Legnica - uczelnie, kierunki, studia
Uczelnie w Legnicy
Jakie są dostępne studia w Legnicy? To niewielki ośrodek akademicki. Funkcjonuje tu publiczna uczelnia zawodowa oraz niepubliczna szkoła wyższa. W ofercie są m.in. kierunki filologiczne, ekonomiczne, pedagogiczne, medyczne, inżynierskie czy związane ze zdrowym stylem życia. Absolwenci - zależnie od wybranej ścieżki kształcenia – uzyskują tytuł licencjata lub inżyniera albo magistra.
Chcecie studiować blisko domu? Zastanawiacie się co wybrać? Poniżej zamieszczamy pełny wykaz uczelni oraz kierunków w Legnicy. Znajdziecie w nim dodatkowo informacje rekrutacyjne, szczegóły związane z naborem, a także opinie i komentarze studentów i przedstawicieli uczelni w Legnicy.
Lokalizacja
Kierunki w Legnicy
Nie wiecie, jakie kierunki w Legnicy wybrać? Dostępnych jest tutaj kilka typów studiów. Uczelnie w Legnicy oferują kierunki, które zadowolą przyszłych filologów, pedagogów, inżynierów, informatyków. Można tu także studiować wybrane kierunki medyczne. Kandydaci mają do wyboru różnorodne typy kierunków.
Zastanawiacie się, co studiować? Szukacie swojej ścieżki kształcenia? Poznajcie tutejszą ofertę edukacyjną. Poniżej prezentujemy wykaz wszystkich kierunków studiów w Legnicy. W ich opisach znajdziecie m.in. informacje na temat rekrutacji, perspektyw zawodowych czy kierunków pokrewnych.
Kierunki studiów wg typów kształcenia
Studia w Legnicy
Specjalnie dla kandydatów na studia przygotowaliśmy serię artykułów, zawierających treści pomocne na etapie przystępowania do matury, wyboru ścieżki kształcenia, procedur rekrutacyjnych i samych studiów. Dowiecie się z nich m.in. jakie są dostępne typy studiów i kierunki w Legnicy, jak walczyć ze stresem egzaminacyjnym, jakie są najpopularniejsze studia, jak wygląda życie studenckie i rynek pracy w regionie, ile naprawę kosztują studia. Poniższe treści będą przydatne, gdy będziecie decydować, które uczelnie w Legnicy wybrać.
Zaciekawiła Was oferta kształcenia w tym regionie? Wybierzcie studia w Legnicy.
Zimowy nabór na studia - jak wygląda rekrutacja w lutym?
Najpopularniejsze uczelnie w rekrutacji 2020_2021
Studia pedagogiczne we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku
Studia ekonomiczne we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku
Studia informatyczne we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku
Zostałeś studentem i co dalej? - najczęstsze pytania pierwszoroczniaków
Studia architektoniczne we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku
Studia dzienne czy studia zaoczne?
Studia inżynierskie we Wrocławiu na Dolnym Śląsku
Lokum dla studenta
Rekrutacja uzupełniająca na studia - wszystko o drugim naborze
Studia w Legnicy – kierunki, specjalności, rekrutacja
Stypendia dla studentów
Studia dziennikarskie we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku
Oblana matura, słabo zdana matura - co robić?
Jaki kierunek studiów wybrać? - dylematy maturzysty
Jak walczyć z maturalnym stresem? Wskazówki dla maturzystów
Jakie studia wybrać?
Nie dostałeś się na wymarzone studia - co zrobić?
Najczęstsze błędy kandydatów przy wyborze studiów
Ile naprawdę kosztują studia?
Studia prawnicze we Wrocławiu i woj. dolnośląskim
Rekrutacja na studia, listy rezerwowe, brakujące punkty - poradnik
Najczęściej wybierane uczelnie i kierunki podczas rekrutacji
Studia logistyczne we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku
Progi punktowe na studia
Legnica - informacje ogólne
Legnica to powiatowe miasto w środkowej części woj. dolnośląskiego.
Urokliwie położona w widłach Kaczawy i wpadającej do niej Czarnej Wody charakteryzuje się wyjątkowo łagodnym klimatem i występowaniem największej liczby słonecznych dni w ciągu roku, co dało Legnicy status najcieplejszego miasta Polski.
Legnica jest miastem pełnym zieleni i pomników przyrody, z ponad stuletnim parkiem umieszczonym w sercu miasta. Do najatrakcyjniejszych zabytków Legnicy należy Wieża Bramy Głogowskiej, Brama Chojnowska, zamek, pałac dawnej Kurii Opatów Lubiąskich – obecnie Okręgowe Muzeum Miedzi, Kolegium Jezuickie, Akademia Rycerska, katedra czy legnicki Rynek, pełen wartych zainteresowania miejsc.
Chlubą miasta jest działający od lat 70. ubiegłego wieku Teatr im. Heleny Modrzejewskiej.
W Legnicy odbywa się wiele imprez cyklicznych również o zasięgu międzynarodowym. Warto wymienić choćby Legnicki Festiwal Srebra, Europejskie Spotkania Mniejszości Narodowych i Etnicznych „Pod Kyczerą”, Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Miasto”, Ogólnopolski Turniej Chórów „Legnica Cantat”, Conversatorim Organowe, Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy „Młody Paganini”, Festiwal Piosenki Studenckiej „Pryzmat” czy Dni Legnicy.
Dla amatorów aktywnego wypoczynku przygotowano trzy trasy rowerowe o różnej długości i stopni trudności. Wszystkie mają swój początek w Legnicy, wiodą przez okoliczne miejscowości, zahaczając o atrakcje turystyczne regionu.
Nie sposób nie wspomnieć o burzliwej historii miasta. Niemieckie Liegnitz zostało wcielone do terytorium Polski po ustanowieniu nowych, powojennych granic w 1945 r. Miejsce wypędzonych rodowitych mieszkańców zajęli repatrianci m.in. ze wschodnich terenów dawnej Polski. W czasach komunistycznych swoją siedzibę miał tu największy sowiecki garnizon wojskowy we wschodniej Europie. To z tego powodu Legnica zyskała niechlubne miano Małej Moskwy, którą ostatecznie przestała być dopiero w 1993 roku, kiedy to ostatni żołnierze Armii Radzieckiej opuścili miasto.
Obecnie Legnica jest centrum gospodarczym, kulturalnym i oświatowym regionu.
Krzyżujące się tu ważne drogi o znaczeniu europejskim, szlaki kolejowe, a także niewielka odległość od dużych ośrodków miejskich sprawiają, że Legnica jest atrakcyjnym miejscem na inwestycje gospodarcze.
Swoją siedzibę ma w Legnicy Collegium Witelona Uczelnia Państwowa oraz Wyższa Szkoła Medyczna.
Szkoły oferują studia na wszystkich poziomach kształcenia. Przygotowują kadry dla różnorodnych branż.