• Akademia Tarnowska rekrutacja 2024
 • UTH im. Chodkowskiej Warszawa
 • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
 • Uniwersytet Wrocławski Alicja Wojtasz

Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie

uczelnia niepubliczna, woj. zachodniopomorskie, 70-952 Szczecin, ul. Monte Cassino 15, (+91) 424 32 01, cos@anstwp.pl

Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie, dawniej Wyższa Szkoła Humanistyczna TWP, jest niepaństwową uczelnią kształcącą specjalistów różnych dziedzin życia publicznego, społecznego i politycznego. Szkoła rekrutuje na studia licencjackie na kierunkach: kryminologia, BHP, obronność i bezpieczeństwo narodowe, studia uzupełniające magisterskie na kierunkach: pedagogika, praca socjalna i kryminologia oraz jednolite studia magisterskie w zakresie psychologii i pedagogiki. Ofertę dydaktyczną uzupełnia szeroki wachlarz specjalności proponowanych na studiach podyplomowych, adresowanych głównie do nauczycieli pragnących podnosić swoje kwalifikacje zawodowe.

Szkoła prowadzi kształcenie nie tylko w Szczecinie, ale także w filach w: Białymstoku, Koninie, Zgorzelcu, Krasnymstawie oraz Ostrołęce. Placówka bierze udział w programie Erasmus + dającym studentom oraz pracownikom dydaktycznym możliwość mobilności zagranicznej zarówno w celach naukowych, jak i szkoleniowych. Akademia współpracuje z uczelniami między innymi z: Hiszpanii, Słowacji i Turcji.Ocena uczelni

5.32 / 10
97 głosów

Opinie (161)
Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie, ANS TWP Szczecin

Anula
Dużo się dzieje - konferencje, seminaria, szkolenia, spotkania integracyjne, prężnie działa samorząd, koła naukowe i program Erasmus. Polecam studiowanie.
13.05.2024
15.12.2023
Ula
Interesuje mnie pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, czy mogłabym prosić o informacje, jaki poziom?
Agnieszka
Uczelnia na mega poziomie, moim zdaniem jedna z lepszych w Polsce. Wykładowcy są bardzo profesjonalni, bardzo im dziękuję. Dziękuję też Panu Rektorowi i Pani Prorektor, że przyjęli minie tak ciepło w murach ANS TWP. Współpraca z działem marketingu układa się świetnie czuć od pracowników działu dobrą energię. Zawsze mogę na nich liczyć i usłyszeć słowo zrozumienia trudnych chwilach. Będę polecać wszystkim, którzy chcą profesjonalnie podnieść swoje kwalifikacje z doskonałą kadrą.
26.10.2023
27.07.2023
graby
Interesują mnie opinie o kierunku Kyminologia oraz Psychologia w biznesie, wszelkie uwagi cenne
Caro
Dzień dobry, w jakim zestawieniu znajdę Państwa uczelnię w Rankingu Perspektyw? Pozdrawiam
03.07.2023
13.06.2023
Justyna
Hej! Zastanawiam się nad kryminologią II stopnia (zaocznie). Warto? :)
Sylwia J.
Co mogę powiedzieć? Ciekawi wykładowcy - specjaliści, praktycy w swojej dziedzinie, bardzo dobrze zaopatrzona biblioteka, przepływ informacji jak najbardziej na plus :) Polecam!
18.04.2023
11.04.2023
Krzysiek
Ukończyłem I i II stopień kryminologii. Wg. mnie cała uczelnia na Plus. Wykładowcy, ciekawe przedmioty, budynek blisko parku więc w razie dłuższej przerwy można wyskoczyć na spacer. Panie w centrum obsługi studenta zawsze pomocne i miłe. Biblioteka świetnie zaopatrzona w książki z których korzystałem w trakcie studiowania. Teraz rozważam jakąś podyplomówkę. Polecam
Oko na Maroko
Studiuję na III roku Psychologię. Zajęcia są w większości prowadzone dobrze, starsza pani z biblioteki zawsze uśmiechnięta i wesoła udziela pomocy. Mam tylko prośbę, ogrzewajcie budynki, nie ma nawet ciepłej wody z kranu, nie wspominając o braku ręczników papierowych. Wycieram ręce w spodnie. Chciałam zaznaczyć że z semestru na semestr place coraz więcej, dlaczego mam marznąć? To chyba pytanie retoryczne...
03.04.2023
28.03.2023
Klara
Szukając odpowiedniej uczelni często przychodziłam na targi edukacyjne. To właśnie tam przedstawiciele uczelni przekonali mnie do studiowania na ANS. To co mówili to była prawda. Wykładowcy to faktycznie praktycy aktualnie pracujący w tym zawodzie i przekazujący praktyczna wiedzę. Obsługa administracji bez zastrzeżeń. Ostatnio powstało dużo pracowni żeby zajęcia były jeszcze bardziej ciekawe i przygotowywały mnie do zawodu. Polecam. Na pewno zostanę tu na II stopień.
Wera
Uczelnia ogólnie ok. Dużo ostatnio inwestuje w pracownie itp. i w kółko pokazuje to na facebooku tylko żeby przyciągnąć kandydatów (po co ciągle zamieszczać takie posty, wygląda to tak jak by na każdych zajęciach był fotograf, przecież na Biofedbacku potrzebne jest skupienie), później okazuje się, że nie można z tych pracowni korzystać bo wysyła się nas na zdalne. Mam nadzieje, że już takich pomysłów Rektor mieć nie będzie bo to strzał w kolano. Psycholog musi się dobrze praktycznie przygotować do zawodu, zdalnie to nie nauka.
07.02.2023
13.12.2022
Rebeka Pick
Zajęcia z panią prof. Lipko najlepsze!
Gocha Kocha
Jestem na psychologii na tej uczelni i nie mam się do czego przyczepić. Dużo zajęć praktycznych to bardzo na plus. Jedyne co jest słabe to parking na tyłach budynku. Zawsze zapchany samochodami pracowników, chodzić się nie da, brak miejsca dla studentów na zewnątrz, niby zostały zrobione jakieś dekoracje z roślin i ławki, a i tak wszędzie stoją samochody i efektu nie widać, gdy siedzisz na ławce masz wrażenie, że w plecy wjedzie Ci auto. Zmieńcie to
27.10.2022
01.10.2022
LK
Kończyłam Psychologię i mogę potwierdzić, że uczelnia dobrze przygotowuje do zawodu. Wykładowcy mają dobrą wiedzę i doświadczenie, widać, że wszyscy się starają by student znał się na rzeczy, a nie tylko odbębnić i zaliczone. Pomimo, że uczelnia jest prywatna, nie widać parcia na kasę. Jedynie co mogłoby się poprawić to miejsce dla studentów, tak by przyjemnie między zajęciami spędzać czas, nie widać też działalności Samorządu Studenckiego.
Jacek
Uczelnia godna polecenia. Wykładowcy bardzo sprawiedliwi i dobrze przekazujący wiedzę. Świetna obsługa Centrum Obsługi Studenta, Panie miłe i zawsze służące pomocą.
29.09.2022
09.09.2022
A
Cześć - myślę o psychologii na tej uczelni, polecacie czy nie? Opinie poniżej różne...
Maks
Żenująca jakość... Wyciągają pieniądze
07.09.2022
07.09.2022
Emilia
Poziom kształcenia żenujący . Niektórzy wykładowcy niewiem po co tam są...... Stare belfry którzy myślą że jak mają stopień profesora to mogą już wszystko oczywiście są wykładowcy z polowania ale mało. Panie w centrum też zostawię bez komentarza. Szkoda że uczelnia prywatna tyle kasy się traci a jakość i podejście do studenta gorsze niż na państwowej uczelni a niestety mam porównanie bo to już któreś z kolei moje studia.
A.
Nie polecam. Czesne z roku na rok coraz wyższe. Na ten rok akademicki czesne podnieśli o 1000zl. Szkoła niby zapewnia praktyki, ale to tylko teoria. Wszystko trzeba sobie samemu zorganizować. Poza tym jakość kształcenia średnia. Ważne przedmioty są przeprowadzane na niskim poziomie. A i zjazdy są słabo organizowane - plany zajęć maja dziury np. Sobota na 08:00, są jakieś zajecia i 4h przerwy. Ja jako osoba dojeżdżająca borykalam się z dylematem, co robić przez te 4h, czy wracac do domu czy czekac na kolejne zajecia…. Warto rozważyć inne uczelnie. Ja osobiście żałuje wyboru i zmarnowanych pieniędzy.
09.08.2022
21.07.2022
Janek
Cześć, też się zastanawiałem nad godzinami i może mi ktoś powiedzieć, co znaczy od rana, w sensie od której godziny zaczynają się zaoczne. Pytam ze względu na dojazd. Z góry dzięki. :)
sara
własnie bronię się w tym roku i idę na II stopień. zajęcia w piątki zaczynały się o 16, kończyły ok.20. Soboty od rana do 20, niedziel od rana do 13,15. Widziałam, że większość przedmiotów jest na stronie internetowej w opisie kierunku. Wykładowcy są fajni, widać że pracują w tej branży. Mieliśmy dużo wyjść do zakładów karnych, mopsów, spotkań z więźniami. No i masz 3 specjalności później do wyboru. Polecam
14.07.2022
14.07.2022
Ł.
Hej, wiecie w jakich godzinach są zajęcia na niestacjonarnych kierunkach i gdzie znaleźć wykaz wszystkich przedmiotów danego kierunku? Z góry dziękuję za pomoc. Ps Co myślicie o kierunku bhp i kryminologii?
Aga721
Marzena można prosić jakiś kontakt?
28.06.2022
04.06.2022
Marzena
L. jak jesteś taka doskonała to warto byłoby sie przedstawić chociaż z imienia bo Twoja opinia jest tak wiarygodna jak Twój nick L. Ja studiuję właśnie na tej uczelni, jestem na 4 roku psychologii i nie narzekam wręcz przeciwnie! Dużo więcej mam wiedzy i jestem dużo lepiej przygotowana niż moja koleżanka z psychologii zdrowia, która studiuje na PUMie, tam jadą tylko na nazwie uczelni.
Sylwia
Pytanie do L. Czy zdradzisz, gdzie teraz studiujesz psychologię ?
04.03.2022
21.11.2021
Tocha
Ile osób na jedno miejsce na kryminologie w poprzednich latach i jakie przedmioty rozszerzone do rekrutacji?
L.
Jest to okropna uczelnia. Nie polecam z całego serca. Studiowałam tam psychologię przez dwa lata, ostatecznie zrezygnowałam. Organizacyjnie jedna wielka klapa, papierowe dzienniki, na odpowiedz na maila czeka się kilka dni, panie z działów administracyjnych bardzo nieprzyjemne wręcz kłócą się mailowo jak nastolatki „żeby wyszło na ich”. W dobie koronawirusa musieli trochę nauczyć się podstaw informatyki wykorzystywanej na uczelniach, chodzi mi tu o elektroniczny dziennik ;)) miałam sytuację, że z jednego przedmiotu otrzymałam ocenę pozytywną naglę loguje się na e-dziennik we wrześniu(??), a moja ocenia jest zmieniona na 2. Czemu? Nie mam pojęcia, po mailowaniu do władz uczelni i wykładowcy nie otrzymałam nawet słowa przepraszam. Swoją drogą, że e-dziennik powinien być zapieczętowany i nikt nie powinien mieć do niego dostępu „tak o” ale to pominę. Rektor uczelni jest mocno zakochany w sobie zajęcia z Panem Rektorem polegały na opowieściach o jego dokonaniach naukowych, o tym, że najchętniej to postawiłby sobie pomnik ale szkoda bo ptaki by s…. ;)), dorzucenie kilku bluzgów, żeby wydać się takim wyluzowanym i po wykładzie lub ćwiczeniach. Najśmieszniejsza rzecz jaką usłyszałam z ust Pana Rektora to „uważam, ze jedyny uniwerek jaki może konkurować z WSH to SWPS” ;))) marzenia… Przeglądając ostatnio ofertę innej uczelni prywatnej z kierunkiem zbliżonym do psychologii zauważyłam komentarz pani pracującej w dziekanacie WSH cytuję „ a co dalej po tym kierunku? Hmmm…chyba raczej nic bo psychologiem to się raczej nie jest” -sytuacja na facebooku, poznałam panią po zdjęciu profilowym. Dość żenujące, że taka cudowna uczelnia komentuje w taki sposób inne uczelnie. Sytuacji mogłabym wymienić wiele, wykładowcy jacy byli tacy byli, może jednego lub dwóch miło wspominam, reszta klapa. Aktualnie jestem zapisana do innej uczelni prywatnej i widzę diametralną różnice. Organizacja na wysokim poziomie, uczelnia ma swoja apke na telefon wszystko jest jasne i klarowne zarówno w apce jak i na stronie, nie ma żadnego problemu ze stroną administracyjną jak na razie na wszystkie maila otrzymałam odpowiedz w godzinkę ;)). W sprawie praktyk bo to też ważna sprawa uczelnia pomaga zapewnić praktyki studentowi jeżeli nie jest w stanie sam ich znaleźć lub jego praca zawodowa nie może być zaliczona w ramach praktyk. Uczelnia załatwia praktyki, na WSH ze wszystkim trzeba sobie radzić samemu zero pomocy tylko wymagania. NIE POLECAM JEST WIELE UCZELNI PRYWATNYCH TĄ LEPIEJ OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM NIE DOŚĆ, ŻE BRAK ORGANIZACJI, DZIWNE ZAGRYWKI WZGLĘDEM INNYCH UCZELNI, ZERO POMOCY DLA STUDENTA, TO WYKŁADOWCY MOCNO ŚREDNI. *a wystarczy zmienić jedna literkę w skrócie uczelni i można być bardzo zadowolonym- gwarantuję i proszę się nie martwić po każdym kierunku studiów człowiek sobie poradzi ;)))*
29.10.2021
25.10.2021
gad
Psychologia na tej uczelni jest dla nieuków
Wiktoria
Hej. Zaczynam psychologię zaocznie. Czy ktoś może posiada plan od której do której są zajęcia?
17.10.2021
13.10.2021
Ela
Hej, wiecie może czy dostaniemy loginy i hasła do teams? A dokładnie kiedy i jak?😅 (pedagogika zaoczna)
Aga
Hej, jestem na niestacjonarnych z psychologii wiecie może jak sprawdzić grupę, do której zostało się przypisanym bo chce sprawdzić plan :) Pozdrawiam :)
10.10.2021
10.10.2021
Aga
Hej, jestem na niestacjonarnych z psychologii wiecie może jak sprawdzić grupę, do której zostało się przypisanym bo chce sprawdzić plan :) Pozdrawiam :)
Emi
Hej. Ja też wybieram się na pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną. Nie wiem jak wy ale ja zaocznie i 2 stopnia. Pozdrawiam cieplutko.
05.10.2021
02.10.2021
Karo
Czy dużo jest pracy w grupach na psychologii? Jakieś projekty? Ciężko mi to sobie wyobrazić jeśli miałoby znowu być zdalne;)
Beata
Hej Małgosia! Tegoroczna pedagogika.
29.09.2021
28.09.2021
Wiktor
Hejka, mam pytanie do studentów, którzy studiują niestacjonarnie. W jakich godzinach odbywały się z reguły zajęcia w soboty i niedziele ?
Weronika
Ja się dostałam na psychologię ale zaocznie :)
24.09.2021
24.09.2021
Pati
Hej, ktoś wie jak wygląda podyplomówka zdalnie? I czy ktoś idzie lub poleca podyplomówkę z oligofrenopedagogiki? :)) Czy dużo nauki?
Ola
Dostał się ktoś z was na psychologię? Chcę się poznać
23.09.2021
23.09.2021
Małgosia
Hej, wybiera się ktoś w tym roku na zaoczną pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolna? Chciałabym się poznać, aby było trochę raźniej😅
Ola
Hej, jest tu ktoś kto dostał się na psychologię na WSH? Są już jakieś grupy, cokolwiek? Pozdrawiam.
20.09.2021
12.09.2021
Piotrek
Jak wyglądały lekcje online? W jakiej formie były zaliczenia
Ania
Hej, powiedziałby ktoś coś o praktykach na kierunku kryminologia?
10.09.2021
06.09.2021
Jula
Gocha mogłabyś podać mi proszę swój adres e-mail? Mam jeszcze pare pytań i z chęcią zadam je osobie, która pierwszy rok ma już za sobą haha
gocha
Jula, ja jestem na drugim roku kryminologii. Składając papiery składasz na kierunek Kryminologia, dopiero na drugim roku wybierasz specjalność, więc masz jeszcze czas na zastanowienie. Ja jestem zadowolona, składaj papiery bo to fajna uczelnia,
06.09.2021
04.09.2021
Jula
Hej, zastanawiam się nad złożeniem papierów na detektywistyke z elementami kryminalistyki, może ktoś się wypowiedzieć na ten temat? :) albo o jakimś kierunku z kryminalistyka bo widziałam ze jest jeszcze prewencja kryminalna i kryminologia penitencjarno kuratorska
ala
Xyz - zajęcia zaocznie trwały od piątku do niedzieli. W piątki od 16.00. P.S. polecam uczelnię. w tym roku ukończyłam studia na WSH TWP.
18.08.2021
17.08.2021
Xyz
Mam pytanie odnośnie studiów zaocznych czy zajęcia odbywają się też w piątki?
kirk
Piotr ja złożyłem już dokumenty na psychologię, nie ma egzaminów, ale faktycznie ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń
16.06.2021
11.06.2021
Wiki
W przyszłym roku kończę licencjat z kryminologii, przeglądając oferty znalazłam ofertę z tej uczelni - studia magisterskie z kryminologii ze specjalnością psychologia śledcza. Czy ktoś wie, albo może studiował na tym kierunku? Czy Uczelnia jako że jest niepubliczna traktuje okej studentów? Bo nie chciałabym zapłacić tylko za papier, ale jakąś wiedzę posiadać.... Za wszelkie opinie bardzo dziękuje!
Anna
Psychologia jest super, jestem na pierwszym roku i nie mogę złego słowa powiedzieć. Rok był trudny ze względu na covid ale zajęcia zdalne są prowadzone na wysokim poziomie
01.06.2021
12.05.2021
Piotr
Jak teraz studiuje się na psychologii zaocznej? Ile osób jest na roku? Są dwie specjalizacje? Czytałem, że musi być 30 osób żeby została otwarta spec.
Tom
Szkola tego i owego / umowmy sie. Ilu jest potrzebnych psychologow. Na pewno nie 1000ce z przywatnych szkol imienia koziolka co roku. lepiej idzcie na jakich roczny kurs IT i prace bedziecie miec i zarabiac normalnie tez bedziecie.
27.03.2021
02.03.2021
gość 12
Mam pytanie do tych, którzy studiują kryminologię. Ciężko się dostać?
Pedro
Jest dobrze, mi się bardzo dobrze studiuje. Jestem na kryminologii i przez moment nie żałowałem. Wszyscy wykładowcy z branży, wiedzą o czym mówią, a wtedy zajęcia z teoretycznych robią się praktyczne. Zostaję na magisterkę po obronie.
15.02.2021
11.02.2021
mb
Ja studiowałam 15 lat temu socjologię na WSH i byłam bardzo zadowolona z organizacji, z podejścia do studenta nie tylko w centrum obsługi studenta, ale na każdym szczeblu, no i z fantastycznej biblioteki. Wiadomo, jak na każdej uczelni jest jakiś zgrzyt - np. odwołane zajęcia. Ale konia z rzędem temu, kto znajdzie taką uczelnię bez tego rodzaju problemów. Po 15 latach znowu tu powróciłam, studiując mój wymarzony kierunek Psychologia. I nadal moje zdanie o tej uczelni się nie zmienia. POLECAM. Tak bardzo polecam , że w tym roku moja córka po maturze przychodzi do WSH na Kryminologię
studentka
A ja się nie zgadzam z BLeble. Jestem na 3 roku i nie mogę złego słowa powiedzieć ani na kadrę ani na dziekanat. nigdy nie wyszłam z kwitkiem tylko zawsze z pomocną dłonią. Wejdz do dziekanatu na uniwerku. Zajęcia odwoływane? Taki czas, myślisz, że wykładowcy nie chorują i z gorączką mają prowadzić zajęcia? Jak piszesz prace zaliczeniowe robiąc kopiuj-wklej to świadczy tylko o Tobie, żenada! stypendia i były rozpatrywane 3 miesiące ale za to sumy są najwyższe ze wszystkich uczelni. Wiem bo zrzekłam się pobierania z innej uczlni na rzecz tego stypendium bo było 200 zł miesięcznie wyższe. Co Cię to interesuje kogo zatrudnia Rektor? Nawet niech zatrudni całą rodzinę i swojego psa jeżeli wszystcy robią swoją robotę jak trzeba. Tobie Bleble chyba nie do końca zależy na tej wiedzy jak studiujesz jak się domyślam na tej uczelni i piszesz zaliczenia z netu. Sam/sama sobie wystawiasz opinię. Słabe to!
14.12.2020
10.12.2020
Bleble
Uczelnia nie sprostała pandemii. Zajęcia online co chwilę odwoływanie, zaliczenia to jakieś prace pisemne kopiuj wklej z neta, promotorzy mają w nosie. Nikt nic nie wie, stypendia przyznawane 3 miesiące od rozpoczęcia nauki. Rektor zatrudnia połowę swojej rodziny. Panie w COS nieuprzejme zwłaszcza pani Julita. Nie polecam jeśli zależy wam na wiedzy, ale polecam tym co chcą zapłacić i mieć papier.
Anka
Jeśli komuś pasuje ten bałagan i brak porządnej kadry to polecam. Ochy i achy pana rektora mam za nic. Bardzo słabo. Zdecydowana beznadzieja!!!!
13.11.2020
13.11.2020
ppp
poziom zero
Zmieniajaca
Cześć, chce isc na WSH psychologie (zaocznie).. jest mozliwosc jakiegoś kontaktu ze studentami z trzeciego lub wyższego semestru? Prosze o massangera Kasia K-sakow.
30.09.2020
29.09.2020
KI
Do osób, które wybierają się na I stopień kryminologii zaocznie - może dobrze byłoby poznać się jeszcze przed rozpoczęciem roku? Jeśli macie ochotę, kns-s1@outlook.com :)
An
Hej ☺ czy ktoś się wybiera na pracę socjalną II stopnia niestacjonarnie?
27.09.2020
22.09.2020
krym
ja idę na zaoczne, plus moje dwie koleżanki. słyszałam że kryminologia jest super
KI
Kryminologia zaocznie - warto? Papiery złożone, ale nie wiem, co o tym myśleć. Z tego co widzę, zdania na temat uczelni są podzielone. Btw. Ktoś jeszcze zdecydował się na I stopień kryminologii zaocznie? :)
22.09.2020
09.09.2020
ona
a ja w tym roku będę już na 5 roku psychologii i jestem bardzo zadowolona. Wieczni malkontenci ciągle będą narzekać, nawet na bułkę w bufecie uczelni. Wykładowcy są wymagający, wiadomo-zdarza się taki który jest mniej wymagający, no ale nie oszukujmy się-w każdej uczelni tak jest. Wiem co piszę, bo to moja druga uczelnia i drugi kierunek. biblioteka bezbłędna, nawet jak nie mają książek w wersji papierowej to proponują dostęp do elektronicznych książek. Czasami plan nagle się zmieni, no ale sądzę że to nie wina uczelni, przecież każdy wykładowca może się rozchorować. Polecam i będę polecać
XXX
Czy ktoś wybiera się w tym roku na psychologię zaocznie? Czy jest problem przy przenoszeniu się na swps np po pierwszym roku?
27.04.2020
03.04.2020
drum
Zaocznie poza Szczecinem. Chyba, że ktoś chce studiować dla samego dyplomu, to WSH. Słabo bardzo.
Mmm
Opinia na temat psychologii zaocznej? Jest aż tak źle jak jest napisane poniżej? W szczecinie nie ma więcej uczelni oferujących ten kierunek zaocznie.. A szkoda.
03.03.2020
28.02.2020
dron
Wykładowcy z SWPS na WSH? chyba we śnie, biedni; pan mgr Szymon zero wiedzy, chyba nie mieli wyboru skoro znów pracuje-mówi po prostu głupoty i źle wypowiada się o tych, co mają wiedzę,
student
Ciężko powiedzieć czy polecam... wykładowcy są lepsi i gorsi - jak na każdej uczelni, jednak z przewagą tych lepszych, którzy widać, że angażują się w swoją pracę. Jednak... co moim zdaniem jest tragiczne na tej uczelni - zero różnorodności. Wszyscy dostają 4 i 5... Jeśli jesteś ambitny, starasz się o stypendium - zapomnij... Osoby, które otwarcie mówią, że nie uczyły się do egzaminu dostają 5. Finalnie Tobie tez spada motywacja do nauki - bo i tak zdasz - co więcej i tak dostaniesz przynajmniej 4... Co ciekawe w sytuacji kiedy wykładowcy zdecydują się na zaliczenie w formie testu to pojawiają się takie oceny jak 3 lub nawet niezaliczenie, jednak od pewnego czasu ponoć rektor naciska na egzaminy ustne - no i wtedy mamy same 5 xd w porównaniu z swps (wielu wykładowców jest z swps) poziom o wiele wiele wiele niższy. Niestety ale z roku na rok jest gorzej.
11.02.2020
27.09.2019
Elewator
Nie jestem zadowolona. Nie polecam. Zgadzam się, że jest bardzo słabo. Mniemanie o sobie mają wielkie i na tym sukcesy tej „uczelni” kończą się. Powodzenia dla zainteresowanych, ja odchodzę na SWPS w Poznaniu. Współczuję przyszłym pacjentom.
śmieszne
ostatni komentarz to chyba pani z dziekanatu napisała-lepszą kadrę? bzdura!!! bardzo słaba uczelnia po prostu, nie ma co się oszukiwać; kilka osób prowadzi wszystkie przedmioty, czyli znają się na wszystkim a więc na niczym :)
19.09.2019
13.09.2019
studentka-psychologia
Ja polecam, merytorycznie wszytko ok, wykładowcy z praktyką a fakt ze czasami nie posiadają doktoratu o niczym nie świadczy, najważniejsza jest praktyka a takich wykładowców jest sporo... zajęcia są czasami przenoszone albo odwoływane ale z przyczyn losowych, jak na każdej uczelni - wiem co mowę. Narzekacie a sami często przenosicie zajęcia i nie informujecie kolegów z grupy o zmianach, znalazłam się w takiej grupie... Jedno jest pewne WSH zatrudnia lepszą kadrę niż US...POLECAM
darra
mala czy maly— może czytasz poradniki bo niektórych książek przy 100 osobach jest jak na lekarstwo; a niektórych brak po prostu, a 200 stron w czytelni no sorry. wykłady z mgr Pan.... też Ci się podobały? Temperatura w salach latem przy 100 osobach też odpowiada? zero wentylacji; ja zaczynam teraz studia w Poznaniu na SWPS i dam znać
13.09.2019
13.09.2019
mala
darra - nie wiem skąd u Ciebie takie odczucia że biblioteka jest słabo wyposażona. też studiuje psychologię i jeszcze mi się nie zdarzyło że jakiejś książki nie było w bibliotece. Jeżeli nie mogłem jej wypożyczyć, to na pewno była w czytelni. zauważyłem też że jeżeli jakiejś książki faktycznie nie ma to starają się zaraz ją kupić. ja jestem zadowolony. pozdrawiam bibliofil
darra
Zajęcia z metodologii prowadzi pan rektor, a nie jest psychologiem i metodologia dla psychologów jest inna. Zero zajęć na programach statystycznych. Kserowanie testów u pewnego pana magistra już na 2 roku, choć nie mamy pojęcia o diagnozie. Inna-starsza pani spóźnia się po 20 minut, moralizuje i opowiada o swoim życiu i przeczytanych książkach /ciągle tych samych/ a o rozwoju człowieka zero. Dodatkowe zjazdy, późno podawany plan, ciągle zmieniany. Słabo wyposażona biblioteka, głównie elektroniczne książki. Niektórzy koledzy jakby inteligencję zostawili w podstawówce. Rzeczywiście młodzi prowadzący, zarozumiali ale wiedzy niewiele. Zgadzam się w poniższymi wpisami.
13.09.2019
12.09.2019
XYZ( psychologia)
Podnosza czesne z roku na rok chociaz mowili, ze max „pare zl” rocznie a w rzeczywistosci to roznica 500 zl, wykladowcy notorycznie nie przychodza na zajecia, nie potrafia przekazac wiedzy i ciagle zbaczaja z tematu i zaczynaja mowic od czapy, marnowanie czasu bo z 4h np filozofii moze 30 min jest na temat, odbija sie to potem na studentach w ten sposob, ze nagle w ciagu tygodnia musza opanowac 400 str materialu na kolokwium bo przeciez wykladowca „nie miesci sie w czasie a musimy to wiedziec”, tez organizjacja na uczelni jest dobijajaca, ciagle zmieniajacy sie plan zajęć w ciagu dnia, nie raz byla sytuacja, ze ktos przychodzil na 8 według planu a o 7:59 weszla zmiana, ze zajecia rozpoczynaja sie o 11, dla osob dojezdzajacych z poza miasta to jest tragedia, moze 1% wykladowcow jest przygotowana co prowadzenia zajec, reszta to magistrzy, ktorzy wygladaja jakby dopiero co zdobyli dyplom, oczywiscie ocena prac i egzaminow tez w wiekszosci wypadkow jest grubo po terminie i potem sa problemy z ustaleniem popraw bo nie ma juz na nie czasu,
Anna
Psychologia - Wiele zajęć odwoływanych, albo prowadzonych przez osoby nie mające pojęcia o tym, co mówią. Niektórzy z wykładowców powodują powszechną senność, inni mówią od rzeczy, albo puszczają na slajdach wklejone treści z Wikipedii, albo też osoby w podeszłym wieku mówią na ty, płaczą w czasie zajęć. Jest kilku sensowych wykładowców. Dyplomy psychologów dla.... dla kogo? dla kogoś, kto niczego się nie nauczy.
12.09.2019
09.08.2019
Ewa
Psychologia słaba. Kadra tzw. praktyków nieliczna i stale odchodzą. Słabe zaplecze. Zdecydowanie nie polecam. A jak już mieli dobrego specjalistę, to odszedł. Bałagan ogromny, zero profesjonalizmu.
Wsh
Czy sa osoby, ktore ubiegaly sie o stypendium rektora?
13.06.2019
06.06.2019
mała.m
hej. Czy polecacie kierunek Psychologia na tej uczelni!!!!! czy lepiej od niej uciekać i czy ma się po tym odpowiednia uprawnienia do pracy? dzięki za odpowiedź
XYZ
Czy jest tu moze ktos z 3 roku kryminologii niestacjonarnej i chcialby sie pochwalic jakie przedmioty mial?
13.05.2019
14.04.2019
Xxx
Warto iść na psychologię zaocznie? Uczelnia chwali się na swojej stronie certyfikatem jakości, natomiast w rankingach szkół wyższych nigdzie się nie pojawia.Ktoś może coś napisać o poziomie nauczania na WSH?
Magda
Zaocznie uczę się na specjalizacji I stopnia praca socjalna . Jestem młodym pracownikem socjalnym. Muszę powiedzieć ,że jakoś sobie radzę w tej paskudnej pracy. Od pazdziernika robię specjalizacje no i mussze powiedziec ze wykladowcy sa super. Przyjezdzam juz do Szczecina w piatek. Hotel za darmo. jedzenie tez w hotelu . Mamy katering na uczelni. Jednym slowem :COS OKROPNEGO! nie wiem kto to gotuje????nie chce narzekac ale inaczej sie nie da. Ziemniaki wodniste, sosy rzadkie jak z samej wody a ostatnio krokiety to jakas porazka. krokiety z kapusty kiszonej do tego surowka z kapusty kiszonej i jakies maziodło rzadkie,szare.OKROPNOSC!!!! MOZE KTOS ZAREAGUJE !!!!!!!!!!! Nie ejst wybredna ale jeść się tego nie da!!!!!!!!!!!!!!!
09.12.2018
10.10.2018
Xxx
Lingwistyka stosowana- Czy ktoś posiada więcej informacji na temat tego kierunki? Czy jest ciężko z nauka dwóch języków? Jaki poziom języków jest wymagany żeby dostać się na ten kierunek-lingwistyka stosowana?
Ja1
Czy ktoś wybiera się na pozyskiwanie i ochronę informacji?
14.09.2018
09.09.2018
do XX
do XX - fajnie piszesz :) a możesz podać parę faktów o psychologii zaocznej. Złożyłam dokumenty ale jeszcze mam zawahania- od razu dziękuję za info
xx
A co do płatności to jeden wielki cyrk. Na pierwszym roku prawie każdy miał inne metody płatności za rok. Np. 260 czy 350 zł. Niby miało nic nie podskoczyć, a porównując kolejny rok to cena skoczyła i to dużo. Ta sama ilość rat- czyli 10, a 70zł więcej za każdą ratę. A niby cały okres miało być to samo czesne. Plan zajęć dowiadujecie się 1 października, bo uczelnia ma głęboko gdzieś czy pracujecie czy chcecie wynająć mieszkanie w Szczecinie i nie wiecie czy Wam się będzie opłacać. Jak nie zapomną, że jakieś wykładowcy nie ma to Was nie poinformują, a jak przyjdziecie to będzie wielkie zdziwienie co tu robicie
08.09.2018
08.09.2018
XX
Angela- żadnego testu nie ma. A ile osób wybierze angielski czy niemiecki nie ważne. Jest tylko angielski i koniec. U nas z roku z kryminologii i psychologii wybrało ok 10 osób niemiecki i dla nich nie powstał. A angielski podstawowy. Taka typowa podstawa + słownictwo pod kierunek. A co do kryminologii to polecam. Bez problemu można godzić pracę i studia. W tamtym semestrze były tylko dwa dni w tygodniu. Wykładowcy zależy. Są tacy, którzy nudzą i można usnąć u nich na wykładać/ćwiczeniach i takich, których słucha się z wielkim zaangażowaniem. Polecam!
Angela
A jak wygląda wczesne nauczanie języka angielskiego? Jakie macie opinie? Wie może ktoś jak wygląda test z języka? jaki poziom?
20.08.2018
08.08.2018
Marta
Podbijam temat Ewy. Prawo -jednolite studia magisterskie. Ktoś? Coś? Za tydzień chyba złoże dokumenty
ewa
hej, a czy ktoś słyszał o Prawie na WSH TWP? 5 lat nauki więc to chyba pożądne studia. Jestem mocno zainteresowana. Mają fajne kierunki. Czy ktoś już tam złożył papiery? Ile jest osób na jedno miejsce?
20.07.2018
20.07.2018
Ines
Andi, na WSH TWP obowiązuje kolejność zgłoszeń i twoje świadectwo maturalne. Nie patrzą jak zdałeś maturę. Więc bez problemu możesz składać tam dokumenty. Powodzenia
Andi
Hej, mam pytanie jak wyglada rekrutacja jeśli chodzi o dostanie się na psychologię? Chodzi mi dokładniej o przedmioty rozszerzone. Polski (zarówno podstawa jak i rozszerzenie) wyszedł idealnie, jednak biologia nie za ciekawie. Interesują mnie studia zaoczne, orientuje sie ktoś? Nie rejestruje się jeszcze na stronę, wole zapytac tutaj
19.07.2018
18.07.2018
Wiktoria
Ola a właśnie jak wykładowcy? dużo wymagają? mili są czy lubią robić problemy? studiujesz dziennie czy zaocznie? :)
mm
U nas na Psychologii prawie wszyscy pracują, ja również. Wszyscy dają radę. Poza tym nie oszukujmy się. To jest Psychologia a nie jakieś pitu pitu, gdzie nie trzeba się uczyć
18.07.2018
18.07.2018
Ola
Kryminologia jest super wyborem. Nie żałuję że wybrała WSH TWP. Zajęcia ciekawe, praktyczne a nie tylko suche słowa i nudne wykłady. Tez się zastanawiałam nad WSB ale oni chyba nie mają studiów II stopnia a tutaj są i można uzupełnić licencjata studiami magisterskimi. Nie chciałabym zmieniać uczelni i uzupełniać wykształcenie w innej uczelni. Tutaj znam już wykładowców, poza tym maja super wyposażoną bibliotekę i to też przyciągnęło mnie do WSH. Polecam. Wiktoria nie wahaj się!
Wiktoria
Jakieś opinie o kryminologii? Polecacie WSH? Jakieś porównanie z WSB? Którą zkołę lepiej wybrać?
17.07.2018
15.07.2018
do mm :)
mm -lub innych osób po pierwszym roku psychologii - czy w ciągu roku dużo było egzaminów ? Złożyłam dokumenty na pierwszy rok, I ciągle się waham czy pogodzę studia z pracą.
mm
Jestem teraz na 2 roku psychologii w WSH TWP. Polecam. Dobrzy wykładowcy, wymagający. Można się dużo od nich nauczyć. Pracuje i wychowuję 2 dzieci, ale daje radę. Polecam
13.07.2018
14.06.2018
Borixon
Mógłby ktoś wyrazić opinie o kryminalistyce II stopnia? Jak wyglądają przykładowe przedmioty, czy jest to tylko pusta teoria i odbębnianie godzin na zajęciach?
Jan
Mam mieszane uczucia odnośnie uczelni. Niby wykładowcy bardzo dużo wymagają, trzeba być przygotowanym na wykłady, prezentować się, a z drugiej strony gdy przychodzą egzaminy albo większosć ściąga z telefonów, albo stawia się za nic pozytywne oceny. Dobrze i niedobrze, zależy po której stroni się stoi. Jeśli się uczysz jest to niesprawiedliwe, jeśli "leniuchujesz" jest to olbrzymi atut tej uczelni.
14.05.2018
09.04.2018
Psycholigia
Czy zagląda tu ktoś z zaocznej psychologii ? chciałam poprosić na priv :) o parę informacji
Marta13
Ciekawa jestem opinii o psychoonkologii, czy może ktoś się podzielić informacjami? Warto?
07.04.2018
02.04.2018
kasia
czy na psychologii zaocznej da radę ten kto pracuje? mam na myśli ilość materiału do przyswojenia i pogodzenie tego z innymi obowiązkami.
M.
Polecam psychologię zaoczną, dużo zajęć, dużo materiału do samodzielnego przerobienia, ale zajęcia ciekawe i wartościowe.
30.03.2018
24.02.2018
iza
jest ktoś na psychologii zaocznej ?
Bick
Kryminologia I rok II stopień. Grupa aktywna. Można byłoby dużo nauczyć się, ale jest jedna osoba, która ciągle przychodzi i notorycznie kogoś krytykuje. To p9olicjant, ale ma duże problemy ze sobą. Ciągle zadaje pytania, ma własne opowieści na dany temat i chętnie z nim dzieli na forum. Twierdzi, że wybrał tę uczelnię, żeby nie musieć się uczyć. Manipuluje cała grupą, wciągając pozostałych w swoją gierkę, aby rozbijali tok zajęć. Obraża prowadzących. A ci nie potrafią sobie z poradzić z sytuacją.
18.12.2017
10.10.2017
Kasia
Czy jest tutaj ktoś, kto zaczyna w tym roku podyplomówkę, przygotowanie pedagogiczne? ;)
Gość 101
Wybiera się ktoś na kryminologie I stopnia, zaocznie?
28.09.2017
22.09.2017
Gosc 5
Ja takze psychologia dzienne
Podyplomówka WWR
Czy ktoś może coś napisać o podyplomówce na Wczesnym Wspomaganiu Rozwoju?
14.09.2017
13.09.2017
Gość96
Hej, wybiera się ktoś w tym roku na kryminologie I stopnia? :) Fajnie byłoby się poznać: kksiaxx@o2.pl
Gosc3
Ja ide na psychologie na dzienne
07.09.2017
01.09.2017
gość 2
Kto wybiera się na psychologię/ 2017
gosc1
Monte Cassino 15 szczecin
02.08.2017
10.07.2017
gosc
Gdzie dokladnie sa zajecia z kryminologii (ulica)?
Danielnhgthy
naprawa iphone Reagujcie :) Biorę na imię Marcin, dysponuję 19 lat. Jestem w wojownik. Lubelskim W niniejszym roku podsumował liceum o portrecie mat-fiz. Na dzieła rozdzielam się na odtrutka przykute z matmą (nadobowiązkowo nie zarządził wprost który tok). Ciekawię się grą, wysiłkiem dodatkowo informatyką. Pykam u was na serwerze gungame. Przesyłam zaś do widzenia na serwerze
25.06.2017
19.06.2017
Gosc1
Gosc- w piątek zajęcia 16-21, sobota różnie,np. 9-18, niedziela 8-14. przedmioty typu: psychologia kryminalistyczna, prawo karne, wiktymologia. dobrze wyposażona biblioteka w tej uczelni, więc nie ma problemu z nauką
Gosc
Do Gosc 1, a jak wygladal mniej wiecej twoj plan zajec?
11.06.2017
02.06.2017
WSHTWP
Szanowna Pani, którą oszukano w WSPiA w Poznaniu, prosimy koniecznie o kontakt telefoniczny lub mail. tel. 91 422-04-22, mail: cos@wshtwp.pl. Pozdrawiamy
Bartosz
Robiłem na tej uczelni 4 podyplomówki - przygotowanie pedagogiczne, resocalizację i socjoterapię, zarządzanie oświatą, a teraz jestem na pozyskiwaniu i ochronie informacji i polecam wszystkim. Jakość na najwyższym poziomie !!!
01.06.2017
01.06.2017
oszukana przez WSPiA w Poznaniu
Pomocy!!! Jestem studentką psychologii I-go stopnia WSPiA w Poznaniu, za kilka tygodni się bronię i okazuje się, że WSPiA w Poznaniu nieuczciwie postępuje ze swoimi studentami. Po 3 latach studiowania nie będę miała żadnych uprawnień i nie będę mogła pracować jako psycholog, ponieważ aby je mieć trzeba skończyć studia jednolite magisterskie czyli dyplom będę mogła schować do szuflady :(. Na stronie uczelni WSHTWP w Szczecinie znalazłam II stopień kryminologii i specjalność Psychologia śledcza. Dla mnie byłoby to rozwiązanie super!!! bo zrobiłabym drugi stopień ze specjalnością w psychologii. Pytanie do wszystkich co studiują ten kierunek. Czy musieliście zaliczać jakieś różnice programowe? Ciężko się dostać? Bo pewnie kierunek rozchwytywany :(, a ja dopiero bronić się będę we wrześniu :(. Proszę o pomoc!
Elwira B.
Bardzo dobra uczelnia!!! Zrobiłam pierwszy stopień dawno temu i nie miałam najmniejszego problemu ze znalezieniem pracy, a teraz wróciłam i jestem w trakcie magisterki. Jestem nauczycielką i polecam wszystkim osobom, które myślą o pracy w szkolnictwie. Kwalifikacji zdobytych na tej uczelni nie podważa żaden pracodawca. Programy studiów są tak układane żeby nie było żadnych wątpliwości czy aby na pewno możemy wykonywać swój zawód i czy mamy odpowiednie kwalifikacje. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pracują na uczelni za pełen profesjonalizm. Elwira B.
01.06.2017
01.06.2017
Katarzyna
jestem byłą studentką WSH TWP na kierunku Pedagogika. Otrzymywałam stypendium socjalne, które pomagało mi w opłacaniu czesnego i zawsze proces składania dokumentacji, otrzymania decyzji i wypłat pieniędzy był sprawnie przeprowadzany. Dzisiaj pracuję w przedszkolu z dziećmi o specjalnych potrzebach i dzięki wiedzy zdobytej na tej uczelni, idzie mi to rewelacyjnie. Z czystym sumieniem polecam
mama
O widzę że robi się głośno o tej psychologii. Fajnie-będzie nas więcej. Ciekawe ile jest osób na jedno miejsce? Właśnie w rmfmaxx leci ich reklama
01.06.2017
01.06.2017
mama
Witam, wybieram się na jednolite magisterskie studia z psychologii, bo zauważyłam na stronie Internetowej WSH TWP że mają taki kierunek http://wshtwp.pl/psychologia/, czy ktoś się jeszcze wybiera?
dośka
Witajcie, a mnie interesuje Psychologia magisterskie. Widziałam, że WSH ma ją w swojej ofercie. Czy ktoś coś wie?
01.06.2017
31.05.2017
Gosc1
aha i decyduje kolejność zgłoszeń. Rekrutacja już chyba trwa
Gosc1
Ja właśnie kończę I stopień kryminologii i bardzo sobie chwalę. Ciekawe przedmioty, świetni wykładowcy, bardzo dobrze wyposażona biblioteka. wiem że od tego roku wchodzą nowe-jeszcze ciekawsze specjalności. A co do opinii zoolander to w ogóle się z nią nie zgadzam. Hamburgery pycha a pierożki.... pierwsza klasa. Na serio polecam WSH TWP
31.05.2017
16.05.2017
Gość
Witam, chcialabym studiowac w tym roku kryminologie, polecacie, ciezko sie dostac? Jak wyglada rekrutacja czy takowej w ogole nie ma?
R.W.
Jestem studentem I stopnia wię zaczynam przygodę z tą uczelnią. Na samym początku byłem bardzo zadowolony (zaznaczam,że regularnie uczęszczam na zajęcia i z racji swoich nie młodych lat zależy na jej ukończeniu). Niestety teraz czuję,że będzie to ciężki rok. Bardzo dużo trudnego materiału,niektórzy wykładowcy "wywaleni w kosmos". Być może wszystko się rozejdzie po kościach lecz na dzień dzisiejszy mam wątpliwości czy wybranie tej uczelni było dobrym pomysłem.
19.12.2016
25.11.2016
zoolander
WITAM serdecznie. Dam wam dobrą radę. OMIJAJCIE BUFET na tej uczelni z daleka. Dają stare jedzenie. Sam byłem świadkiem, gdy do "HAMBURGERA" trafiło stare mięso, prawie że zielone, a kobieta, która tam z wielkim wrzaskiem sprzedaje cieszyła sie że owe mieso udało jej sie sprzedać. NIE POLECAM!!
EBR
Ja WSH kończyłam dawno temu, był to czas, który wspominam z dużym sentymentem. Wykładowcy byli wymagający lecz z pasją do nauki i ową "pasją" inspirowali, zarażali, pobudzali człowieka do refleksji, poszukiwania rozwiązań nad daną problematyką. Za ten czas dziś dziękuję,EBR
07.11.2016
29.09.2016
nauka77
Witam serdecznie, Poszukuję osób, które ukończyły I rok kryminologii. Chciałabym zasięgnąć szerszej opinii o kierunku, wykładach i wykładowcach. Bardzo proszę o kontakt nauka1977@o2.pl
mala
Jestem po 1 roku kryminologii i jestem pod dużym wrażeniem. Zajęcia bardzo ciekawe a wykładowcy kompetentni. Na razie nie zauważyłam żeby kadra było mało wymagająca wręcz odwrotnie. Doskonale wyposażona biblioteka a pracownicy w całej uczelni na każdym piętrze pomocni. Są to studia licencjackie ale teraz już wiem że na magisterskie też wybiorę WSH. Polecam
06.07.2016
01.06.2016
mm
Konczyłam jakieś 4 lata temu socjologię miedia i komunikację 2 st i bardzo chwalę sobie zarówno dobry poziom jak też zaangażowanie wykładowców - polecam
była studentka
Studiowałam na WSH w latach 2009-2014 i nie jest wcale tak, jak niektórzy piszą, że papier otrzymujesz tylko dlatego, że płacisz. Wiele osób na pierwszym roku odpadło, ponieważ też tak sądzili. Prawda jest taka, że jak chcesz mieć te 3 i przejść dalej, wystarczy chodzić na zajęcia i się nie wysilać. Ale systematycznie się pokazywać. Nie znaczy to oczywiście, że możesz być kapuścianym głąbem, bo jakąś wiedzę musisz posiadać i reprezentować jakiś poziom. Natomiast, jeżeli jesteś bardziej ambitnym studentem, musisz naprawdę się wykazać i pouczyć. Czasami te lepsze oceny z ćwiczeń przepisują na egazmin, a czasami nie jest tak dobrze niestety i trzeba się na egazmin po prostu pouczyć. Zależy od wykładowcy. Ale myślę, że tak jest na każdej uczelni, niezależnie od tego, czy jest to prywatna, czy państwowa. Mimo, że na drugim roku magisterki naprawdę dali nam w kość, było chyba z 25 przedmiotów do zaliczenia i do tego wykucie na obronę ponad 70 zagadnień to i tak uczelnię wspominam bardzo miło. Gdybym miała jeszcze raz wybierać, mój wybór byłby taki sam. I jeszcze jedno, ale to jest chyba typowe dla prywatnych uczelni - kadra jest rzeczywiście nastawiona na szacunek do studenta, wymaga, ale z drugiej strony nie beszta go z błotem, jak to czasami bywa na uniwerku. Na to chyba nie mogliby sobie pozwolić. Dlatego to jest in plus dla tego typu organizacji.
27.05.2016
18.03.2016
pat
Ukończyłam Socjologię chyba z dziesięć lat temu. Bardzo dobrze wspominam WSH. Wykładowcy angażujący się, na prawdę dużo się dowiedziałam i nauczyłam. Wówczas nie było jeszcze na WSH drugiego stopnia Socjologii. Po licencjacie poszłam na Uniwerek. Niestety nie było już tak fajnie. Wykładowcy w większości zblazowani, niezainteresowani studentami... Wszystko opierało się tylko o zaliczenie egzaminów... żałuję trochę tego czasu... Weźcie jednak pod uwagę, że to opinia z nauki odległej czasowo. Ostatnio planuję podjąć podyplomówkę. Nie zdecydowałam jeszcze gdzie. Zastanawiam się.
pracownik
Witam. Kryminologia ruszyła od roku akademickiego 2015/2016 zarówno na I jak i II stopniu. Zauważa się duże zainteresowanie kierunkiem, głównie ze względu na tematykę oraz odbywanie praktyk w ciekawych instytucjach. Osoby zainteresowane zachęcam do kontaktu. www.wshtwp.pl
16.03.2016
23.02.2016
kryminologia?
czy kierunek Kryminologia już był realizowany w tym roku, czy ta NOWOŚĆ dotyczy najbliższej rekrutacji, od października 2016? Chętnie bym się więcej dowiedziała na ten temat, Aneta
hfhfhhfhfhhff
Dla tej uczelni ważne jest tylko to, że zapłacisz.... O niczym nie informują, nie potrafią odpowiedzieć na proste pytania , na niczym nie znają się.
08.12.2014
14.09.2014
kamila
Jeśli chcesz mieć tylko mgr przed nazwiskiem to Wsh jest idealną uczelnią *pisze o studiach zaocznych. Mało wymagają nie obrażając nikogo a papier masz. Jeśli natomiast chcesz naprawdę studiować to tylko jeśli mowa o zachodniopomorskim uniwersytet Szczeciński. Studiowałam na jednej i drugiej uczelni z z czystym sercem mogę powiedzieć ze tak jest. Słyszałam z opinie koleżanek że sprawa inaczej się ma ze studiami dziennymi na wsh ze też cisną wykładowcy i coś ze studiów się wynosi. na wsh na studiach 3 masz za chodzenie na zajęcia na uniwerku czasem musiałam zakuwać kilka dni po nocach żeby zdać i cieszyć się z 4 na wsh naprawdę niewiele musiałam robić zeby wypracować stypendium. Co prawda miło wspominam kadrę wsh np p. Henryka i p. Lipko to jednak jeśli mam płacić za studia to chce się czegoś nauczyć. Jak to się ma w przełożeniu na znalezienie pracy? Jak masz znajomości to nie ma to znaczenia ale jeśli nie to różnie z tym bywa...studia podyplowowe na US są tańsze więc chyba lepiej mieć papier renomowanej uczelni z tradycja. Takie moje zdanie mam 28 lat skończyłam dwa kierunki studiów jedne niestety na wsh, teraz szykuje się na podyplomowe na uniwerku. Pracę znalazłam po roku czasu od obrony i choć 60% rzeczy uczysz si epodczas pracy zawodowej to jednak z podstawy czerpie z uniw.a nie wsh
wszystko zalezy od ciebie
nawet po uniwerku warszawskim nikt ci nie zagwarantuje pracy, umiesz liczyć - licz na siebie, życie poazuje, ze sa zwierzęta dziennikarskie, osoby ktore nie potrzebuja studiow i moga sie śmialo odnależć w pacy w radiu, telewizji, a juz spokojnie w prasie, nie ma reguly
12.11.2013
08.10.2013
esta
Tylko nie wybierajcie dziennikarstwa... studiowałam tam ten kierunek i naprawdę nie polecam. Strata czasu, strata pieniędzy. Ten kierunek niczego was nie nauczy. Nie myślcie, że po dziennikarstwie nagle was przyjmą do radia czy telewizji. Jak lubicie pisać, nie boicie się kamer itp. - to i bez tego coś osiągnięcie. No, chyba że nie macie co ze sobą robić i ze swoimi pieniędzmi... Wystarczy poczytać liczne artykuły w internecie o tym jaka jest prawda o studiach dziennikarskich.
oki
uczelnie oceniam dosc dobrze, może szału nie ma, ale i większych problemów też nie, wykladowcy rózni, jak wszedzie, zawsze znajdzie sie ktos, kto zatruwa, cha,cha moi znajomi sa zadowoleni
05.09.2013
12.07.2013
Kama.
a czytałeś wypowiedź poniżej?
olej
hej , wybieram sie na studia dziennikarskie , ktos mi powie jaki jest tam poziom i czy polecacie mi ta uczelnie ? musial bym dojezdzac prawie 300 km wiec licze na szczere podpowiedzi . pozdr
08.07.2013
29.05.2013
malina
Nie polecam kierunku mężczyznom na komunikacji - będziecie mieć zaniżane oceny przez Dr. , kosztem podniesienia kobietom. Jak ten Dr. usłyszy, że nie lubicie komuny, to też będzie poprawka z przedmiotu. Beka z nich.
joko
mnie interesuje dziennikarstwo, moze byc z ta komunikacja spoleczna, jak oni maja, mam pytanie: czy macie powrownanie tej szkoly z innymi prywatnymi w Szczecienie??? sprobuje najpierw na USZ, ale jesli sie nie dostane, to co polecacie ze szkol szczecinskim ka kase, ktora jest ok, zeby wiochy nie bylo?
08.05.2013
29.03.2013
tomasz
przed Tobą trudny wybór bo moim zdaniem te szkoły są na bardzo wyrównanym poziomie, jaki kierunek chcesz studiować? bo od tego też wiele zależy
gdzie socjologia?
chce isc na socjologie, zalozmy ze sie nie dostane na Uniwerek Szczecinski, to co polecacie; Zachodniopomorska Szkole Biznesu czy Wyzsza Szkole Humanistyczna TWP? jakie macie porownanie?
30.01.2013
27.09.2012
M.
Jestem tegoroczną absolwentką pedagogiki pierwszego stopnia i jak najbardziej mogę polecić uczelnię! Wykładowcy w porządku, nauka raz na pół roku przed sesją ale każdy da radę, mimo że skończyłam dzienne gdzie pewnie materiału było więcej niż na zaocznych. Sama obrona również bułka z masłem. Zapisujcie się i studiujcie z przyjemnością ;)
takieżycie
Ja tam opuściłam parę zjazdów w wshtwp i jakoś żyję. Notatki bez problemu dostałam, egzaminy pozaliczałam. Miałam może problemy z odpowiedziami na pytania dotyczące zagadnień przy których omawianiu nie byłam obecna, ale dałam sobie radę. A informatorów znalazłam bez problemu ;D
22.08.2012
13.12.2011
Kubusiek
Jak poopuszczasz to ciezko skołowac notatki wiem z doświdczenia. Nie jest wcale takie proste sobie opuścić zjazd. Masz potem wiele zaległości i potem jak zaliczysz egzaminy? Chyba, że masz takich wspanaialych inforamtorów, ale ciezko takich znaleźć uwierz mi
Eriks
Myśle o niestacjonarnych tutaj, właśnie w tej szkole. Interesuje mnie dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Ktoś studiuje? jak jest ze zjazdami? Czesto są czy moża trochę poopuszczac?
10.12.2011
06.12.2011
Haniux
A ja ide na studia 2 stopnia na socjologie. Niby znajomi mi odradzają, ze socjologia to taka a taka, ze nie warto za ten kierunek się zabierać. Trudno ja już wybrałam i to moja decyzja. Szkoła fajna i godna polecenia, lecz nie mam porównania z inymi...
Fiolka
Ja zamierzam tam iść także nina nie jesteś sama :) Co do wyboru tej szkoły to jestem zdecydowana. Zrobiłam wywiad środowiskowy i jestem na tak. Znajomi polecali , chwalili , chociaż zdażają się opinie negatywne . Waidomo , że każdy z nas ma inne oczekiwania i trudno każdemu dogodzić.
24.05.2011
21.05.2011
Antonina
Hejka , ja polecam jak najbardziej :) Studiuje tam obecnie jestem na drugim roku studiów licencjackich ( 3 lata trwaja - tak jak mniej wiecej w każdej szkole) Ja wybrałam pedagogike . Co do zaliczania przedmiotów to nie jest źle. Wiadomo trzeba się uczyć. Jeśli ktoś się troche przyłoży to nie ma z tym większych problemów. Ja nie miałam żadnej poprawki , a nie uczyłam się po nocach :)
nina
Polecacie?! prosze o komentarze jakieś odnosnie tej szkoly. Musze podjac dobrą decyzje .Jak z zaliczaniem nie robią problemów? Ktoś idzie tam , ma to w planach? Pzdr
16.05.2011
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Uniwersytet w Siedlcach
 • Gdański Uniwersytet Medyczny
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Szczawnie-Zdroju
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Politechnika Poznańska
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Powiślańska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Collegium Humanum w Szczecinie
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Akademia WIT w Warszawie
 • Akademia Katolicka w Warszawie, Collegium Bobolanum
 • Uniwersytet Gdański
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Politechnika Białostocka
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Uniwersytet w Białymstoku
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
 • Collegium Humanum w Rzeszowie
 • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Akademia Jagiellońska w Toruniu
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Collegium Humanum w Lublinie
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
 • Uniwersytet Wrocławski
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Uniwersytet SWPS Katowice
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
 • Politechnika Łódzka
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Collegium Humanum we Wrocławiu
 • Akademia Tarnowska
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • Akademia Zamojska
 • Akademia Medyczna Humanum w Warszawie
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu
 • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • Akademia Pożarnicza w Warszawie
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Politechnika Częstochowska
 • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
 • Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Politechnika Lubelska
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
 • Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu
 • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Uniwersytet WSB Merito w Toruniu
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
 • Politechnika Śląska
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Uniwersytet Rzeszowski
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana w Radomiu
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Kaliski
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu
 • Warszawska Uczelnia Ekonomiczna
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Uniwersytet WSB Merito Szczecin
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Collegium Humanum w Warszawie
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach