Inżynieria środowiska – co zdawać na maturze, żeby dostać się na studia?
Inżynieria środowiska znajduje się w ofercie przede wszystkim politechnik, uczelni o profilu rolniczym, również w wybranych uniwersytetach czy niepublicznych szkołach wyższych. Zasady rekrutacji determinuje zatem profil uczelni czy wydziału. Najczęściej punktowana jest matematyka, język obcy i dodatkowe przedmioty, wśród których znajduje się chemia, fizyka, informatyka.
Na kierunku dobrze sprawdzą się osoby o predyspozycjach technicznych, łatwo przyswajające przedmioty ścisłe, otwarte na nowoczesne technologie i o wysokiej świadomości ekologicznej.
Inżynieria środowiska - rekrutacja
Sprawdzamy, jak wygląda nabór na Inżynierię środowiska w wybranych uczelniach.
Kandydaci na Politechnikę Poznańską otrzymują punkty za wyniki maturalne z języka polskiego, języka obcego, matematyki oraz do wyboru: biologii, chemii, fizyki lub informatyki.
Rekrutacja na Politechnikę Łódzką odbywa się w oparciu o punkty uzyskane na maturze z matematyki, języka obcego oraz do wyboru chemii lub fizyki.
Punkty z matematyki oraz jednego przedmiotu do wyboru: biologia, chemia, fizyka, informatyka lub geografia decydują o rekrutacji na Politechnikę Krakowską.
Na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie obowiązuje język obcy oraz jeden przedmiot spośród: biologia, chemia, fizyka i astronomia, geografia, informatyka, matematyka.
Tylko jeden przedmiot decyduje o przyjęciu na Uniwersytet Rolniczy im. H. Kołłątaja w Krakowie. Wybrać można biologię, chemię, fizykę, geografię lub matematykę.
Na Uniwersytecie Opolskim kandydaci otrzymują punkty za wyniki maturalne z języka obcego oraz do wyboru matematyki, biologii, geografii lub fizyki.
Trzy dowolne przedmioty zdawane na maturze wybierają osoby ubiegające się o indeks do Państwowej Uczelni Zawodowej w Ciechanowie. Uzyskane wyniki przeliczane są na punkty rekrutacyjne.
Niepubliczne uczelnie najczęściej rekrutują na podstawie złożenia wymaganych dokumentów. Kandydaci przyjmowani są według kolejności zgłoszeń, do wyczerpania limitu miejsc. Zawsze należy sprawdzać szczegółowe wymogi naboru w serwisach wybranych uczelni.
Zobaczcie, na jakich innych uczelniach można studiować inżynierię środowiska.
Inżynieria środowiska – studia pokrewne
Wiele kierunków o podobnym charakterze, lecz węższej specjalizacji może być alternatywą dla studiów na Inżynierii środowiska. Warto dowiedzieć się więcej o kierunkach:
Inżynieria i ochrona środowiska
Energetyka i inżynieria środowiska
Inżynieria kształtowania środowiska
Inżynieria i monitoring środowiska
Ochrona i inżynieria środowiska przyrodniczego
Poradnik kandydata na studia
Jeżeli nie wiesz, na jaki kierunek studiów się zdecydować - polecamy zapoznać się z Poradnikiem dla Maturzysty.
Poznaj inne Typy studiów dostępne na polskich uczelniach
Wybierz najlepszy dla siebie Kierunek studiów
Zdecyduj się na miasto akademickie wraz z ofertą edukacyjną
Wyszukiwarka uczelni, kierunków, typów studiów ułatwi Ci dokonanie wyboru ścieżki kształcenia
Zaplanuj Studia podyplomowe i osiągnij zawodowy sukces.