Informatyka w Radomiu

To kierunek dla osób, które nie mają problemów z matematyką, mają ścisły umysł, są kreatywne, zaradne, cierpliwe, dociekliwe, potrafią rozwiązywać skomplikowane problemy. Studia do najłatwiejszych nie należą. Dobra ocena z matematyki na maturze to na pewno za mało. Konieczna będzie wyobraźnia techniczna czy umiejętność logicznego myślenia.


Perspektywy pracy po studiach informatycznych.


Absolwenci informatyki to specjaliści w rozwojowej dziedzinie. Branża IT nieustająco potrzebuje wykwalifikowanych pracowników, zatem z zatrudnieniem nie powinno być problemu. Informatycy pracują w firmach zajmujących się wytwarzaniem, ochroną, wdrażaniem i konserwacją systemów informatycznych, w biznesie, administracji, przemyśle. Są zatrudniani przykładowo jako programiści, administratorzy systemów, sieci, baz danych, projektanci rozwiązań informatycznych, serwisanci sprzętu komputerowego, specjaliści ds. bezpieczeństwa systemów.


Jak wyglądają studia na informatyce?


To kierunek dwustopniowy. Po uzyskaniu dyplomu licencjata/inżyniera można kontynuować kształcenie na magisterskich studiach II stopnia. W Radomiu nie ma możliwości podjęcia magisterskich studiów na tym kierunku. Zobacz, na jakich innych uczelniach można studiować informatykę.

W programie studiów znajdą się m.in. takie przedmioty jak: programowanie niskopoziomowe, programowanie obiektowe, programowanie aplikacji mobilnych, sztuczna inteligencja, języki programowania C i C++, Java, algorytmy i złożoność, administracja sieci komputerowych. Wiele zajęć to praktyczne laboratoria, a także własne projekty wykonywane samodzielnie.


Gdzie informatyka w Radomiu?


Dwie uczelnie oferują ten kierunek. Poznajcie proponowane specjalności, zasady rekrutacji, opłaty związane z kształceniem.

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

Kierunek realizowany jest na Wydziale Informatyki i Matematyki. Studenci mogą wybrać jedną specjalność:

  • informatyka stosowana.
  • programowanie na urządzenia mobilne
  • programowanie aplikacji internetowych
  • sieciowe systemy informatyczne
  • grafika komputerowa i techniki multimedialne
  • informatyka w systemach pomiarowych
  • animacja 3D.

Rekrutacja na studia odbywa się na podstawie wyników uzyskanych na maturze z matematyki, informatyki i języka obcego.

Semestr studiów niestacjonarnych kosztuje 2000 zł.

Na Wydziale Transportu i Elektroniki można również studiować nowy kierunek Informatyka techniczna.

Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu

Studenci mogą wybrać następujące specjalności:

Rekrutacja odbywa się na podstawie złożenia wymaganych dokumentów. Studia realizowane są na poziomie inżynierskim. Semestr studiów kosztuje 2050 zł.

Studia informatyczne gwarantują solidne, praktyczne wykształcenie, dostosowywane są na bieżąco do wymogów rynku pracy. O ich popularności kierunków technicznych świadczą statystyki rekrutacyjne.

Przeczytajcie, dlaczego warto zainwestować w formalne wykształcenie informatyczne i jaką wyższość daje ukończenie studiów: