• WSB NLU Szkoła Psychoterapii
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego
 • UTH im. Chodkowskiej Warszawa

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie

uczelnia publiczna, woj. zachodniopomorskie, 75-582 Koszalin, ul. Leśna 1, (+094) 342 67 66, pwsz-koszalin@wp.pl

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie to publiczna uczelnia, umożliwiająca mieszkańcom Pomorza Środkowego zdobycie wykształcenia w kilku różnorodnych zawodach. Placówka powstała w 2009 roku i kształci studentów głównie na kierunkach o profilu praktycznym.

Aktualnie rekrutacja na PWSZ w Koszalinie obejmuje takie kierunki jak administracja, dietetyka, fizjoterapia, kosmetologia, pedagogika (oraz jej specjalizacja – pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna) czy pielęgniarstwo. Możliwe jest także zdobycie dyplomu w obszarze ratownictwa medycznego albo wychowania fizycznego. Warto także dodać, że dla osób zapracowanych Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie oferuje kilka kierunków wykładanych w trybie niestacjonarnym.


Ocena uczelni

5.97 / 10
32 głosów

Opinie (17)
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie, PWSZ Koszalin

Studentka
Jestem bardzo zadowolona, studiuję pielęgniarstwo na tej uczelni. Polecam
04.07.2022
25.05.2022
Studentka
Odradzam studiowanie na tej uczelni. Żeby coś załatwić graniczy z cudem. Wykładowcy nie tłumaczą, ale wymagają, odpowiedzi się nie dostanie tylko krzyk i nerwy. Praktyki jak i cala ta uczelnia to żart. Uczelnia ma za płotem szpital, a na zajęcia praktyczne wysyła do Kołobrzegu, gdzie dostaje się zwrot kosztów za pociąg, który nie jeździ w godzinach na które student ma dojechać. Jak juz się dojedzie do Kołobrzegu oddziałowi wielce zszokowani, że studenci na zajęcia przyszli. Nikt się nami nie zajmuje nic nam nie pokazują szwędamy się po korytarzu oddziału i czekamy na koniec zajęć praktycznych. Uczelnia nie potrafi przygotować studenta do kierunku jakim jest pielęgniarstwo. Za jakiś czas kończę tu studiowanie, a w żadnym stopniu nie czuje się przygotowana do wykonywania tego zawodu. Tak naprawdę wszystkie umiejętności jakie mam to nabyłam sama. Szkoła pięknie się reklamuje, ale to nie ma nic wspólnego z tym jak to wygląda rzeczywiście.
Renata
Odradzam studiowanie pielegniarstwa na tej uczelni. Podejście wykładowców ( p.Wroniak , p.Rosińska ) do studentów to pokazywanie kto ma władzę i robienie po złości w każdym momencie. Robienie problemów we wszystkim. Jeśli masz mocne nerwy to śmiało możesz tu studiować, jeśli zależy Ci na uczelni, gdzie nie traktuje się studenta jak nieuków i debili to wybierz inną uczelnię.
10.10.2021
17.11.2020
Aga
Jestem naprawdę bardzo zadowolona ze studiów na pielęgniarstwie. Są super. Skończyłam w tamtym roku, teraz studiuję ratownictwo.
Al
Uczelnia ktora ma wypuszczac pielegniarki i pielegniarzy, nauczyc empatii, asertywnosci a dusi ludzi w zarodku, wykladowcy to mgr. pielegniarstwa byłe oddzialowe ale sa zimni, oschli, bez zadnego wyrozumienia. To czego uczycie? Jakiej empatii? Jakiej wrazliwosci jesli takie osoby jak p. Wroniak jest niczym sucha kukła przeztawiajaca pionki na szachownicy, taka Kolodziej potrafi tylko sie przy..... dalac..., taka Kuchta jest niczym drewniana deska do prasowania a Loś zjafla wszystkie rozumy i wyklada niczym na agielonce. Koszmar jeden. Wroniak powinna odejsc bo tylko zadymy robi!!!! Nikt tej baby nie trawi, to samo ta Kolodziej. Wstretne baby, ktore niszcza ludzi w zarodku, potem takie pielegniarki roboty ida pracowac boczym skorupka za mlodu nasiaknie..... Idzcie gdzie kolwiek byle nie do Koszalina. Ja tez sie przenosze...
14.11.2020
31.05.2020
Ktoś
Edzia, Ty przestań już. Tobie zawsze coś nie odpowiada. Wy w tym kółku rozancowym tylko płaczecie. Ja tam wolę mgr. Wroniak niż Miedzioche. Tamta tylko plotkami się zajmowała i za dużo szumu robiła. A prawda taka kogo lubiła to za tym stawała, resztę miała gdzieś. Mgr. Wroniak może na oko wylewna nie jest ale myślę że to sam anioł pod skóra. Jak się pójdzie, to pogada, wysłucha i zawsze doradzi tak żeby czlowiek cało wyszedł, nie chowa urazy a i potrafi nauczycieli opieprzyć jak się człowieka czepia za byle co. Ty Edzia to bardzo się PISowa zrobiłaś i tyle, marudzisz, marudzisz a sama to przez te lata nic nie zrobiłaś, zero inicjatywy tylko ludzi wk.... sz bo śpiewasz jak ci grają. Ja tam mogę siedzieć i pisać te prace nawet nocą, nie ma wykładów, tak nie ma ale czytać każdy umie? To niech się z książek uczy
Edyta,
Od marca na platformie brak wykładów on line a teraz na łeb na szyję ka, dy z wykładowców każe pisać po trzy, cztery pracę z własnego przedmiotu. Pytam jak tu pisać o czymś czego nie było? Dwa na jedną pracę potrzebujesz ok. 2 dni to razy3 to tydzień a tu tak z każdego przedmiotu bo każdy myśli że jego najważniejszy. Niech się uderza w pierś bo naprawdę to sztuka dla sztuki te prace skoro wiedzy nie ma. Dwa wymyślili ze będą testy.... No i szlak ludzi trafia bo jak zaliczyć czegoś o czym pojęcia ie masz. Może to studia pod tytułem sam się naucz? Ok nie ma praktyk bo wirus ale wykłady można było robić regularnie, tylko wykładowcy nie potrafią tego robić. Teraz nikt nie zda egzaminów i wszyscy w kozim tyłku zostaną. No, nie mówiąc o tym jakie to pielęgniarki z tej uczelni wyjdą. Wymysłu ki to pracę, studium przypadków, procesy.... A po co to komu? I do czego? A przypadki to kurka wodna z kosmosu brane i tyle. Nasza p. Wroniak to już takim jadem pluje że strach się pytać o co kolwiek. Wykopali nasza prof. Miedzioche bo niby schorowana a ta przynajmniej dbała o nas. Jak tu skończyć ta uczelnie? Nikt nie wie i nikomu nie zalezy by pomóc nam studentom. Jadą tu po nas jak po baranach na hali. Co rok gorzej, co rok kadra bardziej '' nadgorliwa w udupianiu studentów '' modlę się do bozi, skończyć ten kierunek i wypad z tej budy. Nikomu nie polecę.
30.05.2020
11.03.2020
Aga
Za chwilę kończę, gdybym wiedziała jak tu jest nigdy bym tu nie była. Jest ściana muru, nikt nic nie mówi, bo każdy się boi, każdy chce skończyć iść dalej i zapomnieć. Tu student jest potrzebny tylko po to by ta buda zwana uczelnia istniała. Tu nie ma wykładowców i nikogo kto stanie za studentem. TU PRAWIĄ O ETYCE, MORALNOŚCI ale nikt nie widzi jak się pseudo panie profesor wyżywają na nas na praktykach. A im większy dureń tym więcej się rzuca i wymądrza. Napewno magisterki tu robić nie będę, wybiorę Gdańsk lub Bydgoszcz - ludzką uczelnie, fajnych ludzi z potencjalem jak rozmawiam z koleżankami z tamtad !!! NIE KOSZALIN, szkoda zachodu stąd wyjdziesz z depresja, żalem ze tu podjęłaś studia, z wiedzą napchana teoria, nauczysz się jak innym zatruwać życie, jak udupiac i upuiac by śladu nie było, wyjdziesz z przekonaniem że pielegniarstwo to g.... nie zawód... A tak nie jest, bo na praktykach widziałaś wspaniałe pielęgniarki, lekarzy...... Ale Twoja szkoła pokazała ci to w krzywym zwierciadle. Czas to zmienić i powymieniać tą koszmarna kadrę kierownik, kierowniczek, pan w sekretariacie , i pozostałych durniów . To my studenci jesteśmy solą tej uczelni , bez nas ta uczelnia by nie istniała i niepotrzebne byliby ci wykładowcy i te etaty . Tyle mam do przekazania po prawie 3 latach studiów w tej budzie (I jeśli ktoś z wykl. czyta.... Jestem jedna z lepszych studentek, długo siedziałam cicho - ale za długo źle się tu dzieje i trzeba to opisać.
Jola
Dzień dobry, czy przewidziany jest nabór w rekrutacji zimowej?
08.01.2020
16.05.2019
BN
czy bezpieczeństwo narodowe to jest jakaś nowość? jeżeli nie i już te studia trwają to mam pytanie do studentów obecnych o opinię na temat tego kierunku?
Maryska
Też mnie interesuje kierunek Pielęgniarstwo, ale odnoszę wrażenie że nikomu z pwsz w Koszalinie nie che się odpowiadać na nasze pytania .... gdyby była jednak jakaś dobra dusza i łaskawie napisała, jak to wgląda z perspektywy studenta, poziom, kadra, wymagania, to z góry bardzo dziękuję
10.04.2019
09.11.2015
ratownictwo
kto studiuje tutaj kierunek Ratownictwo medyczne? Jak jest? Czy jesteście zadowoleni z poziomu studiów? polecacie czy szukać dalej?
Podyplomowe
czy ktoś robił studia podyplomowe na PWSZ w KOszalinie, szukam nauczycielskich, pedagogicznych, chętnie z logopedią
12.06.2015
19.09.2014
pielęgniarstwo
chce iść na pielęgniarstwo do PWSZ w KOszalinie, chętni dowiem się czegoś więcej o samych studiach od osób, które tu się uczą obecnie, czy jesteście zadowoleni i polecacie tę uczelnię?
jolka
jestem ciekawa czegoś więcej o tej Uczelni, mam na mysli opinie jej studentów, bo strona jest ładna, ale to wiadomo - reklama, a jak jest od środka? czy warto? czy polecacie? co studiujecie?
03.09.2014
29.07.2014
doriss
kto idzie do PWSZ w Koszalinie na fizjoterapię? Szukam kogoś, kto będzie wynajmował chatę?
wychowanie fizyczne
możecie coś napisac o kierunku wychowanie fizyczne na PWSZ w Koszalinie??? jaki poziom? zaplecze, wykładowcy? z góry dzięki, michał
12.05.2014
 • Akademia Zamojska
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz
 • Uniwersytet WSB Merito Chorzów
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
 • Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu
 • Politechnika Częstochowska
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
 • Collegium Humanum we Wrocławiu
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • Uniwersytet WSB Merito w Toruniu
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Bydgoska Szkoła Wyższa
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Uniwersytet Gdański
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Bytomiu
 • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Uniwersytet WSB Merito Opole
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Uniwersytet WSB Merito Łódź
 • Akademia Ignatianum w Krakowie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Uniwersytet WSB Merito Szczecin
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
 • Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa w Warszawie - grupa Vistula
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych, Wydział Międzyuczelniany w Gdańsku
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej Filia w Stalowej Woli
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach
 • Akademia Tarnowska
 • Coventry University Wrocław
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. J.A. Komeńskiego w Lesznie
 • Uniwersytet WSB Merito Gdynia
 • Politechnika Poznańska
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Uniwersytet SWPS Katowice
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Akademia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku
 • Collegium Humanum w Warszawie
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Politechnika Łódzka
 • Collegium Humanum w Rzeszowie
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
 • Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Pedagogium Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Uczelnia WSB Merito w Warszawie
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
 • Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu
 • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Politechnika Lubelska
 • WSHiU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu