• Uniwersytet Wrocławski Alicja Wojtasz
 • Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University
 • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
 • UTH im. Chodkowskiej Warszawa

Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego, Wydział Zamiejscowy w Krakowie

uczelnia niepubliczna, woj. małopolskie, 30-612 Kraków, ul. Witosa 9, (+) (12) 654 54 69, (12) 654 48 62, dziekanat@krakow.janski.edu.pl

Patronem Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego jest polski działacz Wielkiej Emigracji, Założyciel Zgromadzenia Zmartwychwstania Pańskiego i Sługa Boży Kościoła katolickiego. W 2005 roku rozpoczęty został proces jego beatyfikacji.

Wydział Zamiejscowy w Krakowie zaprasza studentów na studia podyplomowe. Realizuje kierunki takie jak Master of Business Administration, zarządzanie oświatą, zarządzanie ochroną środowiska, zarządzanie bhp, kadry i płace w zarządzaniu, księgowość i edukacja i rehabilitacja osób ze spektrum autyzmu i ZA. Szkoła posiada wykwalifikowaną kadrę naukowo-dydaktyczną. Wysoki poziom nauczanie został potwierdzony pozytywną oceną Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Poznaj ofertę edukacyjną Wydziału Zamiejscowego w Krakowie i dowiedz się, jak przebiega rekrutacja.


Ocena uczelni

1.34 / 10
2602 głosów

Opinie (593)
Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego, Wydział Zamiejscowy w Krakowie, Jański Kraków

Nietu
Pracowałem tam 9 lat temu, do tej pory nie dostałem wynagrodzenia
10.07.2024
25.06.2024
miki
czy ktoś obecnie studiuje na Uczelni Jańskiego ?
ciekawi mnie
Czy jacyś wykładowcy odzyskali już wyrokami sądowymi chociaż część swoich wynagrodzeń?
21.09.2023
12.08.2019
Oszukany
Moja sprawa w Sadzie w Warszawie o wypłatę wynagrodzenia od SWBJ jeszcze się nie zaczęła, nie ma widoków na rychly wyrok. Tylko sędziowie się zmienili, brak postępu. Sprawę zgłosiłem do Sądu ponad 3 lata temu. Chętnie udzielę wywiadu. Mam wszystkie dokumenty, podpisy studentów na listach obecności, karty egzaminacyjne, umowy.
zainteresowana
odpowiedź dla DR MK z dnia 08.08.2019
gdzie będzie można obejrzeć ten materiał i kiedy?
12.08.2019
08.08.2019
DR MK
Szanowni Państwo, we wrześniu w jednej z ogólnopolskich stacji telewizyjnych ukaże się materiał na temat SWBJ, a konkretnie przekrętów tej szkółki i wieloletnich zaległości finansowych wobec pracowników. Na prośbę redaktorów na dzień dzisiejszy nie podaję szczegółów dot. nazwy stacji ani programu, w którym materiał się ukaże. Szczegóły podam na kilka dni przed emisję. Wobec mnie SWBJ od dnia 30 września 2015 r. ma zaległości prawie 5000 zł, a z odsetkami do dnia dzisiejszego jest to ok. 6000 zł. Nie pomogły ani wezwania ani wyrok sadowy, komornicy też rozkładają ręce, bo co chwilę podmiot się maskuje na różne sposoby (szczegóły znajdą się w materiale telewizyjnym). W związku z powyższym postanowiłem nagłośnić sprawę medialnie, bo dłużej na taką patologię pozwalać nie można.! Ja i kilku wierzycieli SWBJ udzielimy wypowiedzi redaktorom przygotowującym program. Ciekawe co na to powie na kilka tygodni przed wyborami minister nauki, który wspiera na różne sposoby uczelnie Jańskiego środkami publicznymi? Czy będzie miał cywilną odwagę udzielić wypowiedzi przed kamerami? O tym przekonamy się wkrótce.
Wykladowca
Do tej pory nie otrzymałem pieniędzy za wykonaną pracę...
26.06.2019
22.04.2019
Podpiwek
Panie Kanclerzu zapłać ludziom za pracę!!! Katolicka Uczelnia? Oszukancza Uczelnia!!!
do Marysia P.
Maryś, oddawaj nasze pieniądze!!!!!!!!!!!!!!!
25.03.2019
22.02.2019
do Pracownik naukowy
mnie tam wypłacili wszystko ale to trzeba sie wykazać. Jak ktos jest kiepskim "pracownikie naukowym" to jak mówi przysłowie. Jaka praca taka płaca
Pracownik naukowy
Ja uczyłam w tej Uczelni. Od 2016 roku nie zapłacili mi za przeprowadzone u nich zajęcia. Nie dziwi mnie postępowanie władz tej Uczelni. Takie są właśnie praktyki w tej katolickiej, oszukanczej Uczelni. Nie polecam tej Uczelni!!!!!!
19.02.2019
25.01.2019
to fakt
https://www.supertydzien.pl/wiadomosci/5460,janski-milczy-jak-zaklety
khjk
Atmosfera jest ok Wykładowcy z przeszłości trudno . Są nowe roczniki oraz kierunki i już
14.01.2019
04.12.2018
Komornik
Komorników jest tam wielu. Tylko kolejka się nie skraca!!!!!!!
Nieeee polecam
Nie polecam tej Uczelni. Uczelnia ma nieuregulowane sprawy finansowe z wielu lat wstecz. Nadal nowy dziekan nic w tej kwestii nie robi. Możecie załamywać rzeczywistość lecz fakty są zupełnie inne. Śmiać mi się chce jak czytam te naciągane pozytywy. Nie polecam tej szkółki.
04.12.2018
03.12.2018
koniec świata
To tego grajdoła jeszcze nie przejął komornik?!
Tomek
Obecni wykładowcy są świetni. To jedna z lepszych uczelni
25.11.2018
25.11.2018
Tomek
Obecni wykładowcy są świetni. To jedna z lepszych uczelni
ja
Nie wierzcie w ani jeden pozytywny komentarz na temat tej szkółki, która jest zadłużona i już dawno nie powinna istnieć!!!!
20.11.2018
18.11.2018
lechu
światna uczelnia, kompetentni wykładowcy i idealny układ zajeć.
Nuda
Nie polecam tej Uczelni.
15.11.2018
04.11.2018
student
wyśmienita kadra, bardzo przystepny rozkład zajeć, ludzkie podejście, czyli to co najwazniejsze, nic dodać nic ujać
polecam
Bardzo dobra organizacja zajęć, wyrozumiali wykładowcy a pan Dziekan czuwa nad wszystkim, ogólna ocena bardzo dobry
24.10.2018
19.10.2018
student
Mała kameralna uczelnia, indywidualne podejscie do studenta. Student nie jest osobą anonimową. Spokojnie się tu studiuje,, masz problem, pomogą ci go rozwiązać. Ogólnie nie widzę lepszych warunków do studiowania.
Agnieszka
Uczelnia pierwsza klasa! Tu mozna zdobywać wiedzę w miłym klimacie i o to chodzi, żeby nie zwariować w dzisiejszym świecie.
16.10.2018
16.10.2018
takie są FAKTY
że uczelnia działa jw jak najlepszym porządku, a moze niech wypowiedzą się obecni wykładowcy czy mają niuregulowane wypłaty?
K.M.
uczelnia funkcjonuje bez zastrzeżeń, ŻAL MI TYCH CO KOPIĄ DOŁKI POD UCZELNIĄ i tu wyładowują swoje frustracje. Może by tak przejsć na politykę?
16.10.2018
16.10.2018
love
Przede wszystkim podoba mi sie podejście kadry, jest super. Dziekan również OK.
Tomek
Uczelnia funkcjonuje bez zastrzeżeń, studiuję tu drugi rok i mogę polecić tę uczelnie. Wykładowcy kompetentni, nie utrudniają i nie straszą, atmosfera super!!! Konkurencja chce zniszczyć tę uczelnię ale chętnych do studiowania przybywa, ponieważ to świetne miejsce w dzisiejszym zestresowanym świecie i nikt tego nie zmieni. A ci, którzy straszą to niech się sami obawiają, bo nic w sieci nie ginie i za bzdury, oskarżenia trzeba będzie się tłumaczyć. Nie słuchajcie kłamstw próbujących zniszczyć dobre imię tej uczelnię. Nie widzę bardziej przyjaznego miejsca do studiowania w Krakowie. Co do dziekana, bardzo ludzki i życzliwy. Polecam uczelnie bez obaw!
16.10.2018
16.10.2018
kuba
śmieszni ci wykładowcy, którzy myślą, że studenci bedą domagac się dla nich zaległych wynagrodzeń. To dziecinada....
>>>>
Potwierdzam,że to bardzo dobra uczelnia, ludzkie podejście do nas studentów, dziekanat na najwyzszym poziomie. Nie mogłam lepiej trafić. Przekonałam się, że warto tu zgłebiać wiedzę.
16.10.2018
16.10.2018
>>>>
Takie sprawy dochodzi się w sądzie a nie na forum dotyczące jakosci kształcenia. Jestem studentem tej uczelni, studiuje mi się tu wysmienicie i mam to głęboko gdzieś czy wykładowcy, pewnie wodległym już czasie, którzy kiedyś pracowali na tej uczelni otrzymali wynagrodzenie czy nie. Nie mnie osądzać, to nie moja sprawa. Ja za studia płace i nic mi do tego czy miał ktoś wypłącone czy nie. To żałosne tak sie skarzyć. Powazny człowiek nie [powinien skarżyć się studentom.
Do WOŹNEGO
Woźny z takim podejściem i rozumieniem sytuacji innych ludzi, oszukanych przez pracodawcę to ty jednak masz zadatki aby w życiu zostać..... woźnym. Obrazasz woźnych. Ta praca jest też potrzebna. Obrazasz wykładowców którzy zostali oszukani przez tą uczelnie. Marny to jest Twój poziom zachowania. Pamiętaj że tym wpisem pokazujesz jakich studentów tej Uczelni reprezentuje. Teraz takiej kultury i taktu tam uczą? Marnie.....widze przeszłość i prace z drugim człowiekiem z takimi fundamentami i podstawami :) Nie polecam tej Uczelni.
16.10.2018
16.10.2018
Cd TAKIE SA FAKTY.
Uczelnia Przez kolejne lata nie reguluje należności wykladowcom. Potwierdzam ta informacje. Mogę się z tego tłumaczyć, odpowiadać? Nadal brak reakcji władz uczelni w tej sprawie. Katolicka uczelnia co oszukuje!!!! Mnie oszukano w tej uczelni i będę to mowic głośno. Tobie życzę żeby też się kiedyś tak przydarzyło że za kilka miesięcy pracy ktoś nie wypłacił wynagrodzenia. Zgłoś się do mnie to też Ci napisze ze może nie zasłużyłaś lub niezasluzyles na wynagrodzenie. Co to ma znaczyć??? Ludzie co wy tu piszecie??? Dołączam się do przedmówcy i potwierdzam że mnie również szkoła do dnia dzisiejszego nie wypłaciła wynagrodzenia. Nie polecam tego pracodawcy, nie polecam tej katolickiej uczelni oszukującej swoich pracowników i też wykładowców. Nie polecam...........
Cd takie są fakty
Uczelnia Przez kolejne lata nie reguluje należności wykladowcom. Potwierdzam ta informacje. Mogę się z tego tłumaczyć, odpowiadać? Nadal brak reakcji władz uczelni w tej sprawie. Katolicka uczelnia która oszukuje!!!! Mnie oszukano w tej uczelni i będę to mowic głośno. Tobie życzę żeby też się kiedyś tak przydarzyło że za kilka miesięcy pracy ktoś nie wypłacił wynagrodzenia. Zgłoś się do mnie to też Ci napisze ze może nie zasłużyłaś lub niezasluzyles na wynagrodzenie. Co to ma znaczyć??? Ludzie co wy tu piszecie??? Dołączam się do przedmówcy i potwierdzam że mnie również szkoła do dnia dzisiejszego nie wypłaciła wynagrodzenia. Nie polecam tego pracodawcy, nie polecam tej katolickiej uczelni oszukującej swoich pracowników i też wykładowców. Nie polecam.
16.10.2018
15.10.2018
>>>>
Bardzo dobra uczelnia, ludzkie podejście do nas studentów, dziekanat na najwyzszym poziomie. Nie mogłam lepiej trafić. Przekonałam się, że warto tu zgłebiać wiedzę.
student
Spokojnie tu sobie studiuję, nie narzekam, nie kibluję
14.10.2018
12.10.2018
king
Rewelacja, prawdziwe życie studenckie
P.K.
nie narzekaja bo nie ma opóźnien, obecny kierownik dla o terminowe wypłaty
09.10.2018
08.10.2018
woźny
teraz są lepsi wykładowcy bo nie narzekają na opóźnienia wypłat za prowadzone zajecia ze studentami
a jednak... to niezła uczelnia
a jednak nie jest tak źle .... uczelnia z dusza ... klimat zachęca ...
07.10.2018
07.10.2018
woźny
Marni ci wykladowcy skoro im nie zapłacili.....
Agnieszka
A kogo ze studentów obchodzi czy uczelnia ma długi i ile? Wiele uczelni i instyttucji jest zadłuzonych, funkcjoniuja i wychodzą z długów. Na tej uczelni mozna zdobywać wiedzę w miłym klimacie i o to chodzi, żeby nie zwariować w dzisiejszym świecie. A jezeli ktoś z wykładowców nie otrzymał wynagrodzenia to może nie zapracował na nie ? A dochodzic na forum dla studentó to zenujące, pokazuje poziom tych roszczeniowych wykładowców. I chyba nie jest najgorzej bo chętnych do pracy nie brakuje, wykłądy i cwiczenia odbywaja się planowane.
07.10.2018
07.10.2018
Tomek
Uczelnia funkcjonuje bez zastrzeżeń, studiuję tu drugi rok i mogę polecić tę uczelnie. Wykładowcy kompetentni, nie utrudniają i nie straszą, atmosfera super!!! Konkurencja chce zniszczyć tę uczelnię ale chętnych do studiowania przybywa, ponieważ to świetne miejsce w dzisiejszym zestresowanym świecie i nikt tego nie zmieni. A ci, którzy straszą to niech się sami obawiają, bo nic w sieci nie ginie i za bzdury, oskarżenia trzeba będzie się tłumaczyć. Nie słuchajcie kłamstw próbujących zniszczyć dobre imię tej uczelnię. Nie widzę bardziej przyjaznego miejsca do studiowania w Krakowie. Co do dziekana, bardzo ludzki i życzliwy. Polecam uczelnie bez obaw!
Tomek
Uczelnia funkcjonuje bez zastrzeżeń, studiuję tu drugi rok i mogę polecić tę uczelnie. Wykładowcy kompetentni, nie utrudniają i nie straszą, atmosfera super!!! Konkurencja chce zniszczyć tę uczelnię ale chętnych do studiowania przybywa, ponieważ to świetne miejsce w dzisiejszym zestresowanym świecie i nikt tego nie zmieni. A ci, którzy straszą to niech się sami obawiają, bo nic w sieci nie ginie i za bzdury, oskarżenia trzeba będzie się tłumaczyć. Nie słuchajcie kłamstw próbujących zniszczyć dobre imię tej uczelnię. Nie widzę bardziej przyjaznego miejsca do studiowania w Krakowie. Co do dziekana, bardzo ludzki i życzliwy. Polecam uczelnie bez obaw!
07.10.2018
05.10.2018
takie są fakty
Podliczyłem dług "Jańśkiego" po trzech latach i wyszło: 6200 zł z odsetkami i kosztami procesowo-komorniczymi ! Niektórym wiszą kwoty kilkanaście razy większe! A wy nieświadomi i opłaceni z pieniędzy, które powinny trafić do wierzycieli dalej głoście peany! Powodzenia w dalszym okłamywaniu ludzi!
niemożliwe, a jednak...
To ten syf jeszcze istnieje?! Istny kryminał!
02.10.2018
01.10.2018
Smerfetka
Uczelnia nadal nie reguluje swoich zobowiązań. Więc nie polecam tej Uczelni.
jadzia
pedagogika mgr na wysokim poziomie, ale tez bez nerwów, zatem polecam
30.09.2018
29.09.2018
mirek
Bardzo przyjazna uczelnia, zawsze można sie dogadać, spokojnie można zgłębiać wiedzę, dziekan w porządku, wykładowcy też, polecam
Tomek
Uczelnia funkcjonuje bez zastrzeżeń, studiuję tu drugi rok i mogę polecić tę uczelnie. Wykładowcy kompetentni, nie utrudniają i nie straszą, atmosfera super!!! Konkurencja chce zniszczyć tę uczelnię ale chętnych do studiowania przybywa, ponieważ to świetne miejsce w dzisiejszym zestresowanym świecie i nikt tego nie zmieni. A ci, którzy straszą to niech się sami obawiają, bo nic w sieci nie ginie i za bzdury, oskarżenia trzeba będzie się tłumaczyć. Nie słuchajcie kłamstw próbujących zniszczyć dobre imię tej uczelnię. Nie widzę bardziej przyjaznego miejsca do studiowania w Krakowie. Co do dziekana, bardzo ludzki i życzliwy. Polecam uczelnie bez obaw!
25.09.2018
24.09.2018
Omijać
Nie polecam tej Uczelni.
Admin
Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
11.09.2018
10.09.2018
ciekawe
Wie ktoś, czy Ch. jeszcze nie zamknęli, bo cały czas widnieje na stronie internetowej jako dziekan wydziału? Oj jaka to by była szansa dla SWBJ na Montelupich filię otworzyć.
Polska właśnie
Nic nie robią. Nie ma na nich mocnych. Tylko władze filii się zmieniają aby móc mówić : To nie za mojej kadencji było. Nie mogę odpowiadać za poprzednie władze. I dalej to samo trwa........ NIE POLECAM!!!
31.08.2018
30.08.2018
A to Polska właśnie....
To bezkrytyczny Miruś Ch. jeszcze nie siedzi?
Do MIRELIAN
Tobie już wszystko wypłacił? Ciebie to kręci??? Ty dobrze wiesz o czym mówię!!!
29.08.2018
27.08.2018
MIRELIAN
MIRELIAN dalej tam jesteś ?????????
NIE POLECAM
Nie polecam, jak w tytule. Dlaczego? Uwierzcie lub przekonajcie się sami!!! Lepiej się uczyć na czyichś błędach niż na swoich - NIEPRAWDAŻ???
27.08.2018
22.08.2018
Do Jacka
Poczekajmy Jacku do obrony to pogadamy. Nie ważne jak się zaczyna tylko jak się kończy obroną.
okl
Jak nalbardziej polecam
21.08.2018
21.08.2018
Jacek
Super uczelnia, bezstresowa, przekonałem sie o tym zaraz po rozpoczeciu nauki na tej uczelni . Teraz jestem po pierwszym roku i sprawdza się, jest tak jak tego oczekiwałm . Polecam
Rec
Nie polecam tej Uczelni.
19.08.2018
03.08.2018
Potwierdzam
Nie polecam tej Uczelni. Proszę nie wierzyć w zapewnienia i miłe uśmiechy bo później jest stres, oczekiwanie i niepewność.
Uwaga dla byłych Studentow
Uczelnia twierdzi że nie wypłaci wynagrodzen wykladowcom za przeprowadzone zajęcia dla Studentów, którzy już otrzymali dyplomy ukończenia Uczelni ponieważ nie przeprowadzili tych zajęć. Z decyzji Uczelni więc wynika że nie było zajęć a Studenci zakończyli naukę otrzymując dyplomy ukończenia Uczelni bez obecności na zajęciach. Takie dyplomy są nieważne. W tej sytuacji nie tylko Studenci będą mieli problem lecz przede wszystkim sama Uczelnia, która wydała te dyplomy. W sytuacji sprawa jest rozwojowa.
29.07.2018
27.07.2018
Do Mirela
Do dziś Wykładowcy nie mają wypłaconych pensji. Jeśli wszystko jest ok to dlaczego Wykładowcy się tak często zmieniają? Wiem co pisze. Sprawy o wypłatę wynagrodzeń prowadzi Sad w Warszawie i są powołani komornicy. Nie polecam tej Uczelni!!!
Wazne
Czy będzie odbywać się rekrutacja we wrześniu na kierunek pedagogika wczesnoszkolna ?
25.07.2018
20.07.2018
rdxg
Dla mnie ok jak się niepodobna to można gdzieś indziej .
MIRELLA
Uczelnia jest obecnie OKI, są kolejne roczniki, pensje są wypłacane i co najważniejsze -ATMOSFERA, której nie ma na innych uczelniach , a dlaczego nie ma? a dlatego ze są Normalni Wykładowcy, a nie pewni siebie, zarozumiali do których nie można normalnie podejść i porozmawiać. Ktoś studiował w Stanach lub Kanadzie, gdzie studenci rozmawiają ze swoimi Profesorami w ludzki , normalny sposób, a nie jak u nas Student w większości to śmieć, zło konieczne - tylko gdyby nie student to co by ci profesorkowie robili. JAŃSKI JEST OKI I TYLE.
19.07.2018
19.07.2018
Prosta to śmiech
Szkoła od kilku lat wychodzi na prostą i jeszcze nie wyszła. Kiedy Szkoła wyjdzie na prostą? Czy wyjdzie? Co robi obecny dziekan. Dobre wrażenie każdy może robić.
NIE dla Janskiego
Nie polecam tej Szkoły. Mam złe doświadczenia z kontaktu z Dziekanem. Zostałem tam potraktowany niesprawiedliwie. Zamiast rozwiązać sprawę gdy Szkołą zawiniła to na mnie przerzucono wyjaśnienie sytuacji. Zdecydowanie NIE POLECAM!!!
19.07.2018
19.07.2018
gcg
Uczelnia wychodzi na prostą -są wykłady i są zajęcia.
Sybil
A dyplomy w tej Szkole rozdają za regularne płacenie czesnego dla komorników na raty za długi szkoły. Zapraszam nieprzekonanych o tym co mówi się na mieście o tej uczelni i można znaleźć w internecie. Nie wszyscy tak miło wspominają ta szkole. Ja nie polecam!!!!!!!!!!!!!!!!
18.07.2018
20.06.2018
M.
ja wybrałam właśnie te uczelnie i jestem zadowolona z wyboru. Studiuję pedagogikę. Ta uczelnia spełnia moje oczekiwania. Ogólnie chce skończyć studia i na tej uczelni mi się uda, na innych już próbowałam bez powodzenia a tu daję radę. I O TO CHODZI!!!!
do Joasi
ja jestem na tej uczeli na zarządzaniu i pozytywnie oceniam tę uczelnie. Nie ma problemów w dziekanacie, można wszystko uzgodnić dogodnie do swoich warunków, z zaliczeniami też spokojnie. Myślę, że na pedagogice podobne warunki, bo to ta sama uczelnia. Ogólnie polecam
20.06.2018
20.06.2018
Kuba
ja jestem na tej uczeli na zarządzaniu i pozytywnie oceniam tę uczelnie. Nie ma problemów w dziekanacie, można wszystko uzgodnić dogonie do swoich warunków, z zaliczeniami też spokojnie. Myślę, że na pedagogice podobne warunki, bo to ta sama uczelnia. Ogólnie polecam
do niby Angeliki, c o odlatuje
Wielcy czcigodny "Angeliko", wiemy kim jesteś i zmiana płci ci nawet z bożej łaski by nie pomogła. Mam tylko jedno pytanie, ty tak serio myślisz czy może leki się skończyły?
13.06.2018
05.06.2018
Joasia
Kto wie czy warto studiować pedagogika wczesnoszkolna drugiego stopnia. Jak plan zajęć dla pracujących. Czy problem z zaliczeniem
K.M.
Kadra wraz z Panem Dziekanem na czele na najwyższym poziomie. STUDIOWANIE NA TEJ UCZELNI TO NIE TYLKO WIEDZA ALE I PRZYJEMNOSĆ.
04.06.2018
01.06.2018
Patryk
Mnie się to swietnie studiuje, zero problemów
Angelika
Jestem studenką tej uczelni i jestem bardzo zadowolona z tego wyboru. Jakos obecni wykładowcy pracuja i nie wykazują niezadowolenia, dzienan Cholewiński dba o studentów i całą uczelnię tak, że lepiej być nie może. I wszystko funkconuje w najlepszym poprządku a tu ciagle jakiś niedobitek z przeszłosci nie wiadomo dlaczego się czepia i próbuje zniszczyć dorobek tej uczelni. Jezeli byłym wykładowcom nie wypłącono to może nie wywiazywali się należycie ze swoich obowiazków. To nie jest forum do ich roszczeń. Teraz jest świetnie i ciesze się, ze tu sie zdecydowałam studiować. Atmosfera świetna, wykładowcy wraz z panem dziwkanem tworzą świetny zespół i nie widać,zeby mieli jakieś roszczenia. Polecam wszystkim studentom, w 100%.
01.06.2018
01.06.2018
Lipna Uczelnia
A o komornikach nikt już nie pisze? Uczelnia nadal nie zapłaciła wykladowcom!!!! Oszukuja wykładowców. Za to powinni zamykać w kiciu.
??????????
To Cholewińskiego jeszcze nie posadzili?
29.05.2018
28.05.2018
Martryna
Świetna uczelnia, polecam wszystkim, którzy chcą cieszyć się życiem studenckim i z powodzeniem zdobyć dyplom wyższej uczelni. To normalna uczelnia - tu uczą a nie szaleją.
Tym
Polecam uczelnie szczególnie pracującym. Bez problemu pogodzisz, obowiązki studenta z wykonywaniem pracy. Dogodne warunki do realizacji toku studiów. Możliwość zaliczenia w odpowiadających każdemu terminach. Pan dziekan bardzo wyrozumiały i życzliwy.
28.05.2018
28.05.2018
Tym
Polecam uczelnie szczególnie pracującym. Bez problemu pogodzisz, obowiązki studenta z wykonywaniem pracy. Dogodne warunki do realizacji toku studiów. Możliwość zaliczenia w odpowiadających każdemu terminach. Pan dziekan bardzo wyrozumiały i życzliwy.
Tym
Polecam uczelnie szczególnie pracującym. Bez problemu pogodzisz, obowiązki studenta z wykonywaniem pracy. Dogodne warunki do realizacji toku studiów. Możliwość zaliczenia w odpowiadających każdemu terminach. Pan dziekan bardzo wyrozumiały i życzliwy.
25.05.2018
20.05.2018
paweł
mnie się tu bardzo przyjemnie studiuje, spokój , zero problemów.
kilimarn
nie ma jak życie studenckie, żyć nie umierać
15.05.2018
13.05.2018
zdziwiony
To Cholewiński jeszcze nie siedzi w kiciu?
Piotr
Bardzo dobra uczelnia, nie zamieniłbym na inna. Super wyrozumiali wykładowcy, extra harmonogram zajeć i atmosfera bardzo przyjazna. Klimat jak dla mnie doskonały, polecam serdecznie zarzadzanie .
11.05.2018
07.05.2018
Też odradzam
Witam Mam niemiłe wspomnienia ze współpracy z tą Szkołą. Czy już zaczęli płacić systematycznie wykladowcom?
Odradzam odradzam
Jak w tytule, odradzam te szkołę. Zmiana planu zajęć to standard. Pan Dziekan porażka, niedecyzyjny i nie współpracujący. Wszystkie zobowiązania przerzuca na poprzedników i nic w tej kwestii nie robi. Wystarczy że się zmieni ktoś we władzach Szkoły i już pozamiatane. Co będzie jak Pana zmienią? Gdy się okaże że Panu już dziękujemy. Myślał Pan nad tym Panie Cholewinski?
30.04.2018
30.04.2018
Obciąć rękę zlodziejom
Poobcinac ręce złodziejom żeby nie mieli jak podpisywać umów do naciągania. Pobcinac ręce żeby nie mieli czym sięgać do kieszeni po brudne pieniądze. Wtedy się im utnie ten lewy interes. Nie pracują w niedzielę bo w niedziele to im już nie wypada ludzi oszukiwać ale w pozostałe dni nie mają wyrzutów. Nie mają już sumienia.
Zagłoba
Panie Cholewiński, kończ waść! Wstydu oszczędź!
25.04.2018
23.04.2018
Agnieszka
a ja tu z wieloma innymi studentami i studentkami studiuję z powodzeniem i niech ktoś, kto nie ma odwagi sie podpisać nie pisze bredni. Uczelnia jest i będzie, są kolejne roczniki na dwóch kierunkach licencjackich i magisterskich. Ktos uparcie chce tej uczelni zaszkodzić a uczelnia ma się dobrze.
jestem studentem drugiego roku
Studiuję na tej uczelni kolejny rok i jestem jednym z wielu zadowolonych studentów. Są studenci tak jak ja na drugim roku na stusiach licencjackich, jest pierwszy rok zarządzania i pedagogiki, są roczniki studiów magisterskich i wszystko funkcjonuje w jak najlepszym porządku. Stanowisko poprzednika mnie obraża jako studenta, ponirważ głosi kłamstwo nie wiem w jakim celu. Harmonogramy studiów potwierdzają właściwe funkcjonowanie uczelni.
23.04.2018
22.04.2018
SWBJ istnieje tylko teoretycznie!
Tej szkółki już nie ma, a poniższe peany głoszą zdesperowani właściciele tego bajzlu i ich jedyny "pracownik" z Krakowa, któremu się nudzi, bo nie ma w krakowskiej SWBJ nic do roboty.
angelika
bardzo dobra uczelnia, poziom niezły, dobrze przygotowuje do zawodu ale bez szaleństw. Zajęcia prowadzone w sposób ciekawy, harmonogram zje c bardzo przystępny, polecam
17.04.2018
08.04.2018
Studentka
Studiuję pierwszy rok pedagogiki II stopnia i swierdzam, że nie mogłam lepiej trafić. Świetna kadra, bardzo wartościowe zajęcia, zapewniające wręcz doskonałe przygotowanie do zawodu nauczyciela. Bardzo ludzkie traktowanie pod wzgledem organizacyjnym i w ogóle klimat bardzo mi odpowiada. Pan Dziekan- dusza człowiek. Polecam i jeszcze raz polecam
do Martyny
Jeszcze zapisują w tym momencie na pierwszy rok na studia I stopnia, na magisterskie nie wiem.
04.04.2018
31.03.2018
z obserwacji
Czy ten Cholewiński to ma coś wspólnego z tymi Cholewińskim z telewizji? Patrząc na ich inteligencję to całkiem możliwe.
DO MARTYNY
wiem,ze w marcu mozna było się zapisać na pierwszy semestr ale już prawie kwiecien, trzeba zapytać, najlepiej dziekana, bardzo miły pan, wszystko wyjsni i zawsze idzie na rękę jak jest taka mozliwość, telefon jest na stronie uczelni. Ja zapisałam się jeszcze w lutym i od marca mamy zjecia, jest bardzo miło i sympatycznie. Widzę, że dobrze trafiłam, nie chce zadnej innej"pseudo renomowanej " uczelni.
30.03.2018
30.03.2018
Justyna
Bardzo przyjazna uczelnia, na szczescie jest nowy nabór i mogę studiować. Na innej uczelni bym sobie pewnie nie poradziła a tu mogę liczyć na zrozumienie i pomoc. Jest super ludzkie podejście do studentów. U cze się tego co wykorzystam w praktyce a nie bzdet, które nigdy nie będzą mi potrzebne a zbierają czas.
Obciąć rękę zlodziejom
Poobcinac ręce złodziejom żeby nie mieli jak podpisywać umów do naciągania. Pobcinac ręce żeby nie mieli czym sięgać do kieszeni po brudne pieniądze. Wtedy się im utnie ten lewy interes. Nie pracują w niedzielę bo w niedziele to im już nie wypada ludzi oszukiwać ale w pozostałe dni nie mają wyrzutów. Nie mają już sumienia.
30.03.2018
30.03.2018
Katolicka uczelnia oszukuje
Nie pracują w niedzielę. Nie uczą w niedzielę. Mnie oszukują już w latach i robią to co dziennie. Obciąć rękę złodziejom, co przywlaszaczaja sobie pieniądze innych i robią dziadostwo w umowach i księgowości!!!
Naciagacze
Czy na tą uczelnie zgłaszają się tylko tepaki? Ludzie nie piszcie takich rzeczy. Sami potwierdzacie jaki poziom kształcenia jest na tej uczelni. Jak tepakow traktuje się tu natomiast wykładowców. Jak można nazwać uchylenie się od płatności ludziom za pracę? Co to znaczy że teraz jest wszystko na bieżąco? Pan też ma wszystko na bieżąco teraz płacone? Czy robi Pan dobrą minę do katastrofalnej sytuacji? Gdybyście szanowali ludzi i samych siebie to by nie było mataczenia!!! Dla mnie jesteście zwykłymi oszustami bo mnie oszukaliscie!!! Uważam że to za żenujące. Zapłaccie wykladowcom!!! OSZUŚCI!!! OSZUŚCI!!! OSZUŚCI!!!
30.03.2018
29.03.2018
Martyna
Czy ktoś wie może czy w kwietniu mozna się jeszcze zapisac na pierwszy rok zarządzania czy już za póńo ? Barzdo mi na tym zalezy tylko nie wiem czy jeszcze mozna. Proszę o informację, jak ktoś wie coś na ten temat
do przedmówcy tj. z bożej łaski dziekana
Oj dziekanie z bożej łaski, lepiej się nie odzywaj, bo jeszcze bardziej się pogrążasz. Zresztą z tego, co mówi się na mieście dziennikarze z ogólnopolskiej gazety już pozyskali potrzebne informacje i niedługo będziesz mógł o SWBJ i sobie samym poczytać na łamach prasy.
29.03.2018
29.03.2018
DOBRA UCZELNIA JAŃSKIEGO
Do autora ponizszego komentarza, treaz to prawie wszystkie uczelnie sa jak piszesz dla tępaków, po tobie widać, jezeli w ogóle studiowałes to nie lepszej uczelni. A masz maturę???? Przyjglądnij się wymaganiom w liceach, zobacz z jak marna wiedzą uczniowie je kończą i czy UJ albo AGH moze wymać więcej??? Może wymagać ale nie dostanie. Tak że uczelnia Jańskiego jest teraz na miejscu. Polecam dla tych co szanują zdrowie
SWBJ - tylko dla tępaków!
Jak widać z poniższych komentarzy, SWBJ to uczelnia dla tępaków. Studencie, skoro jesteś tępakiem to idealnie trafiłeś i jesteś wśród swoich!
29.03.2018
27.03.2018
K.M.
Na państwowej uczelni to dopiero zeżarto mi nerwy, a dyplomu i tak nie otrzymałam, pomomo zawzietego powtarzania roku . A tu mi idzie nieźle .
Monika
A ja wybrałam właśnie te uczelnie i jestem zadowolona z wyboru. Ta uczelnia spełnia moje oczekiwania. Giza mi nie zabroni, wiem co robię, chce skończyć studia i na tej uczelni mi się uda, na innych już próbowałam bez powodzenia a tu daję radę. I O TO CHODZI!!!!
27.03.2018
27.03.2018
Giza
Mądry wykładowca i mądry kandydat będę omijali ten grajdoł szerokim łukiem, bo po co student ma płacić SWBJ, a wykładowca się użerać z tymi oszustami, skoro za te same pieniądze można mieć dyplom uczelni państwowej bez nerwów i straty czasu. Wykładowcy mają tyle innych szkół i uczelni prywatnych, gdzie mogą dorobić i im zapłacą, że nie widzę powodu, dla którego mieliby pracować dla tych wyzyskiwaczy. Co do Pana Ch. to wiem tyle, że facet ma około sześćdziesiątki, a doktorat ma dopiero od roku 2012. Resztę dopowiedzcie sobie Państwo sami. Można bez trudu znaleźć w sieci elementy jego biografii, w tym byłe i obecne (liczba mnoga, bo SWBJ nie jest jedynym) miejsca zatrudnienia.
Rafał
Przesłaniem forum jest wyrażanie opinii przez studentów a tu widzę żale sfrustrowanych pracowników. To nie tu powinni się skarżyć, studentów to nie interesuje czy zarabiają pieniądze czy nie. A tym bardziej, że ich rozgoryczenie dotyczy czasów przeszłych, obecni wykładowcy nie mają tego problemu a o zaległości trzeba pytać księdza założyciela. Teraz uczelnia dobrze funkcjonuje i jeżeli ktoś chce zniechęcić do studiowania to tym samym zabiega o brak przychodu i niemożność wypłaty zaległości, takich już bardzo mało. Na szczęście studenci chcą pobierać naukę na tej uczelni i idzie ku lepszemu, uczelnia wyszła na prostą. Liczba nowych studentów rośnie a uczelnia otworzyła nowy nabór na sezon letni od marca 2018 I rok Zarządzania i Pedagogiki - studia licencjackie i bez zastrzeżeń przebiega kontynuacja poprzednich roczników w tym studiów magisterskich. A ze są jeszcze wolne miejsca szczególnie dla tych co zrezygnowali z innych uczelni po pierwszym nieudanym semestrze to okazja by nie tracili roku, to chyba dobrze. W wielu krakowskich uczelniach są wolne miejsca tyle ze niewiele z nich otwiera nabór od marca. A tu można !!!! I tu studenci kończą studia z dyplomem w ręku !!! i o to chodzi!!!
27.03.2018
27.03.2018
Nadal bez zmian
Szkoła rozpoczyna naukę z zapasem wolnych miejsc? To ilu jest studentów na roku? Z czego szkoła zapłaci wykladowcom? Jeśli szkoła tak dobrze się ma to może ureguluje zaległe, wieloletnie zobowiązania? Nigdy nie zostałam tak źle potraktowana w dotychczasowej pracy jak przez Dziekanów i Kanclerzy tej Szkoły, w tym obecnych: Szanownego Pana Mariana CZAJCZYKA - obecnego Kanclerza oraz Mirosława CHOLEWIŃSKIEGO obecnego Dziekana. Panowie nie wstyd Wam? Dorabiacie się na czyjeś krzywdzie? W katolickiej szkole? Uważacie że wszystko jest w porządku? Bo tak przedstawiacie obecną sytuację. Współczuję tylko tym osobom nieświadomym co ich będzie czekać. Mnie też zapewniania że wszystko jest w porządku, a nie zapłacono mi za przeprowadzone wykłady do dziś!!!!! Odradzam współpracę z tą Szkołą. Nie wierzcie w postawione opinie. W mojej sytuacji nie ma deklaracji ani checi szoly na uregulowanie zaległego wynagrodzenia...............
Studentka
Co to za plotki o wymiaraniu uczeli. Jestem jednym z wielu zadoiwolonych studentów, zajecia odbywają się wprzyjaznej atmosferze, dogodny rozkład zajęć i o czym jeszcze marzyć? Teraz od marca ruszyły dwie grupy: Zarządzanie studia licencjackie 3 letnie i Pedagogika, wiem, że jeszcze są miejsca ale już nauka ruszyła. Chętnych nie brakuje bo klimat dobry. Ktoś ma chyba problem ze sobą a nie z uczelnią !!!
25.03.2018
25.03.2018
Absolwent Wyższej Szkoły Jańskiego w Krakowie 2017
Chcesz mieć papier i nie tracić zdrowia i nerwów idź. Dyplom zdobędziesz bez stresu. Jak jesteś bardziej ambitny to idż na AGH lub do Wyższej Szkoły Bankowości i Zarządzania ale musisz się liczyć z warunkami, poprawkami bez końca i na koniec bez pewności na dyplom. Decyzja należy do Ciebie. Ja zdobyłem dyplom, który zapewnił mi dobrą posadę przy dobrym wspominaniu życia studenckiego.
Lipa
Szkoła nadal nie płaci wykladowcom. Mnie nie zapłacili już kolejny rok. Sprawy w Sadzie trwają i się ciągną. Prędzej szkoła zbankrutuje niż dojdzie się w Sadzie sprawiedliwości. Kłamca maja się dobrze. Katolicka szkoła. Boże uchowaj.
25.03.2018
24.03.2018
Dora
Komornicy prowadzą nadal egzekucję. Numer księgi wieczystej: NKW: LM1L/00003998/3 i link: https://przegladarka-ekw.ms.gov.pl/eukw_prz/KsiegiWieczyste/wyszukiwanieKW
Absolwent Wyższej Szkoły Jańskiego w Krakowie 2017vaiyaa
Chcesz mieć papier i nie tracić zdrowia i nerwów idź. Dyplom zdobędziesz bez stresu. Jak jesteś bardziej ambitny to idż na AGH lub do Wyższej Szkoły Bankowości i Zarządzania ale musisz się liczyć z warunkami, poprawkami bez końca i na koniec bez pewności na dyplom. Decyzja należy do Ciebie. Ja zdobyłem dyplom, który zapewnił mi dobrą posadę przy dobrym wspominaniu życia studenckiego.
24.03.2018
20.03.2018
student
gdy rozpoczynałem studia rok temu to bardzo się obawiałem, ponieważ uczelnia nie miała dobrych opinii ale ponieważ wyleciałem z innej uczelni po pierwszym semestrze i nie chciałem tracić roku to zaryzykowałem i uważam z eto była dobra decyzja. Studiuję bez obaw ze stracę semestr lub zdrowie a dyplom jak z każdej innej uczelni.
polecam
jest OK
20.03.2018
19.03.2018
niekujon
Ja tu studiuję już trzeci rok zarządzania. W innej szkole pewnie bym nie ukończył studiów, ale tu trafiłem na dużą pomoc i to jest super. bardzo polecam bo orłem nie jestem ale za to juz niedługo z wyzszym wykształceniem. I o to chodzi!!!!
student
Wyższa szkoła Jańskiego w Krakowie otworzyła I rok zarządzania studia licencjackie od marca 2018 roku co jest dla mnie bardzo dobre rozwiazanie. Zapisałem się , poniewaz nie poradziłem sobie na zaocznych AGH. Jestem bardzo zadowolony z tej mozliwości bo nie tracę roku, tym bardziej, że od października mają funkcjonować już tylko studia 5-letnie a tu mam możliwosć 3- lenie. Jak bedzie mi się chciało to mogę kontynuować na magisterskich 3 semestry. Bardzo dobre rozwiazanie
19.03.2018
19.03.2018
Kinga
kończę w tym roku licencjat i nie wiem skąd tyle jadu o tej uczelni. Ja jestem bardzo zadowolona, dyplom tuż, tuż i bez nerwów. Wcześniej męczyłam się na innej uczelni, płaciłam po 2600 za semestr i po roku musiałam zakończyć przygodę bo tak się czepiali że nie wolałam odpuścić. I trafiałam wtedy na uczelnie Jańskiego. Bez stresu, bez nerwów a taki sam kierunek. Nic lepszego nie mogło mnie w życiu spotkać. Teraz rozpoczyna studia mój kuzyn, sama go namówiłam na tę uczelnie. Chciał studiować na UR ale ciężko mu było i od marca jest na Jońskiego, przynajmniej nie traci roku i zdrowia. Mamy spokój, zrozumienie i dobrą kadrę, polecam uczelnię z czystym sumieniem.
BRAWO!
To teraz jest niepowtarzalna okazja, żeby się Piwce dobrać do d... Sam swoim bełkotem o Irenie Sendlerowej to sprowokował.
16.03.2018
27.02.2018
zainteresowana
Dzień dobry, poszukuję osób, które miały lub mają problem ze szkołą im. Jańskiego: pisma od komornika, nie wypłacone stypendia, pensje, etc. lub chciałby chwilę porozmawiać o księdzu Piwko. Proszę o kontakt: angelika.piton@krakow.agora.pl
do przedmówcy
Problem w tym, że większość poszkodowanych nie reaguje na propozycję zgłoszenia mediom zaistniałej sprawy. Na pewno sprawę podejmie dziennikarz kiedyś "Gazety Krakowskiej", dziś portalu onet Pan Dawid Serafin. Ok. dwa lata temu był sprawą zainteresowany i prosił o kontakt osoby poszkodowane przez Mariana P., ale widać nikt wówczas się nie zgłosił. Zamieszczam przesyłany między wykładowcami link do artykułu (informacja w komentarzach) http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/9049742,krakow-zniknely-trzy-miliony-z-budzetu-obywatelskiego,id,t.html Mnie pieniądze wypłacono szybko. Wystarczył odpowiedni straszak na oficjalnym piśmie do władz SWBJ, na który reagowali wówczas alergicznie i pieniądze znalazły się na koncie.
01.02.2018
24.01.2018
długi Jańskiego wobec wykładowców
Kanclerz obiecywał,że już dawno zapłaci za wykłady. Trzy lata czekania to chyba dość. Ja już straciłam cierpliwość. Myślę,że tu może pomóc tylko telewizja, bo inaczej z własnej woli nie zapłacą.Chętnie przyłączę się do grupy poszkodowanych wykładowców
Wiedzący
W internecie Kanclerz Marian CZAJCZYK podawał że Łomża dobrze stoi. Widać więc ze to kolejna lipa jakich wiele. W udawaniu że jest dobrze są mistrzami tylko dlaczego nie zapłacili jeszcze wykladowcom od 2 lat i dłużej. Można tak funkcjonować jak się wykorzystuje ludzi. WOLONTARIAT ????!? Postępowanie Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego jest skandaliczne. My nie uczymy w niedzielę...... Tzn nie wykorzystujemy w niedzielę tylko w inne dni!!!!
24.01.2018
24.01.2018
Wiedzący
W internecie Kanclerz Marian CZAJCZYK podawał że Łomża dobrze stoi. Widać więc ze to kolejna lipa jakich wiele. W udawaniu że jest dobrze są mistrzami tylko dlaczego nie zapłacili jeszcze wykladowcom od 2 lat i dłużej. Można tak funkcjonować jak się wykorzystuje ludzi. WOLONTARIAT ????!? Postępowanie Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego jest skandaliczne. My nie uczymy w niedzielę...... Tzn nie wykorzystujemy w niedzielę tylko w inne dni!!!!
wierzyciel
Wie ktoś może, czy ten burdel już zlicytowali? W październiku w Łomży miała być licytacja.
21.01.2018
20.12.2017
Polon
Nie ma zainteresowanych. Nie ma studentów.
Pytanie
Czy to forum wymarło czy nie ma już o czym pisać? Jest jeszcze ktoś tu?
12.12.2017
30.11.2017
Roszczenia
Właśnie nie wiadomo czy Szkołą im. Bogdana Jańskiego nie liczy na przedawnienie się płatności dla wykładowców.
Odradzam
Szkoła nie płaci wykladowcom od wielu miesięcy. Okres ten zaczyna się przeciągać w lata. Brak kontaktu ze strony szkoły. Nikt nic nie wie. Odradzam podejmowanie współpracy z tą katolicką szkołą.
28.11.2017
17.11.2017
Sabina
Natalia, i co wybrałaś się na uczelnie Jańskiego w Krakowie?
Artykuł
Większość roszczeń przedawnia się po upływie 10 lat. Jeśli są związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, są to zaledwie 3 lata. Ten sam krótki termin dotyczy roszczeń okresowych, a więc związanych na przykład z zapłatą czynszu. To podstawowe terminy, bo różne typy umowy mają swoje własne regulacje. Bieg przedawnienia zaczyna się w dniu, w którym roszczenie stało się wymagalne. Przykładowo, jeśli czynsz miał zostać zapłacony do 31 dnia miesiąca, to trzyletni bieg liczymy od dnia następnego.
18.10.2017
18.10.2017
Wykładowca raz jeszcze
Szanowni Państwo, Drodzy Studenci. Pragnę napisać parę faktów na temat Szkoły im. Bogdana Jańskiego: Od ponad roku nie otrzymałem wynagrodzenia, Pan Kanclerz nadal tylko tłumaczy że nie może nic zapłacić a warszawskie Sądy przerzucają się pozwem, żaden nie chce się podjąć przyjęcia pozwu. To są jakieś żarty. To trwa ponad rok, a gdzie jeszcze jest czas na czynności komornicze? Wyegzekwowanie należności? Drodzy Państwo, odradzam pracę na tej uczelni gdyż wynagrodzenie otrzymacie za kilka lat lub nie otrzymacie wcale gdy sprawa ulegnie przedawnieniu a tego dowodem jest opieszałość Sądów w Warszawie. Drodzy Studenci ta katolicka uczelnia okrada z godności mnie jako człowieka, oszukuje i okłamuje. Jeśli chcecie mieć dyplom takiej uczelni, o takiej reputacji i opinii to wybór i decyzja należy do Panstwa. Drodzy Wykładowcy podejmując współpracę ze Szkołą im. Bogdana Jańskiego podejmujecie pracę bez wynagrodzenia lub wolontariat. Pozdrawiam wszystkich, życzę powodzenia w dochodzeniu płatności wynagrodzenia przed Sądami. OMIJAJCIE PAŃSTWO TĄ UCZELNIE. PAN CZAJCZYK PAŃSTWU NIE POMOŻE PONIEWAŻ MNIE NIE POMÓGŁ.
Wykładowca z Krakowa
W Krakowie też zalegają z płatnościami dla wykładowców. Mi zalegają od listopada 2016 roku. Kanclerz obecny Pan CZAJCZYK powiedział mi że nie wie kiedy mi zapłaci ponieważ są inni Wykładowcy, którzy czekają dłużej niż ja. Nie rozumiem tego uzasadnienia. Czy to oznacza że mam się ustawić w kolejce i czekać aż się sytuacja przedawni i wówczas nic nie dostanę? Uczulam na to postępowanie obecnych wykładowców, co Was może czekać. Drodzy Studenci tak postępuje katolicka uczelnia wyższa. Gdzie jest 10 przykazań i 7 grzechów głównych? Ja czuję się oszukany. Pozdrawiam i przestrzegam przed tym co jest w Krakowie.
16.10.2017
11.10.2017
Były wykładowca
Szanowni Państwo, Drodzy Studenci. Pragnę napisać parę faktów na temat Szkoły im. Bogdana Jańskiego: Od ponad roku nie otrzymałem wynagrodzenia, Pan Kanclerz nadal tylko tłumaczy że nie może nic zapłacić a warszawskie Sądy przerzucają się pozwem, żaden nie chce się podjąć przyjęcia pozwu. To są jakieś żarty. To trwa ponad rok, a gdzie jeszcze jest czas na czynności komornicze? Wyegzekwowanie należności? Drodzy Państwo, odradzam pracę na tej uczelni gdyż wynagrodzenie otrzymacie za kilka lat lub nie otrzymacie wcale gdy sprawa ulegnie przedawnieniu a tego dowodem jest opieszałość Sądów w Warszawie. Drodzy Studenci ta katolicka uczelnia okrada z godności mnie jako człowieka, oszukuje i okłamuje. Jeśli chcecie mieć dyplom takiej uczelni, o takiej reputacji i opinii to wybór i decyzja należy do Panstwa. Drodzy Wykładowcy podejmując współpracę ze Szkołą im. Bogdana Jańskiego podejmujecie pracę bez wynagrodzenia lub wolontariat. Pozdrawiam wszystkich, życzę powodzenia w dochodzeniu płatności wynagrodzenia przed Sądami. OMIJAJCIE PAŃSTWO TĄ UCZELNIE. PAN CZAJCZYK PAŃSTWU NIE POMOŻE PONIEWAŻ MNIE NIE POMÓGŁ.
Natalia
Hej czy ktoś wybiera sie na pedagogike niestacjonarne ? Do Jańskiego w Krakowie
05.10.2017
08.09.2017
G.
Problemy są nadal. Wykładowcy z Zabrza są bez pieniędzy. Zalegają od 2 lat
Absolwent
Jestem absolwentem tej szkoły , faktycznie szkoła miała gorszy czas ale mam wrażenie, że wychodzi na prostą. Wykładowcy mimo, że dość wymagający to przyjaźnie nastawieni. Ogólna ocena bardzo pozytywna.
08.08.2017
17.07.2017
Student
Szkoła miała trochę problemów, ale zajęcia się odbywają. Właśnie skończyliśmy i obrony też się odbyły.
wakacje
CZY TO PRAWDA ZE DZIEKANAT JEST W PIWNICY? HA HA HA ZAL MI TYCH BIEDNYCH STUDENTÓW NACIAGNIETYCH
01.06.2017
16.05.2017
JORDZ
Jak tam kierunki i nabór? dycha jeszcze?
DO - PORADNIK CO ZROBIĆ JAK NAPISZE DO WAS KOMORNIK
A CZY JUŻ WSZYSCY WIEDZĄ ZE NOWE WŁADZE KAZAŁY PRZEROBIĆ WSZYSTKIE UMOWY STUDENTÓW ze są studentami wydziału w Łomży i wpłacać na konta ŁOMŻY?
22.03.2017
10.03.2017
PORADNIK CO ZROBIĆ JAK NAPISZE DO WAS KOMORNIK
Co zrobic - kilka porad Koledzy koleżanki kilka porad co robić w kilku różnych sytuacjach: 1. otrzymaliście wezwanie od jednego wierzyciela, jeśli nadal macie nieuregulowane płatności w Szkole, powinniście je wpłacić na konto komornika wskazane w nakazie, w tytule podać sygnaturę sprawy oraz maksymalnie dokładny czego dotyczy płatność dla Szkoły. zachowajcie potwierdzenie płatności i wyślijcie je do waszego dziekanatu z informacją, że w związku z zajęciem komorniczym wierzytelności w załączeniu przesyłacie potwierdzeni wpłaty na rzecz komornika i prosicie o zaksięgowanie uiszczenia zapłaconych opłat na waszym koncie. 2. dostrzelicie kolejne wezwanie od kolejnego komornika, w tym wypadku musicie skontaktować się z jednym i drugim ponieważ następuje zbieg zajęć. Wówczas komornicy musza ustalić który jest właściwy i któremu macie Państwo przesłać środki. Reszta jeśli chodzi o opisy komu jakie potwierdzenie przesłać jak powyżej. 3. Jeśli dostaniecie kilka zajęć komorniczych a jednym z komorników jest Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie Marcin Osiczko 00-790 Warszawa, ul. Willowa 11 lok. 11 - to wówczas on będzie właściwym komornikiem ( tym do którego powinniście przesyłać środki finansowe) jeśli macie zajęcia komornicze od innych komorników, również możecie się z tym komornikiem kontaktować on was właściwie poprowadzi. Dane kontaktowe: e mail: warszawa.osiczko@komornik.pl Telefon: (+ 48) 22 112 01 51 www.komornik-osiczko.pl 4. Jeżeli jeszcze nie dostali Państwo wezwania, zajęcia komorniczego powinni Państwo wpłacać zgodnie z umową na rachunek bankowy szkoły. UWAGA !!!! - ABSOLUTNIE PROSZĘ NIE WPŁACAĆ W GOTOWCE W DZIEKANACIE! SZKOŁA NIE MA ZAREJESTROWANEGO OBROTU GOTÓWKOWEGO BO SZKOŁA NIE MA ZAREJESTROWANEJ W URZĘDZIE SKARBOWYM KASY FISKALNEJ - TAKĄ KASĘ POWINNA MIEĆ ZAREJESTROWANĄ OSOBNO NA KAŻDYM WYDZIALE I PO ZA DOWODEM WPŁATY WYSTAWIAĆ PAŃSTWU PARAGON FISKALNY!!! UWAGA!!! Proszę nie omijać komornika! Komornicy już sprawdzają kto wpłaca do mnich a kto nie, kto na dzień otrzymania miał zaległości i płatności a kto nie,. Jeżeli okaże się, że nie realizowali Państwo obowiązku zapłaty, wszczynają postępowanie dyscyplinujące i wymierzają kary! Nie opłaca się kolokwialnie mówiąc kombinować Proszę nie obawiać się żadnych szykan ze strony Szkoły, nawet jeśli ma problemy finansowe ma tak dużo nieruchomości że będzie mogła spokojnie dokończyć Państwa studia
ciekawe rozumowanie fiskusa
Ja nie rozumiem tylko jednego. Skoro SWBJ ma prawie 300 tys. długu wobec fiskusa to dlaczego fiskus siedzi na koncie, a nie bierze się za nieruchomości? Wygląda to na jakąś fasadę. W każdym normalnym kraju już dawno taki Maryś P, siedziałby, a jego nieruchomości byłyby zlicytowane.
22.02.2017
21.02.2017
Dobry komornik
w końcu znalazł się taki co im się dobrał do tyłka, ktoś go musi bardzo dobrze prowadzić , skoro do tej pory żaden inny nie wpadł na ten pomysł. Swoją drogą ciekawe kto? ale musi mieć łeb nie od parady :-)
Szanowny przedmówco
Jesteś totalnym ignorantem. Komornik ma prawo zająć każdą wierzytelność dłużnika, zatem również wierzytelność do studenta o zapłatę czesnego. Dla studenta de facto nic się nie zmienia: płaci tyle ile miałby zapłacić Szkole, a poprzez zapłatę na ręce komornika - wygasa jego zobowiązanie wobec Szkoły, Dane adresowe studentów Komornikowi zapewne przekazała Szkoła, która miała taki obowiązek (ustawa o ochronie danych osobowych w tym zakresie nie obowiązuje). Brak zapłaty przez studenta na rzecz komornika lub zapłata bezpośrednio do dłużnika mimo zajęcia wierzytelności, może skutkować nałożeniem na studenta przez komornika grzywny, a przy uporczywym uchylaniu się od wykonania zajęcia - odpowiedzialnością karną
13.02.2017
09.02.2017
do Pani studentki od komornika
Może mi Pani powiedzieć skąd komornik miał Pani dane osobowe i adresowe? Od 1997 r. obowiązuje ustawa o ochronie danych osobowych, więc wierzyć mi się nie chce, że komornik ściąga długi jakichś wierzycieli od tak naprawdę osób postronnych. Proszę dobrze pismo przeczytać, bo może komornik ściąga dług od Pani z tytułu niezapłaconego czesnego albo chodzi o coś innego, a Pani źle zrozumiała. Gdyby to, o czym Pani pisze faktycznie miało miejsce to byłby ewenement. Mogło by być to również coś znacznie gorszego. Zapytam się mojego komornika, czy to jest możliwe, bo mam poważne wątpliwości.
Komornicy ściągają bezpośrednio ze studentów/ nic strasznego
Dostała pismo od komornika, na początku się mocno przeraziłam bo nie bardzo zrozumiała o co chodzi. Na szczęście dodzwoniłam się do komornika i mi wszystko wytłumaczył bo byłam przerażona. Sprawa jest prosta koledzy i koleżanki, pani wytłumaczyła mi: "jeśli mam do wpłacenia jakiekolwiek pieniądze do Szkoły Jańskiego, muszę je wpłacić bezpośrednio do komornika w tytule podając: sygnaturę sprawy u komornika (jest w piśmie) tytuł z jakiego ja płacę dla Szkoły (czesne za miesiąc luty 2016). WAŻNE pani komornik ostrzegła mnie, że Szkoła: - nie ma prawa żądać od mnie wpłat w gotówce!!! - żądać wpłaty na inny rachunek!!! - żądać powstrzymania się od wpłat w celu nie przekazywania komornikowi czesnego za kolejne miesiące!!! To jest przestępstwo jak mi powiedziano, będą sprawdzać kto jak realizuje nakaz komorniczy i za to grożą poważne konsekwencje prawne. Zadzwoniłam do komornika bo w Szkole opowiadali mi żeby nie płacić komornikowi, ze podadzą inne rachunki albo inaczej będą przyjmowali pieniądze. Zrobicie jak będziecie chcieli ale ja ryzykowała nie będę! Wystarczająco mam dużo trudności w tej Szkole żeby szukać nowych problemów. Wiec nie ma się co przejmować, płacić do komornika a oni niech się już sami rozliczają, to nie moja sprawa.
08.02.2017
04.02.2017
Domi
Czy ta uczelnia jeszcze funkcjonuje ???
O co chodzi?
W każdym normalnym państwie, władze tego bajzlu już od dawna by siedziały w pierdlu, a to g... SWBJ nie istniałoby. Tutaj skarbówka się cacka, zamiast zlicytować wszystko od Łomży po Wolę Radziszowską. Jak tak się nad tym zastanawiam, to wygląda na to, że skarbówce wcale nie zależy na szybkim, a może i jakimkolwiek ściągnięciu podatku, bo gdyby tak było to już dawno prokuratury, CBŚ i CBA miałyby, co robić z SWBJ.
26.01.2017
12.01.2017
nie do wiary!
Panie Mirku, czy Pan zażywa ostatnio jakieś środki czy Pana Marian zahipnotyzował, że zgodził się Pan zostać dziekanem tego syfu?
c.d.
Jeżeli skarbówka zajmie konto to na pewno nie tytułem odzyskania podatków od niewypłaconych wynagrodzeń, ale z innych powodów i nie ma to wpływu na kolejność odzyskiwania długu przez komorników wierzycieli, którymi są wykładowcy i pracownicy administracyjni. Jeżeli komornik jest skuteczny, a orzeczenie sądowe zapadło przed upływem roku od terminu płatności (im wcześniej, tym lepiej) to odzyskanie długu jest możliwe i nie ma znaczenia, czy i kiedy urzędy zajęły konto bankowe.
14.12.2016
14.12.2016
do przedmówcy
Po pierwsze, nie mam upoważnienia do podania czyichkolwiek danych osobowych. Po drugie, nie wiem nawet kto chce je uzyskać. Po trzecie, skoro Pan do tej pory długu nie odzyskał to kontakt z kimś kto odzyskał nic Panu nie da. Moje pieniądze udało mi się odzyskać po bardzo krótkim czasie od upływu terminu zapłaty i to bez prawnika, Sądu i komornika, ale żeby to zrobić trzeba posiadać silną wolę, siłę perswazji, merytoryczne argumenty i działać natychmiast, a nie czekać, lamentować I użalać się po forach internetowych. Za pośrednictwem tego forum przedstawiam tylko jedną z dróg odzyskania pieniędzy, dla tych, którym to się z różnych powodów nie udało na drodze przedsądowej, ale Pan snuje wizje, że się nie da i opowiada rzeczy niestworzone, że skarbówka zajęła konta. Gdyby tak było to uczelnię i jej właścicieli by już zamknęli. Wystarczy wykonać telefon do skarbówki, żeby zweryfikować rzeczy, o których Pan pisał. Po telefonach do dwóch Urzędów Skarbowych w reakcja urzędników była taka sama. Na pytanie, czy mogą zająć konto pracodawcy, który nie płaci od kilkunastu miesięcy wynagrodzenia pracownikom, tytułem odprowadzenia podatku od niezapłaconych wynagrodzeń, urzędnicy śmiali się. Przypuszczam, że podobna reakcja byłaby po telefonie do ZUS-u, chociaż w tym przypadku urzędnicy mają więcej narzędzi i argumentów do takiego działania.
Pokrzywdzony
poproszę namiar na te osoby bo tez mam do odzyskania pieniądze: tester2016@interia.pl
14.12.2016
12.12.2016
do przedmówcy - c.d.
I jeszcze jedno. Znam na chwilę obecną dwie osoby, których komornicy skutecznie odzyskali pieniądze z kont i to całkiem niedawno, więc albo trafiłeś Pan na nieudolnego komornika albo piszesz Pan tak z premedytacją.
do przedmówcy
Nie jestem ekonomistą, więc pytam, jakim cudem Urząd Skarbowy może ściągać podatek od niezapłaconych wynagrodzeń?
12.12.2016
11.12.2016
Ksiażulek robi co chce
Kolego piszesz trochę nieaktualne rzeczy. Konta z tego co uzyskałem informacje (nie potwierdzone) są zajęte przez (jedno przez Urząd Skarbowy, drugie przez ZUS ) a więc oni najpierw ściągają pieniądze i zwykła osoba jest tutaj za nimi w kolejce. Nam pozostaje jedynie ściągać pieniądze z nieruchomości które niestety są przepisywane (trzeba sprawdzić wartości sprzedanych gruntów) - jak tutaj ktoś już napisał. Niestety wykładowcom pozostaje jedynie zlicytowanie tego: https://www.facebook.com/Wzg%C3%B3rze-Zmartwychwstania-O%C5%9Brodek-Szko%C5%82y-Wy%C5%BCszej-im-Bogdana-Ja%C5%84skiego-1491711291081058/?fref=ts Jeśli nie zrobimy tego księżulek nigdy nie odda nam pieniędzy a będzie kręcił kolejne biznesiki pod ochroną
Sprawa u komornika - informacje dla wierzycieli
Obecnie komornicy nie wysyłają już wezwań do dłużnika tylko zajmują konto drogą elektroniczną, wiec dłużnik nie zdąży przed zajęciem opróżnić konta. W tym przypadku wpływające na konto czesne automatycznie zostaje zajęte przez komornika i trafia do wierzyciela jako zaległy dług. Poza tym za pomocą systemu OGNIVO komornik znajdzie każde z kont SWBJ i Uczelni Jańskiego. Opłata w zależności od komornika i ilości zapytań waha się od 45 do 180 zł, które potem są zwracane przez dłużnika. I jeszcze ważna rzecz, proponuję ściągać dług wyłącznie z kont bankowych, bo nie naraża to na dodatkowe koszty poszukiwania majątku, a poza tym można zgłosić się wówczas do dowolnego komornika w Polsce. Zanim Państwo złożą wniosek u komornika proszę się u niego bezpośrednio dowiedzieć, czy przyjmie sprawę, bo jeśli ma pół roku zaległości to sprawy nie przyjmie z urzędu i wtedy zgodnie z art. 8 skieruje do innego komornika.
08.12.2016
03.12.2016
"Sprawa dla reportera"
Proponują zgłoszenie sprawy do programu Elżbiety Jaworowicz "Sprawa dla reportera".
ALA
KTOŚ JUŻ DAŁ DO KOMORNIKA? Ja myślę sprzedać dług na giełdzie długów może jacyś Rosjanie kupią :)
24.11.2016
16.11.2016
W Państwie PiS
W Państwie PIS ta uczelnia ma szansę na dotacje z ministerstwa, by jeszcze dalej będą mamić i oszukiwać! Czarni władcy tego ludu...
@ Kraków bez zajęć
Nie rozśmieszaj ludzi. Pani, o której piszesz jest członkiem Polskiej Komisji Akredytacyjnej, która w styczniu kontrolowała Wydział krakowski i owa PKA wiedziała, że nie płacą, bo przy członkach komisji wykładowcy zrobili awanturę. Nie wiem, czy akurat ta Pani kontrolowała, bo się pochowali jak zobaczyli wykładowców, ale ta Pani na krakowskim Wydziale pracowała i jakimś dziwnym trafem wydali pozytywną opinię. Przecież za to jest kryminał. Ta Pani dobrze wie o tym, co się dzieje na SWBJ i jako członek PKA powinna zareagować. Niech ona taka "dobra" nie będzie, bo jest współwinna z powodu braku reakcji. Zresztą jak studenci chcą kontynuować studia na magisterskich zaocznych (płatnych) to zazwyczaj idą na UP, więc łaski nie robi, a przy dzisiejszym deficycie studentów uczelnia państwowa bierze, co się trafi i teraz każdy państwową uczelnię skończy bez najmniejszych problemów.
15.11.2016
13.11.2016
ostrzeżenie dla naiwnych
Drodzy przyszli wykładowcy Jańskiego - znowu szukają naiwnych w Krakowie. Nie liczcie, że będziecie pracować za pieniądze!!! Nie zapłacili tym, którzy obsługiwali semestr letni, więc szukają następnych, którym nie zapłacą... Interes się kreci od lat, a grono naiwniaków się powiększa! Nie podejmujcie tu zatrudnienia, bo jakichkolwiek szans na wypłatę brak!
Agnieszka
To nie tak prosta i tania sprawa, dowiadywałam się że trzeba zapłacić koszty wyceny nieruchomości a to może być kilka tysięcy, mi powiedział komornik że ok 4 tyś zł to trochę jest jednak.... zastanawiam się co robić ale podobno rachunki polokowane i nie ma jak cokolwiek na razie odzyskać dowiedziałam się, pewnego źródła że urząd skarbowy zajął rachunki i jeszcze inne zajęcia czekają
10.11.2016
10.11.2016
do pytajacego
chętnie tez się dowiem bo tez czekam sprawa u komornika
pytanie
Czy zna ktoś z Państwa numery ksiąg wieczystych działki i budynków Wzgórza Zmartwychwstania? Potrzebuję wpisać do wniosku o wszczęcie egzekucji komorniczej z nieruchomości.
09.11.2016
09.11.2016
aleksander wielki
Mam dla władz program naprawczy dla Krakowa : 1. wystarczy zapłacić wykładowcom a nie szukać winy w ludziach.
qaz
Czy to prawda że prodziekan niejaki ks. Stalon juz wyniósł się z Krakowa bo go niejaki ks. Mariano wykiwał? ha ha ha i siedzi sobie w Szczecinie?
09.11.2016
02.11.2016
Kraków bez zajęć
Koledzy koleżanki chyba czas wynieść się na inną uczelnię puki jeszcze ma kto wydać dokumenty. Jeśli jesteś z pedagogiki, szukaj uczelni w Krakowie gdzie pracuje Pani prof Muchacka, fajny wykładowca, odeszła z tego bałaganu ale gdy się zgłosiliśmy że chcemy przenieść się to nam pomogła, naprawdę super kobieta.... nie zastanawiajcie się za długo bo w trakcie roku będzie ciężko i stracicie kasę i semestr... Nie dajcie się zwieść że będzie dobrze....
@ Smutna
Jaki problem, przecież zajęcia na dowolnym kierunku i z dowolnego przedmiotu mogą prowadzić wszechwiedzące sekretarki z dziekanatu, tak jak było to już na SWBJ praktykowane od dawna.
25.10.2016
25.10.2016
Smutna
Pan Ch..... na pedagogice
ciekawe, który to
Na myśl nasuwają mi się tylko dwa nazwiska wykładowców, którzy mogliby nadal przychodzić na SWBJ? Pan P. na zarządzaniu i Pan Ch. na pedagogice. Który to z nich taki nadgorliwy, a może to jakiś inny nieświadomy?
24.10.2016
24.10.2016
Smutna
Ciąg dalsZy tego co było. Już nawet na stronie nie publikują harmonogramu bo się boją, zjazd co prawda się odbył, ale był tylko jeden wykładowca, i oczywiście zajęcia łączone z młodszym rokiem, co oni z tego wyniosą... do nowych kandydatow: omijać tą budę szerokim łukiem, byle tylko udało się na końcu obronić pracę... :( a ksiądz dziekanik.... wstyd mi za to co robi ten ksiądz, on jak osoba duchowna powinien być sprawiedliwy i uczciwy a oszukują nas na każdym kroku. Księże Sylwestrze - do spowiedzi!!!
Smutna
Ciąg dalsZy tego co było. Już nawet na stronie nie publikują harmonogramu bo się boją, zjazd co prawda się odbył, ale był tylko jeden wykładowca, i oczywiście zajęcia łączone z młodszym rokiem, co oni z tego wyniosą... do nowych kandydatow: omijać tą budę szerokim łukiem, byle tylko udało się na końcu obronić pracę... :( a ksiądz dziekanik.... wstyd mi za to co robi ten ksiądz, on jak osoba duchowna powinien być sprawiedliwy i uczciwy a oszukują nas na każdym kroku. Księże Sylwestrze - do spowiedzi!!!
24.10.2016
21.10.2016
nic mnie nie dziwi
Pruszków.... i wszystko jasne!
Wyprowadzają majątek!!! Poplłonkowski pomaga!!!
12 października 2016 roku Szkoła sprzedała majątek Panu Tadeuszowi Popłonkowskiemu UMOWA PRZENIESIENIA WŁASNOŚCI NIERUCHOMOŚCI W CELU ZWOLNIENIA Z ZOBOWIĄZANIA ZAWARTA W TRYBIE ART. 453 KODEKSU CYWILNEGO (DATIO IN SOLUTUM), 1631/2016, 2016-10-12, EWA MAKOWSKA DĘBSKA, PRUSZKÓW; 223-229, PL1Z/00047408/3 (tytuł aktu, numer rep A, data sporządzenia, notariusz – imię/imiona i nazwisko/nazwiska, siedziba; położenie dokumentu - numer karty akt, położenie dokumentu - numer księgi wieczystej) DZ. KW./PL1Z/00007691/16/003, 2016-10-12 11 Widać, że Pan ksiądz Piwko rękoma Pan Mariana Czajczyka wyprowadza majątek ze Szkoły! no to już koniec!!! TREŚĆ KSIĘGI WIECZYSTEJ NR PL1Z/00047408/3, STAN Z DNIA 2016-10-21 https://przegladarka-ekw.ms.gov.pl/eukw_prz/KsiegiWieczyste/pokazWydruk Pytanie ile była warta nieruchomość a ile byli winni Panu Popłonkowskiemu? Na pewno mniej byli winni ale wierni pracownicy dostają prezenty!
21.10.2016
19.10.2016
portale piszą o SWBJ
http://trybuna.eu/ostrzezenie-katolicka-uczelnia-wykorzystuje-pracownikow/
były wykładowca
Zgadzam się w 100 % z poprzednim wpisem. To nieprawdopodobne, że "tego bajzlu" jeszcze nie zamknięto!!!! Gdzie jest np. Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego???? Dlaczego nie ma żadnej kontroli??? Interwencji???? Wykładowcy i pozostali pracownicy od lat nie dostają wynagrodzenia! Muszą w sądach i u komorników dochodzić swoich praw pracowniczych!!! O co tu chodzi????
18.10.2016
11.10.2016
nieruchomości SWBJ to raj egzekucyjny dla komorników
Czy to prawda, że Piwko ukrył się w Woli Radziszowskiej i udaje, że nie ma nic wspólnego z SWBJ? Ci ze Wzgórza Zmartwychwstania, głównie osoby młode mają przykazane mówić, że owo wzgórze nie ma nic wspólnego z SWBJ, ale nieustannie SWBJ reklamują, a teraz ciągną kolejne pieniądze z Ministerstwa Nauki na podejrzany instytut badawczy w Woli Radziszowskiej. Dodam tyle, że zarówno dokumenty jak i komornicy oraz sama nazwa: Wzgórze Zmartwychwstania - Ośrodek Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego, poświadczają, że jest to własność SWBJ, jak wiele innych nieruchomości, m.in. rozsianych po Polsce pałacyków, np. w Elblągu czy Opolu. Komornik się za głowę złapał, gdy wykaz nieruchomości SWBJ zobaczył, jednocześnie się ciesząc, że będzie miał z czego egzekucje przeprowadzać.
nieprawdopodobne
To tego bajzlu jeszcze nie zamknęli. Toż to skandal!
07.10.2016
03.10.2016
Kupimy długi Jańskiego
Kupimy długi Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Warszawie!!!! Jeżeli dysponujecie Państwo umowami lub fakturami potwierdzającymi roszczenia wobec tej Uczelni proszę o kontakt pod adresem: kupiedlugiuczelnijanskiego@wp.pl. Odzyskaj Swoje pieniądze.
tolo
Płacą ?
03.10.2016
23.09.2016
do przedmówcy
W taj szkółce wykładały osoby reprezentujące wszystkie opcje polityczne od prawa do lewa, również osoby o różnych poglądach politycznych zajmowały stanowiska dziekana, dlatego Piwko ma takie znajomości i dlatego za każdych rządów czuje się jak pączek w maśle, ale już niedługo, bo czeka go sprawa karna.
Pawel
Mialem nieprzyjemnosc uczeszczac. NIE POLECAM!! Radze wszystkim unikac tej uczelni, omijac szerokim lukiem. Jakosc zajec zadna, problemy z oplatami itp na porzadku dziennym (pomylcie sie i zrobcie nadplate, pozniej sprobujcie ja odzyskac - to bedzie dopiero cud na tej "chrzescijanskiej" uczelni). Szkola zabrania "wlasnego" myslenia, najlepiej zeby byc fanatykim PISu i kosciola i wtedy jest wszystko ok. Jeszcze raz - ODRADZAM!!
23.09.2016
13.09.2016
Milion oddajemy
Miliona nie ma, ale zapewne jacyś naiwni studenci się znajdą i będą chodzić do tej budy Jańskiego np w Krk i płacić grube pieniądze za ,,edukację". No i jeszcze naiwni wykładowcy którzy będą czekać na wynagrodzenie. Tylko czekać aż komornik zacznie rozbierać tą szkołę.
gdzie jest milion zł?
http://wiadomosci.onet.pl/opole/palacyk-przy-ulicy-sempolowskiej-w-opolu-potrzebuje-ratunku/l4bmzh
13.09.2016
08.09.2016
Sorrow
Ta szkoła uwłacza Kościołowi Katolickiemu i godności księdza! Kanclerz, dziekan i kto tam jeszcze oszukują i kłamią, a potem biorą Ciało Chrystusa w swoje zakłamane łapska i profanują!
Była studentka
Studenci nie idźcie tam, braK wykształconej kadry, przekładają zajecia, totalna dezorganizacja. Uciekajcie bo ja żałuję swoich pieniędzy i straconego czasu, brak jakiejkolwiek wiedzy po tej szkole. Dziekan jak i większość kadry dojeżdża tylko na weekendy że Szczecina!!!! Po prostu paranoja!
03.09.2016
03.09.2016
Była studentka
Studenci nie idźcie tam, braK wykształconej kadry, przekładają zajecia, totalna dezorganizacja. Uciekajcie bo ja żałuję swoich pieniędzy i straconego czasu, brak jakiejkolwiek wiedzy po tej szkole. Dziekan jak i większość kadry dojeżdża tylko na weekendy że Szczecina!!!! Po prostu paranoja!
Olga
Ponoć rekrutacja jest dobra i wypłaty sa wysyłane wiec czy to prawda?
30.08.2016
23.08.2016
do przedmówcy
Po pierwsze, nie każdy ma konto na tym czymś, czym jest fb. Po drugie, z tego, co niedawno ktoś pisał SWBJ zablokowała możliwość komentowania na fb, o czym prodziekanie spod Szczecina dobrze wiesz.
antyFB SWBJ
Ciekawa strona o SWBJ https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Bogdana-Ja%C5%84skiego-Ostrze%C5%BCenie-dla-Stduent%C3%B3w-i-Wyk%C5%82adowc%C3%B3w-292756201066456/ Ciekawe tez to, że na tym profilu aktywność użytkowników jest większa niż na FB SWBJ ;)
23.08.2016
07.08.2016
do przedmówcy
Pomimo wystawienia sądowego nakazu zapłaty zapłaty dalej nie ma i nikomu kogo znam również nie zapłacono, czy to z nakazem czy bez niego. Prodziekanie spod Szczecina, nie podszywaj się pod wykładowców, bo na to są paragrafy. Jak pojawi się u was komornik to nie będzie ci tak wesoło i sutanna nie pomoże.
Marcin
Ja już dostałem zaczynają płacić. Jest coraz lepiej
07.08.2016
06.08.2016
do wierzyciel 2
Prodziekanie, nie podszywaj się pod wykładowców, którym SWBJ jest winna pieniądze za pracę, bo żaden wykładowca nie użyłby na tym forum bełkotu, tylko poprawnej polszczyzny.
@ wierzyciel 2
Do czego chce się Pan/Pani dołączyć? Przecież nie do tego nakazu zapłaty, który wydał Sąd.
05.08.2016
05.08.2016
Wierzyciel 2
chętnie bym sie dołączył jak sie możemy skontaktować
wierzyciel-wykładowca
Szanowni Państwo, z powodu zignorowania sądowego wezwania do zapłaty mam na jutro umówione spotkanie z dziennikarzem, który sprawę opisze. Potem udaję się do Sądu po klauzulę wykonalności i z nią idę do komornika.
04.08.2016
27.07.2016
były wykładowca
Właśnie otrzymałem z Sądu decyzję o wydaniu nakazu. Czekam tylko na uprawomocnienie i potem dalsza procedura odzyskania pieniędzy poprzez komornika, bo przecież mi SWBJ nie zapłaci, nawet po nakazie sądowym, skoro dotąd nie mam należnych pieniędzy.
wykładowca oszukany przez katolicką SWBJ
Szanowni Państwo, czy można się jeszcze dołączyć do pozwu zbiorowego przeciwko SWBJ, który został wniesiony do krakowskiego Sądu czy już jest za późno i muszę występować indywidualnie z pismem procesowym? Z góry dziękuję za odpowiedź. Wykładowca oszukany przez katolicką SWBJ
21.07.2016
13.07.2016
do wszystkich
do wszystkich 13.07.2016 18:58:29 Czy komuś w ostatnich tygodniach udało się uzyskać zapłatę za zaległe wynagrodzenie od tej Szkoły? Może się ktoś pochwalić. Z informacji uzyskanych od detektywa ta uczelnia ma milionowe zaległości do ZUS i US, a kasy na rachunkach nie ma. Zastanawiam się czy ktoś może potwierdzić, że otrzymał od nich przelew zaległości.
pytanie do wykłdowców
Czy ktoś z Państwa otrzymał z Jańskiego e-mail z ruskim rozszerzeniem .ru?
13.07.2016
06.07.2016
@ MINISTERSTWO
Jeśli chce Pan rozwikłać zagadkę, dlaczego Piwko ma znajomości w PKA to proszę spojrzeć na skład osobowy członków PKA (nauki społeczne i prawne) i pracowników wydziału zamiejscowego w Krakowie, a sprawa się wyjaśni.
do przedmówcy
Ty sieroto co możesz studentom doradzić jak jesteś po uszy w czarnej du..e
05.07.2016
05.07.2016
pytanie do przedmówcy
Przykre że wypowiadasz się a nie znasz prawa bardzo to smutne
pytanie do przedmówcy
Przykre że wypowiadasz się a nie znasz prawa bardzo to smutne
05.07.2016
05.07.2016
pytanie do przedmówcy
Czy w tej sytuacji nie należą się Marianowi P. i spółce dodatkowo sprawy karne o wyłudzenie, oszustwo, szantaż, preparowanie dokumentów, w tym Kacprowi R. o pomagierstwo?
do przedmówcy
Ja Pana Marianka i jego pomocników pozwałem do Sądu. Są oszustami i nie wierzę w ani jedno ich sowo. Czekam na nakaz zapłaty i idę do komornika. Nie będę tracił czasu na czekania i proszenie się o swoje pieniądze. Przyszłym studentom mogę tylko poradzić by się trzymali od tej szkoły i jej odnóg z daleka.
04.07.2016
02.07.2016
Ostrzeżenie przed SWBJ - społeczność na fb
"Zespół Organizacji i Nadzoru Uczelni Departament Szkolnictwa Wyższego i Kontroli (Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego) NIE BĘDZIE WSZCZYNAŁ POSTĘPOWANIA w sprawie nie wywiązywania się Szkoły Bogdana Jańskiego z wypłacania pensji względem wykładowców. Jak twierdzi Zespół Nadzoru mieszczący się w Warszawie ul. Hoża 20 (tel. 22 529 23 84) Sprawa ta ich nie dotyczy. Składam więc Ks. Kanclerzowi uczelni Marianowi Piwko wyrazy gratulacji. Szkoda tylko że nie ma ksiądz cywilnej odwagi przeprosić za opóźnienia w wypłaceniu wynagrodzenia osobą które na to zapracowały". Cyt za: Szkoła Bogdana Jańskiego - Ostrzeżenie dla Stduentów i Wykładowców Społeczność: https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Bogdana-Ja%C5%84skiego-Ostrze%C5%BCenie-dla-Stduent%C3%B3w-i-Wyk%C5%82adowc%C3%B3w-292756201066456/
do Pana, który stworzył na fb stronę z ostrzeżeniem dot. SWBJ
Szanowny Panie, nie mam konta na fb i zwracam się do Pana za pośrednictwem tej strony. Stosując kiedyś pewne triki, które w tym momencie nie będą już skuteczne wobec SWB, wynagrodzenie udało mi się odzyskać w krótkim czasie. Wiem, że jest wiele osób, które nieskutecznie interweniują lub nie robią tego wcale, dlatego Piwko czuje się bezkarnie. Adresy MNiSW oraz PKA, które Pan obrał za organy interwencyjne nic nie pomogą. Nie ten adres, najlepszy adres to internetowe portale informacyjne. Myślę, że telewizja, radio i prasa w dzisiejszych czasach, a tym bardziej w "okresie ogórkowym" nie są mediami, które będą miały aż tak wielkiego wpływu na załatwienie tej sprawy. Telewizję mało kto ogląda, radia też niewiele osób słucha, o czytelnictwie prasy nawet nie ma co wspominać, więc pozostaje wyłącznie najskuteczniejszy moim zdaniem środek perswazji, czyli Internet, a konkretnie portale internetowe, bo z tych korzystają wszyscy m.in.potencjalni przyszli studenci i wykładowcy etc. Z tego, co wiem kilka miesięcy temu redaktor portalu Gazety Krakowskiej był informowany za pośrednictwem forum GK na temat braku wypłat przez SWBJ i prosił osoby zainteresowane o kontakt, bo chciał podjąć się nagłośnienia problemu. Dziś rzeczony dziennikarz jest pracownikiem portalu onet.pl, więc najlepiej byłoby się do niego zwrócić i przypomnieć, że problem był sygnalizowany oraz poprosić, aby sprawę opisał na stronie głównej portalu. onet.pl. Ten krakowski dziennikarz to Dawid Serafin. Obecnie nie pracuje już dla portalu GK, tylko dla onet.pl. Oczywiście jest jeszcze droga sądowa, ale wiadomo jak w Polsce opieszale działają Sądy i może się tak zdarzyć, że zanim Sąd wyda nakaz zapłaty po SWBJ nie będzie śladu, a Piwko uciekanie ucieknie do Ameryki Południowej albo Afryki.
02.07.2016
01.07.2016
były wykładowca
Członkowie PAK-i słyszeli awanturę, jaka miała miejsce z udziałem wykładowców, którym nie zapłacili i reakcji z ich strony nie było żadnej. Ba, pewien pan z owej komisji patrzył tylko na zegarek i dopytywał pana R., o której będzie obiad?
MINISTERSTWO
Zadzwoniłem do sekretariatu Ministerstwa Edukacji oraz Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Pani w jednym z sekretariatów wręcz się oburzyła co ja od księdza chce !! Dlaczego mają go sprawdzać czy kontrolować. Ta uczelnia i ksiądz ma jakieś poważne znajomości że żaden urząd się z księdza nie wziął. Ksiądz kanclerz jest nie do ruszenia !
01.07.2016
01.07.2016
JANSKI
polecajcie tą szkołę... Trzeba nieuczciwe uczelnie wyeliminować z Polski nawet gdy założycielami są księża https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Bogdana-Ja%C5%84skiego-Ostrze%C5%BCenie-dla-Stduent%C3%B3w-i-Wyk%C5%82adowc%C3%B3w-292756201066456/
i śmieszno i straszno
Mnie ciekawi jedno, ile było w kopercie za zgodę na uruchomienie studiów magisterskich w Krakowie? A może to samowola Piwki jak wiele rzeczy na SWBJ do tej pory? W każdym razie list interwencyjny w tej sprawie do ministerstwa został już przygotowany i niedługo trafi na biurko ministra, bo to nie ministerstwo o uruchomieniu studiów II stopnia decydowało, ale minister ma prerogatywy, które mogą to zablokować.
26.06.2016
24.06.2016
MAŁE PYTANKO
Kiedy będzie jakiś spływ kajakowy zamiast zajęci ?
Piwko przed sąd!!!!!!
Pomijając burdel, degrengoladę i dno moralne SWBJ i jej pseudowładz, które mają w d... i płacących studentów i oraz tych, którym nie płacą umownych wynagrodzeń, tj. wykładowców i pracowników administracyjnych to za brak promotorów po części odpowiedzialni są sami studenci. Gdy w minionym roku akademickim wypełniali ankiety oceny wykładowców popisali głupoty, bo prowadzący ich zdaniem za dużo (czytaj: cokolwiek) od nich wymagali i część osób z tego powodu zrezygnowała z pracy na SWBJ. Poza tym to tylko i wyłącznie Piwko jest odpowiedzialny za to, co dzieje się na SWBJ i tylko jego można pociągnąć do odpowiedzialności karnej oraz zawiadomić Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
23.06.2016
23.06.2016
do przedmówcy
Proponuję trzy wyjścia, albo złożenie donosu na policję o wyłudzenie i sprawę karną przeciwko Piwce albo zaproszenie mediów, ewentualnie pozew do Sądu o zwrot czesnego i odszkodowanie z tytułu niemożności uzyskania licencjatu i strat w postaci niemożności kontynuowania nauki na studiach II stopnia. Najlepsze rozwiązanie podpowiedziałby adwokat podczas porady.
Student
Powinienem sie bronić w najblozszym czasie ale od kilku tygodniu wiem ze nie ma recenzenta. Chciałbym składać dokumenty na magisterke ale nie wiem kiedy bede miał obroniony licencjat. To co się tam dzieje to istny kabaret. Gdzie się podziały pieniądze z wpłat od studentów. Co jest grane, nie ma bata na dyrektora czy raczej dyktatora?
23.06.2016
14.06.2016
były (na szczęście) wykładowca
Jedna ze stacji telewizyjnych przygotowuje program o finansach Jańskiego i inwestycji Piwki m.in. dot. pałacyku w Elblągu i centrum rekreacyjnego w Woli Radziszowskiej, a przede wszystkim nt. braku wypłat wynagrodzeń. Materiał ma się ukazać w ciągu kilku tygodni.
tonic
Od trzech miesięcy Jański w Warszawie nie wypłaca stypendiów. Wykładowcy odwołują zajęcia w dniu ich prowadzenia (prawdopodobnie również im nie płacą). Dziekanat, jak zwykle nic nie wie i nie udziela informacji na ten temat. Do dyrektora finansowego nie chcą podać nr telefonu - farsa
14.06.2016
12.06.2016
@ UCIEKAĆ
To jest jakiś nowy, chwilowy dziekan? Jak się nazywa i kiedy ma dyżury? Pytam, bo się chętnie pofatyguję na Os. Niepodległości, żeby ujrzeć twarz tego nieświadomego kogoś, kto się zdecydował wejść w ten patologiczny bajzel, jakim jest SWBJ. Zapytam tego kogoś, czy pozostanie odważny, gdy SWBJ otrzyma nakaz zapłaty z Sądu i będzie musiał się przed komornikiem tłumaczyć, czy ucieknie, a wcześniej powie, że nic nie wie o "jakichkolwiek problemach z zaległymi wypłatami" i za nic nie odpowiada, bo jest "nowy".
były wykładowca
Mam informację z Sądu, że w przyszłym tygodniu będzie wystawiony nakaz zapłaty. Nareszcie! Od razu idę do komornika.
10.06.2016
09.06.2016
UCIEKAĆ
No ja powiem tyle, byle by zdać ten rok i uciekam, jestem na I roku, ale co tutaj się dzieje, teraz jeszcze w najgorętszym terminie dziekan wymyślił spływa kajakowy hahhaha a nie ma czasu na zrealizowanie zajęć, wykładowcy mają z nami jedne wykłady a na następnych zaliczenie.... to jest nie normalne. Mam tylko nadzieję że gdzieś mnie przyjmą po ukończeniu roku tej patologii. A tak swoją stroną to właśnie strona Jańskiego nie działa, ani w Krk,ani główna, ciekawe kto w tym palce maczal.
do przedmówcy
Nie wszyscy, bo są też naiwniacy, którzy podjęli dalszą pracę, wierząc, że im zapłacą, ale są też tacy, którzy wcale nie chcą odzyskać pieniędzy, a wykładają na SWBJ dla zabicia czasu. Wiadomo nie od dziś, że Pan Bóg na tym świecie ma różnych lokatorów. Jeśli chodzi o odzyskanie długu zależy to od tego, czy SWBJ boi się, że dana osoba nagłośni medialnie sprawę zanim pójdzie do Sądu, czy nie. Mnie się bali, więc szybko zapłacili za przepracowany semestr. Będę świadkiem w dwóch sprawach wniesionych do Sądu, więc przed Sądem opowiem to, co miało trafić także do mediów. Skarbówce można fakt zgłosić, bo z tego, co wiem, gdy tylko wpłaci zaległość musi natychmiastowo wystawić PIT pracownikowi, a jak nie wystawi to zgłasza się w US . Jak jest z ZUS-em nie wiem, ale można ich zapytać. Z tego, co mówił mi adwokat nie ma takiej możliwości, żeby ZUS rozłożył składki na raty lub zawiesił, jak na SWBJ opowiadają. To samo dot. skarbówki. Komornik ściąga długi na pewno, bo już o tym pisali, a gdy ma się sądowy nakaz komornik może od razu zrobić zabezpieczenie na depozyt sądowy. Jako skuteczne sposoby odzyskania długu zostają jeszcze Krajowy Rejestr Dłużników, massmedia, ewentualnie interwencja w jakimś porządnym Biurze Poselskim/Senatorskim.
07.06.2016
07.06.2016
do przedmówcy
Nie wiem skąd czerpiesz informację o ilości pozwów wobec Jańskiego, ale jeśli tak jest, że wszyscy pokrzywdzeni wystąpili na drogę sądową to ok. A może wiesz czy udało się odzyskać coś odzyskać przez komorników, bo z tego co wiem to Jański ma duże długi w US i w ZUS?
do przedmówcy
Człowieku, a gdzieś ty się uchował, że nie wiesz o tym, że większości pracowników dydaktycznych i administracyjnych SWBJ w całej Polsce nie zapłacono? Napisanie samodzielnie pozwu, zebranie załączników i złożenie do Sądu dla osoby wykształconej to naprawdę żaden problem. Nie potrzeba do tego kolektywu, a nawet jeśli byłby to pozew zbiorowy to rychło w czas, bo takie już dawno są w Sądach przeciwko SWBJ i Piwce. O idących w dziesiątki sprawach indywidualnych o wydanie nakazu zapłaty wniesionych do Sądów wspominać nie muszę, bo to wiedza powszechna.
06.06.2016
06.06.2016
pokrzywdzeni przez Jańskiego
Zastanawiam się ile jest osób, które zostały finansowo "pokrzywdzone" (oszukane) przez wszystkie odnogi szkół Jańskiego? Może warto się jednak wspólnie postarać odzyskać swoje pieniądze!!!
WASZA KASA JEST TU?
Tajemnicza inwestycja na Stoczniowej. Jański milczy i odwleka zakończenie renowacji pałacyku Czytaj więcej na http://info.elblag.pl/19,44115,Tajemnicza-inwestycja-na-Stoczniowej-Janski-milczy-i-odwleka-zakonczenie-renowacji-palacyku.html...#ixzz4AJd1lFW9
01.06.2016
01.06.2016
do uczelnianego Trola
widać że nie wiesz co piszesz wiesz idioto ile na 3 roku jest różnic na tej pseudo uczelni? Gdzie cie przyjmą musisz tu gnić do końca
Uczelniany Trol
na uczelni szału nie ma. Wykładowca wypłacają jakieś grosze po trochu. Tak podobno się dogadali. Studia z opóźnieniem, ale się zaczęły. po co te emocje. Jest jak jest. Do student IV roku - jak było mi źle na innej uczelni - odszedłem. Jestem tu i jakoś specjalnie się nie przejmuje. Do student II roku - zgadzam się z jednym - nie pasuje to spadać. Ale sprawa kasy jest zastanawiająca...
31.05.2016
31.05.2016
student II roku
Jak Wam tak źle to spadajcie z tej uczelni. Po co się męczyć. Zajęcia się odbywają. Ja płacę za szkołę i przychodzę na zajęcia. A jak uważacie, że jest coraz gorzej, a nie lepiej - to nara! Bo jak nie było zajęć, to był dramat, ale jak już zaczęły się odbywać, to wszystko się nie podoba. Sami się zastanówcie czego chcecie. Poza tym nam powiedziała jedna pani doktor, że jak nie dostanie kasy, to nie będzie przychodzić na zajęcia. Więc chyba coś jej zapłacili, skoro umawia się z nami na zajęcia w czerwcu. Generalnie wiem, że nie wszystkim wszystko zapłacono. Ale szczerze - gówno mnie to obchodzi - ja płacę i mam zajęcia. A jak uczelnia się rozlicza - to nie moja sprawa. Dopóki mam zaliczenia przedmiotów i zajęcia niech się sami dogadują. do student IV roku - serio jest na Jańskim 4 rok? Gratuluję! ,Musisz być z tych zdolniejszych, skoro 4 lata studiujesz.... Uczelnai bez dziekanat? Juz tak było - jak był Kacperek lub Marczukowa - ta wiecznie niezadowolona i traktująca ludzi jak śmieci -a ten nigdy nic nie wiedział i nigdy nie była to jego wina... Weź... daj spokój...
Student IV rok
do Studenta II rok nie wiem czy ty jesteś takim idiotom czy tylko udajesz? Jest poprawa ha ha ha ha ha zabiłes mnie koleszko śmiechem poprawa ha ha ha w czym ? takiego dziadostwa nie bylo co tu zawalac wine jak by bylo płacone wykladowca to nie bylo by problemu i co tu szukac kwadratowych czy to bedzie Pan X, Y, Z nie ma znaczenia bedzie placone to nie potrzeba nawet dziekana zadnego.
20.05.2016
20.05.2016
Student IV rok
do Studenta II rok nie wiem czy ty jesteś takim idiotom czy tylko udajesz? Jest poprawa ha ha ha ha ha zabiłes mnie koleszko śmiechem poprawa ha ha ha w czym ? takiego dziadostwa nie bylo co tu zawalac wine jak by bylo płacone wykladowca to nie bylo by problemu i co tu szukac kwadratowych czy to bedzie Pan X, Y, Z nie ma znaczenia bedzie placone to nie potrzeba nawet dziekana zadnego.
Student IV rok
do Studenta II rok nie wiem czy ty jesteś takim idiotom czy tylko udajesz? Jest poprawa ha ha ha ha ha zabiłes mnie koleszko śmiechem poprawa ha ha ha w czym ? takiego dziadostwa nie bylo co tu zawalac wine jak by bylo płacone wykladowca to nie bylo by problemu i co tu szukac kwadratowych czy to bedzie Pan X, Y, Z nie ma znaczenia bedzie placone to nie potrzeba nawet dziekana zadnego.
20.05.2016
19.05.2016
@ student II roku
Na temat wymienionej przez ciebie persony mam od pierwszej z nim rozmowy niezmiennie zdanie jak najgorsze. Zresztą on wie dobrze, że Sąd będzie go wzywał na świadka w wielu sprawach założonych przez wykładowców.
@ student II roku
To dlaczego dotąd 98% osób nie ma wypłaconych zaległych wynagrodzeń za 2-3 semestry i sprawy w Sądach pozakładało wstecz skoro jest tak super? Wykładowcy z listy mailingowej otrzymali e-mail od nowego prodziekana i na niego odpisują, m.in. że dotąd nie otrzymali pieniędzy i poszli do Sądu, a reakcji i odpowiedzi żadnej, a ty dalej pisz, że jest super. Podpisz się z imienia i nazwiska to nowy prodziekan cię piątką z kreowania ("nowej") rzeczywistości Jańskiego nagrodzi.
19.05.2016
19.05.2016
student II roku
najlepsze jest to, że pisze prawdę. Ale tu widzę znawcy wiedzą lepiej. Zajęcia się odbywają. Nikt idioto mi nie płaci za pisanie prawdy. To trzeba mieć tupet. Wystarczy, że otworzysz oczy. Jest poprawa, co nie znaczy, że wszystko jest już super. Ale jeśli nie widzisz tego - to ja się zastanawiam, na czyje zlecenie Ty piszesz, aby oczerniać to, co się teraz zadziało. Kacperek kazał pisać czy jeszcze jakiś inny zdolny człowiek, który narobił syfu i uciekł, a teraz czepia się tych, co sprzątają syf.
student II roku
najlepsze jest to, że pisze prawdę. Ale tu widzę znawcy wiedzą lepiej. Zajęcia się odbywają. Nikt idioto mi nie płaci za pisanie prawdy. To trzeba mieć tupet. Wystarczy, że otworzysz oczy. Jest poprawa, co nie znaczy, że wszystko jest już super. Ale jeśli nie widzisz tego - to ja się zastanawiam, na czyje zlecenie Ty piszesz, aby oczerniać to, co się teraz zadziało. Kacperek kazał pisać czy jeszcze jakiś inny zdolny człowiek, który narobił syfu i uciekł, a teraz czepia się tych, co sprzątają syf.
19.05.2016
18.05.2016
@ student II roku
Ile nowy prodziekan-biznesmen płaci za pozytywny wpis? Może się też na jakąś fuchę załapię i też laurki popiszę za kasę, bo na to pieniądze są, a na wynagrodzenia nie ma.
student II roku
a ja mimo wielu jazd w tej szkole zauwazyłam, że coś robią na lepsze. Poszłam do dziekanatu, moją i koleżanki sprawę załatwiono w jeden dzień - jest ok. Powoli szkoła staje na nogi.
18.05.2016
17.05.2016
@ Gosdi
Mamona przysłoniła oczy niejakiemu Piwce, tylko i wyłącznie, a co było kiedyś odeszło bezpowrotnie. Dobrych wykładowców nie ma właśnie, dlatego że im nie płacili. Wystarczy wymienionych zapytać, a nie pisać nieprawdę na zlecenie.
Gosdi
Ja studiowałam Jańskim przy Witosa w latach 2005-2008 i powiem, że jestem bardzo zaskoczona tymi opiniami. Wtedy ta uczelnia owszem miała braki, ale wykładowcy byli znakomici. Pani prof, Flis, Skąpska, dr Duda i wielu innych z ogromnym naukowym dorobkiem i była to wymagająca uczelnia, a nade wszystko prężnie działająca, przyjazna studentom. Studenci otrzymywali stypendia, organizowane były konkursy tematyczne a nagrody choć niewielkie, były pieniężne. Być może mamona przysłoniła niektórym cel i stąd w tej chwili wszystko zeszło na przysłowiowe psy. Życzę wszystkim aby się polepszyło
17.05.2016
10.05.2016
to niemozliwe
To tej spelunki i jej wodzireja jeszcze nie zamknęli?
Ana
To odbywają się w końcu zajęcia czy nie? Niby są rozpisane na jeden zjazd, ale pewnie jak zwykle to jakaś ściema. Ja w każdym razie dokumenty zabieram. Jeśli mi dobrowolnie nie wydadzą wezwę Policję i media.
09.05.2016
06.05.2016
Ucieczka
Nie idźcie do tej szkoły ja z niej uciekam, poziom edukacji tragiczny i brak organizacji!!!! Kasę płacimy a nic w zamian nie mamy...?!!!i brak kadry...
ręce opadają!
Obecnie prodziekanem wydziału krakowskiego SWBJ jest znany ksiądz-biznesmen z Gryfic: http://www.se.pl/wiadomosci/polska/duchy-i-randki-na-plebanii-w-gryficach_212075.html http://www.gs24.pl/wiadomosci/gryfice/art/5449934,ksiadz-biznesmen-moze-miec-biuro-towarzyskie-i-winiarnie,id,t.html
04.05.2016
24.04.2016
do pedagogów
To po co płacicie? Idźcie do TV Kraków jak w poprzednim roku w styczniu studenci zrobili i jedną wizytą telewizji sprawa została na jakiś czas rozwiązana. Jeśli TV Kraków już podejmowała temat to chętnie do niego wróci. Wiecie, że nawet sądy Piwko ma w d..., ale mediów to się boi jak diabeł święconej wody i to nie jest przypadkowa analogia.
Pedagogowie
Pracuje bo nie chce zawieść studentów, ale jest to pseudo nauka, licencjaci nie mają promotorów swoich prac... A Pani psycholog sama nie wiedziała jaki ma znami przedmiot. I nie było komu tego zgłosić, dziś nie było dziekana, chyba wrócił do Szczecina. Ludzie nie idźcie do tej szkoły !!
23.04.2016
23.04.2016
do pedagogów
To porozmawiajcie z tą panią, dlaczego ona pomimo tej patologii tam pracuje. Skoro piszecie, że to psycholog to w sumie mnie nie dziwi, bo psychologowie z racji swojej profesji po wielu latach w zawodzie wykazują pewne wypaczenia w myśleniu.
Pedagogowie
3 grupy razem zajęcia polaczone: praca z dzieckiem zdolnym oraz terapia pedagogiczna w pracy z dzieckiem. Oglądamy film z Panią psycholog że brzuch to drugi muzg buhahaha... Patologia, dlaczego my tu studiujemy???!!!
23.04.2016
22.04.2016
Bahama mama
Jeśli to prawda z panem R. to oznacza tylko jedno, że Marian P. ucieknie na Bahamy albo jakieś inne Seszele razem z czesnym studentów i ślad po nim zaginie bezpowrotnie.
do zirytowany
Nic ta rezygnacja mu nie pomoże. Za daleko to wszystko zaszło. Sądów nie będzie interesowało, że teraz zrezygnował, ważne będzie, że tyle lat przyzwalał na taki stan rzeczy, a wykładowców, którzy upominali się o swoje wynagrodzenie miał za nic. Przyczynił się też do rezygnacji z kilku z rzędu dziekanów, co nie jest tajemnicą poliszynela. Niech ma pretensje wyłącznie do siebie i swojego guru mariana. Każdy wie, jak było i jak jest i żadna rezygnacja tego nie zmieni. marian niedługo pójdzie siedzieć i sutanna go nie ochroni. Sprawiedliwość dosięgnie każdego.
21.04.2016
21.04.2016
zirytowany
Pan R. zrezygnował z funkcji. Podobno wypowiedział też umowę o pracę. Pani dziekan też już raczej nie będzie panią dziekan. Za chwilę nie będzie tam z kim rozmawiać.... Serdecznie współczuję studentom..... obawiam się, że niedługo będzie po temacie.....
kolejna afera z SWBJ w roli głównej
http://www.wspolczesna.pl/wiadomosci/lomza/a/uczelnia-janskiego-w-lomzy-z-katolickiej-szkoly-zniknal-milion-zl-ksiegowa-brali-ksieza,9867887/ http://www.fakt.pl/polska/z-kasy-katolickiej-uczelni-janskiego-w-lomzy-zniknal-milion-zlotych-kto-jest-winny-,artykuly,625470.html http://www.fakt.pl/forum/z-kasy-katolickiej-uczelni-janskiego-w-lomzy-znikn,0,2713625,0,czytaj.html?cid=625470
14.04.2016
14.04.2016
psycholog kliniczny
Czy jest jeszcze ktoś naiwny lub nieświadomy oszustwa SWBJ, kto płaci czesne, którego nie odzyska, a zajęć nie zobaczy?
też dłużnik
I jeszcze jedno, żebyście nie byli zdziwieni. Mój nick to zamierzona ironia. W sądzie podczas rozprawy o zapłatę powiem sporo na temat tego, jak funkcjonuje ta pseudoszkółka oraz jak grubiańsko i lekceważąco odnoszą się władze szkółki do wykładowców, którym nie płacą.
13.04.2016
13.04.2016
też dłużnik
Widzę, że na jednym z kierunków są rozpisane zajęcia. Czy się faktycznie do końca semestru będą odbywały to się okaże? Najśmieszniejsze jest jednak, że Pan, który najbardziej dopominał się o zapłatę podczas wrześniowej quasi-Rady Wydziału dalej zajęcia prowadzi. Pani, która wówczas gardłowała, że nie ma nic przeciwko temu, żeby nie płacili tez w harmonogramie widnieje, ale to akurat nie dziwi, bo ona lubi pracować za darmo. Krótko mówiąc, apogeum śmieszności.
Kaja
A ja jestem na ostatnim semestrze Jańskiego Kraków. W czerwcu mam się bronić i jestem przerażona , że nie zdążę i zostanę z niczym!!!!!
12.04.2016
11.04.2016
mitsu
Ja skończyłem studia w Jąńskim jakimś cudem, ale nikomu NIE POLECAM!!!! bo uczelnia powinna być dla studenta, tym bardziej że prywatna i student płaci czesne,a nie odwrotnie. Aktualnie studiuję mgr na innej uczelni i mam wrażenie jakbym ze starego , zepsutego auta przesiadł się na Porsche. Jeśli ktoś zastanawia się nad wyborem tej szkoły zdecydowanie mówię NIE RADZĘ !!!
nakaz lub egzekucja komornicza
W Sądach krakowskich założonych jest kilkanaście spraw z powództwa cywilnego przeciwko SWBJ o zapłatę wynagrodzeń. Dowody przedstawiane przez powodów w pozwach w postępowaniu uproszczonym są tak oczywiste, że od razu sprawa kierowana jest do rozpatrzenia w postępowaniach nakazowych. Jeżeli po wydaniu sądowych nakazów zapłaty Marian P. nadal się miga przed płaceniem, wierzyciel/powód udaje się do komornika z wnioskiem o zabezpieczenie lub od razu o egzekucję, W tym drugim przypadku wierzyciel może zlecić komornikowi poszukiwanie majątku dłużnika, a więc jest duże prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że komornik pofatyguje się do centrum rekreacji Mariana P. w Woli Radziszowskiej.
10.04.2016
08.04.2016
bagnisko
Ktoś na stronie opinii o wydziale w chełmie umieścił dziś to-Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości w Łomży. Zginęły wpłaty od studentów. Aż 800 tys. zł trafiło z konta uczelni na prywatne, należące do byłej kwestor. Kobieta twierdzi, że stało się tak za wiedzą byłego kanclerza. Ten zaprzecza. Sprawą zajmuje się sejneńska prokuratura. - To postępowanie wyjaśniające - mówi Ryszard Tomkiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Suwałkach. - Zarzutów nikomu nie przedstawiliśmy. Chodzi o Wyższą Szkolę Zarządzania i Przedsiębiorczości w Łomży. To prywatna uczelnia, która kształci w systemie dziennym oraz zaocznym. W marcu br. władze uczelni zwolniły z pracy kwestor. Jak czytamy w specjalnym, wydanym przez uczelnię oświadczeniu, wyszło wówczas na jaw, że kobieta dokonała szeregu operacji bankowych, przelewając na swoje konto około 800 tys. zł. Były to pieniądze wpłacane przez studentów tytułem czesnego. Kwestor przelewała środki sukcesywnie, od jesieni 2011 r. do lutego 2013 r. reklama Ksiądz Marian P., ówczesny kanclerz Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości w Łomży twierdzi, że przeprowadził z kobietą szereg rozmów, by oddała przywłaszczone pieniądze. Kwestor miała odmówić. Duchowny złożył więc doniesienie do prokuratury. To samo zrobiła była kwestor. Twierdzi, że działała za przyzwoleniem kanclerza, który miał korzystać z tych pieniędzy. Czy tak faktycznie było, chcieliśmy w czwartek zapytać księdza Mariana P. Okazało się jednak, że od miesiąca nie jest już kanclerzem, natomiast jego następca nie chciał komentować sprawy, a jedynie przesłał do redakcji komunikat, w którym potwierdził, że pieniądze zginęły. Czytaj więcej: http://www.wspolczesna.pl/wiadomosci/lomza/art/5850638,wyzsza-szkola-zarzadzania-i-przedsiebiorczosci-w-lomzy-zginely-wplaty-od-studentow,id,t.htmlumieścił dziś to-
ja
I brawo! Banda oszustów, nawet pozwami się nie przejmują. Może jak ich ktoś w końcu obnaży przy pomocy mediów, to przestaną wciągać w to bagno kolejnych niezorientowanych studentów i wykładowców.
08.04.2016
08.04.2016
co z planem zajęć?
No i nie ma harmonogramu na cały semestr, ani nawet na najbliższy zjazd. W związku z tym udaję się do mediów, bo moja cierpliwość dobiegła końca!!!!!!
..
Z tego co dzwoniłam dziś do dziekanatu, zajęcia CHYBA się odbędą a harmonogramy pojawią się MOŻE jutro.
06.04.2016
06.04.2016
co z planem zajęć?
Wie ktoś czy zajęcia się w tym semestrze odbędą? Jeżeli nie otrzymam do jutra rozpiski zajęć na cały semestr to nie płacę dalej czesnego i zabieram dokumenty. Jak mi dokumentów nie zechcą wydać to zadzwonię po Policję i będę musieli wydać w obecności funkcjonariuszy.
afera - specjalność SWBJ
ttp://www.elblag.net/artykuly/to-najbardziej-tajemnicza-inwestycja-w-miescie,24511.htm
05.04.2016
21.03.2016
Uważajcie.
Jeśli czyta opinie ktoś kto jest zainteresowany studiowaniem na Jańskim to radzę się dobrze zastanowić. Co semestr problemy ze znalezieniem nowych wykładowców, którym nie płacą i odchodzą z pozwem do sądu jak to było w lutym. Do tej pory zajęcia się nie rozpoczęły dla kierunków humanistycznych, zamknięty dziekanat i kłamstwo za kłamstwem. Dziekan co chwile inny, co chwile wszyscy na L4. Te osoby ,które mogą niech lepiej wybiorą inną uczelnie, mniej stresu ,że ją ukończą.
Organy scigania
Organy ścigania – organy, do których właściwości należy wykrywanie przestępstw i ściganie ich sprawców poprzez prowadzenie dochodzeń i śledztw. Organami ścigania w Rzeczypospolitej Polskiej są: prokuratura Policja Żandarmeria Wojskowa Centralne Biuro Antykorupcyjne Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego Straż Graniczna Służba Celna.
21.03.2016
19.03.2016
antyplagiat
Po pierwsze, trzeba być nieźle walniętym w mózg, żeby jakieś poematy umieszczać na forum, gdzie pisze się opinie nt. uczelni. Po drugie, nieposzanowanie praw autorskich i plagiat obligują każdego, kto ma na ten temat wiedzę do powiadomienia odpowiednich organów, co niebawem uczynię.
do R.
Panie R., skończ waść, wstydu oszczędź!!!!
19.03.2016
19.03.2016
Jasno to widze
to jakaś następna tragedia?
Jasno to widze
to jakaś następna tragedia?
19.03.2016
19.03.2016
Jasno to widze
to jakaś następna tragedia?
czarno to widzę
Czyżby ktoś próbował odciągnąć uwagę od tragedii rozgrywającej się w Szkole Niższej im. Bogdana Jańskiego? Do zainteresowanych- prawdziwe opinie znajduja się trochę niże,j pod marnymi wklejkami osób próbujących ukryć reputację tej szkoły
19.03.2016
18.03.2016
prawdziwie
Panie R., możesz pan wklejać i opowiadać sobie wierszyki i bajki, jakie pan tylko chcesz, a prawdy pan nie zatuszujesz. P.S. W więzieniach osadzeni też poezję piszą.
wiedzmin
Nam strzelać nie kazano. - Wstąpiłem na działo I spójrzałem na pole; dwieście armat grzmiało. Artyleryi ruskiej ciągną się szeregi, Prosto, długo, daleko, jako morza brzegi; I widziałem ich wodza: przybiegł, mieczem skinął I jak ptak jedno skrzydło wojska swego zwinął; Wylewa się spod skrzydła ściśniona piechota Długą czarną kolumną, jako lawa błota, Nasypana iskrami bagnetów. Jak sępy Czarne chorągwie na śmierć prowadzą zastępy. Przeciw nim sterczy biała, wąska, zaostrzona, Jak głaz bodzący morze, reduta Ordona. Sześć tylko miała armat; wciąż dymią i świecą; I nie tyle prędkich słów gniewne usta miecą, Nie tyle przejdzie uczuć przez duszę w rozpaczy, Ile z tych dział leciało bomb, kul i kartaczy. Patrz, tam granat w sam środek kolumny się nurza, Jak w fale bryła lawy, pułk dymem zachmurza; Pęka śród dymu granat, szyk pod niebo leci I ogromna łysina śród kolumny świeci. Tam kula, lecąc, z dala grozi, szumi, wyje. Ryczy jak byk przed bitwą, miota się, grunt ryje; - Już dopadła; jak boa śród kolumn się zwija, Pali piersią, rwie zębem, oddechem zabija. Najstraszniejszej nie widać, lecz słychać po dźwięku, Po waleniu się trupów, po ranionych jęku: Gdy kolumnę od końca do końca przewierci, Jak gdyby środkiem wojska przeszedł anioł śmierci. Gdzież jest król, co na rzezie tłumy te wyprawia? Czy dzieli ich odwagę, czy pierś sam nadstawia? Nie, on siedzi o pięćset mil na swej stolicy, Król wielki, samowładnik świata połowicy; Zmarszczył brwi, - i tysiące kibitek wnet leci; Podpisał, - tysiąc matek opłakuje dzieci; Skinął, - padają knuty od Niemna do Chiwy. Mocarzu, jak Bóg silny, jak szatan złośliwy, Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże, Gdy poselstwo paryskie twoje stopy liże, - Warszawa jedna twojej mocy się urąga, Podnosi na cię rękę i koronę ściąga, Koronę Kazimierzów, Chrobrych z twojej głowy, Boś ją ukradł i skrwawił, synu Wasilowy! Car dziwi się - ze strachu. drzą Petersburczany, Car gniewa się - ze strachu mrą jego dworzany; Ale sypią się wojska, których Bóg i wiara Jest Car. - Car gniewny: umrzem, rozweselim Cara. Posłany wódz kaukaski z siłami pół-świata, Wierny, czynny i sprawny - jak knut w ręku kata. Ura! ura! Patrz, blisko reduty, już w rowy Walą się, na faszynę kładąc swe tułowy; Już czernią się na białych palisadach wałów. Jeszcze reduta w środku, jasna od wystrzałów, Czerwieni się nad czernią: jak w środek mrowiaka Wrzucony motyl błyska, - mrowie go naciska, - Zgasł - tak zgasła reduta. Czyż ostatnie działo Strącone z łoża w piasku paszczę zagrzebało? Czy zapał krwią ostatni bombardyjer zalał? Zgasnął ogień. - Już Moskal rogatki wywalał. Gdzież ręczna broń? - Ach, dzisiaj pracowała więcej Niż na wszystkich przeglądach za władzy książęcej; Zgadłem, dlaczego milczy, - bo nieraz widziałem Garstkę naszych walczącą z Moskali nawałem. Gdy godzinę wołano dwa słowa: pal, nabij; Gdy oddechy dym tłumi, trud ramiona słabi; A wciąż grzmi rozkaz wodzów, wre żołnierza czynność; Na koniec bez rozkazu pełnią swą powinność, Na koniec bez rozwagi, bez czucia, pamięci, Żołnierz jako młyn palny nabija - grzmi - kręci Broń od oka do nogi, od nogi na oko: Aż ręka w ładownicy długo i głęboko Szukała, nie znalazła - i żołnierz pobladnął, Nie znalazłszy ładunku, już bronią nie władnął; I uczuł, że go pali strzelba rozogniona; Upuścił ją i upadł; - nim dobiją, skona. Takem myślił, - a w szaniec nieprzyjaciół kupa Już łazła, jak robactwo na świeżego trupa. Pociemniało mi w oczach - a gdym łzy ocierał, Słyszałem, że coś do mnie mówił mój Jenerał. On przez lunetę wspartą na moim ramieniu Długo na szturm i szaniec poglądał w milczeniu. Na koniec rzekł; "Stracona". - Spod lunety jego Wymknęło się łez kilka, - rzekł do mnie: "Kolego, Wzrok młody od szkieł lepszy; patrzaj, tam na wale, Znasz Ordona, czy widzisz, gdzie jest?" - "Jenerale, Czy go znam? - Tam stał zawsze, to działo kierował. Nie widzę - znajdę - dojrzę! - śród dymu się schował: Lecz śród najgęstszych kłębów dymu ileż razy Widziałem rękę jego, dającą rozkazy. - Widzę go znowu, - widzę rękę - błyskawicę, Wywija, grozi wrogom, trzyma palną świécę, Biorą go - zginął - o nie, - skoczył w dół, - do lochów"! "Dobrze - rzecze Jenerał - nie odda im prochów". Tu blask - dym - chwila cicho - i huk jak stu gromów. Zaćmiło się powietrze od ziemi wylomów, Harmaty podskoczyły i jak wystrzelone Toczyły się na kołach - lonty zapalone Nie trafiły do swoich panew. I dym wionął Prosto ku nam; i w gęstej chmurze nas ochłonął. I nie było nic widać prócz granatów blasku, I powoli dym rzedniał, opadał deszcz piasku. Spojrzałem na redutę; - wały, palisady, Działa i naszych garstka, i wrogów gromady; Wszystko jako sen znikło. - Tylko czarna bryła Ziemi niekształtnej leży - rozjemcza mogiła. Tam i ci, co bronili, -i ci, co się wdarli, Pierwszy raz pokój szczery i wieczny zawarli. Choćby cesarz Moskalom kazał wstać, już dusza Moskiewska. tam raz pierwszy, cesarza nie słusza. Tam zagrzebane tylu set ciała, imiona: Dusze gdzie? nie wiem; lecz wiem, gdzie dusza Ordona. On będzie Patron szańców! - Bo dzieło zniszczenia W dobrej sprawie jest święte, Jak dzieło tworzenia; Bóg wyrzekł słowo stań się, Bóg i zgiń wyrzecze. Kiedy od ludzi wiara i wolność uciecze, Kiedy ziemię despotyzm i duma szalona Obleją, jak Moskale redutę Ordona - Karząc plemię zwyciężców zbrodniami zatrute, Bóg wysadzi tę ziemię, jak on swą redutę.
18.03.2016
18.03.2016
Wiedzmin
Nam strzelać nie kazano. - Wstąpiłem na działo I spójrzałem na pole; dwieście armat grzmiało. Artyleryi ruskiej ciągną się szeregi, Prosto, długo, daleko, jako morza brzegi; I widziałem ich wodza: przybiegł, mieczem skinął I jak ptak jedno skrzydło wojska swego zwinął; Wylewa się spod skrzydła ściśniona piechota Długą czarną kolumną, jako lawa błota, Nasypana iskrami bagnetów. Jak sępy Czarne chorągwie na śmierć prowadzą zastępy. Przeciw nim sterczy biała, wąska, zaostrzona, Jak głaz bodzący morze, reduta Ordona. Sześć tylko miała armat; wciąż dymią i świecą; I nie tyle prędkich słów gniewne usta miecą, Nie tyle przejdzie uczuć przez duszę w rozpaczy, Ile z tych dział leciało bomb, kul i kartaczy. Patrz, tam granat w sam środek kolumny się nurza, Jak w fale bryła lawy, pułk dymem zachmurza; Pęka śród dymu granat, szyk pod niebo leci I ogromna łysina śród kolumny świeci. Tam kula, lecąc, z dala grozi, szumi, wyje. Ryczy jak byk przed bitwą, miota się, grunt ryje; - Już dopadła; jak boa śród kolumn się zwija, Pali piersią, rwie zębem, oddechem zabija. Najstraszniejszej nie widać, lecz słychać po dźwięku, Po waleniu się trupów, po ranionych jęku: Gdy kolumnę od końca do końca przewierci, Jak gdyby środkiem wojska przeszedł anioł śmierci. Gdzież jest król, co na rzezie tłumy te wyprawia? Czy dzieli ich odwagę, czy pierś sam nadstawia? Nie, on siedzi o pięćset mil na swej stolicy, Król wielki, samowładnik świata połowicy; Zmarszczył brwi, - i tysiące kibitek wnet leci; Podpisał, - tysiąc matek opłakuje dzieci; Skinął, - padają knuty od Niemna do Chiwy. Mocarzu, jak Bóg silny, jak szatan złośliwy, Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże, Gdy poselstwo paryskie twoje stopy liże, - Warszawa jedna twojej mocy się urąga, Podnosi na cię rękę i koronę ściąga, Koronę Kazimierzów, Chrobrych z twojej głowy, Boś ją ukradł i skrwawił, synu Wasilowy! Car dziwi się - ze strachu. drzą Petersburczany, Car gniewa się - ze strachu mrą jego dworzany; Ale sypią się wojska, których Bóg i wiara Jest Car. - Car gniewny: umrzem, rozweselim Cara. Posłany wódz kaukaski z siłami pół-świata, Wierny, czynny i sprawny - jak knut w ręku kata. Ura! ura! Patrz, blisko reduty, już w rowy Walą się, na faszynę kładąc swe tułowy; Już czernią się na białych palisadach wałów. Jeszcze reduta w środku, jasna od wystrzałów, Czerwieni się nad czernią: jak w środek mrowiaka Wrzucony motyl błyska, - mrowie go naciska, - Zgasł - tak zgasła reduta. Czyż ostatnie działo Strącone z łoża w piasku paszczę zagrzebało? Czy zapał krwią ostatni bombardyjer zalał? Zgasnął ogień. - Już Moskal rogatki wywalał. Gdzież ręczna broń? - Ach, dzisiaj pracowała więcej Niż na wszystkich przeglądach za władzy książęcej; Zgadłem, dlaczego milczy, - bo nieraz widziałem Garstkę naszych walczącą z Moskali nawałem. Gdy godzinę wołano dwa słowa: pal, nabij; Gdy oddechy dym tłumi, trud ramiona słabi; A wciąż grzmi rozkaz wodzów, wre żołnierza czynność; Na koniec bez rozkazu pełnią swą powinność, Na koniec bez rozwagi, bez czucia, pamięci, Żołnierz jako młyn palny nabija - grzmi - kręci Broń od oka do nogi, od nogi na oko: Aż ręka w ładownicy długo i głęboko Szukała, nie znalazła - i żołnierz pobladnął, Nie znalazłszy ładunku, już bronią nie władnął; I uczuł, że go pali strzelba rozogniona; Upuścił ją i upadł; - nim dobiją, skona. Takem myślił, - a w szaniec nieprzyjaciół kupa Już łazła, jak robactwo na świeżego trupa. Pociemniało mi w oczach - a gdym łzy ocierał, Słyszałem, że coś do mnie mówił mój Jenerał. On przez lunetę wspartą na moim ramieniu Długo na szturm i szaniec poglądał w milczeniu. Na koniec rzekł; "Stracona". - Spod lunety jego Wymknęło się łez kilka, - rzekł do mnie: "Kolego, Wzrok młody od szkieł lepszy; patrzaj, tam na wale, Znasz Ordona, czy widzisz, gdzie jest?" - "Jenerale, Czy go znam? - Tam stał zawsze, to działo kierował. Nie widzę - znajdę - dojrzę! - śród dymu się schował: Lecz śród najgęstszych kłębów dymu ileż razy Widziałem rękę jego, dającą rozkazy. - Widzę go znowu, - widzę rękę - błyskawicę, Wywija, grozi wrogom, trzyma palną świécę, Biorą go - zginął - o nie, - skoczył w dół, - do lochów"! "Dobrze - rzecze Jenerał - nie odda im prochów". Tu blask - dym - chwila cicho - i huk jak stu gromów. Zaćmiło się powietrze od ziemi wylomów, Harmaty podskoczyły i jak wystrzelone Toczyły się na kołach - lonty zapalone Nie trafiły do swoich panew. I dym wionął Prosto ku nam; i w gęstej chmurze nas ochłonął. I nie było nic widać prócz granatów blasku, I powoli dym rzedniał, opadał deszcz piasku. Spojrzałem na redutę; - wały, palisady, Działa i naszych garstka, i wrogów gromady; Wszystko jako sen znikło. - Tylko czarna bryła Ziemi niekształtnej leży - rozjemcza mogiła. Tam i ci, co bronili, -i ci, co się wdarli, Pierwszy raz pokój szczery i wieczny zawarli. Choćby cesarz Moskalom kazał wstać, już dusza Moskiewska. tam raz pierwszy, cesarza nie słusza. Tam zagrzebane tylu set ciała, imiona: Dusze gdzie? nie wiem; lecz wiem, gdzie dusza Ordona. On będzie Patron szańców! - Bo dzieło zniszczenia W dobrej sprawie jest święte, Jak dzieło tworzenia; Bóg wyrzekł słowo stań się, Bóg i zgiń wyrzecze. Kiedy od ludzi wiara i wolność uciecze, Kiedy ziemię despotyzm i duma szalona Obleją, jak Moskale redutę Ordona - Karząc plemię zwyciężców zbrodniami zatrute, Bóg wysadzi tę ziemię, jak on swą redutę.
Wiedzmin
Nam strzelać nie kazano. - Wstąpiłem na działo I spójrzałem na pole; dwieście armat grzmiało. Artyleryi ruskiej ciągną się szeregi, Prosto, długo, daleko, jako morza brzegi; I widziałem ich wodza: przybiegł, mieczem skinął I jak ptak jedno skrzydło wojska swego zwinął; Wylewa się spod skrzydła ściśniona piechota Długą czarną kolumną, jako lawa błota, Nasypana iskrami bagnetów. Jak sępy Czarne chorągwie na śmierć prowadzą zastępy. Przeciw nim sterczy biała, wąska, zaostrzona, Jak głaz bodzący morze, reduta Ordona. Sześć tylko miała armat; wciąż dymią i świecą; I nie tyle prędkich słów gniewne usta miecą, Nie tyle przejdzie uczuć przez duszę w rozpaczy, Ile z tych dział leciało bomb, kul i kartaczy. Patrz, tam granat w sam środek kolumny się nurza, Jak w fale bryła lawy, pułk dymem zachmurza; Pęka śród dymu granat, szyk pod niebo leci I ogromna łysina śród kolumny świeci. Tam kula, lecąc, z dala grozi, szumi, wyje. Ryczy jak byk przed bitwą, miota się, grunt ryje; - Już dopadła; jak boa śród kolumn się zwija, Pali piersią, rwie zębem, oddechem zabija. Najstraszniejszej nie widać, lecz słychać po dźwięku, Po waleniu się trupów, po ranionych jęku: Gdy kolumnę od końca do końca przewierci, Jak gdyby środkiem wojska przeszedł anioł śmierci. Gdzież jest król, co na rzezie tłumy te wyprawia? Czy dzieli ich odwagę, czy pierś sam nadstawia? Nie, on siedzi o pięćset mil na swej stolicy, Król wielki, samowładnik świata połowicy; Zmarszczył brwi, - i tysiące kibitek wnet leci; Podpisał, - tysiąc matek opłakuje dzieci; Skinął, - padają knuty od Niemna do Chiwy. Mocarzu, jak Bóg silny, jak szatan złośliwy, Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże, Gdy poselstwo paryskie twoje stopy liże, - Warszawa jedna twojej mocy się urąga, Podnosi na cię rękę i koronę ściąga, Koronę Kazimierzów, Chrobrych z twojej głowy, Boś ją ukradł i skrwawił, synu Wasilowy! Car dziwi się - ze strachu. drzą Petersburczany, Car gniewa się - ze strachu mrą jego dworzany; Ale sypią się wojska, których Bóg i wiara Jest Car. - Car gniewny: umrzem, rozweselim Cara. Posłany wódz kaukaski z siłami pół-świata, Wierny, czynny i sprawny - jak knut w ręku kata. Ura! ura! Patrz, blisko reduty, już w rowy Walą się, na faszynę kładąc swe tułowy; Już czernią się na białych palisadach wałów. Jeszcze reduta w środku, jasna od wystrzałów, Czerwieni się nad czernią: jak w środek mrowiaka Wrzucony motyl błyska, - mrowie go naciska, - Zgasł - tak zgasła reduta. Czyż ostatnie działo Strącone z łoża w piasku paszczę zagrzebało? Czy zapał krwią ostatni bombardyjer zalał? Zgasnął ogień. - Już Moskal rogatki wywalał. Gdzież ręczna broń? - Ach, dzisiaj pracowała więcej Niż na wszystkich przeglądach za władzy książęcej; Zgadłem, dlaczego milczy, - bo nieraz widziałem Garstkę naszych walczącą z Moskali nawałem. Gdy godzinę wołano dwa słowa: pal, nabij; Gdy oddechy dym tłumi, trud ramiona słabi; A wciąż grzmi rozkaz wodzów, wre żołnierza czynność; Na koniec bez rozkazu pełnią swą powinność, Na koniec bez rozwagi, bez czucia, pamięci, Żołnierz jako młyn palny nabija - grzmi - kręci Broń od oka do nogi, od nogi na oko: Aż ręka w ładownicy długo i głęboko Szukała, nie znalazła - i żołnierz pobladnął, Nie znalazłszy ładunku, już bronią nie władnął; I uczuł, że go pali strzelba rozogniona; Upuścił ją i upadł; - nim dobiją, skona. Takem myślił, - a w szaniec nieprzyjaciół kupa Już łazła, jak robactwo na świeżego trupa. Pociemniało mi w oczach - a gdym łzy ocierał, Słyszałem, że coś do mnie mówił mój Jenerał. On przez lunetę wspartą na moim ramieniu Długo na szturm i szaniec poglądał w milczeniu. Na koniec rzekł; "Stracona". - Spod lunety jego Wymknęło się łez kilka, - rzekł do mnie: "Kolego, Wzrok młody od szkieł lepszy; patrzaj, tam na wale, Znasz Ordona, czy widzisz, gdzie jest?" - "Jenerale, Czy go znam? - Tam stał zawsze, to działo kierował. Nie widzę - znajdę - dojrzę! - śród dymu się schował: Lecz śród najgęstszych kłębów dymu ileż razy Widziałem rękę jego, dającą rozkazy. - Widzę go znowu, - widzę rękę - błyskawicę, Wywija, grozi wrogom, trzyma palną świécę, Biorą go - zginął - o nie, - skoczył w dół, - do lochów"! "Dobrze - rzecze Jenerał - nie odda im prochów". Tu blask - dym - chwila cicho - i huk jak stu gromów. Zaćmiło się powietrze od ziemi wylomów, Harmaty podskoczyły i jak wystrzelone Toczyły się na kołach - lonty zapalone Nie trafiły do swoich panew. I dym wionął Prosto ku nam; i w gęstej chmurze nas ochłonął. I nie było nic widać prócz granatów blasku, I powoli dym rzedniał, opadał deszcz piasku. Spojrzałem na redutę; - wały, palisady, Działa i naszych garstka, i wrogów gromady; Wszystko jako sen znikło. - Tylko czarna bryła Ziemi niekształtnej leży - rozjemcza mogiła. Tam i ci, co bronili, -i ci, co się wdarli, Pierwszy raz pokój szczery i wieczny zawarli. Choćby cesarz Moskalom kazał wstać, już dusza Moskiewska. tam raz pierwszy, cesarza nie słusza. Tam zagrzebane tylu set ciała, imiona: Dusze gdzie? nie wiem; lecz wiem, gdzie dusza Ordona. On będzie Patron szańców! - Bo dzieło zniszczenia W dobrej sprawie jest święte, Jak dzieło tworzenia; Bóg wyrzekł słowo stań się, Bóg i zgiń wyrzecze. Kiedy od ludzi wiara i wolność uciecze, Kiedy ziemię despotyzm i duma szalona Obleją, jak Moskale redutę Ordona - Karząc plemię zwyciężców zbrodniami zatrute, Bóg wysadzi tę ziemię, jak on swą redutę.
18.03.2016
18.03.2016
TIK TAK
Ja jestem Pan Tik-Tak, Ten zegar to mój znak. Tak tak tak to Pan Tik-Tak, Zegar to jego znak. Tak tak tak to Pan Tik-Tak, Zegar to jego znak. Tik tak tik tak tik tak Tik tak! Ważny link: http://miastodzieci.pl/piosenki-wiersze/110:/741:pan-tik-tak
Akacja
Z niebieskich najrańszą piosnek Ledwie zadzwonił skowronek, Najrańszy kwiatek pierwiosnek Błysnął ze złotych obsłonek. Ja Za wcześnie, kwiatku, za wcześnie, Jeszcze północ mrozem dmucha, Z gór białe nie zeszły pleśnie, Dąbrowa jeszcze nie sucha. Przymruż złociste światełka, Ukryj się pod matki rąbek, Nim cię zgubi śronu ząbek Lub chłodnej rosy perełka. Kwiatek Dni nasze jak dni motylka, Życiem wschód, śmiercią południe; Lepsza w kwietniu jedna chwilka Niż w jesieni całe grudnie. Czy dla bogów szukasz datku, Czy dla druha lub kochanki, Upleć wianek z mego kwiatku, Wianek to będzie nad wianki. Ja W podlej trawce, w dzikim lasku Urosleś, o kwiatku luby! Mało wzrostu, mało blasku, Cóż ci daje tyle chluby? Ni to kolory jutrzenki, Ni zawoje tulipana, Ni lilijowe sukienki, Ni róży pierś malowana. Uplatam ciebie do wianka; Lecz skądże ufności tyle! Przyjaciele i kochanka Czy cię powitają mile? Kwiatek Powitają przyjaciele Mnie, wiosny młodej aniołka; Przyjaźń ma blasku niewiele I cień lubi jak me ziołka. Czym kochanki godzien rączek, Powiedz, niebieska Marylko! Za pierwszy młodości pączek Zyskam pierwszą... ach! łzę tylko.
18.03.2016
18.03.2016
Zorro
Bez serc, bez ducha, to szkieletów ludy; Młodości! dodaj mi skrzydła! Niech nad martwym wzlecę światem W rajską dziedzinę ułudy: Kędy zapał tworzy cudy, Nowości potrząsa kwiatem I obleka w nadziei złote malowidła. Niechaj, kogo wiek zamroczy, Chyląc ku ziemi poradlone czoło, Takie widzi świata koło, Jakie tępymi zakreśla oczy. Młodości! ty nad poziomy Wylatuj, a okiem słońca Ludzkości całe ogromy Przeniknij z końca do końca. Patrz na dół - kędy wieczna mgła zaciemia Obszar gnuśności zalany odmętem; To ziemia! Patrz. jak nad jej wody trupie Wzbił się jakiś płaz w skorupie. Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem; Goniąc za żywiołkami drobniejszego płazu, To się wzbija, to w głąb wali; Nie lgnie do niego fala, ani on do fali; A wtem jak bańka prysnął o szmat głazu. Nikt nie znał jego życia, nie zna jego zguby: To samoluby! Młodości! tobie nektar żywota Natenczas słodki, gdy z innymi dzielę: Serca niebieskie poi wesele, Kiedy je razem nić powiąże złota. Razem, młodzi przyjaciele!... W szczęściu wszystkiego są wszystkich cele; Jednością silni, rozumni szałem, Razem, młodzi przyjaciele!... I ten szczęśliwy, kto padł wśród zawodu, Jeżeli poległym ciałem Dał innym szczebel do sławy grodu. Razem, młodzi przyjaciele!... Choć droga stroma i śliska, Gwałt i słabość bronią wchodu: Gwałt niech się gwałtem odciska, A ze słabością łamać uczmy się za młodu! Dzieckiem w kolebce kto łeb urwał Hydrze, Ten młody zdusi Centaury, Piekłu ofiarę wydrze, Do nieba pójdzie po laury. Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga; Łam, czego rozum nie złamie: Młodości! orla twych lotów potęga, Jako piorun twoje ramię. Hej! ramię do ramienia! spólnymi łańcuchy Opaszmy ziemskie kolisko! Zestrzelmy myśli w jedno ognisko I w jedno ognisko duchy!... Dalej, bryło, z posad świata! Nowymi cię pchniemy tory, Aż opleśniałej zbywszy się kory, Zielone przypomnisz lata. A jako w krajach zamętu i nocy, Skłóconych żywiołów waśnią, Jednym "stań się" z bożej mocy Świat rzeczy stanął na zrębie; Szumią wichry, cieką głębie, A gwiazdy błękit rozjaśnią - W krajach ludzkości jeszcze noc głucha: Żywioły chęci jeszcze są w wojnie; Oto miłość ogniem zionie, Wyjdzie z zamętu świat ducha: Młodość go pocznie na swoim łonie, A przyjaźń w wieczne skojarzy spojnie. Pryskają nieczułe lody I przesądy światło ćmiące; Witaj, jutrzenko swobody, Zbawienia za tobą słońce!
NELI i Keli
Przeszły dżdże wiosny, zbiegło skwarne lato I przykre miastu jesienne potopy, Już bruk ziębiącą obleczony szatą, Od stalnej Fryzów nie krzesany stopy. Więzieni słotą w domowej katuszy, Dziś na swobodne gdy wyjrzem powietrze, Londyński pojazd tarkotem nie głuszy Ani nas kręgi zbrojnymi rozetrze. Witaj! narodom miejskim pora błoga, Już i Niemeńców, i sąsiednich Lechów Tu szuka ciżba, tysiącami mnoga, Zbiegłych Dryjadom i Faunom uśmiechów. Tu wszystko czerstwi, weseli, zachwyca, Czy ciągnę tchnienie, co się zimnem czyści, Czy na niebieskie zmysł podniosę lica, Czyli się śnieżnej przypatruję kiści; Jedna z nich pływa w niepewnym żywiole, Druga ciężarem sporsza już osiadła; Tą wiatr poleciał stwardniałe kryć role Albo pobielić Wiliji źwierciadła. Lecz kogo sioło dzisiejsze uwięzi. Zmuszony widzieć łyse gór wiszary, Grunt dziki, knieję nagimi gałęzi Niesilną zimne podźwignąć ciężary - Taki, gdy smutna ciągnie się minuta, Wreszcie zmieniony kraj porzuca z żalem I dając chętnie Cererę za Pluta, Pędzi wóz ku nam ciężarny metalem. Tu go przyjmują gościnne podwoje, Rzeźbą i farbą odziany przybytek, Tutaj rolnicze przepomina znoje W pieszczonym gronie czarownych Charytek. Na wsi, zaledwie czarna noc rozrzednie, Każe wraz Ceres wczesny witać ranek, Tu, chociaż słońce zajmie nieba średnie, Śpię atłasowym pod cieniem firanek. Lekkie nareszcie oblókłszy nankiny, Modnej młodzieży przywoływam koło; Strojem poranne zbywamy godziny Albo rozmową bawim się wesołą. Ten, w śniący kryształ włożywszy oblicze, Wschodnim balsamem złoty kędzior pieści, Drugi stambulskie oddycha gorycze Lub pije z chińskich ziół ciągnione treści. A kiedy chwila dwunasta nadbieży, Wraz do śliskiego wstępuję powozu, Sobol lub rosmak moje barki jeży I suto zdobiąc nie dopuszcza mrozu. Na sali, orszak przywitam wybrany, Wszyscy siadają za biesiadnym stołem, W kolej szlą pełne smaków porcelany I sztucznym morzą apetyt żywiołem. Pijemy węgrzyn, mocny setnym latem, Wrą po kryształach koniaki i pącze, Płci piękna gasi pragnienie muszkatem, Co dając rzeźwość, myśli nie zaplącze. A gdy się trunkiem zaiskrzą źrenice, Dowcipne, czułe wszystkim płyną słowa, Niejeden uwdzięk zarumieni lice, Niejedna wzrokiem zapala się głowa. Nareszcie słońce zniżone zagasło, Rozsiewa mroki dobroczynna zima, Boginie dają do rozjazdu hasło, Zagrzmiały schody i już gości nié ma. Którzy są z szczęściem poufali ślepem, Pod twój znak idą, królu Faraonie. Lub zręczni lekkim wykręcać oszczepem, Pędzą po suknach wytoczone słonie. A gdy noc ciemne rozepnie zasłony I szklannym światłem błysną kamienice, Młodzież, dzień kończąc wesoło spędzony, Tysiączną sanią szlifuje ulice.
18.03.2016
18.03.2016
KELI i NEli
Przeszły dżdże wiosny, zbiegło skwarne lato I przykre miastu jesienne potopy, Już bruk ziębiącą obleczony szatą, Od stalnej Fryzów nie krzesany stopy. Więzieni słotą w domowej katuszy, Dziś na swobodne gdy wyjrzem powietrze, Londyński pojazd tarkotem nie głuszy Ani nas kręgi zbrojnymi rozetrze. Witaj! narodom miejskim pora błoga, Już i Niemeńców, i sąsiednich Lechów Tu szuka ciżba, tysiącami mnoga, Zbiegłych Dryjadom i Faunom uśmiechów. Tu wszystko czerstwi, weseli, zachwyca, Czy ciągnę tchnienie, co się zimnem czyści, Czy na niebieskie zmysł podniosę lica, Czyli się śnieżnej przypatruję kiści; Jedna z nich pływa w niepewnym żywiole, Druga ciężarem sporsza już osiadła; Tą wiatr poleciał stwardniałe kryć role Albo pobielić Wiliji źwierciadła. Lecz kogo sioło dzisiejsze uwięzi. Zmuszony widzieć łyse gór wiszary, Grunt dziki, knieję nagimi gałęzi Niesilną zimne podźwignąć ciężary - Taki, gdy smutna ciągnie się minuta, Wreszcie zmieniony kraj porzuca z żalem I dając chętnie Cererę za Pluta, Pędzi wóz ku nam ciężarny metalem. Tu go przyjmują gościnne podwoje, Rzeźbą i farbą odziany przybytek, Tutaj rolnicze przepomina znoje W pieszczonym gronie czarownych Charytek. Na wsi, zaledwie czarna noc rozrzednie, Każe wraz Ceres wczesny witać ranek, Tu, chociaż słońce zajmie nieba średnie, Śpię atłasowym pod cieniem firanek. Lekkie nareszcie oblókłszy nankiny, Modnej młodzieży przywoływam koło; Strojem poranne zbywamy godziny Albo rozmową bawim się wesołą. Ten, w śniący kryształ włożywszy oblicze, Wschodnim balsamem złoty kędzior pieści, Drugi stambulskie oddycha gorycze Lub pije z chińskich ziół ciągnione treści. A kiedy chwila dwunasta nadbieży, Wraz do śliskiego wstępuję powozu, Sobol lub rosmak moje barki jeży I suto zdobiąc nie dopuszcza mrozu. Na sali, orszak przywitam wybrany, Wszyscy siadają za biesiadnym stołem, W kolej szlą pełne smaków porcelany I sztucznym morzą apetyt żywiołem. Pijemy węgrzyn, mocny setnym latem, Wrą po kryształach koniaki i pącze, Płci piękna gasi pragnienie muszkatem, Co dając rzeźwość, myśli nie zaplącze. A gdy się trunkiem zaiskrzą źrenice, Dowcipne, czułe wszystkim płyną słowa, Niejeden uwdzięk zarumieni lice, Niejedna wzrokiem zapala się głowa. Nareszcie słońce zniżone zagasło, Rozsiewa mroki dobroczynna zima, Boginie dają do rozjazdu hasło, Zagrzmiały schody i już gości nié ma. Którzy są z szczęściem poufali ślepem, Pod twój znak idą, królu Faraonie. Lub zręczni lekkim wykręcać oszczepem, Pędzą po suknach wytoczone słonie. A gdy noc ciemne rozepnie zasłony I szklannym światłem błysną kamienice, Młodzież, dzień kończąc wesoło spędzony, Tysiączną sanią szlifuje ulice.
NEL i Stasio
Miłość szczęśliwa. Czy to jest normalne, czy to poważne, czy to pożyteczne - co świat ma z dwojga ludzi, którzy nie widzą świata? Wywyższeni ku sobie bez żadnej zasługi, pierwsi lepsi z miliona, ale przekonani, że tak stać się musiało - w nagrodę za co? za nic; światło pada znikąd - dlaczego właśnie na tych, a nie innych? Czy to obraża sprawiedliwość? tak. Czy narusza troskliwie piętrzone zasady. strąca ze szczytu morał? Narusza i strąca. Spójrzcie na tych szczęśliwych: gdyby się chociaż maskowali trochę, udawali zgnębienie krzepiąc nim przyjaciół! Słuchajcie, jak się śmieją - obraźliwie. Jakim jeżykiem mówią - zrozumiałym na pozór. A te ich ceremonie, ceregiele, wymyślne obowiązki względem siebie - wygląda to na zmowę za plecami ludzkości! Trudno nawet przewidzieć, do czego by doszło, gdyby ich przykład dał się naśladować. Na co liczyć, by mogły religie, poezje, o czym by pamiętali, czego zaniechano, kto by chciał zostać w kręgu. Miłość szczęśliwa. Czy to jest konieczne? Takt i rozsądek każą milczeć o niej jak o skandalu z wysokich sfer Życia. Wspaniałe dziatki rodzą się bez jej pomocy. Przenigdy nie zdołałyby zaludnić ziemi, zdarza się przecież rzadko. Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im będzie i żyć, i umierać.
18.03.2016
18.03.2016
NEL i Stasio
Miłość szczęśliwa. Czy to jest normalne, czy to poważne, czy to pożyteczne - co świat ma z dwojga ludzi, którzy nie widzą świata? Wywyższeni ku sobie bez żadnej zasługi, pierwsi lepsi z miliona, ale przekonani, że tak stać się musiało - w nagrodę za co? za nic; światło pada znikąd - dlaczego właśnie na tych, a nie innych? Czy to obraża sprawiedliwość? tak. Czy narusza troskliwie piętrzone zasady. strąca ze szczytu morał? Narusza i strąca. Spójrzcie na tych szczęśliwych: gdyby się chociaż maskowali trochę, udawali zgnębienie krzepiąc nim przyjaciół! Słuchajcie, jak się śmieją - obraźliwie. Jakim jeżykiem mówią - zrozumiałym na pozór. A te ich ceremonie, ceregiele, wymyślne obowiązki względem siebie - wygląda to na zmowę za plecami ludzkości! Trudno nawet przewidzieć, do czego by doszło, gdyby ich przykład dał się naśladować. Na co liczyć, by mogły religie, poezje, o czym by pamiętali, czego zaniechano, kto by chciał zostać w kręgu. Miłość szczęśliwa. Czy to jest konieczne? Takt i rozsądek każą milczeć o niej jak o skandalu z wysokich sfer Życia. Wspaniałe dziatki rodzą się bez jej pomocy. Przenigdy nie zdołałyby zaludnić ziemi, zdarza się przecież rzadko. Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im będzie i żyć, i umierać.
Uważajcie.
Jeśli czyta opinie ktoś kto jest zainteresowany studiowaniem na Jańskim to radzę się dobrze zastanowić. Co semestr problemy ze znalezieniem nowych wykładowców, którym nie płacą i odchodzą z pozwem do sądu jak to było w lutym. Do tej pory zajęcia się nie rozpoczęły dla kierunków humanistycznych, zamknięty dziekanat i kłamstwo za kłamstwem. Dziekan co chwile inny, co chwile wszyscy na L4. Te osoby ,które mogą niech lepiej wybiorą inną uczelnie, mniej stresu ,że ją ukończą.
18.03.2016
17.03.2016
......
Panie R., zajmij się pan realizacją sądowych nakazów zapłaty, a nie ubliżaniem, bo na to są paragrafy.
do BUHAHA
i co zjazd jest ha ha i co ty na to kretynie?
17.03.2016
17.03.2016
buhaha
A na Państwowych nie prowadza zajęc Panie z dziekanatu tępa pało?
buhaha
Dziekanat się "rozchorował". Za dużo pozwów z sądów przychodzi i nie nadążacie na rozprawy, gdzie trzeba zeznawać całą prawdę i niczego nie ukrywać, czy może już szkółkę licytują?
15.03.2016
10.03.2016
buhaha
Co, naiwniaków znaleźć nie możecie, którzy zajęcia poprowadzą i dlatego co tydzień odkładacie rozpoczęcie semestru? Niech sekretarki z dziekanatu zajęcia poprowadzą jak to miało już miejsce w przeszłości. A najlepiej proponuję w ogóle zrezygnować i zamknąć tą patologiczną szkółkę dla dobra studentów, potencjalnych ich pracodawców i ludzkości.
nie rozśmieszajcie mnie
Pierwszy zjazd odbędzie się 11-12 marca. I wy myślicie, że znajdziecie do tego czasu naiwnych, którzy zajęcia poprowadzą? hahahahahahahahahahaha
01.03.2016
01.03.2016
były wykładowca
Zakładając sprawę w sądzie cywilnym ani na informacji ani na dzienniku podawczym nie pierwszy raz spotkali się z pozwami przeciwko uczelni. panie piwko, czyżbyś pan kolekcjonował sądowe nakazy zapłaty? Aha, i moja sprawa nie jest stricte nakazową, tylko odbędzie się zwykła rozprawa.
nati
tzn, że będzie kiepsko z obronami prac dyplomowych?
28.02.2016
28.02.2016
@ nicka
Wcale nie wygląda. Był e-learning w poprzednim semestrze, a w tym pewnie nawet i tego nie uświadczysz.
nicka
Może ktoś się wypowiedzieć z ludzi z ostatniego roku zarządzania jak wygląda sytuacja z zajęciami?
28.02.2016
13.02.2016
Klaudia
Zajęcia prowadzą ludzie bez uprawnień. Zajęcia z wychowania fizycznego "prowadził" (żadne zajęcia się nie odbyły!!!) jakiś facet, który przedstawiał się jako mgr Paweł Nerć, ale tym panem nie jest. Robi również wpisy do indeksu podpisując się za pana Nerć. Dla mnie to prokurator!!! Czy ministerstwo o tym wie????
@ Max
Ten wasz czarny to niedługo będzie pasiasty z pełnym imieniem i inicjałem nazwiska.
12.02.2016
12.02.2016
Max
Ja tu studiuję i jest zasadniczo OK. Zajęcia sie odbywają - wszytko w normie. Nie wiem skąd ten czarny pijar. ????? Zresztą wykładowcą jest zawsze mało....
ex-wykładowca
Proces zbiorowy i media to skuteczne narzędzia na skuteczne odzyskanie należności. Jeden z dziennikarzy Gazety Krakowskiej już kilka miesięcy temu interesował się sprawą uczelni. Myślę, że programy "Uwaga" i "Interwencja" też chętnie podjęłyby temat. Ja na pewno nie odpuszczę okazji, żeby sprawę nagłośnić.
01.02.2016
25.01.2016
taka prawda
Ci chorzy z pazerności oszuści są w szerokim kręgu zainteresowania wielu instytucji: prokuratury, komorników, Policji, sądów, fiskusa i oddziałów psychiatrycznych.
@ wykładowca
Te wykładowca, jeśli to prawda, w co wątpię, że Tobie płacą, a innym nie to tym gorzej dla nich. Ładnie tak wkopywać "cudownego" pracodawcę i to na krótko przed wizytą Komisji Akredytacyjnej?
15.01.2016
14.01.2016
wykładowca
Mam zajęcia na tej uczelni prawdą jest ze zapłata jest z opóźnieniem ale jest :) przynajmniej ja zawsze dostaję co mnie tam trzyma- zajęcia z grupami 2 i 3 roku którym naprawdę się coś chce zrobić i aż miło z nimi pracować
dr
Dowiedziałem się, że pierwsza rozprawa ma się odbyć na początku lutego. Nie odpuszczę ani złotówki. Cały dług, odsetki, koszty procesowe i adwokackie będą łącznie wynosiły ok. 8000 zł, z czego prawie 3000 zł stanowi honorarium adwokata. Jak się będą rzucać to adwokat wydębi jeszcze odszkodowanie, bo się specjalizuje w sprawach dot. nieuczciwych pracodawców, którzy zalegają lub ignorują wypłaty wynagrodzenia.
29.12.2015
18.12.2015
Administrator
Komentarz usuniety, naruszenie regulaminu.
nie podpisujcie tych niezgodnych z prawem pseudoumów
Umowy, które sporządza szkoła są sporządzanie niezgodnie z prawem i nie powinny być umowami o dzieło, tylko umowami-zleceniami lub umowami o pracę to po pierwsze. Po drugie Piwko nie może mieć żadnej umowy ze skarbówką odnośnie opóźnień w płaceniu podatku, bo mówią to prawnicy i sama skarbówka, która się zainteresowała tym przypadkiem i na pewno sprawdzi tego typa po telefonie z pytaniem, czy faktycznie może płacić podatek wtedy, kiedy chce albo wcale, bo pensji wykładowcy nie otrzymali w terminie zgodnym z umową, więc do fiskusa podatek nie został zapłacony. Po nalocie skarbówki Piwce nawet koloratka nie zostanie.
17.12.2015
17.12.2015
dr
Ode mnie dostaną wezwanie na rozprawę do sądu, które akurat zbiegnie się w czasie z terminem wizytacji PAK-i na wydziale.
elementarny
gorszego chłamu dawno nie widziałem..... wykładowcom piwko nie płaci a sam patrzy tylko za kasą. jeszcze w tym roku załatwiam wszystko z adwokatem i idziemy na wojne z tym osobnikiem, który jest podobno sługą Bożym......
16.12.2015
16.12.2015
pracownik dydaktyczny
Dziekan pochodzący z rodziny profesorskiej i z tradycjami dziekańskimi nie wstydzi się tego, że wykładowcom nie płacą ani obecnym ani byłym i nowych przyjmuje? Dlaczego Pan Dziekan nie interweniuje skutecznie w sprawie wypłat u Piwki? Czy dostaje regularnie pensję co miesiąc i nie interesuje go, że inni nie mają za co od miesięcy zrobić opłat, już nie mówiąc o tym, żeby święta przygotować, bo muszą się zapożyczać po rodzinie i znajomych, a jedyny prezent gwiazdkowy dla dziecka, na jaki ich stać to czekolada za 4 zł? Jeśli Pan Dziekan nie otrzymuje pensji i nic nie może z tym zrobić, gdyż jest tylko od składania podpisów, przybijania pieczątek i potakiwania głową, po co w takim razie tkwi w tej szkole? Chyba nie po to, żeby wpisać sobie pełnienie funkcji dziekana w Jańskim do CV, bo to największy wstyd i hańba tak plamić własny życiorys. Jak Pan może w ogóle spojrzeć w oczy wykładowcom i na swoje odbicie w lustrze? Jest Pan dziekanem uczelni, która nazywa się katolicką, ale taką jest tylko na papierze, bo moralności, uczciwości, zrozumienia, przyzwoitości, chrześcijańskiej miłości bliźniego, szacunku dla pracy ludzkiej i godności człowieka w niej żadnej, jest za to kłamstwo, lekceważenie, obłuda, zawiść, zgryźliwość i pogarda. I Pan swoją biernością również w tym uczestniczy, wiedząc, że bez wykładowców i ich dobrej woli nie byłoby tej szkoły. Czy encykliki Jana Pawła II, które traktują o pracy i godniej za nią płacy są Panu obce? Wstydź się dziekanie!!!!!! Skoro żadne argumenty i prośby na Pana nie działają to może wpłynie skutecznie na Pana Państwowa Komisja Akredytacyjna, która już niedługo skontroluje wydział. Nie omieszkam z wizytującymi członkami PAK-i o Pana biernej postawie w kwestii zaległych wypłat dla wykładowców porozmawiać, oczywiście jeśli jeszcze będzie ta pseudoszkółka istnieć.
Ewelina
Tak, niestety potwierdzam, wszystkie negatywne komentarze są jak najbardziej prawdziwe!!! Byłam do niedawna wykładowcą w tej "szkole". Odzyskanie zaległych wypłat możliwe jedynie drogą sadową.... O ile będzie jeszcze z czego zapłacić. Ta pseudoszkoła to totalna porażka!!!
15.12.2015
11.12.2015
wykładowco, nie narzekaj, tylko działaj!
Mnie zastanawia tylko jedno, dlaczego wykładowcy nie pójdą do sądu? Przecież jest 100% szans na wygranie czy to w sądzie pracy czy w cywilnym. O odwiedzeniu Państwowej Inspekcji Pracy, urzędu skarbowego i mediów nie wspomnę. Jak ktoś siedzi cicho jak mysz pod miotłą i boi się upomnieć o swoje to będzie traktowany jak popychadło i zostanie mu jedynie narzekanie na forum. Ci, którzy się upomnieli za pośrednictwem w/w instytucji mają zapłacone.
kłamstwa i oszustwa
Totalne lekceważenie tak wykładowców, jak i studentów. Pracownicy nadal nie dostają pensji, za to od studentów wymaga się terminowego uiszczania czesnego. Spóźnienie się z wpłatą powoduje doliczanie karnych kwot. Ciekawe ile dodatkowo dostanę odsetek do pensji, którą powinienem był otrzymać 30go września? Oczywiście nikt nawet nie zechciał wyjaśnić zaistniałej sytuacji. O przeprosinach można jedynie pomarzyć. Ale czego można wymagać od instytucji podszytej kłamstwem i oszustwem.
11.12.2015
11.12.2015
wkur....pracownik
Tak nieetycznej szkoły nie widziałam w życiu. Pracowałam w kilku prywatnych i publicznych szkołach wyższych i uczelniach akademickich ale takiego bajzlu, kłamstwa, łamania prawa nie spotkałam nigdzie. Ksiądz Piwko będzie musiał bardzo zabiegać o zbawienie z powodu tych kłamst.
sprawy są w toku
A takim kretynom jak ty daje premie za pozytywne komentarze. Dobrze wiesz, że nie płaci i sąd też wie. Pozwy zostały już wniesione, sygnatury nadane. Sprawy w sądzie cywilnym oczekują na wyznaczenie terminu. I wniesione zostały zarówno przez byłych jak i obecnych pracowników, którym nie płacą.
18.11.2015
17.11.2015
hahahahaha
Może tylko takim kretynom jak Ty !!!!! hahahahaha
hahahahahahahaha
Jeśli nie jest bankrutem to dlaczego wykładowcom nie płaci?
16.11.2015
16.11.2015
Nina
Jak tak źle to dlaczego nie zbankrutowała tylko funkcjonuje?
Nina
Jak tak źle to dlaczego nie zbankrutowała tylko funkcjonuje? Nie rozumie ?
16.11.2015
13.11.2015
do dziekana
Panie Dziekanie, dlaczego dziekanat nie jest przeniesiony na Os. Niepodległości? Miał tam funkcjonować od połowy października, potem podano termin 10 listopada. Czyżby bał się Pan konfrontacji ze studentami, którzy płacą czesne i doskonale wiedzą, że wykładowcy nie otrzymują wynagrodzenia? A może obawia się Pan konfrontacji z wykładowcami, którzy mają świadomość, że nic Pan w sprawie ich wynagrodzeń zrobić nie może, bo sam Pan nie ma nic do powiedzenia jako dziekan? Nie wstyd Panu? Inny na Pana miejscu, a byli już tacy, w zaistniałej zrezygnowałby z funkcji dziekana, nawet, a może tym bardziej, gdyby sam otrzymywał pensję.
zdziwiony
To ta szkoła jeszcze istnieje? Chyba tylko teoretycznie. Przecież to masa upadłościowa od dawna.
06.11.2015
03.11.2015
fiskus
Panie dziekanie i prodziekanie, dlaczego wykładowcy nie otrzymali wynagrodzeń za poprzedni semestr? Czy Panowie też poborów nie otrzymują?
Licencjatka
To juz moj ostatni semestr na tej uczelni. Pisze o uczelni warszawskiej.... Szkola jest meeega zadluzona, harmonogramow nie ma, promotorow nie ma, moja grupa nie wie jak pisac prace. Totalna porazka! Jesli ktoc zamierza rozpoczac nauke w Janskim- odradzam! Z semestru na semestr jest gorzej. Wykladowcy sa niewyplacani a od nas studentow wymaga sie zaplaty. Najgorsza uczelnia w Wawie! O ile mozna to nazwac uczelnia.
03.11.2015
02.11.2015
WOLNY KRAJ
Kogo obchodzę żale jakiegoś nieudacznika co Tu ciągle pisze te wypociny. HA HA HA HA
Wigor
Zastanawiam się kto pisze takie wypociny kogo człowieku to obchodzi twoje żale, pewnie jakiś nieudacznik z Ciebie co Cie Piwko wywalił i piszesz tu te smutki
02.11.2015
31.10.2015
potęga mędiów
Niedługo będzie kolejna medialna "niespodzianka" dla Piwki i o Piwce. Należy mu się jak nikomu innemu na tej uczelni.
maniek
Wystarczy zgłosić policji lub do prokuratury wyłudzenie i po sprawie. Z tego tak łatwo się nie wywiną, bo sprawa karna to nie przelewki. Za to jest do 8 lat kicia.
28.10.2015
25.10.2015
nie do wiary
Zastanawia mnie, jak osoby wykształcone jakimi są wykładowcy dają sobą pomiatać i manipulować przez pseudobiznesmena w koloratce. Potem się jeden czy drugi doktor lub profesor dziwi, że studenci nie mają do nich szacunku i na uczelni mają więcej do powiedzenia niż oni. Jak można mieć szacunek do kogoś kto nie upomina się o wynagrodzenie za swoją pracę i podpisuje kolejne umowy, wiedząc o tym, że za te także nie otrzyma wypłaty?
koniec Piwki rychły
Jest skuteczny sposób na fanaberie Piwki: BUNT! Wykładowcy przychodzą tak jak dotąd za darmo, bo nie płaci, a studenci nie płacą czesnego i tak aż do skutku. Poza tym media są już poinformowane o tym, że dalej Piwko przetrzymuje wypłaty. Czekają tylko na odpowiedni moment, bo na razie zajęte są wyborami. Panie Piwko, adiós!
24.10.2015
19.10.2015
Witos
W dalszym ciągu nie płacą wykładowcom, którzy zaczęli już odchodzić, ale ukrywają to przed studentami, bo przestaliby wpłacać czesne.
do przyszłej studentki, mam nadzieję nie Jańskiego
ha ha bankrutuje i przenieść się na Państwową Uczelnie dramat czy jesteś taka ograniczona jeszcze podaj na jakom ha ha widać od razu KONKRECJA DZIAŁA ha ha
12.10.2015
12.10.2015
kulka
Jak tak źle to dlaczego nie zbankrutowała tylko funkcjonuje?
omijać!!!!!
Omijajcie toto szerokim łukiem jeśli nie chcecie stracić pieniędzy i nerwów!
11.10.2015
05.10.2015
do przyszłej studentki, mam nadzieję nie Jańskiego
Bankrutuje, ale tylko dobra wola prowadzących zajęcia, którym szkoda studentów trzyma uczelnię. Kto mądry uciekł. P.S. 400 zł już nie odzyskasz, ale możesz uratować pozostałe tysiące zabierając papiery i przenieść się na uczelnie państwowe, z których część do połowy października prowadzi rekrutację, także na bezpłatnych studiach dziennych.
trela
Tak tak bankrutuje i nie może jakoś zbankrutować od 5 lat
05.10.2015
05.10.2015
Pyszałek
Tak już upada i nie może upaść tylko istnieje dalej tylko kretyni czytają te opinie i wieżą w debilowate opinie tu
przyszła studentka
Witam serdecznie wszystkich. Mam pytanie, ponieważ wybieram się na studia podyplomowe w Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego, dokonałam już opłatę rekrutacyjną w wysokości 400zł, ale słyszałam o tym, że szkoła bankrutuje i nie wiem czy jest sens podejmować tam naukę... Ma ktoś więcej jakiś informacji na temat rzekomego bankructwa?
05.10.2015
04.10.2015
prawda broni się sama
Jeśli pijar uczelni wygląda jak poniżej to skutek jest odwrotny od zamierzonego. Piszcie dalej i mnóżcie te peany i laurki, kochana administracjo, bo już bardziej się pogrążyć i ośmieszyć w propagandzie nie możecie.
student
Z powodu fatalnych decyzji kanclerza (księdza P ) szkoła nie ma już płynności finansowej. Wszystkie zajęcia zostały przeniesione do huty nie z powodu czyjegoś widzimisię, ale z powodu zadłużenia na Witosa (tam też było wynajmowane) Etatowi pracownicy nie dostają wynagrodzenia od co najmniej 3 miesięcy. O cywilnoprawnych nie wspomnę. Dziekan nie ma nic do powiedzenia - szkołą rządzi wicedziekan, który jest ledwie magistrem. Jestem na w połowie studiów i jestem załamana - na 90% kasa w błoto i stracony czas. Współczuję ludziom na I roku - uciekajcie, póki możecie. A wszystkie pozytywne komentarze to bzdura.
03.10.2015
01.10.2015
ZUZA
UWAGA ATAK na KATOLICKIE UCZELNIE ROZPOCZĘTY kto mądry wie i nie da się omamić.
ZUZA
UWAGA ATAK na KATOLICKIE UCZELNIE ROZPOCZĘTY kto mądry wie i nie da się omamić.
01.10.2015
01.10.2015
ZUZA
UWAGA ATAK na KATOLICKIE UCZELNIE ROZPOCZĘTY kto mądry wie i nie da się omamić.
ZUZA
UWAGA ATAK na KATOLICKIE UCZELNIE ROZPOCZĘTY kto mądry wie i nie da się omamić.
01.10.2015
01.10.2015
ZUZA
UWAGA ATAK na KATOLICKIE UCZELNIE ROZPOCZĘTY kto mądry wie i nie da się omamić.
ZUZA
UWAGA ATAK na KATOLICKIE UCZELNIE ROZPOCZĘTY kto mądry wie i nie da się omamić.
01.10.2015
01.10.2015
ZUZA
UWAGA ATAK na KATOLICKIE UCZELNIE ROZPOCZĘTY kto mądry wie i nie da się omamić.
ZUZA
UWAGA ATAK na KATOLICKIE UCZELNIE ROZPOCZĘTY kto mądry wie i nie da się omamić.
01.10.2015
01.10.2015
ZUZA
UWAGA ATAK na KATOLICKIE UCZELNIE ROZPOCZĘTY kto mądry wie i nie da się omamić.
ZUZA
UWAGA ATAK na KATOLICKIE UCZELNIE ROZPOCZĘTY kto mądry wie i nie da się omamić.
01.10.2015
01.10.2015
ZUZA
UWAGA ATAK na KATOLICKIE UCZELNIE ROZPOCZĘTY kto mądry wie i nie da się omamić.
ZUZA
UWAGA ATAK na KATOLICKIE UCZELNIE ROZPOCZĘTY kto mądry wie i nie da się omamić.
01.10.2015
01.10.2015
ZUZA
UWAGA ATAK na KATOLICKIE UCZELNIE ROZPOCZĘTY kto mądry wie i nie da się omamić.
ZUZA
UWAGA ATAK na KATOLICKIE UCZELNIE ROZPOCZĘTY kto mądry wie i nie da się omamić.
01.10.2015
01.10.2015
ZUZA
UWAGA ATAK na KATOLICKIE UCZELNIE ROZPOCZĘTY kto mądry wie i nie da się omamić.
ZUZA
UWAGA ATAK na KATOLICKIE UCZELNIE ROZPOCZĘTY kto mądry wie i nie da się omamić.
01.10.2015
01.10.2015
wyrazy współczucia
Najszczersze wyrazy współczucia dla naiwnych, którzy są obecnie nie I roku. Zapewne jest to ich zarazem ostatni rok w tej niewypłacalnej pseudouczelni, a być może nawet ostatni semestr.
robo
Na stronie wydziału widnieje informacja: "UWAGA STUDENCI WSZYSTKICH LAT ! Uprzejmie prosimy o regulowanie należnych wpłat w wysokości określonej w Państwa umowach. Wpłata dokonana do 15 danego miesiąca jest objęta bonifikatą. Do wpłaty dokonanej po 15 danego miesiąca doliczana jest opłata za opóźnienie w wysokości 40 zł. z poważaniem Dziekanat" Studenci mają płacić czesne i jeszcze karę za nieterminowe wpłaty, a wykładowcom nie płacą. Takiej hipokryzji świat nie widział.
26.09.2015
26.09.2015
robo
Pocztą pantoflową dotarła informacja, że kilku wykładowców zgłosiło sprawę do Państwowej Inspekcji Pracy. Prawdopodobnie szykuje się pozew zbiorowy.
Obserwator
Szkoła praktycznie straciła płynność finansową i nie płaci wykładowcom. Zaległości sięgają nawet pół roku i więcej. Problemy z ułożeniem harmonogramów wynikają z braku obsady do planowanych przedmiotów. Ci którzy do tej pory uczyli, odmawiają współpracy, bo nie dostają zaległych pieniędzy. A nowi wykładowcy (często z łapanki) nie podejmują się prowadzenia zajęć, gdy dowiedzą się o (tragicznej) sytuacji finansowej szkoły, Niż demograficzny to dodatkowy gwóźdź do trumny.
26.09.2015
26.09.2015
robo
Coś jest na rzeczy, bo nie ma dotąd harmonogramów. Czyżby powtarzała się sytuacja sprzed roku?
wiola
ze smutkiem czytam agresje osób które uderzają w katolicyzm przykre ale prawdziwe.
25.09.2015
22.09.2015
niż demograficzny
Ideologia i profil nie mają znaczenia, bo niekatolickie też upadają i zamykają kierunki m.in. lewicowa KSW. Niż demograficzny, zły pijar i długoletnie zaniedbania są przyczyną upadku uczelni prywatnych. Niż demograficzny tak samo dotyczy uczelni państwowych. Jeśli student ma do wyboru uczelnię państwową i prywatną zdecydowanie częściej skorzysta z oferty uczelni państwowej. Takie są realia.
UWAGA
UWAGA ATAK na KATOLICKIE UCZELNIE ROZPOCZĘTY kto mądry wie i nie da się omamić.
22.09.2015
22.09.2015
POLAK
ATAK NA KATOLICKIE UCZELNIE ROZPOCZĘTY !!!!!
POLAK
UWAGA !!!!!!!! ATAK NA KATOLICKIE UCZELNIE NIEROZPOCZĘTY !!!!!!
22.09.2015
22.09.2015
POLAK
UWAGA !!!!!!!! ATAK NA KATOLICKIE UCZELNIE NIEROZPOCZĘTY !!!!!!
Polak
Atak ka katolickie Uczelnie się rozpoczął !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! UWAGA !!!!! ATAK na Katolickie Uczelnie rozpoczęty.
22.09.2015
22.09.2015
loka
Jest dużo dziwnych opinii dziwie się komu zależy na tym ja obecnie studiuje na 2 roku skoro jest tak złe dlaczego nie upadla jak od wielu lat bankrutuje nie jest to dziwne wydaje mi sie ze jacyś sfrustrowani wykładowcy którzy zostali wywaleni piszą takie głupoty.
nie warto
Szkoda czasu i pieniędzy.
20.09.2015
19.09.2015
oko
Naprawdę trzeba daleko mieć do głowy, żeby składać dokumenty na niewypłacalną od lat uczelnię. Jeśli komuś zależy tylko na tzw. papierku to w Krakowie jest jeszcze co najmniej pięć wypłacalnych uczelni prywatnych, na których może taki papierek bezstresowo uzyskać, a w Małopolsce jest ich ponad dwadzieścia. Przeniesienie uczelni w miejsce, w którym nie można jej znaleźć tj. tam, gdzie nowohucki diabeł mówi "dobranoc" to kolejny pomysł na "przyciągnięcie" nowego narybku. Brawa dla pomysłodawcy z Nowej Huty!
sutanna niewidka
Znacie kogoś, kto zna kogoś, kto słyszał o kimś, kto widział kogoś, kto widział Piwkę w sutannie i odprawiającego mszę? Bo ja nie.
17.09.2015
17.09.2015
RIKI MARTIN
Co ma byc to bedzie bo zycie jest piekne :)
zdziwiony
te wszystkie pseudo fora to jakas niezła lipa pisac mozna wszystko to pytam jak tak zle to dlaczego jeszcze funkcjonuje?
16.09.2015
16.09.2015
rozsadny
może to jakiś pseudo naukowiec co go wywalili bo przychodził tylko po kasę a nic nie robił
student
ha ha widać jak jakiś zniewieściały desperat pisze jedna za drugą opinia ha ha w tym samym czasie i w tym samym dniu ha ha buuuuuuuuu desperacie ha ha
16.09.2015
15.09.2015
pecunia non olet
Ta łajba niedługo zatonie i to wyłącznie z winy pazerności i lekceważącej postawy piwki (pisownia celowa). Zastanawiam się nad poziomem intelektu tych, którzy się rekrutują w tym roku. Czy naprawdę aż tak nisko cenią swoje możliwości czy są na tyle nieświadomi, że nie wiedzą, co się tam dzieje?
zpj
Odnośnie władz powiem krótko. Na papierze funkcje każdy może sprawować i do tego być miłym. Albo jest się dziekanem funkcyjnym i samodzielnym albo papierowym i sterowalnym. Swoją drogą, ciekawe czy władze wydziału też nie mają płacone czy tylko wykładowcy poszkodowani pozostają?
15.09.2015
15.09.2015
zpj
Piwko powinien siedzieć z art. 191 i art. 286 kodeksu karnego. O sprawach dot. finansów nie wspomnę. Pod koloratką może się chować co najwyżej do 25 października, tj. wyborów. Co do wymienionego poniżej Pana to wśród studentów krąży taki dowcip: Kto zostanie nowym kapelanem wydziału? A ten, który już wszystkim na tej uczelni był.
Johny
ha ha ha ha ha ale sie ubawiłem czytając pozytywne komentarze ha ha ha ha fajna kameralna uczelnia ha ha ha fajne babki w dziekanacie ha ha ah(większośc z nich pisze pozytywy na tym forum ha ha ha nowy dziekan hahaha który niema nic do powiedzenia wiadomo że szkołą rządzi nowy wice dziekan po tym ja pozbył się Dyrektora MM. jedynego człowieka z którym można było porozmawiać o problemach skoły i który jako jedyny potrafił się sprzeciwić dziadkowi w sukience. A co do poprzedniej ekipy w dziekanacie gdyby nie Marzena ta szkoła już dawno leżałaby na deskach Ludzie OMIJAJCIE TO miejcse szeeeeeeeeerokim łukiem !!!!!!!!!!!!!!
15.09.2015
15.09.2015
absolwent
Uważajcie na Jańskiego ta szkoła ledwo zipie finansowo popytajcie wykładowców ile miesięcy mają nie płacone studentów czy boją sie czy skończą dany semestr co do poziomu pisał nie bede bo leżącego sie nie kopie nie polecam i uważajcie bo można utopić pieniądze. p.s. ksiądz założyciel oderwany od rzeczywistości.
Do piszącego z Jańskiego
Nie wiem, ile płacą za pozytywny komentarz, ale zbyt bystry ten, który je pisze nie jest, żeby napisać kilkanaście komentarzy w niespełna godzinę i jeszcze niegramotnie.
14.09.2015
14.09.2015
ala
Lubie ta Uczelnie skonczyłam lic teraz robie podyplomowe jest ok !! papier wszystko przyjmie poprostu najlepiej przyjsc i sie przekonać.
trela
Nie ma co pisac i sie rozpisywać Uczelnia ok ludzie ok wykladowcy ok dziekanat ok klimat ok co jeszcze? hmmm
14.09.2015
14.09.2015
trol
ZAJE FAJNA Uczelnia - POLEcam
це
Так, я згоден це тут, але мої співвітчизники університету іноземці дружнім я рекомендую.
14.09.2015
14.09.2015
Język oryginału: portugalski Марія
Мені подобається бути безкоштовно по неділях, przyjazdni викладачів і красиві жінки в деканаті. Я навчався в Академії в Кракові інший, і я не можу сказати, що це було добре, тому що я змінив рекомендую.
Iwka
for me also ok :)
14.09.2015
14.09.2015
Sasza
for me is ok
zara
dla mnie osobiscie kadra na plus duzo praktykow wiedza o czym mowia dobrze ze pozbyto sie ludzi co dyktoja strony z ksiazek z lat 80 albo przychodzili tylko po kase a tak naprawde nic nie umieli.
14.09.2015
14.09.2015
Nina
Moje +: brak zajec w niedziele male grupy mili wykladowcy dobra lokalizacja nieskie czesne
Knot
Jański jest ok a to ze komuś coś nie pasuje to pa problem jest duzo uczlni ja bylem na innych wczesniej tez mi nie pasowalo wiec nie wylewalem smutkow tylko zmienilem i wzielem sie do kupu wkoncu studia zaoczne cos czeba sie pouczyć zeby zdac.
14.09.2015
14.09.2015
ulka
Polecam co tu pisac lipy nie ma po prosty trzeba sie uczyć i tyle w temacie to studia nie zawodówka dla idiotów.
ulka
Polecam co tu pisac lipy nie ma po prosty trzeba sie uczyć i tyle w temacie to studia nie zawodówka dla idiotów.
14.09.2015
14.09.2015
YORK
Musze powiedzieć że miałam opory czy isc czy nie ale kończę II rok TiR i muszę powiedzieć nie żałuje dobry dojazd chodź nie jestem z Krakowa, mila atmosfera, doskonała kadra UP, UE, UJ.
QAQ
Polieciła mi kuzynka i NIE żałuje mała kameralna Uczelnia podejscie do studenta bdb bo indywidualne kazda sprawe mozna przedyskutowac doradzic sie a nie moloch co kazdy ma gdzies studenta
14.09.2015
14.09.2015
wasyl
Kończe Jańskiego obiektywnie piszac nie jest to Harvard ale solidne podstawy mozan zdobyc jak ktos chce sie uczyć.
albert
II TiR mi sie podoba lajcik male grupy mily dziekanat imla kadra co idzie na reke a reszta jak w zyciu.
14.09.2015
14.09.2015
pitersonek
A ja mam te opinie w d... chodzę i mi pasi kogo jakieś żale obchodzą jak mu nie pasuje jest dużo Uczelni niech nie przychodzi przynajmniej kadra jest ok
Ola
Widzę że jacyś zdesperowani tu piszą komentarze albo nieudacznicy co nie skończyli lub zostali wywaleni z pracy pseudo naukowcy
14.09.2015
13.09.2015
są niewypłacalni
Bankrut, bankrut i jeszcze raz bankrut! Uważajcie.
@ ola
Z łapanki, tzn. nie dobierani pod kątem merytoryczności tylko znajomości, powinowactwu, poleceniu i chęci podjęcia jakiejkolwiek pracy, a że z UP i UEK to akurat nie dziwi, bo jest i pedagogika i zarządzanie. Nie wiesz, jak wygląda tutaj rekrutacja pracowników czy tylko udajesz? W ogóle podobno wczoraj była Rada Wydziału i jakimś dziwnym trafem akurat przed komentarzy pozytywnych się nagromadziło w ciagu kilkunastu minut. ha ha ha ha ha ha ha ha
12.09.2015
11.09.2015
Ilona
dobrze ze przenoszą do Nowej Huty przecież sama nazwa mówi o wszystkim Kurdwanów !!!!
wnuczek
II TIr jest luzik komu sie nie podoba niech wypada gdzie indziej dla mnie kameralne male grupy
11.09.2015
11.09.2015
ola
ha ha ale sie uśmiałam wykładowcy z łapanki wszyscy sa z UP lu UE tam nie sa z łapanki jakim trzeba być idiota aby takie banialuki pisać.
babcia dobra rada
wujku-nie chcesz to nie studiuj.większość osób które znam są zadowolone.co do zajęć to zależy czego kto szuka,nigdy nie ma tak że wszyscy są zadowoleni,ale to takie polskie że do wszystkiego trzeba się przywalić.
11.09.2015
09.09.2015
wujek dobra rada
Ludzie nie przestępujcie progu tej szkoły i nie płaćcie za coś co jest wam niepotrzebne! Połowa zajęć przez wszystkie lata studiów to nic nieznaczące przedmioty religijne, z których nawet je prowadzący się śmieją. Teologię można gdzie indziej studiować i za darmo, a nie za toto płacić. Reszta przedmiotów też pozostawia wiele do życzenia, bo dużo jest takich, które nic nie wnoszą, np. kreowanie rzeczywistości przez 6 semestrów. Przedmioty kierunkowe też pozostawiają wiele do życzenia, bo program ich jest przestarzały i tak w większości skonstruowany, żeby w trakcie nie można było się przenieść na inną uczelnię z powodu dużych różnic programowych. Języki obce to porażka totalna. PRZESTRZEGAM!
konik polny
Ma przyjechać Państwowa Komisja Akredytacyjna skontrolować kierunek: zarządzanie. Można przy okazji poinformować o ciekawych zjawiskach i zwyczajach panujących na uczelni. Oj, niewesoło może być.
07.09.2015
06.09.2015
jest poczta
Co to za informacja o załącznikach do umów w ogóle jest? Nikt specjalnie nie będzie kilkaset kilometrów po to w okresie wakacji do Krakowa przyjeżdżał, jakby nie było listów poleconych, żeby wysłać.
żuczek
Ta pseudokatolicka pseudouczlenia niewarta jest splunięcia w jej stronę.
01.09.2015
27.08.2015
gość
Co się zmieniło? Poza administracją i przeniesieniem części zajęć na nowohuckie zadu.... do szkoły średniej niewiele. Dalej są wykładowcy z łapanki albo rodziny naukowców. Są też tacy, którzy tytuły otrzymali w zupełnie innych dziedzinach niż zajęcia, które prowadzą i ich wiedza jest znikoma, z czym się specjalnie nie kryją, bo dotąd prowadzili zajęcia z jednego-dwóch przedmiotów na uczelniach państwowych, a tutaj prowadzą po kilkanaście i na kilku kierunkach.
Nie jest obecnie źle
Odkąd odszedł pan M. i wymieniono sekretarki w dziekanacie nareszcie widać, że dziekanat i administracja pracują jak należy. Mam nadzieję, że się nie rozleniwią po jakimś czasie jak poprzednia ekipa, która stwarzała pozory pracy.
14.08.2015
21.07.2015
ANITa
Postanowiłam napisać opinie chodź sama nigdy nie sugeruje się forami bo to nie jest wiarygodne źródło informacji przy wyborze czegokolwiek jestem studentka pedagogiki 2 rok ja osobiście jestem zadowolona małe kameralne grupy przyjaźni z państwowych uczelni wykładowcy z fajniejszym podejściem bo jakoś im się na prywatnych chce i maja czas dla studenta. Najlepiej przyjść i przekonać się nie ma co zachwalać bo to głupie.
Łukasz
teraz jest spoko, Jański podnosi się z kolan :) fajni wykładowcy, uprzejme babki w dziekanacie.
17.07.2015
15.07.2015
wiola
Końce obecnie pedagogikę muszę przyznać że nie ma co narzekać nigdzie jak się nie uczysz nie jest kolorowo. Jeśli chcesz coś osiągnąć polecam - kadra, dziekani, dziekanat ok:) pozdrawiam cały 3 rok:)
wiola
Końce obecnie pedagogikę muszę przyznać że nie ma co narzekać nigdzie jak się nie uczysz nie jest kolorowo. Jeśli chcesz coś osiągnąć polecam - kadra, dziekani, dziekanat ok:) pozdrawiam cały 3 rok:)
15.07.2015
17.06.2015
piter
Co tu duzo pisac po wymianie dziadków lesnych, nowe władze, nowi wykladowcy (praktycy) jest poprostu spox.
mitsu
aktualnie wszystko jest jak najbardziej Ok , studiuję zarządzanie -nowy dziekan i prodziekan działają i wprowadzają wiele pozytywnych zmian, starają się aby uczelnia odzyskała poziom - nowe zasady, współpraca z wykładowcami, nowi prowadzący - kierunek działań Jańskiego oceniam bardzo dobrze
14.06.2015
12.06.2015
macocha
osoboście studiuje na jańskim a córka na uniwersytecie pedagogicznym. różnica jest taka że na ap córka ma harmonogramy tylko na 3 zjazdy do przodu, panie w dziekanacie są niemiłe, brak kontaktu z dziekanami, atmosfera wybitnie niesprzyjająca studiowaniu... można było narzekać na Jańskiego jeszcze pół roku temu, ale kto teraz ma obiekcje, ten chyba nie wie jak to wygląda w innych "renomowanych" uczelniach. troszkę więcej optymizmu i świat nabierze kolorów
macocha
osoboście studiuje na jańskim a córka na uniwersytecie pedagogicznym. różnica jest taka że na ap córka ma harmonogramy tylko na 3 zjazdy do przodu, panie w dziekanacie są niemiłe, brak kontaktu z dziekanami, atmosfera wybitnie niesprzyjająca studiowaniu... można było narzekać na Jańskiego jeszcze pół roku temu, ale kto teraz ma obiekcje, ten chyba nie wie jak to wygląda w innych "renomowanych" uczelniach. troszkę więcej optymizmu i świat nabierze kolorów
12.06.2015
12.06.2015
Jula
Poprawiło się, ale rewelacyjnie nie jest i już nie będzie.
Maria
Wszystkie niedziele są wolne, wykładowcy w przeważającej większości są spoko, fajna atmosfera, niektóre zajęcia przeszły moje wyobrażenia, jestem nimi pozytywnie zaskoczona.
10.06.2015
09.06.2015
sama
zapraszam bacznego obserwatora na zajęcia mojego TiRu, zobaczymy czy tak za darmo są oceny i zaliczenia.akurat teraz wszyscy są zadowoleni z poziomu wykładowców
Baczny
Baczny to chyba ty jesteś miernota skoro na innych tak mówisz jakiś zakompleksiony.
06.06.2015
05.06.2015
baczny obserwator
Uczelnia chce, żeby wszystkie miernoty ją pokończyły, bo chodzi o pieniądze. Strasznie zaniża to poziom, co ewidentnie nie przekłada się na prestiż i powagę uczelni.
Olga
Moja kuzynka namówiła mnie na studiowanie pedagogiki i nie żałuje jestem na 2 roku. Uczelnia typowo kameralna małe grupy, przyjazni wykładowcy.
08.05.2015
05.05.2015
Meggi
co polecacie do studiowania na tej uczelni?ksiądz proboszcz mówił o niej w trakcie ogłoszeń ale nie wiem na co mam sie zdecydowac..?
trol
Myślę że po zmianie władz w Krakowie Panowie dziekani to opanowali i uratowali wydział ze pozostała cześć nie uciekła. Mozna powiedzieć jest normalność.
27.04.2015
25.04.2015
student
Wszystko powróciło do normy jest spox ludzie ok wykładowcy i fajne lale w dziekanacie.
Jacek Kwit
Uczelnia w Krakowie działa prawidłowo. Nowi ludzie (dziekanat, dziekan). Bardzo miła atmosfera, przejrzyste zasady i duże możliwości. Nikt tutaj nie traktuje studentów jak przedmioty. Jestem zadowolony.
23.04.2015
23.04.2015
margaret
wykładowcy mówią że wszystko majauregulowane.uczelnia działa ,zajęcia odbywają się na bieżąco.chyba kryzys został zażegnany przynajmniej w krakowie
do przedmówczyni
A od kiedy egzaminy są w trakcie trwania semestru?
21.04.2015
21.04.2015
Anna
Jestem studentką ostatniego roku politologii W-wa. Nauka i egzaminy przebiegają zgodnie z harmonogramem
niewiarygodne
Podobnież dalej nie płacą wykładowcom, a Piwko milczy.
17.04.2015
19.02.2015
Gdzie są harmonogramy?
W Elblągu już częściowo harmonogramy ułożone, w Warszawie także. A w Krakowie jak sytuacja wygląda? Wcale nie wygląda. Harmonogramów jak nie było tak nie ma. Panie z dziekanatu coś mało wydajne w układaniu planów zajęć. No tak, tyle energii zużyć musiały na wmawianie, że szkoła Jańskiego będzie funkcjonować to teraz wyczerpane.
absolwent
A miało być tak pięknie, nowa ekipa, nowe otwarcie i wyszło jak zwykle.
15.02.2015
15.02.2015
pytanie zasadnicze
Wiem, że dziekanat czyta opinie na tej stronie, i słusznie, bo zastrzyk prawdy jeszcze nikomu nie zaszkodził. W związku z tym mam pytanie, dlaczego na stronie uczelni nie ma jeszcze planów na semestr letni. Piwko z tego, co mówił przed dwoma tygodniami, miał w tą sobotę nowe plany zatwierdzić. Znowu zaczyna się to samo, co było w poprzednim semestrze. Brawo!!!!
ZygZak
Nie wiem jak inni, ale ja zabieram papiery i się przenoszę. Nie będę kolejny semestr przeżywać koszmaru i wiecznej niepewności, bo ja na tej uczelni już nikomu i w nic nie wierzę.
05.02.2015
04.02.2015
Bu-Ba
Czy prawdą jest, że planują zrobić coś na wzór restrukturyzacji uczelni i wprowadzić w miejsce już istniejących, nowe kierunki studiów? Podobno ma to polegać na tym, że np. socjologię przekształcą w pracę socjalną i taki kierunek zamiast socjologii będzie wpisany obecnym studentom w dyplom. To jest co najmniej chore, ale widać tylko na "tak rewolucyjną zmianę" skostniały kościół stać.
porada
Moim zdaniem UOKiK to jest najlepsza instytucja do kontroli umów ze studentami, które podpisują uczelnie niepubliczne. Natomiast nieprawidłowości związane z zatrudnieniem pracowników i/lub zlecaniem im dodatkowych zadań poza umową o pracę rozwiąże Państwowa Inspekcja Pracy.
04.02.2015
31.01.2015
????????
Czy coś będzie z tej uczelni? Studenci mają nadzieję, że tak, ale czy wyłącznie mrzonki czy faktycznie będzie normalniej? Wszystko okaże się w najbliższych dwóch tygodniach.
Wolę winko od Piwka
Jeśli nawet zapłaciliby tą obiecaną całość pensji pracownikom za ten semestr i zaległe lata, w co wątpię to tylko kompletny laik uwierzy, że zapłacą za przyszły semestr. Szanowni Wykładowcy przestańcie się bać kleru i zdecydowanie przeciwstawcie się ich machlojom!
30.01.2015
29.01.2015
"Szkoła nie otworzyła kierunku, ale czesnego też nie oddała" - artykuł w Internecie
http://opole.naszemiasto.pl/artykul/szkola-nie-otworzyla-kierunku-ale-czesnego-tez-nie-oddala,2669994,art,t,id,tm.html#plus
diagnoza upadku Jańskiego
Mnie fakt upadku uczelni nie dziwi z sześciu powodów. W kolejności malejącej: 1. Marketing założyciela Piwki, a konkretnie jego brak i ogólnie panująca degrengolada. 2. Kierunek studiów turystyka. Co to w ogóle jest? Ani to nauka ani wiedza. Nauką jest geografia, na której jest specjalność z turystyki albo geologia stosowana ze specjalnością geoturystyka, względnie rolnictwo i specjalność agroturystyka. Kim absolwenci będą po tych studiach? Ano, magistrami od drinka z parasolką. Aha, nie zapominajmy o drugim członie nazwy kierunku, czyli rekreacji. Rzeczywiście rekreacji tam więcej niż studiowania. Hodują uczelnie takich turysto-(re)kreatorów, którzy nie potrafią po tych studiach prawidłowo legendy mapy odczytać. Pilotem wycieczek czy przewodnikiem można zostać po kursach i szkoleniach, a do tego potrzeba jeszcze wiedza teoretyczna i praktyczna z zakresu geografii, geopolityki, historii, historii sztuki, ochrony środowiska, klimatologii i meteorologii, gleboznawstwa, topografii, geologii, hydrologii, kulturoznawstwa, etnologii, etc. oraz znajomość języków obcych. 3. Socjologia - kierunek o niczym i o kochających inaczej, który jest prawie na każdej uczelni prywatnej, czyli niekokurencyjny. 4. Zarządzanie - popularny, na każdej uczelni prywatnej, niekonkurencyjny. Poza tym, jak mogą się studenci nauczyć zarządzania, jeśli uczelnia sama zarządzać nie potrafi. 5. Pedagogika - najłatwiejszy kierunek studiów, nudny i popularny, niekonkurencyjny. Pedagogika w żargonie studenckim to tzw. kierunek ostateczny, czyli nie dostałeś się nigdzie albo nie czujesz się mocny to idziesz na pedagogikę, jak w latach 70. na ekonomię, a w latach 80. i 90. na filozofię. Absolwenci z powyższych powodów nie są na rynku pracy poważnie traktowani. 6. Politologia - kierunek dobry i potrzebny, ale likwidowany, także na uczelniach państwowych, a jego wymieranie zaczyna się od usuwania lekcji historii na niższych szczeblach edukacji. Powody wymierania politologii są ściśle związane z niczym innym jak z polityką, według zasady: Nie znasz się na polityce, można Tobie wszystko wmówić, więc łatwo Tobą rządzić i manipulować.
29.01.2015
28.01.2015
hahahahahahahahahahahaha
Ale jajca! Aż nie chciało mi się wierzyć co gdzieś tutaj zostało napisane, ale okazuje się, że naprawdę sekretarki z dziekanatu prowadzą zajęcia ze studentami. Jakie te panie wszechstronnie wykształcone muszą być, pozazdrościć. Pewnie mają skończone po kilka, może kilkanaście fakultetów z różnych dziedzin, bo prowadzą zajęcia od zarządzania i komunikowania społecznego, poprzez komunikację interpersonalną, miasta i centa turystyczne po turystykę pielgrzymkową. Chyba, że chodzi o turystykę pielgrzymkową studentów i pracowników do dziekanatu, to wtedy to jedno by się zgadzało. Może jeszcze jakieś inne zajęcia prowadzą, ale tyle mi wystarczyło sprawdzić, żeby się uśmiać do łez. A czy te sekretarki mają przygotowanie pedagogiczne, przeprowadzone zajęcia ze studentami podczas oczywiście odbytych studiów doktoranckich, kwalifikacje do prowadzenia zajęć w szkole wyższej itd.? Samym siedzeniem za biurkiem w dziekanacie, prowadzeniem rozmów z kadrą i studentami umiejętności, wiedzy i kompetencji w tym zakresie nie nabiorą. Muszę zapytać w ministerstwie czy to jest zgodne z prawem, bo dla mnie to są standardy białoruskie. Ale będą mieli ubaw w ministerstwie i w mediach. Najlepszy satyryk z kraju nad Wisłą na taki temat do monologu lub piosenki by nie wpadł. Taką mocną, utalentowaną i prężną kadrę w kraju nad Wisłą tylko Jański posiada - to informacja dla przyszłych studentów.
niewidzialny dziekan
Podobno jest ten czwarty dziekan, ale jakiś niewidzialny. Wszyscy o jego istnieniu słyszą, ale nikt go dotąd nie widział. Panie Piwko, panie Piwko, co pan jeszcze nie wymyślisz?!
28.01.2015
26.01.2015
Czy to prawda?
Czy to prawda, że w dalszym ciągu prowadzona jest rekrutacja na studia, które rzekomo rozpoczną się w semestrze letnim? Jeśli rzeczywiście prowadzą rekrutację na semestr letni zaczynający się od lutego to zadzwonię do stacji radiowej i w jakimś z programów na żywo dam ostrzeżenie aby nikt się nie naciął i nie zmarnował sobie życia.
prawda o majątku Szkoły im. B. Jańskiego
Ludzie opamiętajcie się i nie płaćcie czesnego za przyszły semestr, bo kolejnego semestru nie będzie. Uczelnia udaje, że płaci, a dziekanaty udają, że pracują, nawet panie sekretarki przestały już kłamać i mówić, że będzie cacy. Piwko gada, że nie wiedział, jak przedstawia się sytuacja uczelni i niedawno się dowiedział. A sytuacja taka ciągnie się w zależności od wydziału ok. półtora roku. Piwko poszedł w deweloperkę zamiast po rozum do głowy, niczego się nie boi i ma wszystko i wszystkich w głębokim poszanowaniu, bajdurząc bez zająknięcia pracownikom studentom i wykładowcom , że jest w porządku. Uczelnia ma 500 000 ml zł aktywów (słownie: pół miliarda złotych polskich), głównie w nieruchomościach, a mówią, że nie mają na wypłaty pensji i pieniędzy z umów dla pracowników i wykładowców. Można to zweryfikować, link: https://polon.nauka.gov.pl/opi/aa/run/pokaz?execution=e6s2 Ktoś konto uczelni zakładał i ta osoba środkami na koncie dysponuje i zarządza i bynajmniej nie jest to osoba z zewnątrz. Chyba, że Piwko nie wie, że pieniądze spływają na konto i myśli, że listonosz do domu przynosi tak jak starszym osobom emeryturę. Nic nas nie obchodzą jego transakcje biznesowe i handel nieruchomościami. Naważył sobie Piwko piwa to teraz niech je wypije, ale sam i niech poniesie konsekwencje prawne. Pazerność kleru jest nieograniczona, te ich komisje majątkowe powinny zostać zdelegalizowane. Nie bez powodu mówi się, że Kościół katolicki ma najskuteczniejszą politykę i jest najlepiej działającym przedsiębiorstwem świata. Postępują nieetycznie, a potem dziwią się, że ludzie nie chcą wspomagać kościoła datkami i stają się ateistami. Frazesy o moralności i przykazaniach to oni mają tylko w kazaniach w czasie mszy, bo w życiu sami się nimi nie kierują. Najważniejsze jest dla nich się nachapać wkładając w to jak najmniejszy wysiłek, także intelektualny. Gdyby kościół opodatkowano może wtedy przestaliby się panoszyć. Piwko powinien stanąć przed świeckim sądem, bo jest z czego zapłacić i pensje i odszkodowania i karę grzywny i również honorarium dla adwokatów. Odnośnie tego, co dzieje się na Jańskim i jak w tej sytuacji reaguje Piwko zostaną wystosowane listy do Generała Zakonu Zmartwychwstańców i Papieża Franciszka, którzy na pewno nie pozostaną obojętni.
26.01.2015
25.01.2015
gacek
Totalne dno. Uciekajcie i zabierajcie papiery, póki jeszcze dziekanat pracuje. Czwarty dziekan w tym miesiącu się szykuje. Kpią, kłamią bez zająknięcia i śmieją się z naiwnych, że wierzą w ich obiecanki.
eska
http://www.nik.gov.pl/aktualnosci/skargi-przesylane-do-nik.html
25.01.2015
25.01.2015
eska
W ogóle nie wiem w jakim celu przyjeżdża Piwko? Nic nowego nie powie, a tylko bardziej zdenerwuje. Nie wiem czy się z tego spowiada, ale u mnie rozgrzeszenia nie dostałby. NIK powinien tą uczelnię skontrolować!!!!!
na szczęście były student
Przepraszam za pomyłkę, oczywiście pozew zbiorowy przeciwko założycielowi i to niezwłocznie, bo będzie tylko gorzej.
24.01.2015
24.01.2015
na szczęście były student
Dziwię się studentom, że jeszcze są na tej szumnie powiedzmy uczelni. Czy naprawdę aż tak nisko cenią swoją wartość jako ludzi i swoje możliwości intelektualne, żeby nie podjęli dotąd rozsądnej decyzji? Wyjścia są dwa i tylko zastosowane łącznie dadzą rezultat tj. przeniesienie się na inną uczelnią i proces zbiorowy przeciwko założycielowi. Prowadzącym również polecam proces zbiorowy i jak najszybsze opuszczenie murów tej szkoły, żeby się nie musieli dłużej wstydzić kąśliwych komentarzy i uśmieszków kolegów z uczelni państwowych, gdzie na etacie pracują.
student
Jestem studentką dzienną.. to co się wyprawia na tej uczelni to kpina.. Modlimy się aby doszło w czerwcu do obrony. Co do promotora , mamy ale juz nie oficjalnie gdyż nie przedłużono tej osobie umowy i nie wypłacono zaległych nawet pensji.. Zajęcia?? haha chwilami wydaje nam się ze studiujemy kilka kierunków naraz ! Zapychają nam plan byle by coś było, przedmiotami które są podstawą na kierunkach zarządzania itp. Do Warszawskiego wydziału wstawiła się nowa Dziekan która na pytanie o właściciela a nie założyciela (gdzie są to dwie różne osoby) odpowiedziała że nie wie ale się dowie. Współczuje pracownikom bo im się obrywa za nie kompetencje zarządu, sami też są ofiarami jak i my.
23.01.2015
23.01.2015
Piwko stchórzył
Piwko stchórzył. Miał się jutro spotkać o 8 ze studentami i się nie spotka. Nie musi podawać powodu, bo jest jasny jak Słońce, Piwko boi się odpowiedzialności, spojrzenia prosto w oczy studentom i tego, że adwokat może przyjść na spotkanie. Ucieczka tylko mu zaszkodzi. Żeby się nie zdziwił, jak po niedzieli przeczyta o sobie w ogólnopolskiej prasie od prawa do lewa, bo miarka się w tym momencie przebrała!!!!!!!
lola
W Szkole wyższej im. Bogdana Jańskiego w Warszawie nie dzieje się lepiej. Wykładowcą nie płacą, rektor dał wypowiedzenie zwalniają się Panie z dziekanatu oj szkoła zaraz upadnie. Sprzedali budynki a firma która je kupiła okazała się bankrutem.. Polecam uciekać z tej szkoły.
23.01.2015
21.01.2015
1234
Z trudem przechodzi mi to przez klawiaturę, ale jak najszybciej tym co dzieje się na Jańskim powinny się zająć "Gazeta Wyborcza" i tvn. Jak powszechnie wiadomo oba media to ostateczność (ale akurat w tej sytuacji mogą odegrać rolę pozytywną), bo na polsatowską "Interwencję" już za późno.
studenci z adwokatem
Studenci powinni złożyć się do dobrego adwokat, a najlepiej na dwóch i przyprowadzić ich na spotkanie z Piwko w najbliższą sobotę. Po pierwsze, prawnik wyjaśni studentom na czym tak faktycznie stoją, bo część się nie orientuje, a potrafi tylko albo krzyczeć albo skakać z radości, ze dostało wpis i niczego więcej do szczęścia nie potrzebuje, nadal siedząc na tej uczelni. Po drugie, adwokat wyjaśni Panu księdzu Piwko, który nie zna prawa i zacytuje paragrafy również z kodeksu karnego, co właściwie dzieje się z uczelnią, jakie będą dalsze konsekwencje tej sytuacji dla Piwko i w jakim wymiarze odpowiedzialność karna mu grozi.
20.01.2015
19.01.2015
W Krakowie sytuacja dramatyczna
W Krakowie chociaż Piwko cały czas tu przebywa i składa kolejne obietnice i deklaracje to nikt mu już nie wierzy. U nas w przeciągu miesiąca przewinęło się już 3 dziekanów, bo obiecują im wielką karierę, a dopiero później i to z reguły przez przypadek dowiadują się jakie tak naprawdę szkoła ma wielkie problemy. Później wszyscy się pakują i uciekają. Jedynie jedna pani dziekan postanowiła zostać dalej na etacie wykładowcy, rezygnując z funkcji dziekana, aby pomóc studentom. Teraz dodatkowo jak Piwko dowiedział się, że studenci szukają innych uczelni, które by nas przyjęły to postanowił wykładowcom zabronić dawać wpisy do końca semestru. To jest pewnie kolejna gra o czas, bo później obudzimy się w drugim semestrze i żadna uczelnia bez zaliczonego semestru nas nie przyjmie. Dodatkowo sytuacją szkoły w Krakowie zainteresowała się już telewizja.
money, money, money...
Niech się kler nie ośmiesza. A założyciel te obiecane pobory to chyba po kolędzie zbierze i będzie miał na wypłaty, bo innego sposobu nie widzę. Wypłaci 1/4, a dalej radźcie sobie sami albo rezygnujcie z pracy, wtedy pozostaje tylko pozew zbiorowy do sądu. Ksiądz to nie "święta krowa" i podlega prawu świeckiemu, nawet gdy dokumenty podpisze rektor lub dziekan, którzy odpowiadają personalnie i w razie konieczności także prawnie za to, co podpisują.
15.01.2015
15.01.2015
współczuję
Współczuję Paniom z dziekanatu, gdyż od kilku dni jest im czego współczuć.
prekiop222
Czy wie ktoś jak wygląda sytuacja w przypadku przenosin na inną uczelnie ? jestem studentką drugiego roku i chciałabym przenieść się na inną uczelnie ? Aktualnie trwa sesja czyli musiałabym znów zaczynać od drugiego roku na innej uczelni ? ;//////// Dodam że mam różnice programowe w jańskim i czy jest jakaś możliwość przenieść się jeszcze na tym roku ? Słyszałam że w tej szkole są niektóre takie przedmioty, których nie ma na innych uczelniach ? Próbował ktoś się już przenosić w trakcie roku akademickiego ?
15.01.2015
15.01.2015
lokos12
Po ile osób macie na roku ??
Gucio
Jedna, wielka kpina z wykładowców i ze studentów. To co wyrabia Piwko podejmując nieprzemyślane decyzje personalne nadaje się do zgłoszenia do Polskiej Komisji Akredytacyjnej i ministerstwa, bo to są kpiny z nauki i edukacji na poziomie wyższym.
14.01.2015
14.01.2015
do przedmówcy
Prawdy, nie dowiesz się nigdzie. Ewen. w piątek lub sobotę, ale lepiej w piątek można przedzwonić do krakowskiej filii, bo tam akurat przebywa w tym tygodniu z wyj. jutra Piwko i może go do telefonu poproszą, ale wątpię, że dowiesz się cokolwiek, co byłoby zgodne z prawdą lub przynajmniej blisko prawdy.
chełm
Witam serdecznie, jestem z VII semestru z wydziału chełmskiego, u nas jest tak samo, zajęcia się nie odbywają, do tej pory mieliśmy cztery razy po dwie godziny, a przecież za miesiąc mamy mieć obronę pracy licencjackiej, promotora nie ma, ponieważ kobieta do tego wyznaczona w zeszłym semestrze, nie otrzymała zaległego wynagrodzenia i nawet mówią o tym otwarcie pracownice dziekanatu-a jest ich więcej niż wykładowców- uściślając- TRZY. W piątki sekretarki obdzwaniają każdego po kolei z "radosną nowiną" że w dniu jutrzejszym odbędą się zajęcia z np. cyt.: "nową panią". Co robić? pisać samemu pracę bez nadzoru promotora? jesteśmy wciąż zwodzeni i oszukiwani... najlepsza jest władza, tzn byli dyrektorzy wydziału- spakowali Raybany w skórzane nesesery z Ochnika i dawno odjechali w siną dal nowymi samochodami niemieckiej marki(gdyby ktoś pytał gdzie pieniądze szkoły skoro studenci co rok, pół roku lub co miesiąc płacą drogie czesne), wiedzieli co robią. Gdzie można się dowiedzieć o sytuacji finansowej szkoły?
14.01.2015
13.01.2015
Zulu Gula
Zgadzam się, Piwko przegiął, ale to jego problem. Dziwi mnie jedno, a mianowicie to, gdzie znalazł jelenia, który zgodził się zostać dziekanem, ponieważ nikt się nie chciał zgodzić? Naprawdę trzeba mieć niebywałe poczucie czarnego humoru i cechować się kompletną ignorancją, żeby odważyć się na dziekanowanie w takiej sytuacji. Piwko wyjedzie, a problemy zostaną, bo przecież chyba człowiek zdrowy na umyśle nie wierzy, że wykładowcy i inni pracownicy dostaną 100% wynagrodzenia w przewidzianym okresie.
stan opłakany
Ks. Piwko będzie żałował pewnej decyzji i to bardzo szybko, bo dla mnie on albo jest zdesperowany do granic możliwości albo nieświadomy i już dawno stracił kontakt z rzeczywistością. Na jedno wychodzi. W każdym razie ta decyzja pogrąży krakowskiego Jańskiego, który de facto jest już trupem. Jeszcze kilka dni temu był to trup jak żywy, teraz jest wyłącznie trup.
13.01.2015
13.01.2015
koniec świata
I po ptokach.
słuchacz
Wczoraj odbyło się spotkanie założyciela Piwko ze studentami, była obecna przy tym telewizja. Zobaczymy w ciągu najbliższych dni ile i czy w ogóle coś warte są słowa Piwki.
11.01.2015
10.01.2015
rzeczywistość
Obecną sytuację "Jańskiego" znam od wykładających tam jeszcze nie tak dawno znajomych, świeżych absolwentów oraz z opinii krążących po mieście, w Internecie i z innych źródeł, gdyż jako absolwenta interesują mnie tzw. "stare śmieci". Niestety czasy świetności (dosłownie i w przenośni) "Jańskiego" minęły w roku 2008, no może najpóźniej w 2010. Kiedyś fajnie się tam studiowało, poziom był wyższy niż na niejednej uczelni państwowej, że o prywatnych nie wspomnę, wiedza była priorytetem. Każdy się szczycił, że skończył "Jańskiego", ponieważ opinia o uczelni była jak najbardziej pozytywna wśród krakowskich naukowców, którzy na studiach uzupełniających magisterskich i podyplomowych mieli do czynienia z absolwentami tejże uczelni. Wówczas na "Jańskim" widziało się jeszcze różne twarze wielu wybitnych krakowskich wykładowców, także tych dojeżdżających z warszawskiego ośrodka naukowego, a nie jak obecnie jednego, maksymalnie dwóch w porywach do trzech tzw. "specjalistów od wszystkiego", prowadzących przez cały okres studiów większość przedmiotów z harmonogramu, jak w klasach I-III podstawówki i latami tych samych. Co najmniej kilku z nich nie powinno tam nigdy pojawić, ale niestety trzymają się pazurami od lat, razem ze swoimi pociotkami, co znacząco wpłynęło na zmniejszenie zaufania i poziomu uczelni. To co dzieje się teraz woła o pomstę do nieba. Część kadry prowadzi zajęcia na kierunkach i z przedmiotów, które nijak mają się do ich wykształcenia, dziedziny, specjalizacji, zainteresowań i prowadzonych na macierzystych uczelniach zajęć. Program jest układamy albo pod prowadzącego albo zapychany na siłę przedmiotami, które nie kształcą, a są tylko zatkajdziurami, za które uczelnia musi płacić prowadzącym i wykładowca zamiast prowadzić zajęcia kierunkowe lub specjalizacyjne zmuszany jest do zanudzania studentów dziwaczną tematyką, za która muszą płacić czesne. W tym samym czasie, za te same pieniądze wykładowcy mogliby prowadzić przedmioty kierunkowe, ale ktoś na górze inaczej wymyślił, a dół jak pokorne cielęta przyjmuje bezwiednie nawet największą bzdurę. Brak buntu w tej i innych filiach spowodował, że powolutku latami uczelnia dogorywała. Zjawiskiem niespotykanym jest również prowadzenie zajęć ze studentami przez pracownice dziekanatu. To jakiś ewenement na skalę światową, śmiech na sali i najlepszy dowód na to, czym dziś jest ów uczelnia. Nie tylko studenci mają problemy, ale kadra także, i nie mówię wyłącznie o kwestiach finansowych. Ambicja założyciela wzięła górę nad możliwościami i zdrowym rozsądkiem. Tworzenie coraz nowszych filii i kierunków, beton kadrowy, tumiwisizm, arogancja i pozorna "wszechwiedza" administracji, brak promocji uczelni i absolwentów pogrążyły "Jańskiego" w każdej dziedzinie. Dziwię się ministerstwu, że wydało pozwolenie na działalność, i co gorsza (O ZGROZO!) na czas nieokreślony. Prasa nie opublikowała dotychczas stosownego artykułu na temat tej jednej z lepszych kiedyś uczelni prywatnych, dziś prawie masy upadłościowej, a taki artykuł powinien się pojawić ku przestrodze dla "przyszłych" studentów i na otrzeźwienie dla administracji uczelni (przede wszystkim pracowników dziekanatu), żeby zrozumieli, że to oni są dla studentów i pracowników dydaktycznych, dzięki którym mają pracę, a nie na odwrót. Najlepszym sposobem na oszczędności jest uszczuplenie administracji, zamiast bodaj ośmiu sekretarek wystarczyło zatrudnić trzy-cztery i każda odpowiadałby za swój zakres kompetencji. Już obrosło legendą to, że niektórzy pracownicy administracyjni znaczną część dnia spędzają paląc papierosy przed budynkiem uczelni, co kiedyś praktycznie się nie zdarzało, a jeśli to sporadycznie. Za moich czasów były trzy sekretarki obsługujące osiem oddziałów (cztery kierunki zaoczne i cztery dzienne), wszystko funkcjonowało bez zarzutów i najmniejszych opóźnień. Wystarczy porozmawiać z wykładowcami-pasjonatami (nie z tymi, którzy tkwią wyłącznie dla kasy, a takich ostatnimi laty przybyło), żeby nie mieć złudzeń, co do dzisiejszej "kondycji" tej dogorywającej, obecnie już nie uczelni, lecz szkółki weekendowej. Prawda jest taka, że poziom uczelni i jej prestiż odeszły bezpowrotnie do lamusa. Statut uczelni to fikcja, podobnie jak etyka administracji, którą ta bądź co bądź katolicka szkoła się wszem i wobec hołubi. Podobno nawet ksiądz dr Jarosław Grabowski już nie pracuje, a od zawsze wydawało się, że będzie ostatnim wykładowcą, który "zgasi światło". Szanowni Wykładowcy, Drodzy Studenci i Absolwenci, czas przyjąć do wiadomości i pogodzić się z faktem, że Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego to przeszłość. A tak na marginesie, jeśli Patron szkoły Bogdan Jański to wszystko widzi, więcej niż pewnym jest, że się w grobie przewraca.
ąę
Czy osoba pisząca pozytywne posty może przy następnym panegiryku nie używać buźki :), bo w ten sposób się demaskuje? Pomijam fakt, że powielane frazy i styl wypowiedzi pogrążają ją jeszcze bardziej i stają się nie nudne, ale żałosne.
08.01.2015
21.12.2014
była studentka
trafiłam tu przypadkiem i az smiać mi się chce z tego co tu widze, tzn z tych mega pozytywnych opinii. Fakt ja tez konczylam tę uczelnię, ale juz dawno temu i było znośnie jak na prywatną uczelnię gdzie płaci się kupe kasy więc i sama uczelnia musi stwarzac pozory ze wszystko jest dla studenta. a teraz widze ze dzieje się niedobrze, a smieje sie z tych cudnych chwalących uczelnię opinii, czyzby jedna i ta sama osoba preparowała te pozytwne posty?? szkoda tylko ludzi którzy wpakowali kase i mogą nie skonczyć studiów
była studentka
trafiłam tu przypadkiem i az smiać mi się chce z tego co tu widze, tzn z tych mega pozytywnych opinii. Fakt ja tez konczylam tę uczelnię, ale juz dawno temu i było znośnie jak na prywatną uczelnię gdzie płaci się kupe kasy więc i sama uczelnia musi stwarzac pozory ze wszystko jest dla studenta. a teraz widze ze dzieje się niedobrze, a smieje sie z tych cudnych chwalących uczelnię opinii, czyzby jedna i ta sama osoba preparowała te pozytwne posty?? szkoda tylko ludzi którzy wpakowali kase i mogą nie skonczyć studiów
21.12.2014
21.12.2014
była studentka
trafiłam tu przypadkiem i az smiać mi się chce z tego co tu widze, tzn z tych mega pozytywnych opinii. Fakt ja tez konczylam tę uczelnię, ale juz dawno temu i było znośnie jak na prywatną uczelnię gdzie płaci się kupe kasy więc i sama uczelnia musi stwarzac pozory ze wszystko jest dla studenta. a teraz widze ze dzieje się niedobrze, a smieje sie z tych cudnych chwalących uczelnię opinii, czyzby jedna i ta sama osoba preparowała te pozytwne posty?? szkoda tylko ludzi którzy wpakowali kase i mogą nie skonczyć studiów
MRO
Rzeczywiście, nie można się w ogóle dodzwonić!
16.12.2014
13.12.2014
MAGDA
LUDZIE UWAŻAJCIE BANKRUTUJĄ, DNO DNO DNO
mamma89
Skończyłam Jańskiego dwa lata temu. Szczerze powiem, że uczelnia jest w porządku. Wiadomi, że zawsze można się do czegoś przyczepić ale wcześniej studiowałam już w innych szkołach więc mam porównanie. W Jańskim było lepiej. Dziekanat zawsze otwarty a nie że tylko kilka godzin dwa razy w tygodniu. Wykładowcy za to z innych krakowskich uczelni więc poziom wysoki. Dużo się nauczyłam i szczerze polecam. Teraz potrzebuje iść na studia podyplomowe i ponownie trafiłam na stronę Jańskiego. Widzę, że mają dobrą ofertę i chyba dlatego teraz znowu tam wrócę :)
02.12.2014
01.12.2014
wandi88
Ja studiuję w Jańskim - jest ok. Zawsze coś się znajdzie do czego można się doczepić ale ogólnie jest w porządku. Wykładowcy są spoko i dużo się nauczyłam. Zajęcia są ciekawe. Ja polecam!
vercia45
Moim zdaniem spoko uczelnia. Jak na każdej znajdzie się coś do czego można się doczepić. Skończyłam Jańskiego w tamtym roku. To dobra uczelnia. Polecam szczerze. Kadra i wykłady w porządku. Ludzi na roku miałam fajnych więc dobrze wspominam okres studiów.
28.11.2014
26.11.2014
Krakowiaczek1
Uwaga: Szkoła jest niewypłacalna, nie płaci wykładowcom ani personelowi.! W dziekanacie nic się nie da załatwić: Nie mogę odzyskać swoich dokumentów ani zaświadczenia o przebiegu studiów. Nikt nie odbiera telefonów. Ja złożyłem wczoraj doniesienie na policji o przetrzymywaniu dokumentów. Może chociaż w ten sposób je odzyskam.
vera56
Studiowałam w Jańskim i mogę się wypowiedzieć na temat tej uczelni. Otóż wykładowcy byli na prawdę spoko - wszyscy bez wyjątku, b. dobrzy specjaliści w swoich dziedzinach, pracowali na uniwersytetach w Krakowie, poziom nauczania b. wysoki. Obsługa studentów w porządku, dziekanat długo czynny nawet w soboty, nie tak jak na innych uczelniach, że tylko kilka godzin w tygodniu, panie miłe. Ogólnie uczelnia b. dobra i ciesze się, że tam właśnie mogłam studiować.
20.11.2014
19.11.2014
niewika67
Jak dla mnie spox uczelnia. Wiadomo, że zawsze człowiek znajdzie coś z czego będzie niezadowolony ale ja mam porównanie, bo studiowałam też na innych uczelniach i mogę śmiało powiedzieć, że w Jańskim jest lepiej. Tu mam zajęcia w jakiś przyzwoitych porach, wykładowcy są spoko i ja polecam uczelnie :)
marco123
Studia, studia i po studiach. Jańskiego skończyłam dwa lata temu i muszę powiedzieć, że to nie był stracony czas. Teraz rozglądam się za studiami podyplomowymi i chyba wrócę do Jańskiego. Maja dobrą ofertę i znacznie tańsze studia niż na innych uczelniach. Jakość dobra. Ja polecam. Czy ktoś wybiera się na jakąś podyplomówke od lutego?
18.11.2014
18.11.2014
nati56
Ja jestem zadowolona z wyboru tej uczelni. Poziom zadowalający. Cena nie wygórowana. Wykładowcy bardzo w porządku. Ja polecam!
zuza
Pewnie, że można zrezygnować tylko różnice programowe ogromne, jeśli Szkoła się likwiduje, to niech przynajmniej zadbają o przejęcie studentów przez inną uczelnię z podobnymi programami, bo indywidualna zmiana to przyjęcie po ukończeniu 6 semestrów najwyżej na 3! Ale chyba nie ma innego wyjścia, jak się chce ukończyć studia. Wyjątkowa nieuczciwość ale gdzie jest ministerstwo?
17.11.2014
17.11.2014
czesia87
Zawsze jest tak, że nie da się wszystkim dogodzić :) Ja wybrałam w Jańskim studia podyplomowe. Teraz już je kończę. Jestem zadowolona. Płaciłam znacznie mniej niż na innych uczelniach a jakość ta sama, bo wykładowcy są z innych krakowskich uczelni. Jak dla mnie spoko i szczerze polecam :)
wani89
Nie rozumiem. Przecież jak coś się komuś nie podoba to może zmienić uczelnie. Ja jestem w Jańskim i wiadomo - zawsze można się do czegoś przyczepić ale ja wcześniej studiowałam na innej uczelni i wiem jedno - w Jańskim nie jest źle. Zajęcia są w przyzwoitych porach, zawsze wszystko można załatwić a nie jak na innych uczelniach dziekanat czynny raz w tygodniu dwie godziny. Po za tym jeżdżę samochodem i przynajmniej przy tej uczelni jest duży parking i nie muszę się martwić gdzie zostawić auto.
16.11.2014
15.11.2014
studentka
studiuję tu II rok pedagogiki, kompletne dno , nie ma wykładów i wykładowców, zero informacji co dalej z uczelnią, nie wiadomo czy zabierać papiery i przenosić się na inne uczelnie, czy to jeszcze ruszy , szkoda tylko zmarnowanego czasu i pieniędzy, dzwoniąc do władz uczelni w Warszawie słyszy się, że wszystko jest ok i nie ma żadnych problemów, ciekawe co na to ma do powiedzenia nasze ministerstwo edukacji, przecież to jawne naciąganie ludzi na pieniądze , wiedzą pewnie, że ogłoszą stan upadłości a prowadzą rekrutację i każą płacić czesne, którego potem już nie odzyskamy ale oni jak najwięcej kasy zdążą ściągnąć i się na nas wypną bo po upadku uczelni nikt już się nami nie będzie interesował, przydałby się tu kontrola z NIKu w sprawie niewłaściwego zarządzania pieniędzmi , które płacimy za naukę i jej nie otrzymujemy, płacimy za coś czego nie ma, telewizja też by się przydała żeby nagłośnić ten problem i wyjaśnić tą sytuację, która ciągnie się od zeszłego roku.
wvw78
Jestem teraz na trzecim semestrze studiów podyplomowych. Jestem zadowolona. Dużo się nauczyłam, mamy super wykładowców. Ja polecam! Zajęcia są w piątki i soboty, a niedziele są wolne - dla mnie to duży plus, bo mam małe dziecko a w tygodniu pracę.
14.11.2014
14.11.2014
ja
Zgadzam się z przedmówcą. Koszmar. Na szczęście jeszcze można uciekać do Ignatianum. Sama się nad tym zastanawiam, ale problemem są pieniądze i różnice programowe, zapłaciłam w lipcu ponad 3000 zł za cały rok z góry, niepotrzebnie, teraz nie widzę perspektyw. Dramat. To, co pisze Gość poniżej niestety jest prawdą - wartościowych wykładowców już nie ma, zatrudnili jakichś magisterków na dorobku, doktorów, którzy nie powinni nawet zbliżać się do studentów (Kl***k !!!, na szczęście ja nie mam z nim zajęć, współczuję przyszłym politologom), ponoć nawet dr Borowiec już nie pracuje - mam nadzieję, że to nie jest prawda, bo jeżeli tak, to nie widzę obrony rozpoczętej już pracy...... KATASTROFA !!!!!!!! I jak pisze przedmówca - OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM !!!!!!!!!!!!!!!!
Gość
Pierwszy i drugi rok były wzorcowe. Chaos, brak perspektyw i totalny bałagan. Odeszli znakomici wykładowcy - za darmo się nie pracuje. Niektórym z nich uczelnia zalega z wynagrodzeniem od zeszłego roku !!!!! Za nich przyjmowani są ludzie bez doświadczenia, byleby tylko chcieli pracować. Efekt? Poziom spada w zastraszającym tempie. Nowi, "znakomici" prowadzący zajęcia 'odbębniają' je w sposób koszmarny, np. dyktując przez 90min albo każąc czytać każdemu po kolei jak w podstawówce. Nie ma rozkładu zajęć, dziekanat notorycznie zamknięty, telefony nie są odbierane. Totalna katastrofa. Na dzień dzisiejszy polecam omijać tą uczelnię szerokim łukiem.
13.11.2014
13.11.2014
mat456
Nie rozumiem czego się czepiacie, ja studiuję w Jańskim i jest ok :) Jestem co prawda na podyplomowych ale wszystko idzie w porządku. Poziom wysoki, wykładowcy profesjonaliści, dużo uczą praktycznych rzeczy. Ja polecam!
mwc77
Ja jestem teraz w Jańskim na studiach podyplomowych i jestem bardzo zadowolona :) Zajęcie mamy w piątki popołudniami i w soboty od rana do 16/17. Niedziela jest wolna - jak dla mnie jest to idealne rozwiązanie. Mam oprócz studiów rodzinę i pracę więc jeden dzień wolnego jest jak znalazł :) POLECAM!
13.11.2014
10.11.2014
m
a jak z angielskim na turystyce ciężko i co robi sie na tych warsztatach i cwiczeniach
agaa
Jest grono osób, które poleca tę uczelnię ja sama jeszcze rok temu była bym w tym gronie ale to co dzieje się teraz to jeden wielki chaos, nikt nie może nam ( jestem na IV roku) zagwarantować ze skończymy te studia, ze obrona się odbędzie więc nie wiem po co prowadzona była rekrutacja na I rok. nie ma wykładowców bo od kilku miesięcy nie dostają wynagrodzenia za swoją pracę, część promotorów po prostu odeszła, przenieść się na inna uczelnie za bardzo nie ma jak bo różnice programowe są tak duże że trzeba by studiować 2 lata dłużej.
08.11.2014
07.11.2014
kumela5
Masakra ludzie uciekajcie jak najdalej się da założyciel Piwko to nic innego jak złodziej jego słowa są tyle warte co woda spuszczona w toalecie a księża tak pięknie mówią o ubóstwie żenada
Gość
Nie ma co oceniać jak było czy jeszcze niby jest. Niczego już nie ma- taka prawda, ta szkoła to już przeszłość. Mam nadzieje, że sprawa trafi do mediów. Bo zmarnowanych pieniędzy i stresu nam nikt nie wynagrodzi. I czasu. Jestem na III roku i nie mogę jej skończyć, bo muszę przenieść się na inną uczelnie. To jest skandal i tyle. Tu już nie ma kto wykładać, a prowadzą rekrutację na kolejny rok, pomimo że obecnym rocznikom nie są w stanie zapewnić edukacji. Kłamią nam w żywe oczy, że jest w porządku po czym okazje się, że nie mamy szans tu kontynuować edukacji. I nie każdy ma możliwość przenieść się na inną uczelnie w takim momencie więc zostaje w czarnej d... Ze zmarnowanymi latami nauki, z długami lub wydanymi niemałymi w końcu sumami w błoto. I jeszcze nikt nie ma odwagi za to przeprosić lub stanąć przed nami i powiedzieć co się dzieje. Tylko oszustwa na każdym kroku. Tak się nie traktuje nikogo. Uczelnia katolicka, piękny przykład, naprawdę. Jestem załamana i bardzo żałuję, że wybrałam tę uczelnię 2 lata temu. To był bardzo zły wybór.
07.11.2014
07.11.2014
mart90
Skończyłam Jańskiego i chętnie podzielę się swoją opinią na temat tej uczelni. Ja jestem zadowolona. Dużo się nauczyłam. Studiowałam socjologię, zajęcia prowadzili świetni wykładowcy, kierunek bardzo ok. Ponieważ oprócz studiów musiałam również pracować bardzo się cieszę, że trafiłam właśnie do tej szkoły. W Jańskim zajęcia rozpoczynały się w piątki o 16 i były też przez całą sobotę. Dla mnie to idealne rozwiązanie, bo zyskiwałam jeden dzień tj. niedzielę dla siebie :) Polecam!
madzia
Jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają Ci niezadowoleni dlatego na opak wszystkiemu teraz ja się wypowiem. Studiuję w Jańskim i jestem zadowolona z tej uczelni. Bardzo się cieszę, że zmieniłam inną krakowską uczelnię na tą :) Tu przynajmniej mam spokój chodzę na zajęcia, uczę się, mam fajnych ludzi na roku. Wykładowcy w Jańskim są super i nie stroją fochów jak na innych uczelniach. Tu każdy przychodzi, by uczyć studentów. Ja polecam tą szkołę. W tym roku kończę i myślę zapisać się na jakieś studia podyplomowe też w Jańskim. Nie wiecie jak jest na innych uczelniach i tylko krytykujecie :)
03.11.2014
31.10.2014
dzieje sie źle..
Na początku myślałam, że ta szkoła to dobry wybór, potwierdzali to wykładowcy i inni studenci. Wszystko było super dopóki nie zaczęły się te wszystkie problemy, a ten rok jest straszny.. Nie mamy harmonogramu normalnie ułożonego bo i nie ma kto wykładać.. Wszyscy odchodzą, dziekanat zamknięty.. Jestem na III roku i boje się że tej szkoły nie skoncze. Płacimy wiec co sie dzieje z tymi pieniędzmi?? Najgorsza jest ta niepewnosc, wszyscy nas zbywaja tylko nikt nie chce powiedziec jak jest napawde. Jak mozna tak traktowac ludzi? i to jeszcze uczelnia katolicka!
niki
Wiadomo zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony. A najwięcej do powiedzenia mają ci co sami są sobie winni i coś zawalili :) Ja skończyłam licencjat w Jańskim i jestem zadowolona. Szkoła mnie dużo nauczyła, wykładowcy ciekawie prowadzili zajęcia, dziekanat miły i nastawiony pro na studenta. Ja polecam!
28.10.2014
14.10.2014
manna
Jak dla mnie spox uczelnia. Skończyłam Jańskiego dwa lata temu. Bardzo dobra uczelnia. Dużo się nauczyłam, kadra super, ludzi na roku miałam rewelacyjnych no i najważniejsze, że niedziele są wolne. Teraz szukam studiów podyplomowych i myślę nad powrotem do Jańskiego :) Polecam!
anka
Każdy nażeka na ta uczelnie, bo nie wi jakie jaja sie dzieje w innych. W tej Szkole jest na prawdę spoko. Wykładowcy różnie sa uczeni bardziej i mniej, sa wymagajacy bardziej i mniej. A studenci nagaduja , ze nie ma tego nie ma tego. Ze dziekanat nie przesyła informacji. A ja uważam że uczelnia taka jak każda. Podobno nie wypłaca kadrze kasy . Ale mnie to nie dotyczy. Poziom jest średni przez nauczycieli którzy mniej wymagaja. Są przedmioty które sa nudne .-ale tak jest wszędzie:) Nie ma idealnej uczelni.:)
08.10.2014
29.09.2014
Szymek
Wybieram sie na Turystyke i rekreacje na tej uczelni, co mozecie mi na ten temat powiedzieć?
nin
Ja jestem zadowolona z wyboru tej uczelni. W tym roku kończę i nie mogę narzekać. Ekipę na roku miałam super, wykładowcy spox no i żal odchodzić będzie teraz
18.09.2014
12.09.2014
pawe
m-ka80, Gratuluje optymizmu, mimo iż zajęcia jeszcze się nie zaczęły a zawsze o tej porze już były zjazdy. A co będzie w październiku, kto to wie? Szkoda, że nie studenci i wykładowcy chyba też nie.
m-ka 80
Zapisałam się do Jańskiego przypadkiem i uważam, że to był dobry wybór. Myślę, że dobrze trafiłam. Uczelnia jest w porządku. Wykładowcy to znani w swych dziedzinach naukowców. Co ważne uczelnia kładzie spory nacisk na praktykę. Dzięki temu nie uczę się samej teorii ale konkretne umiejętności, które przydadzą mi się w pracy. Gorąco polecam!
12.09.2014
10.09.2014
pawel
Widzę, że trwa wymiana zdań na temat Jańskiego, te pozytywne opinie to chyba wypisują władze Uczelni, walcząc o rekrutacje w nowym roku akademickim, życzę Szkole i sobie, jak najlepiej (bo chce skończyć tam studia, jestem po I roku Politologii) ale byłbym nieuczciwy nie przestrzegając innych, tu się naprawdę źle dzieje. A ta arogancja w stosunku do studentów, to coś niebywałego
Basia85
Kompletnie nie polecam, studiuje na II roku Pedagogiki i zastanawiam się czy uda mi się te studia skończyć. Dziekanat w rozsypce, Panie pouciekały bo im nie płacili, z wykładowcami podobnie. Kompletna dezinformacja, a jak złożyliśmy petycję do władz uczelni to nas zignorowano. A najsmutniejsze, że podobno to szkoła katolicka.
10.09.2014
10.09.2014
nimi89
Wiadomo, że zawsze są tacy co są niezadowoleni ale ja studiuję w Jańskim i wiem jak dokładnie jest na tej uczelni. Mogę śmiało polecić tą uczelnię :) Kadra spoko z krakowskich uczelni, naprawdę dobrzy specjaliści znają się na rzeczy i wiedzą co mówią, kasę za studia trzeba płacić ale mniejszą niż na innych uczelniach w okolicy no i najważniejsze studiuję zaocznie, mam rodzinę, chodzę do pracy a tylko na tej uczelni mam wolną niedzielę :)
Kacper
Dlaczego polecacacie Szkołę, która nie dba o studentów i kadrę?
05.09.2014
05.09.2014
Barbara
Jestem studentką III roku studiów zaocznych i nie wiem czy uda mi się zakończyć edukację w tej Szkole, brak informacji i ciągła niepewność i tyle wydanych pieniędzy.
menia
Spox uczelnia! Jestem zadowolona z tej szkoły. Spoko klimat tam panuje i dziekanat jest extra, kadra też b. dobra. Ja szczerze polecam :)
21.08.2014
13.08.2014
nima77
Bardzo dobra uczelnia. Pracuję i studiuję więc cieszę się, że jestem w Jańskim, bo oni nie mają zajęć w niedziele. Jak dla mnie to ważne aby mieć chociaż jeden dzień wolnego. Tak więc polecam, bo zajęcia zaczynają się w piątki popołudniu więc człowiek zdąży zawsze po pracy i zajęcia są w soboty a nie jak na innych uczelniach tylko w sobotę i niedzielę.
mm83
Bardzo dobra uczelnia. Skończyłam Jańskiego dwa lata temu. Miło wspominam wykładowców i ludzi na roku. W tym roku chce tam iść na studia podyplomowe z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Słyszałam, że ludzie sobie chwalą ten kierunek.
06.08.2014
19.07.2014
nikia
Szczerze polecam studia w Jańskim. Skończyłam tu licencjat i jestem bardzo zadowolona. Miałam super ludzi na roku i miło wspominam ten czas. Kadra bardzo dobra, uczaąspoko. Ja polecam ")
miki
Bardzo miło wspominam studia na tej uczelni. Zrobiłam tu licencjat z pedagogiki. Teraz mam iść na studia podyplomowe. Chyba też wybiorę Jańskiego. Przeglądałam ich ofertę i mają sporo kierunków a do tego w niższych cenach. Moim zdaniem warto.
21.05.2014
17.05.2014
marika
Ja studiowałam w Jański. Było super. Bardzo miło wspominam kilka lat spędzonych w murach tej uczelni. Polecam wszystkim. Teraz myślę o rozpoczęciu studiów podyplomowych i pewnie wybiorę też Jańskiego :) Przeglądałam ich stronę internetową i widziałam, ze mają dużo różnych studiów podyplomowych w dobrych cenach zwłaszcza w porównaniu z innymi krakowskim uczelniami. Poza tym teraz mają jakieś fajne promocje i wyjdzie jeszcze taniej.
liwia6789
Dobra uczelnia! Polecam! Cieszę się, że tu trafiłam i zachęcam wszystkich do rozpoczęcia nauki na tej uczelni :)
24.04.2014
26.03.2014
wida78
Ja robiłam w Jańskim licencjat a teraz wybieram się na podyplomowe, bo z tamtych byłam zadowolona. Jak dla mnie największym plusem jest niska cena i niedziela wolna od zajęć :D
karika45
Jak dla mnie uczelnia jest w porządku. Mi się tu dobrze studiuje. Mogę śmiało polecić innym.
14.01.2014
12.01.2014
myszatka
Przepraszam nie to forum. Pozdrawiam
myszatka
Witam, Chciałabym zacząć naukę na podyplomowych na.kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolne, czy jest problem gdy ktoś spóźnia się w pt? Niestety z pracy mam dość daleko (zaj są na Elektronowej jeśli nie pomyliłam nazwy?) Druga sprawa to jakie są ceny za poprawki? Nie zakładam że je będęmiała no ale... I czy ktoś wie coś na temat poszerzenia oferty? W Zabrzu jest nowa pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna z terapią psychologiczną ciekawi mnie czy i w warszawie to bedzie. Choć może w dziekana będą wiedzieli
12.01.2014
02.01.2014
Berta78
Ja jestem zadowolona. Teraz kończę drugi rok. Mogę śmiało powiedzieć, że zajęcia są spoko, kadra profesjonalna, ludzi mam fajnych na roku to i klimacik jest dobry. POLECAM!
mecinka456
Bardzo dobra uczelnia. Moja siostra tam studiuje. Ja w tym roku zdaję maturę i na pewno pójdę do Jańskiego. Siostra jest bardzo zadowolona, bo ta uczelnia jest nastawiona bardzo pro na studentów zaocznych. o bardzo ważne zwłaszcza jeśli się studiuje i pracuje.
10.12.2013
26.11.2013
eja88
Bardzo dobra uczelnia. Polecam wszystkim. W tym roku kończę i dzięki moim namową studia na tej uczelni rozpoczął też mój brat i koleżanka. też są zadowoleni. Moim zdaniem warto.
mircina234
Nie żałują swojego wyboru :) Studiuję tu od października i mogę śmiało powiedzieć, ze jest extra :)
04.11.2013
28.10.2013
meritka
Świetna uczelnia. Rozpoczęłam tu studia w tym roku i jak na razie jestem bardzo zadowolona. Kadra jest znakomita i atmosfera pierwsza klasa.
kamcia9911
Bardzo dobra uczelnia. Studiuję tu dopiero chwilę, ale jest super. Polecam wszystkim, bo wykładowcy są naprawdę ekstra i na wydziale panuje super atmosfera.
15.10.2013
09.10.2013
kamcia
dobra uczelnia, polecam wszystkim
eci89
studiuję i polecam :) jestem prze-szczęśliwa, bo mam wolne niedziele :) dla mnie to duży plus, bo mam rodzinę i prace więc jeden dzień wolnego jest idealnym rozwiązaniem!
30.09.2013
26.09.2013
patusia
Tak naprawdę jak się studiuje wśród ciekawych ludzi i lubi się tematykę swoich studiów to się ma o wiele mniej powodów do narzekań :) Skończyłam w Jańskim socjologię. Bardzo chciałam iść na te studia i przyznaję, ze nie rozczarowałam się :) Uczelnia sporo mnie nauczyła a ponieważ pracuję w zawodzie do dziś korzystam z tej wiedzy. Zachęcam do studiowania w Jańskim!
johny
Witam jestem na 3 roku tak prawde mowiąc to sam nie wiem kiedy to zleciało ogólnie luzik zajecia piętek sobota na łączone takie na aulach to wogóle nie chodze mocna kadra naukowa UJ UE UP UPJPII w soboty o 15 jestem w domu wolne niedziele polecam polecam janskiego !!!
19.09.2013
10.09.2013
mcv
Dobra szkoła, moja siostra się tam studiowała. Poszła ze studiów na jakieś praktyki i została w tej firmie - pracuje tam do dziś i jest zadowolona. Ja za rok zdaję maturę i chyba też tam pójdę :)
MaRa
Szkoła w porządku, niskie czesne, dobra kadra, fajna atmosfera. Ogólnie mówiąc uczelnia dba o studentów :) Polecam!
30.08.2013
02.08.2013
CC86
W czerwcu skończyłam studia podyplomowe z rachunkowości. Szczerze polecam tą uczelnie. Za studia zapłaciłam dużo mniej niż na innych uczelniach. Kadra to bardzo dobrzy specjaliści i dużo się nauczyłam.
VkV89
Za namową koleżanki, która jest na trzecim roku zarządzania zamierzam też złożyć dokumenty do Jańskiego. Dla mnie to sprawdzona uczelnia. Opłaca się studiować zwłaszcza zaocznie, bo czesne jest znacznie niższe niż na innych uczelniach, a zajęcia są w piątki popołudniu i w soboty zaś niedziele są wolne - to ma duże znaczenie dla osób pracujących :)
23.07.2013
16.07.2013
marta345
Porównałam ich ofertę z innymi uczelniami. Jest całkiem niezła. Opłaty są niższe niż gdzie indziej, mają fajne kierunki i specjalności. Najbardziej podobają mi się wolne niedziel, bo idąc na studia zaoczne będę mieć zajęcia popołudniami w piątek i w sobotę.
Justyna
Właśnie zastanawiam sie nad ta uczelnia, zaocznie. Jak myslicie mozna bez problemu sie tam dostac?.
12.07.2013
11.07.2013
Issa
nie polecam, po 3 latach więcej problemów ogólnych i ukrytych niejasności jak pożytku.
Do Pat
Ze wszystkich kierunków jakie prowadzi Jański pedagogika jest moim zdaniem najlepsza. Od lat najwięcej ludzi wybiera właśnie ten kierunek więc chyba jest dobry. Ja akurat mam super ludzi na roku więc to jest duży plus ale wykładowcy też są w porządku więc mogę śmiało polecić :)
04.07.2013
04.07.2013
Pat
No to super,takie ułożeni mi pasuję,nawet bardzo.Polecasz uczelnię tak ogólnie? bo ja się wybieram na pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną,na innych uczelniach to jest pogrom jeśli chodzi o ilość miejsc i dostanie się.
Do Pat
Ja jestem na zaocznych i zajęcia mamy w piątki od godziny 16.00/17.00 do 21.00 i w soboty od 8.30 do 17.00. Ja jak nie mogę przyjść w piątek to nie przychodzę albo się spóźniam i jest ok :)
04.07.2013
04.07.2013
Pat
Mam pytanie bo się zastanawiam nad tą uczelnią w tym roku. W systemie zaocznym jaki jest system zajęć,w weekendy? jeśli niedziela i poniedziałek jest wolny? Proszę o odpowiedź.
akap
Póki co nie mam powodów do narzekań, zajęcia odbywają się bez większych zawirowań, wykładowcy spoko, program ok, zajęcia w interesujące, na uczelni klimat dobry, wszystko da się pozałatwiać - ogólnie bardzo na plus.
02.07.2013
21.06.2013
Paulina
Jeśli chodzi o podyplomówki to szczerze polecam. Właśnie kończę pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną. Cenowo rzeczywiście bardzo się opłaca ale jakość jest też wysoka. Miałam zajęcia z wykładowcami uj i up którzy na pewno na każdej uczelni uczą tego samego a w Jańskim jest znacznie taniej i do tego wolna niedziela - idealnie dla pracujących. POLECAM!
paula
Co sądzicie o podyplomówkach, które oferuje ta uczelnia? Cenowo brzmi całkiem nieźle ale jaka jest jakość tych kierunków?
15.06.2013
14.06.2013
wit
Jestem tu na studiach podyplomowych. Myślę, że dobrze wybrałem. Nauczyłem się bardzo dużo przydatnych rzeczy do mojej pracy. Dużym plusem jest to ze na tej uczelni ma się wolna niedziele. Jeśli ktoś chce pracować i studiować jednocześnie - gorąco polecam, bo ma się przynajmniej jeden dzień wytchnienia.
Kasia
Mam pewne porównanie, gdyż miałam okazję studiować wcześniej na dwóch innych prywatnych uczelniach w Krakowie. Wszędzie studiowałam zaocznie i powiem szczerze, że Jański bardziej przypadła mi do gustu.W każdej z wcześniejszych szkół płaciłam niż w Jańskim. Jest to więc duży plus, bo po co przepłacać. Poza tym w Jańskim jest lepsza atmosfera, bardziej dba się o studenta, zawsze idzie się mu na rękę :) POLECAM!
12.06.2013
11.06.2013
Marek
O kierunku politologia mogę się wypowiedzieć jak najbardziej pozytywnie, program realizowany jest bez zarzutu a wykładowcy prawdziwi znawcy tematu. Ogólnie na moim roku nie ma takich, którzy by wybrzydzali - jesteśmy zadowoleni :)
ania
Świetna uczelnia! Jestem bardzo zadowolona i polecam wszystkich. Dużo się nauczyłam. Panuje tu miła atmosfera i mam fajnych ludzi na roku.
11.06.2013
25.05.2013
kasia
Jański jest super! Jedyna uczelnia jaką znam, która jest naprawdę nastawiona na studenta. Polecam bardzo bardzo :)
paula
pomóżcie ja znalezc na stronie głównej jańskiego "strone tytułową" do pracy pomocy
24.05.2013
12.05.2013
Rafał
Jański jest extra! Polecam! Tym bardziej, że można troszkę zaoszczędzić bo mają stypendia już od pierwszego roku, zniżki w czesnym i promocje na wpisowe :)
Pati
Ja jestem zadowolona z tej uczelni. Za rok kończę studia. Mimo, że jest to uczelnia niepubliczna to opłacało mi się tu studiować, bo można dostać stypendium i wtedy studiuje się za darmo :)
11.05.2013
03.05.2013
kasia
Zapisałam się do Jańskiego przypadkiem ale myślę, że to był dobry wybór. Dobrze trafiłam. To jest bardzo dobra uczelnia. Wykładowcy należą do znanych w swych dziedzinach naukowców. Co ważne uczelnia kładzie spory nacisk na praktykę. Dzięki temu nie uczę się samej teorii ale wiedzy i umiejętności, które przydadzą mi się w pracy. Gorąco polecam!
marta
Studiuję tu od roku pedagogikę i jestem bardzo zadowolona. Z uczelni krakowskich, które oferują ten kierunek ta jest świetna! Zatrudniają bardzo dobrych wykładowców, którzy starają się prowadzić zajęcia tak by zainteresować wszystkich studentów i przekazują bardzo dużo praktycznych umiejętności. Według mnie nie moglam lepiej wybrać. Studia spełniają moje oczekiwania, trafiają w mój gust. Polecam wszystkim, którzy chcą studiować ten kierunek studiów.
24.04.2013
15.04.2013
witu1989
W moim odczuciu jest to bardzo dobra uczelnia. Jestem z niej zadowolony. W tym roku kończę zarządzanie. Polecam wszystkim! Naprawdę dobrze uczą. Zajęcia są interesujące i wciągające. Zapisując się na ten kierunek nie byłem do końca przekonany ale studiując w Jańskim utwierdziłem się w słuszności swojego wyboru. Nie żałuje tych kilku lat na tej uczelni, bo dużo mi dała.
marek
Jestem zadowolony. Studiuje politologie w Jańskim. Naprawdę dobra uczelnia. Wykładowcy solidnie uczą. W ogóle jest dobra kadra. Zdobyłem dużo przydatnej wiedzy. Szczerze polecam!
11.04.2013
08.04.2013
Boguś
Dyplom ukończenia tej uczelni pomaga w znalezieniu pracy :) To jest świetna uczelnia. Każdy kto skończy Jańskiego nie będzie tego żałował . Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że super się studiowało i zaczęłabym jeszcze raz ;)
paulkaA
Jestem bardzo zadowolona. Jest kameralnie, miły dziekanat, dobra kadra, konkurencyjne opłaty za studia. Moim zdaniem warto :)
02.04.2013
06.03.2013
mruku
Szczerze polecam! Jest OK. Jakość przekazywanej wiedzy jest naprawdę na wysokim poziomie. Studia pomogły mi w pracy. Dużo się nauczyłem.
magda 85
ja się dużo nauczyłam na tej uczelni głównie dzięki zajęciom prowadzonych przez dobrych wykładowców i na drugim roku będąc poszłam na praktyki do firmy w której później zostałam i pracowałam jeszcze przez dwa lata
07.02.2013
04.02.2013
magda c
Moim zdaniem uczelnia ta jest naprawdę spoko. A wykładowcy wiadomo różni są wszędzie i zależy jak się trafi. Ja byłam zadowolona - przynajmniej na moim kierunku wszystko było w porządku.
miśka
jestem juz po jednej uczelni w ktorej malo sie nauczylam bo nawet na zajecia nie trzeba bylo cjhodzic czy tu tez tak jest ze wykladowcy swoje i studenci swoje? mozna wyniesc cos z tej szkolay?
03.02.2013
03.02.2013
miśka
jestem juz po jednej uczelni w ktorej malo sie nauczylam bo nawet na zajecia nie trzeba bylo cjhodzic czy tu tez tak jest ze wykladowcy swoje i studenci swoje? mozna wyniesc cos z tej szkolay?
kaśka
moim zdaniem warto, przynajmniej ja jestem zadowolona
08.01.2013
08.11.2012
Patryk
W Jańskim jest fajnie! Ja polecam wszystkim znajomym, bo to sprawdzona Uczelnia. Zawsze wolne w niedziele, uczą dobrze, fajni ludzie na roku - jest dobrze!
katia
Tak sobie czytam te wasze wypowiedzi i stwierdzam, że tylko narzekać potraficie. Ja studiowałam rok na państwowej uczelni i tego to zdecydowanie nie polecam. Przeniosłam się do Jańskiego od tego roku. I dobrze się stało to duży plus, ze zajęcia są w małych grupach, bo można się więcej nauczyć. Na poprzedniej uczelni na moim roku było 160 osób i panował chaos nie do opisania a dziekanat był czynny 4 godziny w tygodniu wiec jeśli chcecie naprawdę poczuć niekompetencje pracowników, brud na korytarzach, ściska w salach to postudiujcie sobie przez chwile na innej uczelni a wiele zrozumiecie.
05.11.2012
29.10.2012
Studentka
Bardzo nie polecam, to jest popierdółka a nie uczlenia bałagan , haos, i oszustwa. Zapisując sie na uczelnie gwarantowano że będzie taka specjalizacja jak chce po 1 roku okazalo się że z racji tego że jest malo osób na roku zrobili tylko jedną i albo komus pasowało albo nie. Po co zatem chwalić sie że ma się tyle kierunków jak się ich nie zapewnia. Oprócz tego sekretariat to katastrofa!! na każde pytanie odpowiedż jest " jest na stronie" , a jak ktos próbuje sie dowiedziec cos więceji od której z pań to jest na pozycji straconej bo one są nie douczone i nie maja wiedzy na 80 % tematów. jak np płatnośći o ile samemu sie nie rozeznasz to one nie bardzo pomogą. Masakra wydaje mi sie że skoro to ona tam pracuje to powinna wiedzieć więcej ode mnie. Co do wykładowców to niektórzy mineli się z powołaniem chyba bo na wykładowców sie nie nadają.
totalna klapa
studiowałem na jańskim i absolutnie nie polecam. po pierwsze nie wygląda to jak studia tylko jak podstawówka koło kościoła, połączona z plebanią i tak właśnie czują się osoby, które tam "studiują"... poza tym ze uczelnia ta zwie się katolicką nie ma z tym nic wspólnego bo jak zawsze pieniądze stoją na pierwszym miejscu i to aby wyłudzić jak najwięcej za cos co pozornie było w umowie, ja jestem tego najlepszym przykładem. praktyki zaczą się już od pierwszego roku i nie mają nic wspolnego z kierunkiem lecz jest to organizowanie apeli badz sprzedawanie ksiazek dla szkoły, czy branie udzialu w roznych promocjach szkoly co jak sie potem okazuje jest wstydem. jeśli chodzi o kadrę wykładowców to jest nienaganna- pewnie dlatego że są to wykładowcy z innych uczelni. w grupach studiów dziennych jest po kilka do kilkunastu osób w skrajnych przypadkach więc nieraz można poczuć się jak na korepetycjach (wykłady i cwiczenia obowiązkowe) ciągle w tej samej sali. na koniec dodam ze uczelnia posiada słabą bibliotekę do ktorej nie zawsze mozna wejsc i wypożyczyć cos, gdyż tam czasami są prowadzone zajęcia, poza tym nie ma miejsca na przeczekanie ewentualnego okienka (a takie są) lub zjedzenia czegos wyłączając oczywiście korytarzyk i klasy. naprawde z dobrego serca nie polecam. (na studiach zaocznych jest więcej studentów i zapewne sprawa ma się nieco lepiej gdyz zajecia odbywają sie w innym miejscu wiec pewnie tam bardziej mozna poczuc jakąkolwiek atmosferę studiów)
26.09.2012
24.07.2012
kamila
Drogi Niezadowolony! W Jańskim czesne jest stałe. Ci co rozpoczęli studia opłaty cały czas maja takie same, mogą wzrosnąć najwyżej o wskaźnik inflacji czyli w ciągu roku to około 15 zł więc nie przesadzaj. A czesne w wysokości 1700 zł za semestr jak na krakowskie warunki to i tak niewiele.
niezadowolony
no niestety niespodzianka Janski bez powiadomien ia studentów podnosi czesne 1700 zł semestr za te pieniądze mozna studiować na lepszej uczelni niż Janski. mówie tu o warunkach nauczania ( stara szkoła na Bujaka i ciasna plebania na witosa spełniają rolę Uczelni Żenada.
20.06.2012
30.05.2012
magda
Ja studiuje dwa kierunki na dwóch różnych uczelniach. W Jańskim obsługa studenta w dziekanacie jest bardzo dobra. Panie są przede wszystkim miłe i przyjaźnie nastawione do studenta. Jak czegoś nie wiesz możesz zapytać i dostaniesz merytoryczną odpowiedź. A przede wszystkim dziekanat jest czynny od poniedziałku do soboty od 8 do 18 a w piątek nawet do 21
ems
Jeśli wydział zamiejscowy, to nie oznacza to że gorszy? Zawsze mi sie tak kojarzyło mnie, poprawcie mnie jeśli się mylę. No ale z drugiej strony widzę że dość pozytywnie oceniacie tę uczelnie. sama nie wiem co myslec, mam mętlik w głowie od czytania tych wszystkich opinii o uczelniach i już zupełnie nie wiem co wybrac, a nawet nie wiem czy jeśli coś wybiorę, to się na to dostanę;/
18.05.2012
04.04.2012
Jacek
Moim zdaniem warto studiować kierunek, który nas interesuje, na uczelni, która nam odpowiada. Po prostu nie warto zaczynać jakiś studiów z przymusu, bo później są marne szanse na to, że się je skończy. Ja poszedłem na pedagogikę bo pracowałem w pomocy społecznej i to było zgodne z moimi zainteresowaniami. Nie wyobrażam sobie też żeby studiować gdzieś indziej. W Jańskim poznałem świetnych ludzi.
Sabina85
jestem na "Tak", dla tej Uczelni. Chyba pod każdym względem:)
19.03.2012
18.03.2012
janski jest super!
To niesamowite, ze prywatna uczelnia ma tak niskie czesne i tak dobrych specjalistow! Wykladowcy w zasadzie tacy, jak na panstwowych uniwersytetach, a o wiele latwiej sie studiuje, nie ma zadnych problemow i biurokracji! polecam studia w Janski!
jasmin
jak dla mnie to uczelnia ok
15.03.2012
14.03.2012
lukasz 89
Jako student Jańskiego polecam studiowanie na kierunkach humanistycznych, a szczególnie politologię. Porównałem swoją wiedzę z uczelniami z innych ośrodków akademickich np. warszawskim.wrocławskim, poznańskim naprawdę byłem/i nie tylko ja/ o wiele, wiele lepszy, więc polecam.
młody 91
Tak w realu, to są dokładnie Ci sami wykładowcy co na państwowych. Jak już wybierać spomiędzy prywatnych uczelni, to Jańskiego, bo w sumie najtaniej, a poziom podobny
13.03.2012
13.03.2012
gorol
Rok temu podejmowałem decyzje gdzie i co studiować... Znajomy powiedział - idź do Jańskiego... Bez przekonania poszedłem na małe rozpoznanie no i zostałem i co najważniejsze ani przez moment nie żałuje... Wykładowcy w jak największym porządku, a pracownicy administracyjni zawsze życzliwi, co podobno rzadkość :-) brać studencka też fajna, wiec jak ktoś szuka swojej uczelni to polecam Jańskiego
Berni
Podoba mi się kadra
13.03.2012
12.03.2012
Seba
Zarządzanie jest na naprawdę wysokim poziomie, w moje grupie nie ma osób rozczarowanych, są świetni wykładowcy, wspaniała atmosfera za zajęciach, bardzo dojrzale nas studentów sie traktuje. Tu są naprawdę wspaniali, życzliwi, dobrzy ludzie.
do Nusia
W Jańskim każdy student otrzymuje umowę. Opłaty pobierają tylko za wpisowe, czesne, warunki, legitymacje i dyplom. Wszystkie egzaminy poprawkowe i obrona pracy dyplomowej jest za darmo. W ogóle to mają chyba najniższe opłaty w Krakowie.
08.03.2012
11.12.2011
nusia
Czy uczelnia posiada jasno sformułowane umowy? Nie ma w nich żadnych kruczków?
Marek
Stawiam na samorząd. Wiem jak niezwykle ważny jest w lokalnej polityce. Gruntowne wykształcenie jakie uzyskuje na tej uczelni daje mi gwarancję rozwoju kariery zawodowej. Samorządność terytorialna - 3 rok.
25.05.2011
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
 • Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych Varsovia
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
 • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
 • Politechnika Łódzka
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
 • Akademia Katolicka w Warszawie, Collegium Bobolanum
 • Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych Varsovia, Filia w Rzeszowie
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Akademia WIT w Warszawie
 • Akademia Pożarnicza w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana w Radomiu
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
 • Politechnika Poznańska
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Uniwersytet Kaliski
 • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Szczawnie-Zdroju
 • Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Uniwersytet Gdański
 • Akademia Jagiellońska w Toruniu
 • Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie
 • Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Uniwersytet Rzeszowski
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Akademia Tarnowska
 • Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
 • Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Akademia Piotrkowska
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Powiślańska Szkoła Wyższa
 • Szkoła Główna Mikołaja Kopernika w Warszawie
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Uniwersytet Wrocławski
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Akademia Medyczna Humanum w Warszawie
 • Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Uniwersytet w Siedlcach
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach
 • Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Politechnika Częstochowska
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Warszawska Uczelnia Ekonomiczna
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Akademia Zamojska
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Gdańsku
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
 • Politechnika Śląska
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Uniwersytet WSB Merito w Toruniu
 • Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych Varsovia, Filia w Poznaniu
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • Akademia Techniczno-Informatyczna w Naukach Stosowanych
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie