Zarządzanie w Radomiu
Zarządzanie - studia
Czujesz, że zarządzanie to Twoje życie? Odnajdujesz się w roli osoby decyzyjnej? W przyszłej pracy na pewno przyda się zmysł analityczny, umiejętność pracy pod presją czasu, otwartość na nowe pomysły, zaradność i konsekwencja w działaniu.
Studenci zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu rozpoznawania, diagnozowania i rozwiązywania problemów gospodarowania różnymi sferami działalności podmiotów rynkowych oraz optymalnego wykorzystania rzadkich zasobów: ludzkich, rzeczowych i finansowych.
Zarządzanie - przedmioty na studiach
Przykładowe przedmioty w programie studiów to m.in.: podstawy prawoznawstwa, mikroekonomia, makroekonomia, finanse publiczne, marketing oraz badania marketingowe, międzynarodowe stosunki gospodarcze, nauka o przedsiębiorstwie, teoria organizacji i zarządzania, metody i techniki zarządzania, rachunkowość finansowa i podatkowa oraz zarządcza, zarządzanie finansami przedsiębiorstw, zarządzanie jakością, ryzykiem, innowacjami, zarządzanie strategiczne, zarządzanie projektami (w tym unijnymi), organizacja systemów logistycznych, prawo finansowe oraz prawo handlowe i cywilne.
Zarządzanie - specjalizacje
Uczelnia oferuje następujące specjalności na studiach licencjackich:
- zarządzanie zasobami ludzkimi i polityka kadrowa
- zarządzanie przedsiębiorstwem
- zarządzanie innowacjami i projektami
- zarządzanie organizacjami
- menedżer logistyki
- menedżer turystyki
Absolwenci mogą kontynuować kształcenie na magisterskich studiach II stopnia w specjalnościach:
- zarządzanie nowoczesną organizacją
- zarządzanie zasobami ludzkimi
Zarządzanie - rekrutacja
Rekrutacja na studia pierwszego stopnia (licencjackie) odbywa się na podstawie złożenia wymaganych dokumentów.
Szczegółowe zasady rekrutacji na Zarządzanie możesz sprawdzić na naszym portalu. W tym celu odszukaj w Bazie Uczelni interesującą Cię szkołę wyższą, która realizuje studia związane z zarządzaniem. i zobacz w sekcji "Rekrutacja", jakie są zasady naboru na studia w tym roku akademickim.
Ile zarabia menedżer?
Praca po Zarządzaniu
Kierunek przygotowuje kadry specjalistów i kierowników, realizujących zadania w wybranych działach przedsiębiorstw handlowych, produkcyjnych czy usługowych: planowania, zakupów, magazynowania, produkcji, dystrybucji, marketingu, HR, transportu. Ich zadaniem będzie koordynowanie działań, analizowanie bieżącej sytuacji, podejmowanie optymalnych decyzji.
Absolwenci zarządzania zatrudniani są w:
- firmach konsultingowych,
- firmach marketingowych,
- jednostkach administracji samorządowej oraz na szczeblu państwowym,
- organizacjach non-profit,
- instytucjach unijnych,
- strukturach bezpieczeństwa państwa.
Osoby z wykształceniem menedżerskim z powodzeniem mogą prowadzić własną działalność gospodarczą.
Czy warto studiować Zarządzanie?
Studia na zarządzaniu to dobra decyzja, jeśli myślisz w przyszłości o stanowiskach menedżerskich. Dobry dyplom jest przepustką do kolejnych etapów edukacji i zdobywania dodatkowych kwalifikacji i doświadczeń, a tym samym wyższych szczebli w karierze zawodowej.
Na uczelni funkcjonuje Akademicka Pracownia Organizacji i Zarządzania Przedsiębiorstwem. Jest to profesjonalna pracownia realizująca zajęcia i warsztaty z zakresu: zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania nowoczesną organizacją, zarządzania projektami i funduszami strukturalnymi, prowadzenia branżowych symulacji biznesowych z zakresu planowania działalności przedsiębiorstw i zarządzania jakością poprzez wykorzystanie gier szkoleniowych np. ProfitQuest.
Zarządzanie - opinie
Chcesz dowiedzieć się więcej, kim jest dobry menedżer? Spójrz zatem na ten zawód okiem doradcy biznesowego:
***
Szukaj więcej informacji o studiach ekonomicznych
Tu znajdziesz opisy kierunków ekonomicznych
Może szczególnie zainteresują Cię kierunki:
Zarządzanie i inżynieria produkcji
Zarządzanie i prawo w biznesie
Zarządzanie instytucjami służby zdrowia