Ocena uczelni

Komentarze (118)
Kliknij w obrazek by go odświeżyć…

 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa

  Reply for the comment of Klaudia from date 7/13/20
  Ze względu na liczne prośby osób, które zdały maturę w poprzednich latach i chciały by mieć informację o przyjęciu wcześniej, utworzyliśmy I turę rekrutacji, która trwa do 18 lipca. Wszystkich tegorocznych maturzystów zapraszamy do składania dokumentów w II turze, która trwa do 5 września oraz III turze rekrutacji która trwa do 9 października.
  7/15/20
 • Klaudia

  Jakim cudem wyniki rekrutacji są 18 lipca skoro wyniki z egzaminów naturalnych są dopiero we wrześniu ?
  7/13/20
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa

  Reply for the comment of Monika from date 6/16/20
  Na kierunku Prawo WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej wykłady prowadzone są przez profesorów stanowiących kadrę uczelni oraz przez profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego (m.in. z prawa karnego Prof. A.Zoll, Prof. J.Raglewski, z logiki Prof. A. Grabowski), Uniwersytetu Łódzkiego z postępowania cywilnego Prof. M. Muliński, z Uniwersytetu Białostockiego postępowanie karne Prof. A. Sakowicz.
  6/18/20
 • Monika

  Czy kadrę na prawie stanowią profesorowie z publicznych uczelni Rzeszowa?
  6/16/20
 • Ola

  Jaki jest stosunek osob przyjetych na prawo w trybie niestarcjonarnym do zlozonych aplikacji podczas rektrutacji? Jakie sa srednie progi punktowe do przyjecia na tym kierunku?
  6/7/20
 • ???

  Czy kadra na prawie zasilana jest przez Uniw. Rzeszowski?
  5/12/20
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa

  Reply for the comment of Igor from date 4/29/20
  Tak naprawdę nie ma zasady co do ilości studentów na danej specjalności. Zależy to od liczebności rocznika i danego roku studiów. Sprawdzając dokładnie w dziekanacie, grupy specjalnościowe liczą około 30-50 osób. Jednak są też 11 osobowe grupy z indywidualnym studiowaniem danej specjalności. Tak oczywiście, na WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej można studiować dwie specjalności w ramach jednego czesnego. Dochodzą wtedy 2-4 przedmioty w semestrze z danej specjalności Zapraszamy
  5/4/20
 • Igor

  Ile osób musi zgłosić się na specjalność służby ochrony bezpieczeństwa publicznego lub przeciwdziałanie przestępczości zorganizowanej, aby taka specjalność została uruchomiona? Czy jest możliwość wyboru dwóch specjalności na raz?
  4/29/20
 • Przyszły student

  Jaki jest stosunek osób które się dostają na kierunek prawo albo administracja w stosunku do osób które złożyły dokumenty na rekrutację?
  4/28/20
 • BW

  Reply for the comment of Joanna from date 4/9/20
  Jeśli interesuje cię tematyka Bezpieczeństwa to sesja nie będzie żadnym problemem. W końcu uczysz się tego, co ci wchodzi szybko do głowy bo to twoja pasja ;) ale większość egzaminów masz na "sali tortur" czyli na sali komputerowej, tam zaliczasz najpierw testy a później pytania otwarte, więc z sesja u nas inaczej wygląda.
  4/15/20
 • Joanna

  JAk przebiegają sesje na bezpieczeństwie wewnętrznym? Zaliczenia czy egzaminy bardziej? Trudno jest?
  4/9/20
 • Amelka

  Reply for the comment of Ada from date 4/1/20
  Ja jestem jak dotychczas zadowolona, ale kończę dopiero pierwszy rok. Choć w dobie ostatniej sytuacji było trochę zamieszania. Teraz zajęcia odbywają się prawidłowo online. Zobaczymy co będzie dalej .... Ogólnie polecam !
  4/6/20
 • Ada

  Też myślę o prawie. Jakie macie opinie?
  4/1/20
 • Kamil

  Jakie macie opinie na temat kierunku Administracja? W jakiej formie przeprowadzane są egzaminy i zaliczenia na kierunku Administracja? Słyszałem o systemie SBS. Czy taka forma się sprawdza?
  3/30/20
 • Kataryna

  Reply for the comment of Sid from date 3/26/20
  Stałam przed podobnym wyborem dwa lata temu ;) Wybrałam WSPiA. Oparłam się na rankingach, bo wydział prawa jest tu, jednym z najlepszych w Polsce, oraz mają wysoką zdawalność egzaminów na aplikację, a na tym mi zależało szczególnie. Dodatkowo przeciągnęły mnie znane nazwiska wykładowców oraz wielu praktyków, a także nie ukrywajmy znakomity kampus na Cegielnianej ;) Ja się nie zawiodłam, także mogę polecić
  3/27/20
 • Ania

  Reply for the comment of Przyszła studentka from date 3/26/20
  Hej, studiuję Zarządzanie zaocznie. Ten system ratuje mi życie. Sporo pracuję a dzięki SBS-owi mogę kiedy chce przyjeżdżać i zdawać sobie daną partię materiału. Jeśli chodzi o ilość materiału do opanowania to mam wrażenie, że i tak jest go stosunkowo mniej na 4 czy 5 niż miałabym zdawać go w formie ustnej przed egzaminatorem.
  3/27/20
 • Sid

  Prawo w tej uczelni czy na uniwerku? Co myślicie?
  3/26/20
 • Przyszła studentka

  Wypowie się ktoś o systemie zaliczania SBS ? Czytalam dużo opinii że aby zaliczyć np na 4 czy 5 trzeba bardzo dużo umieć i odpowiedziec praktycznie na wszystkie pytania a i tak jest mało realne aby zdobyć wyższa ocenę Planuje iść na Administrację zaocznie
  3/26/20
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa

  Reply for the comment of Lidka from date 3/18/20
  Wyższa Szkoła Prawa i Administracji Rzeszowska Szkoła Wyższa otrzymała Kartę Erasmusa dla Szkolnictwa Wyższego (Erasmus Charter for Higher Education). Program Erasmus+ daje możliwość wyjazdu na płatne studia (na okres semestru) lub praktyki na okres 2 lub 3 miesięcy (w dowolnym okresie roku kalendarzowego), które nasza Uczelnia uznaje jako praktyki przewidziane planem studiów bez konieczności odbywania dodatkowych praktyk w kraju podczas studiów. Studentowi studiującemu za granicą lub odbywającemu praktyki wypłacane jest stypendium ze środków programu (ok. 450–550 euro miesięcznie). Uczelnia w ramach Programu ERASMUS POWER umożliwia odbywanie części studiów i praktyk za granicą przez studentów niepełnosprawnych oraz znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Jeśli chcesz uzyskać informację z jakimi uczelniami współpracujemy, zapraszam Cię do wirtualnego informatora WSPiA W przypadku wyjazdu na studia układany jest indywidualny program nauczania (Learning Agreement), w oparciu o który zaliczana jest część przedmiotów przewidziana w ramach programu studiów. Student ma zaliczany semestr (nie traci roku) i ma prawo do przedłużenia sesji w przypadku konieczności zaliczenia przedmiotu(ów) niepokrywającego się z programem studiów odbytych na zagranicznej uczelni. Przedmioty odbyte za granicą są uwzględniane w Suplemencie do Dyplomu ukończenia studiów. Dodatkowo za każdy wyjazd na studia lub praktykę student otrzymuje certyfikat honorowany we wszystkich państwach Unii Europejskiej, wystawiany przez instytucję / uczelnię przyjmującą i poświadczający zakres wykonywanych czynności, nabytych umiejętności i kompetencji etc. Nabór / rekrutacja odbywa się w pokoju nr 8 w budynku „A” w każdy czwartek w godz. Dyżuru Pełnomocnika Rektora ds. Współpracy Zagranicznej – Koordynatora Programu Erasmus+. Udział w Programie Erasmus+ jest niezapomnianym przeżyciem, które pozwala poszerzyć horyzonty, zawrzeć nowe znajomości, zyskać międzynarodowe doświadczenie, a także poznawać kulturę innych państw. Program Erasmus+ to nie tylko staż / studia, ale też zwiedzanie, integracja i zabawa. Przed wyjazdem dostaniesz bezpłatny kurs języka on-line!
  3/20/20
 • Lidka

  Czy szkoła organizuje wymianę studentów?
  3/18/20
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa

  Reply for the comment of opłaty za studia from date 1/9/20
  Witam, aktualne opłaty za czesne są już na stronie internetowej WSPiA. Jeśli chodzi o kierunek Bezpieczeństwo wewnętrzne to znajduję się one w poniższym linku: http://www.wspia.eu/dla-kandydata/oplaty-za-studia/oplaty-za-studia-2020-2021/studia-pierwszego-stopnia
  3/3/20
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa

  Reply for the comment of Paula from date 2/23/20
  Wymagany komplet dokumentów za kandydata, który nie może ich złożyć osobiście, może dostarczyć osoba upoważniona.
  2/24/20
 • Paula

  Jeżeli ktoś podczas rekrutacji wyjeżdża poza granice kraju to czy dokumenty wymagane podczas rekrutacji może dostarczyć inna upoważniona do tego osoba?
  2/23/20
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa

  Reply for the comment of Maja from date 2/21/20
  Tak, kierunek "prawo" realizowany jest w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym (zaocznym). Serdecznie zapraszamy.
  2/21/20
 • Maja

  Prawo jest realizowane zaocznie?
  2/21/20
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa

  Reply for the comment of pyt. o prawo from date 2/18/20
  Na kierunku Prawo WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej wykłady prowadzone są przez profesorów stanowiących kadrę uczelni oraz przez profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego (m.in. z prawa karnego Prof. A.Zoll, Prof. J.Raglewski, z logiki Prof. A. Grabowski), Uniwersytetu Łódzkiego z postępowania cywilnego Prof. M. Muliński, z Uniwersytetu Białostockiego postępowanie karne Prof. A. Sakowicz. WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa stawia na innowacyjne w skali kraju rozwiązanie zintensyfikowanych zajęć praktycznych. Każdy z przedmiotów głównych tj. prawo cywilne materialne, postępowanie cywilne, prawo karne materialne, postępowanie karne, prawo administracyjne, postępowanie administracyjne i sądowo-administracyjne, prawo handlowe, gospodarcze, prawo finansowe i prawo pracy prowadzone są nie tylko w formie wykładów, ale także ćwiczeń i warsztatów. Warsztaty prowadzone są wyłącznie przez praktyków czyli radców prawnych, adwokatów, prokuratorów, sędziów i notariuszy, a w przypadku innych przedmiotów takich jak kryminalistyka i kryminologia przez biegłych sądowych lub osoby o uznanym autorytecie w środowisku. Naszym sukcesem jest klinika prawa, w której studenci uczą się pod okiem naszej kadry rozwiązywać sprawy, z którymi przychodzą klienci z zewnątrz. Studenci pełnią też dyżury w TVP Rzeszów i radiu w ramach świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej w celu nabycia doświadczenia już na studiach. Mamy tez kliniki prawa dydaktyczne, czyli obowiązkowe zajęcia od 3 semestru, na których studenci pod okiem praktyków z zewnątrz rozwiązują kazusy. Kolejna inicjatywa uruchomiona w roku akademickim 2019/20 jest ścieżka aplikacyjna, czyli 180 godzin zajęć poświęconych rozwiązywaniu testów na wszystkie aplikacje prawnicze. Zajęcia te od tego roku przewidziane są w planie studiów, mają charakter obligatoryjny i nie są dodatkowo płatne. Taki kurs przygotowawczy do aplikacji na wolnym rynku kosztuje od kilku tysięcy w górę!Naszym celem jest jak najwyższa zdawalnośc na aplikacje wśród naszych absolwentów. W tym roku system ELA pokazał, że aż 97,5 procent absolwentów jednolitych studiów magisterskich na kierunku prawo w WSPiA znajduje pracę po ukończeniu nauki. Raport Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa wyższego pokazuje również, że prawnicy po studiach w WSPiA mogą liczyć na pensje w wysokości od 2650 zł do ponad 3300 zł, a prace znajdują w niewiele ponad miesiąc. Są to najlepsze wyniki spośród podkarpackich uczelni kształcących na kierunku „prawo”.
  2/19/20
 • pyt. o prawo

  czy ktoś ma porównanie kierunku PRAWO na tej uczelni i na Uniwerku Rzeszowskim? chodzi mi o poziom i kadrę przede wszystkim oraz liczbe godzin? gdzie mozna samemu sprawdzić takie rzeczy, jak program nauczania rozpisany na wszystkie lata?
  2/18/20
 • gość

  Reply for the comment of Aleks from date 2/18/20
  http://wspia.eu/uczelnia/zespol-mieszkan-uczelnianych
  2/18/20
 • Aleks

  Czy szkoła ma swoje akademiki, czy w jakiś sposób pośredniczy w zakwaterowaniu studentów przyjezdnych?
  2/18/20
 • e-administracja

  Na wykazie kierunków jest E-ADMINISTRACJA, ale na stronie www Uczelni nie widzę tych studiów http://www.wspia.eu/dla-kandydata/studia-i-stopnia Czy źle patrzę, czy oni już go nie prowadzą?
  1/22/20
 • opłaty za studia

  szukam na stronie info o koszcie studiów na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne - http://www.wspia.eu/dla-kandydata/oplaty-za-studia/w-oplacie-za-studia-otrzymujesz. Nie ma danych na ten rok, są z poprzedniego. 525 zł i 420 zł (różne miesiące, tak dziwnie). Czy spodziewać się podobnego poziomu? raczej mniej nie będzie, co?
  1/9/20
 • WSPiA Rekrutacja

  Reply for the comment of Natalia from date 10/16/19
  Dzień dobry Prawo jest to kierunek wymagający, jednak jeśli interesuję się Pani zagadnieniami związanymi z prawem, historią, ustrojem naszego państwa, to na pewno nie będzie Pani miała problemu z przyswojeniem wiedzy.
  10/16/19
 • Natalia

  Czy na prawie jest ciężko? Podobnie jak na uczelni publicznej?
  10/16/19
 • WSPiA Rekrutacja

  Reply for the comment of Ania from date 10/12/19
  Dzień dobry Zajęcia odbywają się w różnych godzinach, najpóźniej do godziny 18. Wykłady na studiach niestacjonarnych nie są obowiązkowe i to od Państwa zależy jak będą w nich uczestniczyć .
  10/14/19
 • Ania

  A do której godziny najpóźniej trwają zajęcia, czy zawsze trzeba zostawać do końca jeśli np. ktoś nie może lub pracuje?
  10/12/19
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa

  Reply for the comment of Ania from date 10/8/19
  Zajęcia na studiach zaocznych odbywają się do drugi weekend, w soboty i niedziele.
  10/9/19
 • Ania

  Co ile są zjazdy na studiach zaocznych?
  10/8/19
 • emi

  Jakie specjalności na zarządzaniu polecacie?
  8/23/19
 • ala

  Jakiej wysokości jest stypendium naukowe?
  7/28/19
 • confused12

  Czy trudno dostać się na tę uczelnie? (administracja zaocznie) wyniki maturalne w normie.
  7/20/19
 • Prawo

  Czy trudno dostać się na prawo ? Mam 160 punktów i nie wiem czy się dostanę . Proszę o odpowiedz
  7/12/19
 • Karolkaaaa123456789

  Czy zdając na maturze biologię, chemię i angielski rozszerzone mam szanse dostać się na prawo na WSPiA??
  5/21/19
 • prawnik 19

  Witam. czy ktoś miał do czynienia z prof. Kisielewiczem? Chodzi o jego wymagania na seminarium i przy pisaniu pracy jako promotor z góry dziękuję za info
  5/3/19
 • szok

  Witam, sprawa dotyczy staży unijnych na jakie wysyła uczelnia. Otóż studenci podpisują umowę idą na staże , oddają prawidłowo wypełnione dokumenty w wymaganym terminie i...... nie otrzymują za staż wynagrodzenia. Panie na uczelni nie są w stanie podać terminu wypłaty dawno zakończonego stażu , na pytanie o pieniądze wręcz z uśmiechem odpowiadają że nie wiedzą. To kto ma wiedzieć ?
  11/24/18
 • Student

  Uczelnia posiada swoje zalety, lecz też wady. Przykładowo wspomniany sbs - egzaminy na komputerach gdzie trzeba godzinami w kolejce stać aby wejść i moc napisać, studenci pilnowani a wystarczyłoby aby normalnie w salach pilnować aby nie ściągano . Na tej uczelni można niedługo będzie zapomnieć jak długopis wgl wygląda . Także absurdem dla mnie jest organizowanie wykładu dla kierunku na którym studiuje ok 350 osób w sali mieszczacej 250 miejsc ..
  11/7/18
 • Nacominick

  Zanim zaczęła się ta cała "nowoczesna forma zdawania egzaminów"było całkiem nieźle ,natomiast problem zaczął się w momencie wprowadzenia tzw."sbs". Nie jest to nic super ,chyba że ktoś przyszedł na tą uczelnię , żeby tylko coś skończyć i mieć papier . Odradzam tą uczelnię ,jeśli ktoś chce sie zdobyć jakaś wiedzę musi uczyć się indywidualnie w domu. Zajęć jest mało , czasami nie ma wcale , jeśli chodzi o egzamin nie jest to tradycyjne ,tylko zdawane na komputerach ,a żeby napisać trzeba stać w kolejkach i chodzić po kilka razy , ta uczelnia schodzi na dno .
  10/18/18
 • student

  kierunku prawnicze zawsze się obronią, bo ludzie z wiedzą prawniczą umieją się odnaleźć w różnych sytuacjach i nie daja sobie wcisnąć ciemnoty do głowy, nawet jeśli nie zrobisz aplikacji, to i tak masz dobre silne podstawy pod wiele różnych profesji, zatem ja polecam
  9/14/18
 • heiter

  Ktoś sieje zamęt, promuje prawo na URz, a odradza tutaj. I liczy na to, że pozostanie niezauważony ..... a nr IP ten samiuteńki :-)
  5/21/18
 • lijla

  Co najczęściej robią absolwenci prawa? są gdzieś jakieś statystyki, pokazujące ich zawodowe losy? W jakich firmach, organiacjach, na jakich stanowiskach są zatrudnieni? Czy RZSW prowadzi swoje badania w tym zakresie???
  5/15/18
 • Patrynia

  Cześć,chciałam się zapytać czy załóżmy idąc na bezpieczeństwo wewnętrzne mogę sobie wybrać dwie specjalistosci np.służby ochrony bezpieczeństwo publicznego i przeciwdziałanie przestępczości zorganizowanej ? Dziękuję za odpowiedź😊
  3/20/18
 • Areczek

  Jestem studentem tej uczelni i nie poleciłbym jej żadnym znajomym. 1) brak spójnej logiki zajęć w jednym semestrze mamy przykładowo przedmiot (nie podam właściwej nazwy tylko wymyślony przykład) "strzelanie z broni" w drugim semestrze [przedmiot "podstawy strzelania" 2) wolne dni w planie zajęć - o nieee nie na początku czy na końcu tygodnia tylko w środku, a harmonogram np siedzenia od 11 do 18 rozwala całą resztę dnia 3) o odwołanych zajęciach często nawet się nie dowiadujemy, a nieobecności wykładowców na zajęciach ostatnio stały się standardem 4) sesja niby w lutym w tym roku a egzaminy piszemy jeszcze w nowym semestrze, bo jak się dowiadujemy wykładowcy się nie dogadali... 5) system zaliczania SBS - toatalny niewypał i porażka, ale nikt teraz się do tego oczywiście nie przyzna 6) wpisywanie ocen ? połowa marca, przedmioty z tymi samymi wykłądowcami co nie wystawili nam jeszcze ocen z poprzedniego semsestru już dawno zaczete..... jedyne co potrafi przyjśc na czas to przypomnienie o wpłacie pieniędzy na konto uczelni 7) kontakt z wykłądowcami (nie ze wszystkimi) jest cięzki, przykładem moze być to ze dowiadujemy się o egzaminie poprawkowym z dnia na dzięń, albo jak to wykłądowcy twierdza zapomnieli lub nie zostali rzez nas poinformowani - guzik prawda
  3/13/18
 • Nadia

  pierwszy rok przeleciał wręcz wzorowo, dostaliśmy książki na własność, zjazdy były zgodnie z planem, egzaminy szybko i sprawnie. Drugi i trzeci rok- zaczęły się schody. Wprowadzenie systemu SBS to totalna porazka. Zdawanie na komputerach przedmiotów to niewypał. Ale nie ze względu na formę tego zaliczenia. Pilnujący nas są niczym gestapo. Zaglądną wszędzie aby znaleźć znamiona ściąg. Dodatkowo kamery są dookoła sali a sami piszący są wyświetlani na wielkim ekranie. To niepoważne. Niczym szczury w eksperymencie. Pewna wyładowczymi nagminnie ulewa na SBSie. Niezależnie od tego co się napisze czy źle czy dobrze- i tak 2. Zjazdy mamy praktycznie co tydzień. Plan zmienia się z dnia na dzień. Będąc w drodze na zajęcia o godzinie 9:50 wpłynął @ o odwołanych zajęciach. To są jawne kpiny!!! Podzielili nas na grupy i pogubili się w częstotliwości poszczególnych zajęć . Tym samym dana grupa miała 25h wykladu z jednym wykładowcą, podczas gdy druga nie widziała go na oczy- jak rozwiązali problem? Dodatkowy weekend na WSPiA dla tej grupy. Chcąc tu studiować musicie nie pracować i najlepiej rozbić biwak pod kampusem bo nigdy nie wiadomo co "wypadnie" na uczelni :)
  2/17/18
 • Basia

  Ostatnio sytuacja na uczelni to totalna porażka, wprowadzony system SBS to nieporozumienie najwyższej klasy, do tego biegający sprawdzający po "Sali Tortur" zaglądający prawie pod spódnice jakiś nieznany Facet, na pewno to nie jest żaden profesor, który uczy w SPIA. W SPIA Egzaminy zdaje się pisząc wypracowania w notatniku a nie w Microsoft Word, notatnik jest tak ubogi, że trudno sobie wyobrazić. Z perspektywy czasu żałuje, że podjęłam studia na tej uczelni, prywatna szkoła a wymagania większe jak na Państwowej Uczelni, za którą nie trzeba płacić. Mimo że jestem na trzecim roku to zamierzam zmienić uczelnię. Kilka moich koleżanek przeniosło się i studiuje w Warszawie, mają tam też lepiej płatną prace jak w Rzeszowie.
  2/11/18
 • Hania

  Uczelnia ok. Nie można mieć najmniejszych zastrzeżeń do wykładowców naprawdę reprezentują sobą wysoki poziom i niespotykaną kulturę. Jak na każdej uczelni jest zawsze jakaś czarna owca taka jak profesor Grabowski z Logiki, który zraził trochę osób, które zmieniły uczelnie. Wykładał historię logiki i inne nie przydatne rzeczy, między innymi, że logika jest najważniejsza ważniejsza od matematyki, omawiał regułki itp. żeby na koniec narzucić istnie szalone tempo w zagadnieniach do egzaminu, skwitować macie na internecie resztę, bo jest za mało godzin żeby wszystko przerobić, bo Uczelnia nie przewidziała więcej godzin. Można wymagać, nikt tego nie neguje, ale jak się wymaga to trzeba określić konkretnie materiał, a niepływająco, bo ktoś ma się domyśleć.
  1/11/18
 • Administrator

  Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
  11/26/17
 • Kasia

  Cześć chciałabym się dowiedzieć co ile są organizowane zjazdy na WSPiA Rzeszów?
  10/4/17
 • Tomek_Krk

  Czy nadal profesorowie opuszczają wykłady? Aż nie chce mi się wierzyć, że coś takiego miało/ma miejsce. Do tej pory spotkałem się z samymi pozytywnymi opiniami na temat wspia. Pytam w imieniu brata, bo wkrótce będzie studentem tej uczelni.
  9/22/17
 • macius

  Aby się wypowiadać trzeba znać realia :) Jestem studentem 3 roku. I zdecydowanie polecę tą Uczelnię. Za co? 1. Za podejście do studenta - wykładowcy i pracownicy Uczelni nie podchodzą, jak to zwykle bywa do studentów, jak do stada baranów, widać, ze się starają, a każdy student jest indywidualnością. Dlatego powstało wiele kół naukowych, w których studenci mogą rozwijać swoje pasje, m.in. koło kryminalistyki, które wykorzystuje bardzo nowoczesny sprzęt będący na wyposażeniu Podkarpackiego Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej; koło strzeleckie, korzystające ze strzelnicy elektronicznej, czy np. koło karnictów, cywilistów które organizują rozprawy sądowe i długo by tak wymieniać 2. Za zaangażowanie władz - gdy rozmawiam ze znajomymi z innych uczelni, bardzo często nie wiedzą nawet jak wygląda ich dziekan, czy Rektor. Jest to dla mnie nie do pojęcia. Włądze tej uczelni regularnie spotykają się z nami, zwłaszcza w związku z wprowadzaną rewolucją w egzaminowaniu, konsultują, opowiadają, są :) 3. Za nowoczesność - WSPiA jako jesyna uczelnia opracowałą i wprowadziła system edukacyjny Step-by-step, który umożliwia studentom regularne zaliczanie tematów, wprowadziłą również Edukator, czyli taką pigułkę z każdego przedmiotu (prawnicy wiedzą o co w pigułce chodzi - wszystko krótko i na temat opisane) 4. Za wiedzę - jak wiecie WSPia ma tylko (albo lepiej -dokłądnie-) 4 kierunki, nie tak jak inne uczelnie masówkę, dlatego w tych 4 kierunkach się specjalizuje. Najlepiej będzie mi mówić o prawie, bo to mój główny kierunek, zajęcia prowadzą zarówno wybitni profesorowie, jak i świetni praktycy, czyli sędziowie, prokuratorowie, radcowie i adwokaci Mówiąc szczerze, przychodząc do WSPiA miałem pewne wątpliwości, ale po tych trzech latach mogę się pod nią podpisać i ocenić na maxymalną 10 :) Maturzystom życzę powodzenia i trzymam kciuki, zeby dobrze wybrali studia :) WSPiA na pewno spełni Wasze oczekiwania :P
  3/31/17
 • Simon

  Bla bla bla Ładnie się opisałeś ale nic konkretnego nie przekazałeś, czyli jak typowy polityk :)Nie jestem pracownikiem uczelni a jej studentem studiującym na 2 kierunkach. Jak już masz przekazywać jakąś opinie to lepiej ją czymś podeprzeć , ponieważ łatwo jest napisać że coś jest złe bo ja tak uważam i wy też tak uważajcie. Wiem jak wygląda poziom na innych uczelniach i w cale nie ma rewelacji bo studenci się zmieniają a uczelnie obniżają poziom. Dlatego też aby studenci posiadali jakąś wiedzę i uczyli się systematycznie wdraża się system SBS , aby móc od października pracować nad oceną a nie na ostatnią chwilę gdzieś w lutym bądź w czerwcu zaliczać cały materiał.
  3/27/17
 • Do Simona i innych agitatorów

  Lepszej agitki dawno nie czytałam. Jerzy Urban mógłby się od was uczyć ( dla młodych niezaznajomionych to propagandysta jaruzelskiej junty wojskowej z lat 80 ). Opis " rzeczywistości " niczym za przerwanej dekady towarzysza Gierka gdy " Polska rosła w siłę a ludziom żyło się dostatniej ". Jakbym słyszała nagrany głos zawodniczki klubu sportowego Tęcza puszczony z taśmy przez prezesa Ochódzkiego w filmie " Miś " ; " Warunki na zgrupowaniach miałyśmy bardzo dobre. Wszystko to zasługa naszego prezesa i nie jest prawdą, że nad łóżkami dach przeciekał, szczególnie, że prawie nie padało. Prezes dba o nas jak ojciec najlepszy ! " Widzę, że władze uczelni znów zaprzęgnęły swoich pracowników do zamieszczania takich agitujących opinii o uczelni. Dlaczego " znów " ? Bo wystarczy prześledzić historię komentarzy o tej uczelni i się okaże, że jakoś tak dziwnym trafem po niemal każdym Nowym Roku a więc jak zbliża się czas rekrutacji i przyszli maturzyści szukają opinii gdzie warto iść na studia to pojawia się ni z tego ni z owego dużo tego typu komentarzy chwalących uczelnię ( wiadomo po co ) a jak mija okres rekrutacji i przychodzi jałowy okres jesienny to już ciężko znaleźć jakąś pozytywną opinię ( daty komentarzy są pod każdym z nich ). Przypadek ? Nie sądzę ?
  3/24/17
 • Simon

  Osobiście jestem bardzo zadowolony z uczelni. Według mojej opinii osoby wypowiadające sie negatywnie na temat uczelni spotkały się może parę razy z nieprzyjemną sytuacja , nie potrafią dostrzec tego co można uzyskać podczas studiowania oraz nie potrafią porównać jak jest na innych uczelniach. Na uczelni możemy skorzystać z m in. strzelnicy elektronicznej czy toru przeszkód , uczelnia jest bardzo dobrze wyposażona w sprzęt laboratoryjny kryminalistyki i kryminologii. Większość wykładowców to praktycy dzięki czemu zajęcia są ciekawsze i nie spotkałem sie z nudnym dyktowaniem tylko przykładami z życia. Odkąd wprowadzono edukator jestem przygotowany do zajęć co powoduje większą aktywność podczas nich podczas dyskusji , a każda aktywność jest w jakiś sposób zauważana przed wykładowców. Nie spotkałem się z sytuacją że panie pracujące w dziekanacie czy biurze karier nie potrafiły pomóc wszystko jest kwestią podejścia np. panie z biura karier zawsze z uśmiechem na twarzy pomogą w wyborze instytucji w której chce odbyć praktyki, dodatkowo w ramach praktycznego poniedziałku są organizowane ciekawe spotkania z osobami pracującymi w różnych instytucjach( ABW , CBŚP, SG , różne urzędy itp). Studenci którzy nie interesują się tym co dzieje się na uczelni nie zauważą takich wydarzeń, a wiadomo lepiej jest siedzieć w domu i narzekać. Zdarza się że są wykładowcy upierdliwi i wymagający ale takich się najdłużej pamięta. Minusem jest brak języków po 3 semestrze oraz obowiązkowego wf.
  3/23/17
 • do Tomasza

  Twoja wypowiedź sugeruje, że ukończyłeś tą uczelnie skoro nie możesz znaleźć pracy, dziwi mnie fakt, że nie przeniosłeś się na inną uczelnię, która spełniałaby Twoje oczekiwania skoro ta w Twojej opinii jest taka fatalna.....
  3/18/17
 • do Tomasza

  Nigdy nie spotkałam się z niemiłym traktowaniem studenta przez administracją itp. Wydaje mi się, że zbyt pochopnie wysnuwasz wnioski dotyczące zatrudnienia. Jeśli sam masz problem ze znalezieniem pracy to to nie znaczy, ze całe województwo nikogo z tego sektora nie zatrudni. Bredzisz po prostu.
  2/27/17
 • pytanko o biuro karier

  kto z Was korzystał z ofert pracy dostępnym na stronie WSPiA??? chodzi mi o to, na ile te propozycje są aktualne? i czy Biuro w jakimś sensie pośredniczy w pozyskaniu pracy czy podpisaniu umowy? byłabym wdzięczna za informacje, czy ktoś kto NIE JEST studentem tej szkoły, może z tego korzystać?
  2/22/17
 • Tomasz Ćwiąkała

  Profesorowie regularnie opuszczają wykłady i seminaria bo wykładają na kilku uczelniach jednocześnie i jeszcze pracują zawodowo ( a jeszcze jakieś konferencje , sympozja , wyjazdy naukowe itp. ) więc gdzieś muszą odstawić fuszerkę i opuścić zajęcia bo nikt nie jest terminatorem a i doba nie jest z gumy i jej się nie rozciągnie. Wszystko to odbija się na poziomie kształcenia ( który jest niski ) i na studentach na tej uczelni. Pracownicy administracji uczelni niemili i opryskliwi przy obsłudze studentów. Pracy po niej nie znajdzie się bo rynek na podkarpaciu już nasycony bo iluż mogą zatrudnić prawników , administratorów czy bezpieczniaków wewnętrznych których wypuszczają co roku po kilkuset z każdego kierunku. A do służb mundurowych jest postępowanie kwalifikacyjne dla każdego chętnego i wystarczy sama matura a studia nie zwalniają z niego. Więc jak skończysz tą uczelnię to nie masz żadnych forów przy przyjęciu.
  2/8/17
 • co robić?

  jestem w konsternacji po tym co przeczytałam poniżej, moja znajoma studiuje w tej uczelni i nigdy nie powiedziała na nią złego słowa, sama zastanawiałam się czy nie wybrać tutaj się na studia ale teraz już zwątpiłam :(
  11/30/16
 • studentka

  Przyjmują bardzo dużo studentów, za dużo bo trudno się pomieścić. Doprosić się coś z tego co obiecują na rekrutacji potem już się nie można. Szkoły wyższe są niezależne od nikogo i autonomiczne i nigdzie w zasadzie się nie poskarżysz a po przejściu pierwszych lat skończyć już by każdy chciał studia bo przecież szkoda zmarnować tych lat a głównie tysięcy złotych wniesionych opłat za naukę.
  9/7/16
 • Administrator

  Komentarz usunięty - naruszenie zasad regulaminu.
  9/5/16
 • karol95

  z tym pokrewieństwem to różnie bywa, słyszałem o skrajnych przypadkach gdzie kumpel robił licencjat z psychologii a magisterkę z anglistyki
  7/21/16
 • Bahamammamam

  ja takowych nie miałam ale to może zależy od kierunku, teoretycznie jak dostajesz się na jakiś kierunek na mgr to powinien on być pokrewny z licencjatem, żebyś dał sobie radę
  6/21/16
 • ola

  więc jak to jest z tymi zajęciami przygotowującymi do magisterki osoby po innym kierunku licencjatu niż magisterka?
  5/20/16
 • heneik

  trochę śmieszą mnie komentarze w stylu: "jak się nie ma znajomości to nie macie szans na zatrudnienie w uczelni"... to chyba logiczne, że załóżmy uczelnia ma 40 wykładowców a z każdego kierunku rok w rok wchodzi np 50 absolwentów. Jakim cudem uczelnia miałaby ich wszystkich zatrudniać?
  5/18/16
 • lagunka

  ile ludzi tyle opini, najlepiej samemu sie przekonac, wszystko ma swoje plusy i minusy nauka wiadomo jak na kazdej uczelni,,, ludzie wszedzie tacy sami... po prostu uczelnia jak kazxdy uniwerek..sa przedmioty ciezkie i w miare do przejscia,w porownaniu z medycyna luz bluz...:p
  3/18/16
 • Kingolina

  Jestem bardzo zadowolona ze studiów na WSPIA. Jestem po pierwszym semestrze zaocznych studiów mgr. Bardzo podoba mi się organizacja semestru oraz zajęć. Nie napotkałam przez ten semestr problemów, które mogłyby wpłynąć na zaniżenie oceny. Wręcz przeciwnie! Poziom kadry uczelnianej jest na wysokim poziomie. Kadra w sposób interesujący prowadzi zajęcia i z pasją przekazuje studentom wiedzę. Organizacja różnych konferencji oraz wykładów czy szeroka oferta zajęć pozadydaktycznych pozwala na rozwijanie wszelkich pasji i zainteresowań studentów. Również jest czas na życie towarzyskie - uczelnia organizuje imprezy dla studentów, gdzie można poznać się bliżej i zrelaksować po sesji. Do tej uczelni przyciągnęła mnie ciekawa oferta edukacyjna - nowa specjalność jaką wybrałam, z pewnością jest specjalnością z przyszłością, co ułatwi mi znalezienie pracy na rynku. Po pierwszym semestrze oceniam uczelnie mocne 4,5! :)
  3/17/16
 • gaba1410

  Uważam, że Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Rzeszowie gdzie studiuję prawo, kształci przede wszystkim praktycznie. Świadczą o tym poniedziałkowe zajęcia zwane Praktycznym Poniedziałkiem, ,mamy świetny budynek dostosowany do potrzeb studenta, oraz miejsce gdzie można bezpośrednio przygotowywać się do podjęcia pracy co jest najważniejsze. Co do atmosfery ta jest bardzo przyjazna i rozrywkowa. Niestety jak na uczelniach prywatnych bywa niektórzy podchodzi do nauki zbyt "luźno" myślą, że skoro płacą to się im należy. W dziekanacie można się dogadać chociaż owszem dość mocno irytujące jest za każdym razem czy wszystko mam opłacone. Kadra z najwyższej półki, wykładowcy na prawdę przyjaźni, odpowiadają na najgłupsze pytania studentów. Osobiście bardzo polecam naukę na tej Uczelni :)
  3/16/16
 • Karola

  Ja również jestem po innym kierunku licencjatu niż bezpieczeństwo i podobno są jakies zajęcia przygotowujące do magisterki, jak to wyglada, kiedy się one odbywaja ?
  2/19/16
 • Patrycja

  będzie problem z dostaniem sie na magisterkę na bezpieczeństwo jeśli licencjat mam z filologi słowiańskiej ?
  2/18/16
 • Madzia K

  Jestem na ostatnim roku administracji i jestem zadowolona, jest trochę nauki ale dla chcącego nic trudnego, mechanizmy gospodarki rynkowej na I roku sprawiły mi trudność ale ogólnie na uczelni jest miła atmosfera więc polecam.
  2/10/16
 • sylwia19

  jak jest na administracji? czy to są raczej łatwe studia? a jeśli nie, to jakie przedmioty sprawiają największy problm na pierwszym roku? ile osób odpada średnio po semestrze lub roku? ile jest przedmiotów z praca na administracji?
  1/27/16
 • gabrysie.k

  widzę, że tu zaraz zrobi się serwis randkowy albo coś w stylu Poznajmy się ... ja jednak pod uczelniami wolałabym poczytać rzetelnych opinii...
  11/24/15
 • Kaja

  Wybiera się ktoś na prawo (stacjonarne) Rzeszów 2015/2016? Proszę o kontakt :-) klaudia.wolska@onet.eu
  9/4/15
 • bez. wew. stacjonarne

  aaa na bez wew 2015/16 idzie ktoś? kontakt: barbara__s23@o2.pl
  8/24/15
 • kleona

  idzie ktoś a prawo 2015/2016 ? proszę o kontakt ;) patrycjapp@onet.pl
  8/19/15
 • a mnie sie bardzo podoba

  przy czym nie zrozumnie mnie, że jest lekko łatwo i przyjemnie, o nie, jest różnie, czasem ciężko, ale uważam że warto !
  6/23/15
 • Niezadowolony

  Nikomu nie polecam tej szkoły, o zatrudnieniu w uczelni możecie zapomnieć wszystko jest z góry ustalone i jak się nie ma znajomości nie macie szans. Osoby pracujące w dziekanacie to porażka, zawsze odpowiadają z pretensją w głosie i z wielką łaską. Nie obchodzi ich to, że dojeżdżasz i jesteś osobą pracującą. Wszystko co jest w folderach reklamowych trzeba dzielić przez 5. Jak przychodzisz po podbicie legitymacji to pytają się czy wszystko opłacone a nie czy zdane. Wykładowcy na początku studiów cisną strasznie a później nauka nie ma nic wspólnego ze studiowaniem. Strata czasu i pieniędzy. Nie polecam.
  6/16/15
 • Maturzysta

  A ja chciałbym iść na studia nie po to, żeby studiować, tylko po to, żeby później pracować w zawodzie, którego się uczyłem. Dlaczego absolwenci WPIA R-P - nie dostają się na aplikację do KSSiP ? https://www.kssip.gov.pl/sites/default/files/162.pdf
  6/5/15
 • Administrator

  Komentarz usunięty - naruszenie zasad regulaminu.
  5/9/15
 • tvn - oglądałam

  oglądałam tez odcinek w tvn o Polakach ponurakach, supr pomysł, ale nie wychwyciłam ze to studenci stąd robili
  3/24/15
 • kamyk

  musisz być przygotowana na kilkuletnie poszukiwanie pracy lub łut szczęścia, ostatnio czytałam statystyki i perspektywa znalezienia pracy po tym kierunku nie wygląda zbyt różowo...
  3/24/15
 • bezpieczeństwo

  Dla mnie marzeniem była praca w służbach bezpieczeństwa dlatego wybrałam kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne w WSPiA, mam nadzieje, że uda mi się w miarę szybko znaleźć pracę gdy skończę studia..
  1/26/15
 • drops

  idź w ciemno - WSPIA trzyma poziom
  10/19/14
 • podyplomówki

  robie rozeznanie w studiach podyplomowych, jakie macie doświadczenia z WSPiA? polecacie?
  9/21/14
 • hanna

  polecam wszystkim tą uczelnię, moja siostra tu studiowała i była zachwycona ;)
  9/2/14
 • yyyy

  Fajna szkoła, nie studiowałem w niej prawa, mam za sobą studia prawnicze w Warszawie (na prywatnych uczelniach - tak się ułożyło że dwóch). Fajny macie kampus i fajną kadrę, plusem jest tez to że wasza szkoła specjalizuje się w konkretnej rzeczy, nie tak jak warszawskie uczelnie prywatne które uczą wszystkiego i tak na prawdę niczego (ostatnio rekord pobił Łazarski który złożył w MEN wniosek o uruchomienie kierunku medycznego). Natomiast nie dziwcie się że nie macie pracy po tych studiach, to nie wina uczelni tylko kierunku jaki sobie wybraliście. Prawników jest w ch*j a będzie jeszcze więcej.
  2/23/14
 • gnus

  co z tego, ze uczelnia fajna, dobra, wychwalana, skoro prace znajda wybrani, ci co maja znajomsci i plecy? no chyba, ze chcecie skonczyc prawo dla prestizu i robic cos zupelnie innego ... wasza decyzja, zawsze zyskujecie wiedze przydatna w życiu i możecie sie pocwaniaczyć, tego nikt wam nie zabierze
  2/17/14
 • bezpieczeństwo wew.

  czy studia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne są w tej uczelni od dawna czy to jakaś nowość? bylbym wdzięczny za informacje na temat tego kierunku, czy po skonczeniu absolwenci znajdują pracę w zawodzie? (jeśli juz są / byli absolwenci)
  11/20/13
 • absolwent

  Dobra uczelnia. Jeśli w średniej szkole lubiłeś WOS i przedsiębiorczość to coś dla ciebie.
  9/8/13
 • katrina

  ode mnie plusik - polecam
  9/8/13
 • Bowro

  Po I roku nie wylatuje polowa. Dzieje się tak dlatego, że na każdym roku jest zdecydowanie mniej osób niż na publicznej uczelni. Gdyby wyleciała połowa - zostało raptem ok. 60 osób. Czy studiuje się lepiej/gorzej, ciężko ocenić. Jak chcesz się nauczyć to zrobisz to i zdasz za pierwszym razem. Jak nie, to prawdopodobnie zdasz na n-tej poprawce. Ale według mnie poziom jest dobry, choć jeszcze raz podkreślę - uczysz się sam.
  8/20/13
 • prawo

  a jaki jest poziom na Prawie? czy trzeba sie spodziewac takiego odsiewu, jak na uniwerkach, gdzie po I roku wylatuje polowa? czy za kase studiuje sie troche inaczej?
  8/8/13
 • Bowro

  To był tylko i wyłącznie, niczym nieskrępowany, mój wybór jeśli chodzi o uczelnie i szczerze mówiąc nie rozumiem, o co toczy się ta walka między publicznymi-prywatnymi uczelniami. Jedna z ważniejszych rzeczy, których mnie tu nauczono - jesteś tyle wart, ile sam w siebie włożysz. Przynajmniej jeśli chodzi o taki kierunek jak Prawo (gdzie na dobrą sprawę wystarczy Ci biurko, długopis i książka). Kadra jest jak wszędzie - różna. Trafią się wykładowcy z powołaniem, a trafią się też tacy, którzy swoją pracę traktują jak karę. Całe szczęście ta druga grupa jest zdecydowanie mniej liczna. Z zajęć wynoszę wiele ale i wiele muszę wkładać od siebie. Z czystym sumieniem polecam uczelnie, niezależnie od motywów jakimi kierujecie się przy jej wybieraniu.
  7/18/13
 • student

  Uczelnia powstała i ma siedzibę w Przemyślu i tam jest Wydział Prawa i Administracji. Uczelnia ma tez Zamiejscowy Wydział Prawa i Administracji w centrum Rzeszowa. Tam też odbywa się większość zajęć i tam jest najwięcej studentów. i dlatego jest przemyśl i Rzeszów.
  7/17/13
 • zuza

  dlaczego ta szkola ma dwa miasta wpisane? Przemysl i Rzeszow? sprawdzilamna ich stronie - maja: Siedziba Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Przemyślu ul. Wybrzeże Ojca Świętego Jana Pawła II 2 37-700 Przemyśl Czy zajecia sa rowznie z Rzeszowie? nie widze informacji na ich stronie, jakis oddzial?
  2/6/13
 • do xxx

  chyba wszedzie na prywatnych uczelniach jest kadra z panstwowych, czy nie tak? to nawet oczywiste, bo niby skad maja brac tych profesorow??? wazne, ze sciagaja do siebie takich, ktorzy cos znacza, maja powazanie, wiedze, doswiadczenie, ja akurat szukam podyplomowek i sie przypadkiem natknelam, z ciekawosci przegladam te wpisy, ale mnie osobiscie fakt, ze uczelnia ma kadre z uniwerku, niewazne czy Krakowa czy Lublina, to jest zaleta i atut, takie jest moje skromne zdanie starszej kolezanki
  2/5/13
 • Majka

  wybieram się na prawo w Wyższej Szkole Prawa i Administracji i uważam, że to dobry pomysł tylko boję się trochę nawału nauki, tego, że sobie po prostu nie dam rady! ale moi koledzy kończyli prawo i byli w stanie to zrobić więc ja mam nadzieję, że też dam radę :P może mi ktoś przybliżyć jak wygląda edukacja na tym kierunku, żebym mogła się przygotować ;p
  2/5/13
 • Administrator

  komentarz usunięty ze względu na naruszenie zasad regulaminu
  1/20/13
 • troll

  bardzo dobra uczelnia, poziom porównywalny do uniwerku, a do tego świetni ludzi, gorąco polecam!
  1/6/13
 • student

  zdecydowanie nie polecam studiów zaocznych, wiekszośc egzaminów w tygodniu!! trzeba brać urlopy ;/ poza tym sesja która powinna sie zacząć w styczniu trwa juz teraz, info o egzaminach podawane jakies 2 tyg przed - co dla osób pracujacych nie jest szczególnie dogodne. ODRADZAM
  12/19/12
 • xxx

  pseudo-uczelnia, która robi wokół siebie dużo szumu, a w istocie nie ma czym się szczycić. Kadra naukowa w znacznej mierze dojezdzająca z UMCS w Lublinie i UJ. Jeżeli ktoś myśli na poważnie o studiach prawniczych niech wybierze ofertę renomowanych wydziałów prawa - UJ, UW, UAM, UMCS, KUL czy WPIA Uniwersytetu Łódzkiego. Rzeszów niestety nie ma dobrych uczelni....
  11/27/12
 • iga

  ja myślę o prawie na tej uczelni? Może ktoś mi powiedzieć, czy warto?
  11/9/12
 • bezp wewn

  ja jestem teraz absolwentem tego kierunku i naprawde polecam. teraz mam zamiar isc do szkółki policyjnej i z tego co się orientowałem będę miał skrócony cały kurs więc to też dla mnie lepiej bo zamierzam się niedługo ożenić a nie chcę zostawiać mojej lubej samej na długo :)
  7/18/12
 • tran

  a co z ludźmi nie tak? Nie wiem co studiujesz, ja jestem na prawie i to przecięż normalne, że każdy będzie robił jak najlepiej dla siebie. Ja się rzadko dzielę notatkami, bo po co mam sobie robić konkurencję na rynku pracy. Większość studentów tutaj ma tatusiów prawników - ja nie i muszę sobie radzić własnymi siłami i umiejętnościami na rynku.
  7/7/12
 • a bezpieczeństwo wew.?

  a jak wypada u nich bezpieczenstwo wewnetrzne? gdzie robia praktyki dla studentow? i jakie maja specjalnosci? gdzie ludzie glownie pracuja po skonczeniu tego kierunku? w policji?
  6/25/12
 • bez przesady dobrzy sa

  wedlug mnie ale i wielu innych osob, ktore maja rozeznanie wsrod uczelni prywatnych, ta na Podkarpaciu wypada zdecydowanie najlepiej, jelsi ktos chce studiowac prawo i nie dostanie sie na uniwerek, to praktycznie tutaj jedyna sznasa, ale wcale nie znaczy, ze jest gorzej, prawda jest taka, ze to co masz w glowie, w najwoiekszym stopniu zlezy tylko i wylacznie od Ciebie, a nie od uczelni na ktorej studiujesz, cos przyznaje, kadra jest bardzo wazna
  6/14/12
 • ...

  wszystko ok, tylko Ci ludzie...
  2/6/12
 • Kasia

  WSPIA - zdecydowanie lepsza od wydziału prawa uniwersytetu rzeszowskiego, ale w skali kraju dalej jesteśmy daleko za murzynami. Wyższa Szkoła nigdy nie przegoni takich znanych jednostek naukowych jak Wydziały Prawa Uniwersytetów Jagiellońskiego, Marii Curie-Skłodowskiej, Adama Mickiewicza w Poznaniu, Warszawskiego czy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Jeżeli ktoś myśli poważnie o studiach prawniczych czy o takich kierunkach jak administracja czy bezpieczeństwo wewnętrzne niech się wybiera do Lublina, Krakowa Warszawy, Poznania... No chyba, że ktoś chce zostać w Rzeszowie, to istotnie lepiej wyprać WSPIA niż Uniwersytet Rzeszowski, z którego się wszyscy śmieją
  1/16/12
 • torus

  szkoła jest dobra, uchodzi za jedną z najlepszych w okolicy, oczywiscie mam na mysli uczelnie wyższe prywatne, za nauke placisz, to fakt, jak we wszystkich szkolach prywatnych, ale normalnie przysluguja ci stypendia, tak jak na uniwerku czy polibudzie, tylko musisz sie dowiedziec, na jakie mozesz sie zalapac, przyniesc papier o dochodach i tyle
  12/8/11
 • **mara

  rewelacyjna strona internetowa uczelni, czytelna, przejrzysta, ale tez zawierajac duzo ciekawych i waznych dla maturzysty informacji, inne szkoły wyższe mogłyby sie uczyć, jeśli prawdą jest to, co piszą, to warunki studiowania oferowane przez Wyższa Szkołe Prawa i Administracji musza być naprawde świetne, nawet ceny na poziomie 360 420 zl miesiecznie chyba jestem w stanie przelknac, czy moglby sie wypowiedziec ktos, kto studiuje tutaj prawo w systemie dziennym?
  6/3/11