• Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi Summer School 2024
 • 26 Festiwal Nauki i Sztuki
 • UTH im. Chodkowskiej Warszawa

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

uczelnia publiczna, woj. małopolskie, 30-059 Kraków, al. Mickiewicza 30, (+12) 12 617 36 84, rekrutacja@agh.edu.pl

Od 1919 roku w murach Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie prowadzi się nauczanie licznych kierunków ścisłych, technicznych, społecznych i biznesowych. Ta tradycja procentuje - w zagranicznych rankingach uniwersytetów AGH zajmuje pierwsze miejsce wśród polskich uczelni technicznych (dane z 2021 roku).

Jest to także jedna z 10 polskich uczelni badawczych, co znacząco zwiększa prestiż i możliwości.

Oferta dydaktyczna AGH obejmuje liczne kierunki o charakterze ścisłym, od matematyki i fizyki technicznej po chemię budowlaną, automatykę i robotykę czy nowoczesne technologie paliwowe. Jak sama nazwa uczelni wskazuje, wiele kierunków poświęconych jest tematyce hutnictwa i górnictwa (to między innymi takie studia jak inżynieria metali, inżynieria procesów odlewniczych czy geoinżynieria i górnictwo otworowe).

Sprawdź terminy i zasady rekrutacji, dowiedz się wiecej o kierunkach i specjalnościach na AGH.Ocena uczelni

7.86 / 10
994 głosów

Opinie (202)
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, AGH Kraków

wentylarze
Czy ktoś studiował WIKO (Wentylacja i klimatyzacja) na tej uczelni (AGH)? Prosze o jakies opinie
15.03.2024
07.02.2024
Matematyka
Hej czy ktoś studiował, lub studiuje matematykę na AGH, czy polecacie czy jednak lepiej iść gdzieś na inną uczelnie na ten sam kierunek?
IIE WZ
Jestem na 2 roku AGH Informatyka i Ekonometria i powiem tyle. Nie polecam. Nie róbcie sobie tego. Uczulenia ma was w poważaniu. Regulamin łamany jest codziennie, wszytskiego musisz nauczyć się sam. Kolokwia i egzaminy z materiału którego nikt nam nigdy nie pokazał nawet nie wspomniał że mamy to umieć. Zero powagi, czuję się jakby prowadzący byli tu z łaski swojej a nie dla nas. Jedno wielkie gówno. Przyszłam tu bo uczulenia ma renomę m ale z tej renomy to tylko legendy się ostały. Nawet nie zadbają żeby komputery działały na egzmain. BA NAWET CI DOBRZE NIE POLICZĄ ILE SAL TRZEBA WYNAJĄĆ. AGH WIELE BYLE CO A NIE UCZLENIA
02.02.2024
13.06.2023
Informatyka Techniczna
Zasadniczo polecam ale tak samo jak ktoś już tutaj wspomniał przygotujcie się na masę przedmiotów "z przemysłu", metale, sporo fizyki, nawet Chemia. Studia nie są szalenie wymagające ale co semestr znajdzie się przynajmniej jeden przedmiot na odsianie nad którym spędzicie 70% całego czasu na naukę. Myślę, że studia ciekawie poszerzają perspektywę, dają dużo wiedzy ale jeżeli liczycie na przedmioty które typowo będą miały przełożenie na zdobycie pracy to musicie poczekać aż do ostatnich semestrów, chodziaż uczciwie trzeba przyznać, że po całym toku inżyniera oprócz masy niepotrzebnej wiedzy na temat procesów wielkopiecowych czy mechaniki płynów będzie i solidna wiedza z backendu, aplikacji webowych, administratorki itd. Z wad: wiele prowadzących zatrzymało się mniej więcej pod koniec lat 90, dlatego przez pierwszą połowę studiów nie liczcie na nic innego niż C ewentualnie C++ a o jakichkolwiek nowych technologiach zapomnijcie, dodatkowo niektórzy prowadzący wyjątkowo zarozumiali i ciężcy (szczególne pozdrowienia dla profesora MESu oraz fana Visual Paradigma kto studiował ten raczej wie o czym mówię)
DRAMAT
Dramat. Mobbing i wyścig szczurów. 0 poszanowania studenta profesorowie niczego nie uczą ale wymagają wiedzy na nieludzkim poziomie. Wykłady nie pokrywają się z ćwiczeniami a ćwiczenia nie pokrywają się kolokwiami ani egzaminami.
04.05.2023
28.03.2023
Informatyka Techniczna zaocznie
Kierunek mogę polecić, jednak radzę wcześniej przeglądnąć syllabus i zobaczyć czego będziesz się na nim uczył/uczyła. Jeśli będąc na informatyce, chcesz uczyć się jedynie przedmiotów związanych z informatyką, to ten kierunek nie jest dla ciebie, a nawet jeśli zaryzykujesz, to pewnie odpadniesz na tych przedmiotach nieinformatycznych jak większość moich kolegów, którzy pracują jako programiści w firmach i pracowali podczas studiów. Łączenie ich z pracą jest jak najbardziej możliwe, ale jeśli ci ciężko w pracy, to co dopiero jeszcze z takimi studiami. Co do wykładowców, to zdarzają się niemiłe osoby, takie co robią pod górkę studentom, lub po prostu traktują studentów jako osoby niższego sortu. Tacy wykładowcy, to jednak mniejszość, a nawet pojedyncze jednostki bym powiedział. Znaczna większość jest w porządku i całkiem przyjemnie się przez to studiuje. Jeśli masz problem z matmą, to śmiało możesz iść na ten kierunek, bo prowadzący z analizy i algebry to jest totalny gigaChad, kto wie ten wie ;). Z fizyki trzeba też trochę przysiąść na początku. Koniec końców i tak samemu trzeba się uczyć, ale kierunek spoko i fajnie będzie wyglądał w CV, więc mogę polecić :D
masakra
Podyplomówka Systemy Baz Danych. Nie polecam. Organizacja tak słaba, że szkoda gadać, sprzęt w pracowniach włącza się 30 minut, plan zajęć nieprzemyślany, stosunek BEZWARTOŚCIOWYCH wykładów do ćwiczeń 1:1, brak komunikacji pomiędzy prowadzącymi (na zajęcia B potrzebny wkład z zajęć A- studenci nie poinformowani przez prowadzącego A), brak komunikacji pomiędzy opiekunką kierunku, a prowadzącą ćwiczenia z Python zaowocowało programem niedopasowanym do umiejętności, które są nam potrzebne, aby ukończyć projekt dyplomowy. Dawno nie studiowałam, więc zapomniałam jak słabe są polskie uczelnie. Zdecydowanie lepiej zainwestować w kursy. Ktoś napisał, że to ciężka uczelnia - chyba dlatego, że uczą ludzie, którzy nie potrafią uczyć, tylko zanudzić na śmierć (na wykładzie godzina poświęcona na jakiś temat z którego nic nie rozumiem, ten sam temat doskonale wytłumaczony w 10 minutowym filmiku na YT). Na ćwiczeniach siedzi się całe zajęcia i czeka na 2 minuty czasu prowadzącego (2 z 3 ćwiczeń ze Schematu Baz Danych tak wyglądały- co to za ćwiczenia?). Prowadzący Analizę Biznesową powiedział, że nie pracował nigdy z AB, tylko zrobił jakiś research wśród znajomych, którzy się tym zajmują i to jego wiedza... A to wszystko za ponad 6 tys złotych.
09.03.2023
25.01.2023
wytrzymałem_rok
Tu student informatyki (WIEiT). Nie róbcie tego sobie. Nie idźcie tutaj. 250 osób na pierwszym roku oznacza, że ludzi będziecie znali wyłącznie z widzenia. Oznacza całkowitą anonimowość. Niewiele ma to wszystko wspólnego ze studiami. Zdalne wykłady (tylko ten jeden kierunek na całej uczelni) sprawią, że wszystko przypomina raczej internetowy kurs. Żadnych fajerwerków się nie spodziewajcie.
Kajetan
Do studiujących tworzywa sztuczne i technologie motoryzacyjne: jak wrażenia odnośnie studiowania na tym kierunku, łatwo, czy trudno się dostać i czy dużo chętnych jest na ten kierunek?
23.11.2022
02.11.2022
absolwent
To ciężka uczelnia ale da się skończyć gdy się odpowiednio zaangazuje
Realista
Rozdmuchane ego wykładowców, przestarzałe metody nauczania jak i przekazywana wiedzą, studia tylko dla papierka, napompowany prestiż
06.09.2022
11.07.2022
Myślący
Hej, proszę o opinię jak wygląda studiowanie na elektrotechnice czy wykładowcy mocno gnębią?
Rafi
do studiujących teleinformatykę - wypowiedzcie się ...
09.07.2022
13.06.2022
macias
Witam, zastanawiam się nad kierunkiem energetyka odnawialna i zarządzanie energią na agh, czy jest ktoś kto jest na lub skończył ten kierunek, i wyraziłby swoją opinie o nim? Czy jest ciężko i jak wygląda współpraca uczelni z firmami z branży energetycznej?
Matiks
Cześć, czy studiuje ktoś na kierunku nowoczesne technologie paliwowe?
10.06.2022
25.05.2022
hej
ma ktos informacje na temat takich kierunkow jak EDUKACJA INFORMATYCZNO-TECHNICZNA i INFORMATYKA TECHNICZNA?
Geoinformatyka
Czy ktoś studiuje geoinformatyke na AGH? Zastanawiam się pomiędzy tym kierunkiem a infą społeczną. Słyszałam że geoinformatyka jest słaba i lepiej isc na coś innego:/ wypowie sie ktos?
24.01.2022
21.01.2022
Nowoczesne Technologie w Kryminalistyce
Czy ktos moglby opisac studiowanie kierunku Nowoczesne Technologie w Kryminalistyce? Jak wygladaja studia, czy kierunek nie jest zbyt ogolny i ktora specjalizacja, chemiczna czy infomatyczna, sie bardziej oplaca/jest bardziej praktyczna/ ma wieksze zastosowanie na rynku pracy? I co potem? Czy absolwent I stopnia studiow ma jakiekolwiek sensowne predyspozycje do pracy w zawodzie? Kto zatrudnia takich ludzi i czy maja oni szanse na przyzwoite wynagrodzenie?
absolwent
Nie polecam Budownictwa na AGH, ani żadnego innego pseudokierunku z katedry budownictwa i geoinżynierii. W porównaniu do PK, AGH jest bardziej cywilizowana, natomiast ten kierunek w szczególności niestety jest słabszy zarówno pod względem prowadzących jak i możliwości na rynku pracy. Jest tam sporo naprawdę bardzo dobrych i wykształconych naukowców, ale niestety są też bardzo wysoko postawione betony, które mogą zrujnować życie. Ostrzegam przed Jakubowskim, Kinaszem, Ciurejem, jeżeli nie chcecie zakończyć studiów w hukiem, za żadne skarby nie bierzcie ich na promotorów, a ich wykłady to strata czasu i nieporozumienie. Regulamin AGH to fikcja, brak egzaminu z danego przedmiotu to gorzej niż go mieć, przedmioty obieralne wybiera wam dziekanat. Osoby, które myślały, że po przejściu 7-miu semestrów piekła uzyskanie dyplomu to tylko formalność, ukończyli te studia bez niego. Wymagania na egzaminie dyplomowym i odnośnie samej pracy znacznie przewyższały poziomem trudności inne wydziały, właściwie dwukrotnie. W zawodzie pracują nieliczni, albo za granicą, albo w rodzinnych firmach.
08.01.2022
27.12.2021
Góral
Siemanko :) czy ktoś mógł by się wypowiedzieć na temat studiowania Informatyki i Ekonometrii, czy to bardzo trudne studia i czy można się na nie dostać bez zdawania na maturze matematyki rozszerzonej???
Gosia
Cześć :) czy ktoś może powiedzieć coś więcej na temat kierunku Rewitalizacja Terenów Zdegradowanych II stopnia? Ile trzeba mieć punktów żeby się dostać? Jak wygląda egzamin? I czy jest dużo chętnych?
19.12.2021
12.12.2021
Magda
Cześć :-) Wydział EAIIB, czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat kierunku automatyka i robotyka II stopnia?
anc
nie polecam
22.10.2021
06.10.2021
wieczny student
skończyłem WGIG i powiem, że mam ambiwalentny stosunek do tego wydziału. Z jednej strony świetny poziom i nacisk na studenta. Z drugiej strony masa bardzo dziwnych projektów. Niestety są także doktorzy, którzy doprowadzą was do depresji. Jednak trzeba mieć sporo samozaparcia. 4.0 to naprawdę bardzo dobry wynik na tym wydziale. Na studiach magisterskich jest już zdecydowanie lepiej i lżej. Widać, że wykładowcy chcą odsiać tych, którzy raczej nie nadają się takie studia.
Matematyka
Hejka. Chciałem spytać polecacie studiować matematyke i czy ciężko utrzymać się na tym kierunku. Ogólnie dobrze wspominacie studiowanie na tej uczelni czy bardziej odradzacie i jak potem z pracą . Odpowiedz bardzo by mi pomogła bo waham sie miedzy dwiema uczelniami
07.08.2021
28.05.2021
Kandydat
Dzień dobry. Czy ktoś się orientuje ilu było kandydatów w roku 2020 na elektrotechnikę niestacjonarną pierwszego stopnia w stosunku do ilości miejsc ? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pytanie
Czy ktoś studiuje nowoczesne technologie w kryminalistyce i mógłby się wypowiedzieć o tych studiach?
17.04.2021
13.04.2021
Pytanie IiE
Mam pytanie odnoście kierunku Informatyka i Ekonometria na AGH. Czy jeśli nie miałam w liceum informatyki, nie licząc tej w pierwszej klasie, będzie mi bardzo ciężko? Jak wygląda informatyka na tym kierunku? Czy zaczyna się wszystko od podstaw, czy jednak konieczna jest wiedza z programowania itp? Dodam, że z matematyką nie mam większych problemów i idzie mi całkiem nieźle. Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Kamila
Witam. Czy ktoś studiuje na kierunku Informatyka i Ekonometria lub Inżynieria i Analiza Danych i mógłby się wypowiedzieć? Czy poleca, czy warto wybrać któryś z tych kierunków?
13.04.2021
08.04.2021
Chemia budowlana
Ktoś pytał o kierunek chemia budowlana, Odradzam wybór tego kierunku. Ze specjalizacji został zrobiony oddzielny kierunek studiów, mało osób na kierunku. Podejście prowadzących do studentów tragiczne. Przereklamowana uczelnia.
MTM
Witam, interesuje mnie kierunek mikroelektronika w technice i medycynie, prowadzony przez tą uczelnię. Jak wyglądają studia na tym kierunku? Czy ogólnie jest ciężko i czy wykładowcy za wszelką cenę chcą uwalić jak największą liczbę studentów? Kierunek jest stosunkowo młody, a więc czy takie osoby prowadzą także zajęcia, czy są to w większości starzy zjadacze chleba :p? Czy dużo jest programowania i jakich języków się uczycie? Czy jest ciężko z takich przedmiotów jak: fizyka, analiza i algebra na pierwszym roku? (chodzi mi głównie o to, czy ciężko jest zdać), jakie są realne perspektywy pracy po kierunku o tak wąskiej specjalizacji?? czy studenci mają możliwość współpracy z takimi ośrodkami badawczymi jak np. cern? Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi :)
16.12.2020
16.09.2020
Kamil B.
Nie polecam WWNiG inzyniera naftowa i gazownicza oraz górnictwo i geologia na tym wydziale przeżyjecie piekło na ziemii wasz zyciorys sie zatrzyma zaplacicie dużo za warunki jeśli nie kupicie pewnych projektów od jednej osoby która je robi nie zdacie. Termodynamika , geofizyka ludzie zdają po 3 lata i siedzą na warunku nie mówiąc o geologii na 1 roku i zdawaniu projektu po 40 razy a kolokwium za 28 razem. Nie nuaczycie się niczego przydatnego w toku studiów potem będziecie sie próbwali szybko przebranzowić na it i co najwyżej skończycie na helpdesku. Praca w gaz-system PGNiG itd to ta sama karuzela co we wszytkich publicznych instytucjach typu uczelnie , zusu i inne i 2k netto po rocznym stażu tyle co kelner w Krakowie w tydzień .Ogólnie po WWNiG skończycie w januszexie po pas w płuczce za 4k w delegacji. Lepiej iśc do korpo ogarnąć angielski, niemiecki i mieć łeb na karku
Chemia budowlana pomoc
Czy ktoś studiuje lub też zna osoby z kierunku chemia budowlana i mógłby coś powiedzieć o perspektywach zawodowych, typu zarobki i stanowisko?
28.08.2020
25.08.2020
pytanie.
Witam, dostałem się na pojazdy samochodowe i mechanikę i budowę maszyn . Są to kierunki dość zbliżone do siebie. Słyszałem , że na Politechnice , jak na większości uczelni technicznych jest ogromny hardkor i przesiew studentów , szczególnie z fizyki , matematyki itp. Dostałem się jeszcze do Tarnowa na elektronikę ( wykładowcy tam są z AGH ) , NIESTETY obawiam się wykładowców z AGH, mój kolega zrezygnował z kierunku Elektronika (studiował na AGH) , bo byli bardzo ciężcy do przejścia i przeniósł się na Politechnikę Krakowska na wydział mechaniczny na automatykę i robotykę i nie narzeka. Myślę jeszcze nad mechatroniką u mnie na uczelni w Sączu, ale słyszałem , że kierunek jest hardkorowy (super trudny, super ciężki do skończenia), a też perspektywy pracy są różne, tak samo jak po automatyce i robotyce. proszę o kontakt na nr 505 894 829, e-mail szewczykkmarcin@o2.pl lub na facebooku Szewczyk Marcin , jeśli ktoś coś wie i potrafiłby mi doradzić.
Łukasz
Czy ktoś studiuje mikro i nanotechnologie w biofizyce i może się o tym wypowiedzieć?
23.08.2020
25.06.2020
Administrator
Komentarz zablokowany.
imbryk
Witam, czy mógłby ktoś się wypowiedzieć o kierunku Ochrona środowiska?
11.06.2020
01.04.2020
Sebastian
Lepsza niż PK czy PŚ, natomiast sporo w niej komuny i komunistycznych zasad. Generalnie stara dobra zasada obowiązuje - student to gówniarz, a prowadzący przedmiot to pan i władca. Studiowałem 2 kierunki i doświadczyłem serię przypadków łamania regulaminu studiów, zmuszania mnie do odwalania roboty za którą odpowiadał dziekanat, jak również kompletny brak integralności uczelni - w zasadzie każdy wydział to inna uczelnia, nawet sytuacja na kierunkach studiów na tym samym wydziale potrafi bardzo się różnić. Przeszedłem przez ogromną falę chamstwa, bezczelności i arogancji, ale z drugiej strony poznałem też kompetentnych i miłych prowadzących, choć szkoda, że ich wizerunek musi być psuty przez panoszących się komuchów, którym wszystko wolno. Ostatni rok studiów spędziłem na erazmusie w Czechach i postanowiłem już nie wracać. Dlaczego? Ponieważ studia są dużo łatwiejsze, ale bardziej pożyteczne i podejście systemowe do studenta jest zupełnie inne, a co jeszcze ciekawsze lub smutniejsze, nawet mniejsze czeskie uczelnie stoją wyżej w rankingach międzynarodowych niż polskie.
Bar
Chciałbym zapytać o ilość punktów jaką trzeba mieć, aby dostać się na geodezje i kartografie?
10.02.2020
07.01.2020
Kaja
Jakie były progi punktowe na inżynierii i analityce danych?
majlo
Warto iść na informatykę na AGH? uczelnia uchodzi za jedną z najlepszych w kraju, ale czy po zdobyciu tytułu inżyniera ma sie dobry strat na rynku pracy? czy jednak wiedza jak wszędzie jest teoretyczna i przestarzała, a wszystkiego trzeba sie uczyć samemu?
05.07.2019
20.05.2019
Kinia
Hejka, myślę iść na chemie budowlaną lub na technologie chemiczną. Jestem po technikum chemicznym. Co sądzicie o tych kierunkach?
DziekujeAGHzaDepresje
Geodezja - wiekszosc prowadzących zajęcia stosuje "mobing", prawie nic nie uczą, wszystko trzeba robić samemu w domu. Na całej uczelni nie da się nic załatwić. Informacja w sprawie przepisania się? będą Cię odsyłać od komisji do komisji, od wydziału do wydziału. Zmarnowałem kilkanaście godzin na chodzenie miedzy wydziałami by otrzymac jedną głupią informacje "czy z warunkiem moge sie przepisac na inny widział". Okazało sie że nie wiec zrezygnowałem z tego kierunku i uczelni. Jedyne osoby która naprawdę mają u mnie wielkie uznanie to wykładowca z fizyki (i jego współpracownicy) Janusz Wolny jak i prowadząca ćwiczenia z goedezji Pani Przewięźlikowska. Jedyne co człowieka przez śmiercią powstrzymuje to że "jutro jest ten super ciekawy wykłąd z fizyki u Wolnego, a pojutrze ćwiczenia w terenie z Przewięźlikowską". Niedługo napisze pełną recenzje całej uczelni i wydziału, włacznie z porównaniem z moją obecną uczelnią (tak na kilkanaście/kilkadziesiąt stron).
11.05.2019
08.05.2019
qazwsxed
Hejka, czy ktoś mi powie na ile % trzeba napisać matury rozszerzone (ang i matematyka) żeby dostać się na elektronikę?
Mateusz
Czy ktoś studiował na agh inżynierię gazownicza? Proszę o opinie. Pracuje w branży gazowniczej a to jedyna uczelnia która oferuje cokolwiek związanego z gazem ziemnym.
11.04.2019
09.03.2019
Admin
Komentarz usunięty.
grafika w Krakowie
czy na AGHu nie ma grafiki???? projektowania graficznego, może specjalizacja na informatyce?
20.02.2019
07.12.2018
juki
według mnie polskim uczelniom brakuje jednego - przyjaznego podejścia do studenta. Frustracja wykładowców zbyt czesto jest rozładowywana na studentach. Na zachodnich uczelniach to nie do pomyślenia, tam jest zupełnie inna kultura organizacyjna i atmosfera.
Geodezja i Kartografia
Na drugim roku II stopnia studiow podjęłam decyzję o rezygnacji ze względu na prowadzącego. Zachowanie prowadzącego jest powszechnie znane i akceptowane przez władze uczelni. Prowadzący na każdym korku podkreśla iż większość studentów nie potrafi nic (a na pewno mniej niż jego kilkuletnie dziecko), wprowadzając na tyle stresowe sytuację że kliknięcie myszką faktycznie zaczyna stanowić problem. Serdecznie nie polecam żaden tyłu nie jest wart poniżeń.
07.12.2018
04.12.2018
JanuszW
Uczelnia wymagająca głębokiej reformy i najprawdopodobniej wymiany pokolenia. Głęboko zakorzeniony system feudalny - chłopów i panów, którzy często nie zasługują nawet na tytuł inżyniera. Beznadziejne podejście do pracownika. Okropnie wspominam czas tam spędzony. Nikomu nie polecam a nawet z dobrego serca odradzam. A co do studentów - często tracić będziecie wiele czasu na przyswajanie zupełnie bezużytecznej wiedzy.
Tasia
Hejka. Czy jest ktoś na socjologii 1 stopnia ? Interesuję mnie łatwość przedmiotów i jakby ktoś byłby taki miły żeby odpowiedzić na wszyskie moje pytania to poproszę o kontakt : instagram t.nsplk , facebook : Tatiana Mogilewska
06.11.2018
09.10.2018
ZiIP WMN
Aktualnie studiuje na ZIP-ie na wydziale metali nieżelaznych a wcześniej byłam na WGIG-u na kierunku budownictwo i ogólnie rzecz biorąc nie spotkałam się z tak okropną organizacją jak i stosunkiem do studenta Na Budownictwie prowadząca zajęcia z Matematyki otwarcie poniżała studenta, była chamska w stosunku do wszystkich (oczywiście z wyjątkiem chłopaków, bo na ich widok promieniała(tak żeby było jaśniej była to starsza osoba)) wszyscy się jej bali i przychodzili na zajęcia strasznie zestresowani. Ja osobiście nie spałam po nocach z powodu jej niezrozumiałego i pesymistycznego nastawienia do mnie. uważam nawet że można było ja bez problemu posądzić o mobbing. wracając do złej organizacji- plan zajęć zmieniał się nawet w 2 tygodniu studiów, a w 2 semestrze dochodziły zajęcia o jakich nie było mowy w syllabusie... Większość prowadzących robi wszystko by zawalić studenta gdyż ten jest wymuszony płacić grube pieniądze za warunek. Z rysunku technicznego prowadzący może sie przyczepić do grubości jednej linii i postawić ci za to 2,0, a poprawa tej oceny wcale nie jest łatwa, czasami zanosisz już kolejną pracę a on pokazuje coraz to nowsze i ciekawsze błędy na twojej pracy nie zważając na to że to jest ta sama praca tylko z poprawionym wcześniejszym błędem Na ZiIP-e z kolei NIKT z prowadzących nie chce przepisywać ocen. Nie ważne że syllabus się zgadza czy ECTS i godziny zajęć. Nie przepiszą bo mnie. Spotkałam się nawet z taką sytuacją ze dziewczyna miała 4 z matematyki, w pierwszym semestrze zdała wszytko w 1 terminie w 2 semestrze w 2 i argumentem prowadzącego na to że nie przepisze było to że nie przyswoiła wystarczająco materiału jako że w 2 semestrze zdała w 2 terminie... kompletny absurd. Po prostu śmiech na sali Albo jest tak że to zależy od tego czy masz szczęście czy nie. Mówi się że na AGH Budownictwo to taki prestiżowy kierunek, jeden z najtrudniejszych a jednak nic ci nie przepiszą ale za to z innych kierunków czemu nie. Nawet jeśli syllabus się nie zgadza... WSZYSTKO zależy od humoru i przywiązania danego profesora do jakiegoś wydziału... Tak ze drodzy maturzyści i nie tylko, polecam się dobrze zastanowić czy na pewno chcecie studiować na "prestiżowej" uczelni, jednej z najlepszych w Polsce, na której nie szanują studentów, kosztem jakiegoś papierka, bo nauczyć to cię nie nauczą. Uczelnia AGH zmusza do samodzielnej nauki, tak ze bardziej się opłaca uczyć się tego w domu we własnym zakresie, niż studiować na AGH i płacić za lekarzy!!! Pozdrawiam i powodzenia
Kuuba
Aktualnie jestem na 4 roku MiBM, studia oceniam dość pozytywnie, nie było przesadnie ciężko chociaż trafiałem kilka razy na prowadzących mających lekceważące podejście do studentów. Uczelnia stwarza duże możliwości dla tych którym samo studiowanie nie wystarcza i chcą realizować swoje pomysły w kołach naukowych. Nie ma trudności ze zdobyciem finansowania ze strony uczelni nawet na spore kwoty pieniężne. Największy minus moim zdaniem zbyt teoretycznie nauczanie, na laborkach gdzie studenci mają kontakt z maszynami głównie wygląda to tak że prowadzący coś pokazuje a studenci mają zrobić z tego sprawozdanie (choć tak pewnie wszędzie to wygląda w Polsce). Podsumowując jeżeli ktoś chce tylko chodzić na zajęcia i ograniczać się do materiału przewidzianego na studiach to za wiele przydatnych rzeczy się nie nauczy, jednak jeśli ktoś chce działać w organizacjach studenckich i realizować własne pomysły to myślę że pod tym względem AGH daje największe możliwości wśród polskich uczelni.
06.10.2018
05.09.2018
Metalurgia WMN
To może i ja wyrażę swoją opinię. Studiowałem kierunek Metalurgia na Wydziale Metali Nieżelaznych. Ogólnie mogę powiedzieć, że przez 2/3 czasu naucza się rzeczy przestarzałych i nieprzygotowujących do pracy w zawodzie... Jeżeli chodzi o organizację studiów - chaos. Wydział uchodzi za jeden z gorzej zorganizowanych. Perspektywy zawodowe? Kolega się obronił rok temu i pracuje w zawodzie za 2500 netto na rękę... Czy było warto studiować tyle lat dla takich pieniędzy? Mnie zaproponowano 2300 netto w innej firmie. Co do pracy - ciężkie warunki. Nie dostaniesz posady za biurkiem. Nikt Ci nie da ładnej wypłaty tylko za wiedzę ze studiów. Nawet jak umiesz na pamięć skomplikowane wykresy fazowe i dokładny ich opis na poziomie mikrostrukturalnym - ta wiedza przyda się zaledwie w 2% :-) Praca po metalurgii wygląda tak, że chodzisz brudny, spocony, musisz ogarniać całą technologie, budowę i pracę maszyn - jeśli chcesz być kimś więcej niż robotnikiem na stanowisku, np. jeśli masz ambicje zarządzania produkcją nastaw się, że będą wymagać od Ciebie zaawansowanej i niezwykle precyzyjnej wiedzy z zakresu mechaniki i budowy maszyn, automatyki, rysunku technicznego.. Musisz pilnować pracowników, aby nikomu nic się nie stało (bo nawet jak coś się stanie z ich winy, Ty bierzesz za nich odpowiedzialność), w międzyczasie coś się zepsuje i musisz podejmować ważne, szybkie decyzje (z każdej jesteś skrupulatnie rozliczanhy). Studia do tego Cię nie przygotują. Dużo teorii - której się nie wykorzystuje. Firmy płacą słabo... Bo "za co mamy Panu płacić?" - no i musisz się umieć sprzedać, być bardzo pewnym swojej wiedzy i ogólnie bardzo odpornym na pracę w stresie, duże wymagania itd. Niestety studia Cię do tego nie przygotują :-) Będziesz się uczyć na pamięć skomplikowanych wykresów fazowych, przemian w stopach, skomplikowanych wypworowadzeń wzorów na egzamin z chemii fizycznej - które uczą chyba tylko tak naprawdę pamięć.. AGH ma prestiż, ale jak ktoś napisał to chyba pozostałość sprzed paru dekad... AGH słynie z mechatroniki, informatyki... Ale nie wszystkie wydziały tak dobrze stoją. Wydzial Metali Nieżelaznych to kiepski wybór. Lepiej od razu pracować w Lidlu i mieć tysiaka więcej, niż męczyć się tyle lat z wykładowcami i dostać dyplom, który i tak nie ma wartości, bo inżynier z dyplomu to nie inżynier z praktyki, a tutaj, żeby nabyć tych umiejętności to potrzeba wielu wielu lat pracy (i to już w po studiach....) Naprawdę warto się 10 razy zastanowić niż ślepo wierzyć ulotkom reklamowym wydziału (np. chwalą się współpracą z KGHM-em, a nie znam ani jednego studenta który tam odbył praktyki - przez 5 lat ani jednemu się nie udało, a wielu ode mnie z roku próbowało :-) no i nikt nie walczy o studentów... zapomnijcie o tej ściemie - nie ma czegoś takiego :-) Pozdrawiam!
Danyfredy
Hej, zerknij na to, ta oferta jest super. Wszystko w abonamencie! Bez limitu! https://goo.gl/3kpv7t
24.08.2018
02.08.2018
Indeks w Kieszeni
Rozwojowa uczelnia, często ułatwiająca postępowanie rekrutacyjne olimpijczykom. Wszystkich zainteresowanych startem w olimpiadach przedmiotowych z pomocą laureatów najwyższych miejsc zapraszamy na https://indekswkieszeni.pl/ po więcej informacji!
Matrew
Chciałem zapytać czy bardzo ciężko jest na studiach na kierunku zarządzanie w trybie niestacjonarnym. Chodzi mi szczególnie o matematykę??
31.07.2018
18.07.2018
KK
Jestem świeżo upieczoną absolwentką geodezji i kartografii (studia zaoczne). Szczerze odradzam wyboru tego kierunku, nie ze względu na tok studiów i prowadzących, ale problemów z załatwieniem w dziekanacie jakiejkolwiek sprawy. Szczytem chamstwa i bezmyślności prowadzących dziekanat było wyznaczenie terminu składania prac inż. od poniedziałku do czwartku w godzinach przedpołudniowych dla studentów, którzy studiowali zaocznie. Ta sama sytuacja powtórzyła się przy odbiorze dyplomów. Brak jakiegokolwiek poszanowania czasu studentów.
zzz
czy wie ktoś jakie są progi na agh na matematyke ??
08.07.2018
01.07.2018
Keke
Geofizyka - myślicie, że warto?
hmm
Ktoś coś więcej powie o Chemii Budowlanej? Mało czasu zostało na podjęcie decyzji :)
28.06.2018
25.06.2018
Yhym
Uczelnia od wielu lat jedzie na opinii wyrobionej kilka dekad temu. Chaos organizacyjny, fatalny dobór przedmiotów, całkowity brak spójności toku nauki, prowadzący łamiący wszelkie regulaminy i nieliczący się z czasem studenta. Zastanówcie się pięć razy, a następnie kolejne osiem, bo nie warto.
Izabela
Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak wygląda nauka/zaliczenie jeśli chodzi o języki na AGH, czy jest jakiś egzamin na koniec studiów (studia niestacjonarne, magisterskie)? Czy jest jakieś przydzielenie do poziomów?
24.06.2018
07.06.2018
pytanko
z jakimi wynikami dostaliście się na budownictwo? gdzie znajdę info o progach punktowych?
Administrator
Komentarz usunięty.
05.06.2018
28.05.2018
flavio
ktoś pytał o chemię budowlaną - nie jest tak strasznie, jakby co niektórzy myśleli, mam wokół siebie gości średnio zaangażowanych, co to przez egzaminami przekartkują materiały, idą na żywioł i zaliczają, to chyb a bardziej kwestia predyspozycji, ścisłego umysłu, i podejścia w sposobie myślenia, jak to masz, to jesteś do przodu i nie ma stresu,
informatyka
chcę iść na studia informatyczne, mój wybór to AGH i PK, załóżmy że się dostanę na jedną i drugą uczelnię ... pytanie: którą wybrać? Macie jakieś porównanie albo info od znajomych? czym się kierować?
16.05.2018
07.05.2018
geodezja/energetyka
Witam ;) Polecacie geodezję/energetykę na AGH? I czy ciężko jest na tych kierunkach???
Wiks
Witam! Czy ktoś studiuje Informatykę społeczna na wydziale humanisttcznym? Czy wgl warto rozważać ten kierunek, czy jest to wszystko i nic zarazem? Dziękuję z góry za odpowiedzi ;)
27.04.2018
25.04.2018
o chemii budowlanej
do Xx - nie wiem, skąd masz takie informacje, może po prostu słaby jesteś i dlatego uważasz kierunek za beznadziejny? Dobrzy specjaliści są mea wysoko cenieni na rynku pracy i zgarniają mega kasę. Firmy takie jak Basf, McBauchemie, Sika, Chryzo szukają specjalistów, no ale coś we łbie musisz Stary mieć :-)
Xx
Co do chemii budowlanej, studiuje na Politechnice Gdańskiej bo nie wiem czy wiecie ale to kierunek międzyuczelniany i na 3 roku nie studiujecie na swojeb uczelni.. ten kierunek jest beznadziejny, na kazdym roczniku ok po 10 osób na roku! Szczerze mówiąc nie polecam
24.04.2018
03.04.2018
Tadeoo
Również sie dołaczam z zapytaniem czy ktos jest z chemii budowlanej i jak ocenie ten kierunek/ewentualnie ktos z technologii chemicznej
lipa
uczą wielu niepotrzebnych rzeczy, wymagaja jeszcze więcej i czuję, że nie pociągne długo
28.03.2018
28.03.2018
kliś
Szukam osób z chemii budowlanej? Możecie się odezwać i napisać, jak wam się studiuje na AGH?
Heniek
mam przyjemnosć z tą uczelnią już 8 lat i nadal nie dane mi jest zakonczyć tę przygodę dyplomem. Może kiedys się uda....
22.03.2018
01.03.2018
Rxx
Po tej uczelni (ponoć najlepsza w Polsce) spodziewałem się znacznie więcej, konkretnie po Technologii Chemicznej na WEiP. Uczelnia przede wszystkim uczy użerania się albo z nadgorliwymi doktorantami albo starymi piernikami którzy oczekują od Ciebie więcej niż Ci dają, oczywiście studia to nie tylko nauka od sesji do sesji. Niestety ogólna ich organizacja sprawiła że poczułem się jakbym cofnął się do gimnazjum, może nie na wszystkich przedmiotach ale na większość. Doktorantka od ćwiczeń jedyne co z nami robiła to "Pazdro" dla gimnazjum, no bo przecież trzeba "wyrównać" poziom. Jakby chociaż umiała je rozwiązać, a nie przepisać z kartki! Wykłady z tego przedmiotu to również tragedia, podobnie jak wychodzący z niektórych prowadzących snobizm związany z tym że nauczają na "najlepszej" uczelni w Polsce i mają dużo kasy (z warunków) w przeciwieństwie do Ciebie - śmieciu (tak, otwarcie się tym lansują). Największą tragedią tego kierunku był jednak "rysunek techniczny i maszynowy". Celem tego przedmiotu jest wykupienie warunku. Nie ma znaczenia jak bardzo się starasz, jeżeli prowadzący w jakiś sposób Cię nie polubi to... cóż... możesz próbować zdać nawet w 4 terminie ale najprawdopodobniej twój rysunek robiony kilka godzin zostanie pokreślony a na jakiekolwiek pytania w stylu "dlaczego? W Dobrzańskim tak pisało..." otrzymasz odpowiedź w stylu "wsadź se pan tego dobrzańskiego w d#pe!". Jeżeli masz szczęście to pozwoli poprawić ten pokreślony. O średniej ocen zapomnij. Jak wychodzi Ci 4.5 a czasem może nawet 5 i tak dostaniesz na koniec 3. BO TAK. I nie masz z tego wykładów. A metalurdzy tak. Kolejny wielki minus to... TIMETABLE! Czyli plan. O ile inne uczelnie mają to normalnie rozpisane tutaj jest to zrobione w najtrudniejszy i najmniej przejrzysty sposób. Nie da się tego planu odczytać na smatfonie. Możesz sobie klikać w te wąskie paseczki licząc że się powiększą. Powodzenia. Dopóki nie wypróbujesz kilkunastu kombinacji (jeszcze musisz czekać aż się załadują) w opcjach to twój zapał do nauki zdąży się wyczerpać. Nie znam przyczyny dla której nie można dać planu w czymś normalnym i zsynchronizować tego z Wirtualnym Dziekanatem. Kolejna sprawa to ludzie którzy tam studiują. Mam dosyć negatywne zdanie o nich, głównie po tym jak frekwencja na immatrykulacji wyniosła ~65%. Na plus to labolatoria, zadbane sale, oraz tych kilku prowadzących którzy faktycznie mnie czegoś nauczyli. Tak wygląda pierwszy rok. Nie żałuję że zakończyłem swoją przygodę z tym wydziałem. Poszedłem tam bo słuchałem bardzo pozytywnych opinii na jego temat. Głównie absolwentów, każdy z nich ma pracę itd. ale widzę że nie jest to ten sam wydział i kierunek co kiedyś. Może gdyby wydział inwestował w faktyczną edukacje a nie reklamę to tego komentarza by nie było.
K
Planuję studiować turystykę i rekreację i wiem, że AGH też oferuje ten kierunek. Jest mi w stanie ktoś powiedzieć, czym różni się TiR na AGH od tej na AWF-ach?
26.09.2017
22.09.2017
Xyz
Technologie chemiczna polecanie na wydziale eip czy imic ?
do pytania o akademik
Tak, każdy student I roku ma zagwarantowane miejsce, jeśli tylko złoży wniosek o akademik. Dzwoniłam do uczelni, żeby upewnić się że nie potrzeba dochodów itp. Pani przy tym powiedziała też, że studenci I roku dostaną miejsca, które zostaną, prawdopodobnie głównie w standardzie podstawowym.
13.07.2017
13.07.2017
SKT AGH
Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć o Studenckim Klubie Tanecznym w AGH ? Kto może się zapisać? Czy uczestnictwo w zajęciach jest płatne i ile? Każda informacja się przyda :)
Marek
Czy może się ktoś wypowiedzieć na temat Informatyki stosowanej na wydziale WGGiOŚ. Jaki jest poziom ? Czy warto ?
12.07.2017
12.06.2017
Górnik
Witam bardzo serdecznie czy cięzko dostać się na Agh na górnictwo i geologie? czy matira podstawowa na 64% wystaracy?
pytanie o akademik
AGH pisze na swojej stronie, że; Kandydaci przyjęci na I rok studiów I stopnia AGH mają gwarantowane miejsce w akademikach Miasteczka Studenckiego AGH - czy na pewno każdy student pierwszego roku może liczyć na miejsce w akademiku??? a co na drugim roku? nas wywalą, żeby zagwarantować miejsca na pierwszoroczniaków? jak to wygląda?
17.05.2017
14.05.2017
ochrona środowiska
Hej :) Prosiłabym o jak najwięcej informacji i opinii o kierunku ochrona środowiska na wydziale GGiOŚ. Czy warto studiować na tym kierunku? Jacy są wykładowcy? Czy przeciętny uczeń matematyki poradzi sobie z tym przedmiotem na tym kierunku? Z góry dziękuje za informacje.
Zaoczne AGH
Witam. Mam pytanie dotyczące studiów zaocznych na AGH. Konkretnie interesują mnie studia na wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej kierunek informatyka stosowana lub informatyka na wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji. Przejdźmy do sedna. Otóż. Jak wygląda sprawa z rekrutacją na te studia zaoczne czy obowiązują jakieś ,,progi punktowe czy też dobre wyniki z matury,,? Pytam bo na stacjonarne są podane nic nie zobowiązujące progi i co za tym idzie czy jest się ciężko dostać na te zaoczne? Kolejne pytanie dotyczy tego czy jest bardzo ciężko czy dla przeciętnego ucznia będzie ciężko uporać się z zaliczeniami itp? Pozdrawiam.
07.05.2017
29.04.2017
chemia budowlana
czy to prawda ze w branży budowlanej bardzo poszukiwani sa specjalisci z z akresu chemii budowlanej? ostatnio czyałem, że formy produkujące domieszki betonowe szukają specjalistów z zakresu wlasnie chemii budowlanej oferując kilka tysiecy zł pensji plus samochod premie plus wiele bonusów. Czy studenci tego kierunku mogą napisać coś wiecej o studiach, programie, jak jest trudno na tej chemii budowlanej?
do Monia
Matematyka to ciężki kierunek dlatego stosunkowo niewiele osób się na niego decyduje, a co za tym idzie, wykształceni, dobrzy matematycy znajdą pracę w swoim fachu. No i możliwości po skończonej matematyce jest naprawdę wiele, dlatego moim zdaniem to dobry pomysł :))))))
28.04.2017
21.04.2017
Monia
Zastanawiam się nad matematyką na AGH? co sądzicie o tym pomyśle? znajdę później pracę w bankach/ instytucjach finansowych? Z góry dziękuję za opinie!
Monia
Zastanawiam się nad matematyką na AGH? co sądzicie o tym pomyśle? znajdę później pracę w bankach/ instytucjach finansowych? Z góry dziękuję za opinie!
21.04.2017
20.04.2017
szeli
Myślę nad studiowaniem inżynierii akustycznej na tej uczelni, co myślicie? Więcej praktyki czy teorii?
Marek
Niestety coraz bardziej uswiadamiam sie w tym, ze to stracony czas. Wstyd mi przyznac, ale chyba zaluje, ze nie poszedlem do Warszawy. Nie moge zniesc tego, ze uczysz sie, dostajesz 3, a potem robia 10 innych terminów i ktos dostaje za 10 podejsciem 5 i potem taka osoba dostaje stypendium za dobre wyniki.
18.02.2017
11.02.2017
Sum
chyba nie myslelsicie ze studiowanie to tylko uczenie sie od egzaminu do egzaminu?
Maoria
Hej, zastanawiam się nad informatyką na AGH, polecacie? Jest ktoś w stanie opowiedzieć o swoich doświadczeniach na tym kierunku?
05.02.2017
04.02.2017
Loset
Dr hab Andrzej Kołodziej zwalnia z egzaminu jak ktoś ma dobra ocenę z ćwiczeń?
Nick
wszyscy mówią, że 1 z najlepszych uczelni w PL i najlepsza techniczna, ale jeśli jest to najlepsza to chyba na innych nic nie robią... Osoby, które nic nie robią i tak zaliczają takie przedmioty jak matma czy fizyka, bo poziom niższy niż w średniej szkole... Ech, ja jestem zawiedziony
06.12.2016
12.11.2016
niepolecam
Jeśli ktoś się zastanawia nad AiR na wydziale EAIiIB to odradzam. Automatykami po tym kierunku nie będziecie na 100%. Przedmioty, na których rzeczywiście można się czegoś nauczyć można zliczyć na palcach jednej ręki. Większość wykładowców i prowadzących to leśne dziadki, którzy zatrzymali się w latach 80', 90'. Studia pierwszego stopnia dało się jeszcze znieść, lecz na studiach drugiego stopnia jest jeszcze gorzej.
lolek
Studia na poziomie inż bardzo przeciętne. Na poziomie mgr tragedia. Jeżeli to jest (no chyba kiedyś tylko była) najlepsza uczelnia w Polsce, to ja żałuję, że w ogóle na te studia straciłem czas.
06.10.2016
06.10.2016
Abs
W 100% mogę się zgodzić z poniższym komentarzem @Absolewnt agh.
Absolwent agh
Opinie na temat tej "uczelni" mocno przesadzone. Ogólnie ta tzw. Akademia to instytucja do dojenia warunków i udowodnieniu studentowi, że jest nikim. Nie piszę tego dlatego, że nie zdałem, miałem dużo warunków itp. Skończyłem studia I stopnia(nie humanistyczne :D) i sądzę że na podrzędnej wyższej szkole robienia hałasu otrzymałbym taki sam a może nawet wyższy poziom kształcenia. Może sobie ktoś pomyśli, że piszę to dla żartu, albo jestem opłaconym botem, ale nic z tych rzeczy. Taka jest prawda, ta szkoła nie przygotuje do pracy zawodowej, a jedynie do radzenia sobie z upierdliwymi, stetryczałymi ludźmi, którzy mają zbyt wygórowane mniemanie o sobie i swoich osiągnięciach. Do przyszłych kandydatów w roku 2017, Dobrze się zastanówcie czy chcecie się w to pakować, nie decydujcie na podstawie opinii, które się wam uda zaciągnąć u różnych ludzi, z reguły absolwentów, którzy boją się przyznać do tego, że popełnili błąd wybierając AGH. Z dawnej uczelni pozostał jedynie wątpliwy "prestiż" nic więcej... Smutne, ale prawdziwe. Pozdrawiam absolwent
24.09.2016
30.08.2016
Power
Co sądzicie o zarządzaniu i inżynierii produkcji na niestacjonarnych? ciężko się dostać i czy ciężko skończyć ? :)
Student agh
Nie polecam wydziału IMiR, chyba że lubisz być "gnojony" na każdym możliwym kroku. Fizyka-jeden wielki dramat. Jako jeden z nielicznych zaliczyłem w czerwcu. Zdarzały się przypadki "cofania" wystawionych ocen i zaliczeń z powodów bliżej nieokreślonych. Kolega z roku dowiedzial sie dzien przed egzaminem ze jego 3.5 zamienione zostalo na piękną i lubiana przez prowadzących 2.0. Oczywiście profesor miał również pretensje dlaczego kolega nie starał się poprawić oceny żeby otrzymać zaliczenie. Po pierwszym semestrze zacząłem odliczać z utęsknieniem kolejne dni do ukończenia tych studiów. Jeśli będziesz się zastanawiać nad tym wydzialem weź pod uwagę swoje zdrowie psychiczne, które podczas studiowania na tej uczelni na pewno podupadnie.
23.08.2016
25.06.2016
Amasend
Uczelnia jedna z najlepszych w Polsce. Wymaga od człowieka dużego zaangażowania i wkładu własnej pracy! Odwdzięcza się super wykładowcami i epicko przygotowanymi laboratoriami z najnowocześniejszym sprzętem wprost od czołowych producentów. Oto dowód: https://www.youtube.com/watch?v=U9zvlkDXOqY
tworr
nie jest łatwo, sporo ciężkich przedmiotów, sporo nauki, AGH trzyma poziom więc wymaga, byle kto tej uczelni nie skończy
04.06.2016
17.05.2016
Agnes
hej, zastanawiam się nad górnictwem i geologią na agh. Na którym wydziale waszym zdaniem najlepiej ją studiować? Czy jest bardzo trudno na tym kierunku?
maturzystka
a co jeśli nie umiem nic z informatyki? Poradze sobie na tej informatyce i ekonometrii bez jakiś dodatkowych "korków"?
05.05.2016
01.05.2016
Patrycja.
hej, studiuje ktoś zarządzanie i inżynierię produkcji na wydziale zarządzania albo ktoś coś wie na ten temat? jak tam jest, ciężko czy nie? i czy warto wybrać się na ten kierunek? i jak wyglądają przyjęcia na studia niestacjonarne, ciężko się dostać czy raczej nie?
mimimaka
Studiuje geofizykę na wydziale GGiOŚ, O ile organizacja na wydziale to trochę chaos (np. zdarza się, że plany zajęć pojawiają się dzień przed początkiem semestru), to prowadzący na prawdę są super przygotowani, chętni do pomocy i wyjaśnienia niezrozumiałych kwestii. Jeśli chodzi o geofizykę,dużym plusem jest to, że uczymy się dużo praktycznych rzeczy. Dodatkowo mamy koło naukowe, które organizuje masę pomiarów, wykładów i konferencji, więc jeśli się tylko chce, to naprawdę można się wykazać. Na roku jest dość kameralnie (ok. 40 osób na roku). Grupy ćwiczeniowe mają, po kilkanaście osób. Jeśli się jest wybitnym humanistą, to nie polecam, gdyż jest dużo fizyki i matematyki. W każdym innym wypadku jak najbardziej mogę polecić geofizykę na AGHu :)
19.04.2016
05.04.2016
do maturzystka
Informatyka i ekonometria to kierunek przyszłościowy, ale dla osób o "umyśle matematycznym". Łatwo nie jest, ale moja odpowiedź brzmi: WARTO. Jako studentka AGH polecam tę uczelnię, oprócz wykładów jest tutaj wiele innych możliwości rozwoju (projekty przy których uczymy się pracy w zespole itp.) Problemu ze znalezieniem później pracy też nie ma, gdyż jest to uczelnia ceniona. Zachęcam to wzięcia udziału w rekrutacji. :))
maturzystka
Hej :) zastanawiam się nad wyborem informatyki i ekonometrii właśnie na AGH, myślicie że warto?
30.03.2016
08.03.2016
kozuba
Akademia Górniczo-Hutnicza to miejsce gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, o czym zdążyłem się przekonać na własnej skórze. Zacznijmy od studiów samych w sobie - każdy zdoła znaleźć swój kierunek spośród bogatej ich oferty - od kierunków humanistycznych, poprzez matematykę czy biologię, aż po ściśle inżynierskie kierunki. Poziomem nie należy się martwić, gdyż największa liczba patentów w Polsce oraz wysokie miejsce w rankingu zatrudnienia stawia AGH w czołówce uczelni w naszym kraju. Jednak, jak to mówią - nie samą nauką żyje student, tak więc kilka słów o aspekcie rozrywkowym uczelni. Najważniejszą zaletą AGH jest to, że cała uczelnia stanowi zamknięty kompleks, co jest rzadkością, gdyż pozostałe uczelnie potrafią mieć wydziały rozsiane po całym mieście i nie tylko. W obrębie miasteczka studenckiego (chyba najpopularniejszego w Polsce!) znajduje się kilka klubów, mnóstwo sklepów oraz jeszcze więcej wolnego miejsca, gdzie wieczorami studenci zbierają się grillując i poznając nowe osoby. Połączenie tych wszystkich zalet daje nam obraz - moim zdaniem - najlepszej uczelni w Polsce, gdzie każdy znajdzie swoje miejsce i z uśmiechem na ustach będzie wspominał każdy spędzony tutaj dzień!
Michał
Wbrew powszechnym negatywnym opiniom o WIMiIP moja ocena tego wydziału jest pozytywna. Nigdy nie miałem problemów z kadrą, a wiem jaki cyrk potrafi się dziać na niektórych uczelniach przed sesją.... poziom moim zdaniem dobry, AGH to moim zdaniem jedna z lepszych uczelni w Polsce.
18.02.2016
06.01.2016
qwerty421
A jak oceniacie inżynierię materiałową na wydziale IMIIP? słyszałem różne opinię o tym wydziale i chciałbym się czegoś więcej dowiedzieć? Progi punktowe dość niskie, a na WIMIC wręcz przeciwnie!?
qwerty421
A jak oceniacie inżynierię materiałową na wydziale IMIIP? słyszałem różne opinię o tym wydziale i chciałbym się czegoś więcej dowiedzieć? Progi punktowe dość niskie, a na WIMIC wręcz przeciwnie!?
06.01.2016
25.12.2015
patka96
Jak studia w Krakowie to tylko AGH! :) Oprócz tego, że zyskacie wiedzę i umiejętności to uczelnia daje możliwości angażowania się w różnorodne projekty, których wymienienie w CV może dać Wam przewagę u przyszłego pracodawcy. Przykładowo, ostatnio wystartował projekt budowy łodzi solarnej, w który zaangażowani są nie tylko inżynierowie z drugiego stopnia studiów, ale także pierwszoroczniaki, więc jak widać da się robić ciekawe rzeczy już na początku studiów (i zyskiwać doświadczenie), a nie tylko liczyć całki ;) Zresztą, zobaczcie sami! :) https://www.facebook.com/AGHSolarBoatTeam/
Marcin76
Administracja EAIIB: Po pięciu wizytach w Dziekanacie z pytaniem o reaktywację, rozmowami, podaniami i tabelami, które kazano mi przygotować, Dziekan ds studenckich odkrył, że posiada Regulamin Studiów, który zabrania reaktywacji. Miesiąc później nadal nie mam obiecanej odpowiedzi (odmownej) na piśmie - pan dziekan nie znalazł czasu. Smutek - bardzo lubiłem te studia.
18.11.2015
03.07.2015
Do studentów
Czy warto studiować mikroelektronikę w techince i medycynie ? Czy bardzo trudno jest na tym kierunku?
??!!
kulturoznawstwo na AGH-u??? to jakiś żart??? no nie wierzę po prostu....
30.05.2015
14.05.2015
Inq
Witam, może ktoś mi powiedzieć jakie perspektywy są po ceramice oraz czy to średni czy może trudny kierunek ?
rychu
jak jest na Ochronie środowiska? w sensie poziomu, na roku, wykładowców, zaliczeń, tak w ogóle? jak się mieszka 120 km od Krakowa to jest szansa na akademik?
13.05.2015
10.05.2015
???
czy to nie na AGH matka A. Dudy agitowała i nakłaniała studentów do oddania głosów na jej syna?
dumny
Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Krakowska i Uniwersytet Rolniczy beda dzialać razem jako InnoTechKrak !!! Jest moc, jest siła !!!
27.04.2015
14.03.2015
Piotruś
TELEINFORMATYKA to chyba najlepszy kierunek na AGH
study
Zdecydowanie mogę polecić AGH w Krakowie! Studiuje tam Ceramike i śmiało mogę powiedzieć, że jest to bardzo dobra uczelnia! Świetna uczelnia, polecam każdemu.
23.01.2015
11.01.2015
dawid
Oceniam bardzo pozytywnie, juz od pierwszych dni w tej szkole czułem się jak w domu, przede wszystkim zaskoczyła mnie życzliwość wykładowców i ich podejście do studentów. Jedno jest pewne, w tej uczelni musisz pokazać ze zależy Ci na skończeniu studiów i przyłożyć do nauki bo inaczej możesz mieć problem z zaliczeniem semestru...
eryk
Gratulujemy szczęściarzu... a Jak oceniasz tą uczelnię? też zastanawiam się nad złożeniem dokumentów, warto?
30.12.2014
28.09.2014
dyd
moja uczelnia!!!! yupi !!
wirotech
Witam , Czy mógłby sie ktoś wypowiedziec an temat kierunku "Ceramika"? Czy jest to przyszłosciowy kierunek , jaki sektor gospodarki moze go dotyczyc oraz w jakich szkoleniach , kursach warto brac udzial podczas studiów aby zwiekszyc kwalifikacje zawodowe ?
22.09.2014
09.06.2014
traqu21
W tym roku matury były dość trudne czy osiągając 75 % z matmy z podstawy 80 % z podstawowego anglika i 50 % rozszerzonej chemii mam jakiekolwiek szansę na dostanie się na Energetykę ? Jak to było w tamtym roku ?
budownictwo
z jakimi wynikami dostaliście się na budownictwo?
08.06.2014
02.06.2014
A i R
na finiszu pierwszego roku automatyki i robotyki odzuwam zmeczenie materialu i jakies zniechecenie, nie żeby było mega trudno, raczej nie jestem przekonany do wybory kierunku i czego innego sie spodziewalem, wszyscy wkolo kaza mi dac na luz, na wstrzymanie, bo pozniej pójdzie z górki, ale srednio mnie to przekonuje, A i R wybrałem, bo nie dostalem sie na architekturę na PK, zadra jest, mysle, czy nie sprobowac zmienic kierunek
bizu
z ostatniego rankingu: AGH w pierwszej dziesiątce najchętniej zatrudnianych przez firmy specjalistów.
24.05.2014
21.05.2014
jerzy
czym różni się informatyka stosowana od normalnej informatyki w praktyce?? którą lepiej wybrać?
adam
raczej sie nie zgodze z kolega, choc ne mam wiedzy o wszystkich kierunkach, ale te scisle np. budowlane, inżynierskie, chemiczne, betonowe, itd stoja na wysokim poziomie i ciesza sie uznaniem pracodawcwów
19.05.2014
21.04.2014
Były absolwent
Uczelnie z roku na rok obniża poziom studiów magisterskich jak i podyplomowych. Żal patrzeć jak zmienia się w mierną szkołę. Uczą starych metod już dawno nie używanych na świecie, prowadzący nie przekazują bieżącej wiedzy, fatalna administracja. Odradzam szczególnie takie twory jak Szkoła Goetla. Poza tym koszty nauczania (studia podyplomowe) są znacznie wyższe niż na innych uczelniach państwowych, a standard nauczania nieporównywalnie niższy.
tele
Po telekomunikacji możesz pracować w ad­mi­nistracji, kor­po­racjach ban­ko­wych, woj­sku, służbach obsługi lot­nisk czy portów mor­skich. Wbrew pozorom ten mało popularny kierunek daje możliwość znalezienia dobrze płatnego stanowiska ;)
01.04.2014
08.02.2014
Patryk
Kieruje to pytanie do studentów telekomunikacji, czy warto studiować ten kierunek, czy jest po nim praca i gdzie, czy jest ciekawy???? Czy jesteście zadowoleni Z GÓRY DZIĘKI :)
marcin
Dodam jeszcze, aby nieco "przytępić ostrze" mojej krytyki, że na AGH są też wykładowcy z pasją i wiedzą, ale ogólny obraz pozostaje negatywny. Co sugeruję ludziom, którzy dopiero idą na studia i zastanawiają się nad wyborem uczelni? Gdziekolwiek pójdziecie to pamiętajcie, jeśli kierunek jest dla Was nieinteresujący - zmieńcie go! Jeśli kierunek jest zajmujący, to uczcie się tyle ile możecie we własnym zakresie (książki, kursy, praktyka, artykuły w prasie branżowej), nie liczcie, że studia Was przygotują w wystarczającym zakresie do pracy w zawodzie (choć są możliwe chwalebne wyjątki). ).
20.01.2014
20.01.2014
marcin
Niestety, wysoki prestiż oraz dobra opinia o absolwentach tej uczelni nie idzie w parze z jakością kształcenia. Ukończyłem studia magisterskie oraz studia podyplomowe na dwóch różnych wydziałach (jeden "elitarny" - EAiE) a na studiach magisterskich miałem zajęcia z prowadzącymi z najróżniejszych wydziałów w tym tych tzw. "elitarnych" (IMiR, EAiE, Fizyka) więc mam "jako-takie" porównanie i jeśli AGH jest jedną z najlepszych uczelni w kraju, to aż strach pomyśleć czego się uczą studenci na tych "gorszych". Moje największe zarzuty: - fatalna administracja, - nieprzydatne w życiu zawodowym przedmioty lub też uczenie błędnych bądź przestarzałych metod, - kultura, a niekiedy wręcz zdrowie psychiczne (alkoholizm) niektórych prowadzących, - ogólny tumiwisizm, apatia, bylejakość (studentów, prowadzących, administracji), - brak zajęć z praktykami biznesu i przemysłu, - brak lub niewielka ilość wykładów z zagranicznymi wykładowcami, - bardzo niska jakość lektoratu z języków obcych, - dopuszczanie do nauki ludzi, którzy nie powinni ukończyć liceum czy technikum (na IV roku studiów jeden z kolegów miał problemy w zamianą ułamków na procenty! Na technicznej uczelni!!!). Moje ogólne odczucie jest takie, że uczelnia ta zatrzymała się w rozwoju bardzo dawno temu, a bardzo wielu wykładowców sprawia wrażenie, jakby po prostu nie nadawali się do pracy w sektorze prywatnym, a tylko do miłej, ciepłej posadki, synekurki na państwowym, gdzie mogą się wyżyć na studenckim plebsie. Na plus: na uczelni poznałem kilku przyjaciół, z którymi wspaniale spędziłem czas studiów i z którymi dalej utrzymuję kontakt. Także prestiż jest ważnym czynnikiem, ale prestiżem "papieru" nie za dużo się zwojuje w pracy. Uczyć trzeba się samemu, AGH w tym nie pomaga, a czasami wręcz szkodzi.
anita
Gorąco polecam Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Mają świetną kadrę, dobre zaplecze naukowe i wysoki poziom nauczania. Jedyne co mi przeszkadza to niekiedy dziwne pomysły władz uczelni.
01.12.2013
30.09.2013
kamil
bardzo dobry przyszłościowy kierunek ale niestety nie u nas w Polsce, warto go skończyć tutaj i wyjechać w poszukiwaniu pracy za granicę, gdyż polskie możliwości pracy nie dają moim zdaniem szans na osiągniecie sukcesu w tym zawodzie...
nlhg
Zastanawiam się nad kierunkiem inżynieria biomedyczna ?czy ktoś studiuje to ?Czy warto ? I jak pózniej z pracą ?
19.09.2013
19.09.2013
nlhg
Zastanawiam się nad kierunkiem inżynieria biomedyczna ?czy ktoś studiuje to ?Czy warto ? I jak pózniej z pracą ?
rk
Atmosfera dobra, obecni zarządzający - beznadziejni. Powód - podwojeni kosztów za warunkowe powtarzanie przedmiotu z 5 zł na 12 zł (IMiR) - zmiana stawki tuż przed rozpoczęcim roku. Jednym słowem zarabianie na studentach, zamiast na kontaktach z przemysłem. Brak poszanowienia
11.09.2013
12.07.2013
nnn
świetna szkoła, super klimat, gorąco polecam
fizyka medyczna
jakie mozliwosci pracy daje skonczenie fizyki medycznej na AGH? czy lepiej wybrac fizyke techniczną czy fizyke medyczną? jest jakas zasadnicza róznica na tych kierunkach? jak jest na pierwszym roku w sensie stopnia trudnosci i osob, ktore odpadaja?
21.05.2013
15.04.2013
dociekliwy
Czy ta uczelnia nie jest przereklamowana i warto jechać na nią przez pół polski a kadra mądra i wybitna jak niektórzy tu piszą???
difficultchoice
W tym roku zdaje mature. AGH sądząc po wypowiedziach przedmówców naprawde dobra uczelnia. Mogłby mi ktoś opowiedzieć o kierunku "ekologiczne źródła energii" oraz "elektrotechnika" ,ponieważ te kierunki mnie najbardziej interesują i chciałbym wiedzieć o nich jak najwięcej. Pozdrawiam.
31.03.2013
26.03.2013
paula
jakie kierunek polecacie na AGH ? taki przyszłościowy, polecany przez wiele osób. zastanawiam się nad metalurgią, górnictwem. co myslicie?
Ania Aniuszek
5 lat zabawy na matematyce stosowanej, fajnie, przyjemnie, dość stresowo. Jednak bez ukierunkowania się na przyszłość zawodową, do tego tak niewiele a mogliby dawać inżyniera. No cóż ideałów nie ma, ale poziom i tak bardzo wysoki. Polecam
19.03.2013
18.03.2013
scoute
asd AGH !
maybefuture
Studiuję na AGHu już drugi rok i bardzo mi się ta uczelnia podoba. Uczą tu ciekawi ludzie, uczą oni ciekawych rzeczy, które mogą się w przyszłości przydać do robienia czegoś mniej lub bardziej interesującego. Wydaje mi się, że przy odrobinie wkładu własnego można uzyskać bardzo wymierne korzyści w postaci atrakcyjnej oferty (ofert!) pracy. Polecam każdemu kto zamierza inwestować w swoją i nie tylko swoją przyszłość.
18.03.2013
07.03.2013
martin
w dzisiejszym świecie bez studiów nie zrobisz nic(no chyba, że wykładasz chemię w markecie), niby do niczego się one nie przydają ale jak przyjdzie co do czego to pracodawcy biorą pod uwagę jaką uczelnię sie skończyło...
ola
Nigdy nie ma tak, że masz pewną pracę po skończonych studiach. No, chyba że masz znajomości albo wcześniej "zaklepaną" pracę :P ale z drugiej strony bez studiów nie ma szans na coś ambitniejszego... Nic się nie traci idąc na studia więc warto :)) szczególnie w AGH w Krakowie ;)
29.01.2013
06.01.2013
sceptyk
ciekawe jak długo będzie tak, że praca będzie pewna... bo kiedyś inżynierowie mieli pewną pracę...
polak
wybór kierunków jest spory, kierunki są takie, że po ich ukończeniu da się znaleźć pracę bez jakichś ogromnych problemów, umiejscowienie uczelni czyli miasto Kraków jest cudowne, bardzo piękne. Życie studenckie tam się rozwija, czego chcieć więcej?
19.12.2012
23.11.2012
Nessi
Studiuję elektronikę i telekomunikację. Perspektywy pracy po moim kierunku są na prawdę imponujące, znajomi już na 3,4 roku uczestniczą w licznych (dobrze płatnych) projektach. Poza tym nie znam nikogo kto po ukończeniu tych studiów narzekałby na swoją pracę, lub miał jakiekolwiek problemy ze znalezieniem odpowiedniej posady w swojej specjalizacji. Jest to ciężki kierunek, tylko prawdziwi pasjonaci mogą wytrwać. Ale nie ma aż tak źle jak straszą :) Można się nauczyć wielu ciekawych rzeczy. AGH ma dobrą kadrę, znakomicie wyposażone laboratoria. Większość naszych zajęć jest zresztą praktyczna. Jeśli chodzi o wolny czas to nie wyobrażam sobie lepszego miejsca niż miasteczko AGH, na którym zawsze można spotkać ciekawe osoby i pomocnych studentów. Widać to zresztą podczas juwenalii, na których studenci AGH-u zawsze bawią się najlepiej. Ponadto można rozwijać swoje pasje w licznych kółkach, zgromadzeniach, doskonałej sekcji sportowej, którą oferuje ta uczelnia. Polecam gorąco :)
grzesiek
Tomaszu, dopiero w praktyce dowiesz się, czy poziom na uczelni był wystarczający, bo teraz zaliczasz, jest ok, ale czy to wystarczy w pracy? A jeśli chodzi o wystawianie opinii uczelni to moim zdaniem łatwiej kliknąć na ocenę niż rozpisywać się w komentarzach :) może po prostu studenci AGH w Krakowie nie mają daru swobodnego posługiwania się językiem polskim :) pozdrawiam
20.11.2012
19.11.2012
TomAsz
Czego wy chcecie? Ocena i tak jest zadowalająca a Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie wyświetliła mi się jako pierwsza na liście ;p zresztą, ważna jest chyba ocena studenta, który się tam uczy - czyli mnie ;d a ja powiem, że ta szkoła jest wyśmienita. Studiuję inżynierię środowiska i jestem bardzo zadowolony z poziomu nauki, z przebiegu wykładów i z ogólnej atmosfery. Super, polecam !
bzyk ma racje
rzeczywiscie jakis czas temu AHG byla w top-ie i wyswietlala sie na stronie glownej, nie pamietam, jaka miala srednia ocene i nie wiem tez, ile glosow przybylo od tamtej pory, widac z cala pewnoscia, ze duzo wiecej osob ocenia ahg punktacyjnie, niz pisze opinie slowne, albo wiec ktos ma interes, zeby zbic w sensie obnizyc ocene dla AGH, albo po prostu - tak oceniacie i tak jest, moze warto odnotowac, ze dzis jest 221 glosow i srednia wynosi 7,5, zobaczymy ja to sie zmieni za tydzien czy dwa, czy miesiac
15.11.2012
12.11.2012
ryszard
tak, wraca do łask. Jeśli chcesz mieć garba i pracować cały dzień w ciemności to polecam zawód. Ten zawód jest ciężki, wiec radzę uczyć się czegoś innego :)
jarek
podobno ostatnio zawód górnika wraca do łask.
08.11.2012
07.11.2012
wacek
Jak wyglądają zajęcia na tej uczelni? Studiując górnictwo i geodezję ma się zapewnioną pracę w kopalni? Jak to się przedstawia z późniejszą pracą?
bzyk
zdziwilem sie, bo jeszcze z miesiac temu agh mial sporo wyzsza ocene, zastanawiam sie, jak to jest, ze komentarze sa pelne zachwytu, a ocena tego nie pokazuje
05.10.2012
14.09.2012
marek
podziwiam zapał do nauki, ja takiego nie posiadam, przynajmniej 2 tyg przed rozpoczęciem roku akademickiego, najbardziej obawiam się, ze nie dam sobie rady na budownictwie w tej szkole :(
jurek
Bardzo dobrze że Akademika Górniczo-Hutnicza jest w Krakowie, bo samo studiowanie będzie na tyle kosztowne, że nie mógłbym pozwolić sobie na mieszkanie gdzieś dalej. A tak to wszystko wygląda bardzo pozytywnie, więc już się cieszę że zaraz zaczynają się studia :D
30.08.2012
23.08.2012
zombie
AGH to jedna z lepszych akademii w Polsce, jak nie najlepsza,a to dzięki temu że ma bardzo dobrą ofertę studiów, taki wybór kierunków technicznych, że nie jest po ich ukończeniu trudno znaleźć pracę. Osobiście polegałem na tej renomie kiedy tu składałem papiery i muszę przyznać że AGH zasłużyło na swą opinię.
nany
@ info: hehe dzieki, ja znalazłam definicje akademii jako uroczystosci szkolnej :d czyli dwie dyscypliny we stopniem doktora, ok, teraz już wiem o co chodzi, myslalam ze to bedzie cos innego!
14.08.2012
12.08.2012
info
@nany: "Współcześnie szkoła wyższa może używać w nazwie określenia akademia, jeśli jej jednostki organizacyjne posiadają uprawnienia do nadawania stopnia doktora w co najmniej dwóch dyscyplinach. Inne typy szkół wyższych w Polsce to: uniwersytet, uniwersytet techniczny, uniwersytet przymiotnikowy, politechnika." - takie coś mówi ciocia wikipedia :D
nany
czym się różni akademia od szkoły wyższej, szkoły wyższej zawodowej politechniki albo uniwersytetu? chodzi o to że akademia oferuje inny wachlarz zajęć, odmienny rodzaj wykształcenia, inny wybór kierunków? bo nie za bardzo widzę naturę tych różnic ;D
08.08.2012
06.08.2012
stomach
Akademia Górnicz-Hutnicza to zawsze był mój cel. No, może dwa razy po długich rozmowach z przyjaciółką rozważałam inną opcję, ale nigdy nie zrezygnowałam z marzeń o AGH. Teraz mogę stwierdzić że marzenie speełnione! I to nawet większa część marzenia, bo parę lat juz studiuję. Z początku było ciężko, przygotujcie się na to. Ale jak czlowiek utrzyma sie po pierwszej, drugiej sesji, to później determinacja jest coraz większa!
neew
bardzo postępowa akademia, to się chwali. ekologiczne źródła energii jako nowy kierunek? super sprawa, to naprawdę świetny poziom podążania za trendami na rynku pracy. agh trzeci rok z rzędu wprowadza trzy nowe kierunki, cóż za tempo!
04.08.2012
02.08.2012
chinczyk
Przesada jak w swojej szkole byłem najlepszym uczniem i trafiłem na geofizyke, a tu jestem zaledwie przeciętny, wykładowcy nie chwalą mnie na każdym kroku, a o zdanie każdej sesji muszę się obawiać. Poza tym jest świetnie, poznanie nowych ludzi, dużo bardziej wyedukowanych niż w moim liceum otwiera nowe furtki w życiu i to jest bardzo pozytywne! Mimo że czasem czuję się przy innych jak głupek ;d
oralb
Kurczę chciałem zawsze być górnikiem, więc wybrałem się na kierunek górnictwo i geologia. No ale teraz kopalnie upadają, trochę jest to trudny plan na przyszłość, więcj ludziw tym zawodzie traci pracę niż ją zdobywa. No nic, studia i tak skończę bo to świetna sprawa!
30.07.2012
29.07.2012
agh
Moim zdaniem jedna z ciekawszych uczelni w Polsce. Oferuje dobry poziom, co widać po waszych komentarzach i po średniej uczelni. Ale co najważniejsze jest tu wiele nietuzinkowych kierunków, o które ciężko na innych uczelniach. W dodatku kierunki te związane są w konkretnymi zawodami. AGH w Krakowie to dobra odpowiedź na pytanie 'gdzie studiować' ;)
utopia
Skończyłam drugi rok na kierunku ceramika. To makrokierunek. Jego nazwa brzmi trochę starożytnie, ale przerabiane tematy są bardzo nowoczesne, dotyczą np. nanotechnologii. Podjęłam się wzornictwa i ceramika artystyczna i jestem bardzo zadowolona. Ciężko ale świetnie!
22.07.2012
19.07.2012
gdziestudiowac
Studiuję mechanikę i budowę maszyn. Ciężkie, skomplikowane studia, ale papier na pewno bardzo się przyda. Zatrudniony będę i tak w firmie ojca, ale zaplecze jakie dają mi studia z pewnością pomoże mi przy pracy, co zauważam nawet teraz, kiedy pomagam tacie podczas wakacji. Akademia Górniczo-Hutnicza oferuje b. dobre wykształcenie!
pablo
Hej! Składałem tu na informatykę. hehe pewnie będzie ciężko no ale tak naprawdę to i tak to była jedyna opcja dla mnie. Jestem jak to mówią no-lifem, większość czasu wolnego spędzam przed komputerem, lubię tworzyć projekty stron, sam się nauczyłem htmlu, z matmą też mi po drodze. Nie zastanawiałem się za długo gdzie studiować, tylko złożyłem papiery, no i teraz może spotkam ludzi takich jak ja:D
19.07.2012
10.07.2012
2w1
czy poziom nauczania Górnictwa i geologii w Jaworznie (studia niestacjonarne) znacząco odbiega od ogólnego poziomu reprezentowanego przez uczelnię, czy może kadra jest tam równie dobrze wykwalifikowana? nie ukrywam że studiowanie w Jaworznie jest dla mnie dużo lepszą opcją ze względu na lokalizację, ale walory naukowe i tak grają główną rolę przy wyborze kierunku studiów
wydal
na czym polega makrokierunek? bo widzę, że wirtotechnika jest jednym z nich. Czy do makrokierunku sa jakieś dodatkowe dofinansowania czy coś takiego?
06.07.2012
05.07.2012
forehead
to chyba jedyna uczelnia w Polsce gdzie można studiować ceramikę, spoko :d duże zainteresowanie jest tym kierunkiem, co ciekawego na nim oferują?
maniek
jeśli chcesz sie dowiedzieć aktualnych progach by dostac sie tu na studia wystarczy, ze napiszesz maila do kogos z dziekanatu, nie powinno byc problemu aby ktos udzielił Ci takich informacji, a co do kompetencji to słyszałem, ze to całkiem dobra szkoła o wysokim poziomie nauczania ;)
05.07.2012
04.07.2012
rafal
rzadko która szkola daje informacje o progach, bo i różne poziomy trudności matur są co roku. Ale spokojnie się każdy dostanie kto chce, ale wiadomo, że trzeba mieć jednak głowę na karku. A co do kadry to według mnie jest naprawdę rzetelna i zna się na rzeczy, a to najważniejsze
ola
Moim zdaniem bardzo dobra szkoła. Staje na wysokości zadania wyznaczonej przez miasto i samą specyfikę uczelni, tzn. zapewnia dobrą kadrę i naprawdę odpowiednie wykształcenie. stawia na rozwój zarówno własny jak i studentów i dorównuje uczelniom europejskim. takie jest przynajmniej moje zdanie po 3 latach studiowania ;)
20.06.2012
14.06.2012
ooo
ciężko się tutaj dostać, są jakieś informacje o progach? i jak tam kadra, dobra czy raczej średnio kompetentna? muszę poważnie rozważyć gdzie zlożyć papiery, bo zbliża się czas ogłoszenia wyników matury ;d
uzo
czym się różni akademia od uniwersytetu? widzę że o tej uczelni są dość dobre opinie. myślę że mogłabym na niej studiować, bo znajduje się raptem 200km od domu, więc nie miałabym aż tak daleko, na jakiś drugi koniec polski ;d a wiadomo że kiedy się zastanawiałam jakie wybrać studia, na którą uczelnie się zdecydować, to odległość od domu była jednym z czynników kluczowych.
06.06.2012
01.06.2012
igor
@rejczel: ok, dzięki za opinię. pewnie masz rację, byłoby mi się trudno zmotywować do nauki tak samemu z siebie. no ale nic, na razie mam nadzieję że wyniki będą dobre i się dostanę, ale za dwa miesiące będę się martwił jak coś :D
rejczel
No ja bym się zgłosił na inny kierunek. Jeśli się nie dostaniesz, to mała szansa, że przez cały rok będziesz się uczył. Jak nie będzie przymusu w postaci zajęć i szkoły, to się rozleniwisz, to moje psychologiczne podejście. Jak będziesz się uczył na innym kierunku to szybciej się douczysz do matury, a i jak jakiś podobny kierunek weźmiesz, to się pouczysz chcąc nie-chcąc
30.05.2012
28.05.2012
igor
ja to już jestem zdecydowany na metalurgię, nie ma co się nad tym dłużej zastanawiać. aplikuję tylko na te studia i mam nadzieję że przejdę rekrutację. inaczej czeka mnie ponowne podejście za rok i przez kilka miesięcy będę uczył się do poprawy matury. myślicie że to dobre podejście, czy może lepiej zgłosić się też na inny kierunek, tak na wszelki wypadek?
heh
czy różni się geofizyka od geodezji? który kierunek jest bardziej przyszłościowy? a jaka jest wasza opinia o tych kierunkach, studiował ktoś któryś z nich? kadra raczej pozytywnie nastawiona do studentów czy obojętna? :)
17.05.2012
17.05.2012
?
widzę na stronie uczelni info o regatach, świetna sprawa
castek
Kilka kierunków jest naprawdę wartych uwagi i przyjeżdżają fachowcy i headhunterzy z całej Europy. Lubią nas Skandynawowie. Na kierunkach humanistycznych też jest dobrze, koledzy nie narzekają i nie czują się traktowani po macoszemu . Opinię wyrobiłem sobie już po pierwszym roku i teraz jestem już po stażu z perspektywą zatrudnienia.
11.05.2012
13.03.2012
AGH z dobrych studentow robi rewelacyjnych absolwentów
powiem krotko, bardzo dobrze znam branze budowlana, szczegoonie domieszki do betonu, najlepsi technolodzy, inżynierowie budownictwa sa albo po AGH, albo po Politechnice Krakowskiej lub Poznanskiej. Jesli zapytaniecie takie firmy, jak Sika, Basf, Chryso, MCBuchemie, i pare innych skad najchetniej wzieliby pracownjikow, to powiedza ze dobrych absolwentow AGH. Wiec zamiast nastawiac sie na imprezy, przysiadzcie na wykladach i nauczcie sie czegos przywoitego, robote bedziecie miec pewna i kase mocno powyzej sredniej, mocno.
kendzia
heh dobra szkoła, jednak chyba nie dla mnie.... z przyczyn osobistych zrezygnowałem, jesli wam sie podoba to fajnie ciesze sie bardzo. Alle troche zaluje....
24.01.2012
18.01.2012
Jerzol
Lepiej wyjdziemy na kierunkach ścisłych już w tym momencie. Chociaz rozumiem, że ktoś nie ma po prostu do tego ręki i nie daje sobie rady z fizyką czy matematyką, takie jest życie. Wtedy trzeba zainwestować w dobrego humana
hutniowiec
wcale nie jest tak różowo! skonczyłem metalurgie na poziomie mgr inż. i nie pracuje w swojej branży pomimo długoletnich starań w jednej z hut. Lepiej studiowac kierunki zarządzanie lub bankowość
14.01.2012
11.01.2012
Jowih
Human to wiece za daleko was nie doprowadzi i takie sa nasze realia
mixie
Humanistyczny całkiem, całkiem. To nie jest tak, ze AGH z racji tego, ze uczelnia techniczna, scisla, nie ma czy nie moze dobrze poprowadzic studiow humanistycznych. NIc bardziej mylnego. Sama nazwa uczelni jest marka, a kadre mamy swietna. Możesz dołączyć. Ja akurat jestem na kierunku Socjologia i zlego slowa nie dam powiedziec.
11.12.2011
08.12.2011
mix
A jak się broni wydział humanistyczny? Porównywalny z uniwerkiem?
Inżynier
AGH w Krakowie to najlepsza (albo jedna z najlepszych, bo nie chce dyskredytowac politechnik z Wroclawia, POznania czy Warszawy) uczelnia techniczna. Najwieksze koncerny budowlane i firmy miedzynarodowe zabiegaja o pracownikow po AGHu. NIe mowie, ze kazdy to orzel, bo gamonie i becwaly zdarzaja sie wszedzie, tak ja dupki nieudaczniki wsrod facetow po polibudzie, ale generalnie wybor tej uczelni jest obecnie na te czsy swietna inwestycja w przyszlosc zawodowa, dla faceta. NIe wiem jak dziewczyny, tu mozna sie spierac. Ja tet szkole daje wiekszosc 10-tej, bo z reka na sercu trzyma poziom bardzo wysoko.
02.06.2011
25.05.2011
Olo
Studiuję na unikatowym kierunku - chemia budowlana. Studia w niestandardowym trybie. Odwiedzam podczas nich kilka partnerskich uczelni. Bardzo fajne podejście do studiującego. Warto
info
Jestem bardzo zainteresowany studiowaniem informatyki stosowanej. Jaką opinię ma ten kierunek? Czy jest duży przesiew? Koszą na egzaminach?
25.05.2011
23.05.2011
fizmed
Studiowałam Fizykę Medyczną na akademii. Wiedza jaką zdobyłam pozwala mi na swobodną pracę w zawodzie. Program LLP-Erasmus pozwolił mi na studia w uczelni zagranicznej co zdecydowanie poszerzyło moje horyzonty.
 • Akademia Medyczna Humanum w Warszawie
 • Collegium Humanum we Wrocławiu
 • Collegium Humanum w Katowicach
 • Uniwersytet Rzeszowski
 • Uniwersytet Gdański
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana w Radomiu
 • Uniwersytet SWPS Katowice
 • Collegium Humanum w Lublinie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • Powiślańska Szkoła Wyższa
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Uniwersytet Kaliski
 • Collegium Humanum w Warszawie
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Politechnika Poznańska
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
 • Uniwersytet Wrocławski
 • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Akademia Katolicka w Warszawie, Collegium Bobolanum
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Akademia WIT w Warszawie
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
 • Uniwersytet w Siedlcach
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Collegium Humanum w Rzeszowie
 • Warszawska Uczelnia Ekonomiczna
 • Akademia Zamojska
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
 • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Collegium Humanum w Kielcach
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Politechnika Śląska
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Collegium Humanum w Gdańsku
 • Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Szczawnie-Zdroju
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
 • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Collegium Humanum w Szczecinie
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Akademia Pożarnicza w Warszawie
 • Akademia Tarnowska
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Gdański Uniwersytet Medyczny
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
 • Politechnika Częstochowska
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Politechnika Łódzka
 • Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku