Elektrotechnika w Gdyni

Elektrotechnika – studia w Gdyni
Studia na Elektrotechnice obejmują zagadnienia z zakresu analizy, diagnostyki, eksploatacji oraz projektowania lądowych i morskich układów i systemów elektrotechnicznych, napędów elektrycznych, mikroprocesorowych systemów sterowania oraz automatyzacji systemów przemysłowych i okrętowych, a także zastosowania systemów informatycznych i technologii cyfrowego przetwarzania sygnałów w elektrotechnice.
Studenci uczą się m.in. projektować i wdrażać rozproszone systemy automatyki przemysłowej, projektować instalacje systemu elektroenergetycznego i OZE, wdrażać i eksploatować złożone instalacje automatyki okrętowej, również na statkach specjalistycznych jak tankowce, gazowce czy na platformach wiertniczych.
Kierunek realizowany jest na poziomie pierwszego i drugiego stopnia.
Elektrotechnika – specjalizacje
Kandydaci na pierwszym stopniu mogą wybrać:
- elektroautomatyka okrętowa (specjalność morska)
- automatyka przemysłowa
Studia drugiego stopnia realizowane są w specjalnościach:
- elektroautomatyka
- komputerowe systemy sterowania
- OZE i elektromobilność.
Elektrotechnika – przedmioty na studiach
W programie kształcenia znajdą się: sterowniki programowalne, elektronika i energoelektronika, urządzenia i układy automatyki, systemy kontrolno-pomiarowe, technika iskrobezpieczeństwa, technika mikroprocesorowa, sieci komputerowe, systemu Internetu Rzeczy, przemysł 4.0.
Elektrotechnika – rekrutacja w Gdyni
Kandydaci przyjmowani są na podstawie wyników uzyskanych na maturze z języka obcego oraz matematyki a także jednego przedmioty wybranego spośród: matematyka (na poziomie rozszerzonym), fizyka, chemia, geografia, biologia lub informatyka.
Jeśli chcesz poznać szczegółowe zasady rekrutacji na Elektrotechnikę na innych uczelniach, możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia na tym kierunku i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Elektrotechnika – praca po studiach
Absolwenci kierunku mogą pracować przykładowo w:
- branży elektrycznej i automatyki przemysłowej,
- firmach zajmujących się projektowaniem, serwisowaniem i eksploatacją układów, urządzeń i systemów elektrotechnicznych
- zakładach produkcyjnych i usługowych pracujących na potrzeby gospodarki lądowej i morskiej
- na statkach morskich zarówno u armatorów krajowych, jak i zagranicznych (po specjalności morskiej).
Czy warto studiować Elektrotechnikę w Gdyni?
Ukończenie studiów w specjalności elektroautomatyka okrętowa pozwala uzyskać dodatkowe kwalifikacje uprawniające do pracy na stanowiskach oficerów elektroautomatyków okrętowych. Odbycie wymaganej rocznej praktyki umożliwia otrzymanie dyplomu oficera elektroautomatyka okrętowego.
Absolwenci kierunku mogą ubiegać się o nadanie uprawnień budowlanych elektrycznych w ograniczonym zakresie umożliwiających projektowanie obiektów budowlanych lub kierowanie robotami budowlanymi przy instalacjach elektrycznych łącznie z przyłączami.
Elektrotechnika – opinie
Dowiedz się więcej o kierunku na UMG:
***
Jeśli rozważasz inne studia inżynierskie o zbliżonym profilu, może zainteresują Cię kierunki:
Automatyka i elektrotechnika przemysłowa
Inżynierskie zastosowania informatyki w elektrotechnice
Przeczytaj więcej o studiach technicznych.
Zobacz bazę innych kierunków technicznych.
Fot. Freepik