• UTH im. Chodkowskiej Warszawa

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie

uczelnia publiczna, woj. zachodniopomorskie, 75-582 Koszalin, ul. Leśna 1, (+094) 342 67 66, pwsz-koszalin@wp.pl

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie to publiczna uczelnia, umożliwiająca mieszkańcom Pomorza Środkowego zdobycie wykształcenia w kilku różnorodnych zawodach. Placówka powstała w 2009 roku i kształci studentów głównie na kierunkach o profilu praktycznym.

Aktualnie rekrutacja na PWSZ w Koszalinie obejmuje takie kierunki jak administracja, dietetyka, fizjoterapia, kosmetologia, pedagogika (oraz jej specjalizacja – pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna) czy pielęgniarstwo. Możliwe jest także zdobycie dyplomu w obszarze ratownictwa medycznego albo wychowania fizycznego. Warto także dodać, że dla osób zapracowanych Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie oferuje kilka kierunków wykładanych w trybie niestacjonarnym.


Ocena uczelni

6.46 / 10
29 głosów

Opinie (17)
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie, PWSZ Koszalin

Studentka
Jestem bardzo zadowolona, studiuję pielęgniarstwo na tej uczelni. Polecam
04.07.2022
25.05.2022
Studentka
Odradzam studiowanie na tej uczelni. Żeby coś załatwić graniczy z cudem. Wykładowcy nie tłumaczą, ale wymagają, odpowiedzi się nie dostanie tylko krzyk i nerwy. Praktyki jak i cala ta uczelnia to żart. Uczelnia ma za płotem szpital, a na zajęcia praktyczne wysyła do Kołobrzegu, gdzie dostaje się zwrot kosztów za pociąg, który nie jeździ w godzinach na które student ma dojechać. Jak juz się dojedzie do Kołobrzegu oddziałowi wielce zszokowani, że studenci na zajęcia przyszli. Nikt się nami nie zajmuje nic nam nie pokazują szwędamy się po korytarzu oddziału i czekamy na koniec zajęć praktycznych. Uczelnia nie potrafi przygotować studenta do kierunku jakim jest pielęgniarstwo. Za jakiś czas kończę tu studiowanie, a w żadnym stopniu nie czuje się przygotowana do wykonywania tego zawodu. Tak naprawdę wszystkie umiejętności jakie mam to nabyłam sama. Szkoła pięknie się reklamuje, ale to nie ma nic wspólnego z tym jak to wygląda rzeczywiście.
Renata
Odradzam studiowanie pielegniarstwa na tej uczelni. Podejście wykładowców ( p.Wroniak , p.Rosińska ) do studentów to pokazywanie kto ma władzę i robienie po złości w każdym momencie. Robienie problemów we wszystkim. Jeśli masz mocne nerwy to śmiało możesz tu studiować, jeśli zależy Ci na uczelni, gdzie nie traktuje się studenta jak nieuków i debili to wybierz inną uczelnię.
10.10.2021
17.11.2020
Aga
Jestem naprawdę bardzo zadowolona ze studiów na pielęgniarstwie. Są super. Skończyłam w tamtym roku, teraz studiuję ratownictwo.
Al
Uczelnia ktora ma wypuszczac pielegniarki i pielegniarzy, nauczyc empatii, asertywnosci a dusi ludzi w zarodku, wykladowcy to mgr. pielegniarstwa byłe oddzialowe ale sa zimni, oschli, bez zadnego wyrozumienia. To czego uczycie? Jakiej empatii? Jakiej wrazliwosci jesli takie osoby jak p. Wroniak jest niczym sucha kukła przeztawiajaca pionki na szachownicy, taka Kolodziej potrafi tylko sie przy..... dalac..., taka Kuchta jest niczym drewniana deska do prasowania a Loś zjafla wszystkie rozumy i wyklada niczym na agielonce. Koszmar jeden. Wroniak powinna odejsc bo tylko zadymy robi!!!! Nikt tej baby nie trawi, to samo ta Kolodziej. Wstretne baby, ktore niszcza ludzi w zarodku, potem takie pielegniarki roboty ida pracowac boczym skorupka za mlodu nasiaknie..... Idzcie gdzie kolwiek byle nie do Koszalina. Ja tez sie przenosze...
14.11.2020
31.05.2020
Ktoś
Edzia, Ty przestań już. Tobie zawsze coś nie odpowiada. Wy w tym kółku rozancowym tylko płaczecie. Ja tam wolę mgr. Wroniak niż Miedzioche. Tamta tylko plotkami się zajmowała i za dużo szumu robiła. A prawda taka kogo lubiła to za tym stawała, resztę miała gdzieś. Mgr. Wroniak może na oko wylewna nie jest ale myślę że to sam anioł pod skóra. Jak się pójdzie, to pogada, wysłucha i zawsze doradzi tak żeby czlowiek cało wyszedł, nie chowa urazy a i potrafi nauczycieli opieprzyć jak się człowieka czepia za byle co. Ty Edzia to bardzo się PISowa zrobiłaś i tyle, marudzisz, marudzisz a sama to przez te lata nic nie zrobiłaś, zero inicjatywy tylko ludzi wk.... sz bo śpiewasz jak ci grają. Ja tam mogę siedzieć i pisać te prace nawet nocą, nie ma wykładów, tak nie ma ale czytać każdy umie? To niech się z książek uczy
Edyta,
Od marca na platformie brak wykładów on line a teraz na łeb na szyję ka, dy z wykładowców każe pisać po trzy, cztery pracę z własnego przedmiotu. Pytam jak tu pisać o czymś czego nie było? Dwa na jedną pracę potrzebujesz ok. 2 dni to razy3 to tydzień a tu tak z każdego przedmiotu bo każdy myśli że jego najważniejszy. Niech się uderza w pierś bo naprawdę to sztuka dla sztuki te prace skoro wiedzy nie ma. Dwa wymyślili ze będą testy.... No i szlak ludzi trafia bo jak zaliczyć czegoś o czym pojęcia ie masz. Może to studia pod tytułem sam się naucz? Ok nie ma praktyk bo wirus ale wykłady można było robić regularnie, tylko wykładowcy nie potrafią tego robić. Teraz nikt nie zda egzaminów i wszyscy w kozim tyłku zostaną. No, nie mówiąc o tym jakie to pielęgniarki z tej uczelni wyjdą. Wymysłu ki to pracę, studium przypadków, procesy.... A po co to komu? I do czego? A przypadki to kurka wodna z kosmosu brane i tyle. Nasza p. Wroniak to już takim jadem pluje że strach się pytać o co kolwiek. Wykopali nasza prof. Miedzioche bo niby schorowana a ta przynajmniej dbała o nas. Jak tu skończyć ta uczelnie? Nikt nie wie i nikomu nie zalezy by pomóc nam studentom. Jadą tu po nas jak po baranach na hali. Co rok gorzej, co rok kadra bardziej '' nadgorliwa w udupianiu studentów '' modlę się do bozi, skończyć ten kierunek i wypad z tej budy. Nikomu nie polecę.
30.05.2020
11.03.2020
Aga
Za chwilę kończę, gdybym wiedziała jak tu jest nigdy bym tu nie była. Jest ściana muru, nikt nic nie mówi, bo każdy się boi, każdy chce skończyć iść dalej i zapomnieć. Tu student jest potrzebny tylko po to by ta buda zwana uczelnia istniała. Tu nie ma wykładowców i nikogo kto stanie za studentem. TU PRAWIĄ O ETYCE, MORALNOŚCI ale nikt nie widzi jak się pseudo panie profesor wyżywają na nas na praktykach. A im większy dureń tym więcej się rzuca i wymądrza. Napewno magisterki tu robić nie będę, wybiorę Gdańsk lub Bydgoszcz - ludzką uczelnie, fajnych ludzi z potencjalem jak rozmawiam z koleżankami z tamtad !!! NIE KOSZALIN, szkoda zachodu stąd wyjdziesz z depresja, żalem ze tu podjęłaś studia, z wiedzą napchana teoria, nauczysz się jak innym zatruwać życie, jak udupiac i upuiac by śladu nie było, wyjdziesz z przekonaniem że pielegniarstwo to g.... nie zawód... A tak nie jest, bo na praktykach widziałaś wspaniałe pielęgniarki, lekarzy...... Ale Twoja szkoła pokazała ci to w krzywym zwierciadle. Czas to zmienić i powymieniać tą koszmarna kadrę kierownik, kierowniczek, pan w sekretariacie , i pozostałych durniów . To my studenci jesteśmy solą tej uczelni , bez nas ta uczelnia by nie istniała i niepotrzebne byliby ci wykładowcy i te etaty . Tyle mam do przekazania po prawie 3 latach studiów w tej budzie (I jeśli ktoś z wykl. czyta.... Jestem jedna z lepszych studentek, długo siedziałam cicho - ale za długo źle się tu dzieje i trzeba to opisać.
Jola
Dzień dobry, czy przewidziany jest nabór w rekrutacji zimowej?
08.01.2020
16.05.2019
BN
czy bezpieczeństwo narodowe to jest jakaś nowość? jeżeli nie i już te studia trwają to mam pytanie do studentów obecnych o opinię na temat tego kierunku?
Maryska
Też mnie interesuje kierunek Pielęgniarstwo, ale odnoszę wrażenie że nikomu z pwsz w Koszalinie nie che się odpowiadać na nasze pytania .... gdyby była jednak jakaś dobra dusza i łaskawie napisała, jak to wgląda z perspektywy studenta, poziom, kadra, wymagania, to z góry bardzo dziękuję
10.04.2019
09.11.2015
ratownictwo
kto studiuje tutaj kierunek Ratownictwo medyczne? Jak jest? Czy jesteście zadowoleni z poziomu studiów? polecacie czy szukać dalej?
Podyplomowe
czy ktoś robił studia podyplomowe na PWSZ w KOszalinie, szukam nauczycielskich, pedagogicznych, chętnie z logopedią
12.06.2015
19.09.2014
pielęgniarstwo
chce iść na pielęgniarstwo do PWSZ w KOszalinie, chętni dowiem się czegoś więcej o samych studiach od osób, które tu się uczą obecnie, czy jesteście zadowoleni i polecacie tę uczelnię?
jolka
jestem ciekawa czegoś więcej o tej Uczelni, mam na mysli opinie jej studentów, bo strona jest ładna, ale to wiadomo - reklama, a jak jest od środka? czy warto? czy polecacie? co studiujecie?
03.09.2014
29.07.2014
doriss
kto idzie do PWSZ w Koszalinie na fizjoterapię? Szukam kogoś, kto będzie wynajmował chatę?
wychowanie fizyczne
możecie coś napisac o kierunku wychowanie fizyczne na PWSZ w Koszalinie??? jaki poziom? zaplecze, wykładowcy? z góry dzięki, michał
12.05.2014
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Coventry University Wrocław
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Akademia Ignatianum w Krakowie
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie
 • Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy w Chorzowie
 • Akademia Bialska Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Akademia Zamojska
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Akademia Pomorska w Słupsku
 • Mazowiecka Uczelnia Medyczna w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Akademia Nauk Stosowanych im. J.A. Komeńskiego w Lesznie
 • Pedagogium Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie
 • Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Warszawie
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • WSHiU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 • Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Łodzi
 • Uniwersytet Opolski
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej Filia w Stalowej Woli
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania im. Prof. T. Kotarbińskiego
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Ateneum - Akademia Nauk Stosowanych w Gdańsku
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Bytomiu
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
 • Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych, Wydział Międzyuczelniany w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, Wydział Ekonomiczny w Opolu
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Collegium Humanum w Warszawie
 • Politechnika Łódzka
 • Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Politechnika Poznańska
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
 • Uczelnia Nauk Społecznych Filia Nowy Targ
 • Powiślańska Szkoła Wyższa w Kwidzynie
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Bydgoska Szkoła Wyższa
 • Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Collegium Humanum we Wrocławiu
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Wyższa Szkoła Integracji Europejskiej w Szczecinie
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach
 • Politechnika Częstochowska
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Uniwersytet Gdański
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
 • Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Collegium Humanum w Rzeszowie
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Akademia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku
 • Politechnika Lubelska
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa w Warszawie - grupa Vistula
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu Wydział Ekonomiczny w Szczecinie
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT