• UTH im. Chodkowskiej Warszawa
 • WSAIB Gdynia patronat medialny
 • Uniwersytet Medyczny Łódź Drzwi Otwarte

Wszechnica Świętokrzyska w Kielcach

uczelnia niepubliczna, woj. świętokrzyskie, 25-435 Kielce, ul. E. Orzeszkowej 15, (+41) 331 12 44,

Wszechnica Świętokrzyska w Kielcach to niepubliczna szkoła wyższa założona w 1994 roku. W ramach jej struktur działają dwa Wydziały: Humanistyczno-Pedagogiczny i Wychowania Fizycznego.

Uczelnia oferuje kształcenie na poziomie licencjackim na kierunkach: pedagogika, fizjoterapia oraz wychowanie fizyczne. Organizuje studia II stopnia na pedagogice i wychowaniu fizycznym. Na jej ofertę składają się również studia podyplomowe. Uczelnia prowadzi różne szkolenia, w tym kursy trenerskie i instruktorskie z wielu dyscyplin sportu. Studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania w kołach naukowych oraz w Klubie Turystycznym “Piąta Strona Świata”. W ramach oferty edukacyjnej funkcjonuje wolontariat studencki i Biuro Karier.

Dowiedz się więcej na temat rekrutacji i dostępnych kierunków.


Ocena uczelni

6.32 / 10
94 głosów

Opinie (60)
Wszechnica Świętokrzyska w Kielcach, Wszechnica Kielce

Monika
Czy jeśli będę mieć licencjat z pedagogiki resocjalizacyjnej a magisterkę z pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej będę mogła uczyć w przedszkolu?
19.08.2019
19.08.2019
Ewa
Czemu już nie ma studiów licencjackich :((
Katarzyna Walkowicz
Studiowałam na Wszechnicy 5lat, zamierzam studiować dalej na nowych kierunkach studiów podyplomowych. Znalazłam pracę w szkole. Zawdzięczam Wszechnicy, wykładowcom wiele, przede wszystkim to gdzie jestem dzisiaj, własny wkład pracy to tylko połowa sukcesu na studiach. Przyszłym studentom życzę wyboru tej uczelni, podobnie jak ja nie pożałujecie :)
15.06.2019
15.06.2019
Natalia
Prawda, ze wspaniała uczelnia.Rektora mamy cudownego, wspaniałą kadre, nowe, wyposażone budynki :) Poprawki mam co chwilę w prawdzie ale jest super 😊 Gdybym miała ponownie wybrać uczelnie to tylko Wszechnica.
Kamil
Bardzo dobra uczelnia, wspaniali wykładowcy a Rektora mamy cudownego człowieka. Polecam wszystkim!
29.05.2019
28.05.2019
Magdalena PO-W 2009rok WŚ
Ujk to stary uniwersytet. Wszedzie zalezy kto co robił na studiach. To co ktos umie zależy od tego kogo spotykamy na swojej drodze. Dobrym nauczycielem mozna byc tak po ujk jak i po WŚ. Zależy czy ktos chce nim byc naprawdę czy nie chce. To jest wszedzie. Ale Wszechnica ma poziom, krytyka jest nieuzasadniona. Studiowaly ze mna wspaniałe dziewczyny, dziś wspaniali nauczyciele. Trafiła się jedna inna na 7lat. Przypadek jeden nie może swiadczyc o reszcie.
Gość
Ukończyłam na Wszechnicy licencjat z ewipu zapisałam się na magistra na UJK. Wchodzę na UJK i sobie myślę "Boże na Wszechnicy to mamy cudownie". Uciekałam z UJK po kilku dniach. Nie mogłam się przyzwyczaić do tego chaosu jaki tam panuje. Pewne zachowania mnie również zaskoczyły jak na Uniwersytet. Wtedy jeszcze bardziej się utwierdziłam, że wybór Wszechnicy był strzałem w dziesiątkę. Na Wszechnicy jest poukładane wszystko, zajęcia odbywają się terminowo, wykładowca wykształceni, studenci jacyś fajniejsi, obyci, rozmowni, uczestniczą w zajęciach. Na Wszechnicy studenci nauczeni sa samodyscypliny, odpowiedzialności. Pracuje z Panią w szkole, która również ukończyła Wszechnice 15lat temu i jest wspaniałym i kompetentnym nauczycielem, posiada wiedzę godną podziwu. Nigdy zadnej innej uczelni !
27.05.2019
27.05.2019
Sylwia
Uwielbiam Was. Dzięki studiom we Wszechnicy dostalam pracę, choc było ciężko przez 5lat. Pozdrawiam i polecam wszystkim chcacym sie rozwijać.
Karolina
Szkoła jest na bardzo dobrym poziomie, wykładowcy są kompetentni, zawsze przygotowani, wspaniale tłumaczą, zajęcia są ciekawe. Dostałam się po Wszechnicy na Uniwersytet w Lublinie. Przyjeto mnie w Krakowie, dostałam pracę. Nie mam żadnego problemu. Ale studenci im młodsi tym głupsi...wszędzie. Znam dziewczyny po Wszechnicy które są rewelacyjnie przygotowane i mają wiedzę ogromną, są wspaniałymi nauczycielami. Ale trafiają się ludzie wszedzie, którzy nie idą z myslą o zdobywaniu wiedzy na studia a dla rozrywki. Tego nikt nie jest w stanie nigdzie zweryfikować.
27.05.2019
03.05.2019
Magda
Polecam
Polonia
Najlepsi w Kielcach!
07.04.2019
07.04.2019
Ola
Z wczesnoszkolnej szczególnie nie ma już lct, podyplomowych. Kto skończył wcześniej kwalifikacje ma. Nowi już nie. Opiekuńczo wychowawczą i artetrapie powinni mieć w ofercie podyplomowych. Bardzo chcialabym zrobić artetrapie. Niestety uczelnia która jedyna w regionie ma podyplomowe z artetrapii to Andrago Centrum, gdzie niczego nie uczą, wyrzucenie pieniędzy w bloto na podyplomowe studia tam. Czekam az Wszechncia uruchomi jakieś nowe kierunki.
Aleksandra
Tak ostatni rok licencjatów. Wchodzą jednolite magisterskie. Uczelnia super! Polecam jak najbardziej! Wykładowcy wykształceni i wspaniali ludzie!
07.04.2019
04.03.2019
Gość
Czy to był ostatni rok rekrutacji na studia licencjackie? :(
Maja
Uwielbiam tą uczelnie :)
10.02.2019
23.01.2019
Gość
Również polecam. Wybieram się tam teraz na terapie pedagogiczną.
Kamila
Jesteście rewelacyjni! Wspaniali ludzie, piekna uczelnia, wspaniali wykładowcy, wszystko profesjonalnie, Panie w dziekanacie cudowne osoby. Oby ta uczelnia nigdy się nie zmieniła i ludzie tam pracujący.
23.01.2019
01.01.2019
Anita
Wiecie,czy będzie może nabór na Pedagogikę na semestr letni?
Anna
Rewelacyjna uczelnia w Kielcach. Polecam
19.10.2018
18.10.2018
Kinga
To się WŚ z Ujk nie lubi? Najlepszy obraz ma ten co był w obu. Też wolę Wszechnice. Ujk jest wiekowe i jak można olewać 100osob i na wykład nie przychodzić cały dzień. Jadę w piątek i nie wiem jakie zajęcia mam. Na Wszechnicy nie do pomyślenia takie sytuacje., które na Ujk się dzieją. Plan jest pół roku wcześniej na semestr. Wykładowcy maja zajęcia czy egzamin to na niego przychodzą co do minuty. Masz poprawkę to wiesz w której sali i co i jak. Na Wszechnicy profesorzy są z Krakowa, rektor z Krakowa a ujk miałam wrażenie że tylko z nazwy uniwersytet.
Agnieszka
WSPANIAŁA UCZELNIA JAK NA CAŁE KIELCE. BYŁAM CHYBA WSZĘDZIE SZUKAJĄC PEDAGOGIKI. TROCHĘ NA UJK. WSZECHNICA MA LEPSZĄ ORGANIZACJE NIŻ UJK, LEPSZE PODEJŚCIE DO STUDENTÓW A POZIOM NAUCZANIA TAKI SAM,PRZEDMIOTY TE SAME. Nie poczułam różnicy w nauczaniu pomiędzy UJK a WŚ będąc na obu. Tylko nie lubię tego starego budynku Ujk. Warunki na Wszechnicy nawet są lepsze. Myślę, że UJK jest chwalony tylko dlatego że państwowy, a mają czesne większe niż na Wszechnicy. Wszechnica jakby utworzyła więcej kierunków studiów byłoby jeszcze lepiej.
18.10.2018
27.09.2018
Kinga
Zdajcie matematykę na poziomie liceum ogólnokształcącego do nauczania w 1-3 SP😢 Zdajcie psychologie na Wszechnicy to sami powiedziecie czy tak łatwo. Wkuwać trzeba niemilosiernie a i tak 3 dostałam😢 Na Wfie wykladowcy klasa z dużych miast a uczą w Kielcach ale mimo to cudowni ludzie ale wymagający.
Maja
Jak ja bym chciała móc nie chodzić😭 tak sie nie da chyba nigdzie. Ale ja studiuje na Wszechnicy latami i po latach mi się nie chce już. Nie kumam ludzi, którzy marzą o papierku. Na papierek trzeba zapracować ciężko na Wszechnicy. Później do pracy z czym chcecie iść? Jak ktoś ma wiedzę i uczy sie dla dodatkowych papierków to rozumiem. Ale jak ktos ma ledwo liceum i liczy na szczęście to się rozczarowuje.
27.09.2018
26.09.2018
studentka
Ja studiuje 5ty rok. Łatwo nie jest ale jest super. Pedagogike skończyć to wyczyn. Bardzo wymagający wykladowcy. Wiele jest cudownych osób mimo, że są wymagający.Pani kierownik Centrum Kształcenia Ustawicznego jest niesamowicie pomocna.
Szymon UJK
Znam laske co naprawdę sie uczyła non stop z Wszechnicy. Laska ma taką wiedzę, że szok. Ja zrobiłem pedagogike na UJK i jestem realnie nieprzygotowany to cos o tym wiem.
26.09.2018
26.09.2018
Absolwentka EWiP
Polecam Wszechnicę Świętokrzyską! Wspaniała uczelnia, wszystko poukladane, egzaminy w ustalonych terminach i nikt niczego nie przekłada. 3lata studiowałam na UJK i już nigdy tam nie wrócę. Na Wszechnicy wykładowcy wymagający i naprawdę trzeba poświęcić wiele czasu na naukę. Lata w książkach. Obecność na zajęciach jest obowiązkowa. Poziom nauczania wysoki . Znalazłam bardzo szybko pracę po ukonczeniu. Chętnie bym tam wróciła. Miło wspominam. Cudowni ludzie mimo, że wymagający. Zasługuje uczelnia na polecenie z czystym sumieniem! Nie wiem dlaczego koleżanek z grupy komentarze są usuwane automatycznie jeśli ktoś narzeka na UJK. Jesli ktoś narzeka to ma powód a tych powodów maja ludzie wiele ostatnio. Pozdrawiam
Ola
7rok studiuje na Wszechnicy już . Było ciezko nieraz, ale było warto. Kobiety w dziekanacie super miłe. Ja studiuje 8rok i umiem wszystko. Niejeden po Ujk w połowe nie wie tego co my jak widzieliśmy tylko UJK przechwalone. Klimat na Wszechnicy sympatii, ludzie mają różne sytuacje ale kazdy sie uczył. Jak wszedzie trafi się cap co chce tylko zdać na 3 i miec magistra. Pozniej taka osoba widać ze nic nie umie. Ale podkreslam- znam takich po UJK i znam kilka leserów co krecili zeby zdac na Wszechnicy. Ale nie ma tak że mie chodzić mozna. Kazdy mowi ze na Pedagogike na UJK nie musi chodzic. Pozniej są efekty.
26.09.2018
26.09.2018
Milena
Pati97 Nie ma takiej możliwości zeby nie chodzić. Po pierwsze są tak super ludzie, że az sie chce chodzić. Nie możesz nie chodzić bo Ci nie zaliczą egzaminów i nie zdasz 😁 to jest nierealne. Podobno na UjK nie chodzą i zdają. Ja na psychologii nie bylam bo praca, nie zdalam. 3x chodziłam żeby zaliczyla na 3
Monika
Monika jak chcesz nie chodzić to nie zdasz niczego. Raz nie byłam i mam z jednego przedmiotu 3. Na WSEIP jest niższy poziom.
26.09.2018
06.09.2018
Pati97
Jak to jest w końcu?? Bo jedni mówią że jak się chcę tylko papierek to można nie chodzic na zajęcia bo to przecież płatne i mają gdzieś, drudzy mówią że to nie prawda że trzeba bo cisną i w ogóle :/
krop
poziom podstawówki a renoma specjalnej
28.05.2018
15.05.2018
iza
napiszcie, jak tutaj jest?
jurek
bardzo słaba uczelnia
30.04.2018
13.07.2017
Pedagogika-resocjalizacja
Witam, chciałabym zapytać o opłaty związane ze studiowaniem na WŚ?
Studentka PRiS
Rok temu czytałam te wszystkie fora o WŚ by podjąć decyzje czy sie na nią zdecydować. Po prawie ukończonym roku ( zostały mi dwa egzaminy) czuje sie juz upoważniona do wyrażania opini na jej temat. Mianowicie drogi zagubiony czytelniku...Przyjdź tu studiować bo to uczelnia dla każdego. Jesli chcesz wyluzowanej szkoły to dobrze trafiłeś, jesli chcesz sie więcej dowiedzieć to tez dobrze, gdyż wykładowcy podają tematy, literaturę do studiowania w domu, jeżeli chcesz zostać naukowcem to szukaj innego forum i innych murów. Profesorzy super, mgr starają sie nadrobić brak przed nazwiskiem i trochę przesadzają jednak wszystko odbywa sie w miłej atmosferze. Jestem po trzydziestce i wierzcie mi nie napisałabym głupot jak inni na tym forum. Jestem zadowolona i bede z czystym sumieniem polecać tą Uczelnie! Pozdro dla czytających i przyszłych studentów WŚ
13.06.2016
09.02.2016
Kafar
Witam, zrobiłem licencjat z WF na WŚ- czy żałuję zdecydowanie nie a dlaczego ? Miła atmosfera, wykładowcy to są w ,, porządku'', niektórzy mniej i więcej wymagający. Ci co mówią, że jest niski poziom kształcenia to raczej powinni się klepnąć w główkę co mówią, bo obrażają takich jak: prof. Mleczko, dr Marchewka, i innych znaczących wykładowców z innych krakowskich uczelni. Przecież wszyscy Ci wykładowcy nauczają to co w innych uczelniach nauczają. Może po prostu powinniście iść na Oxford. Jest miła atmosfera, nie traktują Cię jak śmiecia tylko jako kolegę, człowieka. Fakt, ludzie są różni jedni są mniej inteligentni a drudzy więcej i tacy się też trafiają na WŚ. Ci drudzy jak mają większe aspiracje zawsze mogą się przepisać do Krakowa lub Katowic (chodzi mi o studia WF). Studia zaoczne więc każdy może na nich studiować.
pedagogika
interesuje mnie kierunek Pedagogika, co możecie napisać o tych studiach na Świętokrzyskiej?
16.06.2015
09.06.2014
Anita
zjazdy na filologii angieslkiej?
były student
Wypisałem się po I roku bo było fatalnie.straciłem tylko kasę, nie polecam nikomu, porażka.
01.02.2014
03.01.2014
gnacik
mnie się podoba, nie ma napinki, ja lubie luz, a nadgorliwcom proponuje Oxford
student
co ile sa zjazdy?
23.12.2013
14.08.2013
sonia
do kiedy trzeba wpłacić I ratę czesnego na 2013/2014 r
darren
Naprawdę dobra uczelnia, dająca możliwość rozwoju. Polecam filologię angielską. Bardzo miła (acz wymagająca) kadra tworząca przyjemną atmosferę. Możliwość wyjazdów do zagranicznych uczelni w ramach Erasmusa. Jeszcze raz polecam!
11.07.2013
03.06.2013
student
Uczelnia dobra. Ogólnie atmosfera jak w innych uczelniach.Ci, co krytykują, że niby słaby poziom mylą się! Zapominają, że oprócz wykładów i ćwiczeń jest coś takiego, jak praca własna i napór na wiedzę! Trzeba samemu wysilić mózg i uczyć się...studiować tematy. Wtedy, w połączeniu z zajęciami szkolnymi studiowanie ma sens. Wszędzie znajdą się tacy, co to tylko dla papierka snują się po uczelni, albo przychodzą tylko na zaliczenia i wpisy. To jest "margines". W mojej grupie większość osób poważnie podchodzi do nauki i efekty tego widać po średniej. Kadra akademicka jest kompetentna. Jeśli wykładowca widzi, że grupa jest ambitna to mu się chce uczyć i robi to dobrze, A jeśli widzi "olewactwo" to po co mu się wysilać?Przykładowo na wykład powinno przyjść ok 150 osób, a jet 10-20.. to pokazuje podejście studentów do nauki ( jak poważnie traktują naukę, wiedzę i tych, co ją przekazują) Podsumowując - uczelnia dobra, może nie wybitna... poziom dobry, stały przez cały rok plan, wykładowcy nie przekładają terminów, wpisy na czas, czesne stałe przez cały okres studiów...
radek
wszechnica to dno i wielkie nieporozumienie !!!! straciłem tam 2 lata i przeniosłem papiery do Świętokrzyskiej Szkoły Wyższej ale już do nowego budynku na ul. Mielczarskiego 51. Tu wreszcie moę się czegoś dowiedzieć na wykładach, nie ma porównania z tamtym bajzlem.
20.05.2013
21.04.2013
dorota
Pierwszy raz spotykam się z określeniem Wszechnica! Podoba mi się kierunek praca socjalna, specjalność asystent rodziny. Czytam opis kierunku i myślę: "właśnie to chciałabym robić w życiu!" wierzę, że ta uczelnia pomoże mi spełnić moje marzenia :)
do PSk
a moze cos wiecej napiszesz? bo zaczales bardzo ciekawie, ale nie rozwinales tematu, o podsumowaniu i zakonczeniu tez zapomniales
14.04.2013
12.04.2013
Pśk
Debili produkują!
Absolwent uczelni
Polecam Wszechnicę Świętokrzyską bardzo fajna uczelnia, panuje w niej miła atmosfera, wszystkie zajęcia dokładnie zaplanowane, egzaminy odbywają się w ustalonych terminach i nikt niczego nie przekłada. Wykładowcy wymagający i naprawdę trzeba poświęcić czas na naukę , jeżeli chce się mieć dobre oceny. Obecność na zajęciach jest bardzo ważna, aktywność studenta również, poziom nauczania obecnie wysoki . Bardzo miło wspominam Wszechnicę Świętokrzyską, całą kadrę pracowników naukowych oraz studentów. Gdybym stanęła kolejny raz przed wyborem uczelni to wybrałabym ponownie Wszechnicę Świętokrzyską, .
13.12.2012
11.12.2012
student
Potwierdzam ... jakoś kształcenia fatalna Jakim cudem dostała miano kształcenia... Studiowanie jedynie dla wydania kasy nic poza tym.
zdecydowanie nie polecam
poziom niższy niż w szkole podstawowej. Gdybym przewidziała jak będzie - w życiu nie wybrałabym tej uczelni. Szkoda mi osób które wybrały tę uczelnię mając wyższe ambicje, ponieważ poziom nauczania jest gorszy niż ubogi. Na tej uczelni może studiować każdy nawet z niskim stopniem inteligencji. Co potwierdziło się u mnie na roku, grupie ... Nie urażając osób, które naprawdę chciały coś osiągnąć.... Studenci przychodzą pijani na zajęcia, robią co chcą, mają 30 % frekwencji a mimo to zdają nawet nie raz lepiej od uczących... Nie wiem czym tu się szczycić, wstyd się przyznać o studiowaniu na tej uczelni. Zakańczam tylko rok i uciekam do NORMALNEJ uczelni...
11.12.2012
19.08.2012
wszechnica
Co wy mówicie! Tu wcale nie jest źle! Czytałem o gorszych szkołach, gadalem z ludźmi którzy zdecydowali się na słabsze uczelnie wyższe, w porównaniu z którymi wszechnica świętokrzyska wygląda na raj! A nawet w porównaniu do lepszych uczelni i tak niewiele traci, może tyle że ma mniej znaną kadrę! Nie rozumiem negatywnych opinii o tej uczelni!
director
popieram 'f;;' - przyjdzie człowiek na tę uczelnię i już po chwili zastanawia się jak z niej wyjść! złość na siebie i żal mnie bierze że nie dostałem się tam gdzie chciałem, a wszystko przez własne zaniedbania! ale jak mnie młodsi kumple pytają gdzie studiować, to im mówię: tylko nie Wszechnica Świętokrzyska w Kielcach! no cóż, może się nauczą na moich błędach...
16.08.2012
06.08.2012
narcyz
Słuchajcie jakie tu sa kierunki? Bo ja jakos znaleśc nie mogę. ogolnie jak oceniacie poziom wykładowcow? Duzo ludzi tam studiuje? Po ile osob jest w grupach?
f;;
Hej widzę, że opinie same pochlebne. Ja studiowałam tu rok i byłam bardzo rozczarowana. Nie polecam poziom kształcenia był jak dla mnie żenujący. Jeśli ktoś chce tylko papierek to jak najbardziej ale ja czułam się niedouczona na filologi angielskiej, a po przeniesieniu się na UJ po roku moje opinia o jakości kształcenia się niestety potwierdziła.
16.07.2012
29.05.2012
adam
Mnie interesują tutejsze kursy a mianowicie kurs kierowników wycieczek i pilotów wycieczek. Czy one się czyms rożnia? I czy może na nie pojsc osoba po maturze czy trzeba jeszcze cos spelniac?
rydziak
może być. Powiem wam, że czasem nie mam czasu na zajęcie się samą sobą bo musze zakuwać do tych wszystkich egzaminów
16.01.2012
25.05.2011
Zyta
Zarządzałam od zawsze, kiedyś siostrą ;) teraz uczę się jak zarządzać hotelami. Dzięki nauce we Wrzechnicy zdobędę niezbędną wiedzę, wiedza to pozwoli mi zdobyć doświadczenie. Miałam już okazję sprawdzić się podczas pracy wakacyjnej. Wiem, że idę dobrą ścieżką zawodową. Sama szkoła jest na bardzo dobrym poziomie.
Marcel
Jestem zainteresowany studiowaniem wychowania fizycznego, czym ta uczelnia różni się w nauczaniu od AWFów?
25.05.2011
23.05.2011
Inga
Rozpoczęłyśmy wraz z koleżanką studia na kierunku Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Nie zawiodłyśmy się. Szkoła pokazuje nam że nasz wybór był trafny. Z pewnością będziemy wspaniałymi nauczycielkami!
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Uniwersytet SWPS Katowice
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Łodzi
 • Collegium Humanum w Rzeszowie
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu Wydział Ekonomiczny w Szczecinie
 • Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Politechnika Łódzka
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Akademia Zamojska
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Bytomiu
 • Politechnika Poznańska
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Akademia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Uczelnia Nauk Społecznych Filia Nowy Targ
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • Akademia Pomorska w Słupsku
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach
 • Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie
 • Collegium Humanum we Wrocławiu
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Pedagogium Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie
 • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy w Chorzowie
 • Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu
 • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Bydgoska Szkoła Wyższa
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Akademia Ignatianum w Krakowie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie
 • Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Politechnika Lubelska
 • Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa w Kwidzynie
 • Coventry University Wrocław
 • Uniwersytet Gdański
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, Wydział Ekonomiczny w Opolu
 • Wyższa Szkoła Integracji Europejskiej w Szczecinie
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
 • Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa w Warszawie - grupa Vistula
 • Uniwersytet Opolski
 • Collegium Humanum w Warszawie
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania im. Prof. T. Kotarbińskiego
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Akademia Nauk Stosowanych im. J.A. Komeńskiego w Lesznie
 • WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych, Wydział Międzyuczelniany w Gdańsku
 • WSHiU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu
 • Politechnika Częstochowska
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie