• UTH im. Chodkowskiej Warszawa
 • WSB NLU Szkoła Psychoterapii
 • UPSL wrzesień 2023
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego

Politechnika Opolska

uczelnia publiczna, woj. opolskie, 45-758 Opole, ul. Prószkowska 76, (+77) 449 80 00, dzk@po.opole.pl

Politechnika Opolska, pomimo, że od kilku lat zaliczana jest do uczelni interdyscyplinarnych, nadal wiedzie prym nauczania technicznego w województwie opolskim. Na ten moment składa się z sześciu wydziałów oferujących kształcenie z zakresu budownictwa i architektury, ekonomii i zarządzania czy inżynierii produkcji i logistyki.

Dzięki tak szerokiemu wachlarzowi dyscyplin, Politechnika Opolska oferuje studentom szereg różnorodnych kierunków, począwszy od administracji, ekonomii czy fizjoterapii, a skończywszy na automatyce i robotyce, mechatronice i inżynierii biomedycznej.

Uczelnia oprócz prowadzenia studiów I i II stopnia zapewnia również dostęp do szkoły doktorskiej, dzięki czemu studenci mają wiele możliwości na rozwój swojej kariery naukowej. Dowiedz się więcej o kierunkach i rekrutacji na PO.


Ocena uczelni

7.76 / 10
238 głosów

Opinie (127)
Politechnika Opolska, PO Opole

Marti
Jakieś opinie na temat inżynierii środowiska II stopień?
25.10.2022
21.08.2022
Amelia
Jakie przedmioty rozszerzone trzeba zdawać na maturze? Czy matematykai angielski rozszerzony starczy?
ja
miałem okazję pracować przez kilkanaście lat jako wykładowca. Równie skondensowanego środowiska kabotynów, socjopatów i dyletatntów od portierni do góry nie spotkałem nigdy pracując w różnych krajach świata.
25.05.2022
08.02.2022
Piotr
Witam. Mam pytanie. Ile studentów przyjęto na pierwszy rok elektrotechniki pierwszego stopnia na studia niestacjonarne w naborze na rok akademicki 2021/2022 ?
ktoś
Hej.Czy trudno się dostać na mechanikę i budowę maszyn i elektrotechnikę (zaocznie)?Chodzi o studia 1 stopnia.Ponadto, czy kilkuletnie doświadczenie w pracy jako elektromechanik samochodowy może być pomocne w nauce na tych kierunkach?
29.06.2021
24.06.2021
W
Witam interesuje mnie kierunek @wzornictwo przemysłowe. Czy jest ktoś w stanie o nim odpowiedzieć z perspektywy studenta? :)
@
Jakie opinie o kierunku Analiza danych i metody pomiarowe? Ktoś coś?
12.05.2021
01.05.2021
W
Czy mógłby ktoś opowiedzieć o kierunku Ekonomia I stopnia? Jaka jest atmosfera i czy uczelnia wykorzystuje nowoczesne metody nauczania? Co z informatyką w ekonomii?
Marcin
Cześć, jak wygląda trudność zaliczenia na informatyce II stopień stacjonarne? Jestem po innym kierunku inżynierskim niż informatyka, znam podstawy niektórych zagadnień, jednak zastanawiam się czy dam radę nadrobić braki w czasie semestru (np. nauka dodatkowego języka), czy raczej na każdych zajęciach jest potrzeba umieć te rzeczy "na już"? Z góry dziękuję za odpowiedź.
21.02.2021
20.01.2021
informatyk
odpowiedź dla Adam z dnia 18.01.2021
Mają tam dobry sprzęt i fajnych wykładowców. Nie ma się co zastanawiać. Ta specjalizacja jest najlepsza.
Adam
Cześć, jakie macie opinie o Informatyce 2 stopnia? Chodzi mi głównie o specjalizację Sieci komputerowe i systemy baz danych. Dzięki!
18.01.2021
26.07.2020
Damian
Czy znalazłaby się osoba która powiedziałaby mi jakie są progi punktowe na studia informatyczne stacjonarne? Ciężko znaleźć coś w necie, a całą prawdę wy mi powiecie. Proszę 🙂
Wiktor
Trudno się dostać na informatykę zaocznie?
05.06.2020
30.04.2020
Martyna
A to może jeszcze zapytam: jak wygląda Turystyka i Rekreacja?
Rekrut
Czy mógłbym prosić o kontakt to jakiegoś studenta z Politechniki Opolskiej? Pozdrawiam
27.04.2020
26.04.2020
Martyna
Hej, jest ktoś obecnie na Technologiach Energetyki Odnawialnej? Możecie powiedzieć, jak ten kierunek sprawuje się na uczelni, bo się zastanawiam nad przeniesieniem?
ja
miałęm okazję pracować kilkanaście lat usługowo dla wydziału Budownictwa. Chociaż widziałem wiele takiej głupoty, pretensjonalności nie widziałem nigdzie na świecie. Szkoda mi tylko niewielkiej części studentów tam, tej wartościowej.. Reszta szyta na miarę prodziekana.
06.04.2020
13.02.2020
Rekrut
A czy wiadomo coś jakie były progi ? Chociażby na architekturę
Architektura
Bardzo dobrze i oby tak dalej. Rewelacja. Jak architekura to tylko w Opollu. Dzięki ścisłej współpracy z Dziekan Kabitch z Politechniki Śląskiej można pakować architektów po sześć sztuk od jednej krowy.
06.02.2020
20.01.2020
Rekrut
Czy wie ktoś jakie były progi punktowe na architekturę na rok 2019/2020 oraz jak wyglądała rekrutacja? Lub u kogo można posiąść takowe informacje
pakol
2019/2020 fizjoterapia ll stopien niestacjonarne ktos sie wybiera?
09.09.2019
19.07.2019
Maf
Witam . Wie ktoś coś na temat kierunku fizjoterapia na tej uczelni (II stopień).? Czy warto ? Polecacie ?
nauczyciel
Architektura w Opolu to kierunek Architektura i Budownictwo i o ile architektoniczne zajecia sa prowadzone na najwyzszym poziomie to zajecia z budownictwa które stanowia nierozłączna czesc studiow pozostawia wiel do zyczenia .Moim zdaniem z tego kierunku powinny zostac odlaczone elementy budownictwa . Architektura from End to End a '' budowanie powinno zostac zostawione konstruktorom a nie architektom. Wiedza z zakresu przedmiow z zakresu geometrii wykreslnej wymaga cierpliwosci ktora wystarczylaby do zdobycia Mount Everest a wykladowca zostawia w gratisie nerwicę i utarte zdrowa oprócz pseudo wiedzy ( opinia nauczyciela -nauczyciel ktory nie potrafi przekazac wiedzy ale zle wspomnienia powinien rozstac sie ze swoim stanowiskiem ) Podobnie wyglada zdobywanie wiedzy o konstrukcjach stalowych .
03.07.2019
13.06.2019
Odpowiedź
odpowiedź dla Wielka Wyprawa z dnia 26.04.2019
Studia na kirunku Architektura trwają 7 semestrów w trybie stacjonarnym - S (dziennym) i kończą się egzaminem dyplomowym (obrona pracy dyplomowej oraz egzamin końcowy). Absolwenci studiów uzyskują tytuł zawodowy inżyniera architekta. Zajęcia prowadzone są w formie wykładów oraz zajęć o charakterze praktycznym, głównie projektowych. Ponad 50% zajęć programu kształcenia organizowanych jest w formie zajęć praktycznych. Absolwenci studiów I stopnia są przygotowani do podjęcia działalności zawodowej w charakterze pracownika pomocniczego w wykonawstwie i nadzorze budowlanym, w zakresie projektowania obiektów architektonicznych wraz z ich otoczeniem oraz projektowania urbanistycznego.Na ten kierunek musisz zdać egzamin dodatkowy, który składa się z trzech zadań sprawdzających predyspozycje kandydata do podjęcia studiów na wybranym kierunku. Każde z zadań jest oceniane w skali od 0 do 100 punktów. Technika wykonania zadań: ołówek. I etap – rysunek z wyobraźni (2 godziny lekcyjne), II etap – rysunek z wyobraźni z elementami geometrii (2 godziny lekcyjne), III etap – rysunek atelierowy z natury (3 godziny lekcyjne). Pierwszego dnia przeprowadzone są egzaminy z rysunku z wyobraźni (I etap) oraz z rysunku z wyobraźni z elementami geometrii (II etap). Pozytywna opinia Komisji Egzaminu Dodatkowego kwalifikuje do III etapu egzaminu z rysunku atelierowego z natury. Za pozytywny wynik egzaminu uznaje się zdobycie sumy punktów nie mniejszej niż 100 z trzech zadań łącznie. Więcej informacji na stronie Rekrutacji Politechniki Opolskiej.
Yeet
Kierunek informatyka po angielsku, może dwóch wykładowców jest w stanie przekazać informacje po angielsku, reszta używa albo łamanego angielskiego, ewentualnie mieszanki angielskiego, polskiego i niemieckiego. Cała masa bezużytecznych zajęć. Jedyny związek tego kierunku z informatyką to nazwa i 2h teorii programowania w tygodniu. Ktoś by powiedział że większośći informatyki należy się w większości uczyć samemu. W zupełności się z tym zgadzam, ale studiując tutaj nie ma sie na to czasu, ponieważ uczysz się metod statystycznych, fizyki, analizy, elektrotechniki, której jest 3 razy więcej niz programowania. Sprawozdania nie są przyjmowane, bo legenda przy wykresie jest na dole, a nie z prawej, chociaż to zależy, u jednego wykładowcy ma być na dole, u drugiego z prawej. Wymagana na wejściu wiedza o elektrotechnice od studentów informatyki na poziomie jakby wszyscy się tego uczyli od 4 lat. Żeby zaliczyć taką elektrotechnike trzeba zdać 5 kolosów na 5, przy samych piątkach i jednej dwójce się oblewa i traci 7 punktów ECTS. Rok temu 80% kierunku oblało elektrotechnike studiując oczywiście informatyke. Przedmiot humanistyczny uczony przez fanatyka kolowkium, co tydzień kolejne. Żadnego wykładowcy nie interesuja jakiekolwiek zasady typu, że podczas sesji nie ma powinno być innych zaliczeń czy też to, że wykłady nie są obowiązkowe i za nieobecnośći są wyciągane konswekwencje. Żeby zaliczyc taką elektrotechnike zasadniczo trzeba sobie wydać 100zł na kalkulator liczb zespolonych, bo inaczej to można liczyć przez 3/4 trwania kolowkium, w teorii liczby zespolone miały być przerabiane w pierwszym semestrze, ale wykładowca nie raczył się tego podjąć.
31.05.2019
26.04.2019
Wielka Wyprawa
Witam ta architektura w opolu to dobra jest ??
Admin
Komentarz usunięty.
11.03.2019
06.01.2019
Admin
Komentarz usunięty.
Admin
Komentarz usunięty.
31.12.2018
20.08.2018
Projektant
Inżynieria środowiska - absolwenci kończą studia, mają dyplomy i nic nie potrafią. Szukają pracy, np w biurach projektów i się okazuje że człowiek z dyplomem mgr inż. nie potrafi dobrać grzejnika, odpowiedniej średnicy rury, przyłącza wody narysować, izometrii nie potrafią, ba nawet policzyć rzędnych na kanalizacji przy zadanym spadku nie potrafią..... po prostu żenada. Dziwię się, że ministerstwo wydało zgodę na utworzenie takiego kierunku skoro nie mają kadry naukowej. Wykładowcy i doktoranci sami nie mają pojęcia o tym czego należy uczyć, jaka wiedza i umiejętności są potrzebne na rynku pracy. Wszystkim osobom które chcą się czegoś nauczyć z inżynierii środowiska polecam Politechnikę Wrocławską albo Śląską.
inż. Logistyk
Hej, jaki jest poziom na Mechanice i budowie maszyn zaocznie na II stopniu??? planuję tam iść ale się boję że jako inż. Logistyk mogę mieć problemy aczkolwiek bardo mnie interesuje właśnie mechanika?? proszę o odp.
08.07.2018
09.06.2018
Zuzia
Głosuje na numer 1.
Pawcia
Cześć zastanawiam się nad kierunkiem fizjoterapia na tej uczelni. Prosiłabym o info odnośnie poziomu nauczania, perspektywach itd
08.05.2018
27.01.2018
X
Niezwykła uczelnia dzięki takim osobowości jak pospolita, sztelugi i inni
Logistyka
Widze sporo wpisów na temat różnych kierunków studiów, a mnie interesuje Logistyka. Czy moglibyście na tych studiach powiedzieć więcej? Generalnie, czy polecacie, czy warto?
17.01.2018
24.11.2017
ZeroSiedem
Technologia Żywności i Żywienie Człowieka kompletna porażka. Wykładowcy nie przychodzą na zajęcia, mówią że mają jakieś spotkania a wcale nie mają tylko piją kawkę w gabinecie. Zwracają się do studentów na TY. Oceny są wyssane z palca.
Profesor
,,Oddam wiedzę i mądrość - za młodość"
31.08.2017
17.08.2017
S12345
Hej ;) chciałabym zapytać jakie macie zdanie o studiowaniu zarządzania na Wydziale Ekonomii i Zarządzania?? Dużo matematyki? Ciężko jest czy idzie wsZystko zaliczyc??
Student
Nie polecam BUdownictwa na POlitechnice Opolskiej. Prowadzący nie potrafia przekazac wiedzy, na każdym kroku tylko chca studenta zgnebic i z abyle co uwalić. Wymagania prowadzącycch ogormne a zakres wedzy którą przekazują jest minimalny. POłowa prowadzacych to nieudacznicy zyciowi którzy poslzi uczycna uczelnie.
03.07.2017
09.06.2017
architekt
do architektury wlasnie mozna sie przyczepic. pracownie owszem, sa - ale dla budownictwa, nie architektury. nie nazywaj dobrymi pracowniami tych nagrzanych salek z powyginanymi od wilgoci deskami do rysunku. ten tzw. ,,obiekt", szanowny absolwencie, pod ta poetycka nazwa kryje kaszane, ktora nie spelnia podstawowych warunkow pracy na tym kierunku. fatalna wentylacja, przeswietlone sale, wiecznie psujace sie czesci instalacji budowanych jeszcze wbijaja ten ,,obiekt" na dwa metry pod szambo. chyba szanowny absolwent nie uczeszczal na zajecia i zaliczyl chyba po znajomosci, skoro nie wie nic o licznych skargach samych wykladowcow na ten ,,obiekt", pozwole sobie zacytowac ,,gruchot", ,,fuszerka", ,,lipa", ,,brak znajomosci podstawowych standarow". centrum miasta w opolu jest wszedzie. to przeciez maciupenstwo pod wzgledem skali zalozenia, nie popisuj sie tutaj dworcami bo nie zmienia to faktu, ze ,,obiekt" juz wspomniany nie ma ciakwej lokalizacji bo samo opole jest nieciekawe. nawet festiwal w tym roku sie tam nie odbedzie przez pana Doktora Kurskiego, a to wszak przedstawiciel zacnej klasy narodu nauczycieli. robi sie pelno tych architektur, a kazda to w praktyce lipa. pozniej ,,wyksztalceni" ludzie i tak nie chca pracowac w tym zawodzie, a jak juz, to z braku laku bo nie maja wiedzy i nie wiedza, co z soba zrobic. z tego wlasnie powodu liza 4 litery kazdemu profesorkowi - patrz ,,absolwent" - w nadzieji, ze moze uda sie zalapac na doktoracik albo do jakiegos biura po znajomosci albo do SARPu i tym podobnych anachronizmow, ktore dogorywaja w agonii. SARP dlatego upadl bo mial gdzies mlodych ludzi, a teraz, gdy powymieral nagle widzi, ze ich potrzebuje, ale tylko po to, by istniec. prosze takze uwazac bo uczelnia nie posiada akredytacji na innych kierunkach architektury w Polsce - np. Gdansk. Oznacza to, ze po otrzymaniu dyplomu i zlozeniu aplikacji na 2 stopien do Gdanska uslyszycie Panstwo: ,,przykro nam, my nie uznajemy takiego dorobku naukowego, zparaszamy od czerwca na rekturacje na 1 rok";. to sa fakty
kandydat
Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat poziomu kierunku Informatyka zaocznie I stopnia inż na Politechnice Opolskiej? Nie wiem co wybrać, w grę wchodzą tylko studia zaoczne, Politechnika Wrocławska zrezygnowała w tym roku z Informatyki zaocznej I stopnia. Waham się między dojazdami do Opola z Wrocławia, lub Horyzontem przy Wejherowskiej. Z góry dziękuję za odpowiedź :)
09.06.2017
31.05.2017
Gośka
Cześć,kto studiuje logistykę zaocznie na PO? Jak wyglądają zjazdy? Tylko sobota i niedziela czy piątki też wypadają? Ile zjazdów jest w miesiącu? Czy na logistykę też jest egzamin wstępny w czasie rekrutacji na studia zaoczne? Z góry dziękuję za odpowiedz;-) pozdrawiam
dreamteam
Czy wie ktos moze jakie byly progi na Inzynierie bezpieczeństwa? Nie mogę nigdzie znalezc informacji .
20.05.2017
01.05.2017
mgm.lbl
Hey, może mi ktoś opisać, powiedzieć o uczelni głównie interesuje mnie informatyka. Skończyłam właśnie technikum informatyczne, niestety jestem z daleka więc nie mogłam być na dniach otwartych. Dziękuję za wszelkie opinie.
angielski
O angielski najlepiej pytaj na grupie facebookowej, tam dowiesz się szczegółów o prowadzących, jakie mają wymagania i jak prowadzą zajęcia
20.03.2017
15.12.2016
konstruktor
nie zastanawiaj się tylko idź. zrobiłeś inżynierke na ZiP-ie, spokojnie podołasz na MiBM. wprawdzie kilka lat temu skończyłem studia, ale myślę, że tak wiele się nie zmieniło. powiem nieskromnie, że poszukiwali takich fachowców jak ja i dobrze płacą, a byli lepsi ode mnie na studiach ;-)
inż
hej, planuję w przyszłym roku iść na magisterke z mechaniki i budowy maszyn zaocznie. Czy ktoś wie jaki jest tam poziom i czy łatwo zaliczyć te studia (wcześniej studiowalem ZiP) oraz czy uczą przydatnych rzeczy?
07.12.2016
24.09.2016
Ania
Do kogo najlepiej się zapisać na zajęcia z angielskiego? Kogo polecacie?
opolanin
inżynieria środowiska na PO jest ok. duży wybór specjalności.
23.09.2016
20.09.2016
świeżak
a jak na inżynierii środowiska zaocznie na magisterce? jakie wrażenia?
absolwencik
do architektury nie można się przyczepić. kadra więcej niż w porządku, pracownie i obiekt zaskoczyłby niejednego studenta z większych uczelni, a teraz jeszcze uruchomiono drugi stopień. wydział w centrum miasta, blisko dworca i dobra współpraca z zagranicznymi uczelniami.
06.09.2016
16.07.2016
Polak
architekutra. mam powazne watpliwosci dot. motywacji kadry naukowej na tym kierunku PO. mam spore znajomosci na Slasku, skad wywodzi sie ta szkola - Politechnika Slaska, Gliwice. jednoczesnie mam kilka wlasnych obserwacji, z ktorymi pragne sie podzielic na tym forum. obawiam sie, ze w Polskiej Szkole Slaskiej jest tyle Polakow ile na Biegunie Poludniowym, a tyle Ukraincow ile % wody w wodzie. z przykroscia obserwuje dziwne procedery na uczelniach wywodzacych sie z PS, w tym w PO, ktore zdaja sie sympatyzowac z kadra PL (swietna znajomosc j. ukrainskiego), okazjonalnie oczywiscie i przypadkowo ulatwiajac studentom pochodzenia ukrainskiego rozwoj w Polskiej uczelni, natomiast Polakow traktujac jak poobiednia potrzebe w ustepie toalotowym. obawiam sie, ze faktem juz jest, iz kadra z Gliwic jest zdominowana przez Ukraincow i najwyrazniej ten stan rzeczy nie ulegnie zmianie. przykre jest jedynie to, iz w ten sposob mniejszosc narodowa pochodzenia ukrainskiego wyniszcza Polakow. przeciez ten kierunek jest elitarny, a absolwenci jako przedstawiciele wolnego zawodu beda miec szerokie mozliwosci wplywu na nasze spoleczenstwo. jestem jednynie ciekaw, co by na to powiedzial obecny Rzad :) gdyby sie dowiedzial oczywiscie...
od lutego
kto zaczyna studia na PO od lutego tego roku?
22.02.2016
20.02.2016
Student12345
Witam mam pytanie czy bezproblemowo idzie przepisac oceny z Politechniki Slaskiej ? i jaki poziom jest na studiach zaocznych z elektrotechniki i czy sa tylko soboty i niedziele zjazdowe czy jak na slaskiej tez piatki? i jak sesja wyglada ze niby chodzimy na zaoczne a sa terminy w tygodniu czy w wekendy . Prosilbym o rzetelna odpowiedz :) Pozdrawiam
logistyka
czy na pierwszym roku logistyki na Politechnice Opolskiej jest przedmiot Mechanika i wytrzymałośc materiałów? Co jest najtrudniejsze dla studentów I roku? Na czym odpadają najczęśćiej? Co sprawia największe kłopoty i powoduje, że ludzie nie zaliczają sesji? Na co się nastawić?
31.01.2016
05.01.2016
nico
doktorat honoris causa dla szteligi i jego żony
ja
pozdrawiam Panią prof. od naleśników z Ozimka i jej katedrę . Proponuje doktorat honoris causa od dr Oetekera. Ma Pani niezły fryz a pani intelektualne wykłady w Chinach odbiły sie szerokim echem w Korei Północnej. Niech Pani zabierze z sobą towarzystwo pospolite, aby tam założyć naukowy instytut. Wtedy będzie mniej kabotynizm
03.12.2015
03.12.2015
y
politechnika opolska jest najlepsza uczelnia po Harrvardzie, jeśli chodzi pospolite sprawy
Administrator
Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
14.11.2015
14.11.2015
Administrator
Komentarz usunięty.
ja
Królu UBU mniej żelu we włosy i wazeliny w tej b. pospolitej szkole!
12.11.2015
12.11.2015
ja
Ważne, ze nie ma tutaj cenzury. Szkoda, ze musi Pan/Pani tak się sprzedawac. Ale za wszystko człowiek odpowiada wcześniej czy później
moni
co powiecie o ekonomi na politechnice opolskiej ?
06.09.2015
27.08.2015
kłosek
czy na Turystyke i Rekreację moge jeszcze złozyć dokumenty?
Administrator
Komentarz usunięty - naruszenie zasad regulaminu
12.08.2015
13.07.2015
Red
Zapomnijcie o BHP na PO - jedna wielka żenada :( Program całkowicie nie zrealizowany, ogólne podejście tragiczne. Zamiast BHP kończysz szybki kurs zarządzania :/ Szkoda słów i pieniędzy
Opole czy Częstochowa
Politechnika opolska czy czestochowska? Jak sądzicie? Gdzie jest wyzszy poziom?
10.07.2015
10.07.2015
Mechatronika
Planuje iść na mechatronikę. Czy trudno jest się tam utrzymać? Jest wysoki poziom?
Automatyka i Robotyka
Jaka jest ogólna ocena? Wybrać Opole czy szukać innej polibudy?
03.07.2015
24.05.2015
Monet
Znamy temat z własnego doświadczenia, na początku tak,tak oczywiście a dpeoiro pf3żniej okazuje się sory gregory, ale nic z tego. Ograniczenie do 92 db na torze wyścigowym(Poznań)?to kpina, ale po co zarabiać na torze jak zarobiło się na działkach obok toru. To teraz ma być cisza i spokf3j. Komu chce się użerać z dzikimi motocyklistami (i nie tylko bo to samo dotyczy samochodf3w) a zawsze można wymyślić warunek nie do spełnienia w ramach tłumaczenia dlaczego nie da się zrobić jakiejś imprezy.
Sunil
Ciekawy pomysł i na pewno fajne regaty, a właściwie mosrki rajd. Jeśli chodzi o reguły to nie ograniczałbym wieku dwumasztowcf3w. Nowe też powinny mf3c popłynąć. Classic nie musi kojarzyć się tylko z wiekiem jachtu, ale rf3wnież ze stylem, a takie jachty buduje się nadal. Życzę imprezie rozwoju w kierunku Wielkich Regat Wokf3ł Wyspy White. http://ghhbmky.com [url=http://pcorrp.com]pcorrp[/url] [link=http://corckzuwsjy.com]corckzuwsjy[/link]
10.05.2015
07.05.2015
kakosz
planuję studia na Politechnice Opolskiej. Jak trudno jest na mechatronice się utrzymać?
sylwia
Jestem na II roku Inżynierii Bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o ten kierunek-łatwo nie jest ale szczerze polecam. I nikt mi nie powie że tu jest niski poziom. Pewnie, że są przedmioty, które według mnie w ogóle nie są potrzebne. Ale moim zdaniem to już jest wina całego systemu edukacji wyższej w Polsce. Przeglądałam programy innych uczelni wyższych prowadzących ten kierunek i przedmioty wszędzie są praktycznie takie same. Jeśli chodzi o prowadzących- jak dla mnie to zależy od wydziału i na kogo się trafi. Ja akurat łatwo nie miałam. Niektórzy do tej pory męczą się z fizyka, matematyką czy chemią z zeszłego roku. Nie chcę nikogo zniechęcać ale nie idzie się na Politechnikę z przymusu. Widzę to po niektórych z osobach z roku. Wtedy to jest tylko i wyłącznie męka i strata pieniędzy (bo za niezaliczone zajęcia przecież trzeba płacić). Jeśli chodzi o obsługę studenta- ja nie narzekam.
05.05.2015
28.04.2015
Gościu
Witam chciałbym się dowiedzieć coś o kierunku "TECHNOLOGIE ENERGETYKI ODNAWIALNEJ". Jeśli jest ktoś kto mógłby się wypowiedzieć na ten temat byłbym bardzo wdzięczny.
Asia
Hej, mógłby ktoś powiedzieć, czy łatwo dostać się na fizjoterapię, studia dzienne? I jak jest na tym kierunku, dziękuję. :)
21.03.2015
18.03.2015
podyplomówki z BHP
czy robił ktoś studia podyplomowe z zakresu BHP na Opolskiej? czytałem na stronie, że zjazdy sob-niedz. średnio co 2 tyg, o której najpóźniej kończą się zajęcia niedzielne? jak wygląda kwestia opuszczonych zajęć? na koniec zaliczenie z czego?
technologia żywności
... sie poeta znalazł niżej... cha, cha.. a ja przyziemnie, jak na technologii żywności jest??? podpytuje i chętnie pozytam od studentów tego kierunku.
15.03.2015
12.03.2015
człowiek
Przez wiele lat pracował tutaj z oddaniem nauczyciel, który na swoje nieszczęście zdobył wykształcenie poza opolską prowincją akademicką. Nie wiedział stąd, że nie liczy się tutaj wiedza, pracowitość i uczciwość. Napisał nawet doktorat, chociaż pracując na etacie dydaktycznym nie musiał. Innym jego przewinieniem było to, że jeździł po świecie z referatami. Kolejnym było to, że był krytyczny i niezależny w swoich sądach. Doświadczył tutaj wiele, a gdy próbował się bronić zniszczyły go osoby bardzo pospolite i ich równie pospolici zausznicy. Cóż, łatwiej jest dorównać do tutejszego poziomu akademickiego pracownikom pracującym w gimnazjum i wzbogacającym obowiązujący tutaj potencjał intelektualny. Łatwo zniszczyć człowieka pomawiając i obmawiając go we na wszystkich piętrach ; napuszczając na niego leniwych pozbawionych uczciwości studentów. czy nie wstyd Pani Kierownik ? Czy nie wstyd Państwu? Który skrzywdziłeś Który skrzywdziłeś człowieka prostego Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając, Gromadę błaznów koło siebie mając Na pomieszanie dobrego i złego, Choćby przed tobą wszyscy się skłonili Cnotę i mądrość tobie przypisując, Złote medale na twoją cześć kując, Radzi że jeszcze jeden dzień przeżyli, Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta Możesz go zabić - narodzi się nowy. Spisane będą czyny i rozmowy. Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta.
dariusz
cha ... szukałem informacji o zawodach i ... tu trafiłem, z ciekawości patrze co piszą inni studenci o mojej uczelni, POlitechnice Opolskiej, ja już jako starszy nieco kolega mogę powiedzieć jedno: to, co osiągniecie w życiu zawodowym po ukończeniu uczelni (i to nieważne jakiej) zalęzy w 80% od Was (wiedzy, charakteru, przebojowości, chęci uczenia się nowycyh rzeczy, itd.), a reszta to szczęscie - przypadek - zbiegi okoliczności - ewentualne znajomości :-) Więc te Wasze opinie to teraz, jak studiujecie, wzbudzaja emocje, a poźniej patrzy się na to z zupełnie innej perspektywy (pamiętając głównie sytuacje śmieszne), pozdrawiam młodszych kolegów!
09.03.2015
14.01.2015
Janusz :P
jeśli studia w Opolu to tylko na Politechnice!
ZIP
Jeszcze chciałabym dodać, że już sam fakt, że co rok są III tury rekrutacji dla niemal wszystkich istniejących tam przedmiotów świadczy że poziom jest fatalny. Przyjmują tam niemal wszystkich.
01.12.2014
01.12.2014
ZIP
Nie wybierajcie tej uczelni jeżeli chodzi o Zarządzanie i Inżynierię Produkcji! Poziom strasznie niski, masa niepotrzebnych przedmiotów, wiedza czysto teoretyczna, żadnych praktycznych i przydatnych w przyszłej pracy rzeczy się tam nie nauczysz, brak specjalności, uczysz się wszystkiego i w zasadzie niczego. Uczelnia niby techniczna, ale kierunek jakoś tak mało techniczny. Nawet nie czuję się inżynierem po tym kierunku. Patrząc na ofęrtę np. Politechniki Wrocławskiej oferuje ona o wiele wiecej ciekaszych przedmiotów dla ZIPU, mogą wydawać się trudne, ale teraz szukając pracy wiem że byłyby bardziej przydatniejsze. Uczelnia sama z siebie nie oferuje dla studenta nic, poza niepotrzebnym Chórem i Erasmusem na którego możesz wyjechać jedynie na semestr (niestety na dłużej pieniędzy od PO nie dostaniesz). Nie organizują żadnych praktyk ani staży, kursów czy szkoleń. Inkubator przedsiębiorczości dawno wymarł. Natworzyli jakieś centra obsługi studenta, później biura, a i tak nic nie można załatwić. Poza tym budynki porozrzucane po całym Opolu,a czasem trzeba dostać się z miejsca na miejsce w ciągu 5 min. Pytam się jak? Jeżeli chodzi o Opole to w ogóle go nie polecam. Wieś a nie miasto, autobus miejski na kampus 2 razy na godzine. Jak się robi ciemno to miasto wymiera. Mogłabym tak jeszcze pisać i pisać, nic pozytywnego mnie tam nie spotkało. Wiedziałam, że studia nie przygotowują do przyszłej pracy, ale te na Politechnice Opolskiej, pod względem nieprzydatności przebijają już same siebie.
Tomek
I jak niby mam z Ozimskiej na Próśzkowską zdążyć na kolejne zajecia gdzie czas pomiędzy wykładami to 10 minut a te ulice dzieli 6 km? Autobusów brak.
30.09.2014
30.09.2014
Alicja
Politechnika Opolska - o co chodzi w planie zajęć WIPIL ZIP I 1 stopnia ns co mam tam wybrać żeby wyskoczył mój plan zajęć i jak mam go rozumieć bo dosyć to skomplikowane;/
lolo
moja kumpela która wróciła z Anglii poźno załatwiała wszystko na początku października, nie było problemów, jakieś pisemko musiała przygotować, i tyle
20.09.2014
09.09.2014
pytanie
może to głupie pytanie, ale można jeszcze skladać dokumenty na Plitechnikę w Opolu? bo pisza ze trwa rekrutacja, tylko zastanawiam sie, czy moje świadectwo ma szanse? czy wogóle mam jechać z teczką?
belka
architektura? byle nie wybierac opola. jest tragiczna uczelnia w ktorej rzadzi obluda i wyzysk studenta. kolerzanka z roku zabiegala caly rok na wysoka srednia by otrzymac stypendium naukowe a gdy spelnila wreszcie wymogi - 5 razy odrzucano jej podanie w ogole go nie przyjmujac jakby to byl kaprys pan sekretarek czy to przyjma czy nie - to "rada uczelni" podwyzszyla po swojej naradzie prog tak ze zabraklo jej pol punkta i uslyszala 'no niestety... nie udalo sie. na przyszlosc bedzie pani musiala sie bardziej postarac'. jest wiele roznych osobliwosci w polskich uczelniach wyzszych. zgadzam sie, PO nie wiedzie prymu w kretynizmie w skali calego kraju ale sa tutaj anomalia ktore uniemozliwiaja normalna nauke. co do nauki to bynajmniej nie jest fair. tutaj ocenia sie chyba za wyglad albo za jakies uklady bo na pewno nie za wiedze. a i wiedzy ktora przygotuje do zawodu tutaj nie uswiadczysz. tu panuje pustoslowie i mowi sie tylko tyle by mozna bylo podstawic do wzoru albo przeniesc mysl wykladowcy na kalke natomiast kazdy przejaw inwencji tworczej jest tutaj traktowany jak "wybryk" ktory karze sie niezaliczeniem przedmiotu. zastanawiam sie co te metody wychowawcze maja wpsolnego z ksztaltowaniem przyszlego projektanta ktorego chlebem powszednim bedzie wiedza wspomagajaca jego kreatywnosc nie zas ta ktora nakazuje isc utarta sciezka ktora kusi "wygoda". absolutnie nie jest to wydzal dla ambitnych ludzi. tutaj swietnie czuja sie lokalni mieszkancy plotkarze ktorzy potrafia godzinami gaworzyc o tym czyj makijaz wypadl kiepsko lub kto ubral za wysokie szpilki na impreze. nie uswiadczysz tu rozmow o nowych realizacjach architektonicznych. pochwalic wypada natomiast pomysl zapraszania gosci tu znanych architektow by prowadzli goscinny godzinny wyklad po zajeciach tak raz dwa razy na semestr. to chyba jedyna sprawa ktora wspominam cieplo z opola bo cala reszte musze z reka na sercu nazwac prawdziwa kraina absurdu i zaklamania. reasumujac lepiej poczekac rok i pocwiczyc rysunek zdac lepiej jakas tam matme na maturze niz zmarnowac go w tej uczelni. na prawde lepiej na tym wyjdziesz i w rezultacie mi podziekujesz. ARCHITEKTURA OPOCE - OBIERAJ KOTA OGONEM! strzalka!
23.06.2014
02.04.2014
maciej
co powiecie o wychowaniu fizycznym na Politechnice Opolskiej? dużo jest zajęć sportowych? są jakieś dyscypliny narzucone czy można sobie wybierać??
bob
odpowiedź dla budowlańca. Powiem tylko tyle na poli. budowlance nie ma żadnego poziomu, wal jak w dym. Oddajesz projekcik na końcu roku i masz 3 może być niepełny ale jest 3. A i wiesz nie można podskakiwać, bo wezmą na celownik i lipa,trzymaj się grupy i masz już mgr.
21.02.2014
21.02.2014
54321
No powiem ci że masz racje, ta szkoła to totalna pomyłka, nic nie uczą tylko jadą ze starym programem, czyli na ćwiczeniach projekt, a z wykłady koło. A co do projektu to cały czas to samo, szkolą tylko w przepisywaniu projektów z roku wyżej, i każdy udaje że coś zrobił . A jak już zrobiłeś coś samemu to walną ci 3 bo wyszedłeś poza schemat. Ta szkoła jest dobra jak ktoś chce tytuł bez wysiłku , przepisać projekt i ok .Totalna pomyłka na wydziale budownictwa.
1234
Ta uczelnia to kpina, a przynajmniej na wydziale elektrotechniki, automatyki i informatyki. Totalna niesprawiedliwość w ocenianiu. Można jebać cały semestr jak wół, a można nic nie robić i się dostanie tą samą ocenę. Nie wiem czy wykładowcy są przekupni czy tak ślepi, ale tego już nawet nieśmiesznym żartem nie można nazwać. Koleś na moim roku ostatnio wpadł z połową sprawozdania, coś popłakał i dostał 5, gdzie większość jak oddawała w terminie to 4-4,5. No jakim ku*wa prawem? Naprawdę, jak chcecie się tu uczyć to się kilka razy zastanówcie, bo 2 to za mało. Ja już wiem że popełniłem największy błąd w życiu.
27.01.2014
02.12.2013
majka
z tego co wiem to jeszcze nie ma spisu kierunków zamawianych na 2014/2015
gracjan
czytaj, a znajdziesz wszystko :) a strona uczelni znając życie jest mało aktualna...
02.12.2013
28.10.2013
jakie kierunki zamawiane ma PO?
witam, szukam na stronie Politechniki Opolskiej informacji o kierunkach zamawiaych, znalazłem zakładke i wszedłem na treść, ale tam są podane kierunki w tej minionej rekrutacji, a nie na 2014 rok, gdzie znaleść na 2014? czy jest jakieś ogólne zestawienie dla wszystkich uczelni, gdzie jest wykaz kierunków zamawianych na 2014 rok?
języki, angielski
jak wygląd kwestia zajeć z języków obcych, konkretnie z anglika??? ile jest zajec tygodniowo? jaki poziom?
20.10.2013
05.09.2013
budowlaniec
Chcialabym robic mgr z budownictwa na Politechnice w Opolu, dokladnie specjalizacje "energooszczedne materialy i obiekty budowlane" wypowie sie ktos na temat tego kierunku. Ciezko sie dostac?, wymagajacy wykladowcy?, dobry poziom? I jak ogolnie uczelnia i miasto?
tomi
nie dostałem się na architekturę na Uni Wrocławskim, czy sa jakies procedury, opcje, mozliwosci, zeby jeszcze teraz gdzies sie zalapac (dowolny uniwerek) na ten kierunek? wiem, ze architektura jest total oblegana, ale moze ktos probowal jakichs sposobow i sie udalo, z gory dzieki
31.07.2013
20.05.2013
sokrates
Uczelnia, jak i całe miasto niesamowicie przyjazna, można się poczuć 'jak w domu', nikt nie stoi sam w kącie, każdy Ci pomoże, nakarmi, a zazwyczaj jeszcze jakaś flaszeczka (albo 10) stuknie. Klimat nieporównywalny do żadnego innego miasta akademickiego! Akademiki tętnią życiem, trzeba bardzo nie chcieć, żeby nie dać się ponieść "studiowaniu". Panie w dziekanacie zazwyczaj pomocne, wykładowcy na poziomie, ale też są ludźmi i rozumieją studentów. Tu PIASTONALIA trwają cały rok! Ave Skrzydło Śmierci! ;)
radko
Tylko gorzej jak ktoś jest humanistą i nie umie matmy... Chyba nie da sobie tam rady?
29.03.2013
10.02.2013
klaudek
Politechnika Opolska jest dobrą szkołą, po niej stosunkowo łatwo zahaczyć się na jakiś staż i zdobyć doświadczenie, żeby później móc znaleźć dobrą pracę. W ogóle politechniki są teraz modne i cenione przez pracodawców.
damian
w dzisiejszych czasach na cv najlepiej jak masz 2 lata doświadczenia w pracy, ukończoną szkołę wyższą i przed nazwiskiem tytuł mgr i oczywiście nie wiecej niż 25 lat :) wymagania pracodawcy przewyższają możliwości normalnych ludzi...
02.02.2013
09.11.2012
gruby
kazdy w robocie uczy sie nowych rzeczy, bo same studia daja podstawy, najczesciej wiecej teorii, a praktyka wychodzo w praniu, zreszta specyfika kazdej formy jest inna, oczekiwania szefa tez, wiec to normalne, ze trzeba sie doksztalcac, jesli rzeczywiscie masz takie poczucie, ze koledzy po AGH-u czy Polibudzie Warszawskiej sa lepsi ... co coz, moze po prostu sa lepsi, a Ty musisz nagdonic, doszlifowac, albo pozbyc sie kompleksow
Paweł
Jestem absolwentem Wydziału Budownictwa. Pracuję w dużym międzynarodowych koncernie budowlanym. Poziom kształecenia, patrząc z perspektywy czasu, oceniam jako średni. Kontakty ze współpracownikami wskazują, że dużo lepsze przygotowanie do zawodu mają absolwenci Politechniki Warszawskiej oraz AGH.
08.11.2012
28.10.2012
karol
Jaki jest poziom kształcenia w Politechnice Opolskiej? Ja chciałbym studiować budownictwo ale zastanawiam się czy pozostać w Opolu czy może szukać uczelni w innym, większym mieście? To trudny wybór, od tego zależy przecież moja przyszłość. Proszę o porady i opinie :)
dziwna ta strona uczelni
zastanawiam sie, dlaczego wydzial ekonomiczny moze miec ladna podstrone, a wydzial budownictwa nie, i w ogole to jak na taka uczelnie jak politechnika opolska, to wizytowka w postaci glownej wwww bardzo nieczytelna dla kandydata, np szukan info, czy sa jeszcze wolne miejsca, nie ma nic, szukam strefy kandydata, tez nie widze ... ale moze sie czepiam
14.08.2012
11.08.2012
lary
hehe, jak myślę o politechnice opolskiej to aż żal bierze że jeszcze ponad miesiąc trzeba czekać do października. tak jak nie za bardzo lubiłem gimnazjum czy liceum, tak już studia uważam za najlepsze co mi się w życiu przytrafiło :D zapraszam wszystkich do Opola, jest super!
daad
politechnika opolska - wydział budownictwa - katedra dróg i mostów. baaardzo przyszłościowe kierunku studiów są tu oferowane. jak nie buduje się nowych dróg, to naprawia się stare. naprawdę, warto się w tym kierunku kształcić,. dobra oferta ze strony uczelni!
04.08.2012
30.07.2012
straw
Ojciec mówił: bądź inżynierem, a będziesz miał dobry zawód i dobrze płatną pracę. Posłuchałem go, wybrałem się na studia na kierunku inżynieria bezpieczeństwa i już wiem że tata miał dużo racji. Nie mam problemu ze znalezieniem miejsca praktyk, a tam gdzie już praktyki miałem była nawet mowa o zatrudnieniu! Polecam kierunek!
progra
dziś w radiu słyszałam, że w warszawie automatyka i robotyka jest najbardziej oblegana, ale wydaje mi się, że w Opolu z takimi wynikami powinieneś się dostać. Ja miałem rok temu powyżej 65% i mi się udało, ale wiadomo że poziomy matur są inne.
06.07.2012
03.07.2012
wojtek
chcę iść na automatykę i robotykę. ktoś pamięta, jakie w tamtym roku były progi? Maturę napisałem wszystko z rozszerzenia powyżej 50%. mam szansę?
pisjoł
Myślę, że kierunek to ewidentnie pod Twoje zainteresowania trzeba dobrać. Nie wyobrażam sobie studiowania i rozwijania się w kierunku, do którego nie mam przekonania. Co do Opola, to oczywiście, że wszystko jest. Nawet w malutkich miastach są juwenalia, to podstawa studiowania. Wielkie grillowanie to my mamy codziennie pod akademikami hehe, także z gorącą kiełbą też nie będzie problemu :P
30.05.2012
18.05.2012
kasia
Witam, czy opole to dobre miasto do studiowania? Ogólnie nigdy tam nie byłam, ale ciocia mieszka i przyjęłaby mnie pod swój dach. NIe wiem jednak jak wygląda tam życie studenckie? Jest coś na kształt juwenaliów, wielkiego grillowania? Nie chcę studiować w mieście w którym będzie... nudno. Poza tym - polecacie jakiś konkretny kierunek na tej uczelni?
Waldek
Witam, matury maturami, zaraz kończę, ale interesuje mnie logistyka, jaka jest wasza opinia na temat tego kierunku/zawodu ? Czy to w ogóle przyszłościowe? A może warto by było pójść na coś innego. Nie jestem jeszcze do końca zdecydowany, choć wiem, że na pewno ta właśnie uczelnia mnie interesuje
14.05.2012
11.04.2012
adrian
pytanie, która politechnika lepsza: wrocławska czy opolski mozna by zastapić pytaniem; a gdzie chcesz mieszkac, zyc, pracowac? w Opolu czy we Wroclawiu? ja stawiam na Polibude Wrocławska, bo stoi za nia wiekszy prestis, ale dla mnie wazniejsze jest miasto, moge sie spodziewac ze program nauczania na wybranym kierunku bedzie zblizony w kazdej z tych uczelni, jak i w kazdej polibudzie w innym miescie, miasto natomiast daje mniejsze albo wieksze mozliwosci na atrakcyjna prace, w moim akurat odczuciu Wroclaw daje wieksze, i jeszcze jedno, mam poczucie ze z dyplomem Politechniki WRocławskiej wieksze szanse na prace mam zarowno tam jak i w Opolu, a z dyplomem Politechniki Opolskiej, chyba ciut mniejsze we Wrocławiu .... chocby przez lokalny patrotyzm i przywiazanie do wlsanych uczelni, ktore miasto calkiem niezle wspiera, czego o Opolu za bardzo powiedziec nie moge
ktora politechnika
na ile lepsza jest Politechnika Wroclawska od Opolskiej, jesli chodzi o informatyke? ja porownac te dwa kierunki studiow? czy patrzec na specjalnosci? co polecacie jako najbardziej perspektywiczne, ktore specjalnosci?
04.04.2012
21.03.2012
kierunek budownictwo
ja sie wybieram na budownictwo, zakldam ze sie dostane na Politechnike Opolska, no i chetnie dowiedzialbym sie czegos wiecej na temat tych studiow, zwlaszcza, czego moge sie spodziewac na pierwszym roku, co stanowi najwiekszy problem i czy uczelnia pomaga w jakis sposob slabszym studentom poprzez zajecia wyrownawcze?
fan sportu
Ja jestem fanem sportu i powiem wam, ze PO daje rade jesli chodzi o zaplecze sportowe. Jest tutaj hala sportowa, siłownia, bieznia lekkoatletyczna i inne sale do ćwiczen sportowych. Jest w czym wybierac. Więc o wygląd też możecie zadbac nie tylko o umysł hehe
01.06.2011
30.05.2011
Karolinka
Słyszałam, że dlugo są zajęcia na tej uczelni:( Ze plan nie jest do końca przyjazny studentom. Lecz z drugiej strony słyszałam też, że jest dobra atmofsera i bardzo życzliwi wykładowcy oraz sami studenci.
lechu
Ja chciałabym iść na wydział budownictwa.Może ktoś tam chodzi z was i może mi troche napisać co i jak. Martwie się , ze nie dam rady na polibudzie bo ja właśnie jestem po LO. Z matma dobrze było i na luziku zdałem maturke.
29.05.2011
28.05.2011
Mati
Nie ukrywajmy, ze wiara, która chodzi wczesniej do technikum o profilu ścisłym ma duzo łatwiej. Więc jesli jesteś po technikum i się jeszcze zastanawiasz czy dasz rade to ja Tobie mówię , że dasz :) Ja jestem po LO i daje rade więc nie ma sie czym martwic
Maniek
Ja tez jestem na wydziale mechanicznym . Jednak ja studiuje mechatronike. wybrałem ten kierunek , ponieważ chodziałem do technikum samochodowego i myślałem , że to mi w jakiś sposób pomoże w studiach . Nie pomyliłem się , warto było .
25.05.2011
24.05.2011
Marcinn
Słyszałem , że ten kierunek technika rolnicza i lesna jest ciekawy. Mam znajomego , który teraz będzie kończył i nie żałuje swojego wyboru . Obecie on ma już gdzies staż , a potem będzie miał zatrudnienie w tej firmie. On też mieszka na wsi. Ja zabrałem się za inny kierunek bardziej \" miastowy\" :)
Marcin
Jestem na wydziale machanicznym na PO kierunek technika rolniicza i leśna. Wiem , ze przyda mi się bardzo wiedza tam zdobyta. Mój Ojciec prowadzi gospodarstwo u mnie we wsi. I teraz w trakcie studiów widzę , że wiele przydatnych inforamcji mogłem się dowiedzieć . Wiadomo , że kiedyś przejmę po nim interes , ale myśle , że zajmę się też w jakiś sposób leśnictwem.
23.05.2011
22.05.2011
Filipek
Też jestem zadowolony z tej uczelni . Politechnika daje rade , poziom adekwatny , fajny klimacik i dom studenta Zygzak - najlepszy ! :)
Miłosz
Nie ma to jak mój Uniwerek. Nie wiem dlaczego , ale ja nie mam tak napietego planu zajęć a geniuszem też zostanę , jestem o tym przekonany :) A tak na serio to polecam , miła atmosfera i klimacik studencki
21.05.2011
16.05.2011
gamoń
Na tej uczelni siedzi się całymi dniami. Studia dzienne , chyba powinny nosić miano - całodzienne , tak jest na fizjoteriapi własnie. Tak to odbieram :) Ale coś za coś może bedziemy geniuszami z tego powodu hehe
Marta
Moja uczelnia ! :) Zanim złożyłam tam papiery czytałam różne fora internetowe i było wiele negatywnych opinii. Wiadomo na początku zawsze jest ciężko , ale z czasem człowiek się przyzwyczaja do nowego środowiska i trybu nauki. Ja aktualnie jestem zadowolona . Ja wybrałam wydział wychowania fizycznego i fizjoteriapii. A mój ukochany przedmiot to fizjoteriapia <3 mam tez wiele czasu aby miło spędzać wieczoru w przemiłym towarzystwie
16.05.2011
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Collegium Humanum w Rzeszowie
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Sługi Bożego Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
 • Collegium Humanum w Lublinie
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Bydgoska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet WSB Merito Łódź
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Uniwersytet WSB Merito Chorzów
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Akademia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Collegium Humanum w Katowicach
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Pedagogium Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej Filia w Stalowej Woli
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
 • Politechnika Lubelska
 • Coventry University Wrocław
 • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
 • Akademia Ignatianum w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • AMA Film Academy w Krakowie
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Powiślańska Szkoła Wyższa
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Uniwersytet WSB Merito Opole
 • Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz
 • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
 • Akademia Nauk Stosowanych im. J.A. Komeńskiego w Lesznie
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Politechnika Częstochowska
 • Uczelnia WSB Merito w Warszawie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
 • Collegium Humanum w Szczecinie
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
 • Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • WSHiU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu
 • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
 • Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium
 • Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Uniwersytet Kaliski
 • Akademia Katolicka w Warszawie, Collegium Bobolanum
 • Uniwersytet WSB Merito w Toruniu
 • Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Politechnika Poznańska
 • Collegium Humanum w Kielcach
 • Gdański Uniwersytet Medyczny
 • Politechnika Śląska
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
 • WIT Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
 • Akademia Zamojska
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet WSB Merito Gdynia
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu
 • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Bytomiu
 • Politechnika Łódzka
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Collegium Humanum w Gdańsku
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Uniwersytet Gdański
 • Uniwersytet WSB Merito Szczecin
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Sługi Bożego Roberta Schumana w Radomiu
 • Collegium Humanum we Wrocławiu
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
 • Uniwersytet Wrocławski
 • Akademia Tarnowska
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Collegium Humanum w Warszawie
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • AMA Film Academy w Warszawie
 • Uniwersytet Zielonogórski