• ASP Wrocław Drzwi Otwarte 2023
 • UTH im. Chodkowskiej Warszawa

Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku

uczelnia niepubliczna, woj. kujawsko-pomorskie, 87-800 Włocławek, ul. Piwna 3, (+54) 230 41 06, biurorektora@wshe.pl

Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku od ponad dwudziestu pięciu lat prowadzi działalność naukowo-dydaktyczną. Jest najstarszą uczelnią w województwie kujawsko-pomorskim. Placówka oferuje kształcenie na studiach I i II stopnia oraz na jednolitych studiach magisterskich, a także na studiach podyplomowych. Rekrutuje na kierunki: administracja, bezpieczeństwo i higiena pracy, bezpieczeństwo narodowe, budownictwo, dietetyka, energetyka, fizjoterapia, inżynieria mechaniczna, logistyka, pedagogika i pielęgniarstwo.

Zajęcia dydaktyczne prowadzone są w ramach pięciu instytutów działających we Włocławku oraz w filii w Grudziądzu. Uczelnia rozwija również współpracę międzynarodową i bierze udział w programie Erasmus +, który umożliwia wymianę studentów z uczelniami partnerskimi z: Austrii, Turcji, Łotwy, Grecji, Portugalii, Bułgarii, Włoch, Danii, Hiszpanii, Słowenii, Niemiec, Rosji, Chin, Ukrainy i Białorusi.


Ocena uczelni

6.60 / 10
431 głosów

Opinie (38)
Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku , KSW Włocławek

magda
czy sądzicie o dietetyce w KSW? z opisu wynika, że to jest nowość z tego roku, czyli będziemy pierwszym rocznikiem ... co czyni nas z lekka królikami doświadczalnymi. Nie znalazłam na stronie uczelni informacji o wykładowcach (nazwiska, stopnie naukowe). Nie widze też programu studiów, w rozumieniu rzedmiotów, liczby godzin na poszczególnych latach. Co o tym myślicie? odpuścić i szukać gdzie indziej? jeśli tak, to gdzie?
13.08.2019
17.06.2019
Malinka
Witam, ja kończyłam studia w kierunku technicznym, na wykładowców i poziom nie narzekam. Wykładowcy sa z politechniki gdańskiej UTP i UKW , ale ogromnym błędem było połaczenie WST z WSHE mam ogromne problemy z tego tytułu ze znalezieniem pracy. Mam nadzieję ,że ktoś z kadry z wydziału Nauk Technicznych to czyta. Otóż WSHE wyrobiło sobie tak złą renome ,że jak tylko jestem na rozmowie o pracę i kojarzą Kujawską Szkołe Wyższą z WSHE to od razu osoby rekrutujące robią głupie aluzje i z ogóry skreślają. Jedyne co mozna zrobić w tej sytuacji to szybko obronić magisterke na jakiejś uczelni w innym miescie tak zeby zatrzeć choć troszkę ślad po WSHE. Bardzo mi przykro o tym pisać ale jestem żywym przykładem takich doświadczeń.
JOANNA
Uwielbiam tę Uczelnię i pozdrawiam serdecznie Wykładowców Pielęgniarstwa
06.01.2019
14.11.2018
Wojtek
Cześć, warto mi iść do KSW na fizjoterapię?
a
przestrzegam rodziców przed wysyłaniem swoich dzieci do tej szkoły,szczególnie do mundurówki,przygotowanie do egzaminu maturalnego żenujące ,producent bezrobotnych których pan W...... wyłącznie maszerować nauczy przy okazji ustawi swojego 30letniego syna z jedną z Waszych pociech i zaczną sie kłopoty .Doświadczyłem tego i mam to do dziś .są inne bardziej prestiżowe uczelnie jak lmk czy szkoły techniczne . NIE POLECAM!!! Uważajcie na swoje córki!!!
22.07.2018
31.05.2018
student
Witam serdecznie,napiszę krótko i na temat,jeśli chodzi o wykładowców to większość jest na poziomie,ale jeśli zatrudniają nowego typu dr.Grabowski który wymsla rzeczy z kosmosu i chce z ludzi zrobić profesorów to odradzam taką szkołę,niech ten gość wraca gdzie wcześniej był bo my bo w KSW nie chcemy. Może ktoś z dziekanów porozmawia z tym Grabowskim bo on psuje wam opinie.
mojaopinia
Jestem absolwentką WSHE i chwalę sobie ową uczelnię. Moim zdaniem jeżeli chcemy się czegoś nauczyć to czy to będzie UNIWERSYTET WARSZAWSKI CZY POLITECHNIKA to to samo. Wiedzę możemy zdobywać wszędzie gdzie nam to umożliwiają. Dziwne jest to, że każdy "jęczy" jak jest sesja bądź jakieś grubsze zaliczenie. Bo się trzeba uczyć, bo mnie obleje - myślą, że człowiek ma mało do pracy. Takie komentarze słychać pod salami egzaminacyjnymi. Natomiast jak przychodzi co do czego to gardzicie tym na co sami się pisaliście i ukończyliście. Pytam DLACZEGO?
22.04.2017
21.12.2016
karola
pielęgniarstwo to tylko pwsz włocławek
Absolwentka
W 2016 ukończyłam na KSW fizjoterapię, a moja siostra rok wcześniej pielęgniarstwo. Obie stanowczo odradzamy tę uczelnię! Jedynie paru wykładowców z kierunków zaocznych mają jakiekolwiek kompetencję. Organizacja wszelkich spraw formalnych jest opłakana, o wszelkie pisma czy zaświadczenia trzeba się prosić tygodniami. Wpisy robione parę miesięcy po terminie zdania indeksu, gdzie podczas wpisów jest ogromne zamieszanie i często wynikają pomyłki. Poziom nauczania jest na najniższym szczeblu! Uczelnia dobra dla osób, które chcą łatwo i bezproblemowo sobie przejść przez studia żeby tylko uzyskać papierek czyli NASZYM zdaniem typowy system - zapłaciłem więc zdałem
20.12.2016
27.09.2016
Mariusz
Lepiej sprawdzić kto pracował na WSG, a poszedł do WSHE ;) hehe, można podejrzewać kto tak zaniżał ocenę WSG.
Uwaga
Hejter z WSG obniza wszystkim oceny
25.09.2016
17.06.2016
Pielęgniarstwo
Pielęgniarstwo proszę bardzo PWSZ Włocławek https://www.pwsz.wloclawek.pl
elo elo
Do Bubka jeśli chodzi o pielęgniarstwo na wshe to zdecydowanie warto znam wiele pielęgniarek które ukaczyly tutaj licencjat a potem dostały prace we Wrocławiu i warszawie oczywiście tam robiły tez magistra. Teraz bodajże od 2015 jest w Pwsz ale tam to jeśli ktoś pójdzie i sam nie będzie ciężko pracował to się niczego nie nauczy a w wshe pielęgniarstwo jest nauczane od 10 lat i wyglądają rektorzy uniwersytetu medycznego z łodzi i poznania. Są to studia płatne dlatego teraz wszyscy lecą do pwsz. A wshe zostaje jedynie mgr i studia pomostowe dla pielęgniarek po liceum medycznym. Jeśli już ktoś jest zainteresowany tymi studiami to polecam pwsz w Płocku.
09.06.2016
11.05.2016
Bubka
Na pielęgniarstwo to tylko na Państwową uczelnie.
Carlaaa
Witam! Rozważam, czy nie wybrać się na WSHE na pielęgniarstwo stacjonarnie. Ktoś studiował? Jak wygląda rozkład godzinowy przedmiotów? Więcej wykładów czy ćwiczeń i seminariów? Jak z poziomem trudności? Czy plan jest w miarę w porządku? Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek informacje!
03.12.2015
02.05.2015
Kasia
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć coś na temat studiów podyplomowych na WSHE? Głównie jestem zainteresowana studiami podyplomowymi z zakresu BHP
novanowa
Czy ktoś studiował bezpieczeństwo narodowe? Jacy są wykładowcy? Ciężki kierunek?
01.10.2014
03.11.2013
racja
znajoma skonczyla kierunek Pedagogika, dopóki zajmowala sie dziecmi jako opiekunka, bylo super, ale chciala zmienic na lepsze, trafila do firmy co sprzedaje uslugi finnasowe, i co? kaplica - dala sie tak wrobic, podpisala jakas durna umowe, ze jak sie wycofa, to kara 5 000 zl, a pierwsza pensja za 2 miesice, wlasnie leczy sie z nerwicy .... a pracy w zawodzie nie może znaleźć niestety, choc bardzo by chciała
Nemo
po pedagogice to jedynie bezrobotnym zostać można (zresztą nie tylko po pedagogice wszystkie te kierunki typu zarządzanie, administracja, kierunki rolnicze, przyrodnicze inżynieria środowiska, biotechnologia -zero perspektyw na pracę)
02.11.2013
11.09.2013
pedagogika
czy jest sens studiowac pedagogikę??? zastanawiam sie, czy wartos isc na kierunek, ktory mnie może zainteresowac i z poczuciem, ze pracy w zawodzie raczej nie dostane? czy meczyc sie na kierunku, ktorego nie czuje, ale może, może da mi prace? czy wyjsc za zlozenia, ze lepiejstudiowac dla przyjemnosci, albo zeby wykorzystac wiedze w zycu, podczas wychowywania swoich dzieci .... mam metlik w glowie! kto studiuje na WSH-E we Włocławsku Pedagogike??? Jak jest?? Jestescie zadowolenia???
administracja
ja mysle zeby studiować na WSH-E administrację, co sądzicie?
25.06.2013
04.05.2013
WSHE
WSHE = Wyższa Szkoła Hamowania Edukacji
andzia
Oj tak u nas we Włocławku pracodawcy mają wymagania...najlepiej jak ma się skończoną uczelnie warszawską, zna się biegle języki itp. Tylko pytam się, czy człowiek studiujący na Politechnice lub Uniwersytecie zostanie w Warszawie, czy wróci do Włocławka? Na to pytanie jest prosta odpowiedz....A WSHE to fajna uczelnia i ludzcy wykładowcy.
15.03.2013
15.03.2013
studentka
Wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma, tak było, jest i będzie. Co do WSHE -- uważam , że za dużo przedmiotów teoretycznych , a za mało praktycznych. Natomiast co do ,, ściągania" każdy ściąga jak może i na WSHE i na każdej innej instytucji oświatowej. ---------[jeszcze trzeba umieć ściągać :-) ] jeżeli chodzi o kadrę wykładowców--toć oni sie przemieszczają , z Torunia , Płocka, Warszawy, Bydgoszczy. Więc ??????? co za różnica gdzie TY studiujesz jak te same osoby wykładają przedmioty. ---- jak dla mnie bez sensu jest przemieszczać się po 100-200 km do uczelni , jak ma się swoją ,, pod nosem" ........no chyba , że ktoś chce się ,, wyrwać z domu'' :-) ............uważam, że nie problem w uczelniach jest tylko problem w pracodawcach, bo żeby od osoby ,,sprzątającej'' oczekiwać wykształcenia wyższego i języków obcych -- to jest wręcz skandal. I wychodzi na to , że Pan/Pani Prezes mają niższe referencje jak ta sprzątaczka, ale PAN I PANI PREZES wymagania mają .
absolwent
Witajcie, ja studiowałem na tej uczelni 4 lata temu zrobiłem tu licencjat i mgr. z pedagogiki. Nie było mnie stać na uczelnie poza moim miastem(Włocławek) więc wybór padł na wshe- stwierdzam teraz z perspektywy czasu że dobrze los pokierował mną , mało tego pół roku po skończeniu studiów i roznoszeniu podań znalazłem pracę w zawodzie . jakbym miał wybierać jeszcze raz , wybrałem bym wshe. ps. u mnie w pracy jest jeszcze 6 osób po tej uczelni. pozdr.
21.02.2013
03.01.2013
gość
WSHE Włocławek WSHE=Wyższa Szkoła Hamowania Edukacji WSZA WESZ
dof\"\"
kto studiuje w WSHE kierunek bezpieczenstwo narodowe na licencjacie? z kim macie zajecia? czy sa juz jacys absolwenci tego kierunku, tacy co skonczyli studia? gdzie pracujecie?
13.12.2012
19.09.2012
miki
Dlaczego tak łatwo zrobić u was licencjat czy magisterke.Wiem że łatwo u was można ściągać .Myślę że nie o to chodzi w wykształceniu .Co mi z takim licencjatem jak nie jestem kompletny do pełnienia ról do których przygotowujecie.Chodzi wam chyba o zarobki uczelni ,bo absolwenci nie mają podstaw przygotowania do zawodu.
questions
Ciekawi mnie czy dużo studentów z zagranicy studiuje właśnie w wyższej szkole humanistyczno-ekonomicznej? Interesuje mnie to ponieważ zawsze chciałam poznać bliżej obcą kulturę, zwyczaje, a najlepiej przecież zasięgnąć informacji u źródła ;) Dziękuję z góry za odpowiedź!
19.08.2012
16.08.2012
robbie
Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna we Włocławku? Moim zdaniem trochę niewypał. Poziom jest średni, ale największą wadą jest moim zdaniem położenie we Włocławku. Całe życie się tu nudziłam, z pewnością nie zamierzam zostać tu na studia, bo tysiąc razy lepiej jest przenieść się do większego miasta!
liz
@brush: Może niespecjalnie przekonuje cię perspekywa studiowania we Włocławku, ale naprawdę nie ma się czym przejmować bo to dobra uczelnia. Wybór kierunków jest dość szeroki, znajdziesz coś co cię interesuje :) a jak nie to trzeba pogadać poważnie z rodzicami, bo to przecież TWOJA przyszłość jest na szali!
11.08.2012
16.07.2012
zuza
a czy ktoś mógłby mi napisać coś o uniwerstecie trzeciego wieku? Moja mama myśli nad tym ale bardzo się stresuje i jest niepewna, chciałaby się dowiedzieć trochę ogólnych rzeczy od osób, które już z tego skorzystały. Za info dzięki, jak coś to mogę prosić na maila? zuzugod@wp.pl
drago
nie daj się rodzicom, idź tam gdzie Ty chcesz!!! co z tego, ze to oni płacą na Twoje utrzymanie, jak pójdziesz na studia to złapiesz jakąś dorywczą pracę, postarasz się o stypendium i dasz radę. Ale nie idź na take studia, które Cię nie interesują bo nie wytrzymasz.
05.07.2012
02.06.2012
brush
rodzice nalegają żebym wybrała wyższą szkołę humanistyczno-ekonomiczną we włocławku, bo jest niedaleko, a poza tym córka koleżanki była i tak właściwie to oni płacą za moje utrzymanie, więc mają prawo decydować o mojej przyszłości ;/ sama nie wiem co zrobić, jak się nie dostanę na studia tam gdzie chcę, to pewnie pójdę do włocławka... może nie będzie tak źle.
stjudent
spoko jest to że mamy bezpłatne szkolenia z csr, to w dzisiejszych czasach bardzo ważna dziedzina ekonomii ;) ogólnie wshe jest naprawdę dobra, oprócz zajęć oferuje wiele kursów i warsztatów, oferta edukacyjna jest ciekawa, nie ma co narzekać. dojazd na wydział mam całkiem spoko, kadra wykwalifikowana, nie ma na co narzekać;d
22.05.2012
25.04.2012
administracja
kto studiuje w WSHE kierunek administracja???? jak jest ciezko na pierwszym roku? czego sie spodziewac, dodam, ze bardziej czuje sie humanista niz scislowcem i na maturze stawiam na historie i wos
gdzie Wy jestescie???
hej, co jest ? dlaczego nikt nie pisze o takiej fajnej Uczelni? Normalnie skandal jakis, a tak na powaznie, to uczelnia nasza jest naprawde przyjazna studentom, ja akurat studiuje Prace socjalna, co sobie bardzo chwale, choc robie to z powolania bardziej, niz dla pieniedzy, ale nie zaluje, ja oceniam na mocne 8 pkt.
05.04.2012
18.01.2012
Lizka
czy ktoś studiował zaocznie pielęgniarstwo?
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Akademia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Pedagogium Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa w Warszawie - grupa Vistula
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Collegium Humanum w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Akademia Ignatianum w Krakowie
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Akademia Zamojska
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu Wydział Ekonomiczny w Szczecinie
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Bytomiu
 • Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Łodzi
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie
 • Politechnika Łódzka
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Uniwersytet Gdański
 • Politechnika Poznańska
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Coventry University Wrocław
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Politechnika Lubelska
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach
 • Uniwersytet SWPS Katowice
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, Wydział Ekonomiczny w Opolu
 • Akademia Pomorska w Słupsku
 • Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni
 • WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Akademia Nauk Stosowanych im. J.A. Komeńskiego w Lesznie
 • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Politechnika Częstochowska
 • Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • Powiślańska Szkoła Wyższa w Kwidzynie
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy w Chorzowie
 • Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • WSHiU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Bydgoska Szkoła Wyższa
 • Warszawska Akademia Medyczna
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Collegium Humanum w Rzeszowie
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych, Wydział Międzyuczelniany w Gdańsku
 • Uczelnia Nauk Społecznych Filia Nowy Targ
 • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 • Collegium Humanum we Wrocławiu
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie