Aplikacje do nauki dla maturzystów - nauka z telefonu

Czy można uczyć się z telefonu? TAK, dzięki aplikacjom do nauki

Większość maturzystów nie rozstaje się z telefonem. Z badań wynika, że urządzeń mobilnych używamy ponad 30 godzin w miesiącu. Jak wykorzystać telefon do maturalnych przygotowań? Przedstawiamy listę przydatnych darmowych aplikacji, które w sposób łatwy i przyjemny pomogą powtórzyć materiał i zdobyć nową wiedzę.

Języki obce

Johnny Grammar's Word Challenge to aplikacja wydana przez British Council. W ciągu minuty należy rozwiązać jak największą liczbę zadań. Do wyboru są trzy kategorie ćwiczeń: słownictwo, gramatyka i pisownia. Aplikacja zawiera popularne wyrażenia z dziesięciu grup tematycznych, na trzech poziomach zaawansowania. Swoje wyniki można udostępniać. Obecnie dostępna jest wersja na Androida, trwają prace nad wersją na iOS.

Duolingo otrzymała tytuły „Aplikacji roku 2013” od Apple i „Najlepszych z najlepszych” Google Play.Po zainstalowaniu wybieramy język, którego chcemy się uczyć.Nauka opiera się na zapamiętywaniu zdań i fraz poprzez czytanie, pisanie, mówienie i słuchanie. Korzystając z aplikacji rozwijamy wszystkie kompetencje językowe. Duolingo bardzo dobrze motywuje do wykonywania kolejnych ćwiczeń dzięki temu, że zdobywa się punkty i doświadczenie. Otrzymujemy także maile i powiadomienia push zachęcające do kolejnych lekcji. 

Practice English Grammar to aplikacja do nauki gramatyki. W szybki i przystępny sposób pokazuje zasady budowania zdań. Aplikacja zawiera testy oraz flashcards. Aplikacja tylko na urządzenia z systemem Android.

Matematyka

Matematyka na 5! to aplikacja, która zawiera większość matematycznych wzorów wraz z opisami oraz obrazkami. Przeznaczona jest dla uczniów na wszystkich poziomach zaawansowania wiedzy matematycznej. Aplikacja jest systematycznie poszerzana o nowe działy

Matma - matematyka jest łatwa – aplikacja zawiera wszystkie przydatne wzory i definicje oraz rysunki objaśniające symbole użyte we wzorach. Zakres materiału obejmuje całą szkołę średnią. Treść została podzielona na działy oraz na mniejsze części tak, aby łatwo było znaleźć każdy wzór definicję lub równanie.

Język polski

Streszczenia.pl aplikacja jest podzielona na cztery kategorie:

  • opracowania lektur, (streszczenie, geneza utworu, charakterystyka bohaterów, analiza i interpretacja, plan wydarzeń itp.,)
  • epoki (szczegółowy opis każdej z 11 epok literackich posegregowanych chronologicznie, zawierających informacje na temat ram czasowych, literatury, sztuki, najistotniejszych nurtów literackich)
  • biografie autorów (ponad 200 życiorysów polskich i zagranicznych pisarzy i poetów)
  • motywy literackie (ponad 300 opracowanych toposów).

Wolne lektury to propozycja dla osób, które lubią czytać. Aplikacja zawiera pełne teksty książek. Biblioteka internetowa Wolne Lektury udostępnia lektury szkolne zalecane do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i inne dzieła literatury.

Następnym razem kiedy przyjdzie wam ochota na Angry Birds lub Maincraft spróbujcie jednak odpalić którąś z powyższych aplikacji. Matura już w maju!