• WSB NLU Szkoła Psychoterapii
 • UTH im. Chodkowskiej Warszawa
 • WSKZ Studia online, Black Week

Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku

uczelnia niepubliczna, woj. kujawsko-pomorskie, 87-800 Włocławek, ul. Piwna 3, (+54) 230 41 06, biurorektora@ksw.wloclawek.pl

Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku od ponad dwudziestu pięciu lat prowadzi działalność naukowo-dydaktyczną. Jest najstarszą uczelnią w województwie kujawsko-pomorskim. Placówka oferuje kształcenie na studiach I i II stopnia oraz na jednolitych studiach magisterskich, a także na studiach podyplomowych. Rekrutuje na kierunki: administracja, bezpieczeństwo i higiena pracy, bezpieczeństwo narodowe, budownictwo, dietetyka, energetyka, fizjoterapia, inżynieria mechaniczna, logistyka, pedagogika i pielęgniarstwo.

Zajęcia dydaktyczne prowadzone są w ramach pięciu instytutów działających we Włocławku oraz w filii w Grudziądzu. Uczelnia rozwija również współpracę międzynarodową i bierze udział w programie Erasmus +, który umożliwia wymianę studentów z uczelniami partnerskimi z: Austrii, Turcji, Łotwy, Grecji, Portugalii, Bułgarii, Włoch, Danii, Hiszpanii, Słowenii, Niemiec, Rosji, Chin, Ukrainy i Białorusi.


Ocena uczelni

6.49 / 10
439 głosów

Opinie (45)
Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku , KSW Włocławek

Sisi
Ja też przeniosłam się na pans polecam
21.10.2023
21.10.2023
Sebek
Uciekajcie z tamtąd Tak problematyczna uczelnia jakby politechniką była Dziekan wymyśla swoje zasady na innych uczelniach wszystko można załatwić
Adi
Przepisujcie się do pans tam jest super Uczelnia otwarta na potrzeby studenta Przepisanie przedmiotów żaden problem
21.10.2023
21.10.2023
Sebeka
Nie polecam Robią ogromne problemy z przepisaniem przedmiotów Gdzie na innych uczelniach nie ma problemu Zrezygnowałem z tej chorej uczepni
Kamil
Uczelnia niezorganizowana Problemy z załatwieniem czego kolwiek Nieprzyjazna uczelnia dla pracujących tak jak napisała poprzedniczka Musiałem zrezygnować ze studiów Ciężko pogodzić z pracą
19.07.2023
19.07.2023
Sylwia
Nie polecam zajęcia w godzinach ie dostosowanych dla osob pracujacych
Kasia
Niestety uczelnia tylko kasę bierze Niby studia zaoczne a zajęcia praktyczne w tyg. I jak zarobić na te studia
19.07.2023
13.08.2019
magda
czy sądzicie o dietetyce w KSW? z opisu wynika, że to jest nowość z tego roku, czyli będziemy pierwszym rocznikiem ... co czyni nas z lekka królikami doświadczalnymi. Nie znalazłam na stronie uczelni informacji o wykładowcach (nazwiska, stopnie naukowe). Nie widze też programu studiów, w rozumieniu rzedmiotów, liczby godzin na poszczególnych latach. Co o tym myślicie? odpuścić i szukać gdzie indziej? jeśli tak, to gdzie?
Malinka
Witam, ja kończyłam studia w kierunku technicznym, na wykładowców i poziom nie narzekam. Wykładowcy sa z politechniki gdańskiej UTP i UKW , ale ogromnym błędem było połaczenie WST z WSHE mam ogromne problemy z tego tytułu ze znalezieniem pracy. Mam nadzieję ,że ktoś z kadry z wydziału Nauk Technicznych to czyta. Otóż WSHE wyrobiło sobie tak złą renome ,że jak tylko jestem na rozmowie o pracę i kojarzą Kujawską Szkołe Wyższą z WSHE to od razu osoby rekrutujące robią głupie aluzje i z ogóry skreślają. Jedyne co mozna zrobić w tej sytuacji to szybko obronić magisterke na jakiejś uczelni w innym miescie tak zeby zatrzeć choć troszkę ślad po WSHE. Bardzo mi przykro o tym pisać ale jestem żywym przykładem takich doświadczeń.
17.06.2019
06.01.2019
JOANNA
Uwielbiam tę Uczelnię i pozdrawiam serdecznie Wykładowców Pielęgniarstwa
Wojtek
Cześć, warto mi iść do KSW na fizjoterapię?
14.11.2018
22.07.2018
a
przestrzegam rodziców przed wysyłaniem swoich dzieci do tej szkoły,szczególnie do mundurówki,przygotowanie do egzaminu maturalnego żenujące ,producent bezrobotnych których pan W...... wyłącznie maszerować nauczy przy okazji ustawi swojego 30letniego syna z jedną z Waszych pociech i zaczną sie kłopoty .Doświadczyłem tego i mam to do dziś .są inne bardziej prestiżowe uczelnie jak lmk czy szkoły techniczne . NIE POLECAM!!! Uważajcie na swoje córki!!!
student
Witam serdecznie,napiszę krótko i na temat,jeśli chodzi o wykładowców to większość jest na poziomie,ale jeśli zatrudniają nowego typu dr.Grabowski który wymsla rzeczy z kosmosu i chce z ludzi zrobić profesorów to odradzam taką szkołę,niech ten gość wraca gdzie wcześniej był bo my bo w KSW nie chcemy. Może ktoś z dziekanów porozmawia z tym Grabowskim bo on psuje wam opinie.
31.05.2018
22.04.2017
mojaopinia
Jestem absolwentką WSHE i chwalę sobie ową uczelnię. Moim zdaniem jeżeli chcemy się czegoś nauczyć to czy to będzie UNIWERSYTET WARSZAWSKI CZY POLITECHNIKA to to samo. Wiedzę możemy zdobywać wszędzie gdzie nam to umożliwiają. Dziwne jest to, że każdy "jęczy" jak jest sesja bądź jakieś grubsze zaliczenie. Bo się trzeba uczyć, bo mnie obleje - myślą, że człowiek ma mało do pracy. Takie komentarze słychać pod salami egzaminacyjnymi. Natomiast jak przychodzi co do czego to gardzicie tym na co sami się pisaliście i ukończyliście. Pytam DLACZEGO?
karola
pielęgniarstwo to tylko pwsz włocławek
21.12.2016
20.12.2016
Absolwentka
W 2016 ukończyłam na KSW fizjoterapię, a moja siostra rok wcześniej pielęgniarstwo. Obie stanowczo odradzamy tę uczelnię! Jedynie paru wykładowców z kierunków zaocznych mają jakiekolwiek kompetencję. Organizacja wszelkich spraw formalnych jest opłakana, o wszelkie pisma czy zaświadczenia trzeba się prosić tygodniami. Wpisy robione parę miesięcy po terminie zdania indeksu, gdzie podczas wpisów jest ogromne zamieszanie i często wynikają pomyłki. Poziom nauczania jest na najniższym szczeblu! Uczelnia dobra dla osób, które chcą łatwo i bezproblemowo sobie przejść przez studia żeby tylko uzyskać papierek czyli NASZYM zdaniem typowy system - zapłaciłem więc zdałem
Mariusz
Lepiej sprawdzić kto pracował na WSG, a poszedł do WSHE ;) hehe, można podejrzewać kto tak zaniżał ocenę WSG.
27.09.2016
25.09.2016
Uwaga
Hejter z WSG obniza wszystkim oceny
Pielęgniarstwo
Pielęgniarstwo proszę bardzo PWSZ Włocławek https://www.pwsz.wloclawek.pl
17.06.2016
09.06.2016
elo elo
Do Bubka jeśli chodzi o pielęgniarstwo na wshe to zdecydowanie warto znam wiele pielęgniarek które ukaczyly tutaj licencjat a potem dostały prace we Wrocławiu i warszawie oczywiście tam robiły tez magistra. Teraz bodajże od 2015 jest w Pwsz ale tam to jeśli ktoś pójdzie i sam nie będzie ciężko pracował to się niczego nie nauczy a w wshe pielęgniarstwo jest nauczane od 10 lat i wyglądają rektorzy uniwersytetu medycznego z łodzi i poznania. Są to studia płatne dlatego teraz wszyscy lecą do pwsz. A wshe zostaje jedynie mgr i studia pomostowe dla pielęgniarek po liceum medycznym. Jeśli już ktoś jest zainteresowany tymi studiami to polecam pwsz w Płocku.
Bubka
Na pielęgniarstwo to tylko na Państwową uczelnie.
11.05.2016
03.12.2015
Carlaaa
Witam! Rozważam, czy nie wybrać się na WSHE na pielęgniarstwo stacjonarnie. Ktoś studiował? Jak wygląda rozkład godzinowy przedmiotów? Więcej wykładów czy ćwiczeń i seminariów? Jak z poziomem trudności? Czy plan jest w miarę w porządku? Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek informacje!
Kasia
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć coś na temat studiów podyplomowych na WSHE? Głównie jestem zainteresowana studiami podyplomowymi z zakresu BHP
02.05.2015
01.10.2014
novanowa
Czy ktoś studiował bezpieczeństwo narodowe? Jacy są wykładowcy? Ciężki kierunek?
racja
znajoma skonczyla kierunek Pedagogika, dopóki zajmowala sie dziecmi jako opiekunka, bylo super, ale chciala zmienic na lepsze, trafila do firmy co sprzedaje uslugi finnasowe, i co? kaplica - dala sie tak wrobic, podpisala jakas durna umowe, ze jak sie wycofa, to kara 5 000 zl, a pierwsza pensja za 2 miesice, wlasnie leczy sie z nerwicy .... a pracy w zawodzie nie może znaleźć niestety, choc bardzo by chciała
03.11.2013
02.11.2013
Nemo
po pedagogice to jedynie bezrobotnym zostać można (zresztą nie tylko po pedagogice wszystkie te kierunki typu zarządzanie, administracja, kierunki rolnicze, przyrodnicze inżynieria środowiska, biotechnologia -zero perspektyw na pracę)
pedagogika
czy jest sens studiowac pedagogikę??? zastanawiam sie, czy wartos isc na kierunek, ktory mnie może zainteresowac i z poczuciem, ze pracy w zawodzie raczej nie dostane? czy meczyc sie na kierunku, ktorego nie czuje, ale może, może da mi prace? czy wyjsc za zlozenia, ze lepiejstudiowac dla przyjemnosci, albo zeby wykorzystac wiedze w zycu, podczas wychowywania swoich dzieci .... mam metlik w glowie! kto studiuje na WSH-E we Włocławsku Pedagogike??? Jak jest?? Jestescie zadowolenia???
11.09.2013
25.06.2013
administracja
ja mysle zeby studiować na WSH-E administrację, co sądzicie?
WSHE
WSHE = Wyższa Szkoła Hamowania Edukacji
04.05.2013
15.03.2013
andzia
Oj tak u nas we Włocławku pracodawcy mają wymagania...najlepiej jak ma się skończoną uczelnie warszawską, zna się biegle języki itp. Tylko pytam się, czy człowiek studiujący na Politechnice lub Uniwersytecie zostanie w Warszawie, czy wróci do Włocławka? Na to pytanie jest prosta odpowiedz....A WSHE to fajna uczelnia i ludzcy wykładowcy.
studentka
Wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma, tak było, jest i będzie. Co do WSHE -- uważam , że za dużo przedmiotów teoretycznych , a za mało praktycznych. Natomiast co do ,, ściągania" każdy ściąga jak może i na WSHE i na każdej innej instytucji oświatowej. ---------[jeszcze trzeba umieć ściągać :-) ] jeżeli chodzi o kadrę wykładowców--toć oni sie przemieszczają , z Torunia , Płocka, Warszawy, Bydgoszczy. Więc ??????? co za różnica gdzie TY studiujesz jak te same osoby wykładają przedmioty. ---- jak dla mnie bez sensu jest przemieszczać się po 100-200 km do uczelni , jak ma się swoją ,, pod nosem" ........no chyba , że ktoś chce się ,, wyrwać z domu'' :-) ............uważam, że nie problem w uczelniach jest tylko problem w pracodawcach, bo żeby od osoby ,,sprzątającej'' oczekiwać wykształcenia wyższego i języków obcych -- to jest wręcz skandal. I wychodzi na to , że Pan/Pani Prezes mają niższe referencje jak ta sprzątaczka, ale PAN I PANI PREZES wymagania mają .
15.03.2013
21.02.2013
absolwent
Witajcie, ja studiowałem na tej uczelni 4 lata temu zrobiłem tu licencjat i mgr. z pedagogiki. Nie było mnie stać na uczelnie poza moim miastem(Włocławek) więc wybór padł na wshe- stwierdzam teraz z perspektywy czasu że dobrze los pokierował mną , mało tego pół roku po skończeniu studiów i roznoszeniu podań znalazłem pracę w zawodzie . jakbym miał wybierać jeszcze raz , wybrałem bym wshe. ps. u mnie w pracy jest jeszcze 6 osób po tej uczelni. pozdr.
gość
WSHE Włocławek WSHE=Wyższa Szkoła Hamowania Edukacji WSZA WESZ
03.01.2013
13.12.2012
dof\"\"
kto studiuje w WSHE kierunek bezpieczenstwo narodowe na licencjacie? z kim macie zajecia? czy sa juz jacys absolwenci tego kierunku, tacy co skonczyli studia? gdzie pracujecie?
miki
Dlaczego tak łatwo zrobić u was licencjat czy magisterke.Wiem że łatwo u was można ściągać .Myślę że nie o to chodzi w wykształceniu .Co mi z takim licencjatem jak nie jestem kompletny do pełnienia ról do których przygotowujecie.Chodzi wam chyba o zarobki uczelni ,bo absolwenci nie mają podstaw przygotowania do zawodu.
19.09.2012
19.08.2012
questions
Ciekawi mnie czy dużo studentów z zagranicy studiuje właśnie w wyższej szkole humanistyczno-ekonomicznej? Interesuje mnie to ponieważ zawsze chciałam poznać bliżej obcą kulturę, zwyczaje, a najlepiej przecież zasięgnąć informacji u źródła ;) Dziękuję z góry za odpowiedź!
robbie
Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna we Włocławku? Moim zdaniem trochę niewypał. Poziom jest średni, ale największą wadą jest moim zdaniem położenie we Włocławku. Całe życie się tu nudziłam, z pewnością nie zamierzam zostać tu na studia, bo tysiąc razy lepiej jest przenieść się do większego miasta!
16.08.2012
11.08.2012
liz
@brush: Może niespecjalnie przekonuje cię perspekywa studiowania we Włocławku, ale naprawdę nie ma się czym przejmować bo to dobra uczelnia. Wybór kierunków jest dość szeroki, znajdziesz coś co cię interesuje :) a jak nie to trzeba pogadać poważnie z rodzicami, bo to przecież TWOJA przyszłość jest na szali!
zuza
a czy ktoś mógłby mi napisać coś o uniwerstecie trzeciego wieku? Moja mama myśli nad tym ale bardzo się stresuje i jest niepewna, chciałaby się dowiedzieć trochę ogólnych rzeczy od osób, które już z tego skorzystały. Za info dzięki, jak coś to mogę prosić na maila? zuzugod@wp.pl
16.07.2012
05.07.2012
drago
nie daj się rodzicom, idź tam gdzie Ty chcesz!!! co z tego, ze to oni płacą na Twoje utrzymanie, jak pójdziesz na studia to złapiesz jakąś dorywczą pracę, postarasz się o stypendium i dasz radę. Ale nie idź na take studia, które Cię nie interesują bo nie wytrzymasz.
brush
rodzice nalegają żebym wybrała wyższą szkołę humanistyczno-ekonomiczną we włocławku, bo jest niedaleko, a poza tym córka koleżanki była i tak właściwie to oni płacą za moje utrzymanie, więc mają prawo decydować o mojej przyszłości ;/ sama nie wiem co zrobić, jak się nie dostanę na studia tam gdzie chcę, to pewnie pójdę do włocławka... może nie będzie tak źle.
02.06.2012
22.05.2012
stjudent
spoko jest to że mamy bezpłatne szkolenia z csr, to w dzisiejszych czasach bardzo ważna dziedzina ekonomii ;) ogólnie wshe jest naprawdę dobra, oprócz zajęć oferuje wiele kursów i warsztatów, oferta edukacyjna jest ciekawa, nie ma co narzekać. dojazd na wydział mam całkiem spoko, kadra wykwalifikowana, nie ma na co narzekać;d
administracja
kto studiuje w WSHE kierunek administracja???? jak jest ciezko na pierwszym roku? czego sie spodziewac, dodam, ze bardziej czuje sie humanista niz scislowcem i na maturze stawiam na historie i wos
25.04.2012
05.04.2012
gdzie Wy jestescie???
hej, co jest ? dlaczego nikt nie pisze o takiej fajnej Uczelni? Normalnie skandal jakis, a tak na powaznie, to uczelnia nasza jest naprawde przyjazna studentom, ja akurat studiuje Prace socjalna, co sobie bardzo chwale, choc robie to z powolania bardziej, niz dla pieniedzy, ale nie zaluje, ja oceniam na mocne 8 pkt.
Lizka
czy ktoś studiował zaocznie pielęgniarstwo?
18.01.2012
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • Collegium Humanum w Lublinie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
 • Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Collegium Humanum we Wrocławiu
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • Collegium Humanum w Warszawie
 • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Collegium Humanum w Gdańsku
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Collegium Humanum w Szczecinie
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • WSHiU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Uniwersytet WSB Merito Łódź
 • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu
 • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
 • Akademia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • Uniwersytet w Białymstoku
 • Collegium Humanum w Rzeszowie
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Sługi Bożego Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • AMA Film Academy w Warszawie
 • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Pedagogium Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Uniwersytet Kaliski
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Uniwersytet Gdański
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Akademia Medyczna Humanum w Warszawie
 • Collegium Humanum w Kielcach
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
 • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
 • Uniwersytet WSB Merito Szczecin
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Akademia Tarnowska
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • AMA Film Academy w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Politechnika Lubelska
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
 • Politechnika Poznańska
 • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • Uniwersytet Wrocławski
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Politechnika Częstochowska
 • Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Politechnika Łódzka
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Bytomiu
 • Akademia WIT w Warszawie
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Bydgoska Szkoła Wyższa
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Powiślańska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Politechnika Śląska
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Uczelnia WSB Merito w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Akademia Pożarnicza w Warszawie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Sługi Bożego Roberta Schumana w Radomiu
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu
 • Uniwersytet WSB Merito Chorzów
 • Collegium Humanum w Katowicach
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Gdański Uniwersytet Medyczny
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Uniwersytet WSB Merito w Toruniu
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Uniwersytet WSB Merito Gdynia
 • Akademia Zamojska
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Uniwersytet w Siedlcach
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Uniwersytet WSB Merito Opole