• UTH im. Chodkowskiej Warszawa
 • WSB NLU Szkoła Psychoterapii
 • WSKZ Studia online, Black Week

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

uczelnia niepubliczna, woj. podkarpackie, 35-225 Rzeszów, ul. Sucharskiego 2, (+17) 866 11 88, rekrutacja@wsiz.edu.pl

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to placówka istniejąca już ponad dwadzieścia pięć lat na rynku edukacyjnym, największa uczelnia niepaństwowa na Podkarpaciu. Szkoła rekrutuje na studia jednolite magisterskie oraz studia I i II stopnia w zakresie nauk społecznych, nauk o zdrowiu, filologii, informatyki oraz zarządzania i logistyki. Ofertę dydaktyczną uczelni uzupełniają studia w j. angielskim oraz studia podyplomowe.

Uczelnia dysponuje nowoczesną infrastrukturą dydaktyczno-naukową, w skład której wchodzą kampus w Rzeszowie oraz Centrum Edukacji Międzynarodowej i Centrum Turystyki i Rekreacji w Kielnarowej. W ramach prowadzonej przez placówkę współpracy międzynarodowej studenci mają możliwość realizacji części studiów w jednej z uczelni partnerskich między innymi w: Chorwacji, Czechach, Estonii, Francji, Niemczech, Macedonii, Portugalii, Hiszpanii, Turcji oraz we Włoszech.


Ocena uczelni

6.45 / 10
268 głosów

Opinie (189)
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, WSIiZ Rzeszów

Olkaa
Może ktoś się wypowiedzieć na temat planów zajęć studiów niestacjonarnych? Najlepiej fizjoterapia ale chętnie zobaczę też innych kierunków.
20.09.2023
23.07.2023
Niczka
Jak wyglądają przyjęcia na pielęgniarstwo? Biorą pod uwagę wyniki matur? Czy kto pierwszy ten lepszy? Ile średnio osób jest przyjmowanych? Bo z tego co widzę to w dziekanacie informacje to jedno a rzeczywistość to drugie.
Marcin
Studiowałem tutaj niestacjonarnie informatykę. W dziekanacie można szybko i sprawnie załatwić sprawy. Niestety jest gorzej ze zbieraniem pozytywnych ocen. Część wykładowców widać że ma doświadczenie zawodowe (związane z nauczaniem i poza), z ich wykładów można usłyszeć przydatną wiedzę na egzaminach oraz przenieść na "życie po studiach". Niejednokrotnie przed terminami poprawkowymi byliśmy zachęcani do przyjścia / dołączenia przez internet na wykład lub konsultacje w celu omówienia materiału, lub mieliśmy możliwość pisania egzaminów poprawkowych w dwóch terminach. Niestety na uczelni znajduje się grupa niespełnionych zawodowo nauczycieli uprzykrzających życie studentom. Problem jest znany przez dziekanat, jak i wszystkich studentów - niestety nie zapowiada się na zmianę. Niektóre egzaminy miały pytania z odpowiedziami "co autor miał na myśli" lub terminy drugich terminów egzaminów zostały przesunięte daleko w sesje poprawkową - głównie w celu zachęcenia sporej grupy studentów do wzięcia "warunków" lub "awansów". Nie chcąc zostawić na koniec złych słów, dodam parę pozytywnych - mój promotor chciał, by moja praca była wykonana prawidłowo. Wielu studentów spotkanych na uczelni to osoby przyjazne i pomocne.
01.07.2023
09.05.2023
MarekJ
Z calego serca polecam
zw
Uczelnia bardzo nisko w rankingach. Chwali się UMultirank, bo tylko tam się jej udaje zaistnieć. Liczba studentów coraz mniejsza - sama uczelnia podaje ją razem z podyplomowymi. Jedyna uczelnia, gdzie rządzi Prezydent, a nie Rektor. Poziom marny. Liczy się kasa i wyzysk pracowników. Dlatego kształcenie jest na niskim poziomie. Ale przyjmują każdego, kto się chce zapisać.
10.04.2023
03.04.2023
Sonik
Moge dowiedzieć się więcej od studenta kosmetologii na WSIiZ o tym kierunku? Bo jak narazie znajduje tylko bardzo zle opinie a jak czytalam np o awf w Krakowie to nie wiem czy nie sa jeszcze gorsze
Przyszła studentka
Jak oceniacie kierunek: kosmetologia na tej uczelni?
18.03.2023
25.02.2023
Renata
Jak wygląda pielęgniarstwo zajęcia w tygodniu ? I czy ciężko jest z zaliczeniami przedmiotów? Jaka atmosfera student- wykładowca
Programistka JS
Studiuje Informatykę niestacjonarnie, a tak naprawdę za kilka miesięcy kończę studia. Przed podjęciem studiów byłam z wykształcenia ekonomistą. Podjęcie studiów na tym kierunku było dla mnie ryzykowne ale też było strzałem w 10-tke. Uważam że jest ok, chociaż zawsze się znajdą jacyś prowadzący co wpisują oceny randomowo. Większość jednak jest przychylna studentowi pod warunkiem że student nie olewa totalnie przedmiotu. Nie żałuję podjęcia studiów na tej uczelni. Projektów jest sporo ale do ogarnięcia. Dużo przedmiotów związanych z sieciami oraz programowaniem. Był też przedmiot historia, bhp i inne zapychacze ale raczej łatwo zdawalne. To nie jest Uczelnia na której możesz nic nie robić i mieć 3, z tym że na to 3 naprawdę wiele nie trzeba, czasami się sama dziwię w jaki sposób niektórzy studenci zaliczają na 3 nie umiejąc kompletnie nic. Natomiast to co chciałam podkreślić to program School of Leaders. Uważam że ten program jest przereklamowany i jest to obecnie kompletne dno dla informatyka. Do programu dostają się osoby z najwyższymi średnimi ze studiów, z różnych kierunków w tym również anglojęzycznych. Celem programu ma być rozwój liderów zarówno pod kątem umiejętności miękkich, wsparcia biznesowego oraz rozwoju intelektualnego. Jestem w tym programie i to co zobaczyłam sprawiło że stwierdziłam że to zwykła dziecinada. Na spotkaniach dają głupie ankiety na których np odpowiadasz co byś wybrał "ołówek czy długopis", lub "czy używasz specyficznych słów w niektórych sytuacjach" itd. Na spotkaniach wypisujesz też na karteczkach to co dziś np robiłeś albo to co musisz zrobić jutro. Kolejne spotkanie polega na tym że dają Ci grę symulacyjną i niby w ten sposób masz się uczyć pracować w zespole -bezsens. Szkoleń stricte ukierunkowanych na indywidualne zainteresowania dla informatyka po prostu niema. Podsumowując: żałuję że weszłam w ten program bo to dla mnie zwykła strata czasu. Może osoby które są świeżo po szkole średniej i nie mają doświadczenia w żadnej pracy, to może wyniosą z tego jakąś wartość typu obycie z ludźmi, pisanie CV, organizacja pracy własnej itp. Natomiast osoba która już pracowała, nie ma tam moim zdaniem czego szukać. Mam nadzieję że mój wpis skłoni Uczelnie do zmian w tym temacie i przyszłe roczniki będą miały lepiej.
29.11.2022
19.11.2022
Paweł
Cześć Marcin. Studiowałem logistykę w trybie niestacjonarnym. Nie żałuję, poszedłem na studia , żeby znaleźć lepiej płatną i lżejszą pracę , co po 3,5 roku się udało. Na plus w programie studiów zajęcia z SAP co bardzo się przydało, resztę przedmiotów pewnie jak na innych uczelniach. Z doświadczenia to jaką uczelnie się skończyło jest mało ważne ( poza jakimiś specjalistycznymi kierunkami) . Ważne to chęci do pracy/nauki , upór i zapał oraz zbieranie doświadczenia. Pracodawca weryfikuje przed wszystkim umiejętności praktyczne. Pracuję z ludźmi po uczelniach Państwowych z Rzeszowa , Lublina, Krakowa, Poznania i nie czuję się gorszy. Wszyscy jedziemy na tym samym wózku. Może komuś ta krótka odpowiedź się przyda.
Marcin
Czy ktoś powie coś o studiowaniu logistyki niestacjonarne? Jak wygląda? Czy warto? I przede wszystkim jak wygląda plan zajęć?
01.09.2022
27.06.2022
Anna
Czy ktoś studiował na studiach podyplomowych User Experience i może się podzielić opinią, poleca nie poleca??
Kamila
Czy polecacie kosmetologie na tej uczelni ? Potrzebuje szczerej opinii.
02.06.2022
30.05.2022
Ania
??
Jon
Jak wyglądają studia niestacjonarne z informatyki ?
17.04.2022
28.12.2021
Lola
Wystarczyłoby zorganizować grupę socjologów i przeprowadzić obiektywne ankiety absolwentów i dokładnie wyszłoby na wszystkich uczelniach czy kierunki są przydatne, czy poszczególne przedmioty są właściwe na danym kierunku i czy wykładowca die nadaje ale u nas wszystko się markuje wiec nikt takich ankiet nie przeprowadzi i dalej jedni udają ze studiują a inni że nauczają a państewko ze za to płaci cóż Polsza
Była absolentka
Ta szkoła to totalne dno! ***** WSIZ. Jestem absolwentką kosmetologii i naprawdę z całego serca nie polecam tej szkoły! Na 3 roku malowałyśmy sobie paznokcie zwykłymi lakierami !! Kosmetyki które używałyśmy były po terminie!! Narzedzia do pracy na zajeciach nie były oczyszczane! Moglabym wymieniać i wymieniać! Wszystkie dziewczyny z roku były nie zadowolone, zostały tylko te które otrzymywały wysokie stypendia. Nawet jakby ta szkoła była za darmo to byłaby startą czasu! Naprawdę odradzam! pozytywne komentarze wywodzą się zapewne z dziekanatu!
23.10.2021
07.10.2021
Xyz
Pielęgniarstwo to zwyczajnie studia stacjonarne tylko od 16:20 3x w tygodniu Plus weekendy. Tego z pracą pogodzić się zupełnie nie da , chyba ,że pracuje się od 7:15 lub na pół etatu i da się grafik w pracy ustawić pod siebie. Inaczej szkoda zawracać sobie głowę.
estera
czy polecacie kierunek „grafika komputerowa i produkcja multimedialna” oraz jak z wykładowcami?
22.09.2021
30.08.2021
ania
Jak wyglada studiowanie I stopnia pielegniarstwa zaocznie? ile jest na tygodniu zajęć i w jakich godzinach, a jak wygladaja weekendy czy kazdy weekend sa zajecia
Basia
Kochani, czy jest tu ktoś kto może się wypowiedzieć o studiach podyplomowych na kierunku administracja publiczna z elementami e- administracji ?
30.06.2021
22.06.2021
Magda
Również nie polecam kierunku pielęgniarstwo a raczej organizacji tego kierunku w czasie. To są studia dla ludzi którzy nie pracują…. Zajęcia w tygodniu i weekendy co tydzień MASAKRA
Karla
Julia, komunikacja cyfrowa to nowy kierunek wiec nikt jeszcze go tam nie studiuje, sama go rozważam 😀
14.06.2021
10.06.2021
Była studentka
Grafika komputerowa i produkcja multimedialna to pomyłka, zrezygnowałam po semestrze. Czytałam negatywne opinie o tej uczelni, nie wierzyłam ale jednak mogę stwierdzić to co inne komentarze. Plan na studiach dziennych to również pomyłka, na 1 semestrze parę przedmiotów kierunkowych + zapychacze uczenie się o rynku mediów czy marketingu, na początku drugiego jeszcze mniej przedmiotów i to na 1 roku studiów. W ciągu tygodnia luz, studiuje tak że mam 2 dni wolne gdzie nie gdzie prawie bo w środę są tylko jedna zajęcia do tego niezwiązane z kierunkiem. Na kolejnych latach nauki pewnie pustki, po 6 miesiącach niczego się nie nauczyłam a pokładałam nadzieję w kierunku, który mnie interesuje, jednak trzeba szukać go na innych uczelniach. Mam pewną wiedzę, ale myślałam że zgłębię ją w ciągu uczęszczania na WSIZ ( w końcu studia i uczelnia wyższa), jedynie co rozszerzyłam to większą ilość powietrza w portfelu. Zastanawiałam się dlaczego uczelnia nie udostępnia planu zajęć, teraz wiem dlaczego, bo w takim razie osoba taka jak ja by z pewnością tu nie przyszła, a tym bardziej za taką kwotę jaką trzeba opłacić. Będzie papier, ale wiedzy nie nabędziecie, czas i pieniądze wyrzucone. Dużą liczbę osób tutaj nie interesuje wcale nauka, nie wyobrażam sobie być grafikiem, który nie umie zaprojektować podstawowych rzeczy. Jeśli macie wiedzę graficzną i pracujecie a potrzebujecie tylko papier to można zrobić, ale jeśli nie mieliście nigdy do czynienia z grafiką to stanowczo odradzam.
Julia
Czy ktoś studiuje na kierunku komunikacja cyfrowa i może się nieco wypowiedzieć?
03.06.2021
26.05.2021
Zosia
Pielęgniarstwo bardzo nie przemyślane, forma niby dla pracujących ale z pracą pogodzić się nie da ! Zamiast zrobić formę dzienną np tylko w tyg od godz 15tej albo tylko zaocznie to zrobili tak, że nie da się tego pogodzić ODRADZAM !!!!!!
Karola
Witam, czy ktoś mógłby się podzielić opinią na temat pielęgniarstwa na wsizie? Pracuje codziennie do 16 i zastanawiam się czy pogodzę tą pracę ze studiami, będę wdzięczna za opinie
21.05.2021
03.05.2021
Ona
Pielęgniarstwo to jakiś żart zajęcia są w ciągu tygodnia plus jeszcze weekendy a kiedy pracować ? Inne uczelnie robią opcje dzienną i zaoczną a to co proponuje WSIZ to żart
Mia
Czy ciężko dostac się na dietetyke/pielęgniarstwo. Ile kosztuje jeden semestr?
29.04.2021
07.03.2021
Kamil
Chętnie podzielę się opinią o tej uczelni. Uważam, iż technologicznie jest ona bardzo rowinięta, co w obecnej sytuacji jest bardzo na plus. Trafiłem na kilku świetnych wykładowców, którzy chętnie chcieli przekazać nam niezbędną wiedzę. Jednak nie mogę przeboleć, iż uczelnia w programie studiów ma tyle "wypełniaczy". Często miewałem poczucie, iż studiuje inny kierunek... Wiele wykładowców tego typu przedmiotów miało poczucie, iż ich przedmiotu jest najważniejsze. (W praktyce/życiu nic się jeszcze nie przydało). Chce dodać, iż mam porównanie do innej uczelni i tego typu "wypełniacze" były dla mnie szokiem. Z przykrością muszę stwierdzić, iż jedno z hasłeł uczelni "kształcimy praktycznie" potrafiło mnie mocno rozbawić. Niestety, ale uważam, iż studia na tej uczelni są stratą czasu i pieniędzy. Jednocześnie mam nadzieję, że uczelnia przeczyta moją opinie i wyciągnie wnioski. Nie popełniajcie moim błędów i porównujcie plany kierunków na danych uczelniach.
Ja
Wypowiem się na temat kierunku dietetyka. Nie polecam tej uczelni. Poziom nauczania pozostawia wiele do życzenia. Mam porównanie z uczelnią w Krakowie, do której się przeniosłam. Jest to kolosalna różnica. W Krakowie poziom nauczania jest o wiele wyższy, co więcej nie traktują studenta tak źle jak na WSIiZ !!! Na Krakowskiej uczelni wszystkie sprawy z dziekanatem rozwiązuję bez problemu , wykładowcy starają się przekazać jak najwięcej wiedzy praktycznej i teoretycznej z dietetyki klinicznej opierając się na ciężkich przypadkach klinicznych, czego na WSIiZ nie było ! Na WSIiZ osoby uczące się na egzamin z niewiadomo jakich przyczyn nie zdawały go, a te co się nie uczyły zdawały . Wykładowcom ( nie wszystkim) ale dużej części nie zależy , żebyśmy byli dobrymi specjalistami w tej dziedzinie. Jeden wykładowca przekazuje informacje nie z wiedzy książkowej czy badań naukowych tylko z własnej opinii, co niestety to co on twierdzi nie jest prawdą, nie mówię o wszystkich wykładach u tego Pana , że są błędne , ale z jedną rzeczą się nie zgodzę. Nie będę mówić który to wykładowca, ale osoby studiujące dietetykę na pewno wiedzą o kim mówię ( chyba że ten Pan nie pracuje w co wątpię ). Także podsumowując , poziom nauczania średni, jedni starają się bardziej czegoś nauczyć studentów, inni mają to gdzieś, jest o wiele więcej lepszych uczelni , które nauczą Ciebie znacznie lepiej i czegoś więcej niż ta. Na tej uczelni nacisk jest na uczenie się czegoś , co Ci się nigdy nie przyda, głupota. Także polecam Kraków , szukajcie , będziecie na pewno bardziej zadowoleni niż z tej . Mimo, iż w Krakowie jest drożej , ale warto , nie przeliczanie pieniędzy na naukę . Ja teraz mgr będę robić i tylko w Krakowie ❤️
19.02.2021
17.01.2021
Gall An
Nie bójcie się, że się nie dostaniecie. Uczelnia bierze wszystkich, ponieważ studia są płatne. Jak wszystko opłacicie, to i dyplom będzie w kieszeni :)
Ex
Katastrofa. Szkoda pieniedzy. Prywatna uczelnia pod kolesi. Dyplom tez pewnie polowa dostala za wpisanie na listy. Tu mozna isc tylko z nurtem i byc smietnikiem do pakowania swojej filozofii. Nie polecam
07.11.2020
06.11.2020
Fiodor
Witam , mam pytanie .czy prawdą jest że na uczelni nie można wygłaszać własnych poglądów ,jeśli te poglądy nie są lewicowe .Czy prawdą jest, że na uczelni praktykowane są faszystowski metody nacisku na wykładowców, którzy mają inne poglądy nie idące z lewicową linią uczelni .Czy prawdą jest że zarząd uczelni zmusił wykładowcę do rezygnacji z pracy bo miał inne poglądy niż zarząd uczelni ?
Marzena
Witam, mam pytanko, czy na kierunek grafika komputerowa i produkcja multimedialna trzeba zdawać ze wszystkich podanych przedmiotów maturalnych ( chodzi mi o wiedzę o społeczeństwie, historia lub informatykę)? Niestety nie mogę zdawać żadnego z tych przedmiotów, gdyż mam rozszerzenia z geografii i angielskiego.
20.10.2020
12.09.2020
Aviation management
Cześć! Jest tu ktoś studiujący aviation management albo general aviation i mógłby napisać o swoich odczuciach? :)
To ja
Hejka czy na kierunku informatyka są jakieś dziewczyny? Są nią jestem I nie wiem czego się spodziewać xD
20.08.2020
04.08.2020
Maxim
Ok widzę na stronie Stypendia dla obcokrajowców - stypendia naukowe WSiZ
Maxim
Nie no nie wierzę, czyli jeśli skończyłem już jeden kierunek i mam mgr (na innej uczelni), to już nie dostanę stypendium ze środków własnych WSiZ jeśli bym spełniał warunki???? (to, że nie dostanę z puli pieniędzy Państwa to wiem) może ktoś odpowiedzieć na to pytanie??? Sprostować??
04.08.2020
31.07.2020
Kosaa
Uczelnia spoko, ale co do kwestii stypendiów , jeśli ci się nie należy, albo nie możesz go dostać (np ukończenie studiów czyt dyplom lic albo mgr) to nie dostaniesz, oczywiście jako prywatna uczelnia wsiz dysponuje własnym funduszem stypendialnym, jednak przeznaczony on jest wyłącznie dla obcokrajowców, bądź tu Polakiem w Polsce 😑
TiR
planowałam studia na kierunku Turystyka i Rekreacja, chciałam pracować w branży hotelarsko-gastronomicznej ... no właśnie - chciałam, bo dzisiaj gdy patrze co się dzieje, jak łatwo doże dojść do upadku biznesów z powodu jakiegoś wirusa, to zastanawiam się, czy mój pomysł na przyszlość ma sens? swoją droga jestem też ciekawa, w jakim systemie będą zajęcia na jesieni prowadzone na uczelniach, skoro juz dzisiaj głośno sie mówi o drugim nawrocie pandemii? czyli co - lekcje zdalnie? bez zjazdów?
08.05.2020
03.04.2020
Studentka
Wystarczy, ze wpiszecie na Facebooku PIELĘGNIARSTWO WSIZ 2020-2023 i znajdziecie nasza grupę roku ;)
Pielęgniarstwo
https://m.facebook.com/groups/1143882395947145?group_view_referrer=profile_browser
03.04.2020
03.04.2020
Ff
Jest jakaś grupa na fb z pielęgniarstwa?
Cc
Czy wiadomo do kiedy planowo potrwa pierwszy semestr pielęgniarstwa, z racji przesunięcia rozpoczęcia semestru na maj?
02.04.2020
16.03.2020
WSIiZ
odpowiedź dla Dwkskn z dnia 13.03.2020
Szanowni studenci Pielęgniarstwa :) Zajęcia na kierunku Pielęgniarstwo nie są objęte programem zajęć online - w zw. z kwarantanną w szkołach/na uczelniach, musicie uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać na zakończenie kwarantanny. Po tym niezwłocznie skontaktujemy się z Państwem telefonicznie i mailowo w sprawie terminu spotkania organizacyjnego, które jest niezbędne do rozpoczęcia studiowania na kierunku.
Dwkskn
Czy my, czyli osoby przyjęte na pielegniarstwo też będziemy mieli zajęcia online jak inni? Czy nas to jeszcze nie dotyczy, ponieważ nie mieliśmy jeszcze podpisanych umów i nie mamy w związku z tym dostępu do platformy Balackboard?
13.03.2020
11.03.2020
WSIiZ
W rekrutacji letniej nikt poza grupą 45 osób zakwalifikowaną do projektu nie został przyjęty na kierunek z pełną odpłatnością - nie było na tylu chętnych. Osoby , które nie dostały się mogą rozpocząć studia od października. Nabór na kierunek Pielęgniarstwo poza projektem rządzi się innymi zasadami, nie ma górnego limitu przyjęć, zasady rekrutacji również mogą być modyfikowane (w tym: możliwe przyjęcie osób poniżej progu punktowego). Trzeba tylko pamiętać, iż może zdarzyć się taka sytuacja, iż kierunek nie zostanie utworzony z braku chętnych i dotyczy to każdego kierunku.
Fwv
W zasadach jest jasno napisane że przyjmują jak ktoś ma 15 pkt że starej matury, albo 120 z nowej. Jeśli tego nie masz, to nie nikt ci nic nie poradzi.
11.03.2020
10.03.2020
KAAA
To, że zacznyna się nowa rekrutacja nic nie zmieni w moim przypadku, bo zapewne będa osoby z wyższą punktacją, a jak widać ponad limit Państwo nie przyjmują nikogo, Jest napisane, że pozostałe osoby mogą studiować za kwotę 690 zł miesięcznie, więc moje pytanie jest następujące, ile osób zosało przyjętych poza projektem za całą kwotę? Skoro jest propozycja studiowania to dlaczego nie można z niej skorzystać? Mam rozumieć, że nowa rekrutacja też zosatanie zakończona na 40 osobach (w ramach projektu)? Ja dzwoniłam w ostatni dzień rekrutacji przed 16-stą (gdzie dział rekrutacji pracuje do 16-stej) i powiedzano, że będe na pewno przyjęta i mam się nie martwić, bo będzie ponad 40 osób bo tyle złożyło dokuemnty i wszyscy zostaną przyjęci, w sobote dział rekrutacji nie pracuje więc jak to możliwe, że nie zosatłam przyjęta? Proszę mnie zrozumieć i postawić się na moim miejscu... Nie byłoby tej korespondencji, gdyby nie fakt, że chętnych nie było do samego końca, a nagle ktoś mnie wyprzedził, dziwne.... Nie zawracałabym sobie głowy biorąc wolne w pracy i jeżdżąc po lekarzach załatiwając zaświadczenia, które i tak nie miało najmniejszego sensu. Pańswtu jest przykro...nie sądze.... Została mi odebrana szansa na którą liczyłam i która mi zapewniano..
WSIiZ
odpowiedź dla KAAA z dnia 09.03.2020
Już od pierwszego kwietnia startuje nowa rekrutacja na nowy rok akademicki - semestr zimowy, rozpoczynający się w październiku. Zachęcamy do rozważenia tej opcji, tym bardziej, że uczelnia posiada bogaty system stypendialny: https://wsiz.rzeszow.pl/rekrutacja/dla-kandydata/stypendia/ który daje możliwość bezpłatnych studiów nawet już od pierwszego semestru
10.03.2020
10.03.2020
WSIiZ
odpowiedź dla KAAA z dnia 09.03.2020
Szanowna Pani, zasady rekrutacji na kierunek Pielęgniarstwo były ustalone od samego początku, zapisane są w regulaminie przyjęć, jak i we wniosku projektowym. Zasady rekrutacji były również opublikowane na stronie internetowej, dostępne dla każdego kandydata. Przyjęcie na kierunek Pielęgniarstwo było ustalone dwutorowo (zgodnie z wytycznymi projektu) w pierwszej kolejności decydują wyniki z matury, osoby z najwyższą liczbą punktów dostają się na kierunek oraz realizują studia w ramach projektu, kolejna wytyczna to kolejność zgłoszeń, w razie zbyt dużej liczby osób chętnych przy jednakowej liczbie punktów, decyduje data złożenia dokumentów. Rekrutacja na kierunek prowadzona była od listopada do końca lutego 2020 roku. Zainteresowanie w tym okresie było różne i falowało. Były tygodnie, gdzie uruchomienie kierunku o liczebności 40 osób, było niemożliwe z braku chętnych. Ostatecznie liczba osób zrekrutowanych na kierunek pielęgniarstwo, przewyższyła limit osób, które możemy przyjąć w ramach projektu. Uczelnia mając na uwadze duże zainteresowanie kierunkiem wynegocjowała dodatkowo 5 miejsc. Ostatecznie przyjęliśmy 45 osób i wszystkie zostały przyjęte na podstawie wyników uzyskanych z matury. Zapewniamy, że nie było żadnych zmian w procesie i zasadach przyjęć. Zgodnie z regulaminem osoba, która uzyskała minimum 120 pkt (nowa matura) i 15 pkt (stara matura) została przyjęta na studia. Zaistniała sytuacja jest bardziej wynikiem chaosu informacyjnego, a nie celowym, zamierzonym działaniem uczelni :(
KAAA
tak jest wszytsko opisane, zgodze się, ale zasady były zmieniane co chwile. Nie wyssałam sobie tego z palca. Nie składałabym dokumentów wiedząc, że mam małe szanse.
10.03.2020
10.03.2020
Bbb
Na BIP uczelni jest taki dokument zasady przyjmowania.... Tam to wszystko jest tak w miarę jasno określone. Wystarczy poszukać i poczytać.
KAAA
Ponadto nawet nie mogę studiować za całość kwoty... Chyba lepiej iść do Pińczowea, tam przynajmniej nie ma jakiś chorych zasad które co chwile są zmieniane na korzyść jak zwykle Uczelni... Tam są dofinanssowania od miasta na obiady i noclegi dla studentów. Zajęcia w szpitalach i placówkach można bez problemu odrobić a nawet miejsc na odbuycie praktyk jest kilka w Polsce...
09.03.2020
09.03.2020
KAAA
Jest to niesprawiedliwe... Nie zostałam przyjęta. Jak zwykle uczenlnia co chwile zmieniała warunki przyjęcia. Początkowo jak dzowniłam mówiono , że będą brane pod uwagę wyniki z matury, dlatego się w trzymałam z rekrutają... Po kilku dniach zadzwoniłam ponownie z zapytaniem jak to wygląda ile jest chętnych i jakie mam szanse Pani z rekrurtacji powiedziła, że nie ma chętnych i zmieniają sie warunki i brane bvędzie pod uwagę kto pierwszy złoży całość dokumentów. Złożyłam wszystkie dokumenty, specjalnie brałam dzień wolny w pracy, na co Pani powiedziała,że jestem pierwsza z kompletem dokumentów. W piątek 28.02.2020 ponownie zadzwoniłam na co Pani powiedziała, że napewno będe przyjęta.. a w Poniedziałek zcy wtorek zadzwoniono do mnie, że brane były pod uwagę wyniki z matury i nie jestem przyjęta... Jest to nie poważne podejście i robienie z ludzi nie chciłabym użyć przesadnego określenia ale idiotów... Aktualnie jestem na etapie sprawdzania warunków dofinansowania dla studentów bo co chwile zmieniane było zdanie w warunkach przyjęcia początkowo wyniki z matury, później kolejność zgłoeszeń a kończywszy na wynuikach z matury... daje to sporo do myślenia kto tak naprawde może skożystać z dofinanswoania i jakie było prawdopodobieństwo, że nie mogłam z tego skorzystać....
WSIiZ
odpowiedź dla Aaa z dnia 03.03.2020
Serdecznie gratulujemy wszystkim! Do zobaczenia na spotkaniu organizacyjnym: 13 marca 2020 roku o godzinie 17:00 ❤
04.03.2020
03.03.2020
Ccc
Hej dziewczyny!ja też status; przyjęta.Zobaczymy się 13 marca
Aaa
Ja też ! :D No to widzimy się 13 marca
03.03.2020
02.03.2020
Bbb
Mam status przyjęty. Masakra, jak się cieszę...
Lotnictwo
Czy jest tu ktoś to wybiera się na lotnictwo? Albo może ktoś studiował i podzieli się swoją opinia?
27.02.2020
24.02.2020
WSIiZ
Szanowne Panie, kierunek Pielęgniarstwo na pewno ruszy w marcu :) Prosimy o cierpliwe oczekiwanie na zakończenie rekrutacji i wyniki. O przyjęciu na kierunek dofinansowany będzie decydował konkurs świadectw. Wszelkich aktualnych informacji udzieli Dział Rekrutacji: https://wsiz.rzeszow.pl/rekrutacja/dla-kandydata/kontakt/
Bbb
U mnie stara matura i stara ja ;)
24.02.2020
24.02.2020
Jaaa
U mnie też nowa matura. Ja też myślałam o Pińczowie ale daleko i sama nie chciałabym dojeżdżać bo byłyby zbyt wysokie koszty. A w jakim wieku jesteście ?
Aaa
Nowa a u Ciebie ? :)
24.02.2020
24.02.2020
Bbb
A jeszcze zapytam o jedno. Matura u Ciebie nowa czy stara?
Aaa
Tez mam taka nadzieję , trzymam kciuki Pewnie , dam znac ;)
23.02.2020
23.02.2020
Bbb
Mam nadzieję że nas przyjmą i że się zalapiemy na dofinansowanie ;) Daj znać co i jak jak już będą wyniki rekrutacji.
Aaa
Wydaje mi się , że przyjąć przyjmą tylko nie wiadomo czy uda się mieć to dofinansowanie czy nie. A co do chętnych to mam wrażenie ze mimo tej niskiej ceny nie jest ich aż tak wiele bo te studia zaczynaja się od semestru letniego a większość ludzi już studiuje od października. Ps. Haha tez o tym pomyślałam XD
23.02.2020
23.02.2020
Bbb
No mnie tam pani zapewniała za kierunek na pewno ruszy. Ja się martwię czy mnie przyjmą, bo mi się wydaje że chętnych jednak jest sporo. Niskie czesne zrobiło swoje. Ale mam taka cicha nadzieję... Ps. Podpisuje się jako Bbb bo jak tak piszemy we dwie na Aaa to ktoś w końcu pomyśli że jedna głupia gada sama że sobą...
Aaa
No raczej nie powinna potrwać długo. Mam nadzieje , że w przyszłym tygodniu będziemy już coś wiedzieć. Oby na końcu nie okazało się tak ,że jednak jest za mało chętnych i kierunek nie zostanie otwarty...
23.02.2020
23.02.2020
Aaa
No jak dzwoniłam to mówili że początkiem marca mają być jakieś zajęcia organizacyjne. Skoro rekrutacja jest do piątku, a jak twierdzicie że nie ma chętnych to chyba długo nie potrwa weryfikacja i wybór.
Aaa
A orientuje się ktoś kiedy dowiemy się czy zostałyśmy przyjęte ?
23.02.2020
23.02.2020
Aaa
A jeśli nie ma tak wielu chętnych to mam nadzieję że się dostanę, bo myślałam jeszcze o Pińczowie, ale to trochę za daleko, a tu wszystko na miejscu.
Aaa
Generalnie miałam wszystko, z tym że miałam zaswiadczenie że przyjęłam pierwszą dawkę szczepionki, a nie zaswiadczenie o szczepieniu. Ponadto wtedy mi pani powiedziała że wszystkie dokumenty są ok, najważniejsze to swiadectwo, formularz i opłaty, bo to warunkuje fakt udziału w rekrutacji. Szczepienia mogą być dostarczone potem. Zaswiadczenie od lekarza medycyny pracy, ksero książeczki zdrowia i zdjęcia wysłałam kilka dni później poleconym. Potem dzwoniłam żeby się upewnić że dotarło i było ok. Może rzeczywiście chodziło o szczepionki, bo pani mi mówiła ze po drugiej dawce trzeba jeszcze określić obecność przeciwciał.
23.02.2020
23.02.2020
Jaaa
To ja już nic z tego wiem. Powiedziała mi Pani w dziekanacie że początkowo decydować miały wyniki z matury ale że nie ma za bardzo chętnych to będzie na podstawie złożonych dokumentów. Ja składałam dokumenty w połowie lutego i Pani powiedziała że jestem pierwsza z wszystkimi potrzebnymi dokumentami więc proszę się upewnić czy jak Pani złożyła w styczniu czy na pewno były wszystkie potrzebne dokumenty i czy niczego nie brakowało.
Aaa
To skoro w styczniu nie było chętnych to ciekawe czy teraz jest chociaż te 40 osób.
22.02.2020
22.02.2020
Aaa
No właśnie że nie kto pierwszy ten lepszy. Komplet dokumentów złożyłam jeszcze w styczniu, gdy nie było chętnych i nie było wiadomo czy kierunek wogole ruszy. Teraz koleżanka składała i tak coś mówiła że to wyniki matur i wogole się liczą. I że nie wiadomo czy nowa matura nie jest atutem. Gdyby to było kto pierwszy to chyba bym się tak tym nie przejmowała.
Jaaa
Ja też się wybieram na pielęgniarstwo od marca. Jeśli chodzi oto czy ktoś się dostasnie czy nie to raczej nie powinno być probmelu. 40 pierwszych osób dostanie znizkę więc kto pierwszy ten lepszy :P
21.02.2020
21.02.2020
AA
No dokładnie, ciekawe kiedy dostaniemy informacje o tym kto się dostał a kto nie.
Aaa
No ja też, o ile się dostanę, bo pewnie do tej pory już jest full chętnych, a nie wiadomo za bardzo co będzie brane pod uwagę...
20.02.2020
13.02.2020
WSIiZ
odpowiedź dla AA z dnia 12.02.2020
Trzymamy kciuki! I.. do zobaczenia w marcu :)
AA
Ja mam zamiar studiować pielęgniarstwo od marca o ile się dostanę.
12.02.2020
12.02.2020
Aga
Wybiera się ktos na pielegniarstwo zaoczne od marca ?
M
Czy ktoś wybiera się na pielegniarstwo od marca?
25.01.2020
10.10.2019
WSIiZ
W zw. z pytaniami o Aviation Management, polecamy film z absolwentką WSIiZ, właśnie po tym kierunku: https://www.youtube.com/watch?v=5n99PHTIJhA
Anonim
Czy ktoś studiował na kierunku: Tester oprogramowania i mógłby podzielić się opinia dotycząca prowadzonych zajęć, kadry oraz późniejszych ewentualnych możliwości odnalezienia pracy po ukończeniu?
30.09.2019
30.09.2019
Anonim Gall
Przeczytałem na stronie WSIiZ że pracujący na tej uczelni prof. Jan Woleński jest członkiem American Mathematical Society W związku z tym mam pytania: Dlaczego brak tej ważnej info w wiki? Jak to się stało ze członkiem AMS została osoba nie spełniajaca warunków koniecznych do członkostwa tj zawodowego związku z matematyką (a nie napisano aby było to członkostwo honorowe) Nawiasem mówiąc, w tym wypadku, matematyka to byłaby jedyna dziedzina związana z profilem uczelni.
Anonim
Zaczynam trzeci rok na WSIiZ i jestem bardzo zadowolona. Większość wykładowców naprawdę jest świetna. Jasne, że zdarzają się niesprawiedliwe sytuacje, albo że trafi się ktoś niesympatyczny, ale tak jest na każdej uczelni. Ja zdecydowanie polecam!
27.09.2019
25.09.2019
LOTNICTWO
Czy studiował lub studiuje lotnictwo ogólne/zarządzanie lotnictwem i chciałby się podzielić opinia?
WSIiZ
odpowiedź dla Graża z dnia 09.06.2019
Aktorstwo i promocja medialna jest opisana jako odrębna ścieżka kształcenia, ponieważ jest to odrębna ścieżka kształcenia. Ta informacja pojawia się na samym początku opisu. Ścieżka pojawia się na liście, ponieważ jest to coś więcej niż zwykła specjalność, przedmioty specjalistyczne realizowane są już od 1. semestru studiów, a kandydat musi zdecydować się na jej wybór już na etapie rekrutacji i zaznaczyć to na formularzu. Reasumując – Aktorstwo i promocja medialna to odrębna ścieżka kształcenia realizowana od 1. semestru studiów na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. W ślad za tą informacją czesne należy sprawdzać dla kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Wysokość czesnego znajduje się na stronie internetowej w zakładce „Czesne”. Możliwości wynikające z realizacji projektu UCZELNIA PRZYSZŁOŚCI to ponad 700 godzin zajęć specjalistycznych na studiach stacjonarnych, 550 na ścieżce niestacjonarnej, 16 przedmiotów specjalnościowych (3 razy więcej zajęć niż na standardowej ścieżce), indywidualny tutoring dla studentów w zakresie interesujących aspektów rozwoju osobistego i zawodowego, zajęcia z praktykami z branży scenicznej, eventowej , produkcji video i nowych mediów, w laboratoriach specjalistycznych doposażonych ze środków projektu.
11.06.2019
09.06.2019
Graża
Jak rozumieć to, że kierunek Aktorstwo i promocja medialna jest opisany jako - oodrębna ścieżka kształcenia realizowana od 1. semestru studiów na kierunku DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA???KIERUNEK na Kierunku??? Na stronie WSIiZ wykaz kierunków - podaje Aktorstwo, ale czy to jest kierunek na pewno? Co jest wpisane na dyplom? A ten program Uczelnia Przyszłości co oznacza? Bo jakić chwyt marketingowy? co student z tego ma? Jak szukam wysokosci czesnego to wogóle nie mam tego w wykazie .... bezpłatne te studia są?
Ola
Ta uczelnia tylko drze od studentow pieniadze nic wiecej!
21.05.2019
26.03.2019
3xnie
Nie polecam. Zastanówcie się 3 razy zanim wybierzecie. Pominę fakt, że pisanie egzaminów konczy sie tym, ze dwie osoby mają identyczną treść i przekaz, jedna konczy z oceną 5 druga z 2. Ukraina gora, osoby które nie potrafią sie przedstawić po polsku zdają egzaminy, nikt nie wie jakim cudem, pominę fakt, ze większość z nich widywana jest od sesji do sesji. Do tego zaangażowanie wykładowców w poziom i rozmaitość zajęć zerowe. Nie wszystkich oczywiście, jednak jest ich dosłownie garstka z porownaniem co do reszty. Wysmiewanie i obrażanie studentów przez osoby ważniejsze na uczelni też ma miejsce. Można by dużo wymieniać, ale przekaż jest prosty. Wszystko tylko nie wsiz. Kończę licencjat i uciekam daleko.
Ktoś
Studiowanie dietetyki na WSIiZ pozostawia wiele do życzenia. Wykładowcy zwłaszcza lekarze nastawiają się głównie na niezaliczenie egzaminów przez studentów i robią wszystko w tym kierunku , aby studenci nie zdali. Tak się dzieje, gdyż im więcej uczniów nie zda, tym większa będzie ich premia. Poprawkę trudno jest u nich zdać , zdaje się zazwyczaj na płatnych egzaminach (ale to nie zawsze). Natomiast inni wykładowcy , którzy nie są lekarzami , są na szczęście normalni i pozwalają studentom rozwijać się , organizują wiele zajęć dodatkowych , są naprawdę dobrymi specjalistami w swej dziedzinie. Co najważniejsze uczą studentów to co im się przyda , a nie to czym można luki zapełnić byle by tylko było. Reasumując wszystko zależy od wykładowców kto uczy , każdy lekarz na WSIiZ nie nauczy ciebie to co ci się przyda , bo "samemu trzeba się douczyć" , a będą ciebie uczyć tego co niepotrzebne. Zaś inni młodzi wykładowcy , znają życie wiedzą co warto wiedzieć i kształcą Ciebie . Radzę dobrze się zastanowić przed podjęciem decyzji na zapisanie się do tej uczelni.
18.03.2019
18.03.2019
Ktoś
Studiowanie dietetyki na WSIiZ pozostawia wiele do życzenia. Wykładowcy zwłaszcza lekarze nastawiają się głównie na niezaliczenie egzaminów przez studentów i robią wszystko w tym kierunku , aby studenci nie zdali. Tak się dzieje, gdyż im więcej uczniów nie zda, tym większa będzie ich premia. Poprawkę trudno jest u nich zdać , zdaje się zazwyczaj na płatnych egzaminach (ale to nie zawsze). Natomiast inni wykładowcy , którzy nie są lekarzami , są na szczęście normalni i pozwalają studentom rozwijać się , organizują wiele zajęć dodatkowych , są naprawdę dobrymi specjalistami w swej dziedzinie. Co najważniejsze uczą studentów to co im się przyda , a nie to czym można luki zapełnić byle by tylko było. Reasumując wszystko zależy od wykładowców kto uczy , każdy lekarz na WSIiZ nie nauczy ciebie to co ci się przyda , bo "samemu trzeba się douczyć" , a będą ciebie uczyć tego co niepotrzebne. Zaś inni młodzi wykładowcy , znają życie wiedzą co warto wiedzieć i kształcą Ciebie . Radzę dobrze się zastanowić przed podjęciem decyzji na zapisanie się do tej uczelni.
Niknejm
Ciężko jest dzisiaj znależć pracę nawet po dobrych uniwersytetach czy liczących się uczelniach. Po rzeszowskim wsizie będzie jeszcze ciężej. Prace jakie zostają do zdobycia po tej uczelni, to takie nie wymagające wyższego ani nawet średniego wykształcenia. Proste mechaniczne prace za grosze minus podatek, a nawet to nie zawsze. Ale jak ktoś lubi atrapy dyplomów i oszukiwanie samego siebie (bo znajomi i ewentualni pracodawcy nie dadzą się nabrać)... W dodatku, za tę cenę można studiować na prawdziwej uczelni. No i to bezpodstawne, wygórowane mniemanie wsizu o sobie, tak bardzo nieprawdziwe i żałosne dla ludzi z zewnątrz, wiedzących jaka jest prawda o tej nibyszkole. Te rankingi, nagrody i wyróżnienia, to nie wiem za co są, bo nie za poziom kształcenia, ani nie za siłę przebicia dyplomu wsizu na rynku pracy.
03.02.2019
23.01.2019
ja pytam
co lepsze WSIiZ czy może Nowy Sącz wybrać?
Czy ciezko sie dostac ?
Czy ciezko jest sie dostac na informatyke ?
17.01.2019
16.01.2019
Aktorstwo i promocja medialna
Hej, czy trudno jest się dostać? czy dostanę się jeśli zdaje na maturze polski, polski rozszerzony, matmę, geografie rozszerzoną, angielski? Czy jest potem zawód?
Nope
Czy zdając tylko matematykę podstawową, polski na poziomie podstawowym na poziomie 60% i angielski rozszerzony na poziomie 70%, mam szanse dostać się na grafikę komputerową i produkcję multimedialną?
08.01.2019
28.12.2018
Aviation Management
Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się coś o kierunku Aviation Management ? Jak wyglądają zajęcie, co po studiach itd.
egzaminy
Na studiach niestacjonarnych wysyłają na profil egzaminy do zaliczenia czy trzeba przyjsc i napisac ?
24.10.2018
11.10.2018
grafika komputerowa a animacja filmów
Ile jest zajęć z produkcji filmów animowanych na kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna? Jakis program gdzieś znajdę? Może coś podeślecie, napiszecie? warto?
Kama
Hejka. Wybieram się na kosmetologie zaoczna:) Jak z zaliczeniem? Dużo egzaminów?
17.09.2018
09.09.2018
kiol
Zdecydowałam się na studia rok temu. Jest ok, podoba mi sie, polecam.
płacisz - studiujesz
to jest uczelnia prywatna, za naukę się płaci, podpisujesz umowę, robisz przelew, studiujesz ... no chyba, że odpadniesz, bo sami to Cię nie usuną, jesteś cenny jako źródło hajsiku. A skoro płacisz, to masz prawo wymagać, np. aby wszsytkie zajęcia przewidziane planem sie odbyły.
03.09.2018
30.08.2018
Filologia
Hejka, podbijam ostatnio zadane pytanie tylko o filologię, ktoś coś?
Admin
komentarz usunięty - naruszenie regulaminu
11.08.2018
10.08.2018
Kosmetologia
Czy są tu osoby które dostały sie na kosmetologię? Moze warto założyć jakąś grupę?
Gierki
Opisze ktoś jak wygląda projektowanie gier? Jestem w stanie dużo wynieść z tych studiów, jak kadra itp
03.08.2018
17.07.2018
KOSMETOLOGIA
Hej, czy moze ktoś powiedziec cos o kosmetologii? Jak to wygląda w praktyce? Warto udać sie na ta uczelnie? Jest duzo praktyki?
Kasiaaa
Cześć czy może ktoś się wypowiedzieć na temat dietetyki czy warto? 😊 Chodzi o studia stacjonarne. Będę bardzo wdzięczna!
14.07.2018
04.07.2018
Malwina
Cześć! Mam kilka pytań odnośnie WSIiZ: czy ciężko jest się dostać na dany kierunek i czy dużo osób się dostaje na prywatną uczelnie. Czy akademik jest dobrym rozwiązaniem czy jednak polecacie mieszkanie ? Łatwo jest dostać stypendium ? I jak atmosfera na WSIiZ? Z góry dziękuję !
Janusz
Studiuję tutaj informatykę zaocznie i mam już pewne zdanie o tej uczelni. Niektóre rzeczy są okej, ale inne tragedia. Są profesorowie, magistrowie i doktorzy, którzy oceniają zaliczenia na podstawie kolorowych obrazków (trzeba mieć kredki). Są tacy, co uczą staroci zamiast czegoś nowego. Są i tacy co coś potrafią i chcą nauczyć. Druga sprawa to zaliczenia, wykładowcy dostają bonus do wypłaty za osoby, które nie zaliczą, tzn. im więcej osób nie zaliczy, tym większą mają wypłatę. Są też plusy jak np. w miarę dobry sprzęt komputerowy, nie jakieś stare gruchoty. Niskie progi na stypendium, więc czesne się zwraca i wychodzi na to, że studia mamy za darmo. Jakby ktoś miał jakieś pytania to pisać, postaram się odwiedzić tą stronę jeszcze.
26.06.2018
24.06.2018
exstudent
Kiepsko, kadra ok, zarządzanie kiepskie, promotorzy też.
Majuka
Cześć! Czy ktoś byłby w stanie powiedzieć co nieco o grafice komputerowej na WSIiZ? Czy ciężko się dostać? I do kiedy należy wpłacić pierwszą wpłatę za kierunek? Z góry dziękuję!
22.06.2018
15.05.2018
igor
WSIiZ to przedsiębiorstwo handlowe. Handluje obietnicami na etapie rekrutacji, potem oferuje bubel edukacyjny - czyli wyjątkowo niskie wymagania stawiane studentom, promuje się jako szkoła, która kształci praktycznie i kompleksowo, a oznacza to tyle, że wszystkiego dostajesz minimum. Więcej nie dostaniesz bo uczelnia ma na tobie zarobić. Pamiętaj przyszły studencie, że studia we WSIiZ w Rzeszowie to studia na "Ukrainie".
Kama85
Tak, najlepsza bo płacisz i przechodzisz. Uczelnia dla bogatych Tatusiów i nieporadnych dzieci. Tam liczy się tylko kasa
07.05.2018
26.04.2018
Natalia
Hej,szukam kogoś kto studiuje/studiował fizjoterapie zaocznie.Jest jakikolwiek sens isc na ten kierunek ?
Udietetyka
Chce sie przeniesc na WSiZ na Dietetyke od przyszlego roku. Jakie macie opinie?
23.04.2018
31.03.2018
Kasia
Jestem studentką kierunku finanse i rachunkowość i jestem bardzo zadowolona ze swojego wyboru. Uczelnie daje możliwości rozwoju, atmosfera przyjazna. Zdecydowanie polecam!
Monika
Studiuję dietetykę- póki co jestem zadowolona :)
12.02.2018
08.02.2018
EH
Mocno nie polecam, jesli nie macie mysli samobojczych to tutaj bedziecie je mieli bardzo szybko.
absolwent_wsiz
Moim zdaniem, które wynika ze studiowania na wsiz, jak i z szukania pracy będąc po wsizie, jest to uczelnia bez tradycji kształcenia, bez odpowiedniego poziomu kształcenia i w znakomitej większości bez dobrej przyszłości dla jej absolwentów. Bez tradycji kształcenia, bo zarzuca się jej, że powstała tylko na bazie "ucieczki" przed obowiązkową służbą wojskową, działa od krótkiego czasu i ma złą renomę. Bez poziomu, bo tutaj zawsze były braki profesorów (chodzi o braki "profesorów zwyczajnych" przyznawanych przez PAN), dużo było tzw " profesorów wsiz", czyli tytułów wydawanych wewnętrznie przez uczelnię, które różnią się od prawdziwych tytułów profesorskich, co po tem boleśnie wychodzi w praniu, kiedy dowiadujemy się, że nie uczył nas profesor, tylko profesor wsiz. Bez przyszłości, bo potencjalni pracodawcy śmieją się z wsiz, także panie w UP, jak i studenci oraz absolwenci innych uczelni. Słyszy się "gdyby było coś innego , coś normalnego skończone...
07.02.2018
02.02.2018
Kacper
Witajcie moje pytanie odnosi się do Logistyki, czy jest problem w dostaniu się na studia zaoczne nie mając zdanych dodatkowych przedmiotów na maturze ? Czy dożo os studiuje logistyke zaocznie i jaki limit os. jest ? Pozdrawiam.
vivi
skąd są wykładowcy? kto prowadzi zajęcia na logistyce?
12.01.2018
12.01.2018
z zewnątrz
hmmm ... ktoś sieje dywersję. Może jakieś konkrety? merytoryczne argumenty?
Marcin
Bardzo zła uczelnia.Nikomu nie polecam,zmarnowany czas.
24.11.2017
14.09.2017
Marrvina
Ja wybieram się na fizjoterapię :D, Szukam kogoś do zapoznania się przed oficjalnym spotkaniem :)
Monika
Wybiera się ktoś na dietetykę zaocznie?
17.08.2017
15.08.2017
M
Wybiera się ktoś na fizjoterapie na WSIZIE ?
Xxx353
Pablo, wybierasz się na studia dzienne czy zaoczne?
28.07.2017
10.07.2017
Pablo
Wybieram -Psychologia w zarządzaniu, będzie świetnie!
Xxx353
Hejka, czy ktoś studiuje z was psychologię w zarządzaniu i może coś więcej powiedzieć o tym kierunku?
07.07.2017
04.07.2017
Beata
Hej czy jest tu ktoś z dietetyki? Zastanawiam się czy nie studiować na tej uczelni ale zaocznie. Bardzo proszę o opinie jeśli chodzi o poziom i wykładowców. Pzdr
Patryk
Hej planuje ktoś studiować zaocznie Psychologie w zarządzaniu? :)
02.07.2017
28.06.2017
logistyka
Mam zamiar wybrać się na logistykę. Czy ktoś chciałby się podzielić opinią o tym kierunku?
grafika
Mój kolega nie zdawał informatyki na maturze i wybiera się właśnie na grafikę, z tego co mówił, matura z tego przedmiotu nie jest niezbędna.
28.05.2017
28.02.2017
Grafika Komputerowa
Witam, Zastanawiam się nad wyborem tej uczelni , interesuje mnie kierunek grafiki ze specjalnością graphic design. Chciałabym studiować w trybie zaocznym. Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat tego kierunku, czy jest on zadowalający, jaki jest poziom ? Pytam, bo zależy mi żeby rzeczywiście coś się nauczyć, chociaż wiadomo, że we własnym zakresie też należy coś robić. Chciałabym również zapytać czy jest szansa dostać się na ten kierunek w przypadku nie zdawania matury z informatyki? Dodam, że zdawałam język angielski na poziomie rozszerzonym więc może dzięki temu uzyskam więcej punktów. Pozdrawiam:)
grafika
koleżanko z grafiki, jak Ci się podoba po 2 miesiącach w tej uczelni? Dajesz radę? Pamiętaj, żeby się zbyt szybko nie poddawać w szczególności, że się tym interesujesz
30.11.2016
18.09.2016
Grafika komputerowa
Hej! Wybieram się na grafikę komputerową i produkcje multimedialną (zaocznie) do tejże uczelni. Na wstępie zaznaczę że chodziłam do ogólniaka i nie miałam dużej styczności z informatyką. Jedynie to co robiłam w domu, mam jakąś znajomość programów czy też obróbki zdjęć i montażu filmików (jestem samoukiem). Idę na ten kierunek bo wydaje mi się ciekawy, jednak wydaje mi się że nie podołam... Czytałam dużo opinii na temat tej uczelni ale były one wypowiadaniem się osób w imieniu kuzyna ciotki w trzecim stopniu i dużo nie wnosiły.. Czy jakaś osoba która studiuje przedmiot informatyczny mogłaby mi napisać jak naprawdę jest na takim kierunku ? Z góry dziękuję :)
Kosmetologia - kosmetologia estetyczna
Interesuje mnie ten kierunek. Jakieś opinie zarówno o uczelni, jak i o samym kierunku i specjalności?
17.09.2016
15.08.2016
Zarządzanie lotnictwem ?
Czy Zarządzanie lotnictwem to jest kierunek czy specjalność??? Bo raz jest podane razem z KIerunkami na wykazie, ale w opisie że to jest specjalność? A może jest w wersji i jako kierunek i jako specjlność?
Gospodarka i administracja publiczna - opinie
Widze na stronie, że kierunek Gospodarka i administracja publiczna jest oznaczony jako Nowość, ale może są już studenci którzy go studiowali teraz (poprzedni rok?). Chodzi mi o to, że jak czytam o możliwościach pracy, to wyglada to bardzo atrakcyjnie, na tyle, że zsatnawiam się jak wiele zagadnień muszą poznać studenci, ile obszraów ekonomiczno-administracyjno-gospodarczych obczaić, no i trochę się wystraszyłam poziomu studiów i stopnia ich skomplikowania. Czy ktoś może się wypowiedzieć, jak to wygląda w praktyce, zwłaszcza na pierwszy roku (przy założeniu, że juz ten kierunkek był w tym roku realizowany).
04.08.2016
01.08.2016
dietetyka
z jakim innym kierunkiem warto połaczyć (np, od II lub III roku) studia na Dietetyce? Chodzi mi o aspekt zawodowy, czyli zwiększenie swoich sznas na rynku pracy. Kierunek jako taki trafia w moje zainteresowania niemal w stu procetach, mam jednak obawy, czy z tego da się wyżyć. Zatem pytanie jest - co jeszcze można zrobić, żeby mieć możliwości lepszego zarobkowania. Znacie jakieś przypadki z życia?
lamia
widzę, że pod tą uczelnią jest sporo bardzo pozytywnych komentarzy co utwierdza mnie w przekonaniu, że wybrałam bardzo dobrą uczelnię, do zobaczenia w październiku!
27.07.2016
26.05.2016
Seselmoon
Jestem studentką Logistyki w trybie niestacjonarnym. (Inżynierskie, Semestr II) Kierunek Logistyka przeżywa swój renesans. Prawie każda uczelnia oferuje ten kierunek. Wybrałam go, ponieważ uważam, że jest to bardzo rozległa dziedzina, która „żyje” obok nas i bez niej cała układanka by się posypała. Na rynku jest zapotrzebowanie na tego rodzaju specjalistów. Logistyka to nie tylko transport, ale również magazynowanie, produkcja i wiele innych… Prowadzący zajęcia chcą byśmy dzielili się swoimi doświadczeniami na zajęciach oraz podczas realizacji projektów, plus dla nich. Tryb niestacjonarny Nie zapomnę nigdy min moich rodziców, nauczycieli, gdy oświadczyłam, że wybieram studiowanie w trybie zaocznym. Ich stres przeszedł na mnie. Na szczęście WSIZ okazał się uczelnią, która nie traktuje studentów trybu niestacjonarnego jak niepełnowartościowych studentów. Jak wspomniałam wyżej wszyscy oczekują od nas czegoś więcej, a mianowicie doświadczenia w praktyce. Dzięki rozwiniętemu systemowi informatycznemu uczelni posiadam własną skrzynkę e-mail oraz dostęp do platformy Wirtualna Uczelnia. Mogę szybko skontaktować się z prowadzącymi przez pocztę elektroniczną, na nią również otrzymuję materiały do nauki. Dzięki Wirtualnej Uczelni nie muszę jechać X kilometrów po wpis do indeksu, wystarczy zalogować się na platformę i sprawdzić swoje wyniki. Poza tym Wirtualna uczelnia oferuje dostęp do opcji takich jak: plan lekcji, sylabusy, bazy danych etc… System stypendialny nie omija zaocznych. Jako że zaliczyłam wszystkie egzaminy na koniec semestru pierwszego w pierwszym terminie otrzymałam pakiet: „terminowy student”. Mogę wypożyczać więcej książek, mam semestralny karnet na siłownię, kilka wejść do Spa i zniżkę w czesnym. Szkoda tylko, że nie mogę z tego w pełni korzystać, bo studiuję niestacjonarnie czasem żałuję, że nie studiuję na tej uczelni w trybie dziennym, ponieważ omija mnie masa ciekawych spotkań, wykładów, eventów, targów, udziału w kołach zainteresowań bądź kierunkowych, które pomagają w kreowaniu swojej ścieżki zawodowej… Poza tym realizacja projektów jest trudna, gdy każdy członek grupy mieszka gdzie indziej i widujemy się maksymalnie 2 razy w miesiącu… Nasz klient, nasz pan Prawda jest taka, że gdy człowiek za coś płaci to dba o to najlepiej jak może. Płacąc comiesięczne czesne za własno zarobione pieniądze studenci niestacjonarni wymagają: uwagi, dobrego traktowania, wypełniania należycie swoich obowiązków przez prowadzących, którzy są oceniani na koniec każdego semestru przez samych studentów. (!) Ogólnie nie spotkałam się z niemiłymi profesorami, o których słyszałam, że spotkam ich na studiach i będę musiała błagać ich na kolanach o 3…. Większość prowadzących wysyła materiały, podsyła ciekawe linki. Doceniłam to, gdy dowiedziałam się, że na większości uczelni nie praktykuje się tego, a przecież wszyscy wiemy, że przepisywanie z tablicy jest bez sensu – lepiej podyskutować, posłuchać doświadczeń i anegdot niż tracić czas na notowanie. (Oczywiście nie jest to zabronione ;)). Masz wszystko podane na tacy, tylko brać i…. Uczyć się, wszystko w Twoich rękach. „Pójdę tam, bo zapłacę i nie będę musiał/a się uczyć…” Guzik prawda. Studiowanie nie jest obowiązkowe. Prowadzący nie wymagają gwiazdek z nieba. Wszystko, co jest na zajęciach, zostało przesłane i tylko to obowiązuje. Wiele osób, które myślało tak jak tytuł tego akapitu już zrezygnowało. Dowód Twoich umiejętności będzie na Twoich pracach egzaminacyjnych, projektach… Owszem uczelnia ceni się, ale jak na podkarpackie realia nie jest źle. „Cena” zależy od kierunku, trybu itp. Posłowie… Dopiero za kilkanaście lat będę mogła ocenić naprawdę, czy było warto. Na razie cieszę się, że mogłam poznać niektóre osobistości, które z pasją opowiadają o swojej dziedzinie. Szkoda tylko, że nie mogłam zaznać w pełni życia studenckiego na tej uczelni: pełnego różnych spotkań, wydarzeń… Na pewno to pomogłoby w budowaniu mojej ścieżki zawodowej. Życzcie mi powodzenia w nadchodzącej sesji.
Agata
Studiowałam na tej uczelni i powiem tak. Jeśli ktoś chce się nauczyć to się nauczy wszędzie, ale istotne jest aby mieć profesorów i ludzi, którzy studentom w pewnych sprawach pomagają. W przypadku WSIiZ do utrudniania, a nie pomocy, jest kupa nieuprzejmych profesorów, którzy z założenia przez to jaki tytuł noszą raczej powinni być uprzejmi, czy panie w dziekanacie, które siedzą tam po to, żeby studentom pomagać, a oburzają się za każdym razem jak ktoś przychodzi, krzyczą i są po prostu bardzo niegrzeczne. Człowiekowi się aż żyć odechciewa jak musi coś na tej uczelni załatwić. Losowe ocenianie, czyli to, że ktoś w jeden dzień ocenia 200 egzaminów i ktoś kto liczył na 2 jakimś cudem dostaje 4, a ktoś kto liczył na 5 dostaje 2... Potem jak jeszcze człowiek chce wyjaśnić to czeka milion lat na odpowiedź od profesora, a jak idzie z tym do dziekanatu to wychodzi jeszcze bardziej wkurzony niż był zanim wszedł.
21.04.2016
17.03.2016
dawid burczyk
Moja przygoda z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie rozpoczęła się w roku akademicki 2015/2016, kiedy to postanowiłem przenieść się z uczelni publicznej na studia magisterskie ze Zdrowia Publicznego na WSIiZ oraz rozpocząć dodatkowy kierunek drugi lic. – Fizjoterapię. Dlaczego wybrałem WSIiZ , a nie dalszą karierę na jednej z uczelni na których studiowałem ? Odpowiedź jest prosta. Uczelnia którą kiedyś studiowałem oprócz uczenia się na pamięć nie pozwoliła mi się kształcić praktycznie. Praktyki w wymiarze 80 godzin za całe 3 lata to wg mnie nie są praktyki. Postanowiłem więc swoje życie zmienić na lepsze i wybrałem Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W mojej rodzinie tą uczelnię ukończył mój kuzyn, dzięki doskonałej praktyce dziś pracuje w zawodzie i jest profesjonalistą, wiec dlaczego i ja nie mam być taki jak on, a nawet i lepszy. Uczelnia daje mi mnóstwo możliwości rozwoju naukowego oraz hobbystycznego. Na uczelni funkcjonuje wiele bezpłatnych szkoleń i kursów, które podnoszą moje kwalifikacje zawodowe. Na uczelni panuje bardzo życzliwa atmosfera, wykładowcy są dostępni dla studentów i zawsze służą pomocą merytoryczną. Nasza kadra wykładowców to nie teoretycy, którzy na „sucho” przekazują nam multum definicji. Nasi wykładowcy to świetni praktycy, którzy łączą teorię z wieloletnim stażem i praktyką. Na tej uczelni nie uczymy się 10 definicji wg różnych osób. Na tej uczelni uczym się jednej konkretnej, która pamięta się do końca życia. Może wiele osób twierdzi, że mimo, iż jest to uczelnia płatna to wszystko nam się należy. Nieprawa !!! Na uczelni, aby móc korzystać z przywilejów studenckich należy włożyć ogromny wysiłek i poświecić wiele czasu na naukę. Motywatorami są liczne nagrody, m.in. terminowy student, który daje nam możliwość korzystania z pakietu spa oraz karnetu na siłownię (semestralnego) oczywiście za wysokie wyniki w nauce i zakończenie sesji egzaminacyjnej w pierwszym terminie. Bardzo cenię sobie uczelnię i wykładowców, bo dzięki niej mogę rozwijać się na wielu płaszczyznach zarówno naukowej pisząc artykuły naukowe pod okiem specjalistów (wykładowców), którzy chętnie służą poradą jak i na płaszczyźnie praktycznej, gdyż zdobywam duże doświadczenie. Bardzo żałuję, że swojej kariery nie rozpocząłem w roku 2012, tylko wybrałem inną uczelnia, gdyż tego co się już tutaj w ciągu pół roku studiowania nauczyłem nie wyniosłem niestety tego z mojej poprzedniej uczelni. Tutaj panuje zasada szacunek dla wykładowców = szacunek dla studentów. Uczelnia nauczyła mnie zaradności, dzięki niej czuje się pewniej i wiem, że w razie problemu i pytań mogę liczyć na mentorów uczelnianych. Nie będę już tyle „słodził”, gdyż mój post zostanie oceniony jako przegięta opinia. Każdy kto chce zobaczyć jak na naszej uczelni jest, może rozpocząć studia i sam się przekonać, ze czas jaki tam spędzicie jest naprawdę cenny. A wysiłek i trud włożony w naukę bardzo dobrze owocuje. Na pewno chciałbym kiedyś rozpocząć swoją karierę doktorską po ukończeniu studiów magisterskich w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzana w Rzeszowie    Na koniec zapomniałem dodać, iż uczelnia posiada duże laboratoria biochemiczne, dzięki którym poznałem wiele ciekawych procesów dotyczących człowieka. Pragnę podkreślić , iż opinia jest zgodna z moim własnym sumieniem Pozdrawiam najlepsza uczelnię w Rzeszowie ,
53a701b
WSIiZ spełnia moje oczekiwania pod każdym względem. Jako studentka filologii angielskiej mogę rozwijać swoje umiejętności na zajęciach z Native Speakerami, co więcej WSIiZ posiada bardzo bogatą ofertę specjalności, ciężko było mi zdecydować, ale myślę że na pewno każdy znalazłby tam coś dla siebie. Na uczelni panuje wyśmienita atmosfera, można poznać mnóstwo ludzi z różnych zakątków świata, programowi zajęć pozalekcyjnych również nie można nic zarzucić. Oferuje szeroką ofertę rozwijania swoich zainteresowań - czy to praca w radiu, czy też bycie opiekunem obcokrajowców. Jednak jeśli miałabym wybierać, zdecydowanie jestem zachwycona tym, że WSIiZ oferuje niesamowite perspektywy na przyszłość. Mam tutaj na myśli wszelkiego rodzaju projekty typu Double Degree na które mam zamiar wyjechać w tym roku, a wszystko to dzięki WSIiZowi :)
17.03.2016
29.02.2016
johnny
Jeżeli jesteście zainteresowani informatyką to szczerze polecam specjalność programowanie. Każde zajęcia realizowane w fantastyczny sposób, mega ciekawe. Uczelnię oceniam bardzo pozytywnie, poziom wysoki, spełnia wszystkie oczekiwania.
aśka
studiuje tam i uczelnię oceniam na wielki plus
14.01.2016
20.11.2015
studentkaWSIiZ
Jeśli ktoś tu jeszcze zagląda, pozwólcie że zaktualizuje informację na temat WSIiZ . Po pierwszym roku studiowania zaocznie na tej uczelni mogę szczerze powiedzieć że nie będę jej polecać nikomu...hmmm nie polecać to mało powiedziane, będę ją odradzać każdemu kto zamierza się tam wybrać. Wszytko tylko dla kasy, ciągną od nas za wszystko mnóstwo pieniędzy,a uczniów mają daleko gdzieś. Fakt że przykładam sie do nauki i bez problemu zaliczyłam pierwszy rok (wszystko w 1 terminie, bez żadnych poprawek), wykładowcy nie robili problemów (przynajmniej mi) ale wyposażenie pracowni - MASAKRA , tyle płacić za czesne i najgłupszych (najdrobniejszych) rzeczy nie ma . Na dodatek dają do wyboru kilka specjalizacji po czym dowiadujemy się że otwarta będzie tylko jedna a za resztę trzeba płacić. cwaniaki wiedzą że po 1,5 roku szkoda zostawić studia, biorąc po uwagę to że włożyło się już w to swój czas, wysiłek , i przede wszystkim nie małe pieniądze. Bardzo mi szkoda kasy którą już wydałam na ta szkołę. Gdybym wiedziała że tak będzię wybrała bym inną uczelnie w Rzeszowie nawet w całkiem przeciwnym kierunku .
a fizjoterapia? jak jest?
czy są tutaj studenci kierunku Fizjoterapia i mogą napisać, coś o swoich doświadczeniach? kto prowadzi zajęcia i jak duzo jest praktyki? zaplecze czy dobre? wszystko, co ważne, mnie interesuje, adam
16.06.2015
15.05.2015
Kornelia
Jestem na ostatnim semestrze Grafiki komputerowej w mediach na wydziale Dziennikarstwa na WSIiZie, osobiście nie żałuję wyboru. Najlepsze co ma ta uczelnia to kadra, naprawdę fajni wykładowcy, którzy wiedzą o czym mówią i potrafią to świetnie przekazać, naprawdę, aż się sama sobie dziwiłam, ale chciało się chodzić na wykłady. Wiadomo, że są też złe strony np. mało grafiki na pierwszych semestrach, dużo niepotrzebnych przedmiotów, zajęcia w Kielnarowej (niby jest bus ale różnie z nim bywa). Mimo wszystko nie żałuję tych 3 lat, bo naprawdę jeśli ktoś chcę i się przyłoży to może już na studiach zacząć pracować w bardzo dobrych firmach, a jeśli sam chcesz założyć firmę, uczelnia Ci pomoże, sama mam kilku znajomych którzy mają swoje firmy (branża IT) i wygrywają zagraniczne konkursy i niezłą kasę, ale tak jak pisałam na początku musi Ci się chcieć :) Dodam, że Rzeszów jest pięknym i dynamicznym miastem, w którym można się zakochać :)
b
po zdrowiu publicznym niezależnie od miasta możesz na przykład pracować w ośrodkach zdrowia na stanowiskach administracyjnych
24.03.2015
22.02.2015
karina
a co mogę robić w Rzeszowie po takim kierunku?
tomasz
Zachęcam do studiowania na kierunku zdrowie publiczne, ja jestem zadowolony
26.01.2015
22.10.2013
jest ok
WSIiZ w Rzeszowie: dobre warunki lokalowe, naprawde pzyjemnie sie studiuje, kultura w podejsciu do studenta (mam znajomych na panstwowych uczelniach, jak slysze, co sie dzieje, to az trudno uwierzyc, ze mozna miec studenta total w tylku), wszystko jest zinformatyzowane (indeksy, dziekanat, bibioteka, itd.), z biura Karier jeszcze nie korzystalem, slyszalem, ze dziala dosc aktywnie i jest chwalone, inny plus: nie masz mega stresu, ze wylecisz, co wcale nie znaczy, ze jak placisz, to idziesz ze wszystkim do przodu, ogolnie ok
toja
szukam dziewczyny z rzeszowa zobacz w dziale poszukiwane w anonseo :)
28.09.2013
28.08.2013
aska
ja słyszałam nienajgorsze opinie, w sumie to nawet dobre, ale pewnie ci, co sa zadowoleni, to tu raczej nie zagladaja, bo zazwyczaj wylewają żale osoby, którym sie cos nie podoba, albo im nie poszlo z zaliczeniem, albo wykladowcy nie za bvardzo,
Student
Jestem studentem z Ukrainy i przypadkowo wybrałem tą uczelnię. Najpierw byłem bardzo zadowolony, ale później niektórze profesorowie zaczęli traktować mnie poniżająco. Nie wiem dlaczego. Jestem dobrym studentem, mam fajne oceny. Tylko nie mogę zrozumieć dlaczego profesrowie tak mnie traktują. Przecież ja jestem człowiekiem jak i oni. Mam w 100 razy leps zdanie o doctorach i magistrach. Im bardzo dziękuję, bo bardzo dużo mnie nauczyli.
19.07.2013
17.07.2013
Administracja
Jeśli chcesz skończyć dobre studia z administracji to polecam ci Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Rzeszowie. Ja tam studiuje i wiem że warto.
ewela
Mam pytanie czy warto studiować na WSIIZIE ? Chciałabym pójść na administrację dzienne
03.07.2013
30.06.2013
pumka01
Cześć. Chciałabym dowiedzieć się czegos więcej o tej uczelni. Głównie chodzi mi o kierunek ekonomia-jaki tam jest poziom? czy zdarzają się bardzo upierdliwi wykładowcy którzy za wszelką cene chcą kogos ulać?
Marcin Luli
Witam. Zdecydowanie odradzam tą uczelnię. Nie wiem jakim cudem i po co tam się dostałem. Chyba Bóg nade mną nie czuwał podczas składania papierów na tą h... uczelnię. 3 lata zmarnowane. Studiowałem dziennikarstwo i komunikację społeczną. Rekrutacja polega na tym, że jeśli zapłacisz 400 zł to Cię przyjmą. Z resztą niemal podczas całych studiów jest tak, że jak płacisz, to studiujesz. Wyjątkami są tylko nieliczne przedmioty, z których wykładowcy są wymagający, ale reszta, czyli ok. 96% przepuszcza bez żadnych problemów. Uważam 3 lata studiowania tam za zmarnowane. Ta uczelnia ma dobrą reklamę i pijar, więc trzeba uważać, by nie dać się nabrać. Nie wiem jak jest na innych kierunkach. Rozmawiałem z ludźmi z mojego kierunku oraz innych kierunków i wszyscy żałują tego wyboru. Szkoda wydawać pieniędzy. Piszę te słowa, by Was ostrzec przed tą uczelnią. Nie dajcie się reklamom, ustawianym rankingom. Często miejsca są kupowane. Pzdr
24.05.2013
29.04.2013
Brum
To nie jest uczelnia dla ambitnych. Było dobrze w 2009 roku ale teraz jakby poziom siadł. Chyba na zasadzie dostosujmy się do poziomu studentów żeby nie uciekli. Sporo tu spadów z polibudy i urz ;). Infrastruktura jest fajna. Niestety polski bałagan też tu rządzi. Rozdzielenie informy na Kielnarową i Rzeszów i jeszcze Tyczyn to porażka i żal. Basenik w hallu Kielnarowej miluni tylko za to sale dydaktyczne ciasne, ot co :( Program nauczania sensowny tylko szkoda że nie do końca realizowany! Matma obcięta za mocno co się czuje na drugim sem. na fizie. Za dużo przedmiotów humanistycznych :(
Ania
ja też uważam, że kto miał dobre wyniki w szkole średniej to jest na politechnice lub na uniwersytecie ...
28.04.2013
27.04.2013
konrad
kto to wszystko pisze, to jakiś dziwaczny mowo-montarz, uczelnia jest poniżej przecietnej mam tam znajomych studentów jakos nie mogli dostać się do lepszych uiczelni
NN
Witam, jestem tegoroczną maturzystką i zastanawiam się na wyborem tej uczelni, jednak mam parę wątpliwości co do niej, czy nauczyciele są wymagający ? Warto jest wkładać tyle pieniędzy na naukę w tej szkole ? Dokładnie interesuje mnie filologia, więc byłabym wdzięczna gdyby ktoś z tego kierunku się wypowiedział.
20.04.2013
20.04.2013
NN
Witam, jestem tegoroczn
countdown
Widzę, że macie dobre zdanie o Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie ;) ja ostatnio dużo interesuję się uczelniami bo moja siostra jest w 3 klasie liceum i w domu jest mnóstwo rozmów na temat jej dalszej edukacji ;p chciałabym, żeby wybrała jak najlepiej, a ta uczelnia wydaje się być na wysokim poziomie :)
13.11.2012
24.08.2012
zakręcona
@trębacz: I na tym porównaniu powinieneś skończyć zestawianie ze sobą liceum z wsiiiz, bo to dwie różne bajki :D Poza tym że różnią sie, jak mówisz, budynki, inne jet także podejście do PANA studenta, inaczej wyglądają zajęcia, zaliczenia. Nie ma błagania o oceny, uwag do dziennika, poprawiania po kilka razy, a wykładowca nie przejmuje się specjalnie czy student zda czy nie. Trzeba się na to przygotować, ja gotowa nie byłam i przez pierwszy semestr w ogóle mi się studia nie podobały, mimo że uczelnia jest ok!
trębacz
Stwierdziłem że skoro dostałe się na uczelnię, to wypada ją w wakacje odwiedzić i zwiedzić. Dostałem się tam gdzie mogłem, obejrzałem budynek z zewnątrz i od wewnątrz i póki co nie narzekam. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jest zdecydowanie ładniejsza niż moje liceum.
12.08.2012
04.08.2012
older
moja mama brala udział w zajęciach akademii 50+ i jest bardzo zadowolona z samego faktu że mogła się rozwijać wraz z grupą ludzi którzy też chcą robić w życiu coś więcej niż siedzieć i się starzeć. świetna oferta :)
II stopień
a co z dziennikarstwem na drugim stopniu? zastanawiam się czy iść dziennie czy zaocznie, bo w sumie mam już pracę i może lepiej się dokształcać weekendami, co o tym myślicie? czy zaoczni studenci są tak samo traktowani jak ci stacjonarni?
18.07.2012
16.07.2012
rafał
maro, jeśli zdasz egzamin wstępny na magisterkę to dasz sobie radę nawet bez tego podłoża. wiadomo że to dwa różne końce kijka, ale jak się przyłożysz i może pójdziesz do kogoś na korki to powinieneś dać radę, to tlyko dwa lata :)
maro
chcę iść na ekonomię II stopnia, a jestem po politologii. czy ktoś może mi powiedzieć jak to wygląda? czy dam sobie radę bez porządnego podłoża na ekonomii?
06.07.2012
18.05.2012
pricetag
faktycznie - jest drogo, ale jeśli kogoś stać, to warto zainwestować w wykształcenie i wybrać właśnie tę uczelnię. mam wrażenie że wykładowcy mają tu inne podejście do studentów niż na uczelniach publicznych. kadra dobrze wyszkolona, a ogólnie cała uczelnia jest innowacyjna. moja opinia o tej uczelni jest bardzo pozytywna, ale póki co za naukę płacą rodzice, a cena to właściwie jedyny aspekt, na który można narzekać
studentka WSIiZ
ta uczelnia to raj dla ludzi, którzy chcą się czegoś nauczyć. Super nauczyciele i praktyczne podejście do studenta. Tu można rozwinąć skrzydła!
16.04.2012
05.04.2012
Danzel86
Stosunek ceny do jakości kształcenia nie jest zadowalający. Uczelnia wymaga płacenia, od siebie nie wszyscy wymagają tak samo jak od Nas studentów. Co do inwestowania to inwestują, ale w uczelnię, nie w studenta. Każdy robi co chce i kiedy chce ;]
Grisza Informatyka 4 rok
Bardzo innowacyjna uczelnia, dobry poziom nauczania :)
05.04.2012
05.04.2012
Wojtek
Trochę taki pic na wodę.
Damian
Zapewniam, że cena przekłada się na jakość. Jestem na Informatyce, i przed pierwszym semestrem też miałem obawy, ale wystarczyło parę pierwszych wykładów, ćwiczeń żeby rozwiać wątpliwości. Zajęcia w laboratoriach w Kielnarowej to raj dla informatyka.
05.04.2012
05.04.2012
S
Porządna infrastruktura i kadra, cena przekłada się na jakość
kea
ceny z kosmosu!! nie wiem czy przekładaja sie jakos na sposoby nauczania? badz zaplecze dydaktyczne? czy jest sens płacenia tyle siana za te studia? ?
23.01.2012
12.12.2011
$fia
Może i są dobrzy, oferta wygląda ok, stronka uczelni bardzo porządna, ale te 500 złotych za miesiac nauki z lekka odstrasza. Sa szkoly, gdzie informatyka czy fizjoteriapia jest juz za 350 - 380 zl miesiecznie. To jest spora róznica.
Bufor
u mnie mają 10-tki i śmiem sądzić, że WSInformatyki i Zarzadzania w niczym nie ustępuje Politechnice Rzeszowskiej, a może pod wieloma względami organizacyjnymi ją przewyzsza (informatyka, I rok)
02.06.2011
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Sługi Bożego Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
 • Akademia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku
 • AMA Film Academy w Warszawie
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Kaliski
 • Pedagogium Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie
 • Uczelnia WSB Merito w Warszawie
 • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Powiślańska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • Politechnika Łódzka
 • Politechnika Częstochowska
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Collegium Humanum w Szczecinie
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Akademia Tarnowska
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Politechnika Poznańska
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Uniwersytet WSB Merito Opole
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Uniwersytet Wrocławski
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Uniwersytet Gdański
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Collegium Humanum w Lublinie
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
 • Collegium Humanum w Rzeszowie
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Akademia Medyczna Humanum w Warszawie
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
 • Akademia WIT w Warszawie
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Akademia Zamojska
 • Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Sługi Bożego Roberta Schumana w Radomiu
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Bytomiu
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Collegium Humanum w Katowicach
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • WSHiU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu
 • Gdański Uniwersytet Medyczny
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet WSB Merito Szczecin
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
 • Uniwersytet WSB Merito w Toruniu
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz
 • Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Bydgoska Szkoła Wyższa
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Collegium Humanum w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Uniwersytet w Siedlcach
 • Politechnika Śląska
 • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach
 • Uniwersytet WSB Merito Chorzów
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Uniwersytet WSB Merito Gdynia
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Uniwersytet WSB Merito Łódź
 • Uniwersytet w Białymstoku
 • Collegium Humanum w Kielcach
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Collegium Humanum w Gdańsku
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Politechnika Lubelska
 • Akademia Pożarnicza w Warszawie
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Collegium Humanum we Wrocławiu
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu
 • AMA Film Academy w Krakowie
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
 • Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie