na celu przede zamieszać wszystkim w głowie. Na szczęście coraz więcej ludzi myśli zanim w to wejdzie.
Driku, wandzio czy inny xyzecie
Jeśli wydaje wam się, że jedna osoba pisze te negatywne komentarze to radzę wziąć coś ciężkiego do ręki i walnąć się tym czymś mocno w głowę ... Najwyraźniej ktoś wam zrobił pranie mózgu. Ja zareagowałem na KŁAMSTWA osoby podającej się za Wandzię i tyle. Gratuluję dobrego samopoczucia i wysokiej samooceny.
23.07.2013
22.07.2013
drik
Ale Ty piszesz mase komentarzy jako jedna osoba i udajesz co chwile kogoś innego. A zadam pytanie. Po co ciągle minusujesz tą uczelnie? Nie masz co innego do roboty?
do wandzi
Typowe zachowanie kłamczucha - atak. Jesteś nie tylko kłamczuchem ale i niezbyt rozgarniętą osobą - najpierw trzeba było sprawdzić możliwości udawania kogoś a potem to robić. Tak się składa, że mój dobry kolega studiował na roczniku, na którym ty rzekomo studiowałaś. Nie było tam dziewczyn. Także wandziu daruj już sobie te gadki i nie pogrążaj się bardziej. Twoje kłamstwo wyszło na jaw. Na drugi raz podaj się za studentkę turystyki. Bajki o wiadomości od moderatora też sobie daruj, bo widzę, że negatywnych komentarzy jest znacznie więcej od innych osób.
22.07.2013
22.07.2013
driku
Wsg sama sobie psuje opinie, MAC adres też można zmienić. Tylko pytanie po co? Prawda sama się broni. Konstruktywna krytyka nigdy nikomu nie zaszkodziła. Kandydat powinien być bardziej asertywny w wyborze ofert, szczególnie że na rynku mesa kiepskich i nieuczciwych firm starających się wyciągnąć kasę. Chała twórcą tej strony bo tutaj każdy może swoim głosem pomóc innym w wyborze.
do wandzik
Znowu lekcji nie odrobiłaś, zapewne wiesz co to wolność słowa, każdy ma prawo do własnego zdania i to zapewne ten administrator powiedział. Opinia każdego z forumowiczów jest jego własną opinią i jeśli kogoś nie obraża jest zgodna z regulaminem forum. Jeśli są przytaczane tutaj zarzuty to jako reprezentant tej szkoły powinnaś postarać się o odpowiedź zgodnie z istniejącą literą prawa. Pamiętaj, że brak odpowiedzi tez jest jakąś forma odpowiedzi, potwierdzająca zarzuty. A tak na koniec jeśli masz takie chody u admina to niech wpisze przy wsg 10 i problemu nie będzie.
22.07.2013
22.07.2013
drik
IP sobie zmieniesz ale adres MAC zostaje ten sam. Idz już stąd facet i nie psuj opinii WSG.
wandzia
Tylko problem z Tobą jest bo to Ty sie podszywasz za innych i wypisujesz komentarze w imieniu kogoś innego oraz codziennie minusujes uczelnie. Dostałam taka wiadomość od moderatora strony.
22.07.2013
22.07.2013
były student
Żałosne są te kłamstwa kogoś kto podaje się za studentkę mechatroniki Wandzię. Nie myślałem, że wsg musi się uciekać do takich metod. Przykre to, ale widać, że się tam naprawdę coraz gorzej dzieje. Szkoda bo była to całkiem fajna uczelnia :(.
\"Wandziu\"
jedyna rada dla Ciebie aby wyjść z twarzą to przyznać się do zmiany płci i podszyć się pod jakiegoś studenta płci męskiej. Wtedy weryfikacja tego co piszesz może być utrudniona co nie znaczy że nie będzie możliwa. Tu niestety poległaś (poległeś). Traf chciał, że zaglądają tu nie tylko obecni ale i byli studenci.
21.07.2013
21.07.2013
wandzia
znowu nie odrobiłaś lekcji, nie było nie tylko dziennej ale i stacjonarnej, jeśli to ma jakieś znaczenie, uparłaś się jak przysłowiowy osiołek, moja propozycja na przyszłość nie zabieraj głosu w sprawach na których się nie znasz i nie masz o nich pojęcia, szkoda nerwów a i w tym konkretnym przypadku kompromitujesz swoich pracodawców.
\"Wandzia\"
Może pomyliłaś uczelnię albo kierunek?
21.07.2013
21.07.2013
wandzia
Dziennie tez była mechatronika. Wez sie nie kompromituj juz.
do \"\"Wandzi\"\"
Ciekawe kim jest "Wandzia" bo na pewno nie byłą studentką mechatroniki. Jeśli by nią była nie zadawałaby dziwnych pytań odnośnie zaocznych/dziennych studiów dlatego, że tenże rocznik był tylko zaoczny. Wpadłaś "Wandziu". Widać, że nerwy "Wandzi" też puściły :)) - nie ma się co dziwić, bo została złapana na kłamstwie. Nieładnie się podszywać pod kogoś a jeszcze nieładniej jest pisać nieprawdę.
21.07.2013
21.07.2013
wandzia
Za duzo czasu masz na pisanie tutaj. Brak pracy po umk?:d
do wandzia i nie tylko
nie kompromituj się nie ma takiej formy studiów, są stacjonarne i niestacjonarne, ta o którą pytasz była niestacjonarna. Kadra którą tutaj przedstawiliście, jest mniej niż słaba jak na te kierunki. Nie ma ani jednego samodzielnego informatyka, czyli nie spełnia ona minimum na kierunku informatyka, zresztą podobnie na mechatronikę tutaj potrzeba 6 samodzielnych na I etacie a jest 3. Dorobek naukowy tej kadry afiliowany przy WSG jest więcej niż skromny, można powiedzieć. że nie istnieje, chyba dlatego na stronie tego instytutu nie ma zakładki publikacje tak jak w innych przypadkach.
21.07.2013
21.07.2013
wandzia
Ale nie odpowiesz dziennie czy zaocznie żałosny człowieku:)
Wandzia
nie mogła mieć automatyki bo nie studiowała mechatroniki. Chyba, że Wandzia zmieniła płeć zaraz po studiach.
21.07.2013
21.07.2013
hehe
może Wandzia skończyła turystykę ale ma dyplom mechatroniki.. Jak widać na WSG wszystko jest możliwe. Powtórzę raz jeszcze: w zeszłym roku mechatroniki nie skończyła żadna dziewczyna bo nie było żadnej na kierunku. Przykro mi Wandziu :(.
podobno najgorsza tam automatyka
z kim ją tam wandzia miałaś?
21.07.2013
21.07.2013
wandzia
Zaocznie czy dziennie wielki madralinski? Zaraz sprawdzimy jaki jestes bystrzacha.
hehe
Racja - rok temu mechatroniki nie skończyła żadna kobietka, bo żadnej na tym kierunku nie było!!!
20.07.2013
20.07.2013
ania
Tak czytam swoją wypowiedź sprzed roku na temat WSG i szczerze mówiąc głupoty pisałam Narzekałam na tą uczelnie, a poziom ten sam co na uniwersytecie Studiuję dwa kierunki, jeden tam, drugi na UMK i różnica jest wielka, nie w poziomie (jest wyrównany), ale w podejściu do studenta. Na UMK zero szacunku, na dyżury wykładowcy nie przychodzą, są niemili, często opryskliwi, wiele spraw utrudniają. Organizacja tam też jest fatalna, wciąż coś nie działa, źle Cię poinformują, jeden wielki bałagan. Na WSG wszystko jest w miarę klarowne, dziekanaty bez kolejek (nie licząc ostatniego dnia zdania indeksów).
wera
Co do WSG to u nas się mówi jak ma się zły dzień przed maturą: 'pewnie trafie na WSG...'. Tak się u nas utarło, że te prywatne uczelnie są do tyłka. No, ale tak naprawde to wszystko zależy od kierunku, nie można powiedzieć jaki konkretnie poziom jest na całej uczelni bo są kierunki gdzie sie nic nie robi i to żenada, a są takie z których można coś wyciągnąć. Z tego co kojarze jeśli chodzi o lingwistyke to poziom jest całkiem dobry, ale nie wiem jak z hiszpańskim. Jak to nowość to ciężko coś powiedzieć. Generalnie uczelnia ma spore możliwości, sporo kasy które wkłada wg mnie tam gdzie powinna. Organizuje kursy, wyjazdy aby studenci mogli się rozwijać, mogli poszerzać swoje zainteresowania.
20.07.2013
20.07.2013
dariusz24
Budownictwo polecam. Osobiście jestem zadowolony.
wandzia
A TY się dobrze czujesz?
20.07.2013
20.07.2013
Kolejna ściema PR-owska
Wystarczy sprawdzić od kiedy odbywa się kształcenie na kierunku mechatronika na WSG. W tamtym czasie, na który powołują się PR-owcy, może ukończyło ten kierunek ze dwóch panów, nawet można ich nazwiska ustalić. Na pewno nie była to kobieta. Panowie owszem mają pracę, ale nie w w-wie. Kłamstwo ma krótkie nogi. Państwo Pr-owcy proszę dokładniej się przygotować. Chyba, że zależy wam na skompromitowaniu do końca tych co wam płacą.
wandzia
Ogólnie lekko nie było. Wiadomo są lekkie przedmioty, a były też koszmarne...
20.07.2013
20.07.2013
wandzia
Mechatronike. Pracuje w biurze projektowym.
do Wandzi
a co skończyłaś?
19.07.2013
19.07.2013
wandzia
Ja tam nie narzekam na WSG. Mam dobrą pracę w Wawie po tej uczelni i dośc przyzwoicie zarabiam. Ogólnie kończyłam rok temu studia jakby kto pytał;)
:-)
jak brakuje argumentów pojawiają się inwektywy, jakie to kobiece a wystarczy tylko uzupełnić swoją wiedzę.
18.07.2013
18.07.2013
xxx
Tak jak mówiłem.Jeśli skonczy sie na negatywnym komentarzu to cisza. Jak kts napisze coś ok o uczelni to zaraz lawina. Pozdrowienia dla tego "debila".
PR-owcy
Przestańcie się kompromitować na te 20 kierunków na WSG którymi się chwalicie jest 5 profesorów I etatowych i 10 pracujących na II etacie, niestety nie ma w nich jak widać mocarzy. Wartościowych publikacji afiliowanych przy WSG z tzw. IF prawie 0, ilość cytowani szczątkowa. Jeden Profesor z UMK ma np. ponad 3800 cytowani, myślę, że z powodzeniem wystarczyłby na 10 takich szkółek. PR-owcy obnażacie swoją niewiedzę, Tego zła nie da się obronić.
17.07.2013
17.07.2013
do olaboga i innych dziwnych ludzi
Kadre WSG mozna zobaczyc na ich stronie internetowej. Żaden "mądraliński" nie wpadł na to ???
do OLOBOGA
Nie ma takiego kogoś kogo można za przykład podać.
17.07.2013
17.07.2013
daria
Za słabo Cię przygotowali na UMK:D
daria
Idz Ty zakompleksiony okularniku z UMK stąd :D Widać za dużo masz czasu wolnego bo jak pojawi się tylko jakiś komentarz tutaj pozytywny to w ciągu godziny odpisujesz. Słaby jesteś naukowiec , skoro nie masz nic innego do roboty niż pisanie tutaj.
17.07.2013
17.07.2013
witek
I co ten magnez da Ci w kształceniu atomatyki i robotyki?
zbcd
Widać komuś ostro zależy na objechaniu opinii WSG bo jak tylko pojawią się 3 pozytywne komenatarze to zaraz masa negatywów:D I z ocenami to samo. Ktoś regularnie wchodzi i pilnuje aby na negatywnym komentarzu i najnizszej ocenie sie skonczyło. Obadałem to już. Pozdrowienia dla tego dziecka neo.
17.07.2013
17.07.2013
Damian
Przyjdz to zobaczysz. W CKP jest otwarta pracownia mechatroniczna. Ale skoro jesteś taki mądry to powiedz co powinna zawierać pracownia mechatroniczna według Ciebie? Podaj nazwy urządzeń. A zapraszasz mnie na warsztat UMK? Człowieku mam iść uczyć się automatyki i robotyki prowadzonych przez fizyków z UMK? Oni nawet kady nie mają o kształcenia AiR.
OLOBOGA
Co ja widzę, ciekawe forum, a tak przy okazji czy na tym zakichanym wsg jest jakiś prawdziwy profesor, czy faktycznie zajęcia są tylko z licencjatami i mgr po wsg?. Może jakiś przykład prawdziwego profesora mogli byście podać.
17.07.2013
17.07.2013
do Damiana
Damian nie ściemniaj, powiedz mi lepiej co tam jest z WSG? Na Józefa, to pewnie masz na myśli CKP albo ZSMEiE, Chłopie coś mi się wydaje, że nie masz pojęcia o pracowniach mechatronicznych.
Damian
Zapraszam na Sw.Jozefa do pracowni mechatroniki.
17.07.2013
17.07.2013
Damian nie ściemniaj
W Toruniu WSG nie ma żadnej pracowni. Chcesz jakąś zobaczyć idź na fizykę UMK.
damian
Wszystko zależy od kierunku widocznie. Ja tam na mechatronice w Toruniu nie narzekam. Mamy dobrze przygotowaną pracownie i dobrych wykładowców. Ogólnie jak zauważyłem to dużo osbób "psioczy" na Bydgoszcz. Nie wiem czemu ale jakoś w Toruniu jest porządek.
17.07.2013
16.07.2013
na informatyce
w dużej mierze przedmioty prowadzone przez osoby, które nie mają pojęcia o czym mówią. Przypomina to raczej pogadanki dla przedszkolaków a nie wykład czy laboratoria z prawdziwego zdarzenia. Nauka jak korzystać z kalendarza google pod androidem albo pilotowanie pojazdu latającego z komórki - żenujące. Może to i fajne ale dla 10-letnich dzieci, a nie osób, które chcą pracować w zawodzie informatyka.
J.
Jaki jest poziom na filologii angielskiej?
15.07.2013
15.07.2013
Jedna wielka żenada
Facet chyba z Łotwy miał mieć kilkanaście godzin, był na jednych zajęciach wykład niby miał być po angielsku, część ludzi nie miała tego języka wcześniej, ale angielski tego człowieka to jeden bełkot, nikt i tak nawet z tych co znają angielski nie zrozumiał o co mu chodziło. Kazał sobie pobrać materiały ze strony, zostawił test po angielsku i wyjechał. Pewnie na dyplomie będzie że odbyło się ze 30 godz. To co się dzieje to jest po prostu granda, nikt nad niczym nie panuje nie ma kogo zapytać o co tu chodzi.
Przemek
Informatyka: zajęcia z typowych przedmiotów informatycznych prowadzone przez pseudoinformatyków (fizyków, mechaników) albo miernoty informatyczne (z małymi wyjątkami). Bezsensowne przedmioty typu zapchajdziura wciskane jakby na siłę i prowadzone przez oderwanych od rzeczywistości kosmitów. Niektórzy aby nie prowadzić zajęć celowo nie zabierają laptopa ! Plan potrafi zmienić się o 12 w nocy w piątek. Student jeśli płaci jest dobry gorzej gdy coś chce. Pracownie nieprzygotowane do prowadzonych zajęć (studenci sami muszą sobie instalować oprogramowanie). Brak jasnych zasad dotyczących opłat, stypendiów, wyboru specjalności, obniżek czesnego itp. itd. Nie ma nawet u kogo pisać pracy dyplomowej :(. Coś jest tu nie tak bo ludzie masowo odchodzą. Co do innych kierunków nie wypowiadam się.
15.07.2013
10.07.2013
piszcie wiecej i na temat
prosba do osob, ktore pisza, ze cos jest OK, albo do tylka, czy moglibyscie napisac kilka zdan, jak rozumiec Wasze opinie??? jesli Wam sie podoba, to dlaczego? a jesli nie, to co jest nie tak, jak trezba?
nic dodać nic ująć
Badziewiacka firma.
10.07.2013
10.07.2013
Agnes
Szkoła dno, szkoda kasy i czasu. Mierna kadra, fikcja edukacyjna i pazerność właścicieli to głównie to z czym można się spotkać.
Wojti21
Dobrze zrobiłeś. Pewnie, że spoko uczelnia. Zapraszam:)
10.07.2013
09.07.2013
Marcin
Spoko szkoła ja już się zapisałem . Oceny i negatywne komentarze to pewnie jakaś PR zagrywka .
Avalon
Wszystkie uczelnie przyjmują na SUM wszystkich kandydatów i po wszystkich kierunkach - reforma szkolnictwa wyższego. Na Politechnice też przyjmą politologa, czy skończy SUM to już inna, jego sprawa. Mnie jednak zainteresował "inżynier" po dodatkowym semestrze nauki. Słyszałem że ludzie takie tytuły tam dostają. Nawet jak jest to zgodne z prawem to przyznacie, że jest to przynajmniej nie w porządku w stosunku do ludzi którzy uczyli się 7 semestrów dla tytułu zawodowego "inżynier". Nie ważne czy na PP czy WSG.
08.07.2013
07.07.2013
AVALON ma rację
jak można z leśnika w 1,5 roku zrobić mechatronika.. Boże mnie broń przed takim specjalistą..
xxxx
*myślą
06.07.2013
06.07.2013
xxxx
Państwowa państwowa, matołki z panstwówek, że umysły pozjadali. A 2 lata po studiach nic nie pamiętają.
do marek
Bo uciekają, w porę pokapowali się co to za "firma".
06.07.2013
06.07.2013
Były student
Byłem kilka lat temu, zanim wyjechałem z kraju związany z WSG, musze przyznać, że wówczas była to dobra szkoła. Pod wieloma względami mogła być przykładem. Przyjechałem na kilka dni i czego się tutaj od znajomych dowiaduje, że szkoła stacza się na samo dno edukacyjne. To nie jest już ta WSG co była, uprawia się tam raczej fikcje. Faktycznie jak słyszę nauczyciele jak kto może ucieka, stara gwardia dobrych rzemieślników nie chce dalej firmować tego badziewia. Jak można nauczyć się od kogoś kto nie ma zielonego pojęcia czego ma uczyć. Dno, aż się łezka w oku kręci, jak można było zniszczyć to wszystko.
do Maxa
Jeśli chcesz iść na mechatronikę to lepiej wybierz UKW - tam będziesz miał przynajmniej normalną ilość godzin face to face, czyli z wykładowcą czy prowadzącym laboratoria. Poza tym otrzymasz dyplom państwowy a nie jakiejś szkoły prywatnej no i jak wybierzesz studia stacjonarne to będziesz studiował za darmo. Mechatronika na WSG to w tej chwili karykatura kierunku, jest wprost przeciwnie do tego co piszą na stronie - przedmioty są wymyślane właśnie po to aby dać wykładowcom zajęcia dlatego, że są coraz większe braki kadrowe.
06.07.2013
06.07.2013
marek
WSG Toruń-mechatronika. Było 45 osób, zostało po 2 semestrach 27. Także zdanie "płacisz , zdajesz" niech sobie te osoby wsadzą w d... ogólnie polecam.
avalon
Uprawnienia do nadawania tytułu inżyniera i magistra to jedno. Nadawanie tytułu magistra - inżyniera na 1,5 rocznych studiach SUM dla osoby np. po licencjacie z politologii to druga sprawa. Z tego co wiem, WSG stosuje indywidualny tryb nauki, cokolwiek to znaczy. Polega to mniej więcej na tym, że np. politolog idzie na 1,5 roku SUM powiedzmy z budownictwa ale dodatkowo uczy się przez jeszcze jeden semestr i zalicza tam niektóre przedmioty. Dostaje tytuł inżyniera. Czyli mgr inż w dwa lata. To po co studiować 7 semestrów dla dyplomu inżyniera jak wystarcza 1 semestr na WSG? Nie wiem jak to działa ale wydaje mi się podejrzane.
06.07.2013
05.07.2013
Max
Hej, moglibyście mi pomóc w wyborze? Czy w WSG, mechatronika jest na dobrym poziomie? Warto pójść? Pozdrawiam.
do morela
No właśnie tak wynika z polonu na który się powołujesz WSG na dzień dzisiejszy ma tylko uprawnienia do prowadzenia w Toruniu kierunku architektura i urbanistyka i to dopiero od 30 maja 13 roku. A jak wynika z ich strony zajęcia w Toruniu odbywają się od dość dawna, no i jeszcze na kilku innych kierunkach. Zatem wniosek jest oczywisty.
05.07.2013
05.07.2013
morela
To już WSG Toruń tych uprawnień nie ma? Przecież to ich Wydział.
morela
Nie ma wątpliwości wsg ma uprawnienia do prowadzenia kierunku mechatronika w Wydziale Studiów Stosowanych. Wiec co w tym dziwnego, że taki dyplom dostał, jeśli oczywiście uczył się w Bydgoszczy.
04.07.2013
04.07.2013
morela
Ale mój znajomy skonczył mechatronike w Bydgoszczy i dostał dyplom wiec o co chodzi? Jasnie Panie wszech-wiedzacy ale nie umiejacy nic udowodnic?
do Morela
Kandydata nie interesuje polon, on nawet nie wie co to jest. Nie rozróżnia obszarów, dla niego ważna jest nazwa kierunku. WSG w tzw. obszarach kształcenia a ma ich chyba z 200 chce objąć większość istniejących kierunków, ale na końcu będzie to albo turystyka albo socjologia, czy cos na co faktycznie maja zgodę. Jak wchodzisz to w ofercie masz to co chcesz a jak już jesteś to musisz liczyć się ze zmiana kierunku czy specjalizacji. Dobrze czytaj umowę, czy tam jest napisane ze w przypadku braku tego co wybrałeś zwracają kasę. Oczywiście tak nie jest, umowa jest tak skonstruowana, że broni interesu WSG, nie ma czegoś takiego podmioty równe wobec prawa. Umowę pisze WSG a student ma tylko płacić.
04.07.2013
04.07.2013
Morela
Każdy bruździ na WSG itp itd ale nikt nie udowodni, że nie WSg nie ma pozwolenia na kształcenie w pewnych kierunkach. Przecież na stronie "polon" widnieje WSG. Więc o co chodzi tym ludzikom co się napinają?
wsg
Podobno żeby nie skończyć WSG trzeba wpaść pod tramwaj. Właśnie z tego powodu przystanek jest z drugiej strony mostu a nie przy WSG - żeby utrudnic korzystanie z tramwajów i tym samym zwiększyc liczbę absolwentów :)
04.07.2013
04.07.2013
Wolf
Absolwent otrzymuje dyplom inżyniera WSG, może też otrzymać dyplom lekarza WSG, albo księdza/ rabina WSG wszystko zależy od tego co właściciele sobie wymyślą. No i oczywiście na co będzie zapotrzebowanie.
wolf
Mnie ciekawi, czy WSG ma uprawnienia i formalną możliwość prowadzenia studiów magisterskich dla absolwentów nietechnicznych z mozliwościa otrzymania tytułu zawodowego inżyniera po dodatkowym semestrze nauki. Jest to przynajmniej dziwne.
04.07.2013
03.07.2013
Ryby to juz Cie maja na haczyku
hehehehehe
absolwent
Avalon napisał że jakaś osoba, która nie skończyła studiów celowo obniża punktację. Avalonie jak można nie skończyć studiów na WSG, chyba jak się czesnego nie płaci...:)
02.07.2013
02.07.2013
Ryba
A ja się zapisałam:)
Na taką ocenę wsg sobie zapracowało
https://polon.nauka.gov.pl/opi/aa/run/pokaz?execution=e5s7 tutaj można przeczytać jakie kierunki i gdzie zgodnie z prawem mogą być prowadzone, reszta to oszustwo
02.07.2013
01.07.2013
Karolina
Witam a ja polecam tą szkołę dziwi mnie tak niska ocena WSG porównując inne szkoły !? PLUS Y : Fajne projekty unijne dla studentów (kursy ,szkolenia ) , Wysokie stypendia rektora (socjalne i jakieś tam dla niepełnosprawnych ) z tych dwóch nie korzystałam , Dobrze funkcjonujące Biuro Karier oferty pracy na isapsie dla leniwców , Kampus w jednym miejscu , MINUSY : odpłatność za studia ale rozumiem wszystko kosztuje , czasami wykładowców nie ma na dyżurze ale to pewnie , długi czas oczekiwania na rozpatrzenie pisma w dziekanacie ,
ale...
Ale w Toruniu jest Wydział Techniczny z siedzibą w Bydgoszczy to niby dlaczego tam można to studiować, w innym oddziale już nie? Przecież to ta sama uczelnia. Uprawienia przechodzą na wydziały , tak mi się wydaję.
29.06.2013
29.06.2013
ciekaw jestem
to gdzie mamy np sprawdzić tą legalność????
Marcinie23
co ma zarządzenie kanclerza do legalności bądź nie kształcenia i powoływania nowych wydziałów? Kanclerz może zarządzić nawet, żeby deszcz nie padał pod warunkiem, że będzie to na terytorium kampusu oczywiście..
28.06.2013
27.06.2013
Leon
Niestety tak jest jak szkoła jest nastawiona przede wszystkim na to żeby zarabiać na wszystkim i wszystkich. Charakterystycznym jest że trudno jest znaleźć na stronie w jakich kierunkach prowadzone jest kształcenie. Operuje się tzw. obszarami, które maja na celu rozszerzyć ofertę kształcenia o kierunki na które prowadzenie WSG nie ma uprawnie. Wszystko jest tak zagmatwane i zakamuflowane żeby potencjalny kandydat wiedział jak najmniej. Później już podczas studiów próbuje się manewrować tak studentami żeby wcisnąć ich na to co faktycznie może szkoła prowadzićNie ma się co dziwić, że taka sytuacja pow
ocena wsg
Wystarczy sobie zapracować na taki wynik. Szkoła ma kilkanaście lat i chyba kształci w większej ilości kierunków i specjalności niż AGH. Ciekawe co?? Na jakim poziomie mogą być prowadzone wtedy te kierunki? Tego typu rzeczy wypracowuje się latami to samo tyczy się kadry, którą się powinno budować a nie łapać kogo popadnie jak inni rezygnują. Popatrzeć na kierunki pod kątem kadry która tam pracuje (pracuje! a nie figuruje w spisie pracowników bo to jest istotna różnica). Okazuje się, że zamiast zajęć z prof. są zajęcia z magistrem. Dlaczego? bo prof jest tak stary że nawet nie jest w stanie kredy utrzymać ;) ale widnieje jako wykładowca. Albo przyjeżdza raz na semestr z drugiego końca Polski. Dalej: zajęcia i prowadzący - kto jakie zajęcia prowadzi - może geograf prowadzi matematykę, a fizyk informatykę. Czytajcie uważnie i nie dajcie się zwieść. pozdrawiam. Wystarczy trochę wiedzy na temat kierunków i zdrowego rozsądku. Może i wsg zapracuje sobie na lepszy wizerunke ale z tego co widać z większości opinii raczej nie. pozdrawiam absolwent UMK
27.06.2013
27.06.2013
avalon
Nigdy nie studiowałem na WSG chociaż nad tym się zastanawiałem. Zaskakująca jest jednak ilość negatywnych opinii o tej szkole oraz wyjątkowo niska punktacja. Dużo większe uczelnie zebrały po kilkadziesiąt głosów, WSG kilkaset. Albo bardzo jest coś tam nie tak, albo ktoś psuje im opinię. W Bydgoszczy tak naprawdę liczy się tylko kilka uczelni - UTP, UKW, CM UMK, AMuz, WSB, KPSW i WSG. Reszta to szkoły niekoniecznie złe ale z pewnością małe i słabe - raczej nie przetrwają w przyszłości. Nie chce mi się wierzyć, że WSG nie zasługuje chociażby na 5 pkt. Z kilkudziesięcioma kierunkami i kilkoma tysiącami studentów. Widać, mieli pecha, że ktoś bardzo złośliwy trafił akurat do WSG i pewnie nie skończył studiów - stąd frustracja... Zapunktuje na 10 bo wierzę że ta szkołą zasługuje na więcej.
Bartek
Hej Kamil. Wejdz na WSG Toruń, dla studentów i masz plan zajęc, podanych wykładowców. A czesne to zadzwoń osobiscie i sie zapytaj bo za dobre wyniki możesz mieć niższe czesne,
27.06.2013
27.06.2013
Kamil
Prosiłem Bartka, ale się nie doczekałem odpowiedzi. Podajcie mi jaki kierunki warto tam studiować, może nazwiska jakichś profesorów, którzy to firmują. No i oczywiście czesne, ile zjazdów, godzin, ze strony trudno to jakoś wyciągnąć. dzięki. Kamil
mały
Dokładnie...zgadzam sie. Na 1000 % ktoś psuje słowo o naszej uczelni.
27.06.2013
27.06.2013
Do socjologa
Przecież Ania napisała w czym problem. Sam zauważyłem, że jedynek w godzinach popołudniowych przybywa. Nie myślisz chyba, że aż tyle osób codzień daje 1? Jakby tak było to WSG nie byłoby stać na taką kadrę oraz budynek jaki posiadają bo nikt tam by nie studiował. Ja myślę, że ktoś komu nie poszło albo musiał płacic sporo za poprawki teraz się msci i minusuje codzien WSG:)
okiem socjologa
Na przykładzie WSG można zauważyć ciekawe zjawisko. Szkoła na którą oddano najwięcej głosów 488, jest najgorzej oceniana ze wszystkich (jako jedyna posiada wskaźnik poniżej 2). Analizując wypowiedzi na forum, można też wywnioskować, że po mimo silnego zaangażowania się promocyjnego szkoły aby poprawić ten wskaźnik braku zaufania nie wiele wychodzi. Widać nadszedł już czas, że wielu studentów potrafi ocenić produkt, jaki oferuje im się w tzw. niepublicznych uczelniach wyższych.
27.06.2013
26.06.2013
jakie oni maja kierunki
jestem na ich stronie i weszlam na oferte edukacyjna, mam wykres kolowy z obszarami zainteresowania, ale nie mam wykazu kierunkow, fakt, ze korzystam teraz z malutkiego laptopa i rakuje mi czesci ekranu , jakby ucielo prawa strone, a przewijaka nie ma, wiec nie moge sprawdzic, czy tam cos jest, podajcie linka z ich kierunkami, pliz, czy WSG ma stosunki międzynarodowe?
Ania
Uczelnia spoko. Chodziłam tam i nie narzekam. Ktoś celowo obniża ocene do 1.0 bo sprawdziłam osobiście. Jedynek przybywa co chwile. Na bank to jedna osoba robi. Zgłoszę moderatorowi.
26.06.2013
26.06.2013
Łukasz
Proponuję zapytać kogoś osobiście jak tam jest - ja słyszałem same negatywy. Ci którzy skończyli mówią: nigdy więcej.
do Bartka
Właśnie szukam czegoś dla siebie. Skoro tak zachęcasz to chętnie skorzystam. Proszę podaj mi jaki kierunek warto tam studiować, może nazwiska jakichś profesorów, którzy to firmują. No i oczywiście czesne, ile zjazdów, godzin. Dziękuję Kamil
25.06.2013
25.06.2013
Bartek
Bez obrazy dla kogokolwiek ale wyczuwam jakąś zazdrość, może nie było kogoś stać na płatne studia to studiował państwowo i teraz się odgryza jaki to jest mądry. Ja tam na WSG Toruń nie narzekam. Mam jakiś problem pisze do wykładowcy i już na nast zajęciach dostaje od niego materiały, pomoc itp. Wykładowca nie wyjdzie z sali póki Ci nie pomoże. Póki nie zobaczy, że zrozumiałeś. A czy polibudwa czy jakaś tam prywatna to też nie zawsze ma znaczenie bo jak Cie coś naprawde interesuje dość mocno to nauczysz się tego w domu sam, a uczelnia ma Cię tylko na to naprowadzić. Jeśli ktoś chce się prześlignąć to zrobi to na polibudzie bo będzie ściągał, płacił za projakty komuś itp. Dajcie sobie już siana:P
Damian
A Ty skad wiesz, ze poziom nie spada? Studiowałeś tam kilka pokoleń? Czego się niby nauczyłeś? Jaki kierunek studiowałeś?
25.06.2013
25.06.2013
PR w akcji
No to teraz zacznie się wielka akcja PR na forum. Dziwnie jakoś nie widać ofensywy rekrutacyjnej jak w poprzednich latach, totalny brak reklam, poza jakimiś niszowymi szmatławcami. Nie ma tramwajów, słupów informacyjnych oklejonych kłamliwymi reklamami z WSG. Cos mi się wydaje, że kryzys finansowy zagląda do "garnka". Czy mnie to dziwi - nie, po prostu ludzie przestali dawać się "nabijać w butelkę" . Ta ich cała oferta to śmierdzące gówno owinięte w złoty PR-owski papierek, mało kto chce się takim czymś epatować.
Aga
Jestem przed obroną więc już uffffffff. Czy polecam? Tak.
25.06.2013
25.06.2013
Marta
Polecam
do Damiana
Bzdury prawisz, jeśli na UMK spada to na WSG już dawno osiągnęło dno. Z dwojga złego jednak cieszę się, że mam dyplom UMK a nie WSG. Wykształcenie zdobyłem dzięki pracy a nie napychaniu kasy cwaniakom.
25.06.2013
25.06.2013
Damian
A na jakiej uczelni teraz poziom nie spada? Moja kobieta studiuje 2 kierunki na UMK i prawie nic sie nie uczy. Przyrost maleje, poziom spada też...kazda uczelnia walczy o studenta
mech
Zgadza się, z dawnych wykładowców została garstka. Pani dziekan Ola ponoć nie wytrzymała i się zwolniła.. To nie jest to WSG, które było 3 lata temu. Na mechatronice student jest tylko pionkiem przynoszącym dochód z unijnego projektu.
24.06.2013
24.06.2013
gosc
żenada..
Kopernik
Krótko mówiąc "bydgoski syf". Dobrze że jest ten Toruń.
24.06.2013
24.06.2013
Bartek
Może i masz rację ale...wszystko jest na umowie. Mam cennik przed oczami. Nic wiecej placic nie muszę(takie prawo)A to, że ludzie narzekają na poziom to zawsze narzekać będą. Jakby było za ciężko to byłby płacz, że płacą i nie zdają. W Toruniu nie jest łatwo. Pan od technicznej czy od geomtrii wykreslnej nas przeorał mocno, Duzo osob odeszlo, Nie ma latwo wcale. Dużo projektów w domu. A przez neta robimy malo wazne przedmioty, ekonomia, troche angola. Nie wiem na co narzekacie. Chyba w Bydg musi byc syf, w Toruniu jest ok.
Absolwent wsg
Ja skończyłem wsg 5 lat temu, wówczas było ok, co prawda trochę trzeba było przysiąść fałdów, ale czegoś się nauczyłem. Nawet muszę przyznać, że po uzupełnieniu magisterki udało mi się chwycić niezłą pracę. Ale z tego co słyszę od znajomych wsg dzisiaj to nie to samo co kiedyś. Dzisiaj to jakaś atrapa studiów. Głęboko schowałem dyplom i nikomu się nim nie chwalę. Wstyd mi, że musze wysłuchiwać tak dużo negatywnych ocen tej szkoły. Próbowałem odszukać na stronie bez skutku moich dawnych nauczyli pani dziekan Oli, pani prof. Marioli i wielu innych, którzy byli dla mnie, jak się przekonałem na magisterce dobrymi nauczycielami. No cóż kiedyś ktoś powiedział "zły pieniądz wypiera dobry pieniądz", to jak widać na przykładzie wsg sprawdza się doskonale. Nikomu nie polecę w chwili obecnej tej szkoły.
23.06.2013
23.06.2013
wiolka
ja słyszałam pozytywne głosy :-) ale zamierzam dokładnie posprawdzac, dopytac i rzeczywiscie dokladnie sprawdzic, za co sie placi, bo to zmora jakas to placenie za wszystko ekstra
do Bartka
Może i w Toruniu nie ma takich przekrętów (jeszcze). I nie o wysokość czesnego tu chodzi tylko o szereg ukrytych opłat za to i za tamto - poczytaj wcześniejsze komentarze. Dalej zmniejszanie ilości zajęć na rzecz zajęć zdalnych (takich co masz poklikać w internecie, nawet nauka pływania jest realizowana w ten sposób!). Po trzech latach studiowania może zmienisz zdanie, ja też zostałem zauroczony wsg. Speców od reklamy i marketingu mają dobrych - pewnie najlepszych w regionie. Gro znajomych już by rzuciła tą szkółkę gdyby nie to że 2 lata dawali się nabierać rzeczonym specom i czarodziejom na różne chwyty. Jak się ma niespełna rok do końca studiów to trzeba zacisnąć zęby i brnąć w to bagno :(
23.06.2013
22.06.2013
Inżynier
Jeśli inżynier to tylko po politechnice, reszta to ściema. Jeśli Toruń to tylko UMK, reszta to ściema!!!!
Bartek
Ja akurat studiuję na WSG w Toruniu. I dlaczego polecam? Wykładowcy są mili, zawsze pomogą, wszystko wytłumaczą. Dziekanat wporzadku. A co czesnego to chyba wiedziałeś co podpisujesz na umowie? To raz, a dwa, że jak chcesz się tak bardzo wszystkiego nauczyć to idz na polibudę. To jest szkoła prywatna i zawsze pzoziom będzie niższy. Jakby było tak ciężko to nikt by nie płacić, tylko każdy szedłby na państwówkę bo za darmo. A po trzecie inżynierka to w dużej mierze praca w domu. Hej :)
22.06.2013
18.06.2013
Student niepełnosprawny
A ja polecam tą uczelnie przede wszystkim za najlepiej funkcjonujące Biuro ds.Osòb Niepełnosprawnych w wojewòdztwie. Wysokie stypendia oraz przychylne nastawienie wykładowców do studenta. Dla kandydatów niepełnosprawnych znalazłem fajny program, którego inna uczelnia nie ma.
Sukces jak cholera
Chyba już moszczą odpowiednie klateczki na sikorki.
16.06.2013
15.06.2013
uchaty
Hehehh, wychodzi wreszcie starannie skrywana prawda o wsg.
Studentka trzeciego roku
WSG POBIERA BEZPRAWNIE OPŁATĘ DYPLOMOWĄ, NAZYWAJĄC JĄ POKRĘTNIE "OPŁATĄ GRADUACYJNĄ" KOSZT TEJŻE OPŁATY WYNOSI 300 zł.!!! PONADTO TWIERDZĄ IŻ NOWELIZACJA USTAWY Z 1 STYCZNIA 2012 roku DOTYCZY WYŁĄCZNIE STUDENTÓW KTÓRZY PODPISALI UMOWY O NAUKĘ PO TEJ DACIE, CO JEST JAWNĄ NIEPRAWDĄ! Napisałam już w tej sprawie maila do Parlamentu Studentów RP
14.06.2013
07.06.2013
Do Bartka
Ciekawe komu polecasz?? Rozumiem, że tym którzy mają kupę kasy na dyplom a nie wymagają wiele?
misiek
szkoła przekrętów, szkoda zachodu babrać się w tym szambie
07.06.2013
07.06.2013
Bartek
Polecam.
nabrany
Szkółka tylko dla tych co chcą wyrzucić pieniądze w błoto.
06.06.2013
31.05.2013
szymon
wyższa szkoła kombinacji jak za najwięcej dać jak najmniej..
pp
Zostałam oszukana przez tą pseudouczelnię studiując na uzupełniających studiach na specjalności Zarządzanie sportem i rekreacją. Z tej tematyki nie było dosłownie NIC. Naciągacze!!! Mam nic nie warty papier, za który słono zapłaciłam..
29.05.2013
27.05.2013
mrówa
Zaleta: bardzo ładny kampus, im dłużej jednak się tam studiuje tym więcej widać wad tej uczelni, z czego największą jest wszechobecny chaos, bałagan no i krociowe czesne.
unikać!
jak PROVIDENTA. Najpierw zmamią cię szeregiem specjalności, stypendiami, obniżkami czesnego, a jak już dasz się nabrać to po roku okaże się że specjalności nie ma, stypendia są ale przyznawane według pokrętnych zasad, a o obniżce czesnego lepiej zapomnij. Jak już podpiszesz umowę to radź sobie sam, miej pewność, że będziesz zlewany przez dyrektorów, którzy obiecali ci złote góry - ale po dwóch latach ciężko zrezygnować (bo umowa) więc jakoś dobrniesz do końca jak ja - były student mechatroniki.
25.05.2013
24.05.2013
Ale zwała
dno, dno, totalne dno, nie ma gorszej szkółki jak wsg, ostatnie miejsce w rankingu, ciekawe dlaczego?
do Sylwii i nie tylko
Niestety ale masz rację, tam chyba nikt nad niczym nie panuje. Na wszystkich kierunkach jest jedno wielkie oszustwo edukacyjne. Zamiast typowych wynikających z potrzeb danego kierunku przedmiotów prowadzi się jakieś inne zupełnie nie przystające do kierunku czy specjalności, tylko dlatego żeby wypełnić zobowiązania projektowe. Tym samym zarabiają podwójnie a student niestety na tym traci.
20.05.2013
20.05.2013
Sylwia
P.s. Dobrym przykładem tego, że uczelni tej należy się ostanie miejsce w rankingu jest fakt coraz częstszych rezygnacji studentów w ciągu trwania nauki. Nie wyobrażam sobie też egzaminu dyplomowego który czeka mnie już w lipcu...przygotowanie do pisania pracy dyplomowej również nie wyszło tej uczelni tak jak należy. Wszystko w pośpiechu, na odwal i spory zakres materiału na onte z tymi ich, przepraszam za wyrażenie: durnymi testami, to chyba jakieś nieporozumienie! Jeszcze z innej beczki, cała masa przedmiotów z cyklu: "zapchaj dziura", byleby zapewnić etaty poszczególnym wykładowcom. Nie zapomnę również zajęć z filozofii, a właściwie egzaminu pod koniec semestru z tegoż przedmiotu..otóż zamiast egzaminu z prawdziwego zdarzenia, dostaliśmy do łapek karteluszki z testami zamkniętymi wielokrotnego wyboru, czego jak czego, ale po tym przedmiocie, a właściwie końcowym z niego egzaminie spodziewałabym się raczej określenia poziomu umiejętności wyciągania wniosków, logicznego myślenia, wypowiadania się...a tutaj taka niespodzianka :] Do tego beznadziejnie ułożone plany zajęć, które obfitowały często w kilkugodzinne(nawet ośmiogodzinne) wykładane pod rząd przedmioty z tym samym wykładowcą. To co było i jest dla nas jako studentów w większości pracujących jak również dojeżdżających, to godziny zajęć w systemie zaocznym podczas weekendów od 7:30 do 21:00..paranoja!! Zawiodłam się na tej uczelni bardzo. Żałowałam wyboru już na drugim roku, ale zbyt dużo kasy się wtopiło, żeby móc wtedy zrezygnować :(
Sylwia
Witam! Studiuję na WSG Nauki o rodzinie, trzeci rok. Ma się wrażenie, że na tej uczelni wszystko "nawala", począwszy od organizacji(dziekanat, informacja, pracownicy) poprzez koszta, skończywszy na poziomie edukacji. Koszt czesnego jest astronomiczny!!..a jakość, poziom i sposób przekazywania wiedzy niestety marny. Z całej kadry wykładowców jestem w stanie ocenić pozytywnie zaledwie jedną osobę, góra dwie. Jedną z tychże osób jest Pani Magdalena Szwarc-Gajewska. Piszę o niej gdyż, warto pochylić się nad sylwetką tejże wykładowczyni. Specjalistka w swojej dziedzinie, rzemieślnik i rzetelny fachowiec oraz człowiek z pasją. To jedyny wykładowca na tej uczelni, który autentycznie przekazuje wiedzę i robi to przede wszystkim w sposób CIEKAWY I ZAJMUJĄCY.. Taki nauczyciel to skarb, będący wzorem dla pozostałych. Niestety reszta kadry jest albo zapatrzona w siebie, szczególnie ci ze stopniem naukowym dr uważają się za nie wiadomo kogo, choć wykładowcami są kiepskimi. Są też tacy jak chociażby mgr Ziółkowski totalnie lekceważący swoją pracę ze studentami i co gorsze, w niewybredny sposób komentujący ich wygląd(ubiór itp.) . Kompromitującą kwestią są również problemy z dostaniem się na wybraną specjalność. Student, dowiaduję się dopiero pod koniec pierwszego roku lub na roku drugim(nie pamiętam dokładnie, ale na pewno było to stosunkowo późno), że wymarzona i wybrana przez niego specjalność nie zostanie utworzona z braku wystarczającej ilości chętnych słuchaczy(sic!). Jakby nie można było ustalić owej liczby zainteresowanych na samym początku!! Pachnie przekrętem, gdyż składając papiery byłam proszona o wstępny wybór specjalności...i tak student w połowie edukacji ląduje na zupełnie odmiennej specjalności :]. Ech...wady owej uczelni można by wymieniać i opisywać długo oraz obficie. Nie polecam absolutnie nikomu wyboru szkoły, której jedynymi zaletami są: w miarę dobrze wyposażone we wszelaki sprzęt sale, oraz zaledwie kilku wykładowców przykładających się do swojej pracy. Zapomniałabym wspomnieć również o braku zajęć w terenie, co na tym kierunku wydaje mi się sporym niedopatrzeniem.
20.05.2013
17.05.2013
do robi i nie tylko
świetnie to ująłeś to co tam wyprawiają to jedna wielka granda. Dawno powinny tam zawitać odpowiednie organa. Mam nadzieję, że niektórzy z głównych krętaczy czują już chłód zimnych pomieszczeń z kratkami, bo niestety tam ich miejsce.
lepiej
sobie darować przygodę z tą pseudouczelnią - po co dyplom takiego gniota?? Są państwowe uczelnie gdzie można studiować za darmo, a płatne i tak kosztują zdecydowanie mniej.
16.05.2013
16.05.2013
no proszę
Najgorsza szkółka niedzielna w Polsce, nic dziwnego, daleko na oszustwie się nie pojedzie. Chroń swoje pieniądze przed takimi naciągaczami.
koniec picu
Informatyka na wsg śmiechu warte, owszem nauczysz się tam głównie worda i excela, reszta to po łebkach, jeśli takie są oczekiwania to ok. WSG a właściwie właściciele głównie koszą kasę z projektów. Szkoda tylko, że realizacja projektu daleka jest od tego co było zaplanowane.
15.05.2013
15.05.2013
do April
Brednie prawisz, "dużo ćwiczeń" itp. Tam właśnie jest mało godzin, fikcja głównie oparta o kształcenie wirtualne. Jak można zrobić program semestralny w 8 dwudniowych zjazdów, Nic się tam nie nauczysz, szkoda kasy i czasu. Ale rozumiem, że takie pisanie to Twoja praca, pozdrawiam
robi
ale chyba nie tu - chyba ze się zadowolisz zajęciami z przemdiotu po 8 godzin, no chyba że chcesz się bawić klockami lego..
13.05.2013
12.05.2013
Liniu
Przede wszystkim warto studiować INFORMATYKĘ, bo wiadomo w Bydgoszczy inwestuje mnóstwo międzynarodowych koncernów IT i cały czas przybywa dobrze płatnych miejsc pracy Co do innych kierunków to z pracą jest naprawdę kiepsko
April
Studiowałam tam na licencjacie, właśnie robię magisterkę (kulturoznawstwo, zaocznie). Studiuje też na Uniwerku, więc mam porównanie. Może i płaci się dość sporo, ale mi to pasuje bo można sobie wszystko rozłożyć na raty. Zalety to na pewno wyrozumiałość wykładowców, dobry kontakt, widać chęci do pracy, odpowiadają na pytania. Jeśli zajęcia wypadną są odrabiane, do tego dużo ćwiczeń, projektów, które trzeba zrobić, żeby zaliczyć. Dla mnie to plus bo nie jest to tylko sucha wiedza, ale i doświadczenie. Raz w semestrze zdarzy się jakiś zajęciowy gniot, ale da się przeżyć. Na plus dodam, że wykładowcy, nawet zagraniczni prowadzą zajęcia z użyciem rzutników, laptopów nie boją się nowoczesnych technologii. Minusy... testy na onte, czasem dowiadywanie się o czymś w ostatniej chwili, odchodzenie fajnych wykładowców :(
09.05.2013
07.05.2013
robi
Studiuję kierunek techniczny i parę lat temu było całkiem fajnie ... Teraz cieszę, że już kończę bo następne roczniki mogą nie dostać dyplomu. Dla mnie to okręt który tonie - co fajniejsi wykładowcy albo odeszli albo odchodzą, ci nowi są wzięci chyba z księżyca ale zajęcia poprowadzą wszystkie i ze wszystkimi.. :/ Podejrzewam, że tak samo jest na innych kierunkach. Aha - lwia część zajęć jest realizowana jako projekty - za które się płaci czesne ale formalnie się nie odbywają.. Jednym słowem maszynka do wyciągania pieniedzy z naiwniaków.........!!!
Jak to co dac sobie spokoj
WSG to wyższa szkoła nauk wszelakich ale najwięcej nauk badziewiackich az dziw bierze, że takie coś funkcjonuje
07.05.2013
05.05.2013
gmys
Boze, jestem zalamana, bo szukam kierunku logistycznego i wlasnie planowalam logistyke i transport zrobic w tej szkole, a geraz czytam takie rzeczy i nie wiem, co robic, slowo, napiszcie cos wiecej jak sie studiuje na tych kierunkach, ktore mnie interesuja? czy logistyka jest ok? jacy wykladowcy? i poziom?
Aga
Zupełnie się nie dziwie, że wsg zajmuje ostatnie miejsce w rankingu, szkoda tylko że jeszcze tyle ludzi daje się nabierać tym ćwokom
05.05.2013
23.04.2013
Byly student
Szkoda czasu na tzw studiowanie na wsg, pracodawcy juz poznali sie na tym czego tam mozna sie nauczyc. Na bramach beda mieli napis zakaz wstepu absolwentom pseudo szkolki wsg. Konia z rzedem temu kto pokapuje sie w tym w jakich specjalnosciach ksztalca i jakie faktycznie trzeba placic czesne. Dowiadujesz sie tylko z ciaglych monitow ze cos trzeba tam dodatkowo placic. Super specjalisci w wyciaganiu kasy za pseudo nauke przez intenet.Brr jedno wielkie zlodziejskie badziewie.
zawiedziony
dno, totalne dno
19.04.2013
06.04.2013
Sako
NIE POLECAM !!!!! Wady: - bardzo wysokie czesne, najwyższe w regionie - przedmioty oderwane od rzeczywistości, nie ma szans na przeniesienie, przedmioty nie są zbieżne z tymi co prowadzi się na większości uczelniach - dużo zajęć odbywa się w formie "proszę sobie tam poklikać w internecie" - kadra to tzw profesorowie podwórkowi, marni z wiedzy i praktyki, prawdziwego profesor mozna tam szukać jak igły w stogu siana - za wszystko trzeba płacić, wiele mechanizmów wypuszczających w zbędne koszty z których trudno sie wyplątać - kombinacje jak złupienić studenta tam stosowane już chyba nawet dla tych co je wprowadzają nie są jasne - podobnie jak prowadzone specjalności zaleta: - nawet koń może tę szkółkę skończyć, tylko musi słono płacić za czesne
do damollo
Kolego tam na WSG jest taki kanclerz co nawet jak bedziesz chciał zostać kosmonauta to bedzie cie zapewnial ze taki kierunek maja, oczywiście tylko więcej trzeba zapłacić. Chcesz zostać lekarzem WSG to tez mozliwe zrobia taki obszar medycyna w budownictwie i juz bedziesz lekarz inzynier WSG oczywiscie
05.04.2013
05.04.2013
alik
Jak mozna pisac o tym że budownictwo na WSG jest na "całkiem niezłym poziomie" i zaraz pisać zsie nie ma porównania. Budownictwo jest od dwoch lat wiec co można powiedzieć o przygotowaniu absolwenta. To ściwma kogos z promocji szkoły (david). WSG kształci połgłówków, nie mających zielonego pojecia o pracy chron mnie PB od takich budowlancow
agnes
Nie dajcie sie zwieść ta szkoła jest tylko nastawiona na wyciąganie kasy. Mechatronika na WSG to śmiech na sali, owszem jesli jesteś miłosnikiem gier ekonomicznych i tym podobnych zabaw to możesz tam iśc ale wiedz ze za najwyższe czesne w regionie bedziesz "walony" w przysłowiowe rogi. Poodbnie jest na innych kierunkach. Szanuj swoja kase i czas. Nikt z pracodawcow absolwenta tej pseudo wyzszej szkoly gwiazd nie traktuje powaznie.
05.04.2013
27.03.2013
damollo
witam, czy jesteście w stanie powiedziec cos na temat inżynierii produkcji?
Mateusz
słyszałem, że warto pójść na mechatronikę. Czy to prawda? I czy na Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy dobrze mnie to zawodu przygotują? Są tu studenci mechatroniki?
20.03.2013
12.02.2013
MałaMi
Ja studiuję obecnie kulturoznawstwo (II stopień). Jestem zadowolona, aczkolwiek licencjat robiłam na Naukach o Rodzinie i bardziej mi sie podobało. Zakres materiału do ogarnięcia prawdopodobnie w większości uczelni jest taki sam. Właśnie z racji tego, że na WSG się płaci wykładowcy poczuwają się do przekazania wiedzy! Kadra jest rewelacyjna. Kursy są godne polecenia. Zajęcia ciekawe i zróżnicowane. Ale należy pamiętać, że wszystko zależne jest od kierunku- może na np filologii nie trzeba się uczyc (nie wiem jak tam jest), natomiast na NoR i Kult trzeba wiedzę posiadać. Pozdrawiam
jak na fizjoterapii?
kto moze napisac cos wiecej o fizjoterapii? czy jestescie zadowoleni? ktora szkola lepsza: Wyzsza Szkola Gospodarki czy Wyzsza Szkola Nauk o Zdrowiu? jak pracownie wygladaja i gdzie macie praktyki?
05.02.2013
04.12.2012
jessica
Co powiecie na temat kulturoznawstwa w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy? Mam takie marzenie, żeby studiować właśnie to. Pomimo tego, że to podobno nieprzyszłościowy kierunek i wszyscy mi odradzają (szczególnie rodzice) to ja chciałabym zdobyć wykształcenie w tym kierunku. Powiedzcie jak wygląda nauka w WSG
a fizjoterapia?
jak jest na fizjoterapii w WSG w Bydgoszczy? ktora z bydgoskich szkol jeszcze wchodzi w gre na ten kierunek studiów? podrzuccie cos, pliz
26.10.2012
19.08.2012
david
Tutak budownictwo jest na calkiem niezłym poziomie. Nie mam niestety porównania do innych uczelni, ale bydgoska wsg mnie nie zawiodła. Moim zdaniem studia tutaj dobrze przygotowują do wykonywanego w przyszłości zawodu, a to bardzo duża zaleta.
lemon
@bezpłatnie: Warunki są wyszczególnione na stronie uczelni, zwracają głównie uwagę na osiągnięcia naukowe przyszłych studentów. Zawsze warto składać o to podanie, bo nie da się przewidzieć jaka będzie konkurencja, a może nawet się zdarzyć że będzie bardzo niewielka. ;)
11.08.2012
13.07.2012
bezplatnie
hanai, a wiesz od czego zależy to czy dostanie się na to bezpłatne studia? bo chyba też chcę złożyć...
kant
zanim nie wszedłem na tą stronę to nawet nie wiedziałem, że w Bydgoszczy jest tyle uczelni! Dlatego teraz mam już mętlik w glowie, która jest najlepsza? Gdzie warto iść na budownictwo?
06.07.2012
03.06.2012
hanai
zamierzam studiować w wyższej szkole gospodarki w bydgoszczy,a tym bardziej od kiedy ogarnęłam na ich stronie ża oferują coś takiego jak bezpłatne studia w ramach programu uczelnia liderów. zamierzam złożyć podanie o bezpłatne studia i mam nadzieję że zostanie rozpatrzone pozytywnie, bo mam kilka osiągnięć ktorymi mogę sie pochwalić ;p
radzio
Czy warto startować tutaj na kierunki inżynieryjne? szczególnie interesuje mnie budownictwo. Zależy mi aby się czegoś nauczyć i szukam najlepszej uczelni. A niestety o polibudzie nie mam pewnie co marzyć. Liczę na wszelkie opinie.
18.05.2012
05.04.2012
???????
dlaczego nie piszecie o tej szkole? co jest? pod innymi uczelniami jest duzo komentarzy, a tu jak na na lekarstwo!, kulturoznawstwo mnie interesuje i chetne bym poczytala cos na temat tego kierunku w WSGospodarki
anghiszp
Studiuję angielski z hiszpańskim. daje sobie swobodnie radę, chyba mam talent do języków.
18.01.2012
 • Akademia Medyczna Humanum w Warszawie
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Uniwersytet Gdański
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Uniwersytet SWPS Katowice
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Szczawnie-Zdroju
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Uniwersytet WSB Merito Szczecin
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana w Radomiu
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Politechnika Poznańska
 • Akademia Pożarnicza w Warszawie
 • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa
 • Collegium Humanum w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • Politechnika Śląska
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Collegium Humanum w Szczecinie
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Politechnika Częstochowska
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Collegium Humanum w Rzeszowie
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Politechnika Białostocka
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Collegium Humanum w Katowicach
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Akademia Tarnowska
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Collegium Humanum we Wrocławiu
 • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Uniwersytet WSB Merito w Toruniu
 • Uniwersytet w Siedlcach
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Akademia Zamojska
 • Politechnika Lubelska
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Collegium Humanum w Lublinie
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu
 • Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Akademia Katolicka w Warszawie, Collegium Bobolanum
 • Akademia WIT w Warszawie
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
 • Uniwersytet Wrocławski
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
 • Gdański Uniwersytet Medyczny
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
 • Uniwersytet w Białymstoku
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Uniwersytet Rzeszowski
 • Collegium Humanum w Kielcach
 • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
 • Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach
 • Akademia Jagiellońska w Toruniu
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
 • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Uniwersytet Kaliski
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Warszawska Uczelnia Ekonomiczna
 • Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Politechnika Łódzka
 • Collegium Humanum w Gdańsku