• Akademia Tarnowska rekrutacja 2024
 • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
 • UTH im. Chodkowskiej Warszawa
 • Uniwersytet Wrocławski Alicja Wojtasz

Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu

uczelnia niepubliczna, woj. dolnośląskie, 50-340 Wrocław, ul. Nowowiejska 69, (+71) 321 11 54, dziekanat@nwsm.pl

Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu jest uczelnią, która została założona w 2006 roku jako Niepubliczna Wyższa Szkoła Kosmetyczna. Powstała na bazie Zespołu Szkół Policealnych, w których wcześniej realizowano kierunki: kosmetyczny, charakteryzacji i wizażu, masażu, fizjoterapii i ratownictwa medycznego.

Obecnie uczelnia oferuje między innymi studia na kosmetologii, ratownictwie medycznym, dietetyce i pielęgniarstwie oraz elektroradiologii. Na terenie placówki znajdują się nowoczesne pracownie, gabinety i laboratoria, wyposażone w profesjonalną aparaturę i pomoce naukowe. Studenci korzystać mogą także z biblioteki.

Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i dowiedz się więcej na temat studiów licencjackich, magisterskich lub podyplomowych.
Ocena uczelni

5.06 / 10
1830 głosów

Opinie (392)
Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu, NWSM Wrocław

Kandydatka
Planuję studia kosmetologiczne I stopnia, cały czas zastanawiam się którą uczelnię wybrać - NWSM czy WSF. Jakieś porady odnośnie wyboru i tych uczelni. Byłabym bardzo wdzięczna :))
28.05.2024
23.05.2024
bukiet
Ewka: a jak to wygląda organizacyjnie? Czy koleżanka coś wspominała? Mam nadzieję, że odwoływanie zajęć i chaos zdarzają się rzadko. Druga sprawa- czy polecono Ci tę uczelnię? Czasem są skrajne opinie w każdą stronę. A to, czyaby się spotkamy- na 99% tak :)
Ewka
Bukiet: W kalendarzu zjazdów faktycznie jest tyle zjazdów, ale w praktyce wychodzi ze jest ich mniej. Ja tylko do NWSM będę składać papiery. Może tam się spotkamy 🙂
21.05.2024
20.05.2024
bukiet
Ewka: patrzyłem na kalendarz zjazdów na rok akademicki 23/24, stąd moja wiedza nt. zjazdów. Na semestr zimowy było 10 zjazdów, każdy po 6 dni, stąd moje zdziwienie, że tych dni jest mniej z tego co piszesz. Będziesz próbowała jeszcze gdzieś?
anonim
Czy ktoś wie czy uczelnia planuje otworzyć koleje kierunki medyczne? Myślałam o analityce medycznej ale niestety widziałam ze nie ma jej w ofercie. Ewentualnie zastanawiałam się nad elektroradiologią ale widzę też że uczelnia nie prowadzi studiów 2 stopnia, ciekawe dlaczego..Jakie opinie o elektroradiologii?
20.05.2024
18.05.2024
Ewka
Bukiet: W miesiącu wychodzi, że na uczelnię trzeba jechać ok 8 razy (4 razy na wykłady i 4 razy na ćwiczenia). Tak mi mówiła koleżanka, która ukończyła pielęgniarstwo na NWSM.
bukiet
Ewka: zajęcia są co 2 tygodnie, ale od środy do czwartku czy wtorku do środy. Zjazdy trwają kilka dni i takich zjazdów jest ok 11 na semestr. Tak przynajmniej mówiła mi pani w dziekanacie.
15.05.2024
10.05.2024
Ewka
bukiet: Ja też od października wybieram się na pielęgniarstwo 3,5 letnie na NWSM. Pracuję w szpitalu na cały etat jako opiekun medyczny. Podczas studiów nie zamierzam rezygnować z pracy. Mam nadzieję, że pogodzę naukę z pracą. Z tego co wiem, to zjazdy są co 2 tygodnie (sobota, niedziela) - wtedy są wykłady na uczelni. Zajęcia praktyczne z podstaw pielęgniarstwa są w tygodniu po dwa dni też co 2 tygodnie (tu obowiązuje podział na grupy, każda grupa ma wyznaczone inne godziny tych zajęć). Praktyki szpitalne odbywają się przede wszystkim w szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu.
bukiet
Wybieram się w październiku na tę uczelnię, kierunek pielęgniarstwo. Czy ktoś może coś więcej napisać? Jak jest z organizacją, jak wygląda sprawa praktyk zawodowych? Nie wiem jak z pracą, na I roku na pewno nie podejmę żadnej, obecnie pracuje, ale wkrótce złożę wypowiedzenie, by skupić się wyłącznie na nauce.
21.04.2024
04.04.2024
TopBeautyM
Studia na kosmetologii w NWSM ja mogę Ci Marta szczerze polecić. I ilość zajęć i ich jakość jest moim zdaniem bardzo dobra. Można się dużo nauczyć, ale da się też godzić to z pracą. Dużą część zajęć stanowią zajęcia praktyczne. Widać, że uczelnia rozwija ten kierunek, bo np. dokupuje nową aparaturę, więc możesz się nauczyć też tych nowoczesnych zabiegów. Z tego co wiem od koleżanek z innych szkół - NWSM ma najlepsze wyposażenie i najwięcej godzin typowo zawodowych. No i to co chyba najważniejsze - to jest uczelnia medyczna, co może mieć bardzo duże znaczenie, jak dojdzie do wprowadzenia regulacji w tym zawodzie. Poza tym zupełnie inaczej lekarze patrzą na ciebie, przy nawiązywaniu współpracy, jak widzą, że masz medyczne wykształcenie, a nie tylko kosmetyczne. Ja polecam.
marta
Od października tego roku chciałabym przyjść na kosmetologię. Chciałby ktoś opowiedzieć coś o tym kierunku, czy poleca czy nie?
02.04.2024
21.03.2024
Wera
@asia: piątek, sobota, niedziela co 2 tygodnie. O jakim kierunku myślisz? Studiuję tam, to może coś podpowiem.
asia
Kiedy odbywają się zajęcia na studiach zaocznych? W jakie dni?
17.03.2024
28.02.2024
Aga
Hej , jest ktoś kto studiuje pielęgniarstwo ? Jak wygląda harmonogram zajęć?
X.
A gdzie te osoby Marcinku B. pracują ? Mają długoletnie doświadczenie w ratowaniu ludzi, czy robią inne rzeczy na co dzień? To wyposażenie też tak nowoczesne ;-)
16.02.2024
03.02.2024
Marcin B.
Jako student III roku na kierunku Ratownictwo Medyczne, mogę szczerze polecić uczelnie. Osoby które prowadzą zajęcia są wymagający ale też wyrozumiali. Jeżeli chodzi o kontakt z władzami uczelni nie ma najmniejszego problemu. Wyposażenie uczelni oraz centrum symulacji jest z pewnością dodatkowym atutem.
Asia
Jak wygląda kwestia praktyk na dietetyce? Czy uczelnia współpracuje z odpowiednimi instytucjami i zapewnia miejsce na praktykach?
19.12.2023
19.12.2023
Katarzyna
Czy ktoś studiuje, studiował na podologii podyplomowej i mógłby się podzielić wrażeniami?
Ada
Czy uczelnia przewiduje rekrutację śródroczną? Nabór od semestru letniego?
11.12.2023
11.12.2023
Ania
Studiuje na kierunku pielęgniarstwo w NWSM we Wrocławiu. Według mnie uczelnia ma bardzo dobre podejście do ludzi pracujących i studiujących. Dobra komunikacja na grupie facebook, skrzynka email z materiałami na bieżąco do studiów to duże zalety w tej uczelni. Wykłady na weekendy pozwalają mi na spokojną pracę w tygodniu. Polecam tą uczelnie!!
Kalina
Bardzo chwalę sobie studiowanie na NWSM. Jestem w stanie połączyć pracę ze studiami. Wykładowcy prowadzą wykłady bardzo ciekawie, są wyrozumiali i przychylni studentom. Panie w dziekanacie oraz pan z sekretariatu zawsze są mili i pomocni. Mamy dużo praktyk, dzięki którym jesteśmy wstanie nabyć sporo wiedzy oraz doświadczenia. Pani Dziekan jest cudowną osobą. Widać, że zależy jej na studentach i zawsze można się do niej zwrócić o pomoc. Jest sercem tej uczelni.
09.12.2023
07.12.2023
Joanna BS
Studiuje na III roku pielęgniarstwa. Jestem mamą trójki dzieci i prowadzę własną firmę w której nie spędzam tylko 8 godzin, ale poświęcam często dużo więcej czasu i mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że mogę pogodzić studiowanie z życiem codziennym bo NWSM na to mi pozwala dzięki elastyczności, wyrozumiałości i ludzkiego podejścia do studenta. Co za tym idzie, że mogłam wypracować średnią ocen która zagwarantowała mi stypendium rektora. Pani dziekan jest osobą wymagającą ale bardzo ludzką, a na studia przychodzimy po to żeby się czegoś nauczyć, więc jak czytam wpisy, że ktoś licencjat robi 6 lat w tej szkole bo ktoś się na niego uwziął no to sorry trzeba się wziąć za naukę a nie szukać winnych w wykładowcach. Poza tym to nie można im zarzucić braku sprzętu bo Centrum Symulacji Medycznej to jest pierwsza klasa.
Katarzyna Szymczak
Czas stanąć w obronie NWSM we Wrocławiu. Aktualnie jestem na III roku Pielęgniarstwa, wcześniej podyplomowo Podologia, tak ogólnie trzeci mój kierunek studiów. Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Znam przypadki, gdzie Dziekan wyciągnęła rękę z pomocą do studenta. Większość problemów da się rozwiązać z korzyścią dla uczelni i studenta. Świetne nowoczesne centrum symulacji medycznej. Polecam niedowiarkom
07.12.2023
07.12.2023
Daria
Studiuję III rok Pielęgniarstwa, jest bardzo dużo zajęć praktycznych. Patrząc na harmonogram ma się wrażenie, że nie do ogarnięcia. Wykładowcy i sama Pani Dziekan raczej nastawieni pozytywnie do studentów. Może ujmę to tak.... nie mieliśmy do tej pory problemu na roku, którego nie udałoby się rozwiązać z korzyścią dla studenta. Jak już było wspomniane we wcześniejszej opinii, duża elastyczność ze strony Pani Dziekan i wykładowców. Jeżeli chodzi o odwoływanie/przekładanie zajęć- fakt, zdarzają się. Plusem jest to, że działa to w obie strony. Bywały sytuacje, że jako grupa prosiliśmy o odwołanie/przełożenie zajęć i nikt nie robił nam problemów. Zdarzały się też sytuacje losowe, w których Pani Dziekan wyrażała zgodę studentom na odbycie zajęć praktycznych w innym terminie niż przypisany danej grupie w harmonogramie. Gdzieś czytałam, że w tej Uczelni nie ma studenta tylko jest klient. Hmmm chyba swoim podejściem sami z siebie tego klienta tworzymy. Jesteśmy bardzo roszczeniowi i wydaje nam się, że za parę stówek miesięcznie wszystko nam się należy i nie musimy od siebie dać nic.
NWSM
Wszystkich Absolwentów szkół średnich oraz osoby poszukujące możliwości zdobycia kwalifikacji dających szanse na ciekawą pracę, pragniemy poinformować o rzeczywistych warunkach studiowania w Niepublicznej Wyższej Szkole Medycznej. NWSM kształci już od 2006 roku, posiadając akredytację Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Uczelnia posiada własną bazę dydaktyczną oraz Centrum Symulacji Medycznej, tematyczne pracownie i laboratoria dobrze wyposażone w sprzęt i aparaturę (nowoczesne aparaty kosmetyczne, sprzęt dla elektroradiologów: stoły RTG, mammograf oraz wirtualny stół anatomiczny itp). Od 2013 roku realizujemy program Erasmus umożliwiający międzynarodową wymianę studentów (m.in. na Maltę, do Czech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Holandii i Niemiec). Zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową uczelni www.nwsm.pl i na FB. Prodziekan ds dydaktyki
06.12.2023
01.12.2023
147393
Ta szkoła (bo raczej nie nazwę tego uczelnią) przed swoimi oczami widzi tylko kosmetologie. Żadna to uczelnia medyczna a po prostu w dalszym ciągu zachowują się jakby to była policealna szkoła kosmetologii. Mają w poważaniu kierunek elektroradiologii, studenci są sfrustrowani brakiem organizacji i planowania czegokolwiek między uczelnią a placówkami medycznymi, Pani dziekan jest nieodpowiednią osobą na nieodpowiednim stanowisku. Nie kompetentna, niepoważna osoba która nie wie co się dzieje w uczelni która powinna znać od podszewki. Rzuca do studentów nieśmieszne żarty które są nie na miejscu i na pewno nie budują tutaj atmosfery uczelnianej. Organizacja po stronie Pani P. Leży kompletnie. Gdy są jakieś problemy to najlepiej żeby na papierku się zgadzało, nikt się nie kłócił i jak ktoś ma jakiś problem to zawsze hajs( damy zniżkę damy zniżkę na semestr) Ta uczelnią nie dosięga do pięt żadnej uczelni we Wro, a gdyby tylko elektroradiologia była na innej uczelni z chęcią bym się przeniosła gdzieś indziej. Już na WSB jest lepsza organizacja(a z nich i tak się śmieją) Mówiąc szczerze powinni zamknąć ta pseudo uczelnie bo jest to lekko mówiąc paranoja. Brak akredytacji, brak studiów dziennych (jaka uczelnia nie oferuje żadnych studiów dziennych? XD) jeżeli widzimy takie sytuacje jako studenci to bardzo mi przykro ale osoby z poważaniem też zobaczą że to nie jest uczelnia a cyrk na kołkach. A te żałosne odpowiedzi Pań z dziekanatu na wszelakie komentarzu osób które są niezadowolone polecam sobie odpuścić bo to widać. Pozdrawiam
Zaintereswowana
Cześć, zastanawiam się nad studiowaniem elektroradiologii zaocznie na tej uczelni. Czy ma ktoś pojęcie, jak wyglądają tam praktyki? Jak często są w miesiącu? Czy da się polaczyc prace na etat z tymi studiami mieszkając godzinę drogi stamtąd?
13.11.2023
04.11.2023
Marek
Byłem na kierunku elekttoradiologia. Pacjenta i sprzęt widziałem na prezentacjach online. A jak sie pojdzie na placówki to technicy nie chcą sie dzielić wiedzą. Szkoła nie kladzie nacisku na praktykę. Ważne że liczba godzin sie zgadza w dokumentach. Porażka.
świe ŻAK
Po pierwszym zjeździe uczelnię oceniam na plus. Wszystko ok.
03.10.2023
02.10.2023
kosmetologia
Tak, zaproponowali. W moim przypadku studia zaoczne nie wchodzily i nie wchodza w gre. “Oferta zastepcza”, nie spelniala tego czego oczekiwałam. Stad moje ogromne rozczarowanie.
Też kosmetologia
A nie zaproponowano Ci przejścia na zaoczne z zachowaniem tej promocji darmowego semestru? Mi zaproponowano przepisanie się na zaoczne z przeniesieniem tego darmowego semestru. I skorzystałam, bo w sumie to mi to nawet bardziej pasuje. Łatwiej będzie pogodzić pracę ze studiami. Spytaj, bo może też mogłabyś skorzystać z tej promocji.
26.09.2023
26.09.2023
kosmetologia
21 wrzesnia otrzymałam telefon o nie otwarciu mojego kierunku (kosmetologia stacjonarna). Nigdzie wczesniej takie informacje nie byly dostepne. Tak, zostal mi ledwo ponad tydzien aby znalezc zastepstwo. Sytuacja absurdalna, brak zrozumienia studenta w ciezkiej sytuacji jaka zagwarantowala mu uczelnia. Nie polecam, okropne doswiadczenie.
Ola
Jestem studentką kosmetologii III roku i zaraz kończę studia. Szczerze mogę polecić tą uczelnię, jestem bardzo zadowolona z przekazanej mi wiedzy. W szczególności jeśli chodzi o zajęcia praktyczne które prowadziła Pani Karina, zajęcia zawsze były prowadzone na wysokim poziomie, profesjonalnie. Jeśli chodzi o sprawy studenckie to Pani Wanda Hawryłkiewicz jest na odpowiednim miejscu, jest bardzo pro studencka.
20.07.2023
20.07.2023
Magda
Kończę właśnie kosmetologie, jeśli chodzi o przygotowanie do egzaminu praktycznego Pani Karina nie ma sobie równych. Jestem bardzo zadowolona z poziomu prowadzonych zajęć, mogę szczerze powiedzieć, że czuję się w 100% przygotowana do nadchodzącego egzaminu. Pani Ewa Garasińska-Pryciak, która wykłada Kosmetologie, posiada ogromną wiedzę oraz potrafi ją umiejętnie przekazać, wykłady były prowadzone w sposób jasny i zrozumiały. Rozważamy z koleżanką zapisanie się na kolejny kierunek jakim jest Podologia.
Mika
Hej Czy jest tutaj ktoś kto studiuję elektroradiologie ? Mam kilka pytań Pozdrawiam
19.06.2023
12.06.2023
Natalia
odpowiedź dla Ania z dnia 07.06.2023
Potwierdzam właśnie kończę jest ok
Ania
Bardzo dobra uczelnia jeśli chodzi o kosmetologię. Polecam.
07.06.2023
10.05.2023
Andrzej
Jedyne słowo które określi studia tutaj to frustracja. Przekładanie i odwoływanie zajęć, szukanie wolnej sali i czekanie na mieście na kolejny wykład po parę godzin. Dzienniki papierowe jakby nie można było zrobić elektronicznych.
Roksana
Polecam ta uczelnie :) zajęcia z kosmetologii praktycznej prowadzone przez Panią mgr Karinę Troczkę-Jarosz 10/10, Pani prowadząca bardzo się stara i chce abyśmy jak najlepiej zdały egzamin, zależy jej na naszej wiedzy i zdolnościach.
26.04.2023
21.04.2023
AniaXXP
Witam, ja kończę teraz kosmetologie stacjonarną i zapisuję się na tą uczelnię na pielęgniarstwo,rozmawiałam ze studentkami które tak zrobiły i sa mega zadowolone, mogę powiedzieć z trzyletniego doświadczenia że jak przyszłam na pierwszy rok to fakt faktem były problemy z pilnikami płatkami kosmetycznymi ale to na początku jak organizowane były pierwsze zajęcia, teraz stres przed egzaminami .Pozdrowienia dla Pani Ewy Garasińskiej bardzo fajnie prowadzi zajęcia
Iwona
Cześć Monika, ja studiowałam kosmetologię kilka lat temu i skorzystałam z tej promocji. Nie ma tu żadnego haczyka. Normalne zajęcia, wszystko jak trzeba. Fajna sprawa. Jak chcesz skończyć kosmetologię to polecam. Moja kumpela teraz kończy tą szkołę i też jest zadowolona. Z tego co mówi to mocno się tam polepszyło-sprzęt,kosmetyki itd.
20.04.2023
16.04.2023
Monika
Cześć, czy ktoś z was korzystał z tej promocji pierwszy semestr kosmetologii za darmo? Warto skorzystać, czy jest tam jakiś haczyk??? Proszę o rzeczowe odpowiedzi.
XS
Polecam kierunek kosmetologia w NWSM. Zajęcia są bardzo ciekawe, a nacisk kładziony jest na ćwiczenia praktyczne. To uczelnia medyczna, więc nie jest najłatwiej, ale moim zdaniem właśnie dlatego warto wybrać tą uczelnię.
10.04.2023
22.01.2023
Ela
@Maja poradziłabym poszukać innego miejsca bo tutaj to odwołują zajęcia i pokazy wymagają tego co nie było. Brakuje sprzętu, mało ćwiczeń, praktyki zrobić to wielki problem
Maja
Poszukuję kogoś kto skończył w tym roku Ratownictwo :) zaczynam od października i mam kilka pytań. Mój mail: maja.przyb.mp@gmail.com
21.09.2022
15.09.2022
ViVi
@Martyna - byłam dzisiaj się rekrutować. Na kosmetologię są jeszcze miejsca i na dzienne i na zaoczne. Rekrutacja do zapełnienia miejsc, albo do końca miesiąca. Szkoła bardzo przyjemna. Moja szefowa bardzo poleca tą uczelnię. Kończyła ją kilka lat temu i mówi, że super.
Agnieszka
Hej, Czy ktoś studiował może pielęgniarstwo i chciałby się wypowiedzieć jak wyglądają zajęcia, podejście wykładowców i ogólnie atmosfera na roku? Warto wybrać ten kierunek w tej szkole? Dużo zajęć praktycznych? :)
15.09.2022
09.09.2022
Niezdecydowana
Do Martyny : dzwoń na 71 3211154 . To jest do dziekanatu bezpośrednio. Kosmetologia tam to bardzo dobry wybór :) . Ja skończyłam kilka lat temu i polecam. Moim zdaniem jeśli chodzi o kosmetologię to to najlepsza uczelnia we Wrocławiu. Planuje wrócić do NWSM ale nie wiem czy wybrać pielęgniarstwo czy dietetykę. Myślałam że opinie tutaj mi pomogą, ale akurat o tych kierunkach mało kto się wypowiada.
Martyna
Pilne - nie mogę się tam dodzwonić. Czy ktoś się orientuje czy są jeszcze wolne miejsca na Kosmetologię???? I czy z poprawianą maturą można w ogóle kandydować? Jest jakiś inny numer do rekrutacji niż ten na stronie?
09.09.2022
07.09.2022
Ewelina
Podolog, przyszła pielęgniarka skąd będziesz dojeżdżać na studia pielęgniarstwa? Ja jestem z Sycowa.
Podolog, przyszła pielęgniarka
Polecam studia podyplomowe z Podologii w NWSM. Mimo trudnego początku i zmiany nauczyciela - jestem zadowolona. Szkoła naprawdę dobrze przygotowuje praktycznie do pracy w zawodzie. Po roku nauki na podologii złożyłam papiery na studia pielęgniarskie w NWSM żeby jeszcze zwiększyć swoje kompetencje i mieć pełne wykształcenie medyczne. @Podyplomowy kosmetolog wcześniej napisał, że nie ma stołówki lub bufetu - jest barw budynku obok NWSM, jest też na przeciwko Żabka. Przerwy krótkie - to fakt, ale dzięki temu zajęcia kończyły się punktualnie. Nasza grupa wolała krótkie przerwy niż opóźnianie zajęć. Na podologii jest to do ogarnięcia. Można z większością nauczycieli się dogadać co do przerw i przesunięcia godziny zajęć.
02.09.2022
30.08.2022
Podyplomowy kosmetolog
Skończyłam w NWSM zaoczne studia podyplomowe z zakresu kosmetologii i z perspektywy czasu mogę polecić ten kierunek i tryb nauki. Mimo, że nie byłam wcześniej związana z kosmetyką (nie licząc Avonu) po roku nauki zaczęłam pracę jako przedstawiciel handlowy i szkoleniowiec firmy z branży estetycznej. Za największą zaletę tej uczelni uważam poziom zajęć i ich ilość. Dzięki nim udało mi się zmienić zawód i bardzo łatwo odnaleźć się w nowej branży. Gdybym miała na coś ponarzekać to na krótkie przerwy między zajęciami i brak stołówki lub chociaż bufetu.
Zainteresowana
Cześć :D czy ktoś z obecnych studiował elektroradiologię na tej uczelni i podzieliłby się opinią? Będę mega wdzięczna. Jeśli jest możliwość to zapraszam nawet na maila pinel7@wp.pl
24.08.2022
24.08.2022
absolwentka 2022
@ Absolwent: a który nauczyciel według ciebie nie reprezentuje poziomu? Ja nie mam nikomu nic do zarzucenia. Ale mimo tego że dostałam się na wymarzoną magisterkę, może za mało wiem. Na moim roku nie było mężczyzn, więc albo piszesz jako dawny absolwent i od tego czasu wszystko się zmieniło, albo pomyliłeś uczelnie. Mimo wszystko pozdrawiam.
Przyszła studentka
Cześć! Czy ktoś z Sycowa lub okolic wybiera się od października na I rok studiów pielęgniarstwa około weekendowych? Ja się jestem z Sycowa i zamierzam tam podjąć naukę.
22.08.2022
17.08.2022
Absolwent
A kto ten wysoki poziom prezentuje?...;-) Tak z ciekawości?;-)
Tegoroczna absolwentka
Kosmetologia - polecam. Bardzo ciekawe studia prowadzone na wysokim poziomie.
17.08.2022
13.08.2022
Absolwentka2022
Jestem tegoroczna absolwentka i nie polecam w ogóle tej uczelni. Student traktowany jak bankomat i największe zło. Poziom kształcenia niski, brak odpowiedniego wyposażenia, nawet rękawiczek które prowadzący musiał przynosić sam na zajęcia.
Absolwentka
Jako tegoroczna absolwentka tej Uczelni mogę opowiedzieć o przebiegu studiów na kierunku kosmetologia. Już od pierwszego miesiąca trzeba się uczyć. Niektóre przedmioty kończą się w pierwszym semestrze. Ktoś, kto się nie zacznie uczyć od początku może mieć potem problemy. Tak, jak napisał ktoś przede mną to nie jest liceum, żeby ktoś ci pomagał. Na studiach trzeba uczyć się dużo samemu. Jest kilka bardzo trudnych przedmiotów, jak Fizjologia z patofizjologią, Chemia i potem Alergologia, są przedmioty bardzo ciekawe i fajnie wykładane jak Kosmetologia i Biochemia, są też takie które trzeba po prostu zakuć i zapomnieć. Dla mnie najważniejsze były zajęcia praktyczne z Kosmetologii pielęgnacyjnej i upiększającej. Tutaj też od początku trzeba się uczyć – bo nacisk był i na to, żeby umieć wykonać zabieg, ale też na przeciwwskazania, wskazania i wyjaśnienie jak działa aparat użyty w zabiegu. Żeby studiować ten kierunek trzeba być odpornym na stres – póki ćwiczy się na sobie nawzajem, jest ok, ale potem są też ćwiczenia na prawdziwych klientach, jak w gabinecie kosmetycznym. To jest duży stres. Poziom tego stresu zależy też od tego u kogo masz zajęcia. Ja byłam na dziennych i u mnie było ok, bo już od 2 roku przychodziły klientki, ale od dziewczyn z zaocznych słyszałam, że u nich jest ciężko, bo dopiero na ostatnim roku mają prawdziwych klientów. Szkoda, że nie da się zrobić tutaj magisterki.
02.08.2022
31.07.2022
Marek
Może trzeba zabiegać o swoje ale to studia zaoczne a nie liceum. Sorry ale studia zaoczne wymagają samodzielnej pracy i nauki. Sprzęt sprzętem ale jak ktoś nie ma wiedzy, nie uczy się to nawet najlepszym sprzętem nie będzie wiedział jak się nim posłużyć. Ogólnie ta szkoła jest dla samodzielnych ludzi.
Malw
Elektroradiologia zaocznie jakies opinie?Warto i czy ciezko,pozdrawiam
27.07.2022
24.07.2022
Absolwentka
Całkowita porażka
Julia
czy jest tu ktoś kto studiował ratownictwo medyczne i mógłby trochę ze mną na ten temat porozmawiać? Niestety, ale mało informacji na temat ludzi, kotrzy studiowali na tym kierunku a mam pare pytań mój mail: pajewska98@gmail.com
19.07.2022
15.07.2022
Absolwentka
Dzień dobry. Ta uczelnia to istna porażka. Brak kompetentnej kadry. Mam wrażenie, że wykładowcy są zatrudniani z przypadku. Czesne jest wysokie, ale nie przekłada się ono na jakość kształcenia. Szczególnie braki widać na zajęciach praktycznych w pracowni kosmetologii. Jest bardzo mało przeprowadzanych zabiegów. Zazwyczaj zabieg jest pokazywany jednokrotnie, a jego wykonanie trwa ok. 15 min. Więcej czasu poświęca się na teorię, która powinna być omawiana na wykładach, a nie podczas ćwiczeń. To czego nauczyłam się na zajęciach praktycznych mogłabym się nauczyć podczas intensywnego weekendowego kursu. Strata czasu i pieniędzy, zwłaszcza że sprzęt jest bardzo często zepsuty i na cała grupę przypadają 2 - 3 urządzenia. Nawet drewniane jednorazowe patyczki są wyliczane i trzeba ich używać przez cały rok. Po prostu jest to żenujące. Wykładający fizykoterapię myli podstawowe pojęcia związane z biologia i fizyką. Nie wiem jak taki ktoś może się tytułować doktorem. Jeżeli chodzi o wiedzę praktyczną to chyba więcej można się nauczyć w studium kosmetycznym. A przy tym posiada się takie same kwalifikacje do wykonywania zabiegów jak magister kosmetologii. Jedynie stopień posiadanego wykształcenia jest inny. Większość wykładowców jest nieuprzejma i nie potrafi we właściwy sposób przygotować do egzaminu końcowego. Poza tym ww. egzamin jest bardzo trudny, a treści w nim poruszane w większości przypadków nawet nie są omawiane podczas zajęć. Podsumowując - jeżeli ktoś chce mieć dyplom uczelni wyższej i nie czuje potrzeby posiadania wiedzy praktycznej to może próbować aplikować. Ja szczerze odradzam, ponieważ nie jest to jedyna wrocławska uczelnia, na której można się uczyć kosmetologii.
Anita
Czy ktoś studiuje tu dietetykę zaocznie? Czy wiedza jest aktualna? Wiele negatywnych opinii a chciałabym ustrzec się przed błędem. Jeśli ktoś nie chce się tutaj wypowiadać, proszę o kontakt: tlowydarzen@gmail.com :)
18.06.2022
14.06.2022
Łukasz Pielesiak
odpowiedź dla Absolwentka 2021 z dnia 11.06.2022
Dzień Dobry. Proszę czytać ze zrozumieniem, wydaje mi się, że mam do czynienia z arogancją młodości(lub jej starszą formą).Nie chciałem nic pisać odnośnie literówki z Pana/Pani pierwszego komentarza, ponieważ rozumiem, że błędy się czasem popełnia, może przejdziemy na drogę korespondencyjną będzie bardziej elegancjo, ponieważ wydaje mi się że dalsze odpisywanie Panu/Pani prowadzi mnie do pewnego poziomu który już chyba jest widoczny, przepraszam wycofuję to nie jest poziom to jest już depresja. Z wyrazami szacunku. Łukasz Pielesiak
Absolwentka 2021
Szanowny Panie Sekretarzu Uczelni, W nawiązaniu do Pana odpowiedzi chciałabym zauważyć, że początkowo zachęca Pan do podania przez studenta/studentkę nazwisk prowadzących, z których jest ona niezadowolona, a w kolejnej odpowiedzi, w której studentka proponuje żeby to Pan podał nazwiska, Pan powołuje się na RODO i twierdzi, że ujawnianie nazwisk jest czynem karalnym. Czy RODO działa tylko w sekretariacie NWSM i to tylko w jedną stronę? Ponadto proponuje Pan studentowi/studentce lekturę, a sam popełnia błąd w tej samej odpowiedzi - nie pisze się "wymódź" tylko "wymóc" :)
11.06.2022
09.06.2022
Pilesiak Łukasz
Wydaje mi się że zdanie powinno zacząć się od zwrotu grzecznościowego np. Dzień dobry. Witam Pana/Panią pozwolę sobie zauważyć , jeżeli Pan/Pani nie orientuje się ( wydaje mi się że nie ) iż obowiązuje RODO powinna wiedzieć o tym fakcie osoba która chce wymódź na mnie ujawnienie danych osobowych, czyn ten jest karalny .Odnoszę wrażenie , że Pana/Pani nie rozumie granic Prawa i obowiązujących jego zasad.Zachęcam więc do lektury,mogę również podpowiedzieć gdzie taką nabyć lub wypożyczyć. Z wyrazami szacunku. Pielesiak Łukasz.
X.
to może niech Pan poda nazwiska nauczycieli, ktorzy pracuja w pogotowiu, sor, dyspozytorni ? :-) poznajmy tych wybitnych praktyków :-)
08.06.2022
07.06.2022
Pielesiak Łukasz
odpowiedź dla X. z dnia 07.06.2022
Dzień dobry, bardzo proszę podać konkretny przykład i konkretne osoby które ma Pan/Pani na myśli, jestem bardzo ciekaw?Bardzo płytkie jest obrażanie kadry która pracuje i wyedukowała już wielu ratowników/ratowniczki pielęgniarki i pielęgniarzy, którzy pracują czynnie zawodowo, być może sprawują opiekę nad Pana/Pani bliskim lub znajomym, natomiast jeśli ma Pan/Pani jakieś zastrzeżenia odnośnie edukacji w naszej Uczelni zapraszam osobiście do merytorycznej rozmowy. Z wyrazami szacunku. Pielesiak Łukasz sekretarz Uczelni .
X.
Chyba szkolka dla sanitariuszy, a nie ratownictwo :-). Reanimacji uczą ludzie, którzy na co dzień nie pracują w systemie ratownictwa i nie maja o niej pojecia, a praktycy dawno odeszli. Organizacja fatalna.
07.06.2022
06.06.2022
Ratowniczka
odpowiedź dla Absolwentka z dnia 04.06.2022
Witam.Potwierdzam tego "profesora"już nie ma,okropny facet i bez niego jest sporo nauki dokładał tylko nam stresu.Teraz została tylko nauka :) ale wszystko do ogarnięcia, dużo wykładowców z Umedu,
Absolwentka
Maja, na Ratownictwie mam koleżankę, to jeśli masz jakieś pytania, napisz, to ją spytam. Wiem od niej, że jeden profesor, który bardzo utrudniał zaliczenia już nie pracuje, więc jest łatwiej. Ogólnie jest zadowolona. Ja planuje iść na Pielęgniarstwo, bo wcześniej skończyłam tutaj Kosmetologię i też jestem zadowolona. Mogę polecić ten kierunek. Nacisk jest na przedmioty medyczne i kosmetologiczne. Bardzo miło wspominam nauczycieli, bo poza kilkoma wyjątkami, naprawdę im zależało, żeby nas nauczyć. Dla mnie najważniejsze było, że nauczyciele byli ludzcy. Z każdym właściwie można było się dogadać. Miło wspominam te 3 lata.
04.06.2022
22.05.2022
Maja
Czy ktoś się wybiera na Ratownictwo Medyczne od października 2022 ? :) może ktoś kto teraz jest na pierwszym roku mógłby się wypowiedzieć o studiowaniu na tej uczelni.
Kosmetolog
Uczelnia ma swoje plusy ( całkiem sporo) i minusy (indeksy papierowe) i jest to jedyna uczelnia MEDYCZNA na której we Wrocławiu można studiować kosmetologię. Ja pracuję w gabinecie lekarskim, a bez wykształcenia medycznego nie byłoby to możliwe. Dlatego jestem bardzo zadowolona z tej szkoły.
20.05.2022
29.04.2022
ML
Ja jestem zadowolona z wyboru tej uczelni - mam podobne zdanie do Ankh :) Jest dużo nauki, ale przyszłam tu żeby się czegoś nauczyć. Nauczyciele są bardzo przyjaźnie nastawieni do studenta, nawet przerażające przedmioty jak chemia są przedstawione ciekawe (są poruszane zagadnienia związane z kierunkiem) i do przyswojenia. Bardzo fajne zajęcia z kosmetologii i dermatologii. Na pewno będę tą szkołę polecać.
Ankh
Ja jestem zadowolona i nie widzę powodów do narzekania. Studiuje kosmetologię i uważam że dobrze wybrałam. Grupy są małe, atmosfera bardzo dobra, nauczyciele przyjaźni. Zajęcia nie są odwoływane. Jeśli zdarzy się choroba nauczyciela to zawsze potem nauczyciel ustala z nami kiedy odrobimy zajęcia. Zajęcia są hybrydowe, więc nie trzeba codziennie jeździć na uczelnię :). polecam.
27.04.2022
28.03.2022
B
Zgadzam się z Aśką :) Dodam, że studiowałem też na UP i mam porównanie np indeksy musiałem chodzić po wpisy (korona mi z głowy nie spadła), a tu dodatkowo nauczyciele sami z wpisują, nie trzeba być na miejscu. Prowadzący są ok, czasem zdarzają się wyjątki, ale to wszędzie tak jest. Ludzie też są spoko. Jest sporo nauki, ale idzie się na studia żeby się czegoś nauczyć więc jak najbardziej polecam uczelnie!!!
Aśka
Ja jestem po studiach podyplomowych z kosmetologii, wszystko zależy od chęci do nauki, doszkalania się itp. :) Uczelnia kładzie nacisk na zajęcia teoretyczne w parze z zajęciami praktycznymi, które uważam że są bardzo ważne na tym kierunku (bardzo ciekawe zajęcia z kosmetologii (bardzo miło wspominam zajęcia z Panią Ewą G.) oraz laboratoria: z chemii - doceniam wkład w ten ciężki przedmiot (mała liczba godzin), bo np. wykonywanie samodzielnie doświadczeń czy kosmetyków było bardzo fajnym doświadczeniem, tym bardziej że nigdy nie miałam kontaktu z laboratorium (z perspektywy, żałuję że nie było ich więcej - nie każda uczelnia ma ćwiczenia laboratoryjne). Uczelnia ma swoje wady (np przestarzały sprzęt), ale też ma zalety (nauczyciele, atmosfera). Wykładowcy z medycznej czy z politechniki są bardzo mili i otwarci - jest wielu prowadzących, którzy ciekawie prowadzą np. z biofizyki, z dermatologii itp.
26.03.2022
26.03.2022
Gosia
Hejka, kiedy zaczyna się rekrutacja nwsm? :)
Piguła id bólu głowy
Pełna komuna, geriatria w dziekanacie. Brak szacunku dla studenta. Konserwatywne podejście do wszystkiego. Ma się wrażenie, że to komercyjny interes. Sale wykładowe, to szeregi metalowo-drewnianych krzesełek, na których siedzi się przez 10-12 godzin wykładów. Na stronie internetowej uczelnia chwali się największą w Polsce liczbą godzin wykładów, seminariów, ćwiczeń praktycznych. Nie wiem, czy to ma zachęcać czy zniechęcać. To dlatego, czas nauki na kierunku Pielęgniarstwo (licencjat), trwa aż 7 semestrów !!! Język angielski, „król” na pielęgniarstwie. Wykładany jest przez 4 semestry i na koniec - egzamin, jakby nie można było w to miejsce włożyć przedmiotów zawodowych i skrócić czas edukacji do 6 semestrów, tak jak jest na wszystkich licencjatach i na wszystkich uczelniach. Anatomia i Fizjologia były tylko przez 1 semestr!!! Przedmioty najbardziej potrzebne w zawodzie medycznym, zostały skurczone do minimum. Studia dla pracujących - wyłącznie w teorii, bo liczne zajęcia praktyczne przeplatają się równocześnie z wykładami, więc przez 14 dni z rzędu, nie ma dnia wolnego, żeby odpocząć. A o pracy w tym czasie, trzeba w ogóle zapomnieć, chyba że umie się kombinować, żeby jakoś zaliczyć te zajęcia w szpitalach.
23.03.2022
17.03.2022
.
Ta uczelnia to zart. Zajęcia praktyczne to również zart, Brak wacików, stare fotele, niedziałający i brakujący sprzęt, 3 działające lampo-lupy i 2 urządzenia zabiegowe na całą grupę to norma. Na zajęciach przez 3 lata robimy dany zabieg raz, a potem jest on nagle wymagany na egzaminie. Każdy wykładowca mówi nam co innego w sprawie egzaminu, nie ma ustalonej jednej wersji i są nieporozumienia i dyskusje. Normą jest również zmienianie planu dosłownie z dnia na dzien kilka razy w semestrze zupełnie bez konsultacji ze studentami - nikogo nie interesuje, czy masz pracę czy inne obowiązki. I to za jedyne 3500zł za semestr. Serdecznie NIE polecam, chyba ze chcecie wyrzucić kasę w błoto i co chwile się denerwować na ten cyrk
Mariusz
Na wpisy do indeksu (baaa PAPIEROWEGO!) trzeba się doczekać lub wyprosić. To w studenta interesie jest wpis. Skandal
10.03.2022
10.03.2022
Anna
Organizacja to kpina, nie wiadomo z kim mamy zajęcia, sami wykładowcy nie wiedzą że mają z danym rocznikiem. Tylko co się musi zgadzać to wpłata na ich konto.
Tomasz
Reklamują się na stronie "Najwięcej zajęć praktycznych w Polsce", chyba "Najwięcej odwołanych zajęć praktycznych w Polsce"
10.03.2022
23.02.2022
Wera
ludzie ! ogarnijcie się ! kończę tą uczelnię i nie jest wcale tak źle ! Owszem nie było łatwo- duże wymagania, napięty grafik, ale chyba o to chodzi jak sie chce szybko zdobyć zawód. No tak, był problem z dziekanatem, ale odkąd nie ma jednej z pań to jest spoko- fajne i pomocne babki. Nie ma szkół idelnych, a ta jest według mnie całkiem niezła.
Studentka
Na kursie KPP więcej się nauczyłam i ćwiczyłam niż przez pół roku. Chyba pomyliłam miejsca, darcie się, atmosfera ciężka i wymagania co było ćwiczone raz albo dwa.
21.02.2022
20.02.2022
Mirosław
Ocenianie niektórych wykładowców to wielka niewiadoma, można tyle samo mieć poprawnych odpowiedzi co kolega który dostanie 4, a ktoś inny ma 2. Co roku ten sam problem, skargi a historia się powtarza. Każdy wie o kogo chodzi. Obietnice że będzie lepiej i się zmieni i tak od lat.
Kaśka
odpowiedź dla Dominik z dnia 17.02.2022
Kto się wybiera na kosmetologię do Torunia?
19.02.2022
17.02.2022
Dominik
Autorzy widmo czyli kto jak nie studenci którzy muszą mierzyć się z opisanymi rzeczami? Przecież nie konkurencja. Brak słów.
Andrzej
Odczucie mam jednak takie, że merytoryka nie wiąże się z podnoszeniem na studenta głosu, traktowania jak wroga, lub kogoś kto przeszkadza w pracy lub w piciu kawy, nie wnikam. Jedynie wymagam szacunku do drugiego człowieka, odnoszenia się jak do partnera biznesowego a nie "pomiota" który nie dość że płaci to jest traktowany jak najgorsze.
16.02.2022
16.02.2022
Pielesiak Łukasz
odpowiedź dla Andrzej z dnia 14.02.2022
"soczysta wypowiedz" autor widmo jak wszystkie komentarze tutaj podpisujcie się śmiało zapraszam do merytorycznej rozmowy osobiście. Pielesiak łukasz sekretariat Uczeni.
Żaneta
Nie polecam kosmetologii, lepiej szukać gdzieś indziej niż użerać się o wszystko zajęcia, swoje sprawy. Brak słów
16.02.2022
15.02.2022
Joanna
Zgodzę się z ostatnimi komentarzami na temat tej uczelni. Chaos, odwoływanie zajęć na ostatnią chwilę a co najgorsze to czekanie nie raz godzinami na kolejne, w sprawach studenckich jest się traktowaną z góry, z pretensją. Warto się zastanowić czy warto się szarpać o każdy kawałek swojego i martwić się co będzie dalej. A w ogóle działa coś takiego jak samorząd studencki?
Andrzej
Omijać szerokim łukiem i iść gdzie indziej. Lepiej czasami dojechać 100 km dalej niż o wszystko walczyć. Na głowie starosty roku spoczywa nawet organizacja zajęć czy wykładowca przyjdzie czy nie. Czasami musiałem czekać parę godzin na jeden wykład czyli okienko trwało ok 5h, bo okazało się że ktoś jest poza miastem. Dziekanat działa jak za komuny, "po co na co", traktowanie ludzi szorstko bez chęci udzielenia pomocy w miły i kulturalny sposób. Wśród ludzi którzy mieli doczynienia z ta uczelnia słyszę zazwyczaj słowo "współczuję" a nie gratuluję dobrej uczelni. Coś o tym świadczy. Sprzęt przestarzały albo jego brak, a jak cos nowego to uważaj nie ruszaj... Sposób oceniania niektórych wykładowców to wielka zagadka bo nie podawana jest punktacja i konkretne oceny do niej, a jedynie dogryzanie że wiedza kogoś jest na 2 pomimo większości poprawnych odpowiedzi.
14.02.2022
12.02.2022
Tomek
Wydzieranie się na studentów nawet na korytarzu, o maseczki o inne rzeczy. Traktowanie dorosłych ludzi jak dzieci, brak kultury i szacunku
Arleta
Dobrze że jestem już dawno poza tym miejscem. Musiałam zmienić uczelnie aby normalnie funkcjonować. Indeksy papierowe, braki w wyposażeniu, kultura niektórych osób, brak konkretnej organizacji.
12.02.2022
06.02.2022
Mirek
Dno, brakuje podstawowych narzędzi do ćwiczeń. Zajęcia potrafią odwoływać na ostatnią chwilę. Trzeba samemu dowiadywać się kiedy będą czy będą i z kim będą. Plan zajęć to jedno a realia co innego. Pretensje do studiujących że sami sobie nie przypilnują organizacji zajęć.
Darek
Nie polecam ratownictwa na tej uczelni. Reklamują się że dużo praktycznych zajęć a prawda jest taka że więcej teorii niż praktyki. Na koniec pretensje dlaczego się czegoś praktycznie nie potrafi.
02.02.2022
19.01.2022
Student
Również chcę pochwalić Pana od dermatologii, bardzo ciekawie prowadzone zajęcia i super podejście do studenta. Oby nie uciekł!
Student K
A ja chciałam bardzo pochwalić Pana od dermatologii. Zajęcia odbywają się w przyjemnej atmosferze, a przy tym tematy omawiane są w ciekawy i dokładny sposób. Wielki szacunek i mam nadzieje, że ten właśnie wykładowca zagości na tej uczelni na dłużej.
18.11.2021
17.10.2021
student
NWSM to koszmar organizacyjny. Władze uczelni traktują studentów jak zło konieczne, brak jakiegokolwiek szacunku. Papierowe indeksy nadal tutaj funkcjonują co jest absurdem. Ta uczelnia to niepotrzebny stres, nerwy i pieniądze wydane na marne. Kadra cały czas się zmienia, każdy chce stad jak najszybciej uciekać co mnie w ogole nie dziwi.
Kika
2 lata temu skończyłam NWSM ( kosmetologia) i mogę polecić tą uczelnię. Duży nacisk na praktykę i przygotowanie do zawodu. Nie żałuję, że tam studiowałam i z przyjemnością wracam tam od października na pielęgniarstwo.
11.09.2021
05.09.2021
Nara
Hej, wie ktoś jak wygląda tam pielęgniarstwo?
Marta
Skończyłam niedawno NWSM i nie zgadzam się z tak negatywnymi opiniami dotyczącymi nauki na Kosmetologii. Myślę, że zostały one napisane przez osoby które po prostu się nie uczyły i nie zdały egzaminu. Mi też nie wszystko się podobało, ale jest dużo rzeczy, które trzeba pochwalić. Dlatego chcę napisać prawdę. Nie podobało mi się głównie to, że nie było indeksów elektronicznych i że za dużo zajęć było zdalnych, a na zaliczenia i tak trzeba było przyjechać na uczelnie. Za to doceniam i chwalę uczelnię za : 1. Bardzo dużą wiedzę nauczycieli i dobry (w większości) sposób jej przekazywania, 2. wysoki poziom i wysokie wymagania z ważnych przedmiotów, 3. pomoc pani z biblioteki w szukaniu materiałów, 4. Empatie, zrozumienie i ludzkie podejście 5. Przygotowanie do pracy i nacisk na praktyki zawodowe. Dla mnie ważny był też darmowy parking na ulicy koło szkoły, lokalizacja, kameralny klimat uczelni. Do zajęć na pracowni i organizacji planu lekcji ja nie mam uwag. Co zajęcia uczyłyśmy się czegoś nowego. Jak było mało sprzętów, to był pokaz, a ćwiczenia na kolejnych zajęciach. Organizację planu zajęć też można było bez problemu ogarnąć. Teraz mogę napisać, że najbardziej wkurzały zmiany które narzucał ktoś z roku, bez porozumienia z resztą grupy. Moim zdaniem to dobra uczelnia.
02.09.2021
26.08.2021
Absolwentka
Po trzech latach szarpania się o wszystko, nerwów, bycia traktowanym jak dojna krowa do płacenia bez odrobiny szacunku ze strony władz uczelni i dziekanatu, stanowczo odradzam. Wykładowcy, szczególnie Ci przychodzący z innych uczelni w większości byli na prawdę w porządku, niestety nie zmienia to faktu, że całokształt wypada fatalne. Cieszę się, że ten etap życia mam już za sobą - nie będę wracała na NWSM z nostalgią czy tęsknotą. Brakowało komunikacji, organizacji - często dało odczuć się wszechobecne oszczędzanie na wszystkim, co dotyczyło studentów (stare kosmetyki, wydzielanie płatków, stare sprzęty w pracowni kosmetologii). Program studiów nie był dostosowany do obecnych trendów w dziedzinie kosmetologii, wiedza przekazywana była chaotyczne i mało dogłębnie (za wyjątkiem wykładów Pani mgr E.G-P. - te wykłady były wartościowe). Szczególnie nauka zdalna w trakcie pandemii wyraźne pokazała wszelkie niedociągnięcia - pracowaliśmy na Skype, zoomie, MS teams, google meet - szkoła nie poradziła sobie z opracowaniem procedur, które miałby szansę na zmniejszenie tego zdezorganizowania. Wszystkie łzy i stres nie były warte papierka z tej uczelni.
Melka
kochani, podpisuję się wszystkimi rękami (i nogami!) pod tym co napisane poniżej. Jeśli chcieliście aplikować tu to odradzam. Mi się udało zdać i współczuję bardzo osobom, które muszą poprawiać. Najgorszy i najbardziej odczuwalny jest ten brak sprzętu. Wstyd,żeby nauczyciele przynosili swoje. A my raz po manicure nie miałyśmy nawet zmywacza do paznokci. A wiecie co jest najgorsze? Że szkoła sama sobie pisze, że siebie poleca i nazywa uczniów"niedouczonymi" zamiast wziąć na klatę błędy. Komentarz niżej który Państwo widzicie , że "i tak polecam" i , że ktoś jest "niedouczony" raczej pisała sobie szkoła. Łatwo zauważyć, że jest na niebiesko- na niebiesko są komentarze od władz uczelni. Co widać też poniżej jak sobie zjedziecie w komentarzach. Brak słów.
04.08.2021
03.08.2021
Ania
odpowiedź dla Karuzela śmiechu z dnia 01.08.2021
Ktoś tu jest faktycznie niedouczony i niedoinformowany. I tak polecam
Karuzela śmiechu
Komentarz Pani Ani chyba pisany przez Panie z dziekanatu. Nie wiem, który student mógłby napisać, że inni myślą, że jak płacą to zdadzą. Oczywiste było od 1 roku, że to nie ten typ uczelni. Uczelnia próbuje chyba sobie ratować opinie. Na kosmetologii stacjonarnej i niestacjonarnej nie ma żadnej Ani, która mogła złożyć papiery na pielęgniarstwo 😂, a studia podyplomowe z tego co mi wiadomo trwają 2 lata. Stypendium rektora przez 3 pierwsze miesiące 700zl, później 300 (na 3 roku w maju jakoś trochę podnieśli, ale wciąż nie jest to PRAWIE W CAŁOŚCI KOSZT STUDIÓW. Szczególnie, ze na 1 roku o stypendium rektora można zapomnieć!) pozdrawiam
01.08.2021
31.07.2021
AK
Potwierdzam wszystkie poniższe opinie. Jest dokładnie jak jest napisane. Brak sprzętu, problem z organizacją. Co do komentarza niżej: nikt nie uważa, że płacąc zda się wszystko. Ale nie działało to też na zasadzie , że ktoś się uczy ten zda. Dziewczyny mające już własne salony oblały praktykę. Ogólnie wynik 20% zdawalnosci mówi sam za siebie.
Ania
Uffff...trzy lata studiów się skończyły. Zleciało nie wiem kiedy, odniosę się do komentarzy koleżanek kolegów którzy skończyli kosmetologię krótko i na temat. Jestem zadowolona zdobyłam wiedzę teraz zapisałam się na pielęgniarstwo na nwsm z wiadomych powodów ( ten kto zna temat wie o co chodzi) płaci się to fakt ale stypendium jakie dostawalam prawie w całości pokrywało koszt studiów i teraz na przy rekrutacji dowiedziałam się ze mam zniżkę 200zl dla tego ze zaczynam drugi kierunek na tej uczelni. Wykładowcy jak wykładowcy wymagają jak na każdej uczelni dziekanat a raczej jedna pani mogłaby być milsza ale jakoś da się przeżyć , pan który pracuje w sekretariacie nawet do ogarnięcia ciągle gania za niepłacone czesne ale taka jego praca jak się chce jakieś zaświadczenie fakture z sekretariatu nie robią problemów mozna na poczekaniu dostać albo wyślą na mail.Ogólnie da się przeżyć jak ktoś się uczy to ok ale jak ktoś myśli ze jak płaci to wszystko zaliczy to tak nie działa.
30.07.2021
29.07.2021
Aa
ZDECYDOWANIE NIE POLECAM 3 lata zmarnowane, nerwy i zero szacunku dla studentów... a na koniec połowę studentów uwalili na egzaminie licencjackim. Nie wybierajcie tej uczelni !!!
Kosmetologia
Po tych 3 latach nawet nie wiem od czego zacząć. 1. Napewno ODRADZAM wszystkim studiowanie kosmetologii na tej pseudouczelni. 2. Na pierwszym roku nauczycie się tylko masażu i henny. Później również będziecie zaliczać w kółko masaż i masaż. Bardzo mały nacisk na inne zabiegi. Na drugim roku zapowiadało się dobrze - miały być ćwiczenia na osobach z zewnątrz, ale przyszedł lockdown i mieliśmy sobie czytać sami w książce, bo zajęć nie było. Dodatkowo nie wiem jak to się wydarzyło, ale nasza grupa nigdy nie doszła do frezowania stop czy woskowania, jakoś tak zabrakło czasu. (Ćwiczenia z Panią J.S-P) 3. Brak inwestycji w sprzęty i preparaty, płatki kosmetyczne na wagę złota, wszystko na sztukę, pilniczek jednorazowy dostaniesz tylko raz i musisz nosić na wszystkie zajęcia, ale co się dziwić jak nawet w ręczniki papierowe w toaletach nie zainwestują, ani w normalny papier. 4. Większość ogłoszeń wisi dla ściemy od zawsze te same. Raz na 3 lata może jest jakiś mail z ofertą pracy. 5. Brak elektronicznego dziennika, bo indeksy papierowe to taka świetna pamiątka i tradycja, szkoda tylko, ze są takie problematyczne, a z niektórych przedmiotów o ocenie dowiadujesz się z indeksu :) 6. Największy żart to OBOWIĄZKOWE PŁATNE ZAJĘCIA (specjalność na 3 roku), za które oczywiście nie dostaniesz paragonu. Za 720 zł miesięcznie takie zajęcia powinny być wliczone w koszt studiów!!! 7. Bardzo niskie stypendium, mówimy o naprawdę śmiesznych kwotach. 8. Na 2 roku nie było wcale niektórych zajęć - zapomniałam, ze miałam taki przedmiot jak np. Sensoryka 9. Jeśli chcecie coś załatwić w dziekanacie szczególnie przez telefon to zapomnijcie, bo o niczym tam nie wiedzą. W dodatku Panie tam pracujące są bardzo nieuprzejme. 10. Pragnę również dodać, ze studia na kierunku niestacjonarnym zakończyło W PIERWSZYM TERMINIE tylko 12 osób. Nierealne oczekiwania uczelni, że zrobią nam egzamin z 24 przedmiotów i cały rok zda śpiewająco. Szkoda tylko, ze niektórzy nauczyciele nie chcieli poprowadzić konsultacji odnośnie zagadnień, bo naprawdę nie wiadomo było czego się spodziewać. Szkoda również, ze nikt się nas nie zapytał czy wolimy pisać prace licencjacka i mieć normalny egzamin z wiodących przedmiotów. * Jedyne czego jestem ciekawa to czy nasze władze uczelni związane zawodowo z kosmetologią rozwiązałyby ten test teoretyczny tak żeby zdać, ponieważ próg również był bardzo wysoki. 11. Na plus - wiedza teoretyczna z niektórych przedmiotów, choć czasem za mocno wygórowane wymagania. Szkoda tylko, że niektórzy wykładowcy nie potrafili w ciekawy sposób przedstawić wiedzy, która posiadają i jakoś zainteresować. Napewno będę dobrze wspominać p.Bień i p.Garasińską - przekazały naprawdę przydatną do dalszej pracy KONKRETNĄ wiedzę w taki sposób, że miało się ochotę brać czynny udział w zajęciach, a w dodatku również miały wysokie oczekiwania.
28.07.2021
28.07.2021
O.
Trzy lata zmarnowanego życia. Na zajęciach brak podstawowych przedmiotów do ćwiczeń, prowadzący musieli przynosić swoje sprzęty, bo albo było ich za mało albo niektóre nie działały. Jeden pilnik na całe trzy lata, więc trzeba było chodzić i kupować sobie potem. Może to nie ogromny koszt, ale jednak powinna zapewnić to szkoła. Kolejna sprawa to dziekanat, przed samym wejściem tam już żyć się odechciewa, Panie są tam jak za karę (nie wszystkie, jedna Pani, która też prowadzi wykłady bardzo kompetentna). Przestarzały system i totalna dezorientacja. Wszystko na ostatnią chwilę, bez ładu i składu. Musimy sami dzwonić i załatwiać, oczywiście to my „mamy pretensje od samego wejścia do szkoły” . 3 lata kosztują tam 22 tysiące. Niestety nigdzie tych pieniędzy nie widać. Niestety nasze opinie mało się liczą, bo nauczyciele wolą odpisać to co widać niżej, że „nikt na sile nikogo nie trzyma”, to pokazuje właśnie prostudenckie podejście. Plusy uczelni? Naprzeciwko piekarnia hert, blisko żabka. I wisienka na torcie - błędy w egzaminie dyplomowym, jak ktoś niżej pisał. Pisanie specjalnie o możliwość wglądu do pracy i nagle..okazuje się, że zdało więcej osób. Ogólnie na około 50-60 osób na roku dwa egzaminy (praktyczny i teoretyczny) zdało jakieś 12 i tylko tyle otrzyma teraz dyplom. Wynik zdawalności jak chyba nigdzie indziej. Pozdrawiam jeszcze Pana z portierni na dole, bardzo miły i zawsze potrafi poprawić humor. Podsumowując: polecam...omijać te szkołę z daleka :)
E. Nowicka, J.Wallner
Pragniemy bardzo podziękować i wyrazić wdzięczność kadrze zarządzającej i wszystkim wykładowcom NWSM za przekazanie nam przydatnej i praktycznej wiedzy w zakresie kształcenia na kierunku dietetyka kliniczna. Bardzo polecamy tę szkołę tym którzy chcą poszerzać wiedzę i umiejętności w zawodzie dietetyka, spotkacie tu zaangażowanych wykładowców oraz dobrą atmosferę . zadowolone studentki NWSM .dietetyka
23.07.2021
21.07.2021
A.
Po trzech latach spędzonych na uczelni, kierunek dietetyka, niestety ale nie mogę polecić. Bardzo niski poziom nauczania, nie zawsze zgodny z aktualnymi wytycznymi. Jeśli ktoś na bieżąco jest w temacie dietetyki, to zrozumie, dla początkujących ciężko będzie wyciągnąć coś sensownego. Wiedza przestarzała, szczególnie, jeśli chodzi o przedmioty wiodące. Oczywiście jest kilku wykładowców, którzy są świetni w tym co robią i przekazują naprawdę rzetelną wiedzę. Szczególne pozdrowienia dla Pani Marty T., Pani Anny K. oraz Pani Anny F. To wykładowcy z ogromnym zaangażowaniem. Bardzo niegrzeczne zachowanie mają Panie z dziekanatu, jeszcze na samym początku pierwszego roku starały się być miłe, ale później dogryzają i są niegrzeczne. A załatwić jakąś sprawę w dziekanacie - bardzo ciężko. Chyba, że trzeba zapłacić, to wtedy każdego przyjmą z uśmiechem na ustach. Niestety.. Studiowałam na uczelni państwowej, dietetyka to mój drugi kierunek i naprawdę jeszcze wiele przed Państwem, wiele do poprawy, szczególnie ze strony dziekanatu i osób, które w jakiś sposób kształtują obraz uczelni. Nie polecam.
S.
Szanowni Pracownicy Uczelni, Bardzo przykro, że nie ustosunkowujecie się do negatywnych komentarzy i nie wprowadzacie żadnych zmian żeby rozwijać uczelnie. Niestety uczelnia dużo wymaga, a mało daje od siebie (jeśli chodzi o sprzęt, akcesoria do zabiegów, czy nawet indeksy). Bardzo polecam Wam wdrożyć bardziej prostudenckie podejście, bo myślę, że większość z Nas czuje się tylko jak skarbonki. Ponad 20 tys, a w szkole nie widać żadnych inwestycji. Naprawdę polecam się nad tym zastanowić, bo negatywne opinie już Was zalewają. + błędy w egzaminie dyplomowym (naprawdę??) Z poważaniem,
13.07.2021
03.07.2021
Pracownicy
odpowiedź dla Katarzyna Ordon z dnia 30.06.2021
Dziękujemy za miłe słowa Pani Katarzyno. Pracownicy Uczelni.
Katarzyna Ordon
Ratownictwo medyczne, kosmetologia Jestem po raz drugi absolwentką tej Uczelni. Mając porównanie do innych, bo to moje trzecie studia to polecam. Mimo negatywnych opinii jestem tego zdania, że jeżeli ktoś chce się nauczyć to na tej Uczelni ma jak najbardziej ku temu możliwość. Dziekanat zawsze idzie na ręke i rozumie sytuacje studentów. I zawsze stara się przychylić do prośby studenta. Ja jestem bardzo zadowolona i gdybym mogła i miała możliwość wyboru kolejnych studiów też zdecydowałabym się znów tu studiować. Jest miła atmosfera, wielu fachowych wykładowców i klinicystów. Ja polecam!!!!
30.06.2021
26.05.2021
Fajnie jak w kombajnie
Dramat! Jedyne co tu zyskasz to niechęć do zawodu. Zmarnujesz pieniądze i czas. Na zajęciach praktycznych szkoda im nawet wacików, a o przestarzałym sprzęcie, który działa jak chce już nie trzeba wspominać (wszystko jest tak obrzydliwe, że boisz się położyć do zabiegu). Wykładowcy, którzy pracują w zawodzie przywozili swoje sprzęty żeby jakoś zajęcia przeprowadzić... Powinno im być wstyd pobierać jakiekolwiek opłaty za takie nauczenie (:
Elektroradiolog
Elektroradiologia, ktoś cos wie?
08.04.2021
29.03.2021
J
Czy są tu może studenci/absolwenci dietetyki? Jakieś opinie na temat poziomu kształcenia? Czy obecnie wszystkie zajęcia odbywają się zdalnie, czy może część z nich prowadzona jest na uczelni? Myślę o złożeniu papierów na dietetykę niestacjonarną :)
Kosmetologia st.
Uczelnia dramat! Zacofanie jakie rzadko można spotkać w obecnych czasach w uczelniach wyższych. Praca na sprzęcie sprzed 15 lat, brak nowoczesnej aparatury i zabiegów, które teraz są popularne. Bardzo niski poziom nauczania niektórych przedmiotów. Przekazywana była nam nieaktualna wiedza. Uczona nas na prezentacjach mających co najmniej 15 lat. Prowadzący, z których ust często słyszeliśmy: "tego nie zrozumiecie, tego nie pamiętam, tego nie musicie wiedzieć, to akurat wypadło mi z pamięci". Nie twierdzę, że osoby te kiedyś nie miała wiedzy, ale niepowtarzana i nieaktualizowana może wykazywać duże braki. Byli też prowadzący, którzy prowadzili zajęcia z pasją i mieli świetną wiedzę merytoryczną (fizjologia, biofizyka, wykłady z kosmetologii, receptura kosmetyczna i kilka innych), ale reszta prezentowała poziom, do którego mieliśmy duże zaostrzenia. Dziekanat zacofany, brakuje tylko maszyn drukarskich. Dziekan do spraw studentów miał najbardziej antystudenckie podejście ze wszystkich. "Brak indeksów elektronicznych bo nie mają tradycji" 😂😂 płacimy 7 tys rocznie, a i tak wciąż za coś musieliśmy dopłacać.To nie uczelnia, to podstawówka, gdzie prowadzący nie uznają innego zdania od swojego. Nie jest to pierwsza szkoła wyższa, którą skończyłam, do każdej poprzedniej możnaby było się przyczepić, ALE jest to pierwsza uczelnia, która poległa na tak wielu płaszczyznach. Podsumowując, kolego/ koleżanko zastanów się zanim wybierzesz tę uczelnię. Poczytaj komentarze i to nie te pisane przez pracowników uczelni a przez osoby, które przez ten cały proces "kształcenia" i absurdów przeszły.
23.03.2021
03.03.2021
kosmetologia
Bardzo zacofana infrastriktura, sprzat kosmetyczny z lat 90, którego jest niewystarczająco po jednej maszynie z kazdego rodzaju.. zero nowoczesnych maszyn, technologii ,ktora teraz przoduje w gabinetach. Władze uczelni bardzo zacofane, króluje wrogość do studneta, który jakby nie bylo powienen być szanowany ponieważ czasy komuny juz przeminęły.... choć tu mogłoby sie wydawac, że jednak nie... jest to przykre ze stoi tu tak wszytsko w miejscu zero innowacji i inwestycji w studenta. A stypendium rektora jest tu najniższym stypendium we Wrocławiu ...Wszystko zniechęca :(
Łukasz
odpowiedź dla Kosmetologia st z dnia 12.02.2021
nikt nikogo na siłę nie trzyma.
15.02.2021
12.02.2021
Kosmetologia st
Poszłam na studia na tej ,,wspaniałej” uczelni na kierunek kosmetologia. Nigdy nie sądziłam, że jestem w stanie tak znienawidzić jakieś miejsce xD kompletnie nie polecam. Szkoła oszczędza na wszystkim, kosmetyki uczuliły ponad polowe dziewczyn z roku, a były to tylko produkty do demakijażu. Za 7000zl dostaliśmy tylko zajęcia na skype i wersji próbnej zooma, przez co musimy w połowie wykładu logować się do systemu ponownie. Jestem w stanie tylko powiedzieć, że pani od ćwiczeń z kosmetologii i od wykładów również z kosmetologii ta bardzo kompetentne kobiety, nic więcej dobrego o tej uczleni nie mige powiedzieć. Indeksy nadal są papierowe (tłumaczenie tradycja i wyjątkowością) sprawiają więcej problemów niż można to sobie wyobrazić. Jeśli miałabym wybierac jeszcze raz, nigdy nie wzięłabym nawet pod uwagę tego miejsca-może w wielu miejscach jest źle, ale tam zdecydowanie najgorzej
bez smiechu
JEDEN WIELKI CYRK :)
12.02.2021
07.02.2021
S1996
Po 3 latach studiów w tej szkole na kosmetologii wybieram się tam na podologie. Szkoła pozostawia wiele do życzenia ale podolodzy z tej szkoły są zadowoleni dlatego też tam uderzam. Gdyby ktos z was też się tam wybierał to zapraszam napisz a może spotkamy się na jednym roku mój e-mail : sandra 199622@wp.pl
Niestety studentka
Niestety, jestem jeszcze studentka tej pseudouczelni. Po pierwsze, papierowe indeksy które utrudniają życie i studentom i wykładowcom. Po drugie panie z dziekanatu są typowymi paniami z dziekanatu z memów tzn również utrudniają życie studentów. Za 720zl miesięcznie czytaj 7tys rocznie nie dostaniecie niczego. Jednorazowe pilniki które maja wam wystarczyć do końca roku (xD) wszystko co jednorazowe dostaniecie raz, a jak zgubicie to kupujecie sami. Ręczniki w sali od kosmetologii prane raz na rok, kosmetyki do makijażu wątpliwej jakości, bałabym się ich używać. Ogólnie za 7tysiecy rocznie zapiszecie się do cyrku, jeden wielki żal. Nie polecam, zastanówcie się 5rszy, potem kolejne 5 czy naprawdę chcecie studiować i być traktowanym jak debil:)
08.01.2021
02.01.2021
Pielegniarstwo
hey :) chce she wybrać na pielęgniarstwo weekendowe :) Czy ktoś wie jak na prawdę" weekendowo" to wygląda i czy warto?
kosmetologia
zapomnialas jeszcze dodac o braku sali do wizażu - którego musimy sie "uczyć "na sali wykladowej- przy okazji tracąc swoje kosmetyki ! I brak pomieszczenia do robienia manicure . ..
24.11.2020
21.11.2020
22 tysiące za 3 lata nauki :)
Wszystko było by okej - bark indesów elektorniczych, brak szatni, bark kosmetyków, brak sprzętów, brak pepartów na chemii, chemii kosmetycznej, biochemii, brak nowoczenych zabiegów, brak wacików, brak pędzelków , brak patyczków do henny (hit) , brak pilniczków jednorazowych ( dostajesz jeden i masz go mieć na każde zajęcia), brak ręczniczków do twarzy (marzenie ) , brak szkoleń, brak biolioteki online i dostępu do naukowch źródeł online - to wszystko można było by wybaczyć gdyby nie to , że studia kosztują niemal 22 tysiące !!! W szkole nie ma żadnych inwestycji nie widać tych naszych pieniędzy nigdzie ! A wykładowcy na zjęcia labolatoryjne maja bardzo niskie fundusze na zakup preparatów. ŻEDADA
KOSMETOLOGIA
Jeśli zależy wam tylko na papierku śmiało ! Szkoła pobiera z roku na rok podwyższa czesne nowym rocznikom,. Zajęcia praktyczne - po jednym sprzęcie na całą sale - ZA TYLE WPAKOWANYCH PRZEZ STUDENTÓW PIENIEDZY WSTYD !!! I oczywiście w kosmetykach też szału nie ma. Zajęcia laboratoryjne leżą.- niski poziom chemii to mało powiedziane. Jeszcze zanim nie było pandemii o jakichkolwiek szkoleniach (prócz przyklejania rzęs ) można pomarzyć .... Indeksy papierowe - przy wpisach zawsze zamieszanie . Wykładowcy z innych uczelni - często sami bywają zmieszani zachowaniem dziekanatu i całą organizacja. Podczas pandemii - Brak dostępności online do biblioteki, PubMedu czegokoliwek...... Ogólnie szkoła jak za czasów PRL- udają że jest super- technologia ich mocno wyprzedza oraz profesjonalizm i poziom innych uczelni !!! szkoda czasu i nerwów . A o odbyciu niektórych zajęć - fakultety dowiadujemy się przy wpisach ocen :) Specjalizacja również jest z góry narzucona ( na stornie są 3 do wyboru). Wiele rzeczy na zajęcia np. z chemii kosmetycznej trzeba samemu kupić, bo uczelnia nie daje wykładowcom wystraczających środków na preparaty... w toalecie nawet ręczników papierowych nie ma.
21.11.2020
25.10.2020
Gapa
Amore17, a nie wiesz czy od marca ruszają też inne podyplomówki? Ja już nie załapałam się na Podologię, bo nie było już miejsc i nie pomyślałam, żeby zapytać o rekrutację na marzec.
Amore17
Ja wybieram się na Trychologię Podyplomową, ale dopiero od marca 2021, gdyż w październiku nie uruchomi. Mam nadzieję, że w marcu już zajęcia odbędą się i nie bede mieć rok w plecy z czekaniem na otwarcie. Ktoś może jeszcze się wybiera?
15.10.2020
07.10.2020
Diet Et
Rekrutacja do 10tego. Ja jade jutro, bo ma być lekarz.
Spóźniona?
Wiecie może czy jeszcze trwa rekrutacja?
06.10.2020
30.09.2020
Ann
Mia, moja siostra konczyla tam pielęgniarstwo i nie narzekała. Uczelnia ma raczej dobre opinie. Ja idę tam na kosmetologię, a potem wlasnie chce isc tam dalej na pielęgniarstwo. Z tego co mówila moja siostra to jest tam lepsza atmosfera niz na uniwersytecie medycznym i grupy są dużo mniejsze.
EmL
Czy ktoś wie kiedy pojawi się dokładny plan zajęć?
16.09.2020
14.09.2020
Mia
Do EmL: ja chciałam iść na pielęgniarstwo, ale boję się, że złe opinie o tej szkole potwierdzą się. Żaden z absolwentów nie odezwał się jak pytałam, nie odpisano mi na maila ze szkoły. Ktoś pisał, że zakłada sprawę bo szkoła nie wywiązała się z obietnic chyba nt. punktów ECTS
EmL
Hej, czy wybiera się ktoś na pielęgniarstwo stacjonarne?
14.09.2020
11.09.2020
El
Witam. moze mi ktos przedstawic opinie na temat studiow na kierunku : RATOWNICWO MEDYCZNE NIESTACJOANRNE ???? Moze byc email : lukasz92921@wp.pl
zainteresowana
Czy ktoś z wie, czy są jeszcze miejsca na podyplomowej Dietetyce? Może ktoś ma też jakieś opinie? Słyszałam, że poziom jest wysoki i jest bardzo dużo godzin, ale cena też wysoka i to wzbudza moje wątpliwości.
07.09.2020
22.08.2020
Mia
Ponawiam pytanie odnośnie pielęgniarstwa, czy warto wybrać tę uczelnię? Może jakiś obecny student tego kierunku się wypowie...? ...albo prywatnie napisze do mnie: sfida@vp.pl
Magda
Witam, potrzebuje opini o podyplomowce z kosmetologii warto czy nie?
03.08.2020
28.07.2020
Mia
Czy ktoś może podzielić się opinią nt. pielęgniarstwa? Jak się studiuje? Czy poziom jest ok?
Marek
Co myślicie o kierunku ratownictwo medyczne? Łatwo ciężko ?
17.07.2020
04.06.2020
dietetyczka
Matko, zajrzałam tu z ciekawości i jestem w szoku. Co za nagonka na ten kierunek. Skończyłam NWSM (dietetyka zaocznie) w 2017 roku. Od razu po studiach znalazłam pracę w zawodzie. Teraz poza pracą prowadzę jeszcze swoją działalność z zakresu dietetyki. Jak dla mnie nie ma się do czego przyczepić. Kiedy ja studiowałam nie było właściwie żadnych problemów. Przynajmniej ja ich nie zapamiętałam. STU - poziom jest (a na pewno był jak ja studiowałam) wysoki. Większość nauczycieli była z Akademii Medycznej. Z zaliczeniem anatomii nie było problemu. Z chemią kilka osób miało jakieś problemy, ale większość z tego co pamiętam raczej nie. Kilka osób z mojej grupy poszło dalej na magisterkę. Co jeszcze chcesz wiedzieć? Dobrze wspominam tam naukę.
stu
Chodziło o dietetykę NIESTACJONARNA:)
03.06.2020
03.06.2020
stu
Witam Potrzebuje jeszcze opinii (po przeczytaniu poniższych) na temat poziomu kształcenia na dietetyce stacjonarnej, czy faktycznie daje to jakieś podstawy do dalszego kształcenia? Jaki jest poziom chemii, anatomii....? I co z tym bałaganem, o którym tu czytam - piszcie bo to jedyne miejsce we Wro gdzie niestacjonarnie można robić dietetykę, a jeżdżenie co dwa tygodnie kilometry gdzieś nie bardzo mi się uśmiecha :( bo nie wyrobie z praca i dzieciakami.
Studentka
W odróżnieniu od kilku zamieszczonych niżej opinii ja z kolei polecam tą Uczelnię i dziwię się tym opiniom. Jeśli dla kogoś problemem jest tradycyjny indeks i jakis niemily wykladowca, to chyba nigdy nie studiowal na uczelni panstwowej. Dla mnie głównym wyznacznikiem jest poziom nauki, a ten jest naprawdę wysoki, nawet teraz przy zajęciach on line. Mam córkę w wieku szkolnym, wiec wiem jak wygląda elerning w szkolach. Uwazam że w nwsm nauczyciele świetnie sobie poradzili i mam dla nich za to ogromny szacunek. Mimo wysokiego czesnego - polecam.
03.06.2020
02.06.2020
krk
Serdecznie nie polecam, jeden wielki bałagan, nie wydają zaświadczeń o zaliczonych przedmiotach oraz o tym, że jest się studentem. Wszystkie dokumenty giną, nie można liczyć na jakąkolwiek pomoc za to chamstwo w cenie. Radzę się trzymać z daleka, byłam na kierunku dietetyka, nie wspomnę o niskim poziomie dydaktycznym...
DIETETYKA
Przyłączam się do pytania na temat dietetyki niestacjonarnie studia licencjackie. na NWSM.Chciałabym uzyskać jakieś infomacje na temat tego kierunku na tej uczelni.Jest któś tu taki? Będe wdzięczna
28.05.2020
26.05.2020
DIETETYKA
Witam. Zastanawiam sie nad podjęciem niestacjonarnych studiów kierunek dietetyka na NWSM. Czy jest ktos kto mógłby mi opowiedzieć cos o uczelni, wrażenia, przemyślenia? Pozdrawiam.
Studentnwsm
Jeśli chcesz wybrać się na tą uczelnię to przygotuj się na ogromne dawki absurdów. Jeśli lubisz jak niektórzy wykładowcy są niemili i traktują studentów jak gorszą kategorię (arogancja, brak komunikacji), nie chcesz mieć indeksu online (=biegać i błagać o wpisy) i żadnych sensownych rozwiązań nauki zdalnej w czasach obecnej pandemii - to szkoła dla Ciebie! Pracownie nie są dobrze wyposażone (pilniki jednorazowe wykorzystywanie wielorazowo, stare brudne od henny patyczki, stare produkty do makijażu, wydzielanie patyczków kosmetycznych i płatków). Jak człowiek wstaje rano i myśli, że musi jechać na NWSM, gdzie nic nie jest logiczne to ma ochotę sobie wypruć żyły ( i w dodatku ta przyjemność jeszcze kosztuje 3500 zł na semestr). Nie polecam, jedna z najgorszych decyzji w moim życiu.
23.05.2020
22.05.2020
dietetyka licencjat
właśnie kończę tą pożal się boże uczelnię i tylko dlatego, że są jedyni we Wrocławiu z dietetyką zaoczną. Ogólnie bałagan, chamstwo, czeski film. A już teraz w czasach pandemii kompletnie nas olali. O nic się nie można doprosić, niczego dowiedzieć, a zaniesione podania o cokolwiek każą zabrać z powrotem, bo i tak nie przyjmą. Maila ledwo potrafią obsłużyć i to na op.pl używając starego skrótu uczelni. Ogólnie uczelnią zarządzają emeryci i jest takie zacofanie, że szok. Jedynie wykładowcy z UMED ratują sytuację z przekazywaną wiedzą. Jak miałbym polecić uczelnie to powiem tak UCIEKAJCIE jak najdalej od nich.
Wiktoria Oleniacz
Dzień dobry, mam pytanie. Chcę wybrać się na dietetykę na studia niestacjonarne. Jest ktoś kto już studiuje i chce podzielić się swoją opinią na temat uczelni? :)
15.05.2020
12.05.2020
NWSM
odpowiedź dla AGodka z dnia 11.05.2020
Szanowna Pani, na stronie internetowej Uczelni , zakładka "dla studenta" jest dostępny sylabus z zakresem wiadomości jakie są przekazywane w tracie zajęć z Chemii ogólnej i nieorganicznej oraz Chemii żywności. Pragnę zaznaczyć, że podstawą programową dla wymienionych przedmiotów są treści programowe z zakresu szkoły średniej. Z pewnością poradzi sobie Pani z tym materiałem. Z poważaniem Wanda Hawryłkiewicz Prodziekan ds dydaktyki NWSM
AGodka
Hej wybieram się na dietetykę niestacjonarna, jestem juz trochę lat po maturze i mam pytanie o chemie - czy bardzo zadaniowa chemia, czy da się to jakoś ogarnąć po takiej przerwie w nauce, co radzicie powtórzyć skoro nie jestem na świeżo po maturze z chemii (w ogóle ni jestem po maturze z chemii tylko z biologii , ale dawno:)) żeby potem sobie poradzić.
11.05.2020
01.10.2019
Marta
Grupa „NWSM PIELĘGNIARSTWO - weekendowe 2019/2020” zapraszam! :)
Pielęgniarstwo
Cześć, czy ktoś idzie na pielęgniarstwo stacjonarne 3,5 letnie weekendowe na 1 rok?
25.09.2019
25.09.2019
Oskar
Grupa "NWSM Wrocław, Dietetyka Niestacjonarna 2019/2020" zapraszam! ;)
Agus
Ktos wie czy jeszcze trwa rekrutacja na podyplomową dietetykę???
20.09.2019
20.09.2019
Ania
Grupa NWSM KOSMETOLOGIA-niestacjonarna 2019-2020
Pierwszak
Cześć, złożyłam dokumenty na kosmetologie stacjonarną i czy studenci otrzymują jakieś wiadomości, informacje np mejlowo przed rozpoczęciem studiów czy dopiero dowiem się czegokolwiek na spotkaniu organizacyjnym?
19.09.2019
30.08.2019
Przyszła podolog
@Dominika: ja też się wybieram na podologię. Dzisiaj jadę się zarekrutować. Podobno sporo osób już jest zapisanych. Mam też pytanie - robil ktoś podyplomówkę w NWSM z dofinansowaniem z urzędu pracy? Nie ma z tym później problemu? Bo wiem, że w trakcie roku będę musiała donosić różne zaświadczenia dodatkowe. Jak sekretariat do tego podchodzi? Nie robią problemów?
Ja
Czy ktoś wybiera się na podyplomowe z kosmetologii?
27.08.2019
26.08.2019
Kakasia
Hej, wiecie czy są jeszcze miejsca na kosmetologię niestacjonarną? Słyszałam mega pozytywne opinie o tym kierunku na Nowowiejskiej i boję się, że jest już za późno na składanie papierów. Może ktoś coś słyszał o dodatkowym naborze?
Klara
Hej , czy studiował ktoś na Niepublicznej Wyższej Szkole medycznej we Wrocławiu ratownictwo medyczne ( zaocznie) ? Mega byłabym wdzięczna za opinie .
26.08.2019
24.08.2019
Dominika
Czy ktoś wybiera się na podologie podyplomowo ?
Anka
Grupa na FB: NWSM KOSMETOLOGIA 2019-niestacjonarna Zapraszam na grupę. Chętnie dowiem się od starszych roczników coś na temat kosmetologii na tej uczelni. filipowiak123@gmail.com
20.06.2019
11.06.2019
Zadowolona
Do Monika: Podologia w NWSM super. Mogę polecić. Właśnie kończę. Wysoki poziom, dużo zajęć z lekarzami. Dużo godzin pracy z modelami. Można naprawdę się dużo nauczyć, nawet jak nie ma się wcześniejszego wykształcenia medycznego.
Monika
Czesc Czy jest tutaj ktoś kto studiował podologie podyplomowo? Czy może wyrazić swoją opinię? Z góry dzięki!
29.04.2019
17.01.2019
weronikas
Czesc powielam pytanie czy moze ktos podzielic sie opinia na temat pielegniarstwa niestacjonarnego? Prosze o maila na weronika0294@wp.pl
pati
hej, szukam informacji nt kierunku ratownictwo medycznie - niestacjonarnie. chcę startować w tym roku. proszę o kontakt patrycja.k82@gmail.com
14.01.2019
12.11.2018
Kasia
Hej, napiszecie opinie o kierunku pielęgniarstwa niestacjonarnego (weekendowego) jak zajęcia wykładowcy?
Hmmm
Szukam kogos kto wybiera sie na podyplomowa dietetykę i będzie nocowal w hostelu. Może udaloby sie cos wspolnie wynajać, zeby razem jeźdźic na zajecia?
08.10.2018
24.09.2018
Aswqe
Nazwa grupy pielęgniarstwa stacjonarne/niestacjonarne na facebooku: Pielęgniarstwo NWSM 2018-2022
Jakws
Myśle, że tak, zadzwoń i zapytaj czy rekrutują jeszcze
23.09.2018
21.09.2018
Spozniona
Czesc, nie wiecie czy jest jeszcze szansa dostac sie na dzienne na dietetyke?
Ddd
Nazwa grupy kosmetologi niestacjonarnej na Facebooku: Kosmetologia niestacjonarna NWSM 2018
18.09.2018
15.09.2018
Szymeeeek
Hej :) poszukuje ludzi z ratownictwa niestacjonarne pierwszy rok ;)) jak ktoś coś podaje maila: stanek_szymon@wp.pl
Madzia
W tym roku wybieram sie na studia niestacjonarne na kierunek kosmetologia, chętnie sie z kimś zapoznam :) m.willczynska@gmail.com :)
14.09.2018
14.09.2018
Magdalena
Pani z dziekanatu mówiła, że zrezygnowali z poprzedniego ubezpieczyciela i szukają kogoś innego, mają dać znać.
???
Podpinam się pod pytaniem o wysokość składki.
11.09.2018
10.09.2018
Hmm
Wie ktoś ile kosztuje składka za OC i NNW która należy wpłacić uczelni?
Filip
Nazwa grupy kosmetologii stacjonarnej na FB to: kosmetologia wrocław NWSM 2018 - zapraszamy do dołączenia!
01.09.2018
30.08.2018
Studentka
Julia podaję swojego maila z drugiej uczelni :) : 284915@uwr.edu.pl
Jula
A jak się z tobą skontaktować ?😀😀
30.08.2018
29.08.2018
Studentka
Julia ja idę na kosmetologię zaocznie :)
Julia
Czy jest ktoś kto wybiera się na kosmetologię zaocznie ? :) Chętnie się z kimś zapoznam :D
28.08.2018
26.08.2018
1 rok
Na fb jest grupa dla 1 roku kosmetologii stacjonarnej (:
Kosetologia
Ja idę na kosmetologię 🙋🏽‍♀️ Daj znać jak się skontaktować :)
26.08.2018
16.08.2018
Studentka
Hej :) jest tu ktoś z pierwszego roku kosmetologii stacjonarnej??
poszukująca
Cześć, wie ktoś czy jeszcze można się zapisać na dzienną kosmetologię? I co jest brane pod uwagę? Chemia i biologia, czy inne przedmioty?
17.07.2018
11.07.2018
Maryna
Hej poszukuje ludzi z pielęgniarstwa niestacjonarnych.... Proszę o kontakt
Przyszła studentka
Wczoraj zarekrutowałam się na kosmetologię. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Szkoła tętni życiem i jest bardzo ładna.
09.06.2018
26.04.2018
enrgjl
czy komus udalo sie przeniesc z tej uczelni na umed? zostaw do siebie prosze kontakt
Karo
Hejka! Chciałabym się od przyszłego semestru zapisać na kierunek pielęgniarstwo stacjonarne i mam duuużo pytań! Czy ktoś zechciałby mi pomóc? :) ros.ben@wp.pl
08.03.2018
20.11.2017
Max
Witam, mam pytanie do studiujących ratownictwo (zaocznie), jakie jest podejście wykładowców i ogólnie jaki jest poziom nauczania? Pozdrawiam
Hania Gąsior
Witam. Czy ma ktoś plan zajęć 1 roku kosmetologii niestacjonarnej? I był ktoś na pierwszych zajęciach? Proszę o kontakt sms 503109641, lub na fb Hania Gąsior.
15.10.2017
05.10.2017
Ewa
Witam, czy mogę prosić o opinie nt. Dietetyki niestacjonarnej? Chodzi mi o poziom zajęć, o wykładowców, o to,czy są notorycznie odwoływane niektóre zajęcia, czy się regularnie odbywają? Czy szkoła przygotuje tak,by człowiek czuł się pewnie zaczynając pracę? Dobre dusze chcące coś podpowiedzieć proszę o maila aldala@wp.pl
biedraxd
Hej,w tym roku wybieram się na pielegniarstwo stacjonarne i jeżeli jest ktoś chętny ,to zapraszam do zapisania się ,bo w chwili obecnej jest nas dosyc mała grupka
01.10.2017
26.09.2017
Ada
Hej, kto wybiera się na PODOLOGIE podyplomowe? Podaje maila: adrianna.izuk@wp.pl
Kat
Jak ktos sie wybiera na elektroradiologie prosze o kontakt na gg 63725325 lub email she.art14@yahoo.co.uk
25.09.2017
25.09.2017
Klaudix
@K. ja się wybieram ;) możesz napisać do mnie na insta : uniquelk _ ;)
K.
Czy ktoś się wybiera się na studia stacjonarne kosmetologia ?
24.09.2017
20.09.2017
Kaya
Magda 84 nie jest tak zle zz wykładowcami idzie sie dogadać, złap kogoś ze starszego rocznika niech się materiałami odzieli :)
Kat
Czy ktos sie wybiera na elektroradiologie ?
20.09.2017
18.09.2017
Nikol
Cześć :-) Pytanie dotyczy czy z wykładów można dużo wynieść wiedzy na studiach stacjonarnych kosmetologia ? Czy wykładowcy dobrze tłumaczą ?
absolwentka NWSM
@ Nikol - pytasz o kosmetologię stacjonarną - co dokładnie chcesz wiedzieć? Może będę mogła pomóc, bo kończyłam ten kierunek, a teraz zaczynam tam dietetykę.
16.09.2017
10.09.2017
Szewczykowa
Nie mam gdzie zapytać, a więc pytam tu... Wybiera się ktoś może w tym roku na kosmetologie niestacjonarną i posiada plan? :D zostawiam maila weronikaszewczyk45@gmail.com
magda84
Cześć, Wybieram się w tym roku na pielęgniarstwo stacjonarne,przeraziłam się jednak ilością zajęć,od rana do wieczora....Mam dziecko i obawiam się o to,czy podołam.Napiszcie proszę, czy naprawdę jest ich aż tak dużo?czy wykłady są obowiązkowe?Dzięki...
08.09.2017
04.09.2017
Kaya
Skończyłam ratownictwo na tej uczelni i normalnie na SORze pracuje. Za niedługo i tak nie będzie miało znaczenia jaką uczelnie się kończyło bo zostanie wprowadzony PERM. Dla nie obeznanych -Osoba chcąca wykonywać zawód ratownika medycznego będzie zobowiązana, po złożeniu ostatniego wymaganego planem studiów egzaminu i odbyciu 6-miesięcznej praktyki zrealizowanej w łącznej liczbie 960 godzin dydaktycznych, do przystąpienia do Państwowego Egzaminu z Ratownictwa Medycznego (PERM). Do konsultacji trafił właśnie projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie PERM.
Klaudzikk
Też tak właśnie przeszukuje strony i facebooka w poszukiwaniu może jakiejś grupy na kosmetologie stacjonarną, Ale nie mogę nic znaleźć ;/ Nikol , na stronie nwsm masz organizację roku ,tam jest troszkę na temat tego kiedy rozpoczęcie itd...więcej niestety jeszcze nie wiem ;D
03.09.2017
31.08.2017
Nikol
Witam czy ktoś udzieli mi informacji o studiach stacjonarnych kosmetologia ?
szok
Kacperku przemyśl jeszcze tą decyzje przeczytaj jeszcze komnety... kolega starał sieo prace na sorze to lekarz jak usłyszał jaka to szkoła to tylko odp: uuuuuu
29.08.2017
23.08.2017
Kacper
Wybieram sie na ratownika medycznego ktos cos mi opowie cos wiecej?
Nikol
Cześć czy ktoś udzieli mi informację na temat kosmetologi stacjonarnej ?
22.08.2017
03.08.2017
weronika
też się zapisałam na elektroradiologię :) Ale z tego co Pani w sekretariacie mówiła, nie będzie stacjonarnego kierunku bo za mało chętnych ; ( chyba , że już grupa się utworzyła ;)
Podo
@Zainteresowana. Pytasz o podologię, więc odpowiadam, bo w tym roku skończyłam. Są tylko zaoczne. Z niektórych przedmiotów wymagania są naprawdę wysokie. Dużo nauki na egzamin końcowy., więc ostatni miesiąc trzeba rezerwować na wkuwanie (jeśli oczywiście chcesz skończyć z minimum 4). Zajęcia się odbywają. Chyba tylko raz mieliśmy odwołane zajęcia, ale potem odrabialiśmy je w inny dzień. Nic nie przepadło. Mnie rok temu jak wybierałam kierunek przekonało to, że na ćwiczenia są zapraszani prawdziwi klienci i nie pracuje się na sztucznych modelach, jak na kursie. Szkoła ogólnie fajna. Jedyny minus - brak sklepiku.
31.07.2017
26.07.2017
Przyszły elektroradiolog
Ja się zapisałam na dzienną elektroradiologię, bo 2 semestry są darmowe. Od znajomych wiem, że poziom wysoki i po studiach tam łatwo o pracę. Tyle że chciałabym też robić ratownictwo i do końca nie wiem co wybrać.
nati
hej. Wybieram się w tym roku na elektoradiologie, jakieś info o tym kierunku i uczelni?
10.07.2017
05.07.2017
AA
Cześć, idzie ktoś z was na elektroradiologa ?:)
Zainteresowana
Witam. Interesuje mnie podologia podyplomowa w systemie zaocznym. Wybiera się ktoś na ten kierunek? Macie jakieś wiadomości do do poziomu zajęć i tego czy zajęcia naprawdę się odbywają? Już robiłam jedne studia podyplomowe, tylko, że na uczelni państwowej i zajęcia ciągle były odwoływane. Nie chcę drugi raz dać się naciąć.
28.06.2017
13.06.2017
viksta
do Paula. Chemią na kosmetologii się nie martw. Jest od podstaw. Nie było problemów z zaliczeniem. Jest bardzo fajna pani doktor od chemii kosmetycznej. Też się bałam jak zaczynałam tam studia, a skończyłam z 4+ na dyplomie i zastanawiam się nad powrotem tam i zaczęciem drugiego kierunku. Tylko nie wiem, czy pielęgniarstwo, czy dietetyka.
Rafal
Witam, czy ktoś wybiera się na ratownika medycznego? Trochę przeraziłem się opiniami..czy są może absolwenci, którzy szczerze wypowiedzą się na temat uczelni? mój mail: rafal_andrzejewski@o2.pl
08.06.2017
25.05.2017
B.W.
Polecam studiowanie w NWSZ!!!!Jak na każdej uczelni uczyć się trzeba, ale wszyscy wykładowcy są w porządku wobec studentów. Kameralna uczelnia, w której nie ma większej anonimowości-ale to jest zaleta!Pani Dziekan natomiast jest miłą osobą i nie rozumiem kierowanych pod jej adresem oszczerstw!
Mal
Witam,kończę pielęgniarstwo pomostowe i bardzo polecam.Atmosfera na uczelni super.Pani Dziekan pełna empatii kobieta. Wykłady na wysokim poziomie .Uczyc się trzeba,ale przeciez po to tu przychodzimy.Żałuje tylko ,ze nie mozemy kontynuowac edukacji przez kolejne dwa lata -brak magistra pielęgniarstwa.POLECAM!!!1
25.05.2017
20.05.2017
Babi
Jest ktoś kto skończył ratownictwo lub jeszcze studiuje i może się wypowiedzieć?
Babi
Witam, czy ktoś wybiera się w tym roku na ratownictwo??
20.05.2017
15.05.2017
Baśka
Pielegniarstwo pomostowe.Polecam .Trzeba wiedziec na co się decydujesz , płacąc nie znaczy że wszystko dostajesz.
Krystyna
Hej, czytać się nie da tego co piszecie .Kończe pielęgniarstwo pomostowe .JEST OK.POLECAM . Bożena
15.05.2017
14.05.2017
Joanne
Dodam prywatnego mail a, gdyby chcial ktos zasiegnac szerszej informacji,dodam uczyc sie trzeba i placic tez,Ale wlasnie dzieki zyczliwosci pani dziekan i nauczycieli dacie rade. Joamed5@tlen.pl -moj mail
Joanne
Hej, jestem na koncowce pomostowki pielegniarstwa w Niepublicznej Wyzszej we Wroclawiu. Jak sie zapisywalam mialam watpliwosci,bo wlasnie naczytalam sie jakis chorych opinii. Ale zaufalam swojemu instyktowi i to byla super decyzja. Tym bardziej ze latam na zajecia z Ireland ii. POLECAM TA SZKOLE!
14.05.2017
13.05.2017
Kaśka
Ja bronię się w tym roku u Pomorskiej i jest wszystko ok. Wychodzę z założenia jaki student taki wykładowca, to że płacisz nie znaczy że zdasz.
Paula
Witam Jak wygląda chemia na kierunku kosmetologia stacjonarne studia pierwszego stopnia ? Jest ciężko ?
10.05.2017
07.05.2017
klaudia
Jestem studentką drugiego roku i mam całkiem inne zdanie o Pani Dziekan niż to opisane w kwietniu 2017r. Uważam, że można z nią wszystko załatwić,widocznie źle się do tego zabrałaś. Poza tym od początku wiedziałaś, że szkoła jest płatna to teraz nie miej do nikogo pretensji.
Ania
Ukończyłam w tej szkole pielęgniarstwo stacjonarne.Pani Dziekan jest w porządku.
05.05.2017
17.04.2017
Nick
Witam Mam pytanie czy ktoś wybiera się na kosmetologie I stopnia od października? Jak wygląda chemia na tym kierunku jest trudna czy da się dzięki wykładowcą zrozumieć i nauczyć chemii ? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Nick
Witam, Na 100% ta szkoła to tylko przykrywka jej właścicieli i pralnia brudnych pieniędzy. Począwszy od Dziekan Pomorskiej, którą trzymają i jeszcze jej płacą z naszych pieniędzy, która jest nieobliczalna i do tego wredne i mściwe babsko dla studentów to żadna szanująca się uczelnia takie kogoś by nie zatrudniła. Osób przyjmowanych jest tak mało że o wszystkich plotkują i chcą wiedzieć, komu jaką pcenę postawić komu nie zaliczyć że to jest jakaś dziecinada i burdel a nie uczelnia wyższa. Po za tym najlepsi wykładowcy po współpracy z pomorską odchodzą a zostają sami którzy jej się słuchają i boją. Ta pani jest przeciwko studentą i ich nie szanuje i nie traktuje jak ludzi i nie zna znaczenia słowa "dziekan".
07.04.2017
07.04.2017
Nick
Witam, Na 100% ta szkoła to tylko przykrywka jej właścicieli i pralnia brudnych pieniędzy. Począwszy od Dziekan Pomorskiej, którą trzymają i jeszcze jej płacą z naszych pieniędzy, która jest nieobliczalna i do tego wredne i mściwe babsko dla studentów to żadna szanująca się uczelnia takie kogoś by nie zatrudniła. Osób przyjmowanych jest tak mało że o wszystkich plotkują i chcą wiedzieć, komu jaką pcenę postawić komu nie zaliczyć że to jest jakaś dziecinada i burdel a nie uczelnia wyższa. Po za tym najlepsi wykładowcy po współpracy z pomorską odchodzą a zostają sami którzy jej się słuchają i boją. Ta pani jest przeciwko studentą i ich nie szanuje i nie traktuje jak ludzi i nie zna znaczenia słowa "dziekan".
Maja
Cześć Tomek tego nie wiem ale ja się zapisałam na kosmetologie stacjonarną 1 i 6 bezpłatnie
04.04.2017
04.04.2017
Tomek
A jak z niestacjonarnymi? terz 1 i 6 bezpłatny?
Kaśka
Dzwoniłam do Uczelni pytałam sie o dietetyke stacjonarną pan w sekretariacie powiedział mi że 1 i 6 semestr jest bezpłatny,zapisałam sie Pozdrawiam
04.04.2017
22.02.2017
Kosmetologia Kasia
Hej :) Sądząc po komentarzach nie jestem pierwszą osobą,która chce się dowiedzieć czegoś na temat Kosmetologii na NWSM. Moim pytaniem jest czy jeśli chemia nie jest moją mocną stroną to czy poradzę sobie na tym kierunku.No i ogólnie czy polecacie :)
Joanna
hej jak wrażenia po pierwszych znazdach z dietetyki niestacjonarnej????
12.11.2016
30.10.2016
studentka podyplomowa
@ Kamila - pytasz od której są zajęcia w piątki - nie wiem jak na zwykłych studiach. Na podyplomowych w piątki nie ma zajęć. Są w soboty i niedziele.
studentka podyplomowa
Zapisałam się na podyplomową dietetykę w tej szkole i po 2 zjeździe jestem zadowolona i mile zaskoczona. Naprwdę dużo zajęć, a o to mi chodziło żeby w krótkim czasie zdobyć jak największą wiedzę. Kilka dni temu trafiłam na tą stronę i tak mnie przeraziło to co napisała niżej Żulianka, że aż się zagotowałam, bo wystraszyłam się, że wyrzuciłam pieniądze w błoto. Zadzwoniłam do dziekanatu dowiedzieć się o co chodzi z tymi ECTS. Dowiedziałam się, że studia podyplomowe muszą dawać 30 ECTS, a te dają nawet więcej, czyli jest wszystko w porządku. Pani powiedziała, że jak chcę to może mi dać to na piśmie. Sprawdzałam na necie i z tego co wyczytałam wynika, że to prawda. Że wystarczy 30 ECTS. Odnosząc się dalej do tego co napisała Żulianka - dyplomów nie ma, ale o tym wiedziałam już jak się zapisywałam. Poza tym taka informacja jest przecież na stronie. Są świadectwa zgodnie z wytycznymi ministerstwa, bo tak mówi jakieś tam rozporządzenie o studiach. Nawet mi pani przez telefon podała jakie, ale nie zapamiętałam. Na pewno nie jest to kurs, bo żeby iść na kurs dietetyczny nie trzeba mieć wcześniej skończonych studiów, więc kurs może zrobić każdy, nawet po szkole podstawowej. Najlepszą rekomendacją tych studiów dla mnie jest opinia mojej pracodawczyni, która prowadzi przychodnię z poradnią dietetyczną i mi je poleciła. Rozumiem, że jest duża konkurencja w tym zawodzie, ale żeby posuwać się do tego, żeby zniechęcać zainteresowanych do studiowania to już przesada. Moja rada, dla tych którzy po przeczytaniu takich postów jak ten Żulianki poczuli się zniechęceni – weryfikujcie wiadomości u źródła.
30.10.2016
20.10.2016
była studentka
o rany! słabo się robi czytając te posty! co was trzymało w tej uczelni skoro było tak źle ? przecież studia wyższe nie są objęte obowiązkiem szkolnym czy rejonizacją:) poznałam tą szkołę, bo ją ukończyłam. od jej wykladowców dostałam fach do ręki choć nie powiem- trzeba było sie narobić, ale warto było! mam teraz prace i to dobrą. narzekacie na kasę i dziekanat ? Fakt drogo, ale cos za coś. nie masz kasy idź do państwowej szkoły. a dziekanat? no cóż- to cecha każdej uczelni:)
Edyta
Cześć chciałabyś się dowiedzieć coś o dietetyce niestacjonarnej jak wygląda program studiów warto studiować na tej uczelni? Proszę na napisanie na pocztę edzia070@onet.pl
10.10.2016
26.09.2016
Zuza
Ktoś idzie na dietetyke stacjonarną?
Zuza
Ktoś idzie na dietetyke stacjonarną?
26.09.2016
26.09.2016
mm
Marta zdecydowałaś się już na ten kierunek?
mm
Marta zdecydowałaś się już na ten kierunek?
26.09.2016
22.09.2016
kamila
A jak z zajęciami w piątki ? wie ktoś o której mniej więcej rozpoczynają się ? pracuję od poniedziałku do piątku do 16:00
marta
Czy ktoś w tym roku zaczyna ratownictwo niestacjonarnie?
22.09.2016
18.09.2016
kamila
hej , wie ktoś czy można się jeszcze jutro zapisać ? wczoraj był ostatni dzień rekrutacji :(
agataa
Ktos cos o kosmetologii niestacjonarnej??
15.09.2016
15.09.2016
klaudia
dietetyka licencjat może ma ktoś notatki i chciałby się podzielić? 1 rok najbardziej mnie interesuje, ale drugi i trzeci też spoko :) z góry dziękuję ! klaudia941@onet.com.pl
abs. nwsm
Chciałbym dodać jeszcze ze na zajeciach u Doktora J.K cwiczą ratownicy medyczni przygotowywujący sie do zawodów medycznych a nie studenci rat medyczego,wiec ludzie którzy chca podjąć nauke w tej szkole niech sie grubo zastanowią. . . .
14.09.2016
09.09.2016
absolwent nwsm
ukończyłem NWSM w tym roku i powiem tylko tyle nigdy wiecej takich szkół nie liczy sie człowiek tylko pieniądz na kazdym kroku chcą wyciągnąć grosz a od siebie nic przykład opłaciłem wczesne a Pan który siedzi w sekretariacie nie zaksiegował gotówki której wpłaciłem co skutkowało tym ze nie chciano dopuscic do egzaminu. fantomy etc na których ma cwiczyć przyszła kadra w oplakanym stanieeee , jedynie co zawdzięczam tej szkole to przyjaciół których poznałem tylko tyle. Nie polecam tej szkoły . Jezeli nauczyciele lub założyciele tej szkoły czytają ten post to chciałbym tylko prosić aby rzetelnie podchodzili to księgowania czesnego bo jest straszny kocioł.Pozdrawiam:)))
klaudia
o super, napisz do mnie klaudia941@onet.com.pl :)
05.09.2016
04.09.2016
kk
Klaudia również idę na dietetykę niestacjonarna! ;)
Żulianka
STUDIA PODYPLOMOWE Z DIETETYKI W ZDROWIU I CHOROBIE. Skończyłam w tym roku. Poziom wykładowców - super, ale NIE POLECAM TEJ UCZELNI I NIKT JEJ NIE POLECI CHYBA!!!! Nie tylko z mojego kierunki, ale tez innych. Szkoła jest żenująca, za 1 rok koło 7 tysięcy, a w połowie roku okazało się, że nie dadzą nam wystarczająco punktów ECTS, aby można to było nazwać STUDIAMI PODYPLOMOWYMI. W związku z tym dziś odebrałam świadectwo, ale nie mam dyplomu i nie będę go miała, bo szkoła nas oszukała i zostało to potraktowane jako KURS za 7 tys.!!!!!!!!!!!!!!!!!! Żenada. Myślimy nad sądzeniem się z nimi, bo w umowie jest wyraźnie (w ofercie też) STUDIA PODYPLOMOWE, więc jak można je skończyć bez dyplomu??? Zagadka. Prócz tego zajęcia są źle dobrane. Tam, gdzie potrzeba większej liczby godzin - nie ma tych godzin, zaś tam, gdzie na realizację wystarczyłoby np. 6 godzin, jest 18 i nawet sami wykładowcy łapią się za głowę!!!!!!!!!!!! Jak zaczęliśmy robić dym, okazało się, że poprzedni rok miał dokładnie to samo i obiecywali im wielce zmiany, a nic nie zrobili. Na koniec za to, że chciałyśmy zmian, zostałyśmy zgnojone na obronie, np. Promotor dopuszczał prace, zaś recenzent nie dopuszczał - śmiech na sali. Co to w ogóle świadczy o tej szkole?? Jeden dopuszcza, zaś drugi blokuje? Tym samym podważają własne kompetencje. Przez to kilka dziewczyn ma przesunięte obrony na październik. Mam nadzieję, że władze uczelni wystarczająco się już "namściły". POWIEM TAK -TO MOJE 3 STUDIA, w tym 2 podyplomowe, zrobiłam też wiele kursów i przeszłam wiele szkoleń i NIGDY NIE SPOTKAŁAM SIĘ Z TAKIM TRAKTOWANIEM UCZNIÓW. Podkreślam jednak, że to nie wina kadry, lecz władz UCZELNI. ŻYCZĘ im, aby więcej nie udało im się otworzyć tego kierunku, bo są oszustami.
01.09.2016
31.08.2016
klaudia
dietetyka niest. 2016/2017 ktoś?
Ola
Również chciałabym się dowiedzieć coś o elektroradiologi niestacjonarnej na tej uczelni :)
23.07.2016
14.07.2016
zainteresowany
Witam, czy ktoś wybiera się na elektro niestacjonarne? Coś możecie powiedzieć o tym kierunku, jak to tam wygląda?
Marta
Witam! szukam osoby, która na tej uczelni studiuje ratownictwo medyczne zaocznie, mam kilka pytań. :) prosze o kontakt na maila: martolina1996@wp.pl
30.06.2016
28.06.2016
Miła studentka
Poziom wykładowców jest super. Idzie się dogadać. Angielski jest łatwy i dla każdego. Ale jeśli chodzi o dziekanat to dno totalne. Pani dziekan nic nie potrafi załatwić, strasznie utrudnia pobyt na tej uczelni. Jest wredna, wgl nie wykłada zajęć, a wymaga strasznie dużo. Potrafi podnieść ciśnienie. Jest w stanie utrudnic życie każdemu studentowi. Powiem tam. 10 razy bym się teraz zastanowiła zanim bym wybrała tą szkole. Nie mówię tu o dietetyce czy kosmetologii, bo z tą panią nie macie doczynienia raczej :)
agatie
Czy ktos wybiera sie na kosmetologie niestacjonarna w tym roku??
20.06.2016
16.06.2016
Karo
HAALO Chcialam sie dowiedziec, jak wyglada angielski na kierunku dietetyka stacjonarna. Mam problemy z rozumieniem ze sluchu i chcialabym wiedziec czy jest sens isc czy dac sobie rok na nauke jezyka i potem probowac skladac papier na dietetyke.... KTOS, COS? z gory dziekuje za odpowiedz
KATARZYNA
Studiuje pielęgniarstwo pomostowe JESTEM BARDZO ZADOWOLONA I POLECAM. Bardzo wysoki poziom wykładów .
09.06.2016
30.05.2016
Wiki
Jak czytam te komentarze to jestem w szoku. Mam wrażenie że to jakas antyreklama. Studiuje ratownictwo medyczne. Kończę I rok i jestem bardzo zadowolona. Poziom jest wysoki. Polecam :)
Dietetyka2016
Hej) Czy mógłby ktoś, kto studiuje na dietetyce I stopnia stacjonarna, napisać wykaz podręczników z chemii ogólnej i nieorganicznej, i chemii organicznej. Byłabym bardzo wdzięczna))
29.05.2016
10.04.2016
paula
Szukam kogoś kto studiuje ratownictwo medyczne na nwsm. Mam kilka pytań na temat uczelni i kierunku, jeżeli mógłby mi ktoś pomóc, to byłabym wdzięczna. GG: 7379718
Witek
Witajcie! A ja mam takie pytanko ? Czy trudno się dostać na niestacjonarną dietetykę ? Bo u mnie matura w zasadzie tylko zaliczona
09.04.2016
31.03.2016
Miśka
Jakie są wasze opinie na temat kosmetologii? jak wygląda sytuacja na uczelni? Chętnie dowiedziałabym się czegoś więcej od osób które studiują ten kierunek. Polecacie ten kierunek? Proszę o kontakt: misia.misiula@onet.pl
Ania94
Hej :) studiuje analityke na umed we Wrocławiu , chciałabym zaczac od przyszłego roku dietetykę niestacjonarna , orientuje sie ktoś jak to jest z przepisywaniem przedmiotów , jakby pokrywał sie program zajęć, np z chemii nieorganicznej ? Pozdrawiam ~ A
18.03.2016
11.03.2016
Nattali
HEj, chciałabym kogoś 'namierzyć' kto studiuje juz na tej uczelni dietetyke niestacjonarna i wypytac dokladnie o program studiów, chodzi mi glównie o chemie bo nie jest moją mocną stroną , a mam zamiar od pazdziernika podjąć nauke na tym kierunku noi dowiedzieć sie czy warto studiować na tej uczelni :) czy znalazłaby się taka osoba , ktora podala by namiar na siebie i zeby zgadac sie np. na facebooku? byłabym baaardzo wdzięczna
Nattali
HEj, chciałabym kogoś 'namierzyć' kto studiuje juz na tej uczelni dietetyke niestacjonarna i wypytac dokladnie o program studiów, chodzi mi glównie o chemie bo nie jest moją mocną stroną , a mam zamiar od pazdziernika podjąć nauke na tym kierunku noi dowiedzieć sie czy warto studiować na tej uczelni :) czy znalazłaby się taka osoba , ktora podala by namiar na siebie i zeby zgadac sie np. na facebooku? byłabym baaardzo wdzięczna
11.03.2016
17.02.2016
Youstynaa
Kaśka, a jak wyglądają praktyki? miałaś już? i jeszcze jestem ciekawa jak chemia, bo szczerze mówiąc nie jest moją najmocniejszą stroną.
byczu
Kurna 94 zaliczam teraz 2 rok fak kasę trzeba wyłożyć ale moim zdaniem warto cze byczu
12.02.2016
12.02.2016
wredna
Kevvvski to zmień kierunek
Kaśka
Youstynaa Jest dietetyka niestacjonarna ja się zapisałam w tamtym roku jest ok fajna jest pani Hawrylkiewicz dziekanatu
12.02.2016
12.02.2016
jojo
Trochę nerwowa ale znosna , bez przesady
nowy żak
Ja byłem pytać się o kierunki ì spoko dowiedziałem się czego chciałem
12.02.2016
12.02.2016
wiewiórki
A co myślicie o tej pani z z sekretariatu? Baaardzo miła opiera ziela zanim się już wejdzie do sekretariatu
Youstynaa
I jak tam dietetyka niestacjonarna? Bo jestem zainteresowana, ale nie wiem już kogo słuchać :) dajcie znać
08.02.2016
08.02.2016
Youstynaa
I jak tam dietetyka niestacjonarna? Bo jestem zainteresowana, ale nie wiem już kogo słuchać :) dajcie znać
student
nie polecam, kasa kasa , to wyciagaja i nic w zamian, poziom ustala raczej grupa studentow , mam wrażenie ze nauczyciele tylko czekaja ze zajecia sie nie odbeda, lub ktoś zajął sale , to akurat sie czesto zdarza i pół nawet godzine zajec z głowy , nauczyciele odchodza, bo nie widza sensu dalej istnienia w tej szkole skoro fachowiec może zawsze znależć pracę .
08.10.2015
28.09.2015
absolwentka
W tym roku skończyłam NWSM - kosmetologia niestacjonarna i jestem w szoku, że tak dużo osób jest niezadowolonych. Ja byłam raczej zadowolona z zajęć i poziomu nauczania. Od razu dostałam pracę i wiem, że jestem do niej dobrze przygotowana. Na plus na pewno oceniam nauczycieli przedmiotów typowo związanych z zawodem i atmosferę w szkole. Na minus kolejki w sekretariacie. Teraz zastanawiam się nad podologią w tej szkole, bo słyszałam dobre opinie, ale przeraża mnie cena.
Jusiaa
Ania.d Jaką szkołę w końcu wybrałaś?
25.09.2015
21.09.2015
Kamil
Wybiera się ktoś w tym roku na dietetykę stacjonarną?
Kamil
Wybiera się ktoś w tym roku na dietetykę stacjonarną?
21.09.2015
02.09.2015
kevvvski
sttudiuje dietetyke zaocznie w nwsm, jestem na 2 roku i moge stwierdzić, że moja największa i najgorsza pomyłka w życiu, stracone lata. Nie polecam nikomu
pat
wybieram sie na elektroradiologie, ktos studiuje? jakie opinie? ciezko sie utrzymac, co z praktykami? :)
10.08.2015
07.08.2015
asiaaa
Anna, studiowałaś dziennie czy zaocznie?
Anna
Niestety wszystkie negatywne opinie są prawdziwe. Mimo tych opinii zapisałam się do szkoły. Zaliczyłam pierwszy rok dietetyki i rezygnuję. Jest to szkoła nastawiona tylko i wyłącznie na pieniądze. Jeżeli ktoś ma kasę i nie chcę nabyć wiedzy to jest idealna szkoła. Z dwóch kursów wszyscy dostali piątki, mimo że zajęcia się nie odbyły. Z reszty przedmiotów zaliczenia/egzaminy banalnie proste. Wszyscy ściągają- niektórzy wykładowcy to widzą, a i tak nie reagują. W takim razie ile wart jest dyplom ukończenia takiej szkoły? Z czystym sumieniem nie polecam tej szkoły.
06.08.2015
01.08.2015
asiaaa
Cześc, wybiera się ktoś na dietetyke niestacjonarną? Może jakieś wczesniejsze spotkanie?
Kitka
Hej! Ja jestem studentką tej uczelni i po przeczytaniu tych wszystkich negatywnych komentarzy jestem mocno zniesmaczona. Skąd w ludziach tyle jadu?! Jeśli coś nie pasuje, to weryfikuje się to u źródła, a nie obrzuca błotem w internecie! Mam wrażenie, że te wszystkie roszczeniowe opinie wypisują ludzie, którzy nie mają doświadczenia z innymi uczelniami. Ja mam i zapewniam, że tam (uczelnia państwowa) wszystko funkcjonowało dużo gorzej, a o samym Dziekanacie nawet nie wspomnę, bo na samym wejsciu było się zabijanym wzrokiem Pani znad biurka. Tutaj wszystkie Panie w Dziekanacie są miłe i pomocne, przynajmniej takie są moje osobiste odczucia. Ktoś wypowiedział się nt. kompetencji P. Hawryłkiewicz- nie dość, że to bardzo niekulturalne, to do tego bzdurne. Po skończeniu jakiegokolwiek kierunku można wybrać jedną z zawodowych dróg i to, że P. Hawryłkiewicz akurat wybrała taką dla siebie wcale nie świadczy o tym, że jest złą specjalistką w swojej dziedzinie. Ludzie, opamiętajcie się! Przecież ktoś musi też prowadzić te zajęcia! Wszyscy piszą tutaj o negatywach samej szkoly, ale nikt nie wypowiada się o samych studentach, którzy często mają zdanie, że skoro płacą pieniądze, to wszystko im się z góry należy. Wiem, bo czasami wystarczy popatrzec, albo posluchać pewnych osób, żeby wyciągnąć wnioski. Część ludzi w ogóle nie powinna studiować, ze swoim lenistwem, podejsciem do nauki, a często i do życia reprezentują ledwo co poziom szkoły podstawowej. Ale o tym się nie pisze, najlepiej za wszystkie trudności i niepowodzenia obwinić szkołę, bo tak jest najprościej i do tego można to zrobić incognito. Prawda jest taka, że nikt nie ma przymusu, żeby kończyć tę, czy inną szkołę, a jak się rzeczywiscie komuś nie podoba, to zawsze można przenieść się gdzieś indziej, trzeba tylko uważać, żeby czasami nie wskoczyć z przysłowiowego deszczu pod rynnę. Nie zniechęcajcie ludzi do tej uczelni, bo akurat Wam coś nie przypasowało. Niech przyjdą i sami ocenią. Póki co, to mnie ta szkoła odpowiada i jestem pewna, że większości jej studentom również, tylko, że oni się tutaj nie wypowiadają, są zadowoleni i już, w przeciwieństwie do sfrustrowanych desperatów, dla których rozwiązanie problemu polega na wejsciu w internet i wylaniu pomyj na uczelnię. To najprostsza droga do wyładowania swojej złości, a jednocześnie świadcząca o niedojrzałości emocjonalnej do zwykłej szczerej rozmowy, która rozwiązuje problemy z dużo lepszym efektem, niż monologi żalu w internecie. Pozdrawiam :)
27.07.2015
08.07.2015
kuraa94
Cześć, wybieram się w tym roku na rat. medyczne - ktoś może też idzie/jest na tym kierunku i może się wypowiedzieć, jakieś opinie? :D
eekk22
Czy idzie ktoś na ratownictwo medyczne w tym roku do Niepub. Wyższej Szkoły Medycznej? :-) i czy znacie jakieś opinie dot. tej uczelni?
07.07.2015
03.07.2015
Ania.d
Myślę nad tą szkołą już od jakiegoś czasu. Gdy przeczytałam opinie ludzi trochę mnie to przeraziło.. Jakie zdanie jest o tej szkole a już nie wspomnę o kosmetologi u Czamary. Może znajdzie się osoba która doradziła by mi dobrą szkołę kosmetyczną ?? Proszę o kontakt 691378382
Rafi
Myślę o dietetyce w zdrowiu i w chorobie,możecie coś doradzić w tej kwestii,jeśli chodzi o uczelnie...
03.07.2015
03.07.2015
pinka
A jak na uczelni na nowowiejskiej ze stypendium?? Ktoś ma jakies doświadczenia?
ewa piel.
do Paula 10X. Hej Paula, ja już kończę licencjat, a w październiku wybierają się moje koleżanki z pracy. O szkole powiem tyle: kasa się liczy, w dziekanacie niczego się nie dowiesz, bo nic nie wiedzą, a traktują cię jak przedmiot. Łatwo jest natomiast zaliczyć wszystkie przedmioty, wykładowcy nie robią żadnych trudności. Dziekan jest tragiczna, nie umie ułożyć planu, jest niezorganizowana. Sala, na której miałyśmy zajęcia okropnie niewygodna, krzesła stare jak świat. Cierpliwości trzeba dużo, żeby tę szkołę przejść. Powodzenia!
23.06.2015
09.06.2015
kosm
ta szkola jest tragiczna, nikomu jej nie polecam.. studiuje kosmetologie, caly czas czegos brakuje, choc placi sie grube pieniadze.. kosmetyki kolorowe prztereminowane kilka lat.. liczy sie tylko to czy wplaciles kase za czesne, jestes dla nich pieniążkiem :). Szczerze NIE polecam tej szkoly nikomu.
paula10x
Witam :) czy ktoś z Was wybiera się od nowego roku na Pielęgniarstwo niestacjonarne ? Ja chciałabym podjąć w tej szkole nauke :)
08.06.2015
08.06.2015
paula10x
Witam :) czy ktoś z Was wybiera się od nowego roku na Pielęgniarstwo niestacjonarne ? Ja chciałabym podjąć w tej szkole nauke :)
corey121
Ponawiam swoją prośbe na ta temat rat.med zaocznego. Warto??? czy jednak szykują sie jakieś przeboje ;-)
27.04.2015
23.04.2015
...
Dziekanem dietetyki jest pielegniarka. Cześć obecnych wykładowców odchodzi, w tym jedyni praktycy. Jaka będzie dietetyka-nie wiadomo.Egzaminy bardzo róznie, jak wszędzie. Jak wykładowcy podchodza do studenta-bardzo róznie, super zajecia były z zywienia klinicznego.
anett
Wita. Wybieram sie w tym riku na nwsm na dietetyke niestacjonarnie. Wczesniej studiowalam na pwr ale zrezygnowalam z tych studiow no wole jednak zajac sie czyms co naprawde mnie interesuje i piglebic moja wiedze. Jak czytam komentarze ze dziekanat/sekretariat jest tu taki straszny i w ogole to nue chcialybyscie chyba wiedziec jaj jest na polibudzie...i jestem pewna ze na zasnej uczelni nue zaznacid tyle nerwow stresow,nueprzespanych nocy co na pwr. Interesuje mnie jak wygladaja zajecia na dietetyce, jak wykladowcy podchodza do studenta, jak wygladaja egzaminy?
13.04.2015
13.04.2015
corey121
Witam!!!! Jak wygląda obecnie sytuacja na Ratownictwie Medycznym- zaocznym???? Chodzi mi o jakieś podwyżki zmiany w kadrze.....
studentka 2r.
hej :) jestem na drugim roku dietetyki niestacjonarnej na nwsm. i jestem zadowolona ;) przeczytałam komentarze i jestem zniesmaczona. jesli ktos myslal ze to ze placi za szkole zwalnia go z nauki i dostanie "papierek" za nic to niestety sie pomylil ;) trzeba sie uczyc. z jednym sie mog zgodzic pani z sekretariatu juz powinna dawno przejsc na emeryture :) ale panie z dziekanatu są naprawde ok. jesli jest jakis klopot to zawsze pomoga. mysle ze gdybym drugi raz miala wybrac uczelnie, wybralabym nwsm :)
04.04.2015
01.04.2015
opinia
to, że wykładowcy odchodzą to norma, mają do tego prawo, nikt na siłę ich nie trzyma, a to że próbują nastawiać studentów przeciwko szkole, to porażka! jak nie Ci to będą inni, doświadczeni z wiedzą z zakresu dietetyki a nie tacy co klepią w koło to samo i traktują dietetyka jako swojego podwładnego zamiast partnera. a jeśli chodzi o dziekanat, nikt z Was chyba nigdy nie był na uczelni publicznej, tam dziekanat jest dla studenta otwarty dwie godziny dziennie i niczego nie załatwi się poza tymi godzinami, tutaj możecie wejść zawsze. kończmy te studia i szukajmy lepiej mgrki!
Studentk kosmet.
Mam wrażenie, że pozytywne opinie piszą osoby zatrudnione w dziekanacie. Fakt, jest wielu wspaniałych wykładowców, ale niestety najlepsi odchodzą. Pani w sekretariacie może nie jest najmilsza, ale przecież inne rzeczy się bardziej liczą, np. przedmioty praktyczne. Do Buba: zapytaj panią WH o doświadczenie zawodowe i czemu tak wspaniała specjalistka w swojej dziedzinie nie pracuje w zawodzie tylko prowadzi Dziekanat. Zgadzam się z "Porażka'" liczy się tylko wpłata kasy na konto szkoły, ale żeby dostać potwierdzenie od szkoły to już ciężko. Podobno Dietetyka jest OK, chociaż wymagania wykładowców co do nauki są różne. czasami można nic nie robić i dostać zaliczenie.
30.03.2015
30.03.2015
Studentk kosmet.
Mam wrażenie, że pozytywne opinie piszą osoby zatrudnione w dziekanacie. Fakt, jest wielu wspaniałych wykładowców, ale niestety najlepsi odchodzą. Pani w sekretariacie może nie jest najmilsza, ale przecież inne rzeczy się bardziej liczą, np. przedmioty praktyczne. Do Buba: zapytaj panią WH o doświadczenie zawodowe i czemu tak wspaniała specjalistka w swojej dziedzinie nie pracuje w zawodzie tylko prowadzi Dziekanat. Zgadzam się z "Porażka'" liczy się tylko wpłata kasy na konto szkoły, ale żeby dostać potwierdzenie od szkoły to już ciężko. Podobno Dietetyka jest OK, chociaż wymagania wykładowców co do nauki są różne. czasami można nic nie robić i dostać zaliczenie.
marje
Mnie się podoba na tej uczelni. Jestem na zaocznych i już raz zmieniałam szkołę, wiec wiem jak jest gdzieindziej (duuużo gorzej) i dlatego się przeniosłam na Nowowiejską. Koleżanki, które też się wcześniej przenosiły poleciły mi tą szkołę i to był dobry wybór. Tutaj wszystko jest jasne. Plany lekcji i terminy zjazdów są podane na cały semestr. Z każdym nauczycielem da się dogadać jak ktoś nie może przyjechać na zajęcia i można odrobić je w innym terminie. Cena za studia się nie zmienia w trakcie nauki. Nie trzeba kupować wyprawek i dopłacać do kosmetyków. Na drugim roku zaczęłam szukać pracy w zawodzie i znalazłam bez problemu.
26.03.2015
26.03.2015
Zadowolona
Ja również studiuję w NWSM. To naprawdę porządna i godna polecenia szkoła. Bardzo dobrze wykształcona kadra i sprawnie działający Dziekanat. Nie doświadczyłam żadnych trudności w załatwieniu jakiejkolwiek sprawy. A to, że czasem nie wszystko układa się tak, jakbyśmy chcieli, no cóż... samo życie :) Wystarczy trochę dać z siebie i ze wsparciem odpowiednich osób, można tutaj rozwiązać kazdy problem. Wiem, bo sama nieraz doświadczyłam :) Ogólnie polecam wszystkim, z mojej strony to był naprawdę świetny wybór :)
Studentkaa
Jestem studentką tej szkoły i gdybym ponownie stanęła przed wyborem, to bez wahania podjęłabym taką samą decyzję. Przede wszystkim nie zależy mi tylko na uzyskaniu tzw. papieru, tylko na zdobyciu rzetelnej wiedzy teoretycznej, jak rówmież praktycznej i wiem, że ta uczelnia mi to zapewni. To, że Pani w Sekretariacie nie jest zbyt mila, ma dla mnie małe znaczenie, szczególnie, że kontakt z nią jest naprawdę znikomy. Chciałabym stanąć również w obronie funkcjonowania Dziekanatu. Skończyłam wcześniej studia na innej uczelni i mam porównanie. Tutaj naprawdę sprawnie to wszystko fukcjonuje, a negatywne opinie są bardzo przesadzone i niesprawiedliwe. Pani Wanda dwoi się i troi, żeby nam pomóc, zawsze i w każdej sytuacji, wypadałoby to docenić... Jestem w tej szkole, bo chcę, a jeśli komuś się ona nie podoba, to niech się przeniesie gdzie indziej,na nie wypisuje bzdury krzywdzące nie tylko samą uczelnię, ale również nas, jej studentów. Nie podcina się gałęzi, na której się siedzi!
26.03.2015
26.03.2015
Gengry
Studiuję pielęgniarstwo NWSM we Wrocławiu i bardzo sobie chwalę tą uczelnię.Wysoka jakość nauczania, wykładowcy mili i pomocni. Uczelnia świetnie przygotowuje mnie do przyszłej pracy, już teraz mam dużą wiedzę, która przekłada się na praktykę.Wiem, że po ukończeniu studiów będę dobrą pielęgniarką. Polecam wszystkim tym którzy poważnie myślą o zawodzie pielęgniarki.
a stronka super
tak ładnie podaja info na stronie www, no i maja elektroradiologię.... słyszałam, że jest ok
26.03.2015
26.03.2015
Administrator
Komentarz usunięty.
a
szkoła się rozpada, z dietetyki odchodza najlepsi wykładowcy-to pewna wiadomosć bp poinformowali o tym na wykąłdach, od przyszłego semestru ich już nie będzie, dietetyką zajmowac się będzie pielegniarka ..... kierunek się wali.... nie polecam NIKOMU dieityki na tej uczelni
24.03.2015
26.02.2015
buba
Szerze powiem studiuję kosmetologię i jestem zadowolona. Mam zajęcia z WH i muszę stwierdzić, że jest to chyba jedna z lepszych osób jak nie najlepsza we Wrocławiu, która powinna uczyć. Potwierdzę fakt, że kobita z szopą w sekretariacie jest delikatnie mówiąc nie do strawienia..., ale każda szkoła ma swoją historię :D Żadna nie jest idealna, a jeśli wybierać studia patrząc się na to jak funkcjonuje sekretariat to trochę dziecinne podejście ;) Jak to @karmel69 napisał/ napisała P. J. Sz. P. do wymiany, ale tacy "nauczyciele" to chyba uroki każdej szkoły. Podsumowując, polecam tą uczelnię mimo swoich mankamentów. Mam nadzieję, że pomogłam.
kaśka90
Co wy piszecie!? NWSM to rewelacyjna szkoła! Skończyłam ją rok temu i żal , że tak szybko mineły te 3 lata. Wykładowcy - bomba! Fakt sekretariat szwankuje, ale nie on jest tu najważniejszy. Polecam gorąco!!!!
26.02.2015
10.02.2015
Administrator
Komentarz usunięty.
Administrator
Komentarz usunięty.
10.02.2015
24.01.2015
Nastia
Cześć.Chciałam dowiedzieć się jak studia na kosmetologii,bo myślę przeprowadzać się tam?)
życzliwa
Chodzę do tej szkoły już pół roku i nie polecę jej nigdy nikomu! pani w sekretariacie to porażka nie wiadomo jak się odezwać, aby jej nie urazić, jedyne co potrafi to krzyczeć i się denerwować. O wszystko trzeba się prosić, niczego nie dopilnują, masakra... sprzęty stare, cały czas czegoś brakuje.. zgadzam się w 100% z moją przedmówczynią. Nie sądze, aby ta szkoła kiedyś się zmieniła i ludzie w niej pracujący.
15.01.2015
17.12.2014
Smutek
Jestem studentem Ratownictwa Medycznego co jedynie przychodzi mi na język to że ta szkoła to wyzysk w biały dzień.. Wyciągają ręke nie po to by Ci pomóc tylko aby zabrać Ci ostatni grosz.Nie warto studiować w tej szkole podpisuje sie rękoma i nogami i zapewne nie tylko moja szara osoba....
nataliak
Byłam studentką tej Uczelni, zrezygnowałam po 3cim semestrze. Uważam to za zmarnowany ogrom czasu, pieniędzy i nerwów. Pomimo wysokiego czesnego studenci są traktowani jak śmieci. Zachowanie kobiet zatrudnionych w dzieknacie jest skandaliczne - brak szacunku do studenta, traktowanie go z góry. Generalnie doprosić się o cokolwiek było ciężko, miałam wrażenie że to wszystko po to żeby zastraszyć studentów. Pracownia kosmetyczna - poziom tragiczny. Stare, popsute fotele, stara aparatura - już nigdzie się tego nie używa, kosmetyków brak. Ciągłe wizyty "klientek" z zewnątrz na ćwiczeniach przy braku kosmetyków. Słyszałam wiele o wsf, podobno o niebo lepsze warunki a pieniądze takie same. Stanowczo odradzam. Życzę tej "szkółce' rychłego upadku. Zasady bhp w pracowni są szokujące, jestem pewna że przy pierwszej lepszej kontroli zamknęli by tą szkołę. Jeszcze raz - odradzam.
28.10.2014
22.09.2014
Marzena
Anicia, ja w tym roku wybieram się na kosmetologie stacjonarną :)
Donia
witam!! Chciałabym iść na Podyplomową Dietetykę .. czy mógłby ktoś napisać czy warto , jakie są opinie o tym kierunku itd
09.09.2014
07.09.2014
xoxoxo
Hej, wybieram się na dietetykę stacjonarną może jest tu ktoś kto miałby ochotę na jakieś spotkanie jeszcze przed rozpoczęciem roku ;)
Irmina
Wybiera sie ktos na dietetyke niestacjonarnie?
03.09.2014
03.09.2014
Karolina
Kurcze, chciałam iść na dietetykę zaocznie, ale coś się obawiam tych opini na temat ludzi pracujących na tej uczelni, traktowania studentów itp. Co oczywiście ma się nijak do pieniędzy, które trzeba zapłacić za studia.
Karolina
Kurcze, chciałam iść na dietetykę zaocznie, ale coś się obawiam tych opini na temat ludzi pracujących na tej uczelni, traktowania studentów itp. Co oczywiście ma się nijak do pieniędzy, które trzeba zapłacić za studia.
03.09.2014
30.08.2014
Anicia
Wybiera się ktoś na kosmetologii stacjonarna ? :D
kaska
Witam, kto sie wybiera na pielęgniarstwo w tym roku?
28.08.2014
25.07.2014
Wera
Anett pielęgniarstwo stacjonarne kosztuje 700 zł miesięcznie plus praktyki 250 zł na semestr, rekrutować tylko można zanosząc osobiście papiery do dziekanatu ;) też tam złożyłam papiery ;)
Anett
wie może ktoś ile kosztuje pielęgniarstwo stacjonarne? i w jaki sposób rekrutują na te uczelnie , poniewaz nic nie znalazłam na ten temat .
23.06.2014
20.06.2014
olaa
Jest ktoś kto może powiedzieć coś więcej o kierunku dietetyka na tej uczelni ?:)
olaa
Jest ktoś kto może powiedzieć coś więcej o kierunku dietetyka na tej uczelni ?:)
20.06.2014
24.02.2014
magi
Czy masz pracę po ratownictwie?
Kamilla
Proszę o kontakt jakąś osóbkę, która studiuję pielęgniarstwo we Wrocławiu najlepiej na 2 roku ale nie koniecznie ja jestem obecnie na 3 roku. Moje gg 45559526 zależy mi na czasie. z góry dzięki pozdrawiam
03.12.2013
04.11.2013
student.oo
Jestem studentem tej uczelni, wiec wiem już trochę na jej temat. Jeśli chodzi o kadrę, to są to faktycznie specjaliści, którzy znają się na swoim fachu, a i przekazanie tej wiedzy studentom wychodzi im całkiem dobrze. Materiały z wykładów są zawsze dostępne, a i kontakt do wykładowców nie jest niemożliwy do zrealizowania. Uderzające jest natomiast podejście do studenta w dziekanacie. Oczywiście student musi poczuć kto nad kim ma władzę i to, że to student jest dla uczelni, a nie uczelnia dla studenta. Wydaje mi się jednak, że konkretnie w tej szkole lekceważące podejście wykracza poza wszelkie ramy, a inne uczelnie powinny brać przykład, jak nie powinno się traktować studentów. To nie jest mój pierwszy kierunek, ale jedzenie ciasta, picie kawy i odsyłanie studenta, żeby przyszedł za 10 min. tylko dlatego, że Pani delektuje się ciastem spotykam pierwszy raz. Przypomnieć należy, że za szkołę i za Pani ciasto płaci się niemałe pieniądze. Przykładów jest wiele, ale przez dziekanat tej szkoły traci się wiele zdrowia i czasu.
katty
studiuje na tej uczelni i uważam,że nie warto jest wybierać tą uczelnie. Ceny za czesne i praktyki co rusz wzrastają, a szkoła w zamian nie daje za to nic, sala komputerowa to porażka, komputery ledwo działają i na dodatek trzeba siedzieć przy jednym stanowisku w trzy lub cztery osoby, ponieważ szkoła przyjęła więcej studentów niż ma na to warunki. A to tylko ze najważniejszy jest pieniądz a nie studenci
22.10.2013
15.10.2013
Aleksandra
szkoła zaprasza pisząc,że ma otwarte drzwi i serce a gdzie jest serce na wielkiej uroczystości rozdania dyplomów,kiedy panie z dziekanatu nie pracują rzetelnie,bo zapomniały zabrać dla wszystkich dyplom. Cały rok czekałam na ten moment i co się okazuje - nie ma dla mnie,bo nie wywiązała się ze swoich obowiązków.Czy poniesie za to jakąś karę? W końcu zawiniła i to nie pierwszy raz.Może ktoś się ich pracy w końcu przyjrzy bo co roku to samo lekceważenie ludzi to już za dużo-BASTA!
renata
pani Hania z sekretariatu ponownie zachowała sie do mnie chamsko, jak przyszłam, aby złożyc dokumenty na kosmetologie podyplomową. Z wielka łaską powiedziała mi, ze nie bedzie studiów bo nie ma chetnych. Ci co chcieli (jeszcze 4 osoby oprócz mnie) wycofali się. Wcale sie nie dziwie, najpewniej zorientowali sie jaka to szkoła i dali drapaka. Powiedziałam jej, ze mam nagrana rozmowę, na której słychac jak sie do mnie zachowuje i nie bedzie problemu z identyfikacją, kto to mówi, Ona myślała, ze napotkała naiwną, która sie przestraszy, jak mi powie, ze skad wiem, ze to była ona. A ona po moim pytaniu przez telefon czy rozmawiam z pania Hania, potwierdziła to, a teraz próbowała sie wypierac tego. Ale chyba ta sytuacja czegos ja nauczyła, bo jak dzwonilam kilka godzin pozniej aby zapytac co z kosmetologia podyplomowa, to się już grzecznie sie zachowywała (widocznie podejrzewała, ze mogę to nagrywać). Znajoma napisała skarge na jej zachowanie, na razie bez odpowiedzi. Ciekawe kto czyta listy wysyłane na adres rektor@wsns.pl. Chyba bedzie trzeba wysłac ta skarge listem poleconym zaadresowanym do rektora. My takiego zachowania nie odpuscimy, póki jej nie skompromitujemy publicznie.
15.10.2013
14.10.2013
Aleksandra
12.10 Wielka uroczystość rozdania dyplomów. Po przygotowaniu i przybyciu do auli okazuje się, że panie z dziekanatu jak co roku zapomniały wziąć dyplomy ze szkoły. Czuję wielkie rozczarowanie i ogromne niezorganizowanie się dziekanatu do tej sprawy. Nie przyjemna pani stwierdziła, że to tylko jedna osoba i powiedziała, że ona jakoś to przeżyje. Oby ktoś kiedyś nie ominął jej w trudnej sytuacji mówiąc, że to tylko jedna osoba.
Zosia
MLKMFK
14.10.2013
30.09.2013
katia
Jestem studentką 3 roku kosmetologii, szczerze mówiąc nie sądzę żebym postanowiła pozostać w tej szkole lub gdybym miała raz jeszcze wybierać na pewno bym się na nią niezdecydowała. W tej szkole rządzi pieniądz, nacisk na zysk nie dla studenta ale wykładowców i pracowników szkoły...tyle z mojej strony
ania
hej Paula ja tez sie wybieram na kosmetologie zaocznie ;)
29.09.2013
29.09.2013
Dyt
Hej, Marta to mój email: judka_m@wp.pl odezwij się :D
ewa
Pani Hania w sekretariacie zachowuje się niegrzecznie i niemiło do osób poważnych, dorosłych kandydatów na studia podyplomowe, traktując je jakby zbierały śmieci, a przy okazji chciały coś załatwić. Robi łaskę, że w ogóle z nimi rozmawia. Ale to świadczy tylko o poziomie tej pani.
26.09.2013
25.09.2013
karooola
Dziewczynki napiszcie do mnie na maila jeśli możecie: karola15a@wp.pl :) pogadamy sobie przed zjazdem ;)
Natalia
Widzę, że oblegana dietetyka niestacjonarna :) fajnie byłoby Was poznać :)
22.09.2013
14.09.2013
Anita
Hej ja też wybieram się na dietetykę niestacjonarną ;) Fajnie by było was poznać przed zajęciami :)
Marta
Hej Dyt! Ja wybieram się na pielęgniarstwo stacjonarne :)
13.09.2013
13.09.2013
Natalia
HEJ :) również zaczynam w tym roku dietetykę niestacjonarną :)
Dorotka
Witam wybieram sie również na dietetykę niestacjonarnie. chetnie bym poznala kogos przed rozpoczeciem roku zawsze to raźniej;)) jesli jest ktos zainteresowany kontaktem to moj mail dorotka93@onet.pl Pozdrawiam;)
05.09.2013
05.09.2013
kat19
masz rację ana , bez sensu w ten sposób się kontaktować... może zróbmy tak podam Ci mój stary adres email i i tam się jakoś konkretniej dogadamy żeby tutaj na forum nie podawać żadnych prywatnych numerów czy nazwisk ;) katee15@op.pl
ana
jestem oczywiście za, a możemy się skontaktować jakoś inaczej niż przez tą stronę? :)
04.09.2013
04.09.2013
kat19
O jak fajnie,że ktoś się znalazł :) To co ana może udałoby nam się spotkać przed rozpoczęciem roku ? ;)
ana
@kat19 ja się wybieram na dietetykę stacjonarną :) też myślałam o jakimś spotkaniu, ale nie mogłam nikogo znaleźć :P
04.09.2013
03.09.2013
Dyt
Hej, wybiera się ktoś na pielęgniarstwo stacjonarne? Może ktoś chce się wypowiedzieć na temat tego kierunku?
kat19
Wybieram się na dietetykę stacjonarną. Kto jeszcze wybiera się na ten kierunek? Może jakieś spotkanie zanim jeszcze zacznie się szkoła , np. w ostatnim tygodniu września? Potem będzie razniej ;)
03.09.2013
21.08.2013
Paula 123
Hej. Wybieram się na kosmetologie zaoczną do NWSM czy może ktoś jeszcze tam się wybiera??? Może spotkanie przed rozpoczęciem roku ?
karooola
hej :) jutro jadę zawieźć papiery na dietetykę niestacjonarną :) ktoś idzie na ten kierunek ??
20.08.2013
20.08.2013
ana
czy wybiera się może ktoś na dietetykę stacjonarną?
olivia
szkola nie warta pieniedzy. Praktyki dodatkowo platne 400 zł. nie polecam
22.07.2013
30.06.2013
ABSOLWENTKA
rowniez wybieram sie na dietetyke i chcialabym poznac opinie ludzi z tego kierunku ;-)
pepe
Witam czy ktoś mógłby mi powiedzieć jaki jest poziom na dietetyce - studia I stopnia - tryb zaoczny
09.06.2013
01.06.2013
2013
W tym roku wybieram się na studia konkretnie kosmetologie. Mam dylemat, który byc możne pomożecie mi rozwiązać:) Rozważam dwa typy Wsf A. Czamary oraz Nwsm. Co lepsze? Gdzie więcej zakuwania ? Skąd wyniosę więcej ?
ula234
Czesne jest ogromne ! szkoda pieniędzy miała to być konkurencja dla Medycznej ale teraz to chyba lepiej iść na medyczną i mieć dyplom szkoły. Powoli pieniądze są te same.....
21.05.2013
16.05.2013
fakty
ta uczelnia warta jest tych pieniedzy, bo jusisz pamietac o specyfice studiow, to nie marketing, socjologia, czy praca socjalna, to sa po prostu studia medyczne, a studia medyczne nie moga byc tanie, zreszta realnie patrzac te ceny sa na bardzo przyzoitym poziomie, a w samej szkole przemili ludzie, ktorzy maja serce dla stluchaczy, szacunem, zyczliwosc i poklady cierpliwosci, polecam, polecam
lusy
czesne 620 zl na miesiac???? o Jezuuuuu, to koszmarnie duzooooo! to moze juz lepiej na zaocznych na panstwowej, co?
14.05.2013
10.05.2013
hhh
Chyba te wielce pozytywne opinie to sami pracownicy napisali bo jakoś nie wierze, że to studenci. Czy dobrym sprzętem jest np. cewnik z 1980 roku?
OLka
Wybieram sie na dietetyke. Mógłby mi ktoś powiedziec jak jest na tym kierunku? Z góry dziękuje :)
03.05.2013
28.04.2013
studentka
Jeśli chodzi o czesne to na chwile obecną jest to 620 złotych / miesięcznie
Zainteresowana
Witam :) ! mam pytanie, czy mógłby mi ktoś powiedzieć ile kosztuje studiowanie na tej uczelni na kierunku pielęgniarstwo ? ponieważ nigdzie nie mogę tego się doszukać a zdaję sobie sprawę że skoro to szkoła nie publiczna to ma jakieś opłaty :P. Z góry dziękuję
19.01.2013
23.10.2012
dziala
nie wiem, o co wam chodzi, strona normalnie sie odpala, fakt ze moze nie powala na kolana, ale jest co trzeba
magda
Czemu ich stronka nie działa? Jak wchodzę to mogę tylko jakąś wiadomość wysłać.
09.07.2012
21.03.2012
kasia
owszem, ja jestem na kosmetologii i zgadzam się z przedmówca że pozom jest wysoki i bardzo się z tego cieszę. Chcę się dobrze wyuczyć zawodu, bo po studiach zamierzam otworzyć własny gabinet. mamy wysoko wykwalifikowaną kadrę oraz nowoczesny sprzęt i sale co sprawia że miło się pracuję. Duzo zajęć praktycznych pomaga zdobić doświadczenie.
Yahu
ponoc Kosmetologie i Zdrowie publiczne maja na dobrym poziomie, to wiem z zaslyszanych opinii, ktos pytal o dzietetyke - tutaj sie nie wypowiem, bo nie wiem. Logika jedynie podpowiada, ze lepiej wybrac przy takim kierunku uczelnie medyczna, niz jakas szkole \"wszystko w jednym\". Wieksze szanse, ze sie nie rozczarujecie.
14.02.2012
23.01.2012
olkas
konkurs miss kosmetyczek. Ludziska super sprawa zobaczcie jak u nas fajnie jest . Nie to co w niektórych szkołach nuda i nudne gadki przez 8 godzin :)
Onek
Ja nie ograniam czasem i tutaj trzeba powiedzieć wprost, że nie jest czasami łatwo. Tak jak wcześniej liczy sie systematycznosc tutaj przede wszystkim
19.01.2012
11.12.2011
maturzystko
Poziom jest dobry, nauczysz się dużo. Tylko trzeba ogarnąć materiał. Dla systematycznych spoko.
maturzystka
Witam, czy studiuję ktoś dietetykę? Czy mogę prosić o opiniowanie tego kierunku? Czy poziom nauczania jest na tyle wysoki, że będę mogła po skończeniu studiów pracować w tym zawodzie?
25.05.2011
23.05.2011
Ratownik
Jestem studentem kierunku Ratownik Medyczny. Program nauczania wyczerpująco przygotowuje do zawodu, liczne praktyki, szkolenia wspomagają proces nauczania. Zawód z przyszłością, pasją, misją. Polecam wszystkim, którzy marzą o pomaganiu ludziom.
 • Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Collegium Humanum w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa
 • Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
 • Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
 • Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana w Radomiu
 • Wyższa Szkoła Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Uniwersytet w Białymstoku
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Toruniu
 • Uniwersytet Pomorski w Słupsku
 • Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 • Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
 • Collegium Polonicum w Słubicach, UAM w Poznaniu
 • Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile
 • Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna im. Roberta Schumana, Wydział w Warszawie
 • Warszawska Szkoła Zarządzania - Szkoła Wyższa
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Kościerzynie
 • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu
 • Uniwersytet WSB Merito Szczecin
 • Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
 • Warszawska Uczelnia Medyczna im. Tadeusza Koźluka
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Szczawnie-Zdroju
 • Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach
 • Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu, Filia w Rybniku
 • VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
 • Akademia WIT w Warszawie
 • Uniwersytet w Siedlcach
 • Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
 • Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT
 • Małopolska Uczelnia Państwowa im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu
 • Collegium Humanum w Rzeszowie
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
 • WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
 • Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie
 • Akademia Ateneum w Gdańsku
 • Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego
 • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 • Collegium Humanum w Szczecinie
 • Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie
 • Akademia Pożarnicza w Warszawie
 • Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
 • Politechnika Lubelska
 • Akademia Zamojska
 • Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie
 • Akademia Sztuki Wojennej w Warszawie
 • Uniwersytet Łódzki Wydział Zarządzania
 • Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
 • Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
 • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
 • Akademia Nauk Stosowanych im. H. Cegielskiego w Gnieźnie, Uczelnia Państwowa
 • Wyższa Szkoła Biznesu National-Louis University, Filia w Tarnowie
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
 • Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu
 • Uniwersytet Wirtualnej Edukacji
 • Uniwersytet Zielonogórski
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych
 • Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu
 • Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego
 • Gdański Uniwersytet Medyczny
 • Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi
 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii w Poznaniu
 • Pomorska Szkoła Wyższa w Starogardzie Gdańskim
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
 • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie
 • Politechnika Morska w Szczecinie
 • Wydział Fizyki, Uniwersytet w Białymstoku
 • Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
 • Politechnika Śląska
 • Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej
 • Warszawska Akademia Medyczna Nauk Stosowanych
 • Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. K.Goduli w Chorzowie
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • Uniwersytet Rzeszowski
 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
 • Uniwersytet SWPS Katowice
 • Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
 • Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
 • Collegium Humanum we Wrocławiu
 • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
 • Uniwersytet WSB Merito w Toruniu
 • Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach
 • Akademia Medyczna Humanum w Warszawie
 • Politechnika Łódzka
 • Uniwersytet Kaliski
 • Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie
 • Collegium Humanum w Lublinie
 • Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Filia w Gdańsku
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie
 • Uczelnia Społeczno - Medyczna w Warszawie
 • Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna we Wrocławiu
 • Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
 • Uniwersytet Śląski w Katowicach
 • Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Targu
 • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 • Akademia Mazowiecka w Płocku
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 • Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi
 • Akademia Śląska w Katowicach
 • Uniwersytet Morski w Gdyni
 • Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu
 • Lubelska Akademia WSEI
 • Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu
 • Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych
 • Politechnika Poznańska
 • Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie
 • Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
 • Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
 • Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego
 • Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Opolskiego
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 • Wydział Inżynierii Lądowej Politechnika Krakowska
 • Warszawska Uczelnia Ekonomiczna
 • Uczelnia Jana Wyżykowskiego, Filia w Lubinie
 • Collegium Humanum w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Prawa we Wrocławiu
 • Akademia Tarnowska
 • Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
 • Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
 • Powiślańska Szkoła Wyższa Filia w Gdańsku
 • Akademia Jagiellońska w Toruniu
 • Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu
 • Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego Apeiron w Krakowie
 • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
 • Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku
 • Uniwersytet Wrocławski
 • Collegium Da Vinci w Poznaniu
 • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
 • Państwowa Akademia Nauk Stosowanych im. ks. B. Markiewicza w Jarosławiu
 • Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie
 • Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej
 • Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy
 • Uniwersytet Gdański
 • Wojskowa Akademia Techniczna im. J. Dąbrowskiego w Warszawie
 • Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku
 • Politechnika Białostocka
 • Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
 • Akademia Katolicka w Warszawie, Collegium Bobolanum
 • Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży
 • Uniwersytet Szczeciński
 • Collegium Civitas w Warszawie
 • Politechnika Częstochowska
 • Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium
 • Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach
 • Gdańska Szkoła Wyższa