Elektrotechnika w Tarnowie
Elektrotechnika – studia w Tarnowie
Studenci Elektrotechniki poznają problematykę cyfrowych systemów sterowania, nowoczesnych układów napędowych, techniki mikroprocesorowej oraz komputerowych systemów pomiarowych, a także zagadnienia projektowania i eksploatacji sieci, systemów elektroenergetycznych oraz urządzeń rozdzielczych.
Studia na Elektrotechnice w Tarnowie realizowane są na poziomie pierwszego stopnia.
Czym zajmuje się elektrotechnik?
Elektrotechnicy to specjaliści m.in. z zakresu pomiarów cyfrowych i przetwarzania danych, pomiarów wielkości nieelektrycznych, zastosowania technik mikroprocesorowych, magazynowania, przesyłu i dystrybucji energii elektrycznej oraz jej efektywnego przetwarzania.
Elektrotechnika – specjalności
Studenci po drugim roku wybierają blok przedmiotów obieralnych:
- automatyka i pomiary
- elektroenergetyka.
Elektrotechnika – przedmioty na studiach
W programie kształcenia znajdą się m.in.: analiza i przetwarzanie sygnałów, analiza matematyczna, automatyka budynkowa, automatyka napędu elektrycznego, automatyzacja i zabezpieczenia w sieciach elektroenergetycznych, bezpieczeństwo użytkowania urządzeń elektrycznych, ekologia i zarządzanie środowiskiem w energetyce, eksploatacja i diagnostyka urządzeń elektroenergetycznych, elektromaszynowe elementy automatyki, energie odnawialne i generacja rozproszona, gospodarka elektroenergetyczna, inżynieria materiałowa w elektrotechnice, jakość energii elektrycznej, maszyny elektryczne, metody numeryczne w elektrotechnice, metrologia, modelowanie układów elektrycznych, napędy w elektroenergetyce i wiele innych.
Elektrotechnika – rekrutacja w Tarnowie
Podczas naboru punktowany jest wynik maturalny z języka obcego oraz jednego przedmiotu wybranego spośród: matematyka, fizyka, fizyka i astronomia, chemia, informatyka.
Jeśli chcesz poznać szczegółowe zasady rekrutacji na Elektrotechnikę na innych uczelniach, możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia na tym kierunku i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Elektrotechnika – praca po studiach
Absolwenci pracują w:
- laboratoriach ośrodków badawczo-rozwojowych i przemysłowych
- biurach projektowych branży elektrycznej i metrologicznej
- elektrowniach i elektrociepłowniach
- zakładach produkcyjnych
- firmach montażowych o profilu elektrotechnicznym.
Są zatrudniani na stanowiskach inżynierów elektryków, automatyków, służb utrzymania ruchu, projektantów, informatyków, programistów sterowników przemysłowych, systemów wbudowanych itp.
Czy warto studiować Elektrotechnikę w Tarnowie?
W dobie rozwoju inteligentnych systemów energetycznych, energetyki odnawialnej, pojazdów elektrycznych zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu elektrotechniki nie maleje.
Studenci dzięki uczestnictwu w dodatkowych zajęciach mogą uzyskać certyfikat potwierdzający umiejętności komputerowego wspomagania projektowania (ECDL CAD), programowania sterowników PLC, zdobyć uprawnienia do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (świadectwo kwalifikacyjne SEP), jak również uprawnienia pedagogiczne.
Do ich dyspozycji są nowocześnie wyposażone laboratoria.
Elektrotechnika w Tarnowie – opinie
Dowiedz się więcej o kierunku w krótkim filmie:
***
Jeśli rozważasz inne studia inżynierskie o zbliżonym profilu, może zainteresują Cię kierunki:
Automatyka i elektrotechnika przemysłowa
Inżynierskie zastosowania informatyki w elektrotechnice
Przeczytaj więcej o studiach technicznych.
Zobacz bazę innych kierunków technicznych.
Fot. Freepik