Nowy Targ - uczelnie, kierunki, studia
Uczelnie w Nowym Targu
Studia w Nowym Targu? To niewielki ośrodek akademicki. Jedyną szkołą wyższą, w której można rozpocząć studia jest publiczna uczelnia zawodowa. Dostępne są m.in. kierunki filologiczne, ekonomiczne, inżynierskie, a także medyczne i związane z turystyką. Absolwenci - zależnie od wybranej ścieżki kształcenia – uzyskują tytuł licencjata lub inżyniera albo magistra.
Chcecie studiować blisko domu? Zastanawiacie się co wybrać? Poniżej zamieszczamy pełny wykaz uczelni oraz kierunków w Nowym Targu. Znajdziecie w nim dodatkowo informacje rekrutacyjne, szczegóły związane z naborem, a także opinie i komentarze studentów i przedstawicieli uczelni w Nowym Targu.
Lokalizacja
Kierunki w Nowym Targu
Nie wiecie, jakie kierunki w Nowym Targu wybrać? Dostępnych jest tutaj kilka typów studiów. Uczelnia w Nowym Targu oferuje kierunki, które zadowolą przyszłych filologów, ekonomistów, inżynierów. Można tu także studiować wybrane kierunki medyczne. Kandydaci mają do wyboru różnorodne typy kierunków.
Zastanawiacie się, co studiować? Szukacie swojej ścieżki kształcenia? Poznajcie tutejszą ofertę edukacyjną. Poniżej prezentujemy wykaz wszystkich kierunków studiów w Nowym Targu. W ich opisach znajdziecie m.in. informacje na temat rekrutacji, perspektyw zawodowych czy kierunków pokrewnych.
Kierunki studiów wg typów kształcenia
Studia w Nowym Targu
Specjalnie dla kandydatów na studia przygotowaliśmy serię artykułów, zawierających treści pomocne na etapie przystępowania do matury, wyboru ścieżki kształcenia, procedur rekrutacyjnych i samych studiów. Dowiecie się z nich m.in. jakie są dostępne typy studiów i kierunki w Nowym Targu, jak walczyć ze stresem egzaminacyjnym, jakie są najpopularniejsze studia, jak wygląda życie studenckie i rynek pracy w regionie, ile naprawę kosztują studia. Poniższe treści będą przydatne, gdy będziecie decydować, które uczelnie w Nowym Targu wybrać.
Zaciekawiła Was oferta kształcenia w tym regionie? Wybierzcie studia w Nowym Targu.
Studia turystyczne i hotelarskie w Krakowie i woj. małopolskim
Najczęstsze błędy kandydatów przy wyborze studiów
Lokum dla studenta
Stypendia dla studentów
Studia geograficzne w Krakowie i Małopolsce
Zostałeś studentem i co dalej? - najczęstsze pytania pierwszoroczniaków
Jak walczyć z maturalnym stresem? Wskazówki dla maturzystów
Studia społeczne w Krakowie i Małopolsce
Studia architektoniczne w Krakowie i Małopolsce
Ile naprawdę kosztują studia?
Najpopularniejsze uczelnie w rekrutacji 2020_2021
Jaki kierunek studiów wybrać? - dylematy maturzysty
Studia dzienne czy studia zaoczne?
Zimowy nabór na studia - jak wygląda rekrutacja w lutym?
Studia sportowe w Krakowie i woj. małopolskim
Studia medyczne w Krakowie i Małopolsce
Rekrutacja uzupełniająca na studia - wszystko o drugim naborze
Rekrutacja na studia, listy rezerwowe, brakujące punkty - poradnik
Studia ekonomiczne w Krakowie i Małopolsce
Progi punktowe na studia
Najczęściej wybierane uczelnie i kierunki podczas rekrutacji
Studia dziennikarskie w Krakowie i Małopolsce
Jakie studia wybrać?
Nie dostałeś się na wymarzone studia - co zrobić?
Oblana matura, słabo zdana matura - co robić?
Studia w Nowym Targu – kierunki, specjalności, rekrutacja
Targi Edukacyjne w Krakowie
Studia informatyczne w Krakowie i Małopolsce
Nowy Targ - informacje ogólne
Nowy Targ usytuowany jest w samym sercu Kotliny Orawsko-Nowotarskiej, na terenie woj. małopolskiego. To najstarsze miasto Podhala.
Walory turystyczne Nowego Targu przyciągają osoby ceniące sobie wypoczynek w ciszy, z dala od dużego ruchu turystycznego, w bliskości otaczającej ich przyrody.
Historia Nowego Targu sięga XIV wieku. Nad miastem góruje gotycki, modrzewiowy kościół, umieszczony na owianym tajemnicą i legendami wzgórzu.
Nowotarski Rynek otaczają XIX i XX-wieczne kamieniczki. Klasycystyczny ratusz to obecnie siedziba Muzeum Podhalańskiego z tysiącami eksponatów z zakresu etnografii, historii, rzeźby, rzemiosła i sztuki ludowej.
Na uwagę zasługuje także Muzeum Drukarstwa. Cyfrowy zbiór dawnych druków i fotografii, interaktywne aplikacje, oryginalne maszyny i wyposażenie przybliżają dawne techniki druku oraz życie kulturalne, społeczne i polityczne Nowego Targu z początku XX wieku.
Miasto stanowi doskonałą bazę wypadową dla miłośników turystyki górskiej - w Tatry, Pieniny, Gorce, nad Jezioro Czorsztyńskie, na Babią Górę. Może pochwalić się profesjonalnie utrzymanymi w okresie zimowym trasami do narciarstwa biegowego.
Doskonale oznakowane szlaki turystyczne w kompleksie leśnym Gorców przyciągają amatorów wędrówek, trekkingu, kolarstwa górskiego.
W malowniczy pejzaż okolic Nowego Targu wpisały się urokliwe bacówki w stylu góralskim, w których wytwarza się najlepiej smakujące w sercu gór oscypki.
Atrakcją miasta są nowotarskie jarmarki o niepowtarzalnym charakterze.
To miasto o ogromnym potencjale kulturalnym.
Zlokalizowanych blisko pięć tysięcy małych i średnich przedsiębiorstw stanowi rynek pracy dla specjalistów z wielu dziedzin. Zapewnienie wykształcenia i uzyskania odpowiednich kompetencji do pracy dla mieszkańców regionu stało się możliwe za sprawą uczelni publicznej.
Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu to szkoła od blisko dwudziestu lat obecna na rynku edukacyjnym. Stopniowy rozwój i poszerzenie oferty edukacyjnej było odpowiedzią na potrzeby kształcenia wyższego zgłaszanego przez lokalną społeczność.
Dzięki powołaniu uczelni zawodowej Nowy Targ zyskał status ośrodka edukacyjnego w regionie Podhala. Obecnie kształcenie realizowane jest na poziomie studiów licencjackich i inżynierskich, jednolitych magisterskich oraz magisterskich drugiego stopnia.
Filię w Nowym Targu ma także Uczelnia Nauk Społecznych.