Informatyka w Radomiu
Informatyka - studia
To kierunek dla osób, które nie mają problemów z matematyką, mają ścisły umysł, są kreatywne, zaradne, cierpliwe, dociekliwe, potrafią rozwiązywać skomplikowane problemy. Studia do najłatwiejszych nie należą. Dobra ocena z matematyki na maturze to na pewno za mało. Konieczna będzie wyobraźnia techniczna czy umiejętność logicznego myślenia.
To kierunek dwustopniowy. Po uzyskaniu dyplomu licencjata/inżyniera można kontynuować kształcenie na magisterskich studiach drugiego stopnia. W Radomiu nie ma możliwości podjęcia magisterskich studiów na tym kierunku. Zobacz, na jakich innych uczelniach można studiować Informatykę.
Informatyka - przedmioty na studiach
W programie studiów znajdą się m.in. takie przedmioty jak: programowanie niskopoziomowe, programowanie obiektowe, programowanie aplikacji mobilnych, sztuczna inteligencja, języki programowania C i C++, Java, algorytmy i złożoność, administracja sieci komputerowych. Wiele zajęć to praktyczne laboratoria, a także własne projekty wykonywane samodzielnie.
Informatyka - specjalizacje
Studenci mogą wybrać jedną specjalność:
- informatyka stosowana.
- programowanie na urządzenia mobilne
- programowanie aplikacji internetowych
- sieciowe systemy informatyczne
- grafika komputerowa i techniki multimedialne
- informatyka w systemach pomiarowych
- animacja 3D
Informatyka - rekrutacja
Rekrutacja na studia odbywa się na podstawie wyników uzyskanych na maturze z matematyki, informatyki i języka obcego.
Uczelnia niepubliczna przyjmuje kandydatów według kolejności zgłoszeń.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Informatykę możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia informatyczne i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Praca po Informatyce
Absolwenci informatyki to specjaliści w rozwojowej dziedzinie. Branża IT nieustająco potrzebuje wykwalifikowanych pracowników, zatem z zatrudnieniem nie powinno być problemu. Informatycy pracują w firmach zajmujących się wytwarzaniem, ochroną, wdrażaniem i konserwacją systemów informatycznych, w biznesie, administracji, przemyśle.
Są zatrudniani przykładowo jako:
- programiści,
- administratorzy systemów, sieci, baz danych,
- projektanci rozwiązań informatycznych,
- serwisanci sprzętu komputerowego,
- specjaliści ds. bezpieczeństwa systemów.
Ile zarabia informatyk?
Specjaliści w branży IT nie powinni narzekać ani na brak pracy, ani na zarobki. Na ich wysokość ma oczywiście wpływ wiele czynników, jak choćby forma zatrudnienia, wielkość firmy, zakres obowiązków.
Przykładowo średnie zarobki programisty znajdują się w przedziale 4000-8000 zł.
Wynagrodzenia na innych stanowiskach wynoszą przykładowo:
data engineer - 24000 zł
data scientist - 21000 zł
Java developer - 23500 zł
mobile developer - 22000 zł
źródło: Infor
Czy warto studiować Informatykę?
Studia informatyczne gwarantują solidne, praktyczne wykształcenie, dostosowywane są na bieżąco do wymogów rynku pracy. O ich popularności kierunków technicznych świadczą statystyki rekrutacyjne.
Przeczytajcie, dlaczego warto zainwestować w formalne wykształcenie informatyczne i jaką wyższość daje ukończenie studiów:
Informatyka - opinie
***
Może zainteresują Cię również kierunki:
Dowiedz się o innych kierunkach studiów technicznych
Czytaj więcej o studiach technicznych