• UTH im. Chodkowskiej Warszawa

Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku

uczelnia niepubliczna, woj. kujawsko-pomorskie, 87-800 Włocławek, ul. Piwna 3, (+54) 230 41 06, biurorektora@wshe.pl

Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku od ponad dwudziestu pięciu lat prowadzi działalność naukowo-dydaktyczną. Jest najstarszą uczelnią w województwie kujawsko-pomorskim. Placówka oferuje kształcenie na studiach I i II stopnia oraz na jednolitych studiach magisterskich, a także na studiach podyplomowych. Rekrutuje na kierunki: administracja, bezpieczeństwo i higiena pracy, bezpieczeństwo narodowe, budownictwo, dietetyka, energetyka, fizjoterapia, inżynieria mechaniczna, logistyka, pedagogika i pielęgniarstwo.

Zajęcia dydaktyczne prowadzone są w ramach pięciu instytutów działających we Włocławku oraz w filii w Grudziądzu. Uczelnia rozwija również współpracę międzynarodową i bierze udział w programie Erasmus +, który umożliwia wymianę studentów z uczelniami partnerskimi z: Austrii, Turcji, Łotwy, Grecji, Portugalii, Bułgarii, Włoch, Danii, Hiszpanii, Słowenii, Niemiec, Rosji, Chin, Ukrainy i Białorusi.


Ocena uczelni

6.62 / 10
430 głosów

Opinie (38)
Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku , KSW Włocławek

magda
czy sądzicie o dietetyce w KSW? z opisu wynika, że to jest nowość z tego roku, czyli będziemy pierwszym rocznikiem ... co czyni nas z lekka królikami doświadczalnymi. Nie znalazłam na stronie uczelni informacji o wykładowcach (nazwiska, stopnie naukowe). Nie widze też programu studiów, w rozumieniu rzedmiotów, liczby godzin na poszczególnych latach. Co o tym myślicie? odpuścić i szukać gdzie indziej? jeśli tak, to gdzie?
13.08.2019
17.06.2019
Malinka
Witam, ja kończyłam studia w kierunku technicznym, na wykładowców i poziom nie narzekam. Wykładowcy sa z politechniki gdańskiej UTP i UKW , ale ogromnym błędem było połaczenie WST z WSHE mam ogromne problemy z tego tytułu ze znalezieniem pracy. Mam nadzieję ,że ktoś z kadry z wydziału Nauk Technicznych to czyta. Otóż WSHE wyrobiło sobie tak złą renome ,że jak tylko jestem na rozmowie o pracę i kojarzą Kujawską Szkołe Wyższą z WSHE to od razu osoby rekrutujące robią głupie aluzje i z ogóry skreślają. Jedyne co mozna zrobić w tej sytuacji to szybko obronić magisterke na jakiejś uczelni w innym miescie tak zeby zatrzeć choć troszkę ślad po WSHE. Bardzo mi przykro o tym pisać ale jestem żywym przykładem takich doświadczeń.
JOANNA
Uwielbiam tę Uczelnię i pozdrawiam serdecznie Wykładowców Pielęgniarstwa
06.01.2019
14.11.2018
Wojtek
Cześć, warto mi iść do KSW na fizjoterapię?
a
przestrzegam rodziców przed wysyłaniem swoich dzieci do tej szkoły,szczególnie do mundurówki,przygotowanie do egzaminu maturalnego żenujące ,producent bezrobotnych których pan W...... wyłącznie maszerować nauczy przy okazji ustawi swojego 30letniego syna z jedną z Waszych pociech i zaczną sie kłopoty .Doświadczyłem tego i mam to do dziś .są inne bardziej prestiżowe uczelnie jak lmk czy szkoły techniczne . NIE POLECAM!!! Uważajcie na swoje córki!!!
22.07.2018
31.05.2018
student
Witam serdecznie,napiszę krótko i na temat,jeśli chodzi o wykładowców to większość jest na poziomie,ale jeśli zatrudniają nowego typu dr.Grabowski który wymsla rzeczy z kosmosu i chce z ludzi zrobić profesorów to odradzam taką szkołę,niech ten gość wraca gdzie wcześniej był bo my bo w KSW nie chcemy. Może ktoś z dziekanów porozmawia z tym Grabowskim bo on psuje wam opinie.
mojaopinia
Jestem absolwentką WSHE i chwalę sobie ową uczelnię. Moim zdaniem jeżeli chcemy się czegoś nauczyć to czy to będzie UNIWERSYTET WARSZAWSKI CZY POLITECHNIKA to to samo. Wiedzę możemy zdobywać wszędzie gdzie nam to umożliwiają. Dziwne jest to, że każdy "jęczy" jak jest sesja bądź jakieś grubsze zaliczenie. Bo się trzeba uczyć, bo mnie obleje - myślą, że człowiek ma mało do pracy. Takie komentarze słychać pod salami egzaminacyjnymi. Natomiast jak przychodzi co do czego to gardzicie tym na co sami się pisaliście i ukończyliście. Pytam DLACZEGO?
22.04.2017
21.12.2016
karola
pielęgniarstwo to tylko pwsz włocławek
Absolwentka
W 2016 ukończyłam na KSW fizjoterapię, a moja siostra rok wcześniej pielęgniarstwo. Obie stanowczo odradzamy tę uczelnię! Jedynie paru wykładowców z kierunków zaocznych mają jakiekolwiek kompetencję. Organizacja wszelkich spraw formalnych jest opłakana, o wszelkie pisma czy zaświadczenia trzeba się prosić tygodniami. Wpisy robione parę miesięcy po terminie zdania indeksu, gdzie podczas wpisów jest ogromne zamieszanie i często wynikają pomyłki. Poziom nauczania jest na najniższym szczeblu! Uczelnia dobra dla osób, które chcą łatwo i bezproblemowo sobie przejść przez studia żeby tylko uzyskać papierek czyli NASZYM zdaniem typowy system - zapłaciłem więc zdałem
20.12.2016
27.09.2016
Mariusz
Lepiej sprawdzić kto pracował na WSG, a poszedł do WSHE ;) hehe, można podejrzewać kto tak zaniżał ocenę WSG.
Uwaga
Hejter z WSG obniza wszystkim oceny
25.09.2016
17.06.2016
Pielęgniarstwo
Pielęgniarstwo proszę bardzo PWSZ Włocławek https://www.pwsz.wloclawek.pl
elo elo
Do Bubka jeśli chodzi o pielęgniarstwo na wshe to zdecydowanie warto znam wiele pielęgniarek które ukaczyly tutaj licencjat a potem dostały prace we Wrocławiu i warszawie oczywiście tam robiły tez magistra. Teraz bodajże od 2015 jest w Pwsz ale tam to jeśli ktoś pójdzie i sam nie będzie ciężko pracował to się niczego nie nauczy a w wshe pielęgniarstwo jest nauczane od 10 lat i wyglądają rektorzy uniwersytetu medycznego z łodzi i poznania. Są to studia płatne dlatego teraz wszyscy lecą do pwsz. A wshe zostaje jedynie mgr i studia pomostowe dla pielęgniarek po liceum medycznym. Jeśli już ktoś jest zainteresowany tymi studiami to polecam pwsz w Płocku.
09.06.2016
11.05.2016
Bubka
Na pielęgniarstwo to tylko na Państwową uczelnie.
Carlaaa
Witam! Rozważam, czy nie wybrać się na WSHE na pielęgniarstwo stacjonarnie. Ktoś studiował? Jak wygląda rozkład godzinowy przedmiotów? Więcej wykładów czy ćwiczeń i seminariów? Jak z poziomem trudności? Czy plan jest w miarę w porządku? Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek informacje!
03.12.2015
02.05.2015
Kasia
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć coś na temat studiów podyplomowych na WSHE? Głównie jestem zainteresowana studiami podyplomowymi z zakresu BHP
novanowa
Czy ktoś studiował bezpieczeństwo narodowe? Jacy są wykładowcy? Ciężki kierunek?
01.10.2014
03.11.2013
racja
znajoma skonczyla kierunek Pedagogika, dopóki zajmowala sie dziecmi jako opiekunka, bylo super, ale chciala zmienic na lepsze, trafila do firmy co sprzedaje uslugi finnasowe, i co? kaplica - dala sie tak wrobic, podpisala jakas durna umowe, ze jak sie wycofa, to kara 5 000 zl, a pierwsza pensja za 2 miesice, wlasnie leczy sie z nerwicy .... a pracy w zawodzie nie może znaleźć niestety, choc bardzo by chciała
Nemo
po pedagogice to jedynie bezrobotnym zostać można (zresztą nie tylko po pedagogice wszystkie te kierunki typu zarządzanie, administracja, kierunki rolnicze, przyrodnicze inżynieria środowiska, biotechnologia -zero perspektyw na pracę)
02.11.2013
11.09.2013
pedagogika
czy jest sens studiowac pedagogikę??? zastanawiam sie, czy wartos isc na kierunek, ktory mnie może zainteresowac i z poczuciem, ze pracy w zawodzie raczej nie dostane? czy meczyc sie na kierunku, ktorego nie czuje, ale może, może da mi prace? czy wyjsc za zlozenia, ze lepiejstudiowac dla przyjemnosci, albo zeby wykorzystac wiedze w zycu, podczas wychowywania swoich dzieci .... mam metlik w glowie! kto studiuje na WSH-E we Włocławsku Pedagogike??? Jak jest?? Jestescie zadowolenia???
administracja
ja mysle zeby studiować na WSH-E administrację, co sądzicie?
25.06.2013
04.05.2013
WSHE
WSHE = Wyższa Szkoła Hamowania Edukacji
andzia
Oj tak u nas we Włocławku pracodawcy mają wymagania...najlepiej jak ma się skończoną uczelnie warszawską, zna się biegle języki itp. Tylko pytam się, czy człowiek studiujący na Politechnice lub Uniwersytecie zostanie w Warszawie, czy wróci do Włocławka? Na to pytanie jest prosta odpowiedz....A WSHE to fajna uczelnia i ludzcy wykładowcy.
15.03.2013
15.03.2013
studentka
Wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma, tak było, jest i będzie. Co do WSHE -- uważam , że za dużo przedmiotów teoretycznych , a za mało praktycznych. Natomiast co do ,, ściągania" każdy ściąga jak może i na WSHE i na każdej innej instytucji oświatowej. ---------[jeszcze trzeba umieć ściągać :-) ] jeżeli chodzi o kadrę wykładowców--toć oni sie przemieszczają , z Torunia , Płocka, Warszawy, Bydgoszczy. Więc ??????? co za różnica gdzie TY studiujesz jak te same osoby wykładają przedmioty. ---- jak dla mnie bez sensu jest przemieszczać się po 100-200 km do uczelni , jak ma się swoją ,, pod nosem" ........no chyba , że ktoś chce się ,, wyrwać z domu'' :-) ............uważam, że nie problem w uczelniach jest tylko problem w pracodawcach, bo żeby od osoby ,,sprzątającej'' oczekiwać wykształcenia wyższego i języków obcych -- to jest wręcz skandal. I wychodzi na to , że Pan/Pani Prezes mają niższe referencje jak ta sprzątaczka, ale PAN I PANI PREZES wymagania mają .
absolwent
Witajcie, ja studiowałem na tej uczelni 4 lata temu zrobiłem tu licencjat i mgr. z pedagogiki. Nie było mnie stać na uczelnie poza moim miastem(Włocławek) więc wybór padł na wshe- stwierdzam teraz z perspektywy czasu że dobrze los pokierował mną , mało tego pół roku po skończeniu studiów i roznoszeniu podań znalazłem pracę w zawodzie . jakbym miał wybierać jeszcze raz , wybrałem bym wshe. ps. u mnie w pracy jest jeszcze 6 osób po tej uczelni. pozdr.
21.02.2013
03.01.2013
gość
WSHE Włocławek WSHE=Wyższa Szkoła Hamowania Edukacji WSZA WESZ
dof\"\"
kto studiuje w WSHE kierunek bezpieczenstwo narodowe na licencjacie? z kim macie zajecia? czy sa juz jacys absolwenci tego kierunku, tacy co skonczyli studia? gdzie pracujecie?
13.12.2012
19.09.2012
miki
Dlaczego tak łatwo zrobić u was licencjat czy magisterke.Wiem że łatwo u was można ściągać .Myślę że nie o to chodzi w wykształceniu .Co mi z takim licencjatem jak nie jestem kompletny do pełnienia ról do których przygotowujecie.Chodzi wam chyba o zarobki uczelni ,bo absolwenci nie mają podstaw przygotowania do zawodu.
questions
Ciekawi mnie czy dużo studentów z zagranicy studiuje właśnie w wyższej szkole humanistyczno-ekonomicznej? Interesuje mnie to ponieważ zawsze chciałam poznać bliżej obcą kulturę, zwyczaje, a najlepiej przecież zasięgnąć informacji u źródła ;) Dziękuję z góry za odpowiedź!
19.08.2012
16.08.2012
robbie
Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna we Włocławku? Moim zdaniem trochę niewypał. Poziom jest średni, ale największą wadą jest moim zdaniem położenie we Włocławku. Całe życie się tu nudziłam, z pewnością nie zamierzam zostać tu na studia, bo tysiąc razy lepiej jest przenieść się do większego miasta!
liz
@brush: Może niespecjalnie przekonuje cię perspekywa studiowania we Włocławku, ale naprawdę nie ma się czym przejmować bo to dobra uczelnia. Wybór kierunków jest dość szeroki, znajdziesz coś co cię interesuje :) a jak nie to trzeba pogadać poważnie z rodzicami, bo to przecież TWOJA przyszłość jest na szali!
11.08.2012
16.07.2012
zuza
a czy ktoś mógłby mi napisać coś o uniwerstecie trzeciego wieku? Moja mama myśli nad tym ale bardzo się stresuje i jest niepewna, chciałaby się dowiedzieć trochę ogólnych rzeczy od osób, które już z tego skorzystały. Za info dzięki, jak coś to mogę prosić na maila? zuzugod@wp.pl
drago
nie daj się rodzicom, idź tam gdzie Ty chcesz!!! co z tego, ze to oni płacą na Twoje utrzymanie, jak pójdziesz na studia to złapiesz jakąś dorywczą pracę, postarasz się o stypendium i dasz radę. Ale nie idź na take studia, które Cię nie interesują bo nie wytrzymasz.
05.07.2012
02.06.2012
brush
rodzice nalegają żebym wybrała wyższą szkołę humanistyczno-ekonomiczną we włocławku, bo jest niedaleko, a poza tym córka koleżanki była i tak właściwie to oni płacą za moje utrzymanie, więc mają prawo decydować o mojej przyszłości ;/ sama nie wiem co zrobić, jak się nie dostanę na studia tam gdzie chcę, to pewnie pójdę do włocławka... może nie będzie tak źle.
stjudent
spoko jest to że mamy bezpłatne szkolenia z csr, to w dzisiejszych czasach bardzo ważna dziedzina ekonomii ;) ogólnie wshe jest naprawdę dobra, oprócz zajęć oferuje wiele kursów i warsztatów, oferta edukacyjna jest ciekawa, nie ma co narzekać. dojazd na wydział mam całkiem spoko, kadra wykwalifikowana, nie ma na co narzekać;d
22.05.2012
25.04.2012
administracja
kto studiuje w WSHE kierunek administracja???? jak jest ciezko na pierwszym roku? czego sie spodziewac, dodam, ze bardziej czuje sie humanista niz scislowcem i na maturze stawiam na historie i wos
gdzie Wy jestescie???
hej, co jest ? dlaczego nikt nie pisze o takiej fajnej Uczelni? Normalnie skandal jakis, a tak na powaznie, to uczelnia nasza jest naprawde przyjazna studentom, ja akurat studiuje Prace socjalna, co sobie bardzo chwale, choc robie to z powolania bardziej, niz dla pieniedzy, ale nie zaluje, ja oceniam na mocne 8 pkt.
05.04.2012
18.01.2012
Lizka
czy ktoś studiował zaocznie pielęgniarstwo?
 • Uczelnia Nauk Społecznych Filia Nowy Targ
 • Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Bydgoska Szkoła Wyższa
 • Akademia Pomorska w Słupsku
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
 • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Uniwersytet Gdański
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, Wydział Ekonomiczny w Opolu
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
 • WSHiU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Akademia Nauk Stosowanych im. J.A. Komeńskiego w Lesznie
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych, Wydział Międzyuczelniany w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Politechnika Łódzka
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Powiślańska Szkoła Wyższa w Kwidzynie
 • Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa w Warszawie - grupa Vistula
 • Akademia Bialska Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy w Chorzowie
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Politechnika Lubelska
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu Wydział Ekonomiczny w Szczecinie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Politechnika Częstochowska
 • Coventry University Wrocław
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Bytomiu
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Ateneum - Akademia Nauk Stosowanych w Gdańsku
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej Filia w Stalowej Woli
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Akademia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Akademia Ignatianum w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Integracji Europejskiej w Szczecinie
 • Collegium Humanum w Rzeszowie
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie
 • Collegium Humanum w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Pedagogium Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Akademia Zamojska
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Łodzi
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania im. Prof. T. Kotarbińskiego
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach
 • Uniwersytet Opolski
 • Politechnika Poznańska
 • Collegium Humanum we Wrocławiu