• 26 Festiwal Nauki i Sztuki
 • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi Summer School 2024
 • UTH im. Chodkowskiej Warszawa

Politechnika Opolska

uczelnia publiczna, woj. opolskie, 45-758 Opole, ul. Prószkowska 76, (+77) 449 80 00, dzk@po.opole.pl

Politechnika Opolska, pomimo, że od kilku lat zaliczana jest do uczelni interdyscyplinarnych, nadal wiedzie prym nauczania technicznego w województwie opolskim. Na ten moment składa się z sześciu wydziałów oferujących kształcenie z zakresu budownictwa i architektury, ekonomii i zarządzania czy inżynierii produkcji i logistyki.

Dzięki tak szerokiemu wachlarzowi dyscyplin, Politechnika Opolska oferuje studentom szereg różnorodnych kierunków, począwszy od administracji, ekonomii czy fizjoterapii, a skończywszy na automatyce i robotyce, mechatronice i inżynierii biomedycznej.

Uczelnia oprócz prowadzenia studiów I i II stopnia zapewnia również dostęp do szkoły doktorskiej, dzięki czemu studenci mają wiele możliwości na rozwój swojej kariery naukowej. Dowiedz się więcej o kierunkach i rekrutacji na PO.Ocena uczelni

7.70 / 10
250 głosów

Opinie (128)
Politechnika Opolska, PO Opole

brynazw
Skończyłem budownictwo I i II stopnia na tej politechnice. Zaczynałem studia na pwr, ale na drugim roku zacząłem nabierać coraz więcej przedmiotów, których nie zaliczałem a dodatkowo zdarzało się, że jeden przedmiot blokował kolejne, więc limit ECTS by się bardzo szybko wyczerpał. Zdecydowałem się więc zmienić uczelnię, bo mogło to pójść tylko w jednym kierunku. Brutalna prawda jest taka, że jak na pwr leciałem na 3 i 4, to tutaj nawet zdarzały mi się piątki. Nie ma co ukrywać, poziom nie jest tak wysoki jak na pwr, ale nie jest też źle. Na pewno studenci są traktowani o wiele, wiele lepiej. Na moim roku zaczynało około 500 czy 600 osób i nas przerzucano z kąta w kąt, trudno było się dostać na konsultacje czy po prostu o coś zapytać, bo zwykle prowadzący wykłady czy ćwiczenia byli zajęci albo nas ignorowali. Tutaj nie miało to miejsca. Fakt, była jedna osoba, która nie miała najlepszego nastawienia do pracy ze studentami, ale poza tym, było naprawdę dobrze. Na studiach magisterskich było nas mniej niż 10 (tych, którzy przychodzili na zajęcia, kilka osób się zapisało, ale byli nieobecni) i studia przypominały niemal indywidualny tryb nauczania. Po studiach szukałem pracy przez około miesiąc, pracuję jako inżynier budowy u generalnego wykonawcy na dużej budowie. Dużo zależy od oczekiwań wobec uczelni, ja nie jestem ani zawiedziony, ani rozczarowany.
28.11.2023
25.10.2022
Marti
Jakieś opinie na temat inżynierii środowiska II stopień?
Amelia
Jakie przedmioty rozszerzone trzeba zdawać na maturze? Czy matematykai angielski rozszerzony starczy?
21.08.2022
25.05.2022
ja
miałem okazję pracować przez kilkanaście lat jako wykładowca. Równie skondensowanego środowiska kabotynów, socjopatów i dyletatntów od portierni do góry nie spotkałem nigdy pracując w różnych krajach świata.
Piotr
Witam. Mam pytanie. Ile studentów przyjęto na pierwszy rok elektrotechniki pierwszego stopnia na studia niestacjonarne w naborze na rok akademicki 2021/2022 ?
08.02.2022
29.06.2021
ktoś
Hej.Czy trudno się dostać na mechanikę i budowę maszyn i elektrotechnikę (zaocznie)?Chodzi o studia 1 stopnia.Ponadto, czy kilkuletnie doświadczenie w pracy jako elektromechanik samochodowy może być pomocne w nauce na tych kierunkach?
W
Witam interesuje mnie kierunek @wzornictwo przemysłowe. Czy jest ktoś w stanie o nim odpowiedzieć z perspektywy studenta? :)
24.06.2021
12.05.2021
@
Jakie opinie o kierunku Analiza danych i metody pomiarowe? Ktoś coś?
W
Czy mógłby ktoś opowiedzieć o kierunku Ekonomia I stopnia? Jaka jest atmosfera i czy uczelnia wykorzystuje nowoczesne metody nauczania? Co z informatyką w ekonomii?
01.05.2021
21.02.2021
Marcin
Cześć, jak wygląda trudność zaliczenia na informatyce II stopień stacjonarne? Jestem po innym kierunku inżynierskim niż informatyka, znam podstawy niektórych zagadnień, jednak zastanawiam się czy dam radę nadrobić braki w czasie semestru (np. nauka dodatkowego języka), czy raczej na każdych zajęciach jest potrzeba umieć te rzeczy "na już"? Z góry dziękuję za odpowiedź.
informatyk
odpowiedź dla Adam z dnia 18.01.2021
Mają tam dobry sprzęt i fajnych wykładowców. Nie ma się co zastanawiać. Ta specjalizacja jest najlepsza.
20.01.2021
18.01.2021
Adam
Cześć, jakie macie opinie o Informatyce 2 stopnia? Chodzi mi głównie o specjalizację Sieci komputerowe i systemy baz danych. Dzięki!
Damian
Czy znalazłaby się osoba która powiedziałaby mi jakie są progi punktowe na studia informatyczne stacjonarne? Ciężko znaleźć coś w necie, a całą prawdę wy mi powiecie. Proszę 🙂
26.07.2020
05.06.2020
Wiktor
Trudno się dostać na informatykę zaocznie?
Martyna
A to może jeszcze zapytam: jak wygląda Turystyka i Rekreacja?
30.04.2020
27.04.2020
Rekrut
Czy mógłbym prosić o kontakt to jakiegoś studenta z Politechniki Opolskiej? Pozdrawiam
Martyna
Hej, jest ktoś obecnie na Technologiach Energetyki Odnawialnej? Możecie powiedzieć, jak ten kierunek sprawuje się na uczelni, bo się zastanawiam nad przeniesieniem?
26.04.2020
06.04.2020
ja
miałęm okazję pracować kilkanaście lat usługowo dla wydziału Budownictwa. Chociaż widziałem wiele takiej głupoty, pretensjonalności nie widziałem nigdzie na świecie. Szkoda mi tylko niewielkiej części studentów tam, tej wartościowej.. Reszta szyta na miarę prodziekana.
Rekrut
A czy wiadomo coś jakie były progi ? Chociażby na architekturę
13.02.2020
06.02.2020
Architektura
Bardzo dobrze i oby tak dalej. Rewelacja. Jak architekura to tylko w Opollu. Dzięki ścisłej współpracy z Dziekan Kabitch z Politechniki Śląskiej można pakować architektów po sześć sztuk od jednej krowy.
Rekrut
Czy wie ktoś jakie były progi punktowe na architekturę na rok 2019/2020 oraz jak wyglądała rekrutacja? Lub u kogo można posiąść takowe informacje
20.01.2020
09.09.2019
pakol
2019/2020 fizjoterapia ll stopien niestacjonarne ktos sie wybiera?
Maf
Witam . Wie ktoś coś na temat kierunku fizjoterapia na tej uczelni (II stopień).? Czy warto ? Polecacie ?
19.07.2019
03.07.2019
nauczyciel
Architektura w Opolu to kierunek Architektura i Budownictwo i o ile architektoniczne zajecia sa prowadzone na najwyzszym poziomie to zajecia z budownictwa które stanowia nierozłączna czesc studiow pozostawia wiel do zyczenia .Moim zdaniem z tego kierunku powinny zostac odlaczone elementy budownictwa . Architektura from End to End a '' budowanie powinno zostac zostawione konstruktorom a nie architektom. Wiedza z zakresu przedmiow z zakresu geometrii wykreslnej wymaga cierpliwosci ktora wystarczylaby do zdobycia Mount Everest a wykladowca zostawia w gratisie nerwicę i utarte zdrowa oprócz pseudo wiedzy ( opinia nauczyciela -nauczyciel ktory nie potrafi przekazac wiedzy ale zle wspomnienia powinien rozstac sie ze swoim stanowiskiem ) Podobnie wyglada zdobywanie wiedzy o konstrukcjach stalowych .
Odpowiedź
odpowiedź dla Wielka Wyprawa z dnia 26.04.2019
Studia na kirunku Architektura trwają 7 semestrów w trybie stacjonarnym - S (dziennym) i kończą się egzaminem dyplomowym (obrona pracy dyplomowej oraz egzamin końcowy). Absolwenci studiów uzyskują tytuł zawodowy inżyniera architekta. Zajęcia prowadzone są w formie wykładów oraz zajęć o charakterze praktycznym, głównie projektowych. Ponad 50% zajęć programu kształcenia organizowanych jest w formie zajęć praktycznych. Absolwenci studiów I stopnia są przygotowani do podjęcia działalności zawodowej w charakterze pracownika pomocniczego w wykonawstwie i nadzorze budowlanym, w zakresie projektowania obiektów architektonicznych wraz z ich otoczeniem oraz projektowania urbanistycznego.Na ten kierunek musisz zdać egzamin dodatkowy, który składa się z trzech zadań sprawdzających predyspozycje kandydata do podjęcia studiów na wybranym kierunku. Każde z zadań jest oceniane w skali od 0 do 100 punktów. Technika wykonania zadań: ołówek. I etap – rysunek z wyobraźni (2 godziny lekcyjne), II etap – rysunek z wyobraźni z elementami geometrii (2 godziny lekcyjne), III etap – rysunek atelierowy z natury (3 godziny lekcyjne). Pierwszego dnia przeprowadzone są egzaminy z rysunku z wyobraźni (I etap) oraz z rysunku z wyobraźni z elementami geometrii (II etap). Pozytywna opinia Komisji Egzaminu Dodatkowego kwalifikuje do III etapu egzaminu z rysunku atelierowego z natury. Za pozytywny wynik egzaminu uznaje się zdobycie sumy punktów nie mniejszej niż 100 z trzech zadań łącznie. Więcej informacji na stronie Rekrutacji Politechniki Opolskiej.
13.06.2019
31.05.2019
Yeet
Kierunek informatyka po angielsku, może dwóch wykładowców jest w stanie przekazać informacje po angielsku, reszta używa albo łamanego angielskiego, ewentualnie mieszanki angielskiego, polskiego i niemieckiego. Cała masa bezużytecznych zajęć. Jedyny związek tego kierunku z informatyką to nazwa i 2h teorii programowania w tygodniu. Ktoś by powiedział że większośći informatyki należy się w większości uczyć samemu. W zupełności się z tym zgadzam, ale studiując tutaj nie ma sie na to czasu, ponieważ uczysz się metod statystycznych, fizyki, analizy, elektrotechniki, której jest 3 razy więcej niz programowania. Sprawozdania nie są przyjmowane, bo legenda przy wykresie jest na dole, a nie z prawej, chociaż to zależy, u jednego wykładowcy ma być na dole, u drugiego z prawej. Wymagana na wejściu wiedza o elektrotechnice od studentów informatyki na poziomie jakby wszyscy się tego uczyli od 4 lat. Żeby zaliczyć taką elektrotechnike trzeba zdać 5 kolosów na 5, przy samych piątkach i jednej dwójce się oblewa i traci 7 punktów ECTS. Rok temu 80% kierunku oblało elektrotechnike studiując oczywiście informatyke. Przedmiot humanistyczny uczony przez fanatyka kolowkium, co tydzień kolejne. Żadnego wykładowcy nie interesuja jakiekolwiek zasady typu, że podczas sesji nie ma powinno być innych zaliczeń czy też to, że wykłady nie są obowiązkowe i za nieobecnośći są wyciągane konswekwencje. Żeby zaliczyc taką elektrotechnike zasadniczo trzeba sobie wydać 100zł na kalkulator liczb zespolonych, bo inaczej to można liczyć przez 3/4 trwania kolowkium, w teorii liczby zespolone miały być przerabiane w pierwszym semestrze, ale wykładowca nie raczył się tego podjąć.
Wielka Wyprawa
Witam ta architektura w opolu to dobra jest ??
26.04.2019
11.03.2019
Admin
Komentarz usunięty.
Admin
Komentarz usunięty.
06.01.2019
31.12.2018
Admin
Komentarz usunięty.
Projektant
Inżynieria środowiska - absolwenci kończą studia, mają dyplomy i nic nie potrafią. Szukają pracy, np w biurach projektów i się okazuje że człowiek z dyplomem mgr inż. nie potrafi dobrać grzejnika, odpowiedniej średnicy rury, przyłącza wody narysować, izometrii nie potrafią, ba nawet policzyć rzędnych na kanalizacji przy zadanym spadku nie potrafią..... po prostu żenada. Dziwię się, że ministerstwo wydało zgodę na utworzenie takiego kierunku skoro nie mają kadry naukowej. Wykładowcy i doktoranci sami nie mają pojęcia o tym czego należy uczyć, jaka wiedza i umiejętności są potrzebne na rynku pracy. Wszystkim osobom które chcą się czegoś nauczyć z inżynierii środowiska polecam Politechnikę Wrocławską albo Śląską.
20.08.2018
08.07.2018
inż. Logistyk
Hej, jaki jest poziom na Mechanice i budowie maszyn zaocznie na II stopniu??? planuję tam iść ale się boję że jako inż. Logistyk mogę mieć problemy aczkolwiek bardo mnie interesuje właśnie mechanika?? proszę o odp.
Zuzia
Głosuje na numer 1.
09.06.2018
08.05.2018
Pawcia
Cześć zastanawiam się nad kierunkiem fizjoterapia na tej uczelni. Prosiłabym o info odnośnie poziomu nauczania, perspektywach itd
X
Niezwykła uczelnia dzięki takim osobowości jak pospolita, sztelugi i inni
27.01.2018
17.01.2018
Logistyka
Widze sporo wpisów na temat różnych kierunków studiów, a mnie interesuje Logistyka. Czy moglibyście na tych studiach powiedzieć więcej? Generalnie, czy polecacie, czy warto?
ZeroSiedem
Technologia Żywności i Żywienie Człowieka kompletna porażka. Wykładowcy nie przychodzą na zajęcia, mówią że mają jakieś spotkania a wcale nie mają tylko piją kawkę w gabinecie. Zwracają się do studentów na TY. Oceny są wyssane z palca.
24.11.2017
31.08.2017
Profesor
,,Oddam wiedzę i mądrość - za młodość"
S12345
Hej ;) chciałabym zapytać jakie macie zdanie o studiowaniu zarządzania na Wydziale Ekonomii i Zarządzania?? Dużo matematyki? Ciężko jest czy idzie wsZystko zaliczyc??
17.08.2017
03.07.2017
Student
Nie polecam BUdownictwa na POlitechnice Opolskiej. Prowadzący nie potrafia przekazac wiedzy, na każdym kroku tylko chca studenta zgnebic i z abyle co uwalić. Wymagania prowadzącycch ogormne a zakres wedzy którą przekazują jest minimalny. POłowa prowadzacych to nieudacznicy zyciowi którzy poslzi uczycna uczelnie.
architekt
do architektury wlasnie mozna sie przyczepic. pracownie owszem, sa - ale dla budownictwa, nie architektury. nie nazywaj dobrymi pracowniami tych nagrzanych salek z powyginanymi od wilgoci deskami do rysunku. ten tzw. ,,obiekt", szanowny absolwencie, pod ta poetycka nazwa kryje kaszane, ktora nie spelnia podstawowych warunkow pracy na tym kierunku. fatalna wentylacja, przeswietlone sale, wiecznie psujace sie czesci instalacji budowanych jeszcze wbijaja ten ,,obiekt" na dwa metry pod szambo. chyba szanowny absolwent nie uczeszczal na zajecia i zaliczyl chyba po znajomosci, skoro nie wie nic o licznych skargach samych wykladowcow na ten ,,obiekt", pozwole sobie zacytowac ,,gruchot", ,,fuszerka", ,,lipa", ,,brak znajomosci podstawowych standarow". centrum miasta w opolu jest wszedzie. to przeciez maciupenstwo pod wzgledem skali zalozenia, nie popisuj sie tutaj dworcami bo nie zmienia to faktu, ze ,,obiekt" juz wspomniany nie ma ciakwej lokalizacji bo samo opole jest nieciekawe. nawet festiwal w tym roku sie tam nie odbedzie przez pana Doktora Kurskiego, a to wszak przedstawiciel zacnej klasy narodu nauczycieli. robi sie pelno tych architektur, a kazda to w praktyce lipa. pozniej ,,wyksztalceni" ludzie i tak nie chca pracowac w tym zawodzie, a jak juz, to z braku laku bo nie maja wiedzy i nie wiedza, co z soba zrobic. z tego wlasnie powodu liza 4 litery kazdemu profesorkowi - patrz ,,absolwent" - w nadzieji, ze moze uda sie zalapac na doktoracik albo do jakiegos biura po znajomosci albo do SARPu i tym podobnych anachronizmow, ktore dogorywaja w agonii. SARP dlatego upadl bo mial gdzies mlodych ludzi, a teraz, gdy powymieral nagle widzi, ze ich potrzebuje, ale tylko po to, by istniec. prosze takze uwazac bo uczelnia nie posiada akredytacji na innych kierunkach architektury w Polsce - np. Gdansk. Oznacza to, ze po otrzymaniu dyplomu i zlozeniu aplikacji na 2 stopien do Gdanska uslyszycie Panstwo: ,,przykro nam, my nie uznajemy takiego dorobku naukowego, zparaszamy od czerwca na rekturacje na 1 rok";. to sa fakty
09.06.2017
09.06.2017
kandydat
Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat poziomu kierunku Informatyka zaocznie I stopnia inż na Politechnice Opolskiej? Nie wiem co wybrać, w grę wchodzą tylko studia zaoczne, Politechnika Wrocławska zrezygnowała w tym roku z Informatyki zaocznej I stopnia. Waham się między dojazdami do Opola z Wrocławia, lub Horyzontem przy Wejherowskiej. Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Gośka
Cześć,kto studiuje logistykę zaocznie na PO? Jak wyglądają zjazdy? Tylko sobota i niedziela czy piątki też wypadają? Ile zjazdów jest w miesiącu? Czy na logistykę też jest egzamin wstępny w czasie rekrutacji na studia zaoczne? Z góry dziękuję za odpowiedz;-) pozdrawiam
31.05.2017
20.05.2017
dreamteam
Czy wie ktos moze jakie byly progi na Inzynierie bezpieczeństwa? Nie mogę nigdzie znalezc informacji .
mgm.lbl
Hey, może mi ktoś opisać, powiedzieć o uczelni głównie interesuje mnie informatyka. Skończyłam właśnie technikum informatyczne, niestety jestem z daleka więc nie mogłam być na dniach otwartych. Dziękuję za wszelkie opinie.
01.05.2017
20.03.2017
angielski
O angielski najlepiej pytaj na grupie facebookowej, tam dowiesz się szczegółów o prowadzących, jakie mają wymagania i jak prowadzą zajęcia
konstruktor
nie zastanawiaj się tylko idź. zrobiłeś inżynierke na ZiP-ie, spokojnie podołasz na MiBM. wprawdzie kilka lat temu skończyłem studia, ale myślę, że tak wiele się nie zmieniło. powiem nieskromnie, że poszukiwali takich fachowców jak ja i dobrze płacą, a byli lepsi ode mnie na studiach ;-)
15.12.2016
07.12.2016
inż
hej, planuję w przyszłym roku iść na magisterke z mechaniki i budowy maszyn zaocznie. Czy ktoś wie jaki jest tam poziom i czy łatwo zaliczyć te studia (wcześniej studiowalem ZiP) oraz czy uczą przydatnych rzeczy?
Ania
Do kogo najlepiej się zapisać na zajęcia z angielskiego? Kogo polecacie?
24.09.2016
23.09.2016
opolanin
inżynieria środowiska na PO jest ok. duży wybór specjalności.
świeżak
a jak na inżynierii środowiska zaocznie na magisterce? jakie wrażenia?
20.09.2016
06.09.2016
absolwencik
do architektury nie można się przyczepić. kadra więcej niż w porządku, pracownie i obiekt zaskoczyłby niejednego studenta z większych uczelni, a teraz jeszcze uruchomiono drugi stopień. wydział w centrum miasta, blisko dworca i dobra współpraca z zagranicznymi uczelniami.
Polak
architekutra. mam powazne watpliwosci dot. motywacji kadry naukowej na tym kierunku PO. mam spore znajomosci na Slasku, skad wywodzi sie ta szkola - Politechnika Slaska, Gliwice. jednoczesnie mam kilka wlasnych obserwacji, z ktorymi pragne sie podzielic na tym forum. obawiam sie, ze w Polskiej Szkole Slaskiej jest tyle Polakow ile na Biegunie Poludniowym, a tyle Ukraincow ile % wody w wodzie. z przykroscia obserwuje dziwne procedery na uczelniach wywodzacych sie z PS, w tym w PO, ktore zdaja sie sympatyzowac z kadra PL (swietna znajomosc j. ukrainskiego), okazjonalnie oczywiscie i przypadkowo ulatwiajac studentom pochodzenia ukrainskiego rozwoj w Polskiej uczelni, natomiast Polakow traktujac jak poobiednia potrzebe w ustepie toalotowym. obawiam sie, ze faktem juz jest, iz kadra z Gliwic jest zdominowana przez Ukraincow i najwyrazniej ten stan rzeczy nie ulegnie zmianie. przykre jest jedynie to, iz w ten sposob mniejszosc narodowa pochodzenia ukrainskiego wyniszcza Polakow. przeciez ten kierunek jest elitarny, a absolwenci jako przedstawiciele wolnego zawodu beda miec szerokie mozliwosci wplywu na nasze spoleczenstwo. jestem jednynie ciekaw, co by na to powiedzial obecny Rzad :) gdyby sie dowiedzial oczywiscie...
16.07.2016
22.02.2016
od lutego
kto zaczyna studia na PO od lutego tego roku?
Student12345
Witam mam pytanie czy bezproblemowo idzie przepisac oceny z Politechniki Slaskiej ? i jaki poziom jest na studiach zaocznych z elektrotechniki i czy sa tylko soboty i niedziele zjazdowe czy jak na slaskiej tez piatki? i jak sesja wyglada ze niby chodzimy na zaoczne a sa terminy w tygodniu czy w wekendy . Prosilbym o rzetelna odpowiedz :) Pozdrawiam
20.02.2016
31.01.2016
logistyka
czy na pierwszym roku logistyki na Politechnice Opolskiej jest przedmiot Mechanika i wytrzymałośc materiałów? Co jest najtrudniejsze dla studentów I roku? Na czym odpadają najczęśćiej? Co sprawia największe kłopoty i powoduje, że ludzie nie zaliczają sesji? Na co się nastawić?
nico
doktorat honoris causa dla szteligi i jego żony
05.01.2016
03.12.2015
ja
pozdrawiam Panią prof. od naleśników z Ozimka i jej katedrę . Proponuje doktorat honoris causa od dr Oetekera. Ma Pani niezły fryz a pani intelektualne wykłady w Chinach odbiły sie szerokim echem w Korei Północnej. Niech Pani zabierze z sobą towarzystwo pospolite, aby tam założyć naukowy instytut. Wtedy będzie mniej kabotynizm
y
politechnika opolska jest najlepsza uczelnia po Harrvardzie, jeśli chodzi pospolite sprawy
03.12.2015
14.11.2015
Administrator
Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
Administrator
Komentarz usunięty.
14.11.2015
12.11.2015
ja
Królu UBU mniej żelu we włosy i wazeliny w tej b. pospolitej szkole!
ja
Ważne, ze nie ma tutaj cenzury. Szkoda, ze musi Pan/Pani tak się sprzedawac. Ale za wszystko człowiek odpowiada wcześniej czy później
12.11.2015
06.09.2015
moni
co powiecie o ekonomi na politechnice opolskiej ?
kłosek
czy na Turystyke i Rekreację moge jeszcze złozyć dokumenty?
27.08.2015
12.08.2015
Administrator
Komentarz usunięty - naruszenie zasad regulaminu
Red
Zapomnijcie o BHP na PO - jedna wielka żenada :( Program całkowicie nie zrealizowany, ogólne podejście tragiczne. Zamiast BHP kończysz szybki kurs zarządzania :/ Szkoda słów i pieniędzy
13.07.2015
10.07.2015
Opole czy Częstochowa
Politechnika opolska czy czestochowska? Jak sądzicie? Gdzie jest wyzszy poziom?
Mechatronika
Planuje iść na mechatronikę. Czy trudno jest się tam utrzymać? Jest wysoki poziom?
10.07.2015
03.07.2015
Automatyka i Robotyka
Jaka jest ogólna ocena? Wybrać Opole czy szukać innej polibudy?
Monet
Znamy temat z własnego doświadczenia, na początku tak,tak oczywiście a dpeoiro pf3żniej okazuje się sory gregory, ale nic z tego. Ograniczenie do 92 db na torze wyścigowym(Poznań)?to kpina, ale po co zarabiać na torze jak zarobiło się na działkach obok toru. To teraz ma być cisza i spokf3j. Komu chce się użerać z dzikimi motocyklistami (i nie tylko bo to samo dotyczy samochodf3w) a zawsze można wymyślić warunek nie do spełnienia w ramach tłumaczenia dlaczego nie da się zrobić jakiejś imprezy.
24.05.2015
10.05.2015
Sunil
Ciekawy pomysł i na pewno fajne regaty, a właściwie mosrki rajd. Jeśli chodzi o reguły to nie ograniczałbym wieku dwumasztowcf3w. Nowe też powinny mf3c popłynąć. Classic nie musi kojarzyć się tylko z wiekiem jachtu, ale rf3wnież ze stylem, a takie jachty buduje się nadal. Życzę imprezie rozwoju w kierunku Wielkich Regat Wokf3ł Wyspy White. http://ghhbmky.com [url=http://pcorrp.com]pcorrp[/url] [link=http://corckzuwsjy.com]corckzuwsjy[/link]
kakosz
planuję studia na Politechnice Opolskiej. Jak trudno jest na mechatronice się utrzymać?
07.05.2015
05.05.2015
sylwia
Jestem na II roku Inżynierii Bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o ten kierunek-łatwo nie jest ale szczerze polecam. I nikt mi nie powie że tu jest niski poziom. Pewnie, że są przedmioty, które według mnie w ogóle nie są potrzebne. Ale moim zdaniem to już jest wina całego systemu edukacji wyższej w Polsce. Przeglądałam programy innych uczelni wyższych prowadzących ten kierunek i przedmioty wszędzie są praktycznie takie same. Jeśli chodzi o prowadzących- jak dla mnie to zależy od wydziału i na kogo się trafi. Ja akurat łatwo nie miałam. Niektórzy do tej pory męczą się z fizyka, matematyką czy chemią z zeszłego roku. Nie chcę nikogo zniechęcać ale nie idzie się na Politechnikę z przymusu. Widzę to po niektórych z osobach z roku. Wtedy to jest tylko i wyłącznie męka i strata pieniędzy (bo za niezaliczone zajęcia przecież trzeba płacić). Jeśli chodzi o obsługę studenta- ja nie narzekam.
Gościu
Witam chciałbym się dowiedzieć coś o kierunku "TECHNOLOGIE ENERGETYKI ODNAWIALNEJ". Jeśli jest ktoś kto mógłby się wypowiedzieć na ten temat byłbym bardzo wdzięczny.
28.04.2015
21.03.2015
Asia
Hej, mógłby ktoś powiedzieć, czy łatwo dostać się na fizjoterapię, studia dzienne? I jak jest na tym kierunku, dziękuję. :)
podyplomówki z BHP
czy robił ktoś studia podyplomowe z zakresu BHP na Opolskiej? czytałem na stronie, że zjazdy sob-niedz. średnio co 2 tyg, o której najpóźniej kończą się zajęcia niedzielne? jak wygląda kwestia opuszczonych zajęć? na koniec zaliczenie z czego?
18.03.2015
15.03.2015
technologia żywności
... sie poeta znalazł niżej... cha, cha.. a ja przyziemnie, jak na technologii żywności jest??? podpytuje i chętnie pozytam od studentów tego kierunku.
człowiek
Przez wiele lat pracował tutaj z oddaniem nauczyciel, który na swoje nieszczęście zdobył wykształcenie poza opolską prowincją akademicką. Nie wiedział stąd, że nie liczy się tutaj wiedza, pracowitość i uczciwość. Napisał nawet doktorat, chociaż pracując na etacie dydaktycznym nie musiał. Innym jego przewinieniem było to, że jeździł po świecie z referatami. Kolejnym było to, że był krytyczny i niezależny w swoich sądach. Doświadczył tutaj wiele, a gdy próbował się bronić zniszczyły go osoby bardzo pospolite i ich równie pospolici zausznicy. Cóż, łatwiej jest dorównać do tutejszego poziomu akademickiego pracownikom pracującym w gimnazjum i wzbogacającym obowiązujący tutaj potencjał intelektualny. Łatwo zniszczyć człowieka pomawiając i obmawiając go we na wszystkich piętrach ; napuszczając na niego leniwych pozbawionych uczciwości studentów. czy nie wstyd Pani Kierownik ? Czy nie wstyd Państwu? Który skrzywdziłeś Który skrzywdziłeś człowieka prostego Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając, Gromadę błaznów koło siebie mając Na pomieszanie dobrego i złego, Choćby przed tobą wszyscy się skłonili Cnotę i mądrość tobie przypisując, Złote medale na twoją cześć kując, Radzi że jeszcze jeden dzień przeżyli, Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta Możesz go zabić - narodzi się nowy. Spisane będą czyny i rozmowy. Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta.
12.03.2015
09.03.2015
dariusz
cha ... szukałem informacji o zawodach i ... tu trafiłem, z ciekawości patrze co piszą inni studenci o mojej uczelni, POlitechnice Opolskiej, ja już jako starszy nieco kolega mogę powiedzieć jedno: to, co osiągniecie w życiu zawodowym po ukończeniu uczelni (i to nieważne jakiej) zalęzy w 80% od Was (wiedzy, charakteru, przebojowości, chęci uczenia się nowycyh rzeczy, itd.), a reszta to szczęscie - przypadek - zbiegi okoliczności - ewentualne znajomości :-) Więc te Wasze opinie to teraz, jak studiujecie, wzbudzaja emocje, a poźniej patrzy się na to z zupełnie innej perspektywy (pamiętając głównie sytuacje śmieszne), pozdrawiam młodszych kolegów!
Janusz :P
jeśli studia w Opolu to tylko na Politechnice!
14.01.2015
01.12.2014
ZIP
Jeszcze chciałabym dodać, że już sam fakt, że co rok są III tury rekrutacji dla niemal wszystkich istniejących tam przedmiotów świadczy że poziom jest fatalny. Przyjmują tam niemal wszystkich.
ZIP
Nie wybierajcie tej uczelni jeżeli chodzi o Zarządzanie i Inżynierię Produkcji! Poziom strasznie niski, masa niepotrzebnych przedmiotów, wiedza czysto teoretyczna, żadnych praktycznych i przydatnych w przyszłej pracy rzeczy się tam nie nauczysz, brak specjalności, uczysz się wszystkiego i w zasadzie niczego. Uczelnia niby techniczna, ale kierunek jakoś tak mało techniczny. Nawet nie czuję się inżynierem po tym kierunku. Patrząc na ofęrtę np. Politechniki Wrocławskiej oferuje ona o wiele wiecej ciekaszych przedmiotów dla ZIPU, mogą wydawać się trudne, ale teraz szukając pracy wiem że byłyby bardziej przydatniejsze. Uczelnia sama z siebie nie oferuje dla studenta nic, poza niepotrzebnym Chórem i Erasmusem na którego możesz wyjechać jedynie na semestr (niestety na dłużej pieniędzy od PO nie dostaniesz). Nie organizują żadnych praktyk ani staży, kursów czy szkoleń. Inkubator przedsiębiorczości dawno wymarł. Natworzyli jakieś centra obsługi studenta, później biura, a i tak nic nie można załatwić. Poza tym budynki porozrzucane po całym Opolu,a czasem trzeba dostać się z miejsca na miejsce w ciągu 5 min. Pytam się jak? Jeżeli chodzi o Opole to w ogóle go nie polecam. Wieś a nie miasto, autobus miejski na kampus 2 razy na godzine. Jak się robi ciemno to miasto wymiera. Mogłabym tak jeszcze pisać i pisać, nic pozytywnego mnie tam nie spotkało. Wiedziałam, że studia nie przygotowują do przyszłej pracy, ale te na Politechnice Opolskiej, pod względem nieprzydatności przebijają już same siebie.
01.12.2014
30.09.2014
Tomek
I jak niby mam z Ozimskiej na Próśzkowską zdążyć na kolejne zajecia gdzie czas pomiędzy wykładami to 10 minut a te ulice dzieli 6 km? Autobusów brak.
Alicja
Politechnika Opolska - o co chodzi w planie zajęć WIPIL ZIP I 1 stopnia ns co mam tam wybrać żeby wyskoczył mój plan zajęć i jak mam go rozumieć bo dosyć to skomplikowane;/
30.09.2014
20.09.2014
lolo
moja kumpela która wróciła z Anglii poźno załatwiała wszystko na początku października, nie było problemów, jakieś pisemko musiała przygotować, i tyle
pytanie
może to głupie pytanie, ale można jeszcze skladać dokumenty na Plitechnikę w Opolu? bo pisza ze trwa rekrutacja, tylko zastanawiam sie, czy moje świadectwo ma szanse? czy wogóle mam jechać z teczką?
09.09.2014
23.06.2014
belka
architektura? byle nie wybierac opola. jest tragiczna uczelnia w ktorej rzadzi obluda i wyzysk studenta. kolerzanka z roku zabiegala caly rok na wysoka srednia by otrzymac stypendium naukowe a gdy spelnila wreszcie wymogi - 5 razy odrzucano jej podanie w ogole go nie przyjmujac jakby to byl kaprys pan sekretarek czy to przyjma czy nie - to "rada uczelni" podwyzszyla po swojej naradzie prog tak ze zabraklo jej pol punkta i uslyszala 'no niestety... nie udalo sie. na przyszlosc bedzie pani musiala sie bardziej postarac'. jest wiele roznych osobliwosci w polskich uczelniach wyzszych. zgadzam sie, PO nie wiedzie prymu w kretynizmie w skali calego kraju ale sa tutaj anomalia ktore uniemozliwiaja normalna nauke. co do nauki to bynajmniej nie jest fair. tutaj ocenia sie chyba za wyglad albo za jakies uklady bo na pewno nie za wiedze. a i wiedzy ktora przygotuje do zawodu tutaj nie uswiadczysz. tu panuje pustoslowie i mowi sie tylko tyle by mozna bylo podstawic do wzoru albo przeniesc mysl wykladowcy na kalke natomiast kazdy przejaw inwencji tworczej jest tutaj traktowany jak "wybryk" ktory karze sie niezaliczeniem przedmiotu. zastanawiam sie co te metody wychowawcze maja wpsolnego z ksztaltowaniem przyszlego projektanta ktorego chlebem powszednim bedzie wiedza wspomagajaca jego kreatywnosc nie zas ta ktora nakazuje isc utarta sciezka ktora kusi "wygoda". absolutnie nie jest to wydzal dla ambitnych ludzi. tutaj swietnie czuja sie lokalni mieszkancy plotkarze ktorzy potrafia godzinami gaworzyc o tym czyj makijaz wypadl kiepsko lub kto ubral za wysokie szpilki na impreze. nie uswiadczysz tu rozmow o nowych realizacjach architektonicznych. pochwalic wypada natomiast pomysl zapraszania gosci tu znanych architektow by prowadzli goscinny godzinny wyklad po zajeciach tak raz dwa razy na semestr. to chyba jedyna sprawa ktora wspominam cieplo z opola bo cala reszte musze z reka na sercu nazwac prawdziwa kraina absurdu i zaklamania. reasumujac lepiej poczekac rok i pocwiczyc rysunek zdac lepiej jakas tam matme na maturze niz zmarnowac go w tej uczelni. na prawde lepiej na tym wyjdziesz i w rezultacie mi podziekujesz. ARCHITEKTURA OPOCE - OBIERAJ KOTA OGONEM! strzalka!
maciej
co powiecie o wychowaniu fizycznym na Politechnice Opolskiej? dużo jest zajęć sportowych? są jakieś dyscypliny narzucone czy można sobie wybierać??
02.04.2014
21.02.2014
bob
odpowiedź dla budowlańca. Powiem tylko tyle na poli. budowlance nie ma żadnego poziomu, wal jak w dym. Oddajesz projekcik na końcu roku i masz 3 może być niepełny ale jest 3. A i wiesz nie można podskakiwać, bo wezmą na celownik i lipa,trzymaj się grupy i masz już mgr.
54321
No powiem ci że masz racje, ta szkoła to totalna pomyłka, nic nie uczą tylko jadą ze starym programem, czyli na ćwiczeniach projekt, a z wykłady koło. A co do projektu to cały czas to samo, szkolą tylko w przepisywaniu projektów z roku wyżej, i każdy udaje że coś zrobił . A jak już zrobiłeś coś samemu to walną ci 3 bo wyszedłeś poza schemat. Ta szkoła jest dobra jak ktoś chce tytuł bez wysiłku , przepisać projekt i ok .Totalna pomyłka na wydziale budownictwa.
21.02.2014
27.01.2014
1234
Ta uczelnia to kpina, a przynajmniej na wydziale elektrotechniki, automatyki i informatyki. Totalna niesprawiedliwość w ocenianiu. Można jebać cały semestr jak wół, a można nic nie robić i się dostanie tą samą ocenę. Nie wiem czy wykładowcy są przekupni czy tak ślepi, ale tego już nawet nieśmiesznym żartem nie można nazwać. Koleś na moim roku ostatnio wpadł z połową sprawozdania, coś popłakał i dostał 5, gdzie większość jak oddawała w terminie to 4-4,5. No jakim ku*wa prawem? Naprawdę, jak chcecie się tu uczyć to się kilka razy zastanówcie, bo 2 to za mało. Ja już wiem że popełniłem największy błąd w życiu.
majka
z tego co wiem to jeszcze nie ma spisu kierunków zamawianych na 2014/2015
02.12.2013
02.12.2013
gracjan
czytaj, a znajdziesz wszystko :) a strona uczelni znając życie jest mało aktualna...
jakie kierunki zamawiane ma PO?
witam, szukam na stronie Politechniki Opolskiej informacji o kierunkach zamawiaych, znalazłem zakładke i wszedłem na treść, ale tam są podane kierunki w tej minionej rekrutacji, a nie na 2014 rok, gdzie znaleść na 2014? czy jest jakieś ogólne zestawienie dla wszystkich uczelni, gdzie jest wykaz kierunków zamawianych na 2014 rok?
28.10.2013
20.10.2013
języki, angielski
jak wygląd kwestia zajeć z języków obcych, konkretnie z anglika??? ile jest zajec tygodniowo? jaki poziom?
budowlaniec
Chcialabym robic mgr z budownictwa na Politechnice w Opolu, dokladnie specjalizacje "energooszczedne materialy i obiekty budowlane" wypowie sie ktos na temat tego kierunku. Ciezko sie dostac?, wymagajacy wykladowcy?, dobry poziom? I jak ogolnie uczelnia i miasto?
05.09.2013
31.07.2013
tomi
nie dostałem się na architekturę na Uni Wrocławskim, czy sa jakies procedury, opcje, mozliwosci, zeby jeszcze teraz gdzies sie zalapac (dowolny uniwerek) na ten kierunek? wiem, ze architektura jest total oblegana, ale moze ktos probowal jakichs sposobow i sie udalo, z gory dzieki
sokrates
Uczelnia, jak i całe miasto niesamowicie przyjazna, można się poczuć 'jak w domu', nikt nie stoi sam w kącie, każdy Ci pomoże, nakarmi, a zazwyczaj jeszcze jakaś flaszeczka (albo 10) stuknie. Klimat nieporównywalny do żadnego innego miasta akademickiego! Akademiki tętnią życiem, trzeba bardzo nie chcieć, żeby nie dać się ponieść "studiowaniu". Panie w dziekanacie zazwyczaj pomocne, wykładowcy na poziomie, ale też są ludźmi i rozumieją studentów. Tu PIASTONALIA trwają cały rok! Ave Skrzydło Śmierci! ;)
20.05.2013
29.03.2013
radko
Tylko gorzej jak ktoś jest humanistą i nie umie matmy... Chyba nie da sobie tam rady?
klaudek
Politechnika Opolska jest dobrą szkołą, po niej stosunkowo łatwo zahaczyć się na jakiś staż i zdobyć doświadczenie, żeby później móc znaleźć dobrą pracę. W ogóle politechniki są teraz modne i cenione przez pracodawców.
10.02.2013
02.02.2013
damian
w dzisiejszych czasach na cv najlepiej jak masz 2 lata doświadczenia w pracy, ukończoną szkołę wyższą i przed nazwiskiem tytuł mgr i oczywiście nie wiecej niż 25 lat :) wymagania pracodawcy przewyższają możliwości normalnych ludzi...
gruby
kazdy w robocie uczy sie nowych rzeczy, bo same studia daja podstawy, najczesciej wiecej teorii, a praktyka wychodzo w praniu, zreszta specyfika kazdej formy jest inna, oczekiwania szefa tez, wiec to normalne, ze trzeba sie doksztalcac, jesli rzeczywiscie masz takie poczucie, ze koledzy po AGH-u czy Polibudzie Warszawskiej sa lepsi ... co coz, moze po prostu sa lepsi, a Ty musisz nagdonic, doszlifowac, albo pozbyc sie kompleksow
09.11.2012
08.11.2012
Paweł
Jestem absolwentem Wydziału Budownictwa. Pracuję w dużym międzynarodowych koncernie budowlanym. Poziom kształecenia, patrząc z perspektywy czasu, oceniam jako średni. Kontakty ze współpracownikami wskazują, że dużo lepsze przygotowanie do zawodu mają absolwenci Politechniki Warszawskiej oraz AGH.
karol
Jaki jest poziom kształcenia w Politechnice Opolskiej? Ja chciałbym studiować budownictwo ale zastanawiam się czy pozostać w Opolu czy może szukać uczelni w innym, większym mieście? To trudny wybór, od tego zależy przecież moja przyszłość. Proszę o porady i opinie :)
28.10.2012
14.08.2012
dziwna ta strona uczelni
zastanawiam sie, dlaczego wydzial ekonomiczny moze miec ladna podstrone, a wydzial budownictwa nie, i w ogole to jak na taka uczelnie jak politechnika opolska, to wizytowka w postaci glownej wwww bardzo nieczytelna dla kandydata, np szukan info, czy sa jeszcze wolne miejsca, nie ma nic, szukam strefy kandydata, tez nie widze ... ale moze sie czepiam
lary
hehe, jak myślę o politechnice opolskiej to aż żal bierze że jeszcze ponad miesiąc trzeba czekać do października. tak jak nie za bardzo lubiłem gimnazjum czy liceum, tak już studia uważam za najlepsze co mi się w życiu przytrafiło :D zapraszam wszystkich do Opola, jest super!
11.08.2012
04.08.2012
daad
politechnika opolska - wydział budownictwa - katedra dróg i mostów. baaardzo przyszłościowe kierunku studiów są tu oferowane. jak nie buduje się nowych dróg, to naprawia się stare. naprawdę, warto się w tym kierunku kształcić,. dobra oferta ze strony uczelni!
straw
Ojciec mówił: bądź inżynierem, a będziesz miał dobry zawód i dobrze płatną pracę. Posłuchałem go, wybrałem się na studia na kierunku inżynieria bezpieczeństwa i już wiem że tata miał dużo racji. Nie mam problemu ze znalezieniem miejsca praktyk, a tam gdzie już praktyki miałem była nawet mowa o zatrudnieniu! Polecam kierunek!
30.07.2012
06.07.2012
progra
dziś w radiu słyszałam, że w warszawie automatyka i robotyka jest najbardziej oblegana, ale wydaje mi się, że w Opolu z takimi wynikami powinieneś się dostać. Ja miałem rok temu powyżej 65% i mi się udało, ale wiadomo że poziomy matur są inne.
wojtek
chcę iść na automatykę i robotykę. ktoś pamięta, jakie w tamtym roku były progi? Maturę napisałem wszystko z rozszerzenia powyżej 50%. mam szansę?
03.07.2012
30.05.2012
pisjoł
Myślę, że kierunek to ewidentnie pod Twoje zainteresowania trzeba dobrać. Nie wyobrażam sobie studiowania i rozwijania się w kierunku, do którego nie mam przekonania. Co do Opola, to oczywiście, że wszystko jest. Nawet w malutkich miastach są juwenalia, to podstawa studiowania. Wielkie grillowanie to my mamy codziennie pod akademikami hehe, także z gorącą kiełbą też nie będzie problemu :P
kasia
Witam, czy opole to dobre miasto do studiowania? Ogólnie nigdy tam nie byłam, ale ciocia mieszka i przyjęłaby mnie pod swój dach. NIe wiem jednak jak wygląda tam życie studenckie? Jest coś na kształt juwenaliów, wielkiego grillowania? Nie chcę studiować w mieście w którym będzie... nudno. Poza tym - polecacie jakiś konkretny kierunek na tej uczelni?
18.05.2012
14.05.2012
Waldek
Witam, matury maturami, zaraz kończę, ale interesuje mnie logistyka, jaka jest wasza opinia na temat tego kierunku/zawodu ? Czy to w ogóle przyszłościowe? A może warto by było pójść na coś innego. Nie jestem jeszcze do końca zdecydowany, choć wiem, że na pewno ta właśnie uczelnia mnie interesuje
adrian
pytanie, która politechnika lepsza: wrocławska czy opolski mozna by zastapić pytaniem; a gdzie chcesz mieszkac, zyc, pracowac? w Opolu czy we Wroclawiu? ja stawiam na Polibude Wrocławska, bo stoi za nia wiekszy prestis, ale dla mnie wazniejsze jest miasto, moge sie spodziewac ze program nauczania na wybranym kierunku bedzie zblizony w kazdej z tych uczelni, jak i w kazdej polibudzie w innym miescie, miasto natomiast daje mniejsze albo wieksze mozliwosci na atrakcyjna prace, w moim akurat odczuciu Wroclaw daje wieksze, i jeszcze jedno, mam poczucie ze z dyplomem Politechniki WRocławskiej wieksze szanse na prace mam zarowno tam jak i w Opolu, a z dyplomem Politechniki Opolskiej, chyba ciut mniejsze we Wrocławiu .... chocby przez lokalny patrotyzm i przywiazanie do wlsanych uczelni, ktore miasto calkiem niezle wspiera, czego o Opolu za bardzo powiedziec nie moge
11.04.2012
04.04.2012
ktora politechnika
na ile lepsza jest Politechnika Wroclawska od Opolskiej, jesli chodzi o informatyke? ja porownac te dwa kierunki studiow? czy patrzec na specjalnosci? co polecacie jako najbardziej perspektywiczne, ktore specjalnosci?
kierunek budownictwo
ja sie wybieram na budownictwo, zakldam ze sie dostane na Politechnike Opolska, no i chetnie dowiedzialbym sie czegos wiecej na temat tych studiow, zwlaszcza, czego moge sie spodziewac na pierwszym roku, co stanowi najwiekszy problem i czy uczelnia pomaga w jakis sposob slabszym studentom poprzez zajecia wyrownawcze?
21.03.2012
01.06.2011
fan sportu
Ja jestem fanem sportu i powiem wam, ze PO daje rade jesli chodzi o zaplecze sportowe. Jest tutaj hala sportowa, siłownia, bieznia lekkoatletyczna i inne sale do ćwiczen sportowych. Jest w czym wybierac. Więc o wygląd też możecie zadbac nie tylko o umysł hehe
Karolinka
Słyszałam, że dlugo są zajęcia na tej uczelni:( Ze plan nie jest do końca przyjazny studentom. Lecz z drugiej strony słyszałam też, że jest dobra atmofsera i bardzo życzliwi wykładowcy oraz sami studenci.
30.05.2011
29.05.2011
lechu
Ja chciałabym iść na wydział budownictwa.Może ktoś tam chodzi z was i może mi troche napisać co i jak. Martwie się , ze nie dam rady na polibudzie bo ja właśnie jestem po LO. Z matma dobrze było i na luziku zdałem maturke.
Mati
Nie ukrywajmy, ze wiara, która chodzi wczesniej do technikum o profilu ścisłym ma duzo łatwiej. Więc jesli jesteś po technikum i się jeszcze zastanawiasz czy dasz rade to ja Tobie mówię , że dasz :) Ja jestem po LO i daje rade więc nie ma sie czym martwic
28.05.2011
25.05.2011
Maniek
Ja tez jestem na wydziale mechanicznym . Jednak ja studiuje mechatronike. wybrałem ten kierunek , ponieważ chodziałem do technikum samochodowego i myślałem , że to mi w jakiś sposób pomoże w studiach . Nie pomyliłem się , warto było .
Marcinn
Słyszałem , że ten kierunek technika rolnicza i lesna jest ciekawy. Mam znajomego , który teraz będzie kończył i nie żałuje swojego wyboru . Obecie on ma już gdzies staż , a potem będzie miał zatrudnienie w tej firmie. On też mieszka na wsi. Ja zabrałem się za inny kierunek bardziej \" miastowy\" :)
24.05.2011
23.05.2011
Marcin
Jestem na wydziale machanicznym na PO kierunek technika rolniicza i leśna. Wiem , ze przyda mi się bardzo wiedza tam zdobyta. Mój Ojciec prowadzi gospodarstwo u mnie we wsi. I teraz w trakcie studiów widzę , że wiele przydatnych inforamcji mogłem się dowiedzieć . Wiadomo , że kiedyś przejmę po nim interes , ale myśle , że zajmę się też w jakiś sposób leśnictwem.
Filipek
Też jestem zadowolony z tej uczelni . Politechnika daje rade , poziom adekwatny , fajny klimacik i dom studenta Zygzak - najlepszy ! :)
22.05.2011
21.05.2011
Miłosz
Nie ma to jak mój Uniwerek. Nie wiem dlaczego , ale ja nie mam tak napietego planu zajęć a geniuszem też zostanę , jestem o tym przekonany :) A tak na serio to polecam , miła atmosfera i klimacik studencki
gamoń
Na tej uczelni siedzi się całymi dniami. Studia dzienne , chyba powinny nosić miano - całodzienne , tak jest na fizjoteriapi własnie. Tak to odbieram :) Ale coś za coś może bedziemy geniuszami z tego powodu hehe
16.05.2011
16.05.2011
Marta
Moja uczelnia ! :) Zanim złożyłam tam papiery czytałam różne fora internetowe i było wiele negatywnych opinii. Wiadomo na początku zawsze jest ciężko , ale z czasem człowiek się przyzwyczaja do nowego środowiska i trybu nauki. Ja aktualnie jestem zadowolona . Ja wybrałam wydział wychowania fizycznego i fizjoteriapii. A mój ukochany przedmiot to fizjoteriapia <3 mam tez wiele czasu aby miło spędzać wieczoru w przemiłym towarzystwie
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Akademia Katolicka w Warszawie, Collegium Bobolanum
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana w Radomiu
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Akademia Pożarnicza w Warszawie
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
 • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Politechnika Częstochowska
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Warszawska Uczelnia Ekonomiczna
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Akademia Tarnowska
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Gdański Uniwersytet Medyczny
 • Akademia Zamojska
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Akademia WIT w Warszawie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Collegium Humanum w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Uniwersytet Rzeszowski
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Politechnika Śląska
 • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Szczawnie-Zdroju
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Uniwersytet w Siedlcach
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Collegium Humanum w Szczecinie
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Collegium Humanum w Kielcach
 • Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Politechnika Poznańska
 • Akademia Medyczna Humanum w Warszawie
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Uniwersytet Kaliski
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Collegium Humanum w Katowicach
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Politechnika Łódzka
 • Collegium Humanum w Gdańsku
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
 • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Collegium Humanum w Lublinie
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Uniwersytet Gdański
 • Uniwersytet Wrocławski
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
 • Powiślańska Szkoła Wyższa
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Uniwersytet SWPS Katowice
 • Collegium Humanum w Rzeszowie
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
 • Collegium Humanum we Wrocławiu
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu