Kierunki artystyczne w Koszalinie
Lubimy otaczać się pięknymi, funkcjonalnymi przedmiotami, żyć, pracować w estetycznych, dobrze zaprojektowanych wnętrzach. Rosnące potrzeby w zakresie kształtowania najbliższego otoczenia człowieka stanowią przestrzeń zawodową dla przyszłych projektantów.
Kierunki artystyczne - studia
Kierunki artystyczne wybierają osoby z ponadprzeciętnym talentem, wyobraźnią, kreatywnością, posiadające umiejętność niestandardowego postrzegania otoczenia, otwarte na nowości, poszukujące nowych form wyrazu. Ważną cechą jest pracowitość i cierpliwość – czas od koncepcji do powstania efektu finalnego to najczęściej żmudna praca, wymagająca poprawek, nanoszenia zmian, modyfikacji.
Studia artystyczne wymagają zmysłu technicznego, swobodnego poruszania się w nowinkach technologicznych, korzystania z zaawansowanych programów komputerowych.
Koszalińskie studia artystyczne realizowane są w trybie stacjonarnym, w formie dwustopniowej. Absolwenci studiów licencjackich mogą kontynuować kształcenie na magisterskich studiach drugiego stopnia.
Studia artystyczne w Koszalinie
Jedyną uczelnią, która oferuje takie studia jest Politechnika Koszalińska. Poznajcie możliwości kształcenia, zasady rekrutacji, szczegóły dotyczące przebiegu studiów.
Kandydaci mają do wyboru następujące kierunki i specjalności:
Architektura wnętrz
Wzornictwo, specjalności:
- wzornictwo przemysłowe
- komunikacja wizualna.
Studia artystyczne - rekrutacja
Przyjęcia na studia odbywają się w oparciu o wynik egzaminu wstępnego. I etap stanowi rozmowa dotycząca zainteresowań kandydata, jego umiejętności projektowych, wydarzeń z życia kulturalnego. W drugim etapie analizowane jest portfolio kandydata, jego prace malarskie, rysunkowe, graficzne, projektowe, fotografie.
Szczegółowe zasady rekrutacji na inne kierunki artystyczne możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia artystyczne i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Studia artystyczne - przedmioty kształcenia
Wybrane przedmioty w programie studiów na kierunku wzornictwo: projektowanie ubioru, ergonomia, komputerowe wspomaganie projektowania 3D, pracownia projektowa (projektowanie produktu, projektowanie małych form wzorniczych, projektowanie ubioru i tkaniny), psychofizjologia widzenia, kompozycja brył i płaszczyzn, wizualizacja projektu. Dużą część zajęć stanowią kursy z rysunku, malarstwa i rzeźby oraz plener i praktyki zawodowe.
Studenci architektury wnętrz zmagają się przykładowo z takimi przedmiotami jak podstawy projektowania architektury wnętrz, podstawy projektowania mebla, budownictwo ogólne i konstrukcje, geometria wykreślna i perspektywa, rysunek techniczny i architektoniczny, architektura wnętrz, historia sztuki i kultury, komputerowe wspomaganie projektowania 3D, kompozycja, oświetlenie.
Praca po studiach artystycznych
Absolwenci wzornictwa są specjalistami w zakresie projektowania ubiorów, materiałów, mebli, biżuterii. Są zatrudniani w pracowniach projektowych lub podejmują własną działalność w zakresie designu.
Z kolei designerzy wizualni zajmują się tworzeniem systemów identyfikacji firm i marek, informacji wizualnej, stron internetowych, grafiki wydawniczej, plakatów, znaków, opakowań a także innych form wizualnego przekazu. Pracują w agencjach reklamowych, wydawnictwach, studiach projektowych.
Architektura wnętrz przygotowuje do pracy w biurach architektonicznych, prowadzenia własnej działalności związaną z projektowaniem architektonicznym, projektowaniem wnętrz, wzornictwa użytkowego.
Czy warto studiować kierunki artystyczne?
Chcecie dowiedzieć się więcej na temat wzornictwa?
Posłuchajcie:
***
Może zainteresują Cię kierunki:
Arteterapia - terapia artystyczna
Dowiedz się więcej o studiach artystycznych.
Sprawdź inne kierunki artystyczne.