Jakiego kierunku studiów szukasz?

Psychologia w biznesie w Gdyni

Chciałbyś motywować pracowników, kierować zespołami w przedsiębiorstwach i instytucjach, planować i organizować szkolenia dla pracowników? Czujesz, że Twoją misją jest wspieranie innych w ich rozwoju osobistym i zawodowym?
psychologia w biznesie w Gdyni

Psychologia w biznesie - studia

Masz potencjał do rozwiązywania kryzysów i problemów poprzez negocjacje, efektywną komunikację, procedury mediacyjne?

Interesuje Cię marketing ze szczególnym naciskiem na psychologiczne aspekty decyzji konsumentów, chciałbyś tworzyć kapanie reklamowe wykorzystujące narzędzia wpływu na ludzi?

Tego wszystkiego możesz się nauczyć, wybierając jedną ze specjalności na kierunku Psychologia w biznesie.

Studia koncentrują się na przybliżeniu zagadnień psychologicznych, wykorzystywanych w działalności biznesowej.

Kształcenie trwa 3 lata, absolwenci uzyskują dyplom licencjata. Osoby zainteresowane kontynuowaniem nauki muszą zdecydować się na interesujący ich pokrewny kierunek, realizowany na poziomie magisterskich studiów II stopnia.

Psychologia w biznesie - specjalizacje

Studenci mogą wybrać ścieżki kształcenia zgodnie ze swoimi zainteresowaniami:

  • coaching i mentoring
  • negocjacje i mediacje w biznesie
  • psychologia menedżerska
  • psychologia w public relations
  • psychologia w zarządzaniu zasobami ludzkimi
  • psychologia zachowań konsumenckich.

Psychologia w biznesie - przedmioty na studiach

Wybrane przedmioty specjalnościowe, które studenci zaliczają w toku studiów to: kompetencje osobiste i społeczne menedżera, psychologia sukcesu, biznesplan, komunikacja i negocjacje, kultura organizacyjna, prawo pracy, coaching - kluczowe umiejętności, formy wspierania rozwoju i zmiany, coaching - modele i narzędzia, coaching jako profesja, coaching i mentoring - obszary zastosowań, teoria i praktyka mentoring, pozyskiwanie pracowników, psychologia przywództwa i kierowania w organizacji, narzędzia zarządzania zasobami ludzkimi, rozwój zasobów ludzkich, komunikacja w organizacji.

Większość zajęć ma charakter praktyczny, warsztaty i ćwiczenia prowadzone są przez osoby na co dzień związane z biznesem, coachów, trenerów.

Psychologia w biznesie - rekrutacja

Kandydaci przyjmowani są według kolejności zgłoszeń, na podstawie złożenia wymaganych dokumentów.

Szczegółowe zasady rekrutacji na Psychologię w biznesie w innych ośrodkach akademickich możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia z zakresu psychologii i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.

Praca po Psychologii w biznesie

Szerokie spektrum zagadnień podejmowanych w ramach poszczególnych specjalności powoduje, że możliwości zatrudnienia są bardzo duże. W zależności od wybranego profilu kształcenia absolwenci mogą pracować w:

  • firmach doradztwa biznesowego,
  • biurach karier,
  • działach kadr,
  • agencjach marketingowych, reklamowych,
  • działach sprzedaży, marketingu, badań i analiz przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych,
  • zajmować się działalnością coachingową.

Z sukcesem mogą prowadzić działalność negocjacyjną, pracować w charakterze mediatora, konsultanta ds. konfliktów pracowniczych, kierować własnym przedsiębiorstwem.

Ile zarabia psycholog?

Średnia pensja na stanowisku psychologa biznesu przy umowie o pracę to ok. 3400 zł brutto, najlepiej zarabiający wskazywali wynagrodzenie w wysokości 8400 zł brutto.

Czy warto studiować Psychologię w biznesie?

Wybierając ten kierunek można uzyskać wiedzę z dziedziny psychologii biznesowej, zarządzania, ekonomii i biznesu. Studenci uczą się prowadzić negocjacje i mediacje w biznesie, organizować szkolenia i prezentacje biznesowe.

Psychologia w biznesie - opinie

Jestem kierownikiem w jednej z dużych korporacji i codziennie mierzę się z różnym podejściem do decyzji podejmowanych przez pracowników. Warto również poznać ich potrzeby, oczekiwania, słabości i ułatwić sobie komunikację w codziennej pracy. Wiem, że dzięki efektywnemu i umiejętnemu zarządzaniu ludźmi mogę stać się lepszym liderem. Wybrałem ten kierunek, bo chcę być jeszcze lepiej przygotowany do pracy w zespole, do prowadzenia negocjacji, mediacji oraz pracy pod presją czasu.

Rafał Grabowski, student WSB

***

Dowiedz się więcej o innych kierunkach psychologicznych

Tutaj czytaj o studiach społecznych

Może szczególnie zainteresują Cię:

Psychologia

Psychologia w biznesie

Psychologia w zarządzaniu

Psychoprofilaktyka

Psychologia medyczna

Psychoseksuologia

Komunikacja i psychologia w biznesie

Stosowana psychologia zwierząt

Jakie uczelnie w Gdyni oferują kierunek psychologia w biznesie

Jakie inne kierunki oferowane są w Gdyni