• WSKZ Studia online, Black Week
 • WSB NLU Szkoła Psychoterapii
 • UTH im. Chodkowskiej Warszawa

Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki im. prof. J. Chechlińskiego w Łodzi

uczelnia niepubliczna, woj. łódzkie, 93-578 Łódź, ul. Wróblewskiego 18, (+42) 664 93 10, kom 501 016 524 , dziekanat@wsfi.pl

Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki im. prof. Janusza Chechlińskiego w Łodzi została założona w 1997 roku. Wyróżnia ją bogate, wieloletnie doświadczenie w nauczaniu na kierunkach ekonomicznych. Mury uczelni opuściło ok. 4 tys absolwentów, których losy potwierdzają świetne przygotowanie do zawodów.

Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki daje możliwość studiowania na Wydziale Ekonomiczno-Społecznym w Łodzi lub Wydziale Ekonomii w Kaliszu. Studenci mogą także podejmować studia w formie online. Kadra uczelni to naukowcy i praktycy biznesu o wieloletnim doświadczeniu akademickim. Wiedza, którą przekazują, jest aktualna i na wysokim poziomie.

Sprawdź listę dostępnych kierunków i dowiedz się, jak wyglądają wymagania rekrutacyjne.


Ocena uczelni

6.09 / 10
365 głosów

Opinie (34)
Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki im. prof. J. Chechlińskiego w Łodzi, WSFiI Łódź

Były student
Nie polecam oddziału w Kaliszu, lepiej wybrać się na studia zaoczne na publicznej uczelni. Oddział w Kaliszu mieści się w liceum, więc nie ma klimatu "studiów" tylko czuje się powrót do szkolnych ławek. Sala komputerowa na której odbywają się zajęcia informatyczne, to jest żart. Większość komputerów jest przestarzała a niektóre nawet nie działają! Jeżeli jest ktoś wytrwały to uczelnie "skończy" z dokumentem potwierdzającym jej skończenie, ale ile jest on warty tego nie wiem.
17.10.2023
18.07.2023
Paulina
odpowiedź dla Wiktoria z dnia 14.07.2023
Kadry i płace to specjalność, nie kierunek. Studia on-line odbywają się przez platformę e-learningową. Ok. 3 zjazdy na semestr (w weekendy) obywają się w siedzibie Uczelni, a także 1 weekend w sesji egzaminacyjnej.
Wiktoria
Jak wyglądają studia online na kierunku kadry i płace?
14.07.2023
06.06.2023
Paulina
Kiedyś mieli informatykę i nazwa została, teraz tylko ekonomia.
olek
Czy uczelnia ma w ofercie tylko ekonomie? czy także informatykę, jak nazwa donosi?
05.06.2023
20.02.2020
Do "Ilona"
Wszystkie specjalności dotyczą kierunku ekonomia. Według mnie bardzo fajną opcją jest połączenie ekonomii i specjalizacji "programowanie i bazy danych". Bardzo rzadka kombinacja, a jednocześnie zapotrzebowanie na takie połączenie kompetencji jest bardzo duże na rynku pracy.
Ilona
Na stronie uczelni widzę takie info: Otwieramy studia aż na 7 specjalnościach: Rachunkowość w biznesie - Bankowość i ubezpieczenia - Logistyka - Przedsiębiorczość - Zasoby ludzkie w organizacji - Ekonomia administracji - Programowanie i bazy danych. Jeżeli to są Specjalności, to dlaczego nigdzie nie ma kierunków podanych??? W nazwie szkoły - Finanse i Informatyka. Ale nigdzie nie widze podanych nazw kierunków !!!
13.12.2019
14.08.2019
Marv
Grono praktyków? Widać, że szkoła sama sobie pisze t pochlebne opinie...
Wiktor
WSFI i polecam z całego serca, grono praktyków wspaniale przekazujących wiedzę. Pomoc na każdym etapie studiowania od rekrutacji po obrone pracy dyplomowej
07.08.2019
24.07.2019
Jadzia
Obroniłam pracę w WSFiI , polecam każdemu kto chce zdobyć praktyczną wiedzę z wybranego obszaru.
Marv
Studia dla papieru, wystarczy płacić co miesiąc. Polecam.
13.07.2019
25.06.2019
Karin
Ta pseudo szkoła usuwa nieprzychylne komentarze... Niestety poziom jest tragiczny, po roku zabrałam stamtąd papiery
izaK
Chechliński jest prywatny, na bank, znajoma się tam uczy i płaci. Nie wiem, dlaczego logo orła mają, bo to rzeczywiście lekko wprowadza w bład
16.05.2019
06.02.2019
podyplomowe
czy ktoś robił tutaj studia podyplomowe i napisze jak je ocenia?
Mika
Co sądzicie o studiach tam zaocznie na wydziale w Kaliszu?
30.01.2019
23.08.2018
rafałKo
czy ta szkoła Finansów i Informatyki ma kierunek informatyka??? i druga rzecz - to chyba uczelnia prywatna, prawda? a na stronie jest orzełek, jakby była państwowa, czyli ???
Mike
Mój znajomy studiował w modelu CLoudA (chyba tak się to pisze). Na dyplomie miał napisane "studia niestacjonarne" wiec mnie to skłoniło do rozpoczęcia studiów tutaj. Studiuje zarządzanie- specjalność zarządzanie firmą i powiem wam że jestem mega zadowolony. Zawsze są małe nieprawidłowości ale po przenosinach z KRAKOWA muszę powiedzieć ze tutaj jest cudownie. Bałem się trochę zderzenia z rzeczywistością CloudA, ale to najlepsza platforma do studiowania EVER!!! :) Wygląda to tak ze moża pójść na wykład , bądź zalogować się w domu i normalnie w czasie rzeczywistym oglądać go. Fajna sprawa. Najważniejsze że jest komunikator i pokaz slajdów i że mogę to puścić przed zaliczeniem żeby się przygotować. Szczerze nie rozumiem niechęci do tej uczelni. Dla mnie 9/10.
15.05.2018
30.01.2018
olga
przeglądam wpisy poniżej i zastanawiam się, czy jakiś dział tej uczelni zagląda tu czasem, bo dominują pytania, a nie widzę za bardzo odpowiedzi. a trochę szkoda... ja w sumie słyszałam dobre opinie o podyplomowych realizowanych razem z jakimś Instytutem, bo znajoma chodziła, ale liczyłam na więcej głosów i wypowiedzi tych, którzy chcą się podzielić swoimi uwagami z tej racji, że sami realizowali kształcenie w tej szkole. będe się musiała zadowolić tym, co jest dostępne w necie i tyle :-)
anett
A czy ktoś może się wypowiedzieć na temat kierunku Kadry i płace st.podyplomowe w Łodzi? Zamierzam się zapisać ale chcę wiedzieć czy warto czy kadra nauczania jest na wysokim poziomie??
28.08.2017
22.08.2017
xxx
Czy moze ktos sie wypowiedziec na temat ekonomii w Kaliszu ?
podyplomówki
interesuja mnie studia podyplomowe dla nauczycieli i kliknełam na te podyplomówki, z tym że przenisło mnie na jakąs zupełnie inną firmę? Czy to jest jednostka przy Chechlińskim? Ktoś może tutaj robił podyplomówki i może się wypowiedzieć?
25.04.2016
24.09.2013
karola
Hej!! zamierzam rowniez zaczac w tym roku ekonomie online na uczelni w Łodzi. Obawiam sie niestety, poniewaz wiekszosc czasu spedzam za granica, co prawda wpadam raz na miesiac, ale nie wiem czy zawsze bedzie sie to pokrywalo ze zjazdami na uczelni. Powiedzcie mi, prosze, czy te zjazdyu rzeczywoiscie sa raz w miesiacu? Obecnosc obowiazkowa? Dzieki za odp:)
do ???
W Łodzi jest ekonomia on-line zjazdy raz w m-cu, głównie nauka przez platformę e-learning. Fajny klimat, ale studia wymagają poświęcenia przynajmniej 1-2 godzin dziennie. Materiały przygotowane tak aby było wiadomo co jest ważne i istotne. Niemniej sam sobie jesteś wykładowcą.
15.06.2013
24.05.2013
???
czy w Łodzi jest tylko bezpieczeństwo narodowe? patrze na ich strone i z tego wynika, ze ekonomia jest albo w Kaliszu albo w Starachowicach, czyli nie ma kierunku ekonomia w Lodzi na Chechlinskiego? ogolne pytanie: jak jest? warto/
marta
e-learnig to głównie samodyscyplina, jeśli nie masz czasu aby przygotować projekt lub napisać pracę to nie zaczynaj. Można wiele się nauczyć ale to wymaga zaangażowania i chęci. Obecnie jestem po egzaminach i tęsknie za nauką :)
31.01.2013
19.09.2012
wiki
czy ktos studiowal albo studiuje bezpieczenstwo narodowe w WSFiI ale w Kaliszu? jak wyglada ten wydzial w sensie zajec? wykladowcy przyjezdzaja w Lodzi? gdzie zdaje sie egzaminy?
elearning
Ja spróbowałam nauki online, ale nie tego, co oferuje Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki im. prof. J. Chechlińskiego w Łodzi i mogę tylko powiedzieć że zdecydowanie nie polecam takiego sposobu rozwoju, chyba ze macie dużo samozaparcia. Kursy sa pewnie dobrze zorganizowane, mają odpowiedni program, ale trzeba mieć naprawdę dużą siłę woli żeby je ukończyć.
29.08.2012
16.07.2012
do basia
nauka online głównie zależy od Ciebie. To czy będzie owocna zależy od tego, czy się przyłożysz i masz dużo samozaparcia żeby się przyłożyć do tego. to nie jest to samo co poczytanie w internecie, bo masz specjalnie opracowane prezentacje i rzeczy, konkretne przykłady. akurat nie studiuję psychologii online, ale robiłąm kilka takich kursów i wiem że ich efektywność zalezy od Ciebie
basia
Ja się równiez przyłączam do pytania o te studia on line. Chciałabym coś skonczyć jeszce podyplomowo i zastanawiam się nad tą Psychologia i negocjacjami w biznesie. Czy takiego czegoś można się w ogólne nauczyć przez internet? Czy to nie bedzie to samo jak sobie o tym poczytam w internecie za darmo. Tyle że papierka nie bedzie.. Jakie są wasze opinie?
12.07.2012
05.07.2012
kami
a czy ktoś się może wypowiedzieć o e-learningu? Czy jest sens uczyć się w ten sposób? Boję się, że moje lenistwo przeszkodzi mi w ciągnięciu takich studiów, czy jest to jakoś sprawdzane, kontrkolowane?
andrzej
interesuje mnie specjalność technologie internetowe. w ogóle jara mnie możliwość uzyskania tytułu inżyniera informatyka, od kiedy mam komputer to chciałem zostać informatykiem, sam nauczyłem się html i css. nie moge sie doczekac pazdziernika ;D
24.05.2012
08.05.2012
Adm
Skończyłam podypolomowo: psychologie i negocjacje w biznesie, świetny kierunek, można się dowiedzieć tylu ciekawych rzeczy które naprawdę bardzo często są potrzebne w życiu. Polecam szczgólnie osobom posiadającym bądź pracujących w formach, gdzie czesto się ma kontakt z klientami.
werka
Jestem na zarządzaniu, mi się podoba. Kadra bardzo dobra, wykładowcy którzy nauczają na politechnice oraz uniwerku. Ja zamierzam magisterke robić właśnie na uł, ponieważ moja uczelnia posiada akredytację Uł.
15.03.2012
29.05.2011
***G***
O informatyce moge sie wypowiedziec pozytywnie. Jestem po pierwszym roku, planuje specjalnosc grafika komputerowa. Zaliczenia bezproblemowe, poszlo gladko. Jedynie niemiecki jest mi kula u nogi. Przedmioty kierunkowe to dla mnie betka.
 • Uniwersytet w Siedlcach
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Sługi Bożego Roberta Schumana w Radomiu
 • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Uczelnia WSB Merito w Warszawie
 • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Uniwersytet Wrocławski
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Collegium Humanum w Lublinie
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Akademia Pożarnicza w Warszawie
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Collegium Humanum we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • WSHiU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu
 • Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Collegium Humanum w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Uniwersytet Gdański
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Politechnika Lubelska
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
 • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
 • Pedagogium Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
 • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Akademia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Bytomiu
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Uniwersytet WSB Merito w Toruniu
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
 • Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
 • Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Collegium Humanum w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Collegium Humanum w Katowicach
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
 • Collegium Humanum w Kielcach
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Uniwersytet WSB Merito Szczecin
 • Akademia Zamojska
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • AMA Film Academy w Krakowie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
 • Uniwersytet WSB Merito Gdynia
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Politechnika Częstochowska
 • Collegium Humanum w Rzeszowie
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Gdański Uniwersytet Medyczny
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Politechnika Śląska
 • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • AMA Film Academy w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Politechnika Łódzka
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Collegium Humanum w Szczecinie
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach
 • Uniwersytet Kaliski
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Akademia Medyczna Humanum w Warszawie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Akademia Tarnowska
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Akademia WIT w Warszawie
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Sługi Bożego Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
 • Uniwersytet WSB Merito Łódź
 • Politechnika Poznańska
 • Bydgoska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Uniwersytet WSB Merito Opole
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Uniwersytet WSB Merito Chorzów
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Uniwersytet w Białymstoku
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie