• UTH im. Chodkowskiej Warszawa
 • WSB NLU Szkoła Psychoterapii
 • WSKZ Studia online, Black Week

Uniwersytet Łódzki

uczelnia publiczna, woj. łódzkie, 90-136 Łódź, ul. Narutowicza 68, (+42) 635 40 86, rekrutacja@uni.lodz.pl

Uniwersytet Łódzki to uczelnia doceniana międzynarodowo - w 2007 roku UŁ znalazł się wśród 500 najlepszych placówek naukowych na świecie według rankingu magazynu The Times. A w 2021 roku uczelnia zajęła 78 miejsce na liście QS World University Rankings.

Jak przystało na tak dobrze ocenianą uczelnię, oferta dydaktyczna Uniwersytetu Łódzkiego jest szeroka. Można tu studiować na kilku różnorodnych wydziałach, od nauk ścisłych po humanistyczne. Studia na UŁ możliwe są na każdym poziomie - od licencjackich po doktoranckie - i w szerokim wymiarze czasowo-organizacyjnym (od stacjonarnych po zaoczne).

Co więcej, uczelnia posiada jedną z największych bibliotek w Polsce - Biblioteka Uniwersytecka UŁ to zbiór ponad 3 milionów woluminów!

Poznaj kierunki i specjalności dostępne na UŁ. Sprawdź terminy i zasady rekrutacji na studia.Ocena uczelni

8.04 / 10
1373 głosów

Opinie (710)
Uniwersytet Łódzki, UŁ Łódź

ya55ya
Cześć, zastanawiam się nad studiami zaocznymi na tym uniwersytecie z myślą o pracy w księgowości w przyszłości. Czym różni sie kierunek "Rachunkowość" od "Finanse i rachunkowość"? Na którym kierunku jest łatwiej, jak z atmosferą?
03.10.2023
20.07.2023
Masakra:(
Hej, spóźniłam się na rekrutację na studia II stopnia... Nie przewidywałam łodzkiego, a jednak okazało się, że rekrutacja jest już zamknięta. Orientuje się ktoś czy na Uni Łódź robią drugi nabór?
Z
Heeej interesują mnie kierunki studiów licencjackich Business Management oraz International Marketing:) Czy ktos z was mógłby się jakoś szerzej o nich wypowiedzieć? Czy warto studiować na UŁ, do tego w j.ang?
10.07.2023
26.06.2023
Dorotka
Zaciekawił mnie kierunek Geoinformacja - z tego co wiem jest bardzo przyszłościowy bo mapy cyfrowe są wszędzie - ktoś ma jakieś opinie o WNG ?
3 rok
Zbyt zróżnicowany poziom trudności, pojedyńcze przedmioty bardzo łatwe, podczas gry przedmiot matematyczny na 2gim roku ma ponad 60% niezdawalności już 3 lata z rzędu. Dobry sposób na zarobek dla uniwersytetu poprzez warunki.
07.06.2023
15.05.2023
3-rok-wmii-inf
Jeśli chodzi o informatykę na wmii 1 stopnia to odradzam. Połowa wykładowców odklejona, przedmioty zbyteczne. Raz ktoś zapytał na jednym z przedmiotów (teoretycznie związanym z kierunkiem, a praktycznie nie) o sens tego przedmiotu - wykładowca nie wiedział co powiedzieć. Idąc na infe uczy się prawa, historii, angielskiego (nie technicznego, słówka typu rodzaje sportów), jest też w-f, są przedmioty związane z rozowjem osobistym, z wejściem na rynek pracy. Czy to dobrze? Nie wiem, podobno miała być infa... Oczywiście po każdym takim przedmiocie normalne zasady zaliczenia - tak, z poruszaniu się na rynku pracy też było kolokwium. Na 1 roku z jednego przedmiotu 80% kierunku nie zdało, bo tak, wykładowca może nie umiał przekazać wiedzy, a może uczelnia potrzebowała pieniędzy. Dużo wykładowców wchodzi na ambicje, nie raz słyszeliśmy, że nic nie potrafimy, że nie chcemy się uczyć, że daleko nie zajdziemy - takie chwyty są poniżej krytyki. Dużo przedmiotów programistycznych - minus? Co semestr inny język, co semestr inny wykładowca, jak już załapiesz w końcu podstawy to zmiana na inny język, a tak dla rozwoju :) Olbrzymia ilość zazwyczaj trudnej matematyki. Zazwyczaj nauczanej przez starszych wykładowców, którzy uważają, że wydział matematyki musi kształcić wspaniałych matematyków - na kierunku informatyka, podkreślam po raz kolejny. Co do samej matmy, dużo przykładów jest "wewnętrznych", nawet na etrapezie nie ma niektórych typów zadań. kierunek żart, lepiej usiąść na pół roku przed kompa i odpalić sensowny kanał na yt - można wtedy przerobić dużo więcej pożytecznego materiału. Anonimowe ankiety oceniające wykładowców nic nie dają, jak powiedział jeden z wykładowców - "co roku na mnie państwo piszą skargi, dziekan mnie wzywa co roku, a ja się z tego śmieje." - można? Można :) Są pewnie osoby, którym się ten kierunek podobał. Ja niestety nie lubie uczyć się wszystkiego i niczego, mając nad głową ludzi, którzy wchodzą na ambicje i nie przyjmują żadnej krytyki od studentów. Wchodząc pełen ambicji na uczelnie wychodzę wypalony i zniechęcony do dalszej nauki. Pozdrawiam.
Pavlo
Gdybym miał dziś wybierać studia, wybrałbym coś związanego z IT, nowymi technologiami, zastosowaniem telekomunikacji. Na pewno unikałbym nauk rolniczych i przyrdniczych
02.04.2023
05.03.2023
Marysia
Szukam opinii o kierunku E-historia. Warto? Jaki jest poziom studiów?
zuz
Polecacie ochronę środowiska?
30.01.2023
30.10.2022
Noger
Siema ludziska kto przed 1 listopada?
Ewa
Co myślicie o kierunku prawo podatkowe i rachunkowość zaoczne magisterskie na wydziale prawa i administracji . Ktoś studiuje
10.09.2022
20.06.2022
Rob
Witam, czy wie ktoś jakie są progi na wychowanie fizyczne i zdrowotne?
s.
Jest może ktoś ze Studiów azjatyckich? Jakie byly progi punktowe i czy poleca kierunek
05.06.2022
03.06.2022
PytankoFiR
Czy zna ktoś progi na FiR? Miałbym ok 500-550 pkt i zastanawiam się czy się dostane. Mowa o studiach stacjonarnych.
anna
Witam, mam pytania odnośnie dwóch kierunków. Czy ktoś studiuje marketing i chciałby się trochę szerzej wypowiedzieć na jego temat? Jak z wykładowcami, czy ogólnie polecacie ten kierunek i uczelnię? Mam jeszcze kilka pytań odnośnie kierunku biologia kryminalistyczna, czy ktoś mógłby przybliżyć ten kierunek; czy jest mocno ciężko, czy poradzi sobie na nim osoba, która nie ogarnia i nie lubi chemii?
02.06.2022
31.05.2022
K.
Wydział prawa i administracji utrwala tylko stereotyp, że student zaoczny to sudent podrzędny, drugiej kategorii, gorszy. Otóż ciekawą niespodzianką jest fakt, że studenci dzienni i wieczorowi mają możliwość sesji online (ustnej lub pisemnej). Za to studenci studiów zaocznych tylko stacjonarnie. Pytanie skąd to wynika? Czy student zaoczny to z założenia wydziału osoba mniej douczona, mniej inteligenta, której trzeba się bacznie przyglądać na miejscu czy, aby czegoś nie kombinuje? A bycie studentem wieczorowym już leczy z podejrzenia tych cech? Podejście jest zwyczajnie dyskryminujące i karygodne. Wybiera się jedno rozwiązanie dla wszystkich zamiast jednej grupie ułatwiać, drugiej utrudniać. Proponuję w dalszych krokach segrecje na tle płci. Kobiety powinny przychodzić stacjonarnie bo z pewnością mają skłonność do oszusztwa i trzeba im stać nad głową, a mężczyźni nie. Polecam podsunąć myśl do władz wydziału skoro zabawa w segregowanie ludzi poprzez stereotypy już zaszła tak daleko. Czekamy na kolejne rewelację. Wnoszę też o osobne przejście w drzwiach, aby studenci dzienni nie musieli stać za blisko tych z zaocznych bo jeszcze się zarażą od tej podkategorii.
Martyna
Czy ktoś studiuje pedagogike, prace socjalna bądź socjologię ? Jesli tak, jaka jest wasza opinia o tym/tych kierunkach? Jest trudno?
24.05.2022
23.05.2022
Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna
Polecacie kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna? Chciałabym się dowiedzieć czy jest trudno.
Julianna
Cześć, witam. Mam pytanie. Czy warto studiować administrację dzienną (l stopień) na Uniwersytecie Łódzkim? Proszę o opinie, czy warto, czy nie. Dzięki.
21.05.2022
05.05.2022
Xxx
Czy ktoś może napisać jaki poziom matematyki na logistyce i ogolnie wydziale zarządzania. Co warto sobie powtorzyc?
Mari
Hej czy polecacie analityke biznesu? Czy jest trudno z matematyka i informatyka? Jestem na podstawie matmy w liceum i boje sie czy bedzie ciezko. I jakie progi byly w poprzednich latach? ;)
30.04.2022
28.04.2022
Maja
Hej! Czy ktoś wie jakie sa progi na dziennikarstwo miedzynarodowe? Obstawiam ze w najgorszym wypadku bede miala około 460 pkt, czy to za malo?
Nick123
Nie polecam. Uczelnia dąży jedynie do poprawy swoich rankingów. Nauczanie jest tak powierzchowne i formalne, jak to tylko możliwe. Szereg przedmiotów jest po prostu zbytecznych, a zatem sami nauczyciele są formalnie powiązani. Brak wsparcia nauczycieli, nauka online była stratą czasu. Strona biurokratyczna jest zbyt rozwinięta.
28.04.2022
27.04.2022
Ola
Witam, czy 500 punktów na filologię hiszpańską z językiem angielskim wystarczy?
k
Hej, jakie progi na kierunek finanse i biznes międzynarodowy?
26.04.2022
22.03.2022
mc2
Hej, czy ktoś z Was studiuje na kierunku analityka biznesu i jest w stanie powiedzieć mi, na jakim poziomie jest przedmiot język obcy w biznesie? Sprawdzałam plan zajęć i widziałam tam rosyjski, niemiecki i angielski. Czy jest to tylko ćwiczenie słownictwa biznesowego czy również gramatyka?
Żaneta
Witam. Czy jest tu jakiś student lub absolwent kierunku finanse i inwestycje? Jeśli tak, proszę o opinię
06.03.2022
14.02.2022
:):
Jakie progi na psychologię?
a
Bardzo proszę o opinię na temat kierunku Finanse i Rachunkowość (stacjonarne).
13.02.2022
08.02.2022
Madzia
Chciałabym się przenieść na drugi rok na psychologię stacjonarną, warto? jak studia, wykładowcy, studenci na roku?
Roza
Czy znajdą się tu jakieś dobre dusze, które odpowiedziałyby mi na kilka pytań związanych z trzema kierunkami: finanse i inwestycje, inwestycje i nieruchomości oraz przedsiębiorczość i zarządzanie innowacjami? Mogłabym skontaktować się z wami przez e-maila?
05.02.2022
04.02.2022
Aleksandra
Hej! Czy jest tu student lub absolwent, do którego mogłabym wysłać maila z kilkoma pytaniami? Dotyczyłby on trzech kierunków, mianowicie- finanse i inwestycje, inwestycje i nieruchomości oraz przedsiębiorczość i zarządzanie innowacjami. Widziałam już sporo odpowiedzi związanych z tym tematem, a że ja nie mam pytań ukierunkowanych na jedno zagadnienie, ciężko jest mi wyodrębnić te najważniejsze. Znajdzie się osoba, która studiuje jeden z tych kierunków i chciałaby mi opowiedzieć jak tam jest?
Maria
Hej. Proszę o opinię o filologii włoskiej, czy warto? Na co kładziony jest nacisk? Ile było chętnych na jedno miejsce w 2021 roku i jaki prog punktowy?
31.01.2022
16.01.2022
Heej
Heej, jaki był próg na FiR na ecsoc w tamtym roku? Z góry podziękowałabym tez za opinie o tym kierunku :)
@Kmaturzystka
Hej, jeżeli boisz się iść na FiBM tylko ze względu na informatykę, to zdecydowanie wybierz ten kierunek, bo bez problemu sobie poradzisz ;) po prostu musisz trochę poćwiczyć Excela (w internecie jest wiele fajnych kursów online) bo jego będzie najwięcej, ale spokojnie, każdy na początku będzie na tym samym poziomie :) Lingwistyka dla biznesu też jest ciekawym kierunkiem, po którym na pewno w Łodzi znajdziesz pracę, jednak pytanie, co chciałabyś po studiach robić. Języki warto znać (przede wszystkim angielski), ale pamiętaj że to dodatek/narzędzie pracy. Skończenie FiBM + zaawansowana znajomość angielskiego (podczas studiów po prostu warto się przyłożyć do nauki na lektoracie + samodzielnie, ewentualnie zapisać się na jakiś kurs) to dużo lepsza opcja niż skończenie lingwistyki dla biznesu, bo w przypadku pierwszej opcji posiadasz szeroką wiedzę biznesowo-finansową i znasz języki (od ciebie zależy ile języków nauczysz się w 3/5 lat studiów), a w przypadku drugiej opcji znasz tylko języki i podstawy biznesu. Po pierwszej opcji masz więcej perspektyw zawodowych niż po drugiej.
26.12.2021
05.12.2021
Kmaturzystka
Hej! Bardzo proszę o opinię na temat kierunku Lingwistyka dla biznesu lub Finanse i biznes międzynarodowy... Jestem między nimi rozdarta, finanse wydają się być ciekawe, ale boję się, że nie poradzę sobie z informatyką. Jeśli chodzi o lingwistykę, to obawiam się, że nacisk kładzie się jedynie na naukę języków, a nie na przedmioty takie jak podstawy zarządzania etc. Proszę o pomoc
H
Jeśli ktoś szuka informacji o kierunku Inwestycje i nieruchomości, to służę pomocą, bo kiedyś byłam na waszym miejscu i nic sensownego się nie dowiedziałam. Jestem obecnie na 2 roku i ciężko mi powiedzieć czy warto, więc odniosę się do samych przedmiotów. 1 rok ciekawy, dużo prawa i konkretów, można się zaciekawić, jednak na 2 roku ciężko się odnaleźć, ponieważ każdy przedmiot dotyczy czegoś innego-możesz być deweloperem, możesz inwestować w nieruchomości, możesz robić wszystko co wiąże się z posiadaniem kilkuset tysięcy złotych, jednak nie dowiadujemy się jak zacząć inwestować z małym kapitałem, do tego dochodzą przedmioty kierunkowe, które w teorii są pomocne, jednak nie mają nic wspólnego z kierunkiem. Dlatego polecam uzbroić się w cierpliwość i nie liczyć na to, że dużo się nauczycie i zrozumiecie jak działa rynek nieruchomości, bez pracy własnej i masy lektur nie da się zrobić nic.
29.11.2021
22.11.2021
Olaa
Hej! Czy wie ktoś jaki był próg w tym roku na hiszpanistykę z językiem angielskiem?
Julia
Witam, jaki był próg na psychologię w tym roku?
26.10.2021
04.10.2021
G.
jaki jest próg punktowy, aby dostać się na filologię rosyjską?
Julia
Czy ktoś studiuje administrację w trybie dziennym (I stopień)? Warto?
04.10.2021
27.09.2021
Adrian
Czy ktoś wie jaki jest próg punktowy, aby dostać się na filologię rosyjską?
Zyta
Jakie są możliwości i czas na rekrutację na kierunki zaoczne UŁ, myślę o zarządzaniu lub administracji
21.09.2021
16.09.2021
Ala
Czy jest szansa, że dostanę się na ekonomię? miałam słabe wyniki z matury ale bardzo mi zależy. Wzięłam udział w drugiej turze rekrutacji. Czy limit 230 miejsc oznacza, że teraz czy ogolnie jest tyle miejsc na ten kierunek studiów. Dziękuję za odpowiedź
Janek
Czy ktoś studiuje Informatykę Stosowaną na II stopniu? Można sobie poradzić nie będąc orłem z matmy i mając licencjat z innej dziedziny?
12.09.2021
05.09.2021
Laura
Witam. Proszę o infromację ile potrzeba było punktów by dostać się na kierunek Inwestycje i Nieruchomości. Dzięki z góry.
Wika
II Tura ekonomia, jakieś progi będą?
25.08.2021
25.08.2021
M
A jakaś lista przyjętych powstanie? Przydałoby się grupkę stworzyć 😁
kuba
czy wynik około 400 pkt starczy aby dostać się na ekonomię ?
17.08.2021
17.08.2021
Wika
Jakie progi na ekonomię
Leo
Jakie progi punktowe na ekonomie?
16.08.2021
13.08.2021
Him
LUDZIKI dlaczego nie dzwonicie i nie pytacie o nic w dziekanacie - oni tam maja wszystkie informacje tylko pytacie jeden drugiego a nikt nic nie wie?
Eon
Ktos na matme lub analize danych niestacjonarna 1 stopnia skladal? Rusza te kierunki w ogole? @Nomad no ja bym sie bardziej martwil czy kierunek ruszy (bo nie zglosi sie wystarczajaco chetnych) niz czy sie dostaniesz.
13.08.2021
13.08.2021
Werka
Jakie są progi punktowe na pedagogikę zwykła i pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną zaoczne?
W
Kiedy dostaje się dostęp do Usosa?
04.08.2021
31.07.2021
ola
Hej! Gdzie można się spodziewać ogłoszenia list osób przyjętych na studia? Podane jest, iż nastąpi to do 29 lipca, ale nigdzie nie znalazłam listy osób przyjętych na dziennikarstwo. Jakieś sugestie??
Niestacjonarna Informatyka
Jak z dostawaniem się na studia niestacjonarne na Informatykę Wydział Matematyki i Informatyki? Duże raczej szanse czy bardzo patrzą na punkty?
25.07.2021
24.07.2021
W
Czy ktoś orientuje się może jakie są progi punktowe na pedagogikę przedszkolna i wczesnoszkolna ?
@M
Badania lekarskie na UŁ nie są wymagane.
24.07.2021
23.07.2021
M
Czy na UŁ wymagane są badania lekarskie? Dostałem się już na studia i wciąż nie dostałem żadnej informacji.
Ola
Hej! Czy ktoś tutaj jest na nieruchomościach i inwestycjach i powie mi czy na tym kierunku są jakieś przedmioty prowadzone w języku angielskim i jak to mniej więcej wygląda?
22.07.2021
22.07.2021
Asia
Hej! Jak oceniacie turystykę i rekreację na Wydziale Nauk Geograficznych na UŁ? Studiował tam ktoś? Jakie opinie?
Nomad
Czy mając 280 pkt mam szanse dostać się na biologię w trybie zaocznym? Wynik bardzo słaby, ale swoją maturę pisałem 16 lat temu i obecnie nie mam już możliwości by móc ja poprawić. Z góry dziękuję za odpowiedź.
22.07.2021
20.07.2021
Asia
Chemia farmaceutyków i kosmetyków z elementami biznesu, ktoś studiuje ten kierunek i może podzielić się swoją opinią i czy warto?:) Z góry bardzo dziękuję
Roksana
Kiedy odbędzie się II tura rekrutacji ?
20.07.2021
20.07.2021
finanse i biznes miedzynarodowy
studiuje ktoś ten kierunek? jak wrażenia?
Asia
Ekonomertia i analityka danych, czy warto studiować na tej uczelni?
20.07.2021
19.07.2021
WIWI
Co sądzicie o studiach II stopnia kierunek pedagogika (niestacjonarnych)? A dokładniej opieka i terapia pedagogiczna.
martyna
czy filmoznawstwo i wiedza o mediach audiowizualnych to kierunek z jakąś przyszłością? jakie są perspektywy zatrudnienia? tak samo z socjologią, większość osób na nią psioczy, czy słusznie?
19.07.2021
17.07.2021
@AZ
Inwestycje i nieruchomości to bardzo wyspecjalizowany kierunek w temacie nieruchomości. Po jego ukończeniu będziesz zdobędziesz szeroką i dokładną wiedzę z tego zakresu. Jeśli interesujesz się tym tematem i chcesz pracować w branży nieruchomości, to jak najbardziej warto, bo takich kierunków w Polsce praktycznie nie ma, w związku z tym konkurencja również nie jest duża. Co do ekonomii, jest to kierunek dużo bardziej różnorodny, niż inwestycje i nieruchomości, napewno można po nim więcej robić, ale z drugiej strony jest to kierunek dość ogólny. Dużo zależy, jaką specjalizację wybierzesz, bo spec. kierowanie małą i średnią firmą różni się dość mocno od np. metod ilościowych czy rynku kapitałowego. Na pewno nauczysz się na nim analitycznego podejścia do różnych problemów ekonomicznych i analizowania gospodarki jako całości. W skrócie, jeśli chcesz zdobyć konkretne umiejętności i wiedzę, którą później faktycznie zastosujesz na rynku pracy, wybierz inwestycje i nieruchomości. Jeśli z kolei lubisz analizy, interesują Cię tematy ekonomiczne w różnych wymiarach i lubisz matmę i liczby, wybierz ekonomię. Po niej też w zależności od wybranej specjalizacji znajdziesz albo w przedsiębiorstwach np. w działach controllingu (spec. kreowanie kompetencji menedżerskich) czy stanowiskach kierowniczych w firmach (spec. kierowanie małą i średnią firmą, kreowanie kompetencji menedżerskich) albo w instytucjach finansowych (spec. rynek kapitałowy, metody ilościowe w ekonomii i biznesie)
AZ
Czy warto iść na inwestycje i nieruchomości czy lepiej wybrać ekonomię
15.07.2021
14.07.2021
Kwiatek
Zna ktoś progi punktowe na filologię germanska?
Jj
Ktoś się orientuje na progi na bezpieczeństwo narodowe lub pedagogikę sportu?
14.07.2021
13.07.2021
Kk
Znacie może ubiegłoroczne progi punktowe na filologię hiszpańską z językiem angielskim 1 st
Dk
Czy mam szansę dostać się na filologię angielską z 544 pkt?
11.07.2021
08.07.2021
608 na prawo da radę?
w
Czy ktoś wie jakie w tamtym roku były progi na mikrobiologię?
08.07.2021
08.07.2021
CHEMIA
Czy ktoś wie jakie są mniej więcej progi punktowe na chemię?
Dz
Czy jeśli mam 518 punktów na dziennikarstwo, to dostanę się ?
08.07.2021
08.07.2021
Informatyka niestacjonarna
Jak z progami na informatykę niestacjonarną na Wydziale Matematyki i Informatyki?
S
Orientuje się ktoś jakie są progi na turystykę i rekreację?
08.07.2021
08.07.2021
Tak
Mam 470 pkt, mam szanse dostac sie na filologie?
lk
Czy ktoś z Was ma orientację, jakie były w zeszłym roku progi na filmoznawstwo, kulturoznawstwo, media audiowizualne i kultura cyfrowa, polonistyka?
08.07.2021
07.07.2021
O
Jakie były progi rok temu na psychologię? Mam 541 punktów, mam szanse ?
:(
Byłabym bardzo wdzięczna za progi z ostatnich lat na finansach i rachunkowości, albo chociaż liczbę osób :3
07.07.2021
07.07.2021
i
a wie ktoś może jaki był próg na lingwistkę dla biznesu?
do K
na psychologię w zeszłym roku próg był 629 pkt
07.07.2021
07.07.2021
K
Czy wie ktoś jakie były progi na Informatykę, Matematykę i Analizę danych na Wydziale Matematyki i Informatyki?
ktoś
Czy wie ktoś jakie były progi na bezpieczeństwo narodowe ?
07.07.2021
07.07.2021
K
Cześć, czy wie ktoś może jakie są progi na psychologie lub jakie były w tamtym roku?
jacek
Progi punktowe z zeszłego roku na wydziale zarządzania: analityka biznesu 300 automatyzacja procesów biznesowych - BPA 254 Business Management 455 cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie 230 finanse i inwestycje 283 logistyka 380 Management and Finance 226 marketing 370 przedsiębiorczość i zarządzanie rozwojem firmy 231 rachunkowość 280 zarządzanie 350 zarządzanie zasobami ludzkimi 271 zarządzanie miastem 141
06.07.2021
06.07.2021
jacek
Inka w zeszlym roku na marketing był próg 370 pkt, matematyka jest na poziomie podstawowym nie masz się co martwić
Chemia
Czy ktoś wie jakie są progi na chemię lub analitykę chemiczną?
06.07.2021
06.07.2021
Al
Lepiej iść na informatykę ekonomiczną czy na ekonometria i analitykę danych a może na analizę danych?
inka
Mógłby mi ktoś powiedzieć czy jest szansa, że dam sobie radę na marketingu po klasie humanistycznej? Nie miałam jakichś ogromnych problemów z matematyką, ale zastanawiam się czy na zajęciach z "matematyki i statystki", i "wprowadzenia do finansów i rachunkowości", dałabym sobie radę nie mając bladego pojęcia o rzeczach z rozszerzenia. I czy z 420pkt byłaby szansa się dostać?
06.07.2021
06.07.2021
iksde
w zeszłym roku jeszcze nie było tego kierunku (dziennikarstwo, media...). Było dziennikarstwo i komunikacja społeczna, na które próg był niby 500+ pkt
hopsa
Czy w zeszłym roku istniał jakiś próg na kierunek prawo wieczorowe?
06.07.2021
06.07.2021
S
Wie ktoś jakie są lub były rok temu progi na dziennikarstwo, media i projektowanie komunikacji??
Mati
Jakie były progi na filologię angielska
05.07.2021
05.07.2021
fp
Czy ktoś się orientuje, jakie były progi na filologię polską w ostatnich latach?
kiki
Bardzo mocno na szybko potrzebuję wiedzieć jakie były progi na biolkę kryminalistyczną i zarządzanie! Mam nadzieję, że jakas dobra duszyczka mi tu pomoże
03.07.2021
03.07.2021
ang
Wie ktoś jaki był próg punktowy na filologie angielska I stopnia?
@Santi
Też na to czekam już od ponad tygodnia więc chyba to normalne
02.07.2021
02.07.2021
Do Santi
Zdjęcie będzie najprawdopodobniej zaakceptowane dopiero po wynikach rekrutacji
Santi
Kiedy na systemie IRK zaakceptują zdjęcie? Długo już czekam a jest to potrzebne przy podaniu na studia.
01.07.2021
30.06.2021
Ala
Jedna z najlepszych uczelni :)
Jan J.
Czy jest ktoś kto mógłby napisać kilka zdań na temat studiów na kierunku Informatyka (zaoczne) na Wydziale Matematyki i Informatyki? Jak mniej więcej kształtowały się progi punktowe na ten kierunek w ubiegłym roku?
30.06.2021
29.06.2021
ang
Wie ktoś jaki był próg punktowy na filologie angielska I stopnia?
@Rachunkowość
Próg w tamtym roku na kierunku Rachunkowość wynosił 280p, a na Finansach i rachunkowości 260p, taką informację dostałem od szkoły w wiadomości
28.06.2021
26.06.2021
Rachunkowość
Lepiej Finanse i Rachunkowość, czy kierunek Rachunkowość? Jakie były progi na te kierunki?
Wiktor
Poszukuję informacji o progach na kierunki - ekonomia / zarządzanie i pokrewne
25.06.2021
24.06.2021
Studentka
Hej! Chcę rekrutować na finanse i rachunkowość, jednak wyszło mi jedynie 306 pkt. Czy na podstawie progów punktowych z poprzednich lat jest szansa na dostanie się z takim wynikiem?
ANG
Wie ktoś jaki był próg punktowy na filologie angielska I stopnia?
21.06.2021
16.06.2021
Jan
Do Łukasz z 30.05.2021. Można się dostać, ale zapewne zalezy to od Kierunku. Mój syn dostał się na kierunek Ekomiasto w 2020 r. będąc w takiej samej sytuacji jak Pan.
Martyna
Wie ktoś jaki był próg punktowy na filologię polską w zeszłym roku?
13.06.2021
11.06.2021
Amoniaczek
Hi! 🙃 Byłabym bardzo wdzięczna za jakieś info odnośnie progów na biologię kryminalistyczną... Chętnie przygarnę też jakieś tipy i wrażenia dotyczące tego kierunku... Help me!!! 💗🙏
Pola
Hej! Czy jest tutaj ktoś z kierunku filologia polska (a jeszcze lepiej po), kto mógłby uchylić rąbka tajemnicy na temat tego, jak wygląda studiowanie go na UŁ? Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź - merytoryczną i nieprzyzwoicie długą w szczególności :D
10.06.2021
10.06.2021
Studia azjatyckie
Hej, wie ktoś może jak wyglądał próg na st. azjatyckie w ostatnich latach? Czy coś koło 515 pkt powinno wystarczyć?
Wiki
Czy wie ktoś jakie progi były na logopedię?
01.06.2021
30.05.2021
Ania
Hej, jakie były progi na prawo? Z góry dzięki:)
Łukasz
Czy możliwe jest dostanie się na uiwersytet zdająć dobrze tylko podstawę na maturze i angielski rozszerzony
30.05.2021
30.05.2021
eddy
Jaka jest minimalna liczba punktów by studiować na uniwersytecie łodzkim
kaja
czy orientuje się ktoś jakie były progi na studia azjatyckie i jak mocno oblegany jest ten kierunek?
27.05.2021
27.05.2021
Kamila
Hej, czy orientujecie się czy organizowane są jakies zjazdy integracyjne dla pierwszych rocznikow?
Asia 123
Hej, co trzeba zrobić teraz w maju i czerwcu w sprawie rekrutacji jak nie mam jeszcze wyników matur ?
26.05.2021
24.05.2021
@Progi
Zdecydowanie FiR. Po tym kierunku jest masa możliwości i ofert pracy w rachunkowości, audycie, podatkach, księgowości, bankowości i innych. W zasadzie od ciebie zależy, jaką specjalizację wybierzesz. Co do stosunków międzynarodowych, jest to wiedza typowo humanistyczna, ogólna i raczej mało przydatna, jeśli chodzi o perspektywy zawodowe. Po tym kierunku to ty musisz mieć pomysł na siebie, bo raczej pracy w zawodzie nie znajdziesz, chyba, że jest się naprawdę wybitnym, wtedy może uda się wybić gdzieś w polityce. Powodzenia :)
Progi
Lepiej wybrać stosunki międzynarodowe czy FiR? Na którym kierunku są lepsze perspektywy w przyszłej pracy?
22.05.2021
18.05.2021
@Bismarck
Na historię 500 pkt. na spokojnie wystarczy. W zeszłym roku była nawet rekrutacja uzupełniająca, więc nie powinieneś mieć problemu z dostaniem się z takim wynikiem ;)
Orientacyjne progi punktowe
Progi punktowe na kierunki (orientacyjne): - biotechnologia: (w zeszłym roku była rekrutacja uzupełniająca (II termin) na ten kierunek w ilości 10 miejsc, więc dostał się każdy, kto się zapisał); - psychologia: około 650 pkt.; - informatyka (na WMiI i WFiIS): 250-350 pkt.
18.05.2021
18.05.2021
@@Orientacyjne progi punktowe
W porządku, dzięki za informację :)
Bismarck
Wie ktoś jakie mogą być teoretyczne (mając w pamięci poprzednie lata) progi na historię? Ok. 500-550 punktów starczy?
17.05.2021
15.05.2021
Infoświrus
Mógłby ktoś podać orientacyjne progi na informatykę? Np. swój wynik, z którym się dostał?
@Orientacyjne progi punktowe
Próg na finanse i Inwestycje w tamtym roku podobno wyniósł ~290pkt, przynajmniej taką odpowiedź dostałem w odpowiedzi od wydziału na maila
15.05.2021
14.05.2021
Psychologia
Hej. Wie ktoś może jakie są mniej więcej progi na psychologię? I jak wypada ten kierunek na tej uczelni? Jakieś opinie? Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź
biotechnologia
jakie są progi na biotechnologię?
13.05.2021
12.05.2021
@Filologia angielska, translatoryka, lingwistyka dla biznesu
Cześć, spośród filologii angielskiej i lingwistyki stosowanej (translatoryka jest tylko na 2-gim stopniu), jeśli nie wiesz co dalej, z tych dwóch kierunków lepiej wybrać lingwistykę dla biznesu. Opanujesz na poziomie B2+/C1 język angielski + drugi język obcy, w tym odmiany specjalistyczne tych języków (język biznesowy, hr, księgowy, prawny) i dodatkowo zdobędziesz podstawową wiedzę z zakresu biznesu, finansów czy zarządzania projektami, która z pewnością przyda się w pracy w każdej firmie, a szczególnie w korporacjach/firmach międzynarodowych. Filologia angielska to masa literatury, kultury i historii, więc pytanie, czy cię to faktycznie interesuje ;). Z innych humanistycznych kierunków może warto pomyśleć nad takimi kierunkami, jak: dziennikarstwo, media i projektowanie komunikacji; informacja w środowisku cyfrowym czy nowe media i kultura cyfrowa. A może coś biznesowego, ale dla osób o cechach humanisty, jak np. marketing, zarządzanie zasobami ludzkimi czy zarządzanie? Poczytaj o tych kierunkach na stronach wydziałów i spójrz na programy studiów. Myślę, że skoro nie jesteś pewna, co wybrać, to lepiej postawić na bardziej praktyczny kierunek. Powodzenia ;)
Orientacyjne progi punktowe
Progi na kierunki (orientacyjne): - historia sztuki: 250-350 pkt.; - filologia angielska: 550-650 pkt.; - lingwistyka dla biznesu: 400-500 pkt.; - chemia kosmetyków z elementami biznesu: 400-500 pkt.; - analiza danych: 350-450 pkt.; - dziennikarstwo i komunikacja społeczna: 450-550 pkt.; - filologia hiszpańska z językiem angielskim: 450-550 pkt.; - stosunki międzynarodowe: 350-450 pkt.; - pedagogika: 400-500 pkt.; - finanse i inwestycje: 350-450 pkt.; - informatyka ekonomiczna: 350-450 pkt.; Warto podkreślić, że progi z roku na rok ulegają lekkiej zmianie, ponieważ zależą one od średnich wyników z matury oraz liczby chętnych na dane kierunki, dlatego nie zawsze warto patrzeć na progi z lat poprzednich. A nóż uda się dostać na wymarzony kierunek :)
12.05.2021
11.05.2021
Informatyka
Jakie są progi punktowe na Informatykę ekonomiczną?
Anon
Jakie są mniej więcej progi punktowe na kierunek finanse i inwestycje?
11.05.2021
10.05.2021
gallanonim
Ile trzeba mniej więcej mieć punktów na zwykła pedagogikę?
Stosunki międzynarodowe
Czy jest ktoś w stanie udzielić mi odpowiedzi ile punktów powinnam mieć na Stosunki Międzynarodowe? Z góry dziękuję
10.05.2021
10.05.2021
Kandydatka
Hej, jakie są progi na filologię hiszpańską z językiem angielskim? Czy 450 pkt wystarczy?
anonim
wie ktoś może jakie progi punktowe są na dziennikarstwie?
10.05.2021
08.05.2021
Analiza
Orientuje się ktoś jaki był próg punktowy na analizę danych?
@chemia kosmetyków i farmaceutyków z elementami biznesu
Hej! Czy ktoś się oritentuje jakie były progi punktowe w ostatnich latach na chemie kosmetyków i farmaceutyków z elementami biznesu? Bardzo proszę o odpowiedź
07.05.2021
07.05.2021
Filologia angielska, translatoryka, lingwistyka dla biznesu
Wie ktoś może mniej więcej jak wyglądają progi na te kierunki? Albo co innego polecacie z rozszerzeniem z polskiego i angielskiego? Już po maturach i nie wiem za bardzo co dalej, obawiam się, że mi się nie uda. Słyszałam, że bardzo dużo chętnych 😩
juliaf
Ile mniej więcej wynosił próg punktowy w poprzednich latach na historię sztuki?
02.05.2021
01.05.2021
@majka
Progi na pedagogikę wczesnoszkolną wynoszą około 350 pkt.
*Matematyka, Patryq
Progi na matematykę wynoszą około 250 pkt.
01.05.2021
01.05.2021
@Maja
Cześć, w zeszłym roku na FiR na zaoczne było więcej osób zapisanych niż miejsc, czyli jakiś próg istnieje, ale zapewniam Cię, że nie wyższy niż 150/200 pkt, więc zdając nawet niezbyt dobrze maturę z przedmiotów branych pod uwagę podczas rekrutacji na ten kierunek, nie powinnaś mieć problemu z dostaniem się na ten kierunek studiów ;) Link do statystyk zapisów z zeszłego roku: https://rekrutacja.uni.lodz.pl/statystyki.php?op=&sk=naglowek&sm=&p=5
*Anonim
Jest to bardzo prawdopodobne, że zajęcia od października będą prowadzone na wydziale uczelni, ale o tym pewnie dowiemy się w wakacje. Wszystko zależy od rozwoju pandemii i skuteczności szczepionek.
01.05.2021
01.05.2021
@Filologia
Hej, zależy, na którym języku chcesz się bardziej skupić. W przypadku filologii angielskiej+drugi język od podstaw, angielski powinnaś opanować na poziomie C1, a drugi język na poziomie B2 wraz z podstawową wiedzą na temat językoznawstwa i literaturoznawstwa (w tej opcji minus jest taki, że na ma pewności, czy otworzy się grupa z hiszpańskim, najczęściej jest to język niemiecki). Co do kierunku filologia hiszpańska z językiem angielskim, tu zdecydowany nacisk kładziony jest na język hiszpański - w założeniu powinno się go opanować na poziomie B2+. Ale jest też sporo godzin języka angielskiego (zajęcia odbywają się we wszystkich semestrach), który według założeń osiągniesz na poziomie B2 (wraz z podstawową wiedzą na temat historii, literatury, kultury), ale myślę, że wiele zależy od poziomu grupy. Jeśli grupa będzie dobra (większość będzie miała dobrze zdane rozszerzenie z angielskiego), to powinniście wykroczyć poza ten poziom na zajęciach, jedynie egzamin końcowy z tego języka będzie na poziomie B2. (W tej opcji plus jest taki, że będzie i hiszpański i angielski, nie można wybrać innej kombinacji językowej :) ). Podsumowując, jeśli bardziej zależy Ci na szlifowaniu angielskiego, idź na filologię angielską + DJO, z kolei jeśli chcesz się skupić na hiszpańskim i dalej uczyć się angielskiego przez cały okres studiów, wybierz filologię hiszpańską z językiem angielskim. Podaję linki do programów studiów studiów: *Filologia angielska: http://anglistyka.uni.lodz.pl/studenci/programy-studiow/ *Filologia hiszpańska z językiem angielskim: http://filhiszp.uni.lodz.pl/strefa-studenta/plany-studiow/
Patryq
Hej, czy trudno się dostać na matematykę na UŁ?
30.04.2021
27.04.2021
Studia po angielsku
Hej, czy studiuje ktoś w języku angielskim I może ocenić poziom? Chodzi mi szczególnie O studia z zarządzania np management and finance
Matematyka
Hej, jakie są progi na matematykę?
25.04.2021
25.04.2021
majka
hej, jakie sa progi na pedagokike wczesnoszkolną? ;)
Maja
A jak jest że studiami niestacjonarnymi? Dokładniej FiR, czy jest jakiś próg i jeśli to czy bardzo wysoki?
22.04.2021
22.04.2021
Anonim
Hej, wiadomo czy od października lekcje będą prowadzone stacjonarnie?
Filologia
Filologia angielska z językiem hiszpańskim, czy filologia hiszpańska? Jak wygląda nauka drugiego języka na anglistyce, czy da się z niego wyciągnąć fajny poziom?
20.04.2021
20.04.2021
aga
Szukam opinii na temat kierunku Marketing oraz chciałabym się dopytać, czy są wysokie progi? ;)
filo
Hej, jakieś opinie o filologii angielskiej (specjalizacja tłumaczeniowa)?
19.04.2021
15.04.2021
@Asia123
Jest duża szansa, że tak :)
Asia123
Czy 560 punktów na filologie hiszpanska wystarczy?
14.04.2021
14.04.2021
*Kandydatka
Cześć, ciężko mi odnieść się do twojej sytuacji, bo nie wiem jakie konkretnie przedmioty rozszerzone zdajesz i na jaki kierunek chcesz aplikować i który przedmiot pójdzie ci źle, ale zasada jest taka, że są 3 grupy przedmiotów, w pierwszych dwóch grupach musisz mieć zdany przedmiot na maturze (podstawa lub rozszerzonie - jeśli przedmiot zdawany był na obu poziomach, system wybierze korzystniejszy wynik) z tych przedmiotów, które są w tych grupach wymienione, 3-cia grupa to max 2 przedmioty (podstawa lub rozszerzenie) do wyboru z wymienionych (nie musisz mieć żadnego przedmiotu w tej grupie - grupa nieobowiązkowa) i nie może być to przedmiot z dwóch pierwszych grup. Nawet jeśli zaliczysz do 3-ciej grupy rozszerzenie zdane na 30% to zawsze lepiej mieć to niż nic, bo są to dodatkowe punkty do rekrutacji. Więcej dodatkowych przedmiotów w 3-ciej grupie = więcej punktów rekrutacyjnych. Mam nadzieję, że to w miarę wyjaśniłem :))
@Kozak
Hej, na ekonomię 400 pkt. powinno wystarczyć, na FiR próg waha się właśnie w tych okolicach, więc ciężko mi powiedzieć, ale szansa jak najbardziej jest. Powodzenia ;)
14.04.2021
13.04.2021
Fizyczne beztalencie
Jak tam fizyka? Jak trudno jest się na niej utrzymać, nie wylecieć?
Kandydatka
Witam, chciałabym zadać dosyć nietypowe pytanie. Może trochę wyjaśnię najpierw o co chodzi. W lutym trzeba było ostatecznie wybrać przedmioty maturalne, które chcemy zdawać. Niestety jeszcze wtedy nie myślałam zbytnio co i gdzie chce studiować i wybrałam przedmiot, którego teraz bardzo żałuję. Chciałabym się dowiedzieć czy jak brane są pod uwagę np. polski i angielski rozszerzony, to czy będzie również brane pod uwagę trzeci dodatkowy przedmiot, który myślę, że nie pójdzie mi dobrze? Czy to ma wpływ na dostanie się na te studia?
12.04.2021
11.04.2021
Kozak
Hej, czy na ekonomię lub fir wystarczy mi ok.400 punktów w rekrutacji na studia 1 stopnia
Progi prawo/biologia/lingwistyka dla biznesu
Hej, jeśli chodzi o progi: Na prawo wyniosą raczej powyżej 500 pkt. W rekrutacji na rok 19/20 wyniosły 530 pkt, we wcześniejszych latach podobnie, więc raczej na spadek poniżej 500 pkt nie ma co liczyć. Co do biologii, 370 pkt na spokojnie wystarczy, w zeszłym roku na grupie rekrutacji na FB przeczytałem, że próg wyniósł coś około 200 pkt. Na biologię jest przeważnie prowadzona rekrutacja uzupełniająca (czyli II termin ze względu na wolne miejsca po I rekrutacji). Co do lingwistyki, chętnych na 1 miejsce jest sporo - przeważnie około 5/6 osób. Próg może oscylować w okolicach 400-450 pkt, ale o szczegóły warto dopytać na adres rekrutacja@uni.lodz.pl (dotyczy wszystkich kierunków na UŁ).
09.04.2021
07.04.2021
Lingwistyka
Hej! Wie ktoś może jakie są progi na lingwistyke w biznesie?
Filologia hiszpańska
Hejka, czy jest tutaj ktoś kto podzieliłby się swoją opinią o studiowaniu filologii hiszpańskiej z językiem angielskim? Interesuje mnie też jak przebiega nauka obu języków. Z góry dzięki :)
07.04.2021
07.04.2021
Biologia
Hejka ;) mógłby mi ktoś powiedzieć czy ok.370 punktów starczy na kierunek biologia? Byłbym mega wdzięczny :)
Filologia Romańska
Cześć, czy jest tu ktoś kto studiuje/studiował filologie romańska i mogłby się podzielić swoja opinia?
06.04.2021
06.04.2021
Prawo
Czy ktoś orientuje się, jakie są progi na prawo na UŁ? Będę baaardzo wdzięczna jak ktoś to tu wreszcie napisze
@Kinga
Tak, 590 pkt. spokojnie powinno wystarczyć. Zapytania o progi punktowe na wszystkie kierunki można kierować na adres rekrutacja@uni.lodz.pl
01.04.2021
30.03.2021
Kandydat
Również chętnie dowiem się jaki jest próg na filologię hiszpańską z językiem angielskim.
Kinga
Jaki jest próg na filologię hiszpańska z jezykiem angielskim? 590 punktów to wystarczająco?
29.03.2021
25.03.2021
Gosia 12
Jaki jest próg na biologię kryminalistyczną?
dziennikarstwo
Jest stąd ktoś na dziennikarstwie i komunikacji społecznej? Wiem, że progi są płynne, ale orientacyjnie- ile mieliście punktów?
22.03.2021
21.03.2021
Italianistyka
Hej, tylko tak realnie: 490 punktów na filologię włoską wystarczy? 490 pkt to zaokrąglone w dół wyniki z ostatniej próbnej jaką pisałem. Dzięki :)
K.Wyrzuc
Hejka, chciałabym się dowiedzieć trochę więcej o studiach prawniczych. Interesuje mnie 1. Jaki jest minimalny próg procentowy żeby się dostać? 2. Czy żeby się dostać mogłabym zdawać na maturze jeśli chodzi o przedmioty rozszerzone polski i niemiecki ( wos,historia czy geografia to moje nie najmocniejsze strony)? 3. Czy często jest się pytanym z jakiegoś zakresu materiału, trzeba wyjść na środek,zaprezentować jakąś pracę ? 4. Czy jest tam jakiś wykładowca, na którego warto uważać iż można u niego sobie łatwo nagrabić? 5. Wśród rówieśników znajdzie się ktoś zaruzymiały z rodziny adwokackiej, sędziowskiej lub prokuratorskiej, czy raczej są to normalne dojrzałe osoby ? 6. Jak zwykle wygląda taki wykład ? Notatka i do domu czy jak ? :) 7. Z czystej ciekawości, Wy się uczycie z dnia na dzień , z lekcji na lekcje Czy odkładacie naukę na później? 8. Z ilu przedmiotów pisze się jakieś egzaminy Czy coś w tym stylu ? 9. Jak wiadomo mamy kilka rodzajów prawa i jak to wygląda studiach? My sobie wybieramy Czy jakoś inaczej ? Proszę odpowiedzcie ! Bardzo chciałabym się dowiedzieć więcej o tym kierunku a w internecie niestety są niepewnie informacje :*
20.03.2021
17.03.2021
Lingwistyka dla biznesu
Chciałam zapytać jak to jest z lingwistyka dla biznesu? Polecacie? No i jaki byl w tamtym roku próg mniej więcej? Z góry dziekuje za odpowiedź!
Oferta edukacyjna oraz rekrutacja
Gdyby ktoś z Was nie mógł znaleźć oferty edukacyjnej na rok akademicki 2021/2022, wklejam link na samym końcu komentarza. Po otwarciu linku wystarczy kliknąć "Wybierz wydział", a następnie kliknąć w wybrany wydział, aby zapoznać się z nową ofertą edukacyjną wybranego wydziału oraz wymaganiami rekrutacyjnymi :) Link: https://informatory.uni.lodz.pl/
13.03.2021
13.03.2021
@Ela
Na biologię progi nie są wysokie, w zeszłym roku była nawet rekrutacja uzupełniająca, także bez problemu powinnaś się dostać :) Link do statystyk rekrutacji z zeszłego roku: https://rekrutacja.uni.lodz.pl/statystyki.php?op=&sk=naglowek&sm=&p=1
@Psychologia
Hej, w zeszłym roku progi na dzienną psychologię wynosiły około 650 pkt, więc mając 2 rozszerzenia z 1- szej i 2-giej grupy przedmiotów zdane na min. 85% i 1-dną podstawę z 3-ciej grupy przedmiotów na podobnym poziomie, powinno się tyle pkt. osiągnąć. Choć generalnie co roku te progi mogą się różnić, wszystko zależy jak ludziom poszła matura. Powodzenia mimo wszystko :)
13.03.2021
12.03.2021
Administrator
Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
Pysia
Finanse i rachunkowość Hej, czy są tu osoby z fir zaocznie na UŁ? Jak to wygląda? Dużo materiału do ogarnięcia samemu i czy zaliczenia obejmują dużo materiału spoza zajęć?
11.03.2021
26.02.2021
Psychologia
Czy dostanie się na psychologię z dwoma przedmiotami rozszerzonymi jest możliwe? Z góry dziękuję za odpowiedź:)
Dziennikarstwo
Hej, czy jest tu ktoś kto może coś powiedzieć o prof. G. Chabrakskiej. Wszystkie kolosy na 4/5 uwaliła na egzaminie. Podobno tak ma. Jak wybrnąć na 3 u tej Kobiety,help
25.02.2021
23.02.2021
Ela
Jak wysokie trzeba mieć wyniki z matur zeby dostac się na kierunek biologia?
administracja
Czy jest ktoś tutaj po administracji I st? Ktoś może chciałby podzielić się wrażeniami :D Zastanawiam się nad takim kierunkiem lub finansami i inwestycjami/rachunkowoscią.
21.02.2021
16.02.2021
@prawo
Z tego co pamiętam, na pierwszym roku wykłady są obowiązkowe, przynajmniej ja tak miałem, natomiast w późniejszych latach przeważnie nie, ale może zależeć to od prowadzącego.
prawo
Czy na prawie wykłady są obowiązkowe?
11.02.2021
08.02.2021
@prawo
Połączenie studiów dziennych z pracą w tygodniu może być dość ciężkie, ale nie niemożliwe. Praca w weekend, czemu nie ;) Co do ilości nauki, jak to z prawem bywa, jest jej sporo, ale czy jest trudno czy łatwo, każdy student odpowie inaczej, bo to zależy od indywidualnego podejścia do nauki i predyspozycji. W tygodniu jest średnio 25 godzin zajęć, które odbywają się najczęściej przez 4 dni w tygodniu. Jeśli chodzi o sam wydział, jeden z lepszych w Polsce, profesjonalna kadra, nowoczesny budynek w dobrej lokalizacji, opinie o wydziale wśród osób są w większości pozytywne, więc jak najbardziej warto tu studiować. Wklejam link do planu studiów i rozkładu zajęć: https://www.wpia.uni.lodz.pl/student/plany-i-programy
prawo
Czy polecacie prawo na uł? da sie pogodzic studia (dzienne) z praca? Jest bardzo trudno jezeli chodzi o ilosc materialu itd.?
08.02.2021
02.02.2021
@stud
Co do informatyki, w planie studiów (link na samym końcu) w pierwszym semestrze jest taki przedmiot jak podstawy informatyki, więc przed rozpoczęciem studiów poprostu należy mieć opanowany ten przedmiot na poziomie podstawowym szkoły średniej, czytaj pakiet Office ;) (szczególnie warto znać Excela, bo się bardzo przyda). Co do matmy, zdecydowanie polecam opanować materiał z zakresu rozszerzenia (z wyjątkiem tematów związanych z bryłami, bo to się raczej nie przyda) będzie ci dużo łatwiej, bo materiał na studiach jest szybko przerabiany, więc z samą podstawą na tym wydziale może być ci ciężko, polecam zakupić kursy e-trapez (najlepiej wszystkie z zakresu szkoły średniej i studiów, bo większość tych kursów przyda ci się właśnie podczas studiów, sam używam, polecam). Co do kierunku, nie powiem czy polecam z własnego doświadczenia, ponieważ studiuję inny kierunek na uniwerku, ale interesowałem się nim wcześniej, trochę czytałem na ten temat i z tego co się orientuję, po tym kierunku czeka cię dużo ciekawych i dobrze płatnych ofert pracy, szczególnie w obszarze wszelakich analiz, big data, a to tematy obecnie na topie. Podsumowując, przed studiami opanuj w miarę dobrze matmę na poziomie rozszerzonym, czasu do października jest dużo, resztę opanujesz w trakcie studiów ;) Link do planu studiów: httpss://www.math.uni.lodz.pl/studia/
stud
Czy na Analizie Danych (licencjat) poradzi sobie osoba z prawie żadną wiedzą informatyczną? Uczą "od zera"? Może warto przed studiami "coś" ogarnąć/nauczyć się jakichś podstaw? Czy trzeba ze szkoły średniej umieć dobrze rozszerzoną matematykę? Ogólnie czy polecacie w ogóle ten kierunek?
01.02.2021
29.01.2021
@donat5555
Cześć, co do progów i jakichkolwiek pytań ws. planu studiów czy oferowanych specjalizacji pisz na adres filolog@uni.lodz.pl Co do programów studiów, znajdują się na stronie wydziału (swoją drogą kierunki/specjalizacje nie są do końca jasno opisane na stronie wydziału, więc w razie wątpliwości pytaj mailowo na adres, który wyżej podałem).
donat5555
Cześć, czy orientujecie się jakie są progi punktowe na filologię włoską lub francuską? Ciężko się tam dostać? Czy dużo jest zajęć z tłumaczeń i przekładów czy bardziej o kulturze?
28.01.2021
24.01.2021
@finanse i rachunkowość
Z takimi wynikami na spokojnie dostaniesz się na każdy kierunek na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym. Najwyższe progi są właśnie na FiR i wynoszą one około 300/350 pkt. Jest tak, ponieważ te 825 osób to są zarówno osoby, które wybrały w systemie rekrutacji FiR jako pierwszy wybór jak i osoby, które wybrały FiR jako któryś z kolei wybór, więc jeśli ktoś ostatecznie wybrał inny kierunek, ale zapisywał się w systemie m.in. na FiR, to również widnieje w statystykach dla kierunku FiR. Co do wydziału, bardzo dobry wybór. Sam tutaj studiuję i polecam :)
finanse i rachunkowosc
Według statystyk w poprzednim roku było 825 osób na 180 miejsc. Czy z 50% - 70% z rozszerzenia z matematyki i 90% z rozszerzonego angielskiego dałabym radę się dostać na jakieś studia ekonomiczne?
23.01.2021
20.01.2021
@Niezdecydowana
Hej, według zeszłorocznych statystyk, chętnych było mniej niż miejsc, więc każdy, kto złożył papiery się dostał. Link: https://rekrutacja.uni.lodz.pl/statystyki.php?op=&sk=naglowek&sm=&p=2
Niezdecydowana
Studiuje ktos chemie zaocznie ?? Trudno jest sie dostac ?? Napiszcie swoje opinie prosze. Dzieki.
20.01.2021
18.01.2021
Kinga123
Cześć! Czy faktycznie na Filologię Hiszpańską z jezykiem angielskim jest przyjmowane tylko 60 osób? Czy w rzeczywistości wygląda to inaczej? I jak wygląda jezyk angielski na tym kierunku?
@Kandydat
Hej, próg z tego co kojarzę jest prawdziwy. Nie studiuję FiR, ale studiuję inny kierunek na Ek-Soc, więc co nieco o wydziale mogę się wypowiedzieć. Przy rekrutacji w 2019 również zapisałem się na FiR, miałem 603 pkt. i byłem 27. na liście z ponad 700 osób, z tym, że część osób, podobnie jak ja, zapisała się na kilka kierunków, więc liczyliśmy się na listach podwójnie, a nawet czasem więcej niż podwójnie i mimo że się dostaliśmy, nie wybraliśmy tego kierunku, przez co zwalnialiśmy miejsca. A ponieważ przyjęto prawie 200 osób na pierwszy rok, to w rezultacie ostatnia przyjęta osoba miała tak niski próg. Ale uwierz mi, są ludzie mający i ponad 700 pkt, a ponieważ to jest wymagający kierunek, jeśli ktoś się nie uczy, to po pierwszej sesji raczej rezygnuje, więc później zostają już tylko ci, którym zależy na tych studiach. Co do samego wydziału, ja mogę śmiało polecić. Kadra naukowa jest kompetentna i kulturalna, są to sympatyczni ludzie, studenci też są w większości w porządku, sporo kół naukowych, w których możesz realizować wiele projektów, niektóre z nich współpracują z dużymi korporacjami np. z Big4 czy BCG. Co do wydziału zarządzania, też słyszałem o nim pozytywne opinie. Generalnie jeśli chodzi o te dwa kierunki, to musisz mieć świadomość, że FiR na Ek-Soc jest bardziej akademicki, wszechstronny i poruszysz na nim bardzo szerokie zagadnienia z zakresu finansów i rachunkowości (jest też bardziej wymagający, ponieważ jest więcej przedmiotów i godzin, jest również 7 specjalizacji do wyboru, w tym tj. zarządzanie finansami przedsiębiorstw czy inwestycje kapitałowe). Z kolei kierunek finanse i inwestycje na WZ jest bardziej wyspecjalizowany, ponieważ raczej omija zagadnienia związane z rachunkowością finansową, podatkami, ubezpieczeniami czy audytem, a skupia się stricte na finansach przedsiębiorstw czy inwestycjach (na tym kierunku jest mniej przedmiotów i godzin zajęć, nie ma specjalizacji do wyboru, bo kierunek sam w sobie jest już specjalizacją). Warto porównać sobie programy/plany studiów na stronach wydziałów (na Ek-Soc na kompie plan otwiera się normalnie, na telefonie musisz na samym dole kliknąć "wersja klasyczna strony", wówczas dopiero ci się otworzy ;)
18.01.2021
18.01.2021
Kandydat
Hej, czy mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat kierunków finanse i rachunkowość (Wydział ekonomiczno-socjologiczny) oraz finanse i inwestycje (Wydział zarzadzania)? Jeszcze drugie pytanie, czy mógłby ktoś podać wynik rekrutacyjny z którym się dostał, bo próg na finanse i rachunkowość w tamtym roku to 260pkt, co wydaje mi się niskim wynikiem jak na taki kierunek :o
@Polishwolf97
Odnosząc się do drugiego pytania, według informacji w zasadach przyjęć w linku niżej, po technologii chemicznej również ma się szansę na dostanie się na nauczanie chemii. Nie studiuję akurat tego kierunku, więc co do reszty niestety się nie odniosę ;) Link do info m.in. o zasadach przyjęć: https://informatory.uni.lodz.pl/wydzial-chemii/nauczanie-chemii/
15.01.2021
10.01.2021
Polishwolf97
Czy jest tu ktoś, kto studiuje Nauczanie Chemii na II stopniu? Czy przyjmują absolwentów Technologii Chemicznej? Czy są atuty tego kierunku? Jak wyglądają praktyki pedagogiczne?
@1!
Hej, wklejam link z informacjami. Musisz kliknąć w "zasadami przyjęć na pierwszy rok...." i tak mniej więcej w połowie pliku jak znajdziesz sobie Chemię - niestacjonarne, to wszystko jest opisane co i jak ;) https://rekrutacja.uni.lodz.pl/index.php?op=news
09.01.2021
08.01.2021
1!
Cześć. Czy ktoś z was orientuje się jak w praktyce przeprowadzana jest rekrutacja na chemię w trybie niestacjonarnym? Co jest brane pod uwagę?
amelka
Oczywiście, nie biorę tego za nic pewnego, potrzebuję tylko orientacyjnie zobaczyć jak się wpasowuję w listę... Bardzo dziękuję za odpowiedź :}
25.12.2020
25.12.2020
@amelka
Hej, napisz zapytanie do działu rekrutacji na adres: rekrutacja@uni.lodz.pl. Generalnie nie zawsze warto sugerować się progiem z poprzednich lat, ponieważ co roku ulega on zmianie, wszystko zależy od trudności matur i ilości chętnych ;)
amelka
Kochani, mam bardzo istotne dla mnie pytanie, a odpowiedzi nie mogę nigdzie znaleźć. Potrzebuję poznać PROGI PUNKTOWE na Biologii Kryminalistycznej w poprzednich latach (2019 i 2020). Bardzo proszę o odpowiedź jeśli ktoś z Was ją zna :( nie musi być bardzo dokładnie
25.12.2020
24.10.2020
@Bart4k
Nie ma sprawy. Najgorszą rzeczą jest uczenie się od deski do deski. Najważniejsze to zrozumieć o czym w tekście jest mowa i jak wcześniej wspomniałem, zapamiętać tylko istotne informacje.
Bart4k
Dzięki wielkie za słowa otuchy! Generalnie to nie wiedziałem właśnie jak to działa na ćwiczeniach. Czy trzeba znać od A do Z cały tekst czy z całości wyhaczyć te najważniejsze definicje czy zagadnienia i tyle dlatego się załamałem. Np mam Kliometrie to nie wiedziałem czy mam znać cały tekst jak np to słowo wystąpiło gdzieś na środku czy tylko definicje, przedstawicieli i skutki czy wydarzenia z tym związane.
23.10.2020
23.10.2020
@Bart4k
Przede wszystkim trzeba do tego podejść na spokojnie i nie dzień przed zajęciami. Co do zagadnień, chodzi o wyłapanie z tekstu najważniejszych/kluczowych informacji. To nie jest tak, że te 11 stron zagadnień musisz zapamiętać słowo w słowo. Chodzi właśnie o kluczowe fakty, przyczyny danych zdarzeń, ich skutki itp. Skoro przed Tobą inni dawali rade (ja szczerze do końca liceum nie lubiłem historii, a tu zaliczyłem na dobrą ocenę) to ty też dasz, tylko trzeba mieć odpowiednie podejście do tematu ;)
Bart4k
Właśnie mam ogromny problem z tymi punktami co wysłał. Jest ich 5 ale dla mnie np zagadnienie historii gosp obejmuje całe 11 stron i jak mam to wszystko zapamiętać.
23.10.2020
23.10.2020
@Bart4k
Hej, ja jestem na ekonomii i miałem historię ekonomii z p. Bębnowskim. Rzeczywiście trzeba być przygotowanym na każde zajęcia, my byliśmy pytani co tydzień wyrywkowo i mieliśmy system "+" za aktywność. Zdecydowanie warto "+" zbierać od samego początku, bo ich niedobór może skutkować niezaliczeniem ;) Można mieć notatki własne jak najbardziej, ale najlepiej starać się opanować zagadnienia na pamięć (domyślam się, że też macie je wysyłane do opanowania na kolejny tydzień). Ja miałem taką metodę, że drukowałem sobie te materiały, które były do nas przesyłane (skany z literatury) czytałem w całości, a jeśli czegoś nie rozumiałem, to się cofałem i czytałem drugi raz, żeby skupić się tylko na tekście. Następnie znów cofałem się do początku testu i oznaczałem markerem najbardziej istotne rzeczy/fakty. Następnie numerowałem zagadnienia w pliku z zagadnieniami od 1 do np. 10 i stawiałem numerki przy zaznaczonym markerem tekście dotyczące konkretnego zagadnienia, żeby wiedzieć, którego zagadnienia ten zaznaczony tekst dotyczy (potem jest łatwiej znaleźć na zajęciach i szybciej przygotować się do kolokwium). Oczywiście wiadomo, że cała wiedza z tych tekstów nie jest wymagana, ale opanowanie zagadnień jest niezbędne. Zdecydowanie polecam uczyć się od samego początku, bo do kolokwium ze wszystkich zajęć będzie około 300 stron materiału, więc wzięcie się za to tydzień przed nie wystarczy ;) U nas za pierwszym podejściem nie zaliczyło jakieś 60% grupy, ale to były przede wszystkim osoby, które przez semestr zbytnio się nie wysilały. Jeśli będziesz aktywny na zajęciach i będziesz się przygotować z zajęć na zajęcia od początku i utrwalać to przez cały semestr, to nie ma takiej opcji, aby tych zajęć nie zaliczyć. Życzę powodzenia, będzie dobrze ;)
Bart4k
Czy jest tu ktoś kto studiuje/studiował ekonomię? Czy historia ekonomii jest bardzo trudna i jak ją ogarnąć?Trzeba wszystko znać na pamięć czy można mieć przy sobie notatki podczas ćwiczeń?(mgr.Bebnowski)Tyle tego jest,że nie potrafię nauczyć się 50 stron na pamięć w ciągu tygodnia.
22.10.2020
18.10.2020
@Studentka
Przedmiot do wyboru na kierunku finanse i rachunkowość jest dopiero w 4 semestrze. Każdy student dostaje maila z dziekanatu z informacją jak i do kiedy należy sie ma taki przedmiot zapisać, więc nie musisz się narazie obawiać ;) Powodzenia na studiach!
Studentka
Hej, mam ważne pytanie. Jestem na pierwszym roku Finanse i rachunkowość i czy na tym kierunku muszę się zapisać na ''przedmiot ogólnouczelniany''. Jak w ogóle wygląda sprawa z tymi przedmiotami? Czy każdy musi na nie się zapisać? Bo naprawdę nie ogarniam tego :/
15.10.2020
14.10.2020
Maja
Czy ktoś wie jakie przedmioty na II stopniu filologii angielskiej na UŁ na specjalności nauczycielskiej trzeba uzupełnić jeśli na licencjacie nie studiowałam filologii angielskiej?
@Mati 12
Cześć, napisz maila do dziekanatu do osoby odpowiedzialnej za kierunek, który będziesz studiować. Kontakt znajdziesz na stronie danego wydziału.
13.10.2020
13.10.2020
Mati12
Hej mam problem z usosem gdyż nie mam ani jednego przedmiotu podpiętego pod program studiów, a gdy wchodzę w zaliczenia etapów pisze mi że "zgłosiłem program do rozliczenia" czego nie zgłaszałem bo nie miałem dostępu.
Uni fb
Hej, jeśli zaczynacie studia w tym roku i macie jakiekolwiek pytania odnośnie organizacji studiów czy innych kwestii, zapraszam do dołączenia do grupy na Facebooku "Studenci Uniwersytetu Łódzkiego 2020/2021 (pierwszaki UŁ)". Pozdrawiam :)
08.10.2020
08.10.2020
;
Hejka, czy odebraluscie już legitymację studencką? Ja nie mam z wydz filolog. żadnej informacji na stronie cisza i telefon milczy.
Student
Potwierdzam, studiuję ekonomię i łatwo nie jest. Po pierwszym roku nie było prawie połowy osób, które zaczynały studia. I jednak coś trzeba z siebie dać, żeby wszystko zaliczyć na chociażby dostateczny. Zdobycie wyższych ocen to już praca na pełen etat. Ale myślę, że koniec końców się opłaci.
07.10.2020
05.10.2020
Aga
Jestem po ekonomii i finansach i jeśli chodzi o kierunki ekonomiczne to uważam ,ze poziom kształcenia jest na bardzo wysokim poziomie. Chociażby fakt ile osób odpada na początku studiów. Ogólnie polecam. Dużo wyniosłam z zajęć.
@Mati12
Pewnie w okolicach 15 października. Na jakim wydziale?
05.10.2020
03.10.2020
Mati12
Hej wiecie może od kiedy będę musiał wnieść opłatę za studia zaoczne?
Mgr
@przyszła studentka - w ogóle nie porównuj ile potrzeba punktów, by się dostać. każdy rok jest inny i zależy od wielu czynników czy się dostaniesz. Ja np. miałem takie sobie wyniki i mnie przyjęli dosyć wysoko na liście, a koleżanka składała rok później z lepszymi % z matury i nie dostała się :/ ale rok później z tymi samymi wynjkami by się dostała. Tak więc postaraj się napisać maturę najlepiej jak potrafisz i tyle
01.10.2020
01.10.2020
przyszła studentka
hejka, planuję w przyszłym roku rekrutować się na filologie polską na uł i czy ktoś orientuje się z jakimi mniej więcej wynikami z matury mam szansę się dostać albo chociaż z jaką ilością punktów tegoroczni rekrutujący się dostali?
1 rok
Możecie zalogować się do usosweb za pomocą hasła użytego w procesie rekrutacji?
29.09.2020
28.09.2020
Jack
Może wiecie jaki jest poziom angielskiego na e-historii
@hej
Na zdecydowanej większości kierunków w trybie zaocznym nie ma wf. Ale żeby się upewnić, sprawdź program/plan studiów danego kierunku na stronie wydziału.
23.09.2020
22.09.2020
mat
Do kiedy będą wyniki rekrutacji na studiach zaocznych?
hej
może głupie pytanie xdd ale jak wygląda wf na studiach zaocznych ? czy on w ogóle jest prowadzpny, a jeśli tak to na jakiej zasadzie?
22.09.2020
22.09.2020
@NICKA
http://www.swfis.uni.lodz.pl Musisz poczekać, aż w aktualnościach pojawi się komunikat "rejestracja na zajęcia wf". Chyba, że coś się zmieniło względem zeszłego roku, ale nie wydaje mi się.
NICKA
Kiedy wybieram dyscyplinę na wf? Nie wiem jakie mam godziny a na stronie jest nieaktualny plan. W dziekanacie kazali się spieszyć bo kto pierwszy ten lepszy
21.09.2020
20.09.2020
@Informatyka
Hej, najlepiej sprawdzić to po programach studiów. Generalnie na WFIS masz więcej godzin zajęć, jest to kierunek o profilu praktycznym, czyli więcej laboratoriów/zajęć praktycznych, więcej godzin obowiązkowych praktyk. Kolejna różnica to specjalizacje, też zwróć na to uwagę. Jeśli chcesz pracować w sieciach komputerowych czy tworzyć gry, grafikę komputerową, wówczas wybierz WMII. Jeśli chcesz iść bardziej w programowanie, systemy i sieci informatyczne (tak samo jak na WMII), bazy danych, aplikacje mobilne czy internetowe, wybierz WFIS. Ja np. wybrałbym WFIS, ponieważ na takich specjalistów jest dzisiaj większy popyt, chociaż z pewnością absolwenci WMII również nie mają problemu ze znalezieniem pracy w zawodzie.
Informatyka
Cześć. Orientuje się ktoś może jak wygląda porównanie kierunku Informatyka na wfis a wmii. Na wmii są to studia licencjackie, czyli są one bardziej teoretyczne? Po której informatyce mamy większe możliwości na rynku pracy? Da się stwierdzić gdzie nabywamy lepsze umiejętności?
19.09.2020
18.09.2020
@WK
Pojawiają się głosy, że zajęcia mają się odbywać jeden dzień w tygodniu stacjonarne, reszta zdalnie. Zapraszamy do dołączenia do grupy "Studenci Uniwersytetu Łódzkiego 2020/2021 (pierwszaki UŁ)" na Facebooku.
WK
Czy wiadomo już coś na temat formy studiowania w jakiej rozpocznie się ten rok akademicki:stacjonarnie, hybrydowo czy online?
17.09.2020
17.09.2020
@KM
Nie ma sprawy. Ok, to w tym przypadku pozostaje oczekiwać mniej więcej do końca przyszłego tygodnia. Myślę, że do tego czasu dział rekrutacji powinien już wiedzieć ile osób złożyło dokumenty i jeśli okaże się, że zostały jeszcze wolne miejsca, wówczas będzie się kontaktować z kandydatami na kolejnych miejscach na liście rankingowej. Powodzenia!
KM
Bardzo dziękuję za odpowiedź, a obok tego kierunku mam status „kandydat niezakwalifikowany na studia” 😅
16.09.2020
16.09.2020
@KM
Hej, jaki masz status przy tym kierunku na stronie rekrutacyjnej? Drugiej tury na ten kierunek raczej nie będzie, bo jest 278 chętnych na 50 miejsc. Jeśli min. 52 osoby przed Tobą nie złożą ostatecznie papierów na ten kierunek, to wówczas dział rekrutacji się z Tobą skontaktuje. Trzymam kciuki :)
@usos
Kojarzę, że w zeszłym roku wchodziłem na usos jakoś kilka tygodni po złożeniu dokumentów, ale to było w lipcu, więc dostęp miałem jakoś w sierpniu/wrześniu. Pewnie dostaniecie dane do logowania jakoś pod koniec września, ewentualnie na początku października.
16.09.2020
16.09.2020
KM
Hejka, mam pytanie, bo jestem 103 na liście na bezpieczeństwo narodowe a miejsc jest 50 czy w drugiej turze są szanse że bym się dostała ?
usos
Wiadomo może, kiedy pierwszaki dostaną loginy? Albo po jakim czasie od przyjęcia dostawały je w zeszłym roku?
16.09.2020
15.09.2020
@:)
Nie ma sprawy, co do języków, aż mnie skusiło, żeby to skomentować ;) bo muszę Cię zaskoczyć, ale zdecydowana większość osób na studiach i po nich ledwo dochodzi do mocnego B2 (oczywiście z wyjątkiem filologii obcych) i mówię tutaj o angielskim. Z innymi językami jak się możesz domyślać, jest gorzej. Mam znajomych w innych uczelniach publicznych w PL i potwierdzają to samo - niewiele ludzi zna języki obce na poziomie mocnego B2 i wyższym. Dlatego jeśli opanujesz podczas studiów przynajmniej angielski, a najlepiej dwa języki obce na poziomie co najmniej C1 oraz zdobędziesz wykształcenie dziennikarskie, ze znalezieniem pracy nie będziesz miała najmniejszego problemu ;)
Telefon
Hej mam pytanie gdyż wczoraj wysłałem pocztą dokumenty na studia na wydziale ekonomicznym A dzisiaj do mnie dzwonili ale nie mogłem odebrać A jak oddzwaniałem to nikogo nie było wiecie o co mogło chodzić?
15.09.2020
15.09.2020
Gufi
Hej przyszli, tegoroczni studenci. Macie już status "zaakceptowane " w profilu użytkownika- legitymacja studencka? U mnie nadal oczekiwanie na potwierdzenie.
:)
Dziękuję cenne uwagi, faktycznie rozbieżność tematyczna dość duża. Chyba jednak dziennikarstwo z naciskiem na rozwój języków, choć ciężko teraz na rynku pracy znaleźć osobę która nie zna języków. Jeszcze raz dziękuję za radę
15.09.2020
15.09.2020
@:)
Co do umiejętności językowych, jeśli zdalaś dość dobrze rozszerzenie z angielskiego i będziesz na bieżąco przyswajać język, m.in. czytając gazety zagraniczne jak the Guardian, BBC czy NYT, żeby oczytać się ze stylem dziennikarskim, to dlaczego miałabyś nie dać rady ;) Po gospodarce przestrzennej jest dość sporo możliwości pracy: wydziały zagospodarowania przestrzennego urzędów publicznych, rynek nieruchomości. Wybierz to, co Cię bardziej przyciąga i interesuje. Jak siebie wyobrażasz za kilka lat? Jakby nie patrzeć to dwa zupełnie różne kierunki.
@&
będzie zaakceptowane jak dostarczysz dokumenty
14.09.2020
14.09.2020
:)
Mam ostatnią chwilę na decyzje więc proszę o radę, czy dziennikarstwo międzynarodowe czy gospodarka przestrzenna? Help, jakieś sugestie? Mam ochotę rozwijać umiejętności językowe ale nie wiem czy podałam.
&
Zakwalifikowałam się na kierunki które chciałam. W podglądzie na stronie mam jeszcze niezaakceptowane zdjęcie do legitymacji studenckiej. Niektórzy moi znajomi już mają akceptację, czy to ma jakieś znaczenie czy kwestia różnicy wydziału?
14.09.2020
14.09.2020
@student
Na pewno cie przez to nie wywalą. Ale zakładam że będą się z tobą kontaktować bo zdjęcie do systemu i to dostarczone fizycznie musi być takie samo.
student
Złożyłem dziś dokumenty i niestety do ankiety dołączyłem inne zdjęcie niż w rekrutacji w systemie. Chciałem to zmienić ,ale już jest komunikat,że zaakceptowane i zmian nie można już dokonać.Czy taki szczegół może mieć wpływ w związku z przyjęciem na studia ?
14.09.2020
13.09.2020
@Adam
Kolejność wyboru kierunków w systemie nie ma znaczenia. Jeśli przy ekonometrii masz status "zakwalifikowany", po prostu składasz dokumenty na ten kierunek i jesteś na 100% przyjęty. Jeśli złożysz już dokumenty raz na konkretny kierunek, nie możesz już go zmienić, chyba że byłby na inny wybrany przez Ciebie kierunek drugi nabór. Ale po co utrudniać sobie życie, lepiej wybrać dobrze za pierwszym razem ;)
Adam
Hej, dostałem się na ekonometrię lecz to nie jest mój pierwszy wybór i chciałem się zapytać czy jak wyślę dokumenty na ten kierunek zostanę automatycznie wykreślony z listy rezerwowej? Jeżeli tak to czy można coś zrobić aby nadal na niej zostać? Z góry Dziękuje za odp :D
13.09.2020
13.09.2020
@:
Szanse są zawsze i warto czekać bo różnie może byc
@Mit
Trzeba wysłać maila do rekrutacji uł i zaoytac o kierunki które cie interesują. Tak to UŁ nie upublicznia progów na stronie czy gdzies indziej
13.09.2020
13.09.2020
:
hej :) czy jest szansa, że z poszerzenia rankingu dostanę się jeszcze na wybrany kierunek? Mam status "niezakwalifikowany" , na liście jestem 153, a miejsc na kierunku 50 :
Mit
Można gdzieś się w ogole dowiedzieć minimalną ilość punktów na poszczególne kierunki?
13.09.2020
13.09.2020
@Bio kryminalistyczna
Ostatnia osoba w pierwszej liście miała bodajże 580 punktów ale warto z tym zaczekać do ostatnich list 24 września i ewentualnie wysłać maila w październiku z zapytaniem o próg tegorocznej rekrutacji
@bartek
Jeżeli masz status zakwalifikowany do przyjęcia to znaczy że w momencie złożenia dokumentów jestes oficjalnie studentem na wybranym kierunku.
13.09.2020
13.09.2020
@Ola
Jak zalogujesz się na system rekrutacyjny i wejdziesz w opis kierunku na którym jestes zakwalifikowana to jest tam napisane gdzie konkretnie i w jakich dniach mozesz dostarczyć dokumenty
Bio kryminalistyczna
Wie ktoś jaka była minimalna liczba punktów aby się dostać?
13.09.2020
13.09.2020
Bartek
Wita, czy jak już mam status ZAKWALIFIKOWANY to dostałem się na te studnia na 100% , gdy już złożyłem dokumenty? Czy jest możliwość, że się nie dostanę, bo na stronie uczelni jest podana taka informacja ,,Ogłoszenie list osób przyjętych na studia do 24 września'' i trochę się cykam jak oni to rozpatrują. Z góry dzięki za pomoc ;)
Ola
Czy papiery składa się w głównym budynku Uniwersytetu Łódzkiego czy na poszczególnych wydziałach? I czy papiery zanosi się do sekretariatu czy się wrzuca do jakiejś skrzyni przed budynkiem? Bo róznie to teraz wygląda
13.09.2020
13.09.2020
Biologia Kryminalistyczna
Przyszłych studentów kierunku biologia kryminalistyczna zapraszam do dołączenia do grupy UŁ 2020 Uniwersytet Łódzki (Pierwszaki) i znalezienia posta "ktoś na biologie kryminalistyczną?" oraz do dołączenia do grupki UŁ Biologia Kryminalistyczna 2020-2023 to jest nowa grupka założona przez przyszłych studentów, mamy też już konfe na messengerze także jeśli nie jesteście w tej konfie to piszcie na grupkach posty "Kto na biologię kryminalistyczną" i wszyscy się jakoś znajdziemy :)
@Remi
Mikrobiologia a pedagogika sportu to zupełnie dwa różne światy. Lepiej pomyśleć co chce się w życiu robić. Po pedagogice sportu tak naprawdę można być tylko nauczycielem wf, po mikrobiologi jest szerszy zakres zawodów, które możesz wykonywać w przyszłości. Jedyne co mogę powiedzieć to z opinii innych ludzi (studentów mikrobiologi) wynika, że mikrobiologia na UŁ jest na bardzo dobrym poziomie i mają dobre laboratoria.
13.09.2020
13.09.2020
Remi
Hej, Czy ktoś studiował lub zna kogoś kto może coś powiedzieć konkretnie o pedagogice sportu. Czy warto studiować ten kierunek.Dostałem się również na mikrobiologie i muszę wybrać. pozdrawiam
Student
Hej, jeśli jeszcze nie dołączyłeś do grupy "Studenci Uniwersytetu Łódzkiego 2020/2021 (pierwszaki UŁ)" na Facebooku, to zapraszamy! Możesz zadać tam dowolne pytanie, chetnie pomożemy rozwiać Ci wszelkie wątpliwości na tematy dotyczące studiowania i specyfiki konkretnych kierunków. Sami kiedyś byliśmy w tym punkcie i wiemy jak to jest. Zapraszamy :)
12.09.2020
12.09.2020
@Ania
Hej, ja studiuję ekonomię ;) generalnie to tak: zależy czym chcesz się zajmować. Zacznijmy od tego, że ekonomia jest szerszym kierunkiem, niż finanse i rachunkowość. W zależności od wybranej specjalizacji, po ekonomii możesz zajmować się analizami ekonomicznymi, finansowymi, rynkowymi czy doradztwem inwestycyjnym (po zdanych egzaminach). Możesz również pracować w biznesie, handlu, niezależnie od wybranej specjalizacji. Jeśli po licencjacie stwierdzisz, że chcesz nieco zawęzić ścieżkę lub ją zmienić, zawsze możesz zrobić magisterkę z finansów i rachunkowości, ekonometrii czy zarządzania. Są jeszcze studia podyplomowe :) Co do finansów i rachunkowości: tutaj również w zależności od wybranej specjalizacji możesz pracować w audycie finansowym, controllingu, księgowości, doradztwie inwestycyjnym, podatkach, ubezpieczeniach. Generalnie oba kierunki są dobre i po obu nie powinnaś mieć problemu ze znalezieniem pracy (koniecznie szlifuj angielski). Na łódzkim rynku po finansach jest jest sporo ofert w księgowości, controllingu, audycie czy podatkach. Po ekonomii z kolei w biznesie, handlu czy na stanowiskach analitycznych w przedsiębiorstwach/korporacjach. Jeśli chodzi o np. doradztwo inwestycyjne czy wyższe stanowiska w bankowości, ubezpieczeniach czy analizach ekonomicznych/ilościowych to Warszawa jest dobrym kierunkiem, bo to tam są siedziby banków i innych instytucji finansowych. Mimo wszystko Ek-Soc kształci na wysokim poziomie, więc napewno wiele stąd wyniesiesz ;)
@Filologia - wybór
Nie ma sprawy ;)
12.09.2020
12.09.2020
Ania
A ja mam pytanie, ekonomia czy lepiej skupić się na finansach i rachunkowości?
@Filologia wybór
Bardzo dziękuję za wyczerpujący i sensowny komentarz!
12.09.2020
12.09.2020
Deizi
Co sądzicie o kierunku Dziennikarstwo Międzynarodowe z angielski i francuski/ niemiecki? Jaki poziom trudności studiów( nie chodzi o warsztat dziennikarski) oraz przełożenie na rynek pracy? Ma ktoś jakieś doświadczenia bądź pogląd?
@Filologia - wybór
A jaki język/kultura bardziej Cię interesuje? Którego języka chciałabyś się bardziej dogłębnie nauczyć? Na filologii angielskiej jest specjalizacja "angielski z drugim językiem", tam mogłabyś wybrać hiszpański od podstaw, dochodząc pod koniec studiów do poziomu B2. Z drugiej strony na filologii hiszpańskiej z góry masz połączenie z językiem angielskim w dość sporej ilości, bodajże ponad 500 godzin zajęć praktycznej nauki angielskiego i innych związanych z angielskim. Czyli kończysz studia z bardzo dobrą znajomością dwóch języków. Jeśli chodzi o rynek pracy, to angielski jest pewniakiem, jest sporo ofert wymagających znajomości tego języka, oferty z hiszpańskim również się w Łodzi czy innych większych miastach pojawiają, ale jest ich mniej, z drugiej strony konkurencja w przypadku języka hiszpańskiego jest dużo mniejsza, niż w przypadku angielskiego, bo umówmy się, niewiele osób w Polsce zna hiszpański na poziomie wyższym niż B2 ;) Powodzenia!
12.09.2020
12.09.2020
@Pola
Zdecydowanie finanse i rachunkowość ;) więcej rachunkowości i innych zagadnień finansowych. Perspektywy pracy - bardzo szerokie. W zależności od wybranej specjalizacji: audyt finansowy, doradztwo podatkowe, księgowość, controlling finansowy, analiza finansowa, ale też doradztwo inwestycyjne, bankowość czy ubezpieczenia. Popyt na wyspecjalizowane usługi finansowe jest w tym momencie duży, a wynagrodzenie w tych branżach należy do najwyższych. Co do finansów i biznesu m. - to jest takie połączenie finansów i zarządzania. Jest mniej zagadnień z zakresu rachunkowości i generalnie finansów, ale więcej z marketingu, biznesu międzynarodowego, zarządzania, handlu. Perspektywy też są całkiem dobre, a praca w zależności od specjalizacji: albo w handlu międzynarodowym, logistyce czy sprzedaży, albo w finansach, inwestycjach, bankowości.
Pola
Co bardziej polecacie, co bardziej opłacalne, po czym więcej możliwości i miejsc zatrudnienia- Finanse i Rachunkowość czy Finanse i biznes międzynarodowy?
12.09.2020
12.09.2020
Filologia- wybór
Ogromny dylemat- na co się ostatecznie zdecydować mając do wyboru filologię angielską i filologię hiszpańską?
@Zol
No chyba, że wybrałeś wcześniej kierunki totalnie od czapy, a w rekrutacji uzupełniającej trafi się taki kierunek, który wiesz, że chcesz studiować, wówczas jeśli tu zostaniesz zakwalifikowany, możesz wtedy złożyć na nowy kierunek papiery, a ze starego się wypisać. Ale zakładam, że pewnie tak nie jest ;)
11.09.2020
11.09.2020
@Zol
Jeśli w systemie masz status "zakwalifikowany" i złożysz dokumenty, wówczas już jesteś studentem ;) Rekrutacja uzupełniająca jest dla osób którym nie udało się zakwalifikować na żaden kierunek, więc tu mają na to szansę. Także jeśli się dostałeś i złożysz dokumenty, nie musisz brać udziału w rekrutacji uzupełniającej ;;)
@Ola
Musiałabyś napisać to działu rekrutacji z takim zapytaniem, jednak powiem Ci tak...FiR na Ek-Soc ma taką specjalizację jak "inwestycje kapitałowe" czyli generalnie program studiów z Finansow i inwestycji na WZ. Więc pytanie czy nie będzie to trochę bez sensu, nie mówiąc o kwestiach logistycznych (jazda z wydziału do wydziału, kiedyś pandemia się skończy ;)). Moim zdaniem, lepiej zacząć jeden kierunek, a jeśli to Ci nie wystarczy, za rok możesz podjąć kolejny. Nawet sporo osób tak robi, ponieważ jeśli osiągniesz pewną średnią, chyba 4,5, wówczas możesz z tego kierunku mieć coś takiego jak IOS, czyli indywidualna organizacja studiów. Wówczas nie musisz być na wszystkich zajęciach z danego kierunku, wtedy ułatwi Ci to studiowanie na drugim. Porywanie się od razu na dwa kierunki jest trochę niebezpieczne, bo studiowanie wygląda trochę inaczej niż nauka w szkole średniej i lepiej być dobrym na jednym kierunku, niż przeciętnym na dwóch, szczególnie jeśli chodzi o prawie identyczne kierunki. Pozdrawiam ;)
11.09.2020
11.09.2020
@Dom
Hej, ja studiuję ekonomię ;) generalnie co do matematyki na ekonomii, jeśli masz bardzo dobrze opanowaną podstawę (funkcje, logarytmy, równania i nierówności, wyrażenia algebraiczne, właściwości trygonometryczne), a już najlepiej troszkę opanowane rozszerzenie ( to co w podstawie tylko troszkę "szerzej" ;) +granice funkcji i pochodne) i generalnie nie miałeś problemu z matematyką w szkole średniej, to przy regularnej pracy od samego początku studiów dasz sobie radę. Po ekonomii masz bardzo duży wybór ścieżek kariery od biznesu przez analizę aż po finanse. Co do ekomiasta, to jest kierunek przygotowujący typowo do pracy w jednostkach publicznych np. w urzędzie miasta itp. lub w firmach związanych ze świadczeniem usług na rzecz zagospodarowania przestrzennego miast. Wybór należy do Ciebie. Polecam spojrzeć na programy studiów i przejrzeć przedmioty: https://www.biol.uni.lodz.pl/pl/content/plany-studiow Na Ek-Soc plany otwierają się na kompie lub po kliknięciu na dole strony "wersja klasyczna strony" na smartfonie https://www.eksoc.uni.lodz.pl/mobile/strefa-studenta/brrozklady-plany/plany-studiow/20202021/#nav
Zol
Jak uzupełnię dokumenty, to nie mogę już uczestniczyć w rekrutacji uzupełniającej? Proszę o info bo jestem "zielony"
11.09.2020
11.09.2020
JMA
:-)))
Ola
Czy jest możliwość studiowania jednocześnie dwóch kierunków a konkretnie finansów i rachunkowości oraz finansów i inwestycji
11.09.2020
11.09.2020
Dom
Witam. Zostałem zakwalifikowany na dwa kierunki: Ekomiasto oraz Ekonomię w języku angielskim. Proszę o poradę, który kierunek lepiej wybrać. Na ekonomii trochę boję się matematyki, z którą nie jestem "za pan brat". Czy ktoś studiuje "Ekomiasto" i mógłby opisać czy kierunek jest ok? Dzięki z góry.
Jolo
Dzięki, już mi lżej :)
11.09.2020
11.09.2020
@JMA @jolo
Jeśli jest w komunikacie "zakwalifikowany" oznacza to, że jeśli złożycie dokumenty to się dostaniecie, nawet jeśli Wasze miejsce na liście jest dalej niż liczba miejsc na kierunku. Gratki ;)
@Jolo
sprawdź na FB -, Uniwersytet Łódzki - studiuj z nami, tam jest odpowiedź :-)
10.09.2020
10.09.2020
Jolo
Hej, na stronie rekrutacji mam info że jestem zakwalifikowany, z tym że nr na liście 130. Kierunek przewiduje 40 miejsc😔 Mam rozumieć że nikłe szanse?
JMA
zostałem zakwalifikowany na wszystkie kierunki, na które składałem dokumenty, na jednym łapię się w limicie miejsc, na dwa kolejne jest poniżej limitu. Czy to oznacza,że przechodzę do kolejnego etapu rekrutacji (tak jest na innych uczelniach np. na UG), czy zostałem przyjęty już na wszystkie 3 (nawet jak jestem poniżej limitu)?
10.09.2020
10.09.2020
Help
Niestety pojawiło mi się "niezakwalifikowany". Z doświadczenia z listami rezerwowymi wiem jednak, że przeskok o tyle miejsc jest możliwy. Pocieszam się myślą, że może dużo osób już zdecydowało się na inne uczelnie we wcześniejszych terminach ;) Dziękuję za odpowiedź, zastanawiałam się czy już działać z jakimś odwołaniem czy zaczekać, ale wychodzi na to, że jednak póki co trzeba czekać.
@Help
Gdyby okazało się, że jakimś cudem 150 osób na liście przed Tobą nie złożyło dokumentów, wówczas dział rekrutacji by Cię o tym poinformował mailowo lub telefonicznie, więc jedyne, co teraz musisz zrobić, to uzbroić się w cierpliwość i poczekać do momentu zakończenia terminu składania dokumentów ;) Jaki wyświetla Ci się komunikat przy info, że jesteś 250. na liście?
10.09.2020
10.09.2020
Help
Dodam jeszcze, że na kierunku zależy mi aktualnie jak na niczym innym a wyniki z matury miałam dobre o ile nawet nie bardzo dobre.
Help
Sytuacja wygląda tak, składałam na psychologię i niestety jestem na liście (wnioskuje, że takiej ogólnej) 250 czyli na liście rezerwowej 150. Jak myślicie, jest jakaś szansa że uda się dostać? Może napisać odwołanie? Jeśli tak to zupełnie nie wiem na co się w nim powołać. Może jakieś pomysły?
10.09.2020
09.09.2020
@Weronika
Finanse i rachunkowość na Ek-Soc - jest więcej przedmiotów, szersze zagadnienia i perspektywy pracy, więcej godzin zajęć. Finanse i inwestycje na WZ - mniej przedmiotów, bardziej wyspecjalizowany kierunek, dlatego sciezka kariery jest już bardziej wytyczona, mniej godzin zajęć. Co do poziomu, oba wydziały są dobre i oba mają wysoki poziom.
@jack
Uczelnia zakłada, że nie wszyscy z tych 100 osób zakwalifikowanych złożą ostatecznie papiery, bo rzeczywiście tak jest, dlatego przyjmuje trochę na zapas. Ważne, że udało Ci się dostać :)
09.09.2020
09.09.2020
Weronika
Czy może ktoś wie który kierunek ma wyższy poziom finanse i rachunkowość czy finanse i inwestycje?
jack
mam info z UŁ na zielono, że jestem zakwalifikowany:-) jest jeszcze info, że pozycja na liście to 105. Co to za lista miejsc na kierunku jest 100?
09.09.2020
09.09.2020
@Zagubiona
Co do matematyki, polecam sobie jeszcze przed pierwszymi zajęciami porządnie powtórzyć na poziomie podstawowym z liceum przede wszystkim funkcje, bo to wokół nich dużo się będzie działo, ale też logarytmy, równania i nierówności oraz własności trygonometryczne. Fajnie, gdyby choć trochę zapoznać się z tymi zagadnieniami na poziomie rozszerzonym z liceum, to zdecydowanie ułatwi naukę na początku. Generalnie matma jest spokojnie do przejścia, pod warunkiem, że od samego początku będziesz się regularnie uczyć, bo potem trochę się tego nazbiera i ciężko będzie to nadrobić. Powodzenia!
@Zagubiona
Tylko w pierwszym semestrze 60h. Na stronie, jeśli korzystasz z telefonu, musisz na dole kliknąć "wersja klasyczna strony" następnie w zakładce "strefa studenta" wybierasz "plany studiów" i tam już szukasz swojego kierunku. Link do planów: https://www.eksoc.uni.lodz.pl/mobile/strefa-studenta/brrozklady-plany/plany-studiow/20202021/#nav
09.09.2020
09.09.2020
@Rekru
Tak, właściwie to oznacza, że jeśli złożysz dokumenty, to się dostaniesz :)
Zagubiona
Czy na kierunku finanse i biznes międzynarodowy jest dużo matematyki? Bardzo zależy mi na tych studiach, a z matmy byłam średnia.
08.09.2020
08.09.2020
Rekru
Hej :) jak w ogóle działa system rejestracji internetowej? Jeśli np przy 1 z 4 kierunków na który się zarejestrowałam będę miała informacje że jestem zakwalifikowana to znaczy że mam wystarczająca ilość punktów żeby się dostać ?
@Filo
Wybierasz tylko jeden kierunek ze wszystkich, na które się zakwalifikowałaś :)
08.09.2020
08.09.2020
@Przyszły_student
Witam, co prawda nie studiuję na WMII, ale myślę, że na naukę nigdy nie jest za późno :) A skończone studia na PŁ na pewno to studiowanie ułatwią.
@Łódź
Wystarczy ;)
08.09.2020
08.09.2020
Filo
Hej :) Jeśli zarejestrowałam się na 3 kierunki na wydziale filologicznym i zakwalifikuje się na wszystkie to jeśli wyśle pocztą dokumenty na każdy z nich to będzie w porządku ? Będę musiała potem odbierać dokumenty ? I czy mogę je wysłać w jednej kopercie czy osobnych ?
Łódź
Czy ktoś się orientuje czy z 420 pkt dostanę się na finanse i biznes międzynarodowy? Bo mega się boję że nie starczy :/
07.09.2020
07.09.2020
Przyszły student
Studia oczywiście niestacjonarne :))
Przyszły_student
Witam koleżanki i kolegów. Mam 48 lat i myślę o rozpoczęciu studiów na kierunku matematyka lub analiza danych na WMII. Czy nie za późno na takie decyzje? Nadmienię, że ukończyłem w 1999 roku studia na PŁ, więc studiowanie nie jest mi obce ;)
07.09.2020
07.09.2020
@Ekonomia
Na ekonomię bez problemu się dostaniesz, na inwestycje myślę, że też powinno się udać.
Ekonomia
Czy z 430pkt ciezko bedzie sie dostać na ekonomie albo inwestycje i nieruchomości?
07.09.2020
06.09.2020
Filologia polska
hejka, czy ktoś orientuje się, jaki był próg punktowy w zeszłym roku na filologie polską?
@Absolwentka
Na oba w zeszłym roku około 250 pkt.
05.09.2020
04.09.2020
Slata
Na psychologię w zeszłym roku próg punktowy wyniósł 580 pkt, wiem bo napisałam do dziekanatu. W tym roku jest ok 1600 osób chętnych na 100 miejsc, także wszystko zależy z jakimi wynikami ludzie startują na ten kierunek. Ja mam 570 pkt i obawiam się że się nie dostanę ale i tak muszę czekać.
Absolwentka
Ile wynosił zeszłoroczny próg na przedsiębiorczości i zarządzanie innowacjami oraz zarządzanie zasobami ludzkimi?
04.09.2020
04.09.2020
@dokumenty
Dokładnie tak :)
dokumenty
Aha a zdjęcie muszę nanieść na ankietę osobową.
04.09.2020
04.09.2020
@dokumenty
Cześć, zdjęcie zostanie zaakceptowane po złożeniu dokumentów ;)
dokumenty
Hej mam pytanie bo cały czas przy moim zdjęciu do legitymacji widnieje napis "oczekujące na akceptację" czy zostanie zaakceptowane dopiero jak złożę dokumenty czy muszę poczekać bo tak to przy ankiecie osobowej jest puste miejsce?
04.09.2020
03.09.2020
Maqcia
Czesc, ktos sie wypowie na temat international and political studies na studiach miedzynarodowych? Czy warto?
Pedagogika
Pamięta ktoś progi punktowe na pedagogikę z zeszłego roku?
03.09.2020
02.09.2020
FILMOZNAWSTWO
Czy ktoś orientuję się ile trzeba mieć punktów aby dostać się na Filmoznawstwo??
FILMOZNAWSTWO
Czy ktoś orientuję się ile trzeba mieć punktów aby dostać się na Filmoznawstwo??
02.09.2020
01.09.2020
@Karolina
Hej! Gdzieś mi się rzuciło w oczy, że około 300 pkt. ale nie jestem pewny ;) możesz napisać maila do rekrutacja@uni.lodz.pl albo spytać na grupie na Facebooku "Studenci Uniwersytetu Łódzkiego 2020/2021 (pierwszaki UŁ)" Pozdrawiam :)
@Może się dostanę
Hej! W zeszłym roku próg na nowe media wyniósł 424 pkt. Co do filologia angielskiej niestety nie wiem, ale progi na pewno były wyższe. Możesz się spytać pisząc maila na adres rekrutacja@uni.lodz.pl I nie może tylko na pewno się dostaniesz ;)
01.09.2020
01.09.2020
Karolina
Hej. Orientuje się ktoś jakie są progi na biotechnologię?
Może się dostanę
Hej, jakie były progi punktowe na filologię angielska i nowe Media w zeszłych latach? I ile przyjęli osób na koniec. Dzięki ❤️
01.09.2020
01.09.2020
@Kamil @Just@
Hej, jeśli jeszcze nie dołączyliście do grupy "Studenci Uniwersytetu Łódzkiego 2020/2021 (pierwszaki UŁ)" na FB, to śmiało ;) jest tam sporo ludzi i ktoś na pewno odpowie na Wasze pytania. Pozdrawiam :)
Just@
Hej, czy mogę prosić o opinie na temat studiów zaocznych na UŁ, głownie chodzi o kierunki prawo i administracja. Jak to wygląda, czy jest wysoki poziom i czy warto ?
31.08.2020
31.08.2020
Kamil
Cześć. Czy ktoś może powiedzieć, jak wyglądają studia II Stopnia na Informatyce Stosowanej na WFI lub Informatyki i Ekonometrii? Czy człowiek po całkiem innych studiach i słaby z matmy jest w stanie sobie tam poradzić? Z góry dzięki za jakiekolwiek informacje!
@mat
Oryginał jest do wglądu, a potem z powrotem wraca do Ciebie. Jeśli chcesz mieć dwa oryginały w jednym momencie, gdybyś zdecydował się wysłać dokumenty na dwa wydziały, to trzeba iść do notariusza z oryginałem świadectwa oraz kopią oryginału w celu poświadczenia podpisu na kopii. Wtedy ta kopia będzie uznawana jako oryginał.
31.08.2020
31.08.2020
mat
No dobra tylko co z oryginałem jak można tylko pocztą wysłać A w dokumentach musi być kopia wraz z oryginałem,
@mat
A to przepraszam za wprowadzenie w błąd ;) W takim razie decyzja należy do Ciebie. Jeśli jesteś zdecydowany na konkretny kierunek to złóż papiery tylko na ten wydział na którym chcesz studiować. Jeśli natomiast nie jesteś zdecydowany, bądź na danym kierunku jest dużo więcej chętnych niż miejsc i nie jesteś pewny, że się dostaniesz, to wówczas złóż papiery wszędzie, gdzie się zapisałeś i później chwilę przed rozpoczęciem roku złóż rezygnację na tym kierunku, którego jednak nie chcesz studiować, żeby niepotrzebnie nie płacić czesnego (akurat nie jestem pewny czy czesne zostają naliczone, jeśli nie pojawisz się w ogóle na zajęciach).
31.08.2020
30.08.2020
mat
Tylko że na stronie pisze "Kandydaci na studia niestacjonarne nie czekają na wyniki kwalifikacji i zobowiązani są do przesłania wymaganych dokumentów ww terminach." Stąd moje pytanie.
@mat
Cześć, najpierw w systemie pojawia się informacja na który kierunek udało Ci się dostać, potem podejmujesz decyzję, na który złożysz papiery. Nie musi to być kierunek pierwszego wyboru. Więc składasz papiery tylko na kierunek na wydziale, na który się dostałeś i który ostatecznie wybrałeś.
30.08.2020
30.08.2020
@Sebastian
Szansa jest na oba wydziały, chociaż nieco większa na WFIS.
mat
Hej czy dokumentu na studia niestacjonarne mam złożyć do każdego wydziału na jaki kierunek się zarejestrowałem czy na ten z 1 preferencji.
30.08.2020
30.08.2020
Sebastian
Hej, czy mając 400p mam szanse dostać się na informatykę?
@Rekrutacja
Hej, pamiętam, że rok temu miałem dokładnie to samo. Zdjęcie zostaje zaakceptowane, o ile dobrze pamiętam, dopiero po złożeniu dokumentów, więc nie masz się czego obawiać :)
29.08.2020
28.08.2020
@Stosunki międzynarodowe
Cześć, progi na tym kierunku mogą oscylować wokół 350-400 punktów.
Rekrutacja
Hej, mam pytanie odnośnie zdjęcia do legitymacji. Chodzi o to, że już jakiś czas temu przesłałam to zdjęcie ale cały czas mam status „oczekuje na akceptację”. Boje się, że czas wyników coraz bliżej i mogłabym się nie dostać. Powinnam się obawiać?
28.08.2020
28.08.2020
Stosunki miedzynarodowe
ktoś wie jakie są progi na ten kierunek?
@przeliczanie punktów
Gdzie się sprawdza to „Zdobyta liczba punktów pozwoli ci studiować na...”?
27.08.2020
27.08.2020
nowe media i kultura cyfrowa
może znajduje się tu jakiś student z tego kierunku i mógłby zarzucić jakąś opinią?
przeliczanie punktów
Po wpisaniu wyników z matury, przeliczają się punkty i pojawia się informacja: ZDOBYTA LICZBA PUNKTÓW POZWOLI CI STUDIOWAĆ NA KIERUNKACH:.... Jak to rozumieć?... 1. czy jest to tylko szansa dostania się na te kierunki (na podstawie danych z poprzednich lat); 2. czy też brane są pod uwagę w tych przeliczeniach wyniki innych kandydatów na dany kierunek i w tym momencie zakwalifikowałabym się na te kierunki?
27.08.2020
27.08.2020
@mmkb
Cześć, około 400-450 pkt.
@Dziennikarstwo i komunikacja społeczna
Hej, progi mogą wynosić około 500 pkt.
27.08.2020
27.08.2020
Wyniki rekrutacyjne
Hej, na stronie pisze, że wyniki powinny być DO 12 września, a wie ktoś może kiedy dokładnie lub przeczytał gdzieś o konkretniej dacie?
mmkb
Hej. Ktoś wie jakie były progi w zeszłym roku na Inwestycje i nieruchomości?
27.08.2020
27.08.2020
Dziennikarstwo i komunikacja społeczna
Hej, jakie są orientacyjne progi na ten kierunek?
Biologia, mikro i ochrona środowiska
Na biologię w zeszłym roku było 145 punktów, na mikrobiologie 199 a na ochronę środowiska 144. Pisałam maila do UŁ i bez problemu podali progi z poprzedniego roku
26.08.2020
26.08.2020
@filologia rosyjska z angielskim
Cześć, jeśli jeszcze nie dołączyłaś do grupy "Studenci Uniwersytetu Łódzkiego 2020/2021 (pierwszaki UŁ)" na FB, to śmiało. Dużo kandydatów zadaje tam podobne pytania. Pozdrawiam :)
@nowe media i kultura cyfrowa
Ponad 600 punktów bez problemu wystarczy :)
26.08.2020
26.08.2020
Nowe media i kultura cyfrowa
Jakie są orientacyjnie progi na ten kierunek? Czy jeśli po uwzględnieniu przeliczników z rozszerzeń punktacja przekracza 600 pkt, to są szanse na dostanie się bez obaw? Pytam, bo rekrutacja na UŁ kończy się dosyć późno, właściwie już po finalnym terminie składania dokumentów gdziekolwiek indziej, a nie chciałbym pozbawić się innych możliwości wyboru ://
filologia rosyjska z angielskim
hej, chciałabym zapytać czy kierunek filologia rosyjska od podstaw z angielskim zaawansowanym to kierunek godny polecenia? dostałam się do poznania na ten sam kierunek i ponieważ zależy mi na intensywnej nauce mam problem z wyborem uniwersytetu. poproszę o szczerą opinię
26.08.2020
26.08.2020
@Filologia romańska
Myślę, że nie powinnaś się obawiać :)
@Pedagogika sportu na UŁ
Szansa jakaś na pewno jest, w tym momencie są ponad 202 osoby zapisane na 50 miejsc. Nie wiadomo, ile z nich ostatecznie złoży papiery na ten kierunek i z jakimi wynikami matur będą to osoby. Trudno oszacować, dlatego jeśli Ci zależy, zapisz się. Co do kwestii 320 pkt, jest dość sporo kierunków, gdzie kandydatów na miejsce jest mało i na takich kierunkach przeważnie jest prowadzona rekrutacja uzupełniająca, co oznacza, że z pierwszego naboru dostali się wszyscy, którzy się zapisali na dany kierunek i spełnili wymagania rekrutacyjne. Podaję link do statystyk: https://rekrutacja.uni.lodz.pl/statystyki.php?op=&sk=naglowek&sm=&p=1
26.08.2020
26.08.2020
Do @Sammi
Hej, na wymienione kierunki nie ma aż tak wielu chętnych w przeliczeniu na 1 miejsce, więc istnieje realna szansa na dostanie się na nie mając 350 pkt.
Filologia romańska
Hej, czy wie ktoś może czy z ok 523 punktami jest szansa dostać się na filologie romańską? Obecnie na 60 miejsc są zarejestrowane 174 osoby także trochę się obawiam
26.08.2020
26.08.2020
Filologia romańska
Hej, czy wie ktoś może czy z ok 523 punktami jest szansa dostać się na filologie romańską? Obecnie na 60 miejsc są zarejestrowane 174 osoby także trochę się obawiam
@Sammi
Hej. Czy z średnią punktów 350 mam szansę dostać się na Filologie rosyjska, Politologię lub Administrację na UŁ ?
25.08.2020
25.08.2020
Psychologia
Cześć, posiada ktoś jakąś opinie o psychologii na UŁ? Prawdą jest, że są to studia typowo teoretyczne?
Pedagogika sportu na UŁ
Hej, Czy mając 320pkt jest szansa dostać się na pedagogikę sportu Uł? Jakie progi obowiązywały w roku ubiegłym?I czy w ogóle z taką ilością pkt jest szansa studiować na Uł?
25.08.2020
24.08.2020
@Biologia@Biologia w Łodzi
Mając tyle punktów na spokojnie dostaniecie się na biologię. Pozdrawiam
@Filologia
System zawsze bierze pod uwagę wynik korzystniejszy dla kandydata. W Twoim przypadku oczywiście rozszerzenie 92%.
24.08.2020
24.08.2020
@Filologia
A jeśli podstawa z angielskiego-96%, a rozszerzenie 92%, to który wynik razy przelicznik będzie brany pod uwagę?
Biologia w Łodzi
Mam 523 punkty w rekrutacji na UŁ, myślicie, że mam jakąś szansę dostać się na biologię? jest 168 osób na 100 miejsc
24.08.2020
24.08.2020
Biologia
Mam w rekrutacji ok. 547 punktów. Myślicie, że dostanę się na biologię? Dodam, że jest 100 miejsc, a w tej chwili jest zapisanych około 170 osób. Stąd moje obawy.
@Filologia
Hej, dokładnie tak :)
24.08.2020
23.08.2020
Filologia
Hej :) chciałam zapytać o liczenie progów bo coraz bardziej zaczynam się obawiać, czy się dostanę a więc, czy wygląda to tak, że mając np, 94% z ang podstawy, gdzie poziom podstawowy na filologii jest jako 1.5 czyli 94*1.5=141? I w ten sposób reszta i dodajemy wyniki? Z góry wielkie dzięki za odpowiedz ;)
Bezpieczeństwo narodowe
Cześć! Jestem zainteresowana studiowaniem bezpieczeństwa narodowego i przychodzę z zapytaniem o progi punktowe z poprzednich lat - jakie one były? Plus, byłabym wdzięczna, jakby ktoś z perspektywy już studenta ocenił kierunek.
21.08.2020
21.08.2020
Mag
Hej wie ktoś jakie są progi na pedagogikę przedszkolna i wczesnoszkolna?
@Kxyzl
Cześć, mając 580 pkt. masz szansę na dostanie się, jednak nikt nie wie, jaki w tym roku dokładnie będzie próg, ponieważ co roku ulega on zmianie. Mimo wszystko powodzenia ;)
21.08.2020
21.08.2020
@xyz
Cześć, na gospodarkę przestrzenną jest przeważnie prowadzona rekrutacja uzupełniająca (II nabór), więc na spokojnie się dostaniesz. Tu link do bieżących statystyk dt. naboru: https://rekrutacja.uni.lodz.pl/statystyki.php?op=&sk=naglowek&sm=&p=4
@xxz
Cześć, na pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną nie ma żadnych dodatkowych wymagań ;)
21.08.2020
21.08.2020
Kxyzl
Hej, czy ok. 580pkt na psychologię to wystarczająca ilość?
xyz
jaki był próg punktowy na gospodarkę przestrzenną rok temu i czy jest to bardzo oblegany kierunek?
20.08.2020
20.08.2020
xxz
Dzień dobry chciałam zapytać czy na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna są jakieś dodatkowe wymagania.
@zarządzanie
Cześć, na ZZL jest duża szansa na dostanie się, na zarządzanie ciężko powiedzieć, bo chętnych jest sporo. Myślę, że warto się zapisać w systemie na oba kierunki. Możesz też spytać konkretnie na wątku WZ, może ktoś bardziej wtajemniczony poda Ci konkretne wartości z zeszłego roku ;) Link: https://opinieouczelniach.pl/opinie/uniwersytet-lodzki-wydzial-zarzadzania
18.08.2020
18.08.2020
@Ala
Hej, wiem tylko, że 2 lata temu progi na administrację wyniosły 345 pkt. Możesz napisać maila z zapytaniem do Działu Rekrutacji WPiA.
zarządzanie
Witam, jaka jest szansa na dostanie się na kierunki: "zarządzanie" oraz "zarządzanie zasobami ludzkimi" z liczba punktów 416?
18.08.2020
18.08.2020
Ala
Hej :) .Czy wie ktoś jakie były progi punktowe na bezpieczeństwo narodowe i administracje rok temu? Ile punktów trzeba mieć aby się dostać?
Lamblia Giardia
Pytanie skierowane do studentów matematyki stacjonarnej lub niestacjonarnej. Jak wygląda 1. sesja, jak wygląda 1. semestr, jak czasochłonny jest to kierunek? Ewentualnie chętnie poznam jakieś fora gdzie znajdę odpowiedzi na te pytania.
17.08.2020
17.08.2020
@Mag
Cześć, jest dość sporo chętnych na jedno miejsce, więc może być ciężko, ale najlepiej zapytać się w Dziale Rekrutacji Wydziału Filologicznego.
Mag
Wiecie może jaki jest próg punktowy na filologię hiszpańska z j. Angielskim i czy mając 320 pkt jest szansa na dostanie się?
17.08.2020
17.08.2020
@Milena322@Dominika
Hej, co do psychologii i prawa, progi poniżej 500 pkt nie schodzą, szczególnie na psychologii. Na filologii polskiej progi są niższe. Warto spytać mailowo w Dziale Rekrutacji Wydziału Filologicznego.
Dominika
Ja też pytam o orientacyjne progi na psychologię Czy mając 423 punkty mam szanse się dostać?
16.08.2020
16.08.2020
Milena332
Witam Czy ktoś się orientuje, ile punktów wystarczy na kierunki: prawo, filologia polska, psychologia? Bardzo proszę o jakieś informacje na temat progów punktowych.
@Klaudia
Hej, w zeszłym roku zapisało się ponad 500 osób na 240 miejsc, a była jeszcze rekrutacja uzupełniająca - 6 miejsc wolnych. Jak widzisz, dość sporo osób wybrało ostatecznie inny kierunek. W tym roku na koniec zapisów statystyki pewnie będą podobne, jak nie niższe, narazie jest zapisanych ponad 300 osób. Myślę, że mając co najmniej 300 punktów na pewno się dostaniesz. Powodzenia :)
16.08.2020
15.08.2020
@filologia
To chyba nie ta uczelnia :D
Klaudia
Hej ciężko się dostać na ekonomię? Jaki jest próg punktowy?
15.08.2020
15.08.2020
filologia
Czy ze 194 punktami jest szansa na filologie hiszpanska na UP w Krakowie?
@Kasia
Jest spora szansa na dostanie się z taką ilością punktów :)
15.08.2020
15.08.2020
Kasia
zastanawiam się nad marketingiem a nowymi mediami i kulturą cyfrową tak więc czy mając 484 punkty jest szansa na dostanie się tam?
@Sandra
Według planu studiów nie widzę. Zapytaj może konkretnie na Wydziale Zarządzania: https://opinieouczelniach.pl/opinie/uniwersytet-lodzki-wydzial-zarzadzania
13.08.2020
13.08.2020
@Produkcja teatralna
Hej, oczywiście, że tak ;) pozdrawiam
Sandra
Czy na kierunku rachunkowość i zarządzanie finansami są przedmioty w języku angielskim?
13.08.2020
13.08.2020
Produkcja teatralna
Hej, myślicie, że z 572 punktami dostanę się na produkcję teatralną i organizacje widowisk? :)
@ADAM
Hej, dla porównania w zeszłym roku zapisując się na ekonometrię miałem około 420 pkt i byłem na 75. miejscu na 90 miejsc na 180 chętnych. Myślę, że jakieś światełko w tunelu jest ;) wydaję mi się, że na informatykę na WFIS najłatwiej się będzie dostać, bo miejsc jest dużo, a też część z tych chętnych może wybrać politechnikę albo WMII. Powodzenia.
13.08.2020
12.08.2020
ADAM
Hej mając 300 punktów dostanę się na takie kierunki jak Analiza Danych , informatyka czy Ekonometria? Z góry dzięki za odpowiedź :)
Patrycja
Hej, zna ktoś progi punktowe wystarczające / niewystarczające na kierunek psychologii oraz na pedagogikę?
12.08.2020
11.08.2020
@werka
Hej, napisz maila do działu rekrutacji z zapytaniem o progi, wklejam link: https://www.biol.uni.lodz.pl/pl/content/rekrutacja
werka
Hej, orientuje się ktoś może jak wyglądają progi na biotechnologię? Jest dosyć dużo chętnych w stosunku do ilości miejsc i mam obawy.
11.08.2020
10.08.2020
@majkel
Cześć, na pewno z tych trzech najtrudniej będzie Ci się dostać na finanse i rachunkowość, ale myślę, że warto zaryzykować. Co do pozostałych, wydaje mi się, że na bankowość i finanse cyfrowe będą niższe progi, bo jest więcej miejsc i nieco mniej chętnych, niż na finansach i inwestycjach, przynajmniej narazie. Na te kierunki jest dość spora szansa, że się uda ;) pozdrawiam.
Majkel
Cześć, wiecie może na który z tych trzech kierunków najłatwiej się dostać? bankowość i finanse cyfrowe, finanse i inwestycje, finanse i rachunkowość? Punktów mam nieco ponad 350, czy w ogóle jest sens składać?
10.08.2020
09.08.2020
Kandydat
Czy może mi ktoś opisać jak wyglądają zajęcia na kierunkach Rachunkowość i zarządzanie finansami lub Finanse i Rachunkowość na magisterce ? Czy są zajęcia w języku angielskim?
@Kraksa
A i zapomniałem dodać, że obowiązkowe są tylko pierwsze 2-ie kategorie, czyli w Twoim przypadku angielski i matematyka. 3-cia kategoria jest opcjonalna, czyli nieobowiązkowa. Powodzenia ;)
06.08.2020
06.08.2020
@Kraksa
Hej, ws. progów warto napisać do działu rekrutacji, tu link: https://www.eksoc.uni.lodz.pl/mobile/strefa-kandydata/informacje-praktyczne/kontakt-i-adres/#nav W systemie, z tego co pamiętam, wpisujesz wszystkie wyniki, jakie masz na świadectwie maturalnym. System sam dopasowuje przedmioty do poszczególnych kategorii tak, żeby wyszło z nich jak najwięcej punktów. Przedmiot może się liczyć tylko raz.
Kraksa
Hejka, wiecie może jaki był próg na FiR? Nie wiem czy składać, bo nie wiem czy się dostanę. Ponadto, nie wiem także, czy w trzecim przedmiocie dodatkowym, można po raz kolejny wpisać matematykę (nie zdawałem geografii, historii ani informatyki), czy nic nie wpisywać? Zatem pytanie, czy można wpisać dany przedmiot w dwa miejsca?
06.08.2020
05.08.2020
Vnsh
Hej, warto napisać maila do działu rekrutacji Wydziału Zarządzania, powinni Ci podać dokładne dane. W zeszłym roku oba kierunki były jednymi z najbardziej obleganych, z około 9 osobami na miejsce, ale tym nie zawsze warto się sugerować, ponieważ ta sama osoba mogła się zapisać zarówno na zarządzanie, jak i na marketing lub na jakikolwiek inny kierunek, a ostatecznie wybrała tylko jeden z nich, więc zawsze część miejsc się zwalnia.
@STUDIA AZJATYCKIE
Trudno ocenić, ale strzelam, że do końca rekrutacji zapisze się około 150 osób, zawsze jest tak, że część z tych osób ostatecznie wybierze inny kierunek ;) można śledzić w statystykach rekrutacji https://rekrutacja.uni.lodz.pl/statystyki.php?op=&sk=naglowek&sm=&p=8
05.08.2020
04.08.2020
Vnsh
Hej, czy ktoś wie może czy trudno jest się dostać na zarządzanie lub marketing? Jak wyglądają progi punktowe i sama ocena kierunku, jeżeli ktoś jest na którymś z nich.
STUDIA AZJATYCKIE
Czy ktoś może powiedzieć jak jest na studiach azjatyckich? Ile mniej więcej jest chętnych na ten kierunek?
04.08.2020
02.08.2020
@Marysia
Hej, co do progów, nie mam pojęcia ile dokładnie mogły wynieść, ale chętnych w zeszłym roku było dość sporo. Strzelając, myślę że około 450 punktów :) Co do drugiego języka, w zeszłym roku np. była informacja, że tylko niemiecki trzeba znać na poziomie min. A1/A2, a reszta języków jest prowadzona zupełnie od podstaw. W tym roku chyba takiej informacji nie ma, więc wynika z tego, że wszystkie języki będą prowadzone zupełnie od podstaw. Mimo wszystko radziłbym już teraz kupić sobie jakąś książkę np. w empiku na poziomie A1-A2, która zawiera również gramatykę, żeby oswoić się z podstawami jeszcze przed pierwszymi zajęciami, będzie Ci w pierwszych miesiącach dużo łatwiej. Na start czeka Cię 10 godzin języka francuskiego tygodniowo, więc, jak się pewnie domyślasz, trzeba się przyłożyć i uczyć regularnie z zajęć na zajęcia. Dlatego tak ważne jest, szczególnie na początku, zrozumienie tego, co się dzieje na zajęciach, bo nie można pozwolić sobie na zaległości. Jeśli stosunkowo szybko łapiesz języki i będziesz się uczyć regularnie, to z pewnością sobie poradzisz ;) Pozdrawiam
Marysia
Cześć, planuję studiować lingwistykę dla biznesu. Czy ktoś ma jakąś informację na temat zeszłorocznego progu na ten kierunek? Dodatkowo chciałam zapytać czy nauka drugiego języka obcego faktycznie jest od samych podstaw i czy ktoś z zerową wiedzą będzie w stanie sobie z tym poradzić? Dosyć dobrze przyswajam naukę języków obcych i chciałabym wybrać na tym kierunku francuski, ale nigdy się go nie uczyłam i boję się że sobie nie poradzę.
01.08.2020
25.07.2020
@filologia
Oficjalnie progi nie są podawane. Można ewentualnie napisać maila z zapytaniem do pracowników z działu rekrutacji Wydziału Filologicznego. Wiem jedynie, że w zeszłym roku było około 9 osób na 1 miejsce, czyli około 900 chętnych, progi raczej poniżej 500 punktów nie spadły. Pamiętaj, że progi, jak i liczba chętnych co roku mogą się różnić, więc nie zawsze warto się sugerować progami z zeszłego roku. Pozdrawiam :)
filologia
Jaki jest zeszłoroczny próg na filologię angielską I stopnia? Gdzie mogę znaleźć progi?
25.07.2020
25.07.2020
@Marta
Hej, to czy na studiach jest trudno, zależy tylko od twojego podejścia, umiejętności przyswajania wiedzy i systematycznej pracy. Jeśli wybierzesz kierunek, którego program Cię interesuje i będziesz poświęcać systematycznie czas na naukę, czemu miałabyś nie dać rady? ;) Co do rozszerzonej matury, podczas rekrutacji nie ma obowiązku jej posiadania, ale inna kwestia to ilość punktów rekrutacyjnych i to czy tych punktów wystarczy, aby się dostać. Na studia zaoczne dostaniesz się zdecydowanie na większość kierunków, na dzienne już nie na każdy. Wklejam link do statystyk rekrutacji, można śledzić, ile osób na dany kierunek się zapisało: https://rekrutacja.uni.lodz.pl/statystyki.php?op=&sk=naglowek&sm=&p=1
Marta
Hej czy trudno jest na Uniwersytecie? Czy jeśli nie mam rozszerzonej matury to się dostanę ?
23.07.2020
22.07.2020
Culex Pipiens
Yo, siema, planuję iść na matematykę niestacjonarną. Jednocześnie studiuję dosyć czasochłonny kierunek na innej uczelni w Łodzi. Moje pytanie to: jak bardzo czasochłonna jest matematyka niestacjonarna tutaj?
@Paulina
Cześć, co do gospodarki przestrzennej, dostaniesz się bez problemu, ponieważ przeważnie chętnych jest mniej niż miejsc, na filologię rosyjską progi też raczej będą niskie. Najwyższe progi z wymienionych przez Ciebie kierunków mogą mieć ZZL i filmoznawstwo, bo już obecnie w statystykach widać, że chętnych w przeliczeniu na miejsce jest najwięcej, próg może wynosić około 350-400 pkt. Co do dziennikarstwa międzynarodowego i bezpieczeństwa narodowego, liczba chętnych też już przewyższa liczbę miejsc, więc należy się spodziewać, że progi poniżej 300-350 pkt nie spadną. Na koniec dodam, że część chętnych na poszczególne kierunki wybierze inny kierunek, być może inną uczelnie, więc na tych kierunach gdzie liczba chętnych po zakończeniu zapisów nie przekroczy liczby miejsc o około 50%, można się spodziewać, że najprawdopodobniej wszyscy się dostaną, choć mogą się zdarzyć wyjątki. Powodzenia w rekrutacji :)
17.07.2020
17.07.2020
Paulina
Cześć, będę się rekrutować na gospodarkę przestrzenną, bezpieczeństwo narodowe, dziennikarstwo międzynarodowe i zarządzanie zasobami ludzkimi, a moja koleżanka na filologię rosyjską i filmoznastwo. Ma ktoś może jakieś info odnośnie tych kierunków, a najlepiej przybliżone zeszłoroczne progi? Z góry dzięki :)
@Maturzystka 2019
Chyba jedyną opcją jest po prostu złożyć papiery. Ciężko przewidzieć, ile osób ostatecznie się zapisze i jakie będą progi, choć podejrzewam, że do końca rekrutacji chętnych będzie spokojnie ponad setka. Pozostaje życzyć powodzenia ;)
10.07.2020
07.07.2020
Maturzystka 2019 na włoski
Witam:) jeden znajomy powiedział mi, ze z filologią włoską jest tak, że zazwyczaj wszyscy chętni się dostają.. Zauważyłam że jest już ponad 60 chętnych na 40 miejsc, wiem ze ci chętni wybierają czasem inny kierunek, uczelnie, niektórzy nie zdadzą matury, itd. Ale na pewno więcej się uzbiera ludzi. Czy z wynikiem takim jakim ja mam, czyli tylko z dwóch przedmiotów rekrutując (nie z 3) I mając przy tym ok 320/330 pkt jest szansa się dostać..?
paulina
Hej! Czy ktoś tutaj uczęszcza, lub uczęszczał na kierunek twórcze pisanie? Jeśli tak, to chętnie bym się dowiedziała, jak trudno było się dostać oraz czy kierunek w ogóle spełnił oczekiwania.
04.07.2020
03.07.2020
@Kam
Z tego co kojarzę, było około 3-4 osób na miejsce, więc progi mogły wynosić około 450 pkt. W tym momencie jest już zarejestrowanych 55 osób na 30 miejsc, a do końca rekrutacji jeszcze 2 miesiące, więc podejrzewam, że próg może się utrzymać.
Kam
A co z produkcją teatralną i organizacją widowisk? Wysoki był próg w zeszłym roku?
02.07.2020
30.06.2020
@Em
W zeszłym roku był to jeden z najbardziej obleganych kierunków studiów, na pewno powyżej 5 osób na miejsce, więc myślę, że progi mogą się wahać w okolicach 500 punktów. Tak jak niżej napisałem, o szczegóły można zapytać w dziale rekrutacji Wydziału Filologicznego. Co do samej uczelni, na pewno polecam, niestety studiuję inny kierunek, więc nie wypowiem się jak jest na tym.
@Karo
W zeszłym roku na filologię romańską było około 3 osób na miejsce, progi mogły wynosić około 400-450 punktów, o dokładne liczby możesz zapytać w dziale rekrutacji Wydziału Filologicznego.
30.06.2020
30.06.2020
Em
Jaki jest próg na filologię hiszpańską z angielskim? Czy ogólnie kierunek i uczelnia do polecenia? I tak btw czy ktoś się tam wybiera w tym roku?
Karo
Jaki był w tamtym roku próg na filologii romańskiej stacjonarne I stopnia?
28.06.2020
25.06.2020
@Jan
Cześć, bardziej prawdopodobne jest, że dostaniesz się na biologię niż na biotechnologię, ponieważ na biologię jest przeważnie mniej chętnych na 1 miejsce - około 2 osób. Jak zauważyłeś, wybór przedmiotów branych pod uwagę przy rekrutacji jest szeroki, a to rozszerza grono potencjalnych kandydatów, nie muszą to być osoby tylko po bio-chem. Mimo wszystko uważam, że powinieneś spróbować, bo 350 punktów to nie tak najmniej, a nuż się uda ;) Trzymam kciuki!
@Psychologia
Super, w takim razie trzymam kciuki! Jak otrzymasz wyniki, daj znać czy się udało ;)
25.06.2020
25.06.2020
Psychologia Odp.
Cześć. Dziękuję za odpowiedź. Miałam spore wątpliwości czy warto próbować ze względu na taką dużą popularność tego kierunku. Jednak postanowiłam złożyć aplikację, może się uda. :)
Do Psychologia
Cześć, wszystko zależy od ilości kandydatów w tym roku, ponieważ w zeszłym było to ponad 11 osób na miejsce i progi zapewne były wyższe, mimo wszystko z taką ilością punktów powinnaś spróbować. Powodzenia!
24.06.2020
24.06.2020
Psychologia
Cześć! Mam pytanie odnośnie progu punktowego. Uzyskałam 437 punktów. Czy jest to wystarczająca ilość, abym mogła się zakwalifikować na kierunek psychologii?
@ Pytanie o przedmioty
Ogólnie - tak mają szansę tylko z dwoma przedmiotami. Ale to zależy od kierunku na jaki startujesz.
22.06.2020
22.06.2020
Pytanie o przedmioty
Czy osoby z dwoma przedmiotami w rekrutacji maja szanse się dostać ? Bo ten trzeci nie jest obowiązkowy..
Jan
Cześć! Wyliczyłem że mogę uzyskać około 350 punktów. Czy jest to wystarczające aby dostać się na biotechnologię albo biologię?
19.06.2020
19.06.2020
Do kamiloo
Cześć, system ze wszystkich przedmiotów maturalnych zawsze wybiera najkorzystniejszy wynik dla kandydata. Niestety przedmioty nie mogą się powtarzać w różnych grupach przedmiotów bez względu na poziom. Jeśli np. w pierwszej grupie przedmiotów jest wymagana matematyka i pisałeś ją na poziomie rozszerzonym i z rozszerzenia wychodzi ci więcej punktów niż z podstawy, to system bierze pod uwagę rozszerzenie, ale już podstawy z matematyki nie zaliczy np. do trzeciej grupy przedmiotów do wyboru, bo wtedy przedmiot powtórzyłby się. Powodzenia!
kamiloo
Cześć. Mam pytanko odnośnie procesu rekrutacji. Czy jeśli w pierwszej kategorii wybiorę matematykę rozszerzoną, w drugiej wybiorę angielski na poziomie rozszerzonym, to czy w trzeciej kategorii będę mógł umieścić podstawę z matematyki i angielskiego? Z góry dziękuję za odpowiedź.
18.06.2020
18.06.2020
Do Kacpra
Hej, co do rekrutacji, mając 450-500 pkt. raczej nie powinieneś mieć problemu z dostaniem się na ten kierunek. Powodzenia :)
Kacper
Hejka, jakieś opinie o kierunku Analiza danych? Chciałbym się też spytać, jak z rekrutacją - czy jest się ciężko dostać? Ze wstępnych wyliczeń wychodzi mi 450-500pkt.
18.06.2020
17.06.2020
Do Mateusza
Teraz tak mi przyszło na myśl, że jedynym kierunkiem, na którym progi mogłyby przekroczyć 500 pkt. może być kierunek finanse i rachunkowość, ponieważ co roku jest tu najwięcej chętnych na miejsce - około 4-5 osób. Poza tym kierunkiem, tak jak wspomniałem w poprzednim komentarzu, z takim wynikiem dostaniesz się bez problemu.
Do Mateusza
Mając 500 punktów na 100% dostaniesz się na każdy kierunek na Ek-Soc. Pozdrawiam.
17.06.2020
17.06.2020
Kacper
Siemka, Mam pytanko o próg do Logopedie na UŁ.
Mateusz
Czy dostanie się na Finanse i Biznes międzynarodowy oraz ogólnie na kierunki ekonomiczne jest prawdopodobne, jeśli w najgorszym przypadku będę miał około 500 punktów?
17.06.2020
16.06.2020
Do Pawła
Szczegółowe progi nie są podawane publicznie, ale na kierunki, które wymieniłeś nie ma bardzo wielu chętnych, więc bez problemu powinieneś się dostać. Powodzenia!
Ja
Ktos sie wypowie na temat zdania informatyki na wydziale matmy i fizyki?
15.06.2020
14.06.2020
Paweł
Hejka! Szukam opinii o dwóch kierunkach studiów: etnologia i antropologia kulturowa oraz geografia. Czy ktoś mógłby napisać swoje wrażenia ze studiowania na tych kierunkach lub podzielić się opinią zasłyszaną od innych? Jakie były progi punktowe na te kierunki ?
Do Jakuba
Rozpisałem się wcześniej, a nie odpowiedziałem bezpośrednio na Twoje pytanie 🙃 360 pkt. to ani dużo, ani mało. Szansa na dostanie się na pewno jest, ale poprzez to, że uczelnia nie podaje progów z poprzednich rekrutacji, nie da się oszacować, czy to wystarczy. Więc tak jak napisałem w poprzednim wpisie, jedyne, co pozostaje, to złożyć papiery na oba kierunki i cierpliwie czekać :) jeszcze raz pozdrawiam i powodzenia!
14.06.2020
14.06.2020
Do Jakuba
Hej! Z zeszłorocznych danych w statystykach rekrutacji (już ich niestety nie ma) wynikało, że na rachunkowość na WZ ilość chętnych to ponad 2 osoby na miejsce, w przypadku FiR na Ek-Soc -ponad 4 osoby na miejsce, zatem jeśli te dane w tym roku będą podobne do zeszłego, to jak się domyślasz, na rachunkowość na WZ dostać się będzie łatwiej (w rzeczywistości część aplikujących na kierunek A wybiera kierunek B czy nawet C, D itp. w zależności, na ile kierunków aplikowali, więc część miejsc się zwalnia, przez co ilość osób na miejsce w rzeczywistości jest nieco mniejsza). Ostatecznie wszystko zależy od ilości chętnych na miejsce w tym roku, ponieważ to co roku może się zmieniać. Link do danych: https://rekrutacja.uni.lodz.pl/statystyki.php . Najlepiej zapisać się w systemie na oba kierunki, wtedy zawsze zwiększasz szansę dostania się. Pozdrawiam i powodzenia!
Jakub
czy z takimi wynikami matur 90% ang podstawa 55% matma podstawa 60% geo rozszerzenie (około 360 pkt) da radę dostać się na fir lub rachunkowość?
14.06.2020
13.06.2020
@Gabi
Hej! W zeszłym roku o ile dobrze pamiętam było coś około 150/200 osób chętnych na 80 miejsc, ale część z nich mogła wybrać inne kierunki, więc większość na pewno się dostała, ale czy wszyscy, tego nie wiem. Wiele zależy od ilości chętnych w tym roku. W statystykach rekrutacji są na bieżąco podawane dane, ile osób się rejestruje na dany kierunek, więc warto zajrzeć od czasu do czasu. Podejrzewam, że jeśli będzie to powyżej 200 osób przy założeniu, że połowa z nich wybierze inny kierunek to wtedy na pewno jakaś część osób odpadnie. Powodzenia!
Do Gabi
Na WZ na rachunkowość łatwo się dostać - zazwyczaj dostają się wszyscy, którzy rejestrują się na kierunek.
13.06.2020
12.06.2020
Gabi
hej! czy trudno dostać się na rachunkowość na wydziale zarządzania? ile mieliście punktów?
ZAinteresowana
Hej! Czy ktoś może wie jaki był ubiegłoroczny próg na filologię romańską? Albo ilość osób na jedne miejsce? Z chęcią przeczytałabym również opinie na temat tego kierunku :)
12.06.2020
09.06.2020
Ania
Cześć, czy jest tu ktoś, kto może się wypowiedzieć o produkcji teatralnej i organizacji wydarzeń artystycznych? Dużo było chętnych na ten kierunek w zeszłych latach? :)
Do Gabrieli
Witaj! Uczelnia nie podaje publicznie progów, ponieważ nie chce zniechęcać potencjalnych kandydatów do aplikacji na kierunki, na których im zależy, dlatego, że progi co roku i tak się zmieniają, więc jeśli na czymś ci zależy, po prostu aplikuj :) Co do kierunków, które wymieniłaś, progi nie powinny być wysokie - około 1-2 osób na miejsce, więc nie powinno być problemów z dostaniem się. Pozdrawiam ;)
06.06.2020
06.06.2020
Do Zosi
Cześć! Co do progów na kierunkach: marketing oraz nowe media i kultura cyfrowa, w zeszłym roku były to jedne z najbardziej obleganych kierunków - około 7-8 osób na miejsce. Ale pamiętaj, że większość chętnych aplikuje na więcej niż jeden kierunek, dlatego część osób rekrutujących np. na marketing może wybrać coś innego i wówczas cześć miejsc się zwolni. Podsumowując, jeśli ci zależy, to warto spróbować. Pozdrawiam ;)
Do Patryka
Cześć, co do ilości chętnych na turystykę, było to około 1-2 osób na miejsce. Zatem z dostaniem się raczej nie powinno być problemu. Pozdrawiam ;)
06.06.2020
05.06.2020
Gabriela
hej, bardzo chętnie zasięgnę opinii o kierunkach tj.: studia polsko-niemieckie, EkoMiasto oraz międzynarodowe studia kulturowe; ewentualnie o jakichś podobnych kierunkach czy warto:) i chciałabym zapytać czy gdzieś są dostępne progi punktowe z ubiegłych lat, ponieważ z tego co się orientuję na stronie uł nie są one zamieszczone. Z góry bardzo dziękuję
Natalia
Witam, Chciałabym zasięgnąć opinii na temat kierunku Pedagogika :]
04.06.2020
04.06.2020
Zosia
Hej orientuje się ktoś czy ciężko się dostać na Marketing albo Nowe media?? Lub orientacyjnie jaka była punktacja?
PATRYK
Chciałbym się dowiedzieć czy by w zeszłym roku i latach poprzednich było dużo chętnych na Turystykę?
31.05.2020
28.05.2020
Marcin
Witam, chciałbym się dowiedzieć czegoś o studiach leśnych w Tomaszowie Mazowieckim na zaocznych, czy warto, czy trudno potem znaleźć zatrudnienie? Może ktoś posłużyć radą?
Do "Kuba112244"
Cześć, w zeszłym roku przy rekrutacji na FiR miałem 603 pkt. i byłem, o ile dobrze pamiętam, 28. na liście na ponad 700 chętnych. Miejsc jest 180, ale trzeba pamiętać, że nie każdy ostatecznie złoży papiery na ten kierunek, bo nie ma ograniczeń co do ilości kierunków na jakie aplikujesz, a większość jednak aplikuje na co najmniej 2 kierunki jako "plan B". Myślę, że jak będziesz miał powyżej 500 pkt. to napewno się dostaniesz, ale to tylko takie moje spekulacje. Do co kierunku, bardzo dobry wybór. Pozdrawiam i powodzenia!
22.05.2020
16.05.2020
Kuba112244
Zna ktoś próg punktowy z zeszłych lat na kierunek finanse i rachunkowość?
Sylwia
Czy było dużo chętnych w poprzednim roku na Filologie Włoską? Czy jest ktoś kto tam studiował/studiuje i mógłby udzielić mi więcej informacji?
09.05.2020
27.04.2020
filologia angielska lub międzynarodowe studia kulturowe
Szukam opinii osób, którzy studiują te kierunki. Czy na filologii angielskiej jest bardzo trudno? Czy muszę zdawać rozszerzony język polski, aby mieć szansę się dostać? Czy wystarczy wysoki wynik z podstawowego? Polecacie ten kierunek na UŁ? Jaki jest mniej więcej próg punktowy? :-) A co do międzynarodowych studiów kulturowych to przede wszystkim czy warto, czy polecacie i czy to jest trudny kierunek? I czy trudno się dostać
Była studentka
Studiowałam filologię hiszpańską na wydziale filologicznym w Łodzi. Wymienie plusy : - nowoczesny budynek, takze jest miejsce zeby posiedziec, wypic kawe, odpoczać - młode grono pedagogiczne jest bardzo w porządku, podchodzi naprawde profesjonalnie gdy ktos czegos nie umie i chyba na tym koniec plusów :) co do minusów: Odradziłam ten kierunek moim znajomym, rodzinie i ogolnie wszystkim. Osoby ktore chca tam studiowac musza miec na uwadze iz nie bedzie ani lekko, ani tez wiekszosc absolwentów nie bedzie oswojona z jezykiem na te b2 czy c1 gdy skonczy studia. Jeszcze pierwszy rok to spoko, ale od 2 r to od hiszpańskiego jest p. Swendi i Raul, tzn definicje na pamiec ze slownikow Rae to bedzie dla was norma, jak nie oddasz pracy na czas grozi ci uwalenie semestru, oboje niby sa ekspertami a maja inne opinie na dany aspekt jezykowy/gramatyczny, testy to wyciete fragmenty kserówek do tłumaczenia z pl na hiszp, lub wstawianie preposiciones we fragmenty zdan, niewazne ze teks archaiczny :) i malo uzytkowy, prawie wszystkie osoby pod koniec 3 r mialy co najmniej 1 warunek za soba na tym kierunku, takze bardzo uroczo - slabo tlumacza, u p Swendi jedna poprawa na semstr, jak wiecej to piszesz semestralny i jak nie zdasz to zegnasz sie z kierunkiem, nieobecna tez za bardzo nie mozesz byc bo cie zje, niewazne ze masz usprawiedliwienie, kogo to obchodzi, mozna uslyszec od p Swendi smiechy, komentarze o braku wiedzy, smieszki o akcencie etc Głównie zajecia byly dostosowywane do osob ktore juz wczesniej uczyly sie hiszpanskiego i byla widoczna roznica miedzy osobami ktore sa od zera i osobami które juz miały wiedze z poprzednich szkol , czego tak naprawde nie dalo sie zatrzec. Zawsze bylo widac odstawanie tych osob. - co do drugiego jezyka jakim jest tam j ang wcale nie jest lepiej ale to zalezy tez kto bedzie wykładał, najlepsza jest p Naze, niestety mi sie trafila p Słodkowicz z wydziału eko-soc, ale tez uczy na wydziale zarzadzania, ona jest ze Studium Jezykowego, to byl dramat, nic nie nauczyla, bylo tylko ready, study, go! niewazne ze tam to juz nikt nic nie umial, angielski z poziomu b2 po maturze spadl na b1 chyba, mimo iz zadania nyly robione z c1 poziomu, byly nawet plany by ją zmienic bo nic nie wniosla do zajec by nauczyc, poprawki tez byly kilkukrotne i na innych wydzialach, pol grupy musialo sie poprawiac u niej po kilka razy by zaliczyc przedmiot i przyjezdzac na inne wydzialy by w ogole napisac poprawe :) - co do wyjazdów na Erasmusa, tez bajka, chcesz jechac do Malagi czy tez do Andaluzji? dostaniesz Galicję bo tak:) niewazne nawet ze masz dobre wyniki, musisz sie odwolywac i moze ci sie uda pojechac tam gdzie chcesz, ale i tak bierzesz ,,resztki,, wolnych miejsc po 2,3,4,5 r gdy jestes na 1 r i tu juz niewazne nawet wyniki, takie zasady, nie pojedziesz tez na Erasmusa gdy masz choc jeden warunek na koncie bo znow sie powtorze takie zasady i dodam ze te zasady dotycza tylko tego kierunku :) jest to zalezne od tego kto zarządza wyjazdami Erasmus Jeszcze na sam koniec dodam ze kierunek zaczeło ze mna 167 osob a skonczylo 33 Pozdrawiam i powodzenia
05.04.2020
12.03.2020
Do "H"
Co prawda nie studiuję inwestycji i nieruchomości, ale jestem na ekonomii, też na Ek-Soc. Jeśli chodzi o wydział, to zdecydowanie polecam, wyniesiesz stąd dużo wiedzy, jeśli będziesz oczywiście chciał/-a ;) Co do kierunku, jest on wyspecjalizowany, nabędziesz konkretną wiedzę z konkretnej dziedziny, a że jest to jedyny taki kierunek w Polsce, z góry masz mniejszą konkurencję, a tym samym większe szanse na znalezienie pracy w zawodzie. Polecam przejrzeć sobie plan studiów i zobaczyć, czy takie przedmioty mogłyby cię zainteresować https://www.eksoc.uni.lodz.pl/mobile/oferta-ksztalcenia/kierunki-studiow-20202021/studia-i-stopnia-licencjackie/inwestycje-i-nieruchomosci/#nav ( Na samym dole masz link do planu, przez telefon nie działa, musisz podejrzeć na komputerze ^^). Pozdrawiam
H
Hej, studiował ktoś kierunek inwestycje i nieruchomości i chciałby się podzielić opinią?
02.03.2020
13.02.2020
a
ktoś z filologii angielskiej chciałby się może podzielić opinią? :)
Student
Polecam kierunek finanse i rachunkowość na wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym. Wysoki poziom nauczania, świetna kadra, wysokie wymagania wobec studentów. Wydział zadbany, bardzo przyjemnie spędza się tu czas. Istnieje wiele kół naukowych, w których można się rozwijać. I najważniejsze - perspektywy pracy po tym kierunku są w Łodzi bardzo dobre. Zdecydowanie polecam.
05.02.2020
01.02.2020
LINGWISTYKA
Ja też przeglądałam tę lingwistykę dla biznesu i właśnie pierwsze, o czym pomyślałam, to, że mógłby tam być hiszpański do wyboru. Ale ciężko przewidzieć, czy w ogóle mógłby być w tym roku, więc bardziej nastawiam się na filologię angielską...
gabrysia.zuzia@gmail.com
prosiłabym o opinie psychologii, bankowość i finanse cyfrowe , dziennikarstwo i komunikacja społeczna , zarządzanie zasobami ludzkimi , Rachunkowość, Rachunkowość i zarządzanie finansami, Kulturoznawstwo, Matematyka, Przedsiębiorczość i zarządzanie innowacjami, Twórcze pisanie. w tytule maila proszę podać kierunek. za wszystkie opinie będę bardzo wdzięczna, ponieważ nie wiem co ze sobą zrobić
28.01.2020
12.11.2019
LINGWISTYKA DLA BIZNESU - jakie opinie?
Chcę iść na filologie angielską lub LINGWISTYKĘ DLA BIZNESU .... no i tutaj pytanie o ten drugi kierunek: jak oceniacie te studia - LINGWISTYKA DLA BIZNESU??? Jak wyglądają one w praktyce? czy specjalność to jest inaczej wybór drugie języka? widzę że jest niemiecki, francuski, rosyjski i słoweński - czy jest szansa na hiszpański lub włoski? Jesteście zadowoleni z tych studiów?
obiektywnie
szkoda czasu w Łodzi, kierunek nastawiony na zyski z warunków. Odebrano uprawnienia diagnosty laboratoryjnego,Studia ciężkie, a perspektywy finansowe po ukończeniu niższe od kasjera w biedronce.... perspektywa zostania po tak ciężkich studiach przedstawicielem medycznym nie powala. Zdecydowanie odradzam Łodź.
07.10.2019
25.08.2019
123
Jest ktoś ze studiów magisterskich z wojskoznawstwa? Albo w ogóle z wydziału filozoficzno historycznego?
Marketing
Hej czy ktoś studiował marketing na UŁ ? Chciałabym pójść ale nie wiem czy warto ?
20.08.2019
04.07.2019
Paulina
Wybiera się ktoś na twórcze pisanie na UŁ?
Trewq
Hej, czy jest ktoś coś w stanie powiedzieć na temat informatyki ekonomicznej?
23.06.2019
16.06.2019
Apaczq
Jaki poziom na logistyce? Trudno jest?
Tomasz
Witam ! Chcialbym isc na prawo na UŁ, czy wie ktos jaki jest próg
28.05.2019
18.05.2019
Manna
Studiowałam filologię angielską na UŁ. Jestem naprawdę zadowolona. Jeżeli chodzi o nauczycieli to miałam szczęście trafić na wielu naprawdę dobrych, rzetelnych i z pasją (chociaż nie powiem, że tyczyło się to wszystkich). Nauki było sporo, trzeba przyznać. Nie wiem jak jest na innych wydziałach, ale mój był przyjazny i przychylny studentom. Przynajmniej takie są moje wrażenia.
Damian
Hejka mam pytanie ile mniej więcej trzeba mieć punktów by dostać się na logistykę i czy jest ciężko
25.04.2019
05.03.2019
Informatyka Stosowana
Witam, mysle o magisterce na Wydziale Fizyki na kierunku Informatyka Stosowana. Moze ktos sie wypowiedziec?
administracja
wybiera się ktoś na magistra z administracje?jakie macie opinie odnośnie tego kierunku?
21.08.2018
15.08.2018
klon
Gdzie szukacie mieszkania na wynajem w Łodzi? ale tak, żeby tanio było?
Andziu
Witam, mam pytanie odnośnie nowego kierunku na tym uniwersytecie, mianowicie Biomonitoring i biotechnologie ekologiczne. Czy warto iść ? Jak wyglądają zajęcia i jacy są wykładowcy ?
28.07.2018
16.07.2018
olaa
Ludzie, jak sama nazwa wskazuje OPINIE O UCZELNI, czego nie rozumiecie. Zamiast czytać opinie o się czegoś dowiedzieć to czytam same głupoty , jeśli macie pytania zachęcam o skontaktowanie się z osobami, które już tam uczęszczają.
Tedo
Słyszał ktoś, że ma być kierunek Inspekcja Weterynaryjna?
15.07.2018
10.07.2018
gospodarka przestrzenna
Kierunek fajny, ciekawy, nie jest jakoś bardzo trudno, niektóre zajęcia są prowadzone w interesujący sposób. Dużym minusem są wysokie koszty wyjazdów na ćwiczenia terenowe. Na początku informowali, że uczelnia pokrywa większość kosztów związanych z wyjazdami ( padło nawet w dziekanacie, że 3/4 kosztów) prawda okazała się być inna i bolesna gdy dowiedzieliśmy się, że za nasze ćwiczenia terenowe uczelnia dopłaciła tylko 20 zl na dzień za 1 ucznia, a resztę musimy pokryć sami.
PRAWO
Co powiecie na temat studiowania prawa, czy ciezko jest sie dostac , jaki poziom nauczania
23.05.2018
07.05.2018
Mikro
Hej :) Co powiecie na temat analityki biznesu? Nie moge znaleść progów punktowych z tamtego roku więc nie wiem czy ciężko się dostać...
Do maturzystów
Możecie nie pisać żałosnych pytań jak jest na uczelni? Tu maja być opinie innych a nie wasze głupie pytania czy dostanę się na to czy tamto.. zastanów się
02.05.2018
30.04.2018
Filologia angielska ; )
Hej :) chciałabym zasięgnąć opinii od kogoś kto miał do czynienia z kierunkiem filologia angielska na UŁ. Czy jest trudno tzn czy od studentów wymagana jest bardzo dobra znajomość języka? Nie mam problemu z rozumieniem ze słuchu, jednak przez nauczyciela w szkole średniej mam pewne niedociągnięcia w gramatyce, ale dałabym radę to ogarnąć tylko nie wiem czy w ogóle jest sens porywać się na filologię.. Jednakże bardzo lubię języki, chciałabym znać angielski bardzo dobrze i być z tym językiem na co dzień. Z gory dziękuję za każdą odpowiedź!
Informatyka
Hej, proszę o jakiekolwiek informacje na temat Informatyki na UŁ. Czy warto wybrać te studia?
23.04.2018
17.04.2018
Pr
Jeśli chodzi o prawo jak wyglada? Trudno jest? Jak wykladowcy? Czy trudno się dostac? Czy Łódź jest przyjazna studentom?
Analiza danych
Ja jestem zainteresowana tym kierunkiem, ale raczej ciężko się dostać, tak mi się przynajmniej wydaje.
04.04.2018
03.04.2018
Analiza danych
Ktoś się wybiera na analize danych( inżynierskie)?
analityk
Studiuje ktoś analizę danych ? Mam kilka pytań odnośnie tego kierunku? Jak wrażenia?
17.03.2018
12.03.2018
Wiktoria
Hej mam pytanie niewiem na jakie studia startować politechnika czy jakiś uniwersytet. Ciężko jest na politechnice?
Mateusz
Cześć) Interesuję się waszej opinią o Stosunkach międzynarodowych oraz Prawie na Uniwersytecie Łódzkiemu. Czy są to perspektywiczne kierunki і jaki jest poziom ich wykładania na tej uczelnie? Czy jest Łódź dobrym miastem dla życia i znalezienia pracy? Bardzo chcę usłyszeć wasze zdanie o tych kierunkach i uniwersytecie
18.02.2018
18.02.2018
Mateusz
Cześć) Interesuję się waszej opinią o Stosunkach międzynarodowych oraz Prawie na Uniwersytecie Łódzkiemu. Czy są to perspektywiczne kierunki і jaki jest poziom ich wykładania na tej uczelnie? Czy jest Łódź dobrym miastem dla życia i znalezienia pracy? Bardzo chcę usłyszeć wasze zdanie o tych kierunkach i uniwersytecie
Filologia
Hej :D Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jaka jest filologia angielska na UŁ? Jaki jest poziom i jaki próg punktowy?
16.02.2018
09.02.2018
studentsm
Odradzam studiowania politologii w instytucie politologii. Wykładowcy o bardzo prawicowych poglądach i tak z wykładu się dowiemy, że wszystkiemu jest winne gender i Tusk.
paulina
czy ktoś studiuje studiował na kierunku Dziennikarstwo z językiem i kulturą francuską?
11.10.2017
24.09.2017
maturzystka2-17
czy wie ktoś kiedy pojawia się plan lekcji na wydziale wfiis?
pola
Polecam tę uczelnię :) Jedna z najlepszych psychologii w kraju, obok UJ i UW :)
18.09.2017
14.07.2017
Anna
Który według Was uniwersytet jest lepszy: lódzki czy wrocławski? kierunek bezpieczeństwo narodowe/wewnętrzne
Maturzystka 2017
Planuje studiować dziennikarstwo na UŁ, nie zdawałam polskiego rozszerzonego Ale wyniki z języka i innych przedmiotów mam bardzo dobre. Czy jest szansą ze się dostanę? Jak z filologia angielska? Czy ogolnie progi na tym uniwersytecie sa wysokie?
06.07.2017
02.07.2017
Przyszła informatyczka
Czy jest tu ktoś kto uczy się na UŁ na kierunku informatyka? (inżynier). Co możecie powiedzieć i czy to polecacie?
przyszła studentka :)
Hej :) Czy studiuje ktoś informatykę i ekonometrię i mógłby powiedzieć, że warto wybrać ten kierunek? Składam papiery właśnie na IiE, FiR oraz bankowość i finanse cyfrowe. Matura poszła mi dobrze, więc prawdopodobnie dostanę się na wszystkie te kierunki. Wobec tego, który da mi największe możliwości? Chciałabym wybrać IiE, ale próg jest tak niski, że nie wiem czy warto (skoro mało osób się na to decyduje). Zdecydowanie trudniej dostać się na FiR (więc może to lepszy kierunek?). No i co myślicie o bankowości i finansach cyfrowych? Czy to dobry kierunek dla osób o zdolnościach raczej matematycznych niż humanistycznych? Bardzo proszę o odpowiedź ponieważ mam ogromny dylemat :)
01.07.2017
01.07.2017
Martyna
Hej. Wiecie może jaki był próg na filologię włoską lub hiszpańską?
Fredek
Na WZ jest ok ale są też pomyleni wykładowcy mimo że opinię o nich są straszne to ciągle tam są czy coś z tym można zrobić
27.06.2017
27.06.2017
chemia kosmetyczna
Jedyną uczelnią w Polsce, która prowadzi studia na kierunku chemia kosmetyczna jest szkoła w Warszawie - Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia. Wystarczy porównać sobie programy. Inne uczelnie prowadzą studia chemiczne ze specjalnością chemii kosmetycznej a to nie to samo co kierunek
Chem. Kosmetyczna
Nie popełniajcie tego błędu i wszyscy, którzy zastanawiają się nad tym kierunkiem, nie wybierajcie go! Program zajęć kompletnie nie odnoszący się do tego kierunku i zero przygotowania do zawodu. To są studia chemii ogólnej a nie kosmetycznej.
27.06.2017
22.06.2017
Filologia
Potrzebuje opinii o filologii angielskiej! Pilne
Lulu88
Cześć. Orientujecie się może jaki jest mniej-więcej próg na psychologię?
22.06.2017
17.06.2017
Lilia
Cześć. Ktoś się wybiera na PSYCHOLOGIĘ ? :)
Misia
Witam, chciałabym zapytać się o opinie na temat filologii angielskiej. Czy trudno było się dostać, czy warto tam studiować i jak to wygląda na UŁ? Lubię języki obce, rozumiem i zastanawiam się nad tym właśnie kierunkiem :) Dziękuję za każdą opinię
12.06.2017
06.06.2017
natalii97
Hej, jest ktoś kto wybiera się na informatykę (inż)? Jak już mówili z kimś zawsze raźniej. Jakie macie zdanie o tym kierunku tutaj?
Ekonom
Czesc co myslicie o wdziecznie brzmiacej nazwie kierunku bankowość i finanse cyfrowe. Czy znajdzie sie tutaj jakis student ktory moglby doradzic mi cos w tym kierunku?
03.06.2017
02.06.2017
Magda
Ja się wybieram od października na filologię polską :)
Martusia
ciekawy jest kierunek Nanobioinżynieria - połączeniu technologii, nauk przyrodniczych i medycyny daje szerokie możliwości ciekawej, świetnie płatnej pracy
01.06.2017
25.05.2017
Ania
Cześć! Czy jest tu ktoś, kto wybiera się od października na filologię polską? Chciałabym kogoś poznać. We dwójkę zawsze raźniej. :)
pedagogika
Nie polecam specjalności opieka i terapia pedagogiczna. Porażka. Przedmioty w ogóle nie związane ze specjalnością. Robią problemy o byle co. Nie wynosi się żadnej wiedzy do pracy...
18.05.2017
14.05.2017
Daria
Chciałabym usłyszeć jakieś opinie na temat filologii polskiej i logistyki na eko-soc. Z góry dziękuję za odpowiedź. :D
administracja
Siemaneczko ! Mógłby sie ktos wypowiedzieć o kierunku ADMINISTRACJA (stacjonarnie) ?? Jacy wykładowcy, klimat, trudności?? Z góry dziekuje 😚
12.05.2017
11.05.2017
Asia
Witam wybieram się od października na studia magisterskie na kierunku prawo podatkowe i rachunkowość na UŁ. Czy jest może ktoś kto studiował ten kierunek? Martwi mnie wymagany przedmiot w języku obcym jak on wygląda? Ciężko zaliczyć?
Dzina
Hej, czy ktos moglby powiedziec cos o kierunku CHEMIA KOSMETYCZNA NA UŁ. Interesuje mnie ten kierunek 1stopnia. Ktos studiuje badz studiowal? O co chodzi w programie studiów z "komwers."? Jak to wygląda?
07.05.2017
27.04.2017
Matura2017
Hej, moglibyście powiedzieć mi cos o kierunku Analityka chemiczna i czy cięzko się dostać bo z tego co widziałam to tylko 50 miejsc i o kierunku logistyka i jak wyglądają progi jesli chce się iśc zaocznie?
Kandydatka
Czy mógłby ktoś powiedzieć coś o kierunku biologia w zakresie nauczania na wydziale biologii?
19.04.2017
18.04.2017
kandydatka
Może ktoś powiedzieć coś na temat kierunku - nowe media i kultura cyfrowa? Warto?
Marysia
Cześć :) Czy ktoś mógłby mi napisać, co może zrobić student, gdy uczelnia złamie prawo? Dzięki z góry :)
08.04.2017
08.04.2017
MałaMiii
Hmm... Prawie zgadzam się z BabyDoll, chociaż skończyłam Kulturoznawstwo uważam, że wybranie tego kierunku to strata czasu, a wykładowcy bywają stronniczy – czasem irytująco bardzo. Jak na moje oko niektórzy zostali tam zatrudnieni dzięki "kolesiostwu", bo swoim nauczaniem reprezentują żenująco niski poziom. Po tych studiach poszłam jeszcze na kolejne i na każdych kolejnych utwierdzałam się w przekonaniu, że na UŁ straciłam wiele lat.Także nie polecam.
Dorota
ostatnio prężnie rozwija się przemysł Nanotechnologiczny, warto więc wybierać takie kierunki jak Nanoinżynieria
01.04.2017
27.03.2017
BabyDoll
Nie polecam Kulturoznawstwa. Dyskryminacja pełną gębą :( Zawiodłam się. Wykładowcy (w większości) w ogóle nie interesują się, czy swoimi teoriami – często domniemaniami z kosmosu – krzywdzą studentów... Mają to w nosie, bo liczy się jedynie to, by zaciekawić większość.
aga
Co moglibyscie powiedziec o filologi germanskiej na tym uniwersytecie? Czy z podstawa niemieckiego na maturze da się rade? Jak profesorowie?
21.02.2017
10.02.2017
Administrator
Komentarz usunięty - naruszenie regulaminu.
Przemek
Czy jest tu ktoś, kto może studiuje inwestycje i nieruchomości? czy ciężko sie dostać? czy z rozszerzonym angielskim i geografią i podstawą z matematyki napisanymi na przyzwoitym poziomie idzie sie dostać?
29.11.2016
06.08.2016
Louise again
A, i jeszcze odnośnie filologii angielskiej - wykładowcy byli bardzo sympatyczni, także wyrozumiali. Z pewnością nie byli to stereotypowi profesorzy, którzy olewają studentów, albo ich straszą. Nie, jeśli też było się miłym, rzetelnym i przykładającym się do nauki, oni także byli mili i docenili to. Niektórzy byli aż zbyt pobłazliwi, alebyła jednak osoba, która tak stresowała na zajęciach, że tylko siedziałam i modliłam się, by mnie nie spytała. Nauczyciele to raczej loteria i zmieniają się co semestr, więc da się radę, nieważne z kim te zajęcia będą. Ale naprawdę wykładowcy bardzo fajni. :) Też ludzie, jak to mówią. Co do specjalizacji to zaczynają się od drugiego roku, na translatoryce jest taki plus, że jest mniej zajęć i pewnie przez to są też łatwiejsze niż nauczanie, ale więcej nie mogę powiedzieć, bo nie doczekałam :) A jeśli chodzi o anglistykę (czyli angielski bez drugiego języka obcego), to obowiązkowe są lektoraty; w 1. semestrze jest to łacina, w 2. do wyboru (ale wybór zwykle niewielki, bo to studenci tworzą grupę i jest tworzona taka, na którą jest najwięcej chętnych = zwykle hiszpański). Chociaż nam udało się jakoś zebrać osoby i powstał lektorat z rosyjskiego. Co do nich, bardzo przyjemne zajęcia, łacina nie taka straszna i z początku byłam sceptycznie do niej nastawiona, bo niby po co mi? Ale okazała się ciekawa. Ogólne moje wrażenie o tym kierunku jest pozytywne, na pewno niezbyt pracochłonne, czasu ma się na wszystko. Choć znam osoby, które się bardzo starały, a nie szło im jakoś bardzo dobrze. Ale to już indywidualny czynnik. :) Myślę, że nawet z odrobinką chęci poradzi sobie praktycznie każdy.
Louise
Studiowałam przez rok filologię angielską na UŁ. Jeśli chodzi o poziom, to jest on zależy od komputerowego testu, który wykonuje się w domu. Na jego podstawie przydzielają do odpowiedniej grupy (jeśli chodzi tylko i wyłącznie o PNJA). Reszta zajęć, czyli historia, kultura, literatura itd. są w języku angielskim. Początkowo rzeczywiście ma się czasem problemy ze zrozumieniem, ale po kilku tygodniach jest się tak osłuchanym, że rozumie się praktycznie wszystko (choćby z kontekstu). Poziom nauczania jest ok, choć jeśli chce się zostać tłumaczem, czy nauczycielem, to oprócz PNJA niewiele się przyda. A jeśli chodzi o sam praktyczny język, to wszystko zależy na kogo się trafi. Są kosy, które cisną, a są wykładowcy, którzy są dość pobłażliwi (szczególnie natywni użytkownicy angielskiego, wszyscy byli łagodniejsi niż Polacy). Podsumowując wszystko jest względne, a to, czy sam/a się przyłożysz też ma znaczenie. Tempo nauki nie było (przynajmniej dla mnie) horrendalne, bo taka to też filologia, że zaczyna się już od wyższego poziomu i przez 5 lat nauki przechodzi się z ok. B2/C1 do C2. Poszłam tam z nadzieją na intensywną naukę angielskiego, ale jak mówię, tempo jest raczej spokojne. Oczywiście nie uczy się tylko w sesji, bo po drodze są kolokwia, ale wszystko na spokojnie da się zaliczyć. Jeśli Ci zalezy, to dasz radę. Najgorsze przedmioty wg większości to wstęp do językoznawstwa (choć to jest zależne od wykładowcy) i gramatyka opisowa (to już rzeczywiście nieraz skomplikowane). Ale czasem wystarczyła godzina, czy dwie przed kolosem, żeby zaliczyć na 4 czy 5. Czasem są wolne dni z powodu jakichś uroczystości, albo odpadają jakieś godziny, ale ogólnie nawet jak ma się w planie 2x45 minut, to trzeba iść. Mam nadzieję, że komukolwiek pomogłam. :)
06.08.2016
16.07.2016
niezdecydowana_paula
Hej! :) Słuchajcie, czy ktoś może się wypowiedzieć na temat FILOLOGII WŁOSKIEJ na UŁ? Za kilka dni składam papiery na studia, a bardzo waham się pomiędzy Uniwersytetem Warszawskim a UŁ... Z góry dzięki!! :D
Luq
Jakie opinie o informatyce na UŁ?Szczególnie interesuje mnie wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej oraz Matematyki i Informatyki
15.07.2016
15.07.2016
x
Czy ktoś z was studiował na Uniwersytecie Łódzkim kierunek analityke biznesu lub marketing? czy ciężko tam jeśli chodzi o matematykę?
Dominik
Cześć, zamierzam iść na biologię zaoczną na UŁ lecz widzę, że w piątki są wykłady co nie ma opcji abym na nich uczestniczył ze względu na pracę. Są one obowiązkowe?? Łatwo się dostać na biologię zaoczną czy jest duża konkurencja? Słyszeliście coś może?
13.07.2016
09.07.2016
Łodziak
Gdyby ktoś potrzebował mieszkania w okolicy ;) http://olx.pl/oferta/mieszkanie-lodz-radiostacja-obok-uniwersytetu-wynajme-CID3-IDgu18W.html
Now
Mam pytanie odnośnie filologii angielskiej, logistyki oraz administracji - czy ktoś z was mógłby udzielić mi informacji na temat tego, czy w planach zajęć są jakieś dni wolne/dni, w których jest wyjątkowo niewiele zajęć? I ogólnie, polecacie te kierunku, czy może stanowczo z jakichś powodów je odradzacie?
27.06.2016
23.06.2016
WRW1908Łódź
MATURKOWA2016 Co masz na myśli mówiąc źle?? Na rusycystyce zaliczyłem pierwszy w życiu semestr bez poprawki, a na głównym miałem zawsze;p Pozdrawiam!
sara
Hej :) Interesuje mnie filologia polska na II stopniu, specjalność komunikowanie publiczne. Jaki jest poziom? Jak jest w ogóle z tymi specjalnościami, bo jest sporo, ale na pewno wszystkie się nie otwierają? Na stronie napisali, że musi być 30 osób. Jak duże jest zainteresowanie?
17.06.2016
05.06.2016
Maturkowa2016
Hej, szukam opinii o wydziale rusycystyki na uni łódzkim. Serio jest tak źle od podstaw? Którą filologię najbardziej polecacie?
Patrycja
są już pierwsze wyniki badania losów absolwentów wyższych studiów na rynku pracy, największego w Polsce i bardzo rzetelnego badania prowadzonego przez Ministerstwo Nauki. Pokazują one niezbicie, że opłaca się przede wszystkim studiować kierunki informatyczne. Branża IT zapewnia najwięcej dobrze płatnych miejsc pracy i bardzo szybko się rozwija. Zdecydowanie najwięcej bezrobotnych jest natomiast po kierunkach przyrodniczych.
29.05.2016
29.05.2016
Patrycja
są już pierwsze wyniki badania losów absolwentów wyższych studiów na rynku pracy, największego w Polsce i bardzo rzetelnego badania prowadzonego przez Ministerstwo Nauki. Pokazują one niezbicie, że opłaca się przede wszystkim studiować kierunki informatyczne. Branża IT zapewnia najwięcej dobrze płatnych miejsc pracy i bardzo szybko się rozwija. Zdecydowanie najwięcej bezrobotnych jest natomiast po kierunkach przyrodniczych.
Bunia
Szukam opinie odnośnie filologii włoskiej. Głównie chodzi mi o studia II stopnia. Zajęcia prowadzone są po włosku? Ktoś coś?
26.05.2016
25.05.2016
italia
Hej. Proszę o informację na italianistyki na UŁ. Ważne są dla mnie warunki i jakoś kształcenia oraz rzeczywiste możliwości wyjazdu na uczelnie zagraniczne. Pozdrawiam i z góry dziękuję :)
Aa
Skończyłam turystykę i rekreację, obecnie studiuję jeszcze filologię słowiańską, więc mogę trochę powiedzieć o dwóch różnych wydziałach i podejściach na uniwersytecie. Turystyka to kierunek bardzo specyficzny, nietuzinkowy i interdyscyplinarny. Na zajęciach łączy się różne dziedziny: geografię, ekonomię, marketing, zarządzanie, psychologię, socjologię, języki obce, sport i rekreację, kulinaria, statystykę, informatykę i inne. Dzięki temu zyskuje się szeroki obraz otaczającego nas świata, otwiera nam to też później wiele różnorodych drzwi w karierze zawodowej. Ogromnym plusem tych studiów są praktyki zawodowe, niespotykane w takim wymiarze chyba na żadnym kierunku. Co roku po 6-8 tygodni. Zresztą te studia mają dosyć praktyczny charakter. Drugim wielkim plusem są wyjazdy. Można zjeździć na tych studiach całą Polskę i kawał Europy, niestety jest też pewien mankament - trzeba za to samemu zapłacić. Ale nie może być tak super kolorowo :-) Dzięki wyjazdom grupa jest zżyta nie tylko między sobą, ale też z wykładowcami. Na wydziale istnieje koło naukowe, które rzeczywiście ma sporo pomysłów i inicjatyw: rajdy górskie, prelekcje podróżnicze, konkursy i quizy o świecie. Można korzystać z Erasmusa studiów i praktyk, więc tu znowu kolejna okazja do zwiedzania. Turystyka to studia dla ludzi otwartych, ciekawych świata, mających pomysły i nie bojących się je realizować. Po studiach można pracować w wielu miejscach, w zależności od tego, co nas najbardziej kręci: jako pilot, rezydent, przewodnik po mieście, muzeum, w biurze podróży na róznych stanowiskach (sprzedawca, centrala, kreator oferty turystycznej), w hotelach, obiektach sportowych, centrach fitness, siłowniach, basenach, jako animator, w gastronomii, w centrach informacji turystycznej, urzędach gmin czy miast w departamentach kultury i turystyki, ale też w branży informatycznej przy tworzeniu map czy w korporacjach jako specjalista ds podróży biznesowych. Możliwości jest mnóstwo, trzeba tylko się nieco wykazać i umieć po to sięgnąć. Filologia to za to zupełnie inna bajka. Plusem napewno jest nauka języków obcych, dosyć nietuzinkowych, słoweński i bułgarski lub serbski. Zajęcia raczej są teoretyczne, na całym toku studiów przewidziany jest tylko miesiąc praktyk. Można wyjechać na Erasmusa do Bułgarii lub Słowenii, miejsc jest całkiem sporo, chętnych mniej, więc łatwo się dostać. Dzięki temu poznaje się kulturę i język kraju w nieco przystępniejszy sposób niż tylko teoretycznie na zajęciach. Grupy są małe, więc atmosfera jest rodzinna. Raz na jakiś czas są organizowane spotkania kulturowe, gdzie poznaje się kuchnię, folklor, religię i ludzi z danego kraju, co z pewnością jest też cenne. Natomiast nie ma żadnych wspólnych wyjazdów i każdy raczej wszystko sobie sam organizuje. Perspektywy pracy są średnie. Potencjalnie można być tłumaczem, ale to naprawdę trzeba super znać język i dużo nad nim pracować poza uczelnią, najlepiej zagranicą. Same studia dają średnią znajomość języka. Można pracować w turystyce, Bułgaria i cały region Bałkanów (Chorwacja, Czarnogóra, Macedonia) jest dosyć popularny. Mozna też próbować swoich sił w korporacji znając niszowy język, ale mało jest firm, które potrzebują ludzi z bułgarskim, już szybciej ze słoweńskim. No i do tego oczywiście bardzo dobra znajomość angielskiego, którego nie ma wcale, więc po maturze nieużywany język przez pięć lat studiów zamiera. Raczej jest to kierunek do studiowania jako drugi kierunek, hobbystycznie i uzupełniająco, bo po skończeniu tylko tej filologii oprócz mgr przed nazwiskiem chyba niewiele będzie.
22.05.2016
22.05.2016
majkoska
Jestem tegoroczną maturzystką i myślę o złożeniu papierów na następujące kierunki: - Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, specjalność: dziennikarstwo 
z językiem i kulturą francuską (francuskiego nie umiem w zasadzie w ogóle, można zacząć naukę tego języka od podstaw?) - Dziennikarstwo międzynarodowe - Filologia, specjalność: filologia hiszpańska + język angielski (hiszpańskiego uczyłam się w liceum dwa lata, ale umiem kiepsko, natomiast angielski umiem płynnie w mowie i piśmie, poziom mocno zaawansowany) - Marketing - Lingwistyka dla biznesu Nie jestem jeszcze na 100% zdecydowana. Czy jest tutaj ktoś, kto mógłby mi powiedzieć coś o tych kierunkach? Każda opinia jest dla mnie istotna. :)
majkoska
Jestem tegoroczną maturzystką i myślę o złożeniu papierów na następujące kierunki: - Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, specjalność: dziennikarstwo 
z językiem i kulturą francuską (francuskiego nie umiem w zasadzie w ogóle, można zacząć naukę tego języka od podstaw?) - Dziennikarstwo międzynarodowe - Filologia, specjalność: filologia hiszpańska + język angielski (hiszpańskiego uczyłam się w liceum dwa lata, ale umiem kiepsko, natomiast angielski umiem płynnie w mowie i piśmie, poziom mocno zaawansowany) - Marketing - Lingwistyka dla biznesu Nie jestem jeszcze na 100% zdecydowana. Czy jest tutaj ktoś, kto mógłby mi powiedzieć coś o tych kierunkach? Każda opinia jest dla mnie istotna. :)
22.05.2016
10.05.2016
filologia angielska spec. translatoryka
Cześć, mógłby mi ktoś powiedzieć coś o filologii angielskiej na UŁ? Podstawowe informacje np. poziom języka angielskiego, stosunek wykładowców do studentów, ogólnie czy polecilibyście studiowanie filologii angielskiej na specjalizacji tłumaczeniowej na UŁ. Z góry dziękuję za odpowiedź. :)
Bunia
Szukam opinie odnośnie filologii włoskiej. Głównie chodzi mi o studia II stopnia. Ktoś coś?
04.05.2016
04.05.2016
Studentka
Jakie były progi na WMI w zeszłym roku na informatykę? Proszę o pomoc ;)
fil.klas.
Hej. Może ktoś się wypowiedzieć na temat filologii klasycznej (ten kto studiuje)
02.05.2016
23.04.2016
kandydatka
Wydział Matematyki i Informatyki - proszę o informację o kierunku Informatyka! polecacie? Kobieta po profilu mat-fiz-inf ma szansę pokonać ten kierunek? ;) Zależy mi na grafice komputerowej i projektowaniu gier. :)
kandydatka
Wydział Matematyki i Informatyki - proszę o informację o kierunku Informatyka! polecacie? Kobieta po profilu mat-fiz-inf ma szansę pokonać ten kierunek? ;) Zależy mi na grafice komputerowej i projektowaniu gier. :)
23.04.2016
20.04.2016
Czarus
Witam zastanawiam się nad logistyką na UŁ lecz pojawia się pytanie: Wydział Zarządzania czy eksoc? Czym się różnią? I ogólnie polecacie uczelnie?
kandydatka
Czy kierunek Bankowość i finanse cyfrowe został może uruchomiony? Jaki był próg? Czy warto na ten kierunek się wybrać? :) A może ktoś podzieli się opinią?
18.04.2016
13.04.2016
wmi
Informatykę na wydziale Matematyki i Informatyki wyobrażałem sobie trochę inaczej. Ogólnie polecam. Na 1 roku bedzie C++ i C, dużo matematyki więc osoby z niej słabe radzę nie startować. Wykładowcy zdarzają się znudzeni prowadzeniem zajęć albo tacy któzy myślą że poszedł na dzienne to juz to umie (błędne myslenie), ale w większości przeważają osoby umiejące dobrze przekazać wiedzę.
corobiczzyciem
Prawo. Powiedzcie mi coś o prawie. Jak to wygląda? Studenci, jesteście zadowoleni z wyboru ? Może ktoś się przenosi?
07.04.2016
02.03.2016
Cinek
Jestem studentem Informatyki na Uniwersytecie Łódzkim, wydział Ekonomiczno-Socjologicznego. Bardzo polecam ten wydział, zajęcia bardzo ciekawe, wykładowcy nie wszyscy dobrze tłumaczą ale jak to studia, sam musisz do tego usiąść bo inaczej nie zaliczysz. Panie w dziekanacie bardzo miłe ( podobno inni mieli inne doświadczenia) ale mi zawsze udawało się wszystko załatwić ;-)
WW
Obecnie jestem na III roku Gospodarka przestrzenna jest to kierunek międzywydziałowy WNG i WZ jestem bardzo zadowolona, owszem kierunek wymagający nie ma samej teorii jest dużo projektów do robienia ( dzienne nie do ogarnięcia z praca) + wyjazdy terenowe. Kierunek naprawdę godny polecenia :)
24.02.2016
02.02.2016
Bunia
Szukam opinie odnośnie filologii włoskiej. Głównie chodzi mi o studia II stopnia. Ktoś coś?
do Gienek
ale może jakieś konkrety; na jakim kierunku studiujesz? na którym roku jesteś? o wykładowcach których przedmiotów piszesz? no chba niemożliwe, żeby wszyscy byli do ........
28.10.2015
18.10.2015
jola 77
witam,w tym roku zaczynam studia zaoczne na uł wydz .zarządzania .PROSZĘ o info czy jest ciężko ,czy dużo trzeba zakuwać.Jak wyglądają zaliczenia i czy osoba pracująca sobie poradzi z nauką i jednocześnie praca,dom....
Administrator
Komentarz usunięty - naruszenie zasad regulaminu.
17.10.2015
11.10.2015
Codzienna_ Inspiracja
Chciałabym się dowiedzieć jak jest na UŁ na administracji? Czy ciężko tam się dostać i czy trzeba spełnić jakieś szczególne wymagania. Z góry dziękuję za odpowiedź :)
Niezadowolona
Wydział Zarządzania leży. Dogadać się tam z kimś graniczy z cudem, mimo usosa, który jest tak zachwalany wszystko trzeba i tak załatwiać osobiście stojąc w kolejkach jak w PRL-u. UŁ to moja druga uczelnia i jest całkowitym rozczarowaniem.
09.10.2015
12.09.2015
iza
Hej ! W tym roku zdaje maturę i zastanawiam się nad prawem na UŁ. Myślicie że to dobry pomysł ?
Łodziak
A co sądzicie o wydziale Filozoficzno-Historycznym UŁ
07.09.2015
26.08.2015
Jakub
Witam. Czy ktoś może podać jakieś informacje o biotechnologii? Jakie książki warto zakupić do tego przedmiotu, itp?
Marcin
Jeśli chodzi o matematykę to według mojej opinii jeśli nie miałaś realizowanego rozszerzenia z tego przedmiotu to raczej nie ma co startować. Oczywiście nie chcę Cię zniechęcać, ale na Twoim miejscu poważnie bym się nad tą decyzją zastanowił. Jeśli chodzi o próg punktowy, to nie musisz się martwić, przyjmą Cię. Z tego co wiem to ten kierunek nie jest bardzo oblegany. Wystarczy w miarę dobrze napisana podstawa z matematyki i jakiś przedmiot, który wlicza się do punktacji Jednak jeżeli interesują Cię kierunki ekonomiczne to polecam Rachunkowość, jest to ciekawy i konkretny kierunek, wykładowcy pomocni i w miarę przystępnie tłumaczą materiał.
16.08.2015
16.08.2015
bafi
jestem przypadkiem z kategorii - student zadowolony, Uczelnia jest spoko, wykładowcy różni, jak wszędzie, jak chcesz coś załatwić, raczej uda się bez więkwszych problemów, może jakby jeszcze więcej się działo w mieście w klimatach koncertowo - rockowych to nie miałbym już żadnych zastrzeżeń.
Piotrek
Premier Ewa Kopacz rozpoczęła kolejne już nowe otwarcie w Platformie Obywatelskiej. W związku z tym oficjalnie poznaliśmy listy partii rządzącej na zbliżające się wybory parlamentarne. Chciałbym jednak szczególnie skomentować listę w Łodzi, które nie tylko z racji urodzenia jest mi bliskie.Nie jest dla mnie niczym dziwnym, że pojawia się tam po raz kolejny skompromitowany nielegalnym posiadaniem broni Cezary Grabarczyk, czy Iwona Śledzińska-Katarasińska znana głowie z zamiłowania do alkoholu. Na owej liście pojawia się rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. Włodzimierz Nykiel i tu zaczynają się schody. Platformerski Uniwersytet? Uniwersytety z założenia powinny być apolityczne. Jest to szczególne miejsce gdzie ścierają się różne poglądy nie tylko polityczne. Powinni tam pracować ludzie nieskazitelni, a więc nie współpracujący wcześniej z reżimem komunistycznym. Powinni być również apolityczni i nie brać udziału w kampaniach partyjnych. Rektor, a więc najwyższa władza uczelni kandydując z pierwszego miejsca Platformy Obywatelskiej łamie tą zasadę. Należy mieć na uwadze że Uniwersytet bierze również pieniądze z budżetu i nie jest to prywatna instytucja. Zostając jeszcze przy łódzkim Uniwersytecie niepokoi mnie również obsada tzw. Komitetu Honorowego z okazji 70 lecia owej uczelni. Znaleźli się tam m.in prof. Marek Belka, Jolanta Chełmińska, czy osoby związane z Platformą Obywatelską, a więc poseł Małgorzata Niemczyk, Stefan Niesiołowski czy już proszony do tablicy Grabarczyk. Dziwi natomiast brak osób związanych z szeroko pojętą prawicą. Czy twarzami Uniwersytetu może być tylko mainstream? Na to wychodzi. Łódzkim mediom regionalnym najwidoczniej cała sytuacja nie przeszkadza. Poza newsem na portalu Dziennika Łódzkiego próżno było szukać jakikolwiek informacji o tym. Co ciekawe w komentarzach przytłaczające przewagę miały te zniesmaczone decyzją rektora. Wysyłałem również list do władz UŁ i nie otrzymałem żadnej odpowiedzi co sugeruje, że nic się nie stało. Lewicowy skręt Uniwersytecki? Przyglądając się Uniwersytetom w kraju coraz śmielej poczynają sobie ludzie dla których najważniejsze staje się nowy porządek świata i całkowite odwrócenie rół społecznych. Mam tu na myśli Gender studies, który jest wykładany już m.in na UŁ,UWr UMK, UW, oraz masie innych uczelnie nie tylko publicznych. Problem pojawił się również na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, kiedy rektor uczelni ks. prof. dr. hab. Antoni Dębiński zgodził się na jednorazowy wykład o tematyce gedner. Nie będę już wspominał o kapłanach jak chociażby ks. prof. Alfred Marek Wierzbicki, który zapewniał, że gender nie jest nauką wrogą, bo szkoda na to czasu. Wydział filologiczny UŁ poszedł jeszcze dalej i w imię tolerancji pojawiły się tęczowe 6 kolorowe piętra. Nie dzieją się tutaj na szczęście sytuacji z Uniwersytetu Wrocławskiego z dobrze znanego zatrzymania i nie słusznie skazania patriotów, którzy nie zgodzili się na wykład komunisty i kata Żołnierzy Wyklętych Zygmunta Baumana, ale pokazuje jedną ważną rzeczy. O ile symbole Chrześcijaństwa są wykpiwane natomiast symbole tolerancji są wznoszone na piedestał. Podsumowując warto przypomnieć historie z kampanii prezydenckim prezydenta Andrzeja Dudy i histeryczne wręcz ataki mówiące o zajmowaniu etatu w katedrze katedrze Prawa i Administracyjnego UJ. Kiedy rzecznik Uniwersytetu Jagielońskiego poinformował opinie publiczną, że Andrzej Duda jest na bezpłatnym urlopie ataki się skończyły, ale nieprzyjemna atmosfera została. Ciekawostką w całej sprawie jest zajmowanie miejsca innym przez prof. Tomasza Nałęcza, a więc doradca byłe prezydenta Komorowskiego. Wtedy media reżimowe o tym nie informowały. Tak samo jest obecnie z rektor UŁ. Mogą sobie Państwo wyobrazić jakby sytuacja byłaby odwrotna i rektor państwowej j szkoły dostał miejsca na listach PiS. Na pewno nie byłoby tak spokojnie jak teraz. Widocznie Platforma Obywatelska może sobie pozwolić na więcej.
11.08.2015
08.08.2015
Piotrek
Rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. Włodzimierz Nykiel dostał 1 miejsce w wyborach parlamentarnych z list Platformy Obywatelskiej. Ktoś jeszcze ma jakieś aluzje, że to nie jest lewacki Uniwersytet? Nykiel nie ma wstydu i powinien podać się do dymisji.
Ped2st
Mogłabym prosić o jakieś informację na temat pedagogiki drugiego stopnia na UŁ?
06.08.2015
04.08.2015
Ola
Może podzielić się ktoś opinią na temat wydziału MiI kierunek informatyka?
Administrator
Komentarz usunięty.
30.07.2015
24.07.2015
janniezbedny
Czy ktoś studiuje MSG (II stopień)? jakieś opinie, rady.. Warto?
gosik
Witam czy ktoś studiuje Prawo zatrudnienia kadry i płace na Uniwersytecie Łódzkim? Jak wrażenia?
23.07.2015
19.07.2015
Piotr
Jest ktoś może po matematyce? Jest ciężko, polecacie? Pozdrawiam tegorocznych maturzystów ;)
olaaa123
Czy ktoś wie jak jest z matematyką na UŁ? Bardzo ciężko czy da się przeżyć ?
06.07.2015
27.06.2015
piotr
co sądzicie o psychologii na UŁ? chodzi mi o sam kierunek, atmosferę i cały wydział. z góry dziękuje ;)
krolowakrow
logistyka fajna na WZ, na eksocu za duzo zajec.
25.06.2015
25.06.2015
wiola
a co z logistyką?:)
wiola
Właśnie miałam wybrać się na WNoW na pedagogikę, ale jeśli tak piszesz, to wezmę pod uwagę przy rejestrowaniu... Naprawdę ciężko jest znaleźć coś co chce się robić i jeszcze kierunek, który by w miarę nam odpowiadał...
17.06.2015
17.06.2015
Pedagog bez uprawnień
Nie polecam wydziału WNoW to jedna wielka ściema. Ludzie nie otrzymują uprawnień po wielu kierunkach. Profesorowie nieprzyjemni, wręcz chamscy. Po sto skarg na dr Karkowską rocznie - na niej nie robi to wrażenia.. Z rozbawieniem odczytywała nam je na seminarium. Reszta kadry jest nie lepsza. Strata czasu! Wolałabym zapłacić już i iść na znacznie lepszą uczelnie. Jedynym plusem są miłe i pomocne panie w dziekanacie (np mgr. Zalasa)
wiola
piszcie o swoich wydziałach i kierunkach :) nam- wybierającym się na UŁ będzie o wiele łatwiej podjąć decyzję czy warto iść na dany kierunek :)
11.06.2015
25.05.2015
TiR
jestem bardzo zadowolona - III rok Turystyka i Rekreacja, pominmo konieczności zakuwania wielu informacji, penie nieprzydatnych pożniej, całość studiów oceniam wysoko, wyjazdy (choć nietanie) są świetną odskocznia od zajęć, klimat w porzo - jest fajnie :-)
Munah
Your post has lieftd the level of debate
20.05.2015
11.04.2015
kuba
wydział , a wydział to faktycznie różnica :) Filologiczny zamieniłem na informatyczny i to była bardzo dobra decyzja :)
ali
Polecam wydział ZARZĄDZANIA ponieważ przekazuje konkretną wiedzę i ma stosunkowo bardzo mało "zapychaczy". Prowadzący zajęcia są uprzejmi i traktują studentów z szacunkiem. Na wydziale panują klarowne zasady zaliczania etapów i o dziwo dziekanat jest pomocny w udzielaniu informacji, okienka są sporadyczne. Atmosfera jest miła, studenci kreatywni i na poziomie. Mając niestety rok styczność z wydziałem EKNOMICZNO-SOCJOLOGICZNYM muszę go stanowczo ODRADZIĆ KAŻDEMU, NAWET WROGOWI. Liczba zapychaczy typu podstawy socjologi na kierunkach nawet bardziej ścisłych to wręcz plaga, ale przecież jakoś trzeba zapewnić stołki swoim, prawda? Dziekanat to żart, osoby pracujące tam to typowe baby z dziekanatu z kawałów. Nieprzyjemne, opryskliwe, wulgarne. Skwaszone każdego dnia i naprawdę dziwie się zatrudnianiu tak nieobytych w społeczeństwie i odrażających osób. Okienka na eko socu to parodia 4-7 godzin okienka to co dzienna przyjemność, żeby odbębnić 5 godzin zajęć często musisz spędzić w mieście 10 godzin! bo tak ułożony jest plan, że studenci, którzy mieszkają daleko musza powłóczyć się po mieście od tak. Prowadzący w większości to osoby sprawiające wrażenie znudzonych życiem i swoim przedmiotem, często traktują studenta jak gówno, które przykleiło im się do buta. Na tym wydziale nie ma żadnej rekrutacji w imię mamony przyjmują każdego kto złoży papiery znacząco obniżając poziom. Studencik, który zdał matmę na 30% i ledwo jest w stanie policzyć swoje palce u dłoni, oraz taki, który z polskiego zdobył szalone 30%-40% i ledwo skleja pełne zdania to bardzo częste przypadki, co cóż tak się kończy podążanie za bożkiem pieniążkiem z całkowitym głębokim poważaniem czegoś tak archaicznego jak edukacja młodego pokolenia. UŁ nie jest zły sam sam w sobie tylko kolosalne znaczenie ma kultura organizacyjna poszczególnych wydziałów.
10.04.2015
10.04.2015
Rozczarowanytymuniwerkiem
Nie polecam wydzialu Ekonomiczno-socjologicznego, juz lepiej isc na wydzial zarzadzania czemu? Na eksocu nie wiem kto uklada plany ale okienka po 3h,5h a czasami 7h sa na porzadku dziennym. Wyobarazacie sobie co musza czuc osoby, ktore dojezdzaja, a ktorych to osob malo nie jest??(mam tu na mysli ludzi z takich miast jak pabianice, zgierz czy glowno). Dziekanat jednym slowem straszny, bardziej stresuje sie przed wejsciem tam niz egzaminem ustnym z angielskiego czy matmy. Co do progow -oczywiscie ich nie ma, tylko kasa kasa kasa, przyjmuja milion studentow, ktorzy i tak nie laza na zajecia i efekt tego jest taki, ze u nas na 2 semestrze zdaza sie, ze na cwiczeniach jest 4 czy 6 osob. Jednym z niewielu plusow jest lokalizacja, jeden z niewielu wydzialow polozonych w centrum miasta, a nie na jakims zadupiu czy uboczu jak np sale do wf. Jesli chcecie isc na jakas rachunkowosc czy logistyke to powtarzam raz jeszcze - wydzial zarzadzania ulica jaracza lodz.
xxyzz
Nie polecam tego uniwersytetu a napewno wydziału eksoc. Przyjmują wszystkich i to dosłownie. Inaczej się studiuje na uczelni gdzie jest jakis próg od którego jest się przyjmowanym i jest ograniczona liczba osob, a inaczej jak przyjmują wszystkich. Tu jest chyba tylko rekrutacja na prawo. Na eksoc jest chaos informacyjny, nikt nic nie wie albo każdy wie co innego, niekompetentne osoby, wykladowcy-studenci, problem z dziekanatami. Panie w bibliotece też niezbyt pomocne. Przedłużanie rekrutacji do polowy listopada na studia stacjonarne byle by tylko więcej studentów i wiecej pieniedzy, dotacji itp. Dziwnym jest również jeżeli wykładowcy śmieją się z kierunków typu wiedza o winie i inne? lecz jesli ich by nie było to oni też by nie mieli pracy. Poziom nauki jest średni, napewno nie wymagajacy. Atmosfera jest równiez srednia. Plany zajęc powinien ustalać dziekanat lub osoby, które od tego są a nie wykładowcy ktorzy wymyslają sobie sami przekladaja zajecia na godziny wieczorne kiedy sie pokrywaja z innymi zajęciami. Jeżdzenie pomiędzy wydziałami na zaliczenia przez pól miasta (pomimo wolnych sal) Skończenie tego wydziału oprócz papierku to chyba nic nie daje. Okolica brudna zaniedbana też nie zachęca do studiowania w tym miescie, chamscy i niemili ludzie na ulicy, szaro itp., zresztą jak całe to miasto. Ja odradzam.
24.03.2015
20.03.2015
Marcelina
jednak ochrona środowiska to b. kiepski wybór - stwierdzam z doświadczenia - o pracę niezwykle trudno, a same studia też są bardzo ciężkie
Student
Nie polecam wydziału Ekonomiczno-socjologicznego. Najgorszy wydział na UŁ, problemowi wykładowcy, panie w dziekanacie oraz dziekan. Z powodu iż jest to duży wydział za nic maja sobie studentów, nie liczą się z nikim. Sprawiają problemy z zaliczeniami, panie w dziekanacie są nieuprzejme, stwarzają problemy gdy przyjdzie się z jakimś problemem. Większość osób jest niekompetentna i nie powinna sprawować swoich funkcji.
24.02.2015
02.02.2015
monikaa
Studiowałam kilka lat temu na UŁ i muszę powiedzieć, że same studia były naprawdę ciekawe. Rok był podzielony na 2 grupy, ale zajęcia w drugiej (nie mojej) grupie były tak niesamowicie prowadzone, że w miarę możliwości czasowych chodziłam podwójnie. (w mojej też było fajnie :) Natomiast samo miasto było dla mnie tak przygnębiające i depresyjne, że po roku się przeniosłam do Warszawy.
kaa
a jak jest na matematyce II st?
05.11.2014
08.10.2014
gospodarka przestrzenna
jak mieliście zdaną maturę, żeby się dostać na kierunek Gospodarka przestrzenna na dziennych na Uni Łódzkim? orientujecie się, ile osób odstrzelą po pierwszych sesjach?
specjalność na fil polskiej
ktora z obecnie proponowanych specjalności na polonistyce na Uniwerku w Łodzi jest najsensowniejsza z punktu widzenia pracy? dodam, że na tzw. wszelki wypadek nauzycielską też wybiorę, no ale co jeszcze?
19.09.2014
03.02.2014
daria
Hej. W tym roku piszę maturę i chciałabym się wybrać na turystykę i rekreacją. Jakie są wymagania? I czy dużo jest chętnych?
Ja
Hey zdaje w tym roku maturę i chciałabym studiować lingwistykę dla biznesu i zastanawiam sie czy warto i ile mniej wiecej powinnam mieć punktów zeby sie dostać. Jesli ktoś w zeszłym roku rozpoczął naukę na tym kierunku byłabym wdzięczna za jakies informacje :)
02.02.2014
12.01.2014
Oktawia
Hej ;) W tym roku zdaje mature i chcialabym sie dostac na kierunek logopedia z audiologia? Czy moglby mi ktos przyblizyc jakie sa wymagania odnoscie matury? Pozdrawiam
szalona aśka
34. studiuję finanse i rachunkowość już na drugim roku i choć czasem jest ciężko ogarnąć specjalistyczne nazewnictwo czy zajęcia w których jest pełno matematyki, to nie żałuję swojego wyboru. ścisłe umysły są pożądane na rynku pracy, poza tym na studiach uczę się przydatnych rzeczy takich jak chociażby zaciągnięcie kredytu bankowego.. z korzyścią dla mnie
02.12.2013
02.12.2013
d.t.
filologia hiszpańska z dodatkowym językiem angielskim moim zdaniem jest świetnym kierunkiem ogólnie, ale na UŁ jest dobrze zorganizowana. Nie ma żadnych zapychaczy typu socjologia, za to są nawet życiowo przydatne przedmioty jak TI. Osoby nauczające języka świetnie przekazują swa wiedzę a na 2 roku i wyżej nauczają native speakerzy
xXx
Chciałabym się dowiedzieć jak wyglada sprawa z poetyka, z Pania Profesor O. G., czy cieżko jest zaliczyc ten przedmiot i co jeśli ktoś sobie u jej że tak powiem podpadnie... (filologia rosyjska ,UŁ)
22.11.2013
05.11.2013
Przyszła_psycholoszka
Mam pytanie kto tu studiował Psychologię na wydziale o wychowaniu niesstacjonarnie (zaocznie) , chcę iść na taki tryb i kierunek na tym uniwersytecie , jacy są profesorowie , jak wygląda cały rok na psychologii , chciałabym wszystko o tym kierunku wiedzieć , za odpowiedź ... dziękuję :)
lena
Hej, czy ktoś mógłby podać trochę informacji o studiowaniu italianistyki (lub filologii śródziemnomorskiej) na UŁ? Czy na te kierunki ciężko się dostać itp.?
22.10.2013
18.10.2013
Nina
Witam, w przyszłym roku chciałabym rozpocząć studia na wydziale Prawa i Administracji i w związku z tym mam pytanie do studiujących administrację: jak wyglądają zajęcia, ile jest osób na roku? a może lepiej wybrac administrację sądową? pozdrawiam
magda
Ja również jestem bardzo zadowolona z wyboru Uniwersytetu Łódzkiego, studiuję już na 2 roku turystyki i rekreacji i nie zamieniłabym tego kierunku oraz uczelni na żadną inną. Większość zająć jest bardzo ciekawa a przede wszystkim dobrze prowadzona co powoduje ze w salach nie ma śpiących studentów. Oczywiście zdarzają się wyjątki ale to zrozumiałe, że zapaleni turyści nie lubią słuchać o ekonomii czy statystyce bo i takie przedmioty mamy. Wydział Geograficzny jest bardzo dobrze przystosowany do nauki, posiada wiele sprzętów dydaktycznych oraz muzeum geologiczne. Jedynym minusem tego kierunku są dość spore koszty wyjazdów oraz ćwiczeń terenowych.
02.10.2013
02.10.2013
marek
`xxx z tego co wiem to wydział zarządzanie UŁ jest trochę odizolowany, ktoś miał tak jakiś konflikt i od tamtej pory zarządzanie kieruje się swoimi prawami. Widziałem gdzieś w necie reklamy tylko tego wydziału a o reszcie ani słowa... ciekawe czy to nie odbija się na studentów...
asiulek
Wydział ekonomiczno-socjologiczny jest jednym z naładniejszych i najlepiej wyposażonych wydziałów UŁ. Panuje tam bardzo przyjemna i luźna atmosfera. Można poznać wielu wspaniałych ludzi i z nimi zawsze jest co robić w czasie "okienek". Poza tym wydział ten charakteryzuje się wybitnymi wykładowcami, którzy chętnie odpowiadaja na wszelkie pytania i rozwiewają nasze wątpliwości ćwiczenia , które odbywają się w mniejszych grupach niż wykłady, także są bardzo dobrze zorganizowane i bardzo ciekawie prowadzone. jednak jak wszędzie tak i u nas jest parę specyficznych osób zarówno wśród kadry jak i wśród studentów, ale czym byłby świat bez takich przypadków i niespodzianek
02.10.2013
30.09.2013
xxx
Jestem studentką 2 roku na wydziale geograficznym i chciałabym dowiedzieć się dlaczego wydziału Uniwersytetu Łódzkiego są tak niespójne? dlaczego jeden wydział zaczyna zajęcia 2 dni wcześniej od innych? Dlaczego wydział zarządzania ma swoją osobną reklamę?
justin
Hej:) Czy ktoś mógłby się podzielić opinią na temat kierunku Gospodarka przestrzenna na UŁ. Chodzi mi o oba wydziały NG i ES, ponieważ zastanawiam się nad tym kierunkiem jako studia II stopnia i nie wiem czy to dobry wybór ;)
27.09.2013
04.09.2013
kamcia
Czy Ktoś studiował Zarządzanie na UŁ podyplomowo ? Chodzi o 6 egzaminów końcowych, czy są trudne ?
zainteresowany
a coś bliżej o kierunku analiza i zarządzanie w biznesie?
30.07.2013
15.07.2013
wanda
witam Czy ktoś studiował podyplomowo audyt i kontrola na wydziale socj-ekonom UŁ? Bardzo proszę o opinię? Zakres merytoryczny, praktyczne ćwiczenia, egzaminy.pozdr:) wanda
PóncjuszPirat
Wie ktoś może, jak stoi sprawa z przepisaniem się na inny kierunek w trakcie trwania roku? Czy można spróbować np. TiR, a potem zmienić na coś innego?
13.07.2013
12.07.2013
kuba.kuba
Studiowanie turystyki i rekreacji na Uniwerku jest bardzo ciekawe i dostarcza wielu perspektyw. Mamy kontakt z kompetentnymi wykładowcami, a atmosfera wśród studentów nie jest napięta. Liczne wyjazdy i ćwiczenia terenowe urozmaicają studiowanie tutaj :P
matematyk
Ale po tym kierunku masz bardzo duże szanse na znalezienie naprawdę świetnie płatnej pracy, przecież aktuariuszy w Polsce jest niewielu a zapotrzebowanie na nich się nie zmniejsza, więc chyba warto się pomęczyć na takich studiach.
12.07.2013
12.07.2013
student93
Studiuję matematykę finansową i aktuarialną i po pierwszym roku na tym kierunku mogę stwierdzić, że należy on do czołówki najtrudniejszych kierunków na Uniwersytecie Łódzkim. Nauki jest sporo, nie ma się co dziwić, szkoda tylko, że teorii jest dużo więcej niż praktyki a osobiście uważam to za zbędne.
muniek
Mógłby ktoś powiedzieć czy informatyka na wydziale E-S jest dobra? Czy może lepiej iść na coś innego?
11.07.2013
20.05.2013
prawo na UŁ
Adam słusznie zauważył, że przydałby się podział na wydziały, bo każdy pyta o cos innego, ja akurat także o prawo chciałem zagadnąć, własciwie decyzja podjęta, bardziej zależaloby mi na tym, by sie dowiedziec czego moge sie spodziewac na pierwszym roku, w pierwszym semestrze, jakiego poziomu, traktowania, podejscia do przekazywania wiedzy, wymagan na agzaminach
ART
Mam pytanie do osób studiujących na UŁ historię sztuki. Jaki jest poziom, jak wyglądają zajęcia, jacy są wykładowcy? Bardzo proszę o odpowiedź w komentarzu bądź na plaszczka@onet.pl
15.05.2013
08.05.2013
Alicja
Jestem zadowolona ze studiów na Uniwersytecie Łódzkim :) studiuję na wydziale Ekonomiczno - Socjologicznym. Budynek jest odnowiony, bardzo ładny, wykładowcy raczej w porządku, ludzie super, czasem ktoś sławny gościnnie wykłada :) tyle, że budynek jest ogromny, czasem nie można się odnaleźć :P szczególnie na początku miałam z tym problemy ;p
Halinczak
Jestem zainteresowana ofertą UŁ, a dokładnie wydziału Historyczno-Filozoficznego , czy mogłabym prosić o jakąś opinię ? :)
07.05.2013
04.05.2013
adam351
Cześć przeczytałem bardzo wiele opinii na temat uniwerku ale raczej niewiele z nich odnosi się do wydziału prawa moglibyście coś więcej o nim napisać
Bartek
Studiuję turystykę i rekreację na Wydziale Nauk Geograficznych. Wykwalifikowana kadra i sympatyczni ludzie są chyba najlepszą zachętą do wybrania tej uczelni. Nie żałuję swojej decyzji i każdemu gorąco polecam UŁ :)
29.03.2013
29.03.2013
BartekB
Studiuję turystykę i rekreację na Wydziale Nauk Geograficznych. Wykwalifikowana kadra i sympatyczni ludzie są chyba najlepszą zachętą do wybrania tej uczelni. Nie żałuję swojej decyzji i każdemu gorąco polecam UŁ
NN
Witam, czy ktoś studiuje lub studiował na anglistyce z językiem niemieckim ? Czy poziom nauczania tych dwóch języków jest wysoki ?
23.03.2013
14.03.2013
Student
Ja studiuję na Uniwersytecie Łódzkim, Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym na kierunku Informatyka i Ekonometria. Wiecie co wam powiem nie wiem jak jest na innych wydziałach, ale u nas jest fajna atmosfera. Nasz wydział jest bardzo dobrze wyposażony w różnego rodzaju sprzęty udoskonalające nasze umiejętności. Powiem wam tak jak chcecie mieć jakąś przyzwoitą prace to studiujcie kierunki na których jest dużo Informatyki i Matematyki. Może się trochę pomęczycie ale będą tego efekty. Nie wierzcie w różne opowieści o kierunkach, że są trudne ja z własnego punktu widzenia wiem, że każdy jest wstanie skończyć dany kierunek tylko musi chcieć ponieważ wykładowcy też są ludźmi i potrafią zrozumieć wiele. Pozdrowienia z eksocu :)
Ola
Może nie każdy słyszał o wielkich wyczynach naszego Uniwersytetu, ale z pewnością jest to jeden z lepszych w Polsce, szczególnie pod względem kadry. Uniwersytety kojarzą się z maszynką do produkowania bezrobotnych, na naszej uczelni nikt z pewnością tego nie czuję, dzięki czemu rozwija się zdobywając wymagane umiejętności. Prawda jest również taka, że na SGH w Warszawie studenci korzystają z podręczników napisanych przez naszych wykładowców :)
13.03.2013
13.02.2013
Bulba
Uniwersytet Łódzki jest bardzo dobrym uniwersytetem :) moja siostra, moja kuzynka i mój przyjaciel wybrali tu studia, uczą się, zaliczają egzaminy, pracują w pocie czoła przez cały rok ;p poziom jest wysoki, wymagania również ale przecież nie chodzi o to, żeby iść na studia i się lenić ;p sama, jeżeli zdam dobrze maturę będę tu startować bo naprawdę warto!
mogęCięZjeść
chyba kojarzę przypadek tego pana z WNG :P ale z czystym sercem mogę stwierdzić, że to chyba jedyny mankament tego wydziału...no może jeszcze dość zawiłe korytarze, w których łatwo jest się pogubić na początku tak po za tym to UŁ wydaje mi się świetną uczelnia, spełniającą rzetelnie swoje zadanie, a to oczywiście za sprawą bardzo dobrych wykładowców serdecznie polecam tą uczelnię!
06.01.2013
19.12.2012
anahi
wszędzie zdarzają się ludzie nieuprzejmi i niegrzeczni. Niemiły szatniarz nie wpływa aż tak bardzo na opinię o Uniwersytecie Łódzkim. :) moim zdaniem jest to dobry uniwersytet, sama wybrałam studia tutaj i nie żałuje niczego :) przynajmniej nie ma takiego wyścigu szczurów jak w Warszawie
Aaa
Ogólnie uczelnia jest fantastyczna, wykładowcy (w większości) sympatyczni, a ludzie i atmosfera rewelacyjni :D Mam tylko jedno zastrzeżenie... Szanowny Pan Szatniarz w budynku przy ulicy Kopcińskiego 31... Jest zarozumiały, powolny, impertynencki i niezwykle chamski jak na stanowisko, które zajmuje ! Rzuca kurtkami i odnosi się zarówno do studentów jak i do pracowników naukowych w sposób niegodny. Prośba do władz uczelni: Proponuję zatrudnić osobę życzliwą, serdeczną i komunikatywną, a nie kogoś kto traktuje to zajęcie jak przykry obowiązek. Arogancji mówię stanowcze NIE.
03.12.2012
03.12.2012
ann
po 2 miesiącach edukacji na UŁ o kierunku Turystyka i Rekreacja z cała pewnością mogę stwierdzić, ze był to bardzo dobry wybór, mimo dość dużej ilości nauki(czego nie spodziewałam się po tym kierunku), praktycznie z wszystkimi wykładowcami można sie dogadać, zajęcia są prowadzone przyzwoicie, przez co są na tyle ciekawe, ze większość studentów chodzi na wykłady(oczywiście nie na wszystkie przedmioty :D )
radek
studiuję tu dziennikarstwo i komunikację społeczną, zajęcia są bardzo ciekawe, oczywiście zdarzają się te nudne i męczące, ale ogólnie czas na uczelni mija bardzo szybko, a zajęcia są bardzo rozwijające kreatywność i komunikatywność, bo chyba właśnie to jest ważną cechą dziennikarza. Niektóre zajęcia chwilami wydają się bezużyteczne w zawodzie dziennikarza, ale na każdym kierunku znajdziemy takie zajęcia. Ogólnie duży plus.
08.11.2012
07.11.2012
marcin
UŁ, uczelnia na której studiuje moja cała rodzina. Moich dwóch braci zaczęło właśnie edukację na uniwersytecie łódzkim, ja jestem właśnie na 3 roku i bez wahania mogę polecić tą uczelnie. Ja jako student 3 roku mogę bez żadnych wątpliwości polecić studia w łodzi.
ślimi
Generalnie rzecz biorąc to Uniwersytet Łódzki cieszy się dobrą renomą. Szeroka oferta edukacyjna, wysoki poziom nauczania. Po skończeniu studiów na pewno znajdzie się ciekawa praca :) jedyne co mnie zniechęca to samo miasto... Łódź zupełnie mi się nie podoba, jest szaro, ponuro... Ale pewnie można do tego przywyknąć :)
28.10.2012
20.10.2012
ulcia
ja studiuję turystykę i rekreację i jest ciężko ;d dużo wymagają i do tego ten wf.. ale cieszę się, że to studiuję, tym bardziej na UŁ, to świetna uczelnia i jestem pewna, że przygotuje mnie dobrze do życia zawodowego. Trochę lipa, że nie mam wszystkich zajęć w jednym miejscu, trzeba się trochę nabiegać w ciągu dnia ;) ale to kwestia przyzwyczajenia ;d
kamil
na matmie np jest bardzo ciężko...zastanawiam się nawet nad zmianą szkoły bo przeraził mnie trochę poziom ale z drugiej strony moze warto sie przemęczyć i ukończyć ta szkoła a nie jakaś gorsza...
04.10.2012
04.10.2012
krzysiek
to prawda, kierunek jest całkiem spoko ale wykłady tak nudne ze trudno jest nie zasnąć...i w bufecie drogo ;/
mała
po kilku dniach nauki na UŁ mogę stwierdzić, że to był dobry wybór, co prawda mam wielki misz masz przedmiotów (jestem na turystyce i rekreacji) ale to się unormuje w 2 semestrze, plusem tego kierunku jest bardzo duża ilość wyjazdów i ćwiczeń terenowych co bardzo mi odpowiada ;P
04.10.2012
01.09.2012
legger
Dużo mam wkuwania na prawie, no ale taki sobie kierunek wybrałam. Konieczna jest przecież znajomość przepisów, a nie wybiorcze zaznajomienie się z nimi! Ale po takich studiach będę miał świetny zawód, a uniwersytet łódzki całkiem dobrze do niego przygotowuje. Podoba mi się to jak prowadzone są zajęcia, kadra jest dobrze wykwalifikowana.
soon to be
Nie spodziewałam się nawet że uniwersytet łódzki swoi tak wysoko w rankingu, a tym czasem mieści sie on wg tej strony w czołówce najlepszych uczelni w polsce! wiadomo że nie jest najlepszy, ale średnia 8,1 świetnie o nim świadczy. bardzo mnie to oraz wasze opinie o uczelni podbudowuje przed rozpoczęciem studiów w zbliżającym się rokiem akademickim!
27.08.2012
22.08.2012
do clock
u nas też są bardzo ciekawi goście, głównie podczas jakiś węczania nagród itd. No i coś, w czym biorę udział od kilku lat, od liceum- Wielka Lekcja Geografi. Wtedy to odiwedzają nas naprawdę niesamowici ludzie!
clock
Zdarza się że uniwersytet łódzki odwiedzają jacys ciekawi ludzie? Mieszkam w Poznaniu, na UAM sie nie dostalem, ale wiem że w tamtym roku był tu Prezydent, później Prokop z Hołownią, super sprawa. Nie wiem czy po łodzi też mogę tego oczekiwać.
05.08.2012
01.08.2012
vicky
bardzo podoba mi się strona internetowa uniwersytetu łódzkiego. nowoczesna, przejrzysta, a co najważniejsze - przepełniona ciekawymi informacjami. bardzo fajne projekty podejmuje ta uczelnia, jestem pozytywnie zaskoczona!
maciek
Uniwersytet Łódzki, wydział Zarządzania Na zarządzaniu nie ma jakoś wybitnie dużo nauki, nie ma typowego wkuwania na pamięć (jak na przykład na prawie). Zajęcia skierowane bardziej na nauczenie niż wkucie na pamięć. Wykładowcy to jak wszędzie, zależy na kogo sie trafi, ale w większości są tacy, z którymi da sie dogadać i nie stwarzają większych problemów. Atmosfera jest spoko, ludzie są raczej skłonni do współpracy i pomocy. Poziom nauki, nie jest może na najwyższym poziomie, ale daje ogólny zarys wiedzy z kierunku.
01.08.2012
24.07.2012
wiolka
Uczelnia jest ok, mamy dość sporo nauki na architekturze, chociaż u nas są to przeważnie zadania projektowe. Sesja jest zawsze dość ciężka. Wykładowcy są w porządku, chociaż znajdą się tacy, którzy robią problemy. Jeśli chodzi o program to moim zdaniem mamy kilka przedmiotów, które są zbędne i brakuje zdecydowanie zajęć związanych z korzystaniem z programów komputerowych do wizualizacji. Chociaż z tego co wiem, już je wprowadzili dla młodszych roczników. Atmosfera w szkole jest bardzo fajna, bo dzięki temu, że mamy masę zajęć, na których rysujemy, projektujemy itp. to spędzamy ze sobą dużo czasu i wszyscy się znają i zawsze jest wesoło
kriss
studiuje psychologie i moim zdaniem to spoko szkoła, generalnie lajt, nauki dużo nie ma, poziom bez rewelacji, tylko na pierwszym roku były trudne ćwiczenia i więcej nauki, teraz to juz z górki, można powiedzieć od sesji do sesji
21.07.2012
20.07.2012
babcia
Jak wygląda sprawa kadry na wydziale nauk o wychowaniu? Studiuję już równolegle jeden kierunek, teraz dostałam sie na drugie studia, ale na pewno niektóre zajęcia będę musiała opuszczać albo zmieniać grupy. Czy wykładowcy robią problemy czy raczej idą studentom na rękę? A jak już ktoś jest konfliktowy, to czy da się odwołać do dziekana?
tola91
ja jestem na ekonomii i bardzo podoba mi się ta szkoła i kierunek, z wykładowcami można sie zawsze dogadać, atmosfera miła, poziom w miarę wysoki ale bez problemu można wszystko zaliczyć ;)
19.07.2012
17.07.2012
niki
dzięki Magda, dostałąm się na MISH i jestem bardzo zadowolona! Jeszcze rozwiałaś moje obawy więc jestem pewna, że zostanę tutaj i mi się spodoba ;)
Magda
Moja znajoma jest na studiach międzywydziałowych na uł tyle że na kierunku komunikacja społeczna i kulturoznastwo czy coś takiego. I ma mniej zajęć ode mnie, gdzie ja również studiuję na uł tyle że gosp. przestrzenna. Na pewno na kierunku matematyczno-przyrodniczym tych zajęc będzie więcej ale na uł organizacja jest na prawdę doskonała i na pewno nie będzie tak, że gdzieś się bie zdąży czy coś. Więc takie obawy radzę zostawić za sobą. Jeżeli Cie interesuje ten kierunek to na niego idź. Uł to uczelnia bardzo przyjazna studentom i zależy jej na nich.
12.07.2012
09.07.2012
niki
mam podobne pytanie co "lo", tylko dotyczące MISH, co po czymś takim? wydaje się to mega ciekawe, bo możesz wybrać te przedmioty, które akurat Cię interesują, ale jak to wygląda na końcu?
lo
jako że maturzyści niedawno odebrali swoje wyniki, a i mnie to za rok czeka, to stwierdziłam że warto się rozejrzeć po uczelniach. i zainteresowała mnie idea studiów międzywydziałowych, a konkretnie międzywydziałowych studiów matematyczno-przyrodniczych. myślę że to ciekawe, ale trudne. Czy ktoś z was podjął takie studia? Da się utrzymać? ;
08.07.2012
08.07.2012
Matylda
hej, pytanie do Kuby i innych studentów i/lub absolwentów filologii angielskiej: jakie umprawnienia nauczycielskie uzyskuje sie na specjalizacji nauczycielskiej? w jakich typach szkół mozna pozniej uczyc? bede mega wdziczna za odp. pozdrowionka :)
Anka
Studiowałam Chemię na UŁ, przez rok. Wykładowcy są albo świetni albo tacy, z którymi naprawdę nie można się dogadać, przez co właśnie zdecydowałam się odejść. Klimat bardzo na +, ja osobiście spotkałam wspaniałych ludzi, ale to taka kwestia, którą ciężko jest ogólnie ocenić. Na Wydziale Chemicznym Panie z dziekanatu są ogarnięte i nie sprawiają absolutnie żadnych problemów, a nawet z tego co wiem od innych można się do nich zwrócić o pomoc w różnych sprawach. Co do samego kierunku to szczerze polecam, ja po prostu poczułam, że wolę studiować coś innego, ale jeśli pasjonuje Was chemia, nie boicie się matmy i fizyki (!), to czemu nie. Mnie zniechęcili trochę gadaniem w stylu "po tym kierunku to możecie co najwyżej uczyć", ale poziom nauczania jest wysoki, a na laboratoriach można zdobyć praktyczną wiedzę. Łódź i uczelnia ogółem? Ja w Łodzi się urodziłam i mieszkam od tego czasu. Nie jest to jakoś super ciekawe miasto, ale jeśli chodzi o kluby to myślę, że mamy się czym pochwalić. Dla chcącego nic trudnego, zawsze coś się tu znajdzie oprócz Manufaktury, zależy co kogo interesuje. A UŁ? Fakt, elegancka uczelnia, większość budynków wyremontowana, warunki do studiowania naprawdę dobre, ale patrząc na znajomych to widać, że niełatwo jest tu skończyć studia bez wykosztowania się na warunki, niezależnie od kierunku. Duży minus.
08.07.2012
06.07.2012
Dżuuusti
A zna/pamięta ktoś jaki był próg na FiR w poprzednich latach?
sosek
Ja studiowałem WFiZ i informatykę, strasznie różniły się te kierunki... WFiZ - super atmosfera, wykładowcy, niesamowici ludzie, a informatyka, to dno totalne, ludzie i wykładowcy strasznie sztywni, mało życzliwi i niski poziom, uczyli rzeczy kompletnie niepotrzebnych, ale mimo tego ogólnie uczelnię oceniam pozytywnie ;)
05.07.2012
04.07.2012
kuba
jeśli chodzi o filologię angielską na UŁ, to jestem bardzo zadowolony. Poziom kształcenia jest na naprawdę wysokim poziomie. W ciągu jednego roku poznałem wiele słówek nie tylko angielskich, ale nawet polskich ;d. Jest ciężko, to prawda, ale opłaca się systematycznie pracować, żeby potem nie płakać we wrześniu :).
Matylda
a ktos cos wie o filologii angielskiej? bede wdzieczna za wszelkie info :)
27.06.2012
13.06.2012
!?
tak naprawdę to nie byłam nigdy w łodzi, ale słyszałam że ładna jest tylko manufaktura, reszta to syf, nieładna architektura, a poza tym łódź słynie z antysemityzmu, prawda to wszystko? jaki poziom prezentuje kierunek ochrona środowiska, czy wykładowcy ciekawie prowadzą zajęcia?
klara
mógłby się ktoś podzielić opinią na temat kierunku: zarządzanie na tej uczelni?
27.05.2012
23.05.2012
michalina
co do pytania keto chciałam jeszcze dodać prośbę o info nt wfu, mianowicie: ile semestrów ma się zajęcia z wychowania fizycznego na kierunku administracja? i jaki jest limit miejsc na ten kierunek? nie chce pytać o próg, bo pewnie nikt nie pamięta, ale jeśli macie info na ten temat to możecie dać znać :D
keto
a czy są na uniwersytecie łódzkim święta typu dzień sportu albo jakieś konkursy sportowe o puchar dziekana? zajęcia wfu to trochę za mało sportu, a do sekcji się nie nadaję. z tego co wiem między- lub wewnątrzwydziałowe rozgrywki sportowe to dość powszechna sprawa, może na UŁ też?
17.05.2012
08.05.2012
krzemień
Również wielki plus dla uniwerku! Wszystko ogarnięte i działa jak nalezy, bezproblemowo. Swietni ludzie, atmosfera, na imprezach kierunkowych mozna napić się piwka z wykładowcami ;) Naprawdę to wszytsko sprawia, że chce mi się tu studiować. A jeśli chodzi o moje finanse i rachunkowość to no coż również polecam kierunek. Nauka głownie w sesji, czasem coś się trafi.
nejt
Tak tak, UŁ na prooopsie ! ŁDZ na prooopsie ! Bardzo mi się tutaj podoba, doceniam szarość ulic, modernistyczne zabudowania, zrujnowane kamienice. Jest tutaj klimatycznie. Nauka nie należy do łatwych, opinię jednoznaczną też ciężko wystawić, skoro studiuje się tylko jeden kierunek, ale polecam cały UŁ z perspektywy socjologii
05.05.2012
19.03.2012
maga
Jeśli chodzi o gospodarkę na polibudzie w Łodzi oczywiście to wiem tylko tyle, że jest tam bodajże od roku bądź dwóch oraz to, ze jak na razie można tam zrobić inżyniera a mgr już nie. A jeśli chodzi o mój kierunek na uł i wydziale ek-soc to uważam, że jest w porządku. Będąc na 1 roku nie bardzo mi się podobało, ponieważ praktycznie uczyliśmy się samej teorii co było bardzo nudne. Teraz jestem na 2 roku i jest coraz ciekawiej, mamy wyjazdy terenowe za które nie musimy płacić (na wydziale geografii ponoć płacą), a jeśli chodzi o naszą kadrę i wyposażenie wydziału to oceniam na 99%.
miki
A mogłabyś napisać co nieco o gospodarce na Twoim wydziale? Wiem, że jest również na polibudzie? Znasz kogoś kto tam to studiuję? Dzięki za wszystkie informacje ;)
15.03.2012
14.03.2012
maga
Ja zdawałam gere rozszerzona i mate rozszerzoną, obydwa na okolo 60% i sie dostałam. Tak, jest na 2 wydziałach. Ja studiuję na ekonomiczno- socjologicznym. Z tego co wiem róznica jest taka, że na wydziale gegrafii zajęcia są bardziej praktyczne, natomiast u nas więcej teorii. Czyli po naszym wydziale moża pracować w jakich urzędach, biurach a po tamtym praca w terenie ;)
miki
Hello, zdaje na maturze gegre roz a reszta na podstawie, czy dostane się na gospodarkę przestrzenna? Z tego co wiem jest na uniwerku na 2 wydziałach. Jaka jest wasza opinia, który z nich jest lepszy?
14.03.2012
13.03.2012
Gośka
Łódź - może się wydawać szare, brudne miasto, jednak jak się tu dłużej pomieszka da się odczuć klimat tego miejsca ;) Szczególnie wieczorami, spacerując np piotrkowską zapełnioną studentami. A jeśli chodzi o UŁ , moja opinia na temat tej uczelni jak najbardziej pozytywna. Sama studiuję tu już 3 rok, kompetentni wykładowcy, którym w większości zależy na studentach, szeroki wybór kierunków, każdy znajdzie coś dla siebie ;)
Dorka
Hej, w tym roku piszę maturę i w sumie czas najwyższy zacząć myśleć co dalej :p Wybrałam miasto Łódź, ponieważ mam całkiem niedaleko a poza tym ponoć są tu niedrogie koszty utrzymania. Jaka jest wasza opinia? Jak wam się mieszka w Łodzi? Czytając komentarze na temat UŁ, widzę że pozytywne. Sama myślę nad tą uczelnią..ale wszystko zależy od matury.. Ciężko jest się dostać?
13.03.2012
15.02.2012
myszka
Dokładnie. UŁ jest rewelacyjny!!!! Maturzyści, skorzystajcie z jego oferty, naprawdę jest w czym wybierać. Sama studiuję tutaj od 2 lat.
Uniwerek Łódzki - The Best
wlasnie przed chwila przeczytalem, ze Uniwerek Łodzki jest najlepszy, jelsi chodzi o komunikacje w mediach spolecznosciowych, typu Facebook, Toutube, Tweeter, itd. No to cóz? Cieszmy sie, wszak to NASZ uniwersytet. Moze i ma slabsze strony, ktorych my studenci zaoczni czasem doswiadczamy, ale grunt ze na polu komunikacji jest The Best!
13.02.2012
01.02.2012
Paula19
Wielki plus za zeszłoroczny informator. Jest świetny!
majka
Studiowałam na tym uniwersytecie. Jest wart zainteresowania. Według mojej opinii jedna z lepszych uczelni w regionie.
22.01.2012
18.01.2012
!
Świetna strona. Gratulacje. Widać że się władze przykładają a to wróży nowoczesną naukę. Przyjrzę się z bliska.
Marta19
Woow, jaki wybór kierunków
16.01.2012
16.01.2012
Rafi
Po samej www widać że to prężnie działająca uczelnia. Warto się przyjrzeć i ja to na pewno zrobię!
uli
na bank mają świetną bibliotekę :)
16.01.2012
29.05.2011
Justyna
Skończyłam studia na Uniwersytecie Łódzkim, Wydział Filozoficzno- Historyczny, kierunek: filozofia:) Kończyłam jeszcze w starym systemie, a więc studia jednolite magisterskie (bo teraz są najpierw licencjackie, a później magisterskie uzupełniające). Jestem bardzo zadowolona z poziomu kształcenia: wykładowcy świetni, z dużym zapałem, dający możliwości poszerzania swoich zainteresowań na różnego rodzaju spotkaniach w formie kółek zainteresowań lub projektów. Z resztą z tego co pamiętam filozofia na UŁ miała wysokie miejsce w kraju. Ogólnie jestem bardzo zadowolona. Również jeśli chodzi o zaplecze administracyjne, a więc panie z dziekanatu- pełen profesjonalizm, zawsze pomocne i nie mogę powiedzieć złego słowa.
Krzyś
Jestem na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym, tak naprawdę żeby wylecieć ze studiów trzeba się dobrze postarać a studiuję na jednym z trudniejszych wydziałów. Myślę że jak ktoś chce się uczyć to nie ma z tym problemu bo wykładowcy jak i prowadzący konwersatoria są chętni do pomocy i rozszerzania zagadnień na zajęcia. Ja jako osoba leniwa uczę się raczej żeby zaliczyć
23.05.2011
23.05.2011
aleksandra
Osobiście studiuję na Uniwersytecie Medycznym; tak z zewnątrz mogę powiedzieć,ze całkiem nieźle dbają o studentów, inwestują w nich kasę i wgl. dobrze wyremontowane i przygotowane budynki, wszystko sprawnie działa, bo każdy wydział ma zajęcia w jednym budynku i chyba zainwestowali tez w sprzęt i zaplecze naukowe. Poza tym spoko jest tez to, że maja dużo dni rektorskich i co jakiś czas organizowane jakieś imprezy, spotkania, dodatkowe kola naukowe itp. dla studentów. Z tego co słyszałam to wydział nauk geograficznych miał zorganizowany wolny wykład prowadzony przez Wojciechowska. Ale to jest taka opinia zebrana od znajomych, tyle tylko co słyszałam ;)
artur
osobiście nie studiuję na UŁ ale mam bardzo wielu znajomych, którzy tam studiują i nikt nie narzeka, sam zastanawiałem się nad tym miastem i studiowaniem właśnie tam, ale sytuacja finansowa i problemy z dojazdem zdecydowały, że wybrałem inne miasto i żałuję. dzisiaj wybrałbym Łódź.
22.05.2011
22.05.2011
iga
hmm...Wydział Prawa i Administracji UŁ kierunek: administracja stacjonarna.Jesli chodzi o uczelnie to mialam szczescie, ze studia rozpoczelam juz w nowym budynku WPiA ktory diametralnie rozni sie od starego. Moim zdaniem to swietny wydzial, zwlaszcza, ze ostatnio znajdowal sie na II miejscu w rankingu ministra sprawiedliwosci. zajecia odbywaja sie z wyksztalcona kadra, przebiegaja zazwyczaj w interesujacy sposob. Uczelnia kladzie duzy nacisk na znajomosc prawa, ale tez ogolnej oglady, a nawet wygladu studnetow, bo jak sie do nas zwracaja \"studia na takiej uczelni do czegos zobowiazuja\".
dziennikarz
Jestem studentem dziennikarstwa i komunikacji społecznej na UŁ, moim zdaniem to bardzo ciekawy kierunek, przygotowujący do pracy nie tylko przyszłych dziennikarzy, ale również przyszłych specjalistów Public Relation. Zajęcia odbywają się z aktorami grającymi na deskach teatru łódzkiego, pracownikami telewizji, radia. Jednym słowem osobami, które od wielu lat związane są z zawodem dziennikarza! Wybór należy do każdego z nas, ale jeśli myślisz o zawodzie dziennikarza to ten kierunek jest właśnie dla Ciebie!
22.05.2011
21.05.2011
agata
moja siostra jest na wydziale biologii i ochrony środowiska, chwali sobie ten kierunek, nie jest orłem ale daje sobie radę bez problemu, polecam
 • Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
 • Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Politechnika Łódzka
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Uczelnia WSB Merito w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Uniwersytet WSB Merito w Toruniu
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Uniwersytet w Białymstoku
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Uniwersytet WSB Merito Gdynia
 • Uniwersytet WSB Merito Opole
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Gdański
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
 • Collegium Humanum w Lublinie
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Bytomiu
 • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
 • Uniwersytet WSB Merito Szczecin
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Collegium Humanum w Gdańsku
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Uniwersytet WSB Merito Łódź
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Uniwersytet WSB Merito Chorzów
 • Collegium Humanum w Kielcach
 • Akademia im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Uniwersytet w Siedlcach
 • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Uniwersytet Rzeszowski
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Uniwersytet WSB Merito Bydgoszcz
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
 • Collegium Humanum w Rzeszowie
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Pedagogium Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Collegium Humanum w Szczecinie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Politechnika Śląska
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Sługi Bożego Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
 • Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Gdański Uniwersytet Medyczny
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • WSHiU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi