Wałbrzych - uczelnie, kierunki, studia
Uczelnie w Wałbrzychu
Rozważacie studia w Wałbrzychu? To niewielki ośrodek akademicki, aczkolwiek dostępnych jest tu kilka typów studiów. Do wyboru macie publiczną uczelnię zawodową oraz niepubliczną szkołę wyższą. Oferują kierunki pedagogiczne, inżynierskie, ekonomiczno-administracyjne oraz wybrane studia medyczne i artystyczne. Absolwenci - zależnie od wybranej ścieżki kształcenia – uzyskują tytuł licencjata lub inżyniera albo magistra.
Chcecie studiować blisko domu? Zastanawiacie się co wybrać? Poniżej zamieszczamy pełny wykaz uczelni oraz kierunków w Wałbrzychu. Znajdziecie w nim dodatkowo informacje rekrutacyjne, szczegóły związane z naborem, a także opinie i komentarze studentów i przedstawicieli uczelni w Wałbrzychu.
Lokalizacja
Kierunki w Wałbrzychu
Nie wiecie, jakie kierunki w Wałbrzychu wybrać? Dostępnych jest tutaj kilka typów studiów. Uczelnie w Wałbrzychu oferują studia pedagogiczne, ekonomiczne, inżynierskie, a także kierunki medyczne i artystyczne. W tym ośrodku akademickim kandydaci mają do wyboru kilka typów kierunków.
Zastanawiacie się, co studiować? Szukacie swojej ścieżki kształcenia? Poznajcie tutejszą ofertę edukacyjną. Poniżej prezentujemy wykaz wszystkich kierunków studiów w Wałbrzychu. W ich opisach znajdziecie m.in. informacje na temat rekrutacji, perspektyw zawodowych czy kierunków pokrewnych.
Kierunki studiów wg typów kształcenia
Studia w Wałbrzychu
Specjalnie dla kandydatów na studia przygotowaliśmy serię artykułów, zawierających treści pomocne na etapie przystępowania do matury, wyboru ścieżki kształcenia, procedur rekrutacyjnych i samych studiów. Dowiecie się z nich m.in. jakie są dostępne typy studiów i kierunki w Wałbrzychu, jak walczyć ze stresem egzaminacyjnym, jakie są najpopularniejsze studia, jak wygląda życie studenckie i rynek pracy w regionie, ile naprawę kosztują studia. Poniższe treści będą przydatne, gdy będziecie decydować czy wybrać uczelnię w Wałbrzychu.
Zaciekawiła Was oferta kształcenia w tym regionie? Wybierzcie studia w Wałbrzychu.
Stypendia dla studentów
Najczęściej wybierane uczelnie i kierunki podczas rekrutacji
Studia pedagogiczne we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku
Lokum dla studenta
Studia ekonomiczne we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku
Studia filologiczne we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku
Rekrutacja uzupełniająca na studia - wszystko o drugim naborze
Progi punktowe na studia
Jak walczyć z maturalnym stresem? Wskazówki dla maturzystów
Nie dostałeś się na wymarzone studia - co zrobić?
Studia logistyczne we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku
Studia architektoniczne we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku
Najpopularniejsze uczelnie w rekrutacji 2020_2021
Studia dziennikarskie we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku
Studia w Wałbrzychu – kierunki, specjalności, rekrutacja
Jaki kierunek studiów wybrać? - dylematy maturzysty
Oblana matura, słabo zdana matura - co robić?
Zostałeś studentem i co dalej? - najczęstsze pytania pierwszoroczniaków
Studia inżynierskie we Wrocławiu na Dolnym Śląsku
Rekrutacja na studia, listy rezerwowe, brakujące punkty - poradnik
Studia informatyczne we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku
Zimowy nabór na studia - jak wygląda rekrutacja w lutym?
Ile naprawdę kosztują studia?
Najczęstsze błędy kandydatów przy wyborze studiów
Studia dzienne czy studia zaoczne?
Jakie studia wybrać?
Wałbrzych - informacje ogólne
Wałbrzych jest położony w południowo - zachodniej Polsce, w paśmie gór Wałbrzyskich. To drugie co do wielkości, po Wrocławiu, miasto Dolnego Śląska.
W wyniku ustanowienia powojennych granic niemiecki Wałbrzych włączony został do Polski w 1945 r.
Wałbrzych ma przeszłość górniczą, przemysłową. Już w XVII wieku uznano walory lecznicze tutejszych wód mineralnych, przyznając mu status uzdrowiska.
Przepięknie położony Wałbrzych, z wieloma atrakcyjnymi obiektami dawnej historii miasta jest ważnym ośrodkiem turystyki. Rozbudowano wiele szlaków prowadzących do Książańskiego Parku Krajobrazowego, na szczyt Chełmca z wieżą widokową, do schroniska „Andrzejówka” w Górach Kamiennych, czy w Góry Sowie, z podziemnym wojennym kompleksem „Riese”.
Tajemnicza, dzika przyroda otacza Wałbrzych. Symbol dębu w herbie miasta nierozerwalnie wiąże się z jego oryginalną nazwą - Waldendburg, czyli Leśny Gród. To rzeczywiście jedno z najbardziej zielonych miast w Polsce. W jego obrębie znajduje się 7 parków miejskich oraz liczne tereny leśne.
Najbardziej rozpoznawalnym obiektem związanym z Wałbrzychem jest górujący w oddali, osadzony na skale, wielokrotnie rozbudowywany, otoczony przepiękną, dziką przyrodą, owiany licznymi legendami i tajemnicami zamek Książ. Obecnie to siedziba Wałbrzyskiej Galerii Sztuki, miejsce wielu prestiżowych imprez, jak choćby Festiwal Kwiatów i Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki Ensemble im. Księżnej Daisy.
Wałbrzych ominęły zniszczenia wojenne. Wędrując po Rynku podziwiać można odrestaurowane współcześnie kamienice, pamiętające XVIII wiek. Najstarsze z nich to Dom pod Kotwicą, Dom z Trzema Różami oraz Kamienica pod Atlantami.
Dawne pałace, zachwycające swoim rozmachem i architekturą to obecnie siedziby różnorodnych instytucji: muzeów, urzędów, szkół.
Górnicze tradycje Wałbrzycha pielęgnowane są w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Dostępna dla zwiedzających jest 2,5-kilometrowa trasa ukazująca kopalnianą infrastrukturę.
Miasto znane jest także za sprawą produkowanej tu dawniej i dziś porcelany. W każdym zapewne domu znajdzie się fragment chociaż serwisu z nadrukiem wskazującym na pochodzenie z jednej z tutejszych fabryk: Porcelana Książ, Porcelana Krzysztof czy Porcelana Wałbrzych.
Wałbrzych jest obecnie ośrodkiem kulturalnym, administracyjnym i turystycznym Dolnego Śląska, a także regionalnym centrum akademickim.
Swoje siedziby mają tutaj Akademia Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa oraz Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości.