Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

uczelnia publiczna, 70-310 Szczecin, al. Piastów 17, (+91) 449 45 87, rekrutacjazut@zut.edu.pl

Stypendia - Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Na ZUT w Szczecinie wypłacane są:

  • stypendia naukowe 250 - 850 zł
  • stypendia socjalne: 800 - 1400 zł
  • zwiększone stypendium socjalne: 600 zł
  • stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych: 800 zł
  • zapomoga: 2000 zł

Stypendia dla maturzystów - do 25 tysięcy rocznie

Fundacja na rzecz Rozwoju Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie pomaga młodym i zdolnym ludziom rozwinąć skrzydła. Wspiera najzdolniejszych maturzystów i studentów. Fundacja ZUT wyróżnia najzdolniejszych maturzystów. Stypendia przyznawane są absolwentom szkół średnich, którzy podjęli naukę na ZUT, mają wysoką średnią ocen na świadectwie ukończenia szkoły, ponadprzeciętne wyniki z matury, osiągnięcia w olimpiadach i konkursach.

Komisja stypendialna bierze również pod uwagę sytuacje losowe, które mogą stanowić przeszkodę w podjęciu studiów wyższych. Fundacja stara się w ten sposób przeciwdziałać odpływowi uzdolnionej młodzieży z obszaru nauki.


Stypendia - informacje ogólne

Stypendium to wsparcie pieniężne, które może uzyskać student po spełnieniu określonych kryteriów.

Na uczelniach funkcjonuje kilka form pomocy finansowej, które w konkretnych sytuacjach mogą znacząco podreperować budżet studencki, poprawić komfort i jakość kształcenia.

Mowa tu o wsparciu pieniężnym, jakim jest: stypendium socjalne, stypendium dla osób niepełnosprawnych, stypendium rektora, stypendium ministra, zapomoga.

Co warto wiedzieć o stypendiach?

Ze stypendiów i zapomogi mogą skorzystać studenci uczelni publicznych i niepublicznych, studiów pierwszego, drugiego stopnia oraz jednolitych magisterskich.

Stypendia przyznawane są zawsze na wniosek. To osoba potrzebująca/zainteresowana musi zgłosić potrzebę, zadbać o zgromadzenie wymaganej dokumentacji, dostarczyć w wymaganym terminie odpowiedni wniosek.

Jeśli osoba spełnia kryteria przewidziane dla każdej formy wsparcia finansowego, może być jednocześnie beneficjentem kilku stypendiów.

Niektóre formy pomocy są jednorazowe, inne przyznawane są np. na jeden semestr lub rok i wymagają ponownego wnioskowania o kontynuację świadczenia.

Stypendia i zapomogi nie są opodatkowane.

Szczegółowe informacje dotyczące systemu stypendialnego na konkretnej uczelni należy sprawdzać w internetowych serwisach studenckich

Typy studiów w Polsce