• UTH im. Chodkowskiej Warszawa
 • WSKZ Studia online, Black Week
 • WSB NLU Szkoła Psychoterapii

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

uczelnia publiczna, woj. łódzkie, 90-716 Łódź, ul. Gdańska 32, (+42) 662 16 55, dznaucz@amuz.lodz.pl

Łódzka Akademia Muzyczna powstała na początku XX wieku jako Konserwatorium Muzyczne. Od początku odgrywała istotną rolę w rozwoju kulturalnego życia Łodzi oraz całego regionu.

Aktualnie uczelnia oferuje kilkadziesiąt specjalności na czterech wydziałach. Studenci mogą zgłębiać tajniki kompozycji muzyki filmowej, wokalistyki estradowej albo choreografii. Z węższych specjalizacji można wymienić chociażby instrumenty jazzowe albo muzykę kościelną.

Program studiów na Akademii Muzycznej w Łodzi dopełniają kursy mistrzowskie, warsztaty oraz seminaria. A w trakcie letnich wakacji uczelnia organizuje Letnią Akademię Muzyki. Co więcej, współpraca z ponad 60 uczelniami z całego świata daje szerokie możliwości podjęcia nauki za granicą w ramach stypendium.Ocena uczelni

7.91 / 10
312 głosów

Opinie (36)
Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, AM Łódź

Ola
Akademia Muzyczna jawi mi się jako najsmutniejsze miejsce w jakim kiedykolwiek byłam za sprawą kierunku wokalistyka jazzowa i estradowa. Jako miejsce gdzie przychodzą ludzie zmotywowani, entuzjastyczni, którzy są przekonani że spełniło się ich marzenie. Natomiast od pierwszego dnia studiów spotykają się podkopytaniem pewności siebie, podprogowym zastraszaniem, podcinaniem skrzydeł. Pedagodzy nie szczędzą krytycznych uwag dotyczących twojego głosu, bez najmniejszej refleksji nad tym, że głos jest nieodłącznym elementem tożsamości. Bez najmniejszej refleksji nad tym z jak wrażliwą materią pracują, nie mówiąc już o przestarzałych metodach. Jest też jedna zaleta - dzięki studiowaniu na specjalności Wokalistyka Jazzową i Estradowa na Akademii Muzycznej w Łodzi na pewno stałam się silniejszym człowiekiem, bardziej odpornym na krytykę i uważnym na manipulację. Nie jestem jednak pewna czy taka jest rola tych studiów.
06.10.2023
25.06.2023
Ania
Wokalistyka estradowa na tej uczelni to jakieś nieporozumienie. Jeśli marzycie o rozwoju w tym miejscu, nie liczcie na to. Wykładowcy demotywują, robią studentom pod górkę. Psychika zniszczona, a czas zmarnowany
Nadia
Hej, czy ktoś mógłby powiedzieć coś więcej o egzaminach na muzykę w mediach niż jest podane na stronie? I ile około osób zdaje na jedno miejsce? Pozdrawiam!
15.01.2023
27.04.2022
Biuro Promocji AM
odpowiedź dla Su z dnia 26.04.2022
Studia przygotowują do pracy solisty, wokalisty sesyjnego (praca w studiu, np. background vocal), chórzysty w spektaklach muzycznych i koncertach. Pozwalają rozwijać umiejętności wokalne, przygotowują też do tworzenia muzyki. Podczas studiów poznaje się specyfikę wielu muzycznych stylów, zajęcia w programie studiów obejmują m.in.: blues, soul, funk, jazz, rock, pop, piosenkę aktorską. Studenci uczą się pracy na estradzie, dykcji, podstaw aktorstwa, itp. Co roku studenci przygotowują też kilka projektów artystycznych. Tu można obejrzeć efekty w formie fotorelacji :-) http://www.amuz.lodz.pl/pl/oferta-dydatktyczna/wydzial-iv/specjalnosc-wokalistyka-estradowa
Su
Hej, czy ktoś mógłby się wypowiedzieć o studiach na kierunku wokalistyki estradowej?
26.04.2022
12.02.2022
Wstyd, że jestem absolwentem am Łódź
Wypicowana pusta lala. Budynek piękny, ale nie ma nic do zaoferowania. Najbardziej szkodliwa uczelnia w Polsce jeśli chodzi o I wydział. W 90% mafia, układy, robienie studentom pod górkę i robienie ze studenta wdzięcznego za byle co, nic nie wartego wypierdka. Albo się podliżesz, albo Cię upodlą. Po latach nauki zyskujesz wielkie nic i ewentualnie chorobę psychiczną, chociaż... zależne do jakiego profesora Cię przyjmą. Jeżeli jesteś od prof. A, masz z górki, jesteś wybitny i najlepszy, jeżeli od prof. B, jesteś beznadziejny i nie zasługujesz na nic, ale... łaskawie przepchną Cię dalej, bo strata studenta to strata pieniądza. Mając mgr z edukacji zostajesz z niczym. Papierek nie służy do niczego. Żadnych metodyk. Żałosne, że po EDUKACJI nie masz większych uprawnień do UCZENIA. Wstyd. Oby ten kierunek się zamknął i nie krzywdził już więcej studentów.
Rozczarowany
Uczelnia nastawiona tylko na kasę, zajęcia prowadzone nierzetelnie, bardzo niski poziom. Miałem możliwość studiowania na innych uczelniach i mam porównanie. Generalnie słabo i żałuję, że jestem na tej uczelni, myślę o zmianie:(
05.10.2021
16.05.2021
Ada
Hej, chciałabym dowiedzieć się czegoś o egzaminach wstępnych na kierunek muzyka w mediach lub instrumentalistyka w specjalności skrzypiec. Wie ktoś jak wyglądają teraz egzaminy wstępne online?
Karo
Hej, zastanawiam się nad kierunkiem „Taniec nowoczesny” w trybie weekendowym, bo pracuje i mieszkam kawałek od Łodzi. Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tego kierunku? Czy poziom rekrutacji/ egzaminów wstępnych jest wysoki? Czy warto?
16.02.2021
30.11.2020
Gidie
Hej, zastanawiam się nad kierunkiem PRODUKCJA MUZYCZNA w AM w Łodzi, czy ktoś z was wie jak dokładnie wyglądają przesłuchania i testy? Polecacie?
Fudge
Ktoś może z was, absolwentów albo aktualnie uczących się, wie jak wygląda nauka na kierunku produkcja muzyczna o specjalizacji realizacja dźwięku? Z góry dziękuję za odp.
06.03.2020
10.12.2019
Alicja
Powiecie mi proszę (chodzę teraz do drugiej klasy liceum) jak wygląda egzamin wstępny na AM w Łodzi na wydziału Musical? Co muszę umieć? I jakie przedmioty na maturze muszę zdawać żeby tu się dostać?
Mba
Ta uczelnia to żart i to w negatywnym tego słowa znaczeniu uważam że kierunek muzykoterapia powinienen być zlikwidowany nie mam wykwalifikowanej kadry do pisania pracy
10.11.2019
10.10.2019
50/50
Jestem absolwentem AM w Łodzi, Wykładają w niej świetni, kompetentni muzycy ale nie brakuje też tych po znajomościach, członków rodzin, figurantów na stołkach, którzy porobili sobie (dzięki znajomościom) tytuły i teraz są najmądrzejsi. Akademią rządzi polityka. Jesteś od Profesora A to Ci robią pod górkę, a jak drugi ktoś od Profesora B w tej samej sytuacji będzie na piedestale ochów i achów. Wiele się tam nauczyłem ale i wiele czasu zmarnowałem. Po drugim roku studiów zacząłem otwierać oczy. Nie wszystko jest jakie jak się na początku wydaje. Tam ręka rękę myje.
1234
Do EMKA: Etiuda ruchowa to znaczy, że musisz przygotować i odtworzyć krótką choreografię, która zaprezentuje Twoje możliwości taneczne. Z doświadczenia wiem, że zamiast np. baletu lub tarzania po podłodze, lepiej wziąć na warsztat może jakiś fragment z musicalu lub coś bardziej aktorsko-tanecznego. Lekcja tańca klasycznego polega na tym, że wchodzi się po 4-5 osób do sali, jest pani profesor, która pokazuje proste ćwiczenia i trzeba je powtórzyć. Nie trzeba znać nawet podstawowych figur baletowych, bo wszystko pokazuje. Natomiast pierwszy etap to śpiewanie dwóch piosenek z akompaniamentem fortepianu lub podkładu na CD/pendrive. Po tym etapie jest duży przesiew i z około 80 kandydatów zostaje zazwyczaj około 30. Później jest aktorstwo, prezentuje się przygototwane utwory (przerywają, więc trzeba wziąć coś gdzie jest akcja od początku, a nie przy końcu). Później na tekscie masz zadania i np. masz powiedzieć swój wiersz jakbyś śpiewała kołysanke, lub była na demostracji. Później jest egzamin taneczny (etiuda), a później wchodzi się grupkami na lekcje tańca klasycznego. Następnie masz egzamin z kształcenie słuchu, który nie jest jak w każdej normalnej szkole, bo nie sprawdza informacji z I stopnia czy II stopnia szkoły muzycznej, tylko umuzykalnienie. Czyli nie będzie rozpoznawania interwałów, a raczej dostanie się np. dwie melodie do nauczenia na pamięć i później musisz je zaprezentować na egzaminie. Ktoś zagra dwa razy melodie i musisz powiedzieć czy coś się w niej zmieniło i jeżeli tak to w którym miejscu. Ostatnim etapem jest rozmowa, która jest o wszystkim i o niczym. Mogą Cię zapytać jakie są Twoje pasje, co lubisz robić w wolnym czasie, skąd miłość do musicalu, Twoje wymarzone role, ulubiony kompozytor czy musical. Trzeba sobie rezerwować całe dnie, bo egzaminy są nawet do godziny 24.00.
18.05.2018
24.04.2018
emka
Hej, chciałabym dowiedzieć się czegoś na temat egzaminów wstępnych na kierunek musical na Akademii Muzycznej w Łodzi. Szczerze mówiąc nie do końca rozumiem oczekiwania. Co znaczy dowolna etiuda ruchowa? Mamy zaprezentować jakiś taniec? I lekcja tańca klasycznego? To znaczy, że my przejdziemy podczas tego egzaminu taką lekcje czy mamy zaprezentować coś sami? Prosze pomóżcie, bo nie mam pojęcia jak się za to zabrać.
kropka
A czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na temat kierunku wokalistyka estradowa? Czy bardzo trudno jest się dostać? Czy bez szkoły muzycznej to szkoda w ogóle tracić czas?
02.03.2018
19.08.2017
dreamersy
Cześć, czy jest tu może ktoś kto dostał się na I rok studiów na Akademię Muzyczną w Łodzi?
ja
Gitarka - spróbuj i się nie zastanawiaj! Raz kozie śmierć, jeśli chcesz, to próbuj! ;) Powodzenia :).
24.05.2016
14.05.2016
Gitarka
Zastanawiam się nad pójsciem na AMu w Łodzi na wydziale musicalowym. Powiedzcie czy warto i jak to wyglada...
pianistka
Nie wiem jaka jest wasza styczność z państwowym kształceniem muzycznym. Jednak nie wiem dlaczego ktoś dziwi się ze z 80 startujących przyjęto tylko dyszke kandydatów. Jestem w szkole muzycznej 2go stopnia w dużym mieście (wroclaw) i kiedy startowałem jako kandydat, na mój instrument było 45 chętnych. Przyjęto 4 osoby. Wiec dlaczego dziwi was, że na uczelnie wyższa przyjęto tak mało ludzi? Plus może reszta kandydatów była po prostu słaba dlatego nie było sensu zajmować miejsca nierokujacymi ??? 😉
11.07.2015
02.07.2015
Resh
O Akademii w Łodzi mówi się, że jest najgorsza. Dlatego bardzo dziwią mnie wasze opinie, że trudno się dostać, wysoki poziom itd. Słyszałam od bardzo wielu ludzi, że jest dokładnie odwrotnie ;)
Resh
O Akademii w Łodzi mówi się, że jest najgorsza. Dlatego bardzo dziwią mnie wasze opinie, że trudno się dostać, wysoki poziom itd. Słyszałam od bardzo wielu ludzi, że jest dokładnie odwrotnie ;)
02.07.2015
22.06.2015
nie ważne
Popieram użytkownika Weronika589. Dzisiaj miałam okazję być na naborze do musical. Egzaminy wstępne do tej uczelni są żałosne. Najpierw długie, żmudne czekanie-lista kandydatów idzie alfabetycznie więc nazwisko na Z naprawdę długo czeka. Potem okazuje się, że przygotowany program jest skrócony przez komisję więc nie są sprawdzone do końca umiejętności kandydata. Ewentualnie zapytali o drugą piosenkę jak im się osoba spodobała, albo chociaż ich trochę zaintrygowała. Gusta, guściki. Komisja robi czystki po pierwszym etapie więc zostaje nadal w grze mniejsza połowa ludzi i ci robią sobie nadzieję, że się uda na drugim etapie. Potem znowu czystki i zostaje pewnie minimum 10 wspaniałych, tego już nie wiem, ilu było dzisiaj, bo wróciłam sobie do domku, ale przypuszczam. Więc tak wygląda egzamin dla większości. Pare minut śpiewania i dziękujemy. Mimo to nie ma co się poddawać! Jak ktoś czuje, że ma talent nie wolno sie zrażać do bezwzględnej komisji, idziemy za ciosem i już:)
Weronika589
Można stwierdzić,że poziom kształcenia na akademii muzycznej w Łodzi jest wysoki, ale jesli na egzaminy wstępne na wybraną specjalizacje zgłasza się ponad 80 chętnych a zostaje przyjętych niecałe 10, to mam pewne wątpliwości czy to rzezczywiście są egzaminy na studia czy casting na Brodway. Trzeba zaznaczyć, że władze uczelni pobierają wcale niemałe opłaty rekrutacyjne, które naprawdę nie są adekwatne do jakże cennego czasu komisji egzaminacyjnej, a kandydaci którzy nie zostali przyjęci odchodzą z niczym płacąc za dosłownie 10 minut swojego nieudanego egzaminu,ale zawsze ,,jakiś'' zarobek jest i o to przede wszystkim chodzi. Niestety miałam okazję przekonać się o tym na własnej skórze...
21.06.2015
15.02.2015
Monika
Kilka tygodni temu musialam zrobic transkrypt mojego dyplomu magistra - jest warty Bachelor w swiecie. To tyle na temat studiowania...
Zytka
Ja nie żałuję, że wybrałam Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Bardzo dobrze mi się tutaj studiuje, zajęcia są ciekawe, prawdą jest , że jest dużo teorii ale zajęcia praktyczne również się odbywają, uczymy się interesujących, przydatnych rzeczy. Poleciłam już tę szkołę kilku osobom i wam również polecam ;)
10.02.2013
31.01.2013
kesha
dokładnie, wydaje się , że będzie luzik bo to szkoła muzyczna, że sobie pogramy, pośpiewamy i załatwione. a jednak trzeba się dużo uczyć i wymagania są duże! dlatego trzeba się dwa razy zastanowić zanim wybierze się AM w Łodzi
wokulski
Człowiek idzie na studia do akademii muzycznej i ma mgliste pojęcie że wie co go czeka, ale tak naprawdę nie wie, na co się pisze! Nie sądziłem że będzie AŻ TYLE materiału, ciężko mi często nadążyć na programem. Studia w AM w Łodzi są jednak satysfakcjonujące i każdemu kto sądzi że to coś dla niego polecam, radząc przygotować się na wysokie wymagania
19.08.2012
20.07.2012
liza
Wybierając się na muzykologię i bałam się że nie podołam. Owszem zawsze stawiałam muzykę na pierwszym miejscu, starając się godzić zainteresowanie jej korzeniami i rozwojem ze świadomością dzisiejszych trendów, ale tak naprawdę musiałam sama rozwijać się w tym kierunku. Szkoła nie wiele pomagała, bo w programie nauczania było tylko konieczne minimum. No ale jak już się dostałam to stwierdziłam, że muszę się utrzymać! I daję radę, choć bywa ciężko. Ale kiedy człowiek uczy się czegoś, to lubi, to nawet czasem z chęcią zarywa noce!
grejsi
Zgadzam się z artystą, poziom kształcenia jest naprawdę wysoki, nie dla leniuchów ta uczelnia. Zdecydowanie można polegać na kadrze, jeśli wykażesz się oczywiście swoim zapałem. Miło wspomina na chwilę obecną, chwile, które tam spędziałam
05.05.2012
30.04.2012
julia
Zastanawiam się nad pójściem na EDUKACJĘ ARTYSTYCZNA W ZAKRESIE SZTUKI MUZYCZNEJ. Ktos sie może wypowiedziać na temat tego kierunku? Bardzo jest ciężko?
iska
czy będzie ktoś z Was na drzwiach otwartych? może się tam spotkamy i zapoznamy wspólnie z uczelnią?
16.01.2012
09.12.2011
artysta
łódź od zawsze była centrum kultury i sztuki, mimo masy zawalających się kamienic, słabej jakości dróg to uczelnie w łodzi są na wysokim poziomie! Łódź kształci prawdziwych artystów i daje im naprawdę duży poziom kształcenia.
kate
moja znajoma się dostała, podobno było trudno, poziom dość wysoki, trzeba mieć talent i zapał do nauki ale warto
22.05.2011
21.05.2011
Zula13
Od jakiegoś czasu myślę nad pójściem na studia do tej szkoły, na Teorię Muzyki. Słyszałam, że poziom jest dość wysoki i dlatego chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o tym kierunku, proszę o pomoc.
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Akademia Nauk Stosowanych im. J.A. Komeńskiego w Lesznie
 • Collegium Humanum w Rzeszowie
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Collegium Humanum w Katowicach
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Collegium Humanum we Wrocławiu
 • Politechnika Lubelska
 • AMA Film Academy w Krakowie
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
 • Uniwersytet Gdański
 • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
 • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Collegium Humanum w Lublinie
 • Akademia Pożarnicza w Warszawie
 • Bydgoska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Politechnika Częstochowska
 • AMA Film Academy w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Akademia Zamojska
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Gdańska Szkoła Wyższa
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Uniwersytet WSB Merito Opole
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
 • Collegium Humanum w Warszawie
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
 • Collegium Humanum w Gdańsku
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Powiślańska Szkoła Wyższa
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Bytomiu
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Uniwersytet WSB Merito Łódź
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet WSB Merito Gdynia
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
 • Uniwersytet WSB Merito w Toruniu
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Akademia WIT w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
 • Politechnika Poznańska
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Akademia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku
 • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • WSHiU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Uniwersytet Wrocławski
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Akademia Tarnowska
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
 • Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Politechnika Śląska
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Sługi Bożego Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach
 • Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej Filia w Stalowej Woli
 • Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Uniwersytet WSB Merito Szczecin
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Gdański Uniwersytet Medyczny
 • Collegium Humanum w Szczecinie
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Pedagogium Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie
 • Politechnika Łódzka
 • Uniwersytet WSB Merito Chorzów
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Akademia Medyczna Humanum w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
 • Collegium Humanum w Kielcach
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Uniwersytet w Siedlcach
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Sługi Bożego Roberta Schumana w Radomiu
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Uniwersytet Kaliski
 • Uczelnia WSB Merito w Warszawie